יומן אליפות צהובה (19)

לפחות לא נשמע יותר שרק שלושה שחקנים כבשו עבורנו בליגת העל.

זה היה משחק מיוחד. התמודדנו מול קבוצה שעשתה את מה שאנחנו כשלנו לעשות, ניצחה בביתה את מכבי חיפה. טוב לא באמת. כלומר כן, אבל בעצם חוץ ממכבי פתח תקווה שגם היא כבשה מול חיפה, כל שאר הקבוצות הביתיות פרט לנו ניצחו את חיפה של גיא לוזון. אז נתחיל מחדש, זה היה המשחק שהתאים לתפאורה באצטדיון. אצטדיון מאוכלס בחציו, "ארגון" אוהדים שהכריז שביתה וכך נחסכו מאיתנו שירי הגועל, וקיבלנו למען האמת עידוד טהור יותר, משחק בכורה של אור דסה בליגת העל, משחק מול קבוצה שאסור לספוג ממנה שער, וספגנו שניים שהיו יכולים להיות שלושה אילולא ליאני הציל אותנו משער בטוח באמצעות שריקה לפנדל.

אבל, היו גם דברים סבירים במשחק פרט לעידוד של הקהל, כלומר אי העידוד באמצעות שירי אונס וכאלה. למשל, למרות משחק לא מבריק של שרן כמגן ימני, ראינו שכאשר יש מגן שמשחק לאורך כל הקו, אצילי יכול להתפנות לשחק קרוב יותר לרחבה, וכך זכינו לראות הרבה מאוד פעולות יפות של אצילי. ראינו שוידאר מסוגל למסור מסירות נהדרות, אולי זה עזר ששני קשרים בנוסף לשני שחקני הקו הקדמי, היו כל הזמן קרובים אליו. אור דסה ואבי ריקן לא התיחסו לרחבה כאל קו השני מטר בכדורמים או רחבת כדוריד, כלומר הם ממש נכנסו לרחבה בלי כדור, זה חידוש במשחק של מכבי, שני קשרים שמרשים לעצמם להכנס לרחבה בלי הכדור, לפעמים אפילו שניהם באותה התקפה. באטוקיו שיחק קצת רחוק מדי מאחור כקשר האחורי, אבל אי אפשר כנראה לבקש את כולם באזור הרחבה. אה, תברכו את שני הכובשים החדשים שלנו בליגת העל, אלירן ואבי ריקן. זה באמת הגיוני שכן וידאר בישל שער, בישול שהפגין משהו שהכרנו רק מחוש הריח שלו ברחבה, האיש קורא משחק בצורה יוצאת מהכלל, עכשיו רק שיהיו לידו שחקנים בהתקפה.

*

כאמור אין מה להתלהב מהמשחק הזה יותר מדי. עכו בחצי הראשון לא השלימו מסירה בחצי המגרש שלנו. בחצי השני השחקנים כנראה התעכבו לשתות תה בחדר ההלבשה, לכן שכחנו להופיע בעשרים הדקות הראשונות של החצי. לא יודע מה היה בפנדל של עכו, אבל הוא הראה כמה חולשות של ההרכב. עד הפנדל המוחמץ, שחקני עכו הראו, דגש על הראו, לחץ בחצי המגרש שלנו. הפטה מורגנה הזאת הספיקה כדי לשבש לחלוטין את המשחק שלנו, באבין בעט החוצה, טל בן חיים חזר למקורות עם דריבלים איומים שבסופם מסירה ארוכה לשום מקום, באטוקיו "נסגר" כלומר לא הגיע כדי לקבל כדור. בהתקפה של הפנדל המהלך התחיל משמאל, שרן נתקע איפה שהוא בהתקפה, טבח סגר לאמצע את באבין, ואין לי מושג איפה היו אצילי ואור דסה, אבל שני שחקני עכו היו לבדם ברחבה בצד ימין, הכדור הגיע, וליאני חש בסכנה לשערנו ושרק לפנדל. זה כמובן מטריד שכאשר ג'ורדי מרשה לקשרים שלו לעלות למעלה, הם שוכחים לרדת למטה. אני מקווה שג'ורדי לא יגיד לעצמו בעקבות כך שהנה הוא צדק כל הזמן, אי אפשר לסמוך על כך שנצליח לשחק גם התקפה וגם הגנה.

שני הגולים של עכו הגיעו כתוצאה מפעולות בישול יפות שלנו. אתעכב מעט על הגול השני. חוץ בצד שמאל שלנו. טל בן חיים מתכופף לקשור את השרוכים. שרן מסמן לאופיר שיחכה מעט עם ההוצאה, אבל אופיר מזדרז למסור קרוב (לא זוכר אם באבין או דור מיכה). הכדור עובר ימינה, שרן כנראה עדיין חושב על מה קרה פה, והחליט למסור לבחור הקרח הראשון שראה ליד השער, לא הפריע לו שמדובר בקרח שגבוה מטל בן חיים במטר לפחות, וגם העובדה הפעוטה שהוא שיחק בלבן לא ממש הפריעה. טוב, אחרי הבישול של דור פרץ מול אסטנה, גם לשרן יש בישול העונה. החילוף הכפול של בלקמן ופרץ כנראה הוציא את כל הקבוצה מריכוז במשחק, וכולם התחילו לחשוב על המשחק ביום חמישי, לא כיף, שרן אמור להיות זה שמחזיר את כולם למשחק, ודווקא הוא זה שנפל יותר מכולם.

*

טוב שהזכרתם לי את בלקמן. בני החליט לוותר על המשחק, לכן הזמנתי את איה שורק לשבת לידי. טוב שכך היה, שכן זכינו לצמד שישב מאחורינו עם ניתוחים טקטיים שמאוד הפתיעו אותנו בעמקם. בתחילת המשחק הצמד כעס על ההרכב ההגנתי עם אור דסה שלא ראוי לדעתם, שכן ברק יצחקי התאים הרבה יותר. לאחר שראיקו הציל את הפנדל, זכינו לשמוע מהם כמה שורה הורס אותו, וכן סוף סוף זכינו לשמוע במה אימו של ראיקו עובדת. אבל אז הגיע השיא. כאשר נכנס בלקמן, קם אחד מהצמד, והחל לזעוק זעקות אימה. אתם זבל, יא בן זונה אתה סרטן בקבוצה, אתם זבל, קהל זבל. טראנס של חמש דקות לפחות. התברר שהיה מצופה מאיתנו כקהל לקום ולזעוק נגד בלקמן שכן הוא כאמור סרטן, ומשלא מילאנו את יעודנו (אנחנו וכל המזרחי התחתון, היו שותפים רבים לפשע לדעתו), זכינו למטר קללות עד שהאיש נעלם לו. כאמור היו הרבה חוויות ייחודיות במשחק.

*

לסיכום, משחק שבאמת אי אפשר לקחת ממנו כלום. הלוואי והייתי יכול לאמר בכנות שג'ורדי הסיק מסקנות כלשהן מהפיאסקו שלו בבאר שבע. יש נקודת זכות בכך שהוא בחר לתת קרדיט לאור דסה, ואור דסה החזיר במשחק לעומק, אבל באמת שזאת לא חכמה לקחת סיכונים במשחק מול אחת הקבוצות החלשות בליגת העל בשנים האחרונות. שיבוץ המשחקים מזמן לנו את עכו ורעננה בצמידות, כך שזה באמת אמור להיות צמד משחקים בהם ג'ורדי מרשה לעצמו לעשות ניסויים התקפיים בלי לפחד מהפסד. אני מחכה בציפיה דרוכה ליום חמישי. ג'ורדי אמר בעצמו שכל תוצאה פרט לנצחון תוציא אותנו מהמפעל. אשמח לראות אותו מנסה לנצח את המשחק מהתחלה, ולא לראות את הדרך האהובה עליו, להשאיר את ההכרעה במשחק לדקות האחרונות, כאשר כל המטרה בשבעים הדקות הראשונות היא להגיע בשלום לעשרים האחרונות. זה אמנם הצליח בקמפיין המוקדמות האירופי, אבל מאז זה נושך אותנו בתחת בחומרה. אז יאללה ג'ורדי. תראה לנו שלמדת משהו אמיתי ממה שעשית בבאר שבע. אחרי שראיתי את אבי ריקן אתמול, רק כעסתי יותר. איך זה יכול להיות שכשבאר שבע היו בעשרה שחקנים, אבי ריקן לא התקרב אפילו לרחבה שלהם. זה מה שקורה כאשר מתמקדים בלנטרל את היריבה ורק אחר כך חושבים מה הנקודות החזקות של כל שחקן בהרכב שלנו. תכנית המשחק מול כל יריבה שהיא לא ויאריאל, צריכה לצאת מנקודת מבט הפוכה לזו שהתרגלנו אליה אצל ג'ורדי. שיחשוב על המיקום הטוב ביותר לשחקנים שלנו, זו תהיה התחלה מעולה.

שער שוויון - יוסי אוליבר
נו האדל

114 Comments

אורי 30 באוקטובר 2017

רק חמישה שחקנים כבשו עבורנו בליגת העל!

אורי 30 באוקטובר 2017

האם זה המשחק שיפסיק את אגדת "טל בן חיים (הבלם) בכושר מעולה, מזל שלא עזב בינואר"?
חלאס, כל משחק איבוד שמוביל לשער, הכשלה שמובילה לאדום או סתם מסירות ליריב שמאפשרות התקפות מסוכנות נגדנו

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

אני חושב שטל בן חיים הוא החוליה החלשה בהגנה שלנו כבר המון זמן. אשמח לראות ניסוי עם שרן כבלם שמאלי, באבין שאין לו רגל שמאל יעבור ימינה, ואז גם נראה התקפות הרבה יותר טובות, וגם הגנה יותר טובה.

אחד העם 30 באוקטובר 2017

אכן מעניין.
צריך רק לזכור שבהעדר דסה, מי שיוכל לשחק בקו ימין זה בלקמן (שנוטה לאמצע ופחות מחוייב הגנתית, ואולי Little Dassa). במשולש הקישור תאלץ לבחור בין מיכה לאצילי בקודקוד שניהם ביחד זה רך מדי.

תולעת 30 באוקטובר 2017

מי בהרכב הזה אמור לקחת כדור בגובה? בטוקיו?

אחד העם 30 באוקטובר 2017

למכבי בלמים וחלוצים בעלי כושר נגיחה.
למי כיוונת ? לחוליית הקישור?
לא ירדתי לסוף דעתך

תולעת 30 באוקטובר 2017

שטב"ח הוא בערך היחיד שאפשר לסמוך עליו שייקח כדור ראשון בגובה. ייני, רודריגז, בטוקיו, דור פרץ – לא.

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

כמה כדורים כאלה טל לוקח במשחק? נניח חמישה ושרן נניח יקח רק שניים ויפסיד שלושה, אין שלוש מסירות של טל לג'הנום במשחק? כמה כדורים באבין מבזבז כי הוא תקוע בשמאל עם רגל ימין? אני מוכן לשלם את המחיר, במיוחד שמדובר בעיקר על כדורי גובה באזור קו אמצע המגרש

אחד העם 31 באוקטובר 2017

למה צריך שחוליית קישור תצטיין במשחק גובה?
כמה כדורים לוקחו בוסקטס, צ'אבי אינייסטה בגובה?

תולעת 1 בנובמבר 2017

טל לוקח הרבה מאד כאלה, חלק מזה בגלל שהקישור שלנו לא מצליח.

אחד העם – אם נלחץ יפה כמו ברסה של צ'אבי ואינייסטה אני אסלח לשרן שלא מצליח לתת לקחת כדור בגובה

אחד העם 1 בנובמבר 2017

תולעת- לו העזנו, היינו מצליחים, בטח בליגה שלנו וגם נגד ב"ש ב 11 שחקנים. קראי את אורי קופר היום, אולי שווה ניסיון? להורות למגינים (ייני וא.ד. זאדה) לחתוך לאמצע לפני הבלמים, כשהכדור אצלנו ולהעיף את הקשרים ליד החלוצים. ככה יש מי שילחץ אם מאבדים כדור. "מסירה טובה היא בטווח 3-6 מ', לא יותר רחוק " אמר הפפ. אולי הוא מבין משהו מהחחים שלו? הגוי הטמבל הזה? ואולי הוא בכלל מצאצאי האנוסים ויבזיק בו הרצון להגים את מה שהם חלמו עליו? לכי תדעי

רועי 30 באוקטובר 2017

זה מה יש.
בהתחשב בזה שהחלופות הן פיליפנקה וטיבי, זה הרע במיעוטו.

אורי 30 באוקטובר 2017

טיבי עדיף (לא בהרבה אבל עדיף)
וגם את פיליפנקה ראינו עד היום משחק רק עם טיבי או בן חיים – לא ממש משרה בטחון. אולי עם באבין הוא יראה למה הוא בא מהליגה הספרדית

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

פילפנקה התחיל לצד באבין במשחק מול סלביה פראג, נראה לי שבמשחק הזה הוא איבד את היתרה המאוד נמוכה של קרדיט שעוד נותרה לו אצל ג'ורדי

רועי 30 באוקטובר 2017

לא מסכים לגבי טיבי.
הוא נורא ואיום העונה, כל ההגנה חסרת ביטחון כשהוא על המגרש.

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

בהחלט.
מעציב לומר את זה אב כל משחק שטיבי במגרש מוריד ב 2 רמות את איכות ההגנה הממש לא מזהירה שלנו.

טיבי ובאבין שיחקו יחד נגד אשקלון. אני זוכר בעיקר טעויות מחרידות בדקות הסיום ולפחות אחד מהגולים מתנה באדיבותו של טיבי.

אילנסו 30 באוקטובר 2017

נוסה גם במשחק מול נתניה. גם שם ספרנו שני שערים והלכנו משחק הגנה מחורר..

זיו 30 באוקטובר 2017

רעיון – למה לא לנסות להסב את שוינפלד לבלם ?

yaron 30 באוקטובר 2017

למיטב זכרוני גיל טען כאן בעבר שציוות של באבין וטיבי יעבוד טוב יותר. אני לגמרי מסכים שזה מחייב בדיקה אמיתית.

yaron 30 באוקטובר 2017

תודה גיל, סיכום לעניין.
אני כבר שנים לא הולך למשחקים (חוץ מלנבחרת…חחח) ואם לזה אתה קורא "טהור יותר" נראה לי שאשמור על המנוי לספה. על לקחת את הילדים בטח שאין מה לדבר.
אני יודע שזה פחות רלוונטי לאתמול אבל קרויף תמיד דגל (תיאורטית, לאו דווקא פרקטית) בלהבקיע יותר ממה שסופגים. אני חושב שנגד רוב הליגה אם השחקנים יפנימו את זה אנחנו יכולים לכבוש שלשות ופחות לפחד מכל ספיגה. אם יש משהו שמטריף אותי בקבוצה זה הפאניקה הזאת.

גיא זהר 30 באוקטובר 2017

ללכת למשחק עם ילדים חוויה בעייתית. מצד שני גם לנהוג כשילדים לידך חווייה טראומתית בשבילם.

גיא זהר 30 באוקטובר 2017

גיל, כל כך התרגשת מהפנדל (שלא נראה שהיה, אם כבר הייתה עבירה על שחקן של מכבי) שכתבת סכנין במקום עכו. חוץ מזה, בקצב הזה של הפציעות במשחק הבא בנינו ישחקו יואב זיו מול אביתר אילוז.

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

תודה גיא, דווקא אצלנו אני מקווה שהמדיניות של לתת לפצועים להחלים תוכיח את עצמה.

גיא זהר 30 באוקטובר 2017

אם נעזוב כרגע את ויטור בצד, לגבי וובה (שהולך ומתברר כשחקן פציע) לא היו הרבה ברירות, אבל העלאה של ביטון שרק חזר מפציעה אחרי שני משחקים בעצימות גבוהה נגד קבוצה כמו אשדודו תמוהה בעיניי. וזה שברדה פתח בהרכב אתמול מוזר, מוזר מאוד.

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

שיקול הדעת שלכם שבא לידי ביטוי מעולה במקרה של ביטון, אני לא אוהב אותו, וכתבתי על זה כבר מספיק

משה ב 30 באוקטובר 2017

פשוט נהדר
יומן אליפות שכולו אליפות

נקווה שישאר משהו גם למכבי

אזי 30 באוקטובר 2017

אני דווקא חושב שכן אפשר לקחת מהמשחק הזה כמה דברים, שאת רובם ציינת. רק צריך לדעת איך לקחת אותם.
קודם כל, אמנם שרן ייני היה במשחק רע, אבל נראה שהוא מגן יותר טוב משפונגין (מודה שחשבתי את זה גם לפני המשחק הזה). הבעיה היא שחוץ ממנו, הקשר האחורי ההגנתי היחיד שיש לנו הוא דור פרץ.
אני אמנם חושב ששפונגין הוא קשר אחורי רע – אבל דור פרץ הוא רמה בפני עצמו.
אז במשחקים יותר קשים בהם ג'ורדי ירצה קשר אחורי הגנתי, לצערי אי אפשר לוותר כרגע על ייני כקשר אחורי.

שני דברים נהדרים נוספים שראינו אתמול הם ריקן ודסה, כל אחד בצורה קצת שונה.
ריקן בעט מרחוק. הוא בעט בעיטות נוראיות ששתיהן נכנסו לשער.
דסה עשה בלאגן. הוא רץ לאן שבא לו וגנב כדורים לחברים שלו וכדרר בלי הפסקה.
אלה בדיוק שני הדברים שאנחנו צריכים מול קבוצות החצי התחתון של הטבלה. קבוצות שאנחנו תמיד מתלוננים שמשחקות בונקר שנורא קשה לפרוץ במשחק מסודר.
זה לא היה עובד מול באר שבע שבוע שעבר, אבל זה מצויין מול הקבוצות מהסוג הזה (למרות שחייבים להודות שעכו אולי הגרועה שבהן)

אבל מעל הכל, ומעל כולם. דור מיכה.
כמה התגעגעתי.

גיא זהר 30 באוקטובר 2017

נניח שנגד ב"ש (כשם גנארי לקבוצה חזקה) בסיבוב הבא מיכה כשיר, אתה עולה איתו, עם אצילי ועם עטר/שוינפלד ביחד או שמוותר על אחת מהכנפיים ושם את מיכה שם?

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

אני עולה עם מיכה בקודקוד של הקישור

גיא זהר 30 באוקטובר 2017

גיל, אתה חושב ברצינות שרודריגז וגולסה (בהנחה שאי פעם שניהם יהיו בריאים ביחד) או אחד משניהם יחד עם באטוקיו יכולים להחזיק מול ראדי, אייבנדר/בראון ואוגו? בוס ניסה לעשות משהו דומה עם הרכב מאוד התקפי נגד ב"ש בבלומפילד ובכר עשה לו בית ספר טאקטי

אחד העם 30 באוקטובר 2017

גיא , אני חושב שמרכז ההגנה שלכם כל כך חלש השנה, שלחץ גבוה ימנע ממנו מלהעביר את הכדור לאותה שלישיית קישור מפוארת. אשדוד, לו היתה תכליתית, היתה מובילה עליכם בשלוש

גיא זהר 30 באוקטובר 2017

מרכז ההגנה אתמול כלל את טאהא ואוחיון. בוא נראה מה יהיה עם ויטור. ולגבי אשדוד, זה לא שהם הגיעו למליון הזדמנויות: היה הגול שנבע מטעות במרכז ההגנה ועוד הזדמנות משולשת אחרי ה1:2 שבאמת קשורה לתכליתיות. כמה קבוצות רוצות ומסוגלות להפעיל לחץ גבוה?

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

במשחק הנצחון בבלומפילד בכר עשה בי"ס ליוקנוביץ', לא לבוס.
בשתי ההתמודדויות שבוס ניהל, בבלומפילד ובטרנר, מכבי שלטה במשחק וגם הייתה מסוכנת יותר. בניגוד למשחקים שניהלו שוטא ו-וידיגל שבהם מכבי הניעה כדור ללא תכלית אבל ב"ש הייתה מסוכנת יותר.

גיא זהר 30 באוקטובר 2017

במשחק שבוס ניהל בבלומפילד בכר בא להוציא תיקו ומכבי כמעט לא הגיעו למצבים. המשחק שיוקאנוביץ ניהל בבלומפילד היה כשהראש שלו כבר היה בפולאהם וככה זה גם נראה (ורמוט).

עידו 31 באוקטובר 2017

רודריגז ובאטוקיו יכולים להחזיק את האמצע מול כל קבוצה. רודריגז פיזי כמעט כמו אוגו, ועולה עליו בכל היבט אחר של המשחק.

Ollie Williams 31 באוקטובר 2017

רודריגז אולי לא בחור קטן כמו באטוקיו, וגם סושיץ' לא, אבל המשחק שלהם ממש ממש לא פיזי. לא סותר יתרונות ופרמטרים אחרים של רודריגז, אם יחזור אי פעם :/

אזי 30 באוקטובר 2017

למען האמת אני אישית לא יודע.
כמובן שהאופטימלי הוא לעלות עם מיכה, גרזן וקשר 50/50 (יש לנו המון כאלה).
אבל אין לנו גרזן.
ייני היה אמור להיות הגרזן, אבל הוא לא. פרץ הוא אפילו לא אולר.
אז אני לא יודע להגיד האם הייתי עולה מיכה ועוד שני קשרים מאחוריו.
לא בטוח שזה פתרון פחות טוב מאשר לעלות עם שלושה קשרי אמצע ממוצעים ומטה

דניאל 30 באוקטובר 2017

מדוייק

אבשלום 30 באוקטובר 2017

התחושה שלי היתה, מעבר לכך שמזל שעכו קבוצה כל כך חלשה, כי ההגנה שלנו עוד לא החליטה באיזה ענף היא משחקת, שהיה כאן נסיון מעניין לתת לשחקנים לשחק בעמדה שמתאימה להם. נניח לתת לבאטוקיו אפשרות נוחה יותר להעביר מסירות קדימה דרך הקשרים ולפתוח את המשחק במקום להתרוצץ בצפיפות שעל סף הרחבה (ונקודת הבונוס: זה הרחיק אותו מהשער, כך שמספר הכדורים שהוא בזבז בנסיונות בעיטה צנח לאחד)., ולריקן להסתובב על סף הרחבה, מקום שבו הוא הראה שלפחות מול הגנות חלשות הוא שחקן מסוכן לשער.
שתי נקודות לגבי חווית הצפיה:
א. ויתרתי על המשחק הזה משיקולים פיננסיים לקראת משחק הצמרת נגד הפועל חיפה וצפיתי בו מהבית, אבל יחסית לכמות הקהל ולכך שהארגון בחר לא לעודד, העידוד נשמע טוב בצורה מפתיעה. אולי נלמד מזה כמה דברים לגבי המקום הראוי לארגון הזה ביציע.
ב. החוויה שלך במזרחי התחתון הפתיעה אותי. אתה לא אמור להיות באזור של היציע הזה שבו יושבים אנשים מהוגנים יותר?

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

אני לא יושב במזרחי התחתון, וגם אותי זה הפתיע, לגמרי הפתיע

רן 30 באוקטובר 2017

גיל , על האיבוד שבגללו קיבלנו את הגול הראשון אחראי בור פרץ. עשה והגדיל טבח שבמקום להישאר בעמדה שלו התכווץ לשמאל והשאיר את ייני על 2 שחקנים.
גם בפנדל טבח היה צריך להישאר מאחורה ולשמור מאחור על החלוץ הקדמי היה את בטוקיו.

בכלל טבח עושה המון טעויות שמפקירות את החברים שלו, מרגיש שהוא חושב שהןא השחקן היחידי ברחבה ואין משמעות למיקום של שאר השחקנים הוא ירוץ לכל כדור.
זה קרה גם בגול של שהר שהוא הפקיר עמדות והשאיר את שהר לבד

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

לגמרי, טבח משחק כאילו אין שום חשיבות לתיאום בינו ובין האחרים, זה הורס לנו הרבה

ניב 30 באוקטובר 2017

הוא עוד ילמד.

דור 30 באוקטובר 2017

1. לגבי הפנדל, חור של ייני + פעולה שטותית של טב"ח שכמו שגיל אמר, הציל לנו גול.
2. גול ראשון, אי יכולת לעצור כדור בתוספת לחץ מטאורי של דור פרץ, בנוסף לפעולת הגנה נוראית של ייני שרץ לשמור על שחקן שכוסה יחסית טוב על ידי טב"ח, מה גם שהוא לא הצליח למנוע את המסירה שמאלה וכמובן שהיה חסר בשמירה היכן שהוא צריך להיות.
3. גול שלישי, שוב שרן ייני במשחק הגרוע שלו במכבי מאז שחזר מויטסה.
4. באבין בלם נהדר, תחנה אחרונה, קריאת משחק נהדרת וניצחון בכ-ל כדורי הגובה. כמו כן קיבל הוראה לעלות למעלה בכל הקרנות ותמיד עושה בלאגן עם הגודל שלו, עוד ייתן גולים העונה.

רן 30 באוקטובר 2017

כנראה שראינו משחק אחר :)
1) פנדל חור של ייני זה נכון אבל טב"ח נתש עמדה והיה צריך להישאר מאחור כך שלא יגיע לשחקן שמאחרוריו (בעיקרון באטוקיו שמר על השחקן הקדמי)
2) גול ראשון הסיבה שייני יצא לשחקן היא בדיוק כי טב"ח נטש עמדה והשיאר שניים על ייני במצב כזה אין הרבה מה לעשות ייני יצא לשחקן הפנוי שהעביר עוד מסירה שמאלה ומצא שחקן לבד
3) גול שלישי ייני אשם בלעדי ללא ספק

Lord Anthony 30 באוקטובר 2017

יכול להיות שהנזק הכי גדול שבן הרוש גרם למכבי זה שבגללו ריקה התבזבז כמגן שמאלי.

Lord Anthony 30 באוקטובר 2017

*ריקן

שלו 30 באוקטובר 2017

איך חיפה עקצו אותנו עם בן-הרוש-אזולאי-אלברמן.

Lord Anthony 30 באוקטובר 2017

וגם הצליחו לדחוף לנו את עטר.

שלו 30 באוקטובר 2017

1. בפנדל טב"ח בחף את שחקן עכו שקפץ לנגיחה.
2. בגול ששרן בישל, טב"ח במקום לפתוח לו לכיוון ראיקו (בין ראיקו לשקן עכו שהבקיע) הסתתר מאחורי שחקן עכו אחר.
3. באטוקיו לדעתי נתן משחק מצויין, מלא אנרגיה.
4. היה הרבה נחישות במשחק של מכבי, בעיקר בחצי הראשון, הייתה המון לחימה (אצילי ירד להמון גליצ'ים וסגר ועבד לא מעט).
5. יש בעיה בהגנה, אבל שרן בתור מגן ימני זה יותר טוב משפונגין.
אני חושב שאחרי הפגרה אם הפצועים יחזרו ויתנו להם זמן להיכנס להרכב רץ אז גם איכות המשחק תעלה.
וצריך למצוא בלם נוסף (אולי באמת ייני כשדסה "הגדול" יחזור)
ולחברים ליציע תמסור שבעולם שבו גונזלס, דסה, גולסה ושוינפלד בריאים יצחקי יצטרך לקנות כרטיס כדי לראות את מכבי משחקת.

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

ספרתי לפחות 6 נגיחות של באטוקיו, נוגד את חוקי הטבע

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

ניצח את כל קרבות הגובה שלו, אני מבסוט מהשחקן הזה לאללה

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

האמת, זה משחק ראשון שראיתי שהוא מצליח בכלל.

yaron 31 באוקטובר 2017

באטוקיו אחד השחקנים הכי יציבים השנה ולא לחינם הוא מקבל קרדיט מקרויף.
הוא לא קוסם ולצפות ממנו שייקח משחקים כשכל הקבוצה משחקת גרוע זה לא ריאלי. כשהקבוצה משחקת טוב, הוא משחק מצויין.

אחד העם 31 באוקטובר 2017

ותספור גם יותר מ 11 ק"מ.
נמצא בכל מקום.
ייני שיחק בתפקיד קשר אחורי עם פחות מ 10 ק"מ למשחק.
"מוש מומכן" אומרים בערבית.

קורא בין השורות 30 באוקטובר 2017

לא חושב שאפשר ללמוד יותר מידי מהמשחק הזה, שוב ספגנו שני שערים מיותרים בדקות האחרונות של המשחק ומצב ההגנה לא נראה טוב לקראת אסטנה.

הצימוד של ספיגת שער עם כניסה של דור פרץ למגרש גרם לי לתהות אם הסיבה לכך שהפועל חיפה רצים כ"כ יפה בצמרת היא שלא השאלנו להם אותו…

נולי 30 באוקטובר 2017

יש מצב. דור פרץ משחק גרוע גם בהגנה וגם בהתקפה ונראה לי שהבטחון שלו מתחת לאפס. גם ייני היה אתמול קטסטרופלי משני צדי המגרש. ועדיין היה כיף לראות את מכבי משחקים לראשונה מזה הרבה זמן.

דני 30 באוקטובר 2017

קיארטנסון. נורא מעניין המקרה שלו. לנוכח משחקים אחרונים שלו היה נראה לי שהוא מייצר פקק בהתקפה; הוא מחכה ומחכה וכלום לא קורה. רוצה לומר שלמרות החיבה אליו, התחלתי לחשוב שאולי ייטב, במשחקים מסויימים, לפתוח עם כנפיים ואיזה משהו ״מדומה״ ובלעדיו. בא המשחק אתמול וטרף את הכל. למרות שלא הבקיע, היה בעיני מצויין. מסר, פתח, שמר על הכדור, יצר מסדרונות לגל שני; בקיצור-כל מה שתמיד אומרים שאילו היה לו- הרי הוא לא היה פה. איך? מה עשה אותו יותר טוב אתמול? אני תוהה

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

לדעתי, פשוט היו שחקנים קרובים אליו

אחד העם 30 באוקטובר 2017

אין בעיה עם הבקעות.
אבל זה שרק 5 קבוצות בליגה ספגו יותר מאיתנו, אינו מהווה מתכון לאליפות. והקולר לא תלוי רק ברביעיית ההגנה.
המחשבה לצוות את בטוקיו כקשר אחורי מרעננת.
אני מקווה שעטר ימסור לוידאר כדורים כמו זה שקיבל ממנו. בכלל, אני רוצה לראות ממנו מסירות למישהו שמתחרה עמו על התהילה, ולא רק למי שאמור להחזיר לו כדור ולעשות אותו גדול. מה יעשה ג'ורדי כשדסה יחזור ולא יהיה איפה להציב את שרן?

דני 30 באוקטובר 2017

דסה יחזור? באמת?

רן 30 באוקטובר 2017

אמרתי את זה אתמול לחבר, עטר לא נותן מסירות עומק, הוא תמיד ימסור לאגף כדי לקבל בחזרה. אתמול לפחות פעמיים וידאר היה במצב טוב ועטר מסר החוצה ורץ לעמדה.

השמן 30 באוקטובר 2017

גם בלאקמן לא. גם לא ממש מוסר בכל מקרה.
עטר מתאים יותר לאגף שמאל.

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

אם זה עוזר, לידי ישבו כמה חבר'ה פנאטים של עטר – גם כשהיה מזוויע במחצית הראשונה עד הגול.
ומאחורי ישב מישהו שמדי פעם קם לקלל והגיע לשיא כשצעק לאלקרנאווי "יא בן של נאקה", ככל הנראה הקללה הכי משכילה ששמעתי במגרש

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

שכחתי לציין שהחבר'ה הראשונים קיללו כל מי שהחזיק כדור ולא מסר מיידית לעטר, גם אם דובר על ראיקו שפתח התקפה ימינה

גיא זהר 30 באוקטובר 2017

בן של נאקה זה ענק

תומאס 30 באוקטובר 2017

בן של נאקה זה לא, בצורה פשוטה יותר, באר שבעי? (יענו גמל…)

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

אני מניח שכיוון שאלקרנאווי מושאל מב"ש, לשם הוא כיוון ;)

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

מה שהיה יפה זה שהיה נראה שהוא ממש כועס ולקח את זה ממש ברצינות, בזמן שכל מי שמכיר את המילה "נאקה" מסביב נקרע מצחוק

יואב 30 באוקטובר 2017

מכבי היתה צריכה משחק כזה. אני מעריך שטור הכיבושים יעלה בהתמדה לא רק בגלל הסקורר הכי טוב בליגה אלא כי יש עוד לפחות 3 שאמורים להגיע לדו ספרתי.
הפגרה מגיעה בדיוק בזמן. כמו טרום עונה עבורנו לאחר שעברנו כבר סוג של עונה עד עכשיו. טבלאית, יכול היה להיות גרוע יותר וצריך להיות טוב הרבה יותר משמע- לרוץ עד הסוף.

השמן 30 באוקטובר 2017

1. חשבתי במהלך השבוע, על מה שגיל ויואב העלו בדיונים אחרי הביזיון בב"ש, על לשאול שאלות ולא רק לתת תשובות, אני חושב שהם צודקים. בהינתן מצב הסגל הנוכחי, צריך לוותר על הניסיון לייצב מרכז שדה טיפוסי לקבוצה דומיננטית בליגה הישראלית, ולנסות לנצל את החוזקות שלנו יותר. למרות היריבה המביכה ראינו אתמול קישור הרבה יותר דינמי ודוחף קדימה מאשר במשחקים קודמים. שלישייה כזו מאפשרת הרבה יותר חילופי מקום וכניסות לעומק (בוודאי כניסות לרחבה). מקווה שקרויף ימשיך עם הסגנון הזה, בעיני הוא היה מביא לנו יותר גם בבאר שבע.
2. כל זה לא ימנע את הנפילות פה ושם בשל לחץ גבוה של היריב, אבל משחקים כמו אתמול, ייצרו גם הרתעה אצל היריבים ויגרמו להם להיות זהירים יותר. עד ינואר או חזרה לכשירות של הסגל זו האופציה הטובה ביותר לדעתי, אני בספק אם יש אופציה אחרת
3. ייני יותר טוב כמגן ימני מאשר כקשר אחורי. הוא גם מגן יותר טוב משפונגין. להמשיך שיבוץ הזה, עד שדסה חוזר
4. אני בטוח שיש כמה וכמה אוהדי מכבי ששם המשפחה שלהם הוא בן-חיים. מבטיח לכם שבעד שום הון שבעולם הם לא יקראו לבן שלהם טל. פשוט מדהים איך השם הזה מחייב אותך להיות הטיפוס הכי מעצבן על המגרש. לדעתי צריך לתת לטיבי את הצ'אנס, הוא עוד לא מקרה אבוד סטייל עמב"ה, למרות שהוא ממש מנסה.
5. אור דסה נחמד, לא מתקרב להתלהבות שיש ממנו. מועיל בעיקר כי חסר לנו שחקנים מסוגו בקישור
6. באגף שמאל עטר עדיף משמעותית על בלאקמן. מרגיש שם הרבה יותר בנוח.

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

אגיב לגבי דסה, לגבי השאר פלוס מינוס מסכים (למרות שהתייאשתי מטיבי לפחות עד שיוריד את המסיכה)

אז דסה
עד הדקה ה 30 עוד רעדו לו הרגליים ואח"כ שיחק לא רע.
חסר המון ליטוש – אבל הוא רץ, מנסה, לא מפחד מתיקולים גם מול שחקנים גדולים ממנו, ובעיקר נכנס לעומק ולא סותם את האמצע, אפילו שהתנועה רחוקה מלהיות מושלמת.
ההתלהבות היא שילוב של ההשקעה שלו על המגרש, החולשה של הקישור המשופע ברכש יקר שלא מצדיק את המחיר, והרצון המשווע שסוף סוף יהיה שחקן בית שישתלב בבוגרים באמת ולא רק כהבלחה קצרה, לראשונה מאז דור מיכה בערך.

השמן 30 באוקטובר 2017

מסכים. התייחסתי לתחושה שפשתה בתקשורת וקצת במגיבים פה כאילו כוכב חדש נולד. יש פוטנציאל, עוד מוקדם לדעת מה יתממש ממנו

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

בהחלט, שני משחקים לא באמת מייצגים

אורי 30 באוקטובר 2017

טיבי בטוטו כבר היה בלי מסכה

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

מודה שלא צפיתי אז לא שמתי לב
אבל כמו עם דסה, זה לא משחק משקף מבחינתי

טרנטה 30 באוקטובר 2017

גם אני על דסה – בדרך כלל, כששחקן נוער עולה לשחק בקבוצת צמרת קצת משפשפים אותו. נותנים לו להשתלב. כמה דקות כמחליף פה, קצת גביע הטוטו שם והכל בהנחה שהקבוצה רצה וכחלק מהרוטציה. על דסה הפילו תיק ופתאום כולם חיכו שהוא יושיע את הקישור של מכבי.
לדעתי הוא נתן הופעה טובה מאד בשביל בכורה. גרם לשער הרביעי, כמעט נתן אחד בעצמו אם טיפה פחות היה מתרגש והיה מעורב ונייד. כל זה בהופעת בכורה בהרכב של קבוצה לחוצה (שלא נאמר במשבר) וחסרה. כשרון יש לו. מהירות מהמעט שראיתי גם יש לו. מקווה שיתמידו איתו וימשיכו לתת לו דקות ברוטציה גם אחרי שישובו הפצועים ולא יתחילו להשאיל אותו.

השמן 30 באוקטובר 2017

עוד משהו לגבי הפנאטיקס. אני בדעה של גיל לגביהם, הניסיון התמידי שלהם לנהל את הקבוצה, האלימות, הגזענות, הגועל נפש הכללי, אבל הם הרימו את הראש בנקודה מאוד מדויקת. זה מתחבר לי לתיאורית החלונות השבורים, והתחושה שהקבוצה כבר לא כזו נקייה מהביוב המקומי:
אם הבעלים מתנהג שכונה (לא מגיע, לא ממנה מנכ"ל במשך שנה, מנחית מאמן על הראש של המנהל המקצועי, מוריד את המנהל המקצועי לעמדת מאמן)
והצוות המקצועי מתנהג שכונה (מנהל מקצועי מגן באופן מוגזם על חבר שלו, אחר כך לא לויאלי למאמן שהביאו לו על הראש, מביא חבר שלו לעמדה לא ברורה של יועץ מקצועי, יורד לתפקיד המאמן אחרי שאמר שהוא לא מעוניין, נותן עדיפות מקצועית לא ברורה לשחקנים שלא מגיע להם את זה כמו ייני ויצחקי)
והשחקנים מתנהגים שכונה (זניט, חוסר המאמץ בסוף תקופת שוטא, גמר הגביע, אסטנה, בש)
אז לא צריך להתפלא שהקיצוניים מתנהגים שכונה.
רוצה לאמר שהפנאטיקס לא הרימו את הראש אחרי ביזיון נקודתי של משחק זה או אחר. אלא בשיאו (אני מקווה לפחות) של תהליך הידרדרות מדאיג של החוסן של המועדון.

יואב 30 באוקטובר 2017

הדבר היחיד שאני מסכים איתך זה שיורדי הפך לישראלי מידי ומהר מידי. רק אם נבחן את הגלות של יצחקי(הפעולה הראשונה של יורדי) והארכת החוזים שלו היום באהלן אהלן, ניתן ללמוד על התהליך.
1 ביום שמיטש ימנה מנכל במהירות כדי לסתום חור, אז אתחיל לדאוג. הוא מושקע פה במספיק כסף כדי לשלם לאנשים לנהל את זה. מכבי זה לא אחוז מעסקיו- הכל בסדר.
2 שום דבר לא נכפה על יורדי. לא חושב שיורדי נמצא במקום בחייו שבו הוא חייב לעשות משהו כי אומרים לו. ואם גם מילותיו של יורדי לא מספיקות לכך, אז סבבה.
3 עשית סלט שלם. גם בוס חבר של יורדי. למה הצהוב הזה? כי שוטא לא עמד במבחן התוצאה אז הפך "לחבר"? זה מאד נמוך השמן ולא מתאים לך.
בקשר למקלארן, אלו עינינים פנימיים. אם מיטש מאשר את זה, זה סבבה לגמרי מבחינתי.

השמן 30 באוקטובר 2017

1. שלא ימנה מנכ"ל אם אין לו מישהו ראוי. לא חושב שהמערכת הייתה קורסת, אם מורן מאירי היה מוגדר כמנכ"ל זמני או משהו. את הבעיות שהמחסור הזה יצר לא אני המצאתי, ג'ורדי עצמו והשחקנים דיברו על זה שנוצר על ג'ורדי עומס גדול מידי. מעבר לזה שהמשיכה הזו של החלטות, מחלחלת גם לסגל השחקנים, כמה זמן לקח לג'ורדי למצוא מגן שמאלי?
2. לא אמרתי שבשום שלב זה נכפה על ג'ורדי. זה עדיין לא אומר כלום על הנראות של המהלך הזה. זה סותר את העמדה שמיטש הזכיר השכם וערב על מערכת בה לכל אדם יש תחליף, וגם את אמירותיו של ג'ורדי עצמו שהוא לא מעוניין לאמן. לזיגזג הזה יש מחיר
3. מקבל, חוזר בי לגבי ההערה על שוטא, חוץ מזה? בשאר השברים די צדקתי לא?
אם המערכת בוחרת להיות סגורה כל כך, בשביל למנוע רעשים מבחוץ זה רצוי, אבל כל עוד הדברים זורמים ונראים מהודקים. כשמבוצעים כל מיני מהלכים לא ברורים כאלו, יחד עם ההסרחה של הדשא, זה נראה שכונה.
בסופו של דבר, אפשר להסתכל על המשחק שבוע שעבר כעל פאלטה זמנית שקשורה בפצועים, עייפות וחוסר ניסיון/פחדנות של ג'ורדי. לדעתי זו הייתה קריאת השכמה למועדון שלם שצריך לבדוק את שורת ההחלטות שבוצעו בשנתיים האחרונות שהובילו אותנו לאיבוד ברור של היתרון האיכותי שלנו (כמועדון לא רק על המגרש). כרגע מכבי יותר קרובה לחיפה מלבאזל, וגם אם אני לא מסכים עם הסיפא של השלט שנתלה בקרית שלום (או שנעיר אתכם), הרי שאני לגמרי מסכים עם הרישא (תתעוררו!!)

יואב 30 באוקטובר 2017

בש זאת לא פאלטה. זה היה מביש. אין בבש שום דבר שאמור לגרום למכבי לפחד. ולאף אחת כאן אין משהו שצריך לסדוק אותנו. את זה יורדי היה אמור להבין מזמן, הוא חלק משמעותי משינוי יחסי הכוחות פה וזה עליו לגמרי.
מקווה שזאת היתה קריאת השכמה.
לעולם לא ניהיה באזל. כי פה זה מזרח תיכון ושם זה אירופה. כי שם החומר המקומי טוב, כי גם אם אתה פרח במדבר, זה עדיין מדבר.

השמן 30 באוקטובר 2017

זה עליו, אבל לא רק עליו. כל המועדון במצב אחר לגמרי מאשר לפני שנתיים פלוס
גם אם לדעתך זה לא אמור לסדוק זה סדק. גם אם לדעתך זה לא אמור להפחיד זה לגמרי הפחיד, לפחות את השחקנים.
אולי לא נהיה באזל, אבל הדרך כבר לגמרי לא ברורה.
קריאת השכמה לכלל המועדון – זה כל מה שאמרתי

יואב 30 באוקטובר 2017

אתה לא אמור לעלות בגישה כזאת. נקודה.
שילמדו מזה.
עם כל הבעיות המובנות של קבוצת כדורגל ישראלית, המינויים של מיטש הם ספוט און.
כל עוד זה ימשך, היעדים יושגו. יהיו עליות ויהיו עליות, מחזור חיים רגיל של מועדון כדורגל.
הצרות שלנו זה החלומות של אחרים(:

השמן 30 באוקטובר 2017

לא מבין אותך. למה לדעתך הם עלו בגישה כזו?
משהו באוכל?
נעשו טעויות. מה קשה להודות בזה?
ואם יימשכו הטעויות, לא נעמוד ביעדים.
על כן קריאת השכמה והתבוננות עצמית. ל-כ-ו-ל-ם

יואב 30 באוקטובר 2017

הם עלו ככה כי הם בתקופה לא טובה וגם המאמן שלהם בתקופה לא טובה. הם נכנסו לבעיה עם האדום כי פסיכולוגית זה חייב אותם ליזום והם בכלל לא רצו בזה. וזה מחפיר. אין לזה שום קשר לדברים אחרים. זה משחק כדורגל לא מדע טילים.
הסכמתי איתך על קריאת ההשכמה, מה הבעיה בדיוק? למה אתה חוזר על זה?
טעויות? ברור שנעשו. על זה הדיון?
אם רק תטעה, לא תכבוש את היעדים. אבל אני סבור שמכבי מוחזקת על ידי אנשים רצינים שמסיקים מסקנות. הלוואי ובעבודה שלי, הייתי טוב כמוהם. וזה בטח תקף לכל המגיבים.
להתלונן- זה מקצוע. אני אפילו לא חובבן בזה.

השמן 30 באוקטובר 2017

כי זה לא קריאת השכמה רק ברמת שחקנים/מאמן. זו קריאת השכמה ברמת מועדון.
אתה לא חושב שיש קשר בין המשחק שבוע שעבר לכל הדברים שציינתי בתגובה המקורית? אני חושב שכן
בסופו של דבר בשנתיים האחרונות מכבי בדעיכה ברורה והפריזמה היחידה שגלויה מולנו זו הפריזמה של מה שקורא על הדשא, למעט ראיונות יח"צ שקשה להסיק מהם הרבה.
האם האנשים לא רציניים או לא איכותיים? לא אמרתי את זה, אני אגב נוטה להסכים איתך, אבל האנשים האיכותיים והרציניים האלו עשו טעויות, ולא צריך להפיל את זה רק על ג'ורדי והשחקנים, ואם הם לא יסתכלו גם על עצמם, זה לא ישתנה.
ואני לא מתלונן, אני מנתח תהליכים והחלטות כמיטב יכולתי. גם אין הרבה הבדל בין אדם שרק מתלונן לאדם שרק מהלל

יואב 30 באוקטובר 2017

השמן,
חלילה לא טענתי שאתה רק מתלונן.
אבל תראה, אנשים כבר לוקחים כמובן מאליו את המינויים. את המאמנים והאנשים שעברו כאן. למה בעצם? זה הגיוני ורגיל שאנשים שניהלו את ריינג'רס/ לידס יגיעו לקריית שלום?
זה נורמטיבי שסוזה/בוס/ אוסקר יאמנו כאן?
עברתי את כל שנות השמונים ואת האלפיים. מכבי מעולם לא היתה שמורה יותר מאשר עכשיו.
הפועל קרסה, חיפה מאבדת את עצמה, ביתר זה פיקדון קצר מועד. אני אומר- יש לנו מועדון שמתפתח כל הזמן, בעלים שמחפש את הטוב ביותר(מכבי לא אחוז מעסקיו). גם בתוך זה- יש נסיגות וטועים. זה בסדר. גם פרגי וג'ובס טעו.
אז כל מיני נעלבים מקצועים אומרים שמיטש לא בא לפה. צריכים את התשומי הזה. אבל מעשים חזקים ממילים ואנחנו צריכים לשמוח שמיטש לא חי כאן. זה שומר על האהבה שלו למכבי.
יורדי, מנספורד, הם שכירים מאד יקרים. ולא רק הם. התמזל מזלנו בעניין הזה.
כל עוד מנסים ורוצים- אני מרוצה. זה כדורגל. זה רנדומלי, זה הקסם שלו.
אני לא מפאר כלום(ראה הביקורת על יורדי), אני לגמרי ריאלי. אני יודע מה היה ומה יכול להיות.
לצד הדרך יש את שיברי השברולט השרופות של היריבים….

השמן 30 באוקטובר 2017

שמע, זה לא פעם ראשונה שזה קורה לי איתך (סמיילי קורץ, הכל בחיבה), אין לי ספק שמה שיש לנו עולה על כל הקבוצות בליגה.
לא בא ללכלך או ללגלג על מיטש או מי מהצוות
אתה מסתכל על זה כאוהד נטו. מנסים? הכוונות טובות? אחלה! לא הלך? ננסה שנה הבאה.
אני אחר, מנסה להבין למה החליטו מה שהחליטו? החליטו נכון? איך היה צריך להחליט?
אתה אומר שאין מה לפחד מב"ש? מסכים אתך, עכשיו בוא נראה מה צריך לעשות כדי שזה יתגשם. כולם כולל כולם, לא רק ג'ורדי והשחקנים

יואב 30 באוקטובר 2017

שלא יובן שאני מזלזל בבש. לגמרי לא. אבל בלקסיקון של מכבי לא צריך להיות פחד. בטח לא בשנים האחרונות.
המשחק בבש הוא נקודת שבר גדולה. זה מחלחל יותר ככל שהזמן עובר. בגלל הגישה/טעויות.
אפשר לצאת חזקים מזה. ואפשר שלא. נראה איך נגיב…

אחד העם 30 באוקטובר 2017

"אנחנו גם רוצים לקבוע, פעם אחת ולתמיד, מי יהיה המאמנים, מי יהיה השחקנים, מי יהיה התוצאה ומי יהיה מזג האויר, אם לא , אנחנו נשרוף את המועדון" (הגשש החיוור, שירים ושערים, ד', ט"ז)

Ollie Williams 30 באוקטובר 2017

עדיף לשחק בבלומשטיין מאשר בנתניה

זיו 30 באוקטובר 2017

בעניין הפנאטיקס – השנה לבקשת הצאצא הקטן רכשנו מנוי לליגה אירופית במזרחי עליון. מול ויאריאל הגענו מוקדם ושוב לבקשתו ישבנו ממש ליד ראשי "הכנופיה".
חוץ מזה שבמזרחי עליון אין משמעות לאיסור על עישון (מכל מיני סוגים…) האמת שביחס לשאר ארגוני אוהדים ומה שרואים במגרשים אחרים מדובר ב"ילדים טוב ירושלים" שכל פעם שהגיע איזה פקח או מישהו ממכבי וביקש להוריד איזה שלט עד שהביקורת של אופא תסיים פשוט עשו את זה בלי בעיה.

funfun 30 באוקטובר 2017

ניתוח משחק מצוין גיל!
אין מה להתלהב מהעכואים החלשים עם מאמן חדש
שירן בעוד משחק נפל – מספר 3 שלו העונה. אני בטוח שלמרות סיפור האהבה שלו עם ג'ורדי הוא היה מקבל מנוחה עם היו שחקנים כשירים אחרים
עטר חזר – איזה כייף!
משחק ענק של וידאר אפילו שלא כבש – לדעתי זה לא קשור רק לזה שהסתובבו קרוב אליו שחקנים נוספים אלא גם להוראה של ג'ורדי. זה קרה יותר מדי פעמים במשחק הזה מכדי להיות מקרי…
דסה – שחקן חביב ביותר. כייף לראות שחקן בית נותן הופעת בכורה כזו
טב"ח – אין הפתעות בכלל – כל משחק טעות ענקית לפחות אחת ועדיין מעדיף אותו על טיבי בכושר הנוכחי
מי שלא רואה שבאטוקיו ובאבין זה חיזוק ולא חילוש מוזמן ללכת לאופטיקאי הקרוב לביתו
ריקן – הפתיע אותי בטירוף. לא יודע איך לאכול את ההופעה שלו אתמול

יואב 30 באוקטובר 2017

ריקן זה קשר דו ספרתי בהגדרה או לפחות מאד קרוב לזה. גם בביתר וגם בשוויץ. לא יודע אם הוא מספיק טוב כדי להיות סטארטר קבוע בקישור של מכבי אבל אם לשחק איתו- זה רק שם.

רועי 30 באוקטובר 2017

כשהאלטרנטיבה הנוכחית היא דור פרץ, השיתוף שלו זעק לשמיים לפני 4 משחקים כבר.
כשרודריגז יחזור וגולסה יחזור (את מי אנחנו משלים) אז לריקן יהיה פחות מקום.

יואב 30 באוקטובר 2017

אלא אם כן הוא ירוויח אותו. זה קורה בספורט לפעמים.

רועי 30 באוקטובר 2017

כמובן, לא חושב שלמישהו יש בעיה שישחק אם הוא יתמיד ביכולת הזו.

funfun 30 באוקטובר 2017

גולסה זה אניגמה – אין באמת איש כזה

תולעת 30 באוקטובר 2017

לשרן הייתה טעות איומה ובלתי נסלחת אבל הוא ממש לא היה משחק נפל. פתח לנו את כל המשחק מבחינה התקפית והבדל עצום משפונגין.

funfun 31 באוקטובר 2017

מת על שירן אבל זה שהוא טוב יותר משפונגין ביי פאר לא משנה את העובדה שהיה לו משחק נפל. גם הגבהות רעות, גם טעויות קריטיות וגם זו לא פעם ראשונה העונה (אם כי בתפקידים שונים).
הכל טוב איה – מטעויות לומדים ואני סומך עליו יותר מכולם שהוא יפיק מזה את המיטב :-)

yaron 31 באוקטובר 2017

לגמרי, הגול הזה הוא הדבר האחרון שצריך להטריד מישהו. טעות מפגרת שלא קשורה לכלום.
אם אני קרויף אני ממשיך עם ייני כמגן, בטח שבמשחקים כאלה.

אבנר משער 2 (206) 30 באוקטובר 2017

"אצילי יכול להתפנות לשחק קרוב יותר לרחבה, וכך זכינו לראות הרבה מאוד פעולות יפות של אצילי."
פעולות יפות ?
פעולות בלשון רבים ?
היינו באותו משחק ?

tazza 30 באוקטובר 2017

אחי חכה כמה ימים שיעלה המשחק המלא ותתחיל לספור, התנועה שלו מדהימה. מעורב בגול הראשון של ריקן והשני של עטר, המון מסירות מפתח ונוכחות מסוכנת ברחבה.

yaron 31 באוקטובר 2017

הבעיה של אצילי במשחק הזה (ולא רק) היא שהוא רוצה (להבקיע) יותר מדי. לא בקטע רע, הוא משחק כאילו הוא חייב להוכיח את עצמו בכל משחק מחדש. היו לו במחצית השניה כמה הזדמנויות בישול מצוינות והוא העדיף לבעוט. עטר חוטף על פחות מזה…
התחלתי לפנטז על הכלאה של אצילי ומיכה :-)

tazza 30 באוקטובר 2017

גיל פוסט מאוד מאכזב שלך, ציני מדי ומתעלם מהרבה דברים טובים. תסתכל עד המשחק של מכבי ותגלה שג'ורדי עשה להם כדורגל מהבית ספר של פטר בוס. שים לב איך כל פעם ששחקן עכו עם הכדור 3 שחקנים של מכבי פשוט נכנסו בו בראבק שלא ראיתי זה הרבה זמן. 3 שחקנים שמכסים שטח מאוד קטן, הייתה כתבה על כך שמדובר באחד מעיקרי התורה של בוס.

שנית, אתה לא יכול להגיד שאתה לא לוקח כלום מהמשחק ואז לכתוב שהפעולות של ריקן במשחק הנ"ל מעצבנות אותך, מאחר ולא קרו מול הקבוצה הכי חזקה בליגה. זו סתירה רעיונית.

שלישית, אור דסה מעולה אבל זה ברור שמדובר במוטיבציה של שחקן שעלה מהנוער. זה יתיישר עם הזמן. אבל הוא באמת משהו אחר מכל השאר לפחות כרגע.

עטר בועט חופשיות מסוכן, זה מימד שאיבדנו בשנתיים האחרונות. מצד שני מאז עזיבת קרלוס קרנות זה פיהוק אחד גדול.

גיל שלי 30 באוקטובר 2017

אבל, זאת עכו, הקבוצה הכי חלשה שאני זוכר

tazza 30 באוקטובר 2017

שמע, כדי לרוץ וללחוץ בליגה הישראלית זה לא קשור באמת לזהות היריבה (ההבדלים בין הקבוצות ב-8 האחרונות לא משמעותיים עבור מכבי ביום סביר+ שלה) אלא למשמעת ומוטיבציה. השחקנים לחצו חזק את היריבה, שמרו על כלל ה-3 על אחד, נלחמו על כל כדור, שיחקו מאוד מהר במעבר מהגנה לקישור.
זה יכול להיות אותו דבר מול עוד קבוצות

yaron 31 באוקטובר 2017

גיל, זה נכון אבל זה שיפור עצום לעומת המשחק נגד אשקלון ועם כל הכבוד, זאת הליגה וזה איפה שאנחו נמצאים כרגע.
משחק בודד נגד ב"ש לא יכריע את האליפות, כל הנפילות המפגרות כן.
אם אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף בעמדה טובה (ואז נהיה חייבים לשחק הרבה יותר טוב נגד ב"ש) אנחנו צריכים קודם כל להשתחרר ולחזור להנות מכדורגל.

שלו 30 באוקטובר 2017

נתניה שירדה הייתה יותר חלשה משלב מסוים בעונה.
הפועל חטפה חמישייה במשחק הרבה יותר חלש של מכבי.
בגדול אני בכלל לא בטוח שעכו תרד,
אשדוד ורעננה נראות לא פחות חלשות.

מעיין אוהד מכבי 30 באוקטובר 2017

אני לא ממהר לקפוץ למסקנות על סמך משחק אחד, ובפרט כשמדובר באחת הקבוצות החלשות בליגה.

הפריכות המנטאלית עדיין שם כפי שאפשר היה לראות בשני השערים שספגנו.

אורי 31 באוקטובר 2017

מת על וידאר אבל אם המשחק של מכבי בהמשך העונה מבוסס על הסגנון של עטר/בלקמן/אצילי של לחתוך מהאגף ולבעוט או למסור כדי לקבל חזרה ולא כדי להכין לוידאר מצבים, אז אולי כדאי למקסם רווחים עליו בינואר ולהביא מישהו שמתאים לסגנון. או סתם בלם זר שני כדי שיהי לנו משחק הגנה

אחד העם 31 באוקטובר 2017

הרווחים, עליו ועל רייקו, ימוקסמו אחרי המונדיאל, אם ישחקו

גיא זהר 31 באוקטובר 2017

הסיכוי שקיארטרסון ישחק נמוך מאוד. ראיקוביץ תלוי במצבו של סטויקוביץ (פוטר המאמן אז אולי ישתנה משהו).

אחד העם 31 באוקטובר 2017

הסיכוי שלהם לשחק, גבוה לאין שיעור מאלו של אריאן רובן, וידאל ואחרים

Comments closed