תחילת סיכום עידן יורדי

מסתבר שהחזקה החשובה ביותר של יורדי היתה במינויים של מאמנים מתאימים לפני הכל

הפוסט של חיים גרם לי להתחיל לסכם את עידן יורדי טיפה לפני שרציתי. עדיין, אני כל כך לא מסכים עם חיים לגבי מה שקורה במכבי, שאני חייב לכתוב משהו.

*

בהסתכלות בדיעבד אפשר לציין שתי חוזקות עיקריות בתחילת הקדנציה של יורדי כדירקטור ספורטיבי במכבי. למען האמת עד לאחרונה חשבתי שהחזקה העיקרית שלו היתה באנליזה של הבעיות במועדון, הדיוק בתרופה של ניתוק המועדון מהביצה התקשורתית שניהלה אותו, הצורך להפסיק את ההיזון החוזר בין ההחלטות במבכי ובין התגובות בתקשורת וביציע. הוא הבין את חוסר המקצוענות בה המועדון פעל, והנחיל לכולם את הערכים המקצועיים שלפיהם יש לנהל קבוצה.

אך אולי אפילו חשוב מכך, יורדי הבין את חשיבות המאמן, הוא הבין שהמאמן הנכון, זה שיובל רק ממחשבות מקצועיות ולא מאינטרסים שניתן לכנותם בשם הכללי "מה יגידו" הוא זה שיבדיל בין המוץ לתבן. בהפשטה, ניתן להכשל בהבאת שחקן זה או אחר, סטטיסטית ברור שיהיו כשלונות בזיהוי שחקנים, אך כשלון בבחירת המאמן יוביל בהגדרה לעונה כושלת. לכן יורדי היה מוכן לשלם כל מחיר כדי להביא מאמן שהוא סומך עליו בעיניים עצומות, והיה מוכן גם להשקיע כמה שצריך בכל הצוות שמסביב למאמן.

*

על הקשיים של יורדי אכתוב בפוסטים נפרדים, כל הקשיים כולם נובעים מאופיו האולטרא שמרני, מהחשדנות האדירה בכל מי שמסביבו, ומהצורך האדיר בנאמנות אישית לו לפני כל דבר אחר. קשיים אלה הובילו לכך שכסף לא היווה שיקול, המחשבה היתה שכסף יענה את הכל, ומאחר שכסף הוא היתרון הראשון במעלה של מכבי על פני מתחרותיה, אפשר בכסף להביא את היתרונות האחרים, ובכסף אפשר לבטל את הצורך בהימורים. אך שוב, על זה בפוסט נפרד.

*

יורדי הצליח מאוד בבחירת שלושת המאמנים הראשונים של מכבי, אך עצם הצורך בבחירת מאמן חדש בכל שנה, נובע מהקשיים של יורדי שיובילו לשנים הקשות בסוף הקדנציה שלו. בסופו של יום אם למדנו משהו על יורדי, הרי זה שהאגו שלו הוא חלק בלתי נפרד מקבלת ההחלטות שלו. ליורדי כנראה מאוד חשוב לא רק להצליח, אלא גם שייחסו את ההצלחות במכבי קודם כל ליורדי. מאחר וכך, המאמן צריך להיות דמות משנית, כך היה אוסקר כשהגיע, כך היה פאולו סוזה כשהגיע. בדיעבד אני מבין שאפילו רווח ליורדי שלאחר שנה של הצלחה, המאמנים עזבו את מכבי, שכן אם מכבי זוכה בהצלחות למרות שהמאמן מתחלף סימן שהמאמן הוא משני, מי שממנה אותו הוא הדמות המרכזית.

כבר אצל פאקו האסימון היה צריך ליפול לי. אני עדיין חושב שלא נגרם נזק למכבי מכך שיוקאנוביץ' הגיע להחליף את פאקו, אבל הסיבות שהובילו את יורדי למערכת יחסים ירודה עם פאקו, היו צריכות להדליק פעמוני אזהרה אצל כולנו, בדיעבד אני מבין שדווקא מיטש הבין זאת לפני כולם.

פאקו שם מראה בפניו של יורדי, המראה היתה שאין סיבה שחומר השחקנים במכבי לא יהיה טוב יותר מכפי שיורדי סיפק למאמנים במועדון. פאקו גם הראה שבסופו של דבר מאמן נכון יכול להוציא גם מחומר שחקנים נחות, קבוצה דומיננטית וחזקה, בעיקר אם השחקן היחיד בישראל שהוא משנה תוצאה בכוחות עצמו, נמצא אצלך בסגל. ככל שפאקו הצליח, כך המתח עם פאקו גבר. בדיעבד מסתבר שיורדי ידע להפעיל יפה מאוד את התקשורת שכל כך הורחקה מהמועדון, לא כתב/ת אחת ידעו על חוסר שביעות הרצון של יורדי מפאקו, סביר להניח שידיעות אלה לא הגיעו ממקורבי פאקו, שכן זה לא ממש זכה בתקשורת אוהדת בישראל. באותם זמנים ניתן היה לחשוב שהכתבים שלא יודעים הרבה על הנעשה במכבי פשוט ממציאים, אך בדיעבד מסתבר שהם קבלו את הידיעות מפי הסוס.

*

אם יש משהו שראינו ביחוד השנה, אך גם בשנה שעברה, הרי זה שמאמן ברמה מעל הליגה חוסך לך את הצורך בשני שחקנים דומיננטיים לפחות. הצירוף של פאקו וזהבי הספיק כדי לנצח באר שבע עם הרכב שמאוד דמה לקבוצות של באר שבע שיזכו באליפות בשנים הבאות, בעיקר משום שאת השחקנים האלה אימן אלישע לוי. בשנה הבאה הפער באיכות בעמדת המאמן נסגר באמצעות מינויו של ברק בכר לעמדת המאמן בבאר שבע, ומכבי הפסידה את האליפות למרות שזהבי נתן לה את העונה הטובה ביותר שאפשר להעלות על הדעת בישראל. יורדי הצליח באותה עונה למנות את המאמן הנכון, אבל זה היה מאמן נכון למשימה מאוד ספציפית, העליה לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג. המאמן הזה הצליח לקחת חומר שחקנים שמוגבל יהיה תואר מחמיא לו, ולעבור איתו את פלזן ואחר כך גם את באזל.

היתרון העצום של מכבי על פני שאר הליגה היה זהבי, אך יתרון זה גושר באמצעות היתרון של באר שבע בהרבה עמדות אחרות על המגרש, ובאמצעות מינוי המאמן היחיד שהיווה כח נגדי למאמנים הטובים שיורדי הביא.

בעונה לאחר מכן פג הקסם של יורדי בהבאת מאמנים, נחשפו גם החולשות בכך שיורדי לא באמת בנה פה מערכת, ובזה אדון בפוסטים הבאים.

מכתבים מהשבעה (1) – גלים נפרדים
התקווה מתה ראשונה

40 Comments

יואב 23 באפריל 2018

אני חושב שאגו הוא חלק בלתי נפרד מדרישות התפקיד. חסרי האגו בדרך כלל לא נמצאים באור הזרקורים של המקצוע שלהם.
היה פה כל כך נמוך מבחינת סטאנדרט, שכמה מאמני כושר ומיכשור בסיסי, הפכו את מכבי לקבוצה הטובה ביותר רק כי הם רצו יותר קילומטרים מכולם. לפחות עד ינואר פיבואר שמשם כבר התגבשה קבוצת כדורגל באמת אדירה. באימון טרום עונה של אוסקר, ראיתי את הצוות הגדול שמעביר את האימון ואמרתי לו- אם נרוץ יותר מכולם- דיינו. יורדי עשה כאן דבר בסיסי שהפך להיות חדשני ומהפכני. כל הליגה מודה לו על זה.
יוקאן בא, מכבי ניצחה את בש בחוץ(טדי), עלתה לליגת האלופות. העסק נראה בלתי עציר. ערן היה בלתי עציר. נכון לנקודת הזמן הזאת, סיפור המאמן הרביעי בארבע שנים נראה כמו הצלחה גדולה. אבל שם מכבי פגשה את התקרה שלה- יוקאן (בניגוד לקודמיו) היה לגמרי אוברקווליפייד לליגה האסייתית והזניחה שלנו. עשה ליגת אלופות ומיצה. כנל בוס. ומשם, זה כבר אילתורים ופלסתרים. רוצה לציין, זאת עדיין היתה עונה סופר מרשימה גם בכדורגל שלה וגם בצבירת הנקודות.
ואולי לא משנה כמה אירופאי ושקול אתה, לא להמשיך עם מאמן דאבליסט, זאת קרמה רעה. גם קשטן יודע את זה(:

יואב 23 באפריל 2018

אמרתי לחבר

גיל שלי 23 באפריל 2018

אגו יש לכל אחד, הגדולים באמת מצליחים לגייס את האגו לטובת המסגרת, כלומר הם מצליחים להגיע לרמת בטחון כזאת שהצלחת המסגרת אוטומטית היא הצלחתם, בלי הצורך שיכירו בכך האחרים. הבעיה מתחילה כשיש אבחנה בין הצלחת המסגרת ובין ההצלחה האישית.

יואב 23 באפריל 2018

זאת סיטואציה שבהחלט יכלה לבלבל רבים. תחשוב עליו אחרי באזל- 3 הביאו אליפות בק טו בק, הצלחתי לשדרג את העמדה בשם גדול(יחסית) והוא מביא לי ליגת אלופות. אני בלתי פגיע. מאד קשה לא להיסחף אחרי הקונספט לאחר סטרייק כזה.
הוא הגשים את כל!!! החלומות שלנו בשלוש וקצת שנים. כל תואר וכל אתגר נכבש.

גיל שלי 23 באפריל 2018

מסכים, פה מגיעה הנקודה הכי חשובה לגביו, הוא לא יודע להשתנות, הוא תמיד חוזר לאינסטינקט שלו ולא מוכן להמציא את עצמו מחדש כשלא הולך, אלא מנסה את שיטת גולני, מה שלא הולך בכח, הולך ביותר כח, תחליף כח בכסף

יואב 23 באפריל 2018

גיל,
זה לא פשוטט להשתנות ולהמציא את עצמך מחדש.. למעשה זה נדיר ברמת הג'ורדן, פרגי ובואי.

Gil - Zimbabwe 23 באפריל 2018

יואב וגיל (אני מודה שגם אני) בתוך תוככם אתם הייתם רוצים שג'ורדי ימשיך. הוא הראה שהוא יודע ללמוד מטעויות. ברור שהיה חסר לו ניסיון ולכן הוא טעה לא מעט.
אגב היה מעניין לראות אותו מאמן בבלומפילד ולא עונה שלמה בעונש רדיוס.
תחושת בטן – ג'ורדי עם מגרש ביתי, בכר עם המגרש הביתי, ג'ורדי לוקח.
ג'ורדי למכבי זה נכס, חבל שהוא הולך אלא אם כן הוא רצה.

יואב 23 באפריל 2018

יש בי אכזבה שזה לא המריא תחתיו בעונות האחרונות.
אם היה נשאר, לא הייתי יוצא לרחובות. הוא היה מיסטר מכבי בשבילי.
אבל מצד שני אני חושב שמכבי זקוקה לרעיונות חדשים.
אבל אני מודע לכמה זה קשה להביא את הנכון. יש הרבה יותר וידיגאל מסוזה בעולם):

שרי 25 באפריל 2018

מסכימה עם דבריך. באמת מעניין מה היה קורה אם מכבי היתה בבלומפילד השנה.

yaron 23 באפריל 2018

לגמרי!
מאוד קשה לעשות "בדק בית" ולשנות מודל שמוכיח את עצמו בצורה כ"כ מושלמת.
והאמת, כבוד גדול לג'ורדי על מה שהצליח לעשות. בלעדיו (כל) זה לא היה קורה.
והנה אנחנו נמצאים שלוש שנים אחרי ומיטש מגלה שחלום באזל הוא משהו יותר בסגנון של "אם תרצו, אין".
אין איצטדיון. כן, יהיה בסוף אבל איצטדיון של מכבי כמו שמיטש רצה חלם והאמין שאפשר לא יהיה כנראה. אני בטוח שזאת אחת ההפתעות שמיטש באמת לא צפה.
אין ליגת האלופות. אני מנחש שפעם פעמיים בעשור תהיה אבל הקונספט של השתתפות קבועה באירופה ופעם בשנתיים שלוש באלופות מת.
אין " שחקן ישראלי חדש". בסופו של דבר הישראליות מנצחת, יש שיפור בכושר, יש שיפור במתקנים, יש הבזקים נקודתיים מרהיבים, אבל כדורגלן ישראלי חדש (100% מקצוען) אין ולא יהיה בעתיד הקרוב.
עכשיו מיטש צריך להחליט אם זה עדיין מעניין אותו ואם כן, לבנות תוכנית מ צ י א ו ת י ת לפחות לשנתיים הקרובות בתקווה שכשהתנאים יבשילו נוכל לנסות לשחזר את השלוש וחצי שנים המופלאות של קרויף.

holden 23 באפריל 2018

אוגוסט 1999 -חיפה-קרית אליעזר:
הפועל חיפה מתמודדת מול ולנסיה, בלי קשר לנצחון הרל של חניכיו של הקטור קופר אני יושב ביציע ג ומשתומם מכך שבסיום ההתמודדות העטלפים במקום לרדת לחדר הההלבשה לחגוג הנצחון נשארים על כר הדשא ועורכים אימון שחרור מקצועי לכל דבר ועניין,

בזמנו לא ראינו בחיפה התנהלות כזו מקצועית.

חורף-2018-חיפה-סמי עופר,
מכבי תל אביב מגיעה למשחק מול מכבי, צוות גדול של מכבי תל אביב נעזר באביזרי אימון משוכללים, כל מיני קונוסים וגופיות מיוחדות ועל כל שחקן על הדשא מוצמד איש צוות מעליו,
התנהלות אירופאית ומקצוענית פראקסלנס,

אמרת מכבי תל אביב-אמרת אירופה, מקצוענות, שקדנות, אין תככים וסודות מחדר ההלבשה,
עד כאן הכל טוב,
אבל, וזה אבל גדול:
גברת רוטשילד, נמאס מתל אביב?
צפוף בהילטון, נסעת עד לפריז
חזרת הביתה עם ריח של שאנל
לבן יהודה, לא להתבלבל

גברת היפסטר, נו איך בברלין?
את משתלבת יפה עם גרמנים?
את לא רוצה יותר לשמוע שמאל-ימין
אז גוטען-אכט ואוף וידרזין

פורופופופה, פה זה לא אירופה
פה זה ישראל, תתחיל להתרגל
כפרה, הופה, פה זה לא אירופה
פה זה בלאגן, מזרח תיכון ישן

פה זה לא אירופה, עם השנים ג'ורדי התערבב, ניגב חומוס, שתה המון וודקה רד בול, השתזף בחופי תל אביב, עסיס אבטיח הכתים את חולצתו, טחינה נזלה לו על הסנטר, הוא נהיה ישראלי למהדרין,
הוירוס הישראלי של הכבוד והחשיבות העצמית נכנס לו למחזור הדם,
אם זה בשחרור של ראדי, של השוער הספרדי, של פאקו שלקח תארים ופוטר ללא הניד עפעף,
הזחיחות, אוי הזחיחות

יואב 23 באפריל 2018

לא כך כך הבנתי אותך אבל זה כתוב משעשע, אתן לך את זה(:

holden 23 באפריל 2018

בגדול הכוונה שהחצי הראשון של גורדי היה מוצלח, ההמשך הרבה פחות, הוא עקשן ומגלומן והאגו שיחק אצלו תפקיד מרכזי,
דווקא את מי שהוא אהב כמו ברק יצחקי ממנו הוא נחל אכזבות, את אלו שהוא היה צריך הוא הרחיק,
גורדי כבר כל כך ישראלי שהוא יכול לגלם את שרוליק של הקריקטוריסט דוש

יואב 23 באפריל 2018

אוקיי. אני חושב שזה קצת קלישאתי (מגלומן? למה? למה אתה חושב שאתה מכיר אותו בכלל?) ובקשר לאגו כתבתי את דעתי למעלה. חסרי האגו לא מגיעים למכבי תל אביב. מאד פשוט ובסיסי.

holden 23 באפריל 2018

לגבי האגו הסכמנו , זו כבר התחלה טובה,
מגלומן?
אולי בחרתי במילה לא ניאותה וראויה,
עשה לי רושם שעם ההצלחה כ'ורדי ראה עצמו כמועדון מכבי תל אביב, דהיינו אני זה המועדון ואני גדול מהמועדון, אולי אני טועה, זה הרושם שנוצר אצלי,
אני מפרגן לג'ורדי שהביא ניהול מסוכ אחר ושיבה פתוחה ולדעתי קידם את הענף ולו בכך שגרם לאחרים ללכת בעקבותיו,

הוא הכניס קלאס ועניין לליגה, יש לי הרגשה שם היה נשאר מנגר ותחתיו מאמן ישראלי כמו סילבס זה היה תופס יותר טוב,
שום אדם לא גדול יותר מהמועדון,
לא גורדי ולא יענקלה שחר, הרבה שילובים נוסו תחת קרויף , כנראה שרק ישראלי מבטן ומלידה הוא התרופה לאימון בליגה הזו , לפחות ברוב המקרים

יואב 23 באפריל 2018

למכבי היו ארבעה זרים שהגשימו את הציפיות מהם. הבעיה שהם טובים מידי כדי להישאר פה לשנים. הם פיצחו את הקוד פה מאד מהר.

דור 23 באפריל 2018

הכינוי "מגלומן" עומד במרכז תביעת הדיבה של גולדהאר נ' עיתון הארץ המתנהל בקנדה, כרגע בהשהיה לאחר ערעורים בסוגיית סמכות השיפוט. העניין – שכבר נקבע שלכאורה מדובר בדיבה, וכתיאור ביהמ"ש הקנדי: "נכתב שלוקה במחלת נפש קשה", כמובן שהיה מגולגל מהמדרגות בכל בית משפט בארץ.

מעיין אוהד מכבי 23 באפריל 2018

כתבתי רבות וארוכות בפורום השחקן ה-12 על כך ששתי נקודות החובה הגדולות ביותר לגבי יורדי הן:
1 – רענון (או ליתר דיוק, היכולת לבנות מחדש שושלת). זה משהו שמעט אנשי כדורגל יודעים לעשות (סיר פרגוסון הוא באמת היוצא מהכלל בכך שהצליח לבנות שושלת אחרי שושלת). יורדי שקע באזור הנוחות שלו והעדיף לנפח חוזים לשחקנים שבעים ולהחזיר את המוכר (שהפך לקצת פחות טוב) במקום לנסות משהו חדש, והייתה הזדמנות מושלמת לרענן כשזהבי עזב (לזכותו ייאמר שניסה עם סקאריונה ו-וידאר), אבל לצערנו אנחנו פלוס מינוס עם אותו הסגל שרץ על אדי דלק, מינוס מנהיגים ומינוס הרעב.

2 – שילוב שחקני נוער. הפרויקט של בית"ר ת"א/רמלה מבורך אבל זה לא עוזר לנו אם התוצר היחיד של מחלקת הנוער שמשחק בבוגרים הוא דור פרץ.
במובן מסוים, הנקודה הזאת קשורה לנקודה 1. שחקני נוער צריכים ויכולים לספק את הרענון הזה, את הרעב מהמספסל, את האקסטרה שדוחף את השחקנים הוותיקים להתאמץ יותר באימונים כי יש מי שמנסה לגנוב את המקום שלהם. הארכת החוזה ליצחקי והחזרת עטר בסכום גבוה מערכו האמיתי במקום לתת צ'אנס ליונתן כהן זה תמצית הנקודה הזאת.

HAVING SAID THAT,
ליורדי יש מקום של כבוד בהיסטוריה של מכבי תל אביב.
התקופה איתו והשושלת שבנה היו מהמפוארות שבתולדות המועדון, והוא החזיר אותנו למקומנו הטבעי.
למעט העונה, מכבי הייתה רלוונטית עד השנייה האחרונה כמעט לכל תואר וקמפיין בשש השנים האחרונות.

גם במבט לעתיד, יש לנו שורה של מושאלים שעשו חיל בקבוצות צמרת בליגה ולתחושתי רק מחכים לזימון ולהזדמנות לתרום למכבי, וכמובן שיורדי (נאמן לדרכו) משאיר אותנו עם סגל ישראלי טוב מאוד (דסה, טיבי, ייני, מיכה, פרץ, ריקן, גולסה ואצילי), עם נכסים משמעותיים בדמות ניקוד אירופי נהדר, שני שחקנים שאפשר למכור ברווח (ראיקו ו-וידאר) ועם תשתית מקצועית ומערך תומך משובח מאוד.

בקיצור, מכבי בנקודת זינוק נהדרת. מה יקרה מכאן? קשה לדעת והרבה תלוי בזהות המאמן ובאיכות הזרים שיגיעו, אבל מגיע ליורדי הרבה קרדיט, גם אם הניסוי שלו בעמדת המאמן השאיר טעם חמוץ בפה אחרי חגיגת מתוקים.

גיא זהר 23 באפריל 2018

הערה של מביט מהצד לגבי סגל על אדי דלק: מהאליפות האחרונה שלכם (שלוש שנים) נשארו השחקנים הבאים: שפונגין (גורם שולי אז), דור פרץ (גורם שולי אז), ייני (שהלך להתאווררות של שנה וחצי), דור מיכה, עטר (שהלך להתאווררות של שלוש שנים) ויצחקי. שישה מתוך סגל של 22 זה סביר. הבעיה בחלק נכבד ממי שהגיע.

אריק ב 23 באפריל 2018

שכחת את טיבי. ועטר לא היה באליפות האחרונה של מכבי.

גיא זהר 23 באפריל 2018

צודק לגבי טיבי. עטר היה רק באליפות הראשונה,למעשה אפילו התאוורורת של ארבע שנים

מעיין אוהד מכבי 23 באפריל 2018

המספר המועט של שחקנים שנשארנו ממחיש בדיוק את הכוונה שלי ברענון. התחלופה הייתה אמורה להביא רעב ובמקום זה קיבלנו את ההיפך.
אנחנו לא טובים יותר כמעט באף עמדה ביחס למשהו שהיינו בסיום העונה השנייה והשלישית שלנו (מודה ומתוודה שהתכחשתי לכך אבל לא נותר אלא להסכים עם אלו שזעקו זאת כבר בעונה של פאקו).

מכבי איבדה מנהיגים (מבחינת נוכחות על המגרש ובחדר ההלבשה – קרלוס, זיו, ראדי, פריצה וכמובן זהבי) ושחקנים שהם שוברי שוויון (שוב, זהבי ופריצה מככבים כאן) ולא הצליחה להחליף אותם.

גיא זהר 23 באפריל 2018

גיל, הסגל של בכר בעונת האליפות הראשונה היה לא מאוד דומה. נוספו לו גורש, צדק, ראדי, שהר (וגם מליקסון שכמעט לא שיחק בעונה השלישית של אלישע) ונגרעו ממנו אג'ידה, פיוביץ', גורדנה, ארביטמן וד. גבאי. האם בכר היה זוכה עם הסגל של אלישע: לא חושב. האם אלישע היה זוכה עם הסגל של בכר – בטוח לא. האם אלישע היה זוכה עם הסגל של השנה שעברה – חושב שכן (אלישע זכה בשתי אליפויות וחצי מול הפועל חזקה מאוד). אני חושב שהדברים שלובים זה בזה (כשבכר דומיננטי יותר מהשחקנים שהגיעו).

אחד העם 23 באפריל 2018

גיל, מסכים עם רוב דבריך.
הערותי:
1. ג'ורדי היה בזבזן במשכורות אבל יעיל במאזן דמי ההעברה, היו על זה מאמרים שהציגו את מאזני הרווח ההפסד. נדמה לי שההצלחות הראשוניות הללו, בצרוף האליפויות.(מכירת קונטה, רכש ראדי, זהבי, ראדה ) נתנו לו קרדיט גדול וחבל ארוך ממיטש. ההמשך היה פחות מוצלח גם בתחום דמי ההעברה (אם משייך את מכירת זהבי למיטש) ונעדר אליפויות.
2. איני יודע מה בדיוק קרה עם פאקו. האם הציע שינו רדיקלי בהרכב השחקנים ונדחה? האם היה חוסר שביעות רצון שצורת המשחק תחת שרביטו (לא כולל ה 6:2)? האם סיבה אחרת?
הוא לא ממש הצליח כמאמן מאז עזב את מכבי
אני מאוד מעריך את תרומתו של ג'ורדי למכבי, על אף התורפות, וגם אם עזב שנה מאוחר מדי, מעליש. מגיע לו סטנדינג אוביישן.

יואב 23 באפריל 2018

לגמרי אחד העם

רן 23 באפריל 2018

אני חושב שגורדי דיבר בתחילת הדרך שהוא חיפש מאצן שייקנה עקרונות משחק פשוט. עמידה נכונה כושר וטיפול נכון בכדור בשביל זה הוא הביא את אוסקר.
בהמשך הוט טען שהגיע הזמן למאמן שיילמד יותר טקטיקה והביא את יוקאנוביץ. הבעיה שצאז במכבי שכחו את הבסיס. הלחץ הגבוה הכושר הטוב העמידה הנכונה הכל נעלם

אחד העם 23 באפריל 2018

וואלה,
בשנה הראשונה, טוריחו קרע את השחקנים במחנה האימונים , כמו שלא עשו במחוזותינו מאז שעמוס בר חמה טיזז את שפיגל שפיגלר ושות בג'בלאות של קולורדו ב 1970. בשנים שלאחר מכן שככה המהומה. מדוע? בגלל העומס של אירופה?

ניר 23 באפריל 2018

אני חושב שחלק גדול מהעונה הנוכחית לא היה קשור לג׳ורדי. הוא קיבל סגל שלא היה שלם איתו, ולכן ידיו היו די כבולות. זה לא אומר שהסגל הזה לא היה יכול להיראות יותר טוב, אבל למאמן קשה לצאת נפשית לקרב עם סגל שהוא לא שלם איתו.

קורא בין השורות 23 באפריל 2018

הוא קיבל את הסגל מג׳ורדי המנג׳ר וגם השנה הבחא כמות לא מבוטלת של שחקנים כך שהוא האחרון שיכול לבוא בטענות על הסגל שהיה לו.
ומעבר לכך השימוש והניצול של מה שיש בסגל לא היה מזהיר בכלל… הייבוש של אצילי כשחזר מהפציעה וכמעט אפס שימוש בקניוק אחרי שהביא אותו בינוא יכולים להעיד על כך

רן 23 באפריל 2018

גורדי הביא השנה 4 זרים ו 4 ישראלים.
אצילי הצלחה
זאדה סהכ החלטה סבירה
באבין – מבחינת תפקיד החלטה נכונה
עטר – אין שום סיבה להביא אותו על חשבון יונתן כהן או ציבוטה
וכל השאר קשרים 50/50.
מה שצעק מאוד זה שלמכבי אין גרזן ואין שחקנים רעים ורק גורדי לא ראה את זה ובמקום הביא 3 זרים על אותו תפקיד

ניר 24 באפריל 2018

אולי הוא הביא שחקנים, אבל לא את אלה שהיה רוצה להביא. מיטש סגר את הארנק, בין אם זה בגלל הפייר פליי הפיננסי ובין אם זה בגלל שהוא החליט להשקיע פחות השנה.

בנוגע לאצילי, אני לא יודע מה קורה באימונים, והאמת היא שאנחנו חשופים לתמונה חלקית בלבד – אנחנו רואים רק מה שקורה במשחקים, ולכן יכול בהחלט להיות שאצילי לא היה בשל לשילוב בהרכב.

Ollie Williams 23 באפריל 2018

אני חוזר ואומר, אני חושב שיורדי ומיטש בנו פה מערכת ואז גם הוציאו אותה מאיזון. כשנשבר האיזון בעלים-מנכ"ל-מאמן הכל התחיל להתפרק.
מכבי צריכה מישהו חדש עם זווית ראייה חדשה.
אני מאמין שחזרה למבנה ניהולי יציב והקשחת סטנדרטים כמו בעונה הראשונה של ג'ורדי, בשילוב (בתקווה) הפקת לקחים בתחום הסקאוטינג, יכולים להחזיר את מכבי לתלם.
גם בסוף עונת איווניר/לוין היה נראה שצריך להחליף 3/4 סגל, בסוף כמה תיקונים נקודתיים יצרו קבוצה לאליפות.

וכמו שאני חופר כל פעם…מכבי וג'ורדי זו אחלה סידרה שהתחילה לדעוך והסתיימה עונה אחת מאוחר מדי, כשתסריטאים כבר באמת איבדו כוון.

מקווה שעד אמצע מאי יהיה סגל מקצועי שיוכל להתחיל לעבוד. ברמת הסגל וברמת המועדון – יש עם מה לעבוד.

פרסלני 24 באפריל 2018

בוא נראה. אנחנו 450 דקות מסוף הליגה. יש קבוצה שאני נותן לה (בקמצנות, איציק םה נותן לה יותר בטח) 20-30% סכוי לזכות באליפות.
עם בעלים שנראה לי שמתעורר בלילה עם זיעה קרה שחס וחלילה יקח אליפות וישלם פרמיות.
מאמן-לא מאמן
כדורגל א-אינטיליגנטי רוב הזמן
ולאחרת פחות מ1% סכוי.
ואתם מחפשים תירוצים לתצוגת התת אימון הזאת של גורדי? זה כל כך מכבי חיפה 2011 שאני לא יודע מאיפה זה בא.
תתרכזו בשאלה איך ביתר ככה ומכבי ככה.
לא בשאלה איך מכבי נתקעה ובאר שבע למדה לעשות כושר ומאיפה אלונה ינקה.

רן 24 באפריל 2018

שים לב שלא התייחסתי לאיכות השחקנים, אלא לעובדה ש 4 מהם על אותו תפקיד, ודווקא את סגנון השחקן שכן היה חסר הוא לא הביא.
גם אם סגרו לו את הארנק אופן חלוקת הרכש שלו גרועה

רן 24 באפריל 2018

כמובן שהתגובה לכותב מעליך

גיל שלי 24 באפריל 2018

כל מילה פרסלני, לא סתם אני זוכר אותך כבלם גדול

אדם 24 באפריל 2018

דווקא השאלה הזו היא בכלל לא דיון על אימון מוצלח או לא. בית״ר משחקת בסגנון אופורטוניסטי ולא סתם היא נראת פחות טוב מקבוצות שברמת הכשרון שלה ומעלה. זה שהיא במאבק האליפות זה מאשים אבל לדעתי זה מקרי לחלוטין וממש לא רלוונטי לצורת אימון מוצלחת כי ההפקרות ההגנתית שם חוגגת.

פרסלני 24 באפריל 2018

בלם ענק (וקרוב משפחה רחוק).

holden 25 באפריל 2018

תחנה אחרונה בהדר=זה היה כינוי של ירון

רועי 25 באפריל 2018

אני חושב שהקדנציה שלו מאמן מבהירה היטב שהוא לא מנהל טוב.
מנהל טוב היה מזהה חולשות שלו ושל קבוצתו ויודע לטפל בהן בהתאם.

ייתכן שבאמת עליונות תקציבית ומאמן טוב בתחילה יצרו אינרציה שכוחה היה 5 עונות טובות.

כל השאר האדרה שנבעה מצירוף מקרים.

Comments closed