יומן אליפות צהובה (24) – נו שויין

קצת תיאור מסע, הרבה הסבר על מה השתנה בי, למה אני כל כך כועס על ג'ורדי

אתחיל את הפרק הנוכחי של יומן האליפות הצהובה, יומן שאיננו נטוע חזק במציאות של קבוצתי הצהובה, בתיאור המסע שבו ליוויתי את קבוצתי האהובה אל המשחק האחרון שלה השנה בקמפיין האירופי.

המראנו לספרד ביום רביעי בבוקר מוקדם, בערב ראינו משחק לא רע בכלל בברנבאו, משחק שבו ריאל מדריד הראתה שגם עם הרכב טלאים, אפשר לשחק כדורגל משובח. מעל מקום הישיבה המצוין באצטדיון נתלו תנורי חימום שהקנו לקהל שקט נפשי, ובאמת רוב האצטדיון היה שקט מאוד, פרט לאולטראס הלבנים. חווית כדורגל אליטיסתית משהו, ודורטמונד נטלה בו חלק של משתתף פעיל אך לא מפריע יותר מדי.

ביום למחרת נסענו ברכבנו לולנסיה, שם לאחר ארוחת צהריים משובחת בה המלצרית רצתה להיות בטוחה שאנחנו מבינים שמדובר גם בבשר חזיר (הסתבר שהמלצרית בדרך מונצואלה לספרד חלפה דרך אשדוד לשלוש שנים, ידעה כמה מילים בעברית, והיתה מאוד נחמדה), נסענו עוד כארבעים דקות לוויאריאל.

תיאור ממצה של העיר וויאריאל, מאוד הזכירה שלי את שכונת התקווה, עם פחות חיים, רחוב האצ"ל מכניס בכיס הקטן את מה שיש שם.

כאשר הגענו לאצטדיון, התחלנו להקיף אותו, עד שהגענו לתור של ישראלים שעברו בדיקות קפדניות, הרבה יותר קפדניות משאר באי האצטדיון. לאחר חצי שעה של עמידה בתור, זכינו להכנס לאצטדיון. טפסנו לגובה של כשמונה קומות לערך, עד שהגענו ל"יציע" האורחים שהיה מוקף ברשת ברזל התמוכה בקורות פלדה, ומבעד לחלונות גדולים יחסית, ניתן היה לראות חלקים נרחבים מהמגרש, אך לא את כולם כמובן.

למען האמת, אם יש משחק שנכון לראות בתנאים כאלה, הרי זה המשחק שהתקיים שם. מכבי שיחקה מול ויאריאל ב' מהליגה השלישית בספרד, מחוזקת בשוער מהקבוצה הראשונה, ובעוד שחקן שמשחק בקבוצה הראשונה פעם בשלושה ארבעה משחקים, וזהו. נדמה לי שכשהגעתי לאצטדיון בדיוק שלפו איזה סדרן ושאלו אותו אם הוא רוצה לשחק היום, חסר לנו חלוץ נאמר לו. זה היה החלוץ שהגיע לבד מול ראיקו ומסר לו, ואחר כך או לפני כן, הרי לא ממש ראיתי, בעט לשמיים ממרחק אפס. טוב שזה קרה בחצי השני, זה קרה במרחק קילומטר מאיתנו, אבל בשער שראינו את כולו.

את הגול הנפלא, המופלא, ההיסטורי של בלקמן, ראינו חלקית. ראינו את המסירה של מיכה (קראתי שזה היה מיכה, לא באמת הבחנתי בקווי המתאר של פני השחקנים, ובחצי הזה המספרים היו מוסתרים מאיתנו שכן מכבי היו עם הפנים אלינו, במספרים יכולנו לראות פחות או יותר אם מדובר במספר דו ספרתי או חד ספרתי). ראינו גם את בלקמן מתקדם עם הכדור, עד שהגיע לאזור הרחבה, נדמה לי שהיתה שם הקפצה מעל השוער, אבל ידעתי שהשער הובקע רק כאשר הקהל התרומם כגוש אחד ושר על הזין הפועל.

*

למחרת טסנו לטורינו, בשבת ראינו באצטדיון הכי כיפי שהייתי בו את האפס אפס בין יובנטוס לאינטר. קור מקפיא של 1- צלסיוס, אין חימום, הקהל מרעיש עולמות בהצגת השחקנים, במהלך המשחק לעומת זאת היה שקט למדי, אבל המחזה המרגש ביותר היה לשמוע ארבעים אלף איש שרים בקול אחד את יובה אהובתי לפני פתיחת המשחק. ברור למה חולדאי לא מעוניין בקירוי של בלומפילד, אני יצאתי חרש מהשיר הזה, אקוסטיקה כזאת עוד עשויה לגרום לנו להרגיש במשחק כדורגל אמיתי ביפו, טוב שוויתרו על האפשרות.

*

קצת גם על מכבי. ג'ורדי חזר לדברים שאותם תרגל בתחילת העונה, כאשר היינו עם הכדור, שחקנו פחות או יותר עם שלושה בלמים, כאשר שפונגין הבלם השלישי, חמישה קשרים, ושוינפלד עם בלקמן בחוד. התגוננו ב4:4:2, זה היה בסדר, כנראה שלעובדה שמדובר היה בקבוצה שאמנם לבשה את מדי ויאריאל, אך הקשר בינה לליגה הספרדית העליונה היה מקרי בלבד, היה חלק ניכר בכך.

ברור גם שג'ורדי בונה על שני זרים חדשים בינואר, לכן את סושיץ' כבר מזמן סימן כמועמד לעזיבה, ועכשיו גם באטוקיו מקבל רמזים עבים.

שרן זכה למנוחה מחוץ לסגל, מעניין אם כשיחזור זה יהיה לתפקיד הבלם השלישי, אלי דסה בדקות המועטות בהן שיחק, נראה כמו שחקן כנף ימין קלאסי, הרכב בסיסי של שלושה בלמים, דסה ודווידזאדה בכנפיים, שלושה קשרי אמצע ושני חלוצים, הוא באמת ההרכב המתאים ביותר לסגל של ג'ורדי כרגע. בהרכב כזה יש לנו סיכוי להתמודד כשווים מול שווים במשחק החוץ הקרוב במושבה מול האמפריה הכחולה מפתח תקווה.

ואם אנטוש את הציניות לשניה, אני חושב שכאן המקום להסביר את המהפך בגישה שלי כלפי ג'ורדי קרויף. ראשית, אני מזדהה עם האמירה המאור נכונה של משה דיין, רק חמור לא משנה את דעתו.

בהחלט הערכתי את הנסיונות של ג'ורדי להקנות למכבי סגנונות כדורגל שונים ומתוחכמים בתחילת העונה. אולם, המבחן של מאמן אינו ברעיונות הטקטיים שיש לו בראש, אלא ביכולת שלו להקנות אותם לשחקניו, וכאן ג'ורדי נכשל כשלון חרוץ. אני כן הייתי מוכן לקבל תקופה ארוכה של פתיחת עונה בה ג'ורדי מנסה להקנות את הסגנונות המורכבים האלה לשחקניו, גם אם נראה היה שהוא מכוון גבוה מדי.

הבעיה האמיתית שלי מתחילה עם ג'ורדי כאשר זה מבין שהוא לא מצליח להביא את הקבוצה ליישם את הרעיונות הטקטיים המורכבים שלו. במשחקים מול סלביה פראג בחוץ, ולאחר מכן מול אסטנה בחוץ, ג'ורדי עדיין חשב שהמשחק הוא אך זירה בה הוא יכול להפגין את יכולות השחמט שלו, והשחקנים של מכבי הם רק הפיונים שאמורים להסתדר לפי רצונותיו.

אז הגיע המשחק בטרנר. ג'ורדי עבר לשחק דמקה מול ברק בכר, כאשר ברק בכר בלבנים. כאשר בדרך נס, ג'ורדי זכה במלכה, הוא המשיך לשחק כאילו אין לו כזאת, ורק שמר ארבעה שחקנים בשורה האחרונה כדי שברק בכר לא יזכה במלכה משלו. מרגע שג'ורדי חשף בפני שחקניו את העובדה שהוא לא מאמין בהם בשיט, הם הפסיקו להאמין בעצמם, וויתרו על האפשרות שאי פעם יבינו מה ג'ורדי רוצה מהם.

מילא כלומר באמת אי אפשר לאמר מילא על מה שהיה בטרנר, אבל מילא אם ג'ורדי היה מסיק מסקנות אמיתיות מטרנר. מכאן והלאה הוא עבר למוד של הסברים למה זאת לא אשמתו שהקבוצה נראית כמו אמבה חסרת צורה. זה התחיל עם ההסברים כשהפצועים יחזרו, תראו שאם ננצח את כל המשחקים אחרי הפגרה יהיו לנו המון נקודות. אני ראיתי במו עיני ווטסאפ כזה שג'ורדי שלח לאוהדים. זה המשיך בסימון שחקנים שאם רק נחליף אותם, תהיה קבוצה. ג'ורדי לא רק שהוא נמצא בספירלה שמשקיעה אותו למצולות, הוא לא מוכן לתפוס בשום סירת הצלה שמגיעה להציל אותו. עצימת העיניים שלו כלפי מה שקורה בקבוצה שלו נובעת לדעתי מהפחד האדיר שלו, שמא העונה הזאת אכן תוכיח שמאמן הוא לא. קראנו ציטוטים בעיתונות הספרדית שג'ורדי עדיין לא בטוח שהוא באמת בנוי להיות מאמן. כלומר, ג'ורדי כעת חושב רק על האינטרס ההשרדותי שלו, על מה שוויתר עליו כדי להיות מאמן במכבי, ולא על טובת המועדון. הוא לא בא לבן מנספורד ולמיטש ואומר למשל, תביאו מנהל ספורטיבי, אני הרי זה שהסביר כל הזמן כמה התפקיד הזה חשוב. הוא לא נוקט בשום צעד פעיל כדי לנסות להעביר את מכבי לדרך חדשה. הוא רק מתעקש לנסות להציל את מה שאפשר מהשם שלו, תוך אמונה עיוורת שהחזרה של רודריגז, גולסה, אלי דסה ומיכה, בתוספת שני זרים חדשים, תעזור לו להציל את השם שלו. כאשר אדם שוכח את התפקיד שלו, ועסוק רק בעצמו, יש לזה שם, קוראים לזה להיות גיא לוזון. לצערי הגדול, זה מה שאני רואה כרגע במכבי, וזה באמת כואב לי לכתוב את זה.

אני לא שוכח לדקה את כל הטוב שג'ורדי עשה למועדון הזה, אבל נדמה לי שג'ורדי כן שוכח, עושה רושם שג'ורדי כרגע חושב רק על מה יהיה איתו, איך הוא יצא מכל העסק הזה, לא על כל מה שעשה פה במשך שנים, גם לא על מה שחשב שבנה פה. קשה לי לכתוב כמה זה מאכזב אותי, אבל האכזבה הזאת פשוט כל כך גדולה, שגם שמונה הקומות שאותן עליתי כדי לראות את מכבי בוויאריאל, לא גבוהות מספיק כדי לתאר את גודל האכזבה.

לידס יונייטד. דרכים צדדיות. כניסה אחורית.
בדיחה ושמה כדור הזהב

69 Comments

יוני (המקורי, מפעם) 10 בדצמבר 2017

נשמע טיול ספורט פגזי. ארגנת עצמונית?

גיל שלי 10 בדצמבר 2017

עם שני חברים

השמן 10 בדצמבר 2017

אתה מזהה נכון את המוד שג'ורדי נמצא בו, אבל אני לא חושב שזה מפתיע שהוא מתנהג כך. הוא בן אנוש כמו כולנו, הוא מבין שהוא על סף פיאסקו גדול מאוד שיהיה רשום רק על שמו. אנשים שחוטאים בהיבריס תמיד ייכנסו למוד הישרדותי כשהאמת מתפוצצת להם בפרצוף.
הבעיה של ג'ורדי (וגם של גיא לוזון, האמת) היא האופן הגרוע שבו הם מילאו את תפקידם העונה, התגובה שלהם למצב היא אנושית, מוריניו לדוגמא, מביך והרסני הרבה יותר בעיני כשהוא נכשל, גם פיל ג'קסון. הבעיה הא לא התגובה לכישלון אלא הכישלון עצמו.
התירוץ של הפציעות השנה לא עצוב יותר מהתירוצים על המגן השמאלי שלקח שנתיים להביא או זמן ההתאקלמות של מרסלו, זה תמיד היה קשקוש, פשוט אנחנו היינו עיוורים
וכמו שאמרת, זה לא מוריד מתרומתו בעבר.

סער 10 בדצמבר 2017

יש אנשים בשר ודם שקונים חולצה של שפונגין? או שזה פוטושופ?

אורי 10 בדצמבר 2017

לא, זה שפונגין. העלו אותו ליציע :-)

איאן ראש 11 בדצמבר 2017

גדול, באמת ההסבר ההגיוני היחיד :)

היסטוריה לעניים 10 בדצמבר 2017

הכל נכון. זה כל כך מעצבן ועבר נקודת אל חזור. כלומר גם אם הוא יקח באופן פלאי אליפות (וזה לא לגמרי תלוש איך שהליגה נראית, בטח שינואר בפתח) הוא הוכיח שמאמן הוא לא. לדעתי אין לו את זה בכלל ואני לא מאמין שיש לו את הכלים להתפתח להיות מתישהו מאמן משמעותי. בוודאי שלא בליגות רציניות.

יואב 10 בדצמבר 2017

זה לגמרי לא בשבילו. לא חיית דשא כי אם נסיך.

יואב 10 בדצמבר 2017

נסיך= לא בהאדרה.
גם נמני סבל מחוסר התאמה דומה.

עמרי כהן 10 בדצמבר 2017

זאת האבחנה הכי מדויקת לגביו

ארז 10 בדצמבר 2017

גיל,
כל הכבוד על האינטגריטי והביצים.
מזדהה לגבי יובנטוס והאווירה באיצטדיון, בעיקר בזמן ה"המנון", אבל חייב לומר שהדרבי המילאנזי משאיר לזה אבק.
ועוד דבר: ג'ורדי עושה גוטמן בתגובות שלו. גם מכביסט שרוף כמוך רואה באיזה הרכב ויאריאל עלו ויודע כמה בדיוק המשחק (לא) היה חשוב להם. מבלי לגרוע מהתיקו שהושג מולם בארץ כשהכל היה פתוח ורלוונטי, להגיד אחרי הניצחון הזה ש-4 הנקודות מול ויאריאל רק ממחישות את ההחמצה של מכבי השנה באירופה, זה גוטמן על סטרואידים. אם תרצה להרחיב את האנלוגיה שנתת, זה כמו החגיגה של לוזון אחרי הניצחון של הצעירה על אנגליה כאילו הביא את גביע ז'יל רימה לירושלים.

יוסי מהאבטיחים 10 בדצמבר 2017

אין על "לה מדונינה".
הייתי עם אשתי במשחק בו אינטר של מוריניו השחילה למילאן רביעיה.
נכנסנו עם צעיפים של מילאן ליציע שלהם.
דקה 25, 2-0 לאינטר וגאטוסו באדום בחוץ, אשתי מורידה את הצעיף ומודיעה שהיא עוברת לעודד את אינטר, "כי יש להם קישוטים הרבה יותר יפים.."

"שבי מהר ושימי את הצעיף, משוגעת!"

ארז 10 בדצמבר 2017

אז אני נחשפתי למגוון בובות מין עם חולצה של בקהאם ולאוהד אינטר שקיבל התקף לב מההתרגשות אחרי גול…
פירוטכניקה ואווירה באמת לא נורמליים.

אורי 10 בדצמבר 2017

לא מובן לי איך כל "ויאריאל ב" שיחקה במשחק – אין איזה סגל מצומצם יחסית שנרשם מראש למפעל?

גיא זהר 10 בדצמבר 2017

יש איזה חוק שצריכים לרשום כמות מסוימת של שחקני בית צעירים ושאפשר להחליף אותם או משהו בסגנון

גיא זהר 10 בדצמבר 2017

מעולה. הציניות מוציאה ממך את המיטב. גניבת הדעת של ג'ורדי מוציאה מהדעת (ולכל הצקצקנים הקמפיין של בש בבתים היה כשלון ולא אכזבה). מקווה בעיקר בשבילו (וגם כמובן בשבילי) שלא תקחו אליפות או "טרבל" משקר (כמו שגם אליפות של ביתר תהיה הזיה).

בלייק 10 בדצמבר 2017

הגדרות כאלה הן מאוד סוביקטיביות (אפשר לשאול את אדלשטיין לגבי ההבדלים בין כישלון לאכזבה לאפיזודה במכבי).
כאוהד ב"ש אני מרגיש שיש לך יותר מה להיות מתוסכל (עד כמה שזה מתסכל) כי לב"ש יש קבוצה לא רעה והיא סיימה אחרונה. למכבי יש קבוצה חלשה שסיימה אחרונה.

גדי 10 בדצמבר 2017

בתור אחד שנוסע להרבה משחקי חוץ באירופה אז התנאים לרוב באמת קשים. לא באמת אפשר לראות את משחק.
הייתי בלודוגורוס במקום שכלוב עושה אתו חסד. כל זאת בחום של 35 מעלות. לא רואים כלום כי התומכים של הזכוכית המשוריינת מסתירים.
רק לדמיין מה גורם להקמה של יציעים כאלו.

אבנר משער 2 (206) 10 בדצמבר 2017

קודם כל מקנא. הייתי לפני חודשיים בסן סירו (מילאן 0 רומא 2) אוירה הייתה בסדר בהתחשב בכמות התיירים. הכדורגל היה מחורבן. בטורינו לא הלכתי לכדורגל (היה איטליה מקדוניה 1-1 באיצטדיון אחר).
השחקן הישראלי לא מבין כדורגל ולא מבין גם הוראות. לכן לאוסקר היו 6-8 מאמנים על הדשא באימון וסוזה משך במהלך משחק (!) לטב"ח החלוץ בחולצה כדי שישאר על הקו לידו.
זה עבודה קשה לאמן שחקן ישראלי כדי שלא יעשה מעשה עמב"ה מאתמול. ג'ורדי לא בנוי לזה.
ואגב מיכה, אני חושש שאת המסירה הגאנית השנתית שלו נתן בויאריאל ועכשיו יחזור לבינוניותו. הלוואי ואתבדה.

רן 10 בדצמבר 2017

אנחנו עשינו טיול ספורט משלנו שכלל את בארסה-ספורטינג ריאל-דורטמונד וויאריאל-מכבי
מדהים ש 90אלף איש נכנסו לברנבאו בשניה ואילו 1000 אוהדי מכבי היו צריכים לחכות שעה בתור.
הוסיפו והגדילו בסוסים ששמו עלינו כדי שנעמוד צמוד לקיר ובכלבים שבדקו אותנו והריחו אותנו.
בנוגע לגורדי ולמכבי, אני באמת מאמין שמאמן כמו סוזה על הקווים עם הסגל הקיים לוקח אליפות, משזה נאמר, הסגל שגורדי בנה הוא סגל לא נכון. חסר קשר אמצעי אמיתי פיזי אתלט, ואם משחקים אם וידאר ועטר שתרומתם להגנה היא אפס, חייבים לפחות 2 קשרים שמחפים עליהם הגנתית (בעברית יפה איא אפשר לשחק עם עטר וידאר מיכה ועוד חלוץ)
נקווה שגורדי מבין שהדרך לא נכונה ואולי יעשה שינוי.
נ.ב. גם ניהול המשחק מול ויאריאל היה גרוע, חילוף אוחר ומאוד לא נכון ופחדני (דסה במקום מיכה)

אחד העם 10 בדצמבר 2017

נראה אם יהיה לו האומץ לעבור ל 5:3:2
זה פותר לו בעיה עם אחד מחביביו: ייני.
אבל יוצר לו בעיה עם שניים אחרים : יצחקי ועטר
מה יעשה עימם?
מה שיצא מהשנה, יצא. רק שיחזור המועדון למבנה שהוכיח עצמו ויביא ספורט דירקטור, שיתחיל להערך לעונה הבאה. חיפה כבר שם.
מעבר לקשר האחורי, אין מהירות במכבי. זה זועק לשמיים.
בלקמן חלוץ באופי, לא שחקן אגף. האוהדים האנגליים אמרו את זה בפורום של קבוצתו הקודמת.
אם יתאקלם ויתייצב, ניתן לחשוב עליו כחלוץ מרכזי, כששוינפלד מחליף או משחק לצידו, ולהביא שני שחקני כנף זרים , מהירים וכאלו שיודעים להכניס כדורים לאמצע , יחד עם שני בלמים טובים ושני קשרים ,. את עמדת השוער אפשר לאייש בהרוש, זה מספיק לצרכינו, גם דניאל שוער עם פוטנציאל. והשחקנים המשלימים יכולים להיברר מצעירי מכבי, הצוברים ניסיון בקבוצות ליגת העל. לא צריך 22 שחקנים יקרים על ספסל המחליפים וביציע.

funfun 10 בדצמבר 2017

איזה בעסה לקרוא אותך מדבר על ג'ורדי – כמו נער שקיבל שלילי מנערת הכיתה לפני הנשף השנתי – ומאז לא מפסיק להגיד עד כמה היא מכוערת…
מה שעצוב שהיא באמת מכוערת…
פייר – אני לא חושב שהוא עד כדי כך לא יודע לאמן, בואו לא נשכח שהוא מוקף באנשי מקצוע (חלקם אשכרה היה מאמן אנגליה הבוגרת) ולא צריך לעשות מעצמנו בדיחה – מכבי (פאתט) חיפה אנחנו לא! ג'ורדי הוא לא לוזון! עד כאן!

בוא נרגע קצת גיל שלי היקר – זוהי תופעה ידועה שאחרי שטועמים קצת כדורגל אמיתי ברחבי אירופה+ קצת אווירה – אז מגיעים ללבנט ופוסלים כל דבר

אם תסתכל נכוחה על הדרך והשיטה שג'ורדי מנסה להביא למכבי (ונכשל) אז תראה שתכלס, לשיטתו, לא היו לו יותר מ3 -4 משחקים באמת לבדוק את זה…

שלו 10 בדצמבר 2017

הייתי רוצה לראות את מכבי נותנת משחק טוב.
כזה לעביר את המסר שהשחקנים מבינים שבינואר ההחלפה תהיה של שחקנים ולא מאמן.
מקווה גם שיורדי ישאר במערכת אבל לא בעמדת המאמן וכבר בסוף העונה יהיה מאמן לעונה הבאה.
רוצה שכבר יתחילו לחשוב על זרים לעונה הבאה (אני פסימי בקשר לזה בכל זאת עונת מונדיאל).
כן רוצה שיגיעו הישראלים הכי מבטיחים לעונה הבאה.

קראתי באיזה שהוא מקום שריקן כנראה עוזב?
אני חושב שהליגה לא גמורה והאליפות על הריצפה מחכה שמשהו ירים אותה.
לא מאמין שלבית"ר והפועל חיפה יש קבוצות לרוץ עד הסוף וזה בעיקר תלוי בב"ש ובנו.
ב"ש נראית חזקה מאוד מנטלית אחרי מה שעברה העונה, אנחנו פחות.

ליגה משונה השנה.

tazza 10 בדצמבר 2017

אליפות חתומה של ב"ש, להתחיל לחשוב על עונה הבאה.

שלו 10 בדצמבר 2017

סביר להניח.

בלייק 10 בדצמבר 2017

בויאריאל שיחקו רוברטו סוריאנו ורוקאבינה, שניהם שחקנים לגיטימיים בקבוצה הראשונה ולשניהם גם עבר יפה במועדונים ובנבחרות שלהם. וזהו, בערך.
כדאי גם להזכיר שמכבי היא אחת משלוש קבוצות בלבד שהתחילו את המסלול העונה בסיבוב המוקדמות הראשון והגיעו לשלב הבתים (סקנדרבו והכוכב האדום הן הנושפות, הכוכב האדום היא היחידה שהתקדמה משלב הבתים).
לגבי הכדורגל ויכולות האימון, אני מסכים עם כל מה שכתבת. כבר הבעתי את זה כאן בעבר ואין לי מה להוסיף. מבאס.

בלייק 10 בדצמבר 2017

ואם כבר העלת עוד פרק ביומן, אז אנצל את הבמה כדי להגג את זה:
24 שעות עברו מהמשחק של אשדוד נגד ה. חיפה. שחקן דחף מאמן. מאמן נפל. קצת מוכר לי הסיפור הזה….
ראיקוביץ' נשפט במשפט שדה, לקול צעקות הבוז של המקהלה. פרשנים מסוימים קראו אז לגרש אותו מכאן, אוהדים של קבוצות אחרות הטיפו (וחלקם עדיין מטיפים. בשבוע שעבר עניתי למגיב כאן לגבי הסיפור הזה אחרי שהוא כתב שבית הדין עזר אז למכבי), וכולם עשו את מה שהם הכי טובים בו – צקצקו.
כאן השופט הוציא לשחקן הדוחף צהוב, ובסך הכל יש שקט. מוזר…..לא?

אחד העם 10 בדצמבר 2017

כמו ב"חוות החיות של אורוול: "כל בעלי החיים שווים אך ישנם כאלו ששווים יותר".

funfun 10 בדצמבר 2017

ממש לא מוזר – כבר אז נאמר שאילולא שפיגל והליצן השני לא הפסיקו לנפח את המוח לכל העולם ואשתו – לא היה קורה שום דבר משמעותי – הם ליבו הכל בשידור חי וזה יצא מפרופורציה.
מאז ירד לי מעמיחי סופית!
אגב – גם אחרי הקמפיין הגרוע של ב"ש הייתם צריכים לשמוע את מילות הסיכום המפייסות של עמיחי – איפה זה ואיפה הסכינים שהיו נשלפות אם מכבי הייתה מפספסת הזדמנות מטורפת לעלות לשלב הבתים באלופות ואח"כ נותנת קמפיין זוועה…

בלייק 10 בדצמבר 2017

ה"מוזר" היה יותר הרמה להנחתה. אין הרבה אוהדים של מכבי שזה מוזר להם.
אני אוהב להבליט את הסטנדרט הכפול, במיוחד במקרים שכאילו עוברים מתחת לרדאר.

היסטוריה לעניים 10 בדצמבר 2017

כשאתה מקטר על עיתונאות ואוהדים ושופטים זה בעיני סימן לרע מכל. זה ההפך ממכביזם אמיתי-
זה מראה על כמה המצב מתסכל.
כי בוא נאמר, בימים של שימון ולייבו , או עם הרצח בעינים של קלינגר ודריקס , האוהדים לא מחפשים להתבכיין על דברים כאלו. מה לעשות ואוהדי הכדורגל- כלם מכל הצבעים צבועים המה. פעם זה נגדך ופעם זה שלך. פעם הם צודקים ופעם לא.
הפוסל במומו פוסל- נכתב על כל אוהד כדורגל באשר הוא.

זה חסר משמעות כשהכדורגל טוב או לפחות מנצל את הפוטנציאל שלו.

בלייק 10 בדצמבר 2017

לא מקטר, מהגג.
המצב מתסכל, אבל דברים כאלה תמיד עניינו אותי (לא רק לגבי מכבי). בשבילי תמיד יש לזה משמעות.
גם כשמכבי היתה בשיאה, למשל, הדהים אותי שבהפועל טענו שהפיו פיו זה איום ברצח (טענה שהופנתה ממנהלים בארגון ולא רק מאוהדים), אבל אחרי ששחקן נוער שלהם עשה את זה וגם דמארי לא שמעתי ציוץ.

אז אני מבין את מה שכתבת, אבל אצלי (וכנראה שלא רק אצלי) זה לא עובד ככה. אני מפריד. אני גם יכול להנות מכדורגל ולקטר על הבירה או על החיים.

tazza 10 בדצמבר 2017

מסכים עם בלייק 100%.
גם בעונה של סוזה היו המון ביקורות תחת מוסר כפול וזה עצבן.
הסיבה פשוטה- בניגוד לשושלות של העשור הקודם, למדיה יש השפעה טוטאלית על התפישה, ככה שאין שום טעם לנצח את כל העולם ולהיות מדהים ואלוהי אם הכותרות בתקשורת זה על היחסים בין שי זהבי לאוסקר גרסיה. זה הורס את החוויה.
תראה בחו"ל איך בעיתונים של מדריד מפרגנים לבארסה כשצריך.

איאן ראש 11 בדצמבר 2017

יכול להיות שכאן השופט ראה והגיב (כמובן טעה בענק) ולכן אי אפשר להעמיד לדין? בכל מקרה צודק שהתקשורת היתה צריכה לצלוב על זה.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

הערה בעניין: יכול להיות שהעניין עם ראיקוביץ נופח, הוא היה חלק מאירוע מתגלגל שמכבי במקום לשפוך מים על המדורה רק הוסיפו ענפים לאש. במשחק האחרון בין מכבי לב"ש היו שני אירועים: אייבנדר ניסה לעשות פרובוקציות לשחקני מכבי ואצילי דחף בסיום המשחק את טאהא שנפל (חלק יגידו עשה הצגה, חלק שנפל בגלל הדחיפה). בכל מקרה שני האירועים הללו עברו בשקט כמעט מוחלט בתקשורת המיינסטרימית (למיטב ידעתי, נחשף אליה רק דרך האתרים, אין לי טלוויזיה). מכבי, בגלל שהיא הקבוצה הכי גדולה וחזקה וגם במרכז הארץ גם הכי מתוקשרת ויכול להיות שמחפשים אותה יותר. אפשר לקחת את זה לכל מיני כיוונים. אני הייתי מתעלם.

בלייק 11 בדצמבר 2017

אפשר לסובב את זה אילך שרוצים. אפשר להגיד 'ככה זה', ואולי המקרה עם ראיקוביץ' קצת נופח. אבל במציאות המקרה עם ראיקוביץ' לא קצת נופח. ההבדלים בתגובות זועקים לשמיים.
ולמה אף אחד לא משעה שופט שנותן על דבר כזה כרטיס צהוב, הרי זאת התנהגות אלימה ופרחחית ושילך הביתה, לא?
(אגב, גם הצהוב לחלאילה מאתמול הזוי. לאף אחד באיגוד השופטים לא מפריע שהשופטים שלהם כל כך רופסים?)
הסיפור עם ראיקוביץ' כיכב בכותרות במשך תקופה ארוכה. באיזה זעם קדוש התיחסו אליו ואפילו לשטן מורן מאירי?
גם אחרי הדחייה מבית המשפט, רבים אמרו ש"דואגים למכבי" (מי, נשיא בית משפט המחוזי? זה שבסיפור קונספירציה אחר בכלל אוהד הפועל?), וכמו שכתבתי למעלה, בשבוע שעבר הגבתי כאן למגיב שכתב בין היתר על איך בתי הדין עושים הכל כדי שמכבי תיקח אליפות "כמו במקרה ראיקוביץ'". אתה יכול להתעלם, בעיני זה פאתטי (לא ההתעלמות, אלא ההתנהגות הצבועה), ואני נהנה להצביע על הפאתטיות הזאת.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

אחד אחד. לעניות דעתי יפת לא ראה את הברקוביץ' שחליילה עשה לאייבנדר אלא רק את התקרית ביניהם ולכן הצהובים הדדיים (אני מגן על יפה, הזייה בפני עצמה).
לגבי ראיקוביץ', אתה שוכח את הקונטסט (ולכן גם הבאתי את הקטע עם אצילי – אירוע דומה של שחקן מאותה קבוצה – ההבדל היחידי של נקלט בזמן אמת). אם האירוע היה דומה לזה של תורג'מן וגנסרי יכול להיות שהיה זוכה להד ציבורי גדול יותר (ואנחנו מדברים רק בהיבט הזה כי ברגע שיש החלטת שופט לא ניתן לשנות דבר), גם בגלל שמדובר במכבי (לא רק אתם דרך אגב – שים לב מה קרה עם הכניסה המזעזעת של ריוס ודהאן לעומת כניסה דומה של אותו דהאן בשחקן זר, אבל לא כמו שקרה אז כשזה היה חלק מאירוע מתגלגל.

בלייק 11 בדצמבר 2017

יפת – שוב, כן ראה, לא ראה…. שחקן עשה מעשה שעליו מגיעה הרחקה ממספר משחקים. זה לא קורה. יפת אשם ראשון, באיגוד מאמינים שהוא לא ראה את האקט עצמו, שיעמידו אותו לדין. איזה מן דבר זה שבגלל שיפת הוציא צהוב על משהו אחד, משהו אחר שנעלם מעיני השופט והוא חמור הרבה יותר יעבור ללא תגובה? אי אפשר להרים טלפון ליפת לשאול מה הוא ראה בדיוק?
ראיקוביץ' – ההקשר ברור. אבל לצד ההתלהמות הרגילה והמחנאות הרגילה (כלומר כל אחד בוחר בצד של "המחנה שלו"), נטענו אז טיעונים לוגיים כביכול, מגובים בדוגמאות ועובדות, על איזה עונש הרחקה מגיע לראיקוביץ' (בין חצי שנה ביציע ללהעיף אותו לגמרי). איפה הטיעונים האלה עכשיו, אפילו באופן מינורי? לא צריך לפמפם את זה שלושה חודשים בכותרות, אבל אפשר משהו… קטן. לא מדברים על זה, לאף אחד לא אכפת. אני בכוונה מתיחס למקרה הזה בגלל שהוא כמעט זהה למקרה של ראיקו-אבוקסיס. שחקן זר שדוחף מאמן ישראלי וגורם לו ליפול.
אני זוכר כמובן את הפרובוקציות של איינבינדר, אבל לא ממש את הדחיפה של אצילי. זה היה אחרי שריקת הסיום? טהא "עזר" לנפילה הזאת? בסך הכל דחיפות קלות בין שחקנים בסיום משחק זה משהו שקורה מידי פעם (מנצ'סטר, נניח?), לעיתים מאוד נדירות מעמידים על אירועים כאלה לדין כמו עם המשחק ההוא במושבה עם הבעיטה של גניש בעלי חטיב. בכל מקרה, לא הבנתי – אתה השוות בין הפרובוקציות של איינבינדר לדחיפה של אצילי? לא רואה איך המקרים האלה דומים…

אורי 11 בדצמבר 2017

להבנתי לא מעמידים את בחיליילה לדין כי השופט ראה והוציא צהוב
משמע ראה ולא העניש כמו שצריך, אז שיענש בעצמו

בלייק 11 בדצמבר 2017

כרגע האיגוד אוחז במקל משני קצוותיו וחושב שכולם טיפשים ואף אחד לא יעשה מהומה. אם יפת ראה והוציא רק צהוב צריך להעניש את יפת כי זאת טעות פטאלית, ואם הוא לא ראה אז למה אי אפשר להעמיד את חלאילה לדין?

yaron 11 בדצמבר 2017

כנראה שגם המשקיף, השופט הרביעי וכל הקוונים לא ראו… על טלוויזיה החליטו לא להסתמך בגלל שפעם הסתמכו עליה שלא בצדק עם טב"ח.

ערן (המקורי) 10 בדצמבר 2017

חזק ומדויק

yaron 10 בדצמבר 2017

וואו גיל, פוסט חזק. מבאס לקרא.
זהו, נגמר? נשארתי האופטימיסט האחרון? :-)
מסכים עם הרבה וגם לי כמובן יש בטן מלאה ואת התובנות שלי אבל אני עדיין מאמין שיכול להיות שלא נאמרה המילה האחרונה. יכול להיות.
סביר יותר להניח שאני טועה אבל אין לי בעיה עם זה, עדיין מסוקרן לראות אם ואיך אנחנו יוצאים מזה.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

ירון, התוצאה הסופית (שיכולה בסבירות קטנה להיות אפילו "טרבל") תשנה את דעתך על מה שקרה השנה ועל ג'ורדי בפרט? רק השורה התחתונה חשובה? זה הרי בדיוק להיות רוני לוי שזכה בגביע וסיים רביעי וטוען שהשנה שלו הייתה מוצלחת. דווקא בתור מישהו מהצד , התגובות של ג'ורדי המאמן מאוד מאכזבות.

yaron 11 בדצמבר 2017

ממש לא, התוצאה לא תשנה את מה שאני חושב אבל אם זה ילווה בשינוי גישה כן.
הדבר שהכי מציק לי ושלדעתי גולדהר אשם בו לא פחות (לדעתי יותר) מקרויף זה ההתעלמות מהפיל הענק של חוסר היציבות בעמדת המאמן. הייתי חי לגמרי בשלום עם העונה הזאת אם קרויף היה אומר: " טעיתי כשלא המשכתי לאמן בשנה שעברה והיום אני מבין זאת. זה מה שאני רוצה לעשות בחיים שלי ולכן התעקשתי על חוזה לשנתיים כי אין אפשרות להצליח בפרוייקט הזה בלי יציבות בעמדת המאמן".
הייתי מצפה מגולדהר שיתעקש על כך, לשמוע מג'ורדי שהוא לא בטוח זה הדבר שהכי מבאס אותי. האם ג'ורדי המנג'ר היה ממנה מאמן שלא סגור על עצמו? גולדהר עשה את זה השנה…

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

זו בעיה עם כלל בעלי הקבוצות – מעבר למילים היפות אתה לא באמת רואה הגדרת יעדים וחזון לעתיד שלא לדבר על הסבר לצעדים היומיומיים (אם לא מהבעלים אז מהמנכ"ל – והכוונה היא גם לקבוצה שלי). אבל עזוב בגדול, מה זה מבחינתך שינוי בגישה? שג'ורדי ימצא את ההרכב הנכון ומכבי תדרוס את הליגה סטייל ב"ש בסיבוב הראשון בשנה שעברה? האם זה ימחק את גניבת הדעת (עזוב כרגע את היכולת) שנעשתה עד עכשיו?

יואב 11 בדצמבר 2017

בפריזמה של כדורגל, אם מכבי תיקח אליפות בוודאי שזה ישנה הכל. אני לא בוחן כליות ולב. זה אומר שהוא הצליח בעהודה שלו וזה מה שמעניין אותי כאוהד.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

בוא נניח שג'ורדי יסיים 15 נקודות ממקום ראשון ויזכה בגביע. תכלס העפיל לשלב הבתים וזכה בתואר. הצליח יותר מבוס שלא זכה בכלום? זה עד כדי כך פשוט?

יואב 11 בדצמבר 2017

לא הבנתי את ההשוואה לבוס…אם יורדי יצליח בעבודתו- זה לגמרי מספק אותי. כמו כל מאמן אחר שהצליח במכבי.

yaron 11 בדצמבר 2017

אל תהיה ליצן גיא, שאלת שאלה טובה על מה קורה אם מכבי דורסת את הליגה ולוקחת טרבל (דאבל) וניסינו לענות בכנות, עכשיו אתה משנה לגביע ומקום שני 15 נקודות אחרי ב"ש וומשיך את הדיון כאילו כלום.
זה כמו להשוות אריה לחתול, שניהם ממשפחת החתולים…
התשובות שלי (אני מנחש שגם של יואב) היו לשאלה מה קורה אם מכבי הופכת פתאום לאריה לא גונבת גביע.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

הטענה שלי, שבאה לידי ביטוי גם בתגובות הסותרות של אנשים כאן שהתוצאות (אפילו למכביסטים – סימיילי) הן לא חזות הכל. בוס שלא זכה בכלום נחשב למאמן מוצלח והשנה של רוני לוי בחיפה הייתה נוראית למרות שזכה בתואר. אק. הבנתי שזכייה בתוארים משכיחה אצל חלק מהאוהדים הכל. לגיטימי. רק הייתי מצפה לעקביות.

יואב 11 בדצמבר 2017

תוצאות הן כמעט הכל כי הם מקפלות את כל הסיפור.
רוני לוי מעולם לא עניין אותי. למה אני נדרש בכלל להשוואה הכפויה הזאת? בוס אחלה מאמן שפיספס במילימטר. יש גם נסיבות ולא אק שחור או לבן. אם יורדי יקח אליפות, סימן שעשה דברים נכון. אני לא מתיימר לשפוט את האישיות שלו ושל אחרים. זה אני משאיר למי שטוב בזה.

השמן 11 בדצמבר 2017

זה עניין פשוט של גניבת דעת. מי שעוקב אחרי כדורגל יודע לזהות את הדברים האלו. הקבוצה של בוס שיחקה כדורגל איכותי מאוד, נכון שהתארים לא נלקחו, ואפשר לדון אם זה רק חוסר מזל או שהוא טעה בדברים מסוימים, אבל אי אפשר לקחת ממנו את מה שהקבוצה הראתה.
רוני לוי , אומנם עשה מהלך נכון שעבר לבונקר בסיום העונה דבר שהביא לו גביע וכמה תוצאות סבירות, אבל הקבוצה שלו נראתה זוועה במשך הרוב המוחלט של העונה, בניגוד גמור להצהרות שלו מאותו הקיץ. לכן אחד גונב דעת והשני לא.
וזה נכון לגבי ג'ורדי, אם הקבוצה תיראה טוב, גם אם לא יהיה תואר אני ארצה שיישאר, אם היא תמשיך להיראות ככה, אני ארצה שהוא יילך.

יואב 11 בדצמבר 2017

השמן,
אני בכדורגל מעל 40 שנה. הטרנד של- כל מה שלא בא לי טוב באוזן= גניבת דעת, זה עניין של עשור.
חלילה לא כותב לך את זה אישית אבל השימוש המוגזם בביטוי, מעיד בסך הכל על עולם דימויים לא מפותח.
אני כותב זאת באופן כללי.
לכן אני לא מתיימר לנסות לפרשן או לנחש למה התכוון המשורר. את זה אני עושה עם משוררים אמיתיים(:

השמן. 11 בדצמבר 2017

מבין יואב, אולי לא השתמשתי נכון בביטוי.
הנקודה שלי היא שרוני לוי יכול לדבר עד מחר שהוא עשה עונה טובה, אני יודע את האמת.
כנ"ל מי שטוען שג'ורדי לא עשה כלום וזה הכול זהבי.
כנ"ל ג'ורדי עצמו שטוען שקשה להביא זרים או שזה הכול הפציעות.
התכוונתי לומר לגיא, שגם כשיש תוצאה טובה שלא תואמת את רמת הכדורגל אנחנו, כאוהדים, מבינים את זה, ורואים דרך זה

יואב 11 בדצמבר 2017

השמן,
לגמרי. אני בדעתך.

yaron 11 בדצמבר 2017

שאלה טובה גיא, את ההתעלמות מהפיל הזה של החלפת מאמנים כמו גרביים זה לא ימחק. את רוב השאר כן.

בלייק 11 בדצמבר 2017

זה לא ישנה כלום, אבל הייאוש יעשה קצת יותר נוח…

yaron 11 בדצמבר 2017

למה לא ישנה כלום? אם החל מהמחזור הקרוב מכבי דורסת את הליגה ולוקחת דאבל, לא נשנה דעה לפחות על חלק מהדברים?

יואב 11 בדצמבר 2017

ברור. אפשר לחשוב שמדובר כאן במשהו אישי. יריבי מכבי לא מעניינים אותי בכלל ברמה הזאת. אם יורדי יפיק כדורגל מעולה שיספיק לתואר- דיינו.

גיל שלי 11 בדצמבר 2017

בול, רק שלצערי אני לא יכול לבנות על תסריט כזה

yaron 11 בדצמבר 2017

ברור גיל, גם אני לא בונה על התסריט הזה, זאת היתה שאלה היפוטתית ועליה התפתח הדיון.
אני, כאופטימיסט חסר תקנה גם לא יכול (עדיין) לשלול תסריט דמיוני שכזה :-)

בלייק 11 בדצמבר 2017

זאת לא השאלה מבחינתי. ברור שאם מכבי משחקת מעכשיו עד מאי כדורגל התקפי ומרהיב, ונותנת חמישיות כל משחק שני, מביסה את ב"ש בפליאוף פעמיים ומקנחת בגביע, אז נדבר אחרת. אפשר להתעורר. זה לא יקרה.
להבנתי הדיון הוא על 'מה יהיה אם מכבי תמשיך להציג יכולת כזאת, אבל כן לגרד את הנקודות, ובמקביל ב"ש נכנסת לסחרור אדיש ומתחילה לאבד נקודות, ובסוף מכבי תיקח אליפות.
מבחינתי, במצב כזה, אני אשאר מיואש אבל ירגיש לי קצת יותר נוח. בועת ה"תשתחוו" תגדל, ואיתה ההיבריס המטופש, ואחריהם עוד התרסקות.

השמן 11 בדצמבר 2017

גם זה לא יקרה לדעתי. מכבי לא "תגרד" אליפות. אם הם יצברו נקודות אז הביטחון יעלה והכדורגל ייראה יותר טוב.

yaron 11 בדצמבר 2017

סבבה, הדיון התחיל משאלה של גיא על מה קורה אם סנריו א' (משום מה) קורה.
אם אתה באמת חושב שיש צורך בדיון על מה קורה אם מכבי ממשיכה ברמה הזאת ומגרדת איכשהו אליפות אז אענה לך בפשטות, במצב כזה אשמח מאוד כאוהד אבל אחשוב שזה הזמן להעיף את ג'ורדי וכל הצוות שלו הביתה בבעיטה אדירה (עם זר פרחים וטקס מרהיב כמובן) ולהמשיך בתזה שלו שאפשר להחליף מאמנים כל שנה ועדיין לבנות את "הקבוצה של קרויף" :-)

בלייק 11 בדצמבר 2017

ירון – בתגובה הראשונה שלו לדיון הזה גיא דיבר על מבחן התוצאה והאם הוא יספק. אז לקחתי את זה למקום של רק השורה התחתונה תהיה מוצלחת והאם זה יספיק (דילמה כזאת של אוהדים, "אליפות בלי מאמן", בני בן זקן של היום וכו).

אני מסכים עם מה שכתבת בחלק השני.

השמן – מכבי כבר צברו נצחונות השנה. לא יודע אם זה הביא ביטחון או לא, יכולת משופרת זה לא הביא.

השמן. 11 בדצמבר 2017

היא צברה נצחונות אבל אובייסלי מספיק רק בשביל מקום רביעי.
אנחנו אחרי סיבוב שלם, קצב דומה ישאיר אותנו במקום דומה. קצב גבוה יותר ישפר את הביטחון וגם את הכדורגל, ורק אז אולי נאיים על האליפות

היסטוריה לעניים 11 בדצמבר 2017

איזה משחק מול פתח תקווה. לזה בדיוק יצרו תביעות יצוגיות. כדורגל נורא.

Comments closed