נצחון על פיוניק

אני מתנצל מראש על כך שאני מרוכז בעיקר בדברים חיוביים.

יש אמירה מאוד מקובלת על אנשי השקעות. אם אתה רוצה להראות חכם ולהפסיד כסף, תהיה פסימי, הפסימיים שיודעים לנבא למה הכל זה בלוף אחד גדול, תמיד מסבירים את זה בניתוחים מאוד מרשימים. אם אתה רוצה להרוויח כסף, עדיף להיות אופטימי. אני כבר נראיתי מאוד חכם בעיני עצמי, והפסדתי כסף כפסימי, ובאמת נוכחתי שלהיות אופטימי זה הרבה יותר מכניס, לכן אני מתנצל מראש על כל נימת אופטימיות מיותרת בפוסטים שלי על מכבי.

*

הסיכום שלי בהפסקה היא שמדובר בצעד מבריק של איביץ', לתרגל יציאה מפיגור והתמודדות עם לחץ אטומי, מול יריבה ברמה של עכו, זה צעד מבריק. אז אולי הגזמתי, ופיוניק היתה יכולה להאבק על השארות בליגת העל, וכמובן שאיביץ' לא תכנן את זה למרות מוצאו הסרבי המשותף עם אוברדוביץ', אבל החצי הראשון אתמול היה אכן חצי מדכא למדי.

הפתיחה היתה סבירה, בעשר הדקות הראשונות הפעלנו לחץ כבד בחלק המגרש של פיוניק, הם כמעט ולא נגעו בכדור, ואנחנו הספקנו לייצר בעיטה אחת לשער (אם אני זוכר נכון). ההתקפה חולקה למעשה לשני משולשים, דסה, מיכה ואצילי בצד ימין, משולש שלטעמי יכול להיות מבטיח ביותר, אך חוסר התיאום בינהם עדיין מונע זאת, ובצד השני עטר, סבוריט וברסקי. אלירן עטר הגיע למשחק עם גישה מאוד מרעננת, גישה שאני מייחס אותה לעבודת אימון קפדנית של איביץ'. הוא כל החצי הראשון שיחק בנגיעה אחת, השילובים שלו עם ברסקי היו מצוינים, רגע השיא היה נסיון המסירה לאצילי בקרוס מצד ימין לשמאל, אולי אפילו ימות המשיח יגיעו ועטר ימסור לוידאר. הבישול של אלירן בעקב למיכה בהמשך החצי היה ענק, בקיצור אלירן שמאוד נהניתי לראות.

הגול, סלחו לי, זאת היתה בדיחה. היו שני שחקנים של פיוניק בנבדל של כמה מטרים בזמן המסירה של שחקן פיוניק, עוד לפני שהיה חשש מומצא לחלוטין מנגיעה בכדור של אמאדור. שחקני מכבי פישלו בענק, בראשם ראיקוביץ' שמרוב תדהמה על אי הנפת הדגל לא נערך לבלום בעיטה שניתן היה לחתוך אותה די בקלות במיקום מתאים. טיבי אמנם המשיך לרוץ עם החלוץ, אבל כנראה לא באמת האמין שמדובר בהתקפה אמיתית, שאר השחקנים של מכבי פשוט קפאו. אבל סלחו לי, שופט וקוון שמסוגלים לאשר שער כזה, לא צריכים לשפוט יותר במוקדמות הליגה האירופית.

*

כאן החלה פאניקה במכבי. הרושם היה שמכבי ניסו להבקיע שני שערים בהתקפה אחת. העליה של כולם למעלה הובילה למצב המסוכן השני של פיוניק, בעצם המצב המסוכן החוקי היחיד אליו הגיעו במשחק. אהבתי לראות שאחרי מצב זה, דור פרץ היה זה שבתנועות ידיים הרגיע את כולם, התייצב בעצמו בעמדה הגנתית יותר, ונעזר במיכה להעביר מסר פשוט, חברה להירגע. מאותו רגע אמנם לא שחקנו כדורגל, אבל לפחות לא יצרנו מצבים עבור פיוניק.

*

אצילי היה השחקן הטוב ביותר במכבי בחצי הראשון. הוא החליף מקומות פעמים רבות עם מיכה בתנועה. מיכה פינה לו יפה את האמצע בתנועה ימינה, ואצילי ניצל את הכניסה מהאגף לאמצע עם רגל שמאל כדי לייצר את המצבים המסוכנים של מכבי בחצי הראשון, פרט למסירה הנהדרת של עטר למיכה שהסתיימה בבעיטה טובה של מיכה, שפספסה מעט את הקורה.

ברסקי ממשיך להרשים בכל פן במשחקו. התנועה שלו היא תמיד דרום צפון. הוא נע המון על המגרש, אך בניגוד לבאטוקיו או לואצק הזכור לטוב, הוא מנצל את הכושר הגופני שלו כדי להשפיע על המשחק. שרק ימשיך כך.

ז'איר טיבי וראיקוביץ' נראו מאוד מעורערים אחרי השער שספגנו. גם טעות איומה שלהם לא צריכה להוביל לאיבוד טוטאלי של הריכוז במשחק. זאת נקודה חשובה לטיפול.

*

ועכשיו לאיש שלא היה שם, וידאר.

*

החילוף שכטר במקום וידאר מאוד הועיל להתקפת מכבי. שכטר שיחק כפיבוט באמצע, ושחרר את עטר ליותר אפשרויות בצד שמאל. הנוכחות של שכטר באמצע גם הועילה למשחק ההתקפה של דסה, שחקן שעדיין מחפש את עצמו תחת איביץ'. דור מיכה נראה פתאום הרבה יותר טוב.

נקודה מאוד מעודדת על מיכה. כמו בעידן בוס, כך בעידן איביץ', נראה שהמאמן שם דגש חזק מאוד עם מיכה על בעיטות לשער. אם אני לא טועה, מיכה בעט חמש פעמים לשער במשחק הזה. מסתבר שכשבועטים לשער גם יוצא לכבוש. זה וההשתלבות של אלירן במשחק ההתקפה אתמול מראה לי משהו על עבודת האימון של איביץ'. גם הסדר והחוזק, גם אם מול קבוצה נחותה בהרבה, שאיתם עלינו בפתיחת החצי השני, נותנים סימנים טובים על עבודתו של איביץ'.

*

אה, ראינו שער של מכבי מתרגיל קרן. התרגיל נוסה בתחילת החצי השני, ויצר מצב מסוכן מאוד של עטר. הקרן השניה מצד שמאל היתה רגילה. ואז שוב הקרן הקצרה בין מיכה ועטר יצרה את השער. רואים שיש מתודה מסוימת בנסיונות, והביצוע של עטר היה מרשים גם בקרן שלא נגמרה בשער.

*

לסיכום, וידאר אכן נראה זוועה ותקע רבות את משחק ההתקפה. אני מקווה שאם לא ימכר, איביץ' ימצא את הדרך להכניס אותו למשחק, שכן ראינו שכשוידאר טוב, הוא אכן מהווה מגבלה בתחומים רבים, אבל שערים הוא יודע להבקיע, והרבה. אסור שטיבי וז'איר יתנו לטעות להוביל אותם למשחק שלם של חוסר ריכוז וחוסר בטחון, כך נולדו טעויות נוספות של אמאדור. ראיקוביץ' לטעמי פתח טוב את העונה, אבל המשחק הזה מראה שהוא עדיין לא הגיע למצב שבו הוא מסוגל להוציא את עצמו מבור שכרה לעצמו, מקווה שאם ישאר איתנו, הוא יצליח להתבגר ולשפר גם את הפן הזה במשחקו.

רבים מאיתנו מתרכזים במה שחסר למכבי, וישנם חוסרים. אך עושה רושם שאיביץ' לפחות מנסה להתרכז באיך להשתמש טוב יותר במה שיש. אגב, יש המון. עם לכתו של וואקמה לטורקיה, לטעמי שחקן ההתקפה הטוב בליגה הישראלית הוא אצילי. עם כל הביקורת על מיכה בעקבות החוזה והזרקור של סרט הקפטן, מיכה נע המון על המגרש, לוקח אחריות לניהול ההתקפות כל הזמן, וכן מנסה לעזור בהגנה ככל שהוא יכול. הנכונות של איביץ' לשחק עם מיכה, ולהותיר למעשה רק שני שחקנים חזקים בקישור, פרץ וברסקי, מהווה עדות לכך שאיביץ' סומך על מיכה מאוד. העובדה שמיכה עובד על עצמו ובעט הרבה לשער אתמול, מאוד מעודדת, ואני בטוח שגם הרמה שלו תשתפר עם הזמן. בכל זאת, מיכה משחק בתפקיד אחר לגמרי מזה של שנה שעברה, ומאחר והוא הציר המרכזי במשחק מכבי, כנראה שזה תהליך שיקח עוד קצת זמן. אבל אני לפחות לא שוכח ולו לשניה את האיכויות של מיכה.

גם אם זה מה שיש, זה בהחלט אמור להספיק בליגה כפי שהיא נראית כיום, וכן זה אמור להספיק לעבור יריבה שנחותה מאיתנו בדירוג באירופה, ולהגיע לשלב הבתים בפעם החמישית בשש שנים. אם לא נעשה את זה, זה יהיה כשלון, אסור לברוח מהמילה הזאת.

בקשר לתמונה, תודה מושיק, וחיוך המשחק הזה לא הוציא מהבן הקשוח שלי.

להתראות פרננדו
ובמקום השני - ארם אבירם

37 Comments

אורי 17 באוגוסט 2018

יש לי דז'ה וו חזק – מלבד שם הקבוצה שניצחנו יש פה קופי/פייסט ממוקדמות הארופאית של שנה שעברה. גם ביכולת, גם בתוצאות וגם באופטימיות שלך

שלי 17 באוגוסט 2018

יש מצב, נראה בקרוב

שלו 17 באוגוסט 2018

סיקור – קראתי את סיקור המשחק באתרי הספורט השונים, כרגיל בעת האחרונה, יותר יח"צ מסיקור.
וידאר – הוא שחקן שצריך שהשיטה תעבוד עבורו, היום זה לא ככה.
עטר – חזר להיות המוציא לפועל מספר אחת.
אצילי – אם יהיה קצת יותר מדויק (וזה יבוא כאשר תתקדם העונה ויהיה יותר חד),
יבקיע לא מעט כי הוא מגיע כל משחק לשנים שלושה מצבים של גול.
שכטר – למרות מה שכותבים עליו באתרי הספורט השונים, חייב זמן. הוא הגיע לקבוצה חדשה ולזרוק אותו לתוך ההרכב,
בלי כושר גופני ומשחק יכול לשרוף אותו (בטח מול הקהל).
מיכה – זה כל מה שביקשנו ארבע, חמש בעיטות לשער במשחק, שההגנה מול תדע שיש את האופציה הזאת.
ברסקי – זה מה שאני רוצה לראות, אותו, בהרכב.
גלזר – החליף את פרץ, לדעתי גם יכול לשחק איתו.
פרץ – לא משחק חד שלו, עדיין צריך להיות בנקר כל עוד הוא בריא, מנחש שלא יישאר במכבי עוד הרבה שנים.
ז'איר – אצלו יחסי הציבור לא עובדים, אבל לדעתי אחלה בלם, כן אם היה יותר טוב לא היה מגיע לכן.
סבוריט – גם הוא בשלב ההתאקלמות, לי נראה טוב מאוד (יחסית לדבידזדה, שנראה מצויין יחסית לעמב"ה).
טיבי – נו, שוין. אין לי בעיה שיעשה חילוף משמרות עם פיבן תוך כדי העונה.
דסה – לא נראה חד, המשך של סוף העונה הקודמת.
ראייקו – היה בסדר גמור.
עכשיו יש תקופה לא פשוטה חמישה משחקים MUST WIN.
באופן כללי לא אכפת לי מגביע הטוטו, אבל בכל זאת הפועל, מעניין מי ינוח.
מנחש ששוינפלד ושכטר ישחקו ואולי גם חוזז.
מקווה שגולסה, גלזר וריקן בקישור.
קנדיל, ייני, ז'איר וסבוריט בהגנה עם ראייקו בשער.
זה הרכב פליאוף עליון לדעתי וצריך להספיק מול הפועל.

Ollie Williams 17 באוגוסט 2018

ברסקי שיחק מעולה.
חוץ מזה שהוא רץ המון, יש לו מסירות מעולות. הרבה פעמים הולך על מסירה פחות בנאלית ופותח את המשחק. נותן כדורים ארוכים שמעבירים את המשקל מאגף לאגף, משהו שלא היה לנו מאז ראדי בערך.
דסה מעצבן.
וידאר…אוי וידאר. איזה הבדל עם שכטר. הגיע למיצוי בקבוצה ויעשה טוב לכולם אם ימשיך לאתגר הבא שלו. אפילו הייתי מנסה להביא את קונאטה של פיוניק, שחקן מרשים.
מחצית שניה מצויינת.
אותי עטר הרגיז מחצית רא'ונה אבל לשמחתי סתם לי את הפה.
חילופים טובים של איביץ'. רואים טביעת אצבע. אבל עדיין לא הורגים משחקים ועל זה צריך לעבוד.

סה"כ השלמנו את העבודה. הנורבגים משוכה לא פשוטה אבל כנראה אחת שצריך לעבור.

Gil - Zimbabwe 17 באוגוסט 2018

עוד כמה משחקים צריך לשחק בשביל להגיע לשלב הבתים?
לא ראיתי את המשחק אבל לפי התקציר ניראה לי שמכבי להבדיל מעונה קודמת משחקת הרבה יותר מהר ומחפשת להגיע לשער כמה שיותר מהר, האמנם? או שזה בגלל שזה תקציר.
מה יהיה הסוף עם בלומפילד? ניראה שגם בעונה הבאה מכבי ישחקו בנתניה.

הקורא המתמיד 17 באוגוסט 2018

נשאר רק שלב הפלייאוף, שני משחקים

נועם 17 באוגוסט 2018

שיחקו בקצב לא רע בכלל. רוב הזמן מנסים לחפש את העומק ולא את הרוחב. החדות עדיין לא שם (סביר לגמרי, סך הכל התחלת העונה) אבל יצאתי מרוצה מהגישה

אורי 17 באוגוסט 2018

התירוץ הזה של "רק תחילת העונה" ממש מקומם. לא ראיתי שלזאגרב, או להבדיל 2 המדרידאיות, תחילת העונה גרמה להראות רע. רק בישראל…

רועי 17 באוגוסט 2018

אז אני אתרכז בשלילי, ראיקו.
לא מסכים איתך שפתח את העונה טוב, לא לוקח כדורים פשוטים.
במקום לקבל עליו 5 מיליון יורו או וואטאבר, הוא כמעט עלה לנו בהפסד של 5 מיליון יורו של אי העפלה לבתים (ואולי עוד יעלה, יש פלייאוף).

קפטן קוקי 17 באוגוסט 2018

ראיקו מזכיר לי את שטראובר. הוא הולך ומסתמן כטיפש כמוהו, מה שמעיב על פוטנציאל מאוד גדול. אבל אם היה הטוב בעולם לגילו, זה כבר ברור שלא יתממש, שוער גדול הוא לאמיהיה, גם לא ברמה הישראלית.

מיכאל דהן 17 באוגוסט 2018

מסכים עם האופטימיות, אך אני שואב אותה ממקורות אחרים.

1. בניגוד לשנתיים האחרונות, יש מאמן על הקווים. מגיב נכון ומהר למשחק, חילוף במחצית. שכחנו שיש דבר כזה. אין אצלו שמות, וזה ממש לא קלישאה, ההזדמנות שהוא נותן לברסקי גלזר וחוזז, נוסיף את הספסול של וידאר החלש במחצית וקיבלנו סוף סוף דמות שמשפיעה מהקווים.
2. המערכת הרבה יותר יציבה ושקטה. החתמות בשלב כל כך מוקדם של העונה, דבר נדיר בליגה שלנו. העובדה שלא משתוללים עם רכישות, לא משנה לי מאיזו סיבה, פייר פליי או לא נותנת במה לשחקני בית רעבים שיהרגו בשביל דקות משחק.

אז היכולת עכשיו לא כל כך משנה, גם נעלה או לא לבסוף לשלב הבתים. העובדה שהמעטפת טובה ויציבה נותנת תקווה להחזיר עטרה ליושנה.

yaron 17 באוגוסט 2018

אחלה סיכום. שורת המפתח: "רבים מאיתנו מתרכזים במה שחסר למכבי, וישנם חוסרים. אך עושה רושם שאיביץ' לפחות מנסה להתרכז באיך להשתמש טוב יותר במה שיש."
נראה שהוא מתרכז יותר בלסדר את משחק ההתקפה תחילה, יש גם הרבה עבודה בהגנה ואני בטוח שגם שם נראה התקדמות רק מקווה שהיכולת הנוכחית תספיק בשביל לעבור את הפלייאוף.
דבר נוסף, איביץ' לגמרי יודע לשלב בין טקטיקה לבין כושר ספציפי של שחקנים, מי שחם ממשיך לשחק. אצל קרויף יותר מדי פעמים ראינו שהשיטה קודמת לכושר השחקנים, שחקן חם היה יורד לספסל כי "היום שיחקנו בסגנון שונה".
הרבה סיבות לאופטימיות ועדיין, פלייאוף קשה לפנינו. קשה כמו כל משחק פלייאוף, מי שעבר שלושה סיבובים לא יכול להיות חלש.
הרבה מאוד תלוי בעלייה לבתים, מקווה שנדע לעשות את זה.

אלכס דוקורסקי 17 באוגוסט 2018

מברוק, גיל. בהצלחה בסיבוב הבא.

קרקו 17 באוגוסט 2018

הייתי קונה בשמחה את קונאטה. וגם את השוער של פיוניק.

Ollie Williams 18 באוגוסט 2018

לגמרי קונאטה.
עשה כמה מהלכים נהדרים, חזק ועושה רושם טכני.

קרקו 18 באוגוסט 2018

מפעיל לחץ אפקטיבי.

בנצי גורן 17 באוגוסט 2018

תודה גיל. אני מתכוון לנסות בעצמי את ענין האופטימיות.

משה 17 באוגוסט 2018

זה רק אני או הרכב של אצילי-מיכה-עטר ושכטר חלוץ זו ההתקפה הטובה בליגה?

לדעתי המשחק עם שכטר הרבה יותר זרם ונראה שגם הישראלים "שמחים" ששיחק וזרמו איתו במשחק יותר מאשר עם וידאר

ותאהבו את זה או לא שכטר זה הגיא פניני של הכדורגל, אתה שונא אותו שהוא נגדך ומברך כשהוא איתך. אתמול היתה לו הצגה אחת באמצע המגרש ששחררה את הלחץ ממכבי ונתנה צהוב לשחק המום של פיוניק. כשהוא איתך זה תענוג
ספק אבל אם זה יספיק למכבי. הוא יצטרך לתת גולים ובזה הוא לא משהו..

yaron 17 באוגוסט 2018

שכטר כחלק מהרוטציה זה לגמרי נכס, לבנות על יותר מזה אסור.
שכטר במיטבו הוא שחקן של -70 דקות למשחק גג! שני משחקים בשבוע אם נעפיל לאירופאית זה לגמרי מעבר ליכולותיו.

משה ט 18 באוגוסט 2018

הייתי מוסיף גם את דאסה לאצילי-מיכה-עטר-שכטר. בחצי השני נראו טוב ביחד

שי פרנסיסקו 17 באוגוסט 2018

חולק את האופטימיות, מכמה סיבות.
המשחק יזכיר לנו הרבה את העונה בליגה, קבוצות מסתגרות ומשחקות על מתפרצות. הסבלנות, התגובה של איביץ׳ לחולשה של וידאר, הנסיונות לשחק מהר ובנגיעה שתיים, ברסקי והיכולת שלו לפתוח פלונטרים באמצע, השילוב של מיכה ואצילי, ואחד אלירן עטר שפתח בכושר טוב, נראים פשוט עולם אחר מהשנה שעברה. אמנם הייתה קצת פאניקה ולחץ מאז השער עד החצי, אבל גם אז, מכבי דחפה ולחצה, ולרוב לא התתפתה להעיף כדורים לוידאר.
בנוסף נמצא הפתרון לבעיית הכיבוש של מיכה – שיבעט בשמאל!!
יש לנו סגל מספיק טוב לאליפות, ואפילו לדאבל, ועם הגרלה טובה, אולי נצלח את הבתים.
מצפה לעונה מענגת!

yaron 17 באוגוסט 2018

תן לבגיע לבתים קודם :-)

טרנטה 17 באוגוסט 2018

המחצית הראשונה אתמול היתה מהרעות ביותר שראיתי מאז בשנים האחרונות. גול מצחיק שהיה חייב להיעצר על אף הנבדל ואחריו דקות ארוכות של הפקרות מביכה בקישור ופאניקה בהגנה. שחקן אחד סביר שעושה צחוק מכל ההגנה שלנו. בהתקפה ראיתי כמות החמצות לא הגיונית, קבלת החלטות לקויה וחלוץ אחד שלא רוצה להיות כאן.
לי ברור שמול קבוצה איכותית יותר יהיה לנו מאד קשה להעפיל לבתים וגם שם אין לנו כרגע מה למכור.
עם זאת גם אני שותף לאופטימיות :)

השמן. 17 באוגוסט 2018

התקפית זה נראה הרבה יותר טוב משנה שעברה בתקופה המקבילה. הגנתית, פחות טוב, אם הבדל משמעותי בסגנון המשחק, מכבי של איביץ' הרבה יותר תוקפת מזו של קרויף. אה, ומגיבים למה שקורה על הדשא, ולא מצוותים ציוותים הזויים על בסיס קרבה למאמן.
בצד הפחות טוב, אמאדור מחכה את טיבי במקום להרים אותו, סבוריט עוד לא תורם, דסה חלש.
הכאב העיקרי זה וידאר וראיקו. המשחק אתמול הביא אותי סופית למסקנה שעדיף למכור אותם בהפסד וכמה שיותר מהר. הנוכחות שלהם מלחיצה את כל המערכת ולא תורמת כלום. הם לא רוצים להיות פה, ושניהם נמצאים בסחרור מקצועי החל מתחילת הפלייאוף שנה שעברה. אני כבר לא רואה אותם יוצאים מזה במכבי

yaron 17 באוגוסט 2018

אין ספק שחוסר הוודאות פוגע במדחק של שניהם. במקרה של ראיקו אני דיי משוכנע שאם לא יימכר, ברגע שייסגר החלון הוא יהיה 100% בעניין.
לגבי וידאר אני פחות משוכנע…

אזי 17 באוגוסט 2018

מסכים לגבי הסך הכל האופטימי.
החלק ההתקפי נראה מצויין ורוב הבעיות נראה כאלה שישתפרו עם כושר ותיאום.
מיכה כנראה משחק יותר מדי מהראש ולא מהרגל. הוא באמת לוקח את המשחק על עצמו ובועט המון, אבל מפספס מסירות שהיה נותן מתוך שינה. כנראה מרוכז מדי במה שמצפים ממנו ולא במה שהוא יודע, מניח שעם הזמן ימצא את האיזון.
אצילי צריך לקחת את המשחק יותר על עצמו ואם המשחק של ברסקי אתמול מייצג, יש לנו נכס רציני.

לגבי ההגנה, אנחנו בבעיה רצינית.

בלייק 17 באוגוסט 2018

מסכים עם מה שכתבת . האופטימיות במקומה. בפוסט הקודם שלך כתבתי מגילה, ובין היתר שני דברים שרק חוזקו אצלי אתמול:
1. צריך מחליף לטיבי. במקום לקוות שקיארונסון יימכר, אולי שווה להחתים את קויאר בהעברה חופשית לעונה +1. שיהיה הבלם שיחנוך את ז'איר חסר הניסיון ואת פיבן וכמובן ישחק לפני טיבי.
2. בשיטה הנוכחית שכטר הוא החלוץ המתאים ביותר. כתבו כאן שהוא לא שחקן ליותר משבעים דקות? עם קיארטנסון כרגע זה לשחק בלי חלוץ, וגם שוינפלד מתקשה לתרום התקפית בשיטה.
עוד דבר שכתבתי הוא שב"ש עדיין פייבוריטית. אבל בלי וואקמה באמת שהכל פתוח. לא מעט יקום וייפול על שלישיית הקישור באמצע. אני מאוד מקווה שפרץ/גלזר/גולסה/ברסקי יוכיחו שזה לא סתם נחמד שיש שחקני בית, אלא שהם הטובים בארץ בתפקידם (לגילם כמובן), אך אני חושש שזה עוד רחוק משם.

אבנר משער 2 (206) 17 באוגוסט 2018

אשרי האופטימים !

חוסר דיוק משווע במסירות ובבעיטות.
נראה לי שאיביץ יידע לעבוד על זה.

יואב 17 באוגוסט 2018

1- נראה שמכבי סגורה לשנים הבאות עם מספר 6 שלה, עד שפרץ ימכר(אם וכאשר)וגלזר יחליף אותו. מחמם את הלב לראות את גלזר מחליף את דור ואת ברסקי נותן משחק משמעותי. הדשא במכבי ירוק מספיק ואין ישראלים טובים יותר בתפקיד הזה. בתכלס, אין שום איכות לקנות והקיץ הזה מכבי הכינה עתודה לשנים הבאות.
2- הימים בהם היו שתי ישראליות בשלב בתים היו קצת אשליה. הכדורגל שלנו לא ראוי לזה. מיטש יכול להשקיע גם 300 מיליון בשנה, ובסוף הוא יתקל בחומה שנקראת- הכדורגלן המקומי. תפוקה שולית פוחתת. שלב בתים הוא לגמרי סוג של תואר וכך צריך להתייחס אליו.
3- כתבו לפני, איביץ מגיב מהר ולא שבוי בקונספציות שמגבילות אותו. בגדול, העסק זורם יותר פשוט וטבעי, בהתחשב בחלודה הטבעית של תחילת עונה.
4- לוז ממש רצחני בשבועיים הקרובים. הסגל ימתח עד קצה גבול היכולת שלו. אני עדיין מקווה לעוד שני זרים- בלם, וקשר יוצר.

ניר 17 באוגוסט 2018

הדבר הכי טוב שאפשר להגיד על מכבי תל אביב זה שהשחקן הכי טוב של באר שבע עזב את ישראל.

אם זה לא היה קורה, האליפות היתה בספק.

כרגע, מועמדת בכירה לאליפות אלא אם האסלבנק ימצא את דרכו לדרום.

ערן בוטנויזר 17 באוגוסט 2018

כמו תמיד, כתוב מעולה.
נקודת אור, ברסקי עם יכולות מסירה משובחת וחשיבה קדימה.
נקודת חושך, וידאר ואין מה להוסיף…
נקודה אדומה, היינו צריכים לגמור את זה בשבוע שעבר…

Hag 17 באוגוסט 2018

כיף לקרוא.
אופטימיות זה מצרך חשוב מאוד בחיים.

תענוג לראות שאיביץ נותן בהדרגה את הבמה לשחקני הבית, נקווה שאחד מהם יגדל להיות מנהיג – משהו שחסר לקבוצה מאז העזיבה של זהבי.

מאמין שבטווח הארוך הסגל טוב מספיק בשביל להתמודד חזק עם ב"ש, אבל ההגרלה בשלב הפלייאוף קשה מאוד, אופתע אם מכבי יצליחו לחזור עם תוצאה טובה מנורבגיה.

holden 19 באוגוסט 2018

למה הילד לובש ארשת כזו רצינית?
מישהו כתב פה נורבגים משוכה קשה?
הצהובים יתפרו אותם בהילוך שלישי, מברוק על העלייה לליגה האירופית וגם על האליפות הראשונה אחרי עידן באר שבע,
שם עליכם :65 אחוז אלופים,30 אחוז לבאר שבע והלב נותן בחשש 5 אחוז למכבי חיפה ולו רק בגלל שלא עשו מהפיכות שם אולי מהעז ייצא מתוק

עידו 19 באוגוסט 2018

פוסט נהדר. תודה.
אני הייתי מנסה את פרץ, גלזר וברסקי לפניהם במקום, בימין שם את מיכה או אצילי.
ראינו בעונת אוסקר כמה קישור חזק שווה בארץ. מיכה באמצע לא עושה הגנה ועוד לא מבין לגמרי איך תוקפים מהמרכז..
אצילי לחוץ להבקיע וזה הופך את המשחק שלו לאנוכי מאוד ומעצבן לראות. הוא שחקן סופר מוכשר אבל הראש שלו לא במקום.

יואב 19 באוגוסט 2018

אלו נסיונות לייצר שערים ומספרים ממרכז הקישור(אצילי או מיכה). זאת הסיבה שמנסים לתפור אותם לשם. קישור של גלזר, פרץ וברסקי זה קישור דל מאד מאד מאד בתרומה ההתקפית. בטח גלזר ופרץ ביחד(איזה כיף לכתוב את השמות המיתולוגים האלה ב2018).

נולי 19 באוגוסט 2018

כל ניצחון של מכבי באירופה משמח ובכלל לא מובן מאליו, גם אם היריבה היא ברמה של הפועל עכו. מכבי עבדה קשה על מנת להיות מדורגת ועכשיו זה משתלם. הלוואי שתגיע לשלב הבתים ותיתן הופעה מכובדת.
כיף גדול לראות בקבוצה שחקני בית, שמקבלים אמון מהמאמן ומשחקים טוב מאד.
נראה לי שיש השנה מקום לאופטימיות זהירה, בלי קשר למה שקורה אצל היריבות (מוזר מאד מה שקרה לבאר שבע באירופה…).

אורי 19 באוגוסט 2018

לא מוזר מה שקרה לב"ש. פגשה שתי יריבות טובות ממנה (אחת בהרבה, השנייה במעט) ועם או בלי קשר לבלגן שם, לא הצליחה להתעלות ולנצח .
קורה

Comments closed