הפסד לסיינטס

לא משנה מה הסיבה, הג'איינטס כרגע קבוצה לא מספיק טובה

שלום לכולם, אני ראיתי את המשחק על מסך הטלפון שלי, אבל אסף ראה את המשחק במטלייף סטדיום, אז רשות הדיבור לאסף.

היי, הבטחתי לשלוח לך כמה מילים על המשחק, אז בבקשה.

דבר ראשון, בלי שום קשר לעניין המקצועי, זו תמיד חוויה להיזכר ביכולת של ספורט לקבץ 80 אלף איש לשטח קטן לאירוע חד-פעמי. ישבתי מעל האנדזון, כמה שורות מקצה היציע, וראיתי מצוין. מטלייף היה חוויה נהדרת בסך הכל ומאוד מומלצת.
אוהדים אמריקאים זה משהו אחר. הכרתי את כל הקלישאות, אבל זה אחרת כשרואים את זה במציאות. חוויית ההליכה שלי לכדורגל מורכבת בעיקר ממשחקים של הפועל בארץ (עד כמה שזה עונה להגדרה 'כדורגל') וממשחקים של צ'לסי בסטאמפורד ברידג'. אני לא רגיל לאוהדים שמתעניינים יותר בצ'יקן ווינגז שבמזנון מאשר במשחק, שמתלהבים רק כשהג'איינטס מובילים או קרובים להשוות ושהולכים הביתה הרבה לפני הסיום מפני שהמשחק גמור. מצד שני, אני גם לא רגיל לראות קבוצות של אוהדים יריבים מחכים ביחד לאוטובוס או אפילו יושבים אחד ליד השני ביציע בלי שיהיה אפילו בדל של תחושת סכנה באוויר. הם באמת חווים את האירוע כולו הרבה יותר באופן בידורי והרבה פחות ממקום של סבל. זה קצת נתן לי פרופורציה לכל מיני מחשבות שהיו לי לפני המשחק, למשל על זה שחשוב לי במיוחד שהג'איינטס ינצחו את המשחק הזה או שאני רוצה במיוחד לראות טידי של אודל או של בארקלי. איכשהו כשהגעתי הרגשתי שאני רציני מדי לסיטואציה, ושכל האנשים מסביבי מתרכזים בליהנות ולא בלא-לסבול.

מבחינת המשחק עצמו, היה מעט מתסכל. התחושה שלי הייתה שההגנה לא הייתה הבעיה, אבל גם לא איליי. בכלל, אולי אני מוטה, ואולי מהמגרש מפספסים דברים שרואים בטלוויזיה, אבל הרגשתי שאיליי הוא הבעיה האחרונה של הג'איינטס. הוא עשה את המקסימום עם מה שהאו-ליין נתן לו, ושמר אותנו במשחק לאורך חלקים לא קטנים.
אני לא נכנס לשאלות כמו מה היה קורה אלמלא הפאמבל של גלמן או אם כל מיני שריקות לעבירה היו הולכות אחרת. היו רגעי מפתח במשחק הזה, הוא היה יכול להיגמר אחרת, אבל זה יהיה רחוק מאוד מהאמת להגיד שנשדדנו.
הסיפור המרכזי של המשחק לדעתי, ושל העונה כולה, זה בארקלי. אני חושב שדבר אחד חשוב שייאמר: בארקלי משדרג את הג'איינטס מאוד. הוא מוסיף להתקפה ממד שלא היה בעונות האחרונות, והוא באמת שחקן מיוחד. אני משוכנע לחלוטין שבהתחשב ביכולת של איליי בחירה בקיובי במקום בארקלי לא הייתה משדרגת אותנו נכון לכרגע באותה מידה כמו שבארקלי שידרג אותנו. אני אישית גם חושב שבחירה בקיובי הייתה משנמכת אותנו נכון לרגע זה ובראייה של שלוש שנים קדימה – ושכל ניסיון להסתכל מעבר לזה באן-אף-אל הוא דבילי. וחוץ מזה, לפחות במבחן המרצ'נדייז, האוהדים מאמינים בבארקלי ומקבלים ממנו תקווה.

העניין הוא שהיום הפסדנו לקבוצה שהכוכב הכי גדול שלה היה ראנינג בק שאם אני לא טועה נבחר בסיבוב השלישי. דרו בריז היה חלש מאוד, אולי הודות להגנה שלנו ואולי לא, אבל לא הייתה לנו תשובה לקאמרה. כך שלפחות לפי המשחק הזה קשה מאוד להתווכח עם מישהו שיטען שהיה עדיף לבחור שחקן או-ליין בבחירה השנייה במקום בארקלי. אני מקווה ומאמין שבראייה של שנה קדימה, או קצת יותר מזה, אנחנו נוכל להצדיק את הבחירה בבארקלי. אני חושד שהוא באמת שחקן מיוחד מאוד. אבל התשובה כרגע היא לא נחרצת.
ההפסד מאכזב מאוד, בעיקר מפני שלא קרסנו מול התקפה קטלנית, אלא התקשינו להבקיע מול הגנה בינונית. גם מידת האופטימיות שלי כרגע ביחס לעונה הנוכחית לא בשמיים. אבל וואלה, הייתה חוויה לא נורמלית, והיה אחלה בידור.

תיקו מאכזב בדרבי
חבר אתה חסר

11 Comments

אלעד כץ 3 באוקטובר 2018

ההגנה עשתה סהכ עבודה טובה, אבל בריס היה מאוד לא מדוייק ופספס רסיברים שהוא בד"כ מוצא בעיניים עצומות (אולי מחשבות על השיאים הוציאו אותו מריכוז). אם לא פספוסים של הסיינטס ברד זון המשחק היה גמור הרבה קודם.

אסף מונד 3 באוקטובר 2018

במצב של 7:0 לג'איינטס ההגנה שלנו עצרה אותם יחסית בקלות, ואז הם עשו פייק פאנט – בחצי שלהם – והשיגו פירסט דאון. סחתיין עליהם על האומץ ועל הביצוע, אבל בחיי שמאז ראשון אני בטוח שאם הפייק פאנט הזה נכשל אנחנו מנצחים את המשחק.

יובל 4 באוקטובר 2018

הם עשו את זה נגדנו (קולטס) על הבמה הגדולה ביותר – הסופרבול כך שמבחינתם זה עניין שבשגרה.
מזדהה מאוד עם השורה האחרונה, מדי פעם אני עדיין מדמיין תרחישים בהם האנק באסקט ה*&%$# תופס את הכדור ואנחנו זוכים בסופרבול.

7even 4 באוקטובר 2018

זה מדהים כמה אימפוטנתיות יש בהתקפה של הג'איינטס.
צירך להגיע לאיצטדיון כדי לתפוס את זה, אה?

Jhkj 4 באוקטובר 2018

בנוגע לבחירת רץ בבחירה כל כך מוקדמת, שנתיים לפני נבחר רץ בבחירה הרביעית, הוא היה כוכב השבוע הנוכחי והקבוצה שלו לא מביעה חרטה על זה לרגע, ובנוגע לנצל את ההזדמנות לקחת פרנצ'ייז קוורטרבק, באותה דראפט הם בחרו את שלהם בסיבוב הרביעי, אם כי כאוהד אני מתחיל לחשוש שאולי התקרה שלו נמוכה משחשבתי

NoOne 4 באוקטובר 2018

אני חושב שמצבם של הקאובויס היה הרבה יותר טוב אם היו בוחרים את ג'יילן רמזי,רוני סטנלי או ג'ייק קונקלין בבחירה הרביעית ולוקחים ראנינג בק בסיבובים 2-3 שנה שעברה(קארים האנט,אלווין קאמרה)

גיל שלי 4 באוקטובר 2018

ג'ייק קונקלין? עם הקו שגם כך יש להם?

Jhkj 5 באוקטובר 2018

התאקלים שלהם הם קולינס שהם קיבלו כשחקן חופשי והוא מצוין וטיירון סמית, למה לבזבז בחירת דראפט כל כך גבוהה על ליינמן, חוץ מזה קאדים האנט וקאמרה נבחרו דראפט אחרי. ובנוגע לג'אלן ראמזי, ובכלל שחקני הגנה, הבעיה של הקאובויס כרגע היא תאמין או לא התקפה, ההגנה שלה מהטובות בליגה, גם בזכות ההגנה עצמה שמובילה את הליגה בכמה נתונים וגם בזכות זיק שמשאיר אותה מחוץ למגרש כשגארט נותן לו, והקורנרים שלה מצוינים, אווזיה וג'ונס משחקים טוב מאוד וגם בראון הוא קורנר שלישי לעניין. לכן קשה לראות מישהו טוב מזיק לקאובויס. היה נחמד אם היינו בוחרים את מייקל תומאס בסיבוב השני או טייריק היל מתישהו, אבל זה כבר באמת חוכמה בדיעבד

Jhkj 5 באוקטובר 2018

מתקן, מהמובילות בליגה

NoOne 5 באוקטובר 2018

איפה בדיוק הקו המפורסם של דאלאס עכשיו? חצי פצוע, חצי בקבוצה אחרת וחצי מקבל משכורת מוגזמת.
תמיד צריך דם חדש וצעיר על משכורת רוקי , יש גם את האופציה של לעשות טרייד דאון ולהרוויח עוד בחירות דראפט.
לדעתי האישית בחירה של ראנינג בק בטופ 5 היא טעות ענקית

jhkj 6 באוקטובר 2018

היחיד שחסר להם הוא פרדריק, פרדריק חסר מבעיה בריאותית חריגה שאף אחד לא היה יכל לראות מגיעה, לא הגיוני שהקאובויס היו בוחרים לפי זה. בשורה התחתונה בדרך כלל כשבוחרים בחמישיה הראשונה עושים טעויות, הבאקס, הטייטאנס והברס עם קוורטבקים לא מרשימים שנבחרו בחמישיה הראשונה, בעוד שחקנים טובים מהם כמו דאק פרסקוט ודרק קאר נבחרו בסיבובים מאוחרים יותר, גם הקוורטרבק הכי טוב נבחר בסיבוב השישי. לא לבחור את השחקן הכי טוב על הלוח בפער כי הוא רץ זה טעות,כמו שלבחור שחקן פחות טוב בבחירה הראשונה כי הוא קוורטרבק זה טעות. זיק היה כזה, במיוחד לאור העובדה שלקואובויס יש הגנה מצוינת כעת, ימים יגידו אם סקוואן ברקלי היה כזה, אחרי ארבעה משחקים לדעתי הוא לא רע.

בנוגע לטרייד דאון, נתונים מראים שג'רי ג'ונס בוחר פרו בולרים באחוזים הכי גבוהים, ודאלאס הגדולה של שנות התשעים נבנתה מויתור על רץ מצוין, אבל חשוב לציין, הוא הוחלף ברץ היסטורי, וכשאתה בוחר כל כך טוב בבחירות נמוכות אתה יכול להתרכז בלהביא רץ היסטורי בבחירה גבוה כמו זיק.

Comments closed