יומן אליפות צהובה (15)

ממשיכים להתקדם.

אתמול סיימנו משחק שני השבוע ב 0:0. אעז ואומר ששיחקנו מול יריבה מעט יותר טובה ממכבי חיפה, יודעים מה ג'ורדי דיבר אמת, יריבה טובה מאיתנו. עדיין, שני משחקים בשבוע ללא שערים זאת לא סיבה למסיבה, אבל כן אפשר לצאת אם תקוות לעתיד מהשבוע הזה.
שני משחקים שבהם שמרנו על רשת נקיה. זה מתחיל מהעמדה החזקה ביותר שלנו במגרש, השוער, ראיקוביץ'. יודעים מה, בעיני הוא השחקן הטוב בישראל כיום. אני בספק אם יש שחקן אחד בישראל שבעמדה שלו הוא מדורג גבוה יותר מראיקוביץ בקרב השחקנים בעולם. ראיקוביץ הגיע לשלב בו הוא לא צריך וירטואוזיות, מאחר והמיקום שלו מעולה, והתגובות שלו זריזות מספיק. משחק הרגל שלו, בשתי הרגליים אגב, הוא בטח הטוב בשוערים המשחקים בישראל. כשאני בוחן את ההגנה כולל השוער, זו כנראה העמדה בה היתרון שלנו על הליגה הוא הגדול ביותר מכל החוליות.

לכל מי שמעונין במה שלטל ולי היה להגיד לפני המשחק, וגם על העונה הקרובה של קבוצת הכדורסל של המועדון, בשביל זה יש את פרק 91 של מכביבול.

אבל זה לא רק ראיקוביץ'. אתמול מול יריבה מהלה ליגה, יריבה שהתיחסה למשחק ברצינות, הצגנו משחק הגנה מסודר ואחראי בהנהגת הבלם הטוב ביותר שלנו, ולא זה לא טל בן חיים. מדובר בבאבין, בלם שאתמול הראה שהוא אכן ברמה גבוהה מספיק בכדי לשחק בלה ליגה. כאשר ג'ורדי עולה עם שרן ובאטוקיו, יש לנו שישיה שמשחקת הגנה נכון, מפעילה לחץ על הכדור, גם כשליריבה יש יתרון אתלטי בולט כפי שראינו אתמול. אגב, טל בן חיים הפגין משחק פחות טוב, וזה אחרי משחק רע מול חיפה (רע לא רק בגלל ההרחקה). אני לא אתפלא שכאשר איתן טיבי יפרד לשלום מהמסיכה, צמד הבלמים הפותח שלנו יהיה טיבי ובאבין, אני גם מעריך שליד באבין, טיבי יראה הרבה יותר טוב מכפי שהוא נראה ליד טל בן חיים, בין השאר כי טיבי יוכל לחזור לצד ימין המועדף עליו, וגם בזכות השקט הנפשי של באבין שישרה על טיבי.

*

באטוקיו ראוי לדיון נפרד משלו. הוא השחקן שרץ הכי הרבה על המגרש, הוא יוצא ללחץ גבוה וסוחף אחריו את שאר השחקנים שלנו, רוב ההתקפות הטובות שלנו התחילו בתנועה שלו עם הכדור ושחרור הכדור למקום הנכון במהירות. כן, הבעיטה שלו לשער לא מאוד מזכירה את רונאלד קומאן או ארי האן, וגם דייוויד בקהאם כנראה בעט טוב יותר. יודעים מה, היה יכול להיות ממש נחמד אם באטוקיו היה מסתפק בבעיטה אחת עד שתיים מחוץ לרחבה במשחק. אבל, מדובר בדיוק בסוג הקשר שאנחנו צריכים ליד שרן, ביחד הם מספקים לנו את כל מה שצריך מקישור אחורי.

שרן מראה לנו שכל מה שאמר אחרי המשחק מול אלטאך היה מדויק ונכון. הוא מתקדם ממשחק למשחק בעמדת הקישור שבה הוא משחק. מעבר לעניין שהוא מחלץ הכדורים הטוב ביותר בקבוצה, וגם האיש שקורא בצורה הנכונה ביותר את מסירות היריבה ולכן חוטף כדורים, או לפחות מפריע לשטף המשחק של היריבה כאשר מדובר ביריבה כל כך איכותית כמו ויאריאל, הוא גם משחרר את המשחק לצדדים הרבה יותר טוב בהשוואה לתחילת העונה. אתמול הוא הראה לנו פן חדש, הוא אפילו נתן דריבלים קצרים וטובים בהם השתחרר מלחץ. הוא שיפר מאוד מאוד את משחק הראש שלו. בקיצור, בדיוק כמו שאמר אז, תנו לי זמן ואני אלמד את התפקיד. אגב, יש לו המון תפקידים ללמוד אצל ג'ורדי אבל עדיין הוא מתקדם מאוד בתפקיד המרכזי שלו. נדמה לי שאפשר להניח לשאלה של הקישור האחורי במכבי, יש לנו בדיוק את מה שצריך. נגד הקבוצות החזקות נעלה עם שרן, באטוקיו ורודריגז/סושיץ', וכשמיכה יחלים נראה את מיכה משלים את שרן ובאטוקיו פעמים רבות מול קבוצות מאימות פחות. לגבי גולסה, כשנראה אותו נותן לנו שלושה משחקים רצוף יהיה טעם לדון במקום שלו בסגל.

*

אלירן עטר הראה גם אתמול בדיוק למה ג'ורדי כל כך התעקש עליו. האפשרות שיש לג'ורדי לבחור שניים מתוך אצילי, בלאקמן ואלירן לכל משחק, היא בדיוק מה שהיה צריך לעונה עם שתי מסגרות דורשניות. אלירן תורם להגנה, מחזיק את הכדור, מחפש לאיים על השער, ומרצה ארוכות באוזני סושיץ' על איך סושיץ' אמור לשחק. לאחר שסושיץ' רשם כנראה את כל ההערות של אלירן, הוא הפיק את ההתקפה הטובה ביותר שלנו במשחק בדקה הארבעים, ובנה לאלירן מצב לא רע בכלל. אגב סושיץ', אולי בגלל בן עמו מדוניאנין, סושיץ' זוכה ליחס מאוד חשדני. אין אצלו בעיה של עצלות או רכות, הוא גם נותן ספרינטים חזקים וטובים. הוא כן סובל מחוסר זריזות, אבל יודע להחזיק את הכדור מצוין, וגם המסירות שלו מצוינות. בחצי הראשון הוא היה בסדר גמור בעיני, בשני גם בגלל העיפות של אלירן וכנראה גם שלו עצמו, סושיץ' התחיל לשחק אחורה במקום קדימה, וג'ורדי החליף אותו בדיוק בזמן. נראה כי מדובר בשחקן שעוד יתרום לנו במהלך העונה.

בלקמן הוא סוג של שחקן כנף פיסי שלא היה לנו. הוא תורם בהגנה, הדריבל שלו לא מאוד חד, אבל עם הכח שלו הוא מסוגל לשמור על הכדור. אני מאוד אוהב את הגיוון שיש לנו בעמדות הכנף.

*

לסיכום השבוע הזה, אין סיבה לפצוח בחגיגות, שכן לא באמת למדנו משהו חדש, אנחנו הרי (לפחות אצלי, כן) המועמדים העיקריים לאליפות מפתיחת העונה. נראה כי השיטה שיושבת הכי טוב עלינו כרגע היא ה4:3:3 עם שלושה קשרים חזקים באמצע, אבל אני בטוח שעוד נראה את השיטות האחרות מתערבבות לנו. שלושה בלמים תהיה שיטה שלנו כאשר נחפש להיות התקפיים יותר, ולא כמו שניסינו מול סלביה פראג לצרכים הגנתיים. עוד קצת סבלנות והקבוצה שלנו תראה טוב במערכים מגוונים, יש לנו די והותר כלים כדי לאפשר את הגמישות הזאת.

המסר נחנק
שקט על שקט

74 Comments

דביר 29 בספטמבר 2017

פנינו לאשקלון!

שם ניבחן אם הכל היה טובר מוטיווציה למשחק גדול או שאנחנו יכולים להמשיך בגרף ההשתפרות מול הקבוצה של שמשון הגיבור

מאיר (חדש בשכונה) 29 בספטמבר 2017

אין לצפות להצגה באשקלון. הקבוצה תהיה תשושה ותצטרך לקבל הרבה מרודריגז, אצילי, יצחקי שלא שיחקו או שיחקו מעט מול ויאריאל. יצטרכו לגמור מוקדם את המשחק ואם זה לא ילך, הסוף יהיה קשה מאוד.

yaron 29 בספטמבר 2017

אשקלון קבוצה לא רעה שמאומנת טוב. זה משחק מוקש.

Gil - Zimbabwe 30 בספטמבר 2017

זכור: בהתחשב בהכל, תיקו תוצאה טובה. ניצחון יהיה בונוס.

אחד העם 29 בספטמבר 2017

Amen
בטוקיו, בניגוד לחוו"ד של השילוש הקדוש: פרימו/שרף/נמני , רץ בשני המשחקים השבוע, מרחק שקשר ישראלי ממוצע רץ בשלושה. מעלה בי פלאשבקים מבילי ברמנר, של לידס יונייטד האגדית ונבחרת סקוטלנד בשנות ה 70. סושיץ מוסר בנגיעה, יש ניצני שת"פ בינו לבין עטר. בבין גדול גם בהתקפה, השמירה של הבלמים הספרדיים עליו במצבים נייחים היתה מבית היוצר של מג"ב, אך זכתה לשריקות רק מהיציעים. נמשיך לחכות לסוף אוקטובר, באופטימיות זהירה, אך מתגברת.

קפיטולניק 29 בספטמבר 2017

הייתי קצת על הגדר לגבי בטוקיו עד עכשיו. אבל אם אתה אומר שנימני/פרימו/שרף לא תופסים ממנו אז אני הרבה יותר רגוע עכשיו

אביטל 29 בספטמבר 2017

״אעז ואומר ששיחקנו מול יריבה מעט יותר טובה ממכבי חיפה״

גדול

צור שפי 30 בספטמבר 2017

יש מצב שהוא יוכל להגיד את זה גם אחרי אשקלון.

yaron 30 בספטמבר 2017

הטבלה לא משקרת :-)

Ollie Williams 29 בספטמבר 2017

יש במשחק של סושיץ' משהו כבד שלעתים תוקע את השטף ועוצר התקפות ואני לא בטוח שזו שאלה של כושר משחק.
היו דקות נהדרות לצד דקות קשות, סה"כ הראינו שיש לנו מה למכור ועמדנו יפה. אפשר בהחלט להיות מרוצים.
היה מרענן שלשם שינוי ב"ש חוטפים בראש באירופה ואנחנו במקביל נותנים משחק מכובד עם תוצאה לא רעה, אחרי ששנה שעברה זה לרוב היה להיפך.

גיא זהר 29 בספטמבר 2017

שתי הערות: ראיקוביץ שוער טוב ונגמל מכמה מחלות ילדות, אבל משחק הגובה שלו בעייתי בלשון המעטה ורמת הריכוז שלו (אולי מחלה סרבית, גם לסטויקוביץ בעיה דומה) טעונה שיפור. הגול הראשון של נתניה בדיוק בגלל הסיבה הזו ואתמול הקורה הצילה אותו מגול מביך.
לגבי באבין עושה רושם בלם טוב אבל כרגע (לפחות לפי הקבוצה שלו) לא מתאים אפילו לליגה הראשונה בספרד.

רועי 29 בספטמבר 2017

דווקא את הכדור שהלך לקורה הוא היה לוקח אם זה היה במסגרת.
מסכים לגבי משחק הגובה.

גיא זהר 29 בספטמבר 2017

רועי, תסתכל שוב, נראה כאילו הכדור עבר לו מתחת לבטן. בכלל הזינוק שלו נראה מאוד מוזר במקרה הזה

יוגב 30 בספטמבר 2017

זינק ומשך את הידיים ברגע האחרון כי הניח שהכדור לא הולך למסגרת.
כמעט ופספס ועדיף היה ללכת על בטוח.

yaron 29 בספטמבר 2017

אפילו לליגה הראשונה בספרד?
הוא היה בלם לגיטימי בלה ליגה כמה שנים טובות. ברור שבשיא כושרו לא היה מגיע לליגה הישראלית.
למיטב הבנתי עזב כי לא הסתדר עם הצוות וההנהלה ולא כי לא היה מספיק טוב.

גיא זהר 29 בספטמבר 2017

גיל כתב בלשון הווה.

yaron 29 בספטמבר 2017

עושה רושם שבסופו של דבר בנינו סגל לא רע :-)
אני מאמין שבמשחקים החשובים טיבי מחליף אבל אין לי ספק שכל עוד נזדקק לרוטציה מאסיבית שלושתם ישחקו.
בלקמן לדעתי צריך יותר מרחבים ומשחק יותר מהיר כדי ממש להצטיין. אתמול היה משחק קשה שבו ראינו דווקא את היתרונות הפיסיים שלו לעומת הקיצוני הישראלי הטיפוסי.

רועי 29 בספטמבר 2017

אתה חושב שטיבי יראה טוב יותר ליד באבין ? אני חושש שבאבין יראה פחות טוב ליד טיבי.

גיל שלי 29 בספטמבר 2017

אני חושב שההגנה תראה טוב יותר עם טיבי ובאבין, כן

yaron 30 בספטמבר 2017

לא יודע אם "יותר טוב" אבל זה נותן אופציות חדשות. באבין עם טב"ח (כבר ראינו) ובשאיפה גם באבין עם טיבי אמור להיות יותר טוב מטב"ח וטיבי שכבר הוכח כשילוב בינוני.

אורי 29 בספטמבר 2017

את עונות השיא שלו טיבי נתן לייד קרלוס, אז כן יש תקווה שלצד בלם שמאלי איכותי, טיבי יחזור ליכולת של 3 האליפויות

גיל שלי 29 בספטמבר 2017

הבעיה שלי עם ההגנה של טל היא חוסר החיבור שלו למשחק ההגנה הקבוצתי. הוא מאוד מרוכז בהגנה האישית שלו, הרבה חורים של אחרים נובעים מחוסר החיבור הזה לטעמי. בגלל זה אני חושב שכמו שטיבי נראה כמו בלם גדול ליד קרלוס הוא יחזור להראות מצוין ליד באבין

holden 29 בספטמבר 2017

סושיץ שחקן עם פוטנצאל, הבעיה שהוא מתנהל באדישות נוראית, חסר לו היצוץ שיצית בו אנרגיה, הוא אמנם לא על המשבצת של הבולגרי של חיפה, אבל כמו קוסטדינוב שניהם משחקים תחת עננת אדישות ושאננות מופרזת.

באבין הבלם נראה כמו שחקן פוטבול שראה כבר הכל, לידו טל בן חיים נראה רבע עוף,
זו לא קבוצה מבריקה ובטח לא מלהיבה, אבל בהשוואה לליגה המקומית והכושר של שאר המתמודדות פלוס הרגע שהגיע כצפוי ובאר שבע מתחילה גם לסבול ממכת פציעות, הרחקות, תוסף לא חוקי והרגשה של מיצוי יכול בהחלט להיות שזו תהיה עונה צהובה בחודש מאי.

בכל מקרה העונה תהיה מרתקת ומלאת תהפוכות שהקבוצות מהבטן הרכה של הטבלה עשו ועוד יעשו צרות לקנדידטיות,
הכל פתוח במרוץ לצמרת ,אם זה יגמר באליפות צהובה זה גם יחתום לעניות דעתי את הפרק של קרויף ביששראל, הוא יחפש הרפתקאה במקום אחר באירופה

אורי 29 בספטמבר 2017

בספק לגבי המיצוי של קרויף – חושב שאם (סליחה, כאשר) יסגר סיפור האליפות, הוא ירצה לנסות את ליגת האלופות פעם אחת וכך או כך, יעזוב בסוף העונה הבאה

השמן. 29 בספטמבר 2017

לא ראיתי את המשחק, שמח לשמוע את הרשמים האופטימיים למדי של כולם.
שמישהו יסביר לי בשביל מה הדפקט הזה היה צריך לזמן את עטר עכשיו? בשביל מה אנחנו צריכים את זה?
ואיך? איך לכל השדים חברויות עומרי בן הרוש זומן ומואנס דאבור לא?

השמן. 29 בספטמבר 2017

*לכל השדים והרוחות

גיא זהר 29 בספטמבר 2017

כל מי שחשב שאלונה עשתה עוול לאלישע בזמנו מקבל את התשובות.

השמן. 29 בספטמבר 2017

שמע, היו כבר זימונים הזויים בעבר, גם לא וגם לקודמיו. פעם ראשונה שאני ממש מפקפק ביושר שלו

yaron 29 בספטמבר 2017

לגמרי.
עטר כן ודאבור לא… לא ישכנעו אותי שזאת החלטה מקצועית נטו.
הבעיה הכי גדולה של אלישע היא שהוא לא ניסה אפילו להכין יסודות ולבנות סגל לקמפיין הבא.
הייתי מקבל הכל אם הייתי רואה התחלה של תוכנית. מה עוזר לנו שכטר, בניון וטב"ח בסגל, יש סיכוי שהם ישחקו בקמפיין הבא?
מבחינתי הוא היה אמור להיות מפוטר כבר.

Ollie Williams 29 בספטמבר 2017

פורסם שדאבור לא זומן עקב "חוסר מחויבות"
כשמאמן הנבחרת בוחר להיות ילד בן שתיים ולזמןצלפי משחקי כבוד…

yaron 29 בספטמבר 2017

אם זה מה שנאמר אז זה להוסיף חטא על פשע.

יוני 29 בספטמבר 2017

העוול היה לדעתי על התזמון. 6:2 וזה

גיא זהר 30 בספטמבר 2017

התזמון נקבע על ידי איזי.

אורי 29 בספטמבר 2017

אצילי לא, עטר כן
דאבור לא, בן הרוש כן
אולי צריך לבדוק גם את ה"תוספים" שאלישע לוקח

גיל שלי 29 בספטמבר 2017

תבדקו מי הסוכנים ותבינו בקלות

השמן. 29 בספטמבר 2017

אתה כנראה צודק. ודאבור שגם שייך לנמני כנראה ביקש לא להיות מוזמן, הוא יודע שחמד לפניו, אז בשביל מה הוא צריך את זה כשהוא בתקופה כל כך טובה

גיל שלי 29 בספטמבר 2017

דאבור נפרד מנמני להבנתי

ויקטור בלקין 29 בספטמבר 2017

עטר ודאבור לפי הבנתי שייכים לאותה סוכנות (נים גרופ).

holden 29 בספטמבר 2017

אלישע לוקח תוסף שלא מופיע ברשימת החומרים האסורים של התאחדות הכדורגל, הוא לוקח תוסף "נמני"

משה 29 בספטמבר 2017

אני מבין שהעובדה שבניון עבר במכבי מאתרגת אותו.
זימון יותר הזוי מכולם, חשבתי שגמרנו איתו אחרי שקיבל את הכבוד של ההופעה ה 100.

אלכס דוקורסקי 29 בספטמבר 2017

המשחק מול ספרד, עבור ישראל, הוא ממילא משחק ידידות לכל דבר ועניין.
לא מבין גדול בענייני הטקטיקות השונות, אבל לא רואה סיבה מדוע לא לפתוח עם חמד ודאבור בחוד. כך לפחות יהיה סיכוי להבקיע יותר שערים.
אז נקבל חמישה במקום ארבעה, במקרה הגרוע ביותר.

Srtest - ארטסט 29 בספטמבר 2017

בחיי שזה בול. אף פעם לא הבנתי איך זה שלא משחקים עם שחקני ההתקפה הטובים ביותר שיש לך וסביבם לבנות את המערך. יש לנו מישהו שמתקרב אליהם? אולי מאור בוזגלו בשיאו ובכלל מצב שחקני הכנף שלנו לא משהו בכלל. ככה שהנה עוד סיבה לפתוח עם מי שיכול לתת תרומה. חמד תמיד ישים גוף וישחרר גם שחקנים נוספים. אז קישור של גולסה/מליקסון כבר לא יהיה לנו אבל אולי יהיה לנו את הצמד דאבור/חמד. לצידם לבחור בשחקן בכושר הכי טוב מבין אלה שמשחקים בחו״ל כמו רפאלוב ובן-חיים (שבכושר רע) ובהתאם לשיטה אם מסתמכים על אחד-על-אחד מהאגף או על פליימייקר גבוה.

Ollie Williams 29 בספטמבר 2017

ממש לא עניין של אתרוג
זה פשוט הרבה פחות מטריד.

שגיא 29 בספטמבר 2017

באטוקיו היה מעולה. גם שצמד השדרים ( נמני לא פרשן, הוא משדר מה שכולם רואים), החליטו שהוא עייף מאד כבר בדקה ה65, הוא המשיך עד הסיום לתת ספרינטים של 40 מטר בשביל ללחוץ על ההגנה והשוער. אני רק מקווה שהגול הראשון שלו ירגיע אותו קצת והוא לא יחפש את הבעיטה בכל התקפה שנייה.
באבין היה מצוין. מה שהכי הרשים אותי אצלו היו דווקא המסירות המדויקות ושחרור הכדור המהיר. לא נראה ממנו הרבה טעויות סטייל טיבי וטבח.
אצילי נכנס לא טוב למשחק אתמול. היו לו שתי הזדמנויות טובות לייצר משהו מסוכן בסיום והוא חרבן אותן. באופן כללי מרגיש לי שחסר שחקן התקפה שיעלה מהספסל וייעשה שינוי.

אורי 29 בספטמבר 2017

שוינפלד ומיכה כשיחלימו

Ollie Williams 29 בספטמבר 2017

דווקא הייתי מרוצה מאצילי שסוף סוף תורם למשחק הקבוצתי גם כשלא נותן מספרים.
חילץ כדורים, התאמץ, סחט עבירות ששברו את הלחץ הספרדי.
פישל בגדול בפס האחרון אחרון בדקה ה93 (אחד לפני זה הגיע ליצחקי שנחסם בבעיטה) אבל חוץ מזה שיחק טוב מאוד לדעתי.

אזי 29 בספטמבר 2017

מדהים מה ששבוע עושה.
לפני שני משחקים מצב הקישור האחורי שלנו היה צמוד למדד הברך של גולסה, עכשיו כבר אין לו מקום בהרכב.
לצערי גם מיכה יתקשה לחזור אם הקבוצה תמשיך להתחבר כמו שהיא נראית כרגע.

Funfun 29 בספטמבר 2017

השבוע ייגמר אחרי אשקלון – אז גם המקום להסיק מסקנות לפני הפגרה
באטוקיו סוס עבודה וסימן השאלה התחלף כבר מזמן
גיל נחמד מדיי עם סושיץ – זה רחוק מלהיות זה. עדיין מקווה לטוב כי היה לו את זה לפני שנתיים
גולסה בריא בהרכב באנקר – שלא תתבלבל. מקסימום ייני יהיה מגן ימני בגלל הנפקדות של דסה
וידאר ירה חצי קרח בעיניים כשיצא משחק שני בלי גול ואף בלי הזדמנות אחת מול ויאריאל – אם יהיה לו כוח אשקלון הולכת לסבול
באבין – עוד משחק אחד כמו האחרונים ואני מאוהב
חתימה טובה

אזי 29 בספטמבר 2017

אני לא מת על שושיש, אבל אל תשכח ששיחקנו אתמול בלי רודריגז שלפי המשחק מול חיפה הוא אולי השחקן הכי טוב בארץ בחלק שבין השוער לחלוץ

מאיר (חדש בשכונה) 29 בספטמבר 2017

לגבי "מדהים מה ששבוע עושה"-אכן כך. המשחק מול נתניה היה רע בכל אספקט קבוצתי למעט התוצאה ובעיקר ברכות של משחק ההגנה כולו. בא השבוע הזה והראה שני מכבי תל אביב- זו בליגה שתוקפת בלי הפסקה כמעט, אם כי עוד לא מבקיעה וזו באירופה מול יריב חזק שבא לעבוד, שמשחקת בחלקים לא קטנים מהמשחק על תוצאה ואף עומדת בזה. זו רב גוניות שנבנית.
ביום ראשון אצל הפלישתים עם העייפות, עוד בחינה שהפעם פחות מניצחון זו תוצאה לא טובה.

חיים הצהוב 29 בספטמבר 2017

סושיץ שחקן טוב שיכול לתרום לנו עוד הרבה אבל אם יש אפשרות להביא את עלי מוחמד מנתניה בינואר אז אני משחרר אותו מבלי לחשוב פעמיים.
ייני הפך למרואיין המעניין בליגה, מעולם לא שמעתי שחקן ישראלי שאומר שהוא החליט להקשיב לביקורות וזה הפך אותו לשחקן טוב יותר.
לדעתי לא נראה יותר כמעט שלושה בלמים עד שדסה יחזור.
השחקן שמאוד חסר לדעתי ולא הזכרת אותו זה שויינפלד, הוא נותן לנו מימד אחר במשחק שאין לנו והוא עולה מצויין מהספסל, יש לי הרגשה שאם הוא היה כשיר היינו מנצחים את 2 המשחקים האחרונים.
זה שאלישע לוי מתעלם קבוע מייני (ועוד שאין מגן ימיני) רק מראה כמה הוא מאמן מיושן ולא מתאים ואני בכלל לא מתייחס לדברים הברורים כמו בן הרוש ודאבור

yaron 29 בספטמבר 2017

סושיץ שחקן מושאל. אם לא יתאקלם הוא יוחלף בינואר.

אחיה מדמון 29 בספטמבר 2017

אלווווווףףףףףף

MOBY 29 בספטמבר 2017

מעניין כהרגלך. היות ולא ראיתי המשחק הנקודות שלך נותנות נקודות למחשבה.
אבל.
מדהימה התעוזה שלך. אתה בטוח?

גיא זהר 29 בספטמבר 2017

הוא מכביסט (סל) של פעם. תמיד בטוח.

ישי 29 בספטמבר 2017

יהיה שער בליגה האירופת או עוד קמפיין נטול שערים?

אלכס דוקורסקי 29 בספטמבר 2017

יהיו שערים. חושב שמכבי וב"ש לא מציגות יכולת טובה במיוחד, אבל שתיהן עם סיכויים לא רעים להעפיל לשלב הבא באירופה.
שתיהן גם תתמודדנה ביניהן עד סוף העונה, לעניות דעתי, על האליפות.
הכדורגל של שתיהן די מרדים, לפחות עד עכשיו (ייתכן שעם התקדמות העונה, יחול שיפור). כמובן שהדבר אינו מצדיק פרשנות כל כך מגמתית והזויה (על גבול חוסר הערכה לאיזושהי תבונה בסיסית של הצופה, בייחוד כלפי מכבי), אבל גם לזה מתרגלים.

אלכס דוקורסקי 29 בספטמבר 2017

הכוונה כמובן לפרשנות בערוצי הטלוויזיה.

לירן 30 בספטמבר 2017

אם נרדמת מהמשחקים של מכבי נגד נתניה וחיפה / אתה צריך דחוף מעבדת שינה

אלכס דוקורסקי 30 בספטמבר 2017

לא צפיתי מול נתניה. ראיתי חלק מהמשחק מול חיפה, נגד ויאריאל ועם בית"ר בתחילת העונה.
לא כל כך נהניתי. ועדיין, מכבי וב"ש יתאזנו במהלך העונה ותיאבקנה ביניהן על האליפות.

שלו 29 בספטמבר 2017

לא מבין את עניין הנבחרת, את מי מזמנים ולמה.
ובעיקר למה שחקנים רוצים להיות מוזמנים כאשר יש להם עונה כל כך לחוצה על הראש.
אולי יותר מדי שנים של פרגסון, אבל אני הייתי מעדיף שלא יזמנו שחקנים של מכבי.
פגרת הנבחרת זו הזדמנות לאמן את הקבוצה, בלי שחקני מפתח זה מאבד מהאפקטיביות.

ניר 29 בספטמבר 2017

אני לא כל כך מבין את ההתלהבוץ מההגנה. זו אותה הגנה שקיבלה בראש מנתניה ולדעתי תחטוף מלא מעט קבוצות בליגה.

כן, מכבי תל אביב היא המועמדת הבכירה לאליפות, אבל ההגנה ממש לא מבריקה.

אורי 29 בספטמבר 2017

התוספת של באבן + זמן ההתאקלמות שלו והשיפור שלי ייני ובאטוקיו, והסיכוי שטיבי ישחק טוב לייד באבין כמו ששיחק לצד קרלוס, מעוררים תקווה

כל שנה מכבי חוטפת בהתחלה ואז ההגנה מתיצבת

funfun 30 בספטמבר 2017

,תנחש מי לא שיחק בהגנה מול נתניה וביתר?
טב"ח

ניר 3 באוקטובר 2017

זה הזמן, אחרי המשחק מול אשקלון, להגיד, אמרתי לכם!

שלו 30 בספטמבר 2017

אני חושב שיש בכל עונה לאלופה לפחות משחק אחד מכונן.
למרות שלב"ש היה ניצחון הירואי מגול של ראדי בדקה ה90+, אני לא חושב שהוא היה נקודה בה הכל מתחיל להתחבר.
גם המשחק של מכבי נגד נתניה הוא לא כזה.
זה מול חיפה כן.
כמו אותו משחק מול הפועל חיפה שברומר ריסק את הרגל, למרות ההפסד וההרחקות באותו משחק, הוא היה הנקודה בה התאחדה הקבוצה בעולם כולו נגדנו.
הדרבי של פואד גם היה כזה.

עכשיו, אחרי המשחק מול חיפה, השאלה מה מכבי תעשה עם זה.
אם היא תעלה כל משחק כדי להראות שזה לא מקרי וגם שהסגל הרחב שלה הוא יתרון ולא חסרון.

ומילה על חיפה,
אני כן חושב שיש לה סגל טוב מאוד.
אולי (ורק אולי) נחות מזה של ב"ש ושל מכבי.
אבל גדול על שאר הליגה.
נכון שיש בו שימוש פופוליסטי ולא נכון.
אבל יש גם את הפתרונות.
אני לא יודע למה שחר עונה אחרי עונה שופך כסף ואז שם מקל בגלגלים.
במקרה שלה העונה זה לוזון.
שחר כבר עשה את הצעד בקבלת ההחלטה להביא מנהל מחו"ל ומאמן מחו"ל.
אני לא מבין למה לחזור אחורה.
ראיתי מעט קבוצות פחות מאומנות מחיפה.
אני לא מכיר את הקשרים מאוחרי הקלעים, אבל משהו עושה סבוטאז'.

אורי 30 בספטמבר 2017

לא מסכים לגבי הסגל של חיפה – יש לה זרים שאולי טובים על הנייר, אבל זה טעון הוכחה ואני לא זוכר מתי לאחריונה זר בחיפה מימש את פוטנציאל הנייר שלו

לגבי ישראלים – בן הרוש (משנה שעברה), אלברמן (אם היה נשאר) ואזולאי (שנתיים אחרונות) שחקני קצה רוטציה/מבוא ליציע במכבי ובאנקרים בחיפה. תוסיף את קהת שנתן עונה אחת טובה כל הקריירה, ורמוט שלא עשה כלום 5 שנים, דמארי שלא עשה כלום 3 שנים, ותקבל שמות על הנייר שלא שווים כלום על המגרש

ועכשיו תוסיף לכל זה את גיא lose-on

Gil - Zimbabwe 30 בספטמבר 2017

האמת ששוב (אגב גם במשחק של ב"ש בצ'כיה) אפשר לראות בבירור את ההבדלים הטכניים בין השחקן הישראלי לאירופי, החל בעצירת כדור, פס שזורם ולא מגמגם על הדשא, עצירת כדור מהגובה ועוד.
למרות הכל אני חושב שזו תוצאה מעולה מול קבוצה שגדולה על מכבי בשתי דרגות לפחות.
תהרגו אותי אני לא מבין איך שפונגין שחקן לגטימי במכבי. אין לנו איזה "ולנסיה" להסבה עד שדסה יחזור?

tazza 30 בספטמבר 2017

אם גולסה לא פצוע אז שרן חוזר לעמדת המגן הימני

שלו 30 בספטמבר 2017

בשנה שעברה:
מחזור 7 הפסד למכבי חיפה,
מחזור 8 הפסד להפועל ב"ש,
מחזור 9 תיקו מול מכבי פ"ת,
מחזור 11 הפסד לבני יהודה,
מחזור 12 תיקו מול הפועל אשקלון,
מחזור 14 תיקו מול הפועל כפר-סבא.

3 מתך 18 נקודות במשחקים הללו 9 מתוך 24.
שם נגמרה העונה מבחינת מאבק האליפות.
הפסד לב"ש וחיפה עוד נראה הגיוני כל השאר אלו נקודות שאלופה לא יכולה להרשות לעצמה.
מול נתניה זה לא היה רחוק מאותו תרחיש.

גיא זהר 30 בספטמבר 2017

השנה סכנין בעטו נגדכם פעמיים לקורה ושלומי אזולאי מקש רשם החמצת ענק.

שלו 1 באוקטובר 2017

בדיוק אלה הדברים שהופכים עונה לכזאת או אחרת.
פחות שלוש נקודות מול ק"ש ואו שתיים מול סכנין ומחול השדים היה סביבנו ולא סביב חיפה.
חגיגות הג'ורדי לא מבין כלום.
היום, אחרי פתיחת עונה גרועה (מבחינת יכולת), אנחנו נקודה מהמקום הראשון.
וזה רק אומר שאנחנו לא צריכים לסגור בור שנפתח ולרדוף.

Ollie Wiiliams 1 באוקטובר 2017

ובגלל זה כל האוהדים כמעט היו בדכאון אחרי הנצחונות על סכנין ונתניה אבל מבסוטים משני תיקו 0-0, בשני משחקים שונים לגמרי בתכלית, שבהם הייתה יכולת משופרת ומכבי נראתה כמו קבוצה ראויה.
בשלב הזה בגלגול של הקבוצה שלך היית אמור לדעת שלפעמים צריך לקחת נקודות גם כשמשחקים חרא ומותר לשחרר אנחת רווחה, לא היה שום דבר מעבר.

כמובן שיכלת גם לקרוא את התגובות של אוהדי מכבי ולא להחליט בשמם מה הם אומרים.

גיא זהר 1 באוקטובר 2017

הערה לכל המכביסטים. בשנה שעברה היו האשמות קשות נגד דור אלו שהגול שוואקמה כבש עליו היה בכוונה מצידו. מי שראה את הגול השלישי נגד הצ'כים קיבל את הוכחה שזה לא בכוונה, אלא בגלל חוסר יכולת בסיסית בסגירת שחקן.

Comments closed