ההסתדרות לכדורגל ואפסותה

הפועל באר שבע אחראית לשיר צדק, אבל הנבחרת שהזמינה אותו לשחק בשורותיה, והגוף שאחראי לנבחרת וגם ליתר הקבוצות, לגוף הזה אין שום אחריות כלשהיא?

באתר וואן גורם כלשהוא דאג לדברר משהו. הטענה היא ששיר צדק התקשר לדוקטור רוסנובסקי לפני שהתפרסמה עובדת גילוי חומרים אסורים בבדיקת השתן שלו, כדי לבקש מהדוקטור היקר כדור מסוים, תוך רמיה. מעניין מי הגורם שדאג להדליף את הסיפור. הגיוני שזה מישהו מההסתדרות לכדורגל, אבל אם זה נכון, הגורם הזה לא מבין שבעצם הרשע בסיפור הוא לא הרמאי, אלא זה שצריך להוציא ממנו ברמייה את החומרים שהוא מספק לשחקנים?

כמובן יתכן וזהו גורם בבאר שבע אשר הדליף את הסיפור, כדי לנסות ולחלוק באחריות לסיפור הזה עם ההסתדרות לכדורגל (הטעות היא במכוון). יודעים מה, אם זה הסיפור, אז אחלה, הם צודקים.

*

מה ההסתדרות לכדורגל עשתה מאז הקיץ בו קיבלה את הרשימה המעודכנת של החומרים האסורים? האם נערך כנס כלשהוא לקבוצות ביולי או אוגוסט ובו ההסתדרות לכדורגל דאגה להזהיר, לעדכן, להורות על בדיקות, להנחות, משהו? מסתבר שהפעם הראשונה בה היא חשבה שיש לה תפקיד כלשהוא בנושא קרתה רק אחרי שמהראן לאלה נתפס עם חומרים אסורים בדמו. אולי אם ההסתדרות לכדורגל היתה נערכת בפתיחת העונה עם כנסים ויידוע הקבוצות בנושא, כל פרשת שיר צדק היתה נמנעת? למה לעזאזל הגוף הזה לא חשב שזה יהיה נכון להדריך את הקבוצות והשחקנים בנושא הזה, למה הוא השאיר את זה לאחריותם וידיעתם של הקבוצות והשחקנים בלבד?

למה רשימת החומרים שמסופקים על ידי רופא הנבחרת או תזונאי הנבחרת לא נמצאית אצל כל הקבוצות? למה הרכב הקוקטייל המפורסם שהדוקטור מזריק לשחקני הנבחרת מאז שאני זוכר את עצמי קורא על הנבחרת, לא ידוע לקבוצות? איזה גוף אחראי מסוגל להמשיך להתנהל כאילו הוא לא חייב שום דיווח או אחריות לקבוצות שאמורות להשגיח על שחקניהן, כאשר הוא משאיל את השחקנים לפרק זמן קצר כל כמה שבועות?

כולם מצפים ממכבי, מבאר שבע, חיפה ואולי עוד קבוצה אחת או שתיים, להחזיק צוות רפואי ותזונתי מסודר במועדון, צוות שישגיח על החומרים הניתנים לשחקניהם, ויראה שהם לא כלולים ברשימת החומרים האסורים. הקבוצות הן אלה שמתעדכנות בעצמן, הן לא מקבלות מידע מהגוף שאמור לספק להן אותו. אבל, מה קורה עם שאר הקבוצות? איך הן אמורות להערך לסיפור הזה של החמורים האסורים? האם מהראן לאלה למשל באמת כזה פושע, או שההזנחה של התחום על ידי ההסתדרות לכדורגל תרמה לנפילתו? האם זה היה הוגן לעשות ממנו שעיר לעזאזל כאשר המנהלת וההסתדרות לכדורגל לא עורכות בדיקות באופן קבוע לאחר משחקים, ובתוך מחנות האימון? האם הם עשו די כדי לידע את השחקנים על אחריותם האישית ועל הסכנות הצפויות למי שיתפס?

מי מהקוראים כאן חושב שבסוף המשחקים במחזור הקרוב בשתי הליגות הבכירות, יערכו בדיקות לגילוי חומרים אסורים אצל שחקנים רנדומליים בכל הקבוצות?

*

אז כן, שיר צדק והפועל באר שבע לא יוצאים מהסיפור הזה בצורה מקצועית מדי או טובה מדי. אלונה ברקת הפנתה זרקור גם לגוף אחר שאמור היה לספק הגנה כלשהיא לשחקנים שמוזמנים לשחק במסגרתו. היא עשתה זאת במסגרת המדיניות התקשורתית של הפנית תשומת הלב מבאר שבע למקומות אחרים, טריק מובן מאליו. הגוף הזה מיד זרק הלאה את כל האחריות, אבל פרט לכך, הוא לא עשה דבר כדי לשנות את המציאות מבעוד מועד. לא שבאמת ציפיתי ממנו למשהו אחד חיובי, אבל איפה התקשורת שתפנה לזה זרקור?

בפעם הבאה
הושענא רבא

157 Comments

רועי 10 באוקטובר 2017

אחלה פוסט.
רק מפריע לי המשפט בפסקה האחרונה לגבי אלונה.
זה היה נכון אם זה לא היה נעשה בכוונה להסיר את האחריות מהפועל ב"ש.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

אתה צודק, הייתי צריך לנסח את זה אחרת.

אסף the kop 10 באוקטובר 2017

שיר צדק, הילד של כולנו / רז שכניק

אלונה ברקת טענה לשקיפות מלאה של הפועל באר שבע בפרשת האוקטופאמין אבל בפועל מערכת הערפול עובדת ללא הפסקה. זה לא מפריע ללקקני החצר של המאמי הלאומית להריע בהתרגשות ולהימנע מהעלאת שאלות קשות. אז מה אם גילו שם חומר אסור? רק אל תפגעו בפרויקט היפהפה בנגב.

פייר, התרגשתי. גם בי היכו גלי התמיכה הסוחפים בשיר צדק, כאילו היה גלעד שליט בשבי חמאס ולא קפטן הפועל באר שבע שבסופו של דבר השתמש בחומר אסור. העובדה שצדק הפך לילד של כולנו עוד לפני שהתבררה האמת במלואה צריכה להטריד כל שוחר ספורט הוגן באשר הוא, אבל אם אתה הילד של המאמי הלאומית, הכל הולך. בעצם, מאוד מאכזבת העובדה שאלונה ברקת עדיין לא זכתה לטלפון מחזק מבנימין נתניהו.

אבל ברקת זכתה כמובן לשבחים מקיר לקיר מלקקני החצר של באר שבע, שלא פסקו להתפעל ממסיבת העיתונאים של הבעלים הגאה, שבסך הכל רק הקריאה מהדף מסרים יבשים שגובשו בוודאי בהמלצות קפדניות של יועצים משפטיים. שוב, גם כאן הוענק יחס אוהד לקבוצה, כמעט מקיר לקיר, עוד לפני שהתבררה האמת במלואה. כלומר, מהו אותו חומר אסור, מי נתן את החומר למי, מתי – וכמה שחקנים של באר שבע קיבלו תוסף מזון דומה המעניק להם עליונות במגרש על פני המתחרים, אם בכלל. המון שאלות, אפס תשובות.

רק תארו לכם באותה סיטואציה את יעקב שחר, מיץ' גולדהאר או אלי טביב, אחרי ששחקן ממכבי חיפה, מכבי תל אביב או בית"ר ירושלים היה נמצא משתמש בחומרים אסורים. ברור לחלוטין ששלושתם היו עוברים שחיטה מדממת ונקרעים לגזרי-גזרים, פאנלים מיוחדים היו נפתחים בערוץ באר שבע 5 לייב ועל גולדהאר בוודאי היו אומרים שזה מה שקורה כשהבעלים יושב בקנדה, ואיך בכלל התפרק החזון האירופי של ג'ורדי קרויף.

אבל באר שבע ואלונה? הס הושלך בשדות העיתונאים. כשברקת מדברת, תורה של התקשורת לדמום ולקבל בהכנעה את דבריה. אחרת, חלילה, תואשם המדיה הישראלית בשנאת הפריפריה ובניסיון לחבל בפרויקט היפהפה של הפילנתרופים שירדו מתל אביב אל הנגב. הצביעות, נשאנוך בלי מילים. אפורה, עקשנית – ובעיקר שותקת.

ברקת התגאתה במסיבת העיתונאים ב"שקיפות מלאה". היא כמובן מבלבלת ומבולבלת, טועה ומטעה, מעורפלת ומערפלת, שלא לומר מערבבת. בתחילת הפרשה הניחה באר שבע לתקשורת להבין שצדק בכלל סובל מפציעה בברכו ולכן לא התאמן. מסיבת העיתונאים של הקבוצה לא כונסה בסמוך לקבלת ההודעה מאופ"א על הבדיקה של צדק, כפי שבאמת מצופה מארגון שקוף, ובבאר שבע לקחו את הזמן – מספר ימים לפחות – ויצאו לתקשורת כשכבר לא הייתה ברירה, רגע לפני שההדלפות והשמועות מקדימות את ההודעה.

במסיבת העיתונאים עצמה לא פירטה ברקת מהו החומר האסור לשימוש שנמצא בבדיקה, למרות שכבר ידעה כמובן, כנראה כדי לשמור על שיא השקיפות. "חומר ברמה נמוכה לפי הגדרות אופ"א", הדגישה ברקת, ולא סיפרה אילו עונשים חמורים קיבלו ספורטאים שהשתמשו באותו חומר. "זהו רכיב שנחשב לעבירה משמעותית", הסבירה ד"ר לובה גליקציה, רופאת המשלחת האולימפית, אבל מה היא מבינה.

בנוסף, סירבה באר שבע בהתחלה לגלות להתאחדות באיזה חומר מדובר, כי שקיפות זה כנראה עניין שחייב להישאר בדלתיים סגורות בבירת הנגב. אם כל זה לא מספיק, רמזה ברקת, ולא בעדינות, כי ייתכן שצדק קיבל את החומר האסור לשימוש במסגרת הנבחרת, למרות שידעה שהסיכוי לכך קלוש מאוד, תוך שהיא מכפישה בבת אחת שורה של אנשי מקצוע נקיים ומקצועיים. אבל למה לא להטיל דופי באחרים ולו כדי לסלק לרגע את העננה ממך? זו שקיפות, תלמדו.

צריך להדגיש שוב שמרגע קבלת ממצאי הבדיקה ועד למסיבת העיתונאים היה לבאר שבע מספיק זמן להגיע עם ממצאי בדיקות ראשוניות שנעשו בתוך המערכת. לא צריך להיות שרלוק הולמס כדי לברר עם צדק ממי קיבל את התוסף, האם מנציג של הנבחרת, באר שבע או שלקח בעצמו. אבל זה לא נעשה במסיבת העיתונאים. על כל זה לא דווחנו במסיבת העיתונאים. למה? למה לשאול, זו המאמי הלאומית.

"התוספים שנותנים", מלמל צדק לברקת במסיבת העיתונאים וגיחך שהם לא באמת משפרי ביצועים. למרות ההומור העצמי של צדק, לא צחקנו. והנה ההסבר של ד"ר איתי גל: "אוקטופאמין האסור לשימוש בספורט מגיע כמרכיב בתוספי תזונה שונים. לאחר בליעתו הוא מועבר לכבד ומשם נספג בזרם הדם. כבר כארבע שעות לאחר בליעתו ניתן לאתר סימנים שלו בבדיקות שתן, כך שקל לאתר חשד לשימוש בו לפני או אחרי הפעילות הספורטיבית התחרותית. לרוב הסם מתפנה ברובו מהגוף דרך השתן בתוך 24 שעות".

הבדיקה שגילתה את החומר האסור בדמו של צדק התבצעה אחרי המשחק של באר שבע מול מאריבור על הכרטיס לליגת האלופות. מישהו, ולא ברור מי, רצה לשפר את הביצועים של צדק באחד מרגעי השיא של העונה בדיוק בטיימינג המתאים בהיבט של תכונות החומר, וגם ידע כנראה שאוקטופאמין מתנדף אחרי 24 שעות. לכאורה, מעשה הונאה מובהק שבוצע כדי לתת יתרון בלתי ספורטיבי. ואם החומר מתנדף אחרי 24 שעות, איך קשורה הנבחרת לעניין? וזה מה שחושב ד"ר גל: "ראוי לציין את הרמיזות הבוטות של אנשי הפועל ב"ש, שטענו כי צדק עלול היה לקחת את תוסף התזונה ובתוכו החומר האסור במדי הנבחרת, אך כמובן שמקרה כזה לא אפשרי, שכן הנבחרת התכנסה ביוני ובספטמבר והבדיקה נעשתה באוגוסט".

שיר צדק, שלא קרא מדף היועצים המשפטיים, מעד בלשונו במסיבת העיתונאים ושאל את אלונה. "איך אמרנו שאנחנו קוראים לזה, אהה… משפרי ביצועים". ושוב, בשם השקיפות: האם אפשר לדעת מי מקבל בבאר שבע את משפרי הביצועים, במשך כמה שנים הם ניתנים, לפני אילו משחקים ובאילו משפרים מדובר? אם אלה סודות מקצועיים של באר שבע, נכבד.

פייר, התרגשתי. שחקני באר שבע הרעיפו בהודעות תמיכה כלפי צדק, בסגנון היצירתי קופי-פייסט,
ובמיוחד הוותיקים שבהם כמו דור אלו, שהודה לצדק על "רגעים של הצלחות, תארים ופסגות". במקרה של אלו, בהחלט מדובר על "רגעים" שבהם שיחק בבאר שבע או שאולי התכוון לאלוף האלופים? אם זה לא היה פאתטי, היינו צוחקים.

יואב 10 באוקטובר 2017

נייס אסי. לא נתקלתי בזה((:

אורי 10 באוקטובר 2017

+ מיליון

איציק 10 באוקטובר 2017

כתבה של עיתונאי מתוסכל שלא קיבל הדלפה. מאד מצחיק אותי.
אין באמור לומר שלא היו טעויות בהתנהלות של הפועל באר-שבע, אבל בין זה לכמות הארס, שטויות ותאוריות הקונספירציה המרחק ענק.
סתם דוגמה: לבאר-שבע אסור על פי חוק (לא יודע מה שמם אבל האחראים על הבדיקות) לפרסם את סוג החומר עד לסיום בדיקת מבחנה בי (הייתי כותב באנגלית אם היה אפשר). אבל מה זה חשוב, העיקר לכתוב.

בלייק 10 באוקטובר 2017

רז שכניק הוא לא ממש עיתונאי בכובע הזה (של תחום הספורט). הוא כותב טורים כאוהד של מכבי תל אביב. הוא לא מחפש הדלפות ואין לו יותר מידי מה להציע למי שידליף (הוא לא מסקר משחקים או נותן ציונים). ככה גם צריך לקרוא את הטורים שלו, או שפשוט יוסיפו הערה: * נכתב על ידי אוהד מכבי ת"א.
ואחרי שאמרתי את זה, המרחק ענק בין מה שהוא כתב למה שהתרחש במציאות? איך??
בדוגמה שהבאת אפשר להסכים שיש אישור פרסום בתקשורת, אבל הרי ב"ש הסתירו את זה גם מההתאחדות ובמקביל ברקת רמזה שהתיק גם עליהם. זאת התנהגות שפלה (מילה קצת קיצונית, אבל התקשתי למצוא מילה מתאימה יותר). אין איסור לעדכן את ההתאחדות במהות החומר שנתפס ככל שאני יודע, ואכן פורסם שההתאחדות עודכנה אחרי יומיים ולפני שהציבור עודכן.
בנוסף, ב"ש ניצלה (ניסתה) את חוסר הידיעה של התקשורת/הציבור כדי לשקר. לספר שזה "חומר ברמה נמוכה", להסיט אש להתאחדות (והרי בניגוד לתקשורת שלא ידעה מה סוג החומר שנמצא, ב"ש ידעו שזה חומר שהשחקן קיבל ביום-יומיים סביב המשחק מול מאריבור כך שאין קשר להתאחדות). אגב, אם ב"ש לא ידעה את כל זה, וזה אחרי כמה ימים שהממצאים בידיה עוד לפני מסיבת העיתונאים, אז זאת כבר רשלנות חמורה. הרי יכלו לתפוס עוד שחקנים אם ב"ש לא היתה מבררת הכל ובאופן מיידי לאחר קבלת הממצאים.
וכמובן, החלק המשעשע, שגם אליו שכניק התיחס, זה חגיגות השקיפות הגדולות. זה בא גם מב"ש וכמובן שהתקשורת בלעה בכיף. איזו שקיפות יש בסיפור הזה בדיוק??

איציק 10 באוקטובר 2017

ראשית, לא מכיר את הכתב ואת היותו אוהד מכבי באר-שבע, אבל זה עושה את העניין לעוד יותר מחשיד. מה היה קורה אם זה היה קורה לגולדהאר או טביב. קודם שיקרה (והלוואי ולא) ואחר-כך נדבר. בנוסף, לקשור את גולדהאר עם טביב זה קצת נחות, האי אין דין שניהם זהה, וטביב הרוויח ביושר את החשד כלפיו.
נוסיף לכך שכל קבוצה מנסה להציג את עצמה עם נזק מינימאלי אז יוצא לא הכי נקי, וזה מתייחס למה שכתבתי בתגובה המקורית "אין באמור לומר שלא היו טעויות בהתנהלות של הפועל באר-שבע." היו טעויות, וחבל שהיו, אבל בין זה לאופן הכתיבה והרמיזות לאפליה כזו חמורה המרחק רב.

בלייק 10 באוקטובר 2017

המשפט על הטעויות כשהוא בודד ומסכן ומוקף במשפטים עוינים שתכליתם היא זריקת האשמות בכל השאר הוא אפילו לא עלה תאנה ("אני לא נוהג לדבר על שיפוט, אבל….").
לא נראה לי ששכניק קושר את גולדהאר עם טביב ושחר כמו שהוא מדגיש את המעמד המיוחד של אלונה ברקת וב"ש בתקשורת (ואולי גם בציבור). מה שהוא בעצם אומר זה שכל אחד אחר היה נצלב על דבר כזה. את אלונה ברקת כמעט שיבחו על זה.

בלייק 10 באוקטובר 2017

* נכתב על ידי אוהד מכבי תל אביב

בלייק 10 באוקטובר 2017

אישור = איסור

גיא זהר 10 באוקטובר 2017

הטור של שכניק, כרגיל אצלו מראה על בורות וחוסר הבנה (חפיף שכניק?). הפועל באר שבע לא יכולה להיות שקופה כרגע כי יש דיון משמעתי. מסיבת העיתונאים אלק מטרתה הייתה להביע תמיכה בשיר צדק כמס שפתיים ותו לא. והרמיזות כאילו בש נתנה משפרי ביצועים בכוונה על סף לשון הרע

הגולנצ׳יק 10 באוקטובר 2017

חומר אסור המיועד לתת יתרון בלתי ספורטיבי ומתפוגג בתוך 24 שעות נמצא בגופו של שחקן ביום המשחק על עליה למפעל האירופי הבכיר.
כן, לשון הרע זו הבעיה פה…

גיא זהר 10 באוקטובר 2017

תאמין לי שהייתי תובע את אדון שכניק שיצטרך לעמוד בבית משפט ולהוכיח שהקבוצה נתנה במכוון חומר משפר ביצועים.

בלייק 10 באוקטובר 2017

גיא – זה הציטוט: "מישהו, ולא ברור מי, רצה לשפר את הביצועים של צדק באחד מרגעי השיא של העונה".
עכשיו על מה בדיוק היית תובע אותו, ולמה הוא צריך להוכיח שהקבוצה נתנה משהו במכוון?

גיא זהר 10 באוקטובר 2017

אני מעריך שיהיה קשה בגלל שהוא לא הצביע על גורם ספציפי (כנראה קיבל ייעוץ משפטי), אבל הקביעה שמישהו לקח במכוון חומר משפר ביצועים (אצל שכניק צדק/הקבוצה אשמים עוד לפני שנקבעה אשמתם) היא חוצפה במקרה הטוב. לגבי האתרוג של הפועל ב"ש, אני לא צורך של יציע האין העיתונות, כמו שקורה להם פלג בשנים האחרונות ובטח לא טורח לקרוא טורי דעה שמופיעים באתר שלהם (וואן לפעמים קורא בעיקר בגלל השפה הגבוהה), אז אין לי כל כך עמדה בנידון. אבל את מי זה מעניין בכלל מה חושב פרימו/שרף/זהבי? ההשוואה לקולגות בעיניי לא מכובדת מצידו . לגבי ההשוואה לקבוצות אחרות, וואלה אולי צודק אבל מתאימה לאוהד באמת. לגבי כתבים שמסקרים בשוטף, לצערנו זה נכון לגבי כל הקבוצות ואולי אף יותר. אני יכול לציין לחיוב את שי מוגילבסקי שאפרופו "מסיבת העיתונאים" (בזיון שקראו לזה ככה היו צריכים לקרוא לזה הצהרה לתקשורת), ובניגוד למה ששכניק כתב, ניסה לשאול והמסיבה מהר הסתיימה. סליחה על החפירה.

yaron 10 באוקטובר 2017

גיא,
יש מצב שאתה מצרף לינק לדוגמא לשפה גבוהה בוואן?

איציק 10 באוקטובר 2017

החלטת לאתגר את גיא בלינק שאפילו הוא לא יוכל לצרף לתגובה :-)

גיא זהר 10 באוקטובר 2017

ירון, אם לא קלטת את הציניות, אותך לאיציק.

yaron 10 באוקטובר 2017

אני מוכן לעשות שבת אצל איציק כעונש על זה שלא קלטתי ציניות אם אתה מגלה את הטריק :-)

איציק 10 באוקטובר 2017

למה אני צריך להיענש, לך תעשה שבת אצל גיא.

בלייק 10 באוקטובר 2017

לגבי החפיפיניקיות – אין לי ויכוח. לזה התכוונתי שהוא לא ממש עיתונאי, בטח בכובע הזה.
לגבי השקיפות – אין לו, ואם נעזוב אותו רגע, אין לי טענה לגבי שקיפות בהפועל באר שבע, ואין לי עניין שהם יהיו יותר או פחות שקופים. הבעיה מבחינתי היא שברקת אמרה שהם פועלים בשקיפות ("כמו תמיד") במסיבת עיתונאים שבינה ובין שקיפות אין דבר וחצי דבר. אם מבחינת ברקת זה ברור ומובן (עד רמה מסוימת לפחות, בתור בעלת אינטרס), אז זה שהתקשורת אימצה את חגיגת השקיפות הזאת זה כבר היה ממש מגוחך ולא מקצועי. נכון, לדרוש מתקשורת הספורט כאן להיות רצינית ומקצועית זאת מותרות, ובכל זאת…..

גיא זהר 10 באוקטובר 2017

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5026910,00.html עושה קופי, כותב משהו בעברית ואז מדביק

גיא זהר 10 באוקטובר 2017

זה לירון בצירוף הלינק המשעשע.

yaron 10 באוקטובר 2017

http://debuzzer.com
יאללה איציק, שישי בחמש, תתכונן חחחחחח

איציק 11 באוקטובר 2017

מתחיל לברוח

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

רז שכניק הוא לא עיתונאי ואם לא היה אחד מהכנופיה התלאביבית שגם שולטת מסתבר בדומה לכדורסל בבית-הדין (כמו שראינו מהעונשים של ג׳ורדי והאין עונש של ראיקוביץ׳), הוא גם היה מוכרז ככזה על ידי מבכי תקשורת הספורט הרגילים באתר מעין זה.

יואב 10 באוקטובר 2017

אההה? עונש של יורדי? אתה בטח מתלוצץ. יש גבול גם לירשת וגם רצחת.
עלק כנופיה תל אביבית…

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

אם אתה מדבר על העלבת שופט וקבלת עונש מינימלי, התבכיינות על העונש המינימלי, הפרת התנאים של העונש המינימלי, התבכיינות על כך שמישהו הבחין בהפרת התנאים הללו, עונש מינימלי של המינימלי על הפרת התנאים והתבכיינות, כרצח ואז ירושה אז כן.

יואב 10 באוקטובר 2017

אני מדבר על הקנס בדיון השני שאין שום סעיף בתקנון שממש מצביע על זה. יורדי קיבל יעוץ משפטי בהקשר הזה.
הרצחת וגם ירשת פרק #343 במה שקשור למכבי.
אבל "הוא לא ידע, הוא לא ידע". וכולם שותקים.

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

כלומר באופן לחלוטין גלוי ונטול בושה אתה מגן פה על התנהלות של מציאת פרצות בחוקים כמו שעושים הבנקים וכל מיני גורמים כמו תאגידים וכמו שכמובן עשתה אותה קבוצה בפרשת ראיקוביץ׳ שלא קיבל כלום ואח״כ כמובן רק דבר שהעצים את החזירות של המועדון ואוהדיו. כנראה שיש דברים בגו. בכלל, עושה רושם שהכל בצד המכביסטי התלאביבי נבנה על הגמוניה ועוצמה נגועה בשחיתות כמו רשות השידור, נוני מוזס, ערוץ הספורט ומסתבר שגם בתי-דין קיקיוניים.

יואב 10 באוקטובר 2017

אתה כל כך מעוות את העובדות שאין לי באמת מה לענות לך. אם לשוער לא מגיעה הגנה משפטית, אז כנראה שאתה צודק.
ואם אתה סתם מתוסכל והקבוצה שאתה אוהד(אין לי מושג מי זאת וגם לא מעניין) היא אנדראצ'יברית מולדת מסומרטטת ובכיינית, זאת רק בעיה שלך. טאף לאק(לא באמת, זה אחלה באמת).
אבל שיר צדק לא ידע… הוא לא ידע…

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

ראיקוביץ׳ על מעשה חמור לא קיבל כלום – נכון או לא נכון.

קרויף על העלבת שופט ברורה (קרא לו נפוליאון ולא גמד, יופי בכייני) – מקבל משחק אחד בחוץ שזה מינימלי – נכון או לא נכון.

קרויף לא נשאר בחוץ (בכל מובן המילה) ומנסה למצוא פרצה כדי לא לשבת בחוץ אפילו משחק אחד – נכון או לא נכון.

בשני המקרים הוא מקבל את המינימום של המינימום – נכון או לא נכון.

יש עובדות ברורות בעניינו של שיר צדק – נכון או לא נכון.

בלייק 10 באוקטובר 2017

ראיקוביץ׳ על מעשה חמור לא קיבל כלום – נכון או לא נכון.

קרויף על העלבת שופט ברורה (קרא לו נפוליאון ולא גמד, יופי בכייני) – מקבל משחק אחד בחוץ שזה מינימלי – נכון או לא נכון.
-לא נכון. קיבל הרחקה לשלושה משחקים.
אגב "שליטה בבתי הדין", כמה סכנין קיבלו אל אירועי אותו משחק (אבוקסיסי על ההתגרות והקבוצה על התפרעות הקהל והמאבטחים)?

קרויף לא נשאר בחוץ (בכל מובן המילה) ומנסה למצוא פרצה כדי לא לשבת בחוץ אפילו משחק אחד – נכון או לא נכון.
-לא נכון. נשאר בחוץ בכל משך המשחק כולל המחצית כפי שקובע התקנון.

בשני המקרים הוא מקבל את המינימום של המינימום – נכון או לא נכון.
-לא נכון. המינימום (במידה ונמצא אשם כמו במקרים האלה) הוא נזיפה ואחר כך קנס כספי נמוך, אחר כך על תנאי ואז בפועלץ

יש עובדות ברורות בעניינו של שיר צדק – נכון או לא נכון.
נכון. אבל יש גם עובדות לא ברורות עדיין, ובכלל לא כל כך מבין את הרלוונטיות של השאלה הזאת.

יואב 10 באוקטובר 2017

ראייקו- לא קיבל כלום כי מדובר בבית דין נגוע ומושחת ובית הדין אכן קיבל בראש. נהדר. נוגשי עבדים ומקומם בפח הזבל. הם גם טיפשים כי ראייקו היה מקבל עונש כבד לולא טימטומם.

יורדי- קיבל מה שהיה צריך לקבל לעומת אחרים שמקללים בפה מלא ומול פרצופו של השופט.

יורדי מקבל העמדה שניה לדין- הזויה כמעט כמוך. למה זה לא הסתיים בהרחקה נוספת אדון איינשטיין? חשבת על זה אולי?
שיר צדק- הוא לא ידע. יום לפני משחק על העונה אבל הוא לא ידע. מצמרר מרגש ממש.

עכשיו אתה יכול להמשיך בפרופגנדה האנדראצ'ברית שלך. בהצלחה אה?

בלייק 10 באוקטובר 2017

* התשובה לשאלה הראשונה מופיעה אחרי השאלה הבאה. מצטער.

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

אנדראצ׳יביות? ככה קוראים ללא תרמס במידה והציווי המכביסטי התלאיבי הוא תרמס כי מחר המבול? אם כך אז אנדראצ׳יבר של כבוד, לא סתם.

קרויף לא קיבל הרחקה נוספת כי בסופו של דבר גם הם יודעים שהוא קיבל עונש מינימלי ומצחיק בפעם הראשונה וגם כי הדבר לא היה נותן משהו ברמה המערכתית וגם הם יודעים זאת. אמרתי משהו שלא בהכרח נוגע בביצה הקטנה שלך אז אתה בהחלט יכול להתקדם.

יואב 10 באוקטובר 2017

אני התקדמתי. אתה תקוע בשלל קלישאות שלמדת מאנשים לא חכמים במיוחד.
לא תרמס- תיהיה תחרותי.
אבל מה לך ולניואנסים?
יורדי לא קיבל עונש כי העונש הראשון היה נמוך?
אתה מבין את מה שאתה כותב בכלל חתיכת בוט?

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

לבלייק, לא ראיתי את תגובתך הצמודה לזו של יואב. הכנסתי את השאלה לגבי העובדות בעניינו של שיר צדק לעומת העיסוק בענייני מכבי ת״א ובית-הדין הקודמים כדי להבדיל בין דיון עובדתי שאתה מפרש כפי שאתה מפרש לבין דיון שאינו עובדתי כמו זה של שכניק, דבר שמעולם לא הפריע לו בעיתון שבו הוא כותב.

בלייק 10 באוקטובר 2017

ארטסט – אתה טועה (לא יודע לגבי מטעה). נתחיל מזה שראיקוביץ' כן קיבל עונש. הוא הורחק בזמנו ל- 3 משחקים (אם אני זוכר את המספר נכון), כולל משחק העונה.
מי שביטל את ההחלטה (הוציא צו מניעה) היה בית משפט ולא בית הדין של ההתאחדות, אז על איזו שליטה (של מכבי בבתי הדין) אתה מדבר?
העונש של ראיקוביץ' נדחה על ידי בית המשפט בגלל שההתאחדות חאפרית ופועלת כחאפרית. הרי "ברור" שמגיע לראיקוביץ' עונש, אז מה זה משנה אם יתרגמו לו מה אומרים או אם יהיה איתו עו"ד שיטען עבורו. אתה אולי מעדיף לאמץ את גישת החאפריות הזאת, השופט אורנשטיין פחות. כן, זה אותו אורנשטיין "אוהד הפועל" שסידר להפועל פירוק נעים.
בסופו של דבר, העונש נשאר על כנו ונדחה, על פי תקנון ההתאחדות, למשחקים הבאים. הבדיחה היתה שזה יצא משחקים של גביע הטוטו. ועוד פעם, זה מחזיר אותנו להתאחדות שמאפשרת למורחקים בליגה או בגביע לרצות את עונשם בגביע מיותר וחסר עניין.
ואם כבר הכנסת את העבירה והעונש של ג'ורדי למשוואה, אז בעצם למה שאתה קורא "שליטה בבתי הדין" אפשר לקרוא גם "למכבי יש עו"ד טוב" שממש מתכונן לדיונים ומספק ראיות לבעיות בתקנוני ההתאחדות.

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

אני מניח שלמכבי יש את האיש הנכון בעריכת דין למציאת דרכים לנצח את בית-הדין של ההתאחדות (וואו כל הכבוד איזו קבוצה אצילית) כמו שהיה לה את האיש הנכון ברשות השידור וכמו שיש לה את האיש הנכון ביורוליג ואת האנשים הנכונים בתשלובות ערוץ הספורט ונוני מוזס. איפה המעשים? נבנים על טעויות שלי רק כי אני לא עוקב אחרי כל מאורע בכדורגל? בלשון העם קוראים לזה עוד ספין ממעשה שתכלס לא היתה לו שום משמעות משמעתית.

שים לב איך כשנוח לך השופט אורנשטיין מראה לבית-הדין של ההתאחדות מיהו אב הבית ואיך פתאום במקרה הפירוק של הפועל אתה מצביע על חוסר רציניותו. תחליט – יותר טוב מבית-הדין של ההתאחדות או לא יותר טוב? כנראה בהתאם לסיטואציה. היגיון של אוהדי תאגיד.

בלייק 10 באוקטובר 2017

לא יודע, אתה מערבב ומבלבל בכזאת יד אומן שאני לא בטוח מה פה מכוון.
אני אוהד של מכבי ת"א בכדורגל. מכיר?
למכבי ת"א בכדורגל אין איש נכון ברשות השידור ולא איש נכון ביורוליג( אולי דריקס) וגם לא בתשלובת הספורט של נוני מוזס.
אכן, יש לה את האיש הנכון בעמדת עריכת הדין. אני מבין שיש לך בעיה עם זה, ושאתה חושב שאם הם היו "גברים" אז הם היו צריכים להסכים לכל עונש ולא לשלוח עורך דין טוב. או אולי מכבי צריכה להתביש שיש לה עו"ד טוב, וההתאחדות שכל פעם מחדש מפסידה בבתי משפט חיצוניים צריכה להתגאות.
הזכרת ספין. שלי? על מה? מה ספיננתי? באמת שלא הבנתי (כתבתי לא מעט דברים, אז אני לא בטוח מה מהם היה ספין ולאיזה כיוון זרקתי את הדיון).
אני מצביע על חוסר רצינותו של אורנשטיין? לא עקבתי יותר מידי אחרי הפרטים בפירוק של הפועל. הזכרתי את היותו אוהד הפועל (ושמתי את זה במרכאות כי אני לא יודע אם הוא באמת כזה. זכור לי שהיה דיבור על זה שבניו אוהדי הפועל) כדי להמחיש שהוא לא מבית מדרשו של עו"ד שמעון מזרחי.
ברור שאורנשטיין יותר טוב מבתי הדין של ההתאחדות. זה לא רק אני אומר. גם המדינה.
בגדול, ולא בפעם הראשונה, אתה שם למישהו מילים בפה ואז תוקף אותו על המילים שאתה אמרת. כנראה בהתאם לסיטואציה. היגיון של אוהדי אוויר.

יואב 10 באוקטובר 2017

העיקר שלך אין את האיש הזה. זה מה שחשוב באמת.
אני מתאר לעצמי שאתה אוהד קבוצת תאגיד שנפל מנכסיו(מועצות פועלים). המרירות מובנת אבל ליצנית מאד. ממש בוט מתוכנת!

אסף the kop 10 באוקטובר 2017

משעשעות התגובות הפאבלוביות על הטור של
של שכטר.
ה'נאורים' תוקפים לגופו של כותב ולא לדברים עצמם.
פאתטי.

אסף the kop 10 באוקטובר 2017

שכניק

יואב 10 באוקטובר 2017

פאבלוביות בהגדרה. מפתיע אותך אסי?

אסף the kop 10 באוקטובר 2017

לא

אופיר מ 11 באוקטובר 2017

בדיוק

איציק 10 באוקטובר 2017

אני חושב שזה פוסט מגמתי כדי להסיט את הדיון מכישלונה של הנבחרת.

השמן 10 באוקטובר 2017

גיל, לא הבנתי כל כך. אשמח להסבר.
מבין את הביקורת על היעדר בדיקות סמים, וכן בכלליות ההתאחדות לכדורגל היא גוף כושל ונוראי.
מה בדיוק אתה רוצה מהם בפרשת שיר צדק? מעולם לא נתפס שחקן בבדיקה במטריה של הנבחרת, איך הם בדיוק אחראים על שיר צדק בזמן שהוא לא במסגרת הנבחרת?
אני אפילו זוכר, אם כי לא הצלחתי לאמת את זה שאכן היה מפגש על רשימת החומרים האסורים. וגם אם לא היה, כל מועדון שמכבד את עצמו צריך לדאוג להתמצא בעניין הזה ללא עזרת ההתאחדות.
הרמיזות של אלונה היו מכוערות למדי, והמידע החדש שנחשף בוואן מלמד בעיקר על רמת מוסרית לא גבוהה במיוחד שהופגנה על ידי שיר צדק ואם המועדון ידע אז גם על ידי המועדון.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

להתאחדות יש אחריות על כל הקבוצות וכל השחקנים, למה חיכתה לספטמבר עם הכנס הראשון?

השמן 10 באוקטובר 2017

אוקיי מקבל.
אבל בעיני ההתאחדות רחוקה מלהיות הבעיה בפרשת צדק.
זה כשל משמעותי של השחקן והקבוצה בראש ובראשונה. בהנחה שאין פה עניין עם חומר מזוהם

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

פה אנחנו מסכימים

yaron 10 באוקטובר 2017

בדיוק כך, צדק לקח משפר ביצועים אסור לפני משחק העונה של ב"ש וזאת הנקודה החשובה. יכול להיות שלקח על דעת עצמו ויכול להיות שקיבל מהפועל ב"ש.

גיל, האם ההתאחדות מעבירה את הרשימה בצורה מסודרת לקבוצות במייל/דאר? אם זה נעשה אז טענתך ש"הפעם הראשונה בה היא חשבה שיש לה תפקיד כלשהוא בנושא קרתה רק אחרי החשיפה של תוצאות בדיקות השתן של שיר צדק" לא מדוייקת במקרה הטוב.

ליאור מני (תזונאי הנבחרת ומכבי ת"א וחיפה) עושה רושם של בחור מאוד רציני, לטענתו המידע תמיד גלוי וזמין.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

התשובה לשאלתך היא לא

yaron 10 באוקטובר 2017

לא מעבירה מייל/דאר מסודר לקבוצות?

yaron 10 באוקטובר 2017

מוזר…
מאמין לך שבדקת אבל אני לא מאמין שלהתאחדות אין נהלים מסודרים בנושא. הנחיות ברורות, חוזר כלשהו וקבצים שפתוחים לקבוצות.

גיא זהר 10 באוקטובר 2017

ירון, ההנחה שצדק/הקבוצה לקחו חומר משפר ביצועים ביודעין טעונה הוכחה. מעבר לטענה (הפחות סבירה) של חומר מלוכלך, תתכן רשלנות של צדק/באר שבע שזה בזיון בפני עצמו.

yaron 10 באוקטובר 2017

מסכים, לדעתי היא גם טעונה בדיקה.
אני מנחש שמאחר וזה במסגרת אירופאית גם החקירה שם ושההתאחדות לא יכולה להתערב לפני שהם יסיימו.
אני בטוח שהוא ישאל מי נתן נתן לו, כמה פעמים ואת כל השאלות ששואלים במקרים כאלה.
יכול להיות שהוא יגיד לקחתי על דעת עצמי, אבל אם הוא קיבל מהקבוצה גם אותם יחקרו.

איציק 10 באוקטובר 2017

ירון,
לדעתי אתה צריך להחרים את גיא עד שהוא לא מגלה איך מוסיפים לינקים לתגובה.
ותפסיק להתייחס אליו כאל גיא פרסונלי.

yaron 10 באוקטובר 2017

לא הבנתי את ההגיון, אם כבר אני צריך לשחד אותו.
מוכן להחליף ניק ל-"גיא המלך" :-)

איציק 10 באוקטובר 2017

לגבי הדרישה שד"ר רובנובסקי יפרסם את החומרים של הקוקטייל זו דרישה לא רצינית. הרי את כל השם שלו כרופא אליל הוא עשה על הסודיות של הקוקטייל.

יוני (המקורי, מפעם) 10 באוקטובר 2017

גיל, למה אתה חושב שזה תפקיד ההתאחדות ולא תפקיד משרד הספורט? יש חוק שאומר מה חלוקת התפקידים, מה תפקיד ההתאחדות והסמכויות שלה? האחריות שלה?

עוד דבר, כולם קוראים להרחבת הפירמידה כך שמאות אלפים ישחקו פה כדורגל, כאילו זה אינטרס לאומי שיהיה פה כדורגל מוצלח יותר. יש אצלנו תרבות של אהבת ספורט, לא התצטיינות בספורט. אם כבר, שיתחילו בעבודה על כושר, כוח וגמישות בגני הילדים ובבתי הספר.

איציק 10 באוקטובר 2017

מעולה, אתה צודק. מדינת ישראל צריכה לעודד ספורט ולאפשר פעילות גופנית. אחר-כך, מי שירצה שיבחר בכדורגל. זו לא צריכה להיות משימה לאומית.

יוני (המקורי, מפעם) 10 באוקטובר 2017

איציק, אם כתבת לי בלי סרקזם, זה אומר שאתה לא אוהב אותי?

yaron 10 באוקטובר 2017

להיפך :-)

איציק 10 באוקטובר 2017

ללא קשר אם כתבתי לך אם או בלי סרקזם, אני לא אוהב אותך ;)

ירושלמי 10 באוקטובר 2017

ואני חושב שנמנע אסון.
מה אם היינו מגלים ששחקני הנבחרת (לא רק שיר צדק) מקבלים "משפרי ביצועים" במהלך ההכנות והמשחקים של הנבחרת, ועדיין יוצאים עם תוצאות כ"כ משפילות?
אז תארו לכם כמה היינו שווים בלי אותם "משפרי ביצועים"…

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

האירוניה היא שרק שחקנים שמעוניינים לעבוד קשה יותר באימונים מכפי שהגוף באופן טבעי מאפשר, נוטלים חומרים אסורים. כמה שחקנים כאלה יש בנבחרת לדעתך?

איציק 10 באוקטובר 2017

אני דווקא חושב שהרבה יותר לוקחים משפרי ביצועים מאשר מתאמנים חזק. מסתפקים במועט :-)

ירושלמי 10 באוקטובר 2017

בעיקר הלגיונרים שנמצאים כבר שנים בחו"ל.
ניר ביטון, אלמוג כהן, חמד, אולי טב"ח הבלם.
אני מניח שגם צדק שייך לאותו ז'אנר של שחקנים, בלי הרבה כשרון ברגליים אבל הרבה השקעה עצמית ועבודה קשה באימונים.

אתה באמת חושב ששיר צדק ידע מה הוא לוקח? נראה לך שהיה לו ספק?

yaron 10 באוקטובר 2017

גיל, לדעתי במקרה הזה צדק לקח חומר ממריץ לקראת משחק שלא קשור לכמה הוא שקיען באימונים.

no propaganda 10 באוקטובר 2017

ייתכן שבחלק מהמקרים אבל לא נראה לי שזה המקרה של צדק, אחרת למה צריך לתת לו אותם לפני משחק?
לדעתי זה כדי לשפר את הכושר במשחק עצמו(גם במראדונה לא הייתי חושד כמתאמן כפייתי)

yaron 10 באוקטובר 2017

"איך אמרנו שאנחנו קוראים לזה, משפרי ביצועים?"
שיר צדק לאלונה בשידור חי.
אם יש משהו דחוף שההתאחדות צריכה לעשות זה לבדוק אם היו עוד מקרים ועוד שחקנים.

בלייק 10 באוקטובר 2017

אני חושב שהכוונה היתה לישיבת התכנון שלפני מסיבת העיתונאים. כלומר, ההנחיה שיצאה (מהדובר?) היא לקרוא לזה משפרי ביצועים.

yaron 10 באוקטובר 2017

יכול להיות אבל מה שאתה ואני חושבים לא מספיק במקרה הזה.
המשפט היה הזה צריך להביא לחקירה רצינית.

בלייק 10 באוקטובר 2017

ברור.
זאת סתם דעתי בהקשר "פליטת הפה".

vered s 10 באוקטובר 2017

סתם. גיל. באמת שסתם. ההיתאחדות היא לא גננת. יותר מזה ההיתאחדות מוסד פוליטי מיושן לא ככה? המועדון בבעלות פרטית אמור להיות מקצוען. האנשים שעובדים בטופ על משכורת גבוהה חייבים להיתעדכן וללמוד. אי אפשר גם להפריט בטענה שככה הכי טוב ואז בכל כשילון להיתבכיין למוסד שנישאר ציבורי. רציתם לבד? קחו אחריות.

אמיתי 10 באוקטובר 2017

יאפפ
ועוד אם הסיפור מואן נכון בלי קשר לאינטרסים מאחוריו אז בכלל ההתאחדות זה לא האישיו פה..
כאילו שחסרים דברים לבקר בהם את ההתאחדות..ממה שהתפרסם זה נטו אשמת השחקן והמועדון המרגש שלו.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

אני בטח לא מנסה להסיר אחריות, לא משיר צדק ולא מבאר שבע, הם האחראים הבלעדיים לפשלה האדירה הזאת. אבל, ההתאחדות מנסה לרחוץ בנקיון כפיה, האם היא מלאה את תפקידה? עזבי באר שבע, מכבי, חיפה, להן יש את האמצעים לדאוג להשאר מעודכנות ברשימת החומרים האסורים. מה לגבי שאר הקבוצות? ההתאחדות לא צריכה לעזור להן? מה לגבי השחקנים בשאר הקבוצות? ההתאחדות לא צריכה לפחות להדריך אותם לגבי הסכנות? מה האחריות של ההתאחדות אם כך, לספק כסף למשפחת לוזון ומקורביה ותו לא?

yaron 10 באוקטובר 2017

ברגע שכבר החלטת שזאת "פאשלה" אתה כבר מתחיל להסיר אחריות…

גיא זהר 10 באוקטובר 2017

גיל, כרגע אנחנו לא יודעים אם הייתה פשלה בהפועל באר-שבע/שיר צדק או כוונת מזיד למרות שהאפשרות הראשונה יותר סבירה (שני הצדדים צריכים להיות מטומטמים על מנת לקחת הימור כזה).

איציק 10 באוקטובר 2017

לדעתי זה הדבר הכי סביר בכדורגל שלנו, שני הצדדים מטומטמים.

yaron 10 באוקטובר 2017

משחק על 10 מיליון יורו. הרבה אנשים עשו דברים מטומטמים במצבים כאלה (לאו דווקא שקשורים לספורט).

זיו 10 באוקטובר 2017

זה נבלה וזה טריפה.
בראיון ששמעתי אמר נציג הנבחרת שהם שולחים לבדיקה יזומה את כל התוספים שהם נותנים לשחקנים (מה בדיוק עוזר תוסף שנותנים יומיים שלושה לא ברור לי אבל נניח לזה).
עם זאת מסכים לחלוטין שלא יעלה על הדעת שיתנו לשחקנים חומרים בלי להגיד – לפחות למי שמבקש – מה יש בזה בדיוק, לתת לו את פירוט המרכיבים ומה שהוא מבקש.
אותו דבר חייב לעבוד לצד השני.
אני לא מצליח להבין איך מצד אחד באר שבע כבר הודתה שהיא נותנת לשחקנים תוספים שונים, לרבות מה שכונה כדורי הרזייה שבטח לא ניתנו רק לשיר צדק. איך יכול להיות שדבר ראשון לא יוצא מייל או פקס מההתאחדות לבאר שבע – "אנא העבירו לידנו פירוט כל התוספים שניתנו לשחקנים שלכם בשנה האחרונה כולל פירוט השחקנים".
אותו מייל צריך לצאת בכיוון ההפוך על ידי כל הקבוצות לנבחרת ובעיקר על ידי ההסתדרות האמיתית שאמורה להגן על השחקנים שבטח זכאים לדעת אם לא הפילו אותם בפח.
מה היה עושה שחקן נבחרת אם היה מגלה שאכן קיבלת וסף חשוד – האם היה מהמר אם יפול ברולטת הבדיקות אחרי המשחק או שהיה מעדיף להיפצע בפתאומיות.

no propaganda 10 באוקטובר 2017

אני מבין למה לשחקן יש זכות לדעת מה הוא מקבל אבל למה שקבוצה פרטית תחלוק סודות כאלב ואחרים עם ההתאחדות או כל גוף חיצוני?

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

איפה משיגים את הכדורים האלה אני לא מקצוען ויכול להעזר בהשלת כמה קילוגרמים. יש ממש בדיווח? איפה איפה קונים? בוא נסגור על מייל אנונימי תשאיר פרטים ואצור קשר. אם זה מה שספורטאינו המצטיינים לוקחים לכל הפחות אעבור ממצב מיני-פדלאה למצב של כדורגלן ישראלי…

yaron 10 באוקטובר 2017

לנציג קוראים ליאור מני. הוא עובד עם הנבחרת, מכבי ת"א ומכבי חיפה. עושה רושם של איש מקצוע רציני.
חפש ראיון איתו:
"שיר צדק לא קיבל שום תוסף מזוהם מאיתנו"

ניר 10 באוקטובר 2017

אני לא מצליח להבין למה ההתאחדות לכדורגל, במסגרת התקציב המנופח שלה, לא דואגת לבדוק את כל תוספי התזונה הרלוונטיים לכדורגלנים ומוציאה מסמך מסודר עם המלצות לתוספים שעברו בקרה לקבוצות.

זה לא צריך להיות מסמך מחייב והקבוצות יכולות אחר כך לעשות מה שבא להן, אבל הציפייה מגוף מנהלתי בספורט המקצועני היא להיות גורם שלא עסוק רק בלתת קנסות לקבוצות אלא גם לייצר משהו שמסייע לקבוצות.

אמיתי 10 באוקטובר 2017

בחיאת. אתה באמת חושב שיש לבאר שבע בעיה לדעת מה לא חוקי? זה לא מפורסם באתר פיפא? זה לגמרי לחפש שעיר לעזאזל. אחריות של מי שמספק תוסף לדעת אם הוא לא חוקי

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

לבאר שבע ברור, מה לגבי סכנין? מה לגבי הפועל אשקלון? לשחקנים שם לא מגיעה הגנה?

אמיתי 10 באוקטובר 2017

גיל. עושים גוגל. שולחים מייל. מי אחראי שם על התזונה והתוספים? יש רופא קבוצה- זה חלק מהתפקיד שלו בימינו.
למצוא שחקנים באפריקה ובליגות נידחות הם מצליחים אבל רשימת החומרים האסורה נמצאת בצפון קוריאה?
ובמקרה זה קרה דווקא לשחקן של בש..הם משתתפים במפעל אירופאי. קצת לקיחת אחריות..

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

אמיתי, אחלה, אז ההתאחדות לא צריכה לעשות כלום חוץ מלדאוג לנבחרת ולמכירת כרטיסים למשחקי הנבחרת לדעתך?

איציק 10 באוקטובר 2017

רצוי שגם את זה לא תעשה, אתמול היא מכרה כרטיסים ליציעים לא קיימים. מזל שלא מכרה לאצטדיון הלא נכון.

אמיתי 10 באוקטובר 2017

לא. זה לא העניין גיל. במקרה המסויים הזה ובאופן כללי בקשר לסמים הספורט האחריות היא של הקבוצה והשחקן בראש ובראשונה. אתה באמת חושב שעם יום עיון צדק לא היה מקבל את התוסף הזה? פה הפאלטה?
אני לא חושב שההתאחדות היא העניין פה. לשם שינוי.. מעניין מה קרה במקרים אחרים בליגות אחרות (אני תוהה בתמימות). מניח שההתאחדות לא הואשמה במחדל אלא הקבוצה והשחקן

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

אחלה, אז ההתאחדות לא חייבת שום דבר לשחקנים ולקבוצות שעל חשבונם היא מתפרנסת, מה לעשות זה שאתה קובע שזה לא העניין, לא אומר שאני מסכים שזה לא חלק מהעניין

איציק 10 באוקטובר 2017

אמיתי, לשם שינוי אני חושב כמוך, למרות שמאד נהנה להאשים את ההתאחדות וזה די עושה לי נחת. מה שאותי מעניין יותר, כמה בדיקות של סמים עושה ההתאחדות בארץ, מה אחוז הנתפסים ואיך הסטטיסטיקות הללו ביחס לליגות האחרות באירופה. אולי אם היד של ההתאחדות הייתה יותר על הדופק באופן כללי, אז מצבנו היה טוב יותר, גם אם שיר צדק היה נתפס קודם לכן.

איציק 10 באוקטובר 2017

גיל, אתה מביא כדוגמה את סכנין או אשקלון שלהם אין תזונאי שיוכל לבדוק ולעקוב. אם כך, אז גם אין להם מי שייתן חומרים אסורים והכל בסדר.

אמיתי 10 באוקטובר 2017

גיל. זה חלק מהעניין. אבל בהחלט במקרה הזה החלק הזניח.
אני באמת לא שולט בחומר וייתכן שאני מפספס פה משהו (ועוד איציק מסכים איתי..) ובגלל זה מעניין אותי לדעת מה קרה במקרים אחרים

no propaganda 10 באוקטובר 2017

לדעתי אם ההתאחדות הייתה שולחת מייל\עושה הדרכה זה היה כמו קורסי האתיקה בחברות הייטק(אולי גם לא הייטק) אמריקאיות.כל שנה אני עושה קורס על הטרדות מיניות ועוד אחד התנהגות עסקית ועוד אחד על אבטחת מידע. הקורס הזה לא תורם לי כלום וזה ברור לכולם כולל למנהלים של החברה. הסיבה היחידה שאני עושה אותו זה כדי לכסתח את החברה במקרה ואני אעשה משהו לא בסדר ואטען שלא ידעתי.
אז ההתאחדות הייתה יכולה לעשות דבר דומה, אבל בפועל זה לא היה משפיע על כלום חוץ מזה שאי אפשר היה להאשים את ההתאחדות. בתור אחד ששונא את הקורסים האלה ומאמין שכל אחד צריך להבין מה אסור ומה מותר(סה"כ דברים די בסיסיים) אז אני גם לא חושב שההתאחדות צריכה לעשות משהו. הקבוצות והשחקנים צריכים לקחת אחריות ולדעת מה אסור ומה מותר. בכל מקרה אף אחד לא זוכר בעל פה מה אסור ומה מותר וצריך לבדוק באינטרנט

yaron 10 באוקטובר 2017

איציק,
אותי מטריד הרבה יותר שמכרו כרטיסים למשחק של נבחרת שלא קיימת…

איציק 10 באוקטובר 2017

ירון,
אתה טוען שנבחרת ספרד לא קיימת?

yaron 10 באוקטובר 2017

לפי ליאור מני "בנבחרת כל המידע הרפואי והשימוש בתוספי תזונה תמיד זמינים"
למי שמעוניין לקרא – חפש בגוגל:
"שיר צדק לא קיבל שום תוסף מזוהם מאיתנו"
תזונאי הנבחרת, ליאור מני: "אנחנו מחמירים בנושא הזה"

איציק 10 באוקטובר 2017

ומה חשבת שיגיד "לאף אחד אין גישה, אני נותן מה באלי ואל תתערבו לי בערבובים כמו שאתם לא מתערבים לרוסנובסקי." נראה לך?
אולי הוא דובר אמת, לא חושד בקשרים, אבל האמירה צפויה בשני במצבים, גם אם דובר אמת וגם אם לא.

yaron 10 באוקטובר 2017

"האמירה צפויה בשני במצבים, גם אם דובר אמת וגם אם לא.
מתי זה לא כך?
קרא את הכתבה. הוא בחור רציני ומסביר שם איך ההתאחדות מתנהלת בנושא.
לא נשמע כמו " הסתדרות"
אם הרעיון הוא "אשמים עד שיוכח אחרת" אז סבבה.

איציק 10 באוקטובר 2017

אני לא מאשים, לא קראתי את הראיון ומאד יתכן שהוא אדם סופר רציני ואומר דברים נכונים. אני התייחסתי למה שכתבת בתגובה. זה נראה לי לא רציני לצטט משהו שנשמע "אני בסדר גמור," ומזה להסיק שהוא בסדר גמור. אם יש לך לינק, ויש לך אפשרות לצרף אותו, אשמח.

yaron 10 באוקטובר 2017

טוב, זה מתחיל לעצבן אותי.
איך אתם מכניסים קישורים???

איציק 10 באוקטובר 2017

זה לא ראיון, זו כתבה של ערוץ 5. חשבתי איזה ראיון מקיף עם עבודת שטח לפני. לא הייתי בונה על זה תאוריות. אולי הוא בחור מאד רציני ודובר דברים נכונים, אבל לא הכתבה הזו היא אשר ניראת כהוכחה לכך.

איציק 10 באוקטובר 2017

ירון, סוף סוף כתבת משהו שאני יכול להזדהות איתו :-)

yaron 10 באוקטובר 2017

איציק,
קראת את התגובה עד הסוף? כתבתי חפש בגוגל והוספתי את הכותרות.
בפעמים האחרונות שניסיתי המערכת לא נתנה לי להוסיף קישור.
נעשה עוד ניסוי.

לא עובד… מה עשיתי ????
אני מוכן לשנות ניק ל"דה באזר צדק" אם יוציאו אותי מהרשימה השחורה :-)

yaron 10 באוקטובר 2017

גם אתה לא מצליח?
תראה מה זה, מכל המגיבים דווקא אני ואתה… ;-)

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

"אין קיצורי דרך", סיים מני, "לא כל אחד הוא רונאלדו, שעובד קשה ומאוד מסודר בגוף שלו ובהרגלי התזונה שלו. חלק מהתוספים הם מוצרים מזוהמים ולכן יש אחריות של בדיקות מעבדות לתת גושפנקה שהמוצרים האלו נקיים. האחריות היא של השחקן גם של אנשי מקצוע, שיכולים לשלם את המחיר במקרים כאלה. בנבחרת כל המידע הרפואי והשימוש בתוספי תזונה תמיד זמינים".

זה, חברים, תיאור של מעבדה סטרילית. אמר ואמר כלום ושום דבר כמו שמוכר באותו מחוז פרסום.

yaron 10 באוקטובר 2017

אתה מבין מה הבעיה?
גם כשמישהו עושה משהו בסדר אנחנו נשארים ציניים…
לא יודע מי זה מוטי פשכצקי אבל הוא לפחות טרח לדבר עם מישהו עם שם ולא עם "גורמים בהתאחדות".

איציק 10 באוקטובר 2017

ירון, לא ניסיתי לצרף לינק כי הוא לא מאפשר לי אנגלית, ואני לא מכיר לינק ללא אנגלית.
אם יצא לצרף לינק עכשיו אז אני לא מבין כלום (בכל מקרה אני לא מבין כלום): ניסיתי, לא עבד.

אמיתי 10 באוקטובר 2017

ירון איציק
לפי מה שבני כתב הם מטפשרים לינקים ואנגלית רק שזה לוקח זמן

איציק 10 באוקטובר 2017

אמיתי, פעם מזמן זה היה ככה, עכשיו קופצת לי הודעה שזה ספאם, חזור להודעה ותבדוק בלה בלה בלה…
אין שום אפשרות להעלות זאת גם עם המתנה. נחשון כתב שהוא מצליח להכניס אנגלית רק כשהוא נכנס ככותב ולא כמגיב. גיא מצליח מסיבות שהוא לא מגלה.

אחד העם 10 באוקטובר 2017

רב הנסתר על הגלוי.
אי אפשר לקבוע קביעות , כשאין ולו בדל עובדה.
שמעתי איש מקצוע בכיר שמייעץ להתאחדות, שאומר שהכל מתועד וממוסמך, קונים מספקים מובילים ששולחים את החומר למעבדות בלתי תלויות לבדיקה ובהתאחדות יש עותקים של הבדיקות ותצהירים של הספקיםץ
וגם לסיפור הזה אינני יודע האם להאמין,
אני כן יודע מה הייתי עושה היום , לו הייתי ספורטאי פעיל.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

אבל אני כתבתי רק על מה שכן ידוע בעניין

אחד העם 11 באוקטובר 2017

מה שמפורסם בעיתונות הספורט, אינו בחזקת עובדה

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

הפרובינציאליות שבה אנחנו מתעסקים בעניין היא-היא חלק מהעניין כמעט עד האפלה על העניין עצמו וכאן נכלל כמובן גם כותב הבלוג שמחפש הזדמנות להטריל ולא עושה מאמץ לאחוז בעובדות.

אני בתור האוהד הנייטרלי שמצהיר על העדפתו הברורה לבאר-שבע מול כל תלאביבית, אמרתי שהגישה של באר-שבע במקרה המדובר היתה פרובינציאליות של הכדורגל הישראלי והתגובה הרשמית מנומנמת ומנמיחה להבות שאי אפשר להנמיך.

בקרב היו-אף-סי, ארגון קצת יותר פופולרי מהליגה הישראלית בכדורגל, נתפס פעם שנייה מי שרבים מגדירים כלוחם הטוב בכל הזמנים ג׳ון ג׳ונס וכך נמנע קרב פוטנציאלי בעל רווחים גדולים מאוד בינו לבין לוחם הרבה יותר גדול ממנו גופנית (שגם כן נתפס עם חומרים מעכבי אסטרוגן) בשם ברוק לסנר והארגון איבד לגיטמציה בגלל שפעם שנייה נתן את אותה חשיפה ללוחם מסומם ונטול כבוד.

ההתאחדות לכדורגל אמורה להיות מעודכנת וזו הסיבה שהיא בכלל קיימת, שכן לאף גוף אחר במדינה לא אמור להיות גישה כזו לעניינים הגלובליים בספורט בכלל ובכדורגל בפרט שכן העולם הספורטיבי המאורגן בנוי על התאחדויות מקומיות וגלובליות. ראינו בעקבות האירועים החמורים בטור דה פראנס איך הגישה משתנה ב-180 מעלות כי מבינים שאין ברירה. אצלנו הכל נשאר על מי מנוחות וכאן ההתאחדות יכלה לעשות מעשה שנקרא הגדלת ראש במקומותינו ולעזור לקבוצות לעזור לעצמן שכן אם הן מצליחות הדבר משליך גם על ההתאחדות לכדורגל ואמור להיות להן אינטרס משותף, אלא אם הכל פארטייה. ב״ש מבחינה היתה צריכה להבין שאם היא לא תדאג להיות מעודכנת ולהבין שהיא כאן נכנסת לעולם שגדול על מידותיה אז אף אחד לא יעזור, מה שאכן קרה. לאחר שנחשף והתגלה היתה צריכה פשוט לעמוד עם עצמה ולנסות לשרוד את הסערה (הראויה) ולהבין שאת אנשי ההתאחדות הכדורגל הישראלי כמו גם את אלה שלא נוגעים בהם, לא ממש מעניין הכדורגל פה.

עידו 10 באוקטובר 2017

לא מבין למי הטענה. להתאחדות? זה גוף שצריך לעשות דברים הרבה יותר משמעותיים ולא עושה אותם.
לתקשורת? למה אין זרקור על ההתאחדות? למה אין זרקור על שיר צדק? בכמה מקומות קראת את הראיון המדומיין:
– "שיר מה לקחת לפני המשחק?"
– "אין תגובה".
– "מי נתן לך את זה?"
– "אין תגובה".
אף אחד לא מנסה אפילו לשאול מה היה שם. מחכים לעונש, וזהו. כאילו אין או שחקן עבריין או מועדון רשלן (לפחות) שמאחורי המעשה.
כולם סבילים בעניין הזה, זה פשוט קרה.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

בול, הבנת בדיוק למי אני באמת בא בטענות

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

ההתאחדות היא לא שוויץ אבל הגישה של ראשיה, ממניה ודובריה היתה כאילו מדובר באיזה גוף מפלנטה אחרת. מה שנקרא הם התחילו. ככה אנחנו נראים ואתה יכול לדבר על קבוצה רשלנית ועיתונאים שטחיים ולהיות צודק.

איציק 10 באוקטובר 2017

גיל, עוד משהו.
נניח ואני מקבל לחלוטין את דעתך, עדיין, בסדר העדיפויות של מה שההתאחדות, סליחה, ההסתדרות אמורה לתקן זה נמצא רחוק מאד. יש כל-כך הרבה דברים קודם שלא הייתי נתפס דווקא לזה.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

הסיבה שנטפלתי גם לזה היא פשוטה, ההסתדרות הזאת בתגובה לכל העסק רק סיפרה לכל העולם שהיא בסדר, הנה תראו את התזונאי שלנו, תראו איזה מקצוען, והעיתונאים קנו את החרא הזה ולא שאלו אף שאלה לגבי הדברים שכתבתי כאן.

yaron 10 באוקטובר 2017

אז שאני אבין,
איך קבוצות יודעות את התקנון, חוקי העברות ועוד מיליון דברים שכל קבוצה חייבת לדעת אחרת היתה חוטפת על ימין ועל שמאל.
גם אם הכנס היה בתגובה למקרה (וזה בסדר גמור ואפילו רצוי) אני לא קונה את זה שאין נהלים מסודרים גם לגבי סמים.

גיל שלי 10 באוקטובר 2017

ירון, בוא נגיד זאת כך, במקרה הזה הכתוב בפוסט לא מבוסס על השירות שלי כמו בדרך כלל, אלא על גורמים

yaron 10 באוקטובר 2017

הבנתי וזאת בדיוק הסיבה שאשמח אם תוכל להרחיב.
הכנס היה לגמרי במקום ואפילו נדרש לאחר מקרה כזה בלי קשר לזה שאם זה הכנס הראשון זה בזיון.
אתה טוען שההתאחדות לא שולחת שום אינפורמציה בנושא לקבוצות. מוזר אבל אני מאמין לך.
מעניין אותי לדעת מה עוד ההתאחדות עושה (או לא עושה), מה כתוב בתקנון, מה ההנחיות, איזה חומרים עומדים לרשות הקבוצות, האם יש דיווח לקבוצות כששחקן מקבל תוסף בנבחרת וכו'.

yaron 12 באוקטובר 2017

גיל,
רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות: "ראינו לנכון לקיים יום עיון ומפגש בנושא מתוך החשיבות שאנחנו מייחסים לעניין. ההתאחדות מעבירה למועדונים חומרים בנושא באופן קבוע."
יכול להיות שהוא משקר במצח נחושה…

איציק 10 באוקטובר 2017

אני מציע לכולם להירגע, אני לא יודע האם זה נכון אך קראתי שרגב אמורה להעניק לעיני פרס ישראל לו ולהתאחדות לכדורגל. אז כנראה אנחנו בכול זאת מפספסים משהו כשיורדים על ההתאחדות ועיני בראשם.

yaron 10 באוקטובר 2017

כשייתנו גם לי להכניס לינקים אני ארגע!

איציק 10 באוקטובר 2017

תגיד תודה שאתה יכול להגיב בעברית!!!

גיא המלך (a.k.a yaron) 11 באוקטובר 2017

קטן אמונה אתה…

אביאל 10 באוקטובר 2017

גיל – השאלה איך זה עובד במדינות אחרות, מי אחראי שם ? אם בעולם זה נמצא בידי הקבוצות אז זה הסטנדרט ולפוסט שלך אין באמת בסיס להישען אליו.

yaron 10 באוקטובר 2017

גם במדינות אחרות זה כנראה עובד גרוע מאוד. אחרת איך זה שנתפסים שחקנים במדינות עם תרבות ספורט?

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2017

זו בדיוק נקודת העיוורון.

זינק 10 באוקטובר 2017

זה לא עובד גרוע, זה עובד להם יופי.
למעט מספר גופים מאוד מצומצמים, לכולם נוח המצב כי כולם מבינים שהספורט העולמי מפוצץ בחומרים אסורים.
אין כמעט ענף שאין בו מעורבות של חומרים אסורים.

אביאל 10 באוקטובר 2017

לא דיברתי על אם זה טוב או רע, דיברתי עובדתית, האם ההתאחדויות אחראיות על זה ? אם כן אז הטענה של גיל נכונה, אם לא, אין מה לבוא בטענות להתאחדות, דברים כאלה נבחנים בהשוואות.

ההיגיון אומר שזה צריך להיות ביד של הקבוצה, שם השחקן נמצא, היא משלמת לו את השכר והיא גם מבטחת אותו, מטפלת בו רפואית וגם מבחינת יחסי ציבור. הטיעון שמצגת של התאחדות היתה גורמת לשיר צדק לא לקחת תוספים כאלה או אחרים היא דיי חלשה, זה גם מפתיע זה מגיע מגיל, מאמין גדול בשווקים החופשיים (נקודה למחמאה כקורא ותיק שלו) שחושב שתכנון מרכזי עדיף על אחריות אישית של הפרטים, הרגולציה הבינלאומית עדיפה במקרה הזה, העונש שם יותר רציני ופחות פתוח למיניפולציות של משחקי כוח פנימיים.

מכביסט שמאלני 11 באוקטובר 2017

יש רק 2 אשמים במקרה הזה שיר צדק והפועל בש, כל הניסיונות לזרוק את זה על ההאתחדות הם די מביכים.

בכלל לא הבנתי את הטענה של גיל ולא מבין את הסלחנות הזו כלפיי בש.

מכביסט שמאלני 10 באוקטובר 2017

מה שבטוח שיר צדק במלכוד, להפיל את המועדון ביחד איתו או לקחת על עצמו את הכל, זה חתיכת כתם גם לבש וגם לשיר צדק.

התקשורת מאוד אכזבה שלא שואלת שאלות קשות בנוגע למקרה, מצד שני מכבי לא החזירה כדור חוץ והפכה לאויב העם.

שלו 11 באוקטובר 2017

כמו שאני הבנתי יש לפרשה כמה רבדים:
1. שיר צדק – נסיון הפללת הנבחרת, האם לקח משהו אסור במסגרת ופיקוח הקבוצה או באופן אישי. ביודעין או בטעות ומה עשה אחרי כן.
2. "הפרשה" – איך טופלה באופן מקומי האם הייתה התארגנות מטעם הקבוצה להפיל משהו אחר באחריות או חקירה אמתית למציאת המקור המזהם.
3. ממד רחב יותר הפועל ב"ש – איך שחקנים חוזרים מהר מהצפוי מפציעות, האם יש רישום של התוספים שהם מקבלים, האם יש עוד שחקנים שכושרם הנהדר הוא תוצאה של התערבות חיצונית.
4. ממד רחב יותר כדורגל ישראלי – מה קורה בשאר הקבוצות, למה אין בדיקות בשגרה ובהפתעה. איך יכול להיות שבמשחק כמו מכבי ת"א הפועל ב"ש על אליפות לא נלקחים בדיקות מכל השחקנים בסגלים של שתי הקבוצות.
5. איטליה – פרשת הקלצ`ופולי הפחידה מאוד את ההתאחדות האיטלקית, למרות מה שנראה הפרשה די טויחה.
ראשית השתדלו מאוד לא לחקור מעבר לשנים 2004-2006, ולא מעבר לנתונים שיבוץ שופטים עפ"י הזמנה.
למרות שהתופעה הייתה רחבה מאוד ( מעבר לשנים, ובתחומים רבים אחרים) לא בדקו את תופעת סימום השחקנים או תוצאות מיוחדות.
אציין גם שיש הרואים בפרשה כסיבה המרכזית לשקיעת הכדורגל האיטלקי, העדרות מילאן ויובה ממספר שנים מליגת האלופות, ירידה בניקוד ובריחת השחקנים מהשורה הראשונה. להתאחדות האיטלקית במשמעות הייתה אובן הכנסות. ולכן ברור לחלוטין מדוע אין לה אינטרס לחקור פרשות.
אני מניח שההתאחדות שלנו לא שונה.
מה יקרה אם יתברר שפרויקט ברקת בנגב נשען על חומרים אסורים?
או שהפרויקט של מיץ' הוא כזה?
שהגאונות של טביב מקורה בחומרים אסורים?
מה אז יקרה?

מכביסט שמאלני 11 באוקטובר 2017

כרגע מה שקורה בבירת הנגב, זו שתיקה עבריינית כלפיי פרשה מאוד חמורה.

דרך אגב מה שעוד חמור בפרשה הזו, ששיר צדק עוד שיחק בכמה משחקי ליגה עד שהייתה המסיבת עיתונאים לפני פלזן.
אותי זה מאוד מקומם .

שלו 11 באוקטובר 2017

למי יש אינטרס שידברו ויתחקרו?

גיא המלך (a.k.a yaron) 11 באוקטובר 2017

לא בטוח שהשתיקה הזאת היא עבריינית.
אם החומר הוא מהקבוצה, ברור שהם יעשו הכל כדי לא להפליל את עצמם. אם השחקן עשה זאת על דעת עצמו ברור שינסו לטעון שמדובר בטעות אנוש.
כך נוהג כל מי שנחשד בביצוע עבירה וזה טבעי.
לגבי ההתאחדות, מאחר ומדובר במשחק ובחקירה במסגרת אופ"א, סביר להניח שלהתאחדות אסור להתערב בשלב הזה ולשבש את החקירה.
אני בטוח שבמהלך הדיון/משפט צדק יישאל את כל השאלות החשובות ואם יתגלה שהחומר מהקבוצה אז גם הקבוצה.

מכביסט שמאלני 11 באוקטובר 2017

אחרי הפאדיחה שעשו כשניסו להלביש את זה על הנבחרת…עדיף להם לספר לנו את האמת ולא לשתוק כמו אנשי מאפיה בחקירה של המשטרה.

yaron 11 באוקטובר 2017

אני חושב שעדיף להם לנסות לצאת מהסיפור הזה עם מינימום נזק.
יכול להיות שהם לא פעלו/פועלים נכון אבל האינטרסים שלהם ושלנו (אוהדים, התאחדות, הליגה) לא זהים.
כרגע לא ברור אם החומר ניתן ע"י הקבוצה או נלקח עצמאית ע"י צדק, אני מנחש שכולנו נהיה יותר חכמים אחרי החקירה באופ"א.

שלו 11 באוקטובר 2017

לדעתי את אופ"א זה לא מעניין,
יתנו עונש (מניח שנתיים הרחקה), וימשיכו הלאה.
לא יבזבזו זמן על שיר צדק.

yaron 11 באוקטובר 2017

אופ"א זה מה יש בשלב הזה. הם תפסו והם מטפלים. רק אחרי שיסיימו יכול להיות המשך טיפול אם בכלל.
אופ"א מתייחסים לנושא ברצינות, אם צדק יצהיר שלקח פעם אחת על דעת עצמו, אז כן, ייענש וימשיכו הלאה. אם יתברר שקיבל מהקבוצה גם הקבוצה תיענש. אם יתברר (יוכח) שזה לא מקרה בודד יהיה שמח.

גיא זהר 11 באוקטובר 2017

שלו, השאלות שלך, בניגוד לאחרים כאן שברמת המכתב לרגב, רציניות ולכן אשתדל לענות למיטב ידעתי.
בגדול גם אני מקווה כאוהד באר שבע שמתבצעת בקבוצה חקירה רצינית (בהנחה שהדברים נעשו על ידיה או על ידי צדק בטעות) ושנקבל תשובות. מכיוון שאופא עורכת בדיקות סמים אחרי הרבה משחקים קשה לי להאמין שהקבוצה עשתה זאת במזיד, בטח לאורך זמן. כרגע גם אם נערכה בדיקה כזו, לא יתפרסמו תשובות כי זה אלו לפגוע בנימוקים לצורך ועדת המשמעת. הרמיזות לגבי הנבחרת היו בהחלט לא במקום (ככל שאנחנו מבינים, יצטרכו לתת תשובות למה רמזו). לגבי החזרה המוקדמת מפציעות: אני מכיר שתי דוגמאות: ויטור שהחליט פעמיים לא לעבור ניתוח ושהר שגם החליט לא לעבור ניתוח (במקרה של שהר היו שחקנים שלא עברו ניתוח שחזרו לפניו, ברדה הצהיר על כך והיה עוד אחד שברח לי השם שלו). אני לא חושב חוץ מאלו יש דוגמאות, להיפך. לגבי הכושר (הגופני?), הוא טוב מזה של שאר הקבוצות החצי חובבניות, אבל לא מזה של מכבי. אני בטוח (או רוצה להיות בטוח) שיש רישום של התוספים, עד כמה הוא מדויק מקווה שהקבוצה תתן פרטים אחרי שיפסק העונש. שקיפות או לא שקיפות. יש בדיקות סמים אחרי משחקים גם בארץ. לא מספיק. דרך אגב, גם באירופה לא אחרי כל משחק. גם בליגות האמריקאיות אין מספיק בדיקות. לא במקרה. ובד ובד, אני מעריך שבמהלך העשרים ומשהו משחקים שב"ש שיחקו באירופה בשנה וחצי האחרונות נבדקו שחקניה מספר פעמים. אנחנו יודעים שצדק עצמו נבדק אחרי בשיקטש ויצא נקי ושטאהא יא נקי גם בבדיקה שנבדק לצד צדק אחרי מאריבור. לא צריך להוסיף שהבדיקה השלילית של צדק היא היוצאת מן הכלל. להסיק ממנה על הכלל זה ללכת צעד אחד קדימה. אני כן מצפה מהקבוצה (ואתה יודע מה גם מההתאחדות) לחקירה מקיפה ופרסום התוצאות.

שלו 11 באוקטובר 2017

בדיקות הסמים בארץ באופן גורף נעשות בהזמנת ומימון הקבוצות, בד"כ כדי להיפטר משחקנים (ע"ע מכבי סל).
אני מצפה מההתאחדות, סליחה, לו היה ארגון תקין הייתי מצפה מההתאחדות:
א. בהכנה לעונה לבצע ריענון לכל הקבוצות ולקבוע אחד משניים, קבוצה יכולה להחזיק רופא / איש מקצוע של הקבוצה שנותן דיווח לאחראי בהתאחדות או להשתמש באיש מקצוע מטעם ההתאחדות אם אינה מעוניינת להחזיק באיש מקצוע כזה.
ב. איש המקצוע חייב לנהל תיקים רפואיים של השחקנים עפ"י סטנדרטים מסויימים הכוללים את כל המידע הרפואי הקשור להיותו ספורטאי והתרופות והחומרים שהוא מקבל כולל טיפולים כאלו ואחרים.
ג. כל קבוצה מממנת שתי בדיקות למחזור השחקנים יבחרו אקראית ע"י ועדת סימום. (העלות היא 400ָ יורו למחזור מבחינתי שיקזזו את זה מהכספים שקבוצה מקבלת כל שנה).
ד. במקרה של תוצאה שלילית בבדיקה אני מצפה מההתאחדות תחת משרד חקירות לחקור את כל עובדי המועדון כולל כולם.
במידה ומשהו מסרב (שזו כנראה זכותו האזרחית) ההתאחדות תמנע ממנו לקחת חלק במוצר שנקרא ליגת העל.

באופן ספציפי לגבי צדק, אני לא יודע אבל זה שנמצא ממצא אומר שב 24 שעות לפני המשחק הוא לקח משהו. לפעמים אנשים לוקחים סיכונים שבדעה צלולה הם לא היו עושים את זה. השאלה אם רק הוא ידע מזה בזמן אמת או שזה היה מטעם המועדון. והשאלה השנייה היא אחרי מעשה מי ידע ומה עשה.
לצערי, זה נראה כמו תיבת פנדורה, שלאף אחד אין אינטרס לפתוח.
כמו שאני מבין את המקרה, זה עניין של שנתיים – ארבע בחוץ. מבחינת שיר צדק זה נראה כמו הסוף.

yaron 11 באוקטובר 2017

אני הבנתי שבמקרה הזה שנה עד שנתיים.
אני בטוח שכולם חותמים כאן ועכשיו על שנה.
שאלה לגבי תחילת התגובה – אתה אומר שההתאחדות לא מבצעת בכלל בדיקות סמים מיוזמתה?

שלו 11 באוקטובר 2017

אני מנחש בוודאות…

ניר 12 באוקטובר 2017

כל הפוסט הזה הוא טעות ביסודו.

מי שאחראי מקצועית על ליגת העל בכדורגל היא מינהלת הליגות לכדורגל ולא ההתאחדות לכדורגל.

ובלי קשר גם במינהלת אני לא רואה כאן כאשמה אלא את שיר צדק ובהנחה שהחומר האסור הגיע אליו במסגרת הקבוצה אז כמובן שגם הפועל באר שבע אשמים, וההתנהלות שלהם לאחרונה מחוץ למגרש נראית כמו התוצאות על המגרש, משהו חורק שם.

Comments closed