תסריט דמיוני על החרמת מונדיאל

זה אמנם תסריט בדיוני וחסר סיכוי, אבל ככל שהעמקתי בו הוא מצא חן בעיני

פוטין מעלה כל הזמן את הרף בהימור שלו. הוא כנראה התערב בהצלחה בבחירות בארצות הברית, הוא עושה בסוריה מה שהוא רוצה, והוא לוקח לעצמו חופש להרוג אנשים על אדמת מדינות אחרות ברחבי הגלובוס. לאחר שכבר דאג להרוג רוסי על אדמת בריטניה ברעל שזוקק מתהלכים גרעיניים, הוא לא היסס לבצע למעשה תקיפה כימית על אדמת בריטניה כדי להתנקש בסוכן כפול ובתו. הבריטים מתייחסים לכך ברצינות רבה, ובוריס ג'ונסון שר החוץ איים להחרים את המונדיאל בתגובה.

*

כמובן שאין להתייחס לאיום זה ברצינות כרגע, אך בואו נניח שאכן אנגליה תרצה ללכת עם זה עד הסוף. במקרה כזה, הסכסוך שגם כך קיים בין מדינות הכדורגל החזקות ובין פיפ"א יוכנס לתוך המסגרת של מאבק הכוחות שפוטין מנהל מול אירופה, והמלחמה הקרה שהוא מנהל כנגד מדינות המערב בכללותן. לאחר שלא הסתפק בבחירות באמריקה, הוא ניסה ללא הצלחה להשפיע גם על הבחירות בצרפת להזכירכם, וגם מול גרמניה יש לו סכסוכים פתוחים.

לכן בתסריט דמיוני בו אנגליה תחליט ללכת עד הסוף עם חרם על המונדיאל (עכשיו כשהארי קיין פצוע, בשביל מה בכלל שיסעו), אני חושב שאפשר לנסות לגייס את מדינות אירופה להצטרף לחרם, ובתמורה האנגלים יתגמשו במו"מ שהם מנהלים על הברקזיט. כרגע המו"מ תקוע לחלוטין כאשר הבריטים לא מגישים הצעה שאפילו מתקרבת לדרישות הבסיסיות של אירופה.

למעשה יש כאן סולם שמתאים לכולם, הבריטים מקבלים מוצא של כבוד בוויתורים שבמילא יצטרכו לעשות כדי להגיע להסכם סביר בנוגע לברקזיט. גרמניה וצרפת יקבלו הזדמנות להראות לפוטין שיש להן דרך לבודד את רוסיה גם אם נניח שנשיא ארצות הברית נמצא תחת השפעה כבדה שלו, וכך גם גרמניה וצרפת יקבלו חיזוק לצעדים שהן רוצות לבצע באיחוד האירופי באופן כללי.

וואלה, זה יכול להיות ממש מעניין, אולי זה יחסוך את המלחמה הקבועה במזרח התיכון בזמן המונדיאל, אם המונדיאל הוא רק קופה אמריקה מחוזק, אז בשביל מה לצאת למלחמה?

זאת גם הזדמנות לפרק את פיפ"א, אז בכלל, קדימה, רק טוב יכול לצאת מזה, חוץ מאלה שכבר קנו כרטיסים לרוסיה, הם קצת יאכלו אותה.

מוריניו של היום
המממממ...

59 Comments

שי אורן 14 במרץ 2018

וישראל תיכנס!

אמיתי 14 במרץ 2018

כדורגל זה כנראה הענף ספורט הכי מושחת. לא ממנו תבוא הישוע

אביאל 14 במרץ 2018

הועד האולימפי לא פחות.

גיל שלי 14 במרץ 2018

הועד האולימפי פחות אחרי שפוצצו את פרשת סולט לייק סיטי

אמיתי 14 במרץ 2018

אין לי מחקר אבל בכדורגל זה בכל הרמות- שופטים. בעלי קבוצות. שחקנים. מעסים. זה גם כלי בשימוש של הרבה אנשים ומדינות בעייתיים. הענף הכי פופלרי ועם הכי הרבה כסף

בליקי 14 במרץ 2018

מה היו המעשים של המעסים?

אמיתי 14 במרץ 2018

פלאייני היה כשיר אתמול

no propaganda 14 במרץ 2018

שים לב שכל עוד פלאיני שיחק, התוצאה הייתה 0:0 :)

אמיתי 14 במרץ 2018

הכשירות שלו הייתה מכה מוראלית

תומרג 14 במרץ 2018

אני ממש יכול לדמיין לי את פוטין מתהפך על משכבו בלילות ומרטיב את הכר בבכי תמרורים על גורלו של המונדיאל.

(וגם את הדרקון בעל כנפי הבדולח המחלק לנסיכות פרחי קסם עם צוף של נעורי נצח)

אריאל גרייזס 14 במרץ 2018

פוטין מאוד רוצה את המונדיאל אצלו. בדיוק כמו שהוא שם הון עתק על אולימפיאדת החורף בסוצ'י לפני ארבע שנים. זה חלק מהרצון שלו להחזיר את רוסיה להיות מעצמה עולמית

ואן גוך 14 במרץ 2018

א. הארי קיין שחקן גדול, אבל אלוף אמיתי זה רק ג'אימי וארדי. ג'אימי יכול להוביל את האריות לתואר בכדורגל אנגלי משובח.
ב.אם אכן כולם יחרימו, ישראל תעלה?

אלכס דוקורסקי 14 במרץ 2018

גם לא בטוח…

איציק 14 במרץ 2018

אין סיכוי, גם בתחרות הלוזרים ישראל תיקח רק מקום שני.

ניינר / ווריור 14 במרץ 2018

קונה את התרחיש הזה עכשיו

אביאל 14 במרץ 2018

גיל שכחת עניין פשוט מאוד, אם פוטין רוצה אין לגרמנים איך לחמם את עצמם בחורף, לא רואה את מרקל מסכנת ככה בשביל חיסול של מרגל.

החטיאר 14 במרץ 2018

ישראל מעצמת גז, לא? אני רואה כאן הזדמנות פז-גז :-)

אביאל 14 במרץ 2018

לא מספיק כדי לחמם את כל אירופה.

יואלזיניו 14 במרץ 2018

לא דובר על התחממות כדור הארץ?

Matipool 14 במרץ 2018

טראמפ אמר שזה פייק ניוז. ראית איזה חורף עבר על צפון מזרח ארה"ב?

איציק 14 במרץ 2018

אתה מרמז שפוטין הוא זה שמחם את מרקל בחורף.
תרזה מיי עלולה להיעלב.

7even 14 במרץ 2018

גם ג'רי ג'ונס החליט ללכת עם הזרם כשזה התאים לו (בריידי)
אבל כשזה פתאום פגע לו בכיס (עם זיק), הוא החליט לנסות לנהל מרד מדומה.

או בקיצור – גם אם 100 מרגלים ייהרגו מחר במרכז לונדון בהתקפה כימית רוסית מהאוויר, המונדיאל יתקיים כרגיל כי הוא משרת את כל הצדדים.

אלי 14 במרץ 2018

אם אנחנו לא שם אז אף אחד לא יהיה ! גם דרך לקדם את הנבחרת.

אלכס דוקורסקי 14 במרץ 2018

האנגלים לא יחרימו, אבל עצם הטלת האחריות הישירה והרשמית על פוטין, מה שלא קרה, למרבה העצב, בעקבות הרעלת ליטביננקו, היא כבר בגדר חידוש.
יכול להיות שחלק מהסנקציות על רוסיה, שנשיאה ייבחר לכהונה נוספת בעוד מספר ימים, יוחרפו. ייתכן שזה יעמיק שם את הבעיות הכלכליות השונות, אבל לבטח לא ימוטט את המשטר הרצחני של פוטין, שנהנה מתמיכה רחבה (בעיקר מחוץ לשתי הערים הכי גדולות), אפילו ללא צורך לפברק את תוצאות הבחירות.

די מפליא ועצוב שפוטין נהנה גם מאהדה מחוץ לגבולות ארצו. הרבה אנשים נמשכים לטיפוס הזה של "המנהיג החזק", שפועל כראות עיניו (לכאורה, מתוך רצון להטיב עם מדינתו), ואינו חושש מתגובת מדינות המערב.

אביאל 14 במרץ 2018

אלכס – זה באמת מעניין, איך תמיד ימצאו מעריצים לדיקטטורים הרוסים, פעם משמאל והיום מימין, באמת פלא.

shadow 16 במרץ 2018

בני אדם הם חבורה של קופים, רק טיפה יותר מפותחים. גם קופים אוהבים מנהיג חזק. במונחים אבולוציוניים אנחנו עדיין תינוקות, כשנתבגר יהיה אולי יותר קל לנטרל מבנים מוחיים אינסטינקטיבים ששולטים בנו עוד מהימים שהינו על העצים.

יש סיבה מאוד ברורה למה אנשים בוחרים מנהיג חזק. מאוד מפחיד שם בחוץ.

מאירי 14 במרץ 2018

רק אמש פורסם שוועדת החקירה של הקונגרס שללה את תיאוריית הקונספירציה על התערבות רוסית בבחירות, תיאוריה שהשמאל כה אהב לאמץ, מה שלא מפריע לבעל הבלוג להמשיך ולהשתמש בדבר.

דורון 14 במרץ 2018

זה פשוט לא נכון, היא לא שללה התערבות רוסית, למעשה היא הכירה בכך שהייתה התערבות רוסית אבל שללה את הטענות על שיתוף פעולה בין הרוסים לטראמפ

NoOne 15 במרץ 2018

וזה גם לא ועדת החקירה.
זה רק חברי הקונגרס הרפובליקני שאמרו את זה .
כמובן שהדמוקרטיה שיושבים בועדה אמרו הפוך

בוב השקט 14 במרץ 2018

למה שהאירופאים יסכימו לתת משהו בתמורה להתפשרות בריטית?
כל המשא ומתן על יציאה מהאיחוד היא חד צדדית והבריטים יהיו חייבים להתפשר בסוף.
מהרגע שהם הודיעו, הם בחוץ תוך שנתיים, ואם אין הסכם עד אז, הם יפסידו בענק

צור שפי 14 במרץ 2018

אחלה תרחיש אבל עד שהאיסלנדים הגיעו למונדיאל אתה רוצה לחרב להם?

ואן גוך 14 במרץ 2018

שאלת תם.
למה כולכם כל כך שונאים את פוטין? כאילו מאיפה לכם הידע והבטחון שהוא כזה רשע ומרושע, למה אתם בוחרים לאמץ את הדעה של המערב באופן כל כך חד צדדי.
אני לדוגמא בא מנקודת מבט אובייקטיבית, באופן כללי אני מאמין בעובדות ולא בסרטים הוליוודיים. ואני מסתכל 30 שנה אחורה. אני רואה כווית, עיראק, סומלי, אפגניסטן, סרביה, אני רואה אלימות, כוחניות, כיבוש הרג והרס.
ואז אני מסתכל על פוטין, ומה אני רואה? אוקראינה? כמה אנשים נהרגו באוקראינה? אבל לכולם פה היה מה להגיד כאילו הם מומחים להיסטוריה סובייטית, כאילו הם יודעים משהו. קרים זאת רוסיה תמיד היתה ותמיד תהיה, זה שחרושצ'וב בלילה אחד שמח החליט להעניק אותה במתנה לאקראינה כמחווה חסרת משמעות לא משנה את העובדה ש90 אחוז שם רוסים. תסתכלו על מספרים כמה אנשים הרגו הרוסים וכמה האמריקאים. פעם אחת תחשבו על הזווית הזאת, כי זאת עובדה, כל השאר זה פרשנויות.

אביאל 14 במרץ 2018

רומן – אנחנו חיים במאה ה21, מה לעשות שאנשים לא אוהבים דיקטטורים ורוסיה היא כזאת לפי מרבית הקריטריונים. אז פשוט מאוד מנהיג שעושה מעקף חוקתי כדי להחתמק מההגבלה על משך הכהונה הוא דיקטטור, העלמות סיטונאיות של כל דבר שמריח מאופוזיציה, חיסולים של כל מי שמדבר נגדו, סגירה של מירב העיתונות החופשית במדינה, ירידה חדה באיכות החיים וגם במשך החיים של הרוסי הממוצע ורק השבוע קיבלת הפעלה של נשק כימי בתוך פאב באנגליה כדי לחסל מרגל שבגד (או מה שהוא לא היה) ועל הדרך לסכן מאות בני אדם חפים מפשע.

ועוד לא התחלתי לדבר על הרצון התמידי לערער את כל המערכת הבינלאומית.

בקשר לקרים, אכן זו טריטוריה רוסית ומרבית התושבים רוסים, אבל מה בין קרים למזרח אוקראינה ? למה פוטין שולח לשם שכירי חרב ? ההתפשטות הזו לכל מקום בו יש מיעוט רוסי היא בדיוק מה שהנאצים עשו בצ׳כיה, באלזס לורן ועוד.

עוד כמה דברים, הלאמה סיטונאית של חברות דרך רציחות בכל הגלובס, תמיכה ברב המרצחים אסד, ההתערבות בבחירות בארה״ב, בגרמניה ובצרפת, תמיכה בבדלנים באבחזיה, במולדובה באז׳רבייגן, בניית כורים גרעינים לאיראן, עצירה דרך וטו באו״ם על סנקציות נגד צפון קוריאה או סוריה.

ואן גוך 14 במרץ 2018

דיקטטור? למה זה רע? זה סובייקטיבי.
דבר איתי במספרים אביאל, ירידה באיכות חיים של הרוסים? לא בטוח בכלל. הומואים? יש לי חברת ילדות לסבית מוצהרת במוסקווה, אף אחד לא רודף אותה. איזה קשקושים אלה ביחס למה שאמריקה עשתה בעיראק ואפגניסטן. היא פשוט החריבה 2 מדינות גדולות שאין להן שום קשר אליהם. הזוי שאתם כל כך עיוורים.

אביאל 14 במרץ 2018

רומן – דיקטטורה זה סובייקטיבי ? באמת שלא הייתי טורח, אבל אני לחוץ מהמשחק מול ברצלונה ומעדיף להעביר כאן את הזמן עד המשחק (עכשיו שאני רואה באיזה הרכב התקפי ברצלונה עלו אז בכלל, אז בדיקטטורה, אין הפרדת רשויות, כל העוצמה היא בידיים של בנאדם אחד (או קבוצה), בלי כמעט אפשרות לשנות זאת (כמו המצב ברוסיה), ככה שההחלטות מתקבלות רק למען האינטרס של המנהיג ולא למען האינטרס של העם, בדיקטטורות נפוצות תופעות כמו חיסולים, משטרה חשאית ללא ביקורת, העלמת אופוזיציה או כל התנגדות שנראת ככה בעיני השלטון, שחיתות עצומה, כלכלת שוק חופשי מוגבלת וכפופה לרצונות השלטון וזה באמת רק קצה הקרחון.

כן, תבדוק, יש ירידה בתוחלת החיים ברוסיה, ברוסיה תוחלת החיים לגברים היא 64 (פחות מקמבודיה ותימן) והממוצע הכללי הוא 71, פחות ממצרים, ברוסיה נולדים כמו במערב (2 ילדים למשפחה) אבל מתים כמו בעולם השלישי, מאז נפילת ברה״מ, אוכלוסיית ארה״ב, אירופה וסים צמחו במספרים דו ספרתיים, ברוסיה יש ירידה בכמות האוכלוסיה של 5% ותודה למוסלמים שמביאים ילדים. מקום חמישי בעולם בשיעור התאבדות, שיעור מוות מסמים גבוה מאוד, יותר מדרום אמריקה, 16 הרוגים מתוך 100 אלף כתוצאה מאלימות, זו רמה של מלחמת אזרחים. מקום ראשון בשיעור הגירושים בעולם, רק 15% מתחת לגיל 15 (בסין זה 22% !! עם פיקוח !!), זה אומר עתיד לא משהו בכלל, אחד מכל 70 ילדים חיי בבית יתומים, מקום ראשון במערב בפער גדול. להמשיך ?

לא הבנתי למה ארה״ב קשורה לעניין ? אבל נסכם את זה ככה, אם מחר רוסיה תפתח את שעריה אני בספק אם פליט אחד יגיע אליה, אם ארה״ב תפתח את שעריה חצי מכדור הארץ בדרך לשם, הוכחה יותר טובה מזה לא תמצא.

איציק 14 במרץ 2018

מה רע בכך שתוחלת החיים ברוסיה נמוכה?
למי זה רע?
היה לך יותר טוב אם היו יותר רוסים?

אמיתי 14 במרץ 2018

רוסים פחות. רוסיות אבל

ואן גוך 15 במרץ 2018

כי אתם נוהגים להשמיץ את רוסיה ולהלל את ארהב. ואני אומר דבר פשוט מאוד, שתי מדינות עם אותו כח צבאי בערך, האחת במשך 30 שנה טובחת בכל העולם, זורה הרס וגונבת משאבי טבע, והשניה מרעילה מישהו בלונדון.

ואן גוך 14 במרץ 2018

כל הדברים שאתה אומר אתה מספר בניחוח אנטי רוסי, הרי אפשר להגיד את אותם הדברים לפחות על כל המזימות שאמריקה רוקמת בעולם. בשם השם יודע מה ובחסות מכונת התעמולה של הוליווד. תהיו אובייקטיביים תשוו מספרים. אמריקה שוחטת את המזרח התיכון שנים על גבי שנים, אמריקה הטילה פאקינג פצצת אטום, על עיר(!!!), שאני אחזור על זה שוב? אמריקה הטילה פצצת אטום על עיר(!!!). הכל מותר להם בשם הדמוקרטיה ואתם בולעים את זה. רוסיה רחוקה מלהיות טלית שכולה תכלת אבל אם אתה מחפש את ראש השטן סתכל מערבה מעבר לאוקיינוס האטלנטי.

NoOne 15 במרץ 2018

היתרון הגדול של רוסיה זה הזונות.

ואן גוך 15 במרץ 2018

אני לא ממש מבין למה התגובה הזאת לא נמחקת.
אתה איש עלוב.

ברקוביץ 14 במרץ 2018

אתה יודע כמה נהרגו בצ׳צ׳ניה?

ואן גוך 14 במרץ 2018

צ'צ'ניה זה לא סכסוך בינלאומי. צ'צ'ניה היא חלק מרוסיה.

איציק 15 במרץ 2018

אז בתוך הבית מותר להשמיד את האוכלוסייה?
אני כרגע לא שואל מי אשם, רק שואל האם טווח בתוך המדינה ככלל זה בסדר כי זה לא עניינו של אף אחד. פשוט אני מנסה לנקות את סטלין, אחרת עדיין יש לי איתו דיון בקשר לסבא שלי ואני רוצה לסגור את זה בטוב.

ברקוביץ 14 במרץ 2018

אז זה בסדר

אסף the kop 14 במרץ 2018

אני לא חושב שמעורבות רובית כזאת או אחרת הביאה לבחירתו של טראמפ. אני חושב שהדעה הזאת בעצם מזלזלת בציבור הבוחרים האמריקאי.

אביאל 14 במרץ 2018

עזוב נו, אנשים בטוחים שכמה אלפי חשבונות טוויטר, פייסבוק ובאנרים בכמה מיליונים יכולים לשנות את דעת הקהל, אם היה לזה השפעה כל כך חזקה אין שום מדינה בעולם שלא היתה עושה בזה שימוש, במקום לקנות מטוס אחד אתה יכול למנות ראש מדינה שנוח לך.

גיל שלי 14 במרץ 2018

אף אחד לא חושב שפוטין מינה את טראמפ, כולם יודעים שפוטין עובד קשה כדי לעשות בלגן איפה שהוא יכול.

אלכס דוקורסקי 14 במרץ 2018

מסכים. זה קודם כל זלזול בתבונה הכי בסיסית ובכושר השיפוט של הציבור בארה"ב.
התערבות בענייניה הפנימיים של מדינה זרה היא מעשה חמור, אבל היא כאין ואפס לעומת יתר הפשעים של נשיא רוסיה.

אוהד 15 במרץ 2018

כאילו האמריקאים (וגם האירופאים, ומי לא) לא מתערבים בענייניה הפנימיים של מדינה קטנה אחרת מוקפת אויבים.

אמיתי 15 במרץ 2018

מה זה מתערבים- ממנים לה צוללות מטוסים והשד יודע מה. סהכ השוואה במקום

אופיר ממן 15 במרץ 2018

מה שאתה מתאר חמור מאוד, מכיוון שיש לי כרטיסים למשחק של ארגנטינה מול ניגריה.

ואן גוך 15 במרץ 2018

גם לי :-)

matipool 15 במרץ 2018

רומן – דווקא מסי וארגנטינה? לא מתאים לך.
חשבתי עליך יותר בהקשר של אנגליה, הסקנדינביות וכו'.

ואן גוך 15 במרץ 2018

יש לי קרובים בערים הגדולות.
הבעיה במונדיאל הזה ברוסיה שרוסיה זה חצי עולם ומה שלא מוסקווה וסנקט פטרסבורג פשוט לא נגיש בקלות ואני עם אישה ותינוק שם. כל המשחקים של אנגליה בחורי תחת.

אופיר ממן 15 במרץ 2018

מ-ה א-ת-ה א-ו-מ-ר?! אז אנחנו נפגשים בסט. פטרבורג?

יש לי טיסה מהארץ יום לפני המשחק (אאל"ט) למוסקבה ומשם לסט. פטרבורג באירופלוט. יש מצב שאנחנו טסים יחד?

ואן גוך 15 במרץ 2018

אין לי עדיין כרטיסי טיסה. יש לי כרטיסים גם ל גרמניה מקסיקו ופוגטוגל מרוקו, הבעיה שזה מתפרש על הרבה זמן ואני מנסה להחליף את ניגריה בארגנטינה איסלנד.

זיגי 17 במרץ 2018

לא הבנתי על סמך מה אתה עושה את הדילוג ממעורבות רוסית בבחירות בארה"ב לזה שהם באמת הצליחו להשפיע על התוצאות ובסוף גם להצהרה שיש לפוטין השפעה על טראמפ…

הרי לאורך השנים ארה"ב עצמה התערבה במערכות בחירות, זה ממש לא אומר שהמעורבות השיגה את התוצאות ובטח ובטח לא מבטיח איזושהי השפעה על הממשל שנבחר

זיגי 17 במרץ 2018

יותר מזה, הגיונית אין סיבה להניח שלא היה ניסיון רוסי להשפעה על הבחירות בארה"ב גם לפני 2016, וסביר להניח שב-2008 או לפחות ב-2012 ההשפעה הזו כוונה לבחירה של אובמה, שבדיעבד מסתבר כנשיא נהדר לרוסיה שסייע לה מאוד לחזור למרכז הבמה העולמית באזורים מסוימים בעולם

Comments closed