הפסד של פאניקה

איך אמר המפקד הסורי, החדשות הטובות הן שמחליפים תחתונים, הרעות הן שזה ביניכם לבין עצמכם.

כבר מההרכב אתמול היה ברור שמכבי לא הולכת לנצח את המשחק. אם ננתח את הסיבות להפסדים מול הפועל חיפה ומול נתניה, הבעיה לא היתה במערך שלושת הבלמים, הבעיה היתה בחוסר היכולת להבקיע ממצבים נוחים, וסף השבירה המנטלי הנמוך. ג'ורדי כנראה לא זכר את החצי הראשון מול הפועל חיפה, חצי בו מכבי היתה אמורה להבקיע שמונה מאות שערים, והפועל חיפה לא עברה את החצי. הוא גם לא זכר כנראה שאת השערים של מכבי נתניה בחצי הראשון בישל באבין, והקבוצה בעיקר וידאר פשוט החמיצה מצבים שאין להחמיצם. ג'ורדי צדק כל הזמן שמכבי משחקים טוב רק במערך שלושת הבלמים, אז במשחק הכי חשוב של העונה, משחק ההזדמנות האחרונה, הוא עלה עם ארבעה בקו האחורי. לשנות כדי לשנות, לא כדי להשיג משהו מוגדר.

*

אם ננתח את הבעיות של מכבי מאז הנצחון על הפועל חיפה, הרי שמכבי לא הבקיעה מספיק ממצבים נוחים, ולא עברה בשלום את הדקות הקשות. אבי ריקן דעך ממשחק למשחק מאז המשחק הזה, בלקמן יחד איתו, וידאר וראייקוביץ' אבדו את הבטחון. לפני המשחק אני חשבתי שצריך לאור עובדות אלה, ואני הולך לכתוב פה משהו שאני שונא שפרשנים עושים אותו, אבל אני ממש לא פרשן, חשבתי שצריך להכניס את אצילי במקום ריקן, ואת קאניוק במקום גולסה, בתוך אותו מערך בדיוק, יודעים מה אפשר גם להוריד את גולסה לעמדה של דור פרץ, ושדור פרץ יחליף את באבין.

מה היו הנימוקים? קאניוק במכבי פתח תקווה שיחק את ה50:50, הוא שחקן אגרסיבי שיודע גם להבקיע, וגם לבעוט במצבים נייחים. כאשר השדרה של מכבי מורכבת ממיכה שלא מסוגל להבקיע, דור פרץ שלא מסוגל להבקיע, וגולסה שלא מסוגל להבקיע, יש יותר מדי שחקנים שלא מסוגלים להבקיע בקישור, כלומר מעט מדי אפשרויות להבקיע פרט לחלוצים. היחידים במכבי שמסרו לגולים היו מיכה ודסה, גולסה לא יצר מצבים ולא הבקיע, כנ"ל גם דור פרץ. לכן היה צריך להביא שינוי אמיתי ולזרוק למערכה שחקנים שמסוגלים, ואם יש משהו אחד שאנחנו יודעים על אצילי, הרי זה שאצילי היה מסוגל גם להבקיע וגם לבשל, אנחנו גם יודעים שקניוק בפתח תקווה היה מסוגל. ריקן מאז הפועל חיפה איבד את המסוגלות הזאת, גולסה לא הפגין אותה כל העונה, דור פרץ משחק רחוק מדי מהשער כדי שנבחן את זה.

*

מה ג'ורדי עשה? הוא רצה שינוי, אבל לא היה מוכן ללכת על דברים שהוא לא מכיר, לכן שינה בשיטת הבדיחה על הצבא הסורי, החדשות הטובות הן שמחליפים את התחתונים, החדשות הרעות הן שאתם מחליפים אותם ביניכם לבין עצמכם. בכך שג'ורדי עבר למערך של 4:3:3, הוא אמנם ריכז את דסה ומיכה באגף ההגנתי החלש של באר שבע, אבל למעשה הוציא את דסה ממשחק ההתקפה של מכבי. בצד השני הוא הרכיב את אופיר דווידזאדה, שחקן שהפעולה ההתקפית הטובה האחרונה שלו העונה היתה המסירה לקיארטנסון באוסטריה. אה, הוא גם בנה כנראה על השילוב המופלא של אלירן עם אופיר, שילוב שמרגע שהופיע, רק מחק את אופיר דווידזאדה לחלוטין מעל פני המשחק. כדי להוסיף חטא על פשע, גם גולסה התערבב שם בצד שמאל, וכך לא נוצר שילוב אחד נורמלי בצד הזה.

עוד דבר שהשינויים של ג'ורדי השיגו היה משחק הגנה נורא. באר שבע לא באו במחשבה של איך לבנות התקפות, אז ג'ורדי הקל עליהם בכך שהעלה מערך הגנתי שגרם לכל מסירה של באר שבע בחצי של מכבי, לייצר מצב. הגול הגיע מהתקפה הכי פשוטה שיש, חטיפה מדור מיכה ליד קו האמצע, אלוהים יודע איפה היה דווידזאדה, וממן היה חופשי ומאושר לקבל מסירה נחמדה ממיכאל אוחנה, מסירה שאף אחד לא ניסה להפריע לה.

*

בקיצור, ג'ורדי פשוט סמך רק על האינטואיציות של ג'ורדי, הוא ידע שצריך שינוי, אבל לא היה מסוגל לעשות את השינוי האמיתי, לא היה מסוגל לנסות משהו חדש באמת, פשוט חזר אחורה לדברים שלא עבדו, ואמר לעצמו אולי זה יעבוד כי אני נורא רוצה, משום מה זה לא עבד. המשחק הזה היה המשחק הגרוע ביותר של מכבי העונה, וזה לא בגלל שהשחקנים לא רצו. אלירן עטר בעשר הדקות הראשונות עשה יותר קילומטרז' בהתרוצצות בין הבלמים, מכפי שרץ בכל העונה עד למשחק הזה יחד. אבל כשאנחנו מחזיקים כדור מאתיים אחוז מהזמן, אין צורך בלחץ על היריבה, וכמו שראינו מכבי גם לא היתה מסוגלת לייצר שום דבר בעצמה, ולא מחוסר בריצה. מיכה שיחק כאילו אנחנו עדיין בשיטת שלושת הבלמים מאחר ובתחילה כאשר שיחק בכנף ימין הוא פשוט בוטל לחלוטין ואיבד כמעט כל כדור. כאמור מיכה לא רק בוטל אלא גם ביטל את דסה. משחק ההתקפה שלנו היה בנוי על גולסה ורודריגז, והם לא הצליחו לייצר דבר, חוץ מלמסור מדי פעם לאלירן ואז הוא לא הצליח לייצר שום דבר. התקווה היחידה שלנו היתה לנצל שחקני הגנה מאוד לא טכניים של באר שבע, לזכות בכדור כתוצאה מלחץ על ההגנה, אבל משום מה לא נתנו להם הזדמנות להחזיק בכדור, אלא התמזמזנו עם הכדור במשחק התקפה הכי לא יעיל שראינו לא רק העונה.

*

כמובן כדי להדגיש לנו את צורת המחשבה של ג'ורדי, קבלנו את ריקן כחילוף ראשון במקום רודריגז, למרות הדעיכה האיומה של ריקן בחודש האחרון, והמתאבן האמיתי היה שוב ברק יצחקי כקשר קדמי, חילוף שגמר את עשר הדקות היחידות בהן שיחקנו כדורגל אחרי ההרחקה של בן ביטון.

*

בבאר שבע ברק בכר הראה שהבעיה במכבי לא נעוצה בהרכב השחקנים, אלא במסגרת שלא קיימת. חאתם עבד אל חמיד לא נהיה בלם ענק אתמול, לואיי טהא לא מסוגל לתרום התקפית דבר, אורן ביטון לא נדרש להפגין יכולות הגנה, ברק בכר לקח הרכב הכי חלש שהיה לו בשלוש העונות שלו בבאר שבע, וייצר נצחון קל על מכבי, בלי להדרש לכלום. הוא לא היה צריך לשחק כדורגל, כי מכבי נתנו לו את המשחק, כל מה שהיה צריך זה לבנות מסגרת שתנצל את זה, וזה מה שבאר שבע עשו.

יש שיאמרו שברק יצחקי לפחות הפגין לב בבושידו שלו לאחר ההשפלה של וואקמה עם הכדור ליד דגל הקרן במשך שעה וחצי בלי שאנחנו מצליחים לחלץ ממנו את הכדור. אני ברגע שברק יצחקי התחיל לחנוק את איינבינדר קמתי ויצאתי מהמגרש. זה לא הלב שאני רוצה לראות מהשחקנים שלי. זה בדיוק התמונה המשקפת של ג'ורדי כמאמן. כשלא הולך, כשהולכים לאבדון, עושים משהו כדי לעשות, כדי לרצות את דעת הקהל, כדי לשחרר את העצבים והלחץ, לא משהו שתורם קונסטרוקטיבית למשחק. ההתפרצות האומללה של ברק יצחקי היא בדיוק העונה של מכבי. זה המעשה הלוזרי של מישהו ש"אכפת" לו. לג'ורדי מאוד אכפת, הוא לוקח מאוד קשה את ההפסדים האלה, ומה שהוא מייצר מהאכפתיות הזאת זה בדיוק הקפיצה של ברק יצחקי על איינבינדר. אגב ברק, אתה צריך לשפר מאוד את יכול החניקה שלך, הפגנת טכניקה לקויה של סליפר הולד.

*

עונה אבודה, אבל לפחות ראינו אתמול בזכות ברק בכר, שאין בעיה לקצץ את התקציב בחצי, אפשר לקחת אליפות בישראל עם שחקנים לא מאוד מוכשרים, מה שצריך זה לתת להם מסגרת נכונה, צריך את אלה שיודעים לעשות משהו בהתקפה, ואת אלה שיודעים מה תפקידם בהגנה. ההבדל בין מכבי לבאר שבע, הוא בדיוק ההבדל בין גולסה לאיינבינדר. גולסה שחקן "טוב" יותר, הוא יחלץ יותר כדורים, הוא מסוגל להוביל את הכדור טוב יותר, הוא יחשב מוכשר יותר כמעט אצל כולם. אצל ברק בכר איינבינדר תורם לבאר שבע בעמדה של גולסה, פי מליון ממה שגולסה תורם למכבי, זה הסיפור של העונה הזאת.

ג'ורדי כמאמן הצליח לאבד אמון בסושיץ' במקום להפוך את הזר היחיד שהביא עם כישורים כלשהם, להיות גורם תורם בקבוצה. ג'ורדי הצליח לוותר על שחקן ההכרעה שמכבי רדפה אחריו כל כך, ולא לתת לו סיכוי להשתלב במשחקים המכריעים כשהכל לא הלך, וכן אני מדבר על אצילי. ג'ורדי לא היה מוכן לבדוק מה קניוק שווה, למרות שראינו מה ריקן נהיה, וגם שגולסה משחק ללא תרומה התקפית ראויה במשך כל העונה. ג'ורדי תמיד יעדיף את המוכר לו על פני הלא נודע, זה נכון לג'ורדי המנהל, אבל אצל ג'ורדי המאמן זה פשוט חיסל את הקבוצה.

עוד אכתוב פוסטים על מה שיקרה בעונה הבאה, המצב לא עגום כפי שהוא נראה, אבל הישג אחד ג'ורדי השיג אתמול, הוא הפך את השפל בטרנר לשפל השני בעוצמתו העונה, מה שהוא עשה אתמול התעלה על מה שעשה בטרנר בכל מובן אפשרי.

דיס איז בכר
האלופות בארצן

51 Comments

רן 10 באפריל 2018

מכבי השנה נראית כמו הקפטן שלה.
מוכשרת וכשמצליח לה זה נראה טוב.
אבל חסרת אופי פרווה ולוזרית

dn 10 באפריל 2018

זה הסיכום

רייקו- לא מביא נקודות, לא עדיף על חיימוב.
דסה- מאז שמתעסק בחוזה, לא פוגעץ
באבין- געגועים לפיליפנקה, לגרסיה ולבלם שיכול לזוז.
טיבי- דוד אמסלם צדק.
דוידזדה- יותר גרוע מבן-הרוש, ההצלחה בחיפה.
דור פרץ- נחמד אך רק עד מחצית המגרש.
גולסה- גול(זה) לא יהיה.
מיכה- אוי לקבוצה שהוא אמור להיות הקפטן שלה או שחקן מוביל.
רודריגז- ריאל מדריד מכחישים כל קשר אליו, שחקן חילוש.
בלקמן- פוטנציאל שמתעסק בליפול בלי להביא פנדלים.
קירטיאנסן- זה לא הוא, זה האח התאום הלא מוכשר שלו.
יצחקי- חוץ מלו ולגורדי לכולם ברור שהוא כבר פרש מזמן.
עטר- פול גז בניוטרל.
ריקן- מאז החוזה החדש נמצא בחוף מציצים.
בטוקיו- נעלמו עקבותיו אבל לא נורא.
קניוק- מי? גורדי לא מכיר.
אצילי- עיצבן את גורדי ונענש בלצפות מהספסל בקבוצה משמימה.
שפונגין- נו באמת.
ייני- היה קפטן? לאן הוא נעלם? לא רואים ולא שומעים.

גורדי- היה טוב וטוב שהיה.
חבל שככה יזכרו אותו. הכל חוץ ממאמן.

שכחתי מישהו? מגיע לו

אחד העם 10 באפריל 2018

הכל נכון, אבל אבל תפקודו הכושל של המאמן הוא לא חזות הכל.
מי שתולה את כל האשם במאמן, טומן ראשו בחול.
דוגמא קטנה: הקבוצה בועטת הכי הרבה לשער בליגה, אבל לא מצליחה לכוון כדורים למסגרת שער של 6 יארד על 6 פיט. נתחיל מזה
אנחנו במגמת נסיגה. לפני שנתיים הפסדנו אליפות שני מחזורים לסיום, לפני שנה ארבעה לסיום, השנה כבר בתחילת הפלייאוף.

איציק 10 באפריל 2018

ואחרי כל זאת, לא נראה לי שהמאמן אשם בכול גם למנהל המקצועי של השנה שעברה ושל השנה הזו יש חלק באשמה. מישהו לא הרכיב משהו כמו שצריך, אולי לא רענן או לא ניער היכן שצריך.
באר-שבע, אם תיקח אליפות, תיקח את אחת האליפויות החלשות שנלקחו זה שנים. אם קבוצה אחרת תיקח אליפות אז צריך לסגור את הליגה. מישהו אחר זה או מכבי תל-אביב והיא מתעקשת שלא, או בית"ר, ואם קבוצה בבעלות טביב עם יכולת הרס עצמי תיקח, אז זה בכלל הזוי.

שלו 10 באפריל 2018

באר שבע תיקח אליפות כי היא קבוצה מאומנת.
זאת הליגה והיא לא יותר חלשה מהשנה שעברה או קודם.
היא תמיד כזאת חלשה.
ונכניס את סיפור שיר-צדק לפרופורציה, הוא לא בלם כזה גדול (בהופעות שלו בתחילת השנה באירופה הוא לא היה טוב.
ב"ש בנתה לעצמה אלטרנטיבה טובה מאוד השנה לעמדה.
אם ויטור היה בריא זה היה נגמר מזמן.

איציק 10 באפריל 2018

שיר צדק כשלעצמו לא היה כל כך טוב, הבעיה עצמה לא היתה בלהסתדר ללא שיר צדק אלה להתמודד עם האירוע מסביב שהוא לכשעצמו חריג ולא נעים. הרי אותו הדבר אפשר לכתוב על ברדה, הוא כבר לא תרם על המגרש, אבל האירוע היה בעייתי. אולי כיוון שלא היו כל-כך קריטיים היה אפשר להסתדר בקלות רבה יותר.
לגבי החולשה של הליגה, אני חושב שב-4-5 שנים אחרונות האלופה היתה חזקה משמעותית מזו שתיקח השנה, ולא משנה מי תיקח.

MOBY 10 באפריל 2018

זה כי לא החתמתם את זלמנסון.

איציק 10 באפריל 2018

:-)
וגם את צ'וברוביץ'

אלון3131 10 באפריל 2018

אפשר להגיד ששיר צדק לא היה טוב עד מחר, בפועל הוא שיחק 95 אחוז מהדקות של עונה שעברה בהגנה הכי טובה בליגה.

השנה שהוא שיחק הייתה לו תקופה קצת פחות טובה באירופה, אין שום סיבה שהוא לא היה מתאושש וממשיך להיות בלם מוביל בליגה.

שלו 10 באפריל 2018

גם היום הם ההגנה הכי טובה בליגה.

אלון3131 10 באפריל 2018

נכון, בעיקר בגלל השיפור האדיר שטהאא עשה השנה.

שצדק יחזור בהנחה שב"ש מביאים בלם זר יהיה לו קשה מאוד לתפוס מקום בהרכב.

עדיין, עד להשנה צדק היה בטופ של הבלמים בארץ(לא שזה תחרות מאוד קשה אבל עדיין)

ניר 10 באפריל 2018

גיל, הניתוחים שלך מאוד מתנקדים במגרש עצמו, אבל אותו הרכב יכול להיראות טוב או גרוע בהתאם למצב מנטלי כזה או אחר. אני עדיין חושב שהסיבה העיקרית שהקבוצה פרקה עול קשורה בהכרזה על העזיבה של ג׳ורדי, ולדעתי זה לא הסוף. עד סוף העונה הקבוצה תמשיך לאבד נקודות וצלם ומלאכת השיקום תהיה לא פשוטה בעונה הבאה.

יש שני דברים חשובים בחיים, עיתוי וטיימינג.

גיל שלי 10 באפריל 2018

מותר לנו לא להסכים, אנחנו מאוד לא מסכימים

ניר 10 באפריל 2018

לדעתי זה נובע מהפרוטסטנטיות שלך, שהיא ניסיון למצוא סיבה שהיא רציונלית מאוד לצורת המשחק של מכבי תל אביב. בעיניי מאחורי הכישלון הזה שיש לו הסברים רציונליים על המגרש, יש יסוד עמוק יותר, פסיכולוגי.

שוב, זה לא שאני טוען שההסבר שלך לא נכון, כל מילה נכונה, פשוט חושב שיש עוד משהו.

גיל שלי 10 באפריל 2018

אני חושב שלאופי יש חשיבות אדירה בכדורגל, למה שאתה קורא פסיכולוגיה, גם. אני חושב שחלק מההצלחה של מערכת, של מאמן, היא לבנות אופי לקבוצה, אני לא חושב שמסיבת עיתונאים בה הוצהר את מה שכל מי שבמכבי יודע חודש אם לא יותר, זה משהו שמשפיע על אופי ופסיכולוגיה, אופי שלא היה קיים ופסיכולוגיה שראינו כבר בטרנר שמדובר בקבוצה פריכה.

ניר 10 באפריל 2018

הקבוחה הפריכה הזו חיברה אחר כך כמה משחקים לא רעים. זה נכון שאם הקבוצה היתה חזקה, היא היתה מנפנפת את האירוע בזה וממשיכה קדימה.

האמת, זה בדיוק ההבדל בין באר שבע למכבי תל אביב.

אבשלום 10 באפריל 2018

בשבוע שעבר אני ושדמי עלינו על זה שהקבוצה הזו היא כמו הקוסם מארץ עוץ: חבורה של דחליל בלי מוח, איש פח בלי לב, ואריה בלי אומץ, שצועדים כולם על אבנים מזהב. ורק אנחנו האוהדים כמו דורותי צריכים ללכת עם החבורה הזו…
מאוד הייתי רוצה לראות את הסטטיסטיקה שלנו מתחילת הסיבוב השני (החזרה של דסה ומיכה) עד הפציעה של שרן ואחריה. כי אני חושד שהוא השכל והלב היחידים בקבוצה הזו. כל האחרים משחקים כמו שחקנים משלימים בקבוצה שאין לה בעל בית, וזה מעיד על חוסר שכל (ולב) בעמדה שבנתה את הסגל וקובעת את ההרכב.

שלו 10 באפריל 2018

אלוהי הדברים הקטנים.
אי אפשר לקחת אליפות כאשר אתה בועט בדלי כל פעם מחדש. 0 מ9 בשלושה משחקים בדרך ל 0 מ 12.

אי-אפשר לקחת אליפות אם אתה לא יודע להפוך פיגור ליתרון.

אי אפשר לקחת אליפות כשבקבוצה שלך יש פרחחים ומה שטב"ח ויצחקי הראו אתמול היה פרחחות. בעייני הם לא ספורטאים, מי שלא יודע להפסיד לא ידע לנצח. מה שעשו אתמול זה לא היה כדורגל (ולא בפעם הראשונה).

מאמן זה מקצוע, אין קיצורי דרך, זה לא מספיק לדעת כדורגל, צריך גם לדעת להסביר אותו, ולכיתה טיפולית.
הקבוצה לא מאומנת ולא יודעת להגיב.

בסוף צריך שיהיה מי שיודע לשים את הכדור ברשת.

עידו 10 באפריל 2018

כמו שחשבנו אחרי מסיבת העיתונאים, וכמו שאומר המם המוכר. זה יכול להיות הצלחה מסחררת, או ברוב הסיכויים, כישלון אדיר.
ההודעה על העזיבה היתה ג'נטלמנית, אבל זה חסר משמעות בכדורגל שלנו. השחקנים רואים בוס שהוא לא הבוס שלהם יותר, ואיבדו בו ובמערכת אמון וביטחון. הלא נודע מאיים עליהם, לא מדרבן אותם. זה מה שראינו מול הפועל חיפה ונתניה.
הפעם נראה שהם קצת רוצים, אבל ג'ורדי פשוט לקח את זה מהם. ההרכב שעלה, במטרה להפתיע את בכר, פשוט היה ביזארי. אז הניתוח הצליח, והחולה מת. בכר הופתע, וניצח.
לא ראינו אתמול שום ניצוץ לכך שהקבוצה התאמנה על צורת המשחק הזו.טבח עדיין טבח, באבין שהיה נוראי במשחקים האחרונים שיחק, וטיבי ירד לספסל משום מה.
דווקא השילוב של מיכה ודסה היה אחד הטובים שלנו בשנים האחרונות והוציא מהשניים את המיטב – אבל לא השנה. מיכה קיבל תפקיד חופשי על המגרש, וככה הוא אמנם מניע הרבה את הכדור, אבל למעשה מאבד את רוב האפקטיביות שלו, עמודת בישולים לא אופיינית. גם את מה שהיה טוב ג'ורדי לא השכיל לשמר.
ומה עוד יש להוסיף על החילופים וניהול המשחק? ביטל לגמרי את הרכש שהוא עצמו הביא השנה – אצילי וקאניוק.

פנייה למומחי הסטטיסטיקה – כמה בעיטות מחוץ לרחבה פרץ וגולסה הצליחו לכוון למסגרת השנה? מתוך כמה?

יצחקי וטבח דואגים לחוזה הבא שלהם והתחילו לעשות קולות של "מכביסטים" – כאלה שמדברים על מכביזם וכמה זה חשוב להם ולקהל.
אם יש מישהו שם שדואג לעונות הבאות – הייתי מתחיל להריץ הרכבים שנראים ככה. מוצא דרך שבה אצילי, מיכה, טיבי,גולסה,ריקן ופרץ יכולים לשחק יחד. זו כנראה נקודת הפתיחה שלנו לעונה הבאה, וממנה צריך להתחיל כבר עכשיו.

יואב 10 באפריל 2018

תמוה הסיפור הזה. מדובר באדם אינטילגנטי שחי כדורגל מגיל 0 ולא מצליח ללמוד מהטעויות שלו. הרי מעבר לחוסר הניסיון, יורדי הביא לשולחן מעלות רבות- היכרות עם הסגל והליגה, כריזמה, ביטחון, אהדת הסגל אליו. אז בסדר אם טאקטית הדברים צלעו בהתחלה. זה השתפר תוך כדי תנועה ואני מצפה לעקומת למידה. לניסיון שמצטבר. ממש תמוה אלא אם כן מדובר בעקשנות פתלוגית.
לפתוח כך את הפליאוף זה מביש ורופס וזה הדבר האחרון שהייתי מצפה מקבוצה שיורדי אחראי עליה. וול, תמיד יש הפתעות בחיים.

יניב פרנקו 10 באפריל 2018

קרויף אדם מאוד מאוד ריגשי, מופנם ויצרי, לא סתם ההצלחה שלו הייתה שהיה זר למערכת כולה, השנים בישראל הפכו אותו לישראלי ולמכביסט, התחבר ריגשית להכל אצלכם, כרגע הכל מתרסק אצלו, עשו איתו את כל הטעויות בשנה האחרונה.

יואב 10 באפריל 2018

אולי אתה צודק בניתוח האישיות.
בכל מקרה, גם האופטימים לא נתנו לו שש שנים. וזה הרבה בכדורגל ומה אנשים מצפים? שהוא יהיה פה לנצח?
אני עדיין חושב שלמנות אותו למאמן, היתה החלטה סבירה לאז. ואני לא חושב "שעשו איתו את כל הטעויות", כי אני יודע שהכל היה הדדי.

יואב 10 באפריל 2018

וצריך לזכור שיורדי עמד ביעד הראשוני והנתחלתי של העונה- בתים באירופית. למכבי לא היה ממש זמן להתארגנות ליום של אחרי. זאת היתה החלטה סבירה.
עכשיו יש לה זמן.

יניב פרנקו 10 באפריל 2018

אתה לא מבין אותי.
אני חושב שיש לו את הבסיס להיות מאמן טוב.
אבל ברגע ששמו אותו מאמן היה צריך לתת לו לנהל את זה עד הסוף, אני בניגוד לאלפסי לא חושב שעשו לו בכוונה, אבל אני לא חושב שנתנו לו את הכלים להצליח כמאמן.
ברמה המקצועית האיש לא מאמין בצעירי מכבי ויש לו ״טעם יקר״ – אם הלכו עליו כמאמן היה צריך להבין שלשם הוא מכוון – אוסקר , סוזה, פאקו, כל המוצלחים אצלכם היו ״מורים״ – קרויף הוא ״מצביא״ – אם יש לו איכות הוא יסחוף אותה קדימה, אבל הוא לא אחד שמלמד ופותר בעיות ומשנה תפקודים.
ושוב אומר, הבסיס שלו כאיש כדורגל מצוין.

יואב 10 באפריל 2018

מסכים איתך, ממש לא בכוונה. אבל מה הכוונה לתת לו את כל הכלים? רכש? הוא רצה את מקלארן וקיבל. יש לו את הצוות הגדול והיקר בתולדות מכבי. הוא עצמו ישב על משכורת פצצה. מה היה חסר ליורדי שהוא לא קיבל?
אנחנו יודעים עכשיו על שוט הפייר פליי ומבינים למה הלכו על השאלות והעברות חופשיות. אבל אתה יודע- בטוקיו מרוויח 400. זה טעם יקר(והוא קיבל אותו). עלי מוחמד שהיה מתחת לאף אולי מרוויח רבע.
איזונים ובלמים נדרשים לעיתים בקבוצות כדורגל אלא אם כן אתה פרגי(:

יניב פרנקו 10 באפריל 2018

איזונים ובלמים בהחלט, מכבי מאוד מאוד שמנה, אני לא מאושר מבעיית המזומנים הנקודתית שלכם, המושאלים שלכם עם מאמן סטייל פאקו זה איום ונורא מבחינתי.
אבל לגביי קרויף והפייר פליי – צורת החשיבה הנוכחית שלו לא עומדת במונחי הפייר פליי , זה מקור הבעיה.
לפני שש שנים זה בדיוק מה שעשה – אבל אז לא שמו עליו את סך הציפיות הזה – הוא יכול לבנות קבוצה בתקציב נמוך , לא יכול לאמן בתקציב נמוך.

יניב פרנקו 10 באפריל 2018

ותקציב נמוך זה כמובן בהתאמה למציאות – ברור שהתקציב הנוכחי מופרע, אבל הסיטואציה יצרה פה סגל של 65 מיליון שכר שחקנים שלא מספיק .

יואב 10 באפריל 2018

מסכים איתך לגמרי. מכבי שמנה מידי וזקוקה לדיאטה שתעשה לה טוב. והשורה התחתונה שלך היא כנראה הכי נכונה שקראתי על הנושא.

השמן 10 באפריל 2018

מעולה יניב. מסכים עם יואב לגבי השורה התחתונה.
ברזולוציות של הכדורגל הישראלי מאמן טוב שיודע ללמד שחקנים זה נכס עצום. ההבדל בין צדק לטאהא הרבה פחות גדול משנדמה כשיש לך מאמן טוב.
זה בדיוק סוג המאמן שאני רוצה למכבי. בכלל סוג של סגל תעיר שגם יוריד את הציפיות וגם ייתן במה למושאלים זה הדבר האידיאלי מבחינתי למועדון בשלב זה

בן 10 באפריל 2018

עוד עוד עוד!!

יאיר אלון 10 באפריל 2018

הכישלון הכי גדול של ג'ורדי לטעמי הוא לא טאקטי ולאו דווקא בבחירת השחקנים אלא בחוסר היכולת שלו לתת לשחקנים ביטחון במאני טיים.
ברגעי ההכרעה של העונה אחרי סיבוב שני מצוין מכבי ת"א עדיין נשארה עם סף שבירה של קבוצת תחתית. אף שחקן התקפי לא הגיע למשחק אתמול עם ביטחון שהוא הולך להבקיע, ובהתקפה ביטחון לא פחות חשוב מיכולת.
שם אני חושב שג'ורדי נפל כי היה אפשר לקחת פה אליפות גם עם הטעויות הרבות שנעשו לאורך העונה לו היו מופיעים אחרת למאני טיים.

גיל שלי 10 באפריל 2018

ג'ורדי לא יכול לתת לשחקנים בטחון כאשר הוא עצמו שרוי בפאניקה, הקבוצה הזאת משקפת את מצב רוחו של ג'ורדי בצורה הכי מדויקת שיש

השמן 10 באפריל 2018

לדעתי אתה מחמיר מידי. גם עם ג'ורדי וגם עם השחקנים.
1. ג'ורדי עשה המון טעויות השנה, ובוודאי שהעקשנות שלו גבתה מאיתנו מחיר, אבל אתמול היה דווקא סביר. בוודאי שאין מה להשוות לטרנר. השחקנים ניסו, רצו, נלחמו. הגענו למצבים שאיפשרו לנו להפוך את כיוון המשחק אבל הם לא נכנסו. הסטייט אוף מיינד כבר לא היה שם בשבועות האחרונים, ולכולם יש חלק בזה. לג'ורדי, לשחקנים, לשאר הצוות המקצועי. לא חושב שיש פה איזה כישלון גדול לעומת נתניה או הפועל חיפה, עוד מאותו דבר
2. כמו ששלו כתב זה בדברים הקטנים. בטעויות בזמנים קריטיים ובאי ניצול טעויות של היריב. המשחק מול הפועל חיפה היה נקודת השבר הסופית. ג'ורדי טעה שם במחצית השנייה, אבל השחקנים פישלו בענק גם כן. אי אפשר להאשים את ג'ורדי בהכול. חטפנו השנה משהו כמו 15 גולים בליגה באיבודים בחצי המגרש שלנו. בחצי הראשון של השנה הרגשתי שג'ורדי אשם בגלל הציוותים, אבל לשחקנים יש חלק גדול בזה גם כן. הרבה אופי לא היה אצלנו השנה.
3. לגבי הרבע שעה האחרונה, יש לכם ציפיות גדולות מידי. בכל קבוצת כדורגל שהדברים קורסים סופית רואים תופעות כאלו. לא מבין מה יש להתעצבן מזה. לא הייתי צריך את אתמול כדי לדעת שטב"ח שחקן מטונף. גם לא שיצחקי טמבל. וזהבי בנבחרת זו דוגמא למשהו? ייני גם הורחק פעם על מלים לשופט, לא צריך לעשות מזה סמל לכלום
4. החולשה העיקרית של ג'ורדי הייתה בתגובה שלו במהלך משחקים, ובליהוק הסגל. הקבוצה מאומנת, יש לה שיטת משחק, שכשהיא עובדת מביאה אותה למצבים טובים. כשזה לא הולך, שם יש מקום לשיפור גדול. בנוסף, הסגל חסר מידי במקומות מסוימים, והרוטציות לא היו נכונות. משהו באופי של הקבוצה הזו היה חלש כל העונה, וזה לא נופל רק על ג'ורדי, לשחקנים יש חלק עצום בזה

יאיר אלון 10 באפריל 2018

המעניין הוא מדוע המשחק מול הפועל חיפה היווה כזאת נקודת שבר. הרי מכבי גם אחריו היו בפער מזערי מהצמרת ועד לא מזמן (נדמה לי ההפסד לרעננה) היו ברצף משחקים יוצא מהכלל.

השמן 10 באפריל 2018

זה עניין מנטאלי לדעתי. ביטחון שנסדק בצורה שקשה כבר להתאושש ממנו.
בכלל כל העונה הזו היא מקרה בוחן מצוין למורכבות של אליפות מבחינה מנטליתץ לפני חודש מכבי הייתה בראש הטבלה ומעטים האנשים שחשבו שלא תיקח אליפות. היא שיחקה את הכדורגל הסוחף ביותר, רוב הסגל נראה כאילו מצא את מקומו, סומנו מנהיגים ושחקנים מרכזיים, הכול.
עכשיו 11 נקודות הפרש, כל הסגל נראה עלוב, מהפכה, אובדן המכביזם.
להגיד שהכול זה ג'ורדי? לא יודע. הוא ראש המערכת אז האחריות העיקרית עליו, והטעויות שלו ברורות וכואבות. אבל לפעמים זה פשוט לא מתחבר למומנטום מספיק טוב. טעות ועוד טעות, הכנה קצת לקויה וזה נגמר.

ערן (המקורי) 10 באפריל 2018

יש לי מעט מאד אהדה כלפי שמעון מזרחי, אבל אחרי הנוק אאוט המי יודע כמה של ברק בכר למכבי בשנים האחרונות, היכתה בי הידיעה:
שמעון היה עושה הכל כולל הכל, בלי לבחול באמצעים, כדי להחתים את ברק בכר- והיה מצליח בכך.
המכביזם הזה חסר לי מאד במכבי כדורגל של היום.

יואב 10 באפריל 2018

אני אישית אוהב את הראש והניקיון של מיטש. אני לא חושב שמכביזם בא לידי ביטוי רק באופן שתיארת. אבל זה עניין של טעם.

גמליאל 10 באפריל 2018

תחזיר את מוני והבנק שלו לחיים, את המונופול של עלית ורשות השידור ואת שנות השבעים ואז יש מה לדבר. אין למכבי שום דבר להציע לבכר, מלבד קצת יותר כסף, שאין לו בבאר שבע

יואב 10 באפריל 2018

ברור שיש לה אבל אני אישית כלל לא בעניין. שום עניין בבכר וואטסואבר.

ערן (המקורי) 10 באפריל 2018

יואב, זה מעניין, במיוחד לאור ״ההצלחות״ במאמנים מאז פאקו. וארבע אליפויות של בכר (כולן עם תקציב נמוך ממכבי). מה רע לך בבכר?

יואב 10 באפריל 2018

אני רוצה מאמן זר. עברו במכבי 4 מאמנים זרים נהדרים(כולל יוקאן) ואני חושב שזה מה שנדרש למערכת של מכבי. ואם רק בעניין כדורגל מקומי עסקינן, אני נהנה מאד מדראפיץ. יש שם איכות ברורה.

אורי 10 באפריל 2018

בכר לקח השנה 2 אליפויות? מאיפה הבאת 4?

ערן (המקורי) 10 באפריל 2018

1 בקרית שמונה
3 בבאר שבע. כן, גם השנה לוקח
4 ביחד

ערן (המקורי) 10 באפריל 2018

טעות שלי כמובן: גביע ולא אליפות עם קרית שמונה

אבנר משער 2 (206) 10 באפריל 2018

ג'ורדי לא מאמן ואני חושש שאולי גם לא מנהל ספורטיבי (ראו הסגלים שיצר). מכבי לקחו אליפויות עם קבוצה בינונית או עם זהבי. אני מקווה בשבילו שהוא לא חושב את הדברים שלו על דור מיכה ("לא חשוב המערך כשיש את מיכה על כל המגרש" וכדומה).
פני מכבי כפני דור מיכה. "המוסר הכי טוב בארץ" בישל 5 פעמים בליגה ונניח שמסר עוד כמה פעמים שלא נכבשו עדיין זה לא יותר מפעם בשלושה ארבעה משחקים, במקום שלוש ארבע פעמים במשחק.
ראו גם סטטיסטיקה באתר המנהלת זה מדהים: 151 איבודי כדור מהם 16 בחצי שלנו, כמו אתמול…

יובל 10 באפריל 2018

השנה מכבי של הכדורגל גורמת למכבי של הכדורסל להיראות טוב,
וזו בהחלט משימה קשה.
בכלל, הסימטריה בין שתי הקבוצות השנה היא מדהימה.

שמואל 10 באפריל 2018

אני רוצה להציג גם את המבט שלי (למרות שאינני מתיימר "להבין" בכדורגל), אלא כאוהד שצופה במשחקים.
יש בכדורגל 2 אלמנטים עיקריים, 1. טכניקה. 2. מומנטום.
למכבי ת"א הייתה אמש טכניקה ובשפע אבל ללא מומנטום.
לבאר שבע הייתה פחות טכניקה אבל בעיקר ניצול מומנטום.
למעשה מרכיב המומנטום הוא מה שחסר בכל ההפסדים האחרים במכבי.
חלק ארי במומנטום של השחקנים מגיע ישירות בהשפעת המאמן שיודע את מי לשלוח ובאיזה רגע, ואיזה מומנטום לייצר!
ג'ורדי, יודע לייצר טכניקה שבלונית, והוא אפילו מצטיין בזה, מה שהוא לא יודע זה ליצור מומנטום ובלי מומנטום הכדורגל משתמט לך מהרגליים.

רועי 10 באפריל 2018

ייאמר לזכות ג'ורדי, שכמו בחברה להשכרת רכבים, הוא מחזיר את הקבוצה בדיוק כפי שקיבל.

באמירה יותר רצינית, אני חושב שהרבה מהכתרים שנקשרו לו גם כמנהל מקצועי עכשיו צריכים להיות מובנים כנסיבות ולא הוא כגורם מחולל.

מנהל ברמה גבוהה היה יודע לחפות לפחות על הרבה מהחולשות שלו כמאמן.
הוא פשוט לא באמת מנהל ברמה הגובה כפי שחשבו שהוא.

יואב 10 באפריל 2018

הוא עדיין אחלה יורדי בשבילי.

Ollie Williams 12 באפריל 2018

ג'ורדי ומכבי זה בדיוק כמו סדרה אמריקאית טיפוסית.
התחלה מפוצצת, עד עונה 4 בערך הכל נהדר, אבל הרגשת שהפיניש קצת צולע. הכוכב הראשי עוזב והעסק לא מחזיק. למרות שנראה שהגיע הזמן לסגור ת'באסטה מושכים עוד עונה מכח האינרציה והכסף, אבל מסיימים בטעם רע.

ג'ורדי היה האיש הנכון בזמן הנכון להוציא את מכבי משלב נמני למה שהיא הפכה להיות. כשהדעיכה התחילה והמתחרות יישרו קו הוא לא ידע לצאת מהתבניות שהפסיקו לעבוד.
בפרספקטיבה של מועדון, הוא היה האוסקר גרסיה. עכשיו הגיע הזמן למנהל פאולו סוזה ;)

Comments closed