ליגת שוקי ההון – על עוגנים ושוק

כאשר השוק יורד, והעוגן לא, הרצון למכור את מנור סולומון

מכבי פתח תקווה שיחקה אתמול מול בית"ר ירושלים. הגנת בית"ר היתה מורכבת מהשחקנים הבאים – זהבי (לא ירון), בן חיים (טל הבלם כלומר לא הבלם ששיחק באנגליה אבל עדיין סוג של בלם), סירושטיין (ההגדרה המילונית לבלם נייח) ומתן פלג. חוליה זו הורכבה על ידי גיא לוזון שהעדיף להשאיר על הספסל את קרלוס קוויאר, וכחילה, כחילה כנראה מטעמי כשירות. אישית צייצתי לפני המשחק שאם ההגנה הזאת לא תספוג חמישייה, מדובר בהישג. הם ספגו רביעייה.

*

עדיין, בעקבות משחק מול קבוצה שלמעשה שיחקה ללא הגנה, אנחנו קוראים בשעות האחרונות הרבה מאוד ידיעות על הרצון של כל קבוצות הצמרת בעולם, טוב לפחות אלה הישראליות, לשלם על מנור סולומון 2.5 מליון יורו על חצי כרטיס.

איך קובעים מחיר של שחקן בן 19, איך זה יכול להיות שקבוצה כמו מכבי פתח תקווה חושבת שהיא יכולה לקבל על חצי כרטיס של מנור סולומון יותר ממה שמכבי קבלו על כל טל בן חיים החלוץ מקבוצה בצ'כיה?

כמו בשוק הסטארט אפים, גם בשוק שחקני הכדורגל, אין מחיר הגיוני, כלומר המחיר נקבע לחלוטין על עוגנים בשוק. בסטארט אפ אין אפשרות לנסות לקבוע ערך על בסיס הנחות הכנסה בשלב הסיד (שלבי ההקמה של הסטארט אפ), אז מנסים לקבוע את ערך ההשקעה לפי החלום הנמכר, ובעיקר לפי סכומים המשולמים או יותר נכון, סכומים ששולמו על סטארט אפים מקבילים בערך החלום הנמכר בזמנים קרובים בשוק.

גם מכירת שחקן כדורגל אינה עסקת תשואה. אין אפשרות אמיתית לקבוע שקבוצה X תקבל עבור כל שנה שהשחקן ישחק בשורותיה הכנסה Y עד שהשחקן ימכר. למעשה כמו בסטארט אפ, מדובר בעסקת חלום, בעיקר בגיל 19. החלום הוא שאם השחקן הוא בעל פוטנציאל יוצא דופן, הוא יגיע לרמת מימוש פוטנציאל בואו נניח הנחה גבוהה, כמו יוסי בניון, ולכן נקנה אותו בX נשיג הישגים Y ואחרי כמה שנים נמכור אותו ב5X.

אך כאן מגיע ההבדל בין שוק ההשקעות בחברות סטארט אפ בשלב הסיד, ובין שוק הכדורגלנים. שוק השקעות חברות הסיד הגיע לשיאו לפני כמה שנים. כיום אותו חלום יביא השקעה פחותה בהרבה תמורת 40% מהחברה, שכן השוק כיום מתמחר את החלומות ברמה נמוכה בהרבה.

לכאורה זה נכון גם לגבי שוק הכדורגלנים בארץ. השוק השנה לא הראה לנו עסקאות דומות אפילו לעסקאות בהן נרכשו טל בן חיים ועמר דמארי ממכבי פתח תקווה. יתרה מכך, נטען שג'ורדי שילם על שגיב יחזקאל סכום של 850 אלף יורו, אין אף עסקה על שחקנים טובים משגיב שהתקרבה לסכום הזה בשקלים בקיץ הזה. לאחר עזיבת ג'ורדי, אין כיום מתחרים משמעותיים ליעקב שחר ואלונה ברקת, כלומר מתחרים שמוכנים להוציא למעלה ממליון יורו על כרטיס של שחקן כדורגל, בעוד שבתקופת ג'ורדי במכבי מליון יורו נחשב למחיר התחלתי פחות או יותר, ראה עסקאות דסה ושלומי אזולאי.

אך כאן נכנס העוגן לתמונה. מיכאל אוחנה, שחקן שהוא אמנם המקבילה מבחינת כשרון למנור סולומון, אך בטח לדעת לוזון נמצא מדרגה לפחות מתחת לכשרונות של מנור סולומון, נמכר לבאר שבע לפי 4.5 מליון שח לחצי כרטיס, וכן עסקת השאלה של דן ביטון.

משפחת לוזון מן הסתם קבעה לעצמה שהיא תקבל על סולומון יותר מכפי שאשדוד קבלה על מיכאל אוחנה. כיוון השוק לא מעניין אותה, שכן משפחת לוזון מנסה למכור את מנור סולומון כבר למעלה משנה, והיא לא יכולה להרשות לעצמה להניח שבעצם בשנה שחלפה המחיר שלו ירד עם ירידת השוק.

כך נוצר העוגן הלא רציונאלי. אך עוגנים כאלה משפיעים על מחירים בכל ענפי המסחר וההשקעה בעולם. למעשה אין קשר למחיר אותו שילמתי על השקעה, והמחיר אותו אקבל כאשר ארצה למכור אותה. אך תמיד ארגיש לא נח כאשר ארצה למכור השקעה, והיא תהיה במחיר נמוך מכפי ששילמתי, או נמוך יותר מכפי שהייתי יכול לקבל עבורה. עוגנים שכאלה בדרך כלל גורמים לאחד מהשניים, או שאכן אצליח לקבל יותר על ההשקעה, או שבסופו של יום אני אתרסק אל השוק, ואקבל הרבה פחות מכפי שמציעים לי כרגע.

האם זה המקרה של משפחת לוזון ומנור סולומון? הזמן יגיד

עלמא דשיקרא
עולים לרשת -ניצחון מדהים ליוליה גלושקו

60 Comments

יניר 28 באוגוסט 2018

1. קודם כל- כדאי לא להאמין למספרים שרצים באתרי הספורט ( גם בעניין סלומון וגם בעניין אוחנה). מישהו בעל אינטרס דחף את המספרים האלה. גם אם תהיה עיסקה יהיו בה סעיפים שונים שיתנו לרוכש הגנות במקרה של מכירה בסכום נמוך
2. כדאי גם לשים לב שמדובר על קניית חצי כרטיס לכל היותר כלומר אתה מגדר את הסיכון ( וגם את הסיכוי) אבל מוסיף לקבוצה שלך שחקן ברמה גבוהה מאד ( על פי המאמינים בשחקן) במשכורת חייל
3. לדעתי הוא לא שווה את הכסף עד אשר יוכיח את עצמו בנבחרת ( ואז יש צורך שיזמנו אותו וגם שהוא ישחק) או בקבוצה שמשחקת באירופה
4. המפתח הוא דווקא זהות הסוכן. דיא סבא, חלוץ עם מספרים לא הצליח לקבל חוזה בגלל חוסר בסוכן. אם מנור סלומון יצטייד בסוכן טוב לאחר שינפק מספרים ניתן יהיה למכור אותו בכמה מיליוני יורו

אוהד 28 באוגוסט 2018

3. מה הקשר לנבחרת? אנחנו בישראל, זוכר?
אז גם זהבי לא היה שווה את הכסף?

יעקב נקש 30 באוגוסט 2018

שווה לשוק הסיני, לא מכוונים את סלומון לשם… ערן זהבי בשוק האירופאי שווה כגודל הסכום האחרון שהציעו עליו, שזה אפס… השוואה לא נכונה…

יואב 30 באוגוסט 2018

היו על זהבי שתי הצעות דומות מאייאקס וניוקאסל. שכר של מיליון וחצי יורו. העברה ב3, 4.
באו הסינים והכפילו ב4 בערך.

שלי 28 באוגוסט 2018

יניר, אני מסכים שמנור סולומון יכול להיות השקעה מעניינת, אני חושב שלאור הנסיבות שפורטו בפוסט, גם בהתחשב בזה שכל הסכומים המדווחים כנראה מוגזמים בלא מעט, לא תהיה עסקה בחלון הנוכחי, ולוזון יצטרכו לרדת מהעץ

יניר 28 באוגוסט 2018

זה ברור שזה לא יקרה בחלון הנוכחי. הילד נתן משחק אחד טוב נגד " אין הגנה".
אם הייתי ציני, הייתי אומר שגיא לוזון דואג להשביח את נכסי המשפחה

אליכ 28 באוגוסט 2018

שלי שאלה:
אני שומע את השם של הילד בהקשר כל מיני קבוצות, אתלטיקו-שבע, מכבי חיפה וביתר, אני לא שומע אותו בהקשר מכבי ת"א, למה לדעתך ?

שלי 28 באוגוסט 2018

היחסים בין מכבי ולוזון הם הסיבה, יש תביעה אישית נגזרת נגד אבי לוזון שהעורך דין של מכבי תל אביב מוביל נגדו

יואב 28 באוגוסט 2018

אגב, מנור כמעט הגיע למכבי בגיל 15 ובחר בפתח תקווה. זאת ממש החלטה הגיונית ואסביר:
הם מאד מאמינים בשחקני בית(השבחה ומכירה) ויש להם מחלקת נוער מעולה ממש שאוספת טאלנטים מכל הארץ וגם מספקת להם את התנאים. שחקן צעיר יודע שהוא יכול להתקדם שם. מהקבוצה של הבן שלי בראשון(מחזור 2000) כבר שיחק בגביע הטוטו וכבש חבר של איתמר שאותר על ידיהם(ילד מוכשר) ועזב לשם לפני שנתיים או שלוש. באלמנט הזה, הם ממש בצמרת מחלקות הנוער בישראל.

שלי 28 באוגוסט 2018

זאת היתה החלטה מאוד נכונה לזמנה, היום נדמה לי שעדיף לשחק בנוער של מכבי, וזאת החשיבות הכי גדולה בשילוב של השחקנים במועדון השנה

Ollie Williams 29 באוגוסט 2018

שמועות עקשניות גורסות שהסיבה העיקרית בגינה מכבי לא הגיעה להסדר עם עיריית פ"ת על בניית היציעים במושבה היא החשש של לוזון שזה יגרום לעריקה מסיבית של כשרונות מקומיים לנוער של מכבי – ועל כן משך בכל החוטים כדי לטרפד את זה

אורי 28 באוגוסט 2018

ןמן הסתם גם הפייר פליי

יוניק 28 באוגוסט 2018

פייר פליי, זו לא הסיבה?

טרנטה 28 באוגוסט 2018

סלומון הוא פרוספקט מעניין. יש לו מהירות טובה עם הכדור ודריבל. יחסית לגילו הצעיר הוא מקבל החלטות טובות יחסית וגם נראה שהוא לא אגואיסט. קצת חסרים לו שערים ופיזית הוא מאד קטן.
האם פרוספקט כזה שווה 5 מליון יורו (לפי הלוזונים)? בכלל לא בטוח.

אליכ 28 באוגוסט 2018

איך שלי אמר, מוכרים חלום ואם אתה בצרות (ב"ש או חיפה) הוורוד יותר וורוד.

שלו 28 באוגוסט 2018

יש עניין של הלבנת הון בכדורגל.
כיוון שאני לא מבין בזה או בכסף (מהנדס מחשבים שבחר להיות מורה…)
איך זה עובד?
בלי קשר לפרשה, של מכירת סולומון, איך מערבבים הון שחור ומלבינים אותו בעזרת בעלות של קבוצת כדורגל וקניית ומכירת שחקנים ניתן להלבין?

אליכ 28 באוגוסט 2018

זה מצריך שני גנבי סוסים למשל:

1. תמכור שחקן שלך במחיר מופרז.
2. תפקיד את הכסף של המכירה בחשבונך.
3. תחזיר לקונה את ההפרש + פרמיה על התוספת הלא ריאלית מהשחור.

שלי 28 באוגוסט 2018

בקצרה, אם אין פיקוח הדוק על מקור הכסף, אז אפשר להכניס כסף אפור או שחור למערכת קרי לקבוצת כדורגל, ולהפוך אותו באחת לכסף מולבן

שלו 28 באוגוסט 2018

בעצם אתם אומרים שמוכרים שחקן (ששווה נגיד 1 מיליון) ב 5 מיליון,
הקונה משלם למוכר 1 מיליון ולוקח את ה 4 האחרים לכיסו.
המוכר מוציא קבלה על 5 מיליון ומכניס למערכת את 4 המיליון החסרים ממקור "שחור".
עכשיו זה עדיין משחק סכום 0 (תאורטית) כי עדיין יש 4 מיליון באוויר, אבל העקבות זזות צעד.
כמובן שאפשר לשלם לספקים מסוימים את הכסף השחור (למשל במכרז על שטח אדמה, או הפעלת רשת מסעדות וכו' כשוחד).
או אפשר להחזיק בנק סטייל פנאן ולתת ריביות לא הגיוניות לשחקנים יריבים או שופטים (או שחקנים שלך) ולהימנע מפיירפלי כזה או אחר.
או לעזור לקבוצה להשיג תוצאות טובות יותר ממה שהיו משיגות באופן רגיל על המגרש.

אני טועה לגמרי ?

שלי 28 באוגוסט 2018

אתה לא ממש טועה, אפילו ממש לא טועה

רן מפעם 28 באוגוסט 2018

תוסיף לזה מזומן ממכירת כרטיסים שמנופח בעזרת ״קנייה״ של כרטיסים כל משחק בית. שחקנים ממדינות מפוקפקות עם מעט מאוד פיקוח על הון (לא בהכרח אפריקה גם בולגריה ואלבניה מצטיינות )
ואן זה לא מספיק קבוצות כדורגל הן מלכ״ר כלומר כסף שחור שנכנס למערכת לא חייב במע״מ ואין מס חברות אם מופיעים רווחים

שלו 28 באוגוסט 2018

מה מונע ממיץ' לתת חסות נגיד ב 5 מיליון יורו לקבוצה בליגה העל / משנה באנגליה ולרום לה לקנות את קיארטנסן בסכום זהה /קרוב,
אני מתכוון מה מונע חוץ מזה שזה נראה לי לא חוקי…?

שלי 28 באוגוסט 2018

זה כבר עניינים של רגולציה של אופא, בעקרון כלום לא מונע ממנו את זה, זה גם חוקי, אני די בטוח שאופא יראו בזה משהו חשוד, לא בטוח שיש להם מה לעשות נגד זה

יוניק 28 באוגוסט 2018

איזה כיף זה שבפוסט שלך לפתיחת הליגה, מכבי פ"ת לא נספרה כלל כקבוצה ובסוף הפוסט הראשון על קבוצה שאיננה הקבוצה האהודה עליך, הוא על מכבי פ"ת.. אנחנו על המפה.. לא רק בספורט גם בשוק ההון.. ☺

גיל שלי 28 באוגוסט 2018

איזה כיף שהאוהד היחיד של מכבי פתח תקווה מצא את דרכו לבלוג שלי, ומגיב תגובות ברמה גבוהה, שאפו. אני רציני, אשמח שתגיע לכל פוסט, אחלה תגובות

יוניק 29 באוגוסט 2018

תודה רבה. מקפיד ונהנה ומקפיד לקרוא את דעתך תמיד, גם על מכבי (כן, לא באמת אאבק איתכם על המותג הזה…).

אורי 28 באוגוסט 2018

מכבי פ"ת אכן לא קבוצה
היא פשוט שיחקה מול ביתר
יהיה משעשע בשבת כשחדרה תוביל את הטבלה עם 6 נק אחרי נתחונות על ביתר והפועל

יוניק 29 באוגוסט 2018

אם מדובר על תדמית בלבד, אז אני לא מתווכח. ישנן כל מיני סיבות לסטיגמה הזו שמן הסתם לא מעניינות כ"כ את מי שלא נוסע במונית האוהדים שלנו. אבל זה שהיא קיימת, זאת עובדה.

אבל אם אתה באמת מתכוון לכך שהיא לא קבוצה, אשמח שתסביר במה היא פחות קבוצה מהפועל רעננה, מ.ס אשדוד, וקרית שמונה או בשני שעברו הפועל עכו, הפועל אשקלון ורמה"ש. גם הפועל חיפה בשנים "רגילות" של מרכז טבלה, לדעתי לא הרבה יותר "קבוצה" מאיתנו.

yaron 28 באוגוסט 2018

לדעתי הפתעת העונה, מקום 3-4. לא בגלל הסגל (לא שהוא לא טוב), בגלל אלישע!
כפפה ליד.

yaron 28 באוגוסט 2018

שתי אפשרויות:
1.מכבי חיפה לא מציעה 2.5 מיליון יורו ואפילו לא 1 מיליון יורו…
2. משפחת לוזון צודקת והיא אכן תקבל יותר ממה שאשדוד קיבלה על אוחנה.
אני הולך עם 2 מכיוון שהלוזונים אנשי מכירות טובים יותר.

NoOne 28 באוגוסט 2018

אני מחכה בעוד חודש לטור שלך על איך הג'יאנטס בחרו את סאם בואי לפני מייקל ג'ורדן בגלל שהיה להם את קלייד דרקסלר בקבוצה

בובו 29 באוגוסט 2018

ועל המהלך המבריק של למשכן את הקבוצה בשביל רסיבר שנוטה להפצע.

ניר 29 באוגוסט 2018

יש גם את רכיב השכר שהוא קריטי בהקשר של סולומון. בהנחה שהוא מקבל משכורת חייל, יכול בהחלט להיות שהוא רואה חלק מסכום המכירה, וגם הקבוצה הקונה עושה חשבון שעל שחקן כמוהו היא היתה צריכה להוציא בשלוש שנים שכר של כ1-1.2 מיליון דולר ובפועל היא מוציאה משהו כמו 100 אלף דולר גג, ולכן היא בעצם משלמת על חצי מכרטיס השחקן שלו כ-1.3-1.5 מיליון דולר. זה עדיין שווי מאוד גבוה עבור שחקן כזה, אבל קצת יותר קרוב למציאות.

אם המחיר לחצי כרטיס שחקן ייקבע על כמיליון דולר נגיד – שווי של שני מיליון דולר, ומנכים מזה את הוצאות השכר לשלוש שנים (משכורת חייל) לעומת כמה שבאמת היה אמור להיות שכרו, זה כבר הופך את זה לעסקה אטרקטיבית.

הקורא המתמיד 29 באוגוסט 2018

להבנתי חוזים עם חיילים נכתבים כך שיש פיצוי לאחר שהשחקן משתחרר מהצבא, אלא אם אני טועה.

ניר 29 באוגוסט 2018

גם אם זה נכון, קבוצה יכולה להניח שהוא ישחק אצלה שלוש שנים וכשהוא משתחרר היא מיד תמכור אותו..

אוהד 29 באוגוסט 2018

אבל אז היא לא תקבל "פרמיית משכורת" כפי שהיא שילמה.
אז בעצם זה אותו הדבר.

ניר 29 באוגוסט 2018

תלוי במבנה החוזה והמכירה, למה שחקן חופשי בדרך כלל מקבל משכורת גבוהה יותר? כי הקבוצה לא משלמת על כרטיס השחקן. יש איזון תמיד בין מחיר הכרטיס ושכר השחקן..

אוהד 29 באוגוסט 2018

אבל אז הם לא יהיו מוכנים לשלם יותר ברכישה.
זה פשוט לא עובד.
אי אפשר להרוויח מכל הכיוונים.

עידוקוליס ליפשיץ 29 באוגוסט 2018

היי גיל.

"אין כיום מתחרים משמעותיים ליעקב שחר ואלונה ברקת, כלומר מתחרים שמוכנים להוציא למעלה ממליון יורו על כרטיס של שחקן כדורגל"

מתי יעקב שחר קנה שחקן בלמעלה ממליון יורו? או אפילו חצי מזה?

Ollie Williams 29 באוגוסט 2018

דינו אנדלובו וחן עזריאל עלו כמליון דולר כל אחד. לא מליון יורו אבל בהחלט יותר מחצי מזה.
אם אני לא טועה על אוילפסון שולמו כמליון יורו.
אבל זה סתם בשליפה ללא סימוכין.

לא סגור על אם וכמה שולם על לגיונרים חוזרים כמו קהת ודמארי למשל.

אבל ייתכן ששחר אכן לא שילם על ישראלי מהליגה סכום כזה לאחרונה.
השאלה האם זה מתקזז עם תשלומי השכר לשחקנים מנודים ולמאמנים מפוטרים…

Lord Anthony 29 באוגוסט 2018

יותר פעמים ממה שנדמה לך.
אנדולבו, חן עזריאל, עידן ורד ודגני לדוגמא הגיעו למכבי חיפה בסכומים שבאזור המיליון, והרשימה לא מסתיימת בהם.

עידוקוליס ליפשיץ 29 באוגוסט 2018

סירייסלי? אנדלובו וחן עזריאל?
אז אתם אומרים שהיו 2-3 מקרים בודדים, שאף אחד לא סגור על הסכום המדויק בהם, אבל זה סובב סביב מיליון (יורו דולר או שקל?) ואין סימוכין, וגם אם כן – אחד היה לפני 6 שנים ואחד לפני 4 שנים?!

איך אפשר להשוות את זה לסכומים שמיץ' הוציא? קיארטנסון, ראיקוביץ' (שחקנים שהובאו באיזורי ה4 מיליון דולר להבנתי), שכטר, עטר, אצילי, דסה…

אז איך בדיוק שחר מתחרה מהסוג הזה?
להבנתי, מאז שמיץ' העלה פה את הסכומים, שחר פשוט לקח צעד גדול אחורה

אדם 29 באוגוסט 2018

אבל אין כאן השוואה למכבי אלא לב"ש. מכבי עם תקועה עם הפייר פליי

Lord Anthony 29 באוגוסט 2018

באמת זה מה שהצלחת להבין? נזרקו פה, בלי צורך אפילו לבדוק לפחות חמישה שחקנים שהעלות שלהם הסתובבה באזור המליון יורו, לאורך תקופה של איזה עשר שנים, ומזה הבנת שמדובר במקרים חריגים? כמעט כל עונה יש לפחות רכישה אחת כזאת. וזה עוד מבלי לדבר על המשכורות שהן חד וחלק ברמה של אלו של מכבי תל אביב.
מכבי חיפה מבחינת העיסקה הבודדת אולי לא הגיע לרמה של ראיקוביץ' או קיארטנסון (שהיו גם בשביל מכבי תל אביב עיסקאות חריגות), אבל מבחינת הסכום הכולל של העיסקאות היא בוודאי לא נופלת לא ממכבי תל אביב, ובטח לא מב"ש. רק שבחיפה במקום להוציא הרבה מאוד כסף על מעט שחקנים טובים מוציא הרבה כסף על הרבה שחקנים בינוניים.
מכבי חיפה של שחר בשנים האחרונות מחזיקה את התקציב השני בגודלו בליגה (ובשנים מסויימות לא בהפרש גדול מזה של מכבי), אז הטענה ששחר לקח איזה צעד דימיוני אחרוה מופרכת מהיסוד.

עידוקוליס ליפשיץ 29 באוגוסט 2018

טוב, העיקר שאתה משכנע את עצמך.

ממה שאני רואה, הסגל של מכבי חיפה עולה הרבה פחות משל ת"א. כנראה גם משל ב"ש.

תשווה את המשכורות ועלות ההגעה(עד כמה שאפשר להסיק מהפרסומים בעיתונות…) של השחקנים בסגלים. מדובר על פי 1.5-2 בת"א לדעתי.

העיתונות אוהבת להגיד שבחיפה מושקעים תקציבי ענק, כי זה מאדיר את הדרמה שבכשלון, בפועל ההשקעה (בסגל השחקנים עצמו) קטנה בהרבה, אבל למה שמישהו יספר על זה

Lord Anthony 29 באוגוסט 2018

לדעתך? מה דעתך קשורה לעניין?
יש מספרים, מתפרסמים דוחות, ואם לא תתעצל תוכל אפילו למצוא את כל החומר הזה באינטרנט.

יואב 29 באוגוסט 2018

ליפשיץ,
בנתיים, מכבי חיפה אנדראצ'יברית גדולה כי היא לא מדגדגת את הסגנות או המקום השלישי. ותקציבה הוא כזה. מה מעניינת מכבי בסיטואציה כזאת?

עידוקוליס ליפשיץ 30 באוגוסט 2018

יואב – מכבי חיפה לגמרי אנדר אצ'יברית. על זה אין שאלה בכלל.

השאלה הייתה האם שחר שחקן בתחרות על שחקנים יקרים בישראל – להבנתי ממזמן לא.

איזה דוחות ומספרים מתפרסמים?
עזוב שלא שאלתי על דוחות, אלא על הבאת שחקנים נקודתית במליון יורו.

יש רק דיווחים חסרי בשר בתקשורת. הדיווחים לא עקביים ולא מתיישרים עם המציאות. שום דבר רשמי (אלא אם אתה מתייחס ל"דוחות הפיננסיים" המבדחים שמתפרסמים).

יואב 30 באוגוסט 2018

ליפשיץ,
זאת רק תחושה אבל נראה שהתקציב של חיפה גבוה מאד ויציב. זה חייב להיות מורכב משכר שחקנים גבוה. ואם השמועות על סולומון נכונות, חיפה לגמרי במשחק עליו.

עידוקוליס ליפשיץ 30 באוגוסט 2018

אם השמועות נכונות – הרי שנכון.
אני מאוד, מאוד אופתע אם שחר יקנה את סלומון ביותר ממליון יורו. מאוד מאוד. זה נוגד את כל ההתנהלות שלו עד עכשיו.

גם לי יש תחושה שיש בחיפה תקציב גבוה ביחס לליגה. פחות חושב שהוא יציב. יש פערים גדולים בין עונות שונות. באופן כללי לאורך השנים הוא מהגבוהים בליגה. כבר שנים לא קרוב לסכומים שיש בתל אביב, בכל הנוגע לרכש שחקנים.

תקציב גבוה לא מתייחס לשכר שחקנים (או העלות הכללית שלהם) בלבד.
מרבית ההבדל בהוצאות של שחר משאר הליגה בא לידי ביטוי במחלקת נוער מתוחזקת מאוד, אחד ממתקני האימון המתוקצבים בארץ, עלויות אצטדיון גבוהות, מחלקות שונות ברמה גבוהה (שיווק, הנהלה..) ועוד הוצאות

יואב 30 באוגוסט 2018

ליפשיץ,
גם במכבי ההוצאות הנלוות(20 מיליון מחלקת נוער) הם גבוהות מאד. אבל בעניין של להשקיע בהעברות- אי אפשר להתייחס רק לצד אחד. מכבי משקיעה יותר אבל גם מכניסה יותר. 4 קמפיניים אירופאים, מכירות של שחקנים(וגם מאמנים).כסף נכנס וכסף יוצא. אנחנו מדברים על 130 מיליון צמפיונס פלוס זהבי? זאת תמונה אחרת כי אם זהבי נמכר ב8, אז להביא את וידאר ב3(שזה המון לקבוצה ישראלית) זה כבר סיפור אחר.

עידוקוליס ליפשיץ 30 באוגוסט 2018

אז יש בינינו הסכמה שכבר שנים לא מתחרה ישיר של מיץ' על השחקנים היקרים בישראל? ולא מביא שחקנים בסכומים דומים?

שזה די מה שטענתי מההתחלה..

יואב 30 באוגוסט 2018

הוא ניצח את מכבי בעניין קהת ורמי גרשון. למיטב זכרוני.
מנסה להיזכר ניצחונות הפוכים, אולי אצילי?

holden 29 באוגוסט 2018

שלי, אן איזו התייחסות לנסיך הפיננסי של המשק?
נוחי.
קיבל וואחד בומבה.

פרקליטיו הסכימו לקבל ההכרעה היום במסרונים,
משום מה הם עידכנו לבטח את מר דנקנר שזה זיכוי מוחלט,
בגלל התיזמון של טרום ימי החגים העומדים בפתח, בגלל שאם זו הרשעה מן הסתם בדרך כלל מתקיים עוד דיון שבו ממסכימים על מועד הכניסה לכלא,
כל הסימנים המקדימים היו על זיכוי או לפחות הפחתה משמעותית,

והנה לא רק שאין הפחתה, לא רק שאין זיכוי,
הערעור של המדינה התקבל והתווספה לה עוד שנה,
במקום היה יושב 16 חודש בניכוי שליש יישב כנראה 24 חודש בניכוי שליש,
במסרון אחד קיבל " מתנה לחגים" עוד שמונה חודשים במאסר נטו.

ונקבע מועד לכניסה לכלא משעשע ואירוני משהו:
ערב שמחת תורה,
אני משוכנע נוחי לא ישתתף בהקפות ויחבק ספר התורה צמוד לליבו.
אולי בעצם כן , לך תדע

בורדו פאפי 29 באוגוסט 2018

חייב לשאול שאלה,
אני לא מבין כלום בענייני כלכלה או בענייני נוחי דנקנר.
מה שמעניין אותי הוא על סמך מה כתבת "כל הסימנים המקדימים היו על זיכוי או לפחות הפחתה משמעותית" ???
האם משאת נפש ? דיווחים בתקשורת ?
אני באמת שואל מתוך עניין לא כדי לעצבן.

אמיתי 29 באוגוסט 2018

להבנתי גם בתקשורת (קצת) אבל יותר מזה עפי ניסיון העבר בתיקים כאלו (כלכליים) בבגץ- לרוב לא זיכוי אבל הקלה בעונש ובנוסף עד המדינה שיקר בנושא מהותי.
*בלי קשר לדעתי כמובן ואינני מומחה

holden 29 באוגוסט 2018

משאת נפש שלי?
לא, לא ממש.
אני לא אכלתי מהצלחת של נוחי, ההיפך הוא הנכון:אני שילמתי בזמנו חשבונות מוגזמים לסלקום,
בכל זאת חשבתי הוא יזכה למידת החסד והרחמים ולסוג של " הכרת הטוב", זאת למרות שהוא היה כריש פיננסי שנשך ללא רחמים מתחרים שלו,
למשל בעיסקה של קלאב מרקט ושופרסל,
כנראה שהשופטים חשבו אחרת והחמירו איתו ועם השני,
יש יגידו זה עונש מוגזם לרעה ולחומרה, יש שיגידו וילינו על קולת העונש,
עדיין, לא בכל מדינה על הגלובוס איש רב השפעה כזה היה נכנס אל בין כותלי- הכלא,

זה סוג של גאווה למערכת המשפט שלנו.

זיו 29 באוגוסט 2018

בתחום האזרחי מזמן לא מזמנים כדי לתת פסק דין אלא שולחים/מפרסמים באתר.
בתחום הפלילי מזמנים את הנאשם שמבחינתו זה חתיכת עונש – אם הוא אסיר זה יום מקולל של נסיעות מאמצע הלילה בלי לאכול ולישון.
למיטב הבנתי דנקנר ביקש שלא להגיע כי הוא ידע שאם יגיע זה יהפוך לקרנבל תקשורתי ולכן העדיף לשבת עם עורכי הדין ולחכות.
מנסיון (משפטי) כל השטויות על סימנים מקדימים זה קשקוש.
זה עורכי הדין שמדליפים לכתבים שלא באמת יודעים במטרה ליצור איזו דעת קהל אוהדת.
בגלל החגים קיבל עוד חודש כי בדרך כלל נכנסים לכלא מיידית או תוך שבוע-עשרה ימים להתארגנות. נתנו לו לבלות את ראש השנה ויום כיפור עם המשפחה.

holden 29 באוגוסט 2018

נכנסים מיידית לכלא?
פיגורה כמו דנקנר לא יכנס מאוחם הדיונים וירד במעלית למסדרון למטה ויוכנס לפוסטה, יש גבול לכל תעלול.

השופט קרא בעצמו אמר ואף רמז שיקחו בחשבון פעלותיו הציבוריות ותרומתו של מר דנקנר.
ברור שלנוחי לא היה אינטרס להגיע היום ולהיחשף לאור הזרקורים,
עדיין זו בהחלט הפתעה מרעישה השנה הנוספת שהתווספה לו.

התיזמון, האווירה צסביב, ריח החגים בפתח, הכל יחדיו יצרו תחושה של הפחתה משמעותית עד זיכוי מהדהד, לא רק בגלל העד הבעייתי,

בכל אופן זה יום קשה עבורו ואסור לשמוח לאיד

שחר ע. 31 באוגוסט 2018

אני בהחלט שמח, האיש בעל תרומה גדולה ליוקר המחיה, העסיק מנהלים בחברות ציבוריות בשכר מופרך, ולמעשה רמז לרגולטורים שכדאי להם להיות רכים איתו, למשל עיסקת ישראייר,
מדוע תעלול, למה עבריין נכנס מיידית לכלא ברוב המקרים ,והוא קיבל הנחת חבר מועדון, גם בעונש, למרות זאת כבוד לפרקליטות וגם לשופטים שהיכניסו עבריין כזה לכלא.

Comments closed