סיכום קצר לעונה מחורבנת

תעזרו לדה באזר, ונקווה לטוב לגבי עונה צהובה טובה יותר

ראשית, היה לנו פוד נהדר של מכביבול וזכינו לארח את ניר צדוק, דברנו על עידן יורדי, לדעתי יצא פוד מעולה.

*

נצחנו ביום שני במושבה את בני יהודה. מכבי השלימה אליפות סיבוב שני בפלייאוף, אליפות סיבוב שני בעונה הרגילה וכדובדבן על הקצפת, זכינו גם בתואר החשוב מכולם, גביע הטוטו. אין ספק עונה מושלמת, רק אני עם הטרוניות שלי.

אני חושב שהעונה הזאת של יורדי כמאמן, היא העדות החזקה ביותר ליסודות החזקים מאוד שהניח יורדי המנהל לפני שש שנים במכבי. הפארסה באצטדיון על שם מזהם העיר, עת ספגנו שני שערים בשתי דקות, וגרוע מכך צפינו בהתפרקות הטוטאלית של יורדי על טיבי, לא רק שלא גרמה למכבי להתפרק באופן סופי ומוחלט, למשל כמו מכבי נתניה, אלא יצאנו לארבעה נצחונות רצופים חסרי משמעות לחלוטין. מועדון עם מבנה מעט רופף יותר היה מתפרק אחרי המשחק ההוא, בטח אחרי שרבים מהשחקנים אבדו אמון ביורדי. אבל המבנה שיורדי יצר שרד גם את ההתפרקות של יורדי המאמן, בצורה מעט עקומה זאת המחמאה הגדולה ביותר לעבודתו של יורדי כמנהל הספורטיבי במכבי תל אביב.

נקודת האור הגדולה ביותר בעונה הזאת, ונקודת הזכות הגדולה ביותר העומדת לזכות יורדי המאמן, מוכרת לרובנו בשם דור פרץ. לטעמי לא רק שמדובר בקשר האחורי הטוב בארץ (לפחות בין הישראלים, אני לא בטוח שאוגו טוב ממנו בסיכום כולל, הוא כן מסוגל למשחקים דומיננטיים יותר מדור פרץ, אבל הממוצע עם רוב המשחקים שלו הוא פחות מהממוצע של דור פרץ אחרי שהגיע לנחלה), אלא גם מדובר בשחקן הטוב ביותר במכבי בעונה האחרונה. זה מדהים לחלוטין שזה בדיוק אותו אדם ששיחק תחת השם דור פרץ עד דצמבר במכבי. האיש שלא זכה בתיקול אחד, שהיסס לפני כל כדור שהוציא, ובעיקר חיפש להמנע מהכדור, הפך את עורו לחלוטין דווקא תחת הלחץ העצום של הקהל. יורדי הוא זה שהתעקש, אבל דור פרץ הוא זה שמצא בעצמו תעצומות נפש שלפחות אותי הפתיעו לחלוטין.

נקודת אור נוספת לטעמי היא העובדה שאצילי יהיה צהוב גם בשנה הבאה. אני חושב שבעונה מלאה כפי שאני מקווה שאצילי יתן לנו בעונה הבאה, מדובר בשחקן שיכול להיות הכוכב של הליגה, למעשה אם לא יהיה השחקן הטוב בליגה אני אתאכזב מאוד.

ההחתמה של שכטר מעידה שמה שחשבתי כל הזמן על בניית העונה הבאה כבר מפברואר השנה (כנראה שמנספורד הוא הבנאי) אכן מתרחשת במכבי. אלה חדשות חשובות מאוד, שכן הגיע הזמן שמכבי תעשה עבודה מסודרת בבניית העונה הבאה, ולא כפי שהתרגלנו בתקופת יורדי, עבודה תוך כדי תנועה תוך דחיית ההחלטות לרגע האחרון האפשרי.

עונה בה ממש לא מיצינו את הפוטנציאל, עונה בה באר שבע ממש התחננו שיקחו מהם כבר את הנטל הזה, עד שהתברר שלא אנחנו לא אף אחד אחר רוצים באליפות, עונה מתסכלת אבל בסופו של יום, אפילו עונה איומה שכזאת נגמרת במקום שני. אם נזכר בתקופה שקדמה להגעת יורדי, מקום שני לא ראינו עם משקפת. כל שרשרת נבחנת בחוליה החלשה ביותר שלה, אם נתייחס לתקופת יורדי כשרשרת, אין ספק שהעונה הזאת היא החוליה החלשה ביותר בשרשרת הזאת, ולשמחתנו החוליה החלשה ביותר היא עדיין מקום שני ומקום של כבוד בקרב המועדונים החזקים ביותר בארץ (כרגע רשימה שכוללת רק אותנו ואת באר שבע, עד שחיפה הירוקה תחזור לעניינים). אם יש משהו שמעודד אותי לשנה הבאה, זה זה.

לגיטימיות (צור שפי)
אימא הבאתי גביע

18 Comments

יואב 24 במאי 2018

בנימה אישית, ניר צדוק איחר למפגש חברים שלנו בגללכם(: סתם, הוא נהנה מאד.
לא רק שדור פרץ הוא מהטובים בתפקידו בליגה(מהישראלים), אני סבור שדן גלזר לא ממש רחוק משם. רוטציה של שניהם על מספר ה-6 , משמחת אותי מאד.
בקשר ליורדי, הוא בסך הכל אחראי על התקופה הכי גדולה של המועדון. לא ביג דיל בכלל(: שש שנים לא לרדת ממקום 2, גם גלזר, גיורא, טבק ונמני לא השיגו. שלא לדבר על אירופה. יורדי ומכבי היה מאצ' אפ מייד אין אבן ממש.
ציפורים קטנות מזמרות על עוד רכש מביתר. ומבחינתי המשמעותי יותר.

yaron 25 במאי 2018

לא יפה יואב, עכשיו אני במתח :-)
מעל הגוויה שנקראת בית"ר עפים עכשיו כמה נשרים…

D! פה ועכשיו 24 במאי 2018

ואני חשבתי שאתה מכסה את הדיון המרתק על יחסי עובד מעביד בחסות ליגת הכדורסל הישראלית

גיל שלי 24 במאי 2018

דווקא התפרסם בכלכליסט מאמר שלי על זה היום

D! פה ועכשיו 24 במאי 2018

תודה. מעניין. אני צריך לחושב על זה יותר לעומק.
יש הבדלים בין המצב בארץ לארה"ב. כרגיל. ולא רק ברמה.

Gil - Zimbabwe 24 במאי 2018

זה לא מוזכר הרבה, אבל אני חושב שלשירן ייני יש חלק גדול בסיום עונה בצורה כזו מכובדת, זה אמנם לא מנחם אבל זה מעיד על קבוצה בריאה.
לגבי העונה הבאה – חייב לקרות משהו טוב, וזה צריך להיות מההתחלה. לא חושב שלאוהדים תהיה סבלנות של 100 ימי חסד, ואז יהיה לחץ.

גיל שלי 24 במאי 2018

מסכים לגבי שרן

D! פה ועכשיו 24 במאי 2018

שרן בהחלט הוסיף.
אני חושב שאם תבנה קבוצה טובה יהיה מספיק חסד.
ההתחלה עם שכטר הצולל מבשרת רעות.

השמן 24 במאי 2018

מסכים עם הרוב. כמה נקודות אור נוספות:
1. ריקן – התחיל את העונה כמגן. הרווחנו קשר מעולה
2. דסה – חזר בסוף לממדים טבעיים, אבל הוכיח שהתקרה שלו יותר גבוהה משחשבנו. בנוסף, לקבוצה שבמשך שנים התפשרה על המגנים שלה מבחינה התקפית (ייני, עמב"ה) קיבלנו תזכורת על התרומה האפשרית ממגן איכותי
3. לא חייבים לשחק 4-3-3. כמה שחקנים באו לידי ביטוי טוב יותר בשלושה בלמים.
4. בסופו של דבר, הרבה החלטות רכש של הקיץ שעבר היו שגויות, אבל לפחות הקבוצה נמצאת בעמדה מצוינת לבנייה מחדש. את רוב הנפלים כבר עזבו/פרשו ישנם שני שחקנים שאולי יהיה בעייתי למכור אותם אבל אם יישארו בסוף הם בוודאי יתרמו (וידאר וראיקו), ושני שחקנים ששכרם לא שווה את רמתם אבל עדיין ברור שאפשר להוציא מהם תרומה כשחקני סגל לפחות (עטר וטיבי) שאר הסגל מוברג טוב בקבוצה, אפשר לדעת בדיוק מה נקבל ממנו, ויש קאדר גדול יחסית של מושאלים שכבר הוכיחו את עצמם ברמת הליגה ויוכלו להשתלב בקבוצה ברמות שונות של חשיבות.
הכל יקום או ייפול על המאמן לדעתי.

יואב 24 במאי 2018

הכי מסקרן זה המאמן ואיכותו. שום הליכה לשוק(ברוב המקרים ובטח בליגה שלנו) היא לא תחליף לעבודת אימון טובה. לפעמים מה שאתה צריך נמצא ממש מתחת לאף. ראה מקרה פרץ.

פרסלני 24 במאי 2018

חד משמעית המאמן. בגלל האיכות הירודה של השחקנים, מאמן כאן יותר חשוב מבליגות סבירות יותר.

אחד העם 25 במאי 2018

בשם העקביות , בדיוק כשם שחלק גדול מההצלחה של דור נזקפת לזכות דור, לצד ההתעקשות של ג'ורדי, כך חלק מסויים מההתפרקות במאני טיים נזקף לגנות השחקנים, לצד הכישלון של ג'ורדי.
התקשורת כולה גומרת את ההלל על הסדר,הארגון והדפוסים המקצוענים בקבוצה הבוגרת (ובצדק…). קצת פחות מדברים על הרפורמה במחלקת הנוער (ג'ורדי היה זה ששכר את הואן) ועל יצירת השת"פ עם ביתר ת"א. אני מקווה שאנו בדרך להפוך לאייאקס בקנה מידה ישראלי. נהיה זקוקים לאספקה בלתי פוסקת של כישרונות צעירים, כי העליה ברמת האמון בגילאים הצעירים, תגדיל את כמות הלגיונרים בקרב המוכשרים ביותר. (ואת ההכנסות ממכירת שחקנים, כמובן).
העונה הקרובה תהיה עונה כלכלית,. גודל האתגר כעומק הקיצוץ. אם אכן מדובר בכ 10 מיליון יורו זה המון. ברמת קיצוץ כזאת, גם אם מביאים בחשבון את החסכון בצוות המקצועי ומכירה של רייקו ווידאר (במחיר ריאלי), והמרתם בשכטר והרוש ללא דמי העברה, עדיין ירש קיצוץ של כ 10 מיליון ש"ח נוספים, בתקציב המשכורות של יתרת הסגל , ביחס לשנה שהסתיימה. זה ממש לא מבטיח רכש נוצץ ויקר.
לשנה הבאה הבאה , בבלומפילד הבנוי.

yaron 25 במאי 2018

לדעתי רכש יקר ונוצץ בכל מקרה לא יהיה. גם בשביל רכש ראוי אנחנו חייבים למכור לפחות אחד מהצמד ראיקו/וידאר.
ניצוצות יהיו רק בהעברות חופשיות.

Gil - Zimbabwe 25 במאי 2018

מה שכטר יביא למכבי, זהבי 2 או רמוט 2?

yaron 25 במאי 2018

שייתן מה שנתן בבית"ר ולא מה שבחיפה ונגיד תודה.

D! פה ועכשיו 25 במאי 2018

עטר 2

גיא זהר 25 במאי 2018

כמה הערות של מישהו מהצד: לקחתם גם את אליפות הטבלה הפנימית בין קבוצות הפלייאוף העליון (סמיילי). וברצינות, באר שבע אולי הגיעה לפלייאוף חסרת אנרגיות, אבל שם העבירה הילוך (דומה לעונה שעברה). ועוד דבר שפונגין דיבר על עומס בעמדות מסוימות. אם ורד מגיע אליכם על ארבע עמדות מתמודדים השחקנים הבאים: עטר, וידאר/זר אחר, שוינפלד, אצילי, מיכה, שכטר, ורד, ריקן (בהכללה, עיקרון יש כאלו שלא ורסטילים). אתם חייבים מגן שמאלי לצד שון גולדברג. חייבים עוד בלם. שניהם יהיו זרים או יעלו הרבה כסף (כחילה?). וזה עוד לפני המאמן.

Comments closed