זה שלא יודע לשאול

פוסט קצר שנועד לעזור לעיתונאים סקרנים, כיצד עורכים תחקיר

בשישי שבת ביליתי בחברת זוגתי בטורינו. ביום שבת נסענו כשעה למסעדה מאוד מוצלחת בעיירה טריזו, עיירה ששוכנת בתוך יקבים רבים בנוף פסטורלי. במשך שלוש שעות ישבתי ואכלתי, כאשר שני שולחנות ממני יושבים אנשים מוכרים, שחקני קבוצת יובנטוס, ברצאלי, בונוצ'י, מארקיזיו, קייליני, ועוד. כשיצאנו מהמסעדה זוגתי הבחינה בשפשוף קל על הסיטרואן השכורה שלנו, זו חנתה לה בשלווה בין שתי מכוניות פרארי. חשבנו שהשפשוף לא היה שם קודם, אז אשתי כמובן (אני קברתי את עצמי עמוק באוטו) נגשה למארחת במסעדה (זאת שכאשר קמתי לעשות סלפי עם שחקני יובנטוס הספיקה לנטרל אותי בדרך ולצעוק עלי באדיבות, כלומר בנוקשות, נו פוטו), ודרשה ממנה לברר למי שייכת הפרארי שחונה לידינו.

בתחילה יצא הסו שף, ובחברת שלושה מעריצים צעירים ביצע תחקיר עמוק של השפשוף, הוא הסביר שכנראה היתה מכונית אחרת שחנתה לידינו, והיא שפשפה את האוטו כשנכנסה לחניה, וכשיצאה במהירות, שפשפה שוב את ידית הדלת. אך לזוגתי זה לא הספיק, היא הסבירה למארחת הלא חביבה (שלא יהיו אי הבנות, האוכל הכי טוב שאכלתי בחיים), שגם אנחנו היינו אורחים במסעדה, ובניגוד לחבר'ה שעליהם היא מגוננת, אנחנו גם שילמנו עבור האוכל. בקיצור, יוצא מארקיזיו עם השלט, פותח את הדלת של הפרארי, ומדגים שאין מצב שהפרארי שפשפה את האוטו שלנו בגובה כזה. ברצאלי עמד ברקע עם ידיים שלובות, כנראה הם חשו מאוימים משהו (לא ממני). אנחנו קבלנו את הניתוח של מארקיזיו ופנינו לחזור לטורינו. בשדה תעופה האיש שקיבל את האוטו לא התרגש, הקיצור, כך עושים תחקיר.

*

איך לא עושים תחקיר? הו, טוב ששאלתם. בואו נשאל כמה שאלות שלא קבלתי עליהן תשובות בקשר ליזם המהולל שקנה את ביתר ירושלים מידי אלי טביב.

שאלה ראשונה, אם מובלי כיוונה את עצמה להתחרות בהפועל באר שבע, סליחה באינסטגרם, מדוע זאת הוציאה כסף במשך שלוש שנים לצורך מתן חסות לקבוצת הפועל באר שבע? כמה אנשים מחוץ לישראל נחשפו לחסות זו? אולי יש בכך כדי ללמוד איך משה חוגג מתייחס לכסף של משקיעים?

שאלה שניה, אין לי מושג כמה כסף הושקע במובלי, נניח שהדיווחים אכן מדויקים, והושקעו בפועל עשרות מליוני דולרים בחברה, איך ניתן לכנות מכירת פיצ'ר מסוים של מובלי לסנאפצ'אט, גם אם נקבל את הדיווח על סכום של 7.7 מליון דולר, כאקזיט? האם המשקיעים במובלי ראו תשואה מסוימת על השקעתם? איך אפשר לקרוא לחברה שההישג היחיד שלה הוא מתן החסות להפועל באר שבע, כחברה שמתחרה באינסטגרם או אצל המחמירים, בפייסבוק?

אני קורא גם הצלחות רבות של האיש בתחום מטבעות הקריפטו, אקזיטים, מישהו יכול להראות לי דיווחים על עסקאות בפועל? אולי הקרן בבעלותו רוצה לשתף אותנו בדיווחים למשקיעים על ההצלחות האדירות, ועל הכסף שבטח חזר למשקיעים?

כשאני קורא את אותן הודעות יחצ בכל אתרי הספורט, ואני מוצא שאף אחד לא שאל ולו אחת מהשאלות הללו, אני באמת מופתע. למען האמת, גם הסכומים שנזרקו לאוויר לא אמינים בעיני. אין לי מושג בכמה נרכשה ביתר מידי אלי טביב, אין לי מושג כמה כסף עבר, ושל מי הכסף שעבר, אבל דבר אחד אני כן יודע, הכתבות על העסקה הזאת לא הוסיפו לי ולו בדל של מידע.

אה, אם כבר שאלות, אז יש לי אחת על אלי טביב. האיש הרי ידוע בכך שהוא קונה שחקנים זולים בלבד. מעניין הצירוף מקרים ששני השחקנים היקרים היחיד שקנה, טל בן חיים ועמר דמארי, נקנו בסכומים מכובדים, וממכבי פתח תקווה. אולי מישהו רוצה להסביר לי את צירוף המקרים המופלא הזה?

ארבעה שיעורים, ושיעור נוסף
תינוקות באזבי-סיכום הניצחון על לסטר

115 Comments

אזי 14 באוגוסט 2018

ההנחה שאני עושה בנושא הזה הוא שכתבי ספורט לא מבינים (או לפחות זה לא מתפקידם להבין) שום דבר בעסקים או כלכלה ולכן הם קצת עומדים בין שתי אופציות: לדברר את הודעת היח"צ שקיבלו או לא לכתוב כלום על העסקה הכי מעניינת בשנה בכדורגל הישראלי ולקוות שכלכליסט יעשו פרופיל על האיש.
לא?

D! פה ועכשיו 14 באוגוסט 2018

יועילו לחבור לכתב הכלכלי ולייצר עיתונות.

Handsome Dick Manitoba 14 באוגוסט 2018

לכתבים הכלכליים היה פור של עשר שנים לתחקירים על משה חוגג ולא ראינו מהם הברקות

כח הגברה 14 באוגוסט 2018

אני לא מבין שום דבר בכלכלה ועסקים, ועדיין שמעתי מספיק על משה חוגג כדי לא לקנות ממנו מסטיק משומש (או את הטלפון המאובטח בהיסטוריה האנושית ב-50,000 ש"ח). זה לא מצריך שום ידע או תחקיר. קצת סקרנות טבעית וקומון סנס יספיקו.

למען הסר ספק, כל מה שכתבתי הוא לכאורה, היפוטתי, תיאורטי, ט.ל.ח

כח הגברה 14 באוגוסט 2018

*היפותטי

ניינר / ווריור 14 באוגוסט 2018

אנחנו הולכים לקראת פארסה מס' 5 בביתר. זה יהיה הזוי וכל מה שנותר הוא לשבת עם הפופקורן ולהנות. אני לא יודע כמה הבחור הזה עשיר, אבל תוך שנתיים הוא יהיה הרבה פחות עשיר.
ומי זה מרקיזיו החוצפן שיעשה עליכם פוזות?

שחר התל אביבי 14 באוגוסט 2018

ככה זה נראה

אלי-לא אוהד כ"ס 14 באוגוסט 2018

השאלה האחרונה היא שאלת השאלות. במיוחד כשאתה בוחן את שני הקצוות האנושיים של העיסקאות (ההליכה, הקולות הכל מתאים לשאלה). כשהכסף לא שלו האיש ממש לא חסכן. אני גם ממתין בסבלנות לדו"ח המפרק בהפועל ת"א, אם כי אין לי אשליות. ברוך שפטרנו, כך אני מקווה.

ניב 14 באוגוסט 2018

מסכים עם מה שכתבת. אגב לי באופן אישי הפריע בכתבה של יוסיפוביץ (שאני מאוד מעריך) שהוא כתב שעשו טעות בזה שנתנו את בית"ר לטביב העיקר להציל מגאידמק והצדיק לשיטתי את המעבר לחוגג לא משנה מי הוא העיקר להציל מטביב).

איציק אלפסי 14 באוגוסט 2018

זה כמו חד גדיא בבית"ר:
נתנו לבן גור כדי להציל מדדש
לזאבי כדי להציל מבן גור
לפניג'ל כדי להציל מזאבי
לגאידמאק כדי להציל מפניג'ל
לטביב כדי להציל מגאידמאק
לחוגג כדי להציל מטביב…
זה הבעלים השישי של בית"ר תוך פחות מעשרים שנה. לא יודע אם יש לה אח ו/או רע..

ויכסלפיש 14 באוגוסט 2018

בעונה הקרובה בית"ר עשויה לסגור עשור שלם, לראשונה מאז שנות ה-60, ללא שום תואר (אליפות/גביע)

גיא זהר 14 באוגוסט 2018

הפועל (הארבעה, הראל, טביב, רמון, כבירי, ניסנוב ובטח שכחתי משהו באמצע)

Ollie Williams 14 באוגוסט 2018

אה כן, שכחתי את טאז

דביר 14 באוגוסט 2018

אחלה טור!

תבורי 14 באוגוסט 2018

למה לא נשכת אותו?

רועי 14 באוגוסט 2018

אתה באמת מופתע ?

יניב פרנקו 14 באוגוסט 2018

טביב לא קנה את טל בן חיים – זה היה רמון שקנה 25% ממנו ומכבי קנתה אחר כך ישירות מהלוזונים 50% ו25% של רמון והעבירה אותו אליהם.
עסקת דמארי היא היחידה

שלי 14 באוגוסט 2018

אוקיי, אז מעניין איך דמארי היה השחקן היחיד בהיסטוריה שטביב היה מוכן לשלם עליו הרבה

בלייק 14 באוגוסט 2018

נדמה לי שאתה טועה…
https://sports.walla.co.il/item/1855996

יניב פרנקו 14 באוגוסט 2018

לא. לשמחתי אני צודק :)
טל בן חיים היה אמור לעבור יחד עם דמארי וזו הכתבה ששמת – אבל עבר רק שנה אחרי כשחיים רמון היה כבר הבעלים.
תבדוק בויקיפדיה שלו ותראה שהוא שיחק עונה אחת בהפועל וזו 2012/2013 – בעונה הזו כבר לא היה טביב בהפועל.
תחקירים צריך לדעת לעשות….

בלייק 14 באוגוסט 2018

אוקי, מתנצל.
בגלל זה כתבתי מסוייג, במיוחד כשאוהד של קבוצה אחרת כותב על הקבוצה שלו…
האמת שזה גם קצת סידר לי את הזיכרון…. הפועל קנו רק 25% וזה איפשר בזמנו לקרויף "לגנוב" את טב"ח על ידי פניה לעמוס לוזון ורכישת 75% הנותרים.
בקיצור – טעות שלי, תודה על התיקון.

רועי 14 באוגוסט 2018

מה זה אוהד של קבוצה אחרת? פרנקו זה גיס חמישי. הלב צהוב. החולצה אדומה. היזהרו מחיקויים!

אלון3131 14 באוגוסט 2018

שאלת תם – אפשר הסבר על הנקודה האחרונה לגבי בן חיים ודאמרי, כנראה יש פה נקודה ממש ברורה שפספסתי.

שלי 14 באוגוסט 2018

איך זה שטביב הסכים לשלם על חצי כרטיס של דמארי סכום שפרנקו יספר לנו, אבל הוא בטח לפחות פי שלושה מכל שחקן אחר, האם העובדה שהמוכר במצב ספציפי זה היה עמוס לוזון קשור למקרה המוזר הזה, ויש עוד כמה דברים שאפשר ללמוד מזה

אלון3131 14 באוגוסט 2018

אין ספק שגם טביב וגם הלוזונים טיפוסים מפוקפקים, אבל מה האינטרס של עמוס לוזון למכור את דאמרי בחצי מחיר? משהו מתחת לשולחן? הטבות מטביב במקום אחר?

שאלות שאין ספק שאף עיתונאי ספורט בישראל לא ישאל.

שלי 14 באוגוסט 2018

בוא נתעסק בתיאוריה בלבד, אין לי מושג מה היה במקרה הספציפי הזה. נניח ואני בעלים של קבוצה בשם משה. אתה בעלים של קבוצה בשם חיים. אני ואתה לא יכולים למשוך כסף מהקבוצה, אסור. אבל, קבוצת משה קונה מקבוצת חיים שחקן ב200 ואתה מעביר לי חזרה 50 בפרטי. אם אני סומך עליך ואתה סומך עלי, זה מצוין, הכל טוב.

עדי אבני 14 באוגוסט 2018

בדיוק גיל.
זאת לא העסקה המוזרה היחידית, דרך אגב. היו עיסאות מוזרות גם עם חו"ל. מי שהיה אז מנכ"ל הפועל, ניר ענבר, סיפר כי התפלא לשמוע ששחקן שהתקבלה עליו דרישה רשמית לתשלום של 200 אלף יורו נקנה בסופו של דבר על ידי טביב ב500 אלף.
הוא כנראה ממש שלומיאל

אורן השני 14 באוגוסט 2018

אולי ביקשו בדולרים וקיבלו בשקלים :)

אורן השני 14 באוגוסט 2018

הכוונה במקום דולרים – יורו

בלייק 14 באוגוסט 2018

אלון- לוזון לא מכר את דמארי בחצי מחיר. הוא מכר חצי דמארי. לפי שווי של 3 מיליון יורו. לא היו הרבה עסקאות כאלה בין קבוצות בכדורגל הישראלי. אני אסתכן ואניח שזאת העסקה היקרה ביותר בין מועדונים בישראל עד לאותו רגע (אולי יחד עם עסקת בוזגלו כשעבר למכבי של שניידר).

בלייק 14 באוגוסט 2018

תסתכל על הלינק ששמתי למעלה.
מזכרוני (ומעיון בכתבה…) מחיר זהה לדמארי ולטב"ח: 1.5 מיליון יורו עבור 50% כרטיס

בלייק 14 באוגוסט 2018

טוב, אז רק "כמעט"….

אורן29 14 באוגוסט 2018

יופי של טור, עם כל השאלות הרלבנטיות שאמורות להישאל בעיסקה כזאת. עיתונאי ספורט לא מבינים בכלכלה? אז שיתייעצו עם עיתונאי הכלכלה בחדר שלידם. מה עוד שלא מדובר פה ב"כלכלה" במובן האקדמי שלה, אלא ב"עסקים" ו"אמינות" שדי פשוט לתחקר. זאת חכמה קטנה מאד להאשים את "ההתאחדות" ו"בקרת התקציבים" כשהסוסים ברחו מהאורווה והרוכש התורן קורס. תחקיר מקדים הוא מה שעיתונאי יכול וצריך לעשות. בשביל לקטר ולהאשים את כל העולם אפשר לשבת על כורסה בבית.

ולשאלת ה"איך אפשר לדאוג שאנשים רציניים יכנסו לענף": כתבתי פעם איפשהו שאני בעד ליגה של 10 קבוצות ו 8 זרים (וביטול ירידות אוטומטיות). נתתי שלל הצדקות לפורמט הזה, אבל הנה עוד אחת: ליגה כזאת, שיש בה פוטנציאל גבוה לעונה אירופאית (מקומות 1-4, אולי אפילו 5), תמשוך אנשים רציניים שירצו להיות בעלים של קבוצות. אנשים רציניים כאלה יאבקו על סביבת עבודה ראויה: ידרשו מלחמה בחוליגניזם, ידרשו בקרה תקציבית ראויה (כדי למנוע מצב של קריסה של קבוצה כלשהי, מצב שיפגע גם בהם), ידרשו ליגה שתהלום את המכובדות שלהם עצמם. אנשים שירצו לעשות סיבוב על הכדורגל הישראלי יצטרכו לעשות אותו בליגת המשנה בעלת החשיפה הנמוכה בהרבה.

בליגה של 10 קבוצות איש עסקים שחושב שיוכל להתמקם במרכב-צמרת ליגת העל במאמץ נמוך יחסית יגלה שהיומרות שלו מתרסקות על קרקעית הליגה, שהוא הופך לבדיחה, ושהקבוצה שהוא ריסק מתמודדת על הישרדות עם קבוצת ליגת משנה שיכולה להטביע אותו סופית. מי ירצה לקחת סיכונים כאלה?

Lord Anthony 14 באוגוסט 2018

קשה מאוד למנוע מאנשי עסקים מפוקפקים לרכוש קבוצות כדורגל, זאת תופעה שלא ייחודית רק לארץ.
הדרך הכי טובה לצמצם את התופעה הזאת היא להפוך את העסק לרווחי, כך שימשוך יותר אנשי עסקים לגיטימיים ולהעלות את ערך הקבוצות כך שחסם הכניסה יהיה גבוה יותר. אם התחום יהיה רווחי יש גם סבירות גבוהה יותר שמס הכנסה יתעניין יותר בתחום מה שגם עשוי לתרום להתנהלות יותר שקופה או לכל הפחות יותר מסודרת.
להקטנת הליגה אין שום תרומה בנושא הזה, הרי אם למדנו משהו מנסיונם של אחרים זה שלאותם בעלי קבוצות מפוקפקים אין שום בעיה לנטוש את הקבוצות ולתת להן להתפרק, כך שאיום על ירידה לליגת המשנה לא הכי אפקטיבי.

oren29at 14 באוגוסט 2018

מסכים לגמרי בנושא הרווחיות ומס ההכנסה.

לליגה קטנה יש פוטנציאל להפוך את הקבוצות לרווחיות יותר- הסיכוי להגיע לאירופה גבוה, הרמה עולה כי 4 קבוצות פחות טובות נחתכות החוצה, ההוצאות קטנות בגלל שיש יותר זרים (8 לפי ההצעה שלי), שיבואו במקום הישראלים ה overpriced.

זה לא ימנע באופן הרמטי אפשרות כניסה של אני עסקים מפוקפקים, אבל זה יעמיד אותם בעמדת נחיתות מול רוב בעלי הקבוצות ה"נורמלים", שידרשו רגולציה איכותית יותר על הליגה כי זה אינטרס שלהם.

Ollie Williams 14 באוגוסט 2018

הקטנת הליגה ושינוי/ביטול הגבלת הזרים הם שני נושאים שלא בהכרח קשורים זה בזה.

הדיבורים על היתרונות שבליגה קטנה בלי "בטן" שבה לכולם יש מה להרוויח מאוד יפים. אבל מתעלמים מהפיל העצום שבחדר שהוא בפשטות "הצד השני של המטבע".
זוכרים את שער הזהב? שהיה בשימוש ב 2 טורנירים בערך לפני שבוטל?
ההנחה הייתה שהפרס מהבקעת שער כ"כ גדול, שקבוצות יסתערו קדימה על מנת להשיג אותו כמה שיותר מהר. אממה, תוך לא הרבה זמן הסיכון שבלספוג את השער המכריע האפיל הרבה מעל הסיכוי שבלהבקיע אותו וקיבלנו הארכות של 30 דקות של בונקר דו צדדי. לאחר מכן נוסה שער הכסף (שרק יוון איכשהו הצליחה להרוויח ממנו באמת) ובסוף הכל בוטל לחלוטין.
כי כמו בכל דבר בחיים, כשהסיכוי עולה כך במקביל עולה גם הסיכון. ופתאום מקום 7 הופך מ"שיפולי הצמרת" לקצה התחתית. פתאום שני הפסדים ואתה מוצא את עצמך מתדרדר מהתמודדות על אירופה לקרב נגד הירידה. איזו גישה תנצח? כמה קבוצות ייקחו סיכון ויתנו צ'אנס אמיתי לצעירים כשכל כך הרבה מונח על הכף?
כבר ראינו את זה קורה. כמה הזכרון הקולקטיבי קצר שכבר שכחנו את הרמה הזוועתית והמחסור הקשה בגולים בליגת 12 הקבוצות? מלכי שערים שבקושי מגיעים ל 15 גולים ב 33 מחזורים.

oren29at 14 באוגוסט 2018

אתה צודק לחלוטין, ומכאן הקריטריון השלישי: ביטול הירידות האוטומטיות.

ברור לי לחלוטין שהיעדר "בטן" בליגה, והפוטנציאל הגדול להידרדר ממקומות 5-6 למקומות 9-10 במחי 3-4 הפסדים, יגזרו טקטיקה של "רק לא להפסיד", טקטיקה שבה תיקו עדיף על הפסד. זאת הסיבה ששתי הקבוצות האחרונות לא צריכות לרדת לליגה השניה באופן אוטומטי, אלא לשחק עם שתי הראשונות מליגת המשנה בפלייאוף כלשהו (לא חשוב כרגע איזה). זה יבטיח "רשת ביטחון" לקבוצות, ויאפשר להן לנסות ולהתמודד על מקום 4-5 (אירופה) מתוך הבנה שניתן להישאר בליגה גם אם נכשלים. כמובן שבסופו של דבר רק התוצאות על הדשא יקבעו.

ליגת על של 10 קבוצות ו 8 זרים (4 סיבובים, ללא פלייאוף). ליגת משנה של 16 קבוצות ו 5 זרים (2 סיבובים). כדי להמתיק את הגלולה של צמצום ליגת העל והגדלת הפער בינה לבין שאר הליגות, קבוצות ליגת העל לא ישתתפו במפעל גביע המדינה, אלא ישחקו ב"גביע ליגת העל"- טורניר אינטנסיבי של שבוע באמצע העונה.

Ollie Williams 15 באוגוסט 2018

יש כאן שתי בעיות מרכזיות
1) אתה מקטין את המקל שמאיים על תחתית ליגת העל אבל גם הופך את הגזר של קבוצות הלאומית להרבה הרבה פחות טעים.
2) אתה מוחק לחלוטין את מפעל הגביע. מבלי לדבר על ההסטוריה והמסורת, ומבלי להתייחס לכך שאם הזוכה במפעל צריכה להגיע לאירופה (לא סגור על התקנונים של אופ"א בנושא) היא בהכרח מליגת המשנה – בסופו של דבר זה תואר הרבה יותר נגיש לכל הקבוצות בארץ מלבד 3-4. אז אתה משדר לקבוצות ליגת העל שאין להן סיכוי ריאלי לאליפות שבעצם אין להן על מה לשחק כל העונה והן סתם תפאורה למאבק האליפות.

לדעתי כל הנסיונות האלה לעשות מהפך טוטאלי בשיטה ולשנות בכח את כל סדרי העולם מוגזמים. הכדורגל שבור אבל לא עד כדי כך, ויש יותר מדי הבדלים בין אירופה לארה"ב (ספורטיבית ותרבותית) מכדי לאמץ מודלים אמריקאיים יותר

oren29at 15 באוגוסט 2018

1) אני הופך את ליגת העל לאיכותית יותר, ולמקום שמצריך מהשחקן הישראלי להיות טוב הרבה יותר על מנת להשתלב בה. זה יפוצץ את בועת השכר של הכדורגלן הישראלי, ויגרום לשחקנים האלה להתאמץ הרבה יותר על מנת להתקדם באופן אישי. אני חוזה, אגב, שקבוצות פאר לשעבר שירצו לחזור לזירה המרכזית (הפועל פ"ת או הפועל י-ם לדוגמה) ימשכו אנשי עסקים שיהיו מוכנים להשקיע משאבים על מנת להגיע למצב של התמודדות על העליה לליגת העל, מה שיתן בוסט לליגת המשנה. לגבי כל ההפועל ראשון לציון והפועל רמת השרון- הן ישחקו על אותם הדברים שהן משחקות כיום.

2) אני מחיה את מפעל הגביע: במצב הנוכחי כל דבר שהוא פחות מגמר בין שתי הראשונות של ליגת המשנה הוא אנטי קליימקס- מעט מדי אוהדים או פער מקצועי גדול מדי. אני מחזיר את הגביע לקבוצות, מאפשר לקבוצות ליגת המשנה (או למטה משם) לחלום על תואר במעמד נשיא המדינה, ומאפשר לגמר להיות משוחק באיצטדיונים איכותיים אבל קטנים יחסית כמו פתח תקווה או נתניה.

אני לא מכיר את תקנון אופ"א, אבל לדעתי ביטול גביע המחזיקות האירופאי סגר את הפינה הזאת, וכיום מחזיקת הגביע לא חייבת להשתתף באירופה.

קבוצות ליגת העל ישחקו במפעל "גביע ליגת העל"- טורניר אינטנסיבי של שבוע, שבו 8 הראשונות באמצע העונה עושות רבע-חצי-וגמר. חוץ מזה, ליגת העל שלי מציעה יותר כסף ונגישות אפשרית גבוהה יותר למפעל אירופאי, בלי קשר לתואר אליפות (שבו, בכל קונסטלציה, זוכה רק קבוצה אחת).

3) ליגת על מקצוענית של 14 קבוצות היא פיקציה: ההתפרקות של מכבי נתניה והפועל תל אביב לפני 3 ו 4 עונות, קבוצות שחיות על תקציב עירוני כמו עכו ואשקלון- ממילא אין יותר מ 12 קבוצות בליגה הזו. (גם השנה, אגב, יש לנו 2 תאונות שמחכות להתרחש- הפועל חדרה ובית"ר י-ם). אז במקום לחכות שהליגה תצטמצם מעצמה ותחזור למצב הקטסטרופלי של לפני כעשור, עדיף ליזום שינוי שינסה למזער נזקים ולמקסם יתרונות.

Ollie Williams 16 באוגוסט 2018

אתה מזכיר לי מגיב שהיה פה פעם ולא הפסיק להתעקש על זה שליגת הכדורגל חייבת לעבור להכרעה בפלייאוף סדרות – רעיון שנשמע נחמד בתיאוריה על הנייר אבל לא יעבור את מבחן המציאות. יש מספיק סיבות.

אני כן מסכים ששינוי בהגבלת הזרים (העלאת מכסה או ביטול מלא), בתוספת של שינוי חקיקה שישווה את תנאי המסוי של זרים לאלו של הישראלים מהשנה הראשונה – על מנת שההכרעה בין שחקנים ברמת שכר דומה תהיה מקצועית נטו ולא כלכלית – יכול להביא לרוב השינויים שציינת הנוגעים ישירות בשחקן הישראלי בלי קשר לגודל ומבנה הליגות.

holden 14 באוגוסט 2018

טריזו? נראה לי התכוונת לטרוויזו, טרוויזו בנטון,
עיירה שבאמת מפורסמת באוכל המשובח וגם ביינות המבעבעים המעולים,
לגבי האוטו?
זה כרישיטיאנו דפק הסיטרואן וברח והחברים חיפו עליו

צור שפי 14 באוגוסט 2018

אם תחקיר אז ככה: השאלות הרלבנטיות היחידות העולות כרגע במוחי הן מהו שם המסעדה ומהי הכתובת.

yaron 14 באוגוסט 2018

אותי מעניין אם נכנסתם במקרה או שהכרתם והזמנתם מקום מראש :-)

שלי 14 באוגוסט 2018

חבר של אשתי לעבודה המליץ לנו על המקום, בנו עובד שם בסביבה באיזה מלון יוקרתי, התקשרנו והזמנו מקום, בטעות הזמנו ליד החלון, זה היה באסה כי אין מיזוג ואפקט החממה עבד פול טיים, אבל באמת ארוחה של שבע מנות, שלוש שעות, ולא יצא לי לאכול ארוחה שאפילו מתקרבת לרמה הזאת בחיים שלי.

Gil - Zimbabwe 14 באוגוסט 2018

תבוא לצהריים בקיבוץ….ליגה אחרת עם מיזוג אויר.

yaron 14 באוגוסט 2018

תענוג :-)

בקשר לפוסט – מסכים כמעט עם כל מילה אבל דע לך שהרבה חברה שהיו מוקדם וחזק בקריפטו (וידעו מה ואיך לעשות) גרפו הרבה מאוד כסף.
יכול להיות שבלי קשר לעסקים שלו, חוגג עשה הרבה מאוד כסף בשנים האחרונות וזה גם מסתדר עם רכישת הבית בביטקוין.

שלי 14 באוגוסט 2018

ברור שיכול להיות, אבל גם אתה יודע שמעטים הם בעלי המזל שנכנסו בזמן לביטקוין, ועוד פחות אלה שידעו והצליחו לצאת בזמן ולגרוף הרבה כסף

yaron 14 באוגוסט 2018

לגמרי, אבל הוא היה שם בזמן וסיכוי סביר פלוס שידע לעשות את זה נכון, מה שיכול להתבטא בהרבה כסף בלי קשר לשאר העסקים. אני מכיר כמה כאלה (וגם כאלה שהפסידו הכל).
כמו שציינתי, קניית הוילה בביטקוין דיי מתיישבת עם זה.
שוב, אין לי שמץ של מושג אם זה נכון אבל זה לגמרי אפשרי.

שלי 14 באוגוסט 2018

הרשה לי לפקפק שאיזה שהוא בית בישראל נקנה בביטקוין. ראשית, זה לא חוקי. איזה מחיר מולא במשח? כמה מס רכישה שולם? מס שבח? זה בדיוק סוג הסיפורים שגורמים לי לחשוב שהכל בולשיט אחד גדול

yaron 15 באוגוסט 2018

אין בעיה שתפקפק אבל חוגג קנה 15% מהבית בביטקוין והוא לא היחיד. יכול להיות שהתופעה נעצרה אבל היא בהחלט היתה קיימת בשנים האחרונות.
https://www.google.co.il/amp/s/www.themarker.com/amp/realestate/1.6195526
תשמע, הרבה גיוסי הון הפכו אנשים לעשירים על חשבון המשקיעים שאיבדו את כספם ובעולם הקריפטו על אחת כמה וכמה. לחוגג רשימה מפוארת של גיוסים גדולים (וכושלים) כאלה ובהחלט סביר שהוא מאוד התעשר מהם…

yaron 15 באוגוסט 2018

מצרף כאן כתבה שמפרטת על העסקים השונים של חוגג.
שוב, צריך להפריד בין ההצלחה שלו בגיוסים שכנראה הכניסו לכיסו הרבה מאוד כסף, לבין (חוסר) הצלחת החברות.
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3729709
יהיה מעניין לראות איך תתפתח ההשקעה האחרונה שלו :-)

שלי 15 באוגוסט 2018

ירון, זה שמדווח בעיתונות על עסקת נדלן בביטקוין, לא אומר שזה באמת קרה. דוגמה קטנה, פעם מכרנו חלק בפרויקט, העיתונות החליטה שמכרנו לפי מספר הדירות כפול מחיר דירה חלקי 2, כלומר אין הוצאות כלל של בניה ויזום למשל.

yaron 15 באוגוסט 2018

יכול להיות גיל.
תסכים איתי שזאת אפשרות לגמרי סבירה שחוגג התעשר מאוד מקריפטוס?

שלי 15 באוגוסט 2018

למען האמת, לא אסכים, כלומר אפשרות כן, סבירה לא

yaron 15 באוגוסט 2018

סבבה.
בכל מקרה, הנקודה שלי היא שיש לו רקורד לא רע בכלל בלייצר באז ולגייס כסף אבל רקורד מאוד בעייתי בלהקים חברות מצליחות ולעשות אקזיטים.
אני עוקב אחריו מאז הקטע ההזוי של אפליקציית yo. הייתי שמח להיות מסוגל לספר בדיחה ולקבל עליה מיליון דולר…

yaron 15 באוגוסט 2018

""אני אישית מושקע בתחום מ-2013 (בינואר אותה שנה עמד מחירו של ביטקוין אחד על פחות מ-13.5 דולר; בתחילת ספטמבר הוא רשם שיא של 5,000 דולר למטבע בודד), וממעט יחסית של כסף שהשקעתי שם עשיתי המון-המון-המון כסף"
""השנה, כשלחצתי על הגז, יצרנו רווחים חסרי תקדים."
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001204949
לא טוען שכל מה שכתוב נכון, רק שזאת אפשרות סבירה לגמרי שחוגג עשה הרבה כסף מקריפטו.
דרך אגב, הכתבה מ-2019 כך שגם אם זה נכון, סביר להניח שהוא על רכבת הרים…

שלי 15 באוגוסט 2018

ירון, אחלה, אתה בוחר להאמין לו, מכבד. אני מכיר הרבה אנשים שמספרים על עצמם שהם קנו ביטקוין כשהוא היה שווה דולר אחד, ומכרו אותו בשיא כשהיה בסביבות 18,000$ לביטקוין, אמה מה, משום מה האנשים שלא מספרים על עצמם כלום, הם בדרך כלל אלה שהרוויחו. יש סיבה לא רעה לאנשים שבאמת הרוויחו בגדול מביטקוין לא לספר יותר מדי על זה, מס הכנסה לא ממש סגור על עצמו איך הוא צריך להתייחס לרווחים האלה, אף אחד לא רוצה שמס הכנסה יתחיל לבוא ולרחרח אצלו, ומס הכנסה עושה את זה בדיוק על בסיס כתבות כאלה. מכאן שמי שמספר על עצמו, אין לו מה לחשוש ממס הכנסה, עכשיו רק לך תבין מה הסיבה לכך.

אמיתי 15 באוגוסט 2018

כי הוא פקיד שומה!???

yaron 15 באוגוסט 2018

גיל,
לא בחרתי להאמין לו, אמרתי שזאת אפשרות סבירה שהוא התעשר מקריפטוס.
אין להכחיש שהוא היה במשחק דיי מוקדם והכיר את התחום היטב, כלומר לא רק השקיע במטבעות אלא גם בהנפקות (ico). תחום מפוקפק כשלעצמו אבל מאוד רווחי למי שידע מה לעשות וברח בזמן…
מאחר והיכולת המוכחת העיקרית שלו נכון להיום היא יצירת באז וגיוס כספים דיי ברור שהוא מהסוג המוחצן.
הכתבה מ-2017, לא אתפלא אם מצבו כרגע הרבה פחות "חלומי"…

הטענה שלי פשוטה – אפשרי לגמרי שיש לו את הכסף לקנות את בית" ר ולהעמיד תקציב ראוי לעונה הקרובה.
זה לא אומר שיש לו מושג למה הוא נכנס או תוכנית ו/או יכולת להצליח.

צור שפי 14 באוגוסט 2018

חן חן. נכנס בטקס חגיגי ל-to do list.

בני תבורי 14 באוגוסט 2018

אני ממתין ליום הכיפורים של תקשורת הספורט שתידרש לחשבון נפש הנוגע לשיקולים לבדוק ולפרסם – או לא, פרשיות חמורות מאוד כזו של היעלמות הפועל פתח תקווה. כאוהד הקבוצה מעניינים אותי הרבה יותר השיקולים בבסיס ההחלטות לשתוק בנדון.

D! פה ועכשיו 14 באוגוסט 2018

לא עברו פה בבלוג לאורך השנים מספר עיתונאים?

אורי 14 באוגוסט 2018

שאטאאוט לחבר'ה מהפודקאסט ציון 3 ששאלו בפרק האחרון בדיוק את השאלות האלו, והרבה יותר.
פרק מומלץ מאוד להאזנה, http://tziun3.co.il/
(אין לי קשר אליהם)

שלי 14 באוגוסט 2018

מצטרף להמלצה, פוד מעולה ביותר

יונתן נמרודי 14 באוגוסט 2018

תודה :)

ניב 14 באוגוסט 2018

אני במקומך לא הייתי מגיב פה,כולנו יודעים מה סבא רבא רבא רבא מצד אמא שלך עשה.

רועי 14 באוגוסט 2018

אתה אידיוט

ניב 15 באוגוסט 2018

יש לי רושם שלא הובנתי נכון..

אריאל 14 באוגוסט 2018

האיש משקיע ומושקע בעיקר בקרנות פרטיות וקריפטו ולא בחברות ציבוריות. אין לו סיבה לפרט לאף אחד למעט שותפיו, והעובדה היא שיש לו את הכסף הנדרש וכנראה הרבה יותר מזה.
לגבי ההערה שלך על החסות של מובלי אני מסכים שזה נראה בזבוז – לא היה למובלי באמת אינטרס כלכלי בחסות. אבל שוב אי אפשר לדעת מה היה הסיכום מאחורי הקלעים ועל מה חוגג אולי ויתר לטובת הענקת החסות או לא לפעמים זה חלק מעסקאות חבילה חוגג יסכים לכך וכך והדריקטוריון יצביע בעד חסות וכו'

Gil - Zimbabwe 14 באוגוסט 2018

זה רק אני או שעוד מישהו חושב ככה, אדם שמצטלם כל כך הרבה והמון המון צילומים עצמיים, אוהב פירסום. זה לא מסתדר לי עם בעלים רציני של קבוצה גדולה, משקיע 26 מיליון שקל (אני בטוח שיש לו את הכסף) ורוצה להיות כמו שהוא הצהיר אלונה ברקת 2.
הלוואי ויצליח, אבל משהוא בצורת ההתנהגות שלו מפריע לי בתור בעלים של קבוצה.

matipool 14 באוגוסט 2018

לגמרי נראה כמו תאוות פרסום גדולה.
תוך כמה ימים, הבחור הפך מאחד שמדי פעם מוזכר בעיתונות הכלכלית, לאחד שמופיע בעמוד הראשון של העיתון, כתבות צבע ענקיות במוספי הספורט, בטח מדברים עליו כל הזמן בתכניות הספורט ברדיו וכו'. קיבל פרסום בהיקף שלא חלם עליו. הראש מסובב והאגו זקוף.
לא שמעתי עליו עד הימים האחרונים ואחרי קצת גוגל עליו, נראה שהוא לא בענייני צניעות ופרופיל נמוך ממילא.

Ollie Williams 14 באוגוסט 2018

מה שהכי מפליא אותי בכל הסיפור הזה, זה איך יש לא מעט אוהדי בית"ר שמסתערים בציפורניים שלופות על כל מי שמעז לשאול את השאלות הלגיטימיות האלה גם אם אלו שאלות שהועלו בכל עסקת רכישה מפוקפקת של מועדון כזה או אחר בארץ.
קצת תסמונת האשה המוכה.

אורן השני 14 באוגוסט 2018

ככה זה, תקשורת שמאלנית

Ollie Williams 14 באוגוסט 2018

חחח בדיוק :(

בלייק 14 באוגוסט 2018

אני מסכים עם הגישה שאתה מציג, אבל חשוב לאזן ולהזכיר שהתקשורת לא עשתה את זה כמעט אף פעם, עם שום רוכש.
למה שמכבי תאומץ על ידי פינגווין? הרי ברור שאין להם אינטרס בארץ, למעט מיץ' גולדהאר (שלא נמצא בארץ). חוגג אוהד (אהד?) של ב"ש, היה לו כסף, רצה להתחכך קצת.

Lord Anthony 14 באוגוסט 2018

וחשוב גם להזכיר, שההרפתקאות של כל אותם רוכשים שהיה צריך לתהות על קנקנם ולא עשו את זה, תמיד נגמרו באופן רע עבור הקבוצה.
אין דינה של חסות פיקטיבית (שכל מי שמוחו בראשו יכול לעשות אחד ועוד אחד ולהבין מה הסיפור שמאחוריה) כדינו של בעל קבוצה שלא לגמרי ברור מה היכולות הכספיות שלו ומה האינטרס שלו בקבוצה.

בלייק 14 באוגוסט 2018

ברור.
את העניין עם החסות הבאתי רק כקונטרה לחסות של מובלי לב"ש בזמנו.

yaron 14 באוגוסט 2018

דרך אגב, גם GetStocks של חוגג (למיטב ידיעתי עוד חברה כושלת שלו שלא פועלת בישראל) היתה ספונסרית של ב"ש.

לגבי פינגווין – קודם כל נכון. אופ"א מגבילה את הסכום המוכר לצרכי פייר פליי במקרים כאלה ולכן לא אתפלא אם פינגווין תתחיל פעילות כלשהי בישראל.

Lord Anthony 14 באוגוסט 2018

פספסתי את זה. זה די ברור, לא נדיר בארץ שחסויות הן תרומה לקבוצה מהכיס של החברה במקום מהכיס של הבעלים שלה.

דני 14 באוגוסט 2018

מעריב עשו תחקיר על פילפ סולמון גרמו ללוני לרדת מהעיסקה והצילו את מכבי…
https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/3/ART1/077/394.html

אוהד 14 באוגוסט 2018

יש פה כמה שיוצאים מנקודת הנחה שלכתבי הכלכלה יש ידע בכלכלה ולכן צריך להתייעץ איתם.

עיתונאי לשעבר 14 באוגוסט 2018

היה לי חבר, לא חשוב שם, שבאמת עשה אקזיט יפה שסידר את ילדיו ואת נכדיו שאין לו. הוא לא הופיע כמעט במדורי הכלכלה, למעט ראיון אחד עם ההנפקה של החברה שלו, והוא תמיד שאל אותי איך זה יכול להיות שטיפוס כמו משה חוגג מופיע כל יום בעיתון למרות שהוא כישלון עסקי מהדהד. הוא בזמנו הלך לחפש שירותי יחסי ציבור והיחצנית של משה חוגג תיארה אותו כסיפור הצלחה עם מובלי, והוא באמת לא הצליח להבין איך מובלי היא סיפור הצלחה כשהיא נסגרה בקול ענות חלושה והיחיד שהרוויח מכל העסק ככל הנראה היה חוגג עצמו.

Blue Devil 14 באוגוסט 2018

כשעבדתי בסטארט-אפ ("אחד מעשרת המבטיחים בישראל") לפני שנים רבות הבנתי שהדבר העיקרי שהעתונות הכלכלית מפרסמת הוא הודעות לעתונות ויח"צ. זה ברור לי שיש הרבה דברים שאני לא יודע על העסקים של חוגג (חיפוש בגוגל בעברית ובאנגלית לא מצא הרבה מידע מעבר ליחצ) – האם יש בהם תחכום וחדשנות יוצאי דופן? יחסי ציבור? פעילות אפורה או שחורה?
אם מישהו יודע, אשמח להארה, הניחוש שלי הוא שזה איזשהו שילוב של הכול ביחד…

S&M 14 באוגוסט 2018

מהתחקיר שתיארת למעלה – אשתך מדהימה. צחקתי בקול. חחח.. עומדים שחקני כדורגל שמרוויחים מליונים, ומשכנעים בהדגמה פאקקטה שוכרת רכב עם ביטוח ביטול השתתפות עצמית, שהפרארי שלהם לא שרט את ה… מה שלה? סובארו אמרת? מאזדה? מה זה היה?

חחחח… אין, אין, זה קורע. אישה גדולה!!!

גל ד 16 באוגוסט 2018

מצטרף לשמעון.

היו באכסניה הזו הרבה אנקדוטות מצויינות לאורך השנים, אבל זו נכנסת בקלות להרכב הפותח.

היסטוריון של ספורט 14 באוגוסט 2018

הכל נכון .
יצא לי בתחילת הקיץ לעשות תחקיר עצמאי בשביל להבין מי זה ארגון שחקני הכדורסל ברשות ניר אלון שכמעט וגרם לנזקים כלכליים אדירים.
נפרדתי מ 30 וקצת שקל נכנסתי לאתר גיידסטאר וגילתי ממצאים מדהימים .
אבל אף אחד בעיתונות בארץ לא ניסה ללמוד ובטח לא לפרסם את מה שאני גיליתי .

אביבי 14 באוגוסט 2018

תפרסם כאן!
בטוח שתקבל פוסט אורח וחשיפה
אם יהיה מטלטל ויהיה גם קצת מזל זה יעבור גם לטוויטר פייסבוק ומשם יעשה רעש.
אם לא-לפחות אנחנו נחכים…ותדע שניסית.

היסטוריון של ספורט 14 באוגוסט 2018

פורסם כבר במקום אחר

matipool 14 באוגוסט 2018

גיל – מאיפה התמונה שבראש הפוסט? זה לא שהעמדת אותם בחצי גורן מחוץ למסעדה וצילמת אחרי שהוכיחו את חפותם, לא? או שכן?

גיל שלי 14 באוגוסט 2018

מהאינסטגרם של מישהו מהם, מישהו שלח לי

איציק 14 באוגוסט 2018

יש לי השגה אחת גדולה. הוא מתחרה של כולם, אינטוש והפיים. זה שהוא לא מצליח לא אומר שהוא לא מתחרה. גם השנה מכבי חיפה, כמו בכול שנה, נוסעת השנה להתחרות מול קבוצת NBA. זה שהיא לא תצליח להיות מתחרה שקולה לא אומר שהיא לא מתחרה.

קים גונג און 14 באוגוסט 2018

זה ממש אבל ממש קצה הקרחון.
כולם יודעים אך אולי חוששים מדיבה מי עומד מאחורי הקרן של חוגג, גגלו קצת על ריקישב ועיסוקיו.
חוגג הוא בלון יח"צ עצום שהתקשורת , כמו ענבל אור, אוהבת לאכול עד הפיצוץ.

"הישגיו" העסקיים מלבד האמור השקת המטרד YO , בזבוז עשרות מליוני דולר על הפלאפון היקר בעולם ואז הנפקת ICO שהשמועןת בגינה היא ש95% מהגיוס מקורו ב4 טרנזקציות. שום אקזיטים למרות השקעות אלו ועוד רבות, מלא סלבז וכתבות אוהדות משל היה מאסק הישראלי. לתקשורת זה נוח, לאוהדי בית"ר לא באמת אכפת ולאוהדי הקבוצות האחרות רק נותר לחכך ידיהם בהנאה לקראת תאונת הרכבת הזאת.

S&M 14 באוגוסט 2018

נו, אז הוא וביתר מתאימים כמו נעל לחרא.

זימי מבאר שבע 14 באוגוסט 2018

משה חוגג לפי כל הפרסומים הוא הונאת משקיעים הגדולה בישראל. כמעט כל מה שכתוב עליו בעתונות הכלכלית הן כתבות שהן הודעות יחצ מטעמו של חוגג עצמו ששותל בכתבות האלה מעשיות שתמיד יוכל להתכחש אליהן בעתיד כי הן אף פעם לא מופיעות כציטוט שלו. למשל זה שלאונרדו דה קפריו מושקע בחברות שלו, סיפור שהתגלה כשקר מוחלט.
מהפרסומים שחוגג הפיץ בעתונות הכלכלית, הוא גייס כ 80 מליון דולר למובלי ועוד כ 80 מליון דולר לסירין לאבס, שתי חברות שקרסו וכל ההשקעה בהן נמחקה. סך הכל 160 מליון דולר שהתאדו.
קרן ההשקעות של חוגג שמקור הכסף שלה לפי הפרסומים שחוגג מפיץ בעתונות הוא משקיעים סינים, משקיע קזחי והמיליארדר המקסיקני קרלוס סלים, מושקעות בחברות שחוגג הוא גם היזם והמנכל שלהן. אין לדבר הזה אח ורע בשום מקום בעולם, שמנהל של קרן השקעות הוא גם היזם שהקרן שהוא מנהל משקיעה בחברות (הכושלות) שהוא מקים.
אם חוגג מחק 160 מליון דולר כפי שהוא טוען שהושקעו במובלי וסירין, הקרן שלו הפסידה את כל כספה. חוגג עצמו יכול לקבל מהקרן רק דמי ניהול, נניח 2 אחוז בשנה, כלומר כ 4 מליון דולר בשנה שאמורים לכסות גם את אורח חייו הראוותני הכולל משרדי פאר, 2 חברות יחצ, רכב שרד ונהג וכו׳.
חוגג גם יכול למשוך משכורות עתק כמנכ״ל של החברות הכושלות שניהל, אותו הכסף שמגיע מהמשקיעים שאת כספם הוא אמור לנהל ושמוזרם שוב לחוגג כיזם של הסטארטאפים שהקרן שלו משקיעה בהם.
אני לא יודע מה הסיפור של משקיעי הקרן של חוגג, אבל אנשים בדרך כלל לא אוהבים שעובדים עליהם, ואם חוגג שרף את הכסף של המשקיעים בקרן שלו על השקעה בחברות פרוטפוליו שהוא גם היזם שלהן, ובמקביל משך דמי ניהול, ובמקביל השתמש בכסף למשוך לעצמו משכורת מהחברות ולממן חסות להפועל באר שבע ששיחקה עם לוגן של חברת yo הבדיונית שהיתה מעשייה שחוגג הגה בשביל לייצר עוד כותרות בעיתונים, אפשר להניח שמתישהו אותם משקיעים, חברת טסנט הסינית, קרלוס סלים ורקינס רקישב, יתבעו את חוגג על הונאה במאות מליוני דולרים. כל זה כמובן, אם שלושת הגופים האלו באמת השקיעו בקרן שלו ואם מובלי וסירין אכן גייסו 80 מליון דולר כל אחת. אנחנו לא יודעים שום דבר פרט לסיפורים שחוגג עצמו מפיץ בעתונות הכלכלית בישראל ובעולם. יכול להיות שקרלוס סלים השקיע כמו שלאונרדו די קפריו השקיע. בחלומות בלילה.
יכול להיות שחוגג שגייס 150 מליון דולר במטבע הקריפטוגרפי איתריום לחברה פרטית שלו שמייצרת שקר כלשהו הספיק כבר להמיר חלק מהכסף לדולרים, להבריח אותו מהחברה ולהעביר אותו לעצמו. זו חברה פרטית ואין לדעת מה כתוב בתקנון הגיוס שלה. ייתכן מאוד שזה מקור הכסף ששימש לרכישה של ביתר ירושלים.
לחוגג אין שום מקור הון אחר.

7even 14 באוגוסט 2018

שלי…
אני בכלל קיוויתי ממך לפוסט פוטבול כדי לשאול…
למה לעזאזל דילגתם על דארנולד?????

NoOne 15 באוגוסט 2018

ב 15 השנה הקרובות זאת שאלה שתעלה כל הזמן וגטלמן את מארה ידפקו את הראש בקיר כל יום מחדש
גטלמן בכלל יפוטר בתום השנה אחרי מה שדארנולד יראה

7even 15 באוגוסט 2018

חשבתי שהם כבר דופקים אותו…

אגב אני לוידע עד כמה הארד נוקס זה מדד,
אבל מייפילד נראה, אישיותית, מאד מבטיח שם.

אבל לך תדע…

אלון 14 באוגוסט 2018

אני עוד מחכה לתחקיר פלוס ועדת חקירה על פרשת פנאן.

7even 14 באוגוסט 2018

יום אחרי הפיטורים של ווייצ'יץ'.
זו הסיבה היחידה שהבחור עדיין מחזיק בתפקיד.
ביום שיראו לו את הדלת הוא יראה להרבה אנשים במכבי את סורגי בית הסהר.

הייט אשברי 15 באוגוסט 2018

https://www.themarker.com/technation/1.5939818

תביעה כנגד חוגג

עמי עמי 15 באוגוסט 2018

בכתבה הזו כתובים כמה גברים מעניינים. 1.שחוגג משתמש בידוענים ובמכונת יחצ על מנת לגייס כסף לחברות שאין להן ממש מוצרים או יכולת לפתח מוצרים.
2. שחוגג מכר מניות מובלי בשוק שניוני.

בכל מקרה, הסיבה היחידה שהמשקיעים של חוגג לא תובעים אותו על גניבת הכסף שלהם היא שהם מעולם לא השקיעו בחברות שלו.
אם מישהו רוצה לעדות תחקיר, כדאי שינסה לקבל תשובות מזרוע ההשקעות של תאגיד טסנט, מדרחוב סלים ומרקישב הקזחי. ייתכן בהחלט שמקור. כסף של חוגג הוא בפעילות פלילית, גניבות סייבר או הלבנת הון עבור אחרים. אין לאף אחד שום דרך לדעת כי כל מה שכתוב על חוגג בתקשורת הן הודעות יחצ במסווה של כתבות. ע״ע כל מה שאלירן רובין כותב על חוגג בדה מרקר. רובין מדפיס את הודעות היחצ של חוגג כלשונן ולא טורח לבדוק אם המעשיות של חוגג נכונות בכלל.

ארז 15 באוגוסט 2018

איזה עמי?

תום 15 באוגוסט 2018

עמי, ארז, עעעעעעעעעמי.
עמי שנועל את האופניים עם בלוקצ'יין.
שמקנח רק נחיר אחד.
שהיה בטירונות עם ציפי שביט.
שמנגב את התחת בדוך ולא בסיבוב.
ששותה קפה – רגע לפני גולש.
עאאאאאאאאמי!
שדורך רק על הקווים.
שעושה פיפי על שטיחים.
עמי שמזמין רק מתפריט ילדים.
שנוסע באוטובוס רק במחלקת עסקים.
שמפריד פסולת בנין.
שמכסה טפח וחושף טלפיים.
ששיחק את משה בתיבה.
עמי, שמאכיל חתולות כהשלמת הכנסה.
עמי שהוא לא פרטנר.
שנגע פעם בשמים והם תבעו אותו על הטרדה מינית.
עמי שהקיף את העולם ב-79 יום! אבל סיים במקום אחר מזה שהתחיל.

אבל לא עמי שניגש תמיד למועד ב'.
ולא ההוא שהחיים נותנים לו לימונים והוא מחזיר אותם תמורת פקדון.
גם לא זה שהיגר לברלין עוד לפני שנפלה החומה.
ובטח לא העמי שמעשן אבל לא לוקח ללב.

בקיצור – עמי!

ארז 15 באוגוסט 2018

מלך.

S&M 15 באוגוסט 2018

עמי, מה שאתה אומר מנוגד להיגיון ולשכל הישר. כדי להלבין כסף פלילי, צריך להרוויח ולקבל משהו חזרה. אצל חוגג רק מפסידים, אז כלום לא מולבן. בין אם מכניסים כסף אמיתי או שרק מספרים שמכניסים כסף, כך או כך אין רווח, אז כלום לא מולבן.

קים גונג און 15 באוגוסט 2018

אתה חושב בקטן. הלבנת הון לא נועדה רק "להרוויח" אלא לטשטש את מקור הכסף. ICO למשל זה נהדר כי קשה להתחקות אחרי טרנזקציות והפכת אותו לנכס. שנית הפסדים אמיתיים מכסף מולבן ניתן לקזז עם רווח ממקום חוקי ולקזז ממס. שלישית צא מנקודת הנחה שסביר להניח שבאקסטרווגנזה הזאת כל מספר מנופח כדי לתדלק את מנגנון היחצ.

S&M 16 באוגוסט 2018

הלבנת הון נועדה לקחת כסף שחור מחוץ למערכת, להכניס אותו למערכת *בלי עקבות* ואז להוציא אותו עם עקבות.
כלומר, בשום שלב אין הפסד שאפשר לקזז, כי כסף שחור שנכנס (ומופסד), לא נכנס דרך הרישומים.
דוגמאות:
כסף סמים שיושב במקסיקו על משטחים הוא שחור. כדי להכניס אותו למערכת צריך להיות בעלים של עסק *מפסיד* או עסק כלשהו מאוזן, ולהגיד שהעסק *מרוויח* הרבה יותר ממה שהרוויח בפועל, או להגיד שהעסק מרוויח למרות שהוא הפסיד – לשלם מס על רווחים, וכך נוצר "כסף לבן". זו הלבנת הון.

הכסף שמגיע למשה חוגג מגיע דרך רישומים. כבר בשלב הכניסה הוא לא כסף שחור. אז אין מה להלבין. (ואני תעלם לרגע מהטענות שמעולם לא נכנס כסף).
אם יודעים שנכנס כסף ממקור מסוים, אז הוא לא היה שחור בשלב הזה. לכן אין הלבנה. לכן ההאשמה של חוגג שהוא עוזר להלבין כספים, בעניין הזה כשלעצמו של השקעה בחברות/קרנות שלו, היא לא נכונה.

שחר ש 16 באוגוסט 2018

לא הבנתי. מישהו (ונעזוב שמות) רוכש קבוצת כדורגל. הקבוצה הזו היא עסק מפסיד. לא ברור מהיכן הכסף שלו. יש שמועות שמתבססות על מה שהוא אומר וזה שהכל זה מגיוסים פרטיים לחברות פרטיות שלו שהיו רשומות בכל מיני מקומות בעולם ושגייסו הרבה מאוד כסף מאנשים מאוד עשירים לעסקים מאוד ספקולטיביים ודי מהר אחרי זה החברות נסגרו כי שרפו את כל הכסף, לא לגמרי ברור איך. עכשיו האיש הזה (ונעזוב שמות) מכניס לקבוצה כסף מהכיס הזה ומושך אותו בצורה של משכורת לבת שלו שמכהנת כמנכל"ית הקבוצה (אופס, זו בת של מישהו אחר מסיפור אחר אבל נעזוב שמות), משלם לקייטרניג של חבר שלו 1000 שקל למנה (אין חובת מכרז), מעניק לקבוצה הלוואת בעלים של מיליוני שקלים ומקבל את הכסף בחזרה כשהוא מוכר את הקבוצה או מהכנסות של איזה ספונסר עלום (לא ברור לאף אחד מה יוצא לספונסר העלום הזה מזה שהשם שלו מופיע על שלט בפינת המגרש ועל חולצות האימונים של הנוער אבל נעזוב את זה) וזה לא מעורר ספק של הלבנת הון. כנראה יש משהו מהותי שאני מפספס בכל התהליך.

S&M 19 באוגוסט 2018

שחר, אתה בהחלט מפספס.
שים לב לסיפור שלך. בכל שלב בו חוזר התהליך של תשלום מופקע לצד קרוב, וקבלת הכסף חזרה.
נתחיל מהתחלה, ואני כן אתן שמות, ואשתמש דווקא במושגים שאני לחלוטין לא מסכים להם, כדי להמחיש את הדוגמאות:
משה חוגג הנוכל (ולא השתכנעתי שהוא נוכל מקריאת המדורים הכלכליים, אני אומר נוכל רק כי זה מה "שאתם" מנסים להציג כאן. אני חושב שהוא אופורטוניסט/או/פראייר/או/תמים, אחד מאלה, אבל לא נוכל)… אוקיי, משה חוגג הנוכל מביא איזשהו כסף מאיפשהו מאחת החברות שלו או מההון הפרטי שלו. נסכים שהכסף הזה שהוא הביא היה רשום? זה כסף שעבר דרך מערכת הנהלת חשבונות ו/או בנקים? אז הוא לא כסף שחור. אין מה להלבין בו. יכול להיות שהוא היה שחור *לפני* שהוא הגיע למשה חוגג, אבל לא היה שחור אצלו. כי החברות שלו רשומות. גם אם החברה רשומה בטימבקטו, היא רשומה, והכסף בה מנוהל ברישום. כשהוא ירצה להביא אותו לארץ, ולהכניס אותו למערכת לגיטימית, הוא יצטרך להראות את מקורו. וזה בהחלט מאוד יכול להיות כסף שחור! יכול להיות שבטימבקטו מערכת הרישום היא כזו שמאפשרת הלבנת הון. הם יכולים למשוך משקיעים ולהגיד – תביא כל דולר מכל מקור, לא איכפת לנו. אנחנו נלבין אותו. יכול להיות! אבל הוא הולבן כבר שם. משה חוגג לא צריך להשקיע אותו בכדורגל כדי להלבין אותו. המערכת המושחתת של טימבקטו כבר הלבינה אותו. הוא יכול להשקיע אותו בנדל"ן ולהרוויח, הוא יכול לנהל קרן הון סיכון ולהרוויח.
כלומר – עצם ההשקעה של משה חוגג בכדורגל היא השקעה של כסף לבן, לא שחור.
אני מניח שכאן כבר נגמר הסיפור, אבל אני אמשיך.

עכשיו משה חוגג "הנוכל" עושה מה שעשה אלי טביב, משלם משכורת לבת שלו (אין לו, אבל נגיד; שיהיה לסבתא שלו), ואז הבת שלו מעבירה לו את הכסף בדלת האחורית. וכך משה חוגג מרוויח חזרה את הכסף.
אני שואל – למה? זה כסף שלו מלכתחילה, למה הוא צריך להעביר אותו ככה לבת שלו ואח"כ לעצמו? הרי למה מייחסים לטביב את הדברים האלה? כי טביב *הרוויח* כסף בהפועל ת"א. הוא הבין שחקנים, לא כסף. הוא הרוויח ממכירת שחקנים. וכדי להוציא את הכסף, אומרים שהוא נתן משכורת, או שילם על דמארי מיליארדים לחבר שלו עמוס לוזון וקיבל את הכסף חזרה איכשהו. זה מה שמייחסים לו, ונניח לצורך הדיון שזה נכון. אין לי מושג – אני מוכן להאמין על טביב הכל, אבל אין לי הוכחה לזה. נניח שזה נכון הכל. אבל שים לב מה קרה – בדיוק ההפך!
טביב לקח שחקנים בגרושים מכפר סבא, העביר אותם בגרושים להפועל ת"א, ואז מכר אותם בהפועל ת"א. עד כאן זו עסקה שדפקה את כפ"ס אבל היא לגיטימית על הנייר. במכירה שלה נכנס כסף *לבן* להפועל ת"א. המשכורת של טביב לבת שלו, והתשלום על דמארי – הם הוצאת כסף *לבן* מהמערכת. השלב הבא, שהוא התשלום חזרה לטביב – מהבת שלו או מעמוס לוזון – זה הפיכת כסף לבן לכסף שחור! זה תשלום שלא רשום בשום מקום, ולכן זו לא הלבנת הון, אלא דווקא השחרת הון. זו עבירה פלילית, אין ויכוח, אבל זו לא הלבנת הון, זו גזילה, זה שוד, גניבה, הונאה, מה שתרצה, אבל לא הלבנת הון.
אגב, מאוד יכול להיות שהכסף הזה לא עבר בשחור. יכול להיות שהוא עבר מלוזון או מהבת של טביב חזרה לטביב במערכת חוקית, בין חברות, והמציאו (וזו כן עבירה) עסקה שבמסגרתה שילמה חברת ירקונים של עמוס לוזון לחברת אין-לי-מושג של אלי טביב כסף על שירות שלא היה ולא נברא. לא יודע. אבל בכל מקרה, אין כאן הון להלבין, אין עבירה פלילית של הלבנת הון, כי זה היה כסף חוקי. מה שכן יש כאן זה עבירה על חוק העמותות ומשיכת כספים ממלכ"ר/עמותה בצורה לא חוקית. כמובן שכלום מזה לא הוכח וגם לא נחקר בסגנון של הגב' שלי, אבל נניח שהכל נחקר והוכח. זו לא הלבנת הון.

לסיכום – השקעת חוגג, בין אם היא מכסף שהוא הרוויח ביושר ובין אם היא מכסף שהוא הרוויח בהונאת משקיעים, היא לא הלבנת הון ולא דרך להלבין הון. כי ההון הזה כבר לבן והוא שייך לו (כנראה, ואם הוא קיים בכלל ההון הזה).

עמי טייכר, עעעעממממייי 16 באוגוסט 2018

חבל שהעיתונות הכלכלית בישראל מדפיסה את היח"צ של חוגג כלשונו ולא הולכת לבדוק עם מי שהוא טוען שהשקיעו אצלו אם אכן כך הדבר. אני מוכן להתערב שיהיו שם הפתעות. אבל למה לעיתונאי ללכת לעשות תחקיר אם הוא יכול לקבל את החדשות בכפית משני משרדי היח"צ של חוגג, פלאס תמונות של מסי וטובי מגוויר?
חוץ זה, גם העסק הנוכחי של חוגג, חברת הבלוקצ'יין הדמיונית שמפתחת "טלפון בלוקצ'יין" אחרי שה"טלפון המאובטח" הלך לפח, אז העסק הזה גייס בחודש מרץ 2018 הון תמורת מטבע איתריום עבור מטבע קריפטוגרפי שחוגג המציא, סירין קוין.
משקיעים שרכשו את המטבע בהנפקה במרץ שילמו 65 סנט עבור כל מטבע סירין קוין. היום, רק חצי שנה לאחר ההנפקה, המשקיעים יכולים לחגוג מחיקה של 90% מההשקעה שלהם, כשהמטבע הוירטואלי שמכר להם חוגג שווה 7 סנט בלבד.
גם שווי האיתריום שחוגג קיבל נחתך בחצי ושווה כ 70 מליון דולר במקום 150 מליון, ועדיין, אם אין באמת משכורות לשלם ורוב הכסף הולך לחוגג, הוא יכול לקנות את בית"ר בקלות ולהנות ממנה עד שייכנס לכלא.

קרקו 17 באוגוסט 2018

"עוד סמל עזב: יובנטוס נפרדה ממרקיזיו"
קארמה איז א ביץ'.

S&M 19 באוגוסט 2018

מצא לו עם מי להתעסק האידיוט. ;-)

משה ראזנפעלד 16 ביולי 2019

מה הסיפור עם סקנדל הסקס של חוגג ורקישב?

Comments closed