יומן אליפות צהובה (18)

1500 מילים שאפשר לתמצת למשפט אחד, האם ג'ורדי מחויב לנצחון?

הכותרת נראית היום עוד יותר מתמיד, מנותקת מהמציאות. רבים יאמרו שאילו רק הפצועים היו בריאים, אחרים יגידו שהסגל לא איכותי מספיק, ישנם רבים שחושבים שאין למכבי קישור כלל. אך כל זה מנותק יותר מהמציאות בהשוואה לכותרת. ראינו אתמול למה מיטש משלם למאמן שכר גבוה יותר מלכוכב הראשי בקבוצה, אלא אם שמו של הכוכב הראשי הוא ערן זהבי. ההשפעה של המאמן עשויה לעלות על השפעת השחקן הטוב ביותר בקבוצה לטובה, כפי שברק בכר השפיע אתמול על המשחק. אך ראינו גם את הצד השני, ראינו כיצד מאמן יכול לחסל קבוצה בשלל אמצעים, וג'ורדי אתמול לא פסח על שום אמצעי לחיסול קבוצתו.

*

באר שבע עלו אתמול בהרכב שבו שני בלמים בינוניים ביותר, בלמים שעדיין לא הראו תיאום השנה. הם חסרו את השחקן החשוב ביותר שלהם במרכז המגרש, ג'ון אוגו. במשחקים הקודמים שלהם בהרכב שכלל את אוגו, באר שבע ספגו כמעט בכל משחק, אפילו רעננה האנמית של גיא לוי כבשה מולם. ברק בכר יכול היה לעלות למשחק מתוך מחשבה, איך אני נמנע מלספוג. לצערי זו מחשבה ריאלית גם בהרכב כל כך חלש של באר שבע מבחינה הגנתית, שכן מכבי השנה לא כבשה מול חיפה החלשה, לא כבשה שער באירופה בשלב הבתים, וגם התקשתה מאוד לייצר מצבים במשחק מול בני יהודה, כל עוד היה מדובר במשחק מסודר. אבל, ברק בכר ידע שהסתגרות תאפשר לו בוודאות לא להתבזות, אך הוא מחפש לנצח, הוא מחפש את התוצאה הטובה ביותר עבור קבוצתו, הוא לא מפחד להתבזות. ראינו את זה ביתר שאת כאשר חאתם עבד אלחמיד הורחק בצורה חסרת אחריות. נותרו לבאר שבע שבעים דקות לשחק בעשרה שחקנים, כאשר הבלם השני שלה הוא וובה בראון, הקשר האחורי היחיד הוא דן איינבינדר (זה שעבר השתלמות ארוכה בתיאטרון באר שבע גם במחלקה הקומית וגם במחלקה הדרמטית), והשוער שלה הוא דודו גורש. ברק בכר הסתכן בתבוסה, שכן אילו היתה עומדת מולו קבוצה שמחפשת להכריע את העונה, היא היתה אמורה להסתער על חומות הגנה כה חלשות. אבל ברק בכר לא חשב על מה יש להפסיד, הוא חיפש להרוויח את מה שניתן.

וזאת בדיוק תמונת הראי של ג'ורדי. ג'ורדי עלה בהרכב הכי טוב שיכול היה להעלות על דעתו במסגרת הנסיבות הקיימות. אבל זה היה הרכב טוב כדי לשחק 11 נגד 11, הרכב טוב לקבוצה שמחפשת לצאת להתקפות מהירות, להסתגר בחזקה, להשיב בניידות על הקישור הבאר שבעי. כשג'ורדי קיבל את המתנה, הוא לא קפץ על ההרחקה כמוצא שלל רב. אז אוקיי, הוא סימן לשחקנים ללחוץ. השחקנים לא הגיבו, לכן צעק ואיבד את קולו. אבל, נדרשה ממנו פעולה אקטיבית של שינוי אמיתי, פעולה כזאת לא הגיעה. אפילו גיא לוזון הכניס שחקן התקפה במקום שחקן קישור לאחר הרחקת טל בן חיים, ג'ורדי נאדה.

הוא פחד להתבזות מול עשרה שחקנים, לכן גם אכל את הדגים הסרוחים וגם גורש מהעייירה בבושת פנים. אבל תפקידו בתבוסה ובאיך שהעונה הזאת נראית עד עכשיו מבחינת היכולת גדול יותר. תפקידו של מאמן כדורגל הוא ללמד את שחקניו לחשוב לבד, לתת לשחקנים שיש לו את התפקידים המתאימים להם כדי שהם יפיקו את המיטב מעצמם. ג'ורדי מתנהל כמו מאמן כדורסל ישראלי. הוא הגיב לברק בכר בהחלפת מערכים, במקום ליזום מול קבוצה באמת חלשה בהרכבה. הוא לא נתן לשחקנים לחשוב אלא חשב במקומם, וכך שחקנים משחקים לאט יותר, שכן הם לא פועלים בצורה אינטואיטיבית אלא מנסים למלא הוראות. איזה שחקן של מכבי נראה אצל ג'ורדי השנה טוב יותר מכפי שראינו אותו? איזה שחקן למד אצל ג'ורדי השנה משהו? ג'ורדי עדיין מתנהל כספורט דירקטור שחושב מה צריך לשפר בקבוצה מבחינת ההרכב, במקום להוציא מהשחקנים את מה שיש בהם. לאחר הרחקת השחקן של באר שבע, ג'ורדי היה חייב להוציא את ריקן שלא תרם דבר. מאמן אמיץ יותר היה מעביר את שרן לעמדת המגן הימני שם נמצא יובל שפונגין ביכולת מאוד מאוד בינונית. מול עשרה שחקנים ניתן להסתפק בסוסיץ' ובאטוקיו בקישור המרכזי, ואז גם יהיו מי שימסרו לאצילי לפניהם את הכדור, ויפעילו את בלקמן בצד ימין, עטר בשמאל ווידאר במרכז. אבל יש בהרכב כזה סיכון, אנחנו עלולים לספוג. ובכן, מתאגרף שעולה לזירה מתוך מחשבה על הגנה בלבד, מבטיח לעצמו לחטוף מכות. וזה מה שקרה למכבי אתמול, היא עלתה לזירה מפוחדת.

החטא הגדול ביותר של ג'ורדי כלפי הקבוצה הוא חוסר האמונה שלו בשחקניה. מאמן לא יכול שלא להאמין בשחקניו, אם הוא לא מאמין בהם עדיף שיתפטר. ג'ורדי לא מאמין בשחקניו לכן הוא חושב שהוא צריך להנחות אותם איך לחשוב. הוא לא סומך על שחקניו, לכן הוא חושב קודם על איך לא לספוג, אפילו מול בני יהודה, אפילו מול קבוצה באר שבעית שבארסנל שלה יש אמנם ווקאמה ומליקסון, אבל פרט להם ולבעיטות מרחוק של ראדי, אין שום איום נוסף, בטח לא פקהארט. הוא מפחד, והפחד מחלחל לשחקניו. אלה כל האספקטים של האימון, ובכולם ג'ורדי נכשל כשלון חרוץ, עוד לפני שאני מדבר על המעבר ל4:4:2 מול ה4:3:3 וכל שאר הבבל"ת. ג'ורדי לא חיפש את נקודות התורפה של באר שבע, הוא חיפש לכסות על החוסרים של קבוצתו. כשעולים מול ברצלונה, אני יכול לקבל צורת מחשבה כזאת. לא כשעולים מול באר שבע נטולת כל שחקניהם המובילים בשדרה האמצעית וההגנתית.

*

אני מקדיש את הפוסט הזה לג'ורדי, אבל השחקנים ששהו על המגרש שותפים מלאים לאווירת הפחד והחשש. שרן ייני אינו ואף פעם לא יהיה כוכב כדורגל. הוא נמצא במכבי בגלל שהוא אמור להנהיג אותה אחרי הריק המוחלט שהיה בתחום הזה בעונה הקודמת. שרן לא צריך לחכות להוראות של ג'ורדי, הוא אמור בעת ההרחקה של באר שבע, לתפוס את באבין ובן חיים באזניים, להביא אותם אל קו שלושים המטר משער באר שבע. הוא אמור לצרוח על ריקן שיתחיל לשחק כדורגל ולנסות להפעיל את בלקמן, במקום לדרוך לבאטוקיו על האצבעות. הוא אמור לספק לבאטוקיו כדורים שיובילו להתקפות. הוא אמור לבוא לאצילי וללחוש לו באוזן, עכשיו זה עליך. מה שרן עשה מכל זה?

*

למרות כל האמור לעיל, לא קרה אתמול שום דבר שאמור למנוע ממכבי אליפות. כן ג'ורדי למרות הפציעות, למרות החוסרים, למרות הכשלים במבנה, למכבי יש את החומרים הדרושים כדי לקחת אליפות בליגה נטולת קבוצות חזקות, ובאר שבע היא קבוצה מלאה בחולשות, בטח במצבה הנוכחי. אבל, כמו שג'ורדי אמר לאחר המשחק, הקבוצה כולה וג'ורדי בראשה צריכים להתבונן במראה. הם צריכים לראות את הדמות המפוחדת שמביטה אליהם חזרה מהמראה. אם הביאו את סטיב מקלארן כיועץ, הגיע הזמן שהוא כאיש כדורגל יעמוד מול ג'ורדי ויגיד לו שמסי לא עובר דרך הדלת הזאת בקרוב. מקלארן צריך להגיד לג'ורדי שתפקידו לאמן את השחקנים שיש לו, לא לחשוב בשבילם, לא לנסות לנצח את המשחק בעצמו (נכון יותר לא להפסיד את המשחק בעצמו), תפקידו להקנות לשחקנים שלו יכולות, ולהעמיד אותם במקום הטוב ביותר עבורם, לאמן את הקבוצה שיש לו.

חשוב מכל, שמקלארן יגיד לג'ורדי את האמת על מקצוע האימון. כמו שג'ורדי אמר לי בראיון איתו, הספורט דירקטור בסופו של דבר תלוי בשחקנים. זה נכון גם למאמן. שג'ורדי יחליט, או שהוא מסוגל לקחת את מה שיש ולהוציא ממנו את הטוב ביותר, לשחרר שליטה ולהעביר אותה לידי השחקנים, או שיתכבד ויחפש תפקיד ספורט דירקטור במקום אחר. אחרי שיתבונן במראת מקלארן, ואחרי שיחליט שהוא אכן רוצה לאמן את הקבוצה, שהוא מסוגל לאמן את הקבוצה, ג'ורדי צריך לבוא לשחקנים. במצב הנוכחי כאשר מיכה פצוע, הוא לא יכול לשחק עם באטוקיו כקשר קדמי מול קבוצות נחותות שהוא יפגוש. הוא צריך את באטקויו באמצע, שבאטוקיו יביא את הכדור לשחקנים היצירתיים. אם הוא רוצה לבדוק בקישור הקדמי את סוסיץ', שיעשה כן. אם הוא רוצה שם את אצילי, גם טוב. הוא לא יכול להמשיך לאמן כדי לא להפסיד, הוא צריך לדרוש מהשחקנים שלו לנצח, וזה מתחיל מהגישה שלו.

ומעבר לכל זה, הוא צריך לבחור את השחקנים שמחויבים לנצחון, ולא לשום דבר אחר. טל בן חיים הבלם למשל, מחוייב מאוד להצלחות האישיות שלו, אבל הוא לא מוצא את החיבור לקבוצה. שפונגין הוא פתרון נח אבל בינוני מדי למכבי עד שדסה יחזור. ג'ורדי צריך להתחיל לחשוב איך הוא מוציא מהחומרים הטובים ביותר שיש לו כרגע את הקבוצה הטובה ביותר. הוא צריך להפסיק לחשוב שעכשיו מעבירים את הזמן עד שמיכה חוזר, עד שדסה חוזר, אני מקווה שהוא לא בונה על גולסה שיחזור. אין מה לחכות לרודריגז, צריך לעשות שינוי דרסטי. לכן אני כותב כל כך הרבה מילים, השינוי צריך להתחיל בגישה לפני הכל. השינוי צריך להיות בדרך בחירת ההרכבים, בדרך הצבת השחקנים, בנטילת יוזמה במקום בלחשוב איך מנטרלים את הקבוצה ממול. בתרגול ממוקד של מערך התקפה, ולא במליון אפשרויות.

*

מבחינתי ההפסד אתמול היה גרוע בהרבה מהתבוסה של ה10:0 לחיפה, שם שחקנים עשו סבוטאז' למאמן, שחקנים בינוניים ששום דבר טוב לא יצא מהם. הבזיון אתמול היה נעוץ בכך שמכבי עלתה למשחק כאשר היא מפוחדת מהיריבה שלה, והייתי צריך לראות את זה בא, כי אפילו מבני יהודה חששנו. שמכבי הזאת של מיטש, כן של ג'ורדי, שמכבי הזאת תעלה למשחק ליגה ישראלי מלאה ברגשי נחיתות, שמכבי הזאת לא תחפש איך מביסים קבוצה בינונית שנותרה בעשרה שחקנים, זאת בושה אמיתית. מכבי חסרת יוזמה, חסרת רעיונות, חסרת יכולת ביצוע וחסרת מחויבות לנצחון. אני בטוח שזה מה שמיטש ראה בבית, זה מה שאנגלידיס ראה במגרש. עכשיו תורם של ג'ורדי ושל השחקנים להתבונן במראה ולשאול את עצמם, יש בנו מחויבות לנצחון? אצל שוטא לא היתה להם מחויבות כזאת. אצל ליטו לא היה להם כלום. בגלל זה כל כך הרבה מהם כבר לא נמצאים בקבוצה. השאלה היא האם הם עכשיו בוכים על מר מצבם, או שהם מחליטים שפותחים פרק חדש. זה עדיין יכול להיות ג'ורדי, זה שאימן את מה שיש לו כאשר החליף את שוטא, זה שאימן את מה שיש לו כשהחליף את אוסקר גרסיה. אם ג'ורדי באמת רוצה לבחון את עצמו, אם ג'ורדי באמת רוצה להיות מאמן, כדאי מאוד שיתחיל בלאמן כדורגל.

אבל רק התחלנו
The Full Monty - ארם אבירם

150 Comments

הקורא המתמיד 24 באוקטובר 2017

חיכיתי לטור שלך.
אני מתקשה להאמין שהעונה של מכבי הסתיימה אתמול, אבל חושש שלא ג'ורדי הוא זה המסוגל להוציא את העגלה מהבוץ, והבוץ היום עמוק מאוד

עידו 24 באוקטובר 2017

סגור את היומן הזה כבר, הרגת אותנו…

וברצינות – ניהול המשחק אתמול לא היה כל כך גרוע,
הוא ביקש מהשחקנים דבר אחד, וקיבל דבר אחר..אין הרבה שהוא יכול לעשות חוץ מלצעוק.
בתור מנהל הוא יכול היה לשלוט בסיטואציה הרבה יותר טוב. לצעוק או ללטף כשהוא רואה את החדר הלבשה מבחוץ. כשהוא בפנים השחקנים נחשפים אליו אחרת, וכנראה שהלחץ שלו מחלחל אליהם.
והלחץ הוא עניין של מומנטום רע. אתה חוטף שיוויון מקרי מול אשקלון, אז אתה נלחץ והולך אחורה מול בני יהודה, ופוחד להפסיד באסטנה ומגיע בפאניקה, ואחרי שהושפלת שם אתה רק רוצה להפסיד בכבוד בטרנר כי אתה כבר היסטרי לגמרי.
מקווה שסדרת המשחקים הקרובה תוציא אותנו קצת מהבוץ. עוד אפשר לקחת אליפות, רק עם רודריגז או גולסה על הדשא. שחקן שמוכן לרדת לגליץ', לפחות אחד.

בלייק 24 באוקטובר 2017

"הוא ביקש מהשחקנים דבר אחד, וקיבל דבר אחר..אין הרבה שהוא יכול לעשות חוץ מלצעוק."
אולי לאמן אותם?

בנצי גורן 24 באוקטובר 2017

הרגשתי אתמול מושפל ומבוזה. קשה לי לראות כיצד קרויף ג'וניור מסיים את העונה בעמדת המאמן. נקווה לימים טובים יותר.
תודה גיל.

זיו 24 באוקטובר 2017

כמו שזניט חיסלה מנטלית את העונה שעברה למרות שאחריה, אם נשכח, היתה סדרה של ניצחונות נעים כולל הדרבי כך אסטנה ועכשיו זה גמר את העונה הנוכחית.
מה שמצחיק או עצוב זה שהקבוצה של השנה שעברה היתה לוקחת בקלות אליפות השנה.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

הקבוצה של שנה שעברה לא היתה לוקחת כלום גם השנה, כי קבוצה נטולת עמוד שדרה לא מסוגלת לנצח כלום, תזכר בתוצאות מול כפר סבא ואשקלון שנה שעברה. אם אין לנו עמוד שדרה גם השנה, זה לא בגלל ההפסד באסטנה ואתמול, ואם יש לנו אז שיופיע מיד.

אזי 24 באוקטובר 2017

יש לך את היכולת המדהימה לחשוב שכל סטירה שבן אדם חוטף, תעיר אותו על החיים שלו.
כי הרי כולנו, אפילו אתה, רואים המון בעיות בצורה שג'ורדי מאמן את מכבי. אבל רק אתה אופטימי מספיק לחשוב אחרי כל סטירה שאולי ג'ורדי פתאום יראה גם את מה שאנחנו רואים.
הוא לא.

כן, יש לנו המון שחקנים פצועים. בערך כל הקשרים שאמורים להחזיק את מרכז המגרש שלנו.
זה מה יש.
זה לא שאתמול כולם נפצעו והיה לג'ורדי 24 שעות להדביק הרכב. אנחנו ככה מתחילת העונה.
אז הגיע הזמן שג'ורדי יצא מההרכב האופטימלי שיש לו בראש עם גולסה ומיכה ורודריגז ובכלל זה הרכב שאמור לכלול 14 שחקנים.

זה מה יש. אלו השחקנים.
אני לא יודע לכמה זמן זה יהיה הסגל, כי מכבי מסתירה את זה מאיתנו. אני רוצה לקוות שג'ורדי כן יודע לכמה זמן זה יהיה הסגל.

אין לקבוצה הזאת שחקנים ל 4-3-3. אין. תמצא משהו אחר.
לא איכפת לי מה. כל סדרת מספרים שמסתכמת ב10. רק תמצא כבר פתרון לקבוצת הזומבים הזאת שמשוטטת על הדשא!

השחקנים, גם הם יודעים שג'ורדי לא יודע מה הוא רוצה.
בכל זאת, לא עלינו אתמול עם נוער.
עלינו עם 11 שחקנים, שמשחקים ביחד לפחות 4 חודשים, ואין להם שמץ של מושג מה הם אמורים לעשות בתוך גבולות המלבן הלבן שמצוייר על הדשא. שום מושג.

אז או שג'ורדי אומר להם במהלך האימון "תאלתרו משהו, גם ככה נעשה את האמיתי שלנו רק כשגולסה יחזור" או שאין לו מושג איך לאמן קבוצת כדורגל.
ובהנחה שהאופציה הראשונה היא לא המציאות, שום סטירה לא תעזור.
אנחנו נשב ונחכה לנוקאאוט.

רועי 24 באוקטובר 2017

הנוקאאוט כבר הגיע בחמישי.

אזי 24 באוקטובר 2017

התכוונתי לנוקאאוט לג'ורדי.
כזה שהוא לא קם ממנו ומחכה לעוד מכה.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

אני יכול להגיד לך שבחיים שלי הסטירות שחטפתי העירו אותי, ולפעמים היו כאלה חלשות שלא, אז הסטירה החזקה יותר שהגיעה אחר כך העירה אותי

אזי 24 באוקטובר 2017

כנראה שבגלל זה אתה מניח שזה עובד גם על ג'ורדי

משה 24 באוקטובר 2017

גיל רק שלא תקבל איזו סטירה חזקה מידי ממכבי אה..?

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

הסתירה של הג'איינטס השנה היתה חזקה מספיק, אקבל באהבה עוד עונה מחורבנת של מכבי, אני לא מקבל עונה מושחתת כמו בעידן נמני

אוריה 24 באוקטובר 2017

נקודה מקבילה למה שכתבת, המשחק הזה חידד לי עוד יותר את הגדולה של ברק בכר. בשנים האחרונות התחושה שיש בב"ש קבוצה מאומנת בצורה שלא ראינו פה הרבה זמן. גם למכבי של סוזה, שנחשב לגאון, היה את זהבי שהיה כמה רמות מעל כולם. בבאר שבע בכל מקרה וגם בהרכב חלש מאוד אתמול אתה רואה שיש דרך ושיטה. בשנים האחרונות לא היה שם אף אחד שאתה אומר "זה שחקן שהביא לבד אליפות". לא שחקן העונה ברדה, לא מליקסון הפציע, לא בוזגלו, לא וואקמה (שבכלל הגיע כשחקן ספסל) ואפילו לא אוגו. הכל ביחד מתחבר כבר כמה שנים, וזאת עבודה של מאמן. ראדי בגיל 50 נותן שם מספרים יפים, איינבינדר שלא נתן גול במכבי 3 שנים, משחק ומביא מספרים. בקיצור, כל הכבוד לו. רק שיסיים את הסיפור עם הצבא וילך לנבחרת, אולי ככה נצליח לנצח אותם…

שלו 24 באוקטובר 2017

1. יש שני שחקנים בסגל שמסוגלים לתת מסירה.
בטוקיו וסושיץ הם בהינתן המצב הקיים צריכים לשחק בקישור.
2. שפונגין מחליף נהדר שיחזור להיות מחליף ושרן יפתח בעמדת המגן הימני עד שדסה חוזר.
3. טב"ח הוא נוסטלגיה הוא טוב כל עוד קבוצות לא נכנסו לכושר (תחילת העונה) או שפכו לאגר (סוף העונה).
4.מול כל קבוצה בליגה כמעט אפשר להשלים את הקישור עם עוד שחקן התקפי (עטר או אצילי) מתחת לחלוץ.
5. ומאמן זה מקצוע.

איציק 24 באוקטובר 2017

1. התביישתי אתמול מההתנהגות של איבינדר. נראה שהוא לא בא לשחק כדורגל, אלה בתאטרון זול.
2. בכר במחצית אמר שהוא רוצה לנצח. לא אמר לא להפסיד אלה לנצח. חתיכת ביטחון יש לבחור.
3. מה ההבדל בין ג'ורדי שהחליף את שוטא כמאמן לג'ורדי של היום? הרי הוא לא שכח שום דבר באימון ממה שהיה אז. אולי ההנחיות של המנג'ר שונות מאלו שהיו למנג'ר בשנה שעברה ואז הבעיה לא בו. אולי אין לו את השחקנים שהוא סומך עליהם שהם יכולים לחשוב לבד לטובת הקבוצה.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

ההבדל הוא שג'ורדי כמאמן מחליף לקח על עצמו הרבה פחות, וחיפש רק איך לשפר את המבנה הקיים. הוא מנסה יותר מדי כמאמן קבוע, מאמין יותר מדי בכוחות שלו, ופחות מדי בשחקנים שלו. הוא כמו ילד בחנות צעצועים שלא מצליח לבחור את הצעצוע בגלל שיש כל כך הרבה אפשרויות. כמאמן מחליף היה לו רק צעצוע אחד

השמן 24 באוקטובר 2017

1. היה לי ברור שיהיו הרבה דיונים על מנטאליות וגישה. מניח שיש בהם אמת, אבל מנטאליות באה על בסיס מקצועי יציב, למכבי פשוט אין את זה בשתי העונות האחרונות. ג'ורדי נכשל הרבה יותר בבניית הסגל שלו מאשר באימון שלו בעיני.
2. בסופו של דבר, בלי גולסה, אין לך יכולת תיקול במרכז המגרש. "גרזניות", אם אפשר לקרוא לזה ככה, היא תכונה, כמו ריבאונדר טוב בכדורסל, זו לא קשור לעמידה טקטית, אפשר לזייף את זה לתקופה מסוימת של משחק או כמה דקות אבל אי אפשר לגרום לשחקנים כמו ייני, באטוקיו, פרץ, רודריגז, ריקן או סושיץ להפוך לכאלה. לב"ש יש את איינבינדר, אוגו, ראדי, בראון ארבעה כאלה שהרצון שלהם לרדוף אחרי השחקן ולהוציא ממנו את הכדור חזק אצלם באופי. ייני לא יהיה כזה אף פעם. האמת, שכואב לי על שרן ועל ג'ורדי, ההיבריס שלהם שהוביל להחלטה המטורפת הזו של ייני כקשר אחורי ראשי, וזה הסיבה המרכזית שמובילה אותנו אל השוקת השבורה. זה היה ברור להרבה אוהדים ברגע שנסגר החלון.
3. בשום משחק העונה לא הצלחנו לשלוט. גם מול חיפה הייתה בחירה מודעת (שגויה) של לוזון לסגור מאחור ולצאת למתפרצות, כשאחר כך הפאניקה של חיפה הובילה להמשך השליטה שלנו גם ב10 שחקנים. כל קבוצה בליגה שבוחרת לתקוף אותנו במרכז השדה מגיעה להזדמנויות ומשבשת את המשחק שלנו לחלוטין. זה נובע מהעובדה שכשהיריב תוקף אנחנו מאפשרים לו להתמסר בקלות בחצי שלנו. גם אתמול, אחרי ההרחקה באר שבע בעיקר שידרה תסכול גדול וכעס, אם היינו מצליחים לייצר כמה דקות של לחץ קונסיסטנטי המשחק היה מתפתח אחרת לגמרי, אין לנו שחקנים עם יכולות לייצר לחץ כזה, גם מול 10 שחקנים. אופי של קבוצה נבנה ממומנטום טוב במהלך משחקים וברצף של נצחונות, אין לך אפשרות לייצר כזה ממונטום עם קישור כזה.
3. וזו גם הבעיה בהתקפה, יש המון כישרון שם אבל אפס הצטרפות של הקשרים לעמדות התקפיות, ו"חדר מנועים" לא מתפקד, לא מאפשר לנו להביא לידי ביטוי את הכישרון.
4. הליגה לא גמורה, ובאר שבע אומנם הייתה נפלאה אתמול (לב של אלופים וכו') אבל עדיין קשה להאמין שהם ישחזרו את העונה שעברה. מכבי צריכה לסחוב עד ינואר בפער סביר, ואז לעשות את השינויים הנדרשים והכל כך ברורים בסגל שלה. אני באמת לא מבין איך אסופה כל כך גדולה של אנשי מקצוע הביאה אותנו לסגל עם בור כל כך ברור. בשביל זה אפשר להסתפק בגיא לוזון

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

ראדי לא חילץ כדור מאז שהיה במכבי. איינבינדר גם לא ממש מחלץ, יותר צולל. אין לך מחלצים (אגב הסטטיסטיקה של ייני בחילוצים טובה משל אוגו), תבנה תכנית משחק שעוקפת את החולשה שלך

השמן. 24 באוקטובר 2017

איזו תוכנית משחק? בו ספר לי איך אפשר לשלוט במשחק כדורגל בלי שליטה במרכז המגרש?
מה אני המצאתי את זה? הדבר היחיד שאפשר לעשות זה כדורים ארוכים, קיארטנסון לא חלוץ שמתאים לזה ושחקני הכנף שלך לא בנויים לזה, גם מכבי המועדון, לא יכול לשחק בונקר מתפרצות מול בני יהודה
מה אתה לא חושב ששחקן כמו ג'ון אוגו או אלברמן בשיאו (בעיני גם עכשיו) היה מרים אותך? אני אשאל אותך שוב, שכחת איך פעם היינו הקבוצה הכי פיזית בליגה? שכחת איך לא היו עוברים את החצי מולנו מחציות שלמות?

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

פעם היינו הקבוצה הכי פיסית בליגה, אבל יש עוד דרכים לקחת אליפות. אפשר למשל לבנות את משחק שלושת הבלמים בצורה טובה יותר, לעשות התקפות עם הנעת כדור מהירה יותר. בברצלונה למשל מתמודדים עכשיו בדיוק עם הסוגיה הזאת, ובהצלחה

השמן. 24 באוקטובר 2017

זה בדיוק הבעיה של ג'ורדי. הוא חושב על ברצלונה. זה כדורגל ישראלי. לשחקנים שלו. אין את היכולות האלו. אין לי בעיה שג'ורדי ינסה לבנות פה משהו מעבר לאלופה הישראלית השבלונית עם הקשר המרכזי הבורסה, אבל שלפחות יחזיק את האופציה הזו בסגל למקרה שיתברר שבאטוקיו וייני הם לא בוסקטס וראקיטיץ'.
והאמת שמה שמדאיג אותי, זה שלדעתי לא נראה שינוי בינואר בגיזרה הזו. אפשר לעבור על כל הקשרים הזרים שג'ורדי הביא, החל מאיגיבור ועד רודריגז, אין שם אחד מהסוג שמכבי כל כך צריכה. הוא אוהב אותם רכים ואלגנטים.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

איגבור זה הכי רחוק מרך ואלגנטי שאני מכיר

השמן 24 באוקטובר 2017

זה גם רק שחקן אחד. ואיגיבור אולי פיזי, אבל לא מספיק אגרסיבי ובעל מוטיבציה עם רכות באופי גם אם לא בנתונים הפיזיים

אחד העם 24 באוקטובר 2017

איך שלושה בלמים בהרכב הזה?
מי יהיה בלם שמאלי? טיבי לא יכול וגם לא פיליפ (ע"ע בית"ר).
היחידי שיכול , באופן מאולץ זה ייני. אבל כרגע אין לך את מי להציב כמספר 6, כי כולם פצועים (פרץ לא נחשב אופציה בעיני). שלושה בלמים זה משחק יעיל עם שני שחקני קו, כשדסה פצוע, אין לך קו ימין. (בלקמן לא כזה באופי)

בלייק 24 באוקטובר 2017

גיל – מסכים שאפשר לקחת אליפות בדרכים אחרות מלהיות הקבוצה הכי פיסית. אתה רואה משהו אחר היום, מבחינה מקצועית, בו מכבי הכי טובה בליגה? משהו רציני שיספיק לאליפות? משהו שיש בסגל שנראה לך שמאמן אחר או ג'ורדי, אם יתפכח, יכולים ללכת עליו והא יהיה היתרון היחסי שיביא את האליפות?

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

אני לא רואה, זאת הבעיה. הטענה שלי היא שאני מבין למה ג'ורדי לא רצה לנסות להתמודד עם באר שבע דווקא בחוזקות שלה, אלא חיפש דרך אחרת. מסכים גם שלפי מה שראינו עד עכשיו, הוא ממש לא מצליח להגיע לדרך האחרת שחיפש

השמן 24 באוקטובר 2017

אני אשמח לשמוע על אלופה ישראלית שבה הקישור האחורי לא היה דומיננטי מאוד ברמת האגרסיביות והיכולת לשלוט במרכז המגרש, לדעתי מעולם לא הייתה כזו בתקופה המודרנית

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

גם אם מעולם לא היתה, זה לא אומר שאי אפשר לנסות דרך אחרת, אבל מאוד כדאי להגיע לדרך הזאת.

השמן 24 באוקטובר 2017

מקבל גיל, אבל זה תהליך. אתה מתחיל בצורה המסורתית, מחבר את הקבוצה והשחקנים, צובר ביטחון ואז עובר שלב בהתפתחות הטקטית שלך.

בלייק 24 באוקטובר 2017

גם אני לא.
אין לי ויכוח עם הטענה הבסיסית שלך כאן. אני מסכים שאפשר לקחת אליפות עם קבוצה שהיא לא הכי פיסית בליגה.
אבל חייבים יתרונות יחסיים אחרים, ואני רואה מעט מאוד כאלה במכבי הנוכחית. בטח לא כאלה שיכולים לסחוף את הקבוצה לאליפות. מאוד קיוויתי מרודריגס שיתן איזשהו אלמנט שאין ברמה כזאת בקבוצות אחרות, אבל ראינו ממנו מעט מידי ולא נראה אותו בקרוב. נשארנו רק עם היתרונות של נרפות ורוך. קשה לבנות על זה אליפות.

Ollie Williams 25 באוקטובר 2017

גיל
אם הזכרנו את ברצלונה, אז אתה יכול לקחת אליפות בלי פיזיות כשיש לך עילויים טכניים ואינטליגנטיים כמו צ'אבי, אינייסטה, הנרי (תחילת ימי פפ), מסי וכד', עם מאמן אולטרה פדנט. לא ריקן וייני.
וגם כל אלה אגב ידעו לרדוף אחרי שחקן ולהוציא לו כדור מהרגל. ייני אולי מוביל בחילוצים על אוגו, אבל אני מאמין שניתוח יותר מעמיק יגלה שכקשר יש לו מעט מאוד חטיפות ישירות, והעונה לפחות פעמיים חטפנו כתוצאה ישירה של איבוד כדור רשלני מצידו.

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

השמן, זה כל כך נכון ולא קשור בכלל לחילוצים עצמם, אלא למחויבות והאגרסיביות שיש לארבעה שציינת מב"ש ואין לאף אחד חוץ מייני, שיש לו הרבה מגבלות אחרות. מכבי כל כך פריכים שדגל הפריסה שיקף את המציאות. ועדיין, ב"ש צריכה להראות (למרות שהנקודות שאיבדנו עד עכשיו במקומות סבירים) שיש לשחקנים שלה את אותה המוטיבציה נגד האשדודיות של הליגה. וזה עדיין שלנו להפסיד.

השמן. 24 באוקטובר 2017

כן. המילה אגרסיביות הייתה חסרה לי.
וגם ייני מזייף את זה כי הוא בחור חכם ובעל מוטיבציה. זה לא בדם שלו כמו הארבעה שלכם

עידו 24 באוקטובר 2017

נשבע שאני מנסה לעקוב אחרי העניין הזה במיוחד, אבל המשחקים האחרונים מכאיבים לעיניים וקשה לשים לב.
לדעתי חוסר התיקולים במכבי זו הוראה. הנחיה להוציא את הכדור בלחץ או בתיקול שלא כולל גליץ'.
חטפנו כמה שערים שנה שעברה על גליצ'ים של אלברמן שהוחמצו, יחד עם העובדה שרוצים משחק מהיר (רק רוצים בינתיים) אז ג'ורדי רוצה את השחקנים על הרגליים ולא על הדשא.

אחד העם 24 באוקטובר 2017

נגמר אוקטובר. 25% מהליגה מאחורינו.
זה הולך כמו ברווז, ונראה כמו ברווז. אי אפשר להתכחש או להתעלם מכך. היעדר הכדורגל מעיב יותר מהפסד הנקודות.
כל הנכתב לעיל על שגיאות ג'ורדי נכון. ראוי גם שהשחקנים לא יסתתרו מאחורי גבו הרחב. טורונטו תחליט את שתחליט באשר לעתידו. מה שמכאיב יותר הוא שהמשחק היה ביד, לו היו על הדשא צהובים עם "וואבוס". בדקה הראשונה, בטוקיו התנפל על הכדור (מה שכולם היו צריכים לעשות) וכמעט חטף מהשוער. היו פעמים שוידאר עשה זאת ואז הסתובב בכעס לחברים הממאנים להצטרף. (בלקמן עושה טובה שהוא משחק). נזכרתי בשנים השחורות של ההפסדים בדרבי, כשאוהדי הפועל היו שרים "מכבי לקפל"

אלון3131 24 באוקטובר 2017

אוהדי מכבי מדברים המון על הפצועים, ובאמת שזה באסה.
אבל קבוצה שמסתבר תלויה עד כדי כך בדור מיכה ובאייל גולסה לא תגיע רחוק גם שהם יחזרו.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

פציעות זה תירוץ של חלשים, ממש חלשים, הייתי מעדיף לא לשמוע על זה כלום מהאוהדים שלנו וגם מג'ורדי

היסטוריה לעניים 24 באוקטובר 2017

בוא נראה
מאמן שהמכסימום בו עסק באימון היה עוזר (תוך כדאי היותו שחקן) בליגה האימתנית של מלטה.
אח"כ כמעשה בנאדו בחיפה. בא ושיחק אותה באמצע עונה אחרי משבר.
ועכשיו זה גם נראה כמו גרסה של עונת ההמשך של בנאדו בחיפה.
לצערי גיל אצה ממשיך עם התיאוריות הפסיכו ניו אייגיות הניהוליות שלך. להיות מאמן זה מקצוע. מה גרם למישהו לחשוב שיש לו את זה על סמך הcv שלו?

השמן. 24 באוקטובר 2017

פלוס 1.
לא מדברים על גולדהאר/אנגלידיס וסידרת ההחלטות הביזיוניות שלהם בנושא השדרה המקצועית.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

אני לא חושב שהיתה ברירה בקיץ, אם העפת את ליטו, והיית חייב להעיף את ליטו, אז היית חייב באותה נשימה להשאיר את ג'ורדי, אחרת לא היה זמן לאף אחד לבנות פה קבוצה בשבועיים פגרה. הם לא רצו את ג'ורדי כספורט דירקטור יותר, אז הדרך היחידה להמשכיות היתה להשאיר אותו כמאמן, מקסימום לא יצליח אז תהיה עונה מחורבנת. אבל גם עונה מחורבנת עדיף על למחוק הכל ולהתחיל מחדש בלי שום סיכוי להצלחה אם היית פשוט זורק את כולם ומנסה מהר מהר למצוא אנשים שיבנו עונה

השמן 24 באוקטובר 2017

זה המשך של טעויות שקרו עוד במהלך השנה. ג'ורדי פישל עם שוטא? קורה, תן לו לבחור מאמן אחר, מה אתה מנחית לו על הראש את וידיגל? מה זה היה כל הקשקוש הזה של שניהם על הספסל? למה לא מונה מנכל כל כך הרבה זמן? למה לא למצוא מנהל מקצועי אחר שיתחיל ללמוד את הקבוצה במרץ בדיוק כמו שג'ורדי עשה? מה זה הטמטום הזה של מקלארן עם הטייטל המגוחך כל כך, וכל הריצות לספסל במהלך משחקים?

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

עם זה אני מסכים, כל מילה. מיטש ואנגלידיס פישלו בדיוק בזה, הם לא הצליחו להחליט אחרי שוטא אם הם נשארים עם ג'ורדי או הולכים למשהו חדש. ניסו ללכת על האמצע, ונכשלו

yaron 24 באוקטובר 2017

עם זה אני לא מסכים. למנות אותו כמאמן רק בשביל המשכיות זה הזוי. אם רצו אותו (ואני רציתי) אין בעיה.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

אין לי תיאוריות ניו אייגי'ות מהסיבה הפשוטה שלא למדתי ניהול, אז אין לי מושג מה הן. אתה יכול לזלזל בי כאוות נפשך, אבל איש לא מכריח אותך לקרוא את הפוסטים שלי, קצת נמאס לי מזה, אבל אצליח לחיות גם עם הזלזול שלך

kirma der faux 24 באוקטובר 2017

הליגה בסין נגמרת עוד מעט. לא נראה לך שאפשר להחזיר את התהליך ובניית התרבות לאיזה כמה חודשים?

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

יודע מה, אני חושב שאם הוא היה חוזר, הוא לא היה מצליח להרים אותנו, וזה היה עוד יותר נורא

אחד העם 24 באוקטובר 2017

הקרבת קבוצה בשביל שחקן, עכשיו אתה מגלה את זה.
במקום לבנות קבוצה, אתה מציע להשיב את אותו שחקן, בערוב ימיו, ולהקריב אותה שוב.

בלייק 24 באוקטובר 2017

מכבי "הוקרבה" בשביל זהבי כמו שברצלונה הוקרבה בשביל מסי. נורא מה שהולך שם.
בכל מקרה, נראה לי שהתגובה היתה סרקסטית.

אחד העם 24 באוקטובר 2017

מסי זה אחד לדורות, חוץ מזה , הוא יודע לעשות את האחרים טובים יותר. לא הוא הדין במקרה זהבי, שעצם העלאת שמו באותו פוסט עם מסי, היא כפירה במלכות.

בלייק 24 באוקטובר 2017

מסי הובא כדוגמה. אחד לדור, אבל ריאל מדריד הוקרבה לטובת רונלדו, ליברפול הוקרבה למען סוארס, טוטנהאם מוקרבת למען קיין ופ.ס.ז' מוקרבת כרגע בשביל ניימאר. אגב, הדוגמה האחרונה די נכונה….
זהבי עשה לא מעט שחקנים סביבו יותר טובים, יותר מחוייבים ויותר ממוקדים. ראינו מה נהיה איתם כשהוא עזב.
בכל מקרה, כדי באמת לתרום לדיון כזה, אני אצטרך להבין מה מכבי הקריבה או איבדה בשביל זהבי.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

מסכים לגמרי עם בלייק. לא היה כל הגיון שלא לרכב על זהבי עד הסוף ולראות לאיפה הוא מוביל אותנו, וכן הוא הוביל אותנו בהצלחה. הבעיה היתה כשג'ורדי לא היה מוכן להפרד מזהבי, ואחר כך פשוט ניסה להביא לו מחליף, במקום להבין שצריך לבנות את הקבוצה מהתחלה

אחד העם 24 באוקטובר 2017

התשלום ששילמת בתקופת זהבי הוא, ששחקנים דרשו מעצמם פחות והיו תלויים בו. מקבל את ההערה של גיל, ואת ההארות של בלייק. אומר זאת כך, יונית: טוב שהיה זהבי, ומשהיה, טוב שמוצה כפי שמוצה, ברם, משהלך, צריך להתעסק בבניית שלד איתן ועצמאי ולא לבזבז זמן על געגועים ושעשועי מחשבה על ניסיונות מחזור.

בלייק 24 באוקטובר 2017

נראה לי שהגענו להסכמות.

kirma der faux 24 באוקטובר 2017

אכן סרקסטית.
רוצה לומר שמה שהביא אליפויות למכבי היה שחקן התקפי גדול בשתי מידות על הליגה, ולא תרבות אירגונית או תהליך בנייה.
אותו דבר לגבי באר שבע ווואקמה.

אני מודה שאני מדבר מחוסר ידיעה מוחלט, כשלא ראיתי דקת כדורגל ישראלי חי כעשור, רק תקצירים מזדמנים, ופה ושם באירופה. ממה שאני רואה הרמה הכללית נמוכה מספיק ששחקן התקפי טוב בעקביות מספיק לאליפות.

אחד העם 24 באוקטובר 2017

אתה לא יכול לבטל את השינוי בדפוסי ההתנהלות של המועדון, בימי טרום גורדי, ביחס למקובל היום.
בדיוק כפי שאי אפשר להתעלם מהשינוי שחוללה אלונה בארגון הנקרא הפועל ב"ש.

איציק 24 באוקטובר 2017

מתי נפסיק להיות קבוצה או ארגון ונתחיל להיות מועדון?
מהו השלב שקבוצה הופכת למועדון, הישגים, כמות קהל, פעילויות נוספות מעבר למשחק…

אחד העם 24 באוקטובר 2017

עוד חזון למועדון.
סתאאם, מועדון מכובד שעשה שינוי מבורך, מיירוט רכבים של מאמנים על אם הדרך, לתרבות של כבוד ואהבה. תקרובת ערבה לחך, הערוכה, בטוב טעם, על גבי שתי צלחות אליפות.

kirma der faux 24 באוקטובר 2017

מסכים. אני טוען שהשיפור בהתנהלות לא הביא להצלחות המקצועיות, ושאין שום תהליך בנייה. במידה והכסף שנכנס מהבעלים לא יהיה הגבוה ביותר בליגה, נוצרה איזושהי תשתית שתשמור את מכבי במשבצת הפייבוריטית האוטומטית?
באותה מידה, אם וואקאמה עוזב את באר שבע תהיה לזה השפעה גדולה בהרבה מאם האוהדים יחזרו לרדוף אחרי האוטובוס של הקבוצה.

smoky 26 באוקטובר 2017

השוות את זהבי לוואקמה עכשיו? כנראה זה אומר שלא באמת עקבת אחרי משחקים של ב"ש בשנים האחרונות..בתור אוהד ב"ש אני יכול להגיד לך שלמעט חודשיים שדברים מתחברים לו, יש לו תקופות של חושך מוחלט, הוא לא היה מלך השערים שלנו באף עונה, העונה זה היה השער הראשון שלו בליגה, ומעבר לזה, זה עוול, כי ב"ש היא לא מכבי של זהבי, לבוזגלו היו תקופות מעולות בלי מליקסון הכל נראה אחרת, טוני גם, בן שהר נכנס חזק היא קבוצה הרבה יותר קבוצתית..כשטוני בזון פשוט רואים את זה יותר אבל זו ממש לא היכולת הרציפה שלו ושוב, בתור אוהד ב"ש אני אומר לך שהוא לא יגיע לליגה גדולה כי יש לו הרבה ליקויים שגורמים לו להיות מעולה פה וזהו.

Gil - Zimbabwe 24 באוקטובר 2017

עדיף לשחק שחקן פחות מאשר עם שפונגין, ב"ש הבינו את זה ונוואקמה הלך כל הזמן עליו ובסוף פירפר אותו לגול הראשון. שפונגין לא מסוגל להוציא אאוט, כל ההרמות שלו הלכו לגוש קטיף. ייני חייב להיות מגן ימני עד שדסה יחזור.
בעיה נוספת במישור הכללי – לא חשוב כמה שיזכירו את זה, למכבי אין בית, הוא לא יכולה לבוא ולהגיד שהם ינצחו את באר שבע בבית כי באר שבע יגיעו לנתניה עם הרגשה של מגרש ניטרלי.
בכלל, מי בונה איצטדיון כדורגל מודרני בלי יציעים מאחורי השערים? אם היו בנתניה יציעים מאחורי השערים אולי אולי הייתה יותר הרגשת בית.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

זה הכל תירוצים, מכבי צריכה להיות הרבה יותר טובה מבאר שבע אם היא רוצה לזכות באליפות בלי בית, ויש לה את כל האמצעים להיות הרבה יותר טובה מקבוצה שנכשלה השנה בהבאת הזרים שלה, שמיגל ויטור פצוע, ועכשיו גם ג'ון אוגו

Gil - Zimbabwe 24 באוקטובר 2017

מכל התירוצים זה התירוץ הכי אמיתי, רק מי ששיחק ספורט קבוצתי יודע את משמעות הביתיות.
בחייך, להתאמן בקריית שלום ולנסוע לנתניה? אתה מרגיש שאתה נוסע למשחק חוץ.

אחד העם 24 באוקטובר 2017

"קשוט עצמך ואחר כך קשוט אחרים"
מציע להתחיל בבדק בית, ואחר כך לעבור לייעוץ אדריכלי.
שאלה ראשונה, שהייתי מציע, בדחילו ורחימו, לפורום טורונטו:
"האם אנו משתמשים נכון ב40 מיליון השקלים שאנו מקצים לשכר שחקנים ועוד כמה מליונים לדמי ההעברה? האם המשאב הזה מנוצל ביעילות?"

Ollie Williams 25 באוקטובר 2017

לאצטדיון חסר יציעים מאחורי השער יש השפעה על הקהל והאווירה, וכן גם על השחקנים שחשים הבדל משמעותי.
לא זו הסיבה המרכזית לאין אונות שלנו, אבל זה חלק מהעניין גם אם מינורי.
ומי שבנה אצטדיונים כאלה בנתניה ופ"ת, יחד עם מי שהשלים את הדרומי של טדי וזה שבחר לבנות את בלומפילד החדש בלי גג – צריכים לקבל 100 מלקות שוט ושלילה לצמיתות של רשיון האדריכלות שלהם

Gil - Zimbabwe 24 באוקטובר 2017

דבר נוסף, לא אהבתי את מליקסון וחולצת שיר צדק. בסופו של דבר מדובר כאן על משהו פלילי.
רק חסר שייני יניף יניף חולצה צהובה של לאנס ארמסטרונג.

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

היה מיותר, אבל מדובר במחווה חברית של שחקן לקולגה, אפשר להבין.

בלייק 24 באוקטובר 2017

לצערי, עם כל האקראיות והתלות במיליון גורמים, הכתובת היתה על הקיר. למעשה היא כבר עונה שלישית על הקיר, וככל שאנחנו יודעים גם היה כאן איש מקצוע שכתב אותה באותיות קידוש לבנה, פאקו, ונזרק (בגלל שחשב ככה?).
הבניה בקיץ היתה לא טובה. רמת האימון לא טובה. רמת המשחק חלשה. הכל נאמר ביחס לקבוצה שרואה בעצמה את הטופ של הליגה המקומית, בעלת התקציב הגבוה ביותר ומסורת ארוכה. ברור שאם נשחק נגד רעננה ואשדוד זה יספיק, לרוב.
כן, למכבי אין אמצע מגרש. פשוט הרסו את כל מנוע השליטה של מכבי בשלוש השנים הראשונות לכהונת קרויף.
למכבי יש בלמים בדעיכה, שגם בשיאם (היום, ברור שטב"ח צעיר בכושר שיא זה משהו אחר) הם לא יותר מבינוניים. טיבי בירידה תלולה כבר יותר משנתיים. פיליפנקה זה פיליפנקה. זה מה שנקבל ממנו כנראה. ונשארנו עם באבין שהוא בסדר (וכדי לחדד – "בסדר" זה ממש לא אמור להספיק למכבי. טב"ח עסוק בעצמו וב"מנהיגות", בטח עוזבים אותו מהנחיות כמו לא לכדרר ליד הרחבה או למסור רק לשחקנים עם חולצות בצבע שלך, שלא לדבר על רצונו העז להיות מלך הבישולים בהיעדרו של מיכה.
בלי דסה, אין לנו מגן ימני אלא עוד בלם בינוני מינוס בצד ימין. דווקא בחלק הקדמי יש שחקנים טובים, יש כישרון, אבל אין אימון, אז הם לרוב מקבלים את הכדור במצבים לא נוחים להם. 3 שחקנים הבקיעו במכבי העונה בליגה (קיארטנסון, אצילי ובלקמן), יותר מחצי מהשערים במבצעי יחיד.

לפני המשחק ראיתי את ההרכב של ב"ש, וכמו שנכתב בעידן אחר בהקשר אחר, ואחרי שכל התקופה האחרונה ניסיתי "לשכנע" אנשים שב"ש קבוצה הרבה יותר טובה ממכבי למרות הפתיחה הצולעת של שתיהן, האוייב כבר לא מפחיד הוא רק זקוק לרחמים. לא אותם רחמים כמו אז. ממש רחמים על הקבוצה הנהדרת הזאת שתשחק עם זר וחצי (בגלל פציעות, לא מבחירה כמו אצלנו האירופאיים). שני הבלמים הראשונים חסרים, שוער זקן ודי בינוני. קישור של בראון-ראדי-איינבינדר. וכן, מליקסון אחד ווואקמה אחד.
זה היה ההרכב שמכבי היתה אמורה לטרוף כדי לעשות היסטוריה – הפסד ליגה ראשון לב"ש בטרנר.
אבל אז ראיתי את ההרכב של מכבי. מי יטרוף? מי ילחץ? מי ייצר דומיננטיות? מכבי עולה עם שפונגין, יני, באטוקיו וריקן.
העניין התחדד אחרי ההרחקה. מכבי נראתה רע, כשהשדר (אלוהים, שמישהו כבר יאפשר להשתיק אותו ולהשאיר את רעש הקהל) והפרשן "לחצו" על קרויף לבצע חילוף. מי ייכנס וישנה את המשחק? היחיד שיכול, ויש סיכוי שאיבדת אותו כבר בהחלטה לספסל אותו זה עטר (היה חייב לפתוח אתמול בעיני, אבל גם זה לא היה עושה את השינוי לצערי).
לגבי ב"ש, לא היתה הפתעה. היא קבוצה מצוינת במצב של שובע ואולי חצי טראומה (סיפור צדק). היא מתנמנמת לה העונה, אבל כשמגיעה מכבי – זה סדין צהוב שמוציא אותה מהאדישות שלה. בכל מקרה, הסגל שלה חזק יותר, המאמן שלה טוב יותר, האיצטדיון שלה טוב, ביתי ותומך יותר.
החלק השלילי, מבחינתי, אצל ב"ש, היה הצלילות, ההטעיות המכוונות לשופט, לחץ בלתי פוסק בכל שריקה ואפילו משחק מלוכלך מידי פעם (על אייבינדר לא האמנתי, זה היה פשוט מגוחך. בעולם קר עם שופטים רובוטים הוא היה מורחק על התחזות פעמיים במשחק אתמול). מילא, כשהם היו הקבוצה "הקטנה", האנדרדוג. כשאתה אלוף, הכי טוב ביי פאר, ומתנהג ככה זה נראה רע מאוד. תשאלו בסכנין.

אדם 24 באוקטובר 2017

בנוגע לפסקה האחרונה – ברצלונה ופפ הפכו את זה לאומנות ומאז כולם עושים את זה בהגזמה. כל הזמן.

צהוב כחול 49 24 באוקטובר 2017

ממש מופע שנות ה80
אצילי בתפקיד איוניר
ראיקו בתפקיד משה מרכוס
יניי על תקן אלון נתן
ואסופת שחקנים בינוניים במקרה הטוב וחלשים מאד מנטלית
מקווה שלא יהיו 13 שנה של כלום

איציק אלפסי 24 באוקטובר 2017

ניתוח מבריק גיל.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

תודה רבה אלפסי, תודה רבה רבה

איציק 24 באוקטובר 2017

לא קשור כלל.
ממתינים לסיכום שנה!!!

אמיתי 24 באוקטובר 2017

בינתיים ממליץ לך על הסידרה על הרמבם בערוץ אחד. הנשר הגדול

נולי 24 באוקטובר 2017

היה ברור אתמול שקרויף והשחקנים פוחדים מב"ש. גם נגד עשרה שחקנים. וזה אומר הכל על יחסי הכוחות בין שתי הקבוצות.
נכון לעכשיו, מכבי לא נראית כמו קבוצה שרצה לאליפות. בקושי קבוצה לפלייאוף עליון. וזה כבר שפל המדרגה.

אריאל 24 באוקטובר 2017

אני יודע שלאוהדי מכבי יש סנטימנט לג'ורדי אבל נראה לי שהמתבקש זה שג'ורדי יפנה את הבמה למאמן אחר כל עוד הסיפור לא אבוד.

איציק 24 באוקטובר 2017

גיא לוי פנוי, ופוטר רק כי הוא מאמן טוב.
גיא לוזון יתכן ויתפנה בקרוב, וכמעט הביא אליפות בבלגיה.

MOBY 24 באוקטובר 2017

בנאדו התפנה, והוא חזק בחצאי עונות

איציק 24 באוקטובר 2017

שימתין עוד עשרה מחזורים.

צור שפי 24 באוקטובר 2017

אחרי שקראתי את התגובות כאן אני חייב לומר שאם הצוות במכבי תל אביב (מאמן, שחקנים) היה ניחן באותה נכונות להסתכל לאמת בעיניים כמו שיש לאוהדים שלה מן הסתם מצבה בטבלה היה הרבה יותר טוב.
והערה אחת גיל: לשאלה המאוד ראויה של איציק על ההבדל בין ג'ורדי של העונה שעברה והנוכחית ענית שאז הוא הגיע לתחזוקה ובעונה הנוכחית לבניה. האמת שאין לי הסבר טוב יותר אבל גם מהתשובה שלך קשה לי להשתכנע. מבחינתי זו תעלומה.

צור שפי 24 באוקטובר 2017

רק להבהיר: הנ"ל מתייחס לא רק לתגובות אלא גם לפוסט עצמו. שאפו.

איציק 24 באוקטובר 2017

תודה צור, סוף סוף מישהו חושב שיש לי תגובה ראויה :-)
אין לי מושג מה הסיבה, אבל כמו שכתבת, ההסבר של גיל גם אם יש בו אמת, נראה לי חלקי מאד.

השמן 24 באוקטובר 2017

שנה שעברה היו לדעתי שני תהליכים שגרמו לשינוי של ג'ורדי-שוטא להיות כל כך דרמטי:
1. מנטאלי – החיבור עם שוטא לא עבד, הקבוצה הלכה ואיבדה ביטחון בו לאור חוסר היכולת שלו לשנות דברים במהלך ובין משחקים. לג'ורדי, שבא מהצד הייתה יכולת להניע את השחקנים מחדש. הוא גם היה חכם מספיק לזהות נכון מי השחקנים ששווה לו להרים אותם, יצחקי ובניון קיבלו אשראי נרחב כדמויות דומיננטיות בחדר ההלבשה, וכךף יחד עם ההגעה של ייני הוא הרוויח את חדר ההלבשה מהר מאוד.
2. מקצועי – הוא הבין שמדוניאנין/איגייבור/טב"ח שהיו המובילים עד אז לא ירימו את הקבוצה עם האופי שלהם, גם היה לו מזל לקבל את גולסה ואלברמן ברצף של משחקים ללא פציעות ולאחר רגיעה מסוימת בקצב במשחקים עם סיום העונה האירופית, יחד עם ייצוב ההגנה ע"י ייני כמגן שמאלי וטב"ח כבלם (פה היה לו מזל) הוא הצליח לייצר קבוצה מספיק דומיננטית כדי לאפשר לחלק ההתקפי לקבל ביטחון. כשמוסיפים לזה את האשראי למיכה, את התוספת של מיקאל והשימוש הנכון יותר בדסה, קיבלת תפוקה הרבה יותר טובה מקיארטנסון
השנה בטח במצב הפציעות היכולת שלו לשנות דברים מאוד מוגבלת מבחינה מקצועית, וגם השינוי במעמד שלו מול השחקנים מאחר והוא המאמן מגביל אותו מבחינת היכולת שלו להניע אותם. הרבה יותר לגיטימי שלמנהל המקצועי יש מערכת יחסים מיוחדת עם שחקנים בכירים מעל גבו של מאמן מתחלף, מאשר שלמאמן שקובע מי ישחק יש יחסים כאלו. אני בטוח שיש שחקנים במכבי שמפקפקים במנהיגות של ג'ורדי ושרן במצב הנוכחי.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

הסבר הרבה יותר טוב משלי, ואגב אני במקום ג'ורדי מעיף ממכבי את כל השחקנים שמפקפקים, אם אתה לא איתי, אז אל תהיה פה. לצערי ג'ורדי מנסה לקנות אותם חזרה, לתחושתי כמובן, לא יודע כלום

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

השמן, מעבר לשיפור אצלכם, והיה, היתה גם דעיכה, מאוד מובנת ולא קשורה רק לפציעה של ויטור, אצלנו. בדיעבד זה עשה לכם יותר נזק מתועלת. לא נפתרתם מטב"ח "הבת", לא נתתם צ'אנס לראמון (מרסלו כנראה מקרה אבוד) ולא הבאתם, כבר בינואר, מהקבוצת אם-בת השנייה את ברסקי/גלזר לאודישן בן חצי שנה.

השמן 24 באוקטובר 2017

אני מקבל את זה שהדעיכה אצלכם תדלקה עוד יותר את השיפור אצלנו. אבל בעיני הייתה שם עבודה מצוינת של ג'ורדי באיך להרים קבוצה מהבור. כמו שכתבתי עכשיו יהיה לו יותר קשה כי הוא בבור עם הקבוצה.
לגבי הנזק, ההשארה של טב"ח הייתה הגיונית בשעתו, כישלון ברור בדיעבד, מרסלו/רמון זה נושא לחקירה, האודישן לברסקי או גלזר לא יקרה במכבי של קרויף לדעתי ולצערי, כמו שכתבתי למעלה הוא לא מחפש לדעתי את הסוג הזה של קשרים, יותר רובן מיקאל ודומיו

צור שפי 24 באוקטובר 2017

תודה השמן. מבהיר וממצה.

Funfun 24 באוקטובר 2017

כתבתי כבר אחרי הפוסט הקודם שלך – ה ת פ ק ח ו ת
אין לנו מה למכור העונה עם הסגל החסר הזה אלא אם בדרך נס נמשוך באופן סביר לינואר ונישאר קרוב לצמרת
הניסוי של ג׳ורדי לבנות את מכבי ללא גרזן בקישור נכשל כשלון חרוץ
היעדרו ,הצפוי יש לומר, של גולסה והחתמתו המאוחרת של רודריגז ופציעתו סתמו את הגולל על השאיפות שלנו לנצל את השובע של הגמלים
ריספקט לבכר על הגישה אתמול ובכלל – זה מה שהייתי מצפה לראות אצל המאמן של הקבוצה שלי עם הכלים והעוצמה הכלכלית שניתנו לו!
מי שעוד חולם על אליפות שיבושם לו – אני לא הייתי שם שקל על זה
אני מקווה מאוד שגולדהאר ואנגלידיס יתחילו לעשות מעשים אפקטיביים כדי שעונה הבאה ניתן את הטון בליגה כמו לפני 5-6 שנים.
אגב, פיטורו של ג׳ורדי כעת אינו מתבקש בכלל לדעתי אלא אם יאבד את אמון השחקנים בהמשך…

כח הגברה 24 באוקטובר 2017

לא ראיתי את כל המשחק. אבל מה שראיתי הספיק כדי להבין – אתם לא טובים.
אבל, הליגה מספיק חלשה והסגל שלכם מספיק טוב כדי להתאושש מהמשבר הזה ולהשאר רלוונטיים למאבק האליפות עד סוף העונה.
מצד שני, אתם יכולים, כמו שעושה קבוצת הכדורסל שלכם בשנים האחרונות, להכנס לסחרור, להעיף שחקנים, מחנאות, החלפת מאמנים וכו'.
עכשיו, בתור מי שלא אוהד מכבי ת"א (בלשון המעטה), ומחפש קצת עניין בליגה הדי משעממת הזו (בלשון המעטה) – אני מעדיף את האפשרות השנייה. אבל מבחינתכם, זה ממש לא הכרחי. לא קרה עד עכשיו אסון כל כך גדול (לפחות כמו שזה נראה מבחוץ).
לגבי אייבינדר – שחקנים יודעים להניח, בסיטואציות מסויימות (כמו משחק עונה שבו היתה הרחקה מוקדמת של שחקן בית), שלא תהיה הרחקה נוספת מאותה קבוצה כמעט בשום מקרה. הייתי בגמר גביע בשנות התשעים (אחד מהגמרים של הפועל ת"א – בית"ר י"ם), שבו אחד מהשחקנים של בית"ר (גולן דרעי?) הורחק בשלב מוקדם. יוסי אבוקסיס, אז בבית"ר, הבין שלא יורחק עוד שחקן לבית"ר – והתחיל לקצור את שחקני הפועל. ככה פעל אתמול גם אייבינדר – יותר בהצגות, פחות בקציר.

שי 24 באוקטובר 2017

ברמת המיקרו, אני רק שאלה – אם בטוקיו לא מצליח עם כדורי העומק והבעיטה לשער, ושפונגין סתם תופס מקום, למה לא לנסות את בטוקיו כמגן ימני ולפנות מקום בקישור לסושיץ?
רודריגז שחקן אדיר, אבל כמו שלמדו בשנים האחרונות במחלקת הכדורסל, יש שחקנים שפשוט נוטים להפצע ולכן למרות יכולת גבוהה הם מוצאים עצמם לא בקבוצה בכירה באירופה אלא בלבנט. כזה הוא רודריגז (וכאלה גם גולסה, דסה וכמובן יצחקי). לבנות עליו כשחקן מוביל זו כנראה טעות לאור האמור לעיל.
מעבר לזה, הכל מתחיל בראש – הנדבן מקנדה צריך לקבוע למי הוא מקשיב ועל מי הוא סומך. כרגע נראה שיש כמה לוחשים שונים על אוזנו שמושכים לכיוון הפוך.

ילדיסקו 25 באוקטובר 2017

באטוקיו מגן ימני זה רעיון מעניין עד מאוד
הבעיה שאין לו תחליף בקישור נטול הקשרים במכבי

יואב 24 באוקטובר 2017

פ ח ד.
זה בלתי נסלח. מותר ואף רצוי לפחד בחיים האמיתיים. לא בכדורגל. לא כשאתה מכבי. לא במעמד העכשווי שלה. זה בלתי נתפס ובלתי נסלח והכי קשה לתיקון.

השמן 24 באוקטובר 2017

זה פחד מובן. גם ג'ורדי וגם השחקנים שלו יודעים שהסגל לא טוב לדעתי, גם אם הם לא מודים בכך

יואב 24 באוקטובר 2017

לא מקבל את זה. לא במעמד שלך, בשם שלך…
ממה היה לפחד אתמול? איזה הרכב אימתני עמד מולם? סקולסי וצ'אבי?
אבל הפחד הורגש יותר לאחר ההרחקה. הפחד להעיז, לאתגר, לשחק, לנצח. לא השוות את הרצון שלך לרצון של המתחרה. מראש.

יואב 24 באוקטובר 2017

גם בש לא במיטבה. לא אתמול ולא בכלל. אבל בש היתה אמיצה ולקחה את גורלה בידה.

ארז 24 באוקטובר 2017

יואב, בדיוק מה שחשבתי כשצפיתי. הביטול העצמי היה ברמת הבלתי נתפס, מכל הסיבות שציינת.

השמן 24 באוקטובר 2017

כשאני אומר פחד מובן, זה לא כדי לעשות להם הנחה.
יש דיסוננס קבוע אצל קבוצות כמו מכבי וכמו חיפה, מצפים מהשחקנים להיות "קבוצה גדולה" מתוקף החולצה, התקציב, גודל הקהל או ההיסטוריה
זה לא עובד אם ברמה המקצועית אין לזה גיבוי.
ברגע שהשחקנים מודעים לפער הזה בין הציפיות שלהם ליכולת שלהם מגיעה הקריסה. כל עונה בתקופת לוני זה היה ככה, חיפה נראית ככה בשנים האחרונות.
שנה שעברה זה מה שקרה לנו, זניט, חיפה, בש שלושה הפסדים שפשוט הבהירו לשחקנים שהם לא קבוצה גדולה, ואז הלחץ גרם להם לקרוס גם מול אשקלון ובני יהודה.
זה מה שקרה אתמול. שחקני מכבי יודעים טוב מאוד שאין להם קבוצה לאליפות כרגע, הם יודעים שבמינוס שחקן מצופה מהם ללחוץ את באר שבע לשער שלה ולהשתלט על המשחק אבל אין להם את היכולת לעשות את זה מבחינה מקצועית (פיזיות, טכניקה, אגרסיביות) ואז הלחץ מקריס אותם לגמרי ואתה מקבל את הביזיון בפרצוף
זה קרה לחיפה נגדינו באופן דומה, התוצאה הייתה פחות מבזה אומנם

יואב 24 באוקטובר 2017

אבל יש הבדל. אתה לא בדימדומים שלך. עלית לבתים, בראש המערכת עובד אדם אהוב שמכיר את הליגה ואת קבוצתו… כל מה שנדרש הוא רק לרצות יותר ממה שרצית אתמול.
ואני מבין את מה שאתה אומר. יש בזה גם משהו, אין ספק, אבל הביטול העצמי מתחיל מבפנים. לא יודע אם בהכרח קשור למצב מקצועי(שהוא לא מזהיר כמובן).
אם היית שואל שאלות, אולי היית למד על מידת הפחד בצד השני…

השמן 24 באוקטובר 2017

זה עניין של חלון הזדמנויות בעיני. כמו ששדמי כתב אתמול. צריך לצבור איזה מומנטום ואז אתה מקבל אומץ. היה נדמה אחרי חיפה שהנה זה קורה, הפציעות גמרו אותנו יחד עם הסגל הלא מאוזן שלא אפשר לחפות עליהם.
אני לא חושב שזה מגיע אוטומטית בגלל שאתה מכבי, אולי לגבי ג'ורדי אתה צודק. הוא אמור להכיר את הליגה הישראלית קצת יותר טוב בשלב זה.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

לא מסוגל לקבל הצדקה כלשהיא לפחד אצל אף אחד, אבל יותר גרוע מכולם זה ג'ורדי. הוא בישל דיסה, בחר את המרכיבים של הדיסה, וואלה לפחד מהפועל באר שבע בלי שחקניה הטובים ביותר ובעשרה שחקנים? אם אני מיטש, אין לי מושג אם ג'ורדי נשאר אצלי עוד יום אחרי זה. אני באמת לא יודע מה עושים עם הרפיסות הזאת שהוא הציג אתמול. איך לא ראה את השחקנים ומיד הכניס את עטר או אפילו את סוסיץ' במקום ריקן כדי לשדר, יש לנו הזדמנות חד פעמית, לא רק לנצח, לדרוס אותם בטרנר

השמן 24 באוקטובר 2017

אבל אין לך הזדמנות כזו גיל, זה בדיוק העניין.
שום שינוי לא היה מאפשר למכבי להשתלט על המשחק. אין לך את השחקנים בשביל זה.
ג'ורדי ידע את זה והשחקנים ידעו את זה. גם מול עשרה שחקנים אתה לא יכול לשלוט במשחק מול ב"ש בהרכב הנוכחי. בדיוק כמו שלא יכולת לשלוט במשחק מול סכנין, קריית שמונה, אשקלון או בני יהודה.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

זה פשוט לא נכון, מול עשרה שחקנים של באר שבע גם מה שיש לך היה אמור להספיק. אם ג'ורדי לא מאמין בזה, שיניח את המפתחות מחר בבוקר ויתן לאדם שמאמין בשחקנים שיש לאמן. אגב, כשהיה ההרכב הזה עם סוסיץ' ואלירן ושרן מגן ימני, הפעלנו מעט לחץ, רק שזה היה בערך ארבע דקות עד שבאר שבע בצדק רב הפסיקו לשחק כדורגל ועשו הכל שהמשחק יגמר.

השמן 24 באוקטובר 2017

אני אנסה לחדד. זה לא שזה בלתי אפשרי בשום מצב, אלא שזה רחוק מלהיות אוטומטי כמו שאתם מצפים לזה. זה עניין של דינמיקה.
הרי כל מכבי חגגה כשהונף האדום, למה הם לא ישר התחילו ללחוץ? ג'ורדי צריך להסביר להם את זה?
אז הם מנסים ללחוץ, וזה פשוט לא הולך, בדיוק בגלל מה שאני מתעקש עליו, מרכז קישור כמו שהיה לנו אתמול, לא מספיק טוב גם מול עשרה שחקנים. וב"ש יוצאת למתפרצות מסוכנות ומקבלת מוטיבציה, והקהל וכו', והפחד מחלחל גם לשחקנים, וגם לג'ורדי, ואז מחכים ומתלבטים וכו'….
זה קרה גם לגדולים ממנו. שלא תבין שאני לא מסכים עם ההגרות שלך ושל יואב לנושא הפחד. אבל ההתגברות על הפחד לא יכולה לבוא רק מאופי, או הסטוריה או מסורת. היא מבוססת גם על ערך מקצועי אמית, שמה לעשות, חסר עכשיו במכבי

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

אני מסכים איתך לגמרי שזה צריך להגיע על ערך מקצועי אמיתי. אבל, השחקנים לא עלו ללחוץ כי ניסו למלא הוראות. זאת לא חכמה לצעוק להם תלחצו, צריך היה לתרגל את זה, צריך היה להעלות את הבלמים למעלה מעבר לקו האמצע, צריך היה הרבה דברים. הבעיה כשג'ורדי אמר תלחצו, ראה שלא קורה כלום, כאן היה צריך לפעול, לא להיות פאסיבי ולהגיד נו הם לא מקשיבים לי. והכי גרוע, איך אתה חוזר מחדר ההלבשה בלי אף חילוף? החצי הראשון הזה היה יותר גרוע מהרבה בחינות מהחצי הראשון בקזחסטאן, גם אם אין כלום, צריך לנסות

השמן 24 באוקטובר 2017

אם זה אני מסכים. לא הייתה מנהיגות אתמול.

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

לגמרי. אם יוהאן היה בחיים הוא היה קורע את המאמן שבא בגישה כל כך פחדנית בטור המפורסם שלו בטלחראף. לא זכור לי אף פעם (אפילו לא שוטא שבאמת בא עם קבוצה נחותה יותר) גישה כזו של מכבי מול ב"ש.

יואב 24 באוקטובר 2017

מאחרון האפסנאים ועד יורדי. כולם פחדו, לא רק הוא.
הוא אולי ניסה בדרכים שלו לעורר אותם, הם פשוט לא התעוררו.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

לא רק הוא, אבל זה לגמרי מתחיל אצלו, אצל סוזה גם אם היינו עולים עם הנוער, אף אחד לא היה מעז לפחד, גם אצל פאקו

יואב 24 באוקטובר 2017

נכון!
הוא שם לגמרי.

Ljos 24 באוקטובר 2017

יום עצוב. ממורשת קרוייף הגדולה נשאר המוריניו.

יואב 24 באוקטובר 2017

הלוואי ומכבי היו יכולים להגן כמו הקבוצות של מוריניו(:

Ljos 24 באוקטובר 2017

תסתכל על המשחק מול חיפה ותגיד לי שלא מדובר בתצוגת הגנה מן המעלה הראשונה. איך ששחקני מכבי עושים הכל כדי להגן על השער של חיפה.

יואב 24 באוקטובר 2017

נו, זאת ציפור שעפה אחורה. היה לנו בלם כזה פעם(ניבלדו). כשצריך לנגוח הוא בועט והפוך…

MOBY 24 באוקטובר 2017

לא קרה דבר, הפסדתם לקבוצה עם האצטדיון הכי בייתי כיום בארץ.

איציק 24 באוקטובר 2017

חשבתי שהאצטדיון שלכם הכי בייתי.
Sold Out עם כמות אוהדים הכי גדולה בארץ, ולא תגיד פרוות ורולקסים.

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

טרנר, בגלל המבנה שלו וגם בגלל הגודל, בייתי יותר.

איציק 24 באוקטובר 2017

במבנה לא מבין, אבל נראה לי ש-30 אלף אוהדים מרעידים אצטדיון צריך להיות יותר ביתי מ-16 אלף שעושים זאת.

שלו 24 באוקטובר 2017

שתי הקבוצות לא יכולות לבוא בטענות לאיצטדיון או לאוהדים שלהן…

איציק 24 באוקטובר 2017

זה בטוח.

MOBY 25 באוקטובר 2017

העובדות, להבדיל מנבחרינו, אני לא יכול לערפל את העובדות.
לכם 2 אליפויות בלי הפסד (למיטב זכרוני).
לנו יש גביע וגם הוא עם טעם מר.
בגביע הטוטו……ם

איציק 25 באוקטובר 2017

אתה באמת תולה זאת באצטדיון ביתי, ולרמת המשחק אין שום משמעות? האם במשחקי החוץ ההצלחה של חיפה ובאר-שבע זהה או נוטה לכיוון חיפה?

גיא זהר 25 באוקטובר 2017

האצטדיון הוא הדובדבן, אבל ברור שלא רק האצטדיון קובע.

איציק 25 באוקטובר 2017

או, אתה נגעת בנקודה.

Ollie Williams 25 באוקטובר 2017

האצטדיון בחיפה נהדר כצופה אבל איום ונורא כאוהד.
בטרנר לא יצא לי להיות אז לא יכול להשוות נקודתית אליו
ואני לא יודע להסביר את זה, חוץ מזה שיש בחיפה אקוסטיקה מוזרה ואווירה מנוכרת גם כשיש 30 אלף אוהדים שלך.

איציק 25 באוקטובר 2017

מעניין

המעיל הגס 24 באוקטובר 2017

מעבר לכל הכתוב, גם ההצלחה האדירה של ג'ורדי בשלוש השנים הראשונות הייתה בליגה ללא מתחרות אמיתיות. במשחק ספציפי ניתן לומר שהקבוצה היא שנתנה ליריבתה להיראות גרוע, אבל לאורך עונב, בין מועדונים, ברור שנחיתותן של שאר קבוצות הליגה לא הייתה קשורה ספציפית למכבי, אלא פשוט היה ואקום. גם בעונת האליפות השלישית, בה באר שבע עשתה קולות מלחמה, היא לא סיימה אפילו במקום השני (קרית שמונה הקדימה אותה). ניתן לראות זאת גם לפי חוסר ההצלחה הכמעט היסטורי באירופה של הקבוצות הישראליות, שהן לא מכבי, באותן שלוש עונות. בקיצור, לא היה מול מי להילחם.
ברגע שבכר הדרים לב"ש והייתה תחרות ולחץ מכבי של ג'ורדי החלה ליפול

השמן. 24 באוקטובר 2017

התגובה של מנספורד שמתפרסמת עכשיו (ממליץ לראות את הריאיון בוואן ולא רק לקרוא, מדהים כמה דברים אובדים בתרגום של האתרים) מעודדת. בדיוק הסיבה שלשמה שלמה בלי מנכל אפילו זמני הייתה סוג של ביזיון של מיטש/אנגלידיס

יואב 24 באוקטובר 2017

השמן,
אחלה ראיון. באמת. נהנתי להקשיב לו.

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

דווקא מראה לי שהיה שווה לחכות שנה בלי מנכ"ל עד שמיטש הפרפקציוניסט מצא לו את המועמד הכי מתאים שאפשר

יואב 24 באוקטובר 2017

גיל,
אני גם בגישה הזאת.
כשמיטש ימנה סותמי חורים, אתחיל לדאוג.

נלחמים בנאחס 24 באוקטובר 2017

אתה אוהד מכבי??
אז למה אתה מנחס אותנו בכוח? מה אתה אומר אולי תפסיק לכתוב את הטור הזה?
גם ככה אתה לא כותב שום דבר בעל טעם ולא פוגע בשום תפיסה שלך של המציאות.
תודה.

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

ובלי קשר וכאוהד ב"ש חש בושה גדולה על הנניג'ות שאנשים פזרו על דרך העפר בצפוני. כולה ספורט, זה ממש מסוכן!

דניאל 25 באוקטובר 2017

על מה את מדבר?

אורי 24 באוקטובר 2017

כל מה זנאמר כאן נכון, זה היה משחק בזיוני
אבל, אף מילה על זה שעוד משחק של אדלר מוכרע משער שהובקע מנבדל של מטר?

וכמו שאמרתי אתמול – "היום ראיתי כאן קבוצה של גיא לוזון"

גיל שלי 24 באוקטובר 2017

אף מילה על השופט, הבזיון הזה עלינו, רק עלינו, מול עשרה שחקנים מהדקה העשרים, מול עשרה שחקנים שאף אחד מהם הוא לא אוגו וויטור, היינו צריכים להוביל כבר 3:0 בדקה ה60 איך שבאר שבע שיחקו, ואז השופט לא היה משפיע בכלום

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

מה קשור אדלר לנבדל? תאשים את הקוון. דרך אגב הקוון בצד השני הניף דגל לנבדל שלא היה. ואם בענייני בזבוזי זמן והצגות, במשחק שניצחתם בשנה שעברה ראיקוביץ החזיק בכדור כמו לופא האגדי בימי הכח.

אורי 24 באוקטובר 2017

מה הקשר בין בזבוז זמן ליגיטימי וחוקי שמקסימום יעלה בכרטיס צהוב לאישור שער שהובקע מנבדל שאני בטוח שגם אתה לא חולק עליו והיה ברור למדי – לא גבולי ולא קרוב לגבולי

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

בזבוז הזמן וההצגות לא היה מכוון אליך.

שלו 24 באוקטובר 2017

המשחק לא הוכרע משער בנבדל,
הוא הוכרע הרבה קודם.
שופטים טועים והטעות הייתה לגיטימית לחלוטין.
וגם אם השער היה נפסל ב"ש עשו במגרש מה שרצו.
להסתכל על שער בנבדל זה בדיוק לא להבין מה הבעיה.
מכבי ניצחו והפסידו משחקים עם שערים מנבדל.
לא בגללם או בזכותם.

גיא זהר 24 באוקטובר 2017

+1

רומן 24 באוקטובר 2017

ברוכים הבאים למאבק היוקרתי לפלייאוף העליון, דברו איתנו אם אתם צריכים טיפים

השמן. 24 באוקטובר 2017

חחחחח. גדול רומן

מאור 24 באוקטובר 2017

מילה אחת-פחדנות.
זה היה כל הסיפור אתמול, לגורדי יש מחסום ופחד מבאר שבע אחרי 2 העונות האחרונות וזה מחלחל לשחקנים.
גורדי שאמור לשחק את הכדורגל הקרויפי עושה בדיוק ההפך, משחק יותר מדי זהיר עד גיחוך גם מול 10 שחקנים כאילו שעומדת מולך ברצלונה הגדולה.
המהלך המתבקש התבצע בדקה 70 ולאחר רבע שעה הבאנו את הגול שהיה צריך להגיע הרבה יותר מוקדם אם החילוף של עטר היה מתבצע..
אני בכלל חושב שלקרויף יש בעיה באילתורים תוך כדי משחק שוטף, זה משהו שאתה רוכש אחרי כמה שנות אימון וזה חסר לו.

אריק י. 25 באוקטובר 2017

הרכב מכבי שלי:
רייקו
טיבי ובן חיים
ייני וזאדה (מגנים)
קישור אחורי – דור פרץ, בטוקיו,
קישור התקפי – מיכה
התקפה – עטר, בלקמן, קיארטנסון
אופציה חילוף ראשון – אצילי

עידו 25 באוקטובר 2017

באמת? דור פרץ?

ערן (המקורי) 25 באוקטובר 2017

לקח לי יומיים להיות מסוגל להגיב על הזוועה. ההפסד הכי משפיל בעידן גורדי. יותר מזניט, יותר מכל הפסד אחר.
הטעות הגדולה של האוהדים: התייחסנו לעליונות על מכבי חיפה כמשקפת והסיבה לאופטימיות. ולא כך: חיפה פשוט קבוצה עוד יותר גרועה ממכבי. ואפילו פחות
מאומנת ממכבי.
הכתובת היתה על הקיר מזמן:
התבוסה הביתית המחפירה לבית״ר במחזור פתיחה לא קיבלה התיחסות תואמת.
גם התיקו המביך מול אשקלון, גם הוא כתוצאה של פחדנות, לא הוריד את האסימון.
אבל הכתובת היתה כאמור על הקיר, וברק בכר, עם הרכב שני וחסר של באר שבע- אך נישא על רוח לחימה מטורפת- גרמו למכבי להיראות עלובה ועצובה.
שבוע מהקשים הזכורים לי, כאוהד מכבי.
וגורדי חתום עליו בלעדית, בעיניי.

אורי 26 באוקטובר 2017

נתנחם בפיטורים של איווניר :-)

ערן (המקורי) 26 באוקטובר 2017

למען האמת מחבב את מוטי, נראה לי בחור ישר, לא מערבב (יחסית, כמובן), ובפנים צהוב לגמרי

שלו 27 באוקטובר 2017

מדהים שכמה שמכבי גרוע מעצבנת ומראית חובבנית.
באה הפועל ובשבוע אחד (אולי הכי גרוע שלנו בעידן המודרני בשילוב רגל וסל) מראה שאפשר יותר גרוע.

Comments closed