בורחים מהאחריות ישר לקבר

נאום הלוויתנים של חיים רמון מעולם לא היה רלבנטי כל כך

קבוצת הכדורסל של מועדון מכבי תל אביב יצאה בהצהרה דרמטית לגבי סגלים והעונה הבאה. מעניין שההצהרה הזאת מגיעה כשלושה ימים אחרי המשחק האחרון ביורוליג לעונה זאת, בטח מקרי לגמרי, בטוח שהיו יוצאים בהצהרה דומה גם אם היו נערכים עכשיו למשחקי הפלייאוף ביורוליג בקרוב.

*

עד השנה קבוצת הכדורסל נוהלה במין אסיפת קיבוץ ומשיקולים פוליטיים לחלוטין. לפחות זה מה שסיפרו לנו כאשר הוסבר לכולם שהשנה סוף סוף ניקולה וויצ'יץ' יקבל הזדמנות אמיתית להוכיח את היכולות האמיתיות שלו כמנהל הספורטיבי של הקבוצה. אמנם עונת הליגה הישראלית בכדורסל עדיין לא הגיעה לסיומה, אבל כנראה במכבי פוקס יודעים מה חשוב לאוהדים באמת, אז כן בהחלט ניתן לסכם.

ראשית, אם זו היתה עונתו הראשונה של ניקולה כמנהל הקבוצה, אין סיבה לקבוע חד משמעית שיש לפטרו ומיד, אך כנראה שמה שנחשף עד עכשיו העונה הוא דווקא העניין הזה שניקולה היה הרבה יותר אחראי למה שקרה בעונות האחרונות במכבי פוקס, מכפי שרוצים שנדע. נכון, ניקולה היה כנראה רק ראש אגף פדרמן במועצת החכמים שמקבלת את כל ההחלטות במכבי פוקס, אבל אם יש משהו ברור השנה, הרי אגף פדרמן הוא האגף הדומיננטי ביותר בהנהגת הקבוצה ולא מאתמול.

*

נמשיך במשחקי הכאילו, אילו זו היתה העונה הראשונה של ניקולה וויצ'יץ', הרי שהגיוני היה לתת לו להמשיך להוביל את הקבוצה, ולהחליט מה יקרה איתה בעונה הבאה. מנהל לא נמדד בעונה אחת, בטח לא בעונה הראשונה שלו לכהונה. בסופו של יום, מכבי פוקס כשלה העונה ביורוליג, אך עדיין נראתה כמו קבוצת כדורסל גם אם לא מוכשרת במיוחד, ולא כמו שנראתה בשתי העונות הקודמות לפחות. אבל ברור לגמרי שמועצת החכמים וגם ניקולה עצמו לא רואים את העניינים בדיוק כך. אם יש דבר אחד שהצהרת המועדון לגבי העונה הבאה אומרת לנו, הרי הוא שבמכבי מתייחסים לעונת היורוליג שכרגע נגמרה כאל כישלון טוטאלי, כזה שמחייב תשובות והחלטות דרמטיות.

עכשיו אני רוצה להניח דבר נוסף. הבה נניח שניקולה וויצ'יץ' הוא היזם של ההחלטה המוזרה שהקבוצה הגיעה אליה. מה לדעתכם הניע אותו לכדי הצהרה שכזו? לדעתי יכולה להיות רק סיבה אחת, אם הסיבה שמכבי תל אביב לא נראתה מספיק טוב העונה נעוצה במבנה הליגה הישראלית בכדורסל, הרי שאין להטיל את האחריות לכך על ניקולה.

*

טוב ועכשיו אפסיק ברשותכם עם משחקי הכאילו. מאחר וזו לא העונה הראשונה בה לניקולה וויצ'יץ' היה משקל מכריע באיך שמועדון הכדורסל של מכבי תל נראה, ומאחר וגם בקבוצה יש תחושה שהקבוצה נכשלה העונה, ומאחר שלא קבלנו שום עדות לכך שיש שיפור בקבלת ההחלטות בקבוצה, או בבניית המועדון מחדש, הרי שהייתי מצפה שההצהרה של הקבוצה ביחס לעונה הבאה תהיה אחרת לגמרי. ניסו כבר להחליף מאמנים, ניסו להחליף פחות או יותר את כל השחקנים, אולי הגיע הזמן לנסות משהו חדש? ולא אין כוונתי לכך שכדאי לנסות לפצל את המשאבים המצומצמים גם כך של הקבוצה לשתי מסגרות שונות, זה אגב לא חדש, היתה מכבי דרום בזמנו, ובשכל החליטו להפסיק עם זה, לא צמחה ממכבי דרום שום טובה למועדון הכדורסל של מכבי תל אביב.

אילו אני הייתי ממונה לניהול הקבוצה, וממש לא הייתי רוצה לקבל על עצמי את התפקיד הזה, תודה, הייתי הולך בכיוון אחר לגמרי. אם יש משהו שצריך לתת תקווה לעתיד טוב יותר בקבוצה, אלו השחקנים דני אבדיה ויובל זוסמן. שחקני נוער הם לא מי שיובילו את הקבוצה להצלחות ביורוליג, אבל אם יתפתחו כמו שצריך, אולי ניתן יהיה לבנות סביבם גרעין מחודש לקבוצה בתוך כמה עונות. בנוסף הייתי יורה בכל התותחים כדי להביא את עמרי כספי לעונה הבאה.

*

אבל כל זה לא באמת חשוב. מה שבאמת חשוב הוא הדבר הבא, מכבי פוקס כמנהגה מאז 2014 עוסקת רק בדבר אחד, בריחה מאחריות. אין שום סיכוי לתקן משהו לפני שמכירים בכך שהוא מקולקל, ומכבי פוקס כבר אחרי השלבים של המקולקל, זה רקוב.

שיקול קר
ברכות והצלחה

71 Comments

בורדו פאפי 8 באפריל 2018

אני מניח שמדובר בהצהרה מזן "תחזיקו אותי", אם כי אני לא מבין מספיק בכדורסל הישראלי ולא יודע מי בדיוק אמור "להחזיק" והעיקר למה אמור "להחזיק".
אני גם לא מבין בניהול מועדון או סגל ועדיין חושב שאין שום הגיון בהחלטה הזו. אפשר פשוט להחזיק סגל רחב מאוד ולהשתמש בזרים שבסגל רק למשחקי היורוליג. בינתיים, להריץ סגל ישראלי שיצבור נסיון ודקות משחק. לקראת סיום העונה, כשעניין היורוליג ידעך, אפשר לשלב זרים בסגל שמסיים את העונה וזהו. לא צריך שני סגלים נפרדים ושני צוותי אימון נפרדים.

גיל שלי 8 באפריל 2018

מה שניסיתי לכתוב זה שמיותר לדון בהחלטה עצמה, מה שחשוב זה למה הגיעו אליה, וזה מה שקובר את הקבוצה הזאת

נבות 8 באפריל 2018

זה לא רקוב זה דבש

MOBY 8 באפריל 2018

עכשיו אני צריך ללכת להסתכל על מה אתה מדבר בדיוק?

אורן השני 8 באפריל 2018

אני גם הייתי שמח אם היה תיאור של המקרה בתחילת הפוסט

Gil - Zimbabwe 8 באפריל 2018

לדעתי הם בסיחרור ויורים לכל הכיוונים. מנסים למצוא פיתרון שיהיה קביל על כולם.
עכשיו נידרש דיקטטור שיקבל את ההחלטות המקצועיות לבדו.

זינק 8 באפריל 2018

או שלא הבנת או שאתה בוחר להתעלם ממה שנאמר ומנסה להלביש את התפיסה שלך על ההחלטה שהתקבלה היום.
אם מכבי תעבור באמת (אני לא משוכנע עד הסוף שזה לא רק איום כדי לשנות חוקים) לשני סגלים, אז כל הילדים שהזכרת ישחקו בליגה בלי טובות של חוק רוסי כ 30+ דקות לערב.
שחקן שיתבלט, ישתפר ויראה יכולות מתאימות – יעבור לסגל היורוליג.
הליגה הישראלית בעצם הופכת לסוג של די ליג.
דווקא כאן יש בשורה חדשנית, שבמסגרת אילוצי החוקים הקיימים והמגבלות האמיתיות שיש בליגה כתוצאה מכוחה הכלכלי הגדול של מכבי (וים לצורך הדיון), יכולה ליצור מהפך אמיתי בתפיסת השחק הישראלי ומעמדו במועדון הזה.
תמיד מאשימים אותם בקיבעון מחשבתי, הפעם כך נראה החליטו לצאת מהקופסא.

רועי 8 באפריל 2018

אם יש להם מספיק כסף לנהל שני סגלים של סה"כ 20+ שחקנים (כולל 12-15 זרים), לא עדיף להשקיע ב 5 זרים איכותיים של 2 מיליון דולר ?
הפתרון שבחרו הוא סוג של ללכת בלי ולהרגיש עם. לא רצו לפרוש לגמרי מהליגה, אז ישחקו עם סגל נוער מחוזק.
אני מסכים עם כל הבעיות שמכבי ציינו שהוביל אותם להחלטה, אני לא מסכים עם ההחלטה, או שנשארים בליגה ובונים קבוצה עם זרים איכותיים יותר, או שעוזבים את הליגה.

*כל זה בהנחה שכל המהלך הזה לא נעשה כאיום, מה שמאוד יכול להיות, כי לאיום שיפרשו מהליגה הישראלית אף אחד לא מאמין.

זינק 8 באפריל 2018

רועי, המספרים רחוקים שנות אור מחמישה זרים של 2 מיליון כל אחד.
הזרים של היום נעים בין 250 ל 750 ולהערכתי וממה שלפחות הבנתי על הכוונה מהראיון של שמעון, הסגל המשני יהיה עם זרים זולים יותר. בהערכה גסה זה סגל שיעלה בנטו כ 1.5 מיל׳ (כולל שכר הישראלים הבכירים).

גיל שלי 8 באפריל 2018

למה לדעתך יובל זוסמן ודני אבדיה יעדיפו לשחק במכבי ב' על פני קבוצה כמו הפועל חולון, הפועל גליל, הפועל אילת, ועוד ועוד? חוץ מזה, בכוונה לא נכנסתי להגיון בצעד עצמו, הוא לא יקרה, וההגיון האמיתי מאחורי הצעד הוא זה שאני דן בו

יובל 8 באפריל 2018

השערה מופרעת: כי אם הם יהיו טובים הם יוכלו לשחק ביורוליג ולקבל חשיפה גדולה פי 100 מאשר בליגה המקומית.

זה וגם העובדה שהמשכורת מגיעה בזמן.

גיל שלי 8 באפריל 2018

הם יוכלו לשחק ביורוליג? נו, נדמה לי שאתה קצת מתעלם מכל הסיבה שמכבי פוקס רוצה שני סגלים

זינק 8 באפריל 2018

למה שלא ישחקו גיל?
הדקות מובטחות, הכסף כנראה גדול יותר ובטוח יותר, כל היתר למעט ים ממילא לא ממש מעניין אותן אירופה (וגם בים הישראלים מחזיקי מגבות ביורוקאפ).

יובל 8 באפריל 2018

זה בטח לא יכול להיות יותר גרוע מבמצב הנוכחי…

אם לדוגמא דני אבדיה יתן ממוצעים של 15 נק' למשחק בליגה הישראלית, יהיה לחץ גדול על מכבי ת"א לתת לו לשחק גם ביורוליג, וכשהוא יגיע לשם הוא יגיע בשל יותר ועם יותר בטחון.

הביקורת שלך על העניין המהותי, שהוא שיתוף השחקנים הישראלים, מפספסת הפעם את המטרה. אם התכנית תצא לפועל זה יכול לעשות רק טוב לשחקן הישראלי במכבי ת"א.

לגבי ההשערה שלך על כך שזו תרמית שנועדה להפעיל לחץ על המינהלת – ימים יגידו.

אדם 8 באפריל 2018

אתם מתעלמים מהאספקט הפסיכולוגי של העניין. אם זו תהיה קבוצה רק של ישראלים היא תהיה קבוצה לא תחרותית ובעצם לא יוכלו לבחון האם שחקן הוא באמת טוב או לא. מעבר לזה שהאולם יהיה עוד יותר ריק ובעצם זו תהיה קבוצה שלא תעניין אף אחד ואז, אם אתה שחקן עם יצר תחרותיות, סיכוי סביר שזה לא יהיה המקום בשבילך וגם לא המקום שיקדם אותך

יובל 8 באפריל 2018

בכל מקרה זו לא קבוצה רק של ישראלים אלא, לפי מיטב הבנתי, 9 ישראלים + 3 זרים.
תחת החוקים הקיימים, עם 8 קבוצות שמעפילות לפלייאוף, קבוצה כזו צריכה ויכולה בהחלט להיות תחרותית.

יובל 8 באפריל 2018

מתוך הויקיפדיה של מכבי דרום ת"א:

בין השאר שיחקו בשורותיה גלעד כץ, שי סידלמן, איציק כהן עידו מנדל, חן ליפין, עודד קטש, מרטין מיורספ, צביקה שרף ופיני גרשון. ואימנו בקבוצה: מולי קצורין ומוטי ארואסטי.

להגיד שלא יצא למכבי ת"א שום טוב מהם זו הצהרה מוגזמת לחלוטין, בערך כמו יומני האליפות של הג'איינטס ומכבי ת"א כדורגל ( שאגב הדמיון שלה העונה לאחות הגדולה מהכדורסל הוא פשוט מהמם – שתיהן זכו בגביע השלישי בחשיבותו בישראל, שתיהן עשו עונה בינונית ומטה באירופה, שתיהן מתפרקות בליגה וכנראה לא תזכנה באליפות ).

כל זה לא בא כדי לתמוך או לא לתמוך בהחלטה האחרונה של מכבי ת"א. אני עדיין מתקשה להבין כיצד הדבר ייושם הלכה למעשה ומקווה שיהיה מי שייתן הסבר.

לגבי דני אבדיה ויובל זוסמן , על פניו נראה כי אם תיושם ההחלטה, הם יקבלו המון דקות בשנה הבאה, אז על מה בדיוק אתה מלין?

גיל שלי 8 באפריל 2018

יובל, אני בניגוד אליך כנראה, לא צריך את הוויקיפדיה כדי לדעת למה מכבי פוקס וויתרה מזמן על הקונספט של מכבי דרום, אגב, היו שנים בהן הקבוצה שיחקה בליגה הראשונה. חן ליפין שיחק במכבי תל אביב, במכבי דרום הוא שיחק במקביל לנוער, ולא יצא מזה כלום. קטש כשרצה לשחק ולצבור נסיון בקבוצה אמיתית, עזב את מכבי דרום ועבר למכבי רמת גן, אחר כך לגליל עליון, מכבי דרום לא עשתה לו כלום. היה זר נהדר ששיחק במכבי דרום, נדמה לי ג'קי רובינזון, הוא לא הגיע לשחק במכבי, מכבי דרום לא באמת עזרה בפיתוח של אף אחד.

יובל 8 באפריל 2018

להתעלם מעובדות שלא מתאימות לך לתזה ואח"כ לנסות לגמד אחרים לא יגרמו לדברים שאמרת להיראות יותר טוב.

צביקה שרף אימן לראשונה במכבי דרום, אפשר לומר שהוא תרם אח"כ למכבי ת"א לא מעט (למעט בטור אליפויות אירופה).
אותו כנ"ל עודד קטש, שמכבי דרום היתה קבוצת הבוגרים הראשונה שלו. מאיפה בדיוק הנחרצות הזו שלך שמכבי דרום לא תרמה לו כלום? אין לה שום ביסוס.

גיל שלי 8 באפריל 2018

לא מגמד אותך אני פשוט מניח שאתה הרבה יותר צעיר ממני, אני זכיתי לראות את מכבי דרום ממש משחקת, זה היה ניסוי מעניין, היה כיף לראות שחקנים ישראלים במכבי, זה היה ניסוי שכשל ולכן גם נזנח.

יובל 8 באפריל 2018

זכיתי לראות אותם משחקים ואפילו הייתי במשחקים שלהם.
אגב, בית"ר ת"א רמלה בכדורגל זה גם כשלון בעיניך?

אורי 8 באפריל 2018

כמה שחקנים בבית"ר רמלה שודרגו למכבי?

איתמר 8 באפריל 2018

בשנים של חן ליפין ועמוס פרישמן היו דרבים גדולים בין מכבי דרום להפועל אריה.

גיל שלי 8 באפריל 2018

הפועל גליל עליון פתחה בשביל מכבי גם את קטש גם את הנפלד וגם את גור שלף, אפילו את ליאור אליהו, זאת הסיבה שאין מכבי דרום ולא צריך מכבי ב'. לגבי ביתר רמלה, עובדה שויתרו על זה, מעדיפים להשאיל

yaron 8 באפריל 2018

יובל, השאלה היא לא אם זה כשלון (זה לא), השאלה היא אם זאת הצלחה ושיש כאן קונספט ששווה לפתח.
אין לי ספק שקבוצה "ישראלית" בליגה תתרום לשחקנים, אני פשוט לא רואה את זה מחזיר את מכבי לגדולתה…

ירושלמי 8 באפריל 2018

גיל, הבעיה היא שאתה מחפש היגיון איפה שאין.

yaron 8 באפריל 2018

נתחיל ב +1 על התמונה :-)

כבר שנים שמכבי מזכירה לי את ההוא שמנסר את הענף עליו הוא יושב. לא היה יותר פשוט להשקיע את האנרגיות בשתי נציגות ישראליות ביורוליג? ואני לא מדבר על השנים האחרונות, אני מדבר על 15-20 שנה אחורה. אני בטוח שאם שימון היה מציב את זה לעצמו כמטרה הוא היה מצליח. זה היה עושה טוב גם לליגה וגם למכבי ועל זה הייתי נותן לו פרס ישראל…

חזרה ללוויתן – אני מנחש שבמכבי מאמינים שהתכנית שלהם מחזירה אותו בקרוב למים :-)

Gil - Zimbabwe 8 באפריל 2018

תמונה מגעילה, לא ראוי לדה באזר.

yaron 8 באפריל 2018

במבט ראשון ראיתי לוויתן שכבר לא יחזור למים ולזה בלבד התייחסתי.
במבט שני (בעקבות תגובתך) אני רואה שיש שם יותר מזה אבל אין לי מושג מה… אולי גיל יסכים לשתף מה בתמונה.

גיל שלי 8 באפריל 2018

לויתן מת שכבר התחילו לחלק את בשרו

גיל שלי 8 באפריל 2018

נועד להבהיר את מצב הגופה הנדונה

yaron 8 באפריל 2018

תודה, כך התייחסתי לזה, לוויתן מת. אין לי מושג אם כבר התחילו לחלק את הבשר של מכבי אבל קשה לי לראות אותה חוזרת למים.

MOBY 8 באפריל 2018

לעזאזל הלכתי לקרוא על מה מדובר.
לא הצלחתי להבין את ההגיון הכלכלי.
ולמה זה לא מסתדר עם סגל אחד של 15-18 שחקנים 8 זרים (באיזה תקציב שתרצה) ועוד 8-10 ישראלים (באיזה תקציב שתרצה).
אנא עיזרו לי.
לא מאמין שזה יקרה.

זינק 8 באפריל 2018

אין היגיון כלכלי.
מקצועי בלבד.

Lord Anthony 8 באפריל 2018

נראה לי שפיספסת את המטרה של המהלך הזה.
במקום מראש לנסות לזכות באליפות ולהצליח ביורוליג – ולהתבזות, עכשיו עוברים במכבי למוד של בינוניות מוצהרת – לא מנסים כדי לא להיכשל.

yaron 8 באפריל 2018

גיל,
האם במכבי סגורים על זה שזרים טובים יותר ממה שיש להם עכשיו יתלהבו מהקונספט?
ואם כן, האם יש להם תקציב לכך?
אני לא רואה אותם חוסכים כסף עם המהלך הזה. אני טועה?

MOBY 8 באפריל 2018

מה רע, יותר זמן בים….

עידו אלון 8 באפריל 2018

ניתוח עסקי קר:

אני אתייחס למהלך הזה בואקום, בלי פוליטיקה ודני וניקולה וכל הדיספאנקשיונל שרץ שם כבר שנים:

מה הלקוחות רוצים?
לפי קריטריון של נוכחות באולם הקהל רוצה אירופה ופחות אכפת לו ישראל.

מה המשמעות של זה?
מטרת העל שמכבי הגדירה לעצמה לפי המהלך הזה (וכנראה כנגזרת למה הלקוחות רוצים) היא הצלחה באירופה. כל דבר מחוץ ליעד הזה הוא משני (הליגה המקומית).

מה לומדים מהתחרות?
מכבי טוענת שניתחה את התחרות, ושהיא לא יכולה לנצח תחת האילוצים הנוכחיים. ומה אם במקום לבנות לרוחב, ישלמו יותר למספר זרים תותחים מוגבל? מכבי אף פעם לא ניסתה את האסטרטגיה הזו (למעט ניסיון ארויו הכושל). היא תמיד ויתרה על זרים טובים כשאלו הפכו ליקרים מדי.
אז הרשו לי לפקפק בכך שמכבי באמת לא יכולה לנצח תחת האילוצים הנוכחיים.

איזה עוד משמעויות יש למהלך?
צורך לנהל 2 מערכות במקביל. עבור קבוצה שהתקשתה בניהול מערכת אחת בשנים האחרונות. כנראה גם שינוי ארגוני על מנת לנהל את שתי המערכות כך שהראשונה (ישראל) תזין את השנייה (אירופה) בשחקנים מתאימים.

יש מסקנות מכל הג'יבריש הזה?
לא השתכנעתי שמכבי לא יכולה לנצח את התחרות בתנאים הנוכחיים – כי היא יכולה, לראשונה, לשנות את אסטרטגיית הרכש. ולא השתכנעתי שהניהול של מכבי יכול לצלוח את שתי המערכות והסנכרון ביניהן. אז גם לא השתכנעתי שהמהלך שהם מייחצנים הוא המהלך הנכון.

זינק 8 באפריל 2018

בהיבט הניהולי אני דווקא לא רואה בעיות.
תסתכל על זה כמו קבוצת נוער.
לדעתי זה דווקא נסיון מעניין שיכול לתת יתרון ביורוליג בשנה הבא. יהיו הרבה יותר אימונים והכנה, פחות התעסקות את מי להשאיר בחוץ ביום זה או אחר (ושוב, אני לא משוכנע ב 100% שהכוונה כאן אכן אמיתית ולא למטרות לחץ).
אולי דווקא זה פתרון שקבוצות גדולות כמו מכבי וים, יכולות ליישם ולסייע בפיתוח שחקן ישראלי (בהנחה ומפלס הלחץ מהליגה יורד למינימום ואני מניח שמהלך כזה לוקח בחשבון ירידה חזקה בליגה)

עידו אלון 8 באפריל 2018

אבל זה לא קבוצת נוער. עובדה שנוער כבר יש, וגם מכבי דרום והיסטורית בעצם כל הליגה היא פיתוח שחקנים למכבי.
אני גם לא רואה שהחוק הרוסי עשה דברים מדהימים לפיתוח השחקן הישראלי, אז אני בספק שקבוצה ייעודית תשיג את המטרה הזו.
בקיצור, אני לא רואה איך זו אופציה טובה יותר מהלחזיק סגל אחד לישראל ולאירופה, לצמצם בזרים תמורת זרים יקרים ואולי טובים יותר

ישי 8 באפריל 2018

זה כחלק מזה שהם פושטים רגל? זה הסיפור הספורטיבי הגדול של השנה?

בילבו באגינס 8 באפריל 2018

גיל אני ממש לא מסכים איתך. זה באמת רעיון מצוין. המצב של הכדורסלן הישראלי נמצא בשפל של כל הזמנים. אין שחקן ישראלי אחד (לא כולל מתאזרחים) ברמת יורוליג. (למעט כספי).
וזה בעיה גדולה כי אין לאוהדים עם מי להזדהות כי הזרים מוחלפים בקצב מסחרר , אז מכבי הופכת את הליגה למגרש האימונים שלה. אין שום סיבה להשקיע בליגה שבה 8/10 קבוצות ממשיכות לפלייאוף ולבסוף האליפות נקבעת על ידי משחק בודד. האמת שאם תהיה קבוצת ישראלים לגיטימית שמשחקת כדורסל חיובי יכול להיות שנראה אפילו קהל לא קטן שמגיע גם לליגה. אם תוך שנתיים שלוש נקבל עוד כמה ישראלים לגיטימיים דיינו.

יריב 8 באפריל 2018

גם העובדה שהזרים מתחלפים בקצב מסחרר היא החלטה של מכבי, או ליתר דיוק תוצאה של החלטותיה.

איציק 8 באפריל 2018

אני לא רואה זאת כדבר רע. הבעיה היא לא ההחלטה, כי אם ההליך. אם ההליך היה תקין וזו היתה ההחלטה היה לי הרבה יותר קל איתה. יש בה גם דברים טובים אך מהסיבות הלא נכונות. גם אם זה בחלקו תחזיקו אותי נגד המנהלת והיו"ר המטומטם של איגוד השחקנים (לו זה בכול מקרה לא יזיז) אז זה גם נכון. העיוותים של החוקים של המנהלת זועקים לשמים. רק מה, במנהלת מבינים שזה איום בלי שינים ולכן לא יזיז להם.
דבר נוסף, אחרי החלפת כל השחקנים והמאמנים האפשריים נשאר רק להחליף את הבעלים… משם המנהל המקצועי ימצא את הדרך החוצה לבד, רק שזה לא יקרה.

yaron 8 באפריל 2018

איציק, אין ספק שמדובר כאן בהתרסה ולא במהלך מחושב.
אף אחד לא מונע ממכבי לשחק בהרכבים שונים ולתת לעוזר המאמן לאמן בליגה.
אבל אז כאמור אין את אפקט ההתרסה…

איציק 8 באפריל 2018

בשום מקום לא כתבתי שהם חכמים. ועדיין יש שאלה האם זה יגרום לאחרים להצטרף אליהם במנהלת כי ידוע שיש כאלו שמסכימים אם הרבה מטענות מכבי. כמו-כן ברור שהחוק הרוסי וחוק הצעירים הוא הזוי ולא עובד בשום מקום וכמו עם הבדידים אנחנו נשארים עם הטמטום הזה.

יניר 8 באפריל 2018

מכבי תל אביב בכדורסל היא ממש תמונת מראה של מכבי חיפה בכדורגל. קבוצות כושלות שבהם ההנהלה לא מבינה שהיא הבעיה.
כבר אין רעיון שלא נוסה , אבל ממשיכים לנסות במקום להסתכל במראה

בלאנקו 8 באפריל 2018

גיל, חוסר הסימפטיה שלך כלפי קבוצת הכדורסל והנהלתה גורמת לאובר-ציניות למרות שמדובר במהלך שלכל הפחות שווה דיון ראוי.

אין ויכוח על זה ש:
1. הכדורסל בישראל נשלט על ידי הקבוצות הקטנות שיש להן אינטרסים שונים בתכלית ממכבי.
2. נקבעים חוקים שכל המטרה שלהם זה לפגוע בקבוצות הגדולות (כי ברור שהם לא מקדמים בסנטימטר את הישראלים).
3. מכבי לאורך שנים מנסה לשנות את השיטה אבל אין לה יכולת לעשות את זה דרך המנהלת.
4. אין 5 שחקנים ישראלים ששווים יורוליג (ובוודאי בלי מתאזרחים, שגם הם יוגבלו לי החוקים החדשים).

המסקנה היא שגם אם מכבי תביא את לברון, קיירי ואמביד עדיין לא יהיה לה סגל מספיק טוב בשביל צמרת יורוליג במתכונת הכל כך אינטנסיבית הזאת שמחייבת שימוש עמוק אל תוך הסגל, ולכן במקום להמשיך להיאבק בשיטה היא חייבת לחשוב אחרת. השיטה הנוכחית גוזרת עליה להיות בינונית גם באירופה וגם בישראל וזה מפספס את המטרה.

דווקא הרעיון החדש הזה הוא מקורי ומעניין למרות שיש בו הרבה סיכונים. ימים יגידו איך זה יעבוד אבל לדעתי שווה לנסות.

ואגב, כל האמור לעיל לא מוריד מזה שנעשו טעויות בעבר, וניקולה לא מנהל מקצועי טוב, ולמרות כל המגבלות מכיב הייתה צריכה לזכות בעוד קצת אליפויות בשיטת גביע… אבל הביקורת שלך על המהלך לא קשורה לדברים האלה ולא בוחנת את הדברים לגופם.

גיל שלי 8 באפריל 2018

וכתבתי בדיוק למה

בלאנקו 8 באפריל 2018

כתבתי את זה אצל פרנקו אבל אשאל גם אותך…

כולם גם ככה חושבים שהם בכיינים ואף אחד לא משתכנע שזה מנקה מישהו מאחריות;
המנהלת גם ככה נשלטת על ידי הקבוצות הקטנות שההצלחה של מכבי לא מעניינת אותן כהוא זה ולכן אין פואנטה ב"תחזיקו אותי";

אז מה הרעיון של המהלך לשיטתך?

גיל שלי 8 באפריל 2018

שידברו על איך דופקים את מכבי ולא על איך מנהלים את מכבי

yaron 8 באפריל 2018

אתה נותן להם הרבה יותר מדי קרדיט.
אם האוהדים אוכלים את הספין הזה שיהיה להם לבריאות…
לא יהיו שתי קבוצות נפרדות, יהיו שחקנים שמשחקים רק בליגה, שחקנים שמשחקים רק ביורוליג ושחקנים שמשחקים גם וגם.
בליגה יאמן עוזר המאמן.
התקציב במקרה הטוב ישאר כמו שהוא ולדעתי גם הרמה של הלוויתן :-)

גיל שלי 8 באפריל 2018

אנחנו מסכימים לגמרי ירון

yaron 8 באפריל 2018

בכל מקרה יש כבר שם לקבוצת הליגה – "מכבי פוקס עודפים" חחח
הקרדיט לאהרל'ה ויסברג / וואלה

בלאנקו 8 באפריל 2018

עזוב גיל… זה אג'נדה שהם מנסים לקדם כבר שנים ואף אחד לא קונה את זה ולא מתרגש מזה…

האמת מבאס שהשקעתי בתגובה ואתה לא עונה על שום דבר שכתבתי :)

ואוסיף עוד משהו לתגובה למעלה… מה אתה באמת חושב שצריך לעשות? אתה באמת חושב שיעזור אם יעיפו את ניקולה שנוא נפשך, יחליפו סקאוט או יביאו עוד מנהל?
(אם אסכם את עמדתי בנושא, אני חושב שהנהלה/בעלים הנוכחיים מעוררים הרבה אנטגוניזם ועשו מיליון טעויות אבל אני חושב שהם נלחמים מלחמה חסרת סיכוי ודווקא המהלך הזה יכול לעשות שינוי מעניין)

גיל שלי 8 באפריל 2018

ניקולה ממש לא שנוא נפשי, הוא פשוט לא הוכיח שיש לו כישורים סבירים של מנהל. אני חושב שדווקא התחילו עם כיוון נכון, צריך מנהל מקצועי חזק שלא שם קצוץ על הדיבורים של מועצת החכמים. צריך לבנות שלד באמצעות טיפוח צעירים מוכשרים. צריך לחשוב על יתרון יחסי ולפתח אותו.

MOBY 8 באפריל 2018

בלאנקו ושותפיו או כל מי שמחזיק בדעה ש…
"החוק הרוסי לא מקדם ישראליים".
האם היינו רואים את בלייזר/שמחון/זיו/בלאט וכן הלאה והלאה ללא החוק הרוסי?
לא רוצים חוק רוסי, לא צריך. 4 זרים בטופס (עדיף 3 אבל אני מבין שאני במיעוט), ומתאזרחים וזרים משלמים מס הכנסה רגיל ואז הליגה הישראלית תהיה ישראלית.

בלאנקו 8 באפריל 2018

נדמה לי שאפילו לדעת אלא שיזמו את החוק הרוסי ותמכו בו התשובה היא חד משמעית שבמבחן התוצאה החוק לא קידם ישראלים…
ולפני שהיה חוק רוסי היו שחקנים ישראליים משמעותית יותר טובים מהרשימה הבינונית שציינת.

MOBY 8 באפריל 2018

מי?
טפירו בן האלפיים גדל בתקופה אחרת של שני זרים, אליהו? זה כבר תחילת דור המדבר, וכספי היה חוזה מאוד ברור של דקות משחק.
אין ספק שארדיטי, חזן, ארי רוזנברג ואפילו תומר הגדול שטיינהאואר לא היו הופכים להיות מה שהם בלי דקות משחק.
צוברוביץ זה דוגמה לשחקן שבחיים לא היה רואה פרקט בלי חוק רוסי. היום הוא משנה זריקות ומונע חדירות לסל מכל הגארדים שמשחקים בליגת הגמדים שלנו.

איציק 8 באפריל 2018

נווו באמת, צ'וברוביץ' זו הדוגמא להצלחת החוק הרוסי? במקום נורמלי צ'וברוביץ' במצבו הנוכחי לא היה רואה פרקט. שחקן יותר מוגבל ממוגבל גם מבחינת יכולות טכניות וגם מבחינת הבנת משחק. הגיע לכדורסל בשל מבחינה פיזית עם ניתור שתי רגלים שאליה לא רגילים בכדורסל הישראלי, אבל להבדיל מהחלום לא הצליח לפתח יכולות אפילו סבירות. אם זו ההצלחה של החוק הרוסי, אז זו העדות הכי גדולה שהחוק הרוסי זה כישלון, שמאפשר אפילו לכאלו לשחק.

MOBY 9 באפריל 2018

ובכל זאת לצערנו או לשמחתנו או לשמחת הבנק שלו (הוא לא כל כך יקר… אין לו סוכן מהמרכז שמצליח להכניס אותו לנבחרת הגמדים שלנו שמשגעת את אירופה עם הכדורסל החדשני שלה) הוא הסנטר הישראלי הטוב בנמצא, משום מה כל קבוצה ששיחק הגיע הרבה יותר רחוק מציפיות הפרשנים, והתשבוחות להגנה….

איציק 9 באפריל 2018

הוא שחקן הגנה גרוע, ושום קבוצה לא מגיעה איתו רחוק יותר בגללו. זלמנסון, שחקן מוגבל פיזית הרבה יותר טוב מצ'וברוביץ'. לספר שהוא הסנטר הטוב בנמצא מסביר את המצב העגום של הכדורסל הישראלי ולא משהו טוב על צ'וברוביץ'.

MOBY 9 באפריל 2018

הוא השחקן הישראלי היחיד שמשנה זריקות של שחקנים שחודרים מולו, והיחיד שיוצא גבוה על השחקן שלו בפיק & רול, כמו שצריך (אם המאמן משחק הגנה בליגה הישראלית).
וזלמנסון יכול להיות הרבה דברים, סנטר הוא לא, ובטח לא יכול לשמור על משהו באזור חיוג 2.03 ומעלה.

איציק 9 באפריל 2018

זו בדיוק הנקודה, זלמנסון הוא לא סנטר (בליגה הישראלית הוא כן כי לא לימדו אותו שום דבר אחר והוא לא יודע שום דבר אחר), ועדיין הרבה יותר טוב מצ'וברוביץ' כסנטר. מסיים יותר טוב מתחת לסל, קולע טוב יותר ברחבה, מגוון תנועות גדול יותר, ובהגנה לא פחות טוב כי מצד אחד לא מסוגל לחסום ומצד שני לא קופץ על כל הטעייה ולא מבצע עברות שטותיות על ימין ועל שמאל מה שמגביל אותו מהר מאד.

MOBY 9 באפריל 2018

איציק לדייק (מאתר המנהלת אני לא באמת עוקב אחרי אף אחד מהם השנה),
שניהם משחקים כמעט את אותו מספר דקות 19.1-19.2 זלמנסון עושה בממוצע 3 עברות בזמן הזה, צוברוביץ 2.2 צוברוביץ מאבד חצי (1.5) וחוסם 1.1 למשחק, מקום שמיני בליגה אלכסנדר וטיוס (1.2) לפניו (0.1 יחסום הזלמן). לעומת זאת הזלמן יקבל על הראש 0.5 חסימות למשחק (רביעי מבין הישראלים) הצ'ובקה יקבל רק 0.2 וזה בליגת הענקים שלנו.
בנקודות זלמנסון טוב יותר.
צוברוביץ הוא השחקן השישי בחשיבותו בקבוצה במקום השלישי. זלמנסון הוא השביעי בקבוצה במקום ה-10.

איציק 9 באפריל 2018

מובי (כשאני כותב באנגלית הוא חושב שאתה ספאם),
נשאל ככה – יש בחירות לשתי קבוצות. אתה בחרת 11 שחקנים ואני בחרתי 11. נשארה בחירה אחת לכל אחד מאיתנו ועכשיו תורך. נשארו בחוץ רק צ'וברוביץ' וזלמנסון לבחירה. בשבילי אני מקווה שתבחר בצ'וברוביץ'. בחור שאין לו מושג מה לעשות בהתקפה כי כשמוסרים לו לא מקבלים שום תפוקה חיובית של מסירה יעילה בהתקפה (זלמנסון חלק מההנעה), קבלת החלטות על הפנים ומסיים גרוע למרות יכולת לעלות מעל כל שחקן.
ואם על סטטיסטיקות מדברים אז בין הישראלים, זלמנסון 20 במדד וצ'וברוביץ' 30 ובהפרש סביר, אבל כיוון שלא היו לי חשובות הסטטיסטיקות שאתה ציינת, גם סטטיסטיקה זו לא חשובה ולכן לא אציין אותה ;)

אנונימוס 8 באפריל 2018

כלכלית המהלך לא משנה, כי יחסכו כסף על ישראלים יקרים שילך לזרים זולים (בלי מסים) וישראלים זולים.
ציבורית זה לא באמת משנה גם. התקשורת תלעג (ובצדק) ואוהדי שאר הקבוצות נקרעים מצחוק (ובצדק). אבל אוהדי מכבי ברובם כבר אחרי עשור שמטפטפים להם שרק אירופה חשובה, אז להם אכפת רק מהצלחות ביורוליג ותו לא (הפרחים לברתולומיאו והשריון).
מקצועית זה גם לא משנה, כי ממילא מכבי משחקת עם אסופת זרים בינוניים מחוזקת בישראלי פה ושם ביורוליג. בליגה זה משנה לשאר הקבוצות כמובן.

מה שמשנה זה מה שגיל כתב – פדרמן וויצ'יץ ממשיכים לקבוע.הללויה. ואני אומר – שמישהו יתן להם כבר להדליק משואה דאם איט! אני מצדיע להם.

מתן 8 באפריל 2018

רציתי להגיב על כל הפוסט אבל אז הגיעה השורה האחרונה, וזאת בדיוק הנקודה אליה צריך להתייחס. הנהלת מכבי פשוט מחפשת כתובת חדשה להפיל עליה את האחריות לכשלונות שמגיעים שנה אחר שנה, אין באמת סיבה אחרת למהלך המוזר הזה, שלדעתי ברור לכולם שלא יעזור למכבי בשום צורה שהיא.

יניב 9 באפריל 2018

יש להתייחס כאן לדעתי ל2 דברים שונים.
הראשון זה מה שגיל מציין שבו אין ספק שהנהלת מכבי מנסה להסית את הדיון מהכישלונות שלהם למקום אחר וכמובן על הדרך להאשים את הקרן החדשה סליחה את המנהלת בכשלונות.
הדבר השני זה להתייחס לרעיון עצמו(שכמובן לא ייצא לפועל)אבל פה יש עניין שדווקא הנהלת מכבי כן רואה את העתיד והעתיד הוא שהיורולויג יהפוך למעין NBA שבו הקבוצות ישחקו רק במסגרת הזאת.לדעתי לשם זה יגיע עוד כמה שנים ופה מכבי יכולה להיות הראשונה שמוכנה.להעמיד קבוצה רק ליורוליג יש המון יתרונות,אתה יכול להעמיד סגל קצר יותר,מאומן יותר וטוב יותר,העניין שאתה צריך בשביל זה כסף ולכן זה לא יקרה

בלייק 9 באפריל 2018

זה קצת כמו השלב הזה שהטיטאניק התפרקה לשני חלקים גדולים, והקפטן הציע שהם ימשיכו כשתי אוניות נפרדות

היסטוריון של ספורט 10 באפריל 2018

לדעתי מדובר במהלך דו שלבי של מכבי לפני הצטרפות לאדרירטית .

Comments closed