יומן אליפות צהובה (14)

לא הבקענו, אבל ראינו מועמדת אמיתית לאליפות, וזו לא היתה חיפה

המשחק אתמול התפתח בצורה הצפויה ביותר לכל מי שעיניים בראשו. עמב"ה איננו מגן שמאלי מהמשובחים, אבל ההרכב של לוזון גורם לו להראות אף גרוע יותר מכפי שהוא, כאשר הוא מפקיר אותו לבד באגף מול אצילי. כל מה שצריך לעשות כדי לשתק את משחק המעבר של חיפה זה להצמיד שחקן לאלברמן כאשר הם יוצאים להתקפה, באטוקיו ליווה אותו, ומשחק ההתקפה של חיפה הפך להיות בלמים המעיפים כדורים למעלה. תגידו שלומי אזולאי נפצע, אבל אילו היה נשאר, היה זוכה לליווי של שרן, וכאשר אנו נזכרים שמדובר בשחקן איטי ורך, הוא היה גורם להגנה החיפאית להראות רע עוד יותר, ומאבד כדורים בחצי החיפאי.

מה כן ראינו אתמול? ראינו שבאטוקיו הוא דינאמו אמיתי, תזזיתי, ובעל יכולות טכניות לא רעות בכלל. אין לו את המסירות של מיכה, שכן אילו היה לו גם את זה, לא היה במכבי היום. אבל הוא יודע לשחרר לחץ בדריבל, מניע כדור במהירות, וכל הזמן נע כדי לחלץ כדורים. ראינו ששרן של היום עולה על גל אלברמן של היום בכמה דרגות, וגם כבלם שרן העניק לנו שקט נפשי אדיר ומנהיגות. רודריגז לא מחלץ כדורים, מסתכן לעיתים קרובות מדי ליד הרחבה שלנו, אבל איתו קשה מאוד להפעיל עלינו לחץ. ראינו תנועות יפות בהתקפה, ראינו את הפער האדיר בין מה שהיה לנו שלוש שנים כמגן שמאלי ובין אופיר דווידזאדה. עוד דבר קטן, בגלל טל בן חיים ראינו שוב שהדיבורים על אופי אינם דיבורי סרק.

*

יואב אומר שזה היה משחק מעצב. כמובן אילו אלירן היה מתרגם את אחת ההזדמנויות הקלות שהיו לו לגול, זה היה סימן קריאה מהדהד, אבל אתמול ראינו קבוצה, ולא רק בגלל שהמתנגד היה המתנגד הכי צפוי והכי רך שנתקלנו בו עד היום. אז טל בן חיים טעה, והורחק. ג'ורדי לא עושה את החילוף ההגנתי שכולם ציפו לו, הוא לא מוציא את אלירן ומכניס את ריקן, אלא אומר לבאטוקיו ורודריגז שהם יכולים להשתלט על מרכז המגרש גם בחסרון מספרי, והם עשו זאת. מכבי הראו עמוד שדרה שלא נכנע ללחץ, לא כורע תחת ההחמצות וההרחקה, אלא נשאר יציב וחזק בראשו גם כשהנסיבות נראות מאיימות.

עד היום שמענו בעיקר שיש תוצאות, אבל אין דרך. קראנו חששות של אוהדים רבים שעם מרכז שדה כזה, עם הגנה כזאת, לא נגיע רחוק. היתה ביקורת עצומה על שחקני הרכש ותזמון הגעתם. לראשונה זה עונות מספר, אנחנו משתפים את כל חמישת הזרים שלנו, וכולם תורמים. באבין נראה כמו הבלם שאנחנו היינו צריכים עם השקט הנפשי שלו והעצמה הפיסית. אולי לידו גם איתן טיבי יחזור לעצמו כשיסיר את המסיכה והריכוז אולי יגיע. רודריגז נראה בדיוק כמו השחקן שאנחנו צריכים כדי לייצר התקפות טובות שמתחילות בקו ההגנה שלנו, אז נכון גם הוא וגם באבין הגיעו בשניה האחרונה והאחרי אחרונה, אבל אף אחד לא יצליח לשכנע אותי שעדיף היה את קונט של ביתר על באבין, ויודעים מה, אני גם לא רואה איזה זר שמשחק בישראל אני מעדיף על רודריגז.

*

אתמול גם ראינו סוף סוף קבוצה שמגיעה מהשניה הראשונה, ויודעת בדיוק מה היא רוצה לעשות. ראינו את הגמישות שמקנים שחקנים שמסוגלים לשחק בכמה עמדות. בצורה מאוד מעניינת, שרן התחיל מאחור בקישור עם רודריגז ובאטוקיו לפניו, וב"התקפות" רבות של חיפה, שרן לחץ את הבלמים החיפאים גבוה כמעט בקו החלוצים, כשבאטוקיו ורודריגז נמוכים מאחוריו. ראינו אולי התמקדות גדולה מדי באגף שמאל שלנו, אבל ככה זה כשדווידזאדה הוא יתרון פיסי ענק על הקו החיפאי, ובצד השני אין לנו את דסה אלא את שפונגין. היו שילובים נהדרים בין אצילי, אלירן באטוקיו ווידאר בהתקפה. חסר לנו שקט נפשי של אלירן מול השער, וידאר החמיץ מצב שהוא כובש בדרך כלל, ושרן שוב פגע במשקוף אחרי קרן, בדיוק כמו מול סכנין. אז היה יכול להיות ממש נחמד אם פרט לדומיננטיות האדירה היינו רואים את הגולים, אבל ראינו שיש לנו קבוצה עם כל המרכיבים הדרושים, בליגה כמו שהיא נראית כיום, אין לי ספק שאנחנו המועמדים העיקריים לאליפות.

הנהגת הקהל הביתי
שקר התקציב של מכבי חיפה

89 Comments

שגיא 25 בספטמבר 2017

שכנעת אותי.

רועי 25 בספטמבר 2017

היה נהדר.
גיל, אתה לא יכול לבטל את הביקורות המצודקות על מרכז השדה שלנו אחרי משחק אחד. חיפה לא ידעו לנצל זאת, נתניה כן.
באבין באמת נראה בלם טוב כשטיבי לא לצידו,. אני בספק אם לטיבי יש תקנה, מעדיף את ייני כבלם לצד באבין במשחקים שבן חיים לא זמין.
שפונגין זו באמת בעיה, מתי דסה אמור לחזור ? העבודה שלו בימין יחד עם אצילי יכולה לייצור דברים טובים.

גיל שלי 25 בספטמבר 2017

מול נתניה הקישור שלך כלל את ברק יצחקי, אני מאוד מקווה שלא נראה ציוות כזה יותר עד סוף העונה, מאוד מאוד מאוד

רועי 25 בספטמבר 2017

נכון, אבל כמעט בכל המשחקים שלנו עד כה מרכז השדה היה בעייתי, זה ממש לא רק יצחקי.

ויקטור מורוז 25 בספטמבר 2017

נכון, זה גם היה מיכה.

יוני 25 בספטמבר 2017

תודה גיל.
מה שאני לוקח מהמשחק הזה, זה את העובדה שלראשונה העונה השחקנים על המגרש היו מחוברים, מתואמים ; נראו כמו קבוצה מגובשת. כמו קבוצה שיכולה ללכת עד הסוף.
באבין למרות האיטיות שאני התרשמתי ממנה, בעל מיקום מצוין ומשחק ראש נהדר, היבטים שאמורים להספיק מול רוב קבוצות הליגה. לא יודע איך הספרינט שלו אבל לא נראה שזה הצד החזק אצלו.
לגבי רודריגז – למרות טעות-שתיים באסור הרחבה, מדובר בזר עם ראיית משחק ומסירה לשטח מהטובים שהיו כאן. צריך לשמור עליו עם קשר חזק לידו ויהיה לנו בוס באמצע. רק שלא יגמור כמו מדוניאנין.
ולסיכום – עם סגל כזה, מצבת זרים כזו איכותית, זה יהיה פשע לא לקחת אליפות.

אביטל 25 בספטמבר 2017

לדעתי שרן הכי טוב כבלם. הוא גם טוב מאלברמן ובכלל טוב כקשר אחורי כאשר לידו יש שחקן טכני משחרר פלונטרים בשנייה ומוסר נפלא כמו רודריגז, אז האיכויות הנוספות של ייני באות היטב לידי ביטוי.
כאשר גולסה או דור פרץ לידו זה מבליט את חולשותיו כקשר אחורי

גיל שלי 25 בספטמבר 2017

בול. עוד פן של שרן שאנשים מתעלמים ממנו זה יכולת המסירה שלו, הוא מוסר קדימה לאיש הנכון, ובדרך כלל מסירות לא רעות בכלל

רן 25 בספטמבר 2017

התכונה הכי טובה של שרן ולצערי, לא שמים אלינ לב זה יכולת החיפוי, דוידזאדה עלה להתקפה בום שרן לוקח שמאלה לסגור אגף.
באבן עולה לנגוח , אל חשש שרןיסגור מאחוריו.

גיל שלי 25 בספטמבר 2017

בלט מאוד באיבודי הכדור של רודריגז ליד השער, תמיד היה שם שרן לחפות

yaron 25 בספטמבר 2017

1+
זה בדיוק מה ששרן תורם ויתרום כשיש לידו שחקנים כמו באטוקיו ורודריגס, חיפוי, סגירת חורים והריסת מתפרצות.
העניין הוא שהוא לא שיחק שני משחקים רצופים באותה עמדה והרבה פעמים אפילו לא משחק שלם באותה עמדה. זה יתרון עצום שלו והביקורת עליו חחיבת לקחת את זה בחשבון.

השמן 25 בספטמבר 2017

היה נפלא! המשחק הכי טוב של מכבי מאז שזהבי עזב לדעתי.
1.אז כן, יש לנו כנראה קבוצה שיכולה לקחת אליפות. ככה זה כאשר עולים אם מרכז שדה והגנה הגיוני, לפתע כל הקבוצה משחקת בביטחון כי לא צריך לרוץ אחורה בפאניקה ואפשר אשכרה להניע כדור, לצבור ביטחון, ולנצל אותו למשחק צירופים נאה. מיד שפורסם ההרכב היה לי ברור שניראה הרבה יותר טוב מאשר במשחקים הקודמים. כדורגל זה משחק פשוט לפעמים.
2. הרוטציה היא הכרח. לא נוכל לעלות אם הרכב דומה כל משחק, ג'ורדי ייבחן על הציוותים והטקטיקות שלו בכל משחק .זה היה רע לתפארת עד עכשיו, נקווה שהשיפור והפקת הלקחים יימשכו. שרן ייני לא קיצוני ימני, יצחקי לא שחקן מרכז שדה, סושיץ לא יכול לשחק בקישור של שני אנשים בלבד, ופיליפנקה וטיבי צריכים לעבוד קשה מאוד כדי לראות הרכב. ייאמר לזכותו של ג'ורדי שהוא הבין נכון את חשיבות המשחק הזה, לעומת זה שלפניו ואחריו. הקבוצה באה מוכנה ומפוקסת
3. רודריגז זו התחלה של אהבה גדולה מאוד, פאשלה ענקית שהוא לא יכול לשחק באירופה. גם באטוקיו היה מצוין. החלק ההתקפי שלנו מרשים מאוד. אצילי חזק עניינים, אני מבסוט מאוד גם מעטר ובלאקמן. באבין גם היה מצויין.
4. הקורא גיא זוהר, אתה מוכן לשקול שוב את הטענה שלך שדודזאדה ובן הרוש זה אותו דבר? בן הרוש שחקן גמור כבר שנתיים, לא צריך לשחק מגן שמאלי באף קבוצה בליגה. דודזאדה היה נפלא אתמול, כל מה שאפשר לצפות ממגן
5. חשוב לזכור מול מי שיחקנו, שחר צריך לפטר את גיא לוזון היום. פשוט קבוצה ביזיון, לא מצליח להבין, איך אפשר להיות עד כדי כך חסרי אמונה והשראה. לא הייתי קובר את אלברמן ככה (ולייני יש עוד הרבה מה ללמוד ממנו, ולחלום על לקבל חלק מהיכולות שלו) בבית קברות כזה אי אפשר להצליח. התכווץ לי הלב לראות אותו מתפתל אתמול בריאיון. "המערך לא עבד בחלק מהזמן", ביחס לאלברמן השתקן זו ביקורת גלויה מאוד מאוד על לוזון.

גיל שלי 25 בספטמבר 2017

גל כבר שנתיים לא הגל שאתה מדבר עליו, אני מסכים ששרן לא נמצא במקום בו היה גל אצל פאקו ואוסקר, אבל על הגל הנוכחי שרן עולה ולא במעט, בהמון

השמן 25 בספטמבר 2017

מקבל את מה שאמרת לגבי גל. לדעתי גם בשנה שעברה המשחקים היחידים ששיחקנו בהם טוב היו כשהוא שיחק טוב. בוודאי שיש לו מקום ברוטציה שלנו גם היום, יותר מליצחקי לדוגמא, או מלבניון שנה שעברה.
המון? אני לא כל כך מסכים.

עידו 25 בספטמבר 2017

אפשר לראות מה נשאר מאלברמן במהלך של בלאקמן בסוף המשחק.
עשה גליץ' איטי ורחוק ולא רלוונטי למהלך בשום צורה.
זה מה שגלברמן עשה הכי טוב בליגה, חילוצי כדור. ריצה וגליץ' בתזמון מושלם שבהם הוא מצליח כמעט תמיד לקחת את הכדור. הוא איבד המון מזה בשנתיים האחרונות…

yaron 25 בספטמבר 2017

שרן זה רוטציה בתוך רוטציה… רציני, אני כבר לא מדבר על שני משחקים רצופים באותה עמדה, אני מדבר על משחק אחד שלם… ברגע שההרכב והסגנון יתגבשו הוא יהיה הרבה יותר טוב.

גיא זהר 25 בספטמבר 2017

דודזאדה מפתיע לטובה, אולי ליד וואקמה לא צומח דשא. לגבי עמב"ה כפי שאמרת שנתיים לא פוגע. ועדיין במידה רבה ההבדלים ביניהם לא כאלו גדולים כמו שנראה אתמול (שניהם לא שחקנים אינטיליגנטים במיוחד), הרבה הוא תלוי קבוצה ומאמן.

גיא זהר 25 בספטמבר 2017

ועוד דבר. בינואר וגם ביולי ההחלטה של ב"ש לא להחזיר אותו הייתה לגיטימית (ביולי היו בקבוצה גם לוסיו וסוארס, לזרוק גם את קורהוט זה אומר לשלם בשלב ההוא לשלושה זרים כשאין אירופה מובטחת, אלונה היא לא יענקלך).

השמן. 25 בספטמבר 2017

ברור שהייתה החלטה לגיטימית. הערתי כי בעיני לא היית חשוף לכמה גרוע עמב"ה, ובהתאם לכך למה אוהדי מכבי כל כך שמחו על דודזאדה. הוא ממש מפתיע אותי מתחילת העונה

Ollie Wiiliams 25 בספטמבר 2017

בנוסף, כנראה שדוידזאדה לא חירטט כשאמר שלמרות שלא שיחק עבד הרבה עם מאמן אישי.
זה לא קשור לוואקמה, הוא פשוט עבד והשתפר והוא יותר טוב ממה שהיה בב"ש. אין צורך להתפתל.

גיא זהר 25 בספטמבר 2017

דודזאדה יותר טוב ממה שהיה בב"ש, על זה אין ויכוח (למרות שבמשחק אחרון שלו אצלנו, נגד סלטיק, הוא היה מצוין). אני חושב שזה שילוב של מספר גורמים וגם לוואקמה (לא סתם ההצעה הרצינית היחידה עליו הייתה מסין) יש חלק בכך

Ollie Wiiliams 25 בספטמבר 2017

לא עשה רושם שקורהוט נפגע מכך באותה מידה.

מריוס דרייר 25 בספטמבר 2017

אני חושב שדוידזאדה הוא השחקן הישראלי היחידי שחזר מבלגיה משובח יותר משיצא. שומר על יציבות יחסית מתחילת העונה.

אזי 25 בספטמבר 2017

ייני אכן היה מצויין אתמול ולקח הרבה זמן לקבוצה למצוא את עצמה אחרי שירד להגנה, אבל הירידה שלו להגנה גם הפכה את בטוקיו ורודריגז לשני קשרים מאוד אחוריים.
רודריגז, במשחק שנתן אתמול, הוא אחד הקשרים הכי טובים שהיו פה לדעתי.
הוא אף פעם לא עושה פעולה סתמית וברוב המקרים גם לא עושה את הפעולה הברורה מאליה, מה שפותח את המשחק ומקל על ההתקפות וזה בדיוק מה שהיה חסר לנו שנים בליגה. שחקן שיצליח לבלבל את הבונקרים שקבוצות עושות מולנו.
אבל בתור קשר אחורי, הוא חרב פיפיות, כי לא לעשות פעולה סתמית אומר גם לא להרחיק כשלוחצים אותך וזה להתגרות בגורל. אם אני לא טועה, הוא איבד כדור פעמיים באזור מסוכן מאוד. למזלנו ייני, בטוקיו, באבין וטבח נתנו משחק הגנה מעולה שחיפה על זה.
לחוסר מזלנו, כשטבח החליט לחקות את רודריגז עם השטויות שלו, לא היה מי שיחפה עליו.

לפני המשחק תהינו אם עטר ינסה לכבוש מכל מצב, אבל לא, הוא נתן משחק מדהים.
כשעטר סומך על השחקנים שסביבו, הוא אוהב להפעיל אותם.
ראינו את זה בעקב לדודזאדה שהזכיר את הימים היפים של יואב זיו, ובוודאי שהוא סומך על וידאר ורודריגז.
עטר בעט כשהיה צריך לבעוט ולא טיפה אחת יותר או פחות.
לא נכנס.

בעיקר חבל.

אני מקווה שזה לא היה חד פעמי מה שראינו אתמול

קפיטולניק 25 בספטמבר 2017

ליואב זיו לא היו ימים יפים

גיא זהר 25 בספטמבר 2017

הקטע עם יום כיפור שערורייה. או שהיו דוחים לכל מי שאין שחקן בנבחרת זרה (וזה כל הקבוצות פרט לב"ש, מכבי וחיפה) לשני כמו שעשו עם בית"ר (wtf?), או שדוחים את כולו לנובמבר כמו שעשו עם ב"ש (הבנתי שיש ענייני זשרוע, אז מה? מקסימום מחליפים בתיות. צודק ייני.

שגיא 25 בספטמבר 2017

אתה חושב שפרה של שלושה שבועות זה טוב לקבוצה עכשיו? לא נותן לקבוצה להיכנס לקצב משחק. אפילו אם היא בתקופה רעה.
לשחק יום אחרי צום? לא כזה ביג דיל לדעתי. צריך לזכור שחמישה זרים וכנראה עוד ישראלי אחד או שניים לא צמים. מה גם שגם בקבוצה היריבה צמים… לא צריך לעשות מזה ביג דיל.

רן 25 בספטמבר 2017

אני חודב שאתמול קיבלנו שיעור בלמה אסור לפתוח עם קשר שלישי רך כמן דור מיכה למשל.
כשהשלישיה באמצע עוצמתית כל כךאתה לא מקבל מתפרצות וגולים קלים.
ככה אוסקר שיחק ככה סוזה שיחק וככה פאקו שיחק.
וההצגה של אתמול הזכירה את הדומיננטיות שלהם.
מיכה צריך לשחק רק באגף ובעיקר במערך של שלושה בלמים.

yaron 25 בספטמבר 2017

אם אני קרויף אני מנסה למצא למיכה קבוצה בהולנד שתיקח אותו בהשאלה לפחות לשנה.
כשרון גדול שלא מצליח להתקדם כבר כמה שנים לרמה אחת מעל למרות שאין במכבי מישהו שקיבל יותר אמון וצ'אנסים ממנו.
עם הסגל הנוכחי הוא חתום על להיות סופר סאב לנצח. לא שזה רע אבל הוא יכול הרבה יותר.

קרקו 25 בספטמבר 2017

+1
ולחשוב שכשהחתימו את זהבי, חשבתי שמדובר בטעות כי הוא ידרוך על המשבצת של מיכה…

yaron 25 בספטמבר 2017

חחח… אני מחכה שמיכה ידרוך (קבוע, לא כמו בקלאס) על המשבצת של מיכה.

היסטוריה לעניים 25 בספטמבר 2017

הצחקת אותי. באה קבוצה חלשה, שמה אוטובוס רעוע ןאתה עושה ממכבי גדולים או אפילו סתם מחוברים? גם אם היה נגמר 6:0 ויכל להגמר זה רק מראה לקבוצה אחת שלא באה לשחק מהדקה הראשונה. בוא נראה מה הם שווים מול קבוצה שחטפה מכה בספרד או סתם קבוצה סבירה במונחי האין-כדורגל הישראלים כמו בני יהודה או הפועל חיפה.

משה 25 בספטמבר 2017

הלכתי לאתרי החדשות לבדוק שוב מה הייתה התוצאה. לפי התגובות הייתי בטוח שנגמר 6:0.

ניינר/ווריור 25 בספטמבר 2017

נו, לפחות מכבי עוד בתמונה כי הקבוצה השנייה שלך סיימה את העונה כבר אחרי שלושה מחזורים.חשבתי עליך אתמול, ערב לא קל אני מניח…

קרקו 25 בספטמבר 2017

כמה נקודות שלי מאתמול:
– הקהל ריגש. פעם ראשונה שלי בנתניה, שהקהל ממש דחף את הקבוצה. בעיקר במחצית השניה.
– באבין בלם-בלם.
– תענוג לראות את בן הרוש בירוק. סוף סוף עובד לטובתנו.
– עטר היה לחוץ מדי. כמה פעמים בעט במצבים שבהם הקהל צועק: שוט! ולא כשבאמת היה נכון לבעוט. מקווה שהוא יתאפס.
– מילה טובה לחיפה על הלחץ הגבוה שעשו. אמנם ברוב המקרים מכבי הצליחו לשבור אותו שמשחק מסירות, אבל הוא גם הביא לכמה מצבים – ולהרחקה של טב"ח.

yaron 25 בספטמבר 2017

הדבר הבולט אתמול – משחק קבוצתי, חוסר אנוכיות ופרגון של השחקנים אחד לשני (גם בהגנה וגם בהתקפה) מכאן ועד להודעה חדשה.
היחיד שטיפה היה "לחוץ" על לשים את הגול היה וידאר וזה דיי טבעי, הוא השחקן שמשתתף הכי מעט במשחק הקבוצתי (אני לא אומר את זה כביקורת). הוא אחרון שמקבל את הכדור התפקיד שלו זה באמת לשים את הכדור ברשת.
עושה רושם שלאצילי ועטר מאוד חשוב להראות שהם לא "אני ואני ואני" רק שלא יהפכו לדור מיכה… זה בסדר, הם לא :-)
באבין "הפתיע" לטובה. יש כמה פרשנים ואוהדים ששכחו לרגע שמדובר בבלם יותר מלגיטימי כמה שנים בלה ליגה…
רודריגס שחקן ח כ ם.
באטוקיו !!! גרזן ארגנטינאי בגובה 170, רץ כ ל הזמן, מוסר, לוחץ, מחלץ ובועט. הכדורים עוד ייכנסו :-)
איבדנו את טב"ח והמאמן אבל לא איבדנו את הראש, קרויף לא מנסה לבנות קובצה שמשחקת בהמון שיטות אלא סגל שכולם מבינים ויכולים לשחק עם כולם.

יניר 25 בספטמבר 2017

לא הייתי קופץ למסקנות אחרי משחק מול קבוצה שמאומנת באופן כל כך חובבני- עם שחקן יוצר אחד בסגל, שמוותרת על הנעת כדור מול 10 שחקנים ולא משתמשת באגפים מול 10 ששחקנים.
קבוצה שמשדרת חרדה ופחד בכל צעד שלה עם אינסוף מסירות לרוחב ולאחור.
לוזון נתן אתמול מפגן אימון ברמה נמוכה אפילו ביחס לסטנדרט של עצמו וזאת כשיש לו אינסוף כלים בארסנל

holden 25 בספטמבר 2017

מכבי חיפה מזכירה את עונת הגלקטיקוס בקטנה, הביאו מלא שחקנים לכאורה עם שם מכובד ומוניטין, מרוב מהומה לא רואים כלום, מאמן שמאבד את העשתונות, מציב הרכבים הזויים,

חיפה נראתה אתמול כמו אוסף של שחקנים שלא מכירים זה את רעהו ומאומנים ומתודרכים על ידי רוכל משוק תלפיות שבתנועות יד נמהרות מכריז שכל הסחורה היום בשקל אחד בלבד.

בחייאת יענקלה שחרר את גיא לפני יום – הדין,
תן לנו את אברמיקו, שיחה קטנה עם פיני זהבי וכוס קפה עם אברימוקו והוא ישתכנע,
אני כבר רואה אותו עושה הליכות בטיילת של חוף הכרמל בצוותא עם אלי גוטמן,
גם עם אברמיקו כנראה לא תהיה אליפות אבל לפחות תהיה איזה דרך איזה משהו,

לא מסוגלים לקחת שני משחקים ברצף?
רק גרנט יצליח להביא את חיפה הנוכחית למקום…4, עם לוזון גם לשם לא נגיע

היסטוריה לעניים 25 בספטמבר 2017

מה שהזוי בהצעה שלך זה שהיא נראת מאד הגיונית. אולי הכי הגיונית בעת הזאת.
זפזפתי אתמול בין המשחק הזה (שכמו כל מה שאני רואה השנה דיי מביש בכדורגל, אלא אם אתה אוהד אחת הקבוצות ואני לא) למשחק של הגיאנטס. תחליף את לוזון במקדו ותקבל אותו דבר- חוסר יד מכוונת והבלחות בלבד של ידע בלי טיפת מנהיגות.

וגם מכבי צריכים לשאול את עצמם מה העניין עם מקלארן.

Ollie Wiiliams 25 בספטמבר 2017

אז מה שלום הראדי של חיפה?
אני מניח שאתה עדיין עובד על להתרגל לרעיון שמכבי חיפה שלך תסיים מעל מכבי ת"א.

עניין של זמן עד שגוטמן יהיה מאמן, זה שקוף מקילומטרים.

אורי 25 בספטמבר 2017

כשלוזון יעזוב אחרי עוד 0-0 משמים, הוא יגיד "ראיתי פה היום קבוצה של אלי גוטמן"?

holden 25 בספטמבר 2017

דווקא גוטמן?
איך הגעת לגוטמן?
גוטמן לא מתאים ל ד נ א של המועדון,רק אברהם גרנט יעלה חיוך על פני האוהדים,
המצב קלאסי עבור אברמיקו,
ווין וין סיטואישין,
יש לו רק מה להרויח, הראדי של חיפה יעני אלברמן?
אלברמן לא שחקן של 40 משחקים בעונה, יש לו מדי פעם נפילות, הוא רכישה טובה של המועדון, לא אלברמן הבעיה בחיפה , ממש לא

חוץ מזה בינתיים עם כל הכבוד מכבי תל אביב קבוצה אפורה שלא לאמר מגושמת, אתמול נתנו משחק חייהם, להוציא המשחק של אתמול לא רואה איך קושרים לה כתרים לאליפות?

באר שבע טובה ממנה למרות העייפות הפיסית והנפשית, מכב נתניה תוססת יותר, אם וכאר שוב יקחו אליפות זה לא בגלל גאונות זה בגלל שכל הקבוצות האחרות פראייריות,
בכל אופן אם אברם בא לחיפה לפני תחילת נובמבר יש מה לדבר על המשך עונה פוריה לחיפאים, גוטמן זה לארכיון, גוטמן טוב לבתי קפה, יצא מהצשחק גוטמן ואני לא רואה אופציה בכלל שאדון גוטמן יאמן את מכבי -חיפה

יואב 26 בספטמבר 2017

הולדן, אתה ממש חמוד. באמת. ואם אוכל היה מעניין אותי, אולי היית גורו שלי.
אבל בכדורגל, אני לא חושב שאתה באמת מבין את מה שאתה רואה. זה סבבה. אתה עם הרוב. כמה רע זה כבר יכול להיות.

Ollie Wiiliams 26 בספטמבר 2017

גוטמן זה לארכיון אבל אברם זה רלוונטי….תיכף עוד תבוא בשילוב ידיין עם רומן ותתדחפו את שלמה שרף למשרת האימון.

אתה מדבר על גוטמן שלא מתאים לדנא של המועדון, שכרגע פאקינג גיא לוזון מאמן אותו.
ובכלל, מתי פעם אחרונה נבחר למכבי חיפה מאמן ש"מתאים לדנא של המועדון"? עטר? בנאדו? מתי התקבלה שם החלטה שהמניעים שלה היו ברורים?
גוטמן פנוי, הוא בתקשורת, הוא מדבר יפה, הוא מקומבן, וגם הוא מומחה בהשלכת אחריות על אחרים ואפס הסתכלות עצמית. נשמע מושלם למכבי חיפה הנוכחית.

וזה נכון שאולי אנחנו לא ניקח אליפות. אבל עדיף להיות בסטטוס של "אולי" מאשר בסטטוס של "שום סיכוי בחיים".
נתניה אחלה של קבוצה, תוססת ומהנה, אבל אליפות? תיכף תגיד שגם הפועל חיפה מועמדת רצינית. עם כל הכבוד…

בלאנקו 25 בספטמבר 2017

הכל נכון ובאמת היה משחק נהדר, אבל אני לא רגוע בכלל. תוסיפו את דסה ולדעתי זה ההרכב האידיאלי של מכבי. הבעיה שעם הרוטציה המדוברת, כל החלפה של שחקן הרכב עם שחקן ספסל (חוץ מבלקמן שהוא היחיד שגם שווה הרכב) תפגע משמעותית באיכות הקבוצה (בדיוק כמו שראינו במשחקים הקודמים של הקבוצה). כל שחקן אחר בשלישיית הקישור – בעיה. מיכה, ריקן, יצחקי, דור פרץ, סושיץ' כולם שחקנים טובים אבל שחקנים שכל הליקויים שלהם באים לביטוי בשיטה הזאת של מכבי. גולסה גם פוטנציאל אבל כידוע לא מישהו שאפשר לסמוך עליו כשחקן הרכב.
בקיצור, אני חושש שהפסטיבל מתיקו מאופס נגד חיפה ייגמר בסטירה מול ויאריאל ומשחק מאוד מתסכל מול הנינג'ות של יובל נעים.

הערת אגב כדי להוציא את זה מהמערכת – אני שונא את המגרש בנתניה. שונא שונא שונא. שעה פקקים בכניסה לחניון. שעה ביציאה מהחניון. כמובן עבודות בכביש בשפיים. והכי גרוע, קורות אנטישמיות.

funfun 25 בספטמבר 2017

הגזמת – יש הרבה אופציות ראויות על הספסל מבלי לדבר על הפצועים
סוף סוף התחבר לנו משחק וזה נראה דבש. נכון זו רק חיפה (שישאר לוזון שישאר) ועדיין כל הזרים נתנו משחק מדהים, היה פרגון, משחק צירופים מבריק לעיתים, ראשונים לכל כדור. שרק יימשך

ניב 25 בספטמבר 2017

שוינפלד

אורי 25 בספטמבר 2017

פריירים לא מתים ולא מתחלפים, הם פשוט מחדשים מנוי לסמי עופר

יאיר אלון 25 בספטמבר 2017

היו הרבה דברים מעודדים במשחק הזה עבור מכבי ת"א
בל נשכח שזה היה נגד מכבי חיפה, אולי היריבה הכי חלשה שג'ורדי פגש עד כה העונה. צריך לחכות לא רק להמשכיות אלא גם ליריבות רציניות יותר לראות האם יצליחו להציג את אותו הכדורגל.

כן נראה שמכבי ת"א מצאה את הקצב והסגנון שלה, כל שחקן היה נראה טוב במשבצת שלו
0-0 אמור להיות סימן לדאגה לקבוצה שאין לה את קיארטנסון, עם חלוץ כזה בעל אחוז ניצול מצבים גבוה זו לא תוצאה שאמורה לחזור על עצמה יותר מדי

ייני קיבל הרבה תשבוחות בחצי העונה האחרונה וסופג הרבה ביקורות בחודש-חודשיים הראשונים של העונה הזאת.
אתמול ראינו את היתרון בשחקן רב גוני שכזה, הוא אפשר למכבי לא לבזבז חילוף ולהמשיך להיות טובה מאוד גם ב-10 שחקנים.
שוב אני חושב שאסור לקחת פה קרדיט ממכבי חיפה שהייתה נראית עלובה ביותר, בעיקר בגישה בה עלתה למחצית השנייה. אבל שחקן כמו ייני נותן הרבה שקט למאמן, ככה זה שיש בשחקן אחד מגן ימני, שמאלי, בלם וקשר אחורי גם אם הוא לא הכי טוב באף אחד מהתפקידים.

הזרים של מכבי היו נראים טוב אולם אחרי לא מעט כשלונות של המנג'ר ההולנדי בתחום רצוי לא לחגוג מהר מדי, אולי להוציא את חוסה רודריגז שבאמת נראה פנטסטי מדי כדי להאמין שהוא בלוף

מחכה לראות את מכבי עם דסה וגולסה לטעמי זה אמור להיראות אפילו יותר טוב

קפיטולניק 25 בספטמבר 2017

במקום מי אתה מכניס את גולאסה? גם אני אוהב אותו אבל נראה לי שהוא רך מדי, כמו מיכה

yaron 25 בספטמבר 2017

כשכולם בריאים וללא אילוצי רוטציה גולאסה על הספסל.

Ollie Wiiliams 26 בספטמבר 2017

גולסה דווקא הקשר הכי פחות רך שלנו

יואב 26 בספטמבר 2017

גולאסה, רודריגז שרן/ בטוקיו.
זה כשכולם כשירים.

ניר 25 בספטמבר 2017

בתור אוהד חיפה, לא הופתעתי בכלל. מכבי חיפה קבוצה לא מאומנת, ומה שעצוב זה שהבעיה היא לא בסגל השחקנים (חוץ מעמדת המגן השמאלי), אלא במאמן.

מכבי תל אביב היא הקבוצה הכי טובה בליגה העונה, והיא תקח אליפות, וזו תעודת עניות לליגה מאחר ומדובר בקבוצה די בינונית שנחשפת במערומיה מול הקבוצות הקטנות. חוליית הגנה מזעזעת, קישור אחורי אנמי.

אגב, אם טביב היה מפסיק עם השטויות שלו זו עונה קלאסית לגנוב אליפות מהגדולות.

אריק ב 25 בספטמבר 2017

ברור.
אף קבוצה לא טובה בזכות עצמה.

השמן. 25 בספטמבר 2017

היום לפני שנה ניצחנו את לוזון חמש אפס בדרבי. שני משחקים מול קבוצות חלשות מאוד. אתמול נראינו הרבה יותר טוב

גיל ז. 25 בספטמבר 2017

הופתעתי אתמול ממכבי (קטן אמונה שכמוני), ביטלו את חיפה, הגיעו מוכנים מנטלית וטקטית, הזרים סוף סוף מתחילים להראות ניצוצות ושרן ייני אחד שהשקט הנפשי שלו ושהוא מקרין על הקבוצה פשוט מדהים. החצי שני מכבי הראו שהם קבוצה מצויינת, ממושמעת וחזקה מאד בראש וביכולת.
ושום מילה על חיפה, כי כל זמן שאנחנו עושים את העבודה נכון אין כל משמעות לזהות היריבה (לפחות בליגה). שאפו, ומחכה להמשכיות.

אחד העם 25 בספטמבר 2017

נשאר נאמן להחלטתי, שהיה לה קוורום תומך בפורום "מכבי לאן?" בשבוע שעבר: להמתין ולעקוב בערנות מהולה באופטימיות עד סוף אוקטובר. עד אז, נתאחד כולנו בתפילה חרישית, שהמשך השבוע יבשר את שבירתו של "כלל בניון", לאמור כי שחקן ישראלי לא יכול לתת שתי הופעות טובות באותו שבוע. בכל רע יש גם קורט של טוב. יגעתי ומצאתי דבר ברוך באיבוד הנקודות אמש: חילוץ נקודת חוץ במגרש קשה+ניצחון בית קרוב בסמיוסוסו, יבטיחו את יציבות משרתו של לוזון ג'וניור עד נובמבר, ואז כבר יהיה מאוחר מדי. כתיבה וחתימה טובה לכולם.

שלו 25 בספטמבר 2017

באבין בלם בלם.
רודריגז היה מצויין עד שנגמר לו האוויר, בערך בדקה ה 70. ובכל זאת הוא ובטוקיו עשו עבודה של שניים.
היתרון של ייני הוא שכשצריך שינוי (למשל שחקן מורחק) הוא מצליח לתת למאמן זמן לחשוב מה לעשות.
לוזון הפסיד את המשחק בהכנסת נטע לביא, לא שהוא רע, אבל בשש דקות הראשונות הוא היה חייב להבין שאין לו אף שחקן שישחרר את הלחץ, ובטח כשאזולאי בחוץ זו הזדמנות להכניס דווקא את קאיו.
לוזון כל כך גרוע שהוא מצליח להוציא מחיפה כל כך מעט.
ואח"כ לנצל כל מדיה אפשרית לספר שורמוט לא בסגל כי היה צריך בלם מחליף לדקל קינן כי לא היה בטוח שהוא כשיר.
מעבר להתרפסות, מכבי חיפה הגדולה צריכה את דקל קינן לא כשיר על המגרש? באמת ? זה כל כך עלוב.
איזה מסר זה מעביר, שקינן הוא חוליה כל כך חשובה בהגנה שאי אפשר למצוא בלם אחר בסגל משל מדובר בהפועל אשקלון.
הרי רק בנוער (שהוא בית יצור לשחקנים אולי הכי טוב בארץ) יש בלמים לא רעים בכלל.
ונאמר את האמת זה לא שחיפה נתנה תצוגת הגנה מרהיבה משל הייתה אינטר או נבחרת איטליה.
לי זה נראה כאילו הוא איבד את חדר ההלבשה, וזה עניין של זמן עד שגם את האמון של שחר.
הסגל של חיפה חייב להיות במקומות 1-3 הוא טוב מבית"ר ומהפועל חיפה ובטח מנתניה אבל לפי המצב הנוכחי זה נראה מאיים מאוד.

אורי 25 בספטמבר 2017

מישהו יכול להסביר לי מה ההיגיון שבגללו מכבי משחקים יום אחרי הצום וב"ש נחה שבועיים?

טוב, סתם, זה החלטת מנהלת – בהגדרה אין בה הגיון

אז מה התירוץ?

מתן גילור 25 בספטמבר 2017

אני לא יודע בוודאות, אבל אני מניח שזה כי היא משחקת בחוץ (למרות שכמובן היו מקרים רבים של חמישי בחו"ל ראשון בישראל, אבל בלי כיפור באמצע).

אורי 25 בספטמבר 2017

אז שתשחק בשני, מה הבעייה?

מתן גילור 25 בספטמבר 2017

אי אפשר, יש נבחרות והשחקנים צריכים להיות זמינים מספר ימים מינימלי לפני.

אורי 25 בספטמבר 2017

אז היו צריכים לבטל את כל המחזור – שחקנים (חלקם) צמים, (כולם) לא מתאמנים, אבל למי אכפת – בטח לא לאלו שאחראים על הליגה

גיא זהר 25 בספטמבר 2017

הסיבה לאי ביטול המחזור והעברתו לנובמבר היא עניין השזרוע. קשקוש.

בלייק 25 בספטמבר 2017

משחק טוב של מכבי, אין ספק. במיוחד אחרי ההרחקה (כל התיאוריה של שדמי על השבירות והפריכיות של מכבי התנפצה בזכות מכבי לוזון). כנראה הטוב ביותר העונה למרות שהשערים לא הגיעו.
החלק הקדמי היה הפחות מטריד מפתיחת העונה. יש שם המון אופציות וכישרון שרק צריך הכוונה ואימון כדי להשתלב. אגב, בחלק השלילי, הוא השתלב אתמול יותר מידי טוב, והיו כמה התקפות שהסתימו באיזה תרגיל או עקב או פתיחת רגליים במקום בעוד פס פשוט ובעיטה. השחקנים כנראה הרגישו כמה קל וכיף לשחק נגד קבוצה כזאת. חבל שזה קורה כבר ב- 0:0 ולא ביתרון כפול, אבל גם זה יגיע.

רגע, בעצם זה החלק הפחות מטריד עד שמגלים שיצחקי פותח בהרכב. במשחקים כאלה אני כל הזמן מוטרד (יצחקי? למה יצחקי? מה יגיע קודם – חילוף של יצחקי או גול נגד מכבי? מתי יצחקי יפרוש? אה, רגע, מתי יצחקי פרש?).

מבחינת החלק האחורי, מכבי הראתה אתמול קשיחות ופיסיות, והספסול של טיבי גם הפחית את כמות השטויות (אבל אי אפשר בלי טעות פטאלית או שתיים כל משחק). באבין במשחק הטוב ביותר מאז הגיע (למעשה במשחק הבאמת טוב הראשון כאן עד עכשיו). להגיד שהוא טוב לפחות כמו קונט – זה כבר נראה לי מוגזם. בעיני, קונט יחד עם הצמד של מכבי והטריפל של ב"ש הם הזרים הטובים בליגה. עוד כמה משחקים כאלה מצד רודריגס ואני אצרף גם אותו….
החלק ההגנתי המרכזי – בלמים + קישור אחורי – עדיין לא מספיק יציב. טב"ח בלם טוב ומנוסה אבל מעבר לשיאו ונוטה לאבד את הראש פעם כחודש (ואם תופסים אותו הוא גם מורחק לעיתים), טיבי התדרדר במהירות עד שיש לי הרגשה שהוא ישחק במכבי חיפה בעונה הבאה ופיליפנקה לא יציב ונוטה להיפצע. תודה לאל על שרן יני, הבלם החמישי (!!) של הקבוצה שלא פחות מאף בלם אחר שם בכושרם הנוכחי.
תודה לאל על שרן יני, אבל כקשר אחורי יחיד זה לא יספיק. לצד דור פרץ או גולאסה זה גם לא יספיק (זה לא הספיק בעבר כשזה נוסה. גם לא עם נוסא אגב). הפיתרון האמיתי היחיד של מכבי, כמו שאני רואה את זה, וזה פיתרון למשחקים שצריך כי ברמת הכדורגל כאן יש מספיק משחקים שלא צריך, זה רק רודריגס. הוא לא ממש קשר אחורי, אבל הוא קלאסה. גבוה, חזק, די מהיר, טכני, משחרר פלונטרים בחסד, פס זה פס. ראינו ממנו את הניצוצות מהשניה הראשונה והוא רק משתפר. בהתחשב בעונה החולפת שלו, אני מעריך שעם הזמן, הכושר והתיאום הוא רק ישתפר עוד יותר. האם הוא יסתגל לתפקיד קשר אחורי לצד יני? אני מאוד מקווה שכן. קבוצה כמו ב"ש תנצל את איבודי הכדור שלו הרבה יותר טוב ממה שחיפה מסוגלת.
יש עוד פיתרון. לינואר. סושיץ' בחוץ, קשר אחורי ,"אמיתי" בפנים.
השלישיה באמצע מאתמול זאת שלישיה שבאה לעבוד וראו את זה אתמול מצוין.

עוד מוקדם והכל, אבל אחרי כל הקטילות על שחקני הרכש של ג'ורדי (חלקן בצדק), וכל התשבוחות על שחקני הרכש של בכר או ברקת (רובן בצדק), נראה שבמכבי פגעו בול עם לא מעט שחקני רכש. הרבה שוכחים את זה, אבל דוידזאדה הגיע רק הקיץ, באמת.

קפיטולניק 25 בספטמבר 2017

"טיבי התדרדר במהירות עד שיש לי הרגשה שהוא ישחק במכבי חיפה בעונה הבאה " – +1
למרות שאני חושב שהוא כבר שנתיים פרזנטור של שח"ל

בלייק 25 בספטמבר 2017

מפרזנטור של שח"ל הדרך קצרה לפרזנטור של שחר

יואב 25 בספטמבר 2017

מאד נהנתי. ככה אני רוצה לראות את הקבוצה שלי משחקת.
חיפש ההכרעה גם בנחיתות מספרית- נהדר. רבים היו מכניסים את טיבי ומוציאים את עטר/אצילי.
אין מנוס משלישית קישור. כרגע זה אולי מייתר את טוסיץ אבל מייצב את כל הקבוצה.
כבר בפראג ראיתי הבזקים יפים בצד שמאל בין דוידזה לעטר. עם דסה ואצילי בצד השני- זה יהיה עוצמתי מאד.

שלו 25 בספטמבר 2017

1. להכניס את טיבי זה היה לבטל את אחד היתרונות שלך שנקרא שרן ייני, הוא קונה לך זמן לקבל החלטות נכונות ומותאמות. ושרן הוא אולי הכי טוב בתפקיד הבלם בטח בכושר יותר טוב מטיבי.
2. שוסיץ' מקבל עכשיו זמן להכנס לכושר בשקט בלי צורך להציל את המולדת, העונה ארוכה ויגיע הזמן שלו. את בטוקיו חתכו איך שהגיע בלי לקחת בחשבון שלשחקן זר לוקח זמן להתאקלם ולהיכנס לכושר משחק. עכשיו שוסיץ' יכול ברוגע להיכנס כשיהיה מוכן.
3. פיליפנקה חייב לצבור זמן משחק רק ככה יוריד את החלודה.
רק חושב על הרכב:
ראיקו
דבידזדה, באבין, טב"ח, דסה.
רודריגז (גולסה), בטוקיו, ייני.
עטר, וידר, אצילי.

יואב 25 בספטמבר 2017

ואני מדמיין את המחליפים- שוינפלד, בלאקמן, טוסיץ, מיכה, יצחקי, שפונגין, פרץ, טיבי, פילינקה…
יש מכל טוב.

yaron 26 בספטמבר 2017

ההרכב שלך זהה להרכב אתמול + דסה הפצוע.
אני מסכים שזה ההרכב "הראשון" אבל מוכן לחתום שבאירופה קרויף יעשה רוטציה ואנחנו נראה הרכב ראשון שונה.
האתגר הגדול יהיה לשחק באותה רמה גם שם.

פרילי 25 בספטמבר 2017

גוטמן (אחלה פרשן) סיכם את זה די יפה, תחליפו רוטאציות, תחליפו מאמנים אבל להישאר עם השיטה הזאת זה מה שחשוב, זה רק משחק אחד אבל כמה פוטניצאל יש בקבוצה, ג'ורדי הוכיח אתמול שגם כמאמן הוא יכול מאוד להצליח ואפילו לגרום לעטר לעשות הגנה ועוד בלי לחפף.

יואב 25 בספטמבר 2017

ולא להכנע לשדים שלו ולנסות לדרבל את עצמו למוות.
אלירן הוא לא ערן. הוא יכול להיות מושפע לרעה בנידוד לזהבי שמממש את זה.
הוא היה חיוני, חיפש את הכדור, היה מאד מפרגן, משחק בוגר שלו.

פרילי 25 בספטמבר 2017

חבל רק על זה,2 מצבים של בטוח גול עם ג'ורדי הוא יכול לפרוח, קראתי את הספר על זהבי אחלה ספר מי שעזר לו המון זה המאמנים של מכבי לכן אני ממש שמח על הבאתו של מקלרן, וסחטיין על השולחן דמקה שלו.

מאיר (חדש בשכונה) 25 בספטמבר 2017

רק לפני שבוע ראינו את אחד המשחקים הכי מביכים של מכבי למרות הנצחון על נתניה וכולם ראו שחורות. רק לפני שלושה שבועות כולם הללו את באר שבע ושאלו מתי תובטח האליפות שלהם ולמכבי בכלל חלק חשבו שהיא תהיה בשיפולי הצמרת. וכעת, משחק טוב, אפילו מאוד, אחד מול קבוצה שנכון לעכשיו היא לא משהו, בלשון המעטה והנה הכל מתהפך. ממש מניה דפרסיה. כתב אחד המגיבים וכינה את המצב כפסטיבל וצדק. קבוצה יש פוטנציאל טוב בהרבה ממה שראינו נגד נתניה אבל צריך להיבחן מול עוד קבוצות כדי לנסות להחזיר את ההרתעה שדי אבדה. דבר אחד הושג אתמול למרות התוצאה המאופסת והוא ההבנה שאם חשבו על 4 קבוצות שתאבקנה בצמרת, אחת כבר ירדה.

ישרון 26 בספטמבר 2017

מי לעזעזל חשב על 4 מתמודדות?
מה זה פה אנגליה?
2 ממקרה הטוב של עונה תחרותית

ערן (המקורי) 25 בספטמבר 2017

בבלומפילד היינו יוצאים עם 3 נקודות ועם חיפה מושפלת. שיחקנו אתמול לא פחות טוב מב- 6:0 לפני שנתיים, אבל נתניה כל כך לא בית, שיש לזה מחיר כבד בנקודות.
ישבתי ביציע המזרחי העליון, בדיוק ממול הנקודה בה אני יושב ברגיל במערבי העליון.
והרגשתי יותר מאי פעם עד כמה אצטדיון נתניה זוועתי מבחינה אקוסטית. היתה במזרחי אוירה מעולה, המון עידוד ורעש, אבל כאשר ניסינו להרים את היציע המערבי זה בקושי עבר מצד לצד. בדקתי עם חברים במערבי והם בקושי שמעו את המזרחי; בעיקר שמעו את אוהדי חיפה.
בקיצור, אם נצליח לקחת אליפות באצטדיון המחורבן וחסר האווירה הזה, שאפו ענק לנו.

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

אני מציע להחרים את התל-אביבים בפריפריה לכו שחקו בפתח-תקווה כי כבר אי אפשר להפגין…

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

אז בואו נראה איך זה עובד:

נתניה בתצוגת לוזריות ואימון הגנה חובבני מצליחים לשמוט יתרון במשחק ויתרון בתוצאה ומפסידים – דראפיץ׳ זוכה למחמאות מג׳ורדי (ומפטפט עליהן בתקשורת) והקהל מחמיא לנתניה. אין כמו מחמאות למי שניצחת.

חיפה רעה מוציאה נקודה בחוץ בעונה ארוכה. מצליחה להגיע ליתרון מספרי במגרש. מכבי ת״א שומטת נקודות בקרב שלה מול ב״ש מי תעשה פחות טעויות. ג׳ורדי אחרי המשחק: מחמאות לקבוצה ולעצמו. האוהדים כאן – חיפה הקבוצה הכי חלשה ואין ספק מי מועמדת לאליפות..

מה שברור ברור ושאין ספק.

Ollie Wiiliams 26 בספטמבר 2017

זה קל.
נתניה נראו כמו קבוצת כדורגל מוכשרת אך נאיבית, וחיפה נראו, באנדרסטייטמנט, כמו ערימה של כלום ושום דבר גם ביתרון של שחקן.

כמו שאוהדי מכבי וכן גם ג'ורדי מרוצים מהתצוגה נגד חיפה למרות התיקו, הם גם לא חסכו שום ביקורת על היכולת נגד נתניה למרות הנצחון.

נתניה יכולה לחוש פספוס לאור היכולת מול התוצאה.
חיפה צריכה לומר תודה שלא היה 3-0 במחצית.

כשמוציאים את הראש מאיפה שהשמש לא זורחת, באמת שהכל ברור ואין ספק.

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

איזו יכולת? לעלות למחצית שנייה כאילו המשחק נגמר? לא להתכונן לחלוץ הטוב בליגה? כן להתכונן לנקודת החולשה של הקבוצה היריבה אבל לא למצ׳אפ מולה במשחק שלם?

חיפה אומרת תודה על נקודה בחוץ מול מכבי ת״א. נתניה אומרת תודה על המחמאות. מכבי ת״א מתעסקת בחיפה ונתניה כי כנראה שיש סיבה. אולי לא חשוב איפה נמצא הראש אלא לאן צופות העיניים. יש במי להאמין?

יואב 26 בספטמבר 2017

איך בדיוק תתכונן? תמנע ממנו את התרגיל המופלא שביצע? נו באמת…

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

אימון זה באחוזים. הוא עבר אותו על מטר, ברחבה.

יואב 26 בספטמבר 2017

זה קורה. זה מהלך כל כך לא צפוי ואופייני לוידאר, שגם אוהדי מכבי היו בסוג של הלם.

Ollie Williams 26 בספטמבר 2017

כולם אומרים בדיוק את מה שהעיניים רואות.
מדברים על המשחק האחרון, אז דיברו על נתניה ומדברים על חיפה ואפילו משווים בין השניים, כיוון שבכל אחד מהם יש יחס די הפוך בין רמת הקבוצה ותחושת האוהדים לבין התוצאה בפועל.
אז אני לא מבין מה הנקודה שלך.

לגבי המהלך של וידאר, איך אפשר להתכונן לזה? וגן הביצוע היה נהדר.
עם ביצוע מספיק טוב אתה יכול לבנות קריירה שלמה על הטעיה אחת. לפרטים: בגדול אריאן רובן, בקטן יוסי בניון ואבי נמני

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

כן אריאן רובן עושה את אותה הטעיה בשביל להשתחרר לשבריר שנייה כדי לשחרר בעיטה מלמעלה מ-20 מטר, דבר שרק הוא יודע לעשות בצורה הזו. קיארטנסון עשה זאת כדי לעבור בלם כשלידו עוד שחקנים של קבוצתו ושל היריבה לא כדי להשתחרר אלא כדי לעבור אותו ולהגיע למצב של אחד-על-אחד כשניה לאחר מכן. מעניין איפה ראית מצב כזה כי בכל אופן ממש לא דומה.

Ollie Wiiliams 27 בספטמבר 2017

חבל שאתה מתמקד בטפל על מנת לנגח ולא בעיקר.

אמרת ש"היה צריך להתכונן לחלוץ הטוב בליגה". החלוץ הזה עד עכשיו כבש 3 שערים בדריבל – בדרבי 5-0, נגד דקל קינן ונגד נתניה. זה לא שכל שער שלו זה דריבל מהיר על שטח קטנטן, אפילו די להיפך.
וכדוגמה לכך שאי אפשר היה להתכונן למהלך כזה של וידאר, נתתי לך דוגמאות ל 3 שחקנים – אחד מהטופ העולמי, אחד מהטופ שלנו שעשה קריירה יפה באירופה, ואחד מהטופ של הביצה שעשה קריירה יפה בליגה. כוונה לא נתתי רק את רובן, כדי להדגים לך שאתה ממש לא חייב להיות מהטופ העולמי כדי להמשיך לעשות את אותו תרגיל שוב ושוב – כזה שכן אפשר להתכונן אליו – ועדיין להצליח עם זה.

כמו כן מלבד ספציפית למוב של רובן, לא ענית לשום דבר.

Srtest - ארטסט 27 בספטמבר 2017

LOL להתמקד בטפל בשביל לנגח… אתם הפכתם לאמנות לקחת טפל כמו ״היכולת של נתניה״ ולהפוך את זה לעיקר. בדברים שנקראים כדורגל היא לא הצליחה. אני מניח שאתה רוצה שיהיה פה כדורגל טוב יותר לא פוזות. בסופו של דבר חיפה יצרה מצב שעבד לטובתה במשחק חוץ. אולי יש איזה חשש שמקונן… סתאם סתאם. אתם בסה״כ רחוקים מאובייקטיביות, שזה בסדר. הקטע שיש כנראה אוהדים של חיפה שמקשיבים לכם ובעיקר עיתונאי הביצה שלנו כפי שהגדרת אותה במדויק, שמחממים אותם ובעיקר (ולא כטפל) מתמחים באיך לחמם אותם ובמי להכנס. מי ישמע חיפה נראתה טוב לפני לוזון עם מאמנים/שחקנים בכירים לשעבר בעלי יוקרה ידועה. המאמן הקודם של חיפה חוטף במשחק כזה 3-2 ויוצא עם המחמאות. או המאמן שלפניו שעושה את אותו דבר כסמל לעונה שלמה. לפחות המאמן הנוכחי יודע שאין מה לשאוף לכזה כדורגל תוך כדי שהוא גם יודע שזו תוצאה שהקבוצה היתה צריכה. ברור שעדיין לא אומר כלום אבל גם ברור שלא אומר מה שאוהדי מכבי ת״א האובייקטיביים או המחממים המקצועים בביוב התקשורתי אומרים.

Comments closed