מזל שהקולות לא מגיעים לקנדה

הם לפחות עושים משהו, האמירה הכי מסוכנת לכל חברה בירידה, ועוד יותר לקבוצה שחווה תקופה לא טובה

אוהדי מכבי מאוד חששו משיבוץ המשחקים בפתיחת העונה. נכון, הכל חשבו שבנוסף לששת המשחקים הראשונים בליגת העל, יתווספו עוד שני משחקים בשלב הבתים בליגה האירופית, אך גם בלעדיהם היה חשש גדול מפתיחת עונה שכוללת משחקי חוץ בטרנר ובטדי, דרבי, אירוח של חיפה, וגם נתניה איננה קבוצה שאפשר לזלזל בה.

הדיבור היה על הפער שבאר שבע עלולה לפתוח על מכבי. אמנם נותרו עוד שני משחקים עד להשלמת ששת המשחקים הראשונים, אך כבר עכשיו אפשר לדעת שבסוף התקופה לא יהיה פער נקודות לטובת באר שבע.

*

עוד מוקדם מאוד לסכם את פתיחת העונה, בטח את העונה כולה, אבל כבר עכשיו אפשר לקבל רטרוספקטיבה טובה יותר על העונות הצהובות האחרונות, ופתיחת העונה של באר שבע נותנת לנו את התאורה המדויקת כדי להבין טוב יותר את ההתנהלות הצהובה.

אחת הטראומות הצהובות הקשות ביותר, לפחות עבורי, קרתה כאשר דייוויד פדרמן בראיון אמר שאנחנו שומעים את הקולות. ראיון זה ניתן בתקופה בה דייוויד בלאט אימן את קבוצת הכדורסל, ובנו אודריך נחשב לשחקן יורוליג כושל.

כיום אנחנו יכולים לראות איזה מזל נפל בחיקנו על כך שהקולות האלה לא מגיעים לקנדה. באר שבע נראית בדיוק כמו מועדון ששומע את הקולות, בעוד הניהול שלנו איננו מושפע כלל מקולות האוהדים, ומסתבר גם שקולות האוהדים זה לא בדיוק היועץ הטוב ביותר הקיים ביקום. יפה לראות שבבאר שבע למדו גם את מה שמכבי סל המציאו, גורמים המקורבים להנהלה שמוסרים לכתבים גרסאות המחזקות את הגאונות של הבעלים בבחירת שחקנים, בעוד שהמאמן הכושל אחראי לבחירת השחקנים הכושלים. ההבדל הגדול הוא כמובן שבמכבי דייוויד בלאט התמודד עם החרא הזה כאשר היה מנוסה כבר בהתמודדות התקשורתית במאבקים דומים, ברק בכר לא ממש התנסה באור הזרקורים, ובמאבק תקשורתי מול הבוס שלו, צפוי לדעתי שהתפקוד של בכר באווירה כזאת יפגע הרבה יותר.

בעוד מכבי לקחה את הזמן והגיבה אולי אף באיחור להדרדרות שאכן הגיעה מרגע ההפסד ההוא לזניט בנתניה, באר שבע מרגישה שחייבים לעשות משהו. במכבי העדיפו להפרד מג'ורדי עונה אחת מאוחר מדי כדי לתת לבן מנספורד עונה שלמה להתארגן על בניית המועדון לתקופה החדשה, בבאר שבע העדיפו למחוק את הכל בתוך שבוע, ולנסות לפזר אבקת קסמים יקרה, הכל בשם שידור המסר לאוהדים, אנחנו עושים משהו.

אנחנו עושים משהו, כולל גם את הוויתור על דווידזאדה למרות שלבאר שבע אין מגן שמאלי כשיר שמוערך על ידי המאמן, כי מה יגידו האוהדים. אנחנו עושים משהו זה להביא לקבוצה חלוץ שהבקיע הרבה שערים בעונה אחת, אחר שהוא "סחורה מוכחת" מאחר וכולם אומרים שהוא החלוץ הזר הטוב ביותר בישראל, וקשר התקפי במקום קשר אפור שמתרוצץ רבות על המגרש. עכשיו האוהדים "יודעים" שהמאמן קיבל את כל מה שרק ניתן היה לקבל, ואם זה לא ילך, אז אתם יודעים מי אחראי. ושוב המקבילה של להביא את סבע והאסלבינק היתה כבר במכבי סל, בעונה בה החתימו את פארמר ורוצ'סטי, שני שחקנים מוכחים, האחד כבר הצליח במכבי, השני היה סחורה מוכחת ביורוליג, ועדיין הכשלון בהחתמתם היה מהמהדהדים שידע המועדון. ככה זה כשעושים מהלכים כדי שיראו טוב, ולא מהלכים שמתוכננים על ידי איש מקצוע.

למזלנו במכבי אין חשיבות גדולה בקרב הבעלים לשאלה מה יאמרו האוהדים. נכון, העונה שעברה היתה מכאיבה מאוד שכן תחושת הבזבוז השאירה לכל אוהדי מכבי טעם מר מאוד בפה. לאור החולשה האדירה בליגה, אוהדי מכבי הרגישו שהקבוצה היתה רחוקה מרחק מאמן מנוסה אחד מלהתמודד בצורה אמיתית על תואר האליפות.

אבל היתרון בגישה האיטית והמתוכננת שמושלטת מלמעלה, ניכר גם בפתיחת העונה הנוכחית. מכבי שאטומה לקולות היא מכבי שלא מאיימת להתפרק. מכבי שאטומה לקולות היא מכבי שמוכנה לקבל את העובדה שהאליפות איננה שייכת לה בטאבו, אך איננה מוכנה לקבל החלטות נמהרות מתוך רצון "להוכיח" משהו לאוהדים. כאשר האוהדים מנהלים את הקבוצה זה מתכון לסקנדל או פסטיבל, אנחנו מכירים טוב מדי את תחושת הסקנדל, ומזל שכרגע הפסטיבלים אצלנו נראים אחרת.

קהלת - פרק ג'
קוסם

58 Comments

ניינר / ווריור 26 בספטמבר 2018

אין לי מה להגיד על הפוסט כי כדורגל ישראלי לא מעניין אותי אבל the long run הוא אלבום מאד אנדרייטד של האיגלס. ככה זה כשאתה האלבום שיוצא אחרי הוטל קליפורניה

גיא זהר 26 בספטמבר 2018

אח שלי בהופעה שלהם השבוע בסאן פראן. נהנה מאוד.

עידן 27 בספטמבר 2018

"I hate ghe fucking Eagles"
J. Lebawsky

יואב 27 בספטמבר 2018

עידן, במדוייק(((:

גיא 26 בספטמבר 2018

הכל נכון, אבל התחושה שלי היא שאנחנו, אוהדי מכבי, שמחים מעט מוקדם מדי. ב"ש עושה המון טעויות, הויתור על איינבינדר תמורת סאבו נראה לי הזוי, הספסול של בן סהר מטומטם (הייתי מת שיבוא למכבי) ואני ממש לא תופס מדיא סבע שחקן. ערן לוי עשה אותו ענק. בעיני הוא שחקן של 5-7 שערים וטו לא. בטח לא שווה 2 מליון יורו. אבל ב"ש עדיין חזקה מאד, בכר עדיין המאמן הטוב בליגה, טרנר זה טרנר (חכו חכו שנחזור לבלומפילד) ומליקסון עדיין יודע לצלול.
יש אצלנו אופוריה משום מה. והיא מיותרת.
אני קונה היום אליפות בהפרש של נקודה אחת.

שלי 26 בספטמבר 2018

לא כתבתי כלום על אליפות פה, אבל אני עדיין חושב שהסיכוי שבאר שבע יתפרקו גדול מהסיכוי שהם ירוצו לאליפות, למרות שכמובן יתכן וברק בכר יוכיח עצמו כמאמן ענק שהלחץ עושה לו רק טוב, זה יתכן אבל לא ברמת סבירות מאוד גבוהה, ההיפך

יובל 26 בספטמבר 2018

באר שבע מזכירים לי מאוד את מכבי של שנת הגלקטיקוס. המון כוכבים נוצצים, מעט מאוד פועלים שעושים את העבודה ומחוברים לרוח המועדון.

ועדיין, אני לא רואה את באר שבע מסיימת במקום השישי כמו אותה מכבי. יש להם המון איכות בסגל ומגרש ביתי מאוד. חשוב לנצל את התקופה שהם לא נראים טוב כי מתישהו הדברים יתחברו להם.

בטטה 28 בספטמבר 2018

אתה מתכוון בטח להפועל ארמסטרונג באר שבע …..

יואב 26 בספטמבר 2018

מסכים עם רוח הדברים בהקשר של מכבי(פחות מעניינת אותי בש). זה דיי ברור שמיטש לוקח את הזמן. יש לזה יתרונות ברורים אבל לפעמים, טיימינג הוא הכל בחיים ובגישה כזאת- אתה עלול לאחר לעיתים והוא איחר לעיתים. בכלל, העניין זה יותר מקום מושבו. אני בעד המשך הגישה אבל אם יד על הדופק ויותר מקרוב. ניתן להיות שקול גם כשאתה קרוב. שחר, אלונה חיים את זה 24 שעות ביממה. אלונה לפחות, ממש עובדת בזה. לעיתים זה עושה הבדל.
וצריך גם לזכור את הפייר פליי(שמכבי מתכוונת אליו כבר שנה). ללא הפייר פליי, סיכוי טוב שמכבי היתה מתחרה על אחד מהם (וורד) וזה לא היה דבר רע לכשעצמו. כמעט ואין איכות לקנות והתמזל מזלנו לקבל חזרה שחקני ליגה מעולים ללא עלות. אם גלזר לא היה שייך למכבי, היתה מתנהלת עליו מכירה פומבית משוגעת בהשתתפות כל הגדולות. כשטענתי כאן בשלהי העונה שעברה שהוא(וכמה מחבריו) העתיד, טענו כנגדי שלא יקבלו דקות. מגוחך אבל ככה זה שאתה רגיל לשלם הרבה על בינוניות(קבהא כמשל). אם אין סכום העברה, זה כנראה לא שווה.

שלי 26 בספטמבר 2018

הדבר האחרון שאני רוצה לקבוצה שלי זה בעלים שאשכרה עובד בזה, זה נכון גם למכבי סל למשל. בעלים צריך לתת למנהל לעבוד, הדבר היחיד שהוא צריך לעשות זה לא להפריע למנהל לעבוד, יש מצב שלפעמים מיטש חוטא בזה דווקא. תפקיד נוסף של הבעלים הוא להחליף את המנהל ברגע שברור שהוא לא מתפקד, אבל מנהל בניגוד למאמן, עדיף לפטר שנה מאוחר מדי משנה מוקדם מדי

יואב 26 בספטמבר 2018

לא היתה כוונתי שממש ירים טלפונים. אבל כן, אתה יכול לפספס עסקה כי מיטש יחזור אליך עוד יומיים(בהקצנה). הרי אין למנהל הסמכות להחתים בלי אישורו העקרוני והתקציבי, אז? לפחות בכל הקשור לזמני חלונות, נדרשת קצת יותר דחיפות.
ואני לא חושב שאני מכיר מישהו שמעריך ואוהב את מיטשענק יותר ממני((((:

שלי 26 בספטמבר 2018

זאת בדיוק הביקורת היחידה שיש לי על מיטש, בתכל'ס אין שום סיבה שהמנהל יצטרך להרים טלפון למיטש לפני שהוא מחתים מישהו, יש מצב שעם מנספורד עכשיו באמת אין את הנוהל הזה, כי מיטש סומך עליו יותר בקטע שמנספורד לא יעשה שטויות ולא יחרוג מהתקציב, זה בטחון שלא היה לו בג'ורדי ובצדק

יואב 26 בספטמבר 2018

צודק. שכחתי לרגע מהפונקציה של בן. הוא נהדר והוא לגמרי מבין את העסק מכל הפינות שלו.

יואב 26 בספטמבר 2018

וכשזה נאמר, הרי ברור שאין מושלם בחיים וזה מחיר קטנטן לשלם. לא מחליף אותו באף אחד אחר. בעולם. אני חושב שהוא מבין מכבי יותר מלא מעט אוהדים משער 11.

yaron 26 בספטמבר 2018

יואב,
עושה רושם שב"ש לא רק שלא מתכוננת לפייר פליי אלא ממש עושה הכל כדי לקבל את זה בפרצוף בסוף העונה.
גם אם הקבוצה תתחבר בסופו של דבר, וגם אם ייתנו פייט על הצלחת (וגם אם יזכו), קשה לי לראות אותם נמנעים מכך.

יואב 26 בספטמבר 2018

ירון,
איפה כתבתי על בש ועל פייר פליי? כתבתי שמכבי מתכווננת לשנה פיננסית כבר מהקיץ הקודם, עם ההשאלות והכרטיס ביד.
בקשר לפייר פליי באופן כללי, נראה לי שנדרשת התנהגות כלכלית ממש קיצונית ואפילו מופקרת, כדי להגיע לשם(לחרוג מ30 מיליון יורו שמותרות לך לשלוש שנים וזה לא כולל את ההשקעה בנוער, תשתיות וכאלה). אני לא בטוח אם הם קרובים לשם.

yaron 26 בספטמבר 2018

לא כתבת, כתבת שמכבי מתכוננת כבר שנה, ואני ציינתי שב"ש ממש לא.
יכול להיות שהם רחוקים אבל למיטב הבנתי זאת נגזרת של ההכנסות. ההדחה מאירופה והגדלת התקציב לשיא מעלה את השאלה אם הם לא לוקחים כאן סיכון.

Ollie Williams 27 בספטמבר 2018

קראתי באחד האתרים שהתשלום על סבע יועבר בשני תשלומים כדי להסתדר מבחינת הפייר פליי

yaron 27 בספטמבר 2018

אני קראתי שמחשש לפציעה ספציפית שאם תחזור המחיר נחתך בחצי.
העניין הוא שגם אם כמו שאתה אומר זה קשור להיערכות לפייר פליי, ב"ש על הקצה בסוף העונה.

Lord Anthony 26 בספטמבר 2018

קצת קשה לי עם התאוריה הזאת, כי אני לא באמת מצליח לראות שינוי משמעותי בהתנהלות של ב"ש לעומת העונות הקודמות. כבר שנתיים בערך שב"ש זורקים כמויות מגוכחות של כסף וקונים את כל מה שזז, לפעמים הם מצליחים יותר ולפעמים הם מצליחים פחות.
בשורה התחתונה ההצלחה של ב"ש מתבססת על העובדה שהם הצליחו לבנות שלד די טוב על בסיס ברדה, בוזגלו, מליקסון, וואקמה, אוגו ו-ויטור. ברגע שהסגל הזה התפרק אז קשה להם יותר, כמו שהיה לפני שהם הצליחו להרכיב את הסגל הזה.
אותו הדבר לגבי מכבי, יש בניה בעיקר בפן המערכתי והמסחר, אבל קשה להגיד שמבחינה מקצועית יש איזושהי תוכנית על מלבד להשקיע בנוער ולהביא צוות מקצועי זר.

שלי 26 בספטמבר 2018

לא דברתי על תכנית, אלא על התנהלות. מה שבאר שבע עשו בשבועיים האחרונים של החלון השנה, הם לא עשו אף פעם, הם הגיבו בחדות לפתיחת עונה לא טובה, אגב גם בעונות האליפות שלהם הם התחילו לא טוב בכלל, בעיקר בעונת האליפות הראשונה שלהם. במכבי לעומת זאת, אין בכלל תגובות חדות, גם במקרים שאוהדים רבים חושבים שתגובות כאלה נדרשות, למשל אני חשבתי שצריך היה לפטר את שוטא כבר בנובמבר, ולמען האמת גם את ג'ורדי חשבתי שצריך לפטר אחרי הבזיון בטרנר בשנה שעברה. זה הבדל מהותי בהתנהלות

Lord Anthony 26 בספטמבר 2018

גם שנה שעברה בינואר כשהביאו את ממן וסגרו עם שיימן היתה אותה ההתנהלות, רק בקנה מידה יותר קטן.
בב"ש באופן כללי פועלים בצורה יותר אימפולסיבית ומוכנים לשפוך יותר כסף על שחקנים.
שוב, אני לא רואה כאן שינוי התנהלות מהותי. מה ששונה זה רק הווליום, כי באמת הבעיות, אובייקטיבית, הן יותר משמעותיות. להזכירך גם בעונת האליפות האחרונה של מכבי עשו ניסיון של הרגע האחרון להנחית בב"ש את מרציאנו. העסקאות האימפולסיביות והיכרות תמיד היו שם, פשוט עכשיו זה יותר בולט בגלל הווליום של העסקאות והחור שצריך למלא.

יואב 26 בספטמבר 2018

לא יודע אם בש לאורך השנים האחרונות שפכו יותר כסף ממכבי. בוודאי הכניסו פחות כך שאני משער שגם הוציאו פחות. בכל מקרה, הם חייבים לקנות הכל. אין להם מחלקת נוער שמייצרת להם יש מאין קישור מלא ואיכותי. יורדי אומנם דאג להשאלות, רמלה ולמעקב אבל לטעמי היה פחדן מידי בשילובם. גלזר למשל, יכול היה כבר לפני שנתיים להתחנך ליד אלברמן ולהיות בהרכב כבר מהעונה שעברה.

שלי 26 בספטמבר 2018

איך אפשר להשוות להנחית את ממן בחלון ינואר לזה – להעביר את שיימן, גורש, איינבינדר לביתר, להביא את סאבו, האסלבינק וסבע, לנסות לחתוך את בן שהר חצי שנה אחרי שקיבל את החוזה הכי גבוה והכי ארוך בתולדות המועדון, לא רואה שום דבר דומה להתנהלות ההזויה שם, ועוד לא דברתי בכלל על זה שאין שם מגן שמאלי, ושעדיין בונים על ויטור, וגם מנסים לשכנע את אורן ביטון לא לעשות ניתוח

Ollie Williams 26 בספטמבר 2018

כמו כן לא אמרת מילה על זה שהחליפו את שני השוערים של הקבוצה, ששני שחקנים שהוחתמו בחלון הנוכחי כבר שוחררו (שיימן והשוער היווני).

ובאיזשהו מקום, סבע+האסלביינק במקום וואקמה = סקאריונה+וידאר במקום זהבי

yaron 26 בספטמבר 2018

ממן הגיע בחצי חינם, גם בן בסט ועוד כמה. הם גם הגיעו לפני ההדחה מאירופה שעולה הרבה מאוד כסף. ב"ש עשו שטויות לאורך השנים וגם מכבי עשו, הפיאסקו של הקיץ והתגובה ההיסטרית להדחה הם עליית מדרגה ולדעתי הסכנה היא קודם כל כלכלית ורק אח"כ מקצועית.
ב"ש יכולה להתחבר ויכולה לחזור למאבק אבל להביא הכנסות יש מאין היא לא יכולה.
כשקרויף עשה שטויות (פיננסיות) לפני הפייר פליי אמרתי לעצמי "זה הכסף של מיטש, מה איכפת לי אם שחקן שווה את מה ששילמו עליו. כשהברז נסגר זה סיפור אחר. רבים טוענים שהפייר פליי עשה למכבי טוב ואני מסכים, אבל איזה צעירים מושאלים ורעבים יש לב" ש להחזיר הביתה?

יואב 26 בספטמבר 2018

מכבי היתה צריכה דיאטה כבר לפני כמה שנים ואומץ של יורדי להשתמש לעיתים במשאבים הטבעיים שלו שלא פחות טובים מהממוצע בליגה. אז באה המציאות וסידרה את זה. חבל שזה הגיע לזה.

yaron 26 בספטמבר 2018

בדיעבד אין ספק שמכבי היתה יכולה/צריכה להתחיל לפני שנה.
הדיאטה החלה בהתעקשות של מיטש על מושאלים עם אופציה או העברות חופשיות. תראה באיזה קלות החלפנו חצי סגל.

עדי אבני 26 בספטמבר 2018

אני קצת מתקשה בהבנת התזה שלך.
בהנחה שכסף הוא לא אישיו פה בשתי הקבוצות, ובהנחה די מבוססת שהמעמד של בכר אחרי 3 אליפויות הוא די בטוח, ולא מחפשים לדחוף אותו אל מחוץ למועדון,
מה היתרון של אי עשיה על עשיה שאולי תסתיים בכשלון?
הרי בשני המקרים אפשר יהיה לתקן בשנה הבאה

שלי 26 בספטמבר 2018

אני חושב שקורה משהו מורכב יותר בבאר שבע, יש עשייה אבל לא כזאת שבכר רוצה, אלא כזאת שמישהו אחר, לא מקצועי, חושב שנכונה. יש גם מלחמה על קרדיט מול בכר שמתנהלת בתקשורת. בכל מקרה, דווקא קבוצה שלקחה אליפות שלוש שנים ברציפות, הגיוני לפעול איתה במתינות, ולא לחתוך בכזאת חדות לאחר חודשיים לא מוצלחים, זאת צורת ניהול שיכולה להביא אולי לאליפות, אבל יכולה בסיכויים לא קטנים להביא להתפרקות ולבור שיהיה קשה הרבה יותר לצאת ממנו, ראה מכבי חיפה כדוגמה נהדרת, גם שם לא חסר כסף.

עדי אבני 26 בספטמבר 2018

אני שותף לתחושות שלך לגבי באר שבע.
עדיין זה לא מסביר מדוע אי עשייה עדיפה על עשייה שעולולה להיכשל.
בהנחה שאלונה וכנראה גם בכר יהיו שם גם בתחילת העונה הבאה, מה העדיפות של הישארות עם הסגל העייף של שנה שעברה ובניה חדשה בקיץ הבא על בניה השנה ובניה נוספת בקיץ?

יואב 26 בספטמבר 2018

את המשוואה שלך אני פחות מבין עדי. מי עומד שם בצד של חוסר העשיה? מכבי? איך בדיוק?

עדי אבני 26 בספטמבר 2018

המשוואה לא שלי, אלא של גיל.
הטענה של גיל היא שהעשיה המאוחרת או חוסר העשיה של מכבי עדיפה בעיניו על האובר עשייה של באר שבע.
לא הבנתי מדוע, גם אם מסכימים לתחושה שיש מאבק קרדיטים ואגו בנגב.
לדעתי מדובר בשני נושאים נפרדים. עודף או חוסר בעשיה – שניהם יכולים להיות מתוקנים בעונה הבאה. ובלי קשר, מאבקי אגו יכולים לפגוע בקבוצה

יואב 26 בספטמבר 2018

אה אוקיי. כי אני חושב שמכבי עשתה רבות בקיץ הזה רק בצורה אחרת. היא למשל החליפה את כל הצוות המקצועי שלה שהלך איתה שנים- זה דרמטי. הרכש היה במשורה ובתפקידים הכרחיים. בעצם, מכבי קנתה בקיץ הזה רק תפקידים ולא שמות. כאן אולי טמון ההבדל.

yaron 26 בספטמבר 2018

מרחב התמרון של ב"ש בעונה הבאה לא יתקרב למרחב התמרון שהיה למכבי השנה.
מכבי שיחררה בעיקר מושאלים, צרפה מושאלים שעברו השבחה, הוציאה מעט מאוד על רכש ומכרה אחד וידאר בקרוב לשלושה מיליון יורו.

אלון3131 26 בספטמבר 2018

אני לא יודע כמה מידע יש לבנות תזה. אבל מאז הקיץ יש רצף של החלטות הזויות של באר שבע שהרכישה של האסלביק היא ממש לא אחת מהן.
המשותף לכל ההחלטות המוזרות הן יחס מזלזל ורע למרכיבים מהותיים בעונת האליפות האחרונה בלי שום סיבה נראית לעין(ירידה ביכולת, ביקוש העלאת שכר או אפילו הבאת תחליף שובר שיוויון)
חיימוב – סאגה הזוייה שנטחנה כבר
סהר – בקושי חצי שנה אחרי שמאריכים לו חוזה והוא נותן אחלה עונה ככה מורידים אותו לספסל מאחורי בן בסט ועכשיו סבע. הזוי.
סאבו במקום אייבינדר, מה ? למה? סתם שינוי בשביל שינוי. צעדים הזויים.

גיא זהר 26 בספטמבר 2018

אני אתייחס רק לגבי ב"ש (למרות שאי אפשר לטעון שמצד אחד צריך לפחות בתקופה של ג'ורדי אישור מהבוס הגדול אישור על הזזת עפרון, מצד שני, כל הכשלון ברכש נופל על ג'ורדי). לגבי ההחלטות בחלון העברות הזה, חלקן הזויות. הניתוח שלהן שגוי בחלקו: ראשית ההחלטות של משפחת ברקת בכלל לא נובעות מרחשי הקהל, הם לא סופרים אותו בכלל (דודזאדה לא הגיע בגלל שפגע אישית באלונה, הקהל לא קשור לעניין בכלל). חלק מההחלטות נעשו בניגוד לדעת הרבה מהקהל (חיימוב, גורש, שהר, שיימן). לכל אחד יש אגו (גם למיטשענק), ואני בהחלט חושב שאלונה עפה על עצמה וחושבת שמבינה ויוכלה להיות מנהלת מקצועית (לא מהיום ממליץ לכם להקשיב למסיבת עיתונאים שבוזגלו הוצג בה היא שואלת אותו האם להביא את ארביטמן, שהפלא ופלא, הגיע שנה אחרי). מצד שני, יכול להיות שיש חוסר נכונות בלהודות בטעויות וזריקתם על הצוות המקצועי, אבל אני לא חושב שמישהו מנסה לגמד את חלקו של בכר (בעצם אלישע אולי) בשלוש האליפויות כמו שפדרמן עשה עם בלאט. בעניין הזה אני מתעקש שאתה טועה.

שלי 26 בספטמבר 2018

אם דוידזאדה לא הגיע כי פגע אישית באלונה, ואלונה מחזיקה מעצמה מנהלת מקצועית דגולה, ממש לא משנה לי מה המניעים לכך, התוצאה היא אותה תוצאה, מועדון שנמצא במקום מאוד לא טוב מבחינת הניהול שלו

גיא זהר 26 בספטמבר 2018

אין לי ויכוח עם זה , זו פשוט היתה דוגמא (ודודזאדה לבש בסיטואציה הזו זה משהו שלא היה עובר בשתיקה. יותר גרוע אם היו מחזירים לכם את ורמוט.

בן בלי בית 26 בספטמבר 2018

הדבר היחיד שיכול להיות יותר גרוע מלהחזיר אלינו את ורמוט הוא להביא אותו מלכתחילה :)

yaron 26 בספטמבר 2018

התלבטות רצינית, מה עדיף, להחזיר שחקן שפגע בך או להחזיר שחקן שנידית…

בלייק 26 בספטמבר 2018

מכל הרכישות/מכירות של ב"ש בתקופה שאחרי ההדחה מאירופה, יש כמה "הגיוניות" וכמה קצת פחות.
אם סבע והאסלביינק ייחשבו כרכישות הגיוניות, כלומר נניח שחקני ההתקפה שכיכבו בעונה שעברה שהיה ריאלי להביא. אני לא חושב שזה שדרוג גדול לעומת מה שכבר היה שם. זה בטח לא יותר טוב מוואקמה ובוזגלו (לפני הפציעה), אבל זה כנראה גם לא יותר טוב מ"רק" וואקמה. עם בן בסט כחלוץ מוביל זה בכלל בנוי על כרעי תרנגולת (תרתי משמע?). נראה לי שהחלק הקדמי בגדול יקום ויפול על מליקסון. סבע הוכיח את עצמו באמת רק בעונה שעברה, וזה היה בקבוצה עם סגנון אחר לגמרי ומערך שנתפר למידותיו (יחד עם ערן לוי), שקשה להאמין שיקרה בב"ש. האסלביינק הגיע מהליגה ההולנדית. סקורר הוא לא, אחרת הוא לא היה מגיע.
לגבי העסקאות הלא הגיוניות-
1. שחרור וואקמה בסכום מגוחך – מבין שיש שוק ויש תזמון, אבל משהו פה ממש מוזר. ירד מ- 5 מיליון יורו למיליון בתוך שנה. ולא שנה רעה במיוחד (פחות טובה מהקודמת שהיתה מפלצתית)
2. שחרור שיימן – אולי המהלך ההזוי של העשור – הביאו אותו בינואר תוך כדי מחאות רמות ופגיעה בדימוי. שחררו אותו בשביל כלום (בסדר, החוזה עבר איתו), כשיש לקבוצה מגן שמאלי פצוע ואחד שכל הקיץ התיחסו אליו כמנודה (לא במובן של "קבוצת מנודים"), פתאום נזרק כמושיע רק כדי להיות מוחלף אחרי פחות ממחצית. יש למישהו הסבר לעניין הזה, למעט ההסבר של גיל (לא התיחס ספציפית לעניין הזה, אבל ההקשר ברור) – מאבקי אגו בין ברקת לבכר?
3. סאבו – בסך הכל הגיוני מבחינת ב"ש. כמובן שיש אנשים שיחלקו על זה מבחינה מקצועית. חוסר ההיגיון פה הוא דווקא מהצד של בית"ר. התעקשו עליו, היו מוכנים להסתכן בעונש מאופ"א, טענו שאין סיכוי שהוא עוזב ופתאום…. פוף! טיירה יותר טוב ממנו? ממש לא בטוח.
4. שחרור גורש כדי להביא את לויטה – מה?!?! באמת היה דחוף לכם להתעסק עם זה עכשיו? לשחרר שוער מחליף שיכול להיות שוער פותח בשביל שוער שבקושי שיחק כבר שנים? מה עומד מאחורי זה חוץ מהרצון לעזור לחוגג?

גיא ואוהדי ב"ש אחרים… יש הסבר סביר למהלכים האלה? מי עומד מאחוריהם – ברקת או בכר (או חוגג….)? ואיפה דודו דהאן כשצריך לא להחתים שחקנים של האחים קצב? מישהו מהמועדון הסביר את זה (חוץ ממסיבת העיתונאים של אסי רחמים, שהיתה מאוד מכובסת וחסרת תוכן, ככל מסיבות העיתונאים כאן… אולי שיפסיקו לקרוא לזה מסיבה. אולי אסיפה? שיעמומון?)?

גיא זהר 26 בספטמבר 2018

1. וואקמה היה בשנת חוזה. הובטח לו בשנה שעברה שאם תהיה הצעה הוא ישוחרר. למעשה עזרא (וגם בן בסט) הגיעו כסוג של תחליף. להשאיר אותו עם המיסוי בחוזה שקיבל אצל התורכים לשלם לו עוד למעלה ממליון וחצי שקל בחוזה ארוך טווח (וגם אז לא נראה לי שהיה מסכים).
2. לא מסוגל להסביר. מעבר לאכזבה (המקצועית, השאר בולשיט) והרצון לעזור לחוגג – הזייה.
3. מסכים.
4. עזרה לחוגג – אין לי הסבר אחר.
שורה תחתונה – איבוד עשתונות וירייה לכל הכיוונים (סבע בעיניי טעות ענקית, כנ"ל הסיפור עם שהר). מה שכן ניתן היה להבין בין השורות ממסיבת העיתונאים שבשנה הבאה יהיה קיצוץ דרסטי בתקציב.

yaron 26 בספטמבר 2018

השאלה היא ממה ואיפה אפשר לקצץ?
דווקא בעונה שהודחת מאירופה נכון לעשות את זה.
אתה הרי כבר יודע שיש לך רק מסגרת אחת. שהר מלמד ובן בסט אמורים להספיק, הוספת עליהם את הסלביינק, סבבה, אבל מה ההגיון בלהשתולל ולירות לכל הכיוונים בשלב הזה?

yaron 26 בספטמבר 2018

גיא, היה לי הרושם שהאוהדים גם התנגדו לטרייד על מלמד, זה נכון?

גיא זהר 26 בספטמבר 2018

לא שידוע לי. בחור נחמד אבל לא הטביע את חותמו (לא רק באשמתו). קלאסי לקבוצת שולי צמרת (בעצם כשאני חושב על זה…).

שלו 26 בספטמבר 2018

באופן בסיסי למכבי היתה עונה שלמה שמספורד בחן וחיפש מה הוא רוצה לשנות ולהחליף.
לב"ש קרתה אליפות שלישית. הם לא ממש ציפו לה. היה שלב יחסית מאוחר בעונה לפני הפליאוף שזה נראה כאילו זה של מכבי.
ואז מכבי בעטה באליפות בוולה.
הטעות של ב"ש הייתה שבשלב שהיא הבינה שיש מצב והיא תקח אליפות, כל המערכת נשאבה לטובת זה.
לא נשאר מי שיתחיל להכין את העונה הבאה.
ואז התחילה המפולת הספורטיבית, קבוצה לא מוכנה לליגה (החלפת שחקנים סיטונאית ללא חשיבה מוקדמת) הכנה עם קבוצה אחת כשבסוף בליגה משחקת קבוצה אחרת.
הדחות שלא נלקחו בחשבון (בשלב, לא במפעל).
לדעתי ב"ש חשבה להגיע לפליאוף באלופות ולשחק בשלב הבתים של האירופית כתסריט הגיוני.
בזמן הזה הסגל של מכבי היה סגור ושיחק, כלומר הגיע לליגה יחסית מוכן.
זה לא אומר שב"ש לא יצליחו להתחבר, זה רק יקח זמן. ואז השאלה אם הליגה עדיין תהיה רלוונטית.
מצד שני יש לב"ש בעיות שמחכות לפתרון.
הראשונה זו ההגנה, חוליית ההגנה ומשחק ההגנה. אוגו טוב ככל שיהיה לא מסוגל לבד, ועכשיו הוא גם מצטרך קדימה כדי לשמש מטרה לכדורים הארוכים במקום וואקמה.
אני בטוח שבכר ימצא פתרונות, אבל במקום באימוני קדם עונה הוא עושה את זה בזמן אמת.
וזה לא הוגן כלפיו וכלפי האוהדים.

סופגי 26 בספטמבר 2018

ואני כבר חששתי ששכחת ממכבי כשלא העלית פוסט אחרי נתניה :)

צריך הרבה כסף בשביל הצלחה וצריך גם לנהל אותו נכון – גם כשעושים טעויות, נחמד שיש כסף כדי לפצות על הטעויות האלו מהר, כמו שב"ש עושים עכשיו ואני מכבד את זה – הם ראו שפישלו ותיקנו.

עם זאת, לא שמעתי בשום מקום שבכר לא מרוצה ואני אופתע אם אלונה בעצמה לא מבינה שהוא הנכס הכי חשוב של הפועל באר שבע, יותר מאצטדיון או שחקן כזה או אחר.

פרסלני 26 בספטמבר 2018

לא מבין את רוח הפוסט. רואה פה מבחן תוצאה בלבד. הפטנטים של הרכש הללו הצליחו לבאר שבע קודם (ממן למשל) ועכשיו לא. הם התעייפו או סתם פחות טובים. זאת הליגה שלנו, לא nasa ואין שום גיאונות לא בדרום ולא אצלנו. צריך מאמן טוב ואנרגיות עם איכות סבירה לישראל וזה כעת יש במכבי. שום צעד ניהולי גאוני ושום נעליים (מה גם שהפייר פליי מנע להתחרות על מישהו מהבינונים בארץ ואני בטוח שהיו מתחרים).
ואחזור על עצמי, אליפות קלה עוד במרץ גם עם ב"ש תתעורר או שהחברה מחדרה או טיז אל נוך ימשיכו לנצח. זמן טוב ומספיק לתכנן שנה טובה יותר בהמשך כולל אירופה.

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2018

אליפות קלה עוד במרץ גם עם ב"ש תתעורר או שהחברה מחדרה או טיז אל נוך ימשיכו לנצח.

פרסלני 26 בספטמבר 2018

גם אם ב"ש…

אביבי 26 בספטמבר 2018

לתחושתי , בראיה של שש שנים אחורה-הפועל באר שבע הולכת על מהלכים להבטיח מקום שני ואז לפי החוזק של מכבי נקבע מי ראשון ומי שני- ממשיך להתבוסס באירופה. זה עובד ככה- מחסלים שבדרך לפלייאוף עליון בינואר או ספטמבר,השנה נתניה והפועל חיפה, ועכשיו גם את ביתר עם השתלת חוגג, אחרי שפרקו את פתח תקווה רעננהוקרית שמונה לפני כן, לחיפה זורקים פירורים, אולי כדי לקחת איזה זנטי בעתיד, ומוגרבי מסכנים, אשדוד כבר בכיס מזמן, ולנו נשארה רק בני יהודה למשחקי מושאלים.למרות שלבאר שבע אין נוער ישיר, מחלקת הנוער שלנו צריכה להתמודד מול כל הליגה- סטטיסטית גדול יותר-או שיצמחו לנו מנור סלומון ומיכאל אוחנה או בשאר הליגה יועברו לאדום.

yaron 27 בספטמבר 2018

את אשדוד חיסלו – רב הנסתר על הגלוי, לאן הלך כל הכסף?
את הפועל חיפה חיסלו – בעזרתו האדיבה מאוד של כץ.
את נתניה וק"ש לא חיסלו – שירצקי סוחר ממולח ועסקת סבע טובה לנתניה.
את בית"ר חיסלו? איך, כששלחו את אייבינדר וגורש?

אביבי 27 בספטמבר 2018

בא נראה אם ביתר פקטור השנה, ומה התחנה הבאה של קלטינס וורד. לא מסתיר שאשמח לאכול כובע.

אביבי 27 בספטמבר 2018

כל העסקאות טובות לעסקנים זה ברור, אין כמו כסף. השאלה היא מה באר שבע מרוויחה ולדעתי היא מנקה את השטח כדי להישאר במקומות 1-2

מאמן כושר 27 בספטמבר 2018

כל מה שבאר שבע צריכה, זה שתחזור לכתוב יומן אליפות צהובה. היה חוסך להם רכש יקר.

Comments closed