ניתוח הבאת מקלארן מנקודת מבטו של מיטש גולדהאר

הבאת מקלארן נועדה לפני הכל, לסמן לג'ורדי גבולות גזרה

החוזה המתחדש מדי חודש של מקלארן במכבי תל אביב, חייב להבחן בראי החמש השנים הקודמות של עידן ג'ורדי. אני עשיתי כמה טלפונים, הוספתי על זה ניתוח בכלים לוגיים, ולהלן התוצאה.

*

אם נבחן את עידן ג'ורדי כספורט דירקטור במכבי תל אביב בעיני מיטש, אגב עידן שהסתיים במאי שנה שעברה, הרי נראה כי הכשלון הגדול ביותר של ג'ורדי אינו הבאתם של מרסלו וראמון למכבי בעלות כוללת של כ1.5 מליון יורו. הכשלון האמיתי של ג'ורדי בעיני מיטש הוא חוסר היכולת שלו לבנות מערכת מסביבו, מרסלו וראמון הם אך תוצאה אחת של העניין הזה.

ג'ורדי הוא צנטראליסט, הוא כנראה לא מהאנשים שקל להם להפרד מסמכויות, או לשתף פעולה בצורה טובה עם מנהלים אחרים במועדון. אכן גם בתקופת מרטין ביין כמנכ"ל ג'ורדי לא ראה עין בעין עמו, וכך המצב גם עם אנגלידיס וגם ככל הנראה שיתוף הפעולה עם המנכ"ל החדש מנספורד.

בעצם המערכת של מכבי בחמש השנים האחרונות היתה ג'ורדי יחתים, ג'ורדי יבחר, ג'ורדי יבחן. כך קשה מאוד לבנות מערכת יציבה, היציבות המערכתית של מכבי תל אביב היתה המשך הכהונה של ג'ורדי, וזהו. כאשר המאמן הוחלף, ג'ורדי היה שם כדי לבחור מאמן אחר. כמו שהקבוצה היתה הקבוצה של זהבי על הדשא, כך המערכת היתה מערכת של ג'ורדי במועדון. הוא לא נסמך על עבודת מחקר מסודרת של מחלקת האנליזה, הוא גם לא גידל מנהלים מסביבו, הוא סומך בעיקר על עצמו ועל קשריו.

בעידן ההצלחות של מכבי, קשה מאוד היה לבחון את המערכת שהתפתחה סביב ג'ורדי, הכל נראה ניתן להסבר בצורה חלקה. אך כבר בסיום העונה שבה השתתפנו בשלב הבתים של ליגת האלופות, עם מותו של יוהאן קרויף, היה ברור לעיני כל שהעדרותו של ג'ורדי היתה שוות ערך להעדרות כל הפונקציות האדמינסטרטיביות במועדון. כך משבר סכנין לא נוהל על ידי מכבי, וכך גם כל השבועות האחרונים עד לאיבוד האליפות וההפסד בגמר לאחות הקטנה והחביבה מחיפה.

*

בעונה שעברה עובדה זו התבהרה עוד יותר עם פיטורי שוטא וכהונתו של ג'ורדי כמאמן זמני. לא היתה מערכת במכבי שתביא מאמן אחר, וכך הבאתו של ליטו וידיגאל הגיעה דרך עצות וסוכנים חיצוניים למערכת. בעצם המערכת שכן היתה קיימת נועדה רק לשירות רצונותיו של ג'ורדי. מי שהיה אמור ליטול חלק גדול הרבה יותר במערכת היה ון לייבן, וכנראה הבאת הברזילאים למכבי המחישה את התרומה שלו לעבודת המערכת הלא קיימת של מכבי. מיטש הבין זאת, אנגלידיס הבין זאת, וסביר להניח שאם ליטו וידיגאל היה מוכיח את עצמו כמאמן סביר לפחות, הרי שהיום הוא היה מאמן מכבי תל אביב, והיינו נמצאים בכהונה של ספורט דירקטור חדש במכבי.

מכבי של מיטש מאוד מאמינה באבחנה בין עבודת המאמן לעבודת הספורט דירקטור במועדון. המאמן אחראי על הטווח המיידי, הספורט דיקטור במועדון אחראי על הטווח הארוך. כדי להביא הצדקה כלכלית למועדון, הדרך הפשוטה ביותר בנוסף למכירת מינויים, מרצ'נדייז וזכויות שידור, היא מכירת שחקנים. תפקיד חשוב של הספורט דירקטור בעיני מיטש אינו רק להביא שחקנים שישביחו את העונה הקרובה, אלא כשרונות שניתן לקנות בזול ולמכור ביוקר. בעידן הנוכחי אפשר למכור שחקנים בסכומי כסף מאוד משמעותיים.

עסקת זהבי לא יכולה להעיד על יכולתו של ג'ורדי בתחום. זהבי לא הובא כשחקן שיש להשביח, אלא כישראלי ליגיונר שחזר לישראל, ואמור היה להוביל את הקבוצה. מכירתו לסינים בסכום בו נמכר היא תוצאה אקראית ולא מתוכננת של מדיניות מכבי.

אם מיטש בוחן את עבודת המערכת, הרי שראיקוביץ' הוא מבחן מצוין. האם היו קבוצות העונה שרצו לקנות את ראיקוביץ' בסכומים שרצים באירופה על שחקנים ברמתו? ככל הנראה התשובה היא לא. אני מניח שכשג'ורדי היה צריך להצדיק את הבאת הברזילאים למכבי, הוא ניסה לטעון שמרסלו ימכר במחירים מקובלים באירופה, כבר בסוף העונה הקודמת אני מניח שמיטש הגיע למסקנה שגם זה לא יקרה. ככל הנראה גם את וידאר לא חיפשו קבוצות בסכומים המצדיקים את המכירה.

*

לאור כל האמור לעיל, אני מניח שמיטש רצה לשמור על יציבות המערכת מצד אחד, אך למצוא מי שאחראי על הטווח הארוך במועדון מהצד השני. הדרך הפשוטה ביותר לכך כאשר לא ניתן להשאיר את ליטו וידיגאל שהוכיח חוסר התאמה, היא להחתים את ג'ורדי כמאמן. ג'ורדי מכיר את השחקנים, מכיר את הליגה ואת אירופה, ובעצם נוכחותו הוא מספק המשכיות מערכתית. אך מיטש רצה את ג'ורדי רק כמאמן, לא כמאמן/ספורט דירקטור. בדיוק כמו שמאמנים אחרים לא החתימו שחקנים, אלא ביקשו אותם מהספורט דירקטור, וג'ורדי החתים אותם (מיטרוביץ' אצל פאולו סוזה, ראיקוביץ' וראדוניץ' אצל יוקאנוביץ'), כך מיטש חשב שצריך להתנהל גם עכשיו. באין ספורט דירקטור, מנספורד היה אמור למלא את תפקיד זה.

כאן התגלתה הבעיה הגדולה של ג'ורדי שסירב להפרד מסמכויותיו. הוא רצה להביא שחקנים זרים טובים ככל הנראה, אך לא זה תפקידו. והבעיה האמיתית היתה כאשר הסתבר שג'ורדי נטל לעצמו חופש לסגור עם אלירן עטר, או נכון יותר עם אבי נמני את כל הפרטים, ולהשאיר את מנספורד כחותמת גומי בלבד. כאן מיטש הבין כי יש בעיה אמיתית במועדון, הרי מכבי לא ויתרה על אמונתה בחשיבות של הפרדת התפקידים.

במצב זה מיטש נקט בשתי פעולות מקבילות. האחת, לקחת פיקוד על עסקת עטר, כדי לא לשבור לחלוטין את מילתו של ג'ורדי, מכבי אכן ניהלה משא ומתן להבאת אלירן, אך בתנאים המקובלים על הגופים הנכונים במועדון. הבאתו של מקלארן למועדון אינה הבאה של מאמן חלופי בעיני מיטש, אלא הבאה של פונקציה שמסוגלת לשווק שחקנים כמו וידאר וראיקוביץ' באנגליה. אולם, אם ג'ורדי יסרב לתפקד כמאמן בלבד, מקלארן יכול לספק גם פתרון זמני עד למציאת מאמן שהמערכת תבחר. לאור עסקת הברזילאים אני מאוד בספק שבתוך המערכת הזאת ניתן לכלול גם את ון לייבן. כנראה המערכת עדיין נמצאית בהקמה, אני תקווה שבני טבק למשל הוא חלק ממנה, מנספורד הוא זה שאחראי לה.

*

השאלה הגדולה היא האם ג'ורדי אכן רואה את עצמו בהמשך הקריירה שלו כמאמן. אם התשובה חיובית, ג'ורדי יבין את המסר, יסיר ידיו מכל המסביב, וישקיע את עצמו בעבודת אימון המועדון בעונה הקרובה. המשחק מול ביתר לא מסמן לנו סימנים חיוביים שזה אכן הכיוון בו ג'ורדי מתכוון ללכת. ככל הנראה משחק זה הוא גם הסיבה ששמו של ג'ורדי לא נכלל בהודעת המועדון על החתמתו של מקלארן. המשחק מול בית"ר היה צעד פוליטי נוסף של ג'ורדי במשחק הפוליטי על סמכויות, אני מקווה בעיקר בשבילו, שכן אנחנו נסתדר גם עם מאמן אחר, שג'ורדי קיבל את המסר, ומעכשיו יתמקד בהבאת הסגל שיהיה לו, להישגים הטובים ביותר שהוא יכול להגיע אליהם.

לג'ורדי לא נותרו הרבה חברים במערכת הקרויה מכבי תל אביב, ביום ראשון הוא סיכן את הנכס העיקרי שלו, את האמון הטוטאלי של השחקנים בו. אני מקווה שהוא לא גרם לנזק בלתי הפיך, אנחנו נראה בימים אחרי המשחק מול אלטאך מה יקרה.

דבר אחד אני בטוח, מיטש נמצא כאן לטווח הארוך, ואני גם בטוח שהוא ידאג לכך שיובאו שחקנים זרים איכותיים הדרושים לנו לעונה הקרובה. אך בנוסף לכל זאת, אני בטוח שלג'ורדי לא תהיה מעורבות כלשהיא בשחקנים שיגיעו, הוא יצטרך או לאכול את העוגה, או ללכת הביתה.

יומן חזרה לליגת העל
הארנק הבוער - על הטרייד של קיירי

120 Comments

גיא זהר 22 באוגוסט 2017

גיל, לפחות לגבי אחת ההנחות שלך היינו נסיון השיווק של ריאקוביץ וקיאטרסון לאנגליה לפחות הראשון לא רלוונטי (לא זכאי לרשיון עבודה בגלל שסרביה לא באיחוד האירופי ואין לו מספיק הופעות בנבחרת). לגבי השאר, הייתי מצפה מאדם שיש לו בידיים נכסיים קצת יותר רציניים ממכבי למערכת היראכית הרבה יותר מסודרת כשכל בורג במערכת מבין את תפקידו ולא מנסה לפלוש לשל האחר.

גיל שלי 22 באוגוסט 2017

התפקיד העיקרי של מקלארן אמור להיות שיווקי לא ניהולי, אבל זה שהוא יכול לשמש גשר למקרה חירום, זה יתרון גדול

יואב 22 באוגוסט 2017

גיל,
ראייקו יכול לקבל אישור עבודה באנגליה על תקן כישרון חריג. זה כבר קרה בעבר.
בכל מקרה, התמה הבסיסית נכונה- למקלארן יש יתרונות בשוק(מכירה או קניה), ולא רק באנגליה.
אבל את עניין החוזה המתגלגל אני פחות מבין בהקשר יציבות המערכת. כן, אני מבין שהוא שם גדול שיכול לקבל הצעות בכל רגע נתון, אבל איך זה תורם לנו ביציבות?

גיל שלי 22 באוגוסט 2017

הוא משמש בתפקיד כפול. למקרה שג'ורדי יחליט לשבור את הכלים, הוא יהיה הגשר. למקרה שג'ורדי באמת יתיישר כפי שאני מאוד מקווה שיקרה, הוא יעזור לג'ורדי קצת באימון, וישקיע עבודה גם בלהביא שחקנים, וגם בלשווק שחקנים, אם יוכיח את עצמו, כנראה יקבל ג'וב קבוע בתפקיד השני, אם ירצה בכך

צור שפי 22 באוגוסט 2017

רק לרקורד, גם איסלנד לא באיחוד האירופי.

יואב 22 באוגוסט 2017

גיל,
בקשר לאמון השחקנים, אני מקווה שאתה טועה.
פוסט יפה ומעניין.

ניינר / ווריור 22 באוגוסט 2017

נראה לי תסריט הגיוני שג'ורדי לא גומר את העונה.

גיא זהר 22 באוגוסט 2017

מה אתה חושב על הקשרים של מקלארן? לעניות דעתי מוגבלים מאוד.

ניינר / ווריור 22 באוגוסט 2017

מקלארן נחשב לבדיחה באנגליה, אף אחד לא ייקח אותו ברצינות. הוא סוג של מוקיון

תומר חרוב 22 באוגוסט 2017

בלי קשר לפוסט שלך: יש שיטה רווחת בארץ ובעולם של מנג'רים ומאמנים שמשתפים פעולה עם סוכנים בגזירת קופונים על שחקנים. מחתימים שחקן על חוזה גבוה כשבעצם דרישות השכר של השחקן עצמו נמוכות יותר וההפרש הולך לסוכן שחולק את זה עם המאמן או המנג'ר שאמון על ההחתמה (ולפעמים גם על המשא ומתן).
אבל אני כותב את זה בלי קשר לפוסט שלך ולמאבק הכוחות במכבי.

יואב 22 באוגוסט 2017

אלדייז פוטר על זה.
איפה שיש כסף, יש נוכלויות.
בכל קבוצה, בכל ליגה, בכל ענף.

יואב 22 באוגוסט 2017

ובקשר למכבי,
אם אתה ואני מודעים לזה אז אני בטוח שגם מיטש(שלדעתי נכווה בזה בעבר).
יש לו את מנגנוני ההגנה והבקרה שלו. לא מזה אני מודאג.

תומר חרוב 22 באוגוסט 2017

נראה לי שמה שקורה עכשיו זה מנגנון ההגנה.
וזה באמת קורה בכל מקום, יתכן שגם בנתניה.

יואב 22 באוגוסט 2017

אולי. לא אפול מהכסא.

yaron 22 באוגוסט 2017

לא הבנתי, אתה טוען שג'ורדי גוזר קופונים?

ארז 22 באוגוסט 2017

מרתק.
יהיה אירוני אם ג'ורדי יסיים את הפרק במכבי בגלל שלקה בתסמונת נמני, לא?

יואב 22 באוגוסט 2017

ארז,
לעניות דעתי, מיטש מנסה להמנע מזה. לפטר את יורדי יש השלכות אחרות לגמרי מיוסי מזרחי, נמני או מוטי. תדמיתית ויוקרתית עולמית- זאת חיה אחרת לגמרי.

ארז 22 באוגוסט 2017

תודה יואב.
אגב, העובדה שלמרות כל מה שגיל מתאר (בהנחה שמדויק) ג'ורדי כמעט לא סופג לכלוך בחוץ היא יפה.

השמן 22 באוגוסט 2017

יואב, תוכל להסביר?
כלומר, מה הבעיה של מיטש להגיד לג'ורדי משהו כמו, "תודה רבה על העבודה המרשימה שעשית, לנצח יהיה לך חלק משמעותי ומיוחד בהיסטוריה של המועדון, אני מרגיש שאנחנו זקוקים כעת למשהו אחר"
בעיני זה היה צריך לקרות בקיץ שעבר. ברגע שמה שג'ורדי יכל להציע זה לשים שני מיליון יורו שכר על ערן זהבי

יואב 22 באוגוסט 2017

הוא שם ענק(בזכות אביו), דלתות נפתחות לפניו והוא גם מאד הצליח במכבי. אני חושב שתדמיתית, מיטש לא רוצה ריקושטים כאלו אבל זאת רק השערה.
תראה, יורדי זה כמו משרת אמון. הם נפגשו לפני שלושה חודשים ויכלו להחליט אחרת. לא היה להם חוזה תקף שחייב מישהו מהם להמשיך את ההתקשרות.

השמן 22 באוגוסט 2017

שם ענק זה אחלה. באמת שברור לי שזה עזר לנו לא מעט. כמובן שהוא הצליח מאוד במכבי.
את הנושא של מערכת יציבה בה לכל אחד יש תחליף הגדיר מיטש לא אני.
את הרצון להיות באזל, כלומר למכור שחקנים שמצליחים אצלך הגדיר מיטש לא אני, ג'ורדי כפי הנראה לא כל כך מקבל כבר את ההגדרות האלו
כל הקומבינות האלה כדי להשאיר את ג'ורדי הן מגוחכות. היה צריך לחפש מנהל מקצועי חדש כששוטה פוטר, לתת לו לבחור מאמן וזהו

יואב 22 באוגוסט 2017

לא שמעתי על מודל באזל מאף גורם רשמי.
אני בכלל לא חושב שיש כאן קומבינות להשארתו. אולי זה בכלל הפוך?

השמן 22 באוגוסט 2017

מיטש דיבר עליהם במספר ראיונות לדעתי. גם אנגלידיס.
אבל למה אתה מתכוון בהפוך?

יואב 22 באוגוסט 2017

הקונספירציה שמיטש רומז ליורדי "בעדינות".

השמן 22 באוגוסט 2017

לא יודע. שמישהו יסביר לי למה מיטש לא השאיר את ג'ורדי מאמן בעונה שעברה והחל בחיפושים אחר ספורט דירקטור חדש?
אם התזה של גיל נכונה מה מקלארן עושה על הדשא? אם זה שיווק וכו', אין לו מה לחפש שם כרגע. גם ג'ורדי לא היה על הדשא עד שנותרנו בלי מאמן
איך שלא הופכים פה את המצב, מיטש זגזג כמו פסיכי בשנה האחרונה.
אני אגיד עוד משהו, בשיא תקופתו של ג'ורדי מיטש לא הפסיק ללהג על מערכת יציבה שבה לכל אחד יש תחליף, למה הוא החליף את הכיוון הזה?
הדאגה שלי היא לא ממקלארן, לא מג'ורדי, לא ממנספורד, ולא מאף אחד אחר.
זה מתחיל ונגמר ממיטש, ואני לא מבין מה הוא עושה, ולאן הוא חותר. מזכיר לי לצערי בעלים אחרים בליגה

גיל שלי 22 באוגוסט 2017

מבירור, מי שהביא את מקלרן זה ג'ורדי, הוא רצה אותו לידו לכן גם הוא על הדשא

השמן 22 באוגוסט 2017

אוקיי, למה ג'ורדי לא מדבר על זה? למה "יועץ" ולא עוזר מאמן?
מה שאתה טוען, זה שמיטש+מנספורד+אנגלידיס באו לג'ורדי ו"הציעו" לו למנות עוזר כלשהו שישגיח עליו וייקח ממנו סמכויות ואז כפשרה הוא נבחר מקלארן כדמות מקובלת על כל הצדדים?

יואב 22 באוגוסט 2017

השמן,
ממתי יורדי משתף את הציבור במשהו?

השמן 22 באוגוסט 2017

זה לא הציבור, זה השחקנים. המערכת לא שקטה ושום חדשנות וידע מרשים שמקלארן ספג מפרגוסון לא שווים את זה

יואב 22 באוגוסט 2017

נו, ומה אנחנו יודעים על מה שנאמר לשחקנים?

השמן 22 באוגוסט 2017

אם היה נאמר משהו לשחקנים זה היה דולף ממזמן.
כמו שכתבתי למטה. לא מבין את כל המשחקים האלו של פוליטיקות וקביעת גבולות גזרה באמצעות מהלכים כאלו ואחרים. ג'ורדי לא מקבל את החוקים של הבוס? יאללה הבייתה. ואני אומר את זה אם כל ההערכה האדירה שי לי לג'ורדי ולביצועיו אצלינו

גיל שלי 22 באוגוסט 2017

להבנתי ידבר על זה במסיבת העיתונאים ביום רביעי לקראת המשחק מול אלטך

השמן 22 באוגוסט 2017

אוקיי, אבל הגדרתי נכון את המצב? התפקיד הזה נכפה על ג'ורדי?
הנקודה המרכזית שלי היא זו:
מדובר במערכת של בסך הכול חמישה שישה אנשים. מיטש, אנגלידיס, מנספורד, ג'ורדי, ואן לייבן, מקלארן
אין שום סיבה להיכנס פה לכל מיני פוליטיקות מטופשות. אין בורד אוף דירקטורס, אין צוות גדול של עובדים ומנהלים.
אם ג'ורדי ומיטש לא רואים עין בעין, צריך להגיד יפה שלום. מהצד של מכבי כמובן. מה זה ג'ורדי לוקח לעצמו סמכויות? הסמכויות היו צריכות להיות מוגדרות כשהוחלט על מבנה התפקיד החדש. אם ג'ורדי חרג מהם פעם אחת זה כרטיס צהוב, פעם שנייה הבייתה
כל דבר אחר זה טמטום סטייל יענקלה שחר קרלסן ורוני לוי. וכך זה גם יסתיים בסוף

יואב 22 באוגוסט 2017

השמן,
אני לחלוטין לא טוען שהמצב טוב. להפך.

גיל שלי 22 באוגוסט 2017

אני מניח שאנחנו בכרטיס צהוב

השמן 22 באוגוסט 2017

נשמעת לי דרך שגויה במיוחד לתת כרטיס צהוב. שעולה גם המון כסף.
למה לא מייל בסגנון:
Dear Jordi,
As we decided on our meeting last June, you are no longer in charge of negotiations.
Please refrain from interacting with Mr Nimni or Mr Atar on behalf of the club.
Thank you,
Mitch

Ollie Williams 22 באוגוסט 2017

בעדכון האחרון של טוכמן על המו"מ המתיש בהסטוריה, נאמר שג'ורדי לא היה מעורב במו"מ, אלא הגיד בקשה למיטש להביא את עטר וזז הצידה.
לך תדע.

גיא זהר 22 באוגוסט 2017

אם ככה זו בכלל הזייה סטייל גרשון העוזר של גודס (אם כי גרשון הונחת עליו). ג'ורדי צריך את מקלארן כשיש לו את פונטוס או איך שלא קוראים לו? מילא מקלארן היה סוג של מנטור מוערך סטייל פיט קאריל שהגיע בזמנו לסקרמנטו לעזור לאדלמן. מאוד מוזר.

קורא בין השורות 22 באוגוסט 2017

אם לג'ורדי ישאמון במקלארן והוא וכר לטובה את עצותיו מימיהם המשותפים ביונייטד אז זה לא כל כך הזוי. בסופו של יום אין לג'ורדי ניסיון רב באימון ואולי זו דרך אחרת לשלם שכר לימוד…

השמן 22 באוגוסט 2017

אם לג'ורדי יש אמון במקלארן שיורים בטובו לתת הודעה ברורה ומסודרת בנושא. הנוסח הרגיל יספיק

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

הוא נתן – אבל למה זה יעזור לו באגף העיתונות?

yaron 22 באוגוסט 2017

לא הבנתי גיל,
בפוסט: "הבאתו של מקלארן למועדון אינה הבאה של מאמן חלופי בעיני מיטש, אלא הבאה של פונקציה שמסוגלת לשווק שחקנים כמו וידאר וראיקוביץ' באנגליה"
בתגובה: "מבירור, מי שהביא את מקלרן זה ג'ורדי, הוא רצה אותו לידו לכן גם הוא על הדשא"
יכול להסביר?

עמרי כהן 22 באוגוסט 2017

קראתי את הפוסט, קראתי את כל התגובות.
עדיין מרגיש שאני לא לגמרי מבין מה קורה שם.
מה שכן, אני חושב שהאופי החשאי של מכבי והמלחמות בתקשורת (שמביאות למתקפות נגד של הצנציפרים) מגבירה את התחושה של הבלבול.
הגיע הזמן שבעלי תפקידים במועדון יתחילו להתראיין שם בצורה יותר לבבית ולהגיד דברים, במקום ההתעלמויות האניגמטיות האלה.
אני לא רוצה את כל התשובות, אני רוצה שאנשים ידברו איתי כאילו הם מתכוונים לזה, ולא כי הם חייבים.

השמן 22 באוגוסט 2017

פלוס מיליון

קורא בין השורות 22 באוגוסט 2017

זה יהיה נהדר…

בלאנקו 22 באוגוסט 2017

חשבתי הרבה על הנושא הזה ואני לא חושב שזה באמת יעזור במשהו. כל מה שקורה במכבי מקבל מיליון כותרות ופרשנויות שרובן שליליות ונועדו לזעזע את המערכת/למשוך קליקים.
בוא נגיד שג'ורדי יתראיין ויגיד שהוא מת על מקלארן, זאת החלטה שלו, הוא חושב שהוא איש מקצוע מדהים וזה בשבילו חלום שמתגשם פלוס יסביר בדיוק מה התפקיד של מקלארן. האם לדעתך לא יגידו שהכל בולשיט ויתנו איזה פרשנות שרוצים לדברים?
מכבי זה האלפא דוג שכולם רוצים להיכנס בו והדרך היחידה להשתיק את כולם זה לעשות תוצאות טובות. כל שאר הדברים נחמדים לאווירה אבל לא ישנו כלום.
ולראייה: הצליבה של מכבי על הפסד במשחק הראשון של העונה עם הרכב שני במשחק שאחרי משחק חשוב וקשה ולפני משחק חשוב וקשה.

עמרי כהן 22 באוגוסט 2017

נכון מאוד, אבל אי אפשר לנהל את השיח התקשורתי או לשלוט בו רק מלשבת בצד ולגחך.
מכבי התאהבה בעצירת ההדלפות לתקשורת יותר מדי, עד כדי כך שהם עברו לשתיקה מוחלטת והודעות סתמיות לגמרי באתר.
מצד שני, כבר גילינו יתר מדי פעמים שדברים שנכתבו בתקשורת, והרגישו בהתחלה כמו המצאה מטופשת של כתב או הדלפה של סוכן – למשל עטר – פתאום התבררו כנכונים.
אז בין אם הודלף ובין אם לא, הקהל למד שפשוט לא יודעים מה קורה עד שמכבי מודיעה שהוא קורה. זה לכאורה סבבה, אבל כששנה אחרי שנה יש תקלות עם רכש למשל, או עם מאמנים, או עם שחקנים, או סתם צעדים הזויים וחסרי הסבר כמו הבאה של שני ברזילאים שאף אחד לא רוצה לתת להם לשחק, נוצר חשש אמיתי שהם לא רק שותקים, אלא לא ממש נמצאים.
זה הגיע למצב שהמכתב (היפה) של מנספורד לאוהדים לפני המשחק הרגיש לי כמו תוכן מאוד נחמד שכתב איש שיווק ולא משהו שמישהו אמיתי אמר.
לפעמים יש לי תחושה שממכבי נשאר רק מערך שיווק. הכל סגור הרמטית ונטול כל רגש, כאילו אין שם בני אדם, אלא תאגיד וירטואלי שענייניו מנוהלים בשיחות וידאו בין שלוש יבשות.

yaron 22 באוגוסט 2017

לגמרי!
נהיה כאן קטע בדה באזר שאולי אנחנו לא קוראים וואן (חוץ ממני כמובן…) אבל איכשהו חצי מהפוסטים כאן הם על כתבות בוואן…
וואן כמשל, זה כל "עיתונות" הספורט.
לשמחתי לדיונים כאן חיים משלהם והם תמיד מתפחים לכיוונים מעניינים.

קורא בין השורות 22 באוגוסט 2017

גיל, מי הם בדיוק המקורות עליהם אתה מבסס את ההשערות שלך?

אני מסכים איתך שג'ורדי הוא צנטרליסט שלא מאציל סמכויות, הוא לא היה ליבת המערכת המקצועית אלא כל המערכת המקצועית בקבוצה, בשנה שעברה כשלא היה מנכ"ל אני מניח שהסמכויות שלו אפילו התרחבו וסביר להניח שגולדהאר איחר בהצבת הגבולות שלו אבל אם ג'ורדי הוא זה שהחליט על בואומשל מקלארן אז אני ממש לא מבין איך זה מגביל את גזרתו.
נראה שההבחנה בין ג'ורדי והמערכת כ"כ התערפלה שהלבטים האישיים של ג'ורדי החלו להתבטא בה ובמקום לעבוד בשביל המערכת הוא מבקש מהמערכת לעבוד בשבילו.

אני מקווה מאד שלא נצטרך לקרוא טור על ההיבריס של ג'ורדי (ואולי של עוד כמה חלקים במערכת) במהלך העונה

yaron 22 באוגוסט 2017

על סמך מה הטענה שהוא לא מאציל סמכויות?
האם הוא התערב אי פעם למאמן בעבודתו?
אז עכשיו הוא לא בסדר שכשלא היה מנכ"ל ונפלו עליו תיקים שהם בכלל לא חלק מהעבודה שלו הוא עשה כמיטב יכולתו?
הבעיה היחידה של מכבי זה שהיא לא לקחה אליפות שנתיים ברצף…
שנה שעברה כי ב"ש היו פשוט אדירים.
לפני שנתיים בין היתר בגלל ההיעדרות בעקבות מות אביו ותראו לי עוד קבוצה שכשהמנהל המקוצעי נעדר הכל מתפרק. ואני אומר את זה לזכותו של קרויף לא כנגדו! מכל האנשים של גולדהר הוא הכי מחוייב לפרוייקט!
קרויף הוא הנכס הכי גדול של הקבוצה ושל גולדהר, אין לי ספק שהוא יודע זאת.

קורא בין השורות 22 באוגוסט 2017

הוא לא התערב למאמנים בעבודתם אבל העבודה שלהם לא היתה מעולם בסמכותו מרגע שמינה אותם (במובן של אופן אימון הקבוצה, שיטת משחק וכו')
הדוגמא שהבאת על אובדן התפקוד המערכתי היא בדיוק חלק מהעניין, לא היה שם אף אחד שהיה מסוגל לקחת צעד קדימה ולדאוג שהעסק לא יתפרק. אני לא חושב שמישהו היה יכול להשיט את הספינה בצורה חלקה כמו ג'ורדי אבל אם תוך כדי העבודה השוטפת הוא היה מייצר סביבה שתומכת בו בתפקידיו השונים אז הסביבה הזאת היתה אמורה להחזיק את העסק יציב פחות או יותר כשהוא נעדר.
גולדהאר אשם באי מינוי המנכ"ל במשך זמן כה רב אבל אם הסמכויות הנוספות שהוא (אולי) קיבל על עצמו גרמו לדברים אחרים לקרטע אז הוא היה צריך לטפח דמות במערכת שתוכל לסייע לו. הדבר תקף גם למינוי המאמן לאחר שוטה, בכל החילופים הקודמים רוייף שלף מאמן חדש מהר מאד מתוך אופציות שאני בטוח שסומנו מראש אבל במקרה האחרון משהו קרטע ונמרח ושוב היה נדמה שחסר מישהו שיוכל להוציא לפועל את התוכנית של ג'ורדי בזמן שהוא עסוק מכדי לקדם אותה כמו שצריך.
ברור שהוא עשה את עבודתו הכי טוב שהיה יכול גם בתקופה הזאת אבל לפעמים צריך גם להכיר במגבלות שלך (עודף תחומי אחריות ועיסוק במקרה הזה) ולהכניס מישהו לעובי הקורה כדי שיוכל לסייע.
מסכים איתך שג'ורדי מחוייב מאד לפרוייקט אם לא כך הרי שהיה פורש או מופרש מהמערכת זה לא שהיו חסרים חלונות יציאה.

yaron 23 באוגוסט 2017

אם הטענה היא שהוא לקח על עצמו יותר מדי, אני מסכים.

אחד העם 23 באוגוסט 2017

דברי טעם

עידו 22 באוגוסט 2017

ניתוח מעניין,

דמות מפתח שעולה כאן ולא שומעים עליה מספיק היא פטריק ואן-לויבן.
מצד אחד דמות דומיננטית מאין כמותו שילך עם האמת שלו עד הסוף (ויעידו על כך אורי אוזן ואלון ברומר), מצד שני מוגבל רק למחלקת הנוער על פניו. אתה בעצם אומר פה, גם אם לא במפורש, שהוא היה החותמת על העסקה של הברזילאים. זה מעניין מכמה בחינות:
1. כשהגיע היה דיבור על כך שבבוא העת יחליף את ג'ורדי
2. למיטב ידיעתי, אין למכבי ראש מערך סקאוט ראשי אחרי שתורג'י עזב
3. אם הוא היה איכשהו מעורב במהלך, בימים שמירוץ האליפות נפתח מחדש וחיזוק היה קריטי, זה אומר שהוא זוכה למספיק כבוד במערכת
אז קודם כל מעניין לדעת מאיפה ההערכה / ידיעה על המעורבות שלו. יכול להיות שזה פשוט מגיע מ"מקורבי ג'ורדי" שמנסים להסיר אחריות?
ואיך כל מערכת היחסים הזאת תשפיע בטווח הקצר והארוך על קידום של שחקני נוער לקבוצה הבוגרת (ג'ורדי יקח את הסיכון כמאמן או יעדיף ללכת על בטוח, עד כמה שדור פרץ בהרכב יכול להחשב בטוח..)?

דבר נוסף הוא המעורבות של אנגלידיס. מה בדיוק התפקיד של מנספורד בכל המערכת? אומרים שיש לו קשרים בשוק השחקנים, אז זה לא אמור להיות התפקיד שלו לשווק את הכשרונות של הקבוצה? איך הוא כאן ואנגלידיס עדיין אחראי על מו"מ?

השמן 22 באוגוסט 2017

כל התיאוריות קונספירציה שעולות פה, מיטש מזהיר את ג'ורדי, מתגונן בפני שחיתויות, רומז לו בעדינות, איך אמר הבן של dr evil באוסטין פאוארז?
Why don't you just shoot him?
Bang! You're dead!

Ollie Williams 22 באוגוסט 2017

+100 על הרפרנס

השמן 22 באוגוסט 2017

יש גם את סיינפלד, שאמר עוד לפני זה על סרטי ג'יימס בונד:
Oh i am not going to kill you. Instead, let me tell you all about my evil plan and then put you in a death machine that doesn't work

משה 22 באוגוסט 2017

הסיפור שג'ורדי הפסיד את המשחק מול בית"ר כדי להוכיח משהו, נראה לי תמוה. יותר מכל המשחק הזה פגע במוניטין של ג'ורדי, עד כדי פקפוק ביכולותיו לאמן. היה פ יש ול גדול במשחק, גם של ג'ורדי וגם של השחקנים, בראשם שרן, אבל לא נראה לי שמשהו היה מכוון.

אורי 22 באוגוסט 2017

24 נצחונות, 2 תיקו, הפסד בודד
ממש גורם לי לפקפק ביכולות האימון שלו
ניגוד לעילוי LOSE-ON שגרם לקבוצה שלו לא לכבוש 10 מ15 משחקים

yaron 22 באוגוסט 2017

וואלה גיל, לא בשביל להעליב, אתה הרי כתבת את זה אבל ראשך בהחלט קודח מחשבות…
אני בטוח שגולדהר בוחן את המותג שלו בעידן קרויף, בטחן היאב, בשבע עיניים כל עונה.
הוא בטח שואל את עצמו כמה היתה שווה הקבוצה לפני קרויף ועכשיו.
הוא בטוח בודק כמה הכנסות יש בכל עונה.
אין לו מה להתלונן, להיפך.

אחד העם 22 באוגוסט 2017

התזה מעניינת אך יש עובדות שמעוררות תהיות.
1. מיטש, הדעתן והקפדן, שמעורב בכל פיפס במועדון, מעיר על לכלוך בכניסה למתחם האימונים ועל שחקנים, שזורקים בקבוקי מים על הדשא באימון, נותן לגולם קרוייף לקום על יוצרו ולהפוך למיני דיקטטור, בבלי לפצות פה? שש שנים?
2. מיטש מבין דברים מהר. היו לו נקודות יציאה מקרוייף לו רצה. בסוף עונת הטרבל יכול היה לבחור בפאקו ולהביר מנהל מקצועי. יכול היה לתת לליטו ניסיון נוסף.
3. משבר סכנין, קרוייף ספון בביתו ובאבלו. אבל לא ביין ולא מיטש התערבו. (גם לא מורן מאירי או טבק, שיכלו לפחות להבהיר למי שאינו בן הארץ הזאת את הניואנסים הדקים והפחות דקים)זו הרי הזדמנות פז לנצל את הריק שנוצר, לשינוי מאזן הכוחות, אם מישהו רואה בו בעיה. אולי המצב היה הפוך, כשהאיש לא היה, הסתבר שאין במקום עוד אנשים
4. אם ההסטה לתפקיד מאמן היא בגלל אי שביעות רצון מהפעילות כספורט דירקטור, למה לא להביא ספורט דירקטור בעל שיעור קומה? למה להביא אדם שלא מעוניין לעסוק בתפקיד הזה?
5. אם קרוייף חרג מסמכות ומסיכום בנושא עטר. מדוע לא הורה מיטש לדובר המועדון, או יצא בהכרזה שלו , בו הוא מודיע על הפסקת המו"מ בנושא עטר וירידה מהנושא. תוך שהוא מזהיר את קרוייף שזן הפעם האחרונה? זה כרטיס צהוב אמיתי, אם אכן אלו הם פני הדברים (ממש לא בטוח)
6. למה להסכים להגדרה "יועץ" ולהוסיף עמימות? אם המטרה היא לחדד את המבנה הארגוני וחלוקת האחריות בין בעלי התפקידים בו?
7ומדוע לא לצאת לציבור האוהדים בהודעה מסודרת ולענות לשאלות בנושא און רקורד. מרוב התקוטטויות ומשחקי חתול ועכבר עם התקשורת, שכחו במכבי כי היא הגוף המתווך בינם לבין האוהדים שלהם.
דיין אמר על אריק ב 56 : "מוטב לרסן סוסים אבירים, מאשר לדרבן שוורים עצלים". אריק המשיך לעלות בדמים רבים (תרתי משמע) מאז. אין זה אומר שיש לשלול את אמירתו של דיין על פניה.
ואולי האשם בגברת דה גרוט? עכשיו , לאחר סיום הקדנציה שלה, יוכל מיטש להתפנות למכבי…

יואב 22 באוגוסט 2017

יורדי בטוויטר…

Welcome to @MaccabiTLVFC, Steve. 18 years on & we're back together on a training pitch. Delighted to have you on board for this new chapter.

השמן 22 באוגוסט 2017

לי באופן אישי הסיפור שמכבי מספרת נשמע יותר אמין מכל הרעיונות שעלו פה עד עכשיו. אבל גם הוא קלוש ביותר ונשמע לא אמין ממש

יואב 22 באוגוסט 2017

זה ציוץ לבבי.
אולי כמו שציינת, מכבי פשוט מספרת את הסיפור הנכון.

קפטן קוקי 22 באוגוסט 2017

ציוץ בהחלט לבבי, וחשוב, גם אם בא קצת באיחור.
הלוואי שזה הסיפור הנכון.

yaron 22 באוגוסט 2017

גם לי, והוא בכלל לא נשמע לי קלוש.

יואב 23 באוגוסט 2017

מוזהב יש רק אחד.
באזל למכבי זה הצאסקא של הסל.
זה כל כך קשה להגיע לשם…

yaron 23 באוגוסט 2017

בסוף הוא נפצע כך שזה לא רלוונטי לאתמול אבל אני מאמין שבוזגלו בריא היה מעלה את הסיכויים.
בכל מקרה, ההדחה הזאת היא תזכורת נוספת לכמה זה קשה, לכמה כל קבוצה בשלבים האלה היא קשה, לזה שאין דבר כזה "חייבים/צריכים לנצח".
ב" ש לא זילזלו אבל הנסיון לזכות " בכל התארים", שבירת הרוטציה במשחק נגד נתניה, הסגל החסר בין אם בגלל פציעות ובין אם בגלל חוסר חיזוק מתאים היו בעכרם.
ועדיין, כל הכבוד על כל שלב בתים לכל קבוצה ישראלית.
מקווה שמכבי תדע לסיים את העבודה.

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

אכזבה עצומה אבל פרופורציות. לפני שמונה וקצת שנים עלינו ליגה רק באדיבות לוזון. לפני ארבע וקצת ניצלנו מירידה רק במחזור האחרון. לפני שנתיים וקצת הושפלנו בגמר גביע. מצד אחד זה חלום לעלות לצ'מפיונס, מצד שני אחרי זה נגמרות המטרות מעבר לזה ששני הקמפיינים האחרונים של הישראליות היו מביכים עד מבישים ולמעשה ריסקו את הקבוצות (חיפה זכתה מאז בעוד אליפות אחת, מכבי עדיין בלי כלום). זהבי גדול (למיטב זכרוני היחיד שעלה עם שתי קבוצות ישראליות שונות), אבל גם כאן פרופורציות. בניון בישל בחצי הגמר וכבש בברנבאו בשמינית שער נצחון. מעדיף שתעלו.

השמן 23 באוגוסט 2017

בניון שחקן ענק, בעל קריירה שעולה על זו של זהבי בהרבה באירופה.
מעולם לא סחב ככה על גבו קבוצה ברמה הזו להישג כזה

השמן 23 באוגוסט 2017

ואני חושב שלזה יואב התכוון

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

בניון שחקן טוב בהרבה מזהבי. נקודה. אני חושב שקצת שכחו את זה. זהבי היה מאוד דומיננטי (גם ליוקאנוביץ' מגיע המון קרדיט) בהעפלה הכי קשה של קבוצה ישראלית לצ'מפיונס (למרות שמכבי פגשה באזל חלשה משמעותית מזו ששיחקה נגדה לפני שנתיים), אבל ההפרדה המלאכותית בין ההעפלה לשלב הבתים קצת מעוותת. מגיע לו הרבה כבוד אבל האדרה שלו קצת (הרבה) מוגזמת.

השמן 23 באוגוסט 2017

בניון שחקן טוב מזהבי. אני לא חולק על זה. עדיין הדומיננטיות שלו בהישג הספציפי הזה הייתה ייחודית, ושוב לזה יואב התכוון לדעתי.
לא יודע על איזו האדרה אתה מדבר, שחקן מצוין שהצעיד קבוצה בינונית להישג אדיר מעבר ליכולת שלה

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

בהאדרה אני מתכוון לחגיגות השלושים שלו ולשידורים הישירים מסין

yaron 23 באוגוסט 2017

מה הבעיה עם השידורים מסין?
יש ביקוש, יש היצע.

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

מי אמר שיש ביקוש? אולי יצרו הייפ?

אחד העם 23 באוגוסט 2017

אני אוהד מכבי, בעל עבר לימודי (רחוק) בבאר שבע, שהותיר בי סימפטיה לבירת הנגב ולתושביה.
ממש לא היה לי כח לשמוע את ההשתפכויות וההמרחות של התקשורת על המאמי הלאומית, אם וכאשר.
אבל כל זה בטל בשישים לעומת השמחה בכל צפון הנגב, הגאווה של הפריפריה, שתמיד מוזחת, להיות נציגת ישראל באירוע בינלאומי בסדר גודל כזה. לראות שדרים זרים מתחבטים איך לבטא Beer Sheva. ועוד לעוף בראש חודש אלול (על הגנה, לא חוטפים גולים כאלו בפליי אוף אלופות, לא בבית ולא בחוץ) והכי כואב על כל ילדי שנת הבר מצווה, שהיו מוותרים על מסיבה לטובת ריאל מדריד/ באיירן/סיטי או פ.ס.ז'. ומי יודע מתי תגיע לשם נציגה מציון, אחרי שינוי הכללים והסדרים, החל משנה הבאה (כמדומני).

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

הערה לגבי שינוי הכללים: האלופה תחל בעונה הבאה מהסיבוב הראשון (לגבי העונה שאחריה תלוי בהישגים השנה) מה שאומר שלא תהיה פגרה. מסלול האלופות נשאר אך ממנו יעלו ארבע ולא חמש קבוצות. החיתוך יתבצע ממקום 11 ולא ממקום 13 בדירוג הליגות מה שאומר שכמדומני לקלחת מצטרפות אלופת שוויץ (הלו באזל) ואלופת הולנד. יותר קשה זה ברור, בלתי אפשרי? לא חושב.

yaron 23 באוגוסט 2017

אפשרי לגמרי אבל האין פגרה זה חתיכת תיק, מנסיון :-)

yaron 23 באוגוסט 2017

כמה פעמים אמרו לי כאן שאין השפעה לליגות הנמוכות…
החלון חצי סגור, הזדמנות כזאת לא תחזור כ"כ מהר.

אחד העם 23 באוגוסט 2017

למי שרוצה להתעמק:
"שינויים הצפויים בליגת האלופות והליגה האירופאית החל משנה הבאה
נכון להיום מורכבת ליגת האלופות מהפורמט הבא: כל ליגה מקבלת ניקוד לפי השיגי הקבוצות המקומיות בזירה האירופאית. ככל שהניקוד גבוה יותר כך המיקום. ישראל כיום נמצאת במקום ה-23 מתוך 55.
מעפילות אוטומטית לשלב הבתים:
* 3 הקבוצות הראשונות מ-3 הליגות הבכירות (ספרד, גרמניה, אנגליה)
* 2 הקבוצות הראשונות מליגות 4-6 (איטליה, פורטוגל, צרפת)
* אלופות ליגות 7-12 (רוסיה, אוקראינה, בלגיה, הולנד, טורקיה,שוויץ)
* הזוכה בליגה האירופאית בשנה הקודמת.
סה"כ 22 קבוצות
אליהן מצטרפות 10 קבוצות ב-2 מסלולים:
1. חמש קבוצות ממסלול האלופות
2. חמש קבוצות ממסלול הסגניות (או הבאות בתור בליגות השולחות יותר מנציגה אוטומטית לבתים)
* *במסלול האלופות מתמודדות 44 קבוצות ב-4 מחזורי סינון (סיבוב 1-3 ופלייאוף) ולבסוף, כאמור מעפילות 5.
* *מסלול הסגניות מתמודדות 15 הסגניות (או הבאות בתור) מ-15 הליגות הבכירות ב-2 סיבובים ולבסוף מצטרפות 5.
עקב לחץ הקבוצות הבכירות ביבשת, החליטה אוופ"א לתת יותר מקום לקבוצות הגדולות וזה כמובן מגיעה על חשבונן של הליגות הבינוניות והקטנות שיאלצו לשלוח נציגה פחות, ויותר מכך, לשחק מול קבוצות בכירות יותר על מנת להגיע לליגת האלופות.
הפורמט החדש יתנהל כך:
מעפילות אוטומטית לשלב הבתים:
# 4 הקבוצות הראשונות מ-4 הליגות הבכירות (ספרד, גרמניה, אנגליה, איטליה)
# 2 הקבוצות הראשונות מליגות 5-6 (רוסיה, צרפת)
# אלופות ליגות 7-10 (פורטוגל, אוקראינה, בלגיה, טורקיה)
# הזוכה בליגה האירופאית בשנה הקודמת.
# אלופת ליגת האלופות (במידה וזו תהיה קבוצה שתכנס לליגת האלופות בדרך הרגילה אז תרוויח האלופה של צ'כיה הממוקמת במקום 11)
סה"כ 26 קבוצות
אליהן יצטרפו 4 קבוצות ממסלול האלופות ו-2 ממסלול הסגניות לפי הפורמט הנ"ל:
מסלול האלופות יכלול 5 סיבובים (יש לציין כי כל המפסידות במסלול מוקדמות האלופות נושרות אוטומטית למוקדמות הליגה האירופאית)
1. סיבוב ראשון בין 4 האלופות של המדינות המדורגות אחרונות ביבשת. יערך סיבוב כפול בסיומו תעלה קבוצה אחת. 3 האחרות ינשרו למוקדמות האירופאית.
2. סיבוב שני בו תצטרף האלופה הישראלית: אלופות מקומות 18-51 פלוס המעפילה מסיבוב ראשון (סה"כ 34 קבוצות)
3. סיבוב שלישי: אל 17 המנצחות יצטרפו אלופות רומניה, קרואטיה ואוסטריה (סה"כ 20 קבוצות)
4. סיבוב רביעי אל 10 המנצחות יצטרפו אלופות הולנד ויוון.
5. סיבוב חמישי ואחרון, אל 6 המנצחות יצטרפו אלופות שוויץ וצ'כיה. 4 המנצחות יעפילו אל ליגת האלופות.
מסלול הסגניות
יערך ב-3 סיבובים (במקום 2 כיום)
1. סיבוב ראשון 6 סגניות של מקומות 10-15
2. סיבוב שני 5 סגניות של מקומות 5-9 + 3 מנצחות סיבוב ראשון (סה"כ 8 קבוצות)
3. סיבוב שלישי: 4 המנצחות של הסיבוב השני יאבקו על 2 המקומות בליגת האלופות.
*לסיכום, האלופה הישראלית תצטרך לעבוד הרבה יותר קשה כדי להגשים את החלום. היא תאלץ לשחק 8 משחקים ב- 4 סיבובים במקום 6 ב 3 כיום. בנוסף תצטרף לפחות אלופה אחת מליגה בכירה (כנראה באזל) ליריבות הפוטנציאליות."

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

זה גם מה שאמרו אחרי גמר הגביע ההוא… וברצינות, ברור שלקבל קבוצה ברמה של מאריבור בפלייאוף זה מעולה אבל לפעמים זה סוג של מלכודת דבש להיות פיבורטית. תמיד עדיף לקבל את זלצבורג.

yaron 23 באוגוסט 2017

אין ספק גיא, המסר לכולנו הוא שבשלבים האלה אין קבוצות קלות, יש קשות ויש קשות יותר.
מקווה שזה חילחל היטב במכבי, אני עדיין זוכר את שחקני גראסהופרס חוגגים בבלומפילד…

yaron 23 באוגוסט 2017

אחד העם,
תודה רבה על ההסבר המפורט, סוף סוף נתונים במקום הערכות.
מי כמונו יודע איזה תיק רציני הסיבוב הנוסף הזה…
אני מעריך שאם היו מאפשרים בחירה (ויתור על האלופות ודילוג לאירופאית) יש לא מעט קבוצות באירופה שהיו מתלבטות.
אין הצדקה (ואין יכולת לאף קבוצה בישראל) לבנות סגל לאלופות בתחילת אוגוסט.

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

ירון, אצל מתן גילור יש הסברים באופן קבוע וגם מעקב אחרי הדירוג של הישראליות. למיטב זכרוני יש מצב שבעונה שאחרי הבאה האלופה תתחיל מהסיבוב השלישי ומבחינת תאריכים באמצע יולי כמו בשנים האחרונות.

יואב 23 באוגוסט 2017

ירון,
אחרי שברון הלב העצום מול גראסהופרס(שאולי היה משנה לגמרי את העתיד של מכבי בסוף ה90), מכבי רצה לאחד הדאבלים הכי מרשימים שהושגו כאן(דאבל אחרי אליפות), וזה כולל את טראומת ברומר.
בוא נראה ממה בש עשויים. ונראה ממה אנחנו עשויים. הצלקת של גראסהופרס, היתה הדלק של הדאבל. אבל זאת היתה קבוצה עם כל כך הרבה מנהיגים טבעיים על המגרש. קבוצה יוצאת דופן לגמרי.

ארז 23 באוגוסט 2017

הייתה קבוצה אדירה יואב. זיכרון טראומטי עבורי

yaron 23 באוגוסט 2017

בהחלט קבוצה אדירה יכול להיות שבגלל זה האכזבה.
יכול להיות גם הצורה שבה הם חגגו… לא יוצא מהראש :-)

ארז 23 באוגוסט 2017

גיא, בשלוף אני חושב שגם באדיר. ואולי עוד.

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

האיש והפקס, זה נכון. יש מצב שאפילו שיחק במדי פ"ת נגד פיינורד. שחקן ענק ולא מוערך מספיק.

יואב 23 באוגוסט 2017

מי בכלל השווה?
טענתי שיש מוזהב אחד. קייזר סוזה שכופה את רצונו על אחרים. שמבצע על הדשא את מה שהוא רואה בראש.
מה שכתבתי לא קשור בכלום להשוואות לאחרים.

ניר 23 באוגוסט 2017

נהוג לומר שההיסטוריה נכתבת בידי המנצחים. כשמכבי היתה אלופה והיה את זהבי הכל היה מושלם, ועכשיו פתאום כשמכבי לא אלופה אז הכל היה לא מושלם? כרגיל, האמת נמצאת אי שם באמצע. בדרך כלל ספורט דיירקטור זה תפקיד של קשרים, והדימוי של מערכת מסודרת לא נכון לגבי הרבה קבוצות בדרג של מכבי תל אביב באירופה, וזה לגמרי הגיוני. מערכת מסודרת, אבל באמת מסודרת, עולה לא מעט כסף. אם מיטש רוצה כזו, בבקשה, שיקנה סקאוט רציני למועדון, לא ראיתי שהוא מוכן לשים את הסכומים הדרושים לזה בינתיים. ובנוגע למודל של באזל, כדי שהוא יצליח צריך להשתתף בליגות האירופיות ולהראות שם יכולות שנה אחרי שנה, ורק אז יהיו הצעות ראויות על השחקנים של מכבי תל אביב. כששחקן מגיע עם תג מחיר של 3 מיליון יורו מאוד קשה למכור אותו אחר כך.

yaron 23 באוגוסט 2017

מודל באזל עובד. בקטן (מישהו ציפה ליותר?), אבל עובד.
כולם מדברים על גולדהר/קרויף אבל לא מתעניינים בכמה עלה ערך הנכס מאז שקרויף הגיע ובכמה עלה סעיף ההכנסות. מבטיח לכולם שגולדהר בודק ומבין זאת היטב!
ראיקו היה נמכר ברווח אם זה מה שהוא היה רוצה… המזל שלנו זה שהוא בחור עם הרבה שכל והרבה סבלנות. להיות שוער מחליף בקבוצה גדולה לא היה מקדם אותו לשום מקום. גם שוער פותח בקבוצה בינונית בלי אירופה. במכבי הוא פותח ועם קצת מזל יזכה לעונה שלישית באירופה. סביר להניח שגם יקבל את החולצה בהרכב הנבחרת.
כל הטענה שמישהו ניסה להציב לקרויף גבולות גזרה מגוחכות מהסיבה הפשוטה שלא הביאו לקרויף ספורט דיירקטור על הראש, זה היה להציב גבולות. הרושם שלי הוא שקרויף עבר להיות מנג'ר ולא רק מאמן. אומר מה ואת מי הוא רוצה אבל לא מעורב במו"מ.
מקווה מאוד מאוד שנעלה לבתים, ההדחה של ב"ש מזכירה לכולנו ששום דבר לא טריוויאלי…

אחד העם 23 באוגוסט 2017

דברי טעם

היסטוריה לעניים 23 באוגוסט 2017

אין לי מושג מה זה ערך הנכס ולא מבין מה זה חשוב. אם הוא מציע למחירה נראה לך שיש הרבה משוגעים שיקנו ביוקר? משוגע אחד?זה ליגה ישראלית פור גוד סייק בלי איצטדיון עדיין. לבורסה זה גם בינתיים לא יגיע ….

yaron 23 באוגוסט 2017

בתור אוהד זה באמת לא חשוב…
למיליארדר קנדי שמבין משנו בעסקים זה מאוד חשוב.
לא חושה שגולדהר נכנס לסה בשביל לעשות כסף, וגם אם יעשה זה יהיה כסף קטן אבל אני בטוח שגולדהר יודע (בטח שיותר טוב ממני וממך) כמה היתה שווה הקבוצה לפני קרויף וכמה עכשיו.
על שורת ההכנסות דילגת באלגנטיות…
מבטיח לך שלגולדהר תוכנית עסקית מסודרת, אם ההכנסות עולות או שהתקציב עולה או שהכסף שהוא מוציא מהכיס יורד. אותנו האוהדים זה לא ממש מעניין, את גולדהר מאוד.
אם ימכור ברור שיהיו קופצים, לא יודע בכמה אבל יהיו קופצים במחירים סבירים לפחות.

יואב 23 באוגוסט 2017

טוב, יורדי היה מאד מאד ברור במסיבת העיתונאים.
אני לגמרי מאמין לו ולמכבי.

גיל שלי 23 באוגוסט 2017

גם אני

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

הוא גם היה מאוד נחרץ אצלכם בפודקסט לגבי וידיגאל.

אחד העם 23 באוגוסט 2017

לא יודע למה, אבל הוא שכנע אותי.
המימיקה, שפת הגוף אופן הצגת הדברים.
או שמא הרצון שלי.

yaron 23 באוגוסט 2017

באמת היית צריך לראות אותו כדי לדעת שלא יהיה כלום כי לא היה כלום?

השמן 23 באוגוסט 2017

בוודאי שהיה צריך! תקשורתית מכבי התנהלה פה באופן מגוחך, ולראייה ההתנהלות מאז והדיבור המאוד מפורט וארוך של ג'ורדי היום. רעש מיותר שאני מקווה שלא פגע בהכנות לקראת המשחק החשוב.
את חוסר האמון מכבי הרוויחה בצדק בכל סיפור וידיגל, כמו שגיא כתב למעלה. כמו שאמרתי, לא מרגיש לי הגיוני להנחית על ג'ורדי, אבל ברור שלא הכול יופי טופי. התקשורת צדקה שיש בעיות בין ג'ורדי לפאקו צדקה שיש בעיות עם וידיגל וצדקה שג'ורדי עובר לעמדת המאמן. להגיד על הכול פייק ניוז כל הזמן? זה כבר אמונה כמעט דתית.
אני כן חושב שכרגע כל הגורמים במערכת מסתכלים קדימה, נראה איך זה יעבוד

yaron 23 באוגוסט 2017

אתה היית צריך, אני לא.
כל מה שג'ורדי אמר היום היה לי ברור מלכתחילה.
ג'ורדי לא קדוש והוא עשה גם טעויות במשך השנים. מי שעושה טועה.
אין קשר בין זה לבין "ההתנהלטת התקשורתית". התקשורת ידעה שיש חילוקי דעות לגבי פאקו אבל האם מכבי/קרויף שיקרו בעניין?
לדעתי לא, הם אולי לא שיתפו אותנו בהתלבטויות אבל לא שיקרו.
זה נכון ברוב מכריע של המקרים לאורך כל הדרך.

השמן 23 באוגוסט 2017

זה לא שאני לא מאוד מעריך את העבודה שלו, אבל הוא בוודאי שיקר בנושא וידיגל, וגם אם לא, הוא ממש לא גיבה אותו או התייחס אליו באופן ראוי. הוא גם זגזג לחלוטין בנושא הרצון שלו לאמן. אתה תמים לדעתי אם אתה חושב שהכל במכבי מתנהל בהרמוניה כרגע.

holden 23 באוגוסט 2017

קרויף סך הכל השמיע היום את המוסיקה שהמאזינים רוצים לשמוע,
מי ששמע את הנאום שלו חשב לרגע שזה כמו שכורדי הוא וינסנט וסטיב מקלראן הוא אדי פלסון,
נו באמת?

yaron 23 באוגוסט 2017

סאגת וידיגאל היא בעיני הפאדיחה הכי גדולה של קרויף בעיני. זה המקרה היחיד שממש (ממש!) התאכזבתי ממנו… לאורך כל הדרך… מההחלטה להביא מאמן בשלב הזה ואחרי שמסתבר שדווקא יש יופי של מאמן על הקווים ואם כבר החלטת להביא מאמן, אז כל ההתנהלות לאחר המינוי.
אבל אני לא זוכר שהוא שיקר. לדעתי גם לא עשה ספינים.
פשוט פישל בגדול…
קורה.

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

ירון לפי מה שאנחנו מבינים היום וידיגאל הובא על הראש של ג'ורדי (למה? שאלה טובה). לפיכך, ג'ורדי גם שיקר וגם לא עלה ליציע כמו במקרים קודמים (פאקו, בוס). נוצר סוג של כאוס.

yaron 24 באוגוסט 2017

לא הבנתי גיא, תוכל לפרט או להסביר?

יואב 23 באוגוסט 2017

לאור היחסים עם מיטש, זה אכן לא מרגיש הגיוני "שהונחת" על יורדי מישהו. לפני שלושה חודשים הם החליטו להמשיך. לא היתה שום חובה עסקית מחייבת כאן.
זה לא יוסי מזרחי או איווניר. אני לא חושב שמיטש ינהג כך עם הבן של יוהאן. יש לזה השלכות אחרות לגמרי.
לא היתה כל בעיה לסיים את הסיפור בפגישה האחרונה שלהם ולצאת בהודעה שזה רצון הדדי.
למה מיטש צריך את הזובור הפומבי הזה? מכבי במקום אחר לגמרי מהמקום בו מיטש חתך ללא היסוס את נמני או מוטי(ולמנות את לוין כזמני) והקריב עונה על מנת למצוא את הנוסחה המתאימה לו.
מחר הוא יכול לעלות בפעם הרביעית לבתים תוך חמש שנים. כמו שכתבתי- מכבי במקום אחר לגמרי.

yaron 23 באוגוסט 2017

חוץ מקרויף, יש מישהו שלא ארז מזוודה ברגע שקיבל הצעה טובה?

הלוואי ונחייך מחר :-)

אביבי 23 באוגוסט 2017

גיל, אז לראות את הפוסט כבטל ומבוטל?

yaron 23 באוגוסט 2017

המטוטלת פשוט שינתה כיוון לאחר פרסום הפוסט :-)

גיל שלי 24 באוגוסט 2017

ממש לא, אני חושב שכל מה שכתוב בפוסט הזה נשאר רלבנטי. לא כתבתי שמקלארן הונחת על ג'ורדי, כן הסברתי למה ג'ורדי לדעתי מאמן ולא ספורט דירקטור. לא חושב שאלו שסיפרו לי על מתח בעקבות המגעים עם אלירן טעו, ירון אוהב לתפוס את עמדת הגיל מבלבל את המוח, אבל לא רואה שהפעם זה המצב. אולי רק עם הכרטיס הצהוב הגזמתי, גם לא בטוח

yaron 24 באוגוסט 2017

גיל, אני ממש לא אוהב לתפוס את עמדת "הגיל המבלבל את המוח"
כפי שאתה יודע אני קורא וותיק ונלהב של הפוסטים שלך שעוסקים בנושאים מרתקים ומעוררי מחשבה.
לגופו של עניין,
כותרת המשנה בעמוד הבית – "הבאת מקלארן נועדה לפני הכל, לסמן לג'ורדי גבולות גזרה"
כותרת המשנה בפוסט – "ג'רודי לא הכיר בתום הקדנציה שלו כספורט דירקטור, מקלארן הוא התוצאה"
בגוף הפוסט – "הבאתו של מקלארן למועדון אינה הבאה של מאמן חלופי בעיני מיטש, אלא הבאה של פונקציה שמסוגלת לשווק שחקנים כמו וידאר וראיקוביץ' באנגליה."
ואז בתגובות:
"מבירור, מי שהביא את מקלרן זה ג'ורדי, הוא רצה אותו לידו לכן גם הוא על הדשא"
"גם אני" (מאמין לו) – בתגובה למסיבת העיתונאים.

לדעתי, כל הפוסט רווי רמיזות לא מבוססות.

אם מיטש היה רוצה להציב גבולות הוא היה מביא ספורט דיירקטור לא יועץ/עוזר מאמן.

שני דברים על ג'ורדי:
1. מכל האנשים שמיטש הביא הוא המחוייב ביותר לפרוייקט.
היחיד שלא ארז מזוודה כשקיבל הצעות אטרקטיביות, והיו.
2. כל תיק שנפל על הקבוצה הוא לקח על עצמו.
אין מנכ"ל – ג'ורדי יטפל.
אין סקאוט בעל שיעור קומה – ג'ורדי.
אין מאמן – ג'ורדי
מסקנה – ג'ורדי צנטראליסט…
מצטער (ועם כל הכבוד) זה מגוחך…

על הרמיזות כאילו יש קומבינות עם נמני וסוכנים אחרים אני בכלל לא רוצה להגיב.

ג'ורדי עשה ועושה הרבה יותר ממה שספורט דיירקטור אמור לעשות בקבוצה מסודרת. מגיע לו על זה קרדיט לא ביקורת.
המחוייבות שלו למכבי היא טוטאלית וממש ממש לא טריוויאלית.
אני בטוח שמיטש יודע זאת ומרגיש בר מזל.
חילוקי דעות בטוח שיש. כשדברים לא עובדים אפילו יותר מזה.
טעויות ג'ורדי עשה ויעשה.

כל השאר, רכילות עיתונאית.

yaron 24 באוגוסט 2017

תוספת קטנה:
סביר להניח שג'ורדי לא הפך להיות מאמן אלא "מנג'ר". הוא קובע מה צריך ואת מי הוא רוצה אבל הרבה פחות מעורב במו"מ.
מרגע שמבינים זאת ההבאה של מקלארן וגם חלוקת העבודה עם מנספורד נראות הרבה יותר הגיניות.

גיל שלי 24 באוגוסט 2017

ממה שאני יודע, ג'ורדי ראה בעצמו מנג'ר, אבל מיטש ראה במנספורד גם ספורטס דירקטור, אולי מי שסיפרו לי את זה טעו, אבל כל מה שהתרחש סביב עטר מרמז אחרת

yaron 24 באוגוסט 2017

אני חושב שכולם רואים שג'ורדי מנג'ר ומנספורד מנכ"ל. אין ספורטס דיירקטור והסמכויות מתחלקות בין שניהם.
כן, זה עד כדי כך פשוט.

מה התרחש סביב עטר?
מכבי מעוניינת במחיר מסויים.
חיפה מעוניינת במחיר אחר.
משחקים צ'יקן וכרגע לפחות מסתמן שחיפה מתקפלים.

yaron 24 באוגוסט 2017

ייישששש !!!

yaron 24 באוגוסט 2017

ארסנל או אייאקס יהיה אדיר.
גם ויטסה (דרג 4) יהיה נחמד :-)

Comments closed