הנה לא קרה כלום

איך אמר האיש שנפל מקומה 120 בזמן שחלף על פני הקומה ה100, בינתיים הכל בסדר

אני אוהב את הפרשנות של עמית סגל, טוב זה לא ממש נכון, פעם הערכתי, היום הרבה פחות. בקיצור, בעיקר עמית סגל חגג את הסקרים אתמול שנערכו בערך שניה אחרי פרסום המלצות המשטרה, סקרים שאומרים שבעצם הליכוד יזכה בשמונה מאות מנדטים אילו הבחירות היו נערכות ביום שלישי בתשע בערב.

נדמה לי שאפילו איש כמו עמית סגל, אחד שהאינטגריטי רחוק ממנו מרחק מזרח ממערב, יודה בפני עצמו שסקרים שנערכו זמן קצר לאחר פרסום המלצות המשטרה, לא משמשים ככלי אמין לניבוי ההשלכות של המלצות אלה על הפוליטיקה המקומית, שלא לדבר על גורלו הפוליטי של בנימין נתניהו.

*

לפעמים ההגיון מנצח את התגובות המהירות לאחר שנפל דבר. מכבי תל אביב בכדורסל למשל נחלשה מאוד כאשר דייוויד בלאט בחר לקחת את הכשרון שלו לטעות שליד האגם, אבל לא היה קשר מאוד סיבתי בין שני המקרים, פשוט כל מי שהיו לו עיניים בראש יכול היה לראות את תהליך ההתפוררות של מועדון הכדורסל הצהוב, תהליך שהתחיל עוד לפני הזכיה בגביע אירופה, אך הוכר ככזה רק לאחר העזיבה של דייוויד בלאט את המועדון.

רבים זוכרים שמשבר הסאב פריים התרחש בספטמבר 2008, מעטים זוכרים שהמשבר הוכר כבר במאי 2007 בעת קריסתו של הבנק בר סטרנס. גם לאחר הקריסה של בר סטרנס לא קרה שום דבר משמעותי בבורסה האמריקאית, לאחר כמה ימים של ירידות לא מאוד משמעותיות, הבורסה מחקה את הירידות, ורבים מהרו לחגוג את חוסר ההשפעה של מכשירי המינוף (CDO) וקריסתם על הבורסה האמריקאית בפרט, והכלכלה האמריקאית בכלל, נו, ראינו בספטמבר.

*

כמו במקרה של מכבי תל אביב בכדורסל, גם המלצות המשטרה הן רק שיקוף של התהליך שעובר ראש הממשלה בנימין נתניהו. רבים עוצמים עיניים לתהליך עצמו, אחרים חוששים מהתחליפים ולכן הם מסתפקים בלחגוג את ה"עובדה" שאפילו המלצות המשטרה לא באמת מזיזות לציבור. העניין הוא שלא הראשונים ולא השניים צודקים, קורה כאן משהו בין אם ירצו להכיר בכך ובין אם לא, וסקרים שנערכו דקה אחרי, כמו אפילו זכיה בגביע היורוליג, לא יצליחו להסוות דבר.

בין הבדלה לדוז פואה
פושעי הטלוויזיה לדין - ארם אבירם

189 Comments

Ollie Williams 15 בפברואר 2018

מגיבים שמאלנים: המלצות זה חשוב, ימנאצים טיפשים, ביבי לכלא.
מגיבים ימנים: המלצות זה כלום, סמולנים בוגדים מטונפים, ביבי המלך לנצח תאכלו ת'לב.

העתק-הדבק על 250 תגובות

גיל שלי 15 בפברואר 2018

בכוונה לא כתבתי כלום על הדבר עצמו, אלא על הסקר שערכו לאחריו. אחרי שאמרתי את זה, לא צריך שכל הימנים יחשבו שביבי מושחת, מספיק שעשרה אחוז מבין מצביעי הליכוד בבחירות האחרונות יצביעו ליש עתיד או לאבי גבאי בבחירות הבאות בגלל השחיתות וההגנה על השחיתות, כדי לשנות לחלוטין את המפה הפוליטית.

Ollie Williams 15 בפברואר 2018

הקטע הוא שלא משנה מה תכתוב פה
הזכרת משהו על ביבי? זה הכל, אולי 3% מהקוראים יתייחסו למשהו אחר בפוסט

Ollie Williams 15 בפברואר 2018

בנוגע לסקרים אגב אני מסכים איתך, זה מה שנקרא "בעידנא דריתחא".
מצד שני אני בספק שאפילו 10% יעזבו את הליכוד וגם אם כן אולי חצי אחוז מהם לא יצביעו לגוש הימין. בגלל זה לדעתי בנט לא שש להגן על ביבי אוטומטית – הוא יודע שיש לו סיכוי טוב להינות מההפקר.

לגבי שאר ההקבלות, אני לא בטוח שזה מתאים. אם כבר כל הסיפור פה פשוט מזכיר לי פרק מופתי של סאות'פארק על הבחירות בין אובמה למקקיין ב 2008

רועי 15 בפברואר 2018

אם שחיתות לשיטתך תניע אנשים להצביע למשהו אחר במקום הליכוד אז למה אתה חושב שליאיר לפיד או אבי גבאי ? שני מושחתים בפני עצמם.

גיל שלי 15 בפברואר 2018

אני לא מעוניין לקחת לשם את הפוסט הזה, בכל מקרה מלגדל ילדים למדתי שאמירה כמו אבל גם הוא היא לא אמירה משכנעת

בני תבורי 15 בפברואר 2018

איך אני מת על Whataboutism

רועי 15 בפברואר 2018

אני לא מבין למה אף אחד משניכם לא יכול לענות עניינית לשאלה ששאלתי ללא נקיטת עמדה.
גיל טוען שהשחיתות תניע אנשים להצביע למשהו אחר ולא לביבי (אני בכלל לא נכנס לכן שחיתות לא שחיתות, אני מתייחס לעובדה שאחוז מסויים של אנשים ירצה להצביע למשהו אחר).
אז בהנחה שקיים אחוז כזה שהשחיתות תמנע ממנו להצביע לליכוד, למה שהאחוז הזה יבחר להצביע למושחתים אחרים ? אני שואל בשיא הרצינות.

גיל שלי 15 בפברואר 2018

בינתיים לא דבק אפילו גרם של שחיתות לא באבי גבאי ולא ביאיר לפיד, אפשר לנחש שהם מושחתים, אפשר להגיד הם בטח מושחתים, אבל שחיתות עוד לא מצאו. אצל ביבי לפי הודעתו האישית הוא מושחת, השאלה רק האם השחיתות שלו בעלת פן פלילי או לא, אגב הסיכויים שלא הם קלושים למדי

איציק 15 בפברואר 2018

זה כמו לשאול למה לא עוצרים מקלל ברחוב כשעוצרים אחד עם לום שמפוצץ פרצופים. שניהם גילו אלימות במרחב ציבורי. יש מושג שנקרא מידתיות. יש דבר כזה שבוחרים את הרע במיעוטו. סתם שני דברים בסיסיים.

אלי 15 בפברואר 2018

כי אולי הם לא חושבים כמוך, באופן אוטומטי, שאם הם פוליטיקאים הם מושחתים. ברצינות, אני מצפה מאנשים שכותבים פה להיות יותר מדודים כשמניחים הנחות על אנשי ציבור.

בני תבורי 15 בפברואר 2018

"שני מושחתים בפני עצמם" זו לא נקיטת עמדה, זה מתכון לכוסמת.

אביאל 15 בפברואר 2018

גיל – נתניהו הודה שהוא קיבל מתנות מחבר, לא שהוא מושחת, אם היה מודה שהוא מושחת היה הסדר טיעון בין הצדדים כבר מזמן.

רועי מתייחס לשני דברים, הראשון – לפיד, שיש סביבו לא פחות חברים עשירים שמעורבבים עמוק בפוליטיקה, במיוחד אחד, ארנון מוזס (שלפיד גם עבד אצלו) או לחלופין דוח מבקר המדינה לגבי זה ששרי יש עתיד שילשו את התקציבים לידיעות אחרונות (המעסיק לשעבר והמעסיק של אשתו של לפיד).
לגבי גבאי, יש הרבה מאוד חברי כנסת במפלגה של גבאי שקראו להתנהגות של רגולטור שהופך ממפקח למפוקח ועל הדרך גורף 50 מיליון שקלים (ועוד מגוף ציבורי, בחלק מהזמן) שחיתות, אלה טענות ענייניות ביותר, בייחוד שכאלה שתולים באותה ״שחיתות ציבורית״ את הסיבה שנתניהו צריך ללכת.

yaron 15 בפברואר 2018

מקרה שקרה:
שר האוצר (יאיר לפיד) שאחראי באופן בלעדי על הארכת חוק מילצ'ן (או לא) נפגש מס' פעמים עם אותו מילצ'ן שהוא במקרה חבר קרוב שלו ודן עמו על הארכת חוק מילצ'ן…
בכל זה מודה לפיד והמשטרה יודעת. האם מישהו שאל למה הוא בכלל מטפל בנושא כ"כ חשוב לחברו הקרוב? מדוע בכלל דן איתו בנושא? האם קיבל ממנו מתנות?
אז כן, כשלא שואלים ולא חוקרים ומתעלמים מניגודי עניינים לא מוצאים שחיתות ולא חשד לשוחד.

מיקו G 15 בפברואר 2018

אגף התקציבים זה לא רגולטור, משרד התקשורת זה רגולטור, להזכיר לך מה לאנשיו של נתניהו ולמשרד התקשורת?
רכז תקשורת במשרד האוצר הוא האדם שבזמן נתון מבין הכי טוב במדינת ישראל את שוק התקשורת, טבעי שיהיה לו ביקוש בחברות הנ"ל.
אם לא היה הולך לבזק היה הולך לחברה אחרת.

והוא לא הלך ישר לתפקיד של 50 מיליון ש"ח.

אביאל 15 בפברואר 2018

מיקו – בתור אחד ששלושה חברים טובים שלו עובדים באגף התקציבים זו היתממות רצינית, הם אחראים על התקציב, כלומר אין משהו אחד שקשור למשק הישראלי שהם לא קשורים ונוגעים בו.

מיקו G 15 בפברואר 2018

יכול מאוד להיות, אבל זה לא מה שאתה אמרת. גבאי לא היה רגולטור של בזק.
העובדה שהתקציבים עוסקים בכל התחומים במשק ברמה הגבוהה ביותר אכן מגדירה את רמת הידע שלהם בתחום עיסוקם ואת הסיכוי שחברה בתחום תרצה להעסיק אותם.
אין לרכז תקשורת הרבה ערך מחוץ לתחום התקשורת, לכן יש תקופות צינון.

אביאל 16 בפברואר 2018

מיקו – בהחלט כן, אגף התקציבים מכריע לדוגמא על עניין השוק הסיטונאי שמשפיע על בזק, גבאי היה אחראי בין היתר על בזק ועבר לעבוד שם, אני מסכים שתקופת הצינון היא אכן מרכיב חשוב ומעל לכל לא באמת יהיה אפשר לעצור מעברים כאלה, אבל עדיין – מפלגה שחרטה על דגלה להילחם בתופעה (תבדוק מה אנשי המפלגה ובראשם יחימוביץ׳ עשו לניר גלעד) קצת אירוני שהם לוקחים מישהו כזה.

מיקו G 16 בפברואר 2018

נתחיל בזה שמפלגת העבודה היא מפלגה דמוקרטית, לא יודע אם ראשי המפלגה שבאו בטענות לניר גלעד תמכו באבי גבאי. לא אשמתם שהוא ראש המפלגה.
אגף התקציבים הוא לא הרגולטור, יש לו השפעה זה נכון, אבל הוא לא הרגולטור. משרד התקשורת קובע את הכללים, אותו משרד שנתניהו חיכה לבג"צ כדי שישחרר אותו, ואנחנו עוד נבין בעתיד הקרוב למה.
בכל מקרה, אם יש לך אקדח מעשן במקרה של אבי גבאי (נניח כמו העניינים הבעיתיים שהיו עם ניר גלעד בזמנו) אתה מוזמן להביע אותו, אחרת ניתן להתייחס לזה בתור תעמולה זולה ותו לא.

איציק 15 בפברואר 2018

רק ש-10% אולי ילכו דווקא לבנט, כחלון, ליברמו ומח(כ)לוף ואז זה אותו רוב ימני.

yaron 15 בפברואר 2018

גם האפשרות שביבי דווקא יתחזק בבחירות קיימת ואפילו סבירה בעיני לא מעט מתבוננים מהצד (רמז: כמוני)

איציק 15 בפברואר 2018

מציע לך להתבונן גם מהצדדים האחרים. אני מבין את מה שאתה אומר. לא סביר, אלה אם הם יבואו ממפלגות ימין אחרות ויחלישו אותן. בכול אופן, התשובה הייתה לטענה היפותטית ש-10% יעזבו אותו. אם זה יקרה אז אני לא בטוח שהם גם יעזבו את מחנה ימין. יתכן והם יעזבו למפלגות ימין אחרות.

yaron 15 בפברואר 2018

אם לסכם:
אנחנו מסכימים שהאפשרות קיימת.
אנחנו חלוקים בשאלה אם היא סבירה. בכל מקרה כוונתי היתה התחזקות מכיוון המרכז (כחלון, לפיד).

גיל שלי 15 בפברואר 2018

אני מתקשה מאוד לראות את ההגיון שמישהו שהצביע לפיד יצביע ביבי בגלל המלצות המשטרה, מאוד מתקשה לראות מה יוביל לשינוי כזה אצל מצביע לפיד, אבל אולי

yaron 15 בפברואר 2018

גיל,
למרות שאני דיי חזק בתחום, אני לא רוצה להיכנס כרגע לתחזיות פוליטיות מהסיבה הפשוטה שאנחנו לא יודעים מתי יתקיימו הבחירות הבאות.
לגבי הסקרים מאתמול – לדעתי הם כרגיל מוטים שמאלה.

אמיתי 15 בפברואר 2018

ירון. אתה רואה תרחיש בו משהו *לא* מחזק את נתניהו והליכוד במנדטים?

yaron 15 בפברואר 2018

אמיתי,
אם המשבר הכלכלי העולמי שאני צופה יתרחש לפני הבחירות וייפגע בישראל בצורה משמעותית, סביר להניח שזה יפגע בליכוד.

גיל שלי 15 בפברואר 2018

אבל ירון, דיברתי על משהו ספציפי, לא על מי ינצח בבחירות, אלא האם יש סבירות שאנשים שהצביעו לפיד יגידו לעצמם, הי הביבי הזה מוצא חן בעיני עכשיו כשאני יודע שהוא נורא אוהב לתגמל אנשים שמביאים לו מתנות במליון שח ומעלה, אני לא רואה הרבה כאלה. ברור שיש הרבה שיגידו לעצמם שביבי זה פחות גרוע, שהימין זה פחות נורא מהשמאל ועוד, אבל מה שאתה אומר, את זה אני לא רואה

אמיתי 15 בפברואר 2018

ירון. אין סימן אפילו קטן למשבר עולמי אבל בעיתות של שפל כלכלי הימין בדכ מתחזק..הליכוד ללא ביבי יורד במנדטים בוודאות. אבל עדיין יהיה בממשלה.

yaron 15 בפברואר 2018

גיל,
לא אמרתי שביבי יגנוב שני מנדטים מלפיד, אמרתי שלדעתי הליכוד יתחזק על חשבון כולנו ויש עתיד. בעיני רבים לא סביר/הזוי אבל זאת דעתי (נכון להיום). לא הכל נבחן דרך המשקפיים של מסקנות המשטרה.

אמיתי,
ביקשת דוגמא, קיבלת.
לגבי סימנים – אם אתה רוצה לדעת מה קורה תסתכל על האג"חים. זה מה שאני עושה.
ב- 19.12 נתתי תחזית שהחגיגה נגמרה ושמי שנשאר בבורסה הפך משור לחזיר.
ימים יגידו אם צדקתי.

אמיתי 15 בפברואר 2018

אה ירון- זה שקול ללהגיד שאם יהיה צונאמי הליכוד ייחלש. זכור לי הגרף שהבאת. לא היה בו שינוי מגמה. ובלי קשר לקשר (הרופף) בין הבורסה לכלכלה הריאלית.
בגדול אתה אומר ששום אירוע פוליטי או ביטחוני לא יכול לפגוע בנתניהו. רק אירוע חיצוני. קיסר כבר אמרנו?

yaron 15 בפברואר 2018

אמיתי, אתה סובל מבעיות בהבנת הנקרא והסקת מסקנות. בקש מאיציק שיסביר לך למה הכוונה ב"דוגמא". לא שזה יצליח לו אבל עושה רושם שיש לו סבלנות.

לגבי האג"חים – כמו שאמרתי, זאת דעתי, אתה לא חייב להסכים.

אמיתי 15 בפברואר 2018

הבנתי טוב מאד מה"דוגמא" שלך. לכן נתתי דוגמא נוספת- שתיהן לא ריאליות כמעט באותה מידה. ולכן כתבתי את המסקנה הפשוטה בסוף

אמיתי 15 בפברואר 2018

ובקשר לאגחים- שינוי מגמה על גרף הוא לא עניין של דעה אלא יש לו פרמטרים מקובלים: שיאים עולים עלייה בווליום וכדומה

yaron 15 בפברואר 2018

לכל מי שמתעניין – הגרף המדובר.
טענתי שהטרנדליין נשבר ועל כך אין ויכוח.
לדעת אמיתי אין כאן שינוי מגמה ועל כך ניתן להתווכח.
https://m.investing.com/rates-bonds/us-10-yr-t-note-advanced-chart

אמיתי 15 בפברואר 2018

ממ. זה לא הגרף שהבאת אז..

אביאל 15 בפברואר 2018

אמיתי – את הקיסר שעל שמו עושים שימוש במילה קיסר לא הפילו גורמים מבחוץ אלא דווקא מבית, הקרובים אליו ביותר. הרי ברור שבנט, כחלון, ליברמן ובכירי הליכוד מתים שנתניהו יעוף, הם רק יודעים שהראשון שידקור יאבד את כוחו בימין, כמו שקרה לדמבדלור :)

אמיתי 15 בפברואר 2018

ירון- זה מה ששמת אז ואליו התכוונתי..
https://www.investing.com/rates-bonds/germany-10-year-bond-yield

אמיתי 15 בפברואר 2018

אביאל. מי זה דאמבלור? גדעון סער? (-:
אתה כמובן צודק אבל זה לא היה הדיון

yaron 15 בפברואר 2018

צודק,
הבאתי אז את הגרף של הגרמני.
עדיין, על זה שהטרנד נשבר אין ויכוח. לדעתי עברנו לאינפלציה (אלא אם הפד והבנק האירופאי יחליטו לחזור בהם ולהדפיס שוב כסף) וזאת הנקודה (שלי). אתה רשאי כמובן לא להסכים.

אמיתי 15 בפברואר 2018

ירון. אני רשאי להסכים גם?

yaron 15 בפברואר 2018

כמובן, אבל אז אני אתחיל להיות מודאג ;-)

אמיתי 15 בפברואר 2018

אתה יכול להיות רגוע..
ולעניין- עלייה באינפלציה לא אומרת בהכרח משבר עולמי וגם לא מפולת בבורסה. זה לא כזה חד מימדי. אין לי המון מושג באגחים וריביות אבל בגרפים ובs&p יש לי קצת. כרגע זה נראה כירידה זמנית אחרי ראלי די מטורף מאוקטובר. גם בגיזרה הפוליטית תכנית התשתיות של טראמפ עושה קולות של התנעה. עוד חזון למועד

אביאל 15 בפברואר 2018

ירון – לא הבנתי, אם הפד ידפיס עוד כסף לא תיהיה אינפלציה ?

yaron 15 בפברואר 2018

אביאל,
כשהפד מדפיס כסף הוא קונה איתו אג"חים. הוא לא נותן אותו לממשל אלא מלווה אותו לממשל בתמורה לריבית. כשהפד קונה אג"חים הוא שומר על מחירם הגבוה / ריבית נמוכה.
מהבחינה הזאת בלבד לא תהיה אינפלציה כמו שראינו בשנים האחרונות.
בעולם האמיתי כמובן שתהיה בדיוק כמו שיש לנו כבר כמה שנים.

אוהד 16 בפברואר 2018

ירון,
ממש לא ברור ההיגיון שלך.
הדפסת כסף אמורה להוביל לאינפלציה.
גם כאשר קונים אג"ח, הריביות יורדות, המוטיבציה לחסוך יורדת, מה שמוביל לאינפלציה.

אביאל 16 בפברואר 2018

ירון – לא לא, אתה טועה כאן, הפד מגדיל את כמות הכסף בשוק = אינפלציה. הוא מייצר לבנקים (ע״י קניית אג״ח) נזילות שבתורה אמורה להפוך להלוואות שיגדילו את הצמיחה וזו בהחלט סכנה לאינפלציה. אתה בהחלט צודק שלא היתה אינפלציה וזה למעשה סתר את כל תורת המאקרו שטענה תמיד שכאשר בסיס הכסף גדל אנחנו צפויים לאינפלציה. אז כמובן שמיטב החוקרים רצו לבדוק למה זה קרה, בינתיים מי שנתן את התשובה הכי מתקבלת על הדעת הוא פרופסור אלכס צוקרמן (ת״א והבינתחומי) הוא הראה בהשוואה לאירועים היסטוריים אחרים בהם גדל בסיס הכסף כי הפעם השינוי הוא לא בהיצע, אלא בביקוש לכסף – הבנקים לקחו את הכסף, הגדילו את ההון העצמי ונתנו אותו בעיקר לתאגידים וחברות השקעה (ולראייה מצב השווקים בשנים האחרונות וגם הגדלת הפערים הכלכליים), כלומר היה חילוץ של הבנקים והכסף לא עבר לקניית טובין כמו שקרה בכל המקרים האחרים בהיסטוריה, הוא מראה שההבדל נובע מכך שבניגוד לאירועים אחרים, הדבר נובע מעצמאות הבנק המרכזי שאיננו כפוף להחלטות פוליטיות.

מוטי 16 בפברואר 2018

כל מי שלא יצביע לביבי, יצביע למי שיחליף את ביבי בליכוד או לבנט. מי שחושב שהליכוד ניצח בגלל ביבי לא מבין מה קורה במדינה הזאת.
יש מצביעים שהצביעו בגלל ביבי, אבל יש מצביעים שהצביעו למרות ביבי.
בסופו של דבר, העמדה שמייצג הימין היא העמדה הדומיננטית בציבור הישראלי.

אנונימוס 15 בפברואר 2018

אני גם הערכתי פעם יותר את עמית סגל. דווקא אחרי שהתחלתי לקרוא אותו יותר בבלוג ופייסבוק ההערכה ירדה. יותר מדי נותן להשקפת העולם האישית שלו להשפיע על הפרשנות שלו. שזאת למען האמת מחלה של מרבית הפרשנים והכתבים בארץ

גיל שלי 15 בפברואר 2018

גם זה, וגם התחושה שרוני אלשייך שותף לה, הוא פשוט צינור להעברת מסרים מגורמים בלשכת ראש הממשלה

סער 15 בפברואר 2018

לפחות הוא לא מכין מטעני צינור כמו אבא שלו.

אנונימוס 15 בפברואר 2018

שזו עוד מחלה של עיתונאים ופרשנים בארץ, שנפוצה עוד יותר בעיתונתו הכלכלית ואולי הכי הרבה בעיתונות הספורט. הכי קל, במיוחד כשאתה מגיע לעמדה בכירה, להיות מקורב כזה שמשמש כלי להעברת מסרים מ"גורמים בכירים". עבודה קלה, שגורמת לך להראות טוב כי הבאת "פרסום ראשון".

ניר 15 בפברואר 2018

גיל, לא נעים להגיד אבל רוב הפרשנים הם בסך הכל כלי להעברת מסרים, ע״ע יוסי קליין ובן כספית.

Matipool 15 בפברואר 2018

את המסרים של מי בן כספית מעביר?

ניר 18 בפברואר 2018

היה סרט של זוגתו של רביב דרוקר, לדעתי זה היה על אולמרט, בו צולם בן כספית מקבל שיחת טלפון עם מסרים מפוליטיקאי ודקה אחר כך אומר בשידור אחד לאחד בדיוק את מה שנאמר לו.

באבא ימים 17 בפברואר 2018

מה הראיות לכך?

אמיתי 15 בפברואר 2018

מה? מה ציפית שיכתוב בפרשנות (!) שלו (!) בעמוד הפייסבוק(!) שלו? טענה מוזרה לדעתי

אנונימוס 15 בפברואר 2018

הוא לא חייב לי כלום, אבל קשה לי להעריך מישהו שכותב דברים מוטים ברמה של התעלמות מעובדות ופרשנות מעוותת. גם אם זה בעמוד פייסבוק שלו או בבלוג

באבא ימים 17 בפברואר 2018

אני לא רואה בעיה של אינטגריטי בכך שהשקפת עולם של מישהו משפיעה על הפרשנות שלו כל עוד הוא לא מתיימר להיות אובייקטיבי או מסתיר את השקפת העולם שלו. בעיה של אינטגריטי יכולה להיות אם הוא מסתיר את השקפת העולם שלו, מביא עובדות לא נכונות או נמנע מלהביא מידע שחשיפתו תפגע באגנדה הפוליטית שלו (כן מר אברמוביץ אני מדבר אליך).

גיל- איפה חוסר האינטגריטי של עמית סגל?

מכביסט 15 בפברואר 2018

מכבי זה אצלי בלב ולפיד הוא רק כלב !!

גיל שלי 15 בפברואר 2018

לפיד מתיימר להיות מכביסט, אבל אני אוהב אותו בערך כמוך

איציק 15 בפברואר 2018

מזה אני מבין שאתה אוהב את מכביסט לא משהו…

גיל שלי 15 בפברואר 2018

לכלכת, מכביסט עדיין לא מכיר אותך, הוא עוד עלול לחשוב שאתה רציני

איציק 15 בפברואר 2018

ר-ציני

יניר 15 בפברואר 2018

נכון לעכשיו לא קרה שום דבר שלא היה צפוי לגמרי. הכל רעש רקע,נאלץ להזדין בסבלנות עוד כמה חודשים ארוכים. השינוי, אולי, יהיה רק אז. ומי יחליף אותו? אלוהים ישמור

שלו 15 בפברואר 2018

חכה, זה רק הפרומו לפרשת 3000.
שם יצאו הסיפורים.

גיל שלי 15 בפברואר 2018

יוכלו לעדכן את הגרסה של all my sons שנלמדת לבגרות באנגלית

אסף the kop 16 בפברואר 2018

עדיין מלמדים את הדרעק הזה ?

Matipool 15 בפברואר 2018

גם 4000 בדרך. מחכה בסבלנות לפיצוץ שלה.

אלעדכ 15 בפברואר 2018

אני אגיד לך מה לא קורה.
כן נתניהו או לא נתניהו (בכל מקרה הגיע הזמן לקצוב קדנציות לתפקידים כאלו), רוב העם נמצא בימין, ולכן סביר להניח שהשלטון שאחרי נתניהו יגיע משם, סבירות לא רעה שזה יהיה פשוט המחליף שלו בליכוד.
הסקרים היום לא מנבאים כלום, באותה מידה שהם לא מנבאים כלום יום לפני הבחירות.

דן ברקאי 15 בפברואר 2018

זה היה גדול אתמול, לפי הסקר רוב הציבור חושב שנתניהו צריך להתפטר, כמו כן לו היו עכשיו בחירות הליכוד מתחזק ונתניהו ייבחר שוב להנהיג.

אז… רוב הציבור בטוח שביבי צריך להתפטר רק כדי לבחור בו מחדש!!

סקרים רבותיי, סקרים.

אביאל 15 בפברואר 2018

האמת שאין סתירה, כי הליכוד מקבל רבע מהקולות פחות או יותר וכדי להרכיב ממשלה הוא כמובן צריך לפחות 61, לכן אין סתירה. הראו גם שרוב מכריע של מצביעי כחלון חושבים שנתניהו צריך להתפטר וזה מסביר את הרוב, בנוסף לזה שבוא נגיד שבציונות הדתית לא מתים על נתניהו (הוא לא מספח בקצב שהם רוצים) אז בכלל זה ברור.

דן ברקאי 15 בפברואר 2018

קראתי כמה פעמים ולא הבנתי. אשמח אם תבאר שוב.

הליכוד עצמו מתחזק במנדט. וכל הימין מתחזק (עושים לביבי, מרביצים לביבי, אלו מתכונים להיחזקות הימין כידוע) כשרוב המדינה חושבת שהוא צריך להתפטר… אז שוב, מי הרוב שיצביע לו כראש ממשלה (כולל אנשים המצביעים לימין ולא לליכוד)?

אורן השני 15 בפברואר 2018

נניח שמתוך הרוב שבעד שיתפטר חצי הם מהימין, וכל אלו שנגד מצביעי ליכוד – עדיין הליכוד יהיה בשלטון עם רוב בימין.

אביאל 15 בפברואר 2018

דן – אז ככה, אתה יכול להיות מצביע ש״ס, יהדות התורה, ליברמן, כחלון או הבית היהודי ועדיין לרצות שנתניהו יתפטר, אתה תצביע להם או כי זה מה שאתה רגיל או כי אתה מה שנקרא איש המחנה הלאומי.
כמו שכתבתי, אפשר להסביר את הסקר בפשטות, רואים את התפלגות של מצביעי כחלון, רובם המכריע רוצה שנתניהו יתפטר אבל עדיין מצביעים לכחלון, שמשויך אוטומטית לצד הזה של המפה.

יותר מזה, אני מוכן להתערב שהרבה משרי הליכוד (בעיקר הבכירים) יצביעו בעד הליכוד ובעד שנתניהו יתפטר אם ישאלו בסקר אנונימי.

בנוסף, בשתי מערכות הבחירות הקודמות (לא האחרונה) היה ברור שנתניהו יהיה ראש הממשלה ולכן אם אתה רוצה ימין שימשוך יותר לכיוון שלך (עניין השטחים – הבית היהודי, ענייני חרדים – ש״ס ויהדות התורה, ניציות – ליברמן וכו׳), אבל ברגע (בבחירות האחרונות) שהיה נראה שהימין יפסיד אז עברו ארבעה-חמישה מנדטים (בעיקר מהבית היהודי וליברמן) לליכוד, ממחשבה פשוטה שעוד שלושה מנדטים לבית היהודי לא יעזרו אם הם ישבו באופוזיציה. הרי בנט יכול לנאום עד מחר אבל אין לו שום מפלגה לשבת איתה חוץ מהליכוד.

מקווה שהייתי מובן.

עידן. 15 בפברואר 2018

גיל- נכון שהסקרים האחורנים לא באמת משקפים את המצב, אבל יש בהם להציב באופן כללי תמונת ראי למצבה של החברה הישראלית. נדמה לי שהיית יכול לצפות שבמדינה מתוקנת המלצות משטרה חמורות לעבירת שוחד ע"י ראש ממשלה מכהן, יבאו לידי ביטוי בסקרים, גם אלו שנערכו מיד לאחר מכן.

עזבו שנייה כתב אישום כן או לא. נתניהו עצמו הודה שקיבל מתנות לפי דרישה שלו בסכומים של מאות אלפי שקלים. חוקרי המשטרה שמבינים משהו בתחום מאמינים שיש כאן תשתית לשחוד. כנגד אשתו תלוי ועומד כתב אישום שבבסיסו לקיחת כספי ציבור לשימוש פרטי. היועץ הכי קרוב שלו ועוה"ד שלו מסובכים שניהם עד צוואר באחת מפרשות השחיתות החמורות ביותר שהיו כאן.

הגאונות האמיתית של נתניהו (וחרף היותו מושחת ולטעמי גם ראש ממשלה כושל, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהוא פוליטיקאי מבריק), היא העובדה שהוא הצליח לשכנע חלקים נרחבים בעם שבלעדיו מדינת ישראל תקרוס. רבים מתומכיו כל כך משוכנעים שלא ניתן יהיה למצוא לו תחליף, שהם מוכנים למחול ולמצוא צידוק לכל דבר שיעשה.

אביאל 15 בפברואר 2018

עידן – המקסימום בקבלת מתנות היא עבירה על חוק המתנות, שהרשעה בה אינה כוללת קלון, אם יש תמורה בחזרה אז זה כבר הפרת אמונים (ברף הנמוך) או שוחד (ברף הגבוה) – שם הנקודה המכרעת.
מה שכן, נתניהו כבן להיסטוריון יודע היטב ללמוד על תהליכים ומאורעות היסטוריים ולכן המלחמה שלו בהמלצות המשטרה בשנה וחצי האחרונות הצליחו, איך ? עובדה שפורסמו המלצות המשטרה והקואלציה לא נפלה (בניגוד לאולמרט לדוגמא), עוד פרק בספר העתידי על האשף הפוליטי הגדול ביותר שדרך כאן.

אדם 15 בפברואר 2018

האשף הפוליטי שטורח לפרק כל מה שנמצא בדרכו ו"אחרי המבול". למד הרבה משרון.

אביאל 15 בפברואר 2018

מעניין, אחרי המבול זה תמיד מימין, ואחרי המבול של נתניהו הוא כבר הרבה מאוד שנים שהוא דיי מאבד את עניין אחרי המבול לא ?

עידן. 15 בפברואר 2018

אביאל- דבר ראשון, לאור מה שנחשף וכמשפטן בעצמי אני נוטה לחשוב שיש במעשים פן פלילי (להערכתי כתב אישום אבל לא בשוחד).

דבר שני, אמרתי במפורש שנעזוב לרגע את שאלת העבירה הפלילית. הרי אין ויכוח על העובדות הבאות: נתניהו ואנשיו התקשרו באופן יזום למילצן במשך שנים וביקשו שיקנה להם כל מתנות שונות, מתכשיטים ובגדים ועד שמפניה וסיגרים, בסכום של מאות אלפי שקלים.

זה לא מפריע לך מבחינה מוסרית וערכית? אתה חושב שזו התנהגות ראויה מצד ראש הממשלה?

אני לא אומר שנתניהו צריך להתפטר לפני שיוגש כתב אישום, בכל זאת השתנו הזמנים מאז שרבין התפטר בגלל שגילו שלאשתו יש חשבון עם דולרים (שלא ניתנו ע"י אף אחד), אבל כן הייתי מצפה שהתנהלות כזאת, שלטעמי לא יכול להיות ספק שהיא לכל הפחות לא ראויה, תגרום למצביעי ליכוד בבחירות הבאות לשקול האם הוא ראוי לשמש כראש ממשלה.

Matipool 15 בפברואר 2018

ציפיות ראויות, עידן, אם כי קצת נאיביות.
מצביעי הליכוד (יותר נכון מצביעי ביבי) שאני מכיר, לא מבינים בכלל מה העניין. ״מה קרה? מה עושים מזה סיפור? תנו לו מה שירצה, מגיע לו״ וכו׳ וכו׳.

אביאל 16 בפברואר 2018

עידן – אני לא רואה פסול שראש הממשלה יקבל מתנות מחבר, יש לזה גם גושפנקא משפטית, מני מזוז אישר את המתנות של אולמרט, אוסף עטים בשווי 1.3 מיליון ש״ח (שרק צובר ערך, בניגוד למוצרים מתכלים שנתניהו קיבל), כמובן שהייתי מעדיף שהוא לא יקבל מתנות וכל הפרשייה הזאת לא היתה קיימת, אבל אני חושב שזו לא עילא מספקת (לא מבחינה פלילית ולא מבחינה מוסרית-ערכית-ציבורית) להדיח את נתניהו שמתפקד מצוין לדעתי בתור ראש ממשלה וכתבתי כאן הרבה פעמים דוגמאות להצלחה הזאת.

בקשר לרבין, זה עוד סיפור שאין בנו לבין מה שקרה כלום, אהרון ברק (שהיה היועץ המשפטי בזמנו) כתב באחד מספריו כי הוא איים על רבין ואמר לו שאם הוא לא יתפטר הוא יגיש נגדו כתב אישום, כי היה ברור לכל שרבין היה מודע לכסף, הוא קיבל אותו מהרצאות שעשה בארה״ב לאחר שהיה שגריר ישראל באו״ם.

עידן. 16 בפברואר 2018

הבנתי אביאל.

יודע מה, אני מחשיב אותי ואותך כחברים. בבקשה שלח לי כרטיס טיסה לארה"ב במחלקה ראשונה. אה, ואשתי ראתה בחנות צמיד יהלומים (עלות 20,000 דולר). שלח לי גם אותו בהקדם.

בכל זאת, חברים.

אביאל 16 בפברואר 2018

עידן – הייתי אשמח אם היה לי :)

גיל שלי 15 בפברואר 2018

עידן, אני מניח שאם יעשו סקרים כאלה בעוד שבועיים למשל, יהיו תוצאות אחרות באותן שאלות, ביום פרסום ההמלצות סקר זה סתם

אביאל 15 בפברואר 2018

גיל – סקרים הם אכן סקרים, אם כי חשוב לראות בהם את המגמות, בכל פעם שפורסם משהו מהותי נגד נתניהו ראית בסקר שהתרחשה ירידה בכוחו של הליכוד, כאן ראית עליה לעומת הסקר הקודם ועוד שהכל חם מהתנור.

בקשר לתהליכים ארוכי טווח והשתתפותו של נתניהו בחיינו הפוליטיים, לא הייתי מהמר, יוסי ורטר מהארץ כותב כבר עוד מעט עשור שלם איך אוטוטו נתניהו הולך – מדי שבוע ביום שישי (לא פיספתי טור שלו ב6-7 שנים האחרונות), לנתניהו יש עוד המון קלפים, ראשית יש לו שנה שלמה להחליט מתי ללכת לבחירות, עם הסקרים של אתמול יהיו פחות או יותר תקפים גם לעוד חצי שנה-שנה, תוסיף לזה את החמישה מנדטים הקבועים שלוקחים לליכוד ונתניהו ילך לבחירות, במידה ויקבל את המנדט שוב, תשכח מלראות כתב אישום או שופט שמרשיע אותו, לא בגלל שאי אפשר אלא בעיקר שהאי פורמליות חזקה הרבה יותר מהפורמליות שזה נוגע לפוליטיקה.

גיל שלי 15 בפברואר 2018

אני לא מתעסק בפוסט הזה בהימורים פוליטיים, למרות שאם להיות הוגן, אני כן חושב שהסבירות היא שזו הקדנציה האחרונה של ביבי כראש ממשלה. בכל מקרה, לעשות סקר דקה אחרי פרסום ההמלצות, ולקבל ממנו תובנות, זה הרבה פחות מבדיחה, זה סתם מגחיך את מי שעושה את זה

אביאל 15 בפברואר 2018

גיל – ברור שאתה מתעסק בהימורים פוליטיים, מה יותר מהימור פוליטי מאשר סקר.

7even 15 בפברואר 2018

סקרים נו…
אני עוד זוכר איך 3 ימים אחרי רצח רבין…רצו(במלעיל) העיתונאים לעשות סקר מי ינצח אם הבחירות יהיו מחר – ביבי או פרס.
זה מה שהיה חשוב להם. לא רבין, לא הרצח, לא מי אשם, ולא שום דבר – רק הניצחון בבחירות. ותו לא.
בגלל זה אני לא קונה את פסטיבל רבין שמתרחש לנו מדי שנה כבר 22 שנים.
חלילה בלי לזלזל ברצח ובכבודו של יצחק רבין כיוון שלפני שהוא ראש ממשלה הוא קודם כל אבא.
בושה. מביך. הכל נכון.

נ.ב – בסקר ההוא התוצאה היתה:
פרס – 62
נתניהו – 19.
יום אח"כ פרס רץ לנשיא בבקשה להקדים את הבחירות.

כמו שאמרתי – לא רבין, לא הרצח, לא מי אשם.
100% תעמולה. עד היום.

יהי זכרו של רבין ברוך.

גיל שלי 15 בפברואר 2018

דוגמה מעולה

צור שפי 15 בפברואר 2018

סקרים זה בולשיט, כמו אופיום להמונים שמסיט את הדיון מהעניין האמיתי, עומק הרקבון והשחיתות. זה לא אמור להיות קשור לדעות פוליטיות אבל בטירוף השבטיות אצלנו אי אפשר כבר לנהל שום דיון ענייני.

7even 15 בפברואר 2018

נכון,
אני חווה זאת גם בתור אדום מלידה וגם בתור מצביע ימין ;)

צור שפי 15 בפברואר 2018

אתה יריב לוין?

גיל שלי 15 בפברואר 2018

הוא גר במיאמי לדעתי, אבל יש מצב שגם יריב לוין גר שם

צור שפי 15 בפברואר 2018

יריב לוין גר במודיעין.

Matipool 15 בפברואר 2018

יריב לוין בושה.

7even 15 בפברואר 2018

אם הייתי צריך לבחור לגור בארה"ב, מיאמי היתה בחירה קלה.
אם לא שם אז בטוח איפשהו על כביש 1 לאורך האוקיינוס השקט

אביאל 15 בפברואר 2018

צור – השבטיות תמיד היתה קיימת, רק בעבר צד אחד לא יכל לדבר. אגב, בלי הרשתות החברתיות הוא היה עדיין תקוע באתרי נישה בלי הרבה רייטינג שרובם לובשי כיפה סרוגה שהם יחסית מיעוט במחנה הלאומי. זה ההבדל.

ברגע שצצו קולות של גנבו לנו את המדינה וצריך להחליף את העם, פוליטיקיית זהויות עלתה ולימין היא הרבה יותר קלה וזמינה לשימוש, לא רק בארץ, ראה בארה״ב עם טראמפ וראה את עליית הימין בכל אירופה.

צור שפי 15 בפברואר 2018

אביאל, יכול מאוד להיות שאתה צודק. אז מה? זו סיטואציה סבירה מבחינתך?

yaron 15 בפברואר 2018

צור, זאת סיטואצה שבאה כתגובה לסיטואציה לא סבירה.

אביאל 15 בפברואר 2018

צור – אני פשוט חושב שמתקיים כאן החוק השלישי של ניוטון.
ובכל מקרה, זה כנראה המצב כרגע, לטוב ולרע, זה כלי פוליטי שאני לא חושב שאפשר להימנע ממנו בעידן שלנו, כמו הרבה תופעות אחרות.

צור שפי 15 בפברואר 2018

ירון, אביאל – אני באמת לא מבין על מה אתם מדברים. איזה תירוץ יכול להיות לסגירת השורות הכמעט הרמטית הזו. כמעט כי יש כמה צדיקים כמו נדב העצני, קלמן ליבסקינד ואפשר גם בנט ואורן חזן.
וזה לא שאני חושב שנתניהו צריך להתפטר עכשיו, מבחינה חוקית הוא לא צריך ומבחינה מוסרית הוא ורבים אחרים היו צריכים מזמן להיעלם מהנוף הציבורי.

yaron 15 בפברואר 2018

צור, קראתי נכון, אורן חזן צדיק?

הבעיה היא בחד צדדיות, אתה רואה סגירת שורות הרמטית בימין אבל לא מזהה אותה בשמאל.
לזה בדיוק התכוונתי בסיטואציה לא סבירה כתגובה לסיטואציה לא סבירה.

אתה מזהה צדיקים בשמאל שטוענים שיש כאן אכיפה בררנית ונסיון להחליף שלטון מחוץ לקלפי?

צור שפי 15 בפברואר 2018

באירוע הזה אורן חזן התבטא כמו מבוגר אחראי, היחיד בליכוד.

אם נלך לאירוע של אולמרט נראה שסגירת השורות של השמאל שם היתה הרבה פחות הרמטית מאשר של הימין עכשיו. כמה שאני מתעב את אהוד ברק ומטיל ספק בכשרות מניעיו, הוא שם לאולמרט את האקדח על השולחן.

אכיפה בררנית? לא היה ראש ממשלה בעשרים שנה האחרונות שלא נחקר.

אביאל 16 בפברואר 2018

צור – כמו שירון אמר, תן לי פוליטיקאי אחד מהשמאל שיבוא וידבר נגד המשטרה (עניין שהוא היסטורית הרבה יותר קשור לשמאל מאשר לימין דרך אגב).

ברור שיש אכיפה ברננית, אם חוקרים את נתניהו על קשריו עם מילצ׳ין, איך עד המפתח יאיר לפיד דן בכלל בסוגיה של חבר שלו ? מה קורה עם 42 חברי הכנסת שחתומים על ישראל היום (כולל בנט ושקד) שקיבלו סיקור אוהד ברור תמורת הידיים ? מה עם כבל שנשמע בקלטות כמישהו שמוזס מנהל ? מה קורה עם זה שציפי לבני הביאה מכתב ממומן ע״י ידיעות אחרונות לועדה רשמית של הכנסת ועוד שהיא בתפקיד של שרת המשפטים ? לא חושב שתמצא יותר אכיפה בררנית מהדברים הללו.

איתמר 15 בפברואר 2018

מבחינתי הדבר העצוב ביותר זו הנואשות של הימין; ההנחה שרק נתניהו יכול להשאיר אותם בשלטון ובלעדיו הם נידונים לחזור אל המדבר הפוליטי.
אלה כמובן הבלים.
יש בליכוד כמה וכמה מועמדים סבירים שיכולים לקחת את הנהגת התנועה ולנצח בחירות.
ובכלל, מה קרה לטענה שהימין הוא רוב מובהק בישראל והשמאל הצטמק למימדים זעירים?
עם ובלי נתניהו, הממשלה הבאה תהיה ממשלת ימין.
מכיוון שאני רואה את לפיד כהעתק דהוי של נתניהו (ושותף לעמדותיו המדיניות והכלכליות), אני מניח בסבירות גבוהה שממשלת לפיד (אם תקום כזו) תורכב מיש עתיד, הליכוד ללא נתניהו, הבית היהודי, כולנו וישראל ביתנו.
זו תהיה קואליציה יציבה ויתכן שלפיד לא יזדקק אפילו למחנה הציוני.
אגב, הפנטזיה של מרצ על השתתפות בממשלת לפיד נראית לי מופרכת לחלוטין.
ונתניהו? מה יהיה עליו לאחר לכתו לקיסריה (מתי שהוא זה הרי יקרה)?
נדמה לי שגם אליו יתגעגעו כפי שמתגעגעים (מי שמתגעגעים) לאולמרט ושרון וברק, לבגין ושמיר ורבין.
זה טקסט מרתק של אמנון דנקנר שעוסק באולמרט אבל משתמש באותם נימוקים שבהם משתמשים תומכי נתניהו.
https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/1/ART1/767/793.html

ברלה 15 בפברואר 2018

אתה יכול לטעון שלא צריך לקחת את התוצאות של הסקר ברצינות, אבל מה הטענה לסגל? על זה שהוא הציג את התוצאות? הנושא בכותרות ומסקרן לדעת מה הציבור חושב.
לדעתי הסקר מאוד לגיטימי ואני לא אופתע לראות סקר דומה בערוץ אחר. הקטע הוא שאם דרוקר יציג סקר כזה הוא יתן פרשנות אחרת לתוצאות זהות, אז טוב שכולם כבר מכירים את הדעות של הפרשנים ואנשים צריכים להיות מספיק בוגרים כדי לחשוב לבד.

אריק 15 בפברואר 2018

הייתי בטוח שאתה מדבר על הבורסה האמריקאית.

שלו 15 בפברואר 2018

סגל אאל"ט חמש דקות לפני פרסום אמר שלא יהיה כלום.
היה זחוח. באופן כללי הוא זחוח.
זה מאפיין אנשים צעירים שעדיין לא ראו מספיק (גם משפחת רהב-מאיר כזאת).
לגבי מצביעי הליכוד, אני רוצה ומאמין שמצביעי הליכוד מצביעים למפלגה בגלל האדאולוגיה שלה וגם אם העומד בראשה סרח. הם רואים במפלגה גוף שמייצג אותם. זה מראה על בגרות.
אם הם ידרשו ניקוי אורוות ואח"כ הליכוד ינצח זה יהיה בגלל שאנשים בחרו דרך ולא בן אדם.
ולמרות שזו לא הדרך שלי אני מברך על כך.
זאת הדמוקרטיה. ולא חבורת המושחתים שמנצלים את האידיאולוגיה לעשות לביתם.

יואב 15 בפברואר 2018

הכי יפה שקראתי על הנושא. סחתיין שלו.

Ollie Williams 15 בפברואר 2018

ראה תגובתי להולדן למטה.
קרב אבוד.
אבל תגובה יפה

שלו 15 בפברואר 2018

ספר חדש מומלץ לכלכלנים שביננו:
קולות: עוני חדש בישראל – עמיה ליבליך.

holden 15 בפברואר 2018

רחל וייס היתה בת של רב ידוע וגדול בירושלים, היא חזרה מארוע משפחתי בבית -שאן ביום ראשון בשעת ערב מאוחרת, יומיים לאחר מכן ביום ג נערכו בחירות כלליות, באזור מרכז העיר יריחו בקבוק תבערה הושלך לעבר האוטובוס והיא נשרפה חיים ביחד עם ילדיה כולל חייל שנפטר מאוחר יותר,

עד אותו פיגוע הסקרים חזו תיקו ברזל עם יתרון קל לשמעון פרס, בעקבות הפיגוע והזעם בציבור הכללי הרבה מתלבטים הצביעו ליכוד,

ללמדכם שבארץ ישראל שום דבר לא סגור או גמור עד לסיום זמן הפציעות,

העליהום המוצדק או לא על ביבי ומקורביו יכול לרסק את הליכוד אבל בהחלט יכול גם לגרום ללכידות השורות ולנסיקה.

מה שבטוח שבערב שבו פורסמו ההמלצות, ישראל כץ חגג על קוניאק ובוטנים, גדעון סער נישנש סושי עם גאולה אבן, גלעד ארדן גם לא התעצב במיוחד ודפק כמה בירות ורק בני , בני בגין חגג על גביע יוגורט:" דנונה"

Ollie Williams 15 בפברואר 2018

ומה שעצוב פה זה שביבי הצליח להפוך את כל הימין בכלל והליכוד בפרט ל…ביבי. שכל כך הרבה אנשים משוכנעים שאם הוא יואשם כמושחת שמקומו בכלא זה בהכרח יגרור קריסה של כל היקום בערך.

holden 15 בפברואר 2018

מה שעצוב זה שהם מפחדים:
מי שיכול להפילו זה רק הדיירים בדירה שלו ולא השכנים לבלוק המשותף.
ישראל כץ יכול , גדעון סער ממתין לרגע הנכון אבל עושה רושם שהוא מהסס ומתעכב לחזור, ארדן יותר מדי שקול וסולידי,
הראשון מביניהם שיגדל ביצים ויעשה עבודת מטה ושטח יסודית הוא זה שייצור את אפקט הדומינו ויצליח להפיל את המלך מבפנים

אביאל 16 בפברואר 2018

הולדן – מהתגובה שלך לא נראה שאתה בקיא באיך הליכוד בנוי, נתניהו מספק את הסחורה מבחינת הליכוד – בטחון ובטחון יחד עם זה שהוא זוכה פעם אחר פעם, זה מספיק לאנשי הליכוד. לא לחינם היו רק ארבעה ראשי ליכוד מאז קום המדינה.

בקשר לסער, אתה מוזמן לזכור את הדברים שאני כותב, יש לו פרשייה שברגע שהוא ירוץ לליכוד תצא החוצה ואז יגמרו לו כל הסיכויים, יותר מזה אני לא יכול להגיד, אבל אני מכיר עדות ממקור ראשון בנושא, אם תיזכר התפוצץ פעם משהו בהקשר ומתי גולן (מגלובס) דחף תקופה לבדוק את זה, אבל סער מוגן היטב בכל העיתונים.

עידו אלון 15 בפברואר 2018

כתוב טוב גיל.
אנשים לוקחים מצב קיים ומעריכים ששנה הבאה יהיה אותו דבר פלוס/מינוס 15%. ראה תחזיות אנליסטים בתחילת שנה חדשה.
לכן גם בפוליטיקה הנטייה היא להגיד 'מה חדש, ידענו את זה, לא גילו לנו שום דבר שלא ידענו, גם בפעם הקודמת קרה ככה וככה'. אנושי.
בפועל מה שנדרש כדי להחליף שלטון זו תנועה מזערית בקולות הצפים ו/או תנועה מזערית מצד אחד למרכז (אפילו לא לצד שני).
מה זה אומר? שכל תרחיש אפשרי ושהפרשנות תפקידה למלא עמודים בעיתון של מחר או בשידור של היום.
אישית אני חושב שביבי הכניס את עצמו לסיטואציה מסובכת מאוד, וכל המועמדים בעיני עצמם, גם מהגוש שלו, סימנו לעצמם הזדמנות. הוא יצטרך להפעיל את השבטיות הישראלית על סטרואידים כדי לשרוד גם את הסיבוב הזה

שמעון 16 בפברואר 2018

כמו ספייסי בעונה האחרונה הוא יגרור רגליים בכל מיני תחבולות הכי מצחיק יהיה שהוא יבחר גם בשנה הבאה.

ברק 15 בפברואר 2018

מה שבעיקר עצוב כאן, מלבד לראש ממשלתנו שמוצף בחקירות, חשדות והמלצות, זה שבנאדם כמו יאיר לפיד, נטול רזומה ניהולי/מקצועי שאני יודע עליו מלבד לתחום התקשורת, נחשב למועמד לגיטימי.
לא הייתי קונה ממנו טוסטוס.

אמיתי 15 בפברואר 2018

הבעיה עם יאיר לפיד זה לא מה שהוא עשה או לא לפני הכניסה לפוליטיקה. אלא מה שעשה אחרי. ראש ממשלה לא חייב עבר של גנרל או מנכל חברה גדולה. עמוד שידרה דווקא רצוי

ברק 15 בפברואר 2018

לא אמרתי גנרל או מנכל. גם מנהל בית ספר תופס. או איש עסקים. או כלכלן. אבל יאיר הוכיח כמו שאמרת, את המגבלות של היכולות שלו. אחלה פרזנטור, זהו.

אסף the kop 15 בפברואר 2018

בהנחה שמנדבליט יחליט שלא ללכת למשפט… האם לדעתכם הוא יהיה זקוק לשירותי היחידה לאבטחת אישים ?

ומה יותר מסוכן לדמוקרטיה, השוחד לכאורה של ביבי, או לחץ האספסוף על היועץ המשפטי ? מה השלב הבא, הפגנות מול בתי השופטים ?

רון the goodison 15 בפברואר 2018

בהנחה שמנדביט יחליט שכן ללכת למשפט… האם לדעתך הוא יהיה זקוק לשירותי חברת אבטחה חוץ מדינית?

ומה יותר מסוכן לדמוקרטיה, העם שדורש שיעשו משהו עם השחיתויות, או לחץ השליט ועבריין הקזינו שמעליו על אדם שמנסה לעשות את תפקידו? מה השלב הבא, אדלסון ישלח את אנשיו הידועים לחסל כל שוטר שהיה מעורב בחקירה?
(בתקווה שהרמיזה שרמזתי לא תגרום גם לי להצטרך לבחור בין חיי הבת שלי לדבר הנכון לעשות)

אסף the kop 15 בפברואר 2018

לא.
לדעתי זה מה שמצופה ממנו ולכן לא יקרה לו כלום. החלטה הפוכה תוביל לפסטיבל הסתה נגדו.

מה שהכי מסוכן זה אספסוף שדורש את ראש השליט.

רון the goodison 15 בפברואר 2018

לא מה שצופה ממנו כשמינו אותו לתפקיד המבקר השומר או את אלשייך לתפקיד השוטר המעלים.

הכי מסוכן זה שליט ועשיר שדורשים את חיסול העם.

אסף the kop 15 בפברואר 2018

בינתיים.. הצעד האנטי הדמוקרטי המסוכן אלו הן ההפגנות של האספסוף סביב ביתו של מנדבליט.

נחכה ונראה מה ייצא מהסיפור סביב ביבי, אם בכלל ייצא ממנו. השאלה היחידה היא האם ניתן לקבל החלטות משפטיות נכונות שהאספסוף אורב בסיוע טרור תקשורתי.

איציק 15 בפברואר 2018

אני מאד לא אוהב את ההפגנות הללו, אך תסביר לי מה לא דמוקרטי בהן?

אסף the kop 15 בפברואר 2018

דמיין את ביבי הולך לבית משפט ואז מתחילות ההפגנות מול בתינם של השופטים.

זאת האנלוגיה.

איציק 15 בפברואר 2018

ראשית, זה לא אותו הדבר. מנדלבליט הוא לא הקובע אשם או לא. אני אישית חושב שכשיש ספק, אין ספק, חובה להעמיד לדין ולתת לבית משפט להחליט. אני לא חושב שזה כישלון המשטרה או הפרקליטות אם הנאשם מזוכה (במקרה שי ספק ולא כזה שברור שלא אשם). זה גם מוריד עננה מהנאשם.
שנית, זו תהייה בעיה אם יפגינו מול השופטים כי הם אלו שקובעים את גזר הדין והם צריכים להיות מבודדים מלחצים חיצוניים.

אסף the kop 15 בפברואר 2018

בודאי שזה אותו הדבר.
ההפגנות הן לא על מנת שיחליט אלא על מנת שיחליט מה שהאספסוף רוצה.
הוא נמצא לדעתי בסטיואציה בלתי אפשרית ולכן ילכו למשפט.
מה שיקרה במשפט זה שהאספסוף, בגיבוי טרור עיתונאי, ינסו להשפיע/להלך אימים על השופטים.
אפשר רק לקוות שבמצב דברים זה הימין גם ייצא קצת לרחובות, על אף שיותקף ללא רחם.

איציק 15 בפברואר 2018

כפי שכתבתי, אם ביב זכאי זה אפילו טוב בשבילו שבית המשפט ייתן על זה את החותמת הרשמית, במיוחד אם זה יהיה מחוסר אשמה ולא מחוסר ראיות. אבל זה פחות חשוב. לגבי הפגנות מול בתי השופטים, אני מקווה שבית המשפט ימנע זאת. מול בית המשפט עצמו לדעתי זה לגיטימי.

אסף the kop 15 בפברואר 2018

אני לא יודע אם ביבי זכאי או אשם.
אני טוען שבמצב הדברים הנוכחי, לא יכול להתקיים כלפיו משפט צדק.
בעיה.

איציק 15 בפברואר 2018

נשאר חלוקים.

צור שפי 15 בפברואר 2018

אסף, אני ממש לא מבין מאיפה העוינות כלפי אנשים שמבקשים לממש את זכותם להפגין. הייתי בעד אוסלו ובעד ההתנתקות ועדיין לא כפרתי לרגע בזכותם של המתנגדים להפגין. גם יועצים משפטיים וגם שופטים כבר קיבלו כאן החלטות לא פופולריות וככה זה יהיה גם בהמשך. להגיד שלביבי אין צ׳אנס למשפט צדק זה לטעמי חסר אחיזה במציאות.

אסף the kop 16 בפברואר 2018

זה פשוט צור.
שיפגינו לא מול ביתו ושלא ירדפו אותו בבית הכנסת וברחובות.
אספסוף הוא אספסוף, אפילו אם התעמולנים בעיתון מלקקים לו את התחת.
לגבי המפגינים נגד הגירוש, אני בעד שהאספסוף נגד מנדלבליט יזכה לאותו יחס משטרתי.

no propaganda 16 בפברואר 2018

כי כל שאר עם ישראל מקבל משפט צדק כדרך קבע. לאף אחד אין סיכוי לקבל משפט צדק ולאזרח הפשוט הסיכויים קטנים משמעותית מאלה של ביבי כי אין לו כסף לממן את עורכי הדין היקרים שביבי יכול להרשות לעצמו.

איציק 16 בפברואר 2018

no propaganda, אם נניח שאתה צודק (ויש בהם הרבה מין הצדק) אז מי שלא מקבל משפט צדק זה ביבי ושכמותו, כי עם הכסף וההשפעה שלהם הם מסוגלים להטות את המשפט שלהם לטובתם. עורכי דין הכי טובים שיוכלו לעוות את הטיעונים לטובתם, לחץ במקומות הנכונים ועוד. לאזרח הפשוט אין את היכולת הזאת. ביבי כמובן לא לבד. גם אולמרט קיבל הרבה פחות ממה שהיה מקבל אזרח אחר על אותם הדברים (אם בכלל יכל לעשותם כאזרח רגיל).

צור שפי 16 בפברואר 2018

אסף, לגבי מיקום ההפגנות זה עניין של טעם, זה לא איום על הדמוקרטיה. נדמה לי שהיו תושבי יהודה ושומרון שהפגינו ליד ביתו של אלוף פיקוד מרכז. לא נעים, לא נורא. אם אנשים מפגינים ברישיון, לא מפרים חוק, לא אלימים, הם לא אספסוף. אתה מכנה אותם כך רק כי הם לא בראש הפוליטי שלך.

אסף the kop 16 בפברואר 2018

כן… תכף תרשום שגם בהפגנות מול ביתו של האלוף תמכת…
והם אספסוף כי הם אלימים ומסיתים.
הקיצר, יש לקוות שהאספסוף יזכה לאותו יחס משטרתי/עיתונאי שזכו המפגינים נגד הגירוש.

צור שפי 16 בפברואר 2018

לא תמכתי באנשי יו"ש רעיונית אבל כן בזכותם להפגין. שוב, לגבי כל סוג של מפגינים כל עוד הם שומרים על החוק, תנאי ההפגנה, אינם אלימים זו זכותם האלמנטרית. לא יודע מה זה מסיתים. כל מה שחוקי – מותר.

אסף the kop 16 בפברואר 2018

אם הך, אז נסכם שהם ישמרו על החוק ואם לא אז שיזכו ליחס לו זכו המתנגדים לגירוש.

צור שפי 16 בפברואר 2018

its a deal
:)

אביאל 16 בפברואר 2018

איציק – אין בעיה, שנתניהו יעמוד לדין ויוכיח את חפותו ובהתאם לחוק ישאר גם ראש הממשלה (בדיוק בשביל זה החוק אומר שראש הממשלה לא חייב להתפטר אלא אחרי פסק דין חלוט), אתה חותם ? תפקידה של הפקליטות היא לא לעשות צדק, אלא לבחון האם יש סיכוי טוב להרשיע אדם, שכן אדם נמצא בהליך משפטי יש לכך השפעה רבה על כל אורחות חייו.

צור – כמובן שזכותם להפגין, אבל בוא נראה את היסוד שעומד מאחורי ההפגנות והוא לחץ להרשיע אדם (כאמור, נתניהו אשם עד שתוכח חפותו) – איפה כאן העקרונות הדמוקרטיים הבסיסים ביותר של חף מפשע עד שתוכח אשמתו ? יש כאן אקט משפטי, לא אקט פוליטי שלגביו יש זכות מלאה להפגין (פינוי התנחלויות, ההתנתקות, פינוי גבעת עמל וכו׳), כאן יש עניין משפטי גרידא, אם היית רוצה שהתובע יקח בשיקוליו יותר מאשר את הראיות העומדות לפניו ? מהיכרותי כאן איתך אני בטוח שלא.

איציק 16 בפברואר 2018

אביאל, אתה שוב חוזר לחוק, שזה פחות מעניין. אני הולך לערכים, איך אני רוצה לראות את הממשל ואת החברה.
אני תמכתי בערכים אליהם הטיף נתניהו במקרה אולמרט. אני תומך באותם הערכים גם עכשיו. כל השאר פשוט לא מעניין. חוקית אתה צודק… לא מעניין.

אביאל 16 בפברואר 2018

איציק – אתה אמרת ״אני אישית חושב שכשיש ספק, אין ספק, חובה להעמיד לדין ולתת לבית משפט להחליט.״ – אז בעצם, המשטרה יכולה להביא המלצות (שהיא אגב לא צריכה לתת עליהם דין וחשבון אף פעם) ובעצם לגרום לכל פוליטיקאי או ראש ממשלה להתפטר, זו בעיה שלא קיימת בשום מדינה בעולם, משום שבשום מדינה אין דבר שנקרא המלצות המשטרה, אתה לא מבין את הבעיתיות כאן ?

ולכן נדבקתי לעניין החוק, שלא יחזיק מים בכל מקרה שכן כחלון ובנט כבר אמרו שאם יהיה כתב אישום אי אפשר להמשיך.

אביאל 16 בפברואר 2018

ולכן היחידי שמחליט בעניין הוא היועץ המשפטי או הפרקליטות שהם אחראים לבחון את ההיבט המשפטי ואת מידת ההצלחה של ההעמדה לדין. אתה הרי לא רוצה לחיות במדינה בה המשטרה יכולה להפיל ראש ממשלה נכון ?

איציק 16 בפברואר 2018

אביאל, אתה פה כבר מאשים את המשטרה בקונספירציה. במדינה מתוקנת זה לא קיים. גם אצלנו אני חושב שהסבירות לכךך מאד קטנה עד זניחה ולכן מוכן להסתכן בכך. במדינות אחרות ראשי ממשלה ונשיאים הלכו על פחות, כדי ללכת לנקות את שמם. אתה מוכן להאשים משטרה בקונספירציות הפלת ממשלה כדי לותר על ערכים. חבל.

אביאל 16 בפברואר 2018

איציק – אני אדם שרחוק מקונספירציות, אני רק ראיתי את המפכ״ל בשבוע שעבר אומר שאנשים ניסו לשבש את החקירה ע״י איסוף חומרים על החוקרים ולא צריך להיות גאון כדי להבין שהוא התכוון לנתניהו.
יותר מזה, ראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה אמר בעדותו במח״ש שנתניהו שלח עליו קצינה כדי שזו תתלונן נגד החוקר על עבירות מין.
ובקיצור, עברנו את השלב הקונספרטיבי, אלה כבר הוכחות לכך שהם מוטים, היית רוצה שהשוטר שחוקר אותך חושב שאתה הולך לפגוע לו בקריירה ?

אמיתי 16 בפברואר 2018

אביאל. ביבי לא מכחיש כלום מהממצאים עליו..זו חקירה שמתנהלת כבר 15 חודשים עם המון חוקרים עדים ועדויות. אתה בהחלט נישמע קונספירטיוי לאוזני. ומודאג מהניק שמצפה לך

אביאל 16 בפברואר 2018

אמיתי – הוא לא מכחיש שקיבל מתנות, הוא מכחיש שקיבל משהו תמורת זה.

אני לא מודאג בכלל, אני מקווה לא להפסיד בשביל שנתניהו לא ילך, לא בגלל שאני צריך להוסיף עוד כמה אותיות ליד השם שלי :)

אמיתי 16 בפברואר 2018

התכוונת מכחיש שנתן. וגם את זה יהיה קשה להכחיש- עניין הוויזה הוא עובדה וכנראה לחץ על האוצר להאריך את חוק מילצ׳ן גם מגובה בעדויות ומסמכים.
לא חושב שאחרי ביבי משו הולך להשתנות פה אבל לא עדיף איזה גדעון סער?

צור שפי 16 בפברואר 2018

אביאל, אני לא מתיפייף, ברור לי שהמפגינים רוצים לראות בנפילת נתניהו. אז מה? האם זה שולל את תקפות הדרישה ממערכות המדינה למלא את תפקידן? נכון שכאשר אולמרט היה במצב הזה לא היו הפגנות אבל יריביו הפוליטיקאים, כולל נתניהו, דרשו (וקיבלו) את ראשו מיד עם הגשת ההמלצות.
אני, אגב, חושב, ונדמה לי שכבר כתבתי את זה בעבר, שבמנותק מכל הבלגן הנוכחי הסיטואציה החוקית הנוכחית שבה ראש ממשלה מכהן יכול, תיאורטית, להמשיך בתפקידו עד לפסק דין חלוט (לאחר שלב הערעור) היא בלתי נסבלת ומהווה סכנה לבטחון הלאומי. הפתרון הוא החוק הצרפתי המושמץ שצריך להיות מוגש ככל האפשר בקונצנזוס, בעקבות חקיקה יסודית ולא כמחטף שנתפס כניסיון לחסום את החקירה נגד נתניהו.

Ollie Williams 16 בפברואר 2018

ראבאק, מי מינה את אלשיך?
איזה מחנה צהל על מינוי של מפכ"ל "יהודי אמיתי אוהב ישראל שיראה לסמולנים"?

בטח בתגובה תלרלר משהו על החונטה של האליטה האשכנזית ובג"צ והתקשורת ובלה בלה בלה.

מביך.

דוד 15 בפברואר 2018

ברגע שכל הצדדים מוכתמים, ברגע שהמפכ"ל נשמע כמו פוליטיקאי עם שאיפות ויאיר לפיד הוא עד מרכזי, ביבי רשם כבר ניצחון.

yaron 15 בפברואר 2018

עד מרכזי שנפגש עם חברו הקרוב מס' פעמים ודן עמו על הארכת חוק הקרוי על שמו…
לא היה אמור לפסול עצמו מטיפול בעניין בשל ניגוד אינטרסים?
המשטרה לא אמורה לחקור אם מילצ'ן ניסה לשחד גם אותו? הוא הרי כבר חשוד בנסיון לשחד פוליטיקאים.
לא אמורה לברר אם במסגרת החברות נתן לו מתנות (גם יאיר ידוע כחובב סיגרים)?

דוד 15 בפברואר 2018

לדעתי כל תיק 2000 מהווה עדות למצוקה של המשטרה ומוסיף לריח של "הרשעה בכל מחיר". אתה לא קובע פתאום כי נורמות פוליטיות שנמצאות כאן מאז הקמת המדינה, ומקובלות אצל חצי מחברי הכנסת, הן פליליות, אם יש לך משהו אמיתי ביד…
אני לא אוהד גדול של ביבי. אבל העסק הזה לא מריח טוב.

איציק 15 בפברואר 2018

מסכים, העסק לא מריח טוב. ביבי דאג להסריח אותו מכל הכיוונים, הכי מסריח שאפשר.

דוד 15 בפברואר 2018

יכול להיות… תראה: ביבי יילך בסוף. ראש ממשלה אפשר להחליף. כמה שאני לא אוהב אותו, אני לא מודאג בגללו.
אבל מערכת קלוקלת כמעט בלתי אפשרי להחליף. משטרה שמדליפה, מפכ"ל שנעשה שותף בכיר בסדר היום הפוליטי שלנו, יועץ משפטי שהוא גם ראש התביעה, בית משפט עליון שמתערב בהחלטות הבוחר ונבחריו, את כל אלו אי אפשר להחליף. הלך עלינו.

איציק 15 בפברואר 2018

אז בו נראה מי מינה את המפכ"ל, את היועץ המשפטי… בית-משפט מתערב כי אין בררה. פעם הממשלה מעבירה חוק שנוגד חוקים אחרים, פעם אחרת הנוהל היה לא תקין. שתתאמץ ותעשה מה שצריך כמו שצריך.
יש המון קלקולים, וזה מתחיל מהראש שזה רוה"מ, שרים, ח"כ-ים. הם כולם משמיצים את המפכ"ל, את החוקרים, את היועץ, את הפרקליטות, את השופטים. לבסוף זה מקרין. צריך תחילה לטפל בראש תחילה.

דוד 16 בפברואר 2018

מה זה משנה מי מינה? אני מסביר לך שהמערכת מקולקלת… ואם תחליף את ביבי, תקבל משטרה שלא מדליפה? היועץ הבא שימונה לא יהיה ראש התביעה? בג"ץ יפסיק לבטל חוקים ולהתערב בהחלטות ממשלה? הבעיה היא מובנית.
מה הוא ראש הממשלה בכלל בכל הסיפור הזה? אפס. חסר סמכות. הדבר היחיד שהוא יכול לעשות זה להשמיץ (שאגב במדינה דמוקרטית זו זכותו החוקית המלאה).
הדג מסריח מהראש, ו"הראש" במדינתנו החולה זו המערכת הבירוקרטית. פקידים. יועצים. מוסדות בלתי נבחרים. היא בנויה לא נכון, אתה לא יכול לגעת בה.. שופטים ממנים את עמיתיהם, ה"יועץ" מחליט בעצמו שמשרתו לא תפוצל, המשטרה מנהלת חקירה על דפי העיתונים, המשטרה מחליטה מהו טוהר מידות (מה אנחנו מפגרים?), דוחפים לנו את משפט המחץ "שלטון החוק" בכל חור, כאשר החוק הוא מה שיחליט ביהמ"ש העליון כי הוא חוק (על שלטון העם שמעת פעם? להזכיר לך כי הזוועות הכי גדולות בהיסטוריה נעשו בשם ה"חוק"?).
זהותו של ראה"מ א מעניינת לי את ה… אנחנו לא מונרכיה, השלטון לא עובר בירושה ובכלל כל העיסוק האובססיבי באופיו ובטוהר מידותיו של "המנהיג", (איש נטול סמכויות מעשיות שלא יכול להחליט אפילו על סגירת מימון ממשלתי לרשות שידור ארכאית, או להחזיק בגופות מחבלים לצורך מיקוח) מתאים יותר למדינה דיקטטורית או לקיסרות שהשליט בה נחשב לבחיר האל.
וזו בדיוק הסיבה שאני לא אוהב את ביבי. איתו אנחנו נישאר במצב זה לנצח.

איציק 16 בפברואר 2018

זה מאד משנה, כי הם יצרו את הבעיה, אז כדי לתקן אותה, הם תחילה צריכים ללכת. צריך להגיע מישהו שירגיע את המערכת. הם חשבו שהם ממנים בובות על חוט וכשהתברר שהממונים רוצים עצמאות אז זה יצר התלהמות וביזוי שלהם. כל המערכת התבהמה הודות להתבהמות של ראשי המערכת. שים לב, לא ראש המערכת אלה ראשי, כי הכל רקוב עד היסוד שם, וזה לא בממלכת דנמרק.
מה שאתה מתאר בחלקו נכון ובחלקו הגדול פופוליזם. אתה מדבר על חוק כי אין אצלך ערך לערכים. להשמיץ זה חוקי לטענתך. לדידי, לא, בטח לא לראש ממשלה. זו התפרקות מוסרית של החברה שלנו שאתה מגן על התפרקות זו ואחר-כך מלין שכל המערכת לא בסדר. הזוי משהו.
לגבי הסמכויות שלוקחים אלו או גונבים אחרים זה בולשיט. דברים קורים מעצמם כי הממשלה לא מתפקדת. היא עסוקה בבחישה ואינטריגות. לחלל שהיא משאירה נכנסים האחרים וצוברים כח מרצון או מכורח המציאות. שהממשלה תתחיל למשול במקום ליצר סקנדלים כל שני וחמישי. מספיק עם הבכי הנהי.
פעם לימין היו ערכים, יכלו להסכים איתם ויכלו שלו אבל היה על מה לדון. עכשיו זה תפוס כפי יכולתך, צעק ככול יכולתך, תשפיל את מי שתוכל. כלום, וכך גם אנחנו נראים. אבל מה הבעיה, המשטרה, היועץ, השופטים. לא, הם לא הבעיה, הם הילדים ההולנדים שדוחפים אצבעות לסתום חורים. אולי לא הכי מוצלחים, בטח לא עם מספיק אצבעות, אבל הם מנסים לפחות. אבל אתה, אתה יוצא עליהם במקום את אלו שבגללם יש את כל החרה.

אמיתי 16 בפברואר 2018

איציק vote

דוד 16 בפברואר 2018

הנה כתבת את זה. אצלך סתימת פיות זה ערכים וחופש ביטוי זו התפרקות.
ו"הם יצרו את הבעיה"? בגללם אנחנו עדיין תקועים עם שלטון ביורוקטי סטייל מפא"י שנות ה-60? בגללם אני צריך צריך עו"ד ורואה חשבון כדי לדעת כמה מס אני משלם? בגללם מדינת ישראל עדיין מממנת שידור ציבורי כמו בצפון קוריאה? בגללם הרכב של כמה שופטים שהשקפת עולמם מתאימה לקצה הכי שמאלי של המפה מבטל את רצון הבוחר, פעם אחר פעם?
הממשלה לא מתפקדת כי היועצים קובעים בשבילה שזה לא חוקי. אבל לך תתווכח עם היועץ הממונה עליהם, שהוא גם ראש התביעה.
לך תעביר חוק. הצלחת? אנחנו הולכים לבג"ץ והוא כבר יסדר לנו את זה.
אנחנו לא צריכים עוד סמכויות לגופים בלתי נבחרים. אנחנו צריכים לעקור מהם את הסמכויות שנטלו לעצמם ולהחזיר אותם לבוחר ולממשלה הנבחרת.

איציק 16 בפברואר 2018

ושוב יצאת פופוליסט ללא שום תוכן.
אם הממשלה חושבת שצריך לעקור, שתעשה הליך חקיקתי מסודר ותעקור. אבל היא לא תעשה זאת. היא יודעת שזה שטויות ויותר יעיל להשמיץ וליצעוק. זו הדרך של הממשלות של נתניהו, להשמיץ במקום למשול ואתה המעריץ מספר 1 של גישה זו.

דוד 16 בפברואר 2018

כתבתי לך שזו בדיוק הסיבה שאני *לא* תומך בנתניהו.
והלוואי שלעשות הליך חקיקתי מסודר היה כל כך פשוט כמו שזה אמור להיות. איך הוא יכול למשל להחליט שהוא מפצל את תפקיד היועץ, כאשר זה יושב לצידו ואחראי גם על ההכרעה בתיק נגדו והוא קובע שזה לא חוקי? להזכירך כמעט לא היה כאן שום ראש ממשלה שלא נחשד במשהו.
זה שהוא משמיץ (בצדק גמור לדעתי. המשטרה לא הפסיקה להדליף) לא מעניין אותי. זה מעניין רק את מי שאוהב להתעסק בדיבורים. כן מפריע לי שהוא לא עושה. אבל אני מודע לעובדה שלכל רא"מ יהיה קשה מאוד לעשות משהו.

צור שפי 16 בפברואר 2018

רק הערה לשרשור הזה – שידור ציבורי יש בדמוקרטיות הכי מתוקנות. וטוב שיש.

אביאל 16 בפברואר 2018

ירון – החוק חוקק תחת ממשלת אולמרט, אתמול היה אצל לונדון וקירשנבאום סגן נציב מס הכנסה וקטל כל קשר לחוק לנתניהו או למלצ׳ין. בקיצור התקשורת התחילה לכנות את החוק בשם הזה רק אחרי המלצות המשטרה והקיצור קיצור עוד ספין נגד נתניהו.

yaron 16 בפברואר 2018

אין גם אף אחד בתקשורת ובמשטרה שמעוניין לשאול את לפיד שאלה אחת קטנה – האם קיבלת מתנות ממילצ'ן מאז שנכנסת לפוליטיקה?
אל דאגה, זה יגיע.

אמיתי 16 בפברואר 2018

חליק עם התיאוריות קונספירציה. הוא נתן עדות. כמו מילצ׳ן שאחכ הפך נחקר. מאיפה אתה יודע מה הוא לא נשאל? 80 עדים ועוד מלא עדויות אחרות אבל לפיד.. ביבי אפילו לא חולק על רוב העובדות. אבל המשטרה והתקשורת אשמות.. מתחיל לחשוב שירון זה ניק של בחור בשם יאיר שלא עבד מימיו

גדי 16 בפברואר 2018

גם העיתון הנפוץ במדינה נגד ביבי?

yaron 16 בפברואר 2018

כמו שאמרתי, אל דאגה, זה יגיע.
מת כבר לשמוע את התגובות ביום שיתפרסם שלפיד קיבל מתנות ממילצ'ן.

אמיתי 16 בפברואר 2018

אז שיעמידו גם אותו לדין..בינתיים התגובות מביבי והליכוד הן שהוא השתנקר עליהם- אבל התעלת עליהם עם whataboutism. ואגב לפיד לפי הפירסומים מנע את הארכת החוק של מילצן. אבל אותך עובדות ועדויות לא ישכנעו. רק משבר כלכלי עולמי

yaron 16 בפברואר 2018

"מילצ'ן קרוב להשתלטות על רשת; יוזם העסקה – יאיר לפיד"
עיתון הארץ
https://www.haaretz.co.il/misc/1.978794

אמיתי 16 בפברואר 2018

כן. הכי טוב לקבל הטפות מוסר ממי שהיה הכלב של פישמן שנים.. את דעתי עללפיד כתבתי פה באיזו תגובה אבל הוא לא העניין פה. אם היית מגיב גם על העניין (ביבי) אז היה אפשר להתייחס ברצינות. אה. וגם הצעתי לך ולאביאל אפשרות להפסיד עכשיו בחצי מחיר. לפי התגובות שלך זו אפשרות שכדאי שתשקול..חצי מהבושה עכשיו

איציק 16 בפברואר 2018

ירון, בו נניח שלפיד מושחת. איך זה מנקה את ביבי?
יש כאלו שנכנסים בפנים בגלל עדי מדינה. הם כולם עדי מדינה כי הם לא הכי נקיים, ועדיין עדותם נראית לבית משפט אמינה (לא תמיד, אני מדבר על מקרים שכן). זה שמישהו פשע לא אומר בוודאות שהוא משקר בעדות. אז אם לפיד מושחת, שייחקר, שימצאו חזן שיעיד נגדו וייענש.
אחר-כך, נחקור את חזן ;)

אמיתי 16 בפברואר 2018

מה הליין על טור של טלבי מחר?
#חבר_בשם_גיא_שואל

איציק 16 בפברואר 2018

טיוס כבר כתב את הטור של טלב"י.
נ.ב.: יש הרבה צדק בטור שלו, אבל במקום להיות מאנץ' הוא יצא בכיין עלוב נפש.

שמעון 16 בפברואר 2018

עוד פעם המשחקים האלה? כל הפוליטיקאים מושחתים ובעלי אינטרסים? כן. פוליטיקאי לא יכול חהתקדם בלי להיות מושחת? כן. השאלה היא מה המושחתים עושים קצת גם בשביל העם בלי קשר לשחיתות שלהם. יש עוד שנה עד הבחירות גם ככה ביבי יזכה שוב יגרור 4 שנים ויפרוש. המשפט עצמו ימשך שנים ומה יהיה שם שקיבל שמפניות וסידר ויזה למילצן במאבקים נגד אובמה? ומה יקבל על זה חוסר מוסריות?? מביך. אין בשר אפילו בתיקים האלה. ביבי משוחת? ברור השמאל מנסה להפיל את ביבי ומנהל פורופוגנדה ממומנת במיליוני דולרים נגד ביבי? ברור גם ביבי שכר חוקרים נגד השוטרים למצוא נגדם נשק ליום הדין ולהפחיד? גם ברור. זה המשחק בדיוק כמו משחקי הכס. מאבקים ברמות הגבוהות זה מה שזה משחק. אפשר לחשוב לפיד הוא אלטרואיסט חחח ולפיד לא יבחר בחיים גם לא גבאי. אני נהנה מהמשחק תאמינו לי מעניין לראות מי ינצח פה. הכסף שלי על ביבי שהוא יגרור עוד קדנציה ואז יפרוש ומהתיקים נגדו לא יצא כלום או אולי איזה קנס או איזה חרטוט כזה של שופט עליון בשפה גבוהה של אמות מידה פסולות וכל מיני חרטא כזה. זה כמו לראות בית הקלפים בלייב. מילצן זה ריימונד טאסק ביבי ושרה זה ספייסי ורייט לפיד זה קונוואי זה הסידרה הכי טובה בטיוי

שמעון 16 בפברואר 2018

ליברמן זה קתרין דוראנט דרעי זה מפלגת השחורים

איציק 16 בפברואר 2018

אם ביבי כמו ספייסי, אז גם הגורל שלו צריך להיות זהה.

שמעון 16 בפברואר 2018

אתה מתכוון שביבי יחפון ישבנים דל מני נפתלי ואלדד יניב או ששרה תחפון להם משהו אחר?

רומן 16 בפברואר 2018

את ביבי אני לא מכיר. את המשטרה כן, כל שוטר שפגשתי עד כה הוא במקרה הטוב דביל גמור.

Ido 16 בפברואר 2018

לא משנה מי שמצביע. משנה מי סופר…
200000 קולות פיקטיבים ב 2016 יכולים להפוך בקלות למליון אם רק צריך.
מספיק לראות מה הלך בקניה. הדמוקרטיה בישראל היא בדיחה עצובה

אסף the kop 16 בפברואר 2018

ביבי פראייר
כל מה שהוא היה צריך זה לבקש משרה, או קאיה, לחרטט קצת עם צבע על איזה קנבס ואז למכורנאת ה"יצירה" למילצ'ן או שועי עולם אחרים במחיר "הולם".
שילמד מהיוצרת המופלאה עליזה אולמרט.

שמעון 16 בפברואר 2018

איפה היית בזמן אמת הוא יכל לשלם לך טוב על עצה כזאת.

yaron 16 בפברואר 2018

גם היה צריך לבקש עטים נובעים שהם כידוע מתנות לגיטימיות, ולא סיגרים שהם צורת שוחד ידועה כבר מאות שנים.

Comments closed