יומן אליפות צהובה (11)

עכשיו רק צריך לחכות שג'ורדי יצליח להתאים את סגנון המשחק להרכב שהוא מעלה, גם בלי דקות הגישושים בהתחלה

היום בבוקר נזכרתי במשהו. אני כידוע אוהד את הג'איינטס, ואני זוכר ממש טוב את כל הדיבורים על איליי בניו יורק. אמרו עליו שהוא לא מנהיג (טיקי ברבר הגדיר אותו כקומי בעניין הזה), אמרו שהוא אדיש מדי ולא מפגין רגשות, ובעיקר אמרו עליו שהוא לא מספיק טוב. אחרי האליפות הראשונה ב2007, הדיבורים נרגעו קצת, אבל אז הגיע הראיון שלו לפני עונת 2011 בה טען שהוא קוורטרבק עילית. הפרשנים למינהם קפצו כמוצאי שלל רב, אמרו עליו שהוא בינוני לכל היותר. איליי לקח את הג'איינטס על הגב לעוד תואר. היום שוב כולם מדברים על קוורטרבק בינוני.

אם עוד לא הבנתם על מי אני מדבר, אז תקראו על שרן. אוהדי מכבי לא מבינים למה הוא בקישור, למה הוא בהרכב, שחקן בינוני שלוקה טכנית ורך. השחקנים מדברים על משהו אחר לגמרי, וכך גם הסטטיסטיקה בכל הנוגע לתיקולים וחטיפות כדור. אתמול קבלנו עוד דוגמה לכך, בחצי הראשון הוא היה הקשר האחורי ב4:3:3, מכבי נראו רע מאוד, בעיקר עד לדקה השלושים. שרן אמנם לא מניע את הכדור בנגיעה אחת מהירה לצדדים, כפי שהוא ידע למסור שנה שעברה לטל בן חיים מעמדת המגן השמאלי, אבל את עבודת ההגנה הוא ביצע. עדיין כולם דיברו אחרי המשחק שהחילוף שלו ברודריגז שינה את המשחק. ההימור שלי, אצל ג'ורדי שרן ימשיך להיות בהרכב כל עוד הוא מסוגל לרוץ.

*

מכבי השנה מתחילה משחקים לא טוב. גם מול קריית שמונה, המשחק היחיד בו כבשנו שני שערים בחצי הראשון, שיחקנו רע מאוד בהתחלה, עד השער של אצילי ממתפרצת אחרי קרן של קריית שמונה. ג'ורדי עושה הרבה התאמות ושינויים תוך כדי המשחק. בדרך כלל ההתאמות האלה מביאות לשינוי, ולפרק זמן בו מכבי נראית טוב יותר. אני חושב שזה עניין של זמן עד שג'ורדי ימצא את הדרך להתחיל משחקים בצורה טובה יותר. זה בדיוק מה שחסר כדי לחשוב שצומח לנו פה מאמן מצוין. הוא חש את המשחק בצורה טובה מאוד, הוא יודע להפעיל את השחקנים שלו, עכשיו רק שיגיע עם תכנית משחק טובה יותר, ושרק אחר כך יסמוך על האינטואיציות שלו, ואז תהיה לנו את החבילה השלמה בעמדת המאמן.

*

אתמול התחלנו ב4:3:3, אצילי כנף שמאל, ריקן מגן שמאלי, סושיץ' קשר מרכזי. איך נאמר, זה לא היה טוב. גם אצילי וגם ריקן משכו לאמצע, סושיץ' קיבל כדורים באמצע המגרש עם הגב לשער היריב, שרן לא הצליח להחליף צדדים במהירות, מכבי היתה תקועה. אבל, ראינו גם למה ג'ורדי מנסה את סושיץ' בעמדה מרכזית יותר. מסתבר שסושיץ' מהיר הרבה יותר מכפי שהוא נראה, במיוחד כאשר הגיע בספרינט מאחור כדי לעצור את פיראס מוגרבי. הוא גם פיסי יותר מכפי שהוא נראה, ראינו את זה בעיקר בעליה לכדורי גובה. עדיין, צריך למצוא תצורה אחרת שכן ההתחלה היתה נוראית.

אחרי הפסקת השתיה ג'ורדי שינה מערך, ומכבי נראו מעט טוב יותר. אצילי חזר לימין, שם באה לידי ביטוי ההבנה שהוא בונה עם דור מיכה. אבל, מכבי בהרכב הזה לא הצליחה ללחוץ על סכנין בחלק המגרש של סכנין כלל. אצילי דווקא כן משתתף במשחק הלחץ, אבל בלקמן הרבה פחות, הוא יורד יותר אחורה, ולא משתתף כלל במשחק הלחץ בחלק המגרש של היריבה. גם סושיץ' לא טוב בזה, ומיכה מפעיל לחץ טוב בהרבה כאשר הוא בכנף הימנית. לכן מכבי נראתה רע ואנמית בחצי הראשון. בנוסף לכל הצרות, אף אחד לא זז בהתקפה בלי הכדור.

בקיצור המחצית הראשונה היתה גם מכה וגם נייחת.

*

לחצי השני עלינו בשלושה בלמים בתצורה הקלאסית, כאשר שפונגין משמש בלם בצד ימין לאור הפציעה של שרן. סושיץ' ורודריגז שיחקו באמצע, ריקן ובלאקמן בשמאל, אצילי ומיכה בימין, בתחילה אצילי יותר למעלה ומיכה מתחתיו, לאחר מכן החליפו מקומות. מכבי הצליחה לייצר לחץ רצוף על השער של סכנין, הקהל התעורר, רודריגז הראה יכולות הנעת כדור טובות, ומכבי נראתה טוב יותר. וידאר שוב הראה לנו שהוא החלוץ הטוב ביותר בארץ בהפרש גדול מכל האחרים.

משחק ההגנה שלנו עדיין לקה בחסר. הרכש הטוב ביותר שלנו זה הקוסם שג'ורדי הביא, נו הקוסם הזה שגרם לשלומי אזולאי להחמיץ מצב קל מאוד בעכו כאשר שיחק בקריית שמונה, ואתמול גרם לפיראס מוגרבי לבעוט ממצב קל במיוחד לקורה. המצב של פיראס הגיע מהתקפה בה לסכנין לא היה יתרון מספרי, אך גם טיבי וגם שפונגין נכשלו בעצירת השחקן עם הכדור, וכך פיראס מוגרבי הגיע מאחור וקיבל את הכדור במקום מאוד נח, אבל הקוסם הזה עבד מצוין. חבל שהוא נח במשחק של באר שבע ושכח לעצור את ראדי.

*

לסיכום, משחק נוסף לא מבריק. החדשות הטובות, מכבי לא ספגה שער. סושיץ' הראה יכולות טובות, רודריגז נראה טוב. אנחנו מצליחים לשרוד טוב מאוד גם בלי דסה ודווידזאדה. מפגינים יכולות לבצע שינויי מערך בתוך המשחק.

החדשות הפחות טובות הן שאנחנו עדיין רחוקים מהיכולת שהסגל הזה צריך להציג, אבל אולי בעצם אלו החדשות הטובות, בסוף היום ג'ורדי ימצא את הדרך להתאים את הסגנון הנכון לכל הרכב, הוא מאוד יצירתי וסקרן, לכן אני מעריך שזה רק עניין של זמן.

החזרה לקנדה
מסעותיי עם קבוצתי (הפועל אזור בבית)

42 Comments

יואב 10 בספטמבר 2017

יותר מידי סימני שאלה. האם יהפכו לסימני קריאה?
אני לא יודע. ליורדי יש רק עשרים משחקים רישמיים בחגורה. לא כל איש כדורגל/שחקן עבר הופך למאמן טוב. ההגעה של מקלארן קצת יותר הגיונית לי עכשיו.
שרן זה לא מספיק. לדעתי. ויורדי עושה רושם, לא רוצה לשחק עם גרזן מובהק. זה בהחלט יוצא דופן- כי הבאנו שלושה! זרים לקישור.
זאת לא מרגישה עונה של אליפות, אבל מצד אין גם ממש קונדנטרית ברורה אחרת.

גיל שלי 10 בספטמבר 2017

אני חושב שגרזן זה כמו ליברו, פעם היה התפקיד הכי חשוב על המגרש, היום הוא פחות רלבנטי. ג'ורדי מנסה לסגל לנו כדורגל מודרני, אנחנו עוד לא הגענו, אבל נראה לי שאנחנו בדרך

השמן 10 בספטמבר 2017

גיל, אני לא חייב גרזן פר אקסלנס, אבל אין לנו יכולת תיקול כמעט. הטיילת בחלק המגרש שלנו מחרידה. המצב שתיארת של מוגרבי היה מדהים ברכותו. וזה בדיוק כמו שזה נראה בדקות החלשות בשני המשחקים הקודמים.
יכולת לחלץ כדור ולתקל זאת תכונה של כדורגלן בדיוק כמו היכולת לתת פס, למעט גולסה וייני שאף אחד מהם לא מדגדג את אלברמן מבחינת יכולת חילוץ כדור, אין לנו אף אחד

גיל שלי 10 בספטמבר 2017

אפתיע אותך קצת, אצילי מתקל לא רע, גם באטוקיו, ג'ורדי צריך למצוא את השילובים, צריך לתפור את החליפות המתאימות לציוותים, הוא מנסה, יש לו מספיק כלים כדי להצליח

השמן 10 בספטמבר 2017

אני מקווה שאתה צודק.
פאולו סוזה היה מרבה לעלות עם ציוותים ללא אלברמן. נניח איינבינדר ומיטרוביץ'. זה עבד יופי.
אולי אם באבין בכושר נקבל שוב צוות בלמים מספיק איכותי בשביל זה.
בהנחה שלא מדובר פה בפשרה עקב כישלונות בחלון ההעברות, מדובר פה על חתיכת החלטה הרפתקנית מצד ג'ורדי שלרוב נתפס אצלנו כשמרן.
יום חמישי, בינתיים, רודריגז לא יכול לשחק וייני וגולסה פצועים, יהיה מעניין.

גיל שלי 10 בספטמבר 2017

קראתי שגולסה נשמר מחוץ לסגל כדי שלא לסכן אותו ליום חמישי

יואב 10 בספטמבר 2017

מכבי מאד מבולגנת. צריך לקחת את הנקודות בכח ולקוות להשתפרות תוך כדי תנועה. מגיע ליורדי ולשחקנים קצת אוויר, כי מכבי מרגישה לי כמו קבוצה חדשה לגמרי.

עידו 11 בספטמבר 2017

אני כמעט בטוח שיש במכבי הנחיה לצמצם גליצ'ים ככל הניתן.
שנה שעברה חטפנו כמה שערים קריטיים בזמן שאלברמן שכב על הדשא אחרי גליץ' שפספס.
ג'ורדי רוצה משחק לחץ זריז (מה שלא קורה בינתיים) וזה אומר שחקנים על הרגליים כמה שיותר זמן.

השמן 10 בספטמבר 2017

ראיתי רק החל משתי דקות לפני השער הראשון.
התקפית הכישרון נמצא בשפע, רק צריך לפתח תיאום וציוותים נכונים ולדאוג לרוטציה שלא תבעיר אש בחדר ההלבשה.
הגנתית זה כרגע ברמה של פליי אוף תחתון. כל קבוצה שקצת לוחצת על הדוושה מולנו מגיעה למצבים בקלילות. מניח שאם זה הספיק מול סחנין זה גם יספיק מול רוב הקבוצות החלשות בליגה, מול חיפה וב"ש בהנחה שהן מפוקסות זה ייראה כמו שנראה מול בית"ר
לא רואה כרגע מישהו בסגל שיכול לייצב את זה. מדהים שטל בן חיים וייני פתחו למרות כשירות חלקית, רק מראה כמה אנחנו דלים באזורים האלה. נקווה לקסמים טקטיים ולבריאות לא סבירה של גולסה

גיל שלי 10 בספטמבר 2017

הבעיה במשחק ההגנה שלנו, לא בשחקנים, אבל מסכים שזה שטל בן חיים ושרן עלו לשחק פצועים מראה את המחסור שיש שם

מאיר (חדש בשכונה) 10 בספטמבר 2017

כל משחק ההגנה פשוט לא קיים. נתחיל בזה שהחלוצים לא לוחצים על הבלמים. ברור שאי אפשר ללחוץ כל המשחק אבל כמעט אין פרקי לחץ. נמשיך בזה שלא רק שהתיקולים רכים ומפסידים כמעט כל תיקול, כל תנועה של היריב לעומק מרגישה כמו במסדרון, שניים לכל כדור, משאירים שטחים ריקים בהתקפות היריב, חוץ מאשר בשש עשרה שם יוצרים צפיפות כמו קבוצת תחתית. את כל זה צריך לשפר דחוף. משחק ההתקפה כשיהיה תאום מאמין שיכול להיות נהדר ואולי יחזיקו בכדור מספיק כדי להסתיר בעיית האין משחק הגנה, אבל זה קצת ווישפול סינקינג.

Lord Anthony 10 בספטמבר 2017

זה עדין שלב הניסויים, גם לגבי איך יראה ההרכב הסופי של מכבי וגם לגבי איך לשלב שני משחקים ושני הרכבים שונים בשבוע.

גיל שלי 10 בספטמבר 2017

לא חושב שיהיה הרכב אחד קבוע למכבי, במיוחד בחלק הקדמי

Lord Anthony 10 בספטמבר 2017

אני גם לא חושב שיהיה הרכב קבוע, אבל אני מניח שנראה 14-15 שירוצו ברב המשחקים ושאר הסגל ישמש לסגירת חורים נקודתית.
אני למשל חושב שנראה את דוידזדה בעמת המגן השמאלי הרבה יותר פעמים מאשר נראה שם את ריקן, וגם בסבירות גדולה נראה את באבין ובן חיים ביחד ברוב המשחקים.

גיל שלי 10 בספטמבר 2017

אני מסכים לגבי דווידזאדה, אבל באבין וטל בן חיים נראים לי כפילים, דווקא רואה שילוב שלו עם איתן טיבי למשל, ואולי לידו איתן טיבי יפרח, משום מה זה לא קורה לו ליד טל

yaron 10 בספטמבר 2017

מה רע בכפיל לטל בן חיים?
עושה צחוק מהגיל שלו…

דביר 10 בספטמבר 2017

טבח הבלם היה שוב מספר אחד במכבי.

בקישור רודריגז הראה המון פוטנציאל ובלט בעיקר לנוכח הואקום.

אולי מיקאל לא היה משהו בסך הכל אבל בניווט המשחק מצד לצד הוא היה נפלא.

סוסיץ כבד מאוד ובטוקיו איבד את התזזיות עם הביטחון. שניהם נראים כמו יתרון וחסרון ומחליפים ביניהם את הפלוס והמינוס. כרגע אני ממש לא מבין את המצאותם של שניהם. סוסיץ בולט כרגע רק בגלל יתרונו הפיזי. אותה פיזיות שכל כך חסרה לנו. האיטיות שלו אבל שוברת את כל משחק הלחץ שלנו.

בלקמן צריך פיקוס. כמו שפיקסו את וידאר להיות הנגיעה האחרונה. את מיכה להתרכז במסירה לוידאר במקום בדריבל על הקו. ברגע שתצליל ךהביא את בלקמן לנצל את היתרונות הפיזים שלו בדריבל במקום הנכון הוא יהיה נשק יעיל מאוד.

ואני מסכים בהחלט שאלילת המזל איתנו עד כה

שלו 10 בספטמבר 2017

מה שאני ראיתי אתמול (במחצית השנייה) זה קבוצה לא מתואמת.
בעיקר כי לרודריגז זה משחק ראשון.
אבל זאת לפחות התחלה.
כאשר ההגנה תתייצב (אני מאמין עם באבין) ויהיה ניתן לסמוך עליה, החלק הקדמי ישתחרר.
אני חושב שיש שחקני אגף מצוינים, לא כל כך מבין מה ריקן עושה ומה תפקידו.
הוא לא יודע להגן וגם בתור מתקיף הוא לא מי יודע מה.
מאוד נהנתי לראות את מיכה ואצילי ביחד.
בלקמן קצת הפחיד אותי עם ההחמצה שלו, זה היה צריך להיות גול.

עטר היה סביר, הוא נראה לא מחובר ואם יצליחו לגייס אותו לטובת המערכת יהיה טוב אם לא הוא יראה הרבה משחקים עם החבר יצחקי.

בשורה התחתונה, עד שלא כולם יהיו כשירים ובכושר משחק יהיה קשה מאוד לדעת מה מקבלים ביום נתון.
בחלומות אני רואה מפלצת שמפרקת את הליגה,
בסיוטים את עונת הגלקטיקוס.
במציאות כנראה משהו יותר רגוע.
השאלה האם זה יתחבר עד המשחקים החשובים (נדמה לי שבקרוב חיפה)

יואב 10 בספטמבר 2017

שלו,
אין לי ספק שעטר יהיה סטארטר. עטר יכול להביא את הבלתי צפוי, החוצפה ואפילו קצת "רוע" שנעלם מהקבוצה.
אבל זאת תיהיה עונה של סגל, אין ספק.

גיא זהר 10 בספטמבר 2017

אפרופו הקוסם (השם הזה מזכיר לי את מאמן הנבחרת הבא, אמאל'ה), הוא גם עזר המשקוף של עותמן ובכדור בשער הראשון שהגיע במזל לקיארטרסון. בבאר שבע הוא ניסה לעזור לכם עם שתי קורות (למען ההגינות, ההחמצה של טל איילה הייתה נוראית), אבל יש גבול. חוץ מזה, ראדי הוא קוסם על.

Lord Anthony 10 בספטמבר 2017

לקום הזה קוראים ליגת העל. אם השחקנים האלו היו יודעים להבקיע את השערים האלו באחוזים טובים הם כבר מזמן לא היו פה.

טרנטה 10 בספטמבר 2017

שמתי לב שבלאקמן הוא איש גדול, סושיץ' איש גדול וגם רודרירז מפתיע במימדיו. יחד עם וידאר, טב"ח וראיקו הקבוצה ששיחקה אתמול היתה חסונה ואתלטית.
בלאקמן עדיין לא בקצב המתאים וקצת התקשה בפעולות האישיות אבל נראה כמו רכש טוב. מאד אהבתי את סושיץ' שבא כל הזמן לקבל כדור ושיחק טוב מאד וגם רודריגס נראה במבט ראשון כמו שחקן מעולה עם נגיעה טובה בכדור ומה שהכי משך אותי הוא שהוא משחק בקצב ועצימות גבוהים בהרבה.
מה לא היה טוב? המסיכה של טיבי תרמה להססנות שלו מפתיחת העונה. ריקן משקיע הרבה אבל הוא לא מגן ולדעתי לא שחקן מספיק טוב. שרן בקישור זה לא זה. אין מה לעשות. לא הבנתי למה ג'ורדי לא נותן לו לשחק כמגן כרגע. גם אצילי לא בעניינים.
באמת חבל על הגול של ראדי…אבל איזה גול הא? אני לא באמת יכול לכעוס עליו.

Bobby6killer 10 בספטמבר 2017

גולסה רודריגז סושיץ בלאקמן ושוינפלד,בהגנה טבח ובאבין ואתה הקבוצה הכי גדולה פיזית שהיתה בליגה אי פעם.
לא יודע אם זה באמת טוב,סתם מידע שבא לי לשתף

יואב 10 בספטמבר 2017

טרנטה,
לגמרי. אחלה ראדי. יש לי רק הערכה אליו מהרגע שחתם במכבי ועד היום.

גיא זהר 10 בספטמבר 2017

מדהים איזו בעיטה נקיה (בשתי הרגליים) יש למי שהחל לשחק בגיל כל כך מאוחר

יואב 10 בספטמבר 2017

לא התחיל לשחק כדורגל מאוחר. הוא תוצר הנוער של מכבי. הוא התגלה מאוחר- הבדל גדול מאד.

טרנטה 10 בספטמבר 2017

דווקא קראתי שהתחיל לשחק במסגרת של קבוצה בגיל מאוחר מאד יחסית. התגלה בכדורגל בשכונה.

יואב 10 בספטמבר 2017

עבר בנוער שלך

Ollie Williams 10 בספטמבר 2017

ממה שהצלחתי למצוא בחיפוש מהיר, שיחק בקבוצות חובבניות ורק בגיל 17-18 הגיע לנוער של מכבי ועזב אחרי עונה.
לדעתי זה נכנס לקטגוריה של "להתחיל מאוחר".

שלו 10 בספטמבר 2017

הרכב של
ראייקו; דוידזדה, באבין, טב"ח ודסה; גולסה, רודריגז, סושיץ'; שוינפלד, בלקמן וקריסטיאנסן.
ואין בעיה של גובה או קשיחות.

מאיר 10 בספטמבר 2017

מדהים העומק של מכבי,
שעל הספסל שלה (בהרכב הזה) יושבים טיבי, אצילי, מיכה עטר, באטוקיו, ריקן וייני

מאיר (חדש בשכונה) 10 בספטמבר 2017

והיוצר העיקרי שלא לומר כמעט יחיד, מיכה, לא פה….

מאיר (חדש בשכונה) 10 בספטמבר 2017

התגובה לשלו

Ollie Williams 10 בספטמבר 2017

אני לא מצליח להיות אופטימי כמוך.
אני לא דואג מההתקפה, יש המון כשרון שם. עם זה שהשילוב של אצילי מאכזב אותי כרגע, וחשבתי שיתרום יותר מבחינת שטף המשחק (כי המספרים היבשים שלו בסדר גמור) – יש מספיק כשרון.

אבל ראיתי לצד זה קבוצה מבולבלת הגנתית, שברוב דקות המשחק לא הייתה מסוגלת לחלץ כדור. טיילות ברחבה, שחקנים ששמים רגל סוף סוף ורק מסיתים את הכדור לשחקן אחר במקרה הטוב או חזרה לשחקן ממנו רצו לחלץ במקרה הרע. המצבים שהובילו לקורה של מוגרבי ולמסםרת של תאמבי הן דוגמאות מצוינות לרכות ששולטת אצלנו בהגנה.

כשמדברים על גרזן לא בהכרח צריך מישהו בסגנון גאטוסו, אלא הכוונה לקשר פיזי ואגרסיבי. גולסה יחסית כזה והייתי שמח לעוד אחד כזה כי אני לא בטוח שמי מהקשרים הזרים ידע לתת את זה באמת.

הלוואי ואתבדה בחמישי הקרוב אבל כרגע אני עוד קצת בחשש שלא נספק את הסחורה.

מאיר (חדש בשכונה) 10 בספטמבר 2017

כל מילה בסלע

טרנטה 11 בספטמבר 2017

זה המחיר שמשלמים על זה שפותחים עם מיכה ואצילי ביחד. יש לך קבוע פחות שחקן הגנתי במרכז, וגם השניים שכן שם לא ממש מומחי הגנה.

עמרי כהן 11 בספטמבר 2017

החצי הראשון נראה רע מאוד. ממש. קבוצה תקועה שלא מסוגלת לייצר כלום. היו לי פלאשבקים מתקופת לוני.
אבל אחרי המשחק, עם השמחה של הנצחון והחזרה הטבעית לפרופורציות אחרי שמגיעים הביתה ונרגעים, ובמיוחד אחרי שקראתי את הפוסט, התחלתי להרגיש אחרת.
מתגבשת אצלי תחושה שאופוזיציונרים למיניהם מנסים לתת שם לכל מיני חוסרים שאפשר לראות אותם בעין. חסר גרזן/ייני בלם ולא קשר/אין ווינגר ששורף את הקו/שפונגין מגן הגנתי/טיבי מבולבל וכו' וכו'. הליקויים שמכבי סובלת מהם עדיין הם אינטנג'יבלס, והם מה שג'ורדי עובד עליו, ונראה את זה קורה יותר ויותר כשהעונה תתקדם. ברור שיש שחקנים שלא נמצאים בשיאם, כמו אצילי למשל, או בלאקמן, אפילו ייני עדיין לא הסתגל עד הסוף. אבל כל מיני דברים קטנים כמו היכרות אחד של השני, תיאום בסגירה, תנועה משותפת בהגנה ובהתקפה, לחץ מתואם. כשכל אלה ישתפרו, והם ישתפרו, פתאום נראה קסמים גם מטיבי וייני, טב"ח לא יצטרך להציל אותנו ונפסיק להתפעל שבגילו הוא הכי טוב במגרש, ריקן יתרום את שלו ואולי אפילו אצילי ימצא את מקומו. רק הרגשה. נראה.

אחד העם 11 בספטמבר 2017

לא יודייע.
מחד, אופטימיות זהירה . (אם נצליח ע 50% מרביעיית המושאלים, אנחנו על הסוס. מאידך, כבר יותר מ 12 משחקים שאנחנו לא משחקים. זוכר שגם אוסקר התחיל ככה, צולע, משעמם ואפקטיבי. (אפילו הפסדנו בדרבי הראשון). אני רק לא זוכר כמה זמן לקח להתחבר, וזה התחבר. אצל סוזה זה כבר היה קטלני מהפתיחה. (גם במירוץ וגם במשחקים עצמם.)
נקווה לטוב

גיא 11 בספטמבר 2017

לאוסקר לקח בערך סיבוב להתחבר. אני חושב שעם כל הכבוד למהפך ההוא מול רמה"ש, ההבנה שזה הדבר האמיתי התחילה בשישייה לסרדינים והוטמעה בדרבי השני. רוצה לומר, כ-15 משחקי ליגה פלוס חיזוק משמעותי בינואר. אם ניתן לג'ורדי עכשיו ארבעה חודשים (ובלי הנחות על אירופה), הקבוצה תראה הרבה יותר טוב.

אחד העם 11 בספטמבר 2017

ממתין בסבלנות.
בינתיים עברנו 3 מחזורים מתוך 36.
שווה ערך ל 3.5 ק"מ במרתון.
בשלבים האלו, בימיו הגדולים, סרגיי בובקה עוד היה מסתובב עם טרנינג , מציץ לראות מה קורה בידוי פטיש..

בלייק 11 בספטמבר 2017

בתור אוסקרולוג לא קטן אני חייב לתקן…
מכבי שיחקה טוב מהמחזור הראשון (2:1 על מכבי חיפה, צמד של דאבור) ובשמונת המשחקים הראשונים ניצחה 7 (ההפסד האחד הוא ההפסד הקבוע בטוטו-וסרמיל) עד הדרבי.
אזהרת תירוץ: אז בערך התחילה מלחמת אוסקר הראשונה כשבעיקר זכורה האזעקה קצת לפני המשחק עם בני יהודה ועוזר המאמן ש"ברח".
מה שכן, מכבי לא היתה יציבה מספיק בסיבוב הראשון ובסיבוב השני/פלייאוף הגיעה לשיא.
בכל אופן, חצי עונה ראשון מעולה לקבוצה שלא היתה רלוונטית עשור ברציפות.

בעולם מושלם (שלי) אוסקר היה נשאר 4-5 עונות ואז היה מגיע סוזה. אני חושב שאחת הבעיות הגדולות של קרויף ובכלל המערכת במכבי היא שההצלחה המהירה גרמה להם לסמוך על הכדורגלן הישראלי. עם אוסקר לא היו תירוצים לשחקנים, הוא היה המאמן המלמד הטוב ביותר שקרויף הביא למכבי, בתוך פחות מעונה הוא הקנה למכבי סגנון משחק מצוין (לחץ גבוה, משחק בנגיעה, הרחקות לכתובת), שלא לומר אירופאי. סוזה לקח את העבודה של אוסקר והוסיף לה את האלמנטים של התחכום, הרוטציה, החלפת הסגנונות וכן, גם ה"להרוג תורכי ולנוח", מכבי אז היתה מסיימת לא מעט משחקים בדקה ה- 15 ביתרון כפול והולכת לנוח.
היסודות שאוסקר הנחיל במועדון (התחיל להנחיל) הלכו והתמוססו עם הזמן ועם תחלופת השחקנים. כבר כמעט ולא רואים משחקים שהיריבה לא עוברת בהם את החצי במשך מחצית שלמה (אלא אם היא ביתרון מפתיע) בזכות הלחץ של מכבי, אין משחק של נגיעה, הרחקות סתמיות ליציע (או יותר גרוע ליריבים).

מאיר (חדש בשכונה) 11 בספטמבר 2017

בלייק, מסכים שהיסודות שהנחיל אוסקר של הנעת כדור ושליטה בו וכן לחץ מתמוססים, רק שרף ההידרדרות היה די אופקי עם נטיה קלה כלפי מטה עד תחילת שנה זו. מתחילת העונה, משהו השתנה בעניין והגרף קיבל סטיה משמעותית כלפי מטה. חלק מזה, זה חסרונו של אלברמן, חלק חסרונו של גולסה, חלק חוסר מנהיגות, חלק חוסר חיבור וחלק שחיקת ההרתעה.
אני מאמין שהחיבור יביא את כל זה מחדש כי כלים נראה שיש, לפחות למעלה.

Comments closed