אין ניימאר זה יותר מסי

ברצלונה של השנה היא קבוצה שנועדה לשרת את השחקן הטוב בעולם בצורה המושלמת ביותר. כל המטרה שלה היא לשמור על השער נקי, מסי כבר ידאג לשאר.

בתמונה אפשר לראות את כל מצבי ההבקעה שמסי סידר לחבריו, התרשים באדיבות אורי קופר.

החצי הראשון התפתח בדיוק כפי שזידאן היה רוצה. ריאל פתחו בלחץ מטורף ושלטו בכדור ב63% לעומת 37%, ברצלונה בקושי הצליחו לחבר שלוש מסירות בחצי שלהם לפני שהכדור עבר לריאל, אבל כמה מצבי בעיטה לשער היו לריאל? כמה פעמים ההתקפה של ריאל מדריד נקטעה בתוך הרחבה של ברצלונה לפני שנוצר מצב הבקעה? האם טר שטגן היה צריך לתת הצלה אחת יוצאת דופן? אפילו הגול מנבדל של רונאלדו הפך לנבדל בגלל תאום מושלם של הגנת ברצלונה.

*

בתחילת העונה כולנו היינו בטוחים שהבאתו של פאוליניו לברצלונה היא תוצאה של שחיתות, ובטח לא החתמה של כדורגל. נכון, הנהלת ברצלונה טענה שולווארדה רצה את פאוליניו, אבל איך זה יכול להיות? פאוליניו זה השחקן הכי פחות ברזילאי שאפשר להמציא, אין לו יכולת החזקת כדור, המסירות שלו לא מאוד מבריקות כפי שניתן היה לראות בחצי הראשון בקלאסיקו בבירור (ברבע השעה הראשונה כל פעם שהכדור הגיע לפאוליניו הוא הגיע משם לרגלי שחקנים לבנים, או לחוץ). אבל היום אפשר להבין למה ולווארדה רצה את פאוליניו, הוא לא באמת צריך עוד שחקן שמחזיק את הכדור, הוא צריך שחקנים פיסיים ולוחצים, קשרים שינצלו מצבים שמסי מכין, קשרים שיהיו ברחבה כאשר הכדור נבעט לעבר המסגרת. הוא לא צריך עוד ניימאר במשחקים הגדולים, להיפך כמה שיהיו פחות שחקנים שרוצים להחזיק בכדור, הכדור יהיה יותר אצל מסי, ואם יש שחקן שרוצים את הכדור אצלו הרי זה מסי.

זאת ברצלונה של השנה. אין צורך בצירופי מסירות מטורפים שיבנו שערים, החזקת הכדור במשחקים כמו הקלאסיקו נועדה יותר להעביר את הזמן בנעימים במקום בלחץ של ריאל. ברצלונה יודעת שכל מה שהיא צריכה זה שחקנים לוחמים שישתתפו במשחק הלחץ וההגנה, שחקנים שיתנו גוף ברחבת ברצלונה כדי למנוע מרונאלדו מצבי הבקעה, מסי כבר ייצר מספיק מצבי הבקעה כדי לנצח משחקים. אינייסטה כמובן תורם הברקות משלו מדי פעם, אבל צורת המשחק ברורה.

קובאציץ' וקאזימיירו מונו ללוות את מסי לכל מקום, לכן מסי ירד אחורה למרכז המגרש כדי לקבל את הכדורים. המצחיק הוא שמסי כמעט בלי לגוע בכדור באזור רחבת ריאל ייצר שני מצבים לפאוליניו בחצי הראשון. בחצי השני קובאצי'ץ מילא במדויק את הוראות זידאן, רץ ליד מסי שרץ מאחורי ראקיטיץ', וכך ראקיטיץ' רץ חופשי ומאושר עד שמצא את סרג'י שמצא את לואיס סוארז. גם כשמסי לא נוגע בכדור הוא מייצר מצב בעצם נוכחותו. בגול השני לואיס סוארס חשב כנראה שהמסירות של מסי שוות יותר מבישול, לכן פספס פעמיים כדי שמסי יוכל להבקיע בפנדל, וכדי להמחיש את איכות המסירה קרבאחל תרם אדום למאמץ הנצחת ניהול ההתקפה.

בגול השלישי מסי ביצע את ההשפלה המסורתית של מרסלו בקלאסיקו, לפני שהמחיש את חוסר הצורך בנעלי כדורגל, ומסר ברגל גרובה בגרב בלבד את הכדור הענק לגול הראשון של וידאל במדי ברצלונה.

*

ברצלונה של השנה היא קבוצה שנועדה לשרת את השחקן הטוב בעולם בצורה המושלמת ביותר. כל המטרה שלה היא לשמור על השער נקי, מסי כבר ידאג לשאר. נראה לי שארגנטינה יכולים לשחק באותו סגנון במונדיאל.

ההר הוליד עכבר
מנטליות של קבוצה קטנה

55 Comments

ניינר / ווריור 23 בדצמבר 2017

הרבה קרדיט לולוורדה על הבית ספר שעשה לזידאן במחצית השנייה. משחק ההגנה היה פנטסטי וזה עוד עם ורמאלן. וטר שטגן נותן פייט לדה חיאה על תואר השוער הטוב בעולם

גיל שלי 23 בדצמבר 2017

לגמרי. אני ראיתי חצי ראשון במרתף ב4K בפרשנות של אורי קופר, חצי שני עליתי לסלון וראיתי את השידור של ברקו. ברקו הסביר שזידאן הפסיד את המשחק במחצית, הוא לא הצליח להסביר מה זידאן עשה כדי לגרום לריאל לאבד את הדומיננטיות. הוא פשוט לא היה מסוגל להבין שזה ולווארדה שעשה את השינוי. ברצלונה של השנה בלי מסי, לא מסיימת אפילו מקום שלישי בלה ליגה, למרות שטר שטגן הוא שם למעלה יחד עם דה חאה, וכדי להמחיש את זה יותר, נתנו לריאל את ורמאלן במקום אומטיטי פור

אורן 23 בדצמבר 2017

איפה היה שידור המופלא הזה בלי ברקו? פשוט סבל…

גיל שלי 23 בדצמבר 2017

ערוץ 555 בממיר ה4K של יס, חרא ממיר, רוב השידורים הרגילים נראים כמו רצף תמונות יותר מדי פעמים, אבל בשביל התענוג של קלאסיקו עם אורי קופר במקום אייל ברקוביץ', וואלה היה שווה

ניינר / ווריור 23 בדצמבר 2017

ברקו לא סתם לרגע וליהג את עצמו למוות עם פרשנות בולשיט. זה היה נורא

טרנטה 23 בדצמבר 2017

לפני המשחק שהוא אמר שבמשחק כזה פרשן לא צריך לדבר הרבה :(

שגיא 24 בדצמבר 2017

ואיך האיכות ב4k? שווה כבר לעשות את המאמץ ולהחליף ממיר?

ran 24 בדצמבר 2017

אחת הציפיות שלי מהאתר הזה בשונה מוואן,
שהדיון יהיה סביב התוכן של הדברים ולא על הדובר.
ראשית, יש לצאת מתוך הנחת בסיס שברקוביץ, שהיה גאון כדורגל, יודע דבר או שניים לגבי המשחק וכנראה יותר מהצופה הממוצע.
שנית, הטענה שלך שהוא לא הצליח להסביר מה זידאן עשה כדי לגרום לריאל לאבד את הדומיננטיות היא שגויה.
ברקוביץ לכל אורך המחצית הראשונה טען שריאל הפתיעה עם 4 קשרים במרכז וחנקו עם הלחץ את המשחק של ברצלונה ופרט לגבי הלחץ על בוסקטס ומסי.
כאשר המחצית השנייה נפתחה וריאל הפסיקה עם הלחץ, השערתו היתה שריאל מנסה לפתות את ברצלונה לצאת קדימה כדי לנסות למצוא רווחים בהגנה. הבעיה שהוא זיהה, שבשיטה זו חסר לריאל שחקנים קידמיים ולכן זידאן חייב לבצע חילופים.
לא יודע לגביכם, אבל לעניות דעתי שאינה קובעת דבר, הוא צדק.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

אבל ריאל לא שינו כלום, תקרא אצל דסקל אם אתה רוצה, היחידים ששינו היו ברצלונה. ריאל שיחקה בול אותו דבר, ברצלונה התחילה לקחת יותר הימורים ולחצה מעט יותר גבוה, וגם לקחה סיכונים יותר גדולים בהנעת הכדור. אופיר צודק, זו כנראה היתה תכנית המשחק מהתחלה של ולוורדה, בכל מקרה להגיש שהשינויים שעשה זידאן בהפסקה, כאשר לא עשה שום שינוי, זה מצחיק. ההבדל בין אורי קופר לברקו פשוט, אורי קופר לומד לפני המשחק, מגיע מוכן, ומדבר מעט אבל רק דברים שאפשר להסביר. ברקו מסתמך על האינטואיציה ששרתה אותו מעולה כשחקן, וזה מביא לברברת, וכן גם לחוסר ביסוס התזות שלו

ran 24 בדצמבר 2017

לרגע שלא תבין אותי נכון – קופר בהחלט עושה עבודה יפה, מקצועי ורציני,
אבל לדעתי ברקוביץ צדק והסביר את עצמו יפה, זיהה מיד בתחילת המחצית השנייה את הבעיה אצל ריאל ואינני מקבל את דעתו של דסקל שלא היה שינוי בין המחציות באופן שריאל שיחקו.
מחצית ראשונה ריאל לחצו את ברסה מהבלמים ובמחצית השנייה הם המתינו באזור החצי, זהו שינוי מהותי באופן המשחק גם עם דסקל טוען אחרת.

ran 24 בדצמבר 2017

עם=אם…

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

איך תסביר אם כך לחץ של קרוס על בוסקטס 10 מטר בקירוב מרחבת ברסה שהוביל לריצה של רקיטיצ'? (שאר שחקני ריאל גם נתפסו גבוה מאוד במהלך הזה). בדקות הראשונות כשברסה החזיקה בכדור, באמת היה קצת פחות לחץ אבל עוד לפני הגול הם חזרו ללחוץ את הכדור.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

מקבל אם כך, אני בכל מקרה נהניתי הרבה יותר מהפרשנות של אורי קופר בהשוואה לזו של ברקו, יתכן וזה רק אני או מיעוט של הקהל שכן ברור שוואן מכוונים לקהל הרחב יותר כאשר הם שמים את ברקו בשידור שזכה להרבה יותר קהל

רומן 24 בדצמבר 2017

תגיד גיל, קופר ודסקל, פאס בין 2 הם יודעים לתת? לקבל כדור ותוך שברחר שניה לזהות מה יהיה בעוד כמה שניות, לשחרר בנגיעה, לבוא לקבל שוב ואז לתת אסיסט לגול, הם יודעים לעשות?
לא מחפש שרביבו יהיה פרשן, או לצרך העניין רונן חרזי או משהו כזה, אבל כפליימייקר (אחד הגדולים בהיסטוריה) מדבר על המשחק, כדאי לשבת ולהקשיב ב 2 האוזניים פתוחות.

טרנטה 24 בדצמבר 2017

הם לא צריכים לדעת לתת פס. הם צריכים להבין טקטיקה, לדבר רהוט ולהצליח לעביר לצופים מה בעצם קורה על המגרש. ברקוביץ' לעומתם הוא גם טיפש, גם עילג וגם כל כך נפוח מעצמו שעבורו המציאו את כפתור המיוט בשלט.
נ.ב. גם בתור שחקן הוא לא היה כזה גדול כמו שהוא מספר.

Ollie Williams 25 בדצמבר 2017

בוא נקביל את זה לטרמינולוגיה שאולי תזדהה איתה:
פרשן הוא כמו מפתח אלגוריתמים
ופליימייקר גדול הוא כמו מתכנת תותח

יש נקודות ממשק, לפעמים מתכנת תותח יודע לפתח אלגוריתמים נהדרים ולפעמים אלגוריתמאי יודע לכתוב אחלה קוד.

אבל לא כל מתכנת תותח יהיה אלגוריתמאי גדול, יש סטים שלמים ונפרדים של יכולות שכל תחום דורש.

רומן 24 בדצמבר 2017

כל מי שאומר דברים נגד השידור של ברקו:
א. שישתחווה
ב. שיוציא את המקל מהתחת, יש היום דרכים יותר מקוריות להפגין עליונות אינטלקטואלית בשקל וחצי.
כרגיל, ברקו בהיותו גאון(אני בכוונה לא אומר כדורגל, כי גאון זה גאון), פרשן הכל בצורה כל כך מדויקת, כל משפט שלו פוגע בול, הוא קלט תוך שניה שהמומנטום התהפך, שיבח את זידאן במחצית הראשונה ולא נגרר לפופוליסטיות של (אסנסיו ואיסקו במקום קובאצ'יצ). פרשן מספר אחד ברקו, עם כל הכבוד לקופר, תמיד יותר כיף לשמוע שחקן עבר ענק משדר משחק, מאשר פרשן, לכם ככל שיהיה.

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

"זה לחמניות בשבילו" – לפנתיאון.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

רומן, שחקן עבר גדול הוא לא בהכרח פרשן גדול. הגדולים באמת הם אלה שמבינים שצריך להשקיע בפרשנות, מתכוננים, ומסוגלים לדבר בצורה נורמלית. ברקו היה גאון כדורגל, אבל כמו שמייקל היה גאון כדורסל ובחר בקוואמי בראון, ברקו הוא גאון כדורגל שלא מתכונן לשידור, מאוהב בעצמו, ולכן גם אותי לא מעניינת הפרשנות שלו. תשמע גאון כדורגל אחר, כנראה לא קטן יותר, תיירי הנרי מפרשן, ותבין את ההבדלים.

Ollie Williams 24 בדצמבר 2017

מה כבר תיירי הנרי עשה בפרמייר ליג לעומת ברקו

רומן 24 בדצמבר 2017

אני משווה מול קופר ודסקל לא מול הנרי.(כי זאת ההשוואה שאנחנו מדברים עליה).
ברקו נותן זויות למשחק שרק שחקן עבר גדול יכול לתת וזה מאוד מעניין.
פחות מעניין אותי אם הוא יודע שמות של שחקנים, אם אם הוא בא מוכן מהבית, מעניין אותי ממש מה הוא רגע על המגרש ברגע מסוים, מה הוא מרגיש.. להתכונן בבית גם אני יודע, לקרוא משחק, כנראה שקצת פחות :-).
לא בא להעביר פה את הנקודה עד כמה ברקו היה גדול, זה שיחה מאוסה ודעתי ידועה, הנקודה היא שאני לא מבין באמת איך אפשר בתור חובב כדורגל לא להתענג על פרשנות אונליין של שחקן עבר(פליימייקר) גדול.
ואפשר גם ללמוד לסנן את הקשקושים ואהאהבה העצמית, זה לא מעניין

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

אז אסביר טוב יותר. בעצם יש שתי חלופות, האחת היא של גאון משחק שמזלזל למעשה בעבודת הפרשנות, וסומך על היכולת שלו. האפשרות השניה היא אדם מהשורה שיודע להתבטא, מכין את עצמו ברצינות, ונעדר את הגאונות של אייל. אני אף פעם לא אבין למה אנשים לא מוכנים להשקיע בעבודה שלהם, ומעדיף קצת פחות גאונות ויותר פרשנות מבוססת ומעניינת, בתמורה לויתור על זיהוי אינטואיטיבי של דברים שלמען האמת בדרך כלל אזהה לבד למרות שאני בהחלט נעדר את הגאונות של אייל. זה אשכרה מכעיס אותי, כי אם אייל היה במקום לשים זין, היה אשכרה מכין את עצמו לעבודה, הייתי בהחלט יכול להנות מהפרשנות שלו ולסנן את החרא

רומן 24 בדצמבר 2017

הפתרון לדעתי זה לשים את אייל ושדר שהוא גם פרשן ידעו ולא חרטטן קלישאות כמו יורם ארבל.
אם נגיד עמיחי שפיגלר היה משדר וברקו מפרשן, זה היה מושלם.

שי 24 בדצמבר 2017

רומן, ברקוביץ' מבין את המשחק ברמת המיקרו. אין ספק ששם הוא גאון ואני בספק רב אם יש מישהו בארץ שיכול להתחרות בו. אבל בשביל להבין את המשחק ברמת המיקרו אני לא צריך פרשן – מספיק לי שידור חוזר מזווית קרובה.
מי שמעדיף את קופר, רוצה פרשנות של הדברים שאי אפשר לראות במבט ראשון, כי רק ככה אפשר להבין את המשחק לעומק ולהבין שלפני השפיץ של הנעל קרו הרבה דברים שהשפיעו על מהלך המשחק.
וברקוביץ' הוא לא פרשן, הוא יחצן של עצמו לתפקיד מאמן נבחרת ישראל – שזה כמובן עדיף על אבי נמני ואלי אוחנה – אבל כולם סימפטומים של כל מה שחולה בכדורגל שלנו: שגעון גדלות, עצלנות וחוסר רצון ללמוד על מנת להשתפר.

Ollie Williams 25 בדצמבר 2017

ברקו ככ עסוק בעצמו, שאם תשים אותו ליד הילדה הצווחנית עמיחי שפיגלר, ברקו יהיה עסוק כל המשחק בלהסביר למה הוא היה יותר גדול ממוטל'ה

עומרי 23 בדצמבר 2017

מצבים בבארסה נוצרים גם מפעולות של ראקיטיץ' וסרג'י רוברטו, אבל ההיררכיה הברורה הזו בהחלט עובדת מדהים. ואם זה אכן נכון שניימאר לא מרוצה בפריז זה ממחיש מצוין שמי שהאגו מניע אותו זה מישהו שאתה צריך להרגיש בנוח לוותר עליו.

לא מגיעים לזידאן שבחים, גם על המחצית הראשונה המוצלחת יותר, מי מוותר היום על שחקן בשביל שמירה אישית?
ועוד במקביל/בעקבות לכך להשאיר כשרונות על כמו אסנסיו ואיסקו על הספסל.
אז ריאל בקושי ייצרו מצבים מסוכנים לא מקריים כמו שכתבת.

איתן 23 בדצמבר 2017

זידאן קיבל כאן נוקאאוט,במשחק בית כשיש לו את כל הסגל מול ברצלונה חבולה ללא אומטיטי אלקסר ודמבלה,ופער דו ספרתי בטבלה.
להשאיר את איסקו על הספסל זה כמו לתת גול עצמי.
לשמור אישית את מסי באמצעות קובאציץ זה בטח לא כדורגל מודרני,לא למד ממוריניו ששלח את פפה לשמור אישית על מסי.

לתת אמון בבנזמה שכבר שנתיים לא פוגע,ורונאלדו גם לא הרונאלדו של שנה שעברה,כמו גם השחרור של מוראטה- הכתובת הייתה על הקיר.

אם כבר במצב הנתון,היה יותר נכון לשחק כמו נבחרת ספרד ללא חלוץ ועם חילופי מקומות בחלק הקדמי.
קרוס,מודריץ,איסקו,רונאלדו,בייל ואסנסיו.
או במקום בייל שחוזר מפציעה,לשחק עם קאסימירו.

הלכה הליגה,נראה אם קברניטי ריאל ופרז,ייתנו לזידאן חסד לתארים ולשחקן שהיה או שהכיסא יתחיל להתנדנד ,ויראו לו את הדרך החוצה כמו שהיה במקרה של ויסנטה דל בוסקה

שמעון 23 בדצמבר 2017

הם מפגרים אם יפטרו אותו, מה הם רוצים כל שנה גביע אלופות?

איתן 23 בדצמבר 2017

בהתייחס למה שריאל הולכת להשיג השנה: אובדן האליפות כבר במחזור ה19, באלופות היא לא הולכת לעבור את פ.ס.ז' ,אז היא תודח בשמינית הגמר, מה שנשאר זה הגביע הספרדי.
את דל בוסקה פיטרו על פחות-כשהוא עוד לקח להם אלופות.

לדעתי לזידאן אין גאונות טקטית,מיד הוא קיבל את היהלום שבכתר,יש לו פאסון ויכולת לנהל כוכבים .
יהיה מעניין לראות גאון כדורגל כמו מאוריציו סארי בריאל

שמעון 24 בדצמבר 2017

זה שפיטרו את דל בוסקה לא אומר שהם לא מפגרים. הם היו מפגרים אז ונשארו מפגרים היום. לא קרה כלום אז הלכה עונה אחת אז מה? אי אפשר כל שנה לזכות בהכל. פסז ובארסה יותר טובים מריאל מה לעשות. על הניר כביכול יש לריאל אחלה סגל אבל בייל כל הזמן פצוע, ההגנה של מרסלו וראמוס תמיד הייתה מחרידה, שחקני הגנה גרועים היו ונשארו כאלו. רונלדו כרגע לא בשיאו.
פסז על הנייר לא נופלת משום קבוצה בעולם ואף עולה עליהם. יש להם שלישייה קטלנית ורעבה ואת שחקן העתיד של הכדורגל העולמי אחרי שמסי ורונלדו יסיימו (ואני לא מתכוון לברזילאי) בכל עמדה למעט אולי השוער ודני אלבס שחלשים יש להם שחקנים אדירים, הם פשוט יותר טובים מריאל, מה לעשות.

אמיתי 23 בדצמבר 2017

אז ככה בארסה הייתה משחקת אם מוריניו היה מאמן אותה..

שמעון 23 בדצמבר 2017

נראה לך, מוריניו היה הורג את בארסה לגמרי.

שמעון 23 בדצמבר 2017

מה שמסי עשה למרסלו בגול השלישי הזכיר לי את הנפילה של בואטנג מולו. ריאל יחטפו גם בפסז וזה יהיה כואב מה שאמבפמה יעשה להם. ריאל צריכים רענון, הסגל הזה מעולה אבל שבע ובהגנה הם תמיד היו חלשים.
ומסי זה אגדה, אין דברים כאלה.

ארז 23 בדצמבר 2017

טר שטגן לקח גול של רונאלדו בחצי הראשון. שער שם וכמובן שהכל נראה אחרת.

DS 23 בדצמבר 2017

תכנית השמירה של קובאצ׳יץ על מסי זה בבחינת הניתוח הצליח החולה מת. זידאן שיחק פה עם הקארמה שלו במקום לסמוך על הקבוצה שלו, שלמרות ההפסד היא עדיין יותר טובה מברצלונה, אם רק יואילו לשחק עם ההרכב הבאמת חזק שלהם. לדעתי המשחק הזה על זידאן לגמרי. אם הוא פותח עם איסקו ואסנסיו זה כנראה היה הולך לכיוון של ריאל. במקום זה הוא רק חשב איך לעצור את מסי.

אביאל 23 בדצמבר 2017

אני הולך על הסיכום של עזי, התוצאה לא מייצגת, ריאל אכן החמיצה במחצית הראשונה, הצלה אדירה של טר שטגן ופספוס של רונאלדו לכדור שאם הוא בועט אותו זה גול בודאות (היה רק שחקן אחד מולו ממרחקה של 8-9 מטרים) ובדקה ה71 בייל מחמיץ שער בטוח והיו עוד כמה הזדמניות לריאל.

אני גם לא מבין על מה כל החגיגה, בשנים האחרונות הנצחונות והדומינטטיות הולכת כל פעם לקבוצה אחרת, כבר שכחו איך ריאל שחטה את ברצלונה בסופר-קאפ ? רק חסרי הבנה הספידו אז עד ברצלונה, היא אכן עושה מה שגיל אמר, משחקת על מסי ואין סיבה שהיא לא תעשה את זה.

Matipool 23 בדצמבר 2017

הצטרפתי לשידור כמה דקות לפני הגול של סוארז אז לא יכול להעיד על המחצית הראשונה (בה ריאל הייתה הרבה יותר טובה להבנתי) אבל גם במחצית השנייה, ריאל הגיעה לפחות לשלוש הזדמנויות לשערים בטוחים כשהיא בעשרה שחקנים.
התוצאה אכן לא מייצגת והנה לסטר משפרת לי את מצב הרוח בדקה ה-94 עם עשרה שחקנים מול השוער הטוב בעולם.

Prince Mercer 24 בדצמבר 2017

ריאל בהחלט הגיעה להרבה מצבים ולכן אני חושב שהניתוח של גיל הוא סימון מטרה מסביב לחץ, באותה מידה זידאן יכל לצאת גאון טקטי מהמשחק הזה, אם רונאלדו, בשלב שבו ריאל שלטה לגמרי במשחק, היה מוצא את הכדור במקום לבעוט באוויר.
אבל התוצאה מאד מייצגת, אם אתה בועט באוויר ומחמיץ ממצבים טובים מאד, אפס שערים ואפס נקודות זה מה שמגיע לך.

ק. 24 בדצמבר 2017

תקשיבו, נראה לי דווקא אתם מסמנים מטרה מסביב לחץ. גם במחצית הראשונה שריאל הייתה יותר טובה מסי סידר לפאוליניו 2 מצבים לגול, כשלטר שטגן לא הייתה ממש עבודה. ה3 מצבים ב2:0 שהיו לריאל היו אחרי עוד 3-4 מצבים מעולים של בארסה שיכלו לעשות 3:0

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

זה בדיוק מה שהם עושים! תוכל לקרוא אצלי גם איך אני מנתח את המחצית הראשונה כניצחון טקטי של וולורדה לקראת השניה (שזו המחצית שברסה כובשת בה הרבה יותר העונה)

ק. 24 בדצמבר 2017

קראתי, מאוחר יותר שיהיה לי זמן אגיב בנחת…:)

רומן 23 בדצמבר 2017

את איך שקובאצ'יצ' עזב את ראקיטיץ' צריך לחקור בוויצמן יער. לא ראיתי מחדל כזה מאז עמרי בן הרוש..
זה לא תירוץ שהוא שומר את מסי אישית, שחקן ברמה כזאת צריך אינטלגנציית משחק בסיסית.

ק. 24 בדצמבר 2017

באמת היה הזוי, אבל זו הייתה מטרתו הבלעדית במגרש וכנראה אם היה עוזב אותו מסי היה יוצר מצב טוב. החלק המרשים של הגול הזה היה החטיפה הסבסוב והניעור של בוסקטס על קרוס ליד 16 של בארסה שהוציאה את רקאטיץ' קדימה

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

נפלא גיל, אני חושב שמה שיפה פה הוא שהשחקן הגדול בעולם משרת את הקבוצה שלו בצורה מושלמת (ולא רק השנה. השנה זה פשוט בולט במיוחד)

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

לגמרי, זה ההבדל בינו לבין כל השאר

יעוז סבר 24 בדצמבר 2017

גיל, אתה אוהד בארסה בארון, או שסתם לא שמתי לב עד עכשיו? בכל מקרה אחלה טור, בארסה הכי לא בארסאית שראינו מזה שנים, אבל היי, יש את מסי, אז זה די מספיק.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

בארסה היא אהדה בדרג שני שלי, לא הקבוצה שיכולה לעשות אותי מאושר כפי שעשתה אותך. אני כותב פעמיים שלוש בעונה עליה ועל השחקן הזה שלא מגיע למשחקים גדולים, איך קוראים לו, אה מסי

אבי 24 בדצמבר 2017

התשובה לשאלה שלך בפתיחת הפוסט היא פעמיים: הכדור שעבר לרונאלדו בן הרגליים (לדעתי אולי בפעם השלישית מאז שהוא עלה מהילדים) והקורה של בנזמה. כלומר, מצב טוב שהם גומרים את המחצית ב-2-0 – קצב של 4-0 למשחק. לא רע.

רומן 24 בדצמבר 2017

ברסה של השנה זאת בהחלט קבוצה שאפשר לאהוב. בפעם הראשונה מאז ימי הקוסם הברזילאי עם החיוך הכובש, הקבוצה משחקת כדורגל שלא דוחה אותי ואפילו די מרגש. ככה משחקים כדורגל!

Ljos 24 בדצמבר 2017

"היינו בטוחים שהבאתו של פאוליניו לברצלונה היא תוצאה של שחיתות, ובטח לא החתמה של כדורגל".
למה או או כשאפשר גם וגם?

חוץ מזה, נהניתי מהניתוח. בעיקר חבל לי שאורי קופר שמור לבעלי כסף בלבד.

ריק החמוץ 24 בדצמבר 2017

אם ריאל לא מחמיצה את המצבים שלה בחצי הראשון אז הכל היה נראה אחרת.
ואם ניימאר לא מחמיץ מצב בטוח שנה שעברה בקלאסיקו לפני שראמוס עשה 1:1 אז הכל היה נראה אחרת.
ואם אולגר לא מקבל אדום ובארסה לא מחמיצה 5 גולים בטוחים בחצי הראשון של ה-3:3 ב-2007 אז הכל היה נראה אחרת.
ואם השופט לא לוקח לריבאלדו שער נצחון בברנבאו בדקה ה-90 של ה-2:2 ב-2001 אז הכל היה נראה אחרת.

אורן השני 24 בדצמבר 2017

תודה רבה. מקבלים 3-0 אז מתחילים לספור מצבים ושליטה במחצית הראשונה

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

+100 לשניכם.

Ollie Williams 24 בדצמבר 2017

+ wabalabadubdub

Comments closed