mad scientist

התאווה של ג'ורדי לנסיונות טקטיים מובילה לקבוצה שנראית בחצי הראשון כאילו זו הפעם הראשונה שהם ראו אחד את השני, והמאמן הציב באופן עיוור.

אתמול כשראיתי את ההרכב, מאוד שמחתי על הנסיונות המעניינים של ג'ורדי. הנחתי שהמערך יראה כך, באבין בלם שמאל, טבח באמצע, פיליפנקה ימין. שרן ובאטוקיו לפניהם. מיכה ודווידזאדה כנף ימין ושמאל. סושיץ' בקודקוד הקישור, אלירן ווידאר. ההגיון שחשבתי שמנחה את ג'ורדי הוא לסגור את המשחק, לנסות להפעיל את אלירן בכדורים ארוכים, ואת וידאר באמצעות מיכה ודווידזאדה בכנפיים.

נו, אז חשבתי. במקום זה קבלנו את שרן כשחקן הכי קדמי בכנף ימין, כמעט באותו קו עם אלירן קצת מתחת לוידאר. מיכה התרוצץ לו באמצע, כלומר אני מניח ששם התרוצץ פשוט לא יצא לי לראות אותו בתמונת הטלוויזיה. סושיץ' תופקד בדיוק כמו בחצי הראשון מול סכנין, ונתן לנו תפוקה מאוד דומה. פיליפנקה כבלם שמאלי נראה בדיוק כמו שנראה כבלם שמאלי מול ירושלים. בקיצור, לא טוב.

*

במכביבול האחרון דיברתי עם טל על כך שג'ורדי מגיב אינטואיטיבית מצוין תוך כדי משחקים, ובהוראות בהפסקה עושה התאמות טובות, לכן אנחנו נראים הרבה יותר טוב בחצי השני בהשוואה לחצי הראשון. מצד שני, משהו לוקה בהכנה למשחק. אתמול קבלנו את זה בהקצנה. עם כל החיבה שלי לנסיונות, אני לא מצליח להבין את ההגיון בהצבה של שרן, סושיץ' ופיליפנקה. במקרה של סושיץ' ופיליפנקה הניסוי כבר נערך ונכשל, למה לנסות שוב. אגב, ראינו כל כך הרבה רע מפיליפנקה בעמדת הבלם השמאלי, עד שכמעט ולא שמתי לב שבחצי השני כאשר התפקוד שלו שונה לכיוון האמצע לפני טל בן חיים, הוא נראה הרבה הרבה יותר טוב, חיסל את רוב ההתקפות של הצ'כים בין עיגול האמצע והרחבה. סושיץ' עבר קדימה, ונראה טוב יותר, והכי מוזר זה שרן. נראה לי שג'ורדי התערב עם מישהו ששרן יכול לשחק חמישה תפקידים תוך כדי המשחק, ולעשות את זה ברמת הצלחה גבוהה. הוא הפסיד בהתערבות, כלומר שרן תופקד בחמש עמדות שונות, אבל ממש לא בהצלחה.

כאשר שרן עבר בתחילת החצי קצת אחורה ולאמצע לקישור, הוא כן הצליח למסור כדור מצוין לוידאר שהיה קרוב לשער. לאחר מכן כאשר ירד לעמדת הבלם הימני כשנכנס בלאקמן במקום פיליפנקה, ראינו גם תפקוד לא רע. כאשר באבין נפצע ושרן עבר לבלם השמאלי בשני בלמים, הוא נראה הפתרון הטוב ביותר שיש לנו בעמדה הזאת. אבל, אולי במפתיע לג'ורדי, שרן בתפקיד קדמי משום מה לא נראה משהו שהזכיר את מסי בימיו הגדולים.

*

החצי הראשון היה נורא, והיה לנו הרבה מזל שלא גמרנו בפיגור של שלושה שערים. החצי השני היה טוב יותר, אם כי מול קבוצה מאוד לא מבריקה כמו סלביה פראג, היינו אמורים להראות הרבה יותר טוב. כמו בשנה שעברה, שוב הפסדנו לקבוצה המדורגת רביעית בבית, בחוץ, 1:0, ולמען האמת יש תחושת בזבוז.

נראה גם שג'ורדי צריך להחליט על איזה נסיונות הוא מוותר, ולהתחיל להתכוונן על שני סגנונות עיקריים, ההתפזרות על כל כך הרבה מערכים, וגם הנסיונות עם כל כך הרבה הצבות של השחקנים, מובילות את ג'ורדי לטעויות, ולא מאפשרות לשחקנים להתחבר אחד לשני בצורה טובה.

נראה לי שזה גם ההסבר לחלק לפחות מחולשתם של באטוקיו וסושיץ', פשוט מאוד קשה לתפקד בסביבה שונה וכמעט חדשה לגמרי בכל משחק ומשחק, בטח באמצע.

*

עדיין, המצב לא שחור כפי שחלק מאוהדי מכבי מרגישים. ג'ורדי אמנם עדיין לא הצליח להביא אותנו פעם אחת לחצי ראשון טוב, אבל אפשר להבין את הכוונה והנכונות שלו לבצע נסיונות עכשיו, כדי להגיע ליותר אפשרויות משחק בשיא העונה. כמובן עדיף שנראה התקדמות גם בשלבים האלה. עוד דבר שג'ורדי אמר במפורש הוא שהדגש על הליגה, אירופה היא בדרגת חשיבות משנית. עדיין, אפשר ללכת על משחק פשוט יותר, ג'ורדי מזכיר לי קצת מאמני כדורסל ישראליים טיפוסיים שמשוכנעים שהמשחק הוא בעצם שחמט בין מאמנים, ומשום מה הוא לא סומך מספיק על השחקנים.

ההערכה שלי כאן היא שהכלים של ג'ורדי הרבה יותר טובים מכפי שהוא מציג אותם כרגע. אני גם חושב שעם הזמן ג'ורדי ילמד את המינונים הנכונים של הנסיונות. כאשר הנסיונות יפחתו, המערכים יתיצבו, סביר להניח שגם נראה חיבור גדול יותר בין השחקנים, וגם נגלה שהכלים הרבה פחות גרועים מכפי שחשבנו. במקרה כזה אני די בטוח שנשאר בליגת העל השנה.

The Big Three
פרשות ניצבים - וילך

33 Comments

אזי 15 בספטמבר 2017

נקודת האור האמיתית בתוהו ובוהו הזה, היא נקודת המוצא של הרוטציה.
מכבי בעיקר נראית לא מחוברת כי כל משחק עולה הרכב אחר במערך שונה.
מאמן מצויין (נניח סוזה) היה יודע ליצר רוטציה שתצליח כבר מהמשחק הראשון, אבל אני מניח (או מקווה) שג'ורדי מאמן מספיק טוב שהרוטציה שלו בסוף תעבוד. זה רק יקח לו יותר זמן.

סגל השחקנים הנוכחי של מכבי, בדגש על שחקני מרכז המגרש, הוא לא מספיק טוב. זה סגל שדורש רוטציה, כי אין אף הרכב שניתן לקבוע שהוא ההרכב הטוב ביותר של מכבי. בוודאי עם הפציעות של גולסה והעובדה שרק 5 זרים יכולים להירשם למשחק ליגה.

שורה תחתונה, צריך לשלוח גינת פרחים שלמה לבאר שבע שגם התחילה את העונה בצורה קצת עקומה ולא ברחה לנו. לא בתוצאות ולא ביכולת.

גיל שלי 15 בספטמבר 2017

יש עוד נקודה לגבי באר שבע. הם הגיעו לנקודה גבוהה יותר בגרף ההתפתחות גם כי הם קבוצה שרצה ביחד כמה זמן, וגם כי ניסו להגיע לצ'מפיונס. הם שילמו מחיר כבד בפציעות, והסיכוי שיראו הרבה יותר טוב בהמשך הוא קטן יותר מאשר אצלנו.

אורי 15 בספטמבר 2017

סוזה עלה שלב, אבל עשה 2 תיקו עם ניקוסיה
סוזה לקח אליפות בפער דו ספרתי אבל היה רחוק גול מטורף של זהבי ב2-3 בדרבי מלהסתבך בפלייאוף
סוזה חטף בתחילת העונה מל כיוון על הרוטציה

בקיצור, סבלנות, אולי בעוד 4 שנים נזכר בערגה בעונה הזאת ונשכח את כל חוליי תחילת העונה, בדיוק כמו ששכחנו את של סוזה, שהיתה עונה טוב אבל רחוקה ממושלמת

עמרי כהן 15 בספטמבר 2017

מאוד מאוד כן.
מדהים שיש אנשים שצריכים שיזכירו להם את זה כל פעם מחדש, אבל עשית את זה בצורה מדויקת ומזוקקת.

רן 15 בספטמבר 2017

וכמובן לא.לשכוח את חילוף ה 100 של סוזה נגד באזל בבית. להוציא את זהבי ולהכניס את ולאר מרגוליס

רועי 15 בספטמבר 2017

בגדול, אין לי בעיה עם ניסויים בשלב הזה של העונה.
אבל, אני חושב שמשחק חוץ ראשון בשלב הבתים זה לא בדיוק המקום לזה.
מה שיותר גרוע, זה הדבקות בשיטה גם כשברור שזה פשוט לא עובד. לא ברור לי מה מיכה עשה לג'ורדי שהוא החליט להתעלל בו ככה עם התפקוד שלו במערך המוזר הזה.
החילופים במחצית השניה הזכירו לי יותר מדי את חילופי ההיסטריה של שוטא, זורקים הכל פנימה בבלגן.

גיל שלי 15 בספטמבר 2017

דווקא החילופים עבדו יפה והפתיעו לטובה. בלקמן במקום פיליפנקה עבד ממש טוב, אפילו החילוף המאולץ של ריקן כמגן/כנף ימין עבד טוב.

רועי 15 בספטמבר 2017

חילוף מאולץ, אמרת הכל, אחרת היה נשאר עם ההכלאה הזו של 3 בלמים.

yaron 15 בספטמבר 2017

אף אחד לא יזכור לקרויף ניצחון בפראג אם לא נזכה באליפות, חייבים להחליט מה יותר חשוב. אני באופן אישי מעדיף נסינות באירופאית ולא ביום שני נגד נתניה.
מסכים עם גיל שהנסיונות אתמול נראו מוזרים אבל יאמר לזכותו של קרויף שהוא לא ננעל ומשנה ברגע שהוא רואה שדברים לא עובדים.
סלביה קבוצה "בינונית" בדיוק כמו מכבי, החצי השני נראה פחות או יותר כמצופה ממשחק חוץ נגד אלופת צ'כיה.

אריאל 15 בספטמבר 2017

נקודת האור של מכבי, שכמו בשנים של האליפות, היריבות שלהן שוב חלשות. ולגאון הכדורגל ג׳ורדי יש הזדמנות לגנוב דעת פעם נוספת.

שלו 15 בספטמבר 2017

יורדי הוא מאמן מתחיל,
בחלק מהדברים הוא מצויין, כמו שכתבת יש לו אינטואיציה טובה והוא משנה תוך כדי.
אבל מאמן זה מקצוע ויקח לו זמן ללמוד.

למזלו זה לא נגמר באסון.
על פיליפנקה הייתי מוסיף שגם הוא צריך לשחק כדי להיות טוב.
ואולי אם גולסה היה בהרכב הרעיון יכול להיות טוב,
אבל גולסה פצוע.
לעטר לקח מחצית וקצת.
מיכה היה יותר מדי עסוק בלעשות דברים שהוא לא טוב בהם ולא נתן מעצמו במה שהוא טוב.
ייני היה סביר לגמרי.
שוסיץ' היה חושך אולי באמת כי קשה לו ואולי ידיף לשלב אותו במערכת שכבר רצה ולא להפיל עליו ישר הכול.
אם אחרי משחק כזה נגמר כמו שנגמר אז יהיה בסדר.

גיל ז. 15 בספטמבר 2017

מצטער גיל, אני לא מצליח להתחבר לאופטימיות שלך.
ראשית הזרים, בדגש על סושיץ ובאטוקיו, חלשים וחסרי אחריות עם איבודי כדור מזעזעים. התמונה שצירפת לפוסט מבחינתי היא תמונת המשחק, איבוד כדור של פראג, סושיץ "דוהר" בקצב צב להתקפה בה היה לנו יתרון מספרי על ההגנה והכדור נלקח ממנו במהלך שדומה למירוץ בין צב לארנב.
אני לא מצליח להבין את מדיניות הבאת הזרים למכבי, אבל נראה שאין פילוסופיה שפועלים על פיה אלא דווקא בחירות הזויות שלא משדרגות את הקבוצה,.
אני גם לא מצליח להבין מדוע מכבי "מזלזלים" בניקוד האירופאי שהושג ברובו בתקופת סוזה והולך לאיבוד בסיום העונה.
משחק חלש מאד מול יריבה בינונית שדווקא נתנה לנו הרבה כבוד ופחדה ללחוץ אותנו ועדיין היינו אמורים להיות מובסים במשחק הזה.

היסטוריה לעניים 15 בספטמבר 2017

אני מת על ביקורות תרבות על תוכניו ריאליטי. כל כך הרבה מילים לזבל. זה אותו דבר כאן. שבוע שעבר ואתמול הגדיש את הסאה.
כמעט חודשיים, לא ראינו שנייה אחת של כדורגל ישראלי איכותי. עכשיו הרי מישהו יקח אליפות. ואז בכר/גורדי/טביב/לוזון יהפכו לעילויים ותיתנו לנו הסבר איך הם גיבשו/ניסו/החכימו/התעלו או כל פועל אחר להסביר איך זה שהכדורגל שלהם היה קצת פחות חרא שווה זהב. ובסוף זה יגמר בביוגרפיה של יוסיפוביץ והמלצה לחנך את הבן שלי ברוח אותו גאון תורן.

עומר 15 בספטמבר 2017

מכבי קבוצה אפורה שזה מבחיל! היה משחק קשה לצפייה.
הזרים חלשים מאד… באטוקיו, סושיץ' ופיליפנקה נראים לא ברמה ולא בענף.
אלירן עטר ואצילי מאבדים כל כדור, אבל כל כדור! עטר עוד מובן כי הוא רק הצטרף, אבל אצילי? הוא כבר תקופה חלש מאד. הוא חייב להשתפר, אני מקווה שהוא לא יתגלה כפלופ.
רק וידאר מתפקד מבחינה התקפית (ואולי קצת מיכה וריקן). השאר פשוט לא ברמה שתיקח את מכבי צעד קדימה.
אבל כל הכבוד על האופטימיות. כאוהד חיפה, הלוואי שהיה לי חצי מהאופטימיות שלך.

משה 15 בספטמבר 2017

הדבר העיקרי במכבי כרגע היא שהיא סתם קבוצה. אני לא אוהד של אף אחת מהקבוצות הגדולות אבל חייב לציין שהם מעניינים כמו גבינה לבנה 5%. באר שבע עדיין נותנים תחושה שמשהו גדול קורה, אני שונא את בית״ר אבל היא מזכירה את ליברפול שלי, תאונה שמחכה לקרות (משפט מוצלח של צור שפי) וכולם מסתכלים בהשתאות על עוד פוטנציאל לתהליך התרסקות של חיפה.
לא מצליח לחבב, לא שונא, סתם, פשוט סתם.

אחד העם 15 בספטמבר 2017

התמונה לא שחורה, אבל גם לא לבנה.
מוקדם מדי להסיק מסקנות, אם כי יש סיבה להיות מוטרד.
תפקיד בסיסי של מאמן הוא להציב את שחקניו בעמדות בהן מובלעים חסרונותיהם ומודגשים יתרונותיהם. צדק גיל בדוגמא של פיליפ (אגב, אני חושש שהוא יהיה השעיר לעזאזל בקרב האוהדים, דוגמת יואב זיו טרם תקופת ההצלחות). ג'ורדי לא הפיק לקחים מהמשחק נגד ביתר. החטא הקדמון הוא שלא איתרנו בלם עם רגל שמאל, זה גומז את מערך 3 בלמים במכבי, אא"כ ייני בשמאל, שגם זו ברירת מחדל.
באבין לא יהיה נפילה, גם אם לא יהיה קרלוס.
לטעמי 50% הצלחה ברביעיה: בלאקמן, בטוקיו, רודריגז סושיץ, היא מתכון להצלחה בעונה כולה. נחיה (בחשש מה) ונראה.
מכבי ממשיכה לשחק רע ומשעמם. מרכז השדה (עדיין?) מת. וידאר כמו ירושלים בתש"ח, לפני פריצת דרך בורמה. עטר הפתיע אותי לטובה (עוזר בהגנה, מבריק, לא אנוכי וזה הכי חשוב). לפני תחילת העונה ציפיתי לאכזבה מד. זאדה והברקה בגזרת אצילי, כרגע זה הפוך.
משער שמרכז השדה בשני, יורכב מהרביעיה : רודריגז, פרץ, ריקן , גולסה או חלקם. מעניין אם ג'ורדי יעלה עם יצחקי , למען ההגינות, ואז נשחק 10 על 10 ושני ניצבים. (רק שלוי הופך לא אחת לכוכב, גם בתפקיד הניצב).

גיל שלי 15 בספטמבר 2017

אני רועד מהמחשבה שברק יעלה אצלנו הרכב

yaron 15 בספטמבר 2017

כואב לי הלב על יצחקי, אין לו מקום בסגל אלא בגביע הטוטו. לא ברור לי למה הוא נשאר.

גיא זהר 15 בספטמבר 2017

כסף.

השמן 15 בספטמבר 2017

כתבתם עליו דברים דומים שנה שעברה, ואז הוא היה השחקן הכי טוב במיני קאמבק שלנו.
הוא בוודאי יותר אתלט מסושיץ', ויותר כשרוני מכל שחקן אחר בסגל שלנו. צריך אבל למקם אותו בעמדה מתאימה. אם שוב ישימו אותו באגף השמאלי כדי לרדוף אחרי שחקנים זריזים ומהירים כמו ורד וסאבו ממש אי אפשר יהיה להאשים אותו

השמן 15 בספטמבר 2017

רע מאוד. עצוב לראות את ג'ורדי מרסק לאט לאט את המורשת שלו במכבי.
זה היה הרכב הזוי, מבית מדרשו של רב"ש וישראלביץ' כמגן שמאלי. לאור הבור העצום שסידרנו לעצמנו במרכז המגרש, בעקבות חלון ההעברות הכושל כל כך, היה היגיון בלוותר על השליטה ולעלות עם שלושה בלמים ושני קשרי אמצע, אבל כשאין לך את השחקנים לזה זה נראה מביך. הויתור על האמצע גרר ניסיונות לפתח התקפות מהאגפים, אני לא יודע מה היה יותר עצוב, לראות את שרן ובאבין בעלי הטכניקה המשובחת מנסים ליצור מצד ימין, או את פיליפנקה מנסה לחתוך את ההגנה במסירות מצד שמאל. הכי עצוב האמת, היה לקרוא את גניבת הדעת הפאתטית של ג'ורדי בסוף המשחק, אלישע לוי סטייל.
אם כבר שמת שני קשרים בלבד באמצע, אז איך סושיץ' אחד מהם? האיש מזכיר את ויטור פבראני, אין לו שום מוביליות כרגע. בטוקיו חלבי לחלוטין, אין מה לצפות ממנו לסחוב לבד את הקישור שלנו.
אין ספק שהיעילות הכלכלית של הארגון שהביא אוסף של פרוייקטים לשיקום, חלקם בשלבים מאוחרים מאוד של החלון, משתלמת בנתיים בגדול. כמעט ולא מרגישים את הפגיעה המקצועית
פאולו סוזה קיבל קבוצה מאומנת ומגובשת שזה הרגע לקחה אליפות היסטורית, לנהל רוטציה עם סגל כזה זה רצוי, ומאוד קל ליישום. לג'ורדי אין את הפריבילגיה הזו, אז הוא חייב לעשות רוטציה בגלל העומס וכשירות הסגל, אבל צריך מינימום של היגיון בבחירת התפקידים והעמדות, אחרת אתה מאבד את השחקנים. במשחק הבא סושיץ' כבר ישמע מהקהל את אי הנחת שלו, במקרה של פיגור כבר ישרקו לו בוז.
יש כישרון בסגל, אפשר לעשות משהו העונה, אבל ג'ורדי חייב להבין שחלון ההזדמנויות שלו לייצר קבוצה יציבה הולך ונסגר, בחודש חודשיים הקרובים עם עומס המשחקים הצפוי צריך לשחק פשוט מאוד וזהיר מאוד. כמו ששיחקנו בתחילת העונה. אפס בטור הספיגות צריך להיות המטרה העיקרית, רק כך יתאפשר להתקפה לקבל ביטחון ולהוריד חלודה. הוא גם צריך להבין את זה כבר לקראת המשחק הקרוב, אחרת נתניה שנראית כקבוצה שיש לה את כל היכולת לפגוע בנו, תכניס אותנו לסחרור כבר בשבוע הבא.

yaron 15 בספטמבר 2017

המבחנים האמיתיים הם באמת בליגה. אם היינו עולים כך נגד נתניה ומפסידים זה היה עצוב מאוד אבל באירופאית זה נסבל.
בלי קשר, סלביה היא לא נתניה. גם בהרכב "נכון" זה משחק חוץ מאוד קשה ש"מותר" להפסיד בו 1-0

השמן 15 בספטמבר 2017

מקבל את זה שהליגה יותר חשובה, וכן, במבחן התוצאה לא קרה אסון גדול. השאלה מה ג'ורדי חושב ומתכנן, מכבי קבוצה חדשה, וחייבת זמן, אז עד עכשיו באר שבע נתנה לנו זמן, לא בטוח שזה יימשך. הוא חייב לפתור את הבעיות בהגנה בכל דרך, גם במחיר של בונקר. ההגנה נראתה רע לא רק מול פראג, גם מול קש וסחנין. נתניה תעניש אותנו יותר מהן

מאיר (חדש בשכונה) 15 בספטמבר 2017

קודם כל, עדיין לא בטוח שלא נפסיד לנתניה, וגם תיקו לא טוב לנו. ובכ"ז מסכים בהחלט שלהפסיד בתוצאה כזו לאלופת צכיה בחוץ זה לא מעבר לתוצאה הגיונית. לטעמי, ראיתי שיפור לעומת המשחק עם סכנין ולעומת קודמיו. הקבוצה היא חדשה לגמרי ואין לצפות ממנה לתיאום כרגע. כרגע צריך רק להוציא תוצאות כדי להרוויח זמן עד התאום שיגיע. לא מסכים עם הביקורת על סוסיץ, קל אצלנו לבקר זרים, מזכיר כמה שתו לאיגבור את הדם.

Funfun 15 בספטמבר 2017

שירן היה מחריד רוב דקות המשחק. גם ג׳ורדי אדם בזה
סושיץ מאוד רוצה אבל כלום לא יוצא
בכלל, עד הדקה ה70 רק טבח הבלתי נגמר, עטר שאותי הפתיע וראייקו היו היחידים ששיחקו טוב
מיכה באירופה תמיד מופתע לגלות שלמרות ההטעיות והסיבובים על המקום המגן האירופי לא מוותר ולא פותח לו נתיבי מסירה
המשחק מול נתניה אשכרה מדאיג אותי

ניב 15 בספטמבר 2017

מתחבר למה שאחד העם כתב, מוקדם ויכול ללכת להצלחה או כישלון.
ניתן זמן, אני חושב שלמכבי מגיע לפחות את זה.

יואב 15 בספטמבר 2017

אומר כך: יורדי הוא ילד בחנות צעצועים וקשה לו לבחור. זה לא עסק פשוט לנהל סגל גדול ועוד סגל שאין בו הירככיה ברורה וידועה מלבד ראייקו, טבח, עטר ווידאר.
סוזה עשה רוטציה מושלמת בקבוצה שרצה וידעה בדיוק מה העוגנים שלה. אצלנו, יש הרבה יותר סימני שאלה מסימני קריאה. בעצם- רוב הסגל מתחיל מאותה נקודת מוצא התחלתית- תשחק ונראה מה אתה יכול לתת.
זה בעייתי מאד וידרש כאן מעשה לולינות ממש כדי שזה ירוץ טוב.
ונכנסים לתקופה של הרבה משחקים, פחות אימונים…
יורדי צריך לעשות המון חשיבה על איזה מכבי הוא רוצה לראות ולהסתדר ללא מרוויח כדור טבעי.
כל העמדות הניהוליות ומקצועיות מאויישות. מכבי טסה לפראג עם צוות ענק ממש. זאת לגמרי שנה קריטית עבורו ויש לו את כל התנאים שמסביב להתעסק רק בלאמן פלוס האופציה להתייעץ.
סלאביה היא ממש לא אימפריה אירופאית אבל לראות את המתקן שלה ואת כל הפאסיליטיס שמסביבו, גורם לך לקבל פורפורציות על תקרת הזכוכית של הכדורגל הישראלי ככלל ועל מכבי בפרט. כל מה שהושג עד עכשיו(מכבי ושאר הקבוצות) הוא למרות ולא כי.
חשוב לזכור את זה.

קובי 15 בספטמבר 2017

בהגנה ובהתקפה מכבי מסודרים.
בלמים כמו באבין(אחלה שיחוק),טיבי ובן חיים,שהמגנים הם דסה ודוידזאדה כשייני וריקן מחפים.
חלק התקפי שכולל את אצילי,בלקמן,ועטר בכנפיים כשקיארטנסון ושוינפלד בשפיץ גם איכותי מספיק.
הבעיה היא בקישור שם יש בלאגן.
השחקן הישראלי הממוצע בד"כ לוקה מבחינה גופנית(לא חזק,לא מהיר ולא אתלט)לפחות באחת התכונות האלו יש לו בדרך כלל בעיה.
הרכש הזר שהובא לעמדות האלו לוקה לפחות באחת התכונות האלו בצורה דרמטית מה שיוצר בעיה(באטוקיו חלש פיזית וסושיץ' איטי).
לדעתי דווקא רודריגז שהובא בדקה התשעים יכול להתגלות לאיכותי ולמתאים ביותר ולשחק לצד ייני ומיכה בקישור.
בנוגע לשני האחרים באטוקיו עוד יכול להיות נחמד,אבל סושיץ' לדעתי איטי מדי בשביל מכבי ולא מתאים לסגנון שלה

מעיין אוהד מכבי 15 בספטמבר 2017

מרגיש כמו קבוצה בבנייה.
אם ארצה לשאוב אופטימיות, גם בעונה של אוסקר לקח זמן לדברים להתחבר. ההבדל הגדול בין מכבי של היום למכבי הנוכחית הוא בציפיות, ובעיקר בכך שלאוסקר היה הרבה זמן לעבוד עם הקבוצה (בזמן שיורדי היה עסוק בהעפלה לשלב הבתים) ושניסה להטמיע מערך אחד לעומת כמה שיטות מתחלפות וגמישות.

צהוב כחול 49 16 בספטמבר 2017

אולי נאיביות אולי אופטימיות ללא תקנה אולי סתם אוהד שרוף
אבל ההרגשה שהעונה תגמר בדאבל

היסטוריה לעניים 16 בספטמבר 2017

האפשרות הזאת ריאלית כמו זאת של אליפות או אפס תוארים.
רמת השחקנים בשפל בליגה.
רמת האימון (כ גםן בכר שלא לדבר על לוזון וקרוייף) בנסיגה. יש למכבי עדיין כמה מהשחקנים היותר טובים בליגה וכשהרמה נמוכה יש לשפיץ של הנעל חשיבות מכרעת.

Ollie Williams 16 בספטמבר 2017

משהו בקבוצה מרגיז מעבר לתוצאות לכאן או לכאן.
לא מבין עדיין לאן זה הולך.

עושה רושם שרודריגז הוא הקשר הזר המשמעותי ביותר וזה פשוט מחדל שהוא הוחתם אחרי סיום מועד ההרשמה לאירופית. בניגוד לשחקנים ששמם עלה בתקשורת כמו כריסטיאנסן ולדלי – שאין לדעת אם רצו להגיע – יש פה שחקן שאני לא רואה שום סיבה לכך שלא חתם כמה ימים מוקדם יותר.

יואב 16 בספטמבר 2017

יש חמישה עוגנים בלבד וכל השאר זה סימני שאלה.
ואין שום עוגן בקישור. יכול ללכת לכל מקום לגמרי.

Comments closed