נצחון בקריית שמונה

אצילי, מכבי, לחיי התחלות מעולות

התמונה בחסות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

אתמול קבלנו משחק כדורגל תחרותי יחסית, ומכבי הראתה שגם כאשר התכניות משתבשות, צורת המשחק והדרך לא משתבשות גם הן. נכון, התוצאה היתה צמודה, ובניגוד למשחקים האחרונים, היה גם מתח בדקות הסיום, אבל עדיין ראינו משחק חד צדדי, ובמגרש בו באופן תדיר התקשינו בו מאוד.

בדיוק כמו ברוב המשחקים האחרונים, גם הפעם מכבי כאילו יצאה מתוך לוע של תותח. כבר בתוך הדקות הראשונות הגענו למצב כיבוש מצוין מהגבהה במצב נייח של אצילי, שכטר נגח לידי השוער, וסבוריט קצת התבלבל עם המספרת. לאחר מכן ריקן בעט מצוין לקורה, ואצילי בחר להתמהמה עם רגל ימין. שכטר גם גזל אסיסט מצוין ממיכה, וחבל שכן למיכה יש בונוס על הגעה למכסה מסוימת של כיבושים.

בניגוד למשחקים האחרונים, בתוך רצף הפעולות האלה, מכבי גם ספגה שער, וכמו במשחק מול באר שבע, מכבי ספגה שער בתוך שטף המשחק ולא כתוצאה ממצב נייח. דן גלזר נלחץ מצוין בידי אבו חצירא בחצי של מכבי, אחמדי זכה לאחד על אחד מול פיבן בצד ימין כי קנדיל לא הספיק לחזור להגנה, אחמדי הצליח לייצר יתרון ולהרים מצוין לרחבה, שם אבו חצירא נהנה מכיסוי לקוי של ריקן, ונגח מצוין לשער. מכאן ועד הדקה ה60 בערך, קריית שמונה לא הוסיפה עוד בעיטות לשער, כאשר מכבי הספיקה בפרק זמן זה לבעוט יותר מ15 פעמים לשער היריבה, וגם נשלל ממנה פנדל בתמורה לכרטיס צהוב לקנדיל.

*

אז תוצאה צמודה במשחק חד צדדי זה הישג מצוין במגרש שהוא כנראה אחד הקשים בליגה השנה. איביץ' התאים את המערך ואת ההרכב למצב הדשא בקריית שמונה, גם בהרכבה של ריקן בתפקיד שנע בין הקישור ובין ההתקפה, ריקן מתאים למגרש כזה כי היתרונות שלו שהן הלחץ והנטיה לסכן את השער חשובים יותר מהחסרונות של חוסר היכולת לקבל את ההחלטה הנכונה בהנעת הכדור, וגם מסירות לא מדויקות, כי במגרש כזה קשה בכל מקרה לפתח התקפות ארוכות מסודרות. לאחר מכן איביץ' הכניס את שוינפלד כדי לקבל משחק ראש ברחבה, וגם כדי לקבל עוד עזרה בהגנה, ולא חיפש להכניס את עטר או צ'יקו אופואדו כי לא חסרו לו איומים על השער.

שחר פיבן מראה שאיביץ' מקדם את כל השחקנים במכבי, לא רק את דור פרץ ואייל גולסה, היתרון הגדול שלו כבלם הוא הנעת הכדור, ואתמול הוא מנע בעצמו מצב מסוכן בזכות קריאה מצוינת של המצב, מסתבר שהשילוב שלו עם שרן לא פחות טוב מהשילוב של שרן עם ז'איר כרגע, וכן מכבי משלמת כרגע את השכר הגדול ביותר בקבוצה לשחקן שרוב העונה לא יהיה בסגל, זה יכול להחשב בזבוז משאבים, אבל זה המצב (איתן טיבי).

*

לדור מיכה היו כמה רגעי קסם, אבל נדמה לי שהשחקן שמבסס את עצמו כשחקן ההכרעה של מכבי העונה הינו עמר אצילי. כמו שלסוזה לקח זמן לבסס את זהבי כשחקן המטרה במכבי, כך גם איביץ' לקח את הזמן בהכשרתו של אצילי לתפקיד השחקן המוביל של הקבוצה. אולי לא כולם זוכרים, אבל במשחקים הראשונים באירופה אצילי לא פתח, היו משחקים כמו למשל מול באר שבע בהם אצילי לא שולב, אבל ברור שכיום המעמד של אצילי בקרב שחקני ההתקפה של מכבי שונה מזה של אחרים, ובצדק רב. אצילי הוא החבילה השלמה של שחקן התקפה אצל איביץ'. הוא לוחץ מצוין בחלק המגרש של היריבה, הוא מחלק מסירות מפתח באיכות גבוהה, מייצר לעצמו מצבים, ובועט מצוין את המצבים הנייחים. אז לא, אצילי הוא לא זהבי וכנראה גם לא יהיה, אבל לפחות לפי ההתפתחות של העונה דומה שאצילי יהיה האיש המכריע במשחקים שבהם נזדקק להכרעה.

*

מכבי יוצאת להפסקת השזרוע עם שמונה נצחונות ושתי תוצאות תיקו, היא עברה כבר בסיבוב הראשון את שלושת משחקי החוץ שהם כנראה הקשים ביותר, טרנר, טדי, וקריית שמונה. אני לא חושב שיכולנו לצפות לפתיחת עונה טובה יותר מכפי שקבלנו.

קרלסן - קרואנה, משחקים 2-1: חיים נוחים לשחור
נו האדל - כאוס ושעמום

101 Comments

קורא 12 בנובמבר 2018

לי אין ספק שמכבי תל אביב היא המועמדת הבכירה לאליפות, בעיקר כי באר שבע הפסידה לא מעט נקודות בהליך הבנייה שלה ואין מתחרות אחרות. מנגד, לדעתי מכבי חיפה תהיה מוקש ביתר משחקי העונה.

אגב, מישהו הופתע מזה שגולסה כרגיל נפצע?

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

אני מופתע רק שזה לקח כל כך הרבה זמן, אבל אפילו זה הגיע התזמון טוב למכבי

קורא 13 בנובמבר 2018

אל תהייה בטוח, אצל גולסה תמיד פציעות "קלות" גומרות חצי עונה

רועי 12 בנובמבר 2018

הפעם ניהול המשחק של איביץ' במחצית השניה לא היה הכי מובן.
את החילוף של קנדיל בדסה אני מבין, אבל ההכנסה של שוינפלד בתוספת שינוי המערך "הרגה" את המשחק שלנו ונתנה לק"ש להשתלט על המשחק, המצב המסוכן שלהם הגיע כשאצילי בהיותו מגן שמאלי כשל באחד על אחד מול שחקן של ק"ש שהכניס בקלילות כדור לרחבה.
גם הצירוף של ז'איר שידר לחץ לקבוצה ועברנו להרחקות כדורים היסטריות.

יקיר 12 בנובמבר 2018

אני גם לא הבנתי את הירידה אחורה מדקה 70 בערך.
עם התקפה יותר טובה ק"ש הייתה יכולה לגנוב תיקו בסופו של דבר

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

אני חושב שהוא נתן הרבה כבוד (אפילו יותר מדי) לק"ש ובגלל זה החילוף.
בכלל נדמה שמכבי התייחסה למשחק הזה ביותר רצינות מכל משחק בליגה השנה, איביץ רצה לסמן וי ולא עניינה אותו הדרך

Ollie Williams 12 בנובמבר 2018

הוא עשה פה ניסוי לדעתי בטיימינג מאוד בעייתי, של מערך שלושת הבלמים.
אבל לא חושב שהחילוף של ז'איר שידר פאניקה.
בהתחשב בזה שהוא רצה לשמור על המערך החילוף של ז'איר היה הגיוני – הוא נכנס לעמדת הבלם השמאלי, אצילי עבר לשחק עם מיכה מאחורי שוינפלד וסבוריט יצא לקו שמאל. שכטר כבר היה עייף.

אם כבר, למרות שזה לא הצליח הפעם, זה הזכיר לי חילופים של סוזה שהיה מכניס את מיטרוביץ' במקום חלוץ, ופתאום המשחק היה נפתח לגמרי.

רועי 12 בנובמבר 2018

בשורה התחתונה, גם שינוי המערך (עוד לפני החילוף של ז'איר) כשעבר לשחק עם שלושה בהגנה ואצילי באגף שמאל וגם הכניסה של ז'איר לא הועילו למשחק של הקבוצה, החזיר את ק"ש לחיים ומכבי עברו למוד של היסטריה.

אחד העם 12 בנובמבר 2018

"המלאכה נעשתה, חי שמיים"
הגדולה של מכבי השנה היא חוסר התלות בשחקן אחד. לא במיכה, לא באצילי, לא בעטר .
באר שבע, למשל, תלויה מאוד במליקסון.
מעבר לזה , תענוג לראות את התנועה ללא כדור , הלחץ והמשחק בנגיעה. קבוצה מאומנת.

השמן 12 בנובמבר 2018

משחק מרשים.
אני אוהב את היכולת של הקבוצה להרים את עצמה ולבוא באקסטרא ריכוז למשחקים שמסומנים בלו"ז כקשים במיוחד. ראינו את זה מול חדרה וזה היה ברור גם אתמול. התגעגעתי לתקופות האלה שבהם כל מטאטא יורה. אתמול נעדר השחקן הכי טוב שלנו בחודש האחרון, לא הורגש בכלל.
לאור חוסר הדיוק של שכטר, מוזר לי שאיביץ' אפילו לא מנסה את עטר כחלוץ מרכזי לכמה דקות. אני מתקשה להאמין שזה עניין של סידרת חינוך. מצד שני, מאז הדרבי והירידה במעמד שלו הקבוצה השתפרה משמעותית.
כפי ששתי הקבוצות נראות כרגע יש יותר סיכוי שהפער מב"ש יגדל מאשר יקטן

אורי 12 בנובמבר 2018

שכטר נלחם הגנתית ועובד בשביל אחרים גם כשהוא לא חד
עטר לעומת זאת…

יקיר 12 בנובמבר 2018

הפציעה של גולסה הייתה צריכה להגיע מתי שהוא בואו נודה על האמת אבל הפעם אתה יודע שיש לך גיבויים טובים על הספסל מה גם שהפגרה באה בזמן טוב ויהיה לו מספיק זמן לחזור לעצמו.
בזמן המשחק אמרתי לעצמי גם שאם ניתקע ביצירת מצבים ובמגרש כמו ק"ש יש לנו היסטוריה כזו אז הכי הרבה נכניס את צ'יקו או עטר ואז יזוז משו אבל באמת ככל שהתקדם המשחק אתה רואה שלא באמת היה צריך אותם והחילופים של איביץ' היו במקום עם כמה שרציתי שעטר יהיה חלק מהמשחק.

אחד העם 12 בנובמבר 2018

תראה את הצד החיובי.
גולסה נותן 20 משחקים טובים+ בעונה וגם מותיר דקות למחליפים הרעבים, כדי לשמור על אחדות חדר ההלבשה.

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

פתיחת עונה מעולה, אפילו הפציעה התורנית של גולסה הגיעה בזמן טוב, מיכה קצת מתקשה במחזורים האחרונים, אני מקווה שהוא יוכל להעלות שוב את הרמה שלו.
אני לא יודע עדיין אם זה שכבשנו את חמשת השערים האחרונים שלנו במצבים נייחים זה טוב או רע, הייתי הרבה יותר רגוע אם היינו מבקיעים שער שהיינו חייבים להבקיע בסוף (מה זה הדבר הזה שדסה ניסה לעשות?).
לאור אסופת השחקנים שנקראת הגנת ביתר ירושלים, מה הסיכוי שנוכל להעביר את טיבי לשם בינואר ואולי אפילו לעשות על זה כמה גרושים?
מתי החוזה שלו נגמר?

Ollie Williams 12 בנובמבר 2018

זה טוב כי אלה בדיוק המשחקים שהיית מסיים בתיקו או הפסד מרגיז ו 20 קרנות מבוזבזות.
בשנה שעברה היה נראה לפעמים שעושים לנו האק-א-שאק ומעיפים לקרן כי גם ככה לא נבקיע משם.

יקיר 12 בנובמבר 2018

אחרי הלקרדה שאכלו שם עם טב"ח אני בספק אם יקחו גם את טיבי, למרות שמשה חוגג זה כר פורה להיפטר ממטען עודף/לא רצוי בסגל

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

אף פעם אך תזלזל בטמטום של אנשים, מי ששחרר את קוויאר ייקח גם את טיבי

yaron 12 בנובמבר 2018

יש לו עוד עונה וחצי בחצי מיליון יורו לעונה.
לא אתפלא אם פשוט ייתנו לו ללכת.
בית"ר ומכבי חיפה יכולות להיות מעוניינות, בטח בהעברה חופשית.
עטר מסיים בתום העונה עם אופציה שמתממשת אוטומאטית עם ישחק 70% מה שכרגע לא נראה שיקרה. אני מנחש שחוגג כבר סימן אותו אבל לדעתי מכבי לא תיתן לו ללכת בחינם בינואר ותעדיף להשאיר עד הסוף אלא אם יוצע טרייד משתלם

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

חוץ מורד, מי היית לוקח מביתר?

עומר 12 בנובמבר 2018

גם על ורד לא הייתי מתאבד

yaron 12 בנובמבר 2018

שאלה טובה…
אולי אינברום. אולי אף אחד ושיחכו לקיץ.

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

שחקן נחמד, לא בטוח שעדיף מחוזז, כהן ושאר הירקות אבל בכל מקרה הוא לא שייך לביתר והבלגים דורשים עליו 2 מיליון דולר אז זה לא רלוונטי כל כך

yaron 12 בנובמבר 2018

כמו שאמרתי, לא חייבים אלא אם יש עסקה מעניינת.
לגבי טיבי זה חיסכון משמעותי ולדעתי יקרה בינואר או בסוף העונה.

יקיר 12 בנובמבר 2018

אוי ואבוי רק לא אינברום

טרנטה 12 בנובמבר 2018

קלטינס בלבד

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

קלטינס רק אם פרץ נמכר לאירופה

יואב 12 בנובמבר 2018

לא יהיו שיחרורים של שחקני סגל בכירים (עטר, טיבי) בינואר. לדעתי. ובצדק. עטר עוד יהיה משמעותי להמשך. גם איביץ יודע את זה.

yaron 12 בנובמבר 2018

טיבי זה חיסכון מאוד משמעותי של כסף. לא יודע אם ישחררו, אבל לא אתפלא אם כן.
לגבי עטר אתה צודק, לא ישחררו בחינם בינואר אבל אם יהיה טרייד מעניין לדעתי יילכו על זה כי הוא מסיים חוזה.
האופציה השניה היא שעטר מתאפס על עצמו, מתנהג יפה יפה והאופציה לעונה נוספת ממומשת.

יואב 12 בנובמבר 2018

ירון, זה לא קצת ריסקי להישאר עם שלושה בלמים? פציעה אחת ואתה חסר אופציות לרשום בלם בטופס. אני חושב שיותר מידי מונח על הכף מקצועית והשגית כדי לקחת את הסיכון הזה.

אחד העם 12 בנובמבר 2018

האיש עקבי מהרגע הראשון שלו כאן.
שני שחקנים על כל עמדה. נקודה
לא נראה לי שישנה אורחותיו

אורי 12 בנובמבר 2018

2 שחקנים על כל עמדה = 4 בלמים

yaron 12 בנובמבר 2018

יואב, נקודה טובה.
מצד שני, אתה חוסך 750K יורו (בהנחה ומישהו לוקח ממך את החוזה שלו). אתה יכול להביא מישהו יותר זול במקומו, אתה יכול להעלות מישהו מהנוער ואתה תמיד יכול להשתמש גם בדור פרץ.
אני גם מאמין שבמכבי יצטרכו להחליט מה עושים עם עטר בינואר/סוף העונה אבל במקרה שלו מסכים איתך שאף אחד לא ישחרר אותו בינואר ללא תמורה.
קח גם בחשבון שנכנסנו לבעיית פיירפליי אחרי עונה אירופאית. השנה אין אירופה כך בשנה הבאה התקציב לא יכול להיות יותר גבוה. בהנחה ואנחנו לגמרי מחפשים חלוץ (לאו דווקא לעונה הזאת אבל בטח שלמוקדמות בשנה הבאה) ושסיכוי סביר שנחפש גם שוער בקיץ אני מאמין שהשיקולים הכספיים כן משחקים תפקיד.

רן 12 בנובמבר 2018

צריך לקחת עוד משהו בחשבון של הפייר פליי.
ההגדרה היא 30מליון יואו ב 3 שנים ולא 10 מליון יורו בשנה
א נכנסתי לדקויות אבל מאוד ייתכן שברגע שעונת 15/16 יורדת מהמאזן אנחנו חוזרים למאזן שעומד בחוקי הפיירפלי והסנקציות נעלמות
זה ייקרה בעיקר כי נראה שלא מוכנים לשלם יותר חוזי עתק לשחקנים סתם (ראה ערך דסה)

פרסלני 12 בנובמבר 2018

אולי הייתי פסימי מדי עם מרץ. יש מצב לאליפות כבר בסוף פברואר.

גיא זהר 12 בנובמבר 2018

אליפות בפברואר זה פער של מעל 30 נקודות אז.

אלעד 12 בנובמבר 2018

האמת שהחילוף של שוינפלד נעשה עוד במצב של 1-1 (למעשה, במהלך הקרן שהובילה לפנדל), מתוך מטרה לשחק עם שני חלוצים מול 3 בלמים של קש, עם אצילי ודסה בכנפיים. אם התוצאה הייתה נשארת 1-1, המערך הזה היה אמור להוביל ללחץ גדול יותר על קש. מה שקרה – וראו את זה גם על הפנים של איביץ' – שמיד לאחר החילוף כבשנו, ואז נותרנו עם חילוף אחד בלבד, ובלי אופציה לשנות יותר מדי (אם נניח שכטר היה מוחלף על ידי קשר אחר, מיכה היה צריך לשחק על קו ימין ואצילי על צד שמאל, ואני מניח שאיביץ העדיף שמיכה לא יצטרך לעשות הגנה כשחקן קו).

יואב 12 בנובמבר 2018

כשקראתי אתמול בבוקר שמכבי נסעה לצפון כבר ביום שבת, נרגעתי. הבנתי שמכבי רצינית, ממוקדת ואיביץ דאג כל השבוע להעביר את המסרים שלו. ההתכוננות הפרטנית שלו היא חוויה מרגשת. לא להשאיר כלום לספק, עד כמה שניתן בכדורגל.
הסיפור עם פיבן הוא המיקרוקוסמוס של הרבע הראשון של מכבי. מסטר קלאס של מאמן שמעריך כל שחקן בסגל ויתן לך הזדמנות בלי למצמץ גם אם אתה לא זר שנחשב למוביל הגנתית. זה שיעור חשוב לכולם. זה מותח את כולם לקצות האצבעות שלהם. זה משדר הוגנות, פייריות, אומץ, עקרוניות. פיבן לא צריך מילים חמות בתקשורת סטייל הבלנדרים המצויים שמאמנים
בליגה הזאת. אקשן ספיק לאודר דן וורדס.
יופי מכבי…

בלייק 12 בנובמבר 2018

זה כל כך נכון, ויפה לראות את זה. הייתי בטוח שאיביץ' יחזיר את אמאדור למשחק הזה, גם בגלל ההתכוננות המוגברת למשחק, וגם כי פיבן כבר "קיבל" את שני המשחקים שלו, הוא הרוויח אותו רגוע לעוד תקופה עוד לפני ק"ש. ואז בא איביץ' ובעיני נותן פה הצהרה: תקבל הזדמנות – תהיה טוב – תשחק, גם במשחקים הכי קשים על הנייר, וגם אם אתה לא מהקולניים או מהממורמרים (פששש…. מהממורמרים, חתיכת מילה!).
זאת גם הסיבה שהפציעה של גולסה לא מטרידה אותי היום (או אתמול). כן, הוא שיחק מצוין בתקופה האחרונה, נייד, שורף שטחים, יורד ועולה. אז יעלה דן גלזר (שחקן נבחרת ישראל, כן?), ומצידי שיחזיר את ברסקי לעניינים. התחליפים טובים מספיק.

מאמן כושר 12 בנובמבר 2018

בול בפוני!!

Gil - Zimbabwe 12 בנובמבר 2018

ניצחון סופר חשוב.
לא מבין איך מאשרים מיגרש כזה, הכדור קופץ שם כמו על מגרש כדורסל.
שני דברים העין קלטה אתמול, ייני הוא האיש של מכבי היום. הוא אומר לראיקוביץ' מה לעשות שהכדור אצלו. בכל הנייחים בשני הצדדים הוא המאמן. שלא ייגמר.
דבר נוסף ואת זה כבר כולם יודעים – דור פרץ. מי שבדקה ה – 92 נותן ספרינט של 50 מטר לעצור ולתקל שחקן על קו האאוט לא שייך לכאן. איביץ' לא נישאר אדיש ומחא לו כפיים על התאקל הזה.
אגב אני חושב שהמאמן שלו בנערים היה אלון ברומר, כנראה שעשה עבודה טובה.

Ollie Williams 12 בנובמבר 2018

מגרש מזעזע, לפחות הפעם לא ירד מבול.
חשבתי על זה ואני מעריך שהעובדה שאין אצטדיון ראוי ברדיוס של פחות משעה וחצי נסיעה, יחד עם זאת שלקבוצה אין מספיק קהל בשביל שמישהו יבנה שם אצטדיון ראוי – מאפשרים "להחליק" דברים אלמנטריים שצריך כדי לשחק כדורגל כראוי

ולגבי פרץ – בנוסף לכל נראה שהוא פשוט לא מתעייף. מדהים

עידו 12 בנובמבר 2018

תודה גיל.
הפריע לי מאוד אתמול המשחק של ריקן. היו לו דקות ארוכות שהוא היה "תחנה אחרונה" ופשוט בעט מכל פינה. פעם אחת זה באמת הלך לקורה, שאר הפעמים היו פשוט מגוחכות. בעיטות רחוקות, מהצד, דברים חסרי סיכוי.
הייתי שמח מאוד לראות אתמול את ברסקי במקומם ריקן (וגולסה הפצוע), אני חושב שהוא גם יכול מאוד לעזור לקבוצה כשמיכה תקוע.

שלי 12 בנובמבר 2018

כן, גם אני אוהב את ברסקי יותר, אבל איביץ' בתחילת העונה באמת הלך עם ברסקי במצבים האלה, הוא כנראה מעדיף את ריקן כי ברסקי נותן לו פחות איום על השער

עידו 12 בנובמבר 2018

גם ברסקי יכול לקבל את ההנחיה לבעוט הרבה, ואני מניח שנראה את אותם דברים.
(הערה הצידה: יש בערך 2 שחקנים בליגה שמסוגלים גם לבעוט מרחוק וגם שזה יהיה למסגרת באחוזים סבירים. ריקן לא אחד מהם)
אבל איכשהו לריקן יש חוש לשערים ולמרות שהוא תוקע את השטף ובועט יותר מדי – הוא מצליח לגנוב גולים פה ושם (מול הפועל חיפה לדוגמא). זו לדעתי הסיבה שהוא משחק לפני אחרים, למרות שזה כואב בעיניים.

Lord Anthony 12 בנובמבר 2018

בתור אחד השחקנים הבודדים במכבי שאיכשהו יודעים לבעוט מרחוק, יכול להיות שההוראה שריקן קיבל היתה לבעוט הרבה.
אנחנו נדע בשבועות הקרובים, אם הוא יראה מגרש במשחקים הבאים כנראה שזה המצב.

ניב 12 בנובמבר 2018

לא יודע אם יודע לבעוט זאת ההגדרה, בועט הרבה ללא ספק.

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

גם לדעתי ריקן הוא החוליה החלשה כרגע, זה נכון שהוא יותר טקטי משחקנים אחרים, שהוא נלחם ועושה הגנה אבל נראה שהוא פוגע בזרם המשחק של מכבי.
יהונתן כהן יכל לעשות בדיוק את אותה עבודה, אם צריך מישהו לאמצע אז אני חושב שקרצאב (שאני מת שישחק כבר) יכול לעשות עבודה טובה לא פחות, בכלל אני חושב שהוא מיותר כרגע במכבי ועם הפער ימשיך ויגדל עד ינואר לדעתי צריכים לשחרר אותו כדי לתת יותר דקות לצעירים, אין סיבה להחזיק בו, הוא לא יהיה יותר טוב והוא כבר עבר את גיל 30, נכון שאוהבים אותו בחדר הלבשה אבל זה לא מספיק כרגע.
חלום שחוגג ייקח אותו ואת טיבי ובינואר

יואב 12 בנובמבר 2018

חולק על דעתך. ריקן ורסיטילי, בעל עין לגול ומאד אהוב. שחקן שהוא דבק. לגמרי לא לשחרר- תוספת טובה וראויה של ניסיון. קראצב עם כל ההייפ והכישרון, לא קרוב כרגע לקבל דקות.

Ollie Williams 12 בנובמבר 2018

מסכים עם יואב.
ברגע שריקן חלק מרוטציה ולא שחקן מפתח כמו שהיה בחלק משנה שעברה – הוא בהחלט נכס. אכן רב גוני ונותן משהו שקשרים אחרים לא נותנים. יכול לסתום חור גם באגף לעת הצורך. ו"נכס לחדר ההלבשה" זה לא זניח, גם אם בפני עצמו זו לא סיבה יחידה להחזיק שחקן.

חיים הצהוב 12 בנובמבר 2018

כל מה שרשמת נכון אבל ריקן נמצא בירידה, הוא אף פעם לא היה כוכב והשנה בגיל 30 נראה שהוא עבר את השיא ככה שהוא פחות ופחות משפיע על המשחק, זה כבר לא אותו שחקן תזזיתי של השנתיים האחרונות.
אני חושב שהגיע הזמן להיפרד ולתת הזדמנויות לשחקנים צעירים

Ollie Williams 12 בנובמבר 2018

אני מבין מה אתה אומר אבל אני חושב שיש לו עוד שנתיים-שלוש מספיק טובות בקנה. אתה לא יודע כמה אפשר לסמוך על הבריאות של גולסה וכמה עונות עוד יישארו פה שחקנים כמו פרץ וגלזר. גם לנסיון שלו בארץ ובחו"ל יש לא מעט ערך במיוחד כשיש הרבה צעירים.
לא ממש ראיתי את קארצב משחק אבל קשה לי להאמין עם כל הרצון הטוב שבשלב הזה הוא יכול לתת את מה שריקן נותן. לא סותר שאולי בעתיד יתעלה עליו – אבל גם גאל מרגוליס היה סופרסטאר בנוער…

yaron 12 בנובמבר 2018

מסכים. הסיבה היחידה לשחרר את ריקן (אם בכלל) יכולה להיות רצון/צורך לחסוך כסף.
מדובר בנכס לקבוצה ולחדר ההלבשה.
שחקן שיכול לא לשחק דקה חודשיים אבל תמיד רעב ומוכן כשקוראים לו.

יקיר 12 בנובמבר 2018

אתה טועה בגדול, שחקן כזה חשוב מאוד בסגל ובחדר ההלבשה מה עוד ששחקן כמוהו יכול לתת עצות והכוונה לקראצב

בלייק 12 בנובמבר 2018

חשוב גם לזכור שריקן לא עושה בעיות (לפחות בנתיים). שחקן שנחשב בכיר (ליגיונר…) רואה שילדים מוכשרים משחקים לפניו בהרבה מקרים, שותק ומתאמן ומוכן לקריאה. לא רואה נזק בהשארה שלו בסגל ושימוש מושכל ביכולות שלו, כמו שאיביץ' מנסה ולפעמים מצליח יותר ולפעמים פחות.

יואב 12 בנובמבר 2018

בדיוק. מוסר עבודה גבוה, רגל שמאל שיכול גם לחלטר בעמדות אחרות. לדעתי, מתאים בול לתפיסה של איביץ של כדורגלן מקצוען. הוא ישתמש בו כראות עיניו.

ניב 12 בנובמבר 2018

ריקן אחלה שחקן רוטציה ודוגמא אישית מצוינת כמו שציינו כאן.
הייתי שמח אם היו אומרים לו בשקט בצד שהוא לא ערן זהבי.

שלי 12 בנובמבר 2018

מצטרף, ריקן שחקן מעולה לסגל, לא אוהב לראות אותו משחק, אבל תורם הרבה על המגרש ואין שום עניין של אגו אתו

טרנטה 12 בנובמבר 2018

עושה רושם שהמאמן אמר לו לבעוט לשער אז הוא מבחינתו רק ממלא אחר ההוראות. קצת קשה לבוא אליו בטענות כי הוא באמת משאיר הכל המגרש והוא מאד מחויב אבל קבלת ההחלטות שלו מזעזעת והוא ממש ממש מעצבן כל פעם שהוא בועט מ30 מטר במקום למסור. עם זאת הוא עדיין לא מעצבן אותי כמו אלי דסה.

מתן גילור 12 בנובמבר 2018

תודה גיל.
טדי אצטדיון קשה אולי מסורתית. השנה י-ם אירחה בו 5 משחקים וזולת סכנין (המקום האחרון בליגה) הפסידה את כל השאר.

שלי 12 בנובמבר 2018

זה נכון לגמרי, רק שעדיין לא מוצא משחק חוץ קשה יותר, במשחק מולכם למשל אין חשיבות גדולה למיקום של המשחק, אולי אשדוד

מתן גילור 12 בנובמבר 2018

בני יהודה טרם הפסידה בבית. אמנם את רוב הניצחונות הם השיגו בחוץ, אבל עדיין לנצח אותם במושבה זה לא פשוט.

גיל שלי 12 בנובמבר 2018

זה נכון, רק שזה לא קשור לביתיות שלהם

אבי 12 בנובמבר 2018

גם קרית שמונה לא הפסידה בבית (עד שפגשה את מכבי)
עם כל הכבוד לבני יהודה מכבי צריכה לנצח אותה גם במושבה.

מתן גילור 12 בנובמבר 2018

לא הבנת את הקשר בין התגובה שלי לטור של גיל. לא נורא.

אבי 12 בנובמבר 2018

האמת שקצת התבאסתי שראיתי שגולסה פצוע וברסקי לא מקבל דקות.
ריקן הגזים אתמול בועט מכל מצב אפילו ניסה לבעוט מחוץ לרחבה בימין,
אולי איביץ עלה איתו כדי שישארו לו 2 אופציות התקפיות מהספסל (עטר וציקו)
כדי לנצל במידת הצורך בהתאם להתפתחות של המשחק.

משחק טוב מאוד של מכבי, לא נבהלו מהפיגור
הרבה מאוד מצבים טובים (שכטר פעמיים, סבוריט, דסה)

מרגיש קצת פספוס על אי העפלה לאירופית, מרגיש שעם איביץ יכולנו לעשות קמפיין מצוין
הוא מזכיר את סוזה, בניגוד לגורדי ושוטא שהיו מאוד פחדניים בשיטה שלהם.

אחרי הפגרה יש 2 משחקים יחסית נוחים (פת חוץ אשדוד בית) ואז מתחילים סרייה קשה מאוד
בני יהודה חוץ
חיפה חוץ
ביתר בגביע בחוץ
בש בבית

אורי 12 בנובמבר 2018

קשה לבני יהודה, בית"ר, חיפה וב"ש

עדי 12 בנובמבר 2018

יש לקבוצה השנה אופי חזק, ביטחון והרתעה גדולה מאוד. לא יודע איך להסביר את זה, אבל דווקא כשהיינו בפיגור וראיתי את איביץ' עצבני – ידעתי שהשיוויון יגיע, כאילו ידעתי שהשחקנים לא יאבדו את הראש ויעשו את העבודה. וזה הדבר הכי לא מובן מאליו (בטח לא בקבוצות ישראליות)
שאפו למאמן הענק הזה ולצוות מאמני הכושר. שלא ייגמר לעולם!

פאןפאן 12 בנובמבר 2018

ריקן הגזים. הפריע לשטף המשחק ההתקפי עד כדי כאב. סומך על איביץ׳ שהוא רואה את זה. תקראו לי כפוי טובה אבל לא התגעגעתי לדסה!
ניצחנו בקושי הרבה בגלל השיפוט היהיר של חכמים האובר חוכם המעצבן
הלחץ של מכבי תענוג לעיניים- זה החוזק העונה ובליגה שלנו זה שינוי דרמטי
שוינפלד? בדיחה עצובה
אצילי? כמו שגיל כתב. הגו טו גאי של איביץ׳ וטוב שכך
שלא ייגמר לעולם

ניב 12 בנובמבר 2018

עם כמות ההשקעה של אצילי פשוט אי אפשר היה לכעוס עליו גם כשלא הלך לו

בלייק 12 בנובמבר 2018

אתחיל בהסתיגות קלה: מה שאני אכתוב למטה הוא מוקדם, אבל מתיחס לחלק הזה של העונה עד עכשיו (ולא כולל את הפרק האירופי הסביר אך מאכזב)
אבל…
מישהו צריך להגיד את זה אז אני אגיד את זה – ב- 10 המחזורים תחת איביץ' מכבי משחקת כדורגל שמתחרה בכדורגל הטוב ביותר שלה תחת גולדהאר, כולל "שנת הקסם" של אוסקר-סוזה, ואולי אף עולה עליו. לא משנה אם מחמיצם או שיש 30 דקות בינוניות, אני תמיד מרגיש שמכבי בשליטה. המסירות והניידות באמצע עם פרץ-גולסה-גלזר-מיכה (מי שלא פותח) זה הכי קרוב לטיקי-טאקה (טפו! סליחה) ישראלי. רמת הביטחון בהגנה. שני מגנים שתומכים בהתקפה (תשוו את זה ליני/גורי ויואב זיו). סופסוף יני משחק בקביעות בתפקיד שמתאים לו. שערים מכל הכיוונים ואחוזים מדהימים.
לשנה ההיא היה את זהבי ("קצת" יותר טוב משכטר לצורך העניין) ובעיקר ההצלחה באירופה שתמיד יעמידו בצל עונה כמו הנוכחית, אבל מבחינת איכות הכדורגל והתוצאות בליגה – בנתיים, הרבה יותר טוב ממה שציפיתי.
טוב, ציפיתי שטיבי יהיה בלם פותח….

עידו 12 בנובמבר 2018

זהבי במקום שכטר עם עשרה שערים כבר. לראות את ההחמצות של שכטר במשחקים האחרונים ולמות מגעגועים.

אורי 12 בנובמבר 2018

זהבי במקום שכטר עם 10 שערים אבל כל שאר הקבוצה עם 15 שערים פחות כי רק משחקים על זהבי
אני הרבה יותר נהנה מ"כל מטאטא יורה" שיש לנו השנה מאשר 35 שערים של זהבי וכלום ורבע של השאר

יואב 12 בנובמבר 2018

בלייק,
ביג לייק. מטעמי נאחס לא אגיב מעבר לזה(:

ניב 12 בנובמבר 2018

לא קשור לנאחס, בסוף זאת מכבי והכי יפה או טוב נקבע בעיני לפי התכלס. בסוף העונה נדע.

אחד העם 12 בנובמבר 2018

אמת ויציב.
ברם, סבורני כי משחק קבוצתי שכזה לא היה מתאפשר כשזהבי נוכח.
הוא היה המעלה הגדולה של מכבי אבל גם סוג של נקודת תורפה שלה, גם אם לא במודע או מזדון לב.

ארז לולו 12 בנובמבר 2018

חבל שדסה החמיץ בחצי השני. היה יכול להיות העתק לגול של ברזיל מגמר מונדיאל 1970.

טרנטה 12 בנובמבר 2018

אתה ארז לולו האמיתי? ההוא מהשיר?

ארז לולו 13 בנובמבר 2018

לא. סתם אחד שהשיר תקוע לו 30 שנה בראש

יואב 13 בנובמבר 2018

לולולולולולולו ארז

טרנטה 13 בנובמבר 2018

אחלה שיר ואחלה ניק

צהוב בלב 12 בנובמבר 2018

מצד אחד כתבת באחד הטורים שלך שאתה ממש מקווהה שסיימנו עם הקטע של ריקן קשר פותח ועכשיו אתה אומר שההחלטה של איביץ לפתוח איתו אתמול הייתה טובה.הוא משקיען יש לו רגל שמאל טובה והוא סיים עם 6 שערים עונה שעברה בערך מה שמיכה עשה כל הקריירה.הוא גם בין היחידים בסגל עם כדורי גובה מעולים תוך כדי ריצה (ההגבהה לבלקמ עונה שעברה ב4 0 על הפועל חיפה וואו).
אגב לכתוב על ציבוטה או שהבנו כבר את הקטע? היה פה מישהו שהשווה את הוויתור שלו לוויתור על רייכרט ביעני הסתלבטות עליי אבל זה בסדר לא כולם מבינים בכדורגל לפעמים גם אני לא פשוט יש כאלה שקצת יותר ממני. לפעמיים.
חבל שמחקו ככה את עטר זה השחקן התקפה הכי טוב שלנו ונצטרך אותו להמשך.
כל אחד בקישור שלנו יכול לפתוח וזה יהיה טוב זה מדהים.
בקיצור שזה עובד באמת שאי אפשר להתלונן רק שיימשך.

שלו 12 בנובמבר 2018

מגרש – יודעי דבר אומרים שהמגרש קוצץ לפני המשחק אך לא הושקע, מה שגרם לכך שהמשחק כאילו שוחק על בטון.
מחליפים – איביץ' כבר זכאי לקרדיט שהוא מבשל את המחליפים שלו על אש קטנה וכשברסקי יעלה הוא יהיה מוכן.
בלמים – פיבן מתחיל להראות כמו בלם לגיטימי של קבוצה אלופה, ביטחון, הובלת כדור.
עטר – there is my way or the highway, אם הוא עדיין לא מבין את זה שיצטרף לטיבי 2 במחיר 1.
מעניין להעמיד תוצאות מכבי מול ב"ש מבחינת יריבות.
לדעתי בכל משחק מכבי יצאה עם תוצאה יותר טובה, וזה בקטנה הסבר על איך נוצר פער שקשה להאמין שייסגר, לו היריבות היו שונות עדיין היה סיבה לדאגה, אבל במצב שבו מול אותן יריבות מכבי מוציאה תוצאות יותר טובות, יש קצת שקט.
כרטיסים – די קשה להשיג למשחקי בית, מדד לא רע שגם הקהל מרגיש שמשהו קורה.

שלי 12 בנובמבר 2018

פרט למשחק מול הפועל

שלו 12 בנובמבר 2018

נכון, אבל לעומת שאר הקבוצות, המוטיבציות של הפועל שונות נגדנו…
השאלה כמה פעמים אנחנו נפלנו וכמה הם.
בד"כ היינו מפסידים נקודות לקבוצות שב"ש לא הייתה המפסידה.
העונה זה התהפך.

יואב 12 בנובמבר 2018

שלו,
אל תיתפס לכותרות ספק מומצאות. תן לעטר קרדיט שהוא מבין וגם רוצה להשתפר. אם עטר היה מבסוט מסיפסולו, אז הייתי מודאג. אין שום בעיה ברצון שלו וברצונות של איביץ. זה לא מתנגש, זה הכל חלק מכרוניקה רגילה של קבוצת כדורגל.

שלו 12 בנובמבר 2018

יואב, אני לא חושב שעטר טיפש.
הוא מבין שהוא ירד מהקרוסלה וכשיתפנה לו מקום איביץ' יעלה אותו חזרה.
אני מאמין שאם קנדיל לא מקבל צהוב הוא גם היה נכנס.
למשחק יש את הדינמיקה שלו.
איביץ' מקבל החלטות רלוונטיות למשחק לא לשחקנים.
עטר לא בעמדה שהוא יכול להחליף את שכטר, אז שוינפלד.
גם צ'יקו לא שיחק ואף אחד לא חושב שהוא מחוק.

יואב 12 בנובמבר 2018

ברור. הכל בסדר. כמו שכתבתי, הרצונות של איביץ לא מתנגשות בכלום כי מטרתו היא לשפר ולהתקדם. אני לא חושב שאף אחד מחוק. להפך. אגב, אני אישית כן חושב שהוא יכול לעיתים להחליף את שכטר(וזה גם יקרה) אבל אני מלא הערכה כלפי איביץ בקשר להכנסה של שוינפלד. איביץ לא אדיש לאנשים שכל הזמן עובדים. אני מת על זה.

שלו 12 בנובמבר 2018

הכי משמח שזו העונה הראשונה שאני לוקח את הבן לכל משחק.
איזה עונה לפרמיירה במגרשים.

אותי אחי הגדול לקח משחק ראשון בבלומפיד הצגה כפולה שמשון נגד יפו ומכבי נגד יהוד.
שני משחקים של 0-0 השם ישמור.

הבת שלי בגיל 6 ראתה את מכבי מפרקת את חדרה.
חיכתה 6 דקות לגול ראשון.

יואב 12 בנובמבר 2018

כיף גדול.

קרקו 12 בנובמבר 2018

באחת השבתות המוקדמות מאד שלי, הצגה כפולה; משחק ראשון – מכבי נגד מכבי יפו. משחק שני – הפועל נגד הפועל ב"ש. הגענו באיחור של כ- 15 דקות. מכבי כבר הובילו 2:0 על יפו. קיטרתי בלי הפסקה על פספוס כל הגולים של השבת. נגמר 6:0 למכבי, ובמשחק השני 8:0 להפועל.

אבי 12 בנובמבר 2018

לבקשתך, מסודר לפי המיקום בטבלה:
*נגד בני יהודה חדרה מכבי פת הפועל חיפה אשדוד וסכנין רק אחת מבין מכבי ובש שיחקו אבל נגד השאר:

קרית שמונה – מכבי נצחון (חוץ) – בש תיקו (חוץ)
נתניה – מכבי נצחון (חוץ)- בש הפסד (חוץ)
מכבי חיפה – מכבי נצחון (בית) – בש תיקו (חוץ)
הפועל רעננה – מכבי נצחון (בית) בש נצחון (בית)
הפועל תל אביב – מכבי תיקו (בית) – בש נצחון (בית)
ביתר – מכבי נצחון (חוץ) – בש נצחון (חוץ)

לסיכום :
3 מקרים יתרון למכבי
2 מקרים – שיוויון
מקרה אחד יתרון לבש (נצחון על הפועל לעומת התיקו של מכבי בדרבי)

שלו 12 בנובמבר 2018

ומכבי סיימה את המגרשים "הביתיים".
אם היא לא תבעט בדלי ותחזור ותבעט שוב ושוב. היא תגיע לפלייאוף ביתרון מבטיח.
אבל יותר חשוב יהיה לה שקט נפשי להתמודד עם לחץ רגעי, למשל פיגור במשחק.
כאשר קבוצה משחקת ויודעת שלא כל משחק הוא גמר גביע (הכל או כלום) ומצד שני כל שחקן יודע שיש לו מחליף טוב ובכושר שרק מחכה שיתנו לו הזדמנות אז מקבלים את אצילי רץ בטירוף בדקה 80 מול סכנין או דור פרץ מתקל בתוספת זמן בק"ש.

השמן 13 בנובמבר 2018

לא ברורות לי חלק מהתגובות פה, המזדרזות לוותר על עטר וטיבי תמורת כל מיני שחקנים יענו איכותיים או מבטיחים…
עטר הוא בפשטות אחד השחקנים הטובים שלנו העונה. אומנם כרגע הכול מנגן בהרמוניה, ושחקנים קבוצתיים יותר גם הגנתית וגם התקפית זוכים בצדק לקרדיט על חשבונו, אבל לא לעולם חוסן. בחלק הראשון של העונה שדברים עוד קירטעו, הוא החזיק אותנו מאוד יפה בשורה של שערים חשובים. ויתור עליו ועל היכולות הייחודיות שלו, תשאיר אותנו עם אצילי בלבד כשחקן שיכול לייצר לעצמו. טעות קשה. אני מאוד אופתע ואף אתאכזב אם איביץ' יימחק אותו. לדעתי הכל סתם אוויר חם והוא עוד יתרום הרבה העונה.
טיבי הוא מקרה קשה יותר, אבל בפעם אחרונה שהייתה לנו קבוצה מאומנת, טיבי היה הבלם הכי טוב בארץ. נכון שכרגע הוא שחקן הסגל הכי לא משתלם כלכלית, אבל מקצועית אנחנו זקוקים לארבעה בלמים בסגל. בשיאו הוא בטח מסוגל לתת תחרות יפה מאוד לשלושת האחרים.
עוד יותר תמוהות בעיני הדיבורים על השחקנים שאינם במכבי כרגע. אינברום? קלטינס? ורד? מי מהם עשה משהו שאני צריך לשים עליהם שקל (ולתת את טיבי או עטר תמורתם זה כמו להשקיע כסף)? אם יש משהו שלמדנו בשנים האחרונות, זה שפערי הכישרון בכדורגל הישראלי (ישראלים וזרים שמוכנים לבוא לפה) הם קטנים מאוד. אני צריך לשלם על ורד, שברור לחלוטין שבלי להיות באנקר בהרכב הוא לא מתפקד? מי זה האינברום הזה ובמה הוא עדיף על השחקנים שכבר יש לי? הייתי מעדיף לתת צ'אנס נוסף לשגיב יחזקאל.
גם הנהי על צ'יבוטה לא ברור לי, אולי בדיעבד זו תתברר כטעות, אבל זה לא שהוא מפגין איזה משהו פלאי, או שויתרו עליו בגלל שיקולים לא עניניים. היה צורך מסויים בעמדה אחת ועודף שחקנים בעמדה אחרת ונוצרה עיסקה. להיות חכם בדיעבד זה הכי קל. אין שום סיבה להניח שהוא טוב משמעותית מיונתן כהן או חוזז, מה גם שברור לחלוטין שסגנון המשחק שלו תפור על הבונקר מתפרצות של אבוקסיס. במכבי לא היה לו חצי מהשטחים שיש בבני יהודה.
להוציא את טל בן חיים החלוץ, שום רכש יוקרתי של ג'ורדי לא הצליח ממש. כל מי ששילמו עליו מעל 500k יורו נע בין כישלון טוטאלי להצלחה סבירה (ראיקוביץ'). עדן בן בסט, ורמוט, יחזקאל, אזולאי. גם בבאר שבע אותו דבר. אלו, אוחנה, זריהן, מישהו באמת חשב שהאסלביינק וסבע יקרעו את הליגה מייד?
זהבי ודאבור יקרים מידי בשבילנו, למעט שועה וסולומון לא הייתי שם שקל על אף חיזוק ישראלי או זר. אם טיבי או עטר רוצים לעזוב, שיביאו הצעה, ואת הכסף שנכנס הייתי משקיע בנוער, או בהשארה של איביץ' והצוות שלו או בהקטנת ההשקעה של מיטש. בלי משכורות מנופחות, בלי רכישות מטורפות. חדר הלבשה מגובש, שוויוני ועבודה קשה. זה הכול

Ollie Williams 13 בנובמבר 2018

לגבי רכישות יקרות – איפה אתה ממקם את וידאר?
לגבי האסלביינק וסבע – אני חושב שלא מעט אנשים חשבו שתוך 2-3 משחקים הם ייראו כמו בוזגלו ו-וואקמה בשיאם….

אישית אני ממש לא חושב שאיביץ' מחק את עטר. כדר חשבנו ששכטר, פיבן, יוני כהן, חוזז, גולסה, ברסקי נמחקו – ובסוף הם חזרו. כרגע יש שחקנים טובים יותר וכשיהיה צריך עטר ייכנס שוב ויעשה את המיטב (אני מאמין). מכל הרינונים של נמני אצל כתבלבי החצר שלו אני לא מתרגש, לדעתי הוא נלחץ שהסיכוי לחידוש חוזה אוטומטי הולך ויורד והיות ואין סיכוי שחוזה חדש יגיע לגבהים האלה – הוא חושב שזה יעזור לו לעשות קצת רעש בתקשורת.
בבדיקה קצרה כל הכתבות בנושא מלאות בכלום ושום דבר, הרבב אוויר חם.

לגבי טיבי הוא הרוויח את הספסול ביושר רב ואני שמח שפיבן ייני וז'איר עוד לא נתנו לו סיבה לחזור. למרות שככל הנראה ליד ייני שיגיד לו מה לעשות גם הוא ייראה לא רע (כמו עם קרלוס).

דווקא לגמרי הייתי מביא חלוץ זר בינואר. אבל מישהו שמשתתף במשחק של הקבוצה כמו פריצה בעבר ושכטר בהווה, לא חלוץ מטרה נטו כמו וידאר. מעבר לזה השאר יכול לחכות לעבודה מסודרת בקיץ כיוון שכמו שאמרת לא מסתובב בחוץ שום שובר שוויון ישראלי, אפילו לא בפוטנציה. עם זאת יש מספיק מושאלים ותקציב ההשקעה בנוער גם ככה יכול להחזיק קבוצה או שתיים בליגת העל – אז לא רואה סיבה להשקיע שם עוד. איך שדברים מתקדמים העונה אני בטוח שנראה בשנים הקרובות הרבה יותר מושאלים מקבלים צ'אנס.

השמן 13 בנובמבר 2018

אין לי טענות לוידאר השחקן. מניח שאם היה לנו מאמן נורמלי הוא היה מספק מספרים יותר טובים. אבל גם הוא לא שווה את הכסף. ברור שצריך חלוץ זר (אפילו בינואר) אבל לא יודע אם הייתי משכיב על זה מליון יורו. הישגת זרים טובים בעמדות אחרות בהרבה פחות כסף.
הטענה שלי היא שבכדורגל הישראלי כמעט ואין אפשרות להביא פרנצ'ייז פליירס בכסף. גם אם תשים סכומים חסרי פרופורציות, חוסר ההתאמה של איכות השחקן לסביבתו יביא לכישלון. לי יותר הגיוני לתת חצי מליון יורו למיכה, שחקן בית מוכח מכל בחינה מאשר להשקיע מליון יורו בקלטינס נניח, כשיש לך את ברסקי וגלזר (בהנחה שפרץ עוזב לאירופה)
לא חייבים להשקיע בנוער הבאתי את זה כדוגמה. מבחינתי שישפצו את קריית שלום או יוזילו מנויים.

אחד העם 13 בנובמבר 2018

אתה צודק וזאת מדיניות ברורה ועקבית של מיטש.
אפילו הסקוטי שקדם לבן דיבר על כך באחד הראיונות שלו.

בלייק 13 בנובמבר 2018

לא נראה שזה יקרה בגלל הפייר פליי ומחיר בשמיים, אבל שועה נראה כמו הדבר האמיתי, ויש לו גם מספרים (בניגוד לסולומון). כבר ראינו בני 19 עם פוטנציאל בשמיים שקורסים מכל מיני סיבות. נקווה שלא יקרה לו, ושאם לו למכבי שיתקדם מבני יהודה לאירופה.

יואב 13 בנובמבר 2018

אולי למכבי יש עוד קלפים לשחק בהם מלבד רק הרבה כסף כדי לממש עסקה על שועה. ימים יגידו.
העניין צריך להיות פשוט- מסתכלים החוצה רק אם אין לנו בבית את מה שצריך או שמדובר בשחקן סופר מיוחד. בדיוק כמו שמנספורד הביא זרים השנה. הוא הביא תפקידים. לא פנטזיות. קיצוני שמשחק על הקו ופחות נכנס לאמצע(אצילי, מיכה, עטר) כמו שהיה טבח החלוץ, מגן שמאלי שהוא רק כזה במהות ובלם סולידי. זה מעולה. מבחינתי כרגע למעט חריגים(שועה, כי זה גם תפקיד נדרש כרגע במכבי), השוק לגמרי לא מעניין. מעניין אותי שברסקי, יוני וחוזז ילקטו יותר דקות אם מתאפשר.

השמן 13 בנובמבר 2018

בול יואב.

שלי 15 בנובמבר 2018

אני מעדיף שקודם יתנו צ'אנס לאיילון אלמוג, הוא מבחינתי מוכשר בערך כמו ירדן שועה, רק אם לא ילך איתו, שיביאו את ירדן שועה וגם אז, רק אחרי שיוכיח את עצמו מספיק

סטיב 17 בנובמבר 2018

מספר דברים,
גלזר – החלודה שלו עלתה בגול, התייצב לאחר מכן אבל עדיין שחקן חד ממדי שמשחק לעומק זה לא בלקסיקון שלו. מצד שני חוטף לוחם ומחוייב.
דור פרץ – שחקן. עדיין משתפר, איטיות מסוימת ורישול קל עדיין בעוכריו
קנדיל – משחק הגנה לא מספיק טוב. טועה בהערכת כדורי גובה בכל משחק עד כה, ומתמקם באופן לקוי כתוצאה מכך, בעייתי כשהבלם בצד שלו הוא פיבן. בצד ההתקפי חסר את הדינמיות של דסה, אבל מצד שני מעביר כדורי רוחב מסוכנים ואיכותיים.
פיבן – לא מספיק טוב להרכב. יש 2 בלמים שלא משחקים ושניהם טובים ממנו, כן, גם טיבי המושמץ שלמעט הפנדל הבאמת המיותר במשחק החוץ באירופה(במשחק בו גם רייקו גרם לפנדל שטותי) וסבל משריקה הזויה במשחק הגומלין בו הודחנו. טיבי, בהינתן השיפור שניכר אצל כולם תחת איביץ, יכול גם הוא להשתפר ולחזור לעצמו, אין לו הרבה דרך לשם, אני מאמין בו עדיין.
גולסה – תמיד זה שלא משחק וכו, אבל, גולסה פשוט שחקן עצום, החבילה השלמה ולטעמי השחקן הטוב בליגה, מכבי לא תלויה באף שחקן, אבל הוא זה שמאפיין את הכדורגל של איביץ יותר מכולם.
עטר – מיצב עצמו כשחקן שחי ומת על הבעיטה שלו, זה מה נשאר.כשהקבוצה תקועה יכול לתרום מהספסל, מן הסתם לא יסתפק בזה, לגנותו ניתן לזקוף את העובדה כשגם כמחליף בחודש האחרון תקע את המשחק בכידרורים מיותרים והחלטות רעות, תוך כדי נתן גם עונשין אדיר נגד סכנין, בהתחשב באיך שהדברים מתפתחים, לא ישאר בעונה הבאה, הוא לא ישתנה והמאמן לא ילך עם הבעיטה עם הבעיטה שלו ויבטיח הרכב אלא יראה את המגרעות, ובצדק.
ירדן שועה הוא הדבר האמיתי, מסכים עם הגישה שלרוב מכבי צריכה להסתכל קודם כל לקאדר הרחב שלה ולמצוא משם את הפתרונות ( קאבהא < מפרץ גלזר או ברסקי)
אבל כזה אין, וצריך לחטוף.
צריך להציע את עטר שויינפלד וחוזז / יונתן כהן
ולסגור

Comments closed