נצחון על חיפה

ההבדל בין לזרוק משחק ובין להשתמש ברוטציה

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

כאשר ההרכב פורסם, הנהי שטף את הרשתות החברתיות בקרב אוהדי מכבי. איביץ' זורק את המשחק, רבים קבעו באופן חד משמעי. הפרדוקס התמידי בין הרצון לראות את השחקנים הצעירים שגדלו במועדון בפעולה, ובין המתח ששילובם מעלה לקראת המשחק, מוביל לחיל ורעדה לפני משחקים רבים.

לי הרוטציה הזכירה את תקופת סוזה. רבים נזכרים בתקופה זו בנוסטלגיה, בסופו של יום, הגענו בתקופתו למקום שני בשלב הבתים בליגת אירופה, לקחנו אליפות בפער גדול, ובראיה לאחור כולם מתגעגעים ליצירתיות הטקטית, לתכנית המשחק שבה ידענו להכריע משחקים מוקדם ולשמור עליהם, ובעיקר לדריכת כוכבו של אחד שמשחק בסין ויחזור לישראל לשחק במדי הנבחרת.

אבל, הזכרון הוא קצר, הבכי על הרוטציה של סוזה היה קיים כבר אז, הטענות לכדורגל השלילי אחרי השער שהבקענו היה גם הוא. רבים רצו לראות את נבחרת הפלא של ברזיל 1970 (משום מה לא את ברזיל 1982 ששיחקה כדורגל לא פחות מופלא), וקיבלו גרסה טקטית של הפועל יהוד בהנהגת אריה חביב, במשחקים לא מעטים.

*

אנשים גם לא ממש מבינים את המושג לזרוק משחק. אני מצטער לחזור לדוגמאות משנה שעברה, אך מה לעשות, ג'ורדי היה אשף זריקת המשחקים. לעלות עם שרן ייני כקיצוני ימני, זה לזרוק משחק. לעלות עם סושיץ' כשחקן אגף שמאל באסטנה, זה לזרוק משחק. לעלות למשחק הראשון של העונה מול בית"ר עם שרן ייני ודור פרץ כקשרי 50:50, כלומר כשחקנים שמקזזים אחד את השני, ולשים לפניהם את ברק יצחקי בקישור, אוקיי, זה לזרוק משחק.

איביץ' צריך להכין את הקבוצה לרצף של חמישה משחקים בתוך שבועיים. ההנחה הראשונה היא שלא רצוי שיהיה אפילו שחקן אחד שישחק את מלוא 450 הדקות בשבועיים האלה, פרט לראיקוביץ', שגם במקרה שלו, לא בטוח שהמילה רצוי מתאימה כאן. ההבדל בין לזרוק משחק, לבין רוטציה בריאה הוא ברור ופשוט. איביץ' לא העלה שחקנים בעמדות לא מתאימות להם, ובלי תכנית משחק שמנסה להשיג את התוצאה הרצויה. איביץ' עלה בדרבי עם תכנית שנועדה להשיג נצחון, כך עלה גם בנורבגיה למרות חוסר ההצלחה, וההרכב אתמול נתפר בדיוק למידות תכנית המשחק שנועדה להכריע את מכבי חיפה.

התכנית היתה פשוטה וברורה. ריקן עלה במקום מיכה כדי לתת למיכה מנוחה ולהעלות אותו למגרש בדקה ה60, בדיוק כפי שעלה בדרבי. אבל חשוב מכך, ריקן נצמד בכל פעם שחיפה השיגה את הכדור בחצי המגרש שלה, לשלומי אזולאי, שחקן העמידה המפורסם של מכבי חיפה. כך לא ראינו ולו כדור ארוך אחד ששלומי אזולאי שלח לעבר רואקביצה/קראמר, וכך ההגנה שלנו לא הובכה במתפרצות מהירות שמביאות את ראיקו ליציאות שלו לעבר קו אמצע המגרש.

חלוקת דקות המשחק בין גלזר לפרץ תוכננה לדעתי כבר בתחילת השבוע שעבר. מול הנורבגים המחשבה היתה שטיבי וז'איר יתמודדו עם כדורי הגובה, וגלזר יתרכז בהנעת הכדור. מול חיפה פרץ היה זה שאמור היה לשבור את התקפות חיפה באזור אמצע המגרש. גם החלוקה בין ברסקי וגולסה נתפרה לתכנית המשחק הספציפית.

חוזז איבד את הצ'אנס שלו כאשר החליט מול פיוניק שזה הזמן לכבוש את השער הראשון שלו במסגרת רשמית במדי קבוצת מכבי תל אביב, ובישול זה לא מספיק. מכאן יונתן כהן עלה בצד שמאל וצ'יקו אופאדו בצד ימין, במחשבה לנצל את משחק ההגנה הלא מאוד מרשים של מגיני חיפה. למען האמת, סאן מנחם הפתיע לטובה, בעוד שמאבוקה נתן לנו את השער מתנה בשבירת קו הנבדל המסורתית שלו (אני מעריך בהתבסס על ידידי החיפאים שהוא סוג של שיאן עולמי בתחום), וגם בפיזור דעת שהוביל להתקפה מאוד מסוכנת של סבוריט לאחר עבירה של מאבוקה על יונתן כהן, וההעדפה של מאבוקה לחלום ולחכוך בדעתו באם שווה ללכת להתווכח עם השופט, או שאולי שווה לנסות להגן. הוא בחר באופציה א'.

*

שרן עלה במקום טיבי כמו שאיביץ' התבקש בפוסט הקודם שלי. לאחר פציעתו של ז'איר, טיבי החליפו בצד שמאל. לא במקרה, לאחר שטיבי נכנס, ראינו את עשרים הדקות הטובות ביותר של חיפה במשחק. טיבי בצד שמאל זה פאניקה במיטבה. הנעת הכדור הלכה פייפן. שרן נדרש לעשות יותר מכפי שאפשר, שכן אופציית המסירה לטיבי נשמרה למצבי אין ברירה, ריקן חשב שהוא חלוץ שאמור לשחק באזור קו הרוחב של היריבה, דור פרץ נדרש גם הוא לעשות הרבה יותר מכפי שרצוי, מה שהוביל לאיבודי כדור שיצרו את ההתקפות המסוכנות ביותר של חיפה במשחק, וגולסה היה בצד שמאל, קרי לא רלבנטי למשחק מרגע שטיבי נכנס.

בתחילת החצי השני טיבי עבר ימינה ושרן שמאלה. מכבי שיחקה הרבה יותר סגור, לקחה הרבה פחות סיכונים בהנעת הכדור, והעדיפה כדורים ארוכים. מכבי לא שיחקה כדורגל עד שמיכה נכנס, אבל חיפה לא הגיעה לשום מצב. ואז נכנס מיכה. באחת מכבי יצאה לשתי התקפות מעולות, בראשונה צ'יקו הוציא מחיימוב עוד עצירה מעולה, ובשניה בחסות מאבוקה קבלנו את השער של שכטר.

נדמה לי שכבר אפשר להסתכן ולקבוע שאיביץ' החליט לבנות את המשחק של מכבי על מיכה, לא פחות מכפי שג'ורדי רצה. אבל אצל איביץ' מיכה מתופקד בקישור הקדמי, ניתנות לו משימות ספציפיות ולא שחק כפי רצונך/יכולתך/גם תגן, וכל אוהד שעדיים מבכה את המרכזיות של מיכה בתכנית המשחק של מכבי, יקבל תשובה לדעתי במהלך העונה. אני לא זוכר את אוהדי חיפה מבכים את העובדה שברקוביץ' לא מבקיע שערים, אני לא בטוח שהגאונות של מיכה בבישוליו פחותה בהרבה מזו של ברקוביץ', וכאן מדובר בבן אדם. אגב, גם בתנועה הבלתי פוסקת ובלקיחת האחריות מיכה מזכיר את ברקוביץ'.

*

מכבי פתחה עם נצחון בית חשוב, הוכיחה לעצמה שאפשר לשחק בלי לספוג (אמרתי לכם ששרן הוא השוער הטוב בסגל או לא אמרתי?), הבקיעה שער חמישי במצב נייח ואנחנו עדיין באוגוסט, דור פרץ הבקיע בנגיחה מקרן, אולי יש מצב שמיכה יסיים את העונה כמלך שערי הליגה, כמה זה יותר מופרך מדור פרץ מבקיע שער בנגיחה מקרן?

הפנים קדימה לשני המשחקים החשובים של התקופה. חייבים לעבור את הנורבגים, ואז להגיע לטרנר ולעשות שם את מה שצריך. אין לי מושג אם נעשה את זה, אני בטוח שלאיביץ' יש תכניות מדוקדקות לשני המשחקים, ושתיהן נמצאות בתוך התכנית הכללית שנתפרה לחמשת המשחקים מראש.

לא חיים ומוות
התבוסה לטוטנהאם. התהליך

89 Comments

חן הצהוב 27 באוגוסט 2018

https://www.youtube.com/watch?v=CHnAMtYdoiU

לא שער הנגיחה הראשון של דור פרץ לזכות מכבי :)

אבל מקרן, זה כבר דבר אחר …

משה 27 באוגוסט 2018

בישול של מיכה

אזי 27 באוגוסט 2018

הרעיון של רוטציה רחבה הוא מבורך, בטח ברצף המשחקים שיש לנו מתחילת העונה (שהתחילה כל כך מזמן כבר) וכבר לפני שבועיים היו אוהדי מכבי שאמרו אם יש משחק שאפשר להפסיד הוא המשחק הזה.
הבעיה עם ההרכב שעלה שלא היה בו אף שחקן שיודע למסור. יש למכבי סגל רחב ובאמת שכמעט כולו יכול לעלות הרכב בצורה כזו או אחרת, אבל לשחק בלי מיכה, בלי אצילי ובלי ברסקי, זה בעיקר לקוות לטוב.
למזלנו זה עבד.
יונתן כהן הולך והופך את עצמו לסוג של ערן לוי.
למעט הפריצה שלו באגף מהמסירה הראשונה של מיכה, הוא לא באמת עשה כלום. אבל לילד יש רגליים מזהב טהור.
כל בעיטה חופשית, כל קרן, ואפילו הבעיטה שלו מהסביב מהמקום (שהובילה לקרן שהובילה לגול שהוא בישל) הכל בוצע באופן מושלם.
הוא צריך ללמוד לזוז יותר טוב עם ובלי הכדור והוא חומר להרכב.
לשכטר יש תכונה מאוד בולטת של היכולת לקבל את הכדור עם הגב לשער ולמסור בנגיעה לשחקן שבא מהאגף ואז להסתובב ולפרוץ פנימה, הוא עושה את זה מצויין.
צ'יקו פחות הצליח לנצל את זה…
ייני הוא כנראה הבלם הכי טוב במכבי ולא רואה שום סיבה שלא ימשיך לפתוח גם אם ז'איר וטיבי כשירים.
ייני הוא גם כנראה השוער הכי טוב במכבי אבל זה כבר משהו אחר…
איך זה שדסה שכח מה עושים עם הכדור כשהוא נמצא בצד ימין ברבע ההתקפי של המגרש?
כל כדור הלך לקיבינימט.
ולמעט 20 הדקות שאחרי שז'איר יצא וטיבי נכנס לפניקה, דור פרץ הראה שיש בעל בית במרכז המגרש.
בחצי השעה הראשונה הוא היה השחק הכי טוב על המגרש בפער.

ודור מיכה… meh… לא עפתי
(האיש גיבור על! לא פחות)

יואב 27 באוגוסט 2018

אחלה פוסט.
אוסיף- לי לא ברור עדיין מה ההרכב החזק של מכבי(וגם לאיביץ לא) אז איך בכלל אוהדים יכולים להתרעם על הרכב? חוץ ממיכה/ אצילי (דריבל ויכולת מסירה מאחור)שהם באמת חסרי תחליף, כמעט כל שינוי אחר הוא לגיטימי. אני בכלל לא בטוח שההרכב ששיחק בנורבגיה, הוא ההרכב הראשון. וזה היופי. הסגל של מכבי השנה, נהנה מתמהיל מעולה של ניסיון, רוח נעורים, חוסר שובע "ומעמד בכיר" כמו אצל שאר המתמודדות. כולם ראויים, כולם היו בני. אין לי מושג אם גולסה עדיף על ברסקי, פרץ על גלזר, פיבן או טיבי, שכטר או עטר ואפשר להמשיך עם זה.
ומשפט על המהלך של המשחק: מסירה ממש ברקוביצית של מיכה ליוני שנותן את אחד הקרוסים היפים והמושלמים ביותר שראיתי. וואו, כמה טכניקה וליטוש. אחלה ילד, יוני.

רועי 27 באוגוסט 2018

בוודאות ההרכב שעלה בנורבגיה הוא לא ההרכב הראשון, כל הרכב שכולל את שוינפלד לא יכול להיות ההרכב החזק.

יואב 27 באוגוסט 2018

סבבה. אתה מדבר על שחקן אחד. אני מדבר על המכלול. כך שכל הטענות על הרכבים לפני המשחק הם מיותרים. נכון לזמן הזה. מלבד מיכה או אצילי כי הם המוסרים הטובים ביותר בקבוצה.

חיים הצהוב 27 באוגוסט 2018

הדבר הכי חשוב שהיה אתמול זה השילוב של ייני בתור בלם.
אם ייני רוצה להיות שחקן מוביל במכבי העונה זה רק מעמדת הבלם, עד עכשיו בקו של 4 שחקני הגנה הוא היה די חלש אבל נראה (לפי אתמול לפחות) שהוא הפנים את התפקיד ואם הוא למד אותו טוב הרווחנו פה בלם שיכול גם להנהיג וכל משחק נותן משחק הקרבה (משהו שמדבק שחקנים אחרים).
הלוואי וייני יפתור לנו את הבעיה בעמדה הזאת, זאת נראית לי כמו עונה אחרונה של טיבי איתנו וכמו שהוא משחק בשנתיים האחרונות הוא נראה בדרך הבטוחה למכבי חיפה בעונה הבאה.

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

+1 על טיבי. חבל לי עליו אבל הוא פשוט מאבד את זה. ועצוב שהוא עדיין מהבלמים הישראלים הטובים בליגה.

כמו שהציעו פה אחרים בפוסטים אחרים, בהחלט הייתי שוקל לעלות עם דור פרץ כבלם, בתקווה לצד ז'איר אבל יכול לעבוד גם עם טיבי ואפילו ייני. הרבה פקקים עברו על כביש החוף מאז המשחק הבזיוני נגד בית"ר ושניהם לא השחקנים שהיו לפני שנה. לטובה. כך גם יש מקום לגלזר בקישור האחורי.

שי 27 באוגוסט 2018

כל מילה

קורא בין השורות 27 באוגוסט 2018

לא היה משחק מזהיר אבל בהחלט עשו את העבודה. היה קצת מציק לראות את חיימוב מציל את חיפה פעם אחרי פעם בזמן שאפשר להריח את הציפייה לפאשלה התורנית של ראיקוביץ׳ (למרות שלא היה לו משחק רע אבל אני לא אופטימי בכל מה שקשור לתוכנית לשיקום הביטחון העצמי שלו)

נקווה לטוב ביום חמישי אבל אני לא אופטימי (לוקח לקבוצה יותר מידי זמן להשתחרר מלחץ)

רועי 27 באוגוסט 2018

10 סנטימטרים מתחת למשקוף ורגל של ייני, זה ההבדל בין הפוסט שכפי שהוא כתוב עכשיו לבין איך שהוא היה נכתב.
זה לא נכתב כביקורת על הפוסט, פשוט להראות כמה אלמנט המזל מכריע, ואולי זה מה שיפה במשחק הזה.

אין לי בעיה עם רוטציה, אבל הקישור שעלה אתמול היה בגדר ההזוי, לא יכול להיות שקבוצה תשחק בלי שחקן אחד בקישור שיודע לתת פס, ניסיונות המסירה של גולסה היו מביכים, על ריקן אני בכלל לא מדבר…
לדעתי, להבדיל מהמשחקים הקודמים שלנו העונה, איביץ' הראה פחות גמישות מחשבתית במהלך המשחק, צ'יקו היה נראה די אבוד בצד ימין, חוסר התיאום שלו עם דסה זעק לשמיים, היה שווה לנסות להחליף מקומות עם יונתן כהן תוך כדי המשחק, במשחקים שהוא שיחק עד כה בשמאל הוא היה מצויין (עטר קיבל את הפריבילגיה הזו 5 דקות אחרי שעלה ושיחק בימין).
גם החילוף של מיכה היה יכול להתבצע במחצית.

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

אפשר לומר את זה כמעט על כל משחק, על כל עונה….
10 סנטימטרים למעלה בבעיטה ההיא של לוגסי ואולי מכבי לא לוקחת אליפות.
10 סנטימטרים שמאלה בבעיטה של זהבי מול אסטרס אי אז, ומכבי בבתים של האירופית.
5 סנטימטר שמאלה למדוניאנין מול רעננה ואולי ב"ש לא לוקחת את האליפות הראשונה.
ועוד ועוד ועוד….פעם זה איתך ופעם נגדך.
בהחלט חלק מהמשחק.

אני רק יכול לומר שלדעתי זו פעם חמישית או שישית בשנים האחרונות שחיפה פותחת משחק חזק נגד מכבי, לא מצליחה לכבוש, וברגע ספיגת השער ו/או האדום השטותי התורן מתפרקת לחתיכות. בשלב הזה אני כבר מתחיל לזהות דפוס מעבר לסתם מזל.

רועי 27 באוגוסט 2018

כמובן שזה נכון.
אני מתכוון ספציפית לפרשנות על המשחק, ולעקיצות של גיל על הנהי שהיה לפני תחילת המשחק על ההרכב.

משה 27 באוגוסט 2018

כשמיכה נכנס, המשולש דאסה-מיכה-אפואדו עבד טוב

שלו 27 באוגוסט 2018

הדבר היחיד שברור לי אצל איביץ' הוא, אם נגיע לדקה 60 בתוצאה סבירה ננצח, כי יש לנו את הכושר הכי טוב.
הוא עשה את זה נגד הפועל ונגד חיפה.
ברור שעדיף למכבי לקבל את מיכה ברגע הזה טרי (גם עטר בהמשך).

למיכה יש מהלך אחד קסום בעייני, הוא מקבל את הכדור ליד החצי ולוקח את הגנת הקבוצה היריבה לטיול במגרש,
אני מניח שזה משגע אותם.

נגד הנורווגים מכבי תתן את כל מה שיש לה וההכנה לבאר שבע תהיה עפ"י התוצאה והעייפות.
סה"כ משחק סביר פלוס מול יריבה ראויה, לדעתי חיפה תהיה הרבה יותר משמעותית השנה.

השמן. 27 באוגוסט 2018

הקישור הזה היה חלק מההרכב שהוביל לתקופה היחידה הנורמלית שלנו שנה שעברה, רק במערך של שלושה בלמים.
אני חושב שהבעיה העיקרית (ואם ז'איר נפצע לזמן ארוך אז אוי ואבוי) היא שהיכולת שלנו להתמודד עם לחץ גבוה מוגבלת מאוד כרגע. כמו שנה שעברה אנחנו מאבדים לא מעט כדורים בחלק שלנו. ז'איר וטיבי חלשים מאוד בהתמודדות עם לחץ, ראיקו בתקופה נוראית, כשמוסיפים קישור שאין לו איכות מסירה ושלישייה קדמית לא מתואמת זה נראה רע.
שנה שעברה לצד הקישור הזה היו שלושה בלמים שהקלו על הנעת הכדור תחת לחץ, וצמד שחקני קו שריחבו את המשחק.
אני חושב שאת האפשרות לשחק עם שלושה בלמים איביץ' צריך לטפח.

גיא זהר 27 באוגוסט 2018

גיל, יש לך נטייה לתת אמון כמעט מוחלט במאמן/מנג'ר שלכם (וכשהוא מאכזב אותך לאבד את האמון באופן מוחלט). בעיניי, עם כל הכבוד לשיקולי הרוטציה לשחק עם שלושה חסרי יצירתיות באמצע מוגזם (החלטת לא לעלות את מיכה, תעלה את מיכה או אפילו ברסקי) והייתם יכולים לרדת בכיף בפיגור למחצית, אפילו של יותר משער אחד (פספסת מסירה מצויינת אחת של אזולאי לקראמר שהקוון הרים לנבדל שגוי, יש מצב שאם היה שם רוקביצה לא היה נבדל והיה גול). דור פרץ נתן מחצית ראשונה נוראית כולל איבודי כדור קריטיים וייני וטיבי כבלמים מבחינת הנעת כדור לא משהו. שתי הכנפיים שלכם היו ממש לא משהו (פרט להתקפה ההיא). ועדיין, הסיכויים בראשון שקולים וזה רק בגלל אירופה וטרנר. נצחון שלכם ויהיה אפשר לסגור את העונה במחזור השני.

רועי 27 באוגוסט 2018

מדוייק.
אני מזהה התלהבות מוקדמת מיכולת האימון של איביץ'.
נכון שבמשחקים עד כה הוא הראה יצירתיות וניהול חילופים טוב, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שבכל המשחקים עד כה, ללא יוצא מן הכלל, משחק ההגנה שלנו היה מחפיר (בלי להכנס לשחקן כזה או אחר, משחק ההגנה של כל הקבוצה).

גיא זהר 27 באוגוסט 2018

איביץ מאמן טוב, סוזה הוא כרגע לא (וגם סוזה זרק את המשחק נגד אשדוד בגביע למיטב זכרוני). ההרכב שלו אתמול שיחק באש והחילופים נגד הנורווגים היו מוטעים לטעמי ומאוחרים.

יואב 27 באוגוסט 2018

אני לא יודע אם איביץ הוא סוזה, פרגי או ויקו חדד, איך אתה כבר יודע?
והנטיה הטבעית והנכונה במקומות מתוקנים, היא לתתן אמון באיש המקצוע, עד שיוכח אחרת. לא הפוך.
אגב, גם סוזה הכניס את גאל במקום ערן במצב של 3-3. וסוזה ענק. אם הציפיה היא למושלמות- אתה נידון לביקורתיות נצחית.

אחד העם 27 באוגוסט 2018

++

גיא זהר 27 באוגוסט 2018

אני אסביר. אני לא מדבר על פוטנציאל אלא על רזומה. יכול להיות שאיביץ יהיה טוב מסוזה, אבל כרגע יש לו שנה וחצי באימון סטייל בכר כשהגיע לב"ש. סוזה הגיע עם בערך שש שנות נסיון כולל בצמפיונשיפ. ברור שכל מאמן (כולל לוזון… המ, הוא בעצם לא), כמו כל איש מקצוע מבין יותר מאיתנו החובבנים, זה עדיין לא אומר שאנחנו לא יכולים לתהות על השיקולים שלהם. ולגבי הציפייה לשלמות, צודק סוג של בעיה (חמוץ – סמיילי).

יואב 27 באוגוסט 2018

גיא, ברור שמותר להעביר ביקורת ולכל אחד יש את הדעה שלו אבל במקרה איביץ, זה נורא מוקדם. כתבתי למטה- לפעמים אתה צריך לראות בעיניים כשזה לא עובד. על הנייר, הקישור שעלה אתמול הוא בלוק רציני ואמור לחנוק את היריבה בחצי שלה. אז היום, איביץ יודע יותר. זה גם בסדר.
לאוסקר ופאקו לא היה כמעט ניסיון ולשוטא ווידאל היה גם היה. זה לא איזה מדד ברזל, זה תלוי בהרבה משתנים. גם בכר בוודאי דוגמא מעולה. לפעמים, ואין לי מושג מתי(:,
טוב לתפוס אותם בהתחלה, כשהם בשיא הדרייב. ולפעמים, אין לי מושג מתי(:, שווה לתפוס אותם מנוסים. פוטבול בלאדי הל. הוא כמו חור שחור בעיקרון.

yaron 27 באוגוסט 2018

סוזה לגמרי זרק את הגביע וכמו שכתבתי למטה, בעונה ההיא היה סדר עדיפויות ברור: אליפות, אירופה, גביע.
מזכיר לכולם שעלינו בלי לשחק בפלייאוף בכלל וכששאלו את סוזה מה המטרות באירופאית ענה "נשתדל להנות".
אני לא מזהה את זה במכבי של שני המשחקים האחרונים, מה שאנחנו רואים זה נסיון לממוצע הכי טוב לארבעה משחקים.
לדעתי, כרגע אין למכבי את הפריווילגיה להמר אפילו על משחק ליגה אחד כולל רעננה, חדרה והפועל :-)
לעלות בלי שחקנים יצירתיים זה הימור במקרה הטוב, אם היה נגמר אחרת היה נכנס לקטגורית ויתור/זריקה וכדומה.
לא מזלזל לרגע באירופאית, חשוב שנעלה, אשמח אם נעלה אבל הליגה קודמת.
ואם מישהו חושב שאסור בשום פנים ואופן לוותר על האירופאית גם במחיר פתיחת עונה פחות טובה, הוא אמור לכעוס על ההרכב שעלה בחמישי.

יואב 27 באוגוסט 2018

הוא בעיקר אמור לכעוס על פשלות פרטניות של שלושה בנקרים. מכבי שיחקה לא רע בכלל בחלק מהמשחק.

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

ההרכב שעלה בחמישי על פניו היה בסדר גמור.
כשלמיטב ידיעתי דור פרץ לא היה כשיר מספיק.
הוא אפילו נראה די טוב במשך לא מעט דקות.
שוינפלד גם היה הימור סביר התחשב ביריבה, אני רק מקווה שאיביץ' מבין שעם כל הכבוד לפיזיות ולהשקעה הבנאדם חלוץ ששכח איך שמים גול.

כמו שיואב אמר, אף אחד לא חשב שדסה/טיבי/ראיקו לא צריכים לפתוח, והם אחראים ביחד ולחוד על שלושת הגולים שחטפנו. שאר הזמן פשוט החמצנו ללא סוף.

שלי 27 באוגוסט 2018

מסכים לגמרי גיא, וגם עם רועי, משחק ההגנה שלנו עד עכשיו רע עד רע מאוד. אבל, אני נותן קרדיט עד שהקרדיט נגמר, אני מנסה להבין את השיקולים, לא לחשוב שהשיקולים שלי טובים יותר, זה נראה כמו אמון עיוור, אבל זה לא, זה נורא פשוט, מנסה להבין את השיקולים, ולא מנסה להחליף את השיקולים שלהם בשלי

ויקטור מורוז 27 באוגוסט 2018

מה פתאום? ב"ש היא המועמדת הראשית והוודאית לאליפות. וכמובן שגם תנצח ביום ראשון.

שלו 27 באוגוסט 2018

המשחק ביום א' הוא חשוב, אבל לא קריטי.
בטח לאור תוצאות המחזור הראשון.
אליפות לוקחים לאורך זמן ושום קבוצה שתנצח לא תהיה אלופה,
במקסימום היא תגרום לקבוצה היריבה להמתין סיבוב שלם לגומלין.

את גמר גביע הטוטו לקחנו בעזרת אופי, זיעה ועבודה קשה.
שבמקרה של העונה הקודמת היה אמור להספיק לאליפות.
הגענו שלושה מחזורים מהפליאוף (נדמה לי) במקום הראשון למשחק נגד רעננה.
עם משחקים קלים עד הפלייאוף, וברח לנו.

ועדיין היינו בתמונה.
ואז בארבעה משחקים כשהכסף על השולחן חרבנו את העונה.
עם מאמן אמיתי, אני מאמין שהיינו מגיעים לפלייאוף מקום ראשון,
ומנצחים.

המשחק ביום ראשון הוא בסה"כ על יוקרה והעברת מסרים.
אם ב"ש תפסיד זה יכול לשרת אותה, להיפרד משחקנים,
להיבנות מחדש על בסיס הסגל הקיים עד ינואר,
ולבצע השלמות.
אם מכבי תנצח בחמישי ותעבור, המשחק ביום ראשון יהפוך לחשוב,
בגבולות הסביר, שום ניצחון או הפסד (סביר) בו לא יעשה בלגן.

אחד העם 27 באוגוסט 2018

++

ברק 27 באוגוסט 2018

גיא אתה כבר סוגר את העונה במחזור השני? גם את העונה הקודמת פתחתם חלש ובסוף זה היה שלכם. חכה עם הסיכומים לנובמבר :)

גיא זהר 27 באוגוסט 2018

ברק, יש גבול לקסמים של ברק (משחק מילים מטופש). בהנחה שלא מגיע חיזוק סטייל האסילבנק ושויטור לא חוזר להיות ויטור ושהשנה יש לכם מאמן טוב מהשנה שעברה אני חושב שהעניין סגור.

אחד העם 27 באוגוסט 2018

מסכים לגמרי עם כל הנאמר בנושא מיכה. הוא לגמרי תואם ברקו (לא ברמה- באופי המשחק). הציוות שלו כמספר 10 מתבקש. (ואז נשאלת השאלה , האם מכבי אכן זקוקה לקשר 10 זר? בהינתן העובדה שגם אצילי יודע לשחק את התפקיד הזה).
בעניין ייני, אני כופר בקונצנזוס המסתמן כאן. יש לו מעלות (חוכמת משחק, מהירות מחשבה , תזמון בתיקול ) לצד חסרונות (חוסר פיזיות, איטיות , טכניקה לקויה). המצרף לא מספיק לבלם ראשון במכבי. גולסה התחיל פחות טוב את העונה, בכל הקשור לדיוק במסירות, כנ"ל דסה (מסירות והגבהות). כשסבוריט משחק עם אנשים שלא עונים לשם עטר בצד שלו, הוא מתגלה כאופציה התקפית (גם הוא טעון שיפור בהגבהות).
באשר לחמישי הקרוב גם בהינתן פציעה של אמאדור, ונוראותו של טיבי, הייתי מעדיף ציוות של טיבי ופרץ כבלמים, כשגלזר לפניהם בקישור. אסור לנו לחטוף גול, והסכנה הגדולה ביותר תגיע ממצבים נייחים. אנחנו גם צריכים להבקיע שניים, ושוינפלד כחלוץ בלם, לא ממש יקדם את פרוייקט ההבקעה.

רועי 27 באוגוסט 2018

אני חושב שבשלב הזה גלזר לא מתאים עדיין, גם בדרבי וגם בנורבגיה העזרה שלו להגנה היתה בעייתית מאוד. בהינתן מצב ההגנה שלנו, פרץ הוא המתאים ביותר לתפקיד הקשר האחורי.

אחד העם 27 באוגוסט 2018

גלזר היה אחד הבולטים בנורווגיה. קרא נכון את המשחק,הפעיל לחץ ותיקל כמה תיקולים בצורה נקיה. שניים מהם הפך למסירות עומק שלא נוצלו. בפיזיות הוא מתמודד עם הויקינגים.

יואב 27 באוגוסט 2018

לא הייתי מצוות את פרץ כבלם. הייתי מעז ללכת על פיבן ולא לאבד את הקשר הטוב ביותר שלי כרגע.

קורא בין השורות 27 באוגוסט 2018

לא יודע אם הייתי זורק למשחק לחוץ שחקן צעיר למשחק שני שלו בקבוצה הבוגרת, נדמה לי שהניסיון חשוב ומשפיע במצבים כאלה (אלא אם קוראים לך טיבי).
בכל מקרה ובהינתן שז׳איר בחוץ טיבי (עם כל האמור לעיל ופוסטים קודמים) חייב לפתוח (בימין) כי אחרת נהיה בבעיית סייז רצינית מול הנורווגים

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

הכל שאלה של חלופות, אם ז'איר לא יהיה כשיר.
פיבן לצד טיבי זה הימור גדול מדי.
שרן לא יכול להתמודד עם הפיזיות הזו כבלם וצריך משחק גובה בהגנה.
בהנחה ששוינפלד לא יעבור הסבה לבלם במשחק הקרוב, גלזר לגמרי הראה שהוא מוכן לאתגר בקישור ואפשר להרוויח את פרץ במקום אחר.

שי 27 באוגוסט 2018

פיבן נחמד, אבל בלם של 1.75 ביום טוב לא יכול לשחק בליגה האירופית, וספק אם בצמרת ליגת העל

יואב 27 באוגוסט 2018

לא חושב שהוא יהיה לולב קישוט בסוכה. הוא בסגל ובמצב ההגנה שלנו כיום, לא מין הנמנע שגם יקבל הזדמנויות. נראה לי.

גיא זהר 27 באוגוסט 2018

בלם נמוך אחד עע קאנברו, פיוליול ועוד זה בסדר. שניים נמוכים מול נורווגים זו בעיה

עידו 27 באוגוסט 2018

אני ראיתי אתמול בעיקר שתי קבוצות עייפות, כשרק לאחת מהן יש סיבה סבירה לכך.
השחקנים של מכבי נראו כבדים ורצו לאט, זה ששיחקו מחליפים כנראה לא משנה הרבה כשחלק גדול מהם בכל זאת לקח חלק בטיסות. אופאודו במיוחד נראה איטי וכבד יחסית לחצי שעה בדרבי.
מיכה מכניס החזקת כדור ומסירות טובות למשחק. זה נותן לכולם עוד חצי שניה לחשוב. הגול (א-לה מיטרוביץ'-זהבי) שברו את חיפה באופן מיידי ודי מדהים. פריכות לא נורמלית. וחיפה היו בסדר אתמול במשחק, לחצו חזק באמצע באגרסיביות ולא נתנו למכבי לפתח את המשחק. הם גם הגיעו בעצמם לכמה מצבים מסוכנים טובים.
מדקה 80 שחקני חיפה גמרו את הסוס, וזה נראה כמו מחדל של מאמן כושר.

funfun 27 באוגוסט 2018

תוכנית משחק. ההרכב שבחר לפתוח בו איביץ' מראה לנו בוודאות שתוכנית המשחק הייתה להעביר את ההכרעה לחצי שני שבו ישלב המאמן בהדרגה את השחקנים היצירתיים שלו עד להכרעה הצפויה. לפעמים זה עובד , כמו אתמול, ולפעמים לא.
למזלנו- ראיקוביץ' נתן את משחקו הטוב ביותר העונה, שירן הציל גול בטוח, גם המשקוף.
הפציעה קצת שיבשה את התוכניות וגרעה חילוף של זריקת אס למערכה (אצילי, מיכה עטר או וידאר) אבל מסתבר שמיכה אחד לפחות מ30 דקות נגד הפריכים מחיפה זה מספיק.
גולסה וריקן היו חלשים. צ'יקו עדיין חלוד ולא מתואם, יונתן במשחק חלש (אבל עם ניצוצות של שחקן של מספרים – מעודד מאוד!)
גם דסה טרם הגיע עונה ודווקא סבוריט השאיר עליי רושם חיובי הפעם (יכול להיות שבלי עטר בצד שלו הוא מרגיש טוב יותר?)
אם ראייקו נותן הופעה כמו אתמול אז יש סיכוי…

טרנטה 27 באוגוסט 2018

חייב לשאול…איזו הופעה? הוא בכלל נגע בכדור למעט הנסיון הרמה מהאגף שהלך לשער?

ניר 27 באוגוסט 2018

בתור אוהד חיפה אני יכול להגיד שהמשחק הזה התנהל בדיוק כמו שחשבתי שהוא יתנהל ובדיוק כמו שהוא התנהל בשנים האחרונות. מכבי חיפה משחקת יותר טוב עד למחצית ומגיעה למספר הזדמנויות ולא מבקיעה, ואז מכבי תל אביב לוקחת שתיים שלוש התקפות טובות ומבקיעה וזה הכל.

בגדול, היה משחק מאוד בינוני של שני הצדדים ודי התבעסתי מרמת הכדורגל, איפה זה ואיפה הימים של פתיחות העונה של תל אביב או חיפה בימים הטובים (מתגעגע ל-5:2 על פתח תקווה עם קלצ'נקו). הרמה בליגה ירדה מאוד והיא במגמת ירידה תלולה.

מעבר לזה, השיפוט היה פשוט גרוע עם המון החלטות לא טובות לרעת מכבי חיפה, אבל זה לא מה שהוביל להפסד כמובן.

אחד העם 27 באוגוסט 2018

נכון,
כמו ההחלטה לא להרחיק את דוס סנטוס

ניר 27 באוגוסט 2018

עזוב, זה יהפוך לויכוח חרשים. אני מדבר על החלטות יותר קטנות כמו הוצאות חוץ, קרנות ונבדלים שלא היו.

בהחלטות הגדולות היו לכאן ולכאן.

טרנטה 27 באוגוסט 2018

אדלר הוא אלוף בלהרוג אותך ברכות

אורי 27 באוגוסט 2018

והצהוב + פנדל שחיימוב קיבל על איך שהוריד את אמאדור

אה לא, זה היה פאול של אמאדור

גיא זהר 27 באוגוסט 2018

יציאה לגיטימית של חיימוב.

אורי 27 באוגוסט 2018

נניח – אבל פאול של אמאדור? שמצדיק צהוב?

ניב 28 באוגוסט 2018

לא הזכיר משחקים בשנים האחרונות, במשחק הזה חיפה הייתה טובה חלק לא קטן מהמשחק בשנים האחרונות מכבי היו הרבה יותר טובים מהם כל המשחק.

yaron 27 באוגוסט 2018

שתי מחשבות בעקבות המשחק:
1. מיכה סתם לכולם את הפה והוכיח לכולם שהוא עדיין הסופר סאב הטוב בארץ… סוזה גאה בו :-)
2. איך היינו מגיבים אם קרויף היה עולה בהרכב הזה?

עם כל הכבוד גיל, עד הכניסה של מיכה חיפה היו קרובים יותר. אם היו מבקיעים היה קשה לנצח וחילוף של מיכה היה נתפס כייאוש לאחר טעות איומה…

אין לי בעיה עם רוטציה אבל לפתוח אתמול בלי מיכה ואצילי זה אולי לא לזרוק משחק אבל לגמרי להמר עליו.
בתקופת סוזה היה ברור (לפחות בהתחלה) שהליגה קודמת לאירופאית והרוטציה היתה בהתאם. השנה לא ברור מה סדר העדיפויות מה שמוביל לשני משחקים חשובים בהרכב לא אופטימלי.
היה לנו הרבה מזל אתמול.

יואב 27 באוגוסט 2018

כן זה היה ריסקי. מסכים איתך. מיכה/ אצילי, אחד מהם היה צריך לפתוח אני חושב. בשלב המוקדם הזה, יורדי לא היה מקבל ביקורת. לפעמים צריך לנסות ולראות בעיניים שזה לא עובד כי בתאוריה- זה אומנם קישור פחות יצירתי אבל זה בלוק באמצע שאמור לחנוק את היריבה. איביץ ואנחנו, יודעים יותר אחרי אתמול. וזה גם בסדר.

yaron 27 באוגוסט 2018

לא מנסה להיות חכם בדיעבד אבל גם את ההרכב בנורווגיה לא אהבתי. הייתי מעדיף את הבלוק שם. לעלות עם כ"כ הרבה צעירים למשחק פלייאוף בחוץ גם ריסקי.
הנקודה היא שבשני המשחקים לא עלינו בהרכב המיטבי.
שוב לא חושב שיש לנו את הפריבילגיה להמר אפילו על משחק ליגה אחד.
זה עדיין לא אומר שאני לא מאושר שההימור אתמול הצליח ומאמין ומקווה שגם ביום חמישי נשמח ונגיד שאיביץ' גאון רוטציה :-)

יואב 27 באוגוסט 2018

ירון, ברצינות? אני לא יודע מה ההרכב המיטבי. לא חושב שגם איביץ. זה תמהיל אחר, בריא יותר שבו תמיד תיהיה השאלה- גולסה או ברסקי, עטר או שכטר, פרץ או גלזר, קנדיל או דסה, איפה מיכה ישחק, ואיפה אצילי והאם וידאר יכול לחזור לעצמו , ואיך אני משלב את ריקן קשר עם מספרים. ועוד ועוד. אני חושב שנראה התכוננות פרטנית לכל משחק. נכון שיש בנקרים, אבל אולי עוד חודשיים יהיו בנקרים אחרים. אין לדעת.
ומה זה להמר? אתה רוצה את אותם 11 ב5 משחקים השבועיים? זה לא עובד ככה.

יואב 27 באוגוסט 2018

אגב, לא יודע עם ההרכב בנורבגיה הרג אותנו כמו טעויות פרטניות מביכות מאד מאד. ואתה יודע מי עשה אותן? בנקרים שלך כמו טיבי, דסה, ראייקו.

yaron 27 באוגוסט 2018

יואב, לא יודע איך הגעת לזה שאני רוצה אותו הרכב בארבעת המשחקים…
רוצה סדר עדיפויות, קודם כל הרכב אופטימלי לשני מחזורי הפתיחה ואח"כ הכי טוב שאפשר בפלייאוף.
לגבי חכמת הבדיעבד – הייתי מעדיף "בלוק באמצע" בנורבגיה ויצירתיים אתמול.

אחד העם 27 באוגוסט 2018

חברים,
להלן תמצית תובנותי לגבי סדר העדיפות שלו, על סמך החלטותיו עד כה:
רייקו – בנקר. (לא נתן לאוחיון אפילו בטוטו נגד ביתר).
אמאדור, טיבי : בלמים מובילים. ייני ופיבן מחליפים (בדרבי טוטו שהיה חשוב לו, התעקש שאחד מהשניים המובילים יהיה במגרש והחליפם אחד בשני. עכשיו הקלפים נטרפו, נראה מה יחליט בחמישי וראשון.
דסה וסבוריט – מובילים בולטים בעמדות המגן. לא מסב את ייני/ ריקן למגן שמאלי. ברגע ששון עזב, עבר בדרבי ל3 בלמים כדי שסבוריט ינוח. לא נתן לקנדיל לשחק נגד חיפה (להפתעתי).
פרץ/ גלזר – עמדה 6 בסדר הזה.
ברסקי/גולסה – עמדה 8 בסדר משתנה. (העמדה עם הכי הרבה שיוויון כוחות)
עמדה 10 שמורה למיכה. ריקן העביר שם זמן נגד חיפה, כדי שמיכה ינוח. (הפציעה של ריקן קילקלה לו).
כנף שמאל – עטר היה בעדיפות עד שנפצע, אבל תמיד שיחק שעה בלבד. יתכן שכשצ'יקו יהיה בכושר מלא, ישתנה סדר העדיפויות. יונתן – קיבל צ'אנס עם פציעתו של עטר ולקח אותו. מסתמן כמחליף נוסף בכנף שמאל.
עמדה 9 – וידאר בעדיפות ברורה . שכטר התחיל את העונה עם פציעה, לא ברור מה מעמדו כשהוא בריא. שוינפלד הוא חלוץ לתפקידים מיוחדים (תפקידי בלם)
כנף ימין – התחיל עם שוינפלד ועבר לאצילי. חוזז- היה מחליף בכנף ימין שאכזב , כרגע נדחק לקרן זוית. צ'יקו שיחק שם נגד חיפה.
צ'יקו – בהרצה. משחק בשתי הכנפיים. לתחושתי מיועד לכנף שמאל ואצילי לימין. אין מספיק נתונים

יואב 27 באוגוסט 2018

לא הפסדת בנובגיה כי לא היה בלוק. הנורבגים פשוט עקפו את הקישור בכדורים ארוכים. לא רלוונטי בכלל.
סדר העדיפות שלי כרגע הוא להגיע לבתים. את כל השאר ניתן לתקן. נראה לי שאני לא רחוק מכוונת מכבי עצמה.
ושוב, אני לא יודע מה זה אופטימלי. מתכוננים ספציפית לכל משחק ועושים התאמות וגם רוטציות. אני חושב שבתים זה קריטי בלונג ראן. אליפות, לא לוקחים בספטמבר.

yaron 27 באוגוסט 2018

יואב, בגלל זה כתבתי "חכמת הבדיעבד" רק שזה בהפוך על הפוך…
לפני המשחק חשבתי שטעות לפתוח עם כ"כ הרבה צעירים במשחק פלייאוף בחוץ והם דווקא היו בסדר (הייתי מעדיף בלוק במרכז בנורבגיה ומשחק על תיקו למרות שאין לי שמץ של מושג איך זה היה עובד).
בדיוק כמו שאתמול אני חושב שהימרנו על משחק שאסור להמר עליו ולשמחתי הרבה ההימור הצליח.
אליפות לא לוקחים בספטמבר, אליפות לא לוקחים במשחקי עונה, הכל נכון, להמר אתמול היתה טעות בעיני ולדעתי היא נובעת מכך שאין כרגע עדיפות ברורה בין הליגה לאירופאית. לגיטימי, סביר להניח שבדומה לרוב המגיבים כאן הצוות גם חושב שזאת הדרך הנכונה (שניהם חשובים באותה מידה), ועדיין לדעתי זאת היתה טעות מכיוון שלראייתי כל הקבוצה החל בצוות ועד אחרון השחקנים צריכה לחשוב קודם כל א ל י פ ות.

אחד העם,
נראה דיי מדוייק.
מחשבה שעלתה לי בעקבות תגובתך – כשמיכה לא משחק כדאי לשחק עם קנדיל. דסה שיחק זוועה עד שמיכה נכנס ולא בפעם הראשונה.

אחד העם 27 באוגוסט 2018

ירון
יש עוד תובנות, בהמשך לנתונים של הבחורצ'יק מ"נתחזק בינואר".
וידאר ועטר לא הולכים ביחד.
לכן עדיף להשתדל שוידאר יהיה במגרש עם אצילי/דסה בימין וצ'יקו(יונתן)/סבוריט משמאל. ואז יש משחק אגפים מסודר וחלוץ מסיים ברמה גבוהה.
בסמיכות להעלאתו של עטר, להחליף את וידאר בשכטר. ואז יש משחק יותר אינדיבידואלי של איש זונק ואיש בועט (אלירן) ואיש נופל (איתי)

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

מכבי הגיעה בשנים מאז סוזה לנקודה שבה גם אליפות וגם העפלה לבתים הן קריטיות.
מה יהיה בבתים עצמם, אם וכאשר (טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה דפיקות על עץ), זה סיפור אחר

yaron 27 באוגוסט 2018

Ollie,
גישה סופר לגיטימית וכנראה שגם בצוות המקצועי חושב כך.
אצלי זה אחרת,
1. אליפות
2. אירופה
3. גביע

אורי 27 באוגוסט 2018

ברור
אבל אליפות לא מוכרעת באוגוסט. אירופה כן

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

+10

יניר 27 באוגוסט 2018

1. שני המשחקים הקרובים יעשו את כל העונה- אם מכבי עולים לאירופה ומנצחים בטרנר. הליגה סגורה
2. מיכה מוסר ברמה עולמית וכל המשחק של מכבי התעורר כשהוא נכנס. אם ימשיך ככה ניתן יהיה למכור את וידאר ב5 מיליון יורו בקלות.

יואב 27 באוגוסט 2018

שתי המסירות מזהירות של מיכה- בשמאל!

רומן 27 באוגוסט 2018

סליחה שאני מנצל את הפוסט שלך לכתוב על מכבי חיפה, אבל אין מקום אחר..
גם הרכב שני של הצהבת הצלחנו רק לדגדג בקושי.
"מהלך" אחד של אזולאי ראש בקיר מול 3 שחקנים שכל אחד מהם עשה בתורו שטות, ובעיטה סתמית מ20 מטר של רוקאביצה שהשוער הטוב בעולם לגילו השמיט בטוב ליבו וגם מזה לא עשינו גול.
עד מתי ?!?!
לשלוח את כל ההולנדים המעופפים הביתה ויפה שעה אחת קודם, חי בכרמל אחד קוסם (שגם דור מיכה הנפלא שמישהו פה השווה אותו אליו בקטע די מעליב, לא מתחיל בכלל להתקרב לרמת הגאונות שלו), חי ומבזבז את הזמן שלו על חרטא. ששחר ירד מהעץ וירים לו טלפון, עזבו אותנו, הליגה זקוקה למכבי חיפה!

אלון3131 27 באוגוסט 2018

בחיי רומן, ברקוביץ היה שחקן גאון אבל מה גורם לך לחשוב שהוא התשובה לבעיות של מכבי חיפה?

כאילו, נגיד והגאונות שלו כשחקן תבוא לידי ביטוי כמאמן\מנהל מקצועי. אתה מבין שיש לתפקיד מעבר להבנה טקטית ומקצועית? כמו יחסים אנושיים נניח. אפילו מייקל ג'ורדן האלמותי הוא דיי כישלון מקצועי בכל דבר אחרי הפרישה שלו.
מה ברזומה של ברקוביץ מאז שהוא פרש רומז לך שהוא יהיה טוב בתפקיד הזה? הצעקות שלו ברדיו?

לגבי מכבי חיפה, הבעיות הם בעיקר מנטליות, יש לנו את הסגל כרגע באזור השלישי-רביעי בטיבו. וצריך לשחק בהתאם. במקום להתמסר ללשחק סגור יותר ולשחק על המהירות של רוקביאצה עוואד סולליך אנחנו מתפתים מול מכבי תל אביב להחזיק בכדור ולחטוף גול, ואחר כך להשבר מנטלית לחלוטין.
מבחינה מקצועית חיימוב זה שדרוג, נטע לביא אחלה שחקן ולהתקפה יש כלים. גם מנז'יק נראה שחקן סבבה. חסר לנו שחקן סטייל מיכה(שלומי אזולאי לא מספיק). אה ואלוהים יודע איך בן אדם עם מוח מתפקד משאיר את מאבוקה כמגן, מצידי שישחקו איתו קיצוני אם כל כך אוהבים אותו. מגן הוא לא.

רומן 27 באוגוסט 2018

מאמין בלב שלם שעם ברקו על הקווים תוחזר עטרה ליושנה.
מאבוקה זה בדיחה, כאילו פאקינג משלמים לך כסף מה הבעיה להסתכל על הבלם ולהיות בקו שלו?!
וקרמר? ואללה בשכונה תקלל כמה שבא לך, אבל אתה מקצוען שמרוויח שכר יפה בשביל לשחק, מי אתה בכלל ובאיזה זכות אתה יורק על הקבוצה ועל המעסיק שלך?! הייתי קונס לו את האמממא.
איך נפלנו עם עוד חמום מוח אחרי שהיה לנו כבר את אידריסו.

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

אידריסו, קאיו, קלאוס, קראמר, יש עוד כמה שמות שכבר שכחתי.
כל אחד מהזרים האלה, כשקראתי סיקור על הרקע שלו, היה לי ברור שייכשל.
כל אחד מהם היה םרוייקט בפני עצמו. מספרים יפים לפרקים אבל רק תחת תנאים מאוד מסויימים שברור מקילומטרים שלא קיימים במכבי חיפה.

ברקוביץ', אם בכלל יחזיק יותר מ 3 חודשים בלי להתפטר בסמס רווי קללות, יעשה למכבי חיפה את מה שמראדונה המאמן עשה לנבחרת ארגנטינה.

רומן 27 באוגוסט 2018

וואללה רוב הסיכויים שאתה צודק.
אבל מה כבר לא ניסינו?
כמה מאמנים זרים היו פה? לא כל מה שמתאים לתל אביב מתאים לחיפה.
אנחנו קבוצה עממית, חיפאית, תנו לנו חיפאים.
לא רוצה את רוטן ולא רוצה את מרטין יול ולא את פליקס מגאט. רוצה מאמן חיפאי, קלינגר, ברקוביץ', גוטמן.

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

לא יודע איך לספר לך את זה אבל במכבי חיפה אין שום דבר עממי בערך מאז 1994.
לטוב ולרע.
היה לכם כבר את המאמן הכי עממי בליגה, זה לא הסתיים טוב מדי.
חיפה כרגע צריכה שקט תעשייתי ועקביות יותר מכל שיפור מקצועי כזה או אחר, ואתה רוצה להביא את אחד האנשים הכי קפריזיים ורועשים בארץ.

אם כבר, חיפה צריכה עוד יותר ניהול זר. ברמת הבעלים.
אם כל כך הרבה מאמנים ושיטות התחלפו בשנים האחרונות ושום דבר לא עוזר, זה אומר שמשהו דפוק בכל המעטפת.
אולי להיות בעלים של קבוצת כדורגל זה כמו להיות ראש ממשלה או ראש עיר – לא משנה כמה היית טוב, כשאתה יותר מדי זמן בתפקיד אתה נהיה רקוב.

עידו 27 באוגוסט 2018

3-4 בטיבו? לא מסכים איתך.
מכבי חיפה כבר כמה שנים נראית כאילו היא משקיעה בשביל להיות גרועה. כאילו זה תהליך רצוי. שופכים מלא כסף על שחקנים לא מספיק טובים, ומידרדרים עוד ועוד. העונה החולפת היתה הגרועה מכולן בשנים האחרונות, וכאילו כאן שחר החליט שהוא הגיע ליעד. שככה גרוע הוא רוצה להיות. ולראיה – שינויים מינוריים בקיץ אחרי עונה שבפירוש היתה רעה.
אז מצד אחד – המהפכות לא הוכיחו את עצמן, בכלל. וקיץ שקט הוא בסדר.
מצד שני – "החיזוק הנקודתי" הזה לא מספיק בשביל קבוצה שסיימה פלייאוף תחתון וראתה את הירידה ביום רע. גם סבב הראיונות שהיה השבוע על "מה שהיה לא יהיה שוב" שאיכשהו צץ כל יום באתר אחר לא הוסיף.
הפועל חיפה עולה עליכם (במיוחד עכשיו עם אז'ובל), לביתר יש פוטנציאל לעוד עונת שיגעון, אפילו לנתניה יש שחקנים עדיפים על שלכם בכמה עמדות. במיוחד בעמדת המאמן.

יואב 27 באוגוסט 2018

רומן, הקוסם עבר לגור בתל אביב. לידיעתך(:

רומן 27 באוגוסט 2018

באמת??? לפני שנה ראיתי אותו מטייל בטרנינג על ציר מוריה בבוקר

אחד העם 27 באוגוסט 2018

"לא שואלים גבר איפה הוא היה בלילה" (מ. בגין)

ניר 27 באוגוסט 2018

מכבי חיפה היא קבוצה ללא עמוד שדרה, ושום מאמן לא יפתור את זה. הדבר היחיד שיפתור את זה הוא סגל יותר איכותי. האם יש שחקן אחד בחיפה שהיית לוקח לבאר שבע או לתל אביב, מלבד השוער?

עומר 27 באוגוסט 2018

אני אישית הייתי מחזיר את קהת הביתה בשמחה

יואב 27 באוגוסט 2018

גם אני. ולוקח גם את רוקביצה.

עומר 27 באוגוסט 2018

לגמרי. אבל קהת ראשון מבחינתי. מקווה ממש שבחיפה ימשיכו לפספס אותו, ושלא ייפלט משם בטעות לב"ש. רק לאירופה/הביתה.

קורא בין השורות 27 באוגוסט 2018

השאלה אם אחרי כל כך הרבה פספוסים קהת לא פספס קצת את הרכבת ויכול להפוך לשחקן משמעותי בקבוצת צמרת…

איפה חותמים על המסמכים של הטרייד על רוקאביצה תמורת שויינפלד?

ניר 27 באוגוסט 2018

אוקיי, מצאתם שני שחקנים.ברור שעםשני שחקנים לחיפה אין מה למכור מול תל אביב או באר שבע ללא קשר למאמן

טרנטה 27 באוגוסט 2018

אף אחד פה לא באמת זקוק למכבי חיפה.
וברקוביץ' הוא אחד השחקנים שהכי שנאתי מכל אלו שלבשו את החולצה הצהובה. אפס מאופס שפסגת הקריירה שלו היתה הבעיטה שחטף מהארטסון.

שלו 27 באוגוסט 2018

אתגר ה- מהו ההרכב הראשון של מכבי:

ראיקו.
סבוריט, ז'איר, טיבי (ייני), דסה.
ברסקי (גולסה), פרץ (גלזר).
מיכה.
עטר, וידאר (שכטר), אצילי.

בסוגריים אפשרות שמשהו יעדיף על מה שכתבתי, ואני לא מתווכח, גם אני לא סגור.
עכשיו אפשר להתוכח האם עלו עם הרכב שני.

יואב 27 באוגוסט 2018

ההגנה אכן מרכיבה את עצמה עם גיבויים לא רעים לחלק מהעמדות.
קישור- רק דור פרץ, אצילי/מיכה בטוחים אצלי וזה מאד משתנה בהתאם למערך. נכון לעכשיו.

Ollie Williams 27 באוגוסט 2018

מת לראות שילוב של אצילי-וידאר-צ'יקו.
עם מיכה מאחוריהם זה יכול להיות ציוות שיעיר את וידאר מחדש.

לחילופין ממש מעניין אותי לראות את שכטר עם עטר או עם וידאר, הוא הראה בבית"ר שהוא יודע לשתף פעולה עם חלוצי סיומת כמו וראן וסילבסטר אז למה לא וידאר.

יואב דובינסקי 27 באוגוסט 2018

שמע, דעתי על מיכה ידועה, אבל הסיבה היחידה שמיכה יותר טוב מברקוביץ' היא שברקוביץ' פרש לפני קצת יותר מ10 שנים.

Comments closed