סרג'יו מרקיאונה

לפעמים מספיק אדם אחד נכון כדי לשנות הכל

המשבר הפיננסי נראה כיום כאילו הוא התרחש מתישהוא בהיסטוריה הרחוקה, אבל אחד מהכוכבים הגדולים באמת של אותה תקופה הלך אתמול לעולמו.

בשיאו של המשבר הפיננסי הנשיא חוסיין, סליחה הנשיא אובמה החליט להציל את מרבית תעשיית הרכב האמריקנית מכלייה. רבים מבקרים אותו עד היום על המהלך הזה, שכן לפי תפיסת הימין הכלכלי צריך לתת לגופים כאלה לפרוש מהחיים, אבל ראוי לציין שלא ראיתי את אותה התנגדות עזה למהלך ההכרחי של הצלת הבנקים כמו גולדמן זאקס מהצרות שהם חוללו בעצמם.

*

תנסו לדמיין את יובנטוס מבקשת שיתוף פעולה עם מכבי תל אביב כדי לשפר את דרך גידול השחקנים בקבוצה, וממנה מאמן ישראלי להוביל אותה להצלחות מחודשות באירופה, זאת פחות או יותר המקבילה של המחשבה שפיאט היא זאת שנטלה על עצמה 20% מקרייזלר והצילה אותה מפירוק. אני אומר נטלה על עצמה שכן פיאט לא נדרשה לשלם דבר על קרייזלר, אלא לקחת על עצמה את המחויבויות של החברה, עד כי כך היה מדובר בחברה גוססת.

סרג'יו מרקיאונה שהציל את פיאט חמש שנים קודם מפירוק, הוא זה שאחראי על הנס. והנס הזה מוכח כמוצלח מאוד פחות מעשור אחרי התרחשותו. ב2006 אם הזכרתם את השם פיאט בארצות הברית, והאדם שדברתם איתו היה מבוגר מספיק כדי לזכור במה מדובר, האיש היה מחייך ופוטר אותך באיזה סיפור על הטרנטה ששמע עליה.

מרקיאונה לא רק שהפך את פיאט קרייזלר לאחת מחברות הרכבים הטובות בעולם, אלא גם הקפיץ את מחיר המניה מסביבות הדולר בזמן המשבר ועד לשיא של 20$ לא מזמן. את הצעדים שעשה בקרייזלר חיקו פורד וג'י אם. כיום באיטליה לא מייצרים עוד מכוניות פיאט קטנות מקרטעות אלא ג'יפ, מזראטי, ואלפא רומיאו.

בקיצור, גם לכדורגל הישראלי יתכן ויש סיכוי. לפעמים כל מה שצריך זה אדם אחד שיכניס את הרכב להילוך, משם המלאכה נעשית קלה יותר, כמו מלאכתו של המנכ"ל החדש של פיאט קרייזלר.

בעל הפונדק
נצחון על רדניצ'קי

25 Comments

D! פה ועכשיו 26 ביולי 2018

מה רע במכונית קטנה?

גיל שלי 26 ביולי 2018

כלום, אבל זוכר את פיאט 127?

D! פה ועכשיו 26 ביולי 2018

האמת שלא.

אבל גי'פים, מזראטי (לפחות זו מכונית שהיא באמת באמת יפה) ןאלפא רומיאו לא ממש תורמים משהו לחברה. פיאט קטנה כן.

גיל שלי 26 ביולי 2018

בהחלט תורמים לחברה, והמון, מקום עבודה לאלפי אם לא מאות אלפי איטלקים

D! פה ועכשיו 27 ביולי 2018

גם רכבים קטנים תורמים לעובדים

סוס זקן 26 ביולי 2018

האוטו הכי טוב שהיה לי אי פעם. תנצב"ה.

באבא ימים 26 ביולי 2018

האוטו הראשון שקניתי בכספי. סבבה של אוטו.

ארז 26 ביולי 2018

כלכלית קטונתי מלהביע דעה, מכוניתית מה שעשו לג'יפ מאז המעבר לאיטליה גובל בחילול קודש.

yaron 26 ביולי 2018

חשוב רק לציין שהחל מ-2017 החברה הפסיקה לייצר מכוניות בארה"ב למעט jeep ו-Ram וגם זה כנראה לזמן קצוב ללא כוונה לפתח דגמים חדשים.

צור שפי 26 ביולי 2018

מכוניות הופכות יותר ויותר להיות סממן של חוסר אחריות סביבתי. יקח כמה עשרות (בודדות) של שנים ואופן השימוש הנוכחי בהן ייעלם מהעולם.

אמיתי 26 ביולי 2018

עשור פלוס מינוס בעולם המפותח נראה לי

yaron 26 ביולי 2018

אשרינו שנולדנו בעידן של מכוניות אמיתיות עם מנוע ודלק :-)

צור שפי 26 ביולי 2018

אחלה תמונה אבל, גם הרכב ובמיוחד הצבע.

ניינר / ווריור 26 ביולי 2018

גיל מה יש לך להגיד על ההתרסקות של פייסבוק? נגמר עידן ה faang?

7even 27 ביולי 2018

סליחה שאני מתערב לגיל.
פייסבוק החליטו שכל פוסט חצי מסית הם מסירים. השאלה איפה עוצרים.
פתאום רבע מהפוסטין

7even 27 ביולי 2018

נלחץ בטעות…

…פתאום רבע מהפוסטים מוצאים עצמם בפח האשפה.
שפייסבוק תחליט. או שמפקחים על הכל או שלא על שום דבר.

אסף the kop 27 ביולי 2018

כמו שאני רואה את זה, אנשים בני חמישים פלוס לא בעניין של פייסבוק (לי אין), צעירים מתחת 30 באינסטגרם.

המשמעות – פייסבוק גוסס.

ניינר / ווריור 27 ביולי 2018

אינסטגראם שייך לפייסבוק….

Amir A 26 ביולי 2018

FIAT = FIX IT AGAIN TONY

spurstopboy 26 ביולי 2018

קדימה גיל, למה אתה מחכה?

אלכס דוקורסקי 27 ביולי 2018

בעיקר עצוב על מותו בטרם עת.

Dr.van nostrand 1 באוגוסט 2018

לגבי הכדורגל הישראלי, בהחלט יש תקווה.
אם מישהו עם השפעה מריץ את הפיילוט של פלייאוף בליגה + שיטת ניקוד טובה יותר והארכה עשר דקות/פנדלים גם למשחקי עונה סדירה האצטדיונים יהיו מלאים בכל עיר ובכל שלב של העונה.

לכל הפחות ניתן להתחיל עם החזרת קונספט הקיזוז פלוס לטופ 6 או 8 ואז אחרי סיבוב אחד, להמשיך עוד 3 או 4 משחקים בין המדורגות 1 ו 2 על האליפות כאשר מצב הנקודות שלהן נשאר כפי שהוא והסדרה מסתיימת כשהפער לא ניתן עוד לסגירה, כלומר- יש משמעות גדולה אם המוליכה מסיימת את העונה בפער 2 נקודות או 7 למשל.

יתחילו עם משהו כזה, המניות של הכדורגל יעלו בהמון.

טל 1 באוגוסט 2018

כמה לא נכון.
אלפא רומיאו שייכת לפיאט כבר 30 שנה. פרארי (שמחזיקה את מזראטי בבעלותה) שייכת לפיאט כבר כמעט 50 שנה. כל אלה לא שינו את העובדה שפיאט עצמה עדיין מייצרת מכוניות קטנות, שמהוות את רוב השוק שלה. אז פיאט עצמה עדיין מייצרת מכוניות קטנות, ורק מוכרת יותר מהן כל שנה.

ובלי קשר לזה, כמה גזענות וטמטום צריך בשביל השורה "הנשיא חוסיין, סליחה אובמה"

שלי 1 באוגוסט 2018

אתה בטח חדש פה, אבל באמת אולי צריך לקרוא כמה פוסטים שלי כדי להבין שהדחקה הנשיא חוסיין סליחה אובמה באה כאמירה נגד אלה שטוענים שכל דבר שעשה הוא פשע נגד האנושות.

לגבי אלפא רומיאו ופרארי, לא טענתי שהוא רכש אותן, הסברתי שלפרארי הוא עשה ספין אוף, אלפא רומיאו היום היא מותג שונה לחלוטין בחוזקו לעומת מה שהיה לפני מרקיאונה, אולי תבין קצת לפני שאתה בא לפה לשצוף ולקצוף.

טל 2 באוגוסט 2018

מתנצל לגבי אובמה, אכן זה כנראה חוסר היכרות.
אבל לא מבין איזה ספין אוף הוא עשה לפרארי או לאלפא רומיאו, וגם אתה לא ציינת זאת. רק טענתי שהאמירה ש"כיום באיטליה לא מייצרים עוד מכוניות פיאט קטנות מקרטעות אלא ג'יפ, מזראטי, ואלפא רומיאו." היא לא נכונה, כי פיאט מיצרים מכוניות קטנות עד היום, והן חלק חשוב בשוק שלהן. ושאלפא רומיאו ומזרטי שייכות לפיאט הרבה לפני שמרקיונה נכנס לתמונה. כל זה לא מוריד שום דבר מההישגים שלו ב14 כמנכ"ל פיאט שאכן הפך אותה לאימפריה בעיקר בזכות עסקת קרייזלר.

Comments closed