האם גורל הפרסום דומה לגורלם של שחקני הציר?

ג'ורדן שינה את הכדורסל, אמזון משנים את עולם הפרסום

מרטין סורל המנכ"ל של WPP סוכנות הפרסום הגדולה בעולם, נחשב מזה שנים לאורים ותומים של מצב הכלכלה העולמית. עד השנה דוח"ות WPP נחשבו לסמנים הטובים ביותר למצב הכלכלה העולמית. כאשר הכלכלה העולמית צומחת, ההנחה היא שחברות מוכנות להגדיל את תקציב השיווק והפרסום שלהן, כדי להגדיל את נתח השוק שלהן, ולמשוך יותר צרכנים. בתקופות רעות, הדבר הראשון שקל לחברות לחתוך הוא תקציב הפרסום, ולכן באמת הדוח"ות הנוכחיים של WPP הם הגרועים ביותר מאז 2009. ההבדל כמובן הוא שב2009 העולם הכלכלי בדיוק היה שרוי בתוך משבר האשראי הגדול ביותר שידע מאז שנות השלושים של המאה הקודמת, בעוד 2017 היתה שנה בה הצמיחה הכלכלית בעולם היתה סבירה עד טובה.

*

אז מה בעצם מביא לשינוי הזה? האם זהו בסך הכל הסיפור הרגיל של חברה שהובילה את התחום שלה, וכעת מתחרותיה משיגות אותה ולוקחות ממנה נתחי שוק גדולים? נדמה לי שהתשובה היא שלילית, מצב של WPP מיצג את מצב עולם הפרסום כולו, כמו שההכנסות של WPP הצטמקו בשנה בה הכלכלה העולמית צמחה, כך גם הוצאות הפרסום המסורתיות הצטמקו דווקא בשעה שהכלכלה העולמית צומחת.

*

עד להופעתו של מייקל ג'ורדן בNBA המוסכמה היתה פשוטה. הקבוצה עם שחקן הציר או הגבוהים החזקים ביותר, היא הקבוצה המועמדת לאליפות. אפילו מג'יק היה צריך את עזרתו של קארים כדי להפוך את הלייקרס למה שהיתה, אייזיה תומאס עדיין נזקק לריק מאהורן וביל ליימביר שינטרלו את הקווים הקדמיים האיימתניים של הסלטיקס, ואז הגיע מייקל. אבל מייקל היה רק הסנונית שבישרה את בוא האביב, כיום שחקני הציר הם עולם הולך ונעלם, די אם נביט במצב החוזי של דווייט הווארד והביקוש הלא קיים לשירותיו.

כמו שמייקל ג'ורדן הקדים את התופעה, כך גם בזוס ואמזון. כש50% מהקניות ברשת נעשות באמזון, האם יש צורך בקוקה קולה טעם החיים, או עדיף להשקיע את הכסף בתשתה קוקה קולה כי עכשיו אתה הולך להזמין חברים הביתה לראות את הסופרבול. איך אמזון יודעת שאתה הולך לראות את הסופרבול? אתה בטח מזמין באמזון שליח עם חטיפים ובירות כמה שעות לפני הסופרבול.

*

זה השינוי שעובר על עולם הפרסום כיום. מעולם של פרסום בטלוויזיה, חיזוק המותג, תפירת סיפורים שיחזקו את הרצון לקנות דווקא שעון אומגה למשל, נספרסו ואחרים, לעולם של מכירה ישירה בדיוק במקום בו אתה הולך לקנות. ככל שאנו קונים יותר באמצעות הרשת, כמה יעיל זה יהיה לספר לנו סיפורים יפים על גרנט היל ששותה ספרייט בזמן פעילות גופנית, בזמן שכולנו חשופים לנזקים הבריאותיים שעודף סוכר גורם לנו בזמן שאנחנו עושים חיפוש על המקום הזול ביותר שישנו לקנות בו את הספרייט הזה?

בעוד שפעם הכוכב הבולט ביותר של עולם השיווק היה הפרסום, הגיע מייקל ג'ורדן/אמזון והפך את המכירה לגיים צ'יינג'ר החדש, האם גורלו של הפרסום יהיה דומה לגורלם של שחקני הציר?

לדפוק את המלכה - ארם אבירם
הנצחון על אתלטיקו

44 Comments

קשקשן בקומקום 2 במרץ 2018

מה שהורג את חברות הפרסום זה לא אמזון…זה גוגל ופייסבוק, וזה כבר שנים, זה בטח לא סנונוית.
כל הגידול בתקציבי הפרסום הולך אליהם. אמזון הורס דברים אחרים…

גיל שלי 2 במרץ 2018

לא בדיוק, הכוונה היא שמי שהתחילה את זה היא אמזון, פייסבוק וגוגל זה עדיין פרסום רק ברשת ולא בטלוויזיה

קשקשן בקומקום 2 במרץ 2018

כן אבל התקציבים מזמן עוברים לרשת:
לדוגמא באנגליה – גידול הפרסום בטלויזיה ב 20 שנה האחרונות מ 3.1 מיליארד פאונד, ל 4.3. 33% ב 20 שנה! כלום.
לעומת זאת באותו זמן רק חיפוש ממומן ברשת הגיע מ 0 ל 6 מיליארד, ובאנרים (שם משרדי הפרסום משחקים אבל חלשים יחסית) הגיעו ל 4 מיליארד…

ניר 3 במרץ 2018

בדיטק מה שחשבתי, זה לא שהפרסום נעלם, הוא פשוט זז למקומות יעילים יותר, בהם אפשר לסגור עסקה בקליק אחד (עם לינק ישיר לאמזון למשל)

איציק 2 במרץ 2018

שחקני הפנים לא נעלמו, הם עברו אבולוציה, ראה את התהליך, חד גבה ואפילו ולנצ'ונס, ושלא נדבר על קאזינס בכלל. בקבוצות כמו גולדן-סטייטס את עדיין צריך גבוהים מוגבלים שלא יודעים לקלוע ולא יודעים לעבוד עם הגב לסל… סתם להכניס רגל ללאונרד או ליפול על ראסל זה מספיק.
אין לי מושג איך יראה הפרסום העתידי ואיפו יפרסמו. אני רק טוען שהוא יעבור אבולוציה אך לא יעבר מהעולם. אמזון עושה הרבה ועוד תשתפר, אבל היא טובה בטחום של להציע את עוד ממה שאתה מכיר. אוהב ספרי פנטזיה, הינה יצא עוד אחד חדש. היא לא יודעת לגרור אותך לרכוש דברים שאתה לא מכיר. שם אולי יכול להיכנס הפרסום. סתם ניחוש. עדיין יצטרכו אותו, אבל אחר.

גיל שלי 2 במרץ 2018

בול זאת הכוונה איציק

James 4 במרץ 2018

חד גבה לא שחקן פנים. הוא שחקן חוץ גבוה.

איציק 4 במרץ 2018

חד גבה משחק גם בפנים גם בחוץ, וכן, הוא גבוה.
גם בוגי יכל לשחק בחוץ, גם אמביד עושה זאת יותר ויותר, ואפילו ריק סמית בשנות ה-90 באינדיאנה.

ניינר / ווריור 2 במרץ 2018

כמי שמלווה את עולם הפרסום בעשרים שנה האחרונות (מהצד של חיבור מוזיקה לפרסומות) ברור לי שעולם הפרסום המסורתי מת לא מכבר. השינוי של השנים האחרונות הוא כה עמוק שרק משרדים עם חזון, מקוריות ותודה ישרדו בעוד שהדינוזאורים של עולם הפרסום הולכים ומתים.
היום קמפיין רשתות חברתיות בשקל שווה יותר מקמפיין מפוצץ בטלוויזיה שעולה מיליון שקל וזו רק דוגמאות קטנה.
אני קצת שמח שתעשיית השקר הזו חוטפת בראש למרות שהתפרנסתי ממנה היטב במשך שנים.

אמיתי 2 במרץ 2018

אוהב את הטורים האלה גיל..תמיד מעניין!
ההבדל לדעתי הוא שפה הטכנולוגיה משפיעה על הכל. עולם הפירסום הוא רק תחום אחד. כל הצרכנות, תרבות, והפוליטיקה משתנים. המהפכה של גורדן הייתה מתבקשת ולדעתי הייתה קורית בלעדיו- רק 3% מהאוכלוסיה יכולים לחלום על להיות סנטרים.
יש לך איזה קטע עם אמזון..אני משום מה פחות מתרשם מהחזון שלהם ועדיין חושב שהשקעה במנייה (היום) היא מסוכנת. וכמו שהעירו מעליי גוגל ופייסבוק כבר מזמן חיסלו את הפירסום המסורתי. אבל קריאייטיב טוב הוא עדיין פרייסלס בתעשייה הזאת

Amir A 2 במרץ 2018

אני מחכה לראות אילו מכות הפרסום הדיגיטלי יחטוף. גם יונילוור וגם פרוקטור אנד גמבל מפעילות לחץ ליותר שקיפות בעולם הפרסום הדיגיטלי, שם למתווכים קל לשים פרסומות שלך באתרים חשוכי אל בלי שיהיה לך מושג, ועדיין לגבות ממך מחיר גבוה. יונילוור הלכה השבוע רחוק יותר והזהירה את גוגל ופייסבוק שאם הם לא יתחילו להלחם ברצינות בפייק ניוז, ההסתה, הגזענות והסקסיזם שפשה בפלטפורמות שלהן היא תמשוך את תקציב הפרסום שלה מהן בכלל. כשמדובר על חברה עם תקציב פרסום שגודלו 8 מיליארד דולר בשנה ושרבע ממנו מושקע בפרסום דיגיטלי, אתה לא לוקח איום שכזה בקלות.
פרסום (בין אם גלוי ובין אם סמוי) דרך חשבונות אינסטגרם של כל מיני כלומניקים (זה רק אני, או שבדור הנוכחי הטמטום של מישהו מפורסם רק בזכות זה שהוא, ובכן, מפורסם, הגיע למימדים מפלצתיים?) עושה לי רושם כדוגמא לדבר האמיתי. זול יחסית, ממוקד, נראה אמיתי יותר מאיזו סיסמא או כרזה, ומבוסס על קשר אישי בין בעל/ת החשבון והעדר שעוקב אחרי התובנות העמוקות שהיא/הוא מספקים לעולם. אבל מה אני יודע? אני סתם טרחן זקן. בלי חשבון אינסטגרם.

אביאל 2 במרץ 2018

בקשר לאינסטגרם, למה אתה חושב שהטמטום קובע כאן ? יש מצב גדול שבעוד 1000 שנים יסתכלו על העידן שלנו ויגידו, איזה דורות של אנשים חסרי בינה ואפילו ברברים שהם קנו נעליים שעולה לייצר אותם שלוש דולר בשלוש מאות דולר כי איזה אתלט היה קולע הרבה נקודות או שתו סוג של רעל לגוף האנושי בצבע שחור, הכל יחסי.

Amir A 2 במרץ 2018

אבל זה גם המצב באינסטגרם, לא? למי יש מיליוני עוקבים, לך או לאיזה אתלט שקולע הרבה נקודות/דוגמגישה שמשרבבת שפתיים באופן דבילי במיוחד?

אביאל 3 במרץ 2018

בדיוק. בגלל זה אין שום הבדל.

Ollie Williams 3 במרץ 2018

משרבבת שפתיים ומכווצת לחיים
פשוט לא בהכרח אלה של הפנים
#סליחה

Ollie Williams 3 במרץ 2018

האמת היא שהאתלט המוצלח, הזמרת המצליחה והשחקן המבוקש עוד לפחות עושים משהו מינימלי בשביל התהילה שלהם.
הבעיה האמיתית היא שכלומניקיות עם טוסיק יפה הופכות עצמן לגורו של השד יודע מה והקהל מאמין לזה, אנשים שבמקרה הטוב יש להם הכנה למוח הופכים לכוכבי על אחרי שבילו 4 דקות באיזה ריאליטי פריק שואו בטלויזיה, ופושע שבילה במעצר ממושך עקב שוד מזויין מקבל קמפיינים עם בר רפאלי כי הוא שרירי ונאה.

איציק 3 במרץ 2018

כלומניקיות עם טוסיק יפה הופכות עצמן לגורו של השד, וגם של השד השני.. זה מה שמוכר היום.

Ollie Williams 3 במרץ 2018

הלוואי וזה היה מסתכם בזה….

כל אחת מתחילה לפרסם אמרות מוטיבציה רוחנית בשקל וחכמה בשנקל (או להיפך?) ואנשים בולעים את זה בשקיקה

תומר הוותיק 2 במרץ 2018

כמה הערות (קרוב מאוד לתחום, מהצד שמרוויח מכל העסק הזה…)
הכסף הגדול עובר לגוגל,פייסבוק ולפרסום באמאזון… (בדגש על פרסום באמאזון בכדי שיקנו את המוצר שלך באמאזון…)

פעם הבאה שתחפש מוצר באמאזון (במיוחד במדינות מטרה כמו מערב אירופה וצפון אמריקה), אתה תראה ששלושת/ארבעת התוצאות הראשונות, הן ממונות…

הערה נוספת –

הפרסום בגוגל ופייסבוק, הוא לא כמו הפרסום הרגיל, פשוט ברשת (אם כמה יוצאים מן הכלל…), רוב הפרסום הרווחי של גוגל (ושל אמאזון), הוא כזה שאין בו קרייאטיב בכלל (וגם לא יציריות כמו שנדרשת מפרסומת בטלוויזיה/רדיו או ווידאו), אלא מודעות טקסט עם כללים מאוד נוקשים (באמאזון בכלל אין אפשרות לטקסט אתה פשוט מפרסם את העמוד של המוצר שלך באמאזון), בגוגל זה טקסט והסיפור האמיתי הוא בחירת מילות החיפוש והתמודדות בזמן אמת עם המחירים המשתנים והביצועים (קצת יותר דומה למסחר בשוק ההון אגב…)
פייסבוק, מאפשר טרגות שאנושות לא פגשה עד היום, ואני יכול להעיד שהביצועים שמתקבלים אצלה הם יוצאי דופן והרווח שלה עצום (שכן היא לא מתחלקת עם שותפים בהכנסות…).

הייתי שם לב לנפגעים הבאים מהגל הזה של נטישת הפרסום הלא יעיל והמעבר לטריאפול של אמאזון/גוגל/פייסבוק בעולם הפרסום.

*.פרסומות רגילות באתרים—- זהו מקור ההונאות הגדול ביותר בעולם הפרסום, חוסר היעילות בו מטורף, רוב החברות העוסקות בתחום (בינהם הרבה ישראליות, חוטפות כהוגן) וימשיכו לחטוף בעתיד הקרוב והרחוק.

גיל שלי 2 במרץ 2018

תודה תמר, לכך כיוונתי כשאמרתי שעוברים מפרסום למכירה

Amir A 2 במרץ 2018

אני בטוח לא מדגם מייצג או משהו, אבל כשאני עושה חיפוש באמזון אני אוטומטית מדלג על כל התוצאות הראשונות שכתוב עליהן SPONSORED ועובר ישר לתוצאות ה"אמיתיות". אם עוד הרבה אנשים נוהגים כך זה גורם לחשוב האם הפרסום באמזון הוא לא יריה ברגל.

תומר הוותיק 2 במרץ 2018

אענה כך (ממקור ראשון ;-)), המונים מקליקים על התוצאות הממומנות וקונים מהן…
ישנה גם מן הסתם השפעה הדדית בין זה לבין לגרום למוצר שלך להופיע בין הראשונים…
אמאזון לא מדווחת במדוייק עדיין, אבל הטענה וההערכות הן שהיא בעצם גם חברת הפרסום שגדלה הכי מהר…

עומרי 2 במרץ 2018

שוק הפרסום הכולל דווקא ממשיך לגדול, גם אמזון רוצה נתח מפרסום עכשיו.
פעם חלק משמעותי מהצעת הערך של הסוכנויות היה יתרון לגודל ומומחיות ברכש מדיה, לצד קריאייטיב.
היום פייסבוק וגוגל הרגו את היתרון לגודל ואת המומחיות – בלחיצת כפתור פייסבוק מציעה לכל בר קטן באלנבי יכולות טירגוט ואנליטיקה שסוכנויות פרסום של לפני 10 שנים יכלו רק לחלום עליהם, אז מי צריך מתווכים?

הגסיסה של הסוכנויות היא גם פועל יוצא של הקשיים של לקוחותיהן. כמו קוקה קולה יש רק מותגים ספורים. מאות מותגים אחרים שפעם סיפקו לצרכנים סטייט אוף מיינד של איכות/וואליו/יוקרה/ביטוי עצמי נמצאים היום תחת מתקפה של צרכנים הרבה יותר מיודעים שלא צריכים את חותמת המותג, מוצרים ששוברים את השוק בגזרת המחיר תוך הסתמכות על חסמי כניסה נמוכים בזכות הטכנולוגיה (דולר שייב קלאב), וסתם ירידה בצריכה של אופנה/קוסמטיקה יקרה ועוד לקוחות קלאסיים של סוכנויות הפרסום בעקבות פמיניזם, הרשתות החברתיות ועוד.

גיל שלי 2 במרץ 2018

אני ניסיתי לדייק, שוק השיווק הכולל גדל, החלק של הפרסום הקלאסי בו קטן

תומר הוותיק 2 במרץ 2018

אגב גיל, בהקשר להמון פוסטים שהיו לך במהלך השנים על תחרותיות ושמירה על התחרותיות, בגדול, העוצמה שיש לגוגל/פייסבוק/אמאזון/ואפל ביד אמורה לעורר המון שאלות בתחום (השאלות מתחילות אבל אני לא רואה סנונית משמעותית שעוצרת בעדן כרגע).

נותר רק להיזכר מה עשו למיקרוסופט בתחילת המילניום…
אני חייב לציין שאני לא רואה שום מהלך כזה כרגע…

אריאל גרייזס 2 במרץ 2018

מתחילה להתעורר תנועה נגד הכח שהם צוברים, ראיתי שאובמה דיבר על זה בפורומים מרכזיים פעמיים מאז שפרש. זה עוד רחוק מפעולה אמיתית, כמובן

אביאל 2 במרץ 2018

תומר – יש את חוקי הגבלת העסקים האמריקאיים, הם פירקו כבר חברות כמו AT&T וענקיות אחרות, כמו שאריאל כתב יש מודעות שהולכת וגדלה עם הזמן והאיחוד האירופאי הוא אכן חוד החנית, ברגע שהם ידרכו במקום לא טוב בארה״ב אני מניח שיכנסו בהם, מצד שני הן (בעיקר גוגל) משקיעה הון עתק בלוביסטים וגם במחקרים אקדמאיים בתחום, היו כמה פרשיות חמורות לא מזמן, שנחשף שגוגל מימנה מחקרים מדעיים רק אם התוצאות היו מתאימות לאג׳נדה שלה.

תומר הוותיק 2 במרץ 2018

אתה כמובן צודק אביאל.
אבל אני חושב שהכוח שיש בידיים שלהם הוא כזה שהרגולטור אפילו לא מבין…
ההתעוררות שקוראת עכשיו, קוראת בכלל בגלל סוגיית הפייק ניוז…

אבל הסיפור האמיתי שקורה מאחורי הקלעים הוא שהן פשוט קונות כל סממן הכי קטן לתחרות + מערימות חסמים מאוד מתוחכמים לתחרות…. (בניגוד לדוגמאות מהמאה הקודמת שבהם החסמים לתחרות היו בדרך כלל מאוד שקופים וקשורים לתבור של הרגולציה, פה החסמים לגמרי לא ברורים ונראים לעין… אבל כל סטראטפיסט מאוד מודע אל החסמים שה"ארבע" הגדולות שמות לו , אני יכול לכתוב פוסט על זה :-))

תוסיף על זה את העובדה שלחברות האלה יש עוצמות מיחשוב שהאנושות לא הכירה + כסף בכמות בלתי נתפסת + שליטה של בעלי שליטה בעוצמה אדירה + שבעלי השליטה חכמים בצורה יוצאת דופן וזה מתכון לא טוב לתחרות מחוץ לארבע הגדולות…

אמיתי 2 במרץ 2018

יאללה תרים את הכפפה שהפלת..אשמח לקרוא פוסט על זה וזה גם מאד קשןר לספורט ותחרותיות.

אנונימוס 3 במרץ 2018

הסיפור האמיתי הוא בכלל הכח של ממשלת סין על כל החברות האלו, וזרועות הממשל הסיני בדמות ענקי הטכנולוגיה הסיניים.

עומרי 3 במרץ 2018

החברות הללו גם מייצרות תחרותיות אולי באופן חסר תקדים בהיסטוריה – באמצעות הסרת חסמים.
צריך לזכור שהרולניקים למיניהם, בארץ ובחו"ל, מאויימים ישירות על ידי גוגל/פיסבוק ולכן מוטים בסיקור.

היכולת להקים היום עסק שמבוסס/נעזר בטכנולוגיה מבלי להשקיע מיליונים בכוח מיחשוב (בגלל שירותי הענן הציבורי של אמזון וחקייניה) והיכולת לשווק עסק קטן/בינוני ביעילות ובזול דרך פייסבוק/אינסטגרם/יוטיוב. תראו את שוק המאמנים האישיים/קבוצות הכושר בפארקים וכו מול רשתות מכוני הכושר לדוגמא.

אביאל 3 במרץ 2018

תומר – לא יודע לגבי התחרות, הם אכן קונות הכל, אבל כמו שאמרו פעם פייג׳ ובריין שמישהו באיזה מוסך עכשיו בונה משהו שימחק את כל הערך שלהם בעוד עשור, זה אמנם נראה עכשיו בלתי אפשרי שהם יצאו מתוך הרשימה של עשרת החברות הגדולות, אבל אף אחד לא ציפה לפני עשרים שנה שלא תיהיה שם נציגות קבועה לפחות 4 חברות אנרגיה או שאפל יום אחד תהפוך למה שהיא היום.
כמו שאנונימיס גם כתב, יש את ארבעת הענקיות הסיניות, שאם יום אחד יחליטו לצאת לשוק העולמי אז פייסבוק, אמזון וגוגל יהיו בבעיה גדולה.
בקשר לעוצמה שלהם, לא הייתי אומר שאין לזה תקדים היסטורי, הכוח שהיה עצור בידיהם של מי שכונו הבארונים השודדים (רוקפלר, ג׳יי פיי מורגן, היל, קרנגי, ואנדרבליט וכו׳) היה גדול לאין שיעור, בהיוון לימנו רוקפלר שווה בערך טירליון דולר (גייטס או באפט הם אפילו לא עשירית מכך בגודל העושר שלהם) והם שלט על 70-75 אחוז משוק האנרגיה בשיאו, שלא נדבר על המעשים והפעולות שאלו עשו שהיום היו נתפסים כדימיון מוחלט, מבחינת התנהגותם כמונופולינים או הניצול שלהם את הממשלות, יש ספר של מתיו ג'זפסון, מומלץ מאוד.

אריאל גרייזס 2 במרץ 2018

גם ג'ורדן היה צריך את לוק לונגלי בתור סנטר פיס בהתקפת המשולש. גופה גדולה באמצע. בדיוק השבוע סימונס דיבר על הגופות שהוא היה צריך להתמודד איתן, על זה שליוטה למשל היו שלוש גופות במרכז הרחבה. השינוי הגיע מאוחר יותר, לפני כעשר שנים כשהתחילו להבין שריווח המשחק חשוב והתחילו ללמד גבוהים לזרוק מרחוק. פתאום סנטרים שלא מסוגלים לזרוק מחוץ לקשת נהיו חסרי ערך. דוראנט ואחריו שאר חדי הקרן הם השינוי האמיתי. ג'ורדן לא באמת שינה בהקשר הזה את המשחק בזמן אמת – בזמן שהוא היה הפרישה יוסטון לקחו פעמיים אליפות עם סנטר על ואחרי שהוא פרש הלייקרס וסן אנטוניו לקחו ביחד 7 אליפויות באמצעות סנטרים (לא כולל את השתיים שהלייקרס לקחו עם קובי בתור הסנטר פיס אם כי גם הוא היה חייב את גאסול)

הכומר הצבאי אוטו כץ 2 במרץ 2018

כמו שכתבו קודם, זו לא רק אמזון אלא גם פייסבוק לגוגל. בנוסף, חשוב לציין שWWP היא קבוצה של סוכנויות פרסום וחלקים רבים של תעשיית הפרסום עוברים לשחקנים טכנולוגיים ולא נשארים אצל הסוכנות שהיא פשוט מתווך בהרבה מקרים.

יהודה ב"ד 3 במרץ 2018

טוב לפגוש אותך כאן אחרי כל כך הרבה שנים.
שווייק

הכומר הצבאי אוטו כץ 4 במרץ 2018

בשעה 6 אחרי המלחמה.

NoOne 2 במרץ 2018

אני רק ג'ואל אמביד…שהולך להיות הפנים של ה NBA בעשור הקרוב

Lord Anthony 2 במרץ 2018

אני רק שאלה, יכול להיות שמצבן של חברות הפרסום הגדולות נגזר ממצבן של הקמעונאיות הגדולות?
יכול להיות שהעניין הוא שפשוט הלקוחות המסורתיים לא במצב מדהים בשנים האחרונות?

אלון 2 במרץ 2018

ההשפעה של נוביצקי על איך שנראה המשחק גדולה משל ג'ורדן.

אביאל 2 במרץ 2018

גיל – אני לא בטוח שהבנתי, למה אתה מתכוון שאתה אומר עולם הפרסום ? כמו שכתבו כאן, הפרסום הולך לאפיקים אחרים ופעם מישהו הסביר פה שהכסף הגדול של עולם הפרסום הוא בקניית המדיה ולא ביצירת הפרסומת עצמה ולכן ענקיות האינטרנט אוכלות את משרדי הפרסום, אבל עדיין צריך פרסומת. אז אולי אמאזון מציע קוקה קולה אם אתה מזמין דוריטוס, אבל כדי לקנות דוריטוס אתה עדיין צריך מודעות לזה שיש דוריטוס ואם אין פרסום כמעט ואין לך מודעות כזאת, בטח למוצרים חדשים.
אגב, אמזון מציע לך קוקה קולה כי מישהו כבר עשה את הקישור בין השניים, כלומר, צריך קהל גדול שיקשר בינהם ויבחר קוקה קולה ודוריטוס, ככה שלוגית, כדי לייצר את החיבור הזה צריך פרסומת, כי כמו שכתבתי קודם אם אין מודעות למותגים מסוימים אז גם כאן החיבור לא יווצר.

גיל שלי 3 במרץ 2018

ניסיתי להכניס את עולם הפרסום לתוך מטריה של עולם השיווק, ולהשוות אותו לערוצי מכירה, עולם של מכירה וכדומה. הפרסום הוא כל מה שקשור לבניית מותג

Comments closed