אולי דפוק, אבל הדפוק שלי

סקירה שיצאה ארוכה בהרבה מהמצופה לקראת פתיחת העונה של ליגת העל בישראל.

אני מרגיש אתכם, כן אתם שם, אנשי הכדורגל העוקבים באדיקות אחרי קבוצות כדורגל ישראלי, כן אתם שם, בעצם אנחנו. מזלזלים בנו, מלגלגים עלינו, אבל מה לעשות, אנחנו בפתחה של עוד עונה בה נשמע שאין כדורגל בישראל, ועדיין נתעסק בו עד לקביעת האלופה.

אני לא מכיר אף אחד שמגדיר את עצמו כאוהד כדורגל ישראלי, אבל אני מכיר רבים שאוהדים את בית"ר, באר שבע, מכבי והפועל חיפה (אחרי העונה הקודמת כבר לא נעים לי לקרוא לחיפה – חיפה, מאחר ובאמת יש שם שתי קבוצות), נתניה וכן גם הפועל. אז בשבילנו יש, הכדורגל לא משהו, אבל זה לא באמת מעניין, כי הקבוצות שלנו הן שלנו, וכל עוד נרגיש כך, התוצאות ישפיעו עלינו.

אז לכל אלה, אקדיש את הפוסט הבא, כמה מילים על העונה שתחל ביום שבת.

קבוצת המתמודדות האפשריות על האליפות –

בית"ר ירושלים – כל קבוצה שגיא לוזון מאמן, היא קבוצה שמועמדת לאליפות, לא צריך בכלל לבחון את הרכב השחקנים שלה. מה לא כך? שנה שעברה בפתיחת העונה כולם (כלומר פרימו, הללי, כולם) דיברו על מכבי חיפה כמועמדת חזקה לאליפות, איזו עוד סיבה היתה יכולה להיות להם, פרט ליכולות האימון המדהימות של גיא לוזון?

טוב, אני באמת מקווה שאתם לא באמת חושבים שאושפזתי במחלקה סגורה. בית"ר מועמדת לאליפות באותה מידה שגיא לוזון הוא המועמד הראשי להחליף את מוריניו לקראת הכריסטמס. משה חוגג מוכיח שהוא נכנס לבית"ר כדי לקבל את מלוא תשומת הלב האפשרית. אין לי מושג מי בוחר את השחקנים שמוחתמים שם, פרט לטיירה הייתי מנחש שמדובר באשת יחסי הציבור של משה חוגג. אין לי מושג אם הבעלים החדש של בית"ר יכול להחזיק אותה בחיים עד סוף העונה ולעמוד במחויבויות התקציביות שהוא נוטל על עצמו, או שמדובר במחויבויות שמגובות בפסל שהופקד בבקרה התקציבית.
יש לי מושג לגבי יכולות האימון של גיא לוזון, הן בעיקר לא קיימות. הוא בעבר ידע לטעת מוטיבציה בקרב שחקניו, אך משאיבד את האינטגריטי שלו, גם יכולת זו כבר לא קיימת. כל המנהיגים של בית"ר מהעונה הקודמת, עונה בה הסתדרו בלי מאמן, כבר לא שם. שכטר, קלאודימיר, טביב (אני בוחן את הערנות שלכם), כולם לא שם. יודעים מה, טביב זה חצי בדיחה, השנאה לטביב בקרב שחקניו באמת ליכדה אותם למטרה משותפת, חסרונו יורגש.

הפועל באר שבע – כשנוטלים אשראי, כנגד התחייבות עתידית, אנחנו מקבלים כסף בהווה. הבעיה היא שפעמים רבות אנחנו לא מוכנים לנקודה בה העתיד מגיע וצריך או ליטול שוב אשראי, או להחזיר את החוב. נדמה לי שאצל באר שבע, העתיד הגיע השנה. כל המהלכים שנועדו להבטיח את הטווח המיידי בעונה האחרונה, משולמים כיום. החוזה שהובטח למיגל ויטור בעודו מתאושש מקרע ברצועה הצולבת ללא ניתוח. קורהוט קיבל הארכת חוזה, ומאז נהיה משקל עודף מיותר. וואקמה הוחזק על חוזה נמוך, והיום הלך. התקציב כלל הנחה של השתתפות בשלב בתים בליגה האירופית, אז אין כזאת.

אם נחבר ביחד את הנזק הכספי מאי השתתפות בשלב הבתים, בתוספת כל המשכורות או השתתפות בחלק ניכר בהן, לשחקנים שלא יתרמו למועדון הבאר שבעי, נקבל עלות של שני שחקנים בכירים לפחות, הייתי אפילו קובע שלושה. אלה שלושה שחקנים בכירים שלא ישחקו השנה בבאר שבע.

באר שבע את העונה הקודמת לקחה על אופי של המאמן שלה. אבל גם ברק בכר איננו קוסם. בעצם, אם את הקבוצה הנוכחית של באר שבע, זאת שכבר לקחה שלוש אליפויות רצוף, אם את הקבוצה הזאת על כל המשבר הניהולי העצום בה, הוא יקח לאליפות, אני בהחלט אחשוב שהוא קוסם. למעשה ברק בכר הוא הסיבה היחידה שאני כולל את באר שבע בתוך קבוצת המתמודדות על אליפות.

מכבי חיפה – אני לא מתבדח. כפי שתראו בהמשך, פרט למכבי והפועל באר שבע, שאר הקבוצות בליגה מאוד, מאוד, מאוד לא מרשימות. נתניה והפועל חיפה נחלשו לעומת עונה שעברה, נתניה פחות, הפועל חיפה יותר. מכבי חיפה לא עשתה את השטויות הרגילות של הקיץ, היא לא זרקה חצי קבוצה והביאה קבוצה חדשה שלמה. היא לא החתימה את אלברמן, עמרי בן הרוש והכפילים שלהם. המאמן ממשיך מתוך החלטה של הג'נרל מנג'ר המעשי, ולא על בסיס גחמה של שחר. נכון, שלומי אזולאי הוא שחקן כדורגל שולחן, קרי שחקן לא נייד גם אם חייו תלויים בכך, ורך בצורה קיצונית. לבקש משלומי אזולאי להחזיק את האמצע זאת בקשה גדולה. רמי גרשון כמגן שמאלי זה חסרון התקפי גדול. דוס סנטוס ומאבוקה הם חסרונות הגנתיים קשים. עדיין, מדובר בליגה הישראלית, יציבות, דחיפה מהקהל, תחושה שקורה משהו במועדון ומאמן סביר, כל אלה צריכים להספיק כדי להגיע לצמרת עם התקציב של חיפה. בית"ר שנה שעברה אפילו לא נזקקה למאמן סביר. אני מאמין שחיפה תהיה בצמרת הגבוהה כל השנה, גם אם הפתיחה שלה לא תשכנע, אלא אם שחר יעשה שחר אחרי שישה מחזורים.

מכבי תל אביב – בעצם ביחד עם ערן זהבי שכחנו לאייש עוד עמדה, זאת של המאמן, מאז עזיבתו לא היה לנו מאמן סביר אחד. השאלה אם איביץ' הוא מאמן סביר, היא השאלה שתכריע את העונה. מבחינת סגל, בטח אחרי לכתו של וואקמה, אני משוכנע שהסגל החזק והעמוק ביותר בליגה שייך למכבי. הסימנים המוקדמים הם שאיביץ' מאמן סביר ומעלה. בניגוד לברק בכר, הוא לא צריך להיות קוסם כדי לקחת פה אליפות.

*

קבוצת המתמודדות על הפלייאוף העליון

מכבי נתניה – עצם העובדה שדראפיץ' וברדה ממשיכים בנתניה צריכה להציב אותם כמועמדים לקבוצה הראשונה, הקבוצות שמתמודדות על האליפות. בהחלט יתכן שנתניה תסיים לפני אחת משלוש הקבוצות המצוינות מעלה (ביתר לא באמת שייכת לשם, אם הייתי צריך להמר, נתניה תסיים לפני ביתר). נכון דן גלזר הלך והוא היה שחקן חשוב שם, אבל עם עלי מוחמד בריא, אולסק ואביב אברהם, לנתניה יש קישור מהחזקים בליגה. דיא סבע ממשיך. יש לה מאמנים עם שיטה ודרך ברורים. זה בהחלט צריך להספיק כדי להיות אחת מארבעת הקבוצות המובילות בישראל, וכן עשוי אף להספיק כדי לעקוף את מכבי חיפה, וכן, גם את הפועל באר שבע. הפועל באר שבע בעונה של קוסמות מצד בכר יכולה לקחת אליפות, אך בעונה הזאת היא יכולה גם להגיע למצב קשה של כדור שלג של צרות שהולך ונערם בירידה. אין לדעת מה יקרה לבאר שבע, אבל קשה לי להאמין שנתניה מסוגלת לקחת אליפות, אני לא חושב שבנתניה חושבים ברצינות על אליפות. בכל מקרה, לנתניה יש קהל טוב, הנהלה יציבה, והחלטות הגיוניות, זה בהחלט מציב אותה בשורה הראשונה של המועדונים בארץ.

הפועל חיפה – באר שבע שדדה את שחקניה, אלון תורג'מן הלך לאוסטריה, אבל הנקודה הכי בולטת היא שאני לא זוכר רצף של שנתיים מוצלחות של ניר קלינגר כמאמן. בעוד שלקראת העונה הקודמת כתבתי כאן שהפועל חיפה תהיה בפלייאוף העליון, הפעם אני לא בטוח בזה. עדיין, בגלל שיתר הקבוצות לא ממש מרשימות, ובני יהודה נראית כמי שתחווה עונה מאוד קשה, הפועל חיפה עשויה להשתלב שוב בפלייאוף העליון גם אם תהיה פחות טובה מכפי שהיתה בעונה שעברה.

הפועל תל אביב – קובי רפואה, קהל גדול, והנהלה שלא קופצת מעל הפופיק, כל זה אמור להספיק כדי להגיע לפלייאוף העליון.

הפועל קריית שמונה – אולי השנה, כנראה שלא.

הפועל רעננה – אשר אלון בצורה מעט פלאית, כמעט תמיד מצליח להעמיד קבוצה שמשיגה יותר מהתקציב שלה, יכול להיות שהשנה זה יספיק לפלייאוף עליון.

*

הפועל חדרה ואשדוד חייבות להיות המועמדות הכי הגיוניות לירידה. אשדוד והנפוטיזם של ג'קי, חדרה בלי כסף, שחקנים, מגרש ביתי. סכנין יכולה לאיים על הפלייאוף העליון, אם העירייה תתן כסף. אם לא, אז סכנין מצטרפת למועמדות לירידה. הסגל התיאורטי שלה אמור להספיק לאיום על הפלייאוף העליון.

אני בטוח שיש עוד קבוצה ששכחתי, אה כן, מכבי פתח תקווה, בעצם הם לא באמת קבוצה.

מכביבול -פותחים עונה חדשה
קדם עונה (1)

48 Comments

יואב 21 באוגוסט 2018

אני מתרשם מאד מהקיץ של נתניה ומהבעלים שלה. הם איבדו את גלזר חוזית וזה לא היה תלוי בהם אבל הם הצהירו הצהרה בשיחרור של ערן לוי(השחקן הטוב בארץ עם הכדור). המאמנים שלהם טובים ולא פחדנים ואני צופה המשך התקדמות וביסוס מעמדם ככח עולה.

שלי 21 באוגוסט 2018

לגמרי יואב, הדרך בה הם פירקו את מוקש ערן לוי, וגם הצליחו להשאיר את דיא סבע הרשימה אותי מאוד, קבוצה שאם הכל יתחבר לה, בהחלט עשויה לסיים את הליגה במקום השני.

אחד העם 21 באוגוסט 2018

מסכים איתך.
יש גם תועלות מעשיות. הם יתבססו על משחק מעבר מהיר ויש להם את קניקובסקי, שנתניה עשויה להתאים לו (והוא לה ) ככפפה ליד. לא יודע למה עזה את מכבי, מקווה שלא נחווה את מקרה דבור 2.

יואב 21 באוגוסט 2018

נכון. יכול להיות בינגו גדול שלהם. ובכלל, הם משדרים מקצוענות, שקט, שקיפות ואמון. זה כמעט הכי חשוב לאוהד.

yaron 21 באוגוסט 2018

אני מאמין גדול במכבי נתניה כל עוד השפיות נשארת.
איצטדיון יש.
קהל חם יש.
מאמן אמיתי יש.
בעלים שפוי יש.

אלכס דוקורסקי 21 באוגוסט 2018

קניקובסקי אכן שחקן מצוין ומעניין מאוד לאן יוכל להתפתח בעתיד.

אבי 2 21 באוגוסט 2018

יואב אני חייב להוסיף שאייל סגל צריך להיות המודל לבעלים בכדורגל הישראלי (בהנחה שאין איזה מיץ׳). הניהול השפוי שלו עם הבאלנס שהוא מביא בין האהדה לקבוצה לבין יציבות כלכלית היא מרשימה בעיני. והראיון שלו לאחר השיחרור של ערן לוי והקונפליקטים הפנימיים שהוא עבר, פשוט מקסים.

לגבי נתניה, אם יצליחו לשחזר את העונה שעברה תוך טרנספורמציה מוחלטת בשיטת משחק ללא ערן לוי, תציב את דראפיץ וברדה במדרגה אחרת לגמרי.

אורי 21 באוגוסט 2018

מסכים עם רוב ההערכות, מלבד רעננה. לא רואה איך היא עדיפה במשהו על אשדוד וחדרה.
לגבי פלייאוף עליון, מלבד חדרה, אשדוד ורעננה שלדעתי סגורות בתחתון, ומכבי, ב"ש ונתניה שסגורות בעליון, 8 קבוצות יאבקו על 3 מקומות בעליון – אחלה בטן

Lord Anthony 21 באוגוסט 2018

לדעתי הפועל חיפה העונה מועמדת כמעט וודאות להגיע לפלייאוף העליון. למרות שהם איבדו בקיץ שחקנים משמעותיים קדם העונה שלהם היה די מוצלח. הם עברו במוקדמות הליגה האירופית קבוצה שהיתה מדורגת מעליהם, הגיעו לחצי גמר גביע הטוטו (ולא היו רחוקים מלהתקדם עוד שלב).
סך הכל הם מראים יציבות ונראים כמו קבוצה שמבינה את המגבלות שלה ויודעת מה היא רוצה מעצמה.

שלי 21 באוגוסט 2018

יש מצב, אבל לי זה מזכיר שגם מכבי של קלינגר אחרי האליפות הגיעה לשלב הבתים של ליגת האלופות, לאחר מכן התפרקה, אני לא בטוח שלא צפוי להפועל חיפה גורל דומה, זה לא שמדובר בחברה קבועה בצמרת בשנים האחרונות, ויש גם את המס של התחלת העונה מוקדם יותר מהאחרות

Lord Anthony 21 באוגוסט 2018

פספסת שתי עונות באמצע. מכבי של אחרי האליפות סיימה במקום השני ובעונה השלישית של קלינגר הם הגיעו לליגת האלופות וזכו בגביע. רק בעונה הרביעית שלו התרחשה ההתפרקות, וגם זה בעיקר בגלל הגלקטיקוס שהביאו לו על הראש.

שלי 21 באוגוסט 2018

אם כך, טעויות שלי, אלה בדיוק השנים שהייתי בארצות הברית אז אני באמת זוכר אותן הרבה פחות טוב

holden 21 באוגוסט 2018

יפה שצירפת את מכבי למועמדות לתואר,
אני יותר סקפטי ממך לגבי סיכוי ההצלחה של פרד רוטן ויעקב שחר,
יעקב שחר נהפך כבר כמה שנים לזקן נרגן, דמות מהחבובות ממש, אמש לאחר שער השיוויון יצא בזעם מהתא שלו, זו דוגמא אישית ?

הפלוס היחיד זשה שלא עשו בחיפה מהפכות כמו בשנים האחרונות, יש אמנם סופסוף שוער בשער, משחק רגל משובח יש לגיא חיימוב, אממה הוא קצת נמוך לכדורי גובה.

מאבוקה ממשיך לנפק כדורים מהקו לרחבה-הבעיה שהוא לא מדוייק בעליל.
שלומי אזולאי בשלן מחונן אבל מסכים שהוא לא מספיק נייד.
רוקאביצה צריך לשחק מתחת לחלוץ ולא על הקו!

ודחיל רבאק שההולנדי יפסיק כבר להיצמד למסגרת ההולנדית הקבועה :4-3-3.

אני שם על מכבי שיסיימו שלישי העונה אחרי באר שבע ומכבי תל אביב.
ביום א הקרוב טיפ לכל המהמרים בווינר או בשוק הפרוע של הבאטים הלא חוקיים:3-0או 3-1 לחיפה,
שימו ולא תצטערו, קשה קשה הדרך מנורבגיה לנתניה וחיפה יעלו כאריות ויטרפו הדשא,
ימכרו עוד אלפיים מינויים בעקבות נצחון החוץ ובא לשחר גואל.
בגדול אין שינוי מהותי במועדון החיפאי מאשתקד, קצת קוסמטיקה ותו לא,

האיפור הזול לא יספיק להפוך את חיפה למלכת הנשף, נתנחם במקום שלישי

שלו 21 באוגוסט 2018

יש למכבי (במקרה הזה ת"א וחיפה) יתרון גדול על שאר הליגה.
בצר להן הן יכולות לפנות לשחקני בית מהנוער, וזה הרבה פעמים פתרון מצוין.
ראשית הם באמת שחקנים טובים,
שנית הקהל שבד"כ מלחיץ שחקנים חדשים, יותר סבלני לשחקני בית שעולים מהנוער.

שאר הקבוצות לא ממש מחזיקות מחלקת נוער כפס ייצור של שחקנים, לכן פתרונות לבעיות שיצוצו,
יבואו בינואר אם בכלל (זה גם שיקול כלכלי).

היסטוריון של ספורט 21 באוגוסט 2018

הסנטים שלי
ישנם 2 תסריטים
הראשון מכבי תל אביב מתחברת ואז תהיה כאן ליגה חד צדדית שלא נראתה שנים בו מכבי תטייל לאליפות בדו ספרתי.

השני מכבי לא מתחברת ואז באמת קורה משהו מעניין שכן אין קבוצה שמתקרבת להיקרא מעומדת ודאית לאליפות
הנה.

ב"ש אלופה כבר 3 שנים שזה השוואת השיא מאז ימי הפועל פ"ת הם שבעים ,עייפים ופצועים .

בית"ר ירושלים נראית כמו הנשיא החדש שלה יודעת למכור אבל פחות להנפיק קבלות ..השמות שהגיעו ברובם טובים למכירת מינויים פחות להתמודדות על אליפות.

מכבי חיפה : לא שינתה יותר מדי מהאין קבוצה שהייתה אשתקד למה שיהיו תוצאות אחרות ? (מה עוד שמדובר בנכשלת סדרתית ).

הפועל חיפה : איבדה את הכוכבים בחוד ונראה שהיא אחרי עונת שיא.

הפועל תל אביב : רק עלתה ליגה לא נראית שייכת.

נתניה : ייתכן שכמו ק"ש תגיע קבוצה מלמטה ותפתיע נתניה עם סבע ודראפיץ על הקווים נראית מעומדת קלאסית למרות עזיבת לוי ערן.

הערכתי הסנריו הראשון יקרה .
הלוואי והתסריט השני יתרחש.

שלי מה אתה מעדיף אליפות קלילה ומשעממת של מכבי או קרב פתוח לחלוטין על הכתר אך עם גמגום תל אביבי ?

holden 21 באוגוסט 2018

השוואת שיא של באר שבע מעידן פתח תקווה?
טעות.
גם מכבי חיפה לקחו שלוש ברצף בעונות :2003-4-5
גם מכבי תל אביב לקחו שלוש ברצף-2013-14-15
אך ורק אם באר שבע יקחו השנה אליפות זה יהיה הישג ענק שלא שוחזר מאז ימי הפועל פתח תקווה

היסטוריון של ספורט 21 באוגוסט 2018

למה טעות ?
כתבתי שב"ש השוו שיא מאז פ"ת.
ר"ל מאז הפועל פ"ת השיא הוא 3 אליפויות רצופות עשו זאת כמה קבוצות (שאמרת) וב"ש השוו שיא זה.

holden 21 באוגוסט 2018

עדיין טעות,
אסביר גם למה,
קודם כל פתח תקווה לקחו מחמש ברצף זה אחד,
באר שבע רק שלוש, אז באר שבע השוו שיא של מכבי תל אביב או מכבי חיפה ולא של פתח תקווה,
הולכים לקרוב ולא לרחוק, דהיינו האחרונה שזכתה בשלוש ברצף היא מכבי תל אביב בעונת :2014-2015 ,אם באר שבע תיקח אליפות רביעית ברצף יהיה נכון לאמר שמאז הפועל פתח תקווה שום קבוצה לא זכתה בארבע ברצף,
אז נכון לעכשיו באר שבע סהכ השוותה השיא מ 2015 של מכבי תל אביב, עדיין בהחלט הישג נפלא
זה היה רגע של עברית

היסטוריון של ספורט 21 באוגוסט 2018

איני מומחה לעברית אבל נראה לי שאם הייתי כותב שב"ש השוותה שיא של הפועל פ"ת אז הצדק איתך.
מכיוון שכתבתי השוואת שיא מאז ימי הפועל פ"פ ולא של הפועל פ"ת ברור שהתכוונתי למה שהיה מאז ולא עד בכלל (לפחות לי).

holden 21 באוגוסט 2018

לי זה היה פחות ברור:
"ב"ש אלופה כבר 3 שנים שזה השוואת השיא מאז ימי הפועל פ"ת הם שבעים ,עייפים ופצועים ."
אולי הבעיה בי?
בכל מקרה סתם ויכוח מיותר העל קצהו של יוד!

העיקר שמכבי חיפה יקחו אליפות, באר שבע שמבארשבע יצאו מהאף

Ollie Williams 21 באוגוסט 2018

רק מציין שהבנתי את הסטוריון לפי כוונתו המקורית וזה בהחלט היה ויכוח מיותר ;)

שלי 21 באוגוסט 2018

השנה טוב לי עם משהו קליל וריצה טובה באירופה, איפה אפשר לחתום על זה?

yaron 21 באוגוסט 2018

אצלי ;-)

אבנר משער 2 (206) 22 באוגוסט 2018

גם אצלי.

לא שמעתי מישהו שמצליח לעצור עונש על היבריס.

יואב 21 באוגוסט 2018

היסטוריון, אתה שואל אוהד מכבי אם הוא מעדיף אליפות קלילה או קרב על התואר? קאמן… איזה אוהד היה בוחר באפשרות השניה?

שלו 21 באוגוסט 2018

בדרבי, הסברתי לבן שלי,
שאנחנו אוהדי מכבי אוהבים לנצח.
לעומת זאת,
אוהדי הפועל אוהבים לסבול ולהפסיד.
ככה שכולם יצאו מרוצים.

Ollie Williams 21 באוגוסט 2018

התסריט השני זה שאתה מתאר זה פלוס מינוס העונה שעברה, עד שבאפריל מכבי ובית"ר התאבדו והשאירו לב"ש את הדרך פנויה כשכל שנדרש ממנה הוא לא ליפול

יעקב נקש 22 באוגוסט 2018

מכבי חיפה נכשלת סדרתית? לא צריך אפילו לאהוד אותם בשביל לא לקבל את המשפט ההזוי הזה…
בשש השנים האחרונות זכו שתי קבוצות בלבד באליפות, תוך כדי שליטה די בלעדית מלווה ביתרון איכותי ובלי תחרות רוב הזמן משום קבוצה חוץ משתיהן עצמן… בשנים האלו, חיפה סיימה סגנית פעם אחת וזכתה בגביע, שזה יותר ממה שעשו רוב המתחרות של השתיים, מעט, אבל משהו…
קח שנה הפסקה שלסטר הישראלית (ק"ש למתקשים) לקחה אליפות ויש לך שבע אליפויות של חיפה בעשור בין 2000/2001 ל 2010/2011, לזה תוסיף את הקמפיין הכי מוצלח של ישראלית באלופות עד היום (גם השני הכי גרוע, מוכן להתווכח עם כל אוהד מכבי שחושב שהפנדל המסכן של זהבי עושה את הקמפיין שלכם לטוב יותר מה 0 0 0), הישגים משמעותיים בביצה המקומית בקיצור…
לב"ש אתה מפרגן השוואת שיא מימי פ"ת (אני פה עם הולדן ואסביר את מה שלא הצליח וניסית להתעקש. השיא הוא חמש, הוא לא נעצר בשלוש לצורך ההשוואה שעשית, זה פשוט לא עובד ככה ואין פה שום השוואת שיא…), אבל לחיפה אתה זוכר מה? כמה עונות לאחור?
נותר רק להניח שאתה שונא חיפה, לפחות כמו שאני אוהד אותם, אם לא היה ברור עד כאן…

Ollie Williams 22 באוגוסט 2018

מכבי חיפה, להוציא גביע מקרי ב 2016, היא נכשלת סדרתית ב 7 השנים האחרונות ותשאר כזו עד שיוכח אחרת. כמו שמכבי הייתה בערך 17 שנה עם לוני.
ההצלחות שהיו לפני כן, כבודן (הרב, בלי ציניות) במקומו מונח אבל הן לא באמת משנות את ההווה.

יעקב נקש 22 באוגוסט 2018

שבע שנים, אוקיי, אתה לא יכול להגיד סדרתית כי זה כולל את כל הפעילות של חיפה והיא לא כישלון מתמשך, זה לא נמדד רק תקופה שנוח לכם, זאת תמונה כללית… רוצח סדרתי הוא רוצח סדרתי, לא רק בשנים שהוא פעל… גם כל שנות הכישלון של מכבי תל אביב לא מצביעות על סדרתיות אלא על תקופה קשה… היא עדיין מחזיקה במספר הגדול ביותר של תארים, אז גם בימי לוני הכי קשים ואחרי כמה עונות שכונות, אי אפשר היה להגיד שהיא נכשלת סדרתית, אותו הכנ"ל לגבי חיפה…

Ollie Williams 22 באוגוסט 2018

אתה מחפש לריב על משמעות המילה "סדרתית", הולדן מחפש לריב על משמעות המשפט "השוואת השיא מאז ימי הפועל פ"ת"….מה יש לכם שם בחיפה?

וגם אם לא אתה אישית, אחרי כ"כ הרבה פעמים ששמעתי אוהדי חיפה מזלזלים בכל הישגי מכבי ת"א בעבר (בעיקר זה שלפני 1984 כמובן) סלח לי שאני נשאר מעט אדיש לכתב ההגנה הזה, אבל תודה.

יעקב נקש 22 באוגוסט 2018

אז דווקא בגלל שציינתי את מכבי וכל תאריה אתה כן צריך לקבל את הטיעון, כי אני לא חושב ששנים שכונות תחת מוני ו/או הפכו את הקבוצה למפסידנית, בטח שלא סדרתית, הנ"ל חל גם על מכבי חיפה…
סליחה, מילאן נכשלת סדרתית? מנצ'סטר יונייטד? אלה לא זכו באליפות שבע שנים ואלה חמש וגם לא נראה שיזכו השנה, אתה מבין את הבעייתיות בטענה לכישלון סדרתי?
בנוגע לשיא, זאת פשוט אנלוגיה לא נכונה, אתה לא יכול להשוות חצי שיא…

Ollie Williams 22 באוגוסט 2018

מכבי ת"א דאז הייתה נכשלת סדרתית עד שיצאה מהלופ.
יונייטד כרגע נכשלת סדרתית.
מילאן של ימינו נכשלת סדרתית.
חיפה ניסתה סדרה של מהפכות שכולן נכשלו? היא נכשלת סדרתית עד שתוכיח אחרת.

גם יזם הייטק שעשה 2 אקזיטים ואחר כך נכשל בעוד 6 סטארטאפים ברצף הוא מצליח לשעבר שהפך לנכשל סדרתי.

כשמדברים על המועדון הכי X בכל הזמנים אז יש מקום לסקור את כל ההסטוריה. לא זה המקרה.
על אותו משקל לומר שמכבי חיפה מועדון קטן, למשל, זו שטות. נכשל סדרתי זו המציאות הנוכחית של העבר הקרוב.

יואב 22 באוגוסט 2018

זה ממש מ ז י ז מה שכתבת, כל אחד והשמש , התוסיק והשתן שלו.

yaron 21 באוגוסט 2018

לא כל כך מסכים לגבי הפועל ב"ש משתי סיבות:
1. מדובר בליגה הישראלית, תוציא את מכבי מהמשוואה והם עדיין פייבוריטים לאליפות רביעית. מקווה שמכבי לא תצא מהמשוואה ושנזכה באליפות אבל גם אז, ב"ש פייבוריטית למקום שני :-)
2. ב"ש לא תשחק השנה באירופה. זה מצריך סגל מצומצם ביחס לקבוצה שמשתתפת בשני מפעלים. יכול להיות שהם עדיין קצרים אבל שוב, זאת הליגה הישראלית.

בנוסף, גם מכבי עדיין לא הבטיחה השתתפות באירופה מה שיכול להביא לתרחישים הבאים:
1. וידאר עוזב ומכבי לא מביאה מחליף ברמה שלו. תקציבית כמובן, תמיד פתוחה האפשרות לזכייה בלוטו.
2. וידאר לא עוזב וסעיף ההוצאות נשאר מעיק מאוד. למיטב ידיעתי וידאר מרוויח מיליון יורו בעונה.
3. ראיקו עוזב. ברור שמכבי לא תפקיר את עמדת השוער אבל התקציב ייקטן והסיכון בהחלפת שוער בשלב הזה תמיד קיים.

בקיצור, כדאי לנו לעלות :-)

גדי 21 באוגוסט 2018

זה כולל את הפציעה האחרונה של אורן ביטון בב"ש? בכלל הקצב שקורעים שם רצועות נשמע לי חשוד. אם הם עוד יצמצמו את הסגל, לא ישאר לכם ספסל מלא.

אבי 2 21 באוגוסט 2018

גיל סך הכל מסכים עם הניתוח שלנו (הפועל חיפה).
לחיוב: הצרה הצרורה שלנו היתה חן דילמוני כמגן שמאלי, אבל סגרו יפה את החור הזה עם שון גולדברג.
עיבו את הסגל, לאור ההגעה שלנו לפלייאוף עם הלשון בחוץ אשתקד. ההוספה של גיא חדידה, נס זמיר, אלבז (יתכן כי ישוחרר) ורועי שוקרני יוצרים לנו ספסל לא רע.

לשלילה: מקבוצת מתפרצות קטלנית עם בן בסט ותורג׳מן, הפכנו פתאום להתקפה הכבדה בליגה עם פאפאזוגלו הכבד, וגילי ומקסים הסטטים. אבל בעיקר, אין לנו שחקנים שיביאו את המספרים של עדן ואלון, ואיבדנו את האיש שהיה אמור לספק את המהירות (אלמוג בוזגלו).
לפיכך, במידה ולא נצליח לחזק את החלק הקדמי שלנו, אני צופה התדרדרות למקומות 7-8.

הימור לאלופה: ברכותיי גיל.
וביתר ירושלים, תחממו את הפופקורן. זה הולך להיות מעניין מאוד. חבית נפץ. כל כך הרבה אגו מאומן תחת מאמן חלש והיסטרי כמו לוזון.

השמן. 21 באוגוסט 2018

באר שבע, בהרכב משני לא פחות משל מכבי, ניצחה קבוצה יותר טובה מהפועל לפני יומיים.
הם עפו מאירופה מה שיאפשר להם להדק את הסגל (גם אם בנזק כספי כבד), האסלביינק יגיע בסוף, והם קיבלו את המשבר הזה בתזמון מעולה ביחס למאבק האליפות.
חורצים את דינם מהר מידי

Ollie Williams 21 באוגוסט 2018

לא חושב שבחיפה נעשה שינוי מספיק מהותי בשביל לאיים עדיין על האליפות.
לב"ש אחרי עזיבת וואקמה וכנראה לקראת עזיבת אוגו, גם אם יביאו את האסלביינק, אין זרים דומיננטיים כבעבר שעשו את ההבדל האמיתי.
אני גם לא וושב שההדחה מאירופה תשחק לטובתם. ההדחה של מכבי בעונת פאקו לא באמת עזרה, הקבוצה הייתה כבויה משהו אבל היה זהבי ושאר הקבוצות פשוט לא ידעו לקחת (בדומה לעונה שעברה של ב"ש).
בניגוד לשנה הבאה אני לא חושב שמכבי יתאבדו ביישורת האחרונה.

ועדיין קשה לתת הערכה בלי לדעת אם מכבי בבתים או לא, ויש עוד כמעט שבועיים לחלון ההעברות וכולנו יודעים שהיום האחרון הוא תמיד טרללת אחת גדולה.

צור שפי 22 באוגוסט 2018

תודה גיל, הכותרת מאוד מדוייקת ואני אשכרה כבר מתרגש לקראת ההתייצבות בנתניה לקלאסיקו מול האימפריה האימתנית של חדרה.

גיא זהר 22 באוגוסט 2018

גיל, למה אתה מניח שבנו על עלייה לבתים באירופית מבחינה תקציבית? בהנחה שהתקציב לא גדל לעומת השנה שעברה ושאז הוא היה מאוזן פחות או יותר משפחת ברקת תצטרך להביא מהבית סכום דומה לזה שהביאה בעונת האליפות הראשונה. קשה לי להאמין שזה לא משהו שלא נלקח בחשבון בהתחשב בשינוי השיטה. דפוס הפעולה של משפחת ברקת מבחינה כלכלית לא מראה בשום צורה שהם חיים רמון/כבירי. ולגבי נתניה, הבעיה שלהם שהם וואן טריק פוני ותלוים עכשיו לחלוטין בסבע בנוסף להגנה בעייתית. לא רואה אותם מתקדמים.

Ollie Williams 22 באוגוסט 2018

לא נראה לי שגיל רמז שב"ש בדרך להתרסקות כלכלית. אבל כשפתאום אתה צריך להביא 30 מליון ש"ח מהבית, וכשנורת האזהרה של מכבי ועונש הפייר פליי מהבהבת ברקע, אתה תחשוב פעמיים לפני שתביא חיזוק נוסף במליון יורו לחצי כרטיס מאשדוד למשל.

גיא זהר 22 באוגוסט 2018

מסכים לגמרי. הכוונה היתה לגבי הנחת העבודה של שלב בתים באירופית כמו אדון רמון בזמנו. כל ההתנהלות התקציבית של באר שבע מוכיחה ההיפך אני בטוח שאפילו גולדהאר לא מניח דבר כזה ( גם אצלו אפשר לראות זאת לפי ההתנהלות התקציבית).

Ollie Williams 22 באוגוסט 2018

לא חושב שיש אדם אחד בארץ שחושב שיש איזשהו קשר בין הניהול של ברקת לניהול של רמון מלבד צבע החולצה והמילה "הפועל" בשם הקבוצה

אדם חוט 22 באוגוסט 2018

באר שבע-נראית בינתיים כקבוצה שבעה וכבויה. ההגנה לא טובה. שיר צדק היה ונשאר שחקן בינוני. הפציעה של ביטון מחלישה אותם עוד יותר. העזיבה של וואקמה מותירה חור גדול,למרות זאת,סגל רחב ואיכותי מרוב הקבוצות. לדעתי, עליהם לשחרר את אוגו-פצצת זמן מתקתקת.
מכבי ת"א- בניגוד לעונה הקודמת,יש להם מאמן. לדעתי, ההגנה עדיין לא מספיק טובה. לתת לקנדיל לשחק במקום דסה. גלזר,ברסקי,כהן וחוזז הם חיזוק מעולה. אצילי צריך לקחת את המושכות העונה ולהביא מספרים. דור מיכה- אוברייטד- לא שערים,לא הגנה,לא בעיטה,לא מנהיגות. אם הכל יתחבר,מועמדת ראשית לאליפות.
ביתר י-ם- ערן לוי, חיזוק מעולה. לדעתי, בית"ר תהיה גם השנה בצמרת. שבית"ר שמחה כל הליגה שמחה.( ואל תעקמו את האף,אתם גם יודעים את זה…)
הפועל חיפה- פלייאוף עליון גם השנה. אז'ובל זה חיזוק טוב. הגנה חזקה ומאמן חכם על הקווים. נק' תורפה-גילי ורמוט. היה ונשאר שחקן פרווה,כבד ולא עושה הגנה( מתי כן עשה?),דריבלים חסרי תכלית,שווה גול ובישול,בעונה.(ואני לארג').
נתניה-עם עזיבת ערן לוי והגנה בינונית,נתניה תתקשה לשחזר את העונה הקודמת.
בני יהודה-יוסי אבוקסיס, המאמן הטוב בליגה! טקטיקן,קשוח,מוטיבייטור,מאמן שמחזיק קצר את שחקניו והם מכבדים אותו. בדיוק כמו שהיה כשחקן. עם עוד קצת שיפצורים ושיפורים, בני יהודה תהיה גם השנה בפלייאוף העליון.
הפועל ת"א- לא כדאי להסתנוור ממשחקי גביע הטוטו. קבוצה די בינונית. נקודות חוזקה-רועי זיקרי. נראה לי שמוליץ' גם יתן מספר שערים,בעיקר בשל גובהו. בעזרת דחיפת הקהל,יכולים להפתיע פה ושם.
מכבי חיפה- האם השנה סופסוף? לדעתי,לא. נכון,חבשי חיזוק טוב להגנה וגם ההחתמה של חיימוב. אזולאי המוסר הטוב בליגה(יחד עם ערן לוי) ועדיין זה לא מספיק.
* יש ליגה אנגלית,איטלקית ,גרמנית ומה לא…אבל זה שלי וזה חלק ממני ואני אוהב אותה למרות כל החסרונות הידועים.

רומן 22 באוגוסט 2018

זאת הולכת להיות העונה ההכי חלשה מזה הרבה שנים.
באר שבע נראיתה בזיון ב4 המשחקים באירופה, מכבי ת"א גם לא מרשימה בכלל.
לדעתי בעונה כזאת מכבי פ"ת יכולה לרוץ חזק לאליפות ואני לרגע לא צוחק.

יוניק 22 באוגוסט 2018

גיל, העלבת קשות את אוהד מכבי, היחידי כנראה שקורא את הפוסטים כאן. ואני כמעט רציני.
אני באמת לא מבין למה בפוסט שכולל את חדרה, רעננה, הפועל חיפה ואשדוד, לא מגיע גם לנו כמה שורות. יש לנו לא פחות אוהדים מהם (באמת, תבדקו. אל תיתפסו לטיגמטיות), ניהול נכון יחסית גם עם קולני ולא אסתטי לפעמים אבל לאורך זמן המשפחה מוכיחה שהיא יודעת לנהל כדורגל ולהצמיח שחקנים. כל כך מהר שכחת מי גידל בשבילכם את טב"ח ואלברמן?
אני חושב שהשנה אנחנו נגיע לפליאוף עליון. יש מאמן מצויין עם ניסיון בכל סוגי הקבוצות וגם סגל טוב וכוכב פוטנציאלי שהלוואי הלוואי יפרוץ סופסוף.
ואם בכל עיר שיש בה שתי קבוצות אפשר לקרוא לבכירה שבהן מכבי, אז גם לנו מותר. תשאלו את תבורי.

Dr.van nostrand 23 באוגוסט 2018

אין לי בעיה לומר שאני חש חיבה לכדורגל שיש בארץ. הרבה מהמשחקים די תחרותיים וגם קבוצות הצמרת בד"כ מתקשות מול קבוצות התחתית.
גם פורמט התחרות טוב יותר ממה שקיים ברוב אירופה.
אבל זה עדיין מירוץ בין מועדונים עשירים במשחק של מי מפסיד פחות נקודות מול קבוצות שאין להם על מה לשחק.
ואין נסיון להסתיר זאת או לשנות את כללי המשחק. לכן אומנם יש נקודות טובות, אך זה לא מספיק וגם אם תהיה הפתעה יחסית איכשהו, זה בהכרח משהו חד פעמי ולא דבר שניתן לאחוז בו או לבנות עליו לטווח ארוך.

אז בשורה התחתונה- בינוניות וחוסר חזון ויצירתיות אפשר למצוא בכ"כ הרבה מקומות אחרים. לא צריך את מסגרת הכדורגל המקומית להזכיר לי זאת.
ולכן חבל על האשליות ועל הזמן.
אוהב כדורגל, גם מקומי. פחות אוהב שמבזבזים לי את הזמן ביודעין.

Comments closed