מיטש אמר שלום לג'ורדי (והפוך)

שש שנות ג'ורדי הן הפרק החזק ביותר בהיסטוריה של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב

כנהוג בישראל, ההודעה על מסיבת העיתונאים המפתיעה של מיטש גולדהאר, גררה חרושת שמועות עקשנית ומופרכת כרגיל. אוהדי הקבוצה שמעו שלל דברים, החל מהכרזה צפויה על בניית אצטדיון באור יהודה, דרך אי סדרים כספיים שנתגלו וגררו תגובה ועד להודעה על כך שלמיטש נמאס. כמובן שכשאף אחד לא יודע, אז הצורך הוא להמציא, ובהמצאות אף אחד לא מגביל את עצמו.

*

אחרי ההפסד מול הפועל חיפה, לא היינו צריכים להמציא כלום, מקורבי ג'ורדי איששו את המחשבה שהחודשיים הקרובים הם החודשיים האחרונים של ג'ורדי במועדון. אני לא יודע אם ג'ורדי החליט בשנה הזאת שמאמן זה לא התפקיד התפור לו לעצמות, אבל ברור שהגיע כבר מזמן לתחושה שמאמן מכבי זה משהו שלא קוסם לו עוד.

כתבתי זאת הרבה בפוסטים על הקבוצה, אך נראה שמלכתחילה תפקיד המאמן של ג'ורדי השנה, נועד לשרת את מטרת ההמשכיות במועדון, לאחר שמיטש כבר קיבל החלטה בעונה הקודמת שג'ורדי ומכבי הגיעו למיצוי הדדי מיכולותיו כספורט דירקטור במועדון. בעוד שכשמדובר בשחקנים אני נוטה יותר לגישת ביליצ'ק, כלומר עדיף להפרד משחקן שנה מוקדם מדי ולאבד שנה טובה יחסית, על פני שנה מאוחר מדי, כאשר מדובר במנהל במועדון אני בגישה ההפוכה. עדיף בהחלט לוודא שתחושת המיצוי מקבלת חיזוקים, ולא להפרד ממנהל טוב שנה מוקדם מדי.

הסיבות לכך פשוטות. שחקן שנשאר שנה יותר מדי ימשיך לתפוס מקום בהרכב, ויחסום את ההתפתחות של המחליפים הפוטנציאליים שלו. בעוד שהמחשבה של מאמן צריכה להיות מוקדשת למיצוי המקסימום מכל עונה ועונה, ועל כך הוא צריך לבסס את בחירת השחקנים להרכב, הרי שמנהל נמדד בטווחי זמן שונים לחלוטין. לכן גם עדיף לתת למנהל למצות עד תום את דרכו, שכן גם אם שנתו האחרונה כמנהל תתאפיין בהישגים נחותים יותר, אין בכך שום נזק למועדון, ואת בחירת המנהל החלופי יש לעשות בסבלנות וללא לחצי זמן מיותרים.

*

אני מעדיף לסכם את תקופת ג'ורדי במכבי בסוף העונה הנוכחית, אני עדיין לא בעמדה שמכבי כבר סיימה את העונה, האליפות עודנה בהישג יד, אם כי כמובן זה יהיה קשה למדי.

ברור שלג'ורדי יש יתרונות וחסרונות כמנהל. החסרון הבולט ביותר בעיני אינו דווקא יכולתו בהחתמת שחקנים בין אם זרים ובין אם מקומיים, גם אם אני מסכים שהוא לא הפגין יכולות מדהימות בתחום זה. החסרון הבולט של ג'ורדי כמנהל הוא שג'ורדי פועל כאינדיווידואליסט. הוא לא בנה מערכת, הוא נסמך על כשריו, קשריו ושיקול דעתו.

אולם, אם נסתכל על שש השנים האחרונות כפרק נפרד בהיסטוריה של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב, נתקשה למצוא פרק של שש שנים אחרות בהיסטוריה הארוכה של המועדון בו הגענו להישגים דומים. שלוש אליפויות עם אופציה לארבע, גביע אחד, כשלונות שהתבטאו במקום שני בליגה, ושני הפסדים בגמר הגביע. שלב בתים בליגת האלופות ושלושה שלבי בתים בליגת אירופה. אני מבין שרבים יאמרו שזאת לא חכמה, ג'ורדי קיבל את התקציב הגדול ביותר. אחרים יאמרו שזה יותר זהבי מג'ורדי. אבל, בסופו של יום, לפני שג'ורדי הגיע היינו בדיוק אבל ממש בדיוק במקום בו מועדון הכדורגל של מכבי חיפה נמצא בו כיום. ג'ורדי בנה תשתית שאפשרה יציאה מביצה טובענית אל עבר ההישגים המצוינים בפסקה הקודמת. תאמרו אפשר היה יותר, יתכן. נדמה לי שהוא השיג לא מעט, כנראה השיג את שש השנים החזקות ביותר בהיסטוריה שלנו, זה הרבה יותר מלא מעט.

נגמר הבנודיסים
אחרי גרמניה - ברזיל

70 Comments

אביטל 28 במרץ 2018

חולק על הפיסקה האחרונה גיל. לדעתי 91-96 עם 4 שנות אברם + שנת קשטן היו טובות לפחות כמו עידן קרוייף. גם אז הכישלונות התבטאו במקום שני(פעמיים)

אובארוב, נימני, קלינגר, זוהר, ברומר, שלח, דריקס, פולוקארוב, אבי כהן הירושלמי לדעתי יזכרו יותר משחקני קרוייף (מלבד זהבי ואולי פריצה)

היו בחמש שנים : 3 אליפויות, 2 גביעים, 1 טוטו, אירופה פחות אך זהו עידן אחר ודווקא השיגו תוצאות ראשוניות מאד מכובדות.

גיל שלי 28 במרץ 2018

מסכים שזאת תקופה טובה באותה מידה

אבנר משער 2 (206) 28 במרץ 2018

בשנות ה-90 היינו הכי טובים ב"שכונה".
בעידן קרויף מכבי הפכו לארגון שהוא מועדון כדורגל.

משה 28 במרץ 2018

הם גם התמודדו עם יריבה טובה משמעותית.

אסף 28 במרץ 2018

אז זאת הייתה גם קבוצה, אני בטוח שרוב אוהדי מכבי יכולים לדקלם את ההרכבים של תחילת שנות ה-90

לעומת זאת ההרכב שהביא לג'ורדי תארים מסתכם ב: ערן זהבי

אורי 28 במרץ 2018

שטויות – זהבי לא לוקח אליפות אחת בלי פריצה ובלי ראדי ובלי אניימה ובלי טיבי ובלי קרלוס ובלי סוזה ובלי אוסקר

למעשה לאליפות הראשונה הוא כמעט לא תרם וגם בשנייה סוזה עשה אותו מה שהוא – בתחילת העונה הוא הוחלף ב3-3 מול באזל בשביל גאל מרגוליס!!!!

יואח האדום 28 במרץ 2018

זכרון קצר יש לכם, היה לכם בשנות ה90 כמה שנים של נחת אבל בפרספקטיבה היסטורית זו הייתה הבלחה רגעית , בין החרא שאכלתם בשנות ה80 לבין החרא שאכלתם מ97 ועד שבאו מיטש וגורדי. ( אגב, באופן יוצא דופן בשנים שאתם הייתם סחבה אנחנו היינו אימפריה ולהיפך, לא יצא כמעט אף פעם בהיסטוריה ששתי הקבוצות התחרו זו בזו ) .
עם מיטש וגורדי זו כבר אופרה אחרת וגם אם איבדתם כמה אליפויות, אתם כל הזמן רלוונטיים ולצערי תמשיכו עוד

Ollie Williams 28 במרץ 2018

זה מעניין.
שנות ה 80 היו רעות.
עשור ה 2000 היו שנים רעות (ועדיין עם אליפות, שני גביעים וצ'מפיונס).

מעבר לזה, ב 9 מתוך 11 עשורים שהמועדון קיים (או 5 מתוך 7 שהמדינה קיימת) מכבי "מבליחה" לאיזה חצי עשור….

אם אתה רוצה פרספקטיבה היסטורית אז עד הסוף.

יואח האדום 28 במרץ 2018

אני דיברתי על התקופה משנות ה80 עד היום, אז התחלתי להתעניין בכדורגל , מבחינתי השאר זה פרה היסטוריה …
אבל לא באתי לעקוץ , אני חושב בהחלט שמכבי מעידן מיטש הולכת להיות משהו אחר לגמרי, כמו שאני קולט את זה, עד שלא יימאס לו הוא מכוון בגדול, להשאיר אבק בליגה הישראלית ולהשתלב באופן קבוע בליגת האלופות

Ollie Williams 28 במרץ 2018

סורי, אני רגיל לאוהדי קבוצה אחרת שלרוב מתחילים לספור את ההסטוריה רק ממתח שהם נהיו רלוונטיים…

בזירה המקומית, אם מיטש ימצא את האדם הנכון לקחת את מכבי לשלב הבא באבולוציה שלה אפשר בהחלט להשתלט שוב על הכס.

באירופה לעומת זאת, עקב הסיבות שציינתי לעליית השכר בתגובה למטה, אני רואה את הפער של הליגה מהיבשת רק הולך ומתעצם. עם שינוי המבנה במוקדמות הצ'מפיונס יהיה עוד יותר נדיר לראות שם ישראלית.
ואחרי שקבוצות כמו ברוז' ודינמו זאגרב סיימו קמפיין עם 6 הפסדים ומאזני שערים 14-2 ו 14-0 בהתאמה, אני לא רואה ישראלית שכבר תצליח לגרד העפלב ולא עושה קמפיין מביך. :/

פרילי 28 במרץ 2018

היה יכול להשיג אפילו יותר, ההודעה של ברקת שהם ישרו קו עם הסטנדרטים שקרויף העמיד והעובדה שבלי להכפיל את התקציב אי אפשר להביא שחקנים ברמה של זהבי מראה שהוא השיג כמעט את המקסימום.
הרגע הכי גדול שלו לפי דעתי היה שהוא ירד לדשא להוריד את זהבי לפני שהוא מוריד את כל הקבוצה יחד איתו בדרבי, מקצועית זה כמובן ליגת האלופות למרות שזהבי עשה את זה בערך לבד.

ערן (המקורי) 28 במרץ 2018

פרידה צפויה, התזמון שלה מפתיע לטובה מבחינתי. מעיד על חשיבה לשנה הבאה מצד מיטש. מקווה ומאמין שבזכות זה גורדי יהיה משוחרר יותר ומקובע פחות. אליפות הינה כרגע משימה מרחיקת לכת לצערי, אבל מאבק מכביסטי לוחם עד הסוף תוך הצגת כדורגל התקפי ואיכותי- ההיפך מתצוגת הנפל במחצית השנייה מול הפועל חיפה – ניתן לרצות ולצפות.

עידו 28 במרץ 2018

התזמון מעניין. או שנראה לחימה חסרת פשרות עד סוף העונה, או שנפסיד לנתניה ונשמע את קרויף מסביר איך השחקנים לקחו לא נכון את העזיבה שלו ולכן העונה נגמרה.

אורי 28 במרץ 2018

אולי זה יהיה לטובה.
אין ויכוח שהשחקנים מאוד מחויבים לג'ורדי ומאוד מעריכים אותו
אולי יתנו קצת אקסטרה כדי לשלוח אותו עם אליפות
ואולי נפסיד לנתניה ונגלה שלא יעזור כלום, גם במכבי כל השחקנים שכונה (כמו אחרי חצי הגמר מול סכנין)

אחד העם 28 במרץ 2018

פרידה מכובדת בעיתוי נכון, המעידה על ארגון מסודר ושכלתני.
הפנים, על פי הרמזים של מיטש, לאדם שימצה את הנוער ולא יעדיף לרכוש ישראלים ביוקר. האצלת הסמכויות לבן היתה רמז ראשון, התוצאה ניכרה בסגירת המו"מ עם עטר.
לו היו בוחנים פרמטר של ש"ח לדקת משחק, במיוחד בעשיריה השניה, היו מגלים שכבות שומן גדולות במכבי. נדמה לי שמיטש הגדיר זאת כיעד לטיפול. שמחתי לשמוע שיגדיל את תקציב הנוער. ואן לייבן פחות מעניין, יצליח – ישאר. יותר חשובים הפיזיולוגים והמומחים המקצועיים . אני צופה מעת לעת במשחקי הנוער ומתרשם שכמחצית משחקני ההרכב עם מסת שרירים ואתלטיות גבוהים בהרבה מהממוצע בליגה שלהם. מקווה שזו סנונית המבשרת את בוא האביב.

עדי 28 במרץ 2018

נכון שערן זהבי אחראי להישגים ורגעים בלתי נשכחים בתקופת קרויף, אבל קרויף הוא זה שהביא אותו למכבי והאמין בו – הרבה אוהדים הרימו גבה שמכבי קנו אותו.
כמו כן, אני לא מאמין שזהבי היה זוכה להצלחה אישית כזו גדולה אם לא היה מגיע לקבוצה כמו שג'ורדי בנה – וזה בעצם ההצלחה הגדולה ביותר של ג'ורדי.
נכון שקרויף לא מצטיין גדול ברכש, אבל בזכותו ראינו וזכינו לקרלוס גרסיה, ראדה פריצה, אניימה, ראדי, מיטרוביץ', איינבינדר, טל בן-חיים, חואן פאבלו, איתן טיבי, אוסקר גרסיה והגדולים מכולם: פאולו סוזה וערן זהבי.

נ.ב. אל תשכחו לעולם מי מכר להפועל את בן רייכרט במיליון יורו.

איאן ראש 28 במרץ 2018

+מיליון יורו על הנ.ב. :)

איציק 28 במרץ 2018

הוא שווה הרבה יותר… כל אחד היה רוצה 100 כמוהו בחדר ההלבשה… על המגרש קצת פחות.

ברק 28 במרץ 2018

שווה להוסיף לקורות חיים של שושלת קרויף נקודה נוספת אחת לזכותו, שהיא סך כל משחקי הענק מול היריבות המסורתיות של מכבי. ה-4:0, 5:0 והגדול מכולם ה3:2 בדרבי. הטילוגסי. הקונצרט של פריצה בקרית אליעזר בתחילת העונה של סוזה. ה6:2 בגמר גביע. אלה הרגעים שאוהד זוכר גם עוד כמה עשורים.

ערן (המקורי) 29 במרץ 2018

לגמרי

אורי 29 במרץ 2018

גם ה0-6 על חיפה, שלצערנו התעמעם עקב ההפסד בגמר הגביע 4 ימים מאוחר יותר

ברק 30 במרץ 2018

וגם היה שקול להתעללות בגופה אז פחות מרשים, אבל לגמרי נקודה חזקה בשושלת היריבות

Gil - Zimbabwe 28 במרץ 2018

חבל…
באיזשהוא שלב חשבתי שהוא יהיה במכבי לשנים. יצבור ניסיון בתור מאמן (לדעתי עם עוד קצת ניסיון הוא מאמן ענק – כמובן אם זה בכלל מעניין אותו) ואז השמים הם הגבול.

יואב 28 במרץ 2018

מכבי הגיעה למיקום השיא שלה באירופה(63). 4 מ5 נסיונות. בהחלט תקופת זוהר שתיזכר לשנים עם כל כך הרבה משחקים היסטורים בלתי נשכחים. יורדי שמר על מכבי נטולת שערוריות(מלבד סכנין בחצי) לעומת לא מעט כאלו בעבר. מאד מסקרן העתיד. אני לא חושב שמכבי צריכה להביא יותר מידי שחקנים ישראלים מעבר למעגל המושאלים שלה. מעולה.

Gil - Zimbabwe 28 במרץ 2018

צודק לגמרי.
לגבי סכנין – אני לא חושב שהייתה שערוריה. היה את ראיקוביץ ואבוקסיס. אבל חוץ מזה…
לגבי אלו שכותבים על ראדי – אני עד היום חושב שלראדי באותה תקופה לא היה מקום במכבי, הוא היה כל כך גרוע שג'ורדי עשה בשכל שפינה מקום למישהוא אחר במקום מישהו ממורמר.

יואב 28 במרץ 2018

אני גאה ביחס של יורדי ומכבי לראדי. ראדי תרם המון וכל ההתעסקות איתו היתה ג'נטלמנית ומכובדת. לא מצפה לפחות.

Ollie Williams 28 במרץ 2018

מסכים לגבי ראדי אבל מסייג בכך שאני כן חושב שהיה לראדי מקום בסגל, רק לא כשחקן מוביל. בטח שהייתי שמח לו היה נשאר במועדון גם אחרי שיפרוש.

וגם בב"ש אגב יש לו תקופות מאוד פושרות.

Gil - Zimbabwe 28 במרץ 2018

הוא היה כל כך ממורמר שגם הוא לא משחק וגם הקהל יורד עליו.
הייתה עדיפה לכולם הפרידה, אני כל כך שמח בשבילו שהוא מצליח בב"ש, אני בטוח שגם ג'ורדי מרוצה בשבילו.

Ollie Williams 28 במרץ 2018

אני מבין את הצד שלו, מבין את ההתנהלות של מכבי ובאחתה נק זמן זה היה הדבר הנכון לעשות.

עדיין, הייתי שמח לו הייתה דרך להשאיר אותו בקבוצה, או לפחות שהיה משוחרר לקבוצה אחרת או לב"ש במחיר מופקע :)

אלון 30 במרץ 2018

מכבי הגיע למיקום השיא שחה באירופה זה נכון, אבל היו כבר קבוצות ישראליות שהגיעו למיקום גבוה יותר באירופה בתקציב קטן הרבה יותר. מה זה אומר?

השמן 28 במרץ 2018

1. ברמה של מכבי. מסכים לחלוטין עם גיל ורוב המגיבים פה. לקח את המועדון קדימה בכל הפרמטרים, ותקופתו תיזכר כאחת המוצלחות ביותר. עיתוי הפרידה מתאים, וכל הנושא טופל נכון ובמקצוענות.
2. חבל לי על הכדורגל הישראלי שברמת מבחן התוצאה שלושת השנים האחרונות פחות מוצלחות. יותר מידי פרשנים, אוהדים, ומקבלי החלטות לא מכירים בהישג הגדול של ג'ורדי, וממשיכים לקדש את הטביביזם כמודל נכון יותר להצלחה בכדורגל שלנו.

הקורא המתמיד 28 במרץ 2018

אני מאחל לטביב טביביזם ולמכבי את מיץ. לעולם אעדיף את השיטתיות של איש עסקים גלובלי על פני השכונה של זה הישראלי.

איציק 28 במרץ 2018

1. טכני – שכחת לציין "התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב. "
2. אני חושב שהוא היה מעולה למכבי, והלוואי על כל מועדון מנג'ר כזה ותקופה כזו. הוא הביא סטנדרטים שלא היו מוכרים לפני (לא מדבר על הישגים, כי אחרת פתח-תקוה של שנות ה-60 בטח הקבוצה הטובה בכול הזמנים) וגם תרבות אחרת. הוא לא פרגסון, ומכבי לא מנצ'סטר, ולכן אני חושב שטוב היה למכבי אם הייתה "מתפשרת" על ג'ורדי לוד שנים רבות (אם הוא היה רוצה בכך כמובן).
3. הוא היה טוב לכדורגל בכלל. אני חושב שלא רק באר-שבע למדו ממנו, גם קבוצות אחרות. כנראה שאת היישום של הדברים לא כולם יישמו, ולא הכל יישמו. הניסיונות של חיפה היום הם לדעתי במידה רבה בגללו, ולבסוף אני מאמין גם יצליחו. יש עוד קבוצות שמנסות לעשות ניהול נכון, גם אם אחרת, אבל עצם הניסיון לעבוד נכון הוא גם בזכותו.
4. שאלה ליודעי דבר. מה היה התקציב של מכבי בשנה שלפני ג'ורדי, ומה היה התקציב בשנה הראשונה שלו? מעניין להשוות פערי תקציב ופערי תוצאות.
5. שיהיה לו בהצלחה.

איציק 28 במרץ 2018

4.5. לדעתי הצורה בה ההודעה יצאה זו הדרך הכי נכונה. להודיע מראש, למנוע לחשושים ושמועות. זה ייצר שקט במערכת. כל אחד מהמנהל הבכיר ועד השחקן המחליף האחרון יודעים עכשיו מה קורה במועדון בקרוב ומה כל אחד צריך לעשות. לדעתי זה גם יעזור למכבי בקרב על האליפות. ראשית, שקט תמיד מועיל; שנית, אני חושב שהשחקנים מעריכים את ג'ורדי ויתנו את הנשמה כדי לתת לו מתנת פרידה בצורת אליפות. נכון שאליפות צריכה להיות מטרה ללא קשר לעזיבה, אך נראה לי שזה ייתן בוסט נוסף.

Gil - Zimbabwe 28 במרץ 2018

שאתה מרצה על סטטיסטיקה יש גם את פרק הניחוס….אם כן אני מחר נירשם לקורס שלך… :)

איציק 28 במרץ 2018

אני מרצה רק על זה. איזה עוד נושאים מעניינים יש בסטטיסטיקה?

Gil - Zimbabwe 28 במרץ 2018

בשיעור הראשון שלנו בסטטיסטיקה ניכנסה המרצה ושאלה על חמישית כדורסל עם כך וכך שחורים וכך וכך לבנים, זה היה ה – 5 דקות הכי מענינות בסטטיסטיקה.

Ollie Williams 28 במרץ 2018

הזכרת לי את מטלת הבית הכי 'נחמדה' בתחילת הקורס בהסתברות – קומבינטוריקה הכי בסיסית – להראות חישוב כמה משחקים יש בפרמייר ליג בשנה.
אחד הסטודנטים כתב למתרגל אחרי החישוב "אבל זה לא משנה, בסוף ארסנל תסיים רביעית" וקיבל בונוס….*

*זה היה ב 2011, הבדיחה עוד הייתה אקטואלית

בני 28 במרץ 2018

יורדי תרם המון למכבי והחזיר אותה לאמפריה שהיא, על זה אין ספק בקרב רוב אוהדי מכבי. הוא זכה להערכה רבה גם בין אוהדי שאר הקבוצות, וכמובן בין רוב אנשי המקצוע בארץ. ראיה לאיכות עבודתו והצלחתו היא ההצעות שהוא קיבל מהליגה הספרדית ועוד יקבל.
אולי הוא עוד ישאר בארץ לעוד תקופה כמנהל טכני לנבחרת…
אגב, מה ההבדל בין מנהל מקצועי למאמן טכני? (כל פעם אני רואה שימוש במונח אחר. לדעתי זה היינו הך, אבל זרקתי את השאלה לאוויר).

Gil - Zimbabwe 28 במרץ 2018

תישאל את אלי אוחנה….

אמיתי 28 במרץ 2018

דעתי המאד צנועה כממש לא אוהד מכבי-
נראה שגיל צודק ואין מערכת שלמה במכבי למרות שבחלק מהזמן היה נראה שנבנה משהו מקצועית ברמה אירופאית. הוא בהחלט קצת סוליסט. אבל השאיר "מורשת" וזה לא דבר פעוט במקומותינו.
עוד דבר- אני חושב שתקופת גורדי גם גרמה נזק לכדורגל הישראלי. משכורות מנופחות וקניית שחקנים והשאלתם. העונה היא היוצא מן הכלל

Gil - Zimbabwe 28 במרץ 2018

שחר, רובי שפירא, עוד פעם שחר (תישאל את הפ פ"ת), גאידמק, עוד פעם שחר….
עשו את זה הרבה לפניו. הוא היה מוותר על חצי מהמשכורות אם כל שאר הבעלים היו מתנהלים בצורה יותר שפויה.
ואף מילה על אלונה.

אמיתי 28 במרץ 2018

מסכים שמכבי לא המציאו את הגלגל. אבל המשיכו לגלגל אותו

איציק 28 במרץ 2018

מה רצית, שהגלגל ייפול? תפקידו להתגלגל. זו תופעה שקיימת בכדורגל האירופאי, הסיני, הכדורסל האירופאי, NBA, היי-תק וכו'. מה שאמזון עושה, מיץ' וג'ורדי ינוקות לעומתם. אפשר לאהוב את זה או לא, אבל כנראה שעד שהבועה תתפוצץ (אלא אם אין בועה), המחירים ימשיכו לעלות, וכנראה בכול הקבוצות.

אמיתי 28 במרץ 2018

יש לעלות ויש ליצור בועה..
וזה היה כקונטרה לתרומה שלו (שבהחלט קיימת) לכדורגל הישראלי

איציק 28 במרץ 2018

תחשוב גם מצד השחקן שהוחתם על-ידי ג'ורדי. תראה איזה יופי של תרומה הייתה לג'ורדי גם על ההכנסה של השחקן. כלומר הוא גם עזר למשפחות נזקקות. מה התלונה?

אמיתי 28 במרץ 2018

בעל השוורמייה של יצחקי בנה עוד 4 קומות בזכות גורדי. הכסף בהחלט חילחל לכל העשירונים. רק הקטע הזה של הכדורגל לא ככ הרוויח. בקטנה

Ollie Williams 28 במרץ 2018

מה שגורם לעליית המחירים המטורפת זה בעיקר מחסור ענק בכדורגלנים ישראלים ראויים מתחת לגיל 25.

כיום כל פישר חותם אצל דודו, יוצא לבלגיה או למריבור ל 400 אלף יורו, והרוב חוזרים מהר כסחורה מבוקשת כי לא צומח שום תחליף.

אבל לשלם לשחקן פי 2-3 משוויו האמיתי לא עושה אותו יותר מוצלח. ורואים את זה כשעכשיו ב"ש נחלשת וחורקת למרות שהתקציב שלה גדל משמעותית (עם כל הכבוד המקום הראשון שלה ביכולתה העונה הוא בעיקר תעודת עניות למכבי בפרט ולליגה בכלל).

תוסיף הגבלת זרים.

לכולם זכרון קצר אבל הייתה פה תקופה של 40-50 לגיונרים בליגות בינוניות מינוס, וליגת על נוראית שלדעתי ממוצע השערים למשחק אפילו לא היה 2. זה מקפיץ את השכר יותר מכל בעלים כזה או אחר.

אמיתי 28 במרץ 2018

לא ככ מסכים איתך אולי בקשר לסיבות אבל הקפצת לי עוד נקודה לרעת גורדי (הייטר שכמוני)- כמה שחקנים עלו מהנוער אצלו? או התפתחו לשחקני ליגה לגיטימיים?

Ollie Williams 28 במרץ 2018

כמה שחקני נוער קיבלו אצלו צ'אנס, לא הצליחו, ואז הפכו לכוכבים במקום אחר?

יש רשימה לא קטנה של שחקני נוער או רכש צעירים שקיבלו צ'אנס ונכשלו. כמה מהם לא מושאלים, והפכו למוצלחים ממש במקום אחר? אחרת אני לא בטוח שהבעיה רק במכבי.

וזה עוד בלי לדבר על הקושי לשתף שחקני בית כשרצים לתארים, לא משהו שגם אלופות אחרות פה הצטיינו בו בעשור-שניים האחרונים. אולי קבוצה אחת או שתיים.

יש למכבי כרגע הרבה יותר מושאלים מוצלחים בליגת העל מבעבר. אם למשל רוסלן ברסקי ויוני כהן משתלבים ברוטציה שנה הבאה זה נחשב או לא?

את ההשקעה הגדולה בילדים ובנוער צריך יהיה לשפוט בפרספקטיבה גדולה יותר מ 4 השנים שעברו מהמהפכה שנעשתה במחלקות.

אחד העם 28 במרץ 2018

Ollie
שדודו פישר לא יתבע אותך

נולי 28 במרץ 2018

קרויף החזיר בשבילי את הכיף בלאהוד את מכבי.
הלוואי שייפרד עם אליפות רביעית. גם אם לא, לא נורא.
נראה לי לא נכון לראות בהשגת אליפות את חזות הכל. מספיק לראות את מכבי חיפה כדי לקבל פרופורציות.
קרויף פינק אותנו בהצלחה מיידית ומשם אפשר רק לרדת.
היו לו במכבי שש שנים טובות, רצופות רגעי קסם ומקווה שיצליח גם בתחנה הבאה שלו.

Ollie Williams 28 במרץ 2018

בסוף העונה נדע אם הטיימינג מוצלח או לא.
מעבר לזה, מסכים עם מה שאמרת. הגענו למיצוי הדדי והגיע הזמן להמשיך הלאה.

אם על אוסקר אמרו שהוא היה המאמן הנכון כדי לבנות מלמטה, וסוזה המאמן הנכון לעלות מדרגה – אז אני מקווה שעכשיו מחטש ימצא את המנהל שידע לקחת את מה שקרויף עזר לבנות ולהצעיד את מכבי לשלב הבא כמועדון.

והעיקר שאולי סוף סוף פיד אופוזיציה יסתמו קצת את התחת. באמת שנמאס מהליצנים האלה

tazza 28 במרץ 2018

פיד אופוזיציה צריכים לראות את עונות 2008/9 2010/11 בלופים, ואז להתחיל ללרלר בטוויטר….

Ollie Williams 29 במרץ 2018

לגמרי.
ג'ורדי טעה ואף אחד לא אמר אחרת, אבל אני שונא שאנשים מחליטים שטעות היום אומרת שהוא מעולם לא עשה משהו נכון. ואז מחליטים בשבילך שאתה סתם שפוט.
גרוע כמעט כמו לנסות להסביר עמדה פוליטית שהיא לא כהנא ולא חמאס.

שלו 28 במרץ 2018

במיקרו:
ליורדי יש שלושה משחקים עכשיו לנצח.
במקרו:
באופן אישי רציתי שיורדי יהיה פרגי שלנו, לעבור איתו משברים ולהמשיך.
לא יקרה לצערי.
בגישה הייתי רוצה שימצא הפרגי שלנו.

גים שוורץ המלך 28 במרץ 2018

אני חושב שהוא פרק חשוב ומפואר להיסטוריה של מכבי תל אביב מהסיבה הפשוטה- תארים ושיפור ממצב הביש שלפני. זה אגב למה הביאו אותו.

אבל מצחיק אותי שמנסים לתת לו איזה לגאסי לכדורגל הישראלי.
התמונה היום בישראל גרועה (בודאי לא יותר טובה) ממה שהוא הגיע וכל התהליכים שמישהו למד או לא למד ממנו בבאר שבע או מקום אחר חסרי משמעות.

השחקן הישראלי היום יותר רחוק מאירופא .
השחקן הזר בליגה עוד פחות טוב מקודם.

tazza 28 במרץ 2018

1) שחקני הנוער של מכבי משחקים בשלוש הליגות הראשונות, הם השתפרו ב-6 שנים האחרונות, ומכאן שונה הכדורגל.
2) אלונה עצמה מודה שהיא למדה ממנו, מרטין ביין בזמנו אמר שהוא ואלונה היו מדברים המון. יש בישראל עוד קאלסה כזו?
3) הכדורגל הישראלי מתרחק מאירופה, זה נכון. אבל זה לא שאירופה עומדת במקום וג'ורדי דרדר, באירופה יש אנשי מקצוע טובים ומנוסים מג'ורדי, והרבה מהם, אז הפערים גדלים. תחשוב על הפערים בלי ג'ורדי.

שצריך לפרגן- מפרגנים.

גים שוורץ המלך 29 במרץ 2018

הפרגון זה בכך שהוא הצליח במה שהובא אליו. זה המון ולא טריביאלי גם אם המערכת מסביב היא עשירה והכי טובה בעיר.
אבל כל ענייני הברקת והקלאסה הם חרטוט- אנחנו לא באמת פה בשביל קלאסה וגם לא בשביל פוטבול מנג'ר . אנחנו פה כדאי לראות כדורגל טוב, הישגים ושחקנים איכותים.
כל אלו בדעיכה קשה וזה שבלי גורדי אולי עוד היה יותר גרוע לא צריך לנחם אף אחד.

גיל- למה אתה מעדיף לא לסכם? נהפוך הוא, לקיחת האליפות (צמודה ובדרדלה או ברצף מרשים) או אי לקיחת האליפות (וזה לא משנה אם בהפרש שערים ושערוריית שיפוט או בהתמוטטות קולסיאלית) לא באמת צריכים לשנות את התמונה הכללית.

גיל שלי 29 במרץ 2018

מסכים שלקיחת האליפות או אי לקיחתה לא ישפיעו בכלום על התמונה הכללית, אבל ישפיע על התחושות גם שלנו האוהדים, וגם של ג'ורדי

ניר 28 במרץ 2018

לא מבין מה כל המגיבים מתלהבים מהתזמון. התזמון גרוע, וזה לא יהיה מפתיע אם השחקנים יפסיקו לשחק. הודעה כזו צריכה לבוא בסוף העונה, לא עכשיו.

מעבר לזה, יש סיכוי מסויים שתור הזהב ייגמר עם עזיבתו של ג׳ורדי, אני מזכיר מה היה לפני הגעתו כשמיטש כבר היה. יחד עם הכוונה לחתוך תקציב, מכבי תל אביב יכולה לחוות עכשיו כמה שנים בינוניות.

אורי 29 במרץ 2018

אם אתה מחליט עכשיו, מתחיל לחפש מחליפ(ים) ולא מודיע – ידלוף

אם אתה לא מחליט עכשיו או מחליט ולא מחפש מיליף כדי שלא ידלוף – תתקע בלי מאמן/מנהל מקצועי ליותר מדי זמן (כמו ביותר מדי עונות לאחרונה)

לכן התזמון טוב

ערן (המקורי) 29 במרץ 2018

גורדי עוזב, מיטש נשאר, וכרגע מיטש אמר שהוא מחויב (ואני מאמין). אין לי ספק שמיטש, כאיש מצליח ומנוסה בעולם סופר תחרותי, יודע ללמוד מהעבר ולא נחזור לתקופת טרום גורדי, גם אם המודל החדש יהיה שונה (תקציב צנוע יותר, התבססות רבה יותר על מחלקת נוער). אני מאמין שנראה בשנה הבאה שלא רק שגורדי הינו בר תחליף, אלא שאפשר לצמוח ויפה גם אחריו. החסם העיקרי יהיה שנשחק עדיין בנתניה, שהוא פשוט אסון אמיתי למכבי.

ניר 29 במרץ 2018

בהחלט יכול להיות שאתה צודק בנוגע לשנה הבאה, יכול להיות שמכבי תל אביב תמשיך להיות גוף חזק, אבל כרגע, עם ההודעה הזו והקיצוץ התקציבי, יכול מאוד להיות שלא. נדע רק בשנה הבאה.

בנוגע לעיתוי ההודעה, אני חושב שזו טעות ושבהחלט אפשר היה לנהל את זה בלי שזה ידלוף כמו שעשו הרבה דברים במכבי תל אביב בעבר. הודעה כזו שהמאמן הוא ברווז צולע עד סוף העונה היא לא טובה.

יואב 29 במרץ 2018

יורדי הוא לא ברוז צולע. הוא ראוי לפרידה מכובדת ולא הודעה לאקונית ובלוחות זמנים כל כך צפופים(מיטש) זה היה הרגע שהם מצאו.

Lord Anthony 29 במרץ 2018

מכבי בתהליך מתמשך של הקטנת ההשקעה של מיטש, אין פה שום דבר חדש. זה תהליך שמיטש מדבר עליו כבר כמה עונות, אין מה להתרגש מזה.
מעבר לכך יש למכבי איפה לקצץ גם מבלי לפגוע בכלום

בלייק 29 במרץ 2018

אני מסכים לגבי התזמון, ומניח שאם זה היה קורה בקבוצה אחרת, היינו יורדים על הקבוצה.
מבין מה שיואב כתב, ובטח ג'ורדי העדיף שגולדהאר יהיה נוכח במסיבת עיתונאים כזאת, וזה לא פשוט, אבל אי אפשר להתעלם מהשלב בעונה בו זה קרה.
אני מניח שתהיה נפילה אצל לא מעט שחקנים. מצד שני, לא חשבתי שניקח אליפות גם ככה.
ולגבי מציאת מחליף בלי הדלפות. יכלו לעשות כמו שעשו כשהביאו את ג'ורדי ואף אחד לא ידע שזה מתבשל במשך חודשים, כולל ביקורים שלו בארץ.

גדי 29 במרץ 2018

בסך הכל תרם לא מעט לכדורגל הישראלי. מחלות הפרידה של אלומה ברקת הבעלים של הקבוצה שלי היו אותנטיות ומעידות שמעבר ליריבות הספורטיבית הייתה פה הערכה הדדית ולימוד של אלונה.

בעונה הראשונה שלנו בצמרת בעידן הנוכחי הייתי במה לכאורה היה משחק עונה בבלומפילד וכבר בחימום ידעתי שהפסדנו. ראיתי מערכת מתקתקת לעומת שיעור ספורט של חטיבת ביינים בחצי שלנו. היום אנחנו כבר בעידן אחר בזכות הדוגמא של המערכת של גורדי

yaron 29 במרץ 2018

אחת הנקודות החשובות ב"נאום" של מיטש היתה הפייר פליי.
יכול להיות שמיטש מתכנן "קיצוצים" אבל מה שבטוח זה שלהגדיל את תקציב הקבוצה הבוגרת הוא לא יכול גם אם ירצה.
יש הרבה תלונות על התקציב של מכבי וחלקן גם מוצדקות אבל בשורה התחתונה מיטש משחק לפי הפייר פליי – fair enough.

איציק 29 במרץ 2018

מה פייר פליי… לא שמעת את יו"ר סכנין?

Comments closed