סיכום עונה כחולה

למה אני יורד מהעניין של יומן אליפות של הג'איינטס עד להודעה חדשה

נדמה לי שזו היתה העונה הלפני אחרונה של קופלין. התחלנו אותה בשישה הפסדים רצופים, ועדיין המשכתי לכתוב את היומן. מסתבר בדיעבד שהעונה האחרונה של קופלין היתה גם עבודת סבוטאז' די מכוונת של ריס. הוא לא רצה לגמור לקופלין את האפשרות להמשיך לאמן בג'איינטס, אבל אחרי שג'יי פי פי פוצץ לעצמו את היד, ריס לא החתים שחקנים, אסף מקום מתחת לתקרה, והשאיר את קופלין בלי שחקני הגנה לעונה האחרונה של בג'איינטס. גם בעונה הזאת לא פספסתי פרק ביומן.

*

העונה הזאת שברה אותי לחלוטין. אני לומד ממנה המון על הארגון. והבעיה שלנו מתחילה בראש, בג'ון מארה. איש הגון, ישר, בנו של בעלים אגדי, אך אדם שלא מצליח לראות את מה שחשוב באמת בפוטבול. הוא הרוח החיה מאחורי מינויו של מקאדו למאמן הראשי של הג'איינטס. למען האמת, בעת מינויו של מקאדו, גם אני תמכתי ברעיון. איליי ספג המון אש כקוורטרבק על סגנון המשחק של הכל או כלום תחת קווין קילדרייב, כלומר גילברייד. אצל גילברייד הג'איינטס הלכו בניגוד מוחלט למקובל בליגה. איליי הוביל את הליגה ביארדים באוויר שהכדור עושה לפני שהוא נוחת אצל שחקן. מקאדו היה מתאם התקפה זמן קצר, ושינה לחלוטין את משחק ההתקפה של הג'איינטס. זה לא היה הגיוני להביא לאיליי שוב התקפה חדשה לגמרי אחרי שנתיים, והג'איינטס היו חייבים לתת לאיליי את הצ'אנס הזה.

אבל מארה היה צריך להיות מודע לדברים שלי לא היתה שום אפשרות להיות מודע אליהם. הוא היה צריך לדעת על היכולת של מקאדו לקחת אחריות, יכולת לא קיימת בכלל. הוא היה צריך לדעת על היכולת של מקאדו לשתף אחרים, שוב יכולת שאני לא ראיתי אצלו. כל זה מסתכם בדבר החשוב ביותר שמארה פספס בקופלין ולכן לא התעקש לברר לגבי מקאדו. עוד לפני כל התכונות האחרות, התכונה החשובה ביותר של כל מאמן, על אחת כמה וכמה מאמן פוטבול, היא היכולת להנהיג. לקופלין היו המון מגרעות, אבל הוא כנראה היה המנהיג הכי טוב שהיה לג'איינטס בעמדת המאמן, אפילו יותר מפארסלס. שחקנים לא רק אהבו אותו, הם האמינו לו. זה לקח להם זמן, וקופלין היה צריך להשתנות בשביל זה, אבל ברגע שהוא עשה את השינוי, זה מה שהיה לנו.

אני מבטיח לכם ששחקני הג'איינטס לא מאמינים למקאדו בשיט. איך אני יודע? אם אצל קופלין הג'איינטס המשיכו להלחם ולהראות כמו קבוצה גם אחרי שישה הפסדים רצופים בפתיחת העונה, ואחר כך הגיעו אם אני זוכר נכון חמישה נצחונות רצופים, אצל מקאדו אחרי שני ההפסדים הראשונים, ראינו שהמון שחקנים ויתרו על העונה. לא ג'יי פי פי, לא אודל, בטח שלא איליי, אבל כמעט כל האחרים. עזבו חוסר יכולת, עזבו שמקאדו פתח את העונה כאילו דיוויד דיהל הוא עדיין התאקל השמאלי שלו, ולא נתן לפלאוורס עזרה בשיט. שאר השחקנים פשוט הפסיקו להיות ממושמעים, ויתרו, רואים את זה הכי טוב בכך שהתיקולים שלנו הפכו להיות הבדיחה של הליגה. רואים את זה בשחקנים שלא נלחמים על לתפוס מסירות. רואים את זה בפלאוורס שפשוט מוותר על חסימות לריצה באמצע המהלך.

*

העונה הזאת גמורה עוד לפני אתמול, בטח אחרי האסון הספורטיבי של אתמול, הקרוסל השבור של עתיד המועדון הזה. ריס הצטיין כסקאוט בעין לכשרון. הוא זיהה את ג'יי פי פי כיהולם לא מלוטש. בסוף היום הוא בחר באודל למרות שאודל לא נחשב לרסיבר הכי טוב בדראפט וכולם צעקו שצריך טייט אנד. אבל ריס לא הצליח להרכיב קבוצה אחת נורמלית ומאוזנת. גם הקבוצה שלקחה סופרבול, היסודות שלה עדיין היו שייכים לארני אקורסי. מרגע שהקבוצה איבדה את אחרוני השחקנים של אקורסי, ריס מעולם לא הצליח להרכיב פאזל, אלא רק חלקים.

*

לכן, כדי שהג'איינטס יחזרו להיות רלבנטיים, מארה צריך להראות מנהיגות. הוא צריך לפטר את ריס ממשרת הג'נרל מנג'ר היום, לא לחכות חלילה עד סוף העונה. הוא צריך לקחת ג'נרל מנג'ר שהוכיח יכולת להרכיב פאזל, לא רק לזהות כשרונות. הוא צריך לתת לג'נרל מנג'ר הזה מספיק זמן להכין תכנית חדשה לגמרי למועדון, מעמדות המאמנים, דרך איך לתת לאיליי עוד שנה או שנתיים (כן או לא זאת ההחלטה שלו), דרך אסטרטגיה מלאה לדראפט הקרוב. הבחירה הראשונה בדראפט לא חשובה רק בשביל הבחירה הראשונה עצמה, אלא גם הבחירה הראשונה בכל סיבוב. בדראפט כזה אפשר לשנות קבוצה מהקצה לקצה, אבל צריך ג'נרל מנג'ר שיגיע מוכן לזה.

*

כל מה שכתבתי למעלה הוביל אותי להחלטה להפסיק עם יומן האליפות של הג'איינטס. אני פשוט כבר לא מאמין שזה יומן מוצדק לאור השלד שלנו, וכן אני יודע שרובכם חשבתם שזה היה הזוי גם קודם, אבל אצל קופלין בשיתוף איליי, תמיד היה לנו סיכוי, וראינו את זה גם ב2007 וגם ב2011. איליי לא שייך לרשימת הקוורטרבקים הטובים בכל הזמנים בליגה, הוא בהחלט הקוורטרבק הכי טוב שהיה לג'איינטס, והמנהיג שכל קבוצה היתה רוצה אצלה, ואדם שתמיד מתעניין אך ורק בלנצח משחקים ולא במה יגידו עליו כקוורטרבק. לכן לקחנו שני סופרבולים, לכן אקורסי היה כל כך גדול, הוא ידע מה חשוב באמת בקוורטרבק, מה חשוב באמת בקבוצת פוטבול.

בקיצור, אנחנו צריכים עוד אקורסי כדי שאחזור להאמין בג'איינטס.

לא בור, מכתש
ישראל והעתיד

43 Comments

אפי 9 באוקטובר 2017

ריס חייב ללכת הביתה אהל במועדון הזה לא מפטרים תוך כדי עונה. אנחנו נאלץ לחכות עד סוף העונה ולקוות שזה יקרה. מה שכן צריך לקרות זה להתחיל לתת הזדמנויות לווב. לא לחכות עם זה, לראות אם יש לו את מה שצריך כדי להצליח בליגה הזאת, הרי איליי לא ישרוד לנצח ויש מחזור קווטרבקים טוב השנה..

גיל שלי 9 באוקטובר 2017

לגבי ווב, לגמרי, ולו כדי לשמור את איליי בחיים

אפי 9 באוקטובר 2017

בלי קשר שמבחינתי גם ספאגס צריך ללכת הביתה. אין לו שליטה על ההגנה שלו, נראה שהם מאוד לא ממושמעים, אילי אפל לא מתקדם, עבירות טפשיות והתיקולים?? נורא

גיל שלי 9 באוקטובר 2017

לגמרי, כולם כולם צריכים ללכת הביתה. ניקוי אורוות מוחלט אצל כל המאמנים, טום קווין והספיישל טימס, סולארי מאמן הקו, וכמובן שגם כל האחרים, כולם

אפי 9 באוקטובר 2017

אני מוכן לעזור במערך הסקאוטינג אם צריך, אני אפילו לא אקח הרבה כסף חחח

פרקש 9 באוקטובר 2017

לראות את הפציעה היה ממש קשה אוהד גייאנטס או לא הוא עדיין השחקן הכי מלהיב בליגה ועונה בלעדיו היא קצת עצובה

מיקיג' 9 באוקטובר 2017

בקהאם לא שחקן מלהיב ולא נעליים. מהשחקנים המגעילים בליגה, לדעתי אחד המגעילים מאז שאני רואה משחקים. חסר טיפת כבוד לשחקנים אחרים שמסביבו, יריבים או מהקבוצה שלו, נרקסיסט קיצוני ברמה קלינית. אנד יט, מתבאס בשביל כל שחקן שנפצע, כולל עבורו.

פרקש 9 באוקטובר 2017

מסכים איתך אבל לדעתי זה הרבה מזה שהוא כזה תחרותי קצת רונאלדו…
וכמו שאתה יכול לשנוא את רונאלדו אבל צריך להודות שהוא מלהיב גם על אודליה חייבים לומר שהוא מלהיב או שלא ראית אותו משחק…

מיקיג' 9 באוקטובר 2017

ממש ממש לא מסכים עם הטענה שרונאלדו הוא אגואיסט אבל זה לא כל כך חשוב. נכון לשלב הזה בקריירה שלל בקהאם אין לי שום הערכה אליו ולביצועים שלו.

פרקש 10 באוקטובר 2017

אל תעריך. הערכה זה משהו אחר לגמרי. אתה אמרת שאתה לא מסכים שהוא מלהיב. לדעתי לומר את זה מזמן שלא ראית אותו משחק או שזרקו לעברו כדור עצמת עיניים.. היכולת שלו לתפוס עשויים בלתי אפשריים ולרוץ במגרש היא מלהיבה. נקודה.

שי אורן 9 באוקטובר 2017

מלבד השניות הבודדות שהוא רץ את הראוט מושלם, תופס ושורף את טובי הקורנרים בליגה – אתה בהחלט צודק

אלירן 9 באוקטובר 2017

מסכים, אני ממש לא אוהב פציעות באף ספורט ובטח לא פוטבול אבל היה קשה לי מאוד לרחם על אודל אתמול בעיקר אחרי הגועל נפש שהוא עשה לאוהדי האיגלס לפני שבועיים, חסר כבוד להכל פרט לעצמו. שלום ולא להתראות

אסף מונד 9 באוקטובר 2017

אתה באמת חושב שבסוף השנה יהיה ניקוי אורוות מוחלט, או לפחות פיטורים של ריס ומקאדו? כי העובדה שלא ממש מדברים על זה עכשיו – לפחות אני לא ראיתי – קצת מעלה את החשד שייתכן ששניהם ימשיכו עוד עונה… לפטר את מקאדו עכשיו בכל מקרה אין טעם, כמובן.
לגבי איליי, אין ספק שהוא הבעיה האחרונה שלנו העונה, אבל השאלה היא באמת, בהנחה שבסוף השנה תהיה מהפכה בקבוצה, איפה הוא משתלב בה. אני ממש לא נגד לתת לו עוד שנתיים, אבל אני כן חושב שצריכה להיות אסטרטגיה.
חוץ מזה, כתבת בפייסבוק שנחזור להיות קבוצה לגיטימית אולי תוך שנתיים או שלוש, ולדעתי זו קצת הגזמה. הכישרון קיים בקבוצה בחלק גדול מהעמדות, בהתקפה ובהגנה, וקיץ אחד עם חילופי פרסונל נכונים יכול להיות מאוד משמעותי בליגה הזו.

גיל שלי 9 באוקטובר 2017

לצערי אני לא מאמין שהג'איינטס בנויים להחלטות כאלה, בטח לא מארה. לכן כתבתי שנחזור להיות לגיטימיים עוד שנתיים שלוש, כנראה זה יהיה משך הזמן בו יתבצע ניקוי האורוות ההכרחי הזה.

אסף מונד 9 באוקטובר 2017

שבוע הבא ברונקוס בחוץ, ואז סיהוקס בבית, כך שהסיכוי שנגיע לביי של שבוע 8 עם ניצחון הוא נמוך יותר מאפסי. אם בשלב הזה לא יתחילו דיבורים על פיטורים, אז כנראה שבאמת יש לו שנה-שנתיים על הכיסא בכיף

שי אורן 9 באוקטובר 2017

מה הטעם לפטר את הגי אם באמצע העונה? עיקר העבודה שלו מתחילה בינואר ומסתיימת ביולי

גיל שלי 9 באוקטובר 2017

שתי סיבות. הראשונה, שיהיה לג'י אם החדש מספיק זמן להערך עם תכנית עד ינואר. השניה, לשדר לכולם שהעונה הזאת תישא איתה תוצאות, ומעכשיו, כדי שאלה שבטעות חושבים שאפשר פשוט לזרוק זין, יחשבו מחדש

ניינר / ווריור 9 באוקטובר 2017

עם כל השמחה לאיד שיש בי לראות את הכחולים מתרסקים, זה כבר צער בעלי חיים. אף אחד בעולם לא חזה כזו עונת בלהות. היומן שלך יחסר לי

אסף מונד 9 באוקטובר 2017

גם אני בעד המשך הכתיבה של היומן, בשבועות האחרונים לא היה לי לאיפה לנקז את התסכול של שני בבוקר…

יובל 9 באוקטובר 2017

בתור מי שהקוורטרבק של הקבוצה שלו הוא בראיין הוייר הדבר היחיד שנשאר לך לעשות זה לשמוח לאיד.

ניינר/ווריור 9 באוקטובר 2017

ברור יובל. אבל בשנה הבאה עם קירק קאזינס כל העסק ייראה אחרת לגמרי

גיא זהר 9 באוקטובר 2017

להפסיד שלושה משחקים בהארכה זו הזיה

Amir A 9 באוקטובר 2017

איליי גמר. עוד עונה אחת או לא זה כבר לא משנה. אם הג'איינטס רוצים להסתכל מעבר לקצה האף הם צריכים לחשוב על מה עושים עם הק"ב הבא. הכי טוב זה לפתוח את הארנק, לפתוח אותו עוד קצת. ואז לפתוח אותו הרבה ולהרים טלפון לאנדי ריד. אם מישהו מסוגל לקחת קבוצה עם אלכס סמית' לאן שאנדי ריד לוקח אותם אז אולי זה מי שיכול להציל את הג'איינטס ממה שצפוי ברגע שאיזה ק"ב רוקי או אחד מהשאריות שמסתובבות בליגה יגיע לקחת את המקום של איליי.

עידן. 9 באוקטובר 2017

מסכים. אני מבין את הסנטימנט אבל אי אפשר לדרוש מצד אחד ניקוי אורוות ומצד שני לומר שאיליי ישחק עד מתי שהוא יחליט.

גיל שלי 9 באוקטובר 2017

התכוונתי עד מתי שהג'י אם החדש יחליט

austaldo 9 באוקטובר 2017

תרגיעו בבקשה.
לאיליי יש עוד 5 עונות בערך לשבור את שיא המישחקים הרצופים של ברט פארב.

yaron 9 באוקטובר 2017

גיל אתה לא בסדר, אם היית מפסיק לפני כמה שבועות עוד היה סיכוי ;-)

אופיר 9 באוקטובר 2017

אני אוהד חדש יחסית של הספורט הנהדר הזה ואחת הסיבות היא שגרעין האוהדים ובעלי הדיעה בארץ נהדר, אבל מצומצם. בתור אוהד צעיר של הג׳יינטס, אבל אוהד ספורט מגיל צעיר מאוד, אני חייב לציין שניתוחים כאלה הכרחיים כדי להשאיר אותנו בעניין. בטח כאשר הקנס על אהבת הענף הוא הישרדות בעבודה לאחר עוד לילה עמוס קפה, בחושך בפינה של הבית.

קורדל סטיוארט 9 באוקטובר 2017

אלה אותם בעיות שנראות שקיימות בקבוצה שלי ,הסטילרס.בן גמר את הסיפור כנראה . וסתם משך עוד עונה .ההנהלה השמרנית לא תעשה זעזוע כלכך מהר אם בכלל וזה מדכא לראות פוטנציאל התקפי כזה הולך לעזעזל.

אהוד 10 באוקטובר 2017

לא אמרו את אותם דברים על שתי הקבוצות אחרי הפתיחה הגרועה של שתיהן ב-2013?

ניראון 9 באוקטובר 2017

It's Jim Harbaugh time

פיצפוץ חמוץ 9 באוקטובר 2017

משהו שם לא עובד. אולי יש נתק בין המאמן לשחקנים או בין איליי לשחקנים או בין איליי למאמן.
לפי קאדר השחקנים שלהם, הם אמורים להיות בפליאוף.

NoOne 9 באוקטובר 2017

רק דבר אחד יכול לעזור לג'יאנטס
כולם ביחד ג'ינו ג'ינו ג'ינו ג'ינו ג'ינו

יוסי מהאבטיחים 9 באוקטובר 2017

שאלת תם- אם איליי כזה מנהיג גדול, למה הוא לא מנהיג אותם? 3 המשחקים האחרונים הסתיימו על חודו של סקור.
לא שאני חושב שאיליי הוא ה-בעיה של הג'ייאנטס, אבל ניצחון פה או שם והיית מדבר על האופי של הכחולים ולא על להניח את העט.

המאמן דביל וההגנה חרא, וולקאם ל 75% משאר קבוצות הליגה .

jhkj 10 באוקטובר 2017

לא מסכים איתך בנוגע להגנה, אבל גם אין רץ, אין קו התקפה, והקוורטרבק הכי גרוע בבית, רסיברים פצועים וג'נקינס פצוע. החסרים של הג'איינטס העונה רבים מאוד ביחס לקבוצות האחרות, אפילו שיש להם את אחת החוליות הטובות בפוטבול

יוסי מהאבטיחים 10 באוקטובר 2017

רץ זו העמדה שהכי קל למלא בליגה, במיוחד דרך דראפטים.
קו התקפה? למי יש קו התקפה בליגה? יש בערך 3-4 קבוצות עם קו סביר. גם לפאקרס ולסיהוקס יש חרא קו התקפה.
פציעות גם הן חלק מהמשחק, עדיף לאבד 4 רסיברים מאשר את הק"ב הפותח שלך או איזה ג'יי ג'יי .

כל זה לא עונה על השאלה למה איליי לא מצליח להנהיג אם הוא מנהיג גדול כפי שנכתב פה.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

איליי העלה אותנו ליתרון מול פילדלפיה עם 24 נקודות ברבע האחרון, ההגנה החזירה הכל חזרה, הוא גם עשה דרייב שהיה אמור לנצח מול טמפה, ושוב ההגנה, אז השנה זה באמת לא איליי לדעתי. מהמשחק השלישי הוא החליט שהוא חוטף מכות אבל עומד בפוקט ולא מתרגש, וגם לא זורק לפני שהוא רואה את ההתפתחות, מעדיף סאק על אינטרספשן. הוא חוטף הכי הרבה בליגה, אז זה לא כמו כל קו התקפה.

jhkj 11 באוקטובר 2017

ועדיין, נחותה מחברותיה לבית בכל אחת מהעמדות שציינתי, דאק, קאזינס ווונץ כולם עדיפים, בגדול לא יודע אם מנהיג או לא אבל אין לא כל כך את מי. בהחלט לא חושב שהוא מכור כל הבעיות. דרך אגב בנוגע לקווי התקפה, של גרין ביי פצוע, והסיהוקס נראים כמו קבוצה בלי קו התקפה, באופן כל כך קיצוני שבאאמת לא בטוח שהם ישארו ראשי בית השנה.

jhkj 10 באוקטובר 2017

על אף אהבתי לקאובויס ושנאתי לג'איינטס אתגעגע ליומן. מקווה שתמשיך לכתוב על פוטבול.

פה איתמר 10 באוקטובר 2017

הטורים שלך מקדם העונה היו שונים לגמרי.
מה חדש?

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

בשנה שעברה לא נכנסנו למשבר, כך שהמנהיגות של מקאדו לא באמת עמדה למבחן. אני גם התעלמתי מסימנים רעים בפגרה. בראיונות מקאדו בא בטענות לכל העולם על תפקוד ההתקפה, לאיליי ולאחרים, רק לא לעצמו. אני הייתי צריך ליחס לזה יותר חשיבות.
כמו כן גם אני קיוויתי שהשיפור שהג'איינטס דיווחו לגביו בקיץ של בובי הארט וארק פלאוורס היה משהו אמיתי, זה היה בולשיט.
בקיצור, הייתי אני קלאסי, עצמתי עיניים וקיוויתי לטוב.

miranda veracruz de la hoya cardenal 10 באוקטובר 2017

חבל, נחמד שיש 2 טורי פוטבול בשבוע.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

אני לא אוהד פוטבול, אני אוהד ג'איינטס. אני בכלל לא בטוח שאמשיך לראות פוטבול השנה, אני עד כדי כך שבור מהקבוצה שלי. כנראה לא אעמוד בפיתוי בשעות נורמליות, וכן אצפה בג'איינטס שלי מפסידים, אני חושב שעד היום פספסתי אולי שני משחקים או שלושה בכל הקריירה של איליי. אבל, להגביר את הסבל ולראות קבוצות אחרות טובות מנצחות? גדול עלי.

Comments closed