נצחון על בני יהודה

למרות הנצחון חזרתי עצבני מאוד.

אתחיל בדברים הטובים. 25 דקות מרגע שיצאתי מהבית ועד החניה באצטדיון, חניה ריקה כמעט, חצי שעה לפני המשחק. חזרה גם 25 דקות, לפני שנסעתי לאסוף את הבן שיצא לאפטר מהצבא מהתחנה המרכזית. אצילי, דור פרץ, זהו.

*

הגול של אצילי רק הדגיש את הפשע נגד המכביזים שג'ורדי חולל כאשר לא טרח לשלב אותו כבר במשחק מול מכבי פתח תקווה בסוף הסיבוב השני, כדי להביא אותו מוכן לפלייאוף. אצילי הוא בדיוק סוג השחקן שחסר לנו במערך השלושה בלמים, כלומר כאשר הוא משחק במקום ריקן שאיבד את היכולת לשחק כדורגל אי שם בנצחון על הפועל חיפה. אני לא מצליח להבין איזה שיקולים הנחו את ג'ורדי להשתהות עם החזרתו של שחקן ההכרעה המשמעותי ביותר שיש לנו במכבי כיום. אגב, הוא לא רק כבש בעונשין אתמול, הוא נתן מסירה גאונית לריקן שהובילה לשער של מיכה, כן קראתם נכון מיכה הבקיע. הוא חילץ כדורים בחצי המגרש של בני יהודה, אני לא בדקתי בסטטיסטיקה של המנהלת, אבל הוא ביצע הכי הרבה ספרינטים במכבי, מבטיח לכם. אה, מסירת המפתח לשוינפלד בטדי שהובילה לשער של וידאר היתה מפירות רגלו של אצילי גם, וכן הוא הבקיע גם פנדל במשחק הזה.

עכשיו שמישהו יסביר לי בבקשה איך ג'ורדי העדיף את ברק יצחקי על פני אצילי כאשר היה צריך להציל את העונה? בבקשה מצאו הסברים שלא מתחום, ברק נאמן לג'ורדי, לתחושתי ג'ורדי איבד את הדרך כאשר התחיל לחשוב על הנאמנות האישית של שחקנים אליו במקום על הרצון שלהם לנצח, וכן יש הבדל אדיר בין שני הדברים. מזכיר לי במשהו שיקולים של מישהו אחר שהתקלקל מאוד עם השנים.

*

אה, עלינו אתמול שוב במערך של ארבעה שחקנים בהגנה. כמו במשחק מול בית"ר, כמו במשחק מול באר שבע, ההגנה היתה חדירה אתמול ברמות שלא זכורות לי אפילו מתקופת שוטא וליטו. בני יהודה הגיעו למצב קל בכל התקפה, מזל שצ'יבוטה הצליח כל פעם לבחור בפעולה הכי פחות הגיונית, לא מבטיח מאוד לקראת החזרה שלו למכבי. ראיקו עצר אתמול בשעה טובה בעיטה טובה אחת למסגרת, וגם שלוש בעיטות קלות למסגרת. הוא ורודריגז ניסו לבשל גול לבני יהודה, אבל לא הצליח להם.

ג'ורדי אמר שלא ממש הולך לנו במערך ארבעה שחקני הגנה, אז למה לעזאזל אנחנו ממשיכים איתו? אולי כי צריך להושיב את מיכה על הספסל, אולי מיכה עצבן את גו'רדי ויותר חשוב להראות לו מאיפה משתין הדג, ובלעדיו אי אפשר באמת לשחק את מערך שלושת הבלמים? בכל מקרה מכבי נראו זוועה אתמול, הנצחון בזכות ההברקה של אצילי לא צריכה לבלבל אותנו. שני שחקנים הגיעו למשחק אתמול, אצילי ודור פרץ, דור פרץ הוא כנראה הדבר החיובי היחיד שישאר לנו מתקופת ג'ורדי כמאמן.

*

בנוסף לכל החרא הזה, אחרי ההרחקה וכאשר הובלנו 2:0 הפנאטיקס התפנו לשיר את השירים הנפלאים על הפועל תל אביב, הקבוצה הזאת שאין לי מושג למה היא רלבנטית. הם הוסיפו חטא על פשע, וגם שרו את שיר האונס על רקע קריאות הבוז החזקות מהיציע המזרחי התחתון. כנהוג מימים ימימה, במהלך שיר האונס בני יהודה הגיעו למצב מעולה, זה פשוט מדהים העניין הזה שכל פעם שהשיר הנורא הזה יוצא מגרונות ה… בפנטיקס, הקבוצה היריבה מגיעה למצב נהדר מולנו, בדרך כלל המצב הזה מתורגם לשער.

*

תקוותי היחידה היא שג'ורדי יפסיק את המשחקים שלו, ויחזור למערך שלושת הבלמים, וגם לאפשרות המעניינת הזאת של הרכבת השחקנים הטובים ביותר במכבי בהרכב. איך אפשר לנמק בצורה הגיונית שטיבי על הספסל ובאבין את טל בן חיים פותחים, משחק ההגנה שלנו כאשר מזעזע בשילוב בין שניהם. איך אפשר לנמק את הושבת מיכה על הספסל והרכבת ריקן למשל. ריקן ממש דעך.

וכדי להדגיש אתמול עד כמה אנחנו לא מאומנים, אתמול קבלנו את מופע האימים של רודריגז. באמת כאב לי לראות את הפציעה של באטוקיו, אך קשה לאמר שהקבוצה נפגעה כתוצאה מהפציעה הזאת.

אולם, אז עלה רודריגז לתפקיד הקשר בצד ימין בשלישיה שדור פרץ הוא השחקן האחורי בה. רודריגז שיחק בכל מקום במגרש, בלי שום התחשבות בהצבה שלו, בלי שום התחשבות בשחקנים האחרים. הוא נדד שמאלה כשהתחשק לו, ירד לקבל כדור מהבלמים במקום דור פרץ כשהתחשק לו. הוא לא שחרר את הכדור בנגיעה אחת אפילו פעם אחת במהלך המשחק. בקיצור, למרות שיש לו הרבה כדורגל, הוא פשוט החריב את המשחק, ורק בנס לא חטף צהוב שני בתוך עשר הדקות הראשונות בהן שיחק. רודריגז אתמול היה השיקוף של עבודת האימון שג'ורדי עושה בשבועות האחרונים, אין לי מושג מה הם עושים באימונים, אבל עושה רושם שגם השחקנים לא ממש יודעים.

*

נ.ב – אני רוצה לנצל במה זו כדי להודות מקרב לב לברק יצחקי שהחליט לפצוח בבושידו בדקה האחרונה מול באר שבע. אילולא המחויבות האדירה שלו להראות כאילו ממש אכפת לו בדרך שאין לה כל קשר עם כדורגל, אנחנו היינו נידונים לראותו עולה באנקר בהרכב כקשר מאחורי החלוצים, תודה ברק שחסכת את זה מאיתנו.

בעניין וונגר. ההחלטה
זולגות הדמעות מעצמן

39 Comments

יואב 22 באפריל 2018

אצילי גם יכול להיות אחד משני שחקני ההתקפה במערך של שלושה בלמים. בכל מקרה, שילוב שלו ושל מיכה ביחד הוא מאסט. בסוף, כשעל המגרש היו מיכה, אצילי, וידאר ובלקמן (מנסה להשאיר אותו בכל הכח), זה כבר נראה זורם יותר.

בקשר לדור פרץ, זה הרווח שלנו מהעונה הזאת. חצי עונה נהדרת, לגמרי הרוויח את החולצה ואת הצ'אנס שיבנו עליו בעונה הבאה. פשוט שחקן אחר, מחוייבות וגישה אחרים, הרבה יותר אסרטיבי ויוזם, פחות נגרר, הולך אגרסיבי, הפוך לגמרי ממה שהיה. וול דאן.

דני המאמן 22 באפריל 2018

גורדי הוכיח שהוא צודק!

הוא צודק שרייקו ממשיך לעמוד בשער כי הוא לא עושה שטויות לעולם.
הוא צודק לגבי המערך כי אנו משחקים נפלא.
הוא צודק לגבי בחירת הזרים כי בטוקיו, רודריגז וכל השאר מזכירים לי את מסי ורונלדו.
הוא צודק לגבי אצילי שהוכיח שאין לו מה לתרום למכבי.
הוא צודק לגבי חידוש החוזים כי כל שחקן שחתם על חוזה חדש או מדבר על אחד ממשיך להראותמיכולת מופלאה, נכון אלי דסה ואבי ריקן?
הוא צודק לגבי שילובו של דוידזדה המגן השמאלי הטוב בתבל.

והכי הוא צודק שהוא רוצה להמשיך לאמן כי הוא היה פשוט מדהים בכל תחומי האימון.

זיו 22 באפריל 2018

אבל ג'ורדי החליט שהוא רוצה להמשיך לאמן . למיטב זכרוני יש מושבה הולנדית בחיפה שמחפשת מאמן הולנדי. הנה השילוב המנצח לשנההבאה.

דביר 22 באפריל 2018

אצילי מערער מאוד את ההגנה.
קו שלו ושל דסה היה אתמול טיילת.

אולי עם שרן תהיה אחריות מינימלית

מיכאל 22 באפריל 2018

אוהבים את יורדי כמו את זוזה במנצסטר.
איך נפלו גיבורים…

פרסלני 22 באפריל 2018

אני חושב שלכתוב על ג'ורדי כל שבוע ואפילו להתעצבן עליו זה צעד מיותר. כי הבעיה היא הרבה יותר גדולה. אם אין מערכת או בעלים מחוברים שלא השכיל כבר לשחרר אותו במוקדם (לשלם לו עד סוף השנה לזכר הימים) אז יש פה משהו יותר עקרוני מניתוח פסיכולוגי רפטטיבי של גורדי כמאמן.

גיל שלי 22 באפריל 2018

לא מסכים, אני חושב שיש מערכת, אני חושב גם שלא היה צריך לפטר את ג'ורדי שכן הוא עבר את המשבר של דצמבר בכבוד. אני כן מתפלא שג'ורדי נופל גם במקומות שלא חשבתי שיגיע אליהם, זה יותר מאכזב אותי מאשר מעצבן

yaron 22 באפריל 2018

אני מנחש שהפיטורים נבעו מהרצון להתחיל את התהליך (ולסיים) מוקדם לשם שינוי.
ההודעה המוקדמת מאפשרת להיות ראשונים בתור ולהחתים מאמן עוד לפני סיום העונה.
מדברים על תומאס כריסטיאנסן כמאמן הבא.

אחד העם 22 באפריל 2018

לא ירדתי לסוף דעתך , בסוגיית שילובו של אצילי במערך 3:5:2
לצידו של מיכה? אני יכול להבין במקומו כשחקן חופשי.
כששיחקנו טוב ב 3:5:2 , זה התבסס על שלישיית קישור שעושה גם הגנה וגם מצטרפת בהתקפה (פרץ ובעיקר גולסה וריקן תמכו בהתקפה, כשריקן גם הניב פירות, אבל כולם לחצו ותיקלו בהגנה.) מיכה היה החופשי ודסה ציפור ימין. איך ישתלב אצילי? החף מיכולות הגנתיות/תיקוליות? קבוצות כמו ביתר , חיפה, ב"ש ונתניה פשוט ישתלטו על מרכז השדה באופן הזה.
אני יכול להבין לו קראת להציבו במקום דסה, נגד קבוצות שמתקיפות אותנו עם חלוץ בודד , בעונה הרגילה.

יואב 22 באפריל 2018

לכן כתבתי, יכול לשחק עם וידאר/ בלקמן בחוד.
מסכים איתך לגמרי, לא הייתי מפרק את השלישיה באמצע אם לא הייתי חייב.

גיל שלי 22 באפריל 2018

אני הייתי מציב אותו או בחוד כמו שיואב אומר, או במקום ריקן, למען האמת אני לא מסכים איתך שאצילי חף מיכולת תיקולית, ההיפך הוא הנכון, בחלק המגרש של היריבה אצילי הוא מחלץ הכדורים הטוב ביותר במכבי, טוב גם מריקן.

אחד העם 22 באפריל 2018

אני סבור שהוא לא אגרסיבי מספיק. בנוסף הוא אוהב לשחק בימין כשהרגל החזקה שלו באה לידי ביטוי במשיכה לאמצע. ריקן, שונה ממנו בקטע הזה. לכן התהייה איך מחליפים אחד בשני?
ככלל אני חושב שמכבי חסרה שני קשרי 50/50 זרים שיודעים להרוויח כדורים באמצע ולמסור אותם קדימה מהר וחכם וגם לאיים על השער. אם יהיו שניים כאלו, כשגולסה וריקן הם המחליפים שלהם , ושפרץ (וגלזר כגיבוי )מעל העמדה מספר 6, . מכבי תהיה על הסוס בכל מערך שהוא. כשיהיה מערך בלמים איתן ואמצע חזק , תוכל להציב את מיכה ואצילי באגפים בשלישיה קדמית, או כמגינים מדומים במערך 3:5:2 נגד קבוצות נחותות ומסתגרות, או כשאחד מהם מתחת לשני חלוצים.

גיל שלי 22 באפריל 2018

אני מסכים שאצילי וריקן ממש לא דומים כשחקנים, אבל עם קצת גמישות מחשבתית לדעתי אפשר לשים את אצילי בתפקיד של ריקן רק בצד ימין, ואת הקשר ההגנתי יותר למשל בצד שמאל ליד מיכה בהרכב שלושה בלמים

אחד העם 22 באפריל 2018

אכן, אבל אז זה לא גולסה, זה ה 50/50 המיוחל של השנה הבאה, איגבור משופר שכזה…

עידו 22 באפריל 2018

ריקן מביא מספרים. לא הייתי מחליף אותו.
דווקא את גולסה אולי כן. ככה הוא גם ישחק בצד ימין, שעדיף עליו.
גם אם הוא לא מחלץ כדורים מדהים, את זה אפשר ללמד.

יואב 22 באפריל 2018

מדהים שיורדי אומר שהוא העדיף את דסה על אצילי, כאשר זה הסלוט היחיד בו אצילי יכול לשחק בשיטת שלושת הבלמים. זה משפט מדהים פשוט.

גיל שלי 22 באפריל 2018

זה משפט עצוב, יורדי פשוט מאכזב בדברים שיוצאים לו מהפה

יואב 22 באפריל 2018

לגמרי עצוב.

yaron 22 באפריל 2018

בלע בלנדר :-)

קרקו 22 באפריל 2018

דור פרץ שחקן מרגש.
שילוב של הבנת משחק ומיקום, עם פיזיות וקור רוח, והמנעות (בדרך כלל) מאגרסיביות שלא במקומה. אני מצפה בקוצר רוח לראות אם ההתקדמות תמשך בעונה הבאה, בעיקר בצד ההתקפי. אני רואה ניצוצות לכך. אם זה אכן יקרה, נראה פה שחקן נדיר בסטנדרדים ישראליים.

גיל שלי 22 באפריל 2018

סיפור דור פרץ השנה הוא מרגש ממש, ואני מסכים עם כל מילה שכתבת, היכולת של דור פרץ לצאת מהבור האדיר בו היה קבור השנה, וממש להפוך את עורו מעיד על עצמה פנימית שיכולה לעזור לו להיות קשר אחורי ברמות הגבוהות ביותר שהיו פה

funfun 22 באפריל 2018

גיל אתה קורא קצת ? אתה יודע שטיבי מועמד מוביל לעוף ממכבי?
שמאוד לא מרוצים ממנו ב צוות המקצועי?

משחק משעמם , הברקות של אצילי לצד הפועה איכותית יציבה שכבר אינה מפתיעה של דור פרץ

ראייקו מול בני יהודה זה סיפור מיוחד – פשוט לא סופג – חבל שרק מולם

וידאר המשיך לשחק ללא חדות, ושוינפלד שוקל לעשות הסבה לבלם אחרי העונה הזו – חלוץ ללא שערים שעסוק לצערו בעיקר במשימות הגנה!

יאללה חדש חדש חדש

גיל שלי 22 באפריל 2018

לא קראתי, אבל שמעתי ממישהו ביציע אתמול שמכבי מאוד לא מרוצה מהחוזים של טיבי ושל אלירן לשנה הבאה, הם ינסו לגרום להם לוותר על כסף, יכול להיות אבל זאת לא סיבה בעיני להושיב את טיבי כשהוא הבלם הכי טוב כרגע שיש לנו.

גיא זהר 22 באפריל 2018

1. מציע לא להאמין לכל מה שמתפרסם, במיוחד לא למי שהביא את הידיעה הספציפית.
2. קשה לי להאמין שגולדהאר יתנהג כמו טביב כשעל הכף הפסד פוטנציאלי של 20 מליון שקל.

שלו 22 באפריל 2018

דור מיכה מבקיע,
כמה פעמים הייתה את ההזדמנות לכתוב את זה השנה?

גיל שלי 22 באפריל 2018

זו ההזדמנות הראשונה העונה

ארז לולו 22 באפריל 2018

מצטער אבל לא רואה מה כולכם רואים בדור פרץ. מכבי לא יכולה לשחק עם שחקן קישור, בטח לא במערך 5-3-2, שלא כובש, לא מבשל וכמעט ולא מחלק מסירות מפתח. הוא גם מקבל צהוב כמעט בכל משחק מה שמאוד מוריד מהיכולות ההגנתיות שלו ככל שהמשחק מתקדם. נדמה לי גם שמאבד לא מעט כדורים ולא פחות מאבד ריכוז. נוטה לחלום במהלך המשחק. אני חושב שהבעיה ש מכבי זה הציוות שלו עם גולסה. כששניהם יחד על המגרש מכבי משחקת עם שבעה שחקנים שלא מסוגלים להבקיע. לו אני המאמן ריקן משחק קבוע – היחיד שמייצר גולים או בישולים מהקישור – כולל בישול אתמול, ומנסה את אצילי כקשר השלישי באמצע.

גיל שלי 22 באפריל 2018

אגב, מסכים אתך לגמרי לגבי הציוות שלו עם גולסה, לכן לדעתי לגולסה אין מקום במכבי שנה הבאה

yaron 22 באפריל 2018

ההתלהבות מפרץ מראה כמה רע היה המצב השנה…
פרץ שחקן לא רע, באנקר בחצי ליגה, אבל עדיין לא קרוב ללהיות קשר ברמות הגבוהות ביותר.
בתור ישראלי זה שחקן שהוא נכס בסגל/רוטציה אבל לסחוב קבוצה (ואפילו רק מרכז שדה) על הגב הוא לא מסוגל (עדיין).

יואב 22 באפריל 2018

הרוויח את הצ'אנס להתחיל את העונה הבאה כ-6 של הקבוצה(כפוף לרצון המאמן כמובן). מאד התקדם, הלוואי וההתקדמות תימשך. לי זה מרגיש שהוא כל הזמן יכול יותר. חשוב לתת צ'אנסים אמיתיים (למי שראוי) גם במועדון סופר הישגי. וכן, זה מאד לא פשוט אבל זאת כל התורה.

שלו 22 באפריל 2018

בשבילי הוא השחקן הראשון בקבוצה לשנה הבאה.

yaron 22 באפריל 2018

אשמח מאוד לראות אותו בסגל ומשחק הרבה.
אשמח הרבה יותר לראות גרזן אמיתי (זר) בקישור הדיי פריך שלנו.
דרך אגב, מדברים על תומאס כריסטיאנסן כמאמן הבא.

יואב 22 באפריל 2018

מעניין מה ורד חושבת עליו…

yaron 22 באפריל 2018

בהחלט.
אני יוצא מתוך הנחה שאם זה נכון (הצלבתי אתרים בחו"ל, יש באמת דיבור כזה) אז אין כאן החתמה מתוך לחץ. כתבתי למעלה לגיל שזאת הסיבה היחידה לדעתי להודעה המוקדמת.

יואב 22 באפריל 2018

כן, זה מתבסס על דיווח באנגליה.
מחשבה שעלתה לי- עבודה בקפריסין היא יתרון בהקשר הליגה שלנו.

גדי 22 באפריל 2018

בתור אוהד קבוצה יריבה אז זה בהחלט שימח אותי לא לראות את אצילי משחק נגדנו. הוא שחקן נהדר לליגה שלנו שמביא תכלס.

ראיתי אתמול הולוגרמה של שחקן עבר שלנו בשם דוידזאדה. זה עצוב מה שנהיה ממנו. הוא ממש נזק וסכנה מידית.

איציק 22 באפריל 2018

שלא במתכוון יצא לנו להכניס למכבי סוס טרויאני. הינו בטוחים (וגם הם) שם מקבלים מתנה.

גדי 22 באפריל 2018

יש לו כישרון בשפע אבל הוא מאוד פריך מנטאלית. כאשר הוא מאבד בטחון הוא נראה ממש אומלל.

Ollie Williams 23 באפריל 2018

להגנתו, עד אוקטובר/נובמבר זה בהחלט נראה ככה

Comments closed