יומן אליפות צהובה (13)

לא סחורה אבל לפניך

למזלכם הייתי בחתונה אתמול במהלך המשחק. לכן לא אוכל לכתוב על המשחק, וביקשתי מאיה שורק לכתוב את רשמיה. כפי שאתם רגילים, רשמיה ישקפו תובנות מאוד מעניינות על המשחק, ועל מה שקרה לנו בו.

ממה שאני ראיתי, שוב הגענו בלי תכנית משחק טובה מספיק, שוב בצענו התאמות טובות בהפסקה, אבל מה שבאמת חשוב, חזרנו פעמיים מפיגור, והפכנו לניצחון. זה לא משהו שאיפיין את הקבוצה בעונה שעברה, והעונה זה נראה אחרת לגמרי, יצאנו ממצב קשה מול אלטך בבית, הפכנו פיגור לנצחון מול האיסלנדים, ואתמול פעמיים.

אז בינתיים ג'ורדי בונה לנו אופי, הורג אותנו עם ברק יצחקי מדי פעם, לא יודע באיזה ממתקים לבחור, אבל אוספים את הנקודות.

ועכשיו לסיכום של איה.

בתוך 90 דקות אתמול ראינו את כל מה שיש למכבי של העונה להציע בינתיים, קצת לטוב, בעיקר לרע אבל זה בלוג של האוהד האופטימי ביותר ביציע פה אז אשתדל גם להסתכל על… בואו נאמר שליש הכוס המלאה.

השליש הראשון של המחצית הראשונה. מכבי עלתה בגישה טובה למשחק. ג'ורדי החליט שהקבוצה שלו מסוגלת להניע כדור מול הלחץ המצוין של נתניה, שמבוצע על ידי שחקנים חרוצים מאד ועם אמונה גדולה במאמן שלהם. הנה דוגמא (מהמשחק מול רעננה במחזור הקודם):

לדעתי זו אחת הסיבות שלמרות הפציעה של ייני והכושר הרע מאד שלו, הוא עלה בהרכב במקום שפונגין. לייני הרבה חסרונות, אבל הוא שחקן חכם שתמיד מחפש להיות בשטח למסירה הבאה – המסירה שימסור מי שמתעתד לקבל את הכדור, וזה אולי הדבר החשוב ביותר כשהקבוצה צריכה להניע כדור (כדאי גם לדייק במסירות כמובן).

מצד שני, את ההצבה של יצחקי אני מתקשה להבין. במערך של 4-2-3-1 הקשר המרכזי צריך להיות חרוץ מאד (או שיעמדו מאחוריו שני קשרים עם אוריינטציה הגנתית) גם התקפית וגם הגנתית. יצחקי הוא גאון כדורגל ולתחושתי גם שיפר אלמנטים טקטיים במשחק שלו, אבל קשר מרכזי על כל המשתמע מכך מבחינה הגנתית ודינמיות התקפית הוא לא, והניסוי הזה (כמו הניסוי של ייני כקיצוני ימני מול סלביה) כבר בוצע בעבר והוכתר, לפחות בעיני, ככישלון (משחק הגביע בראשל"צ, משחק הדרבי השני בעונת 15/16).

שוב ושוב מכבי נתקלה בחומה שהיא פחות ההגנה של נתניה ויותר מן חומה רעיונית – כמו במרבית דקות משחקי העונה, מכבי נראתה חסרת רעיונות התקפיים. השחקנים נראו אבודים, וכרגע אין בקבוצה שילוב התקפי שהוא באנקר (דוגמת דסה-מיכה-יצחקי בעונה שעברה). כולם נראים עדיין כאילו מסתגלים זה לנוכחותו של זה. אצילי, בלקמן וקיארטנסון בכלל לא נראים שמשדרים על אותו גל, והשילוב היחיד שהראה ניצוצות מסויימים זה עטר ודוידזאדה באגף שמאל – כי אולי זה לא עניין של תיאום שנבנה עם הזמן אלא של התאמה שנוצרת מכימיה על המגרש (וגם העניין הזה שעטר לא נראה סובל מלשחק כדורגל).

החלק השני של המחצית הראשונה. ואז הגיע הגול השני של נתניה. ההכנה של ג'ורדי למשחק הזה, כמו לרוב המשחקים העונה, הייתה חלשה לטעמי, לפחות ברמת הביצוע, אבל שער שמגיע כתוצאה ממתפרצת אחרי מצב נייח – כולו על ראשם של השחקנים. והשער הזה, כמו בלא מעט משחקים העונה, נראה שריסק מנטלית את הקבוצה. השחקנים נראו בדקות האלה כבויים, אבודים ורופסים במאבקים אישיים. אף אחד לא הראה להיטות לשחק כדורגל או לנצח את המשחק וזה בלט מאד מול ההתלהבות של נתניה, שבאמת שיחקה לפרקים, ועד שהתעייפה, כדורגל מרגש והתקפי.

למזלה של מכבי, הגיעה ההפסקה. כמו פעמים רבות ב-19 משחקי הקבוצה, היא נראתה טוב יותר במחצית השנייה. מכבי הבקיעה העונה 19 מתוך 29 השערים שלה במחצית השנייה, 8 מהם בין הדקות 45-60. כלומר – באופן עקבי משהו טוב קורה בחדר ההלבשה. למה זה לא יכול לקרות לפני המשחק?

השליש הראשון של המחצית השניה. בכל מקרה, מכבי חזרה לחפש הנעת כדור, שנראתה קצת יותר אמיצה וקצת יותר מהודקת. רצף של 12 מסירות, כאשר הקריטית בהן הייתה זו שהגיעה מראייקוביץ' לדוידזאדה וביטלה את הקישור הנתנייתי השאירה בהמשך מספיק שטח לבלקמן כדי לבעוט בנחת והזדמנות טובה לדני עמוס לצפות בנחת בעוד שער יפה.

אם הייתי גיל שלי בטח הייתי כותבת שלחזור מפיגור מוקדם שלוש פעמים בחמישה משחקים זו סטטיסטיקה לא רעה (בעונה שעברה, בליגה, חזרנו בשלושה מתוך תשעה משחקים).

החלק השני של המחצית השניה. מיד אחרי השער ראינו עוד דבר שמאפיין את מכבי העונה – חזרה דרמטית אחורה וחוסר אמונה מוחלט באפשרות של החזקה בכדור, או ביכולת לתת שער נוסף במשחק במהלך של פוזשן. זה אולי סממן של לחץ קיצוני מאפשרות ההפסד או פחד מטעויות (בהקשר זה צריך לשבח את טיבי שלא חושש לעשות שום טעות הגנתית!), אולי סממן של חוסר אמון בין השחקנים לבין עצמם או במאמן שלהם (שמצידו הגיב בתגבור הפאניקה והכנסת בלם שלישי). בכל מקרה, זה קצת קשה לצפייה, בטח ברמה האסתטית.

שיר לאייזיה
טריפ רע

75 Comments

גיא 19 בספטמבר 2017

זה מחריד לצפייה וטיבי בכושר הכי גרוע בקריירה שלו, אחרי שחשבנו שכבר ראינו הכל בעונות הקודמות.

לגבי הסייפא על טב"ח: אם נביט במפת המיקום נראה שהוא ממש משחק בלם אחורי, מגמה מאחורי באבא וטיבי. בעיני זה היה צעד נכון ובעיקר הרבה פחות מסוכן מאשר להחליף את טיבי ולהשאר עם קו הגנה שמתחיל לשחק יחד דקה 80.

כמו כן הופתעתי לטובה ממש מריקן ומהאיזון שהעניק לקישור שלנו, אני חושב שכמחליף הוא תורם הרבה יותר מאשר בהרכב (ואף מלה על ההחמצה המטופשת מאתמול).

איה 19 בספטמבר 2017

בלי דור מיכה בחודשיים הקרובים לדעתי נראה את ריקן לא מעט בעמדה הזו

ויקטור מורוז 19 בספטמבר 2017

אני חושב שמול חיפה יפתח דווקא בצד שמאל כדי לעזור לדוידזאדה מול מאבוקה.

קרקו 19 בספטמבר 2017

קודם כל חשוב לומר שהיה משחק מהנה ביותר.
לא שותף לביקורת המופרעת באתרים השונים. פתאום גולים של כשרון הופכים להיות עילה לביקורת. מה קרה? בדיוק בשביל זה הולכים לכדורגל.
בסה"כ שתי קבוצות ששיחקו התקפי, הרבה גולים. כיף.

שגיא 19 בספטמבר 2017

בדיוק. כאילו כל הגולים פה בליגה הם תוצאה של משחק קבוצתי עילאי.

ארז 19 בספטמבר 2017

איה, את כותבת פשוט נפלא ואין פעם אחת שבה כתבת על משהו שראיתי ולא הרגשתי שהחכמת אותי. חסרת פה לאחרונה. תודה.
עם ובלי קשר, אנשים אינטליגנטיים ורהוטים עם הבנת משחק מצוינת זה משהו שמרגיש לי מעל ומעבר לראוי ביחס לרמת הכדורגל שאנו רואים כאן, למרות שאתמול היה משחק טוב מאוד באופן יחסי. אני מחבר את זה למה שיואב כתב על תקרת הזכוכית של הכדורגל כאן כשראה את המתקן בצ'כיה וסביבתו.
ולגבי הגול הבאמת יפה של אצילי, שוער טוב לוקח את זה די בקלות. כדור מ-30 מטר שלא הלך לחיבור (רואים את זה מצוין בהילוך החוזר האחורי) ועבר פחות ממטר ממנו. קבוצה שמשחקת התקפי ולוחצת גבוה חייבת שוער טוב יותר.

רועי 19 בספטמבר 2017

בהילוך החוזר הזה נראה שהוא מלטף את הכדור.

יואב 19 בספטמבר 2017

מה שארז כתב.

איה 19 בספטמבר 2017

תודה רבה ארז!
ישבתי בפוזיציה מושלמת לשער של אצילי והוא באמת כולו של דני עמוס. מהיציע נראה שפשוט עבר לו מעל היד, ומצפיה בתקציר נראה שהוא ניתר ממש מאוחר

Ollie Wiiliams 19 בספטמבר 2017

מהזווית שבה אנחנו ישבנו היה נראה שהכדור נגע בהויבאך, אבל מסתבר שלא (שפשף לו איזה שערה ושפוט היה לו סיבוב רציני). יכול להיות שעמוס לא ראה טוב, אבל אין ספק שהוא בינוני מאוד ועדיין איכשהו נישא על גלי העונה ההיא בק"ש.

yaron 19 בספטמבר 2017

ממה שאני ראיתי הוא דווקא ניתר בזמן אבל זה היה טיל שלא מהעולם הזה :-)

גיא זהר 19 בספטמבר 2017

מצטרף לשבחים של ארז. השוער המחליף של נתניה גולן אלקסלסי כשרוני וטוב מעמוס. מבין את ההחלטה ללכת על שוער מנוסה בקבוצה שחלקה צעיר, במקרה הזה לדעתי טעות.

רן 19 בספטמבר 2017

והעיקר יש החושבעם שהגול של אצילי יפה יותר משל בלקמן!!!
ספרו לי עוד על שנאת זרים

D! כאן ועכשיו 20 בספטמבר 2017

מצטרף לפתיחה של ארז. תודה

היסטוריה לעניים 19 בספטמבר 2017

נתניה פריירים. יכלו לגמור את המשחק עם המצבים שלהם ב2:1. בסוף מי שלא כובש חוטף טילים יפים.
חייבים לאמר. תצוגת שוערים לא משהו, דו צדדית ושני שערים שהיה לשוערים חלק לא מבוטל. אולי זה נראה ככה לאוהדחם כי הליגה לא משהו, אבל חלק מזה שהגנה נראית לא טוב בא משוער. אני לא חושב שהמניות של רייקוביץ באירופא עולות. למעשה אני חושב שאין לו גרך עלייה אמיתי בשנה השלישית שהוא כאן. זה שהאחרים פח לא אומר שהוא תותח.

איה 19 בספטמבר 2017

עשה שיפור גדול לטעמי. נסה להיזכר בגולים הטיפשיים שספג משוינפלד ומליקסון (וכמעט מעאבד) ובמשחק הרגל הבינוני

ג'ודי 19 בספטמבר 2017

ראייקוביץ די הציל למכבי את המשחק, למרות האחריות הגדולה בשער השני

גיא זהר 19 בספטמבר 2017

ראיקוביץ עדיין שוער שני בסרביה, כנראה שהם יודעים משהו שאנחנו לא. שיפר את הבנת המשחק ועדיין דווקא הגול הראשון יותר עליו. חלם.

אוריה 19 בספטמבר 2017

ראיתי רק את התקציר, אבל ממש בולט ששני שחקני ההגנה השאירו אחד לשני והתבלבלו בכיסוי. לא גול של שוער

איה 19 בספטמבר 2017

היית מחליף את חיימוב בהרוש בגלל הטייטל של שוער נבחרת? אתה חושב שאלישע יודע משהו שבכר לא?

גיא זהר 19 בספטמבר 2017

לגבי החלק השני ברור שהשאלה רטורית, אבל ברצינות הרוש וחיימוב בעיניי ברמה שווה פחות או יותר ואם הרוש היה משחק אצלנו במקום חיימוב זו בחירה סבירה. מה שהזוי אצל אלישע שהעדיף את גלזר וקליימן בכושרם הנוכחי על חיימוב. לגבי סרביה ברור לי שהמאמן הסרבי סומך על סטויקוביץ שרץ כבר כמה שנים כשוער ראשון גם אם הוא לא טוב בהכרח מראיקוביץ. מצד שני, זה לא שראיקוביץ עולה על סטויקוביץ עשרות מונים או משחק בליגה הרבה יותר טובה.

היסטוריה לעניים 19 בספטמבר 2017

בדיוק

טרנטה 19 בספטמבר 2017

שום אחריות. אחד על אחד מטווח קצר.

היסטוריה לעניים 19 בספטמבר 2017

גרף…

רועי 19 בספטמבר 2017

לגבי ייני – מבחינתי, אם כבר הוא משחק, אז העמדה היחידה בשבילו היא עמדת המגן הימני לצד שני בלמים (ולא שלושה כפי שהיה בפראג), לא בלם ובטח לא בקישור האחורי.
מעבר לזה, המשחק הזה לא חידש שום דבר שלא ידענו,
קופי פייסט מכל הדברים שנכתבו אחרי כל משחק מהמשחק הראשון שלנו במוקדמות הליגה האירופית ועד היום. וזה מה שהכי מדאיג.

אחד העם 19 בספטמבר 2017

עד הגול הראשון, אכן ניכר שיפור בבניית המשחק ע"י הקישור. בשבוע הבא, ג'ורדי לא יכול להרשות לעצמו להרכיב קישור כזה רך, באף אחד משני המשחקים. אם הוא נאמן לעקרון הרוטציה (אני בעד), הייתי שמח לראות, למשל, את פרץ, רודריגז, סושיץ בראשון וייני, בטוקיו, ריקן בחמישי. אחרת אנו עלולים לשוב ולצפות בשני בלמינו עטויי המסכות וספוגי הזריקות, רודפים אחרי רביעיית מיגים. יורגש חסרונו של שוינפלד, המצטיין בעזרה למגינים כשהוא מתופקד באגף. ד. זאדה צפוי לביקורים תדירים של סלוליך והמגן הניגרי במרחבו. עטר יענה לאתגר הזה?

יואב 19 בספטמבר 2017

1- יום קודם במסיבת עיתונאים, יורדי אמר שלנתניה יש זהות משחק ברורה והיא משחקת בבית ובחוץ אותו הדבר. אז? זה היה המשחק הכי צפוי בעולם ועדיין עלינו אליו לא מוכנים בשיט. קישור מופקר ורך מול יריבה שמחפשת רק ללכת קדימה. טסתי עם הקבוצה לפראג- כל כך הרבה אנשי מקצוע, עוזרים, אנליסטים, ו?
עבודת אימון מאד לא מרשימה עד עכשיו.
2- מכבי נתניה היא תענוג. הכי מחוברת בליגה ועם גישה כל כך יפה למשחק. כיאה לדנא שלה.
3- במושגי הליגה שלנו, וידאר הוא שחקן היסטורי ממש. שנים שלא ראיתי כאן מסיים קליני כמוהו(מלבד ערן). כשהוא בשש עשרה הוא דג במים. מסוגל לעשות שם הכל. הוא וראייקו הם בעלי הערך הכספי הכי גדול בליגה ביי פאר.
4- לראשונה מזה המון זמן, מכבי מסיימת שניה בהחזקת הכדור. את מה שלא הביאו עד עכשיו(מרוויח כדור אמיתי) כבר לא יביאו. זאת תיהיה עונה ארוכה ולא פשוטה.
5- חלק קדמי אדיר בפוטנציה אבל כל זה תלוי בכשירותו של בלם בן 35. זה לא רציני.
6- שנה טובה איה, שנה טובה גיל ולכל המגיבים.

יניב פרנקו 19 בספטמבר 2017

נתניה פשוט מהפנטת – לא מגיע לה להפסיד ככה (ולא מעט בכלל השוער)

יואב 19 בספטמבר 2017

ממש. נתניה תענוג פשוט.
במקום לחפש זרים במיליונים(שכר) היה את עלי מוחמד בביתר תל אביב רמלה, ממש מתחת לאף. זה בדיוק סוג השחקן שחסר. זאת המכבי הכי לא מסונכרנת מזה שנים. לא בקבלת החלטות, לא בביצוע ולא באימון.

ויקטור מורוז 19 בספטמבר 2017

יש משחקים בליגה שלנו (בית"ר, נתניה. אולי גם הפועל חיפה) שאפשר לנצח אותם רק בעזרת התקפה, כלומר, שתכבוש יותר מהיריבה.

שלו 19 בספטמבר 2017

1. מבחינת הסגל מכבי נמצאת עכשיו בנקודה בזמן שהייתה צריכה להיות ביוני.
2. בנוסף אין לה מחנה אימונים להתחבר והיא צריכה לעשות את זה תוך כדי תנועה.
3. אין היררכיה ברורה ויש פציעות.
4. כולם מחכים לאלי דסה כאילו היה דני אלבס או משהו כזה… בנתיים מיכה פצוע.

טרנטה 19 בספטמבר 2017

נתניה בהחלט מהנה לצפיה ומנסה לשחק חיובי בהנתן הכלים שלה ודראפיץ' לא בפעם הראונה מוכיח שהוא מאמן מתודי וטוב מאד בעיני.
אם נסתכל על התוצאות שלה בלבד לא נראה משהו מיוחד, אבל הגיע לה הרבה יותר:
הפסד לא ממש מפתיע למכבי (בפועל שדדנו את הנקודות)
נצחון יפה על רעננה החלשה בליגה
תיקו נגד עכו שהיתה אמורה לנצח בקלות ("נשדדה" בדקה האחרונה מול 10 שחקנים)
תיקו מפתיע בחוץ נגד באר שבע (בפועל קופחה קשות ע"י אדלר וכמעט גם הצליחה בנחיתות מספרית לנצח משחק שבו באר שבע היתה עם הרכב חסר מאד בין משחקים באירופה)
לדעתי ההגנה שלה ממש גרועה מבחינת חומר השחקנים (דני עמוס שוער מאד חלש. מאד).
אני מעריך שהם ייאבקו על מקום בפלייאוף העליון. אני מנחש שהם ימשיכו להיראות טוב נגד קבוצות שרואות עצמן עדיפות כמו מכבי, באר שבע ואולי גם חיפה. קצת פחות נגד השאר. יהיה מעניין לעקוב אחריהם.

Srtest - ארטסט 20 בספטמבר 2017

שקיארטנסון יגזור וישמור: משחק לפנתיאון ה״גדול על הליגה שלנו אבל לא מספיק טוב לאיפה שהוא חושב שהוא אמור להגיע״. אין לו יכולת יצירת מצבים משל עצמו והוא תלוי באחרים (גם כן לא כל-כך רחוק מהמוזהב) או בטעויות של אחרים, אלא שמה שיש לו גדול על הבלם הישראלי שהמאמן שלו לא עשה עליו עבודה סופר יסודית ספציפית על קיארטנסון. האופן שבו הוא לקח את הרגל שקרובה לשער, העביר אחורה בלי לזרוק את משקל הגוף ואז טס קדימה, אח״כ עשה את ההפך והשאיר בשטח של כלום את הבלם מאחוריו – פשוט לא כוחות.

________

מעניין איך אוהדי מכבי ת״א אוהבים לפרגן לקבוצות לא מאיימות שלא מסתגרות מולה ובעיקר מפסידות מולה, בדיוק ההפך כמו מול קבוצה שקוראת תיגר על ההגמוניה. תכלס גם התמודדו מול קבוצה דיי לוזרית שלא ידעה לשמור על תוצאה ושחקה לידיים של קבוצה שתלויה באיזו מהירות רגעית שמבלבלת את היריב.

yaron 19 בספטמבר 2017

הרבע השלישי של המשחק היה טוב ונותן סיבות לאופטימיות.
נהניתי במיחוד מבאטוקיו שלדעתי היה המצטיין בדקות האלה. קרויף טען באחד הראיונות השבוע שהוא גם היה המצטיין במשחק הקודם ואותי באופן אישי זה מאוד משמח.
מזכיר לכולם, הוא יהיה הפתעת השנה :-)

דביר 19 בספטמבר 2017

איה, כתיבה נפלאה ונכונה כל כך. מאוד קשה לנתח קבוצה כל כך לא מחוברת. מי יודע איפה הפוטנציאל האמיתי..

חסר לי התייחסות לשני דברים-
1. אם וידאר לא קיבל מסירה אחת לגול משחקן שלנו לאורך המשחק – לטעמי זה אומר שהתכנית משחק שלנו נכשלה. בלי קשר זה ממשיך רצף של משחקים בהן הוא לא רואה כדור במחצית ראשונה. לטעמי אנחנו שוחקים אותו לחינם..

2. הבור באמצע. גרזן לא גרזן לא נכנס לזה. האמצע פרוץ וזה מפריע להתקפה ומעמיד את ההגנה במצבים היסטריים כל כך הרבה פעמים במשחק. לצערי אין לנו את השחקן שיסתום את האמצע ומעמיד את ההחתמה של סושיץ/בטוקיו בסימן שאלה אחד גדול גם בלי קשר ליכולת שלהם ביחס למה שהם יכולים להביא

ויקטור מורוז 19 בספטמבר 2017

לגבי הנקודה הראשונה, למעט מיכה ודסה (ואולי גם קצת רודריגז ואצילי) אין לנו מוסרים טובים. ושניהם פצועים כרגע.
לגבי הנקודה השניה, אני חושב שבבניית הסגל וההתפשרויות המסויימות שנעשו בו, לא נתנו יותר מדי קרדיט לליגה הישראלית.

איה 19 בספטמבר 2017

וידאר שחקן מוגבל מאד. ברחבה הוא באמת מדהים ומריח שערים אבל מחוצה לה? כלום. לא יודע לעצור כדור בגובה, לא משחק בנגיעה, לא דריבל. ומתי פעם אחרונה עבר שחקן מחוץ לרחבה? אולי בדרבי 5:0

יואב 19 בספטמבר 2017

איה,
ב16 הוא יכול לעשות הכל. אם היה מקבל את הכדור אתמול שני מטר אחורה, הוא לא היה מנסה לעבור בכלל. תופעה. מחוץ ל16 זה כמו לשחק עם עשר. ממש דג מחוץ למים. ב16 הוא סופרמן והכי קליני שראיתי פה שנים.

אורי 19 בספטמבר 2017

אם היה יודע את כל "השאר" היה משחק בריאל מדריד, לא במכבי תל אביב

איה 19 בספטמבר 2017

נכון בנקודת הקיצון. אם נניח היה יודע רק קצת יותר טוב לעצור בנגיעה עדיין לא היה מגיע לריאל אבל אולי ההתקפה שלנו הייתה קצת יותר טובה

השמן 19 בספטמבר 2017

היו ניצוצות של רודריגז ובאטוקיו, יש לנו המון כישרון בחלק הקדמי, זה בערך מה שאפשר לקחת לחיוב מהמשחק הזה.
נא לא לקשקש על אופי וחזרה מפיגור, עד המתנה של נתניה לוידאר לא נראינו כמו כלום גם בחצי השני.
הפציעה של מיכה מעודדת במובן שאולי היא (יחד עם חוסר היכולת של יצחקי) יגרום לג'ורדי לוותר סוף סוף על הקשר הקדמי שכמעט ולא תורם להגנה ולאמצע הפרוץ. אם מעכשיו נראה באמת את ריקן או דור פרץ יחד עם באטוקיו ורודריגז, אז אולי דברים ייראו טיפה יותר טוב.
כרגע מכבי מסוגלת להתמודד רק במשחקים מבולגנים מרחבה לרחבה. כל ניסיון למשחק נסוג איכותי בשביל לשמור על תוצאה, או ניסיון ללחוץ את היריב לשער שלו נכשל באופן מחפיר.

yaron 19 בספטמבר 2017

לא יפה להכניס ככה את מיכה ויצחקי לאותו משפט ובהקשר הזה.
מיכה יחסר לנו מאוד!
גילוי נאות: אני מת על יצחקי (רק חושב שהוא כבר לא מתאים לפתוח בהרכב).
מסכים לגמרי לגבי רודריגז ובאטוקיו. לדעתי גם באבין ובלקמן הראו אתמול שהם רכש טוב. כשהכל יתחבר ניראה טוב.

השמן 19 בספטמבר 2017

הכנסתי אותם באותו משפט רק בהקשר שזה אולי יגרום לג'ורדי לחזק את האמצע.
מיכה זו אבידה קשה מאוד להתקפה הגם ככה לא מתואמת שלנו. זה ישאיר את וידאר עוד יותר בודד בתקופה הקרובה.

גיא זהר 19 בספטמבר 2017

הערה כללית לגבי עניין הכושר. איך יכול להיות שקבוצות ששיחקו בחמישי באירופה יותר רעננות (אפשר היה לראות את זה בכמה משחקים של מכבי/בש) מדקה 60 והילך מקבוצות שלא שיחקו? וזה לא בגלל שהחלו את העונה מוקדם יותר, נהפוכו.

Ollie Wiiliams 19 בספטמבר 2017

– זה היה משחק מגעיל ומביך מכ"כ הרבה בחינות, איכשהו סוג של נס שסיימנו אותו עם 3 גולים לפנתיאון ו 3 נקודות ביד.
– ראיקו לקח 3 גולים בטוחים, גם אם אולי היה יכול לקחת את השני זה ממש לא עליו ויש לו חלק משמעותי בנקודות.

– הטיימינג של אצילי בגול שלו, עם הספירה לאחור של הקהל של נתניה….פרייסלס. אמנם לא מתקרב מבחינת המעמד והחשיבות – אבל לדעתי זה יצא אפילו יותר יפה מה"עומררררררררר" בדרבי ההוא של זהבי…

אוריה 19 בספטמבר 2017

אין יותר יפה מעומררררררררררררר

Ollie Wiiliams 19 בספטמבר 2017

אם משקללים את הכל מהכל – אז ברור!

אבל אתמול, זה יצא פשוט מושלם.

5…4…3…2…1…בום בחיבור.

טרנטה 19 בספטמבר 2017

לא שמתי לב בלייב בגלל המיוט. עכשיו ראיתי בתקציר. זה אחד הגדולים של כל הזמנים.

אורי 19 בספטמבר 2017

לא שמתי לב אתמול
מושלם!

אזי 19 בספטמבר 2017

מצויין.
התהיה שלי אם מכבי באמת משתפרת במחצית השניה, או שמצליחה להחזיק באותה רמה והקבוצה היריבה מאבדת מומנטום/כושר.

מה שג'ורדי אמר שמכבי פשוט עלתה לא מרוכזת למחצית הראשונה, ואם זה ככה נשאר להבין איזה בלאגן ג'ורדי משאיר להם בראש לפני תחילת המשחק שלאט לאט מצליח לשקוע תוך כדי משחק.

אלי 19 בספטמבר 2017

לא מבין איך בכלל אפשר לראות משחק בשידור ישראלי?
ברגע שהם נותנים אפשרות לבחור את השחקן המצטיין בדקה ה 9 של המשחק הבנתי שזאת גם רמת השידור שלהם.
שנים לא ראיתי משחק בשידור ישראלי ונראה לי שאחכה שוב כמה שנים, אולי המצב ישתפר.

טרנטה 19 בספטמבר 2017

אז אל תראה.
היה משחק טוב מאד, עם שערים נהדרים.

טרנטה 19 בספטמבר 2017

סליחה. פספסתי את הפואנטה. אתה כמובן צודק. אבל בשביל השדרים וה"פרשנים" האלה המציאו את המיוט.

אלי 19 בספטמבר 2017

אבל חלק חשוב במשחק זה הקהל וברגע שעושים מיוט מאבדים הרבה מהאווירה.
בהרבה מדינות באירופה אפשר לראות את השידור בלי שדרנים, רק עם רעש הקהל.
פשוט זלזול בצופים וחבל, כי באמת היה משחק טוב.

yaron 19 בספטמבר 2017

יש פתרון – mute או להנמיך לרמה שעדיין שומעים את הקהל אבל לא ממש מבינים את כל מה שהשדרנים אומרים :-)

טרנטה 19 בספטמבר 2017

הרושם שלי הוא שלמכבי יותר נוח לשבת מאחור ולצאת להתקפות מעבר. רק בשבשביל זה צריך הגנה טובה ולהיות ביתרון. שוב התרשמתי מאד מרודריגז. והדקות הטובות של מכבי היו כשהוא ובאטוקיו שיחקו קרוב אחד לשני. ככה הם שברו את הלחץ של נתניה בקלות והוציאו את מכבי למתפרצות.
מקווה שמול חיפה ג'ורדי לא יעלה עם האגו ויבין שבשביל לנצח את חיפה צריך לשבת מאחור ולחכות. קשה להם במשחק המסודר וההגנה שלהם רעה כמו שלנו. אם יעלה ללחוץ אותם זה ישחק לידיים שלהם (ראה המשחק שלהם נגד ב"ש).

מאיר (חדש בשכונה) 19 בספטמבר 2017

כתבת שנראה לך ש"יותר נוח למכבי לשבת מאחור ולצאת למתפרצות…" -הם אולי לא יושבים במובן המילולי של המילה אבל כמעט ניתן לומר "עומדים" וכמעט לא רצים. כבר שנים לא ראיתי את מכבי מגיעים תמיד שניים לכדורים האבודים עד שזה ממש מביך וזה אולי לא רק עניין של אנרגיות מושקעות אלא תאום בין השחקנים. במחצית הראשונה היתה הרגשה שכל פעם שהכדור בחצי שלנו יש סיכון גדול לספיגה, עד כדי כך. השאלה היא מה קל יותר להשיג בזמן קצר, תאום בהתקפה או בהגנה. מאמין שבהגנה ולתת לכשרון בהתקפה להוציא משהו, ויש שם לא מעט מזה.
מניח שמה שאנחנו יודעים שלחיפה נוח לחכות מאחור, גם הם יודעים ולכן הם יחכו מאחור, אנחנו נצטרך רק להיזהר לא לשלוח יותר מידי כלים אבל בהחלט לא לחזור על תצוגת הנפל של 43% החזקת כדור משל היינו קבוצת תחתית.

ניב 19 בספטמבר 2017

איה תודה, כיף גדול לקרוא אותך.
גיל העובדה שלא ראית את המשחק לא פותרת אותך מלכתוב עליו, תהיה מקצוען כמו שרף.
כל קבוצה עם טיפה כישרון התקפי תעשה לנו חיים קשים.

טרנטה 19 בספטמבר 2017

+1 על שלמה שרף

בלייק 19 בספטמבר 2017

לא יודע אם שליש כוס מלאה כאן (נראה לי שפחות), אבל בגדול מסכים עם כל מה שכתבת.
לצערי – הכל היה ידוע כבר כמה שבועות (ואכן נכתב כאן גם על ידי וגם על ידי "השמן", ובטח עוד כמה ששכחתי). אמצע רך מאוד, מרכז הגנה פחד אלוהים (אבל תודה לאל על ראיקוביץ').
החלק החיובי -רודריגס נראה כמו שחקן מצוין (בטח לרמה הזאת), רק לא קשר אחורי. אם יביאו אחד כזה בינואר או בעונה הבאה אפשר יהיה לחזור לדבר על הקישור של מכבי.
בלי שינויים משמעותיים בינואר, וקשה לי להאמין שיהיו כאלה אחרי שמכבי תודח מהליגה האירופית וכשאין מקום נוסף לזר, הסיכוי היחיד לאליפות הוא ב"ש. שמשהו לא טוב יקרה שם – עייפות חומר, פציעות של שחקני מפתח וכיוצ"ב.

עוד כמה דברים קטנים מסביב:
-קרויף מתחיל לאבד את זה. לא את יכולות האימון (שלא בטוח שהיו או שיש לו עדיין), אלא את שלוותו ואיתה את הנראות ואת תחושת הביטחון העצמי והשקט שהקרין מאז הגיע.
-מקלארן לא מאמן. מקלארן הוא הבדיחה של אנגליה. מקלארן לא הצליח בשום מקום. מקלארן בארץ כי באירופה אף אחד לא רוצה להסתכל עליו.

מקלארן מוביל בהימורים על משרת המאמן הבא של בירמינגהאם.
(אגב, גם כותבים בדה באזר יכולים לבקש סליחה פה ושם, יום כיפור מתקרב, לא?

-אחוזי שליטה בכדור: אז נתוני החזקת הכדור מראים שנתניה שלטה במשחק. כתבו את זה, אמרו את זה. מעניין. 5 שנים שמכבי מחזיקה בכדור יותר מכל יריבותיה (99% מהמשחקים) ומספרים לנו שזה נתון בולשיט, שלא אומר כלום. עייפתי.

אורי 19 בספטמבר 2017

"מקלארן בארץ כי באירופה אף אחד לא רוצה להסתכל עליו"
כי מאמני על באנגליה רבים על הזכות לבוא לישראל.

בלייק 19 בספטמבר 2017

זה דווקא נכון. רגע, אברם מאמן על או מאמן באנגליה?

אורי 19 בספטמבר 2017

מעט מדי יחס כאן (ובכל אתר אחר) לרודריגז
נכון, לא הבקיע מ25 מטר ולא בישל, אבל כל נגיעה קלאסה – אם זה כדרור ואם זו מסירה קצרה ונקייה

מכל השחקנים, הוא הכי הרשים אותי אתמול

מאיר (חדש בשכונה) 19 בספטמבר 2017

בדיוק כך. גם אני הופתעתי שאף אחד בכל התקשורת לא שם לב. אולי בגלל שהכל נראה רע אז לא רואים את בדלי הטוב. יש מצב לבעל בית חדש בקישור.

איה 19 בספטמבר 2017

נהנית ממנו מאד. משחק חכם ודינמי.
גם לא נראה מת מבפנים כמו שאולי היית מצפה ממי שהקריירה שלו בהתרסקות כזאת.

Ollie Williams 21 בספטמבר 2017

מחצית ראשונה הייתי בטוח שיקבל אדום. נראה עצבני ולא מרוכז.
אבל שחקן שחקן. נקווה שלא יעשה לנו רובן מיקאל

אורי 19 בספטמבר 2017

שנתיים כולם בכו/ביקרו שצריך להליך 1/2 סגל ו3/4 הרכב

אז הנה זה קרה וכולם מצפים ל100% סנכרון אחרי 4 מחזורים, באמת…

9/12 נקודות + העפלה לבית (קשה) באירופה, לקבוצה כמעט חדשה לגמרי שמסרבת כרגע לשחק מחציות ראשונות זה מצוין

כשיתחברו כולם וישחקו 2 מחציות, שאר הליגה תראה את מכבי רק עם משקפת

tazza 19 בספטמבר 2017

+1 לגבי המחציות הראשונות.
מכבי נותנת לכולן פור של 45 דקות והיא רק 1 עם 9/12. מרשים.

tazza 19 בספטמבר 2017

1) מכבי צריכה לעשות פאקו. לנעול את הקישור עם כל מה שיש לה ולקוות שבלאקמן וקיארטנסון יסחבו.
2) טב"ח מדהים.
3) מכבי תמיד לא הייתה טובה נגד קבוצות מתפרצות. לא חדש. הגול הראשון שמכבי חטפה בליגה בעידן קרויף היה ממתרפצת אחרי 6 משחקים ללא כיבוש. זה דנ"א של מכבי לספוג ממתרפצות.
מה שמדאיג באמת אם נתחיל לחטוף גם בהתקפות מסודרות.
4) בלאקמן שחקן
5) בלאקמן שחקן שחקן
6) אמרתי כבר בלאקמן?

Pinga 19 בספטמבר 2017

רודריגז נראה כמו שחקן מעל הליגה במהירות משחק והטיפול בכדור נקווה שהוא לא פציע …

הראלל 19 בספטמבר 2017

היה בעיקר מביך לראות קבוצה של 150 מיליון שקל מבזבזת זמן ומכניסה בלם בדקה ה80 מול מכבי חיפה ב' (מי זה קובי מור?? )

יואב 19 בספטמבר 2017

לא עודכנת? זה כבר מזמן 210 מיליון…

yaron 20 בספטמבר 2017

מתוכם 20 מיליון לאיגוד השופטים… :-)

בלייק 20 בספטמבר 2017

אייל סגל מגיב בדה באזר? כבוד.
קבוצה שמבזבזת זמן מול מכבי ת"א, כולל כל טריק מלוכלך בספר, במשך 3 עשורים, עדיף שתתיחס לנושא בקצת יותר צניעות. אפילו שבלאקמן הלך לנקודת הקרן בתוספת הזמן (!!) וג'ורדי הכניס בלם.

אבנר משער 2 (206) 19 בספטמבר 2017

בבוקר ראיתי ציונים לשחקנים בעיתון ושאלתי את עצמי האם הייתי במשחק?
ובערב אני קורא את איה ומבין שאני הייתי במשחק שהיא הייתה.
מסכים כמעט עם כל מילה בעיקר עם "שוב ושוב מכבי נתקלה בחומה שהיא פחות ההגנה של נתניה ויותר מן חומה רעיונית – כמו במרבית דקות משחקי העונה, מכבי נראתה חסרת רעיונות התקפיים.שוב ושוב מכבי נתקלה בחומה שהיא פחות ההגנה של נתניה ויותר מן חומה רעיונית – כמו במרבית דקות משחקי העונה, מכבי נראתה חסרת רעיונות התקפיים."
ורק שאלה אחת: ישבת ? אני נאלצתי לעמוד (כמו בכל משחק חוץ)

Comments closed