פרידה מג'ורדי וברק

הזדמנות שנוצלה לתת כבוד לשני אנשים שתרמו למועדו

היה אתמול סוג של משחק בנתניה, סוג של כי היריבה לא ממש חשקה בכל סוג של התנגדות. אבל היה דבר חשוב בהרבה אתמול בנתניה, הקהל של מכבי בעיקר ביציע המזרחי (כבוד לפנטיקס) קיבל הזדמנות להביע את הוקרתו לג'ורדי וברק במשחק הבית האחרון שלהם במועדון, ואכן הרבה כבוד והכרה כמו גם הוקרה היו שם אתמול.

עוד לפני המשחק ברק הגיע לפי הזמנה אל מול היציע המזרחי, וזה שר לו במשך דקות ארוכות כאשר ברק מודה ומזיל מעט דמעות. גם הקהל של ביתר הזמין אותו לקבל מהם את הכבוד שהגיע לו.

הבעתי בטורים רבים שלי את התרעומת על שילובו של ברק יצחקי בהרכב של מכבי, אך אני ממש לא שוכח את העונה שהוא נתן כאשר ג'ורדי החזיר אותו מהגלות בקפריסין. זו היתה חצי עונה עד הפציעה בחימום בבאזל, אחת מהטובות של שחקן מכבי (שחקן לא אל כמו זהבי) בעידן של ג'ורדי. לצערי אני גם זוכר לו את ההתעללות בקונאטה בשותפות עם אלירן, אבל מבחינת יכולת משחק לפני קריעת הצולבת בבאזל, ברק אכן הביא לידי ביטוי את הכשרון הייחודי שיש לו ברגליים. הוא גם זה שהבקיע את הגול מול פלזן בבלומפילד אשר איפשר לזהבי ביחד עם יוקאנוביץ' להעלות אותנו לשלב הבתים בליגת האלופות.

יפה שמכבי ביחד עם ברק הבינו שאין בו את הכישורים לשחק ברמה שדרושה כדי להביא אותנו להישגים, ועדיין מצאו דרך לנצל את העובדה שברק הוא שחקן אהוב ואהוד על חבריו, ושידרו מסר חשוב לשחקנים, אנחנו רוצים אתכם איתנו גם אחרי שהכישורים שלכם דועכים.

הקהל גם קיבל הזדמנות להביע את הערכתו לג'ורדי (יורדי) על תרומתו האדירה למועדון. את הביקורת שלי על העונה הנוכחית של ג'ורדי לא הסתרתי לרגע. בסופו של יום, ג'ורדי הוא זה שהוציא את המועדון שלנו מחושך לאור, הוא זה שהפך מועדון כושל במיוחד בשנים לפני הגעתו, לכזה שמתאכזב משלוש עונות בהן המועדון מסיים במקום השני ומשתתף בשלב בתים של אירופה. על כך ג'ורדי תמיד יהיה ראוי למקום של כבוד בהיסטוריה של המועדון, ויפה שהקהל הביע את הערכתו על כך.

עוד דבר קטן, מי שלא רואה את ההבדל בקבוצה כששרן משחק, וכששרן לא משחק, כנראה לא ממש רואה את הקבוצה. שרן שיחק אתמול סוג של מגן ימני, אבל הוא היה משחק ההגנה של מכבי. השקט שלו אך גם הנחישות שלו מקרינים על שאר השחקנים. כנראה אין לו מספיק כדורגל כדי לשחק את תפקיד הקשר 50:50 שג'ורדי פנטז עליו, אבל יש לו את המנהיגות להשפיע על הקבוצה, מקווה מאוד ששנה הבאה המאמן החדש ימצא את המקום המתאים והדרך הנכונה לשילובו של שרן במשחק ההגנה של הקבוצה.

תודה לראיקו שנזכר להופיע לפלייאוף, איחור קטן אבל מה זה שמונה משחקים בין חברים.

עוד משחק אחד לעונה בה לקחנו אליפות סיבוב שני של העונה הרגילה, נמצאים בעמדה מצוינת לקחת את אליפות הסיבוב השני של הפלייאוף, והתואר החשוב מכולם, מחזיקי גביע הטוטו. עונה של תסכול אדיר, הקבוצה הזאת לא מיצתה את הפוטנציאל הטמון בה, בעוד שהמועדון בבאר שבע הוציא מעל ומעבר ליכולת של שחקניו. אם מישהו רצה הוכחה שמאמן הוא השחקן החשוב ביותר בקבוצה פרט לכוכבי על יחסית לרמתם, זהבי בישראל, מסי בעולם, הוא קיבל אותה בעונה הנוראית הזאת.

פתאום הבנתי
לאן מייקל ג'ורדן היה עובר ב-2018?

38 Comments

ניר 16 במאי 2018

אני חושב שיצחקי הוא כישרון מפוספס, אם באשמתו (אופי) או שלא באשמתו (הרבה פציעות). בסופו של דבר, בפרספקטיבה של קריירה, הוא לא הגיע לאן שיכול היה להגיע. על זה מעיב גם הצל הגדול של העונה ההיא עם אלירן עטר שבה הם ממש חיבלו בחדר ההלבשה של מכבי תל אביב.

לתחושתי, מבחינה אישיותית, הוא יותר קרוב לחברו הטוב אייל גולן מאשר לאנשים כמו ערן זהבי.

גיל שלי 16 במאי 2018

אני לא אוהב את העניין הזה של כשרון מפוספס או לא, בסוף יש קריירה, היו כל כך הרבה בייבי ג'ורדן, אף אחד מהם לא עשה קריירה. כשרון זה גם היכולת המנטלית, אצל זהבי אפשר לראות שזה הרבה יותר חשוב מהלהטוטים עם הכדור, ואת היכולת הזאת לא היתה לברק. אין ספק שהפציעה בבאזל חירבה לו כמה שנים בקריירה, ומה שהספיק לתת, זה מה שהיה לו.

Ollie Williams 16 במאי 2018

ליצחקי היה חסר הצד המנטלי לא מכט פעמים, אבל בפעמיים שהוא נכנס לתלם גם בפן הזה במכבי – והפגין יכולת בהתאם – הוא עבר פציעה קשה. אז אני חושב שאפשר כן להצטער על חוסר מזל ותחושת פספוס

רן 16 במאי 2018

פציעות לפעמים מגיעות מחוסר מזל. אבל לרוב מחוסר בגמישות בכושר בעבודה נכונה ובמוכנות וריכוז ומחיים ספורטיביים.
את כל אלה לברק אין ולדעתי לא סתם הוא סבל מפציעות, בטח זו שקרתה בחימום ולא במהלך משחק

Ollie Williams 16 במאי 2018

תראה, בגדול אתה צודק. אבל ספציפית בשתי הפציעות שלו במכבי ברק היה בכושר מהטובים בקריירה שלו, פיזית ומנטלית כאחד.
פציעות ספציפית ברצועות, וזה אני מניח שגיל יוכל להסביר יותר ממני, לאו דווקא תלויות במה שאמרת. יש כאלו שיותר רגישים לכך. לא חושב שתחשוד במיגל ויטור או מאור בוזגלו למשל, באותן החולשות של יצחקי בנוגע לאורח חיים ספורטיבי, חיזוק וגמישות.

נכןן, ברק בחלקים נרחבים בקריירה היה הרבה יותר ערן לוי (טרום נתניה) מאשר ערן זהבי…אבל דווקא שתי הפציעות הקשות באמת קרו לו בתקופות הכן 'ספורטיביות' שלו.

רן 16 במאי 2018

בהתחשב בעובדה שהרקע שלי בספורט עשיר ומקצועי בהרבה משל גיל, אין לי צורך בלחכות.לתשובה שלו.
פציעות קורות לכולם ולפעמים זה עניין של מזל, אבל חיים לא ספורטיבים וחוסר מקצוענות תורמים.
פציעה בזמן חימום זה לא משהו שאמור לקרות

ויטור ובוזגלו נפצעו במהלך משחק. גם הראשונה של יצחקי מול חיפה היא סבירה, אבל מול באזל לדעתי,זה תוצאה ישירה של חוסר מקצוענות

גיא זהר 16 במאי 2018

יצחקי הוא אחד השחקנים המוכשרים בדור האחרון שהיה יכול להגיע הרבה יותר בלי קשר לפציעות. מזכיר את אפיזודת גנק עוד לפני ימי מכבי שבה חזר אחרי חצי שנה (דרך אגב בדומה לסיני, שחקן הליגה הכי טוב שאני ראיתי יחד עם זהבי). כאחד שלא ממש מחבב את האישיות הציבורית שלו, מעריך את רגעי הקסם שנתן לנו כצופים.

אריאל 16 במאי 2018

תודה על הפוסט. יפה מצד מכבי שמצאו דרך לשלב אותו והמחווה של הקהל. תיקון קטן * הכרה* ולא *הוכרה*.

גיל שלי 16 במאי 2018

אופסי, תודה, תוקן

Gil - Zimbabwe 16 במאי 2018

תודה על הפוסטים, אני מקווה שלא התעייפת ותמשיך גם בעונת האליפות 2018/2019….הלוואי!!
לגובי ג'ורדי – בכר: אני חושב כמוך שכיום ג'ורדי מאחור וזה עלה למכבי בהרבה נקודות (אגב יפה שהוא מודה באשמה), הניסיון בין שניהם שיחק תפקיד.
מעבר להכל שבכר מאמן מצויין.
בנימה אישית – אני לא יודע למה שאני רואה את בכר אני מתרגז (שחצן, מחזיק מעצמו וכ"ו) אבל שהוא מתראיין הדעה שלי עליו משתנה ב – 180 מעלות. צנוע, כנה, בלי קלישאות מפרגן תמיד. מאמן מצויין.

צהוב כחול 49 16 במאי 2018

תודה על עונה נוספת של פוסטים מעולים

גיל שלי 16 במאי 2018

איזה כיף, תודה לך

yaron 16 במאי 2018

מצטרף.
תענוג גדול הבלוג שלך.

Ollie Williams 16 במאי 2018

לגמרי מסכים לגבי שרן
מקווה שהמאמן הבא ראה את הדקות ההזויות בהן דסה שיחק כקשר אמצע וייני כמגן ימני, ורשם לעצמו never again.
ומדהים איך גם בגארבג' ללא יריבה ו 3-0 במחצית, מצליחים להכנס ללחץ במקום לשים 6 עד דקה 60.

שמח שהקהל ידע להוקיר את ג'ורדי ולהודות לו, כבר חששתי שזה לא יביה כזה מובן מאליו. לא ברור לי למה לא ניצלו את משחק הבית האחרון לטקס פרידה מסודר מג'ורדי וברק במקום לעשות משהו שירגיש מנותק מתישהו בעונה הבאה.

ברוך שפטרנו מהעונה המחורבנת הזאת, אני רואה המון המון הקבלות בין 3 האליפויות שלנו לאלו של ב"ש ואני בהחלט מאמין ששנה הבאה עם דם חדש במערכת הכל באמת פתוח.

תודה על בטורים ובינינו נתראה במונדיאל….

אחד העם 16 במאי 2018

היה ערב מכובד ומרגש, האוהדים הפגינו קלאסה.
ייני הוא ייני, לא קילייני, למי ששכח את מוראות הסיבוב הראשון העונה.

קורא בין השורות 16 במאי 2018

תודה גיל!

מחכה לניתוחי עונת המלפפונים :)

גיא זהר 16 במאי 2018

גיל, מה דעתך על ההשתלבות של יצחקי במערכת? האם בעיניך הוא דמות ראויה?

יואב 16 במאי 2018

"האמת שהרגשתי את ההערכה שלו כלפיי לא רק עכשיו. הרגשתי אותה כשסיימתי את החוזה הראשון שלי שהיה באמת חסר תקדים באותה תקופה בכדורגל הישראלי וחידשו לי לעוד שנתיים ובשנה שעברה סיימתי אותו והאריכו לי בעוד שנה. הייתה תקופה אצל שוטא ארבלדזה שלא שיחקתי וביקשתי לעזוב וכולם הסכימו לי, כולם אישרו לי את זה חוץ ממנו. הוא נתן את המילה האחרונה ואמר שאני לא משוחרר. בסופו של דבר הרגשתי תמיד את ההערכה שהוא נותן לי וזה רק מחזק לי. אעשה הכל כדי שהמועדון הזה יצליח. זו רק תחילת הדרך שלי ואני צריך ללמוד המון וחובת ההוכחה היא עליי".

אם זה מה שמיטש חושב עליו, אז אני רגוע.

גיא זהר 16 במאי 2018

לכל אורך הקריירה שלו אצלכם הוא לא הוכיח שהקבוצה מעל לכל אצלו, ובחלקים מסוימים לא ממש היווה דוגמא (בשונה נניח מיואב זיו למשל), אבל אני בטח קטונתי.

יואב 16 במאי 2018

אני לא חושב שיש לנו ממש איך לשפוט את זה(חוץ מרכילות והשערות). הם עבדו איתו ומולו, הם מכירים אותו, נותן להם את הקרדיט.

גיל שלי 16 במאי 2018

אני מבין מאיפה השאלות שלך מגיעות גיא, גם אני שואל את עצמי. אבל, הרצון להשאיר שחקני עבר במועדון הוא נכון, כנראה לברק יש יכולת דומה לזו של יואב זיו, לגרום לכל השחקנים במועדון לאהוב אותו, זאת יכולת חשובה מספיק כדי שבהנהלה יחשבו שלהשאיר את ברק במועדון, יגרום לשחקנים האחרים להרגיש תחושת שייכות גדולה יותר, ולתת מעצמם יותר כדי לפתוח לעצמם פתח לעתיד גם הם

משה 16 במאי 2018

תודה גיל על עונה נפלאה (שלך) נקווה שבעונה הבאה הקבוצה תעמוד ביכולות שלך.. השנה הזו מבחינתי היתה פספוס לקריירה שלך :)

לגבי יצחקי, אני מאד שמח שלקחו אותו לצוות המקצועי גם מהבחינה שיכול לעזור לגייס ישראלים שיבואו למכבי וגם כי הוא שחקן שהיה במכבי גם בתקופה הרעה וגם בתוקפה היפה ככה שהוא באמת מכיר את מכבי ואת כל המצבי רוח שיש בקבוצה ויכול להצליח.
אגב הראיון איתו בוואן (מה אני יעשה צורך כל מה שקשור למכבי..) מוכיח כמה הוא השתנה ונהיה "מקצוען" (בישראלית, נאמן) או לכל הפחות לאחד כזה שיכול לתרום למכבי רבות
מבחינתי באמת מהלך טוב של מכבי

yaron 16 במאי 2018

עונה נפלאה? להזכירך, היא התחילה כיומן אליפות ;-)

ברק 16 במאי 2018

גיל תודה על העונה. חצי ראשון זאת היתה קבוצת תמיכה, סיבוב שני מועדון פנטזיה, בפלייאוף זאת היתה פינת הנחיתה על כדור הארץ.
סחתן על המאמץ, מוערך ולא מובן מאליו!

גיל ז. 16 במאי 2018

תודה גיל על הפוסטים, והניתוח המדוייק לאורך כל העונה.
שמח שאתמול ג'ורדי קיבל כבוד על השינוי הקיצוני שביצע במכבי, וברק על התרומה שלו עד הפציעות.
המשחק אתמול היה תמונת מראה לכל העונה הזו, מחצית ראשונה טובה ושניה מזעזעת, ואני ממש לא בטוח שאם הפנדל היה נכנס המשחק לא היה נגמר בתיקו.
יש לי הרגשה שהמרדף והכשלון בשלוש העונות האחרונות אחרי ב"ש לא גורמת לעייפות מנטלית ולכן יש לבצע שינוי משמעותי בקיץ.
בלי חמישה זרים משמעותיים שיוכלו לתמוך בתוך המסגרת הקבוצתית עם השחקנים שיישארו במושאלים שאני מצפה לחזרתם לקבוצה, אני לא בטוח שנצליח להתרוממם גם בעונה הבאה.
ומאמן… אנחנו כבר שלוש עונות בלי מאמן ראוי. באותן עונות הקבוצה ממצה את הפוטנציאל שלה (בלי זרים ראויים) רק למקום השני, מספיק.

אורי 16 במאי 2018

3 עונות?
יוקאנוביץ ובוס לא ראויים בעיניך?

שלו 16 במאי 2018

אני זוכר ליצחקי שבא למכבי בתקופה שהיינו בית קברות.
אני גם לא שוכח את קונאטה, את אשר עשה עם עטר ראויה היה לסכם בגירוש.
ליורדי תמיד יהיה הכבוד של מי שהוציא את המועדון מחושך לאור.
ובסוף גם בעונה גרוע כזאת. בתחילת הפליאוף היינו במאבק על האליפות, בעונות לפניו כבר היינו חצי שנה בים.

לגבי המשחק אתמול, שוב מחצית שנייה איומה חילופים חברתיים, וכמעט איבוד נקודות (וכן לדעתי אם הפנדל בפנים אני מאמין שהיינו חוטפים גם את השלישי).
אני מאמין שאם מיכה נכנס במקום קניוק היה פחות מתח בסוף. מה שוידאר החמיץ לאורך המשחק הוא לא החמיץ בשנתיים האחרונות.

בהזדמנות מחשבות על העונה הבאה.

D! פה ועכשיו 16 במאי 2018

לא מבין מה ביצחקי השחקן גורם למישהו לרצות אותו במערכת

רצון עז? נחישות? מלחמה בלי סוף? דוגמא למנהיג בחדר ההלבשה, להתנהגות/אורח חיים ספורטיבי?

יש לו תכונות שמייצגות את הערכים שרוצים לראות במועדון?

צר לי לחלוק על החגיגה פה – מהשחקנים שהכי סבלתי לראות במכבי כולל שנות השמונים העליזות

אביטל 16 במאי 2018

טור מצויין ומדוייק. קצת סקפטי ותמה לגבי הנושא שבונים את ברק להיות מנהל מקצועי בעתיד אבל לך תדע כנראה הם יודעים מה הם עושים( מקווה כך לפחות). לגבי ייני – 100%, ההבדל איתו ובלעדיו תהומי. פתאום באבין וטב״ח נראים רגועים ויודעים לאן לרוץ ואיך לסגור בלי פאניקה. נגד באר שבע זה בכלל בלט מאד.

yaron 16 במאי 2018

אני מאוד שמח שיצחקי נשאר במועדון. יכולתי לכעוס על ג'ורדי שמרכיב אותו אבל לא עליו שרצה לשחק. לדעתי מאז שחזר מקפריסין היה דמות חיובית ותמיד נתן את המקסימום. הבעיה היתה שהמקסימום היה דיי מינימאלי מאז הפציעה וגם שבחלק מהמקרים הוא הורכב במערכים בהם לא היה לו מקום.
אני גם דיי בטוח שהידיעה שהמייעדים אותו להיות מנהל מקצועי מקורה לא בקבוצה. הוא לא יחליף את ג'ורדי, מנהל קבוצה גג.

לגבי המחציות – כנראה שהשנה גם עם נשחק נגד הנוער יש בעיות שכבר לא יפתרו. ג'ורדי היה צריך כבר לדעת את זה ואם רצה באמת לפרגן לברק היה צריך לתת לו לשחק בראשונה :-)

אמנון א.ק.א. טרנטה 16 במאי 2018

עכשיו כשגם טוריחו עוזב השאלה המתבקשת היא האם יצחקי יחליף אותו?

אחד העם 16 במאי 2018

יצרפו את ערן לוי ויקימו במכבי מחלקת מזון ומשקאות

קורא 17 במאי 2018

בשנות התשעים העליזות שחקני כדורגל פורשים קיבלו קווים של מכונות ממכר פחות של משקר, יש מתב לרטרו!

אבשלום 17 במאי 2018

שרן עושה תפקיד אחר של 50-50: חצי בלם ימין חצי מגן ימין, ובעיקר מאפשר לשחק נורמלי עם שלישיית בלמים שמאפשרת למגינים לצאת קדימה בלי שיפערו בורות ענק מאחוריהם.

funfun 17 במאי 2018

המון תודה גיל שלי היקר – גם הטויסט של יומן האליפות לטובת שבירת הנאחס מוערך ביותר :-)
"נפלת" על עונה מאוד קשה ועמדת בזה בכבוד רב – יותר ממה שאני יכול להגיד על הרבה שחקנים של מכבי :-)
אתמול היה מצ'עמם אבל הסוף היה מרגש. מגיע ליצחקי ובטח מגיע לג'ורדי הפרגון והשירה – גם הדפרים לא עשו בושות וזה כלל לא טריויאלי לצערי.
הגם שראיקו נתן הופעה טובה אתמול הגול שוב פעם עבר לידו כאילו שהוא מזנק בדילה (הטעות במקור) -איבוד בטחון מוחלט
וידאר הזכיר לי את עדן בן בסט במכבי , ושירן החזיר לי את הצבע לפנים …
יצחקי בצוות המקצועי – נו שוין. כנראה שהם יודעים דברים שאנחנו לא (איזה פרגון של ג'ורדי על האינטלגנציה שלו וכו')
יאללה שייגמר ושתתחיל עונת המלפפונים הראשונה שלנו ללא ג'ורדי ב6 שנים האחרונות :-)
עידן חדשששש

שחר ע. 17 במאי 2018

העובדה שאתם לא משחקים במגרש הביתי שלכם, פגעה בכם מאוד
יותר מכל המשתנים האחרים.

ערן (המקורי) 17 במאי 2018

פרידה יפה ומכובדת. וצריך להיפרד יפה גל מחואן טוריחו, אחת הדמויות הכי חשובות, מקצועיות, ונאמנות למועדון בתקופת גורדי.
המשחק מול ביתר כמו גם הניצחון בטרנר, הגם שבגרבג’ טיים מבחינת מכבי, העצימו כמובן את תחושת הפספוס הקשה לגבי העונה הזאת, אך גם נסכו בי אופטימיות לקראת העונה הבאה. אם יהיה מאמן מעולה ואם בחירת השחקנים תהיה מוצלחת, ה״שיקום״ מעונה זו אמור להיות קל יותר מהמשימה של גורדי ואוסקר לפני 6 שנים.

אסי 18 במאי 2018

אין מילה אחת שאני לא חותם עליה.
הכל נכון.
על יצחקי לא בא לי הרבה להוסיף, כשרון על שבוזבז על ידי התנהלות של חובבן.
אבל מגיעות כל המחמאות לקהל שידע לתת את הכבוד והפרידה הראויה גם לו אך בעיקר מאחד האנשים הכי משמעותיים בהסטוריה של המועדון הזה. ג'ורדי שעשה עונה מאכזבת מאוד וכשל מקצועית, יהיה רשום על חילוץ הקבוצה מהביצה הפרובינציאלית שבו היא שהתהה והצעדתה בדרך חדשה ולא סלולה , כמו הלך בג'ונגל עם מצ'טה ופילס את עצמו החוצה מהנימנימזם והלוניזם שכבר היו חלק מהדי. אן. אי של הקבוצה.
הרבה אהבה אנחנו צריכים להרעיף על האיש הזה שהראה לנו את שמה כבר חשבנו שאולי לא אפשרי- אפשר לייצר מקצוענות ספורטיבית בכדורגל הישראלי.
תודה לג'ורדי ותודה למיץ' שכנראה כן מבין כמה מאמן הוא תפקיד חשוב ולכן מנסה להביא את הטובים ביותר שניתן.

Comments closed