נצחון על אשדוד

חבל שסכנין לא תרמה את תרומתה לערב המושלם הזה, אבל יותר מזה אנחנו לא צריכים

בוא נראה אם תצליחו לפצח את חידת ההגיון הבאה, מה משותף למשחקים האלה – נצחון 4:0 על חדרה, נצחון 4:1 על רעננה, נצחון 4:0 על אשדוד?

מי שהצליח לזהות שבכל המשחקים האלה הבקענו רביעיה, הוא סוג של גאון.

*

עוד משחק חד צדדי לחלוטין בו התוצאה לא היתה מוטלת בספק מהדקה הראשונה. מכבי עלתה עם הרכב רוטציה (יתרון גדול מאוד על אשדוד שלה זה היה משחק שני בהרכב מלא בתוך שלושה ימים), ולחצה את אשדוד כך שהכדור למעשה היה רק ברגלי קבוצה אחת, מכבי תל אביב. ב20 הדקות הראשונות החזקת הכדור לא הולידה התקפות מסוכנות מדי פרט להתקפה יפהפיה בה סבוריט השתלב נהדר עם ריקן ואלירן עטר, ובסיום ההתקפה סבוריט בעט לקורה, אבל אשדוד לא עברה עם הכדור את החצי כלל. מה שבלט במשחק אתמול לאורך כל החצי הראשון, לעומת המשחקים בהרכב הראשון של הקבוצה כאשר הרכב זה כולל את אבי ריקן, הוא שהמשחק היה מאוזן בין צד ימין וצד שמאל של המגרש. דור פרץ היה מנהל המשחק, הוא העביר ימינה לברסקי ששיחק מצוין, שמאלה לריקן, וההתקפות חולקו בין שני צדדי המגרש בצורה כמעט שווה, ואכן הגול הגיע כתוצאה ממסירה ותנועה נהדרת של דסה מצד ימין, וסיומת מושלמת של ריקן, הוא בועט לשער כל כך הרבה יותר טוב ממסירה, זה פשוט מדהים.

השער השני הגיע ממתפרצת נהדרת שהתאפשרה כתוצאה מהשער הראשון, שכן עד לכיבוש השער הראשון אשדוד אפילו לא חשבה לנסות לעבור את קו מחצית המגרש עם הכדור ברגליה. ברסקי ופרץ החליפו מסירות זריזות עד שברסקי מצא בכדור פשוט נפלא את שוינפלד שהספיק להסיט את הכדור שמאלה לאלירן עטר. התקפה מתפרצת יפהפיה שהסתימה בשער מעולה, והקפיצה את האצטדיון כולו לשמים.

בחצי השני כבר קבלנו את שער הליגה הראשון של שוינפלד במדי מכבי, ועוד שער של אלירן עטר. האווירה החגיגית קבלה את החותמה הסופית במגרש החניה עת התבשרנו על עוד בזיון של הקבוצה הדרומית, חבל שסכנין לא תרמה את חלקה לערב המושלם אתמול.

*

מסתבר שמכבי יכולה לשחק כדורגל גם בלי שני המוסרים הטובים ביותר שלה, דור מיכה ואצילי, ברסקי ודור פרץ נתנו מסירות מצוינות משלהם. פיבאן ממשיך בצורה כמעט פלאית להשתפר ממשחק למשחק, למרות שהוא כבר הגיע לרמה בה זה לא משהו מובן מאליו בכלל. סבוריט ודסה היו לא פחות מנהדרים בהתקפה, בהגנה הם לא באמת נבחנו. אלירן עטר הראה שהוא המסיים הטוב ביותר במכבי. למען האמת אין הרבה מה לכתוב על המשחק הזה.

*

אבל, יש הרבה מה לכתוב על העונה הזאת. אלוהי הכדורגל החליט כנראה לפצות אותנו על שנתיים לא מאוד מהנות בלשון המעטה. הרי יודע שעולמו של אוהד הכדורגל הממוצע מורכב לא פחות משמחה לאיד מאשר מהצלחה של קבוצתו שלו. השנה יש לנו את יעקב שחר ומופע הסטנד אפ הבלתי נגמר שהוא מספק בפארודיה שלו בחיפה. יש לנו את הפועל באר שבע שמספק לנו שיעור עד כמה השנה הרביעית שלנו אחרי שלוש האליפויות היתה בעצם שנה כמעט מושלמת, שכן כל החוליים האפשריים מופגנים בידי הקבוצה הדרומית שעשתה בדיוק הכל הפוך מאתנו לאחר שלוש אליפויות, כלומר פרקה את הקבוצה כמעט לחלוטין, קנתה "כוכבים" ומספקת לנו התפרקות מנטלית מהדהדת. יש את הקבוצה האדומה ההיא מתל אביב שנאבקת נגד עצמה ואולי גם נגד הירידה. והדובדבן בקצפת כמובן ירושלמי, גלידת פיסטוק טעימה כזאת גם ביבי לא אכל שם.

אז נאחל לעצמנו המשך מושלם לעונה שקשה לדמיין מהנה ממנה, ושנדע להעריך את מה שאנחנו מקבלים, באמת יותר מזה לא רק שאנחנו לא צריכים, לא מגיע לאף אחד בעולם יותר מזה.

נו האדל - מי היה מאמין
התיקו היחסית מעניין עם ארסנל

49 Comments

בלפר 5 בדצמבר 2018

תודה גיל!
השנה ממש מהנה לראות את מכבי משחקים. השטף של המשחק, גם בדקות פחות טובות, ממש מפתיע ביחס לרמת הכדורגל כאן.
רק שימשיך.

רועי 5 בדצמבר 2018

אחד המפלים, הרבה זמן אמי רצתה להגיע לשם, ספטמבר שעבר היינו.

ובקשר למשחק, הופתעתי מאוד, כל המושמצים (על ידי בין השאר) הבקיעו.
כשראיתי את ההרכב תהיתי מה יגיע קודם, הגול המקרי של אשדוד שיחייב את איביץ' להכניס את מיכה, או הדקה ה 60 כשהתוצאה היא 0-0 ומיכה נכנס להרוג את המשחק.
את מה שהתפתח בסוף לחלוטין לא צפיתי.

ניר 5 בדצמבר 2018

גיל, מי כמוך אמור לדעת שלקחת אליפות רביעית ברצף זה משהו שכמעט לא רואים בשום מקום בעולם, ויש לזה סיבה מנטאלית.

בסופו של דבר ההחלטה לבנות את באר שבע מחדש היתה החלטה לגיטימית לגמרי, כמו החלטה להישאר עם הקיים, במבחן התוצאה הם נכשלו אבל השאלה היא מה היה קורה עם החלטה אחרת, ואם זה לא היה מוביל גם לאותו כישלון בדיוק.

השאלה הגדולה היא כרגע אם מכבי תל אביב תוכל לבנות שוב שושלת שתימשך לשנתיים שלוש או שזה היה אירוע חד פעמי, ואת זה נגלה בשנה הבאה. הסגל של באר שבע כרגע ממש לא רע ולא בטוח שעם שידרוג ההגנה הם לא יחזרו בעונה הבאה למאבק.

עידו 5 בדצמבר 2018

בכר ממשיך להוכיח שהוא לא יודע לבנות את ב"ש. הוא מאמן טוב מאוד, אבל בחירת השחקנים שלו היתה כישלון מהדהד. זה גרם לכך שהיו צריכים לבנות את ב"ש פעמיים מתחילת העונה. אנחנו כבר רצים מספיק זמן בשביל להבין שגם הבנייה השניה היתה נפילה וזה כבר לא "לא התאמנו יחד מספיק עדיין".
הסגל של ב"ש לא רע, אבל הוא הולך ודועך. מליקסון הוא חלק מאוד גדול מהקבוצה הזו, והוא כבר לא ילד. ממן לא נראה מרוצה, עזרא ובבסט לא יובילו את הקבוצה הזו לאליפויות. ירוצו בצמרת? כנראה. לא רואה איך הם משתפרים דרמטית ממה שהם היום כל עוד בכר ממשיך לבנות אותם ככה…

במכבי לעומת זאת הוכיחו שבונים נכון יותר. מביאים תפקידים ולא שמות, ויש פול של שחקני בית שאשכרה מצליח להשתלב ולהוביל.

השמן 5 בדצמבר 2018

להגיד על ההתנהלות של ב"ש החל מהקיץ עניינית זה כמו החפירה של בכר על "ראיתי המון דברים טובים היום" אחרי כל ניצחון על הפועל תל אביב מפנדל מתנה- זה נקרא לטמון את הראש בחול.
עוד לפני שהוחלט לבנות מחדש, הוחלט להחליף את השוער (כנראה הטוב בליגה בעונה שעברה) ממניעי אגו. זה נעשה בצורה מגושמת להפליא והסתיים בקריסה מוחלטת במשחק החשוב של העונה. אומנם ראיתי רק תקציר, אבל לצד הופעת האימים של היווני גם ההגנה נראתה חלשה מאוד. אבל לא הובא לשם חיזוק משמעותי אלא שחקן סגל סביר במקרה הטוב (סטו). אבל הם ימשיכו להמתין לויטור, אחרי שנתיים כמעט ללא משחק ואם רצועה אחת עדיין קרועה חלקית – שוב מניעים פרסונליים ולא ענייניים. כנ"ל הצפייה ששיר צדק יחזור לעצמו כהרף עין לאחר שנה של אימונים בחוף הים. תוסיף לזה את הזגזוג המגוחך של קורהוט/שיימן. על כל זה אפשר להוסיף את החלפת איינבינדר בסאבו (טוב לחוגג אולי…) וכמובן פיאסקו בן שהר, היחס המועדף לאוגו ועוד ועוד
לא הייתה שום התנהלות עניינית. היה היבריס בוטה שהוזן בשיקולים מלאי אגו, ואחרי זה היסטריה מוחלטת שאת הכישלון שלה היה אפשר לראות מהרגע הראשון.

אזי 5 בדצמבר 2018

אני אתחיל דווקא מההגנה
פיבן באמת בלם מצויין ומשחק ההגנה שלנו השתפר מאוד מאז תחילת השנה כשכמובן הוא מורכב מכל שחקני הקבוצה ולא רק מארבעת שחקני ההגנה והטוב לגילו.
אתמול, בעיקר עד לפני השער הראשון, מכבי ממש שיחקה עם שלושה בלמים כשפרץ ירד לקו של פיבן וז'איר, ודסה וסבו ממש עלו שניהם לקו הרחבה של אשדוד.
היה יפה לראות את התיאום נשמר בין פיבן לז'איר למרות שבדרך כלל אחד מהם משחק עם ייני, ולא שניהם אחד עם השני.

במרכז המגרש היה קצת בור.
ריקן וברסקי שיחקו את מיכה וגולסה, רק ששניהם חיכו לכדורים רוב הזמן כמעט על קו הרחבה של אשדוד, מה שהביא למצב שפיבן, ז'איר ופרץ מתמסרים בניהם לפני עיגול האמצע, ו 7 שחקנים מחכים להם בתוך הרחבה של אשדוד.
לא היה את מי שיקח אחריות וירד להגנה לקחת מהם את הכדור.

איביץ' ניצל את המשחק הזה לרוטציות, חילופים וניסיונות (לי אישית קצת מוזר לעשות רוטציות אחרי 3 שבועות מנוחה אבל מה אני מבין, עובדה שמיכה ודסה היו שניה מלמתוח שריר) ואחרי כל החילופים במחצית השניה כבר ראו שהשינויים על ההגנה היו כבדים.
יונתן כהן עלה בצד שמאל ואמנם היה טוב בתפקיד שלו, אבל כל שאר הקבוצה לא כל כך ידעה להתמודד איתו ועם המערך.
לא הגנתית, שם התיאום היה חלש. ולא התקפית, שם כבר היו אוסף של שחקנים שאפשר לטעון שהם שחקני ההתקפה הכי טובים שלנו, אבל קשה לגרום לכולם לשחק ביחד.

הדבר הכי יפה שראיתי במשחק אתמול, זה שלמרות שעלינו עם הרכב "טלאים", ולמרות שלא תמיד כולם ידעו בדיוק מה לעשות – כולם תמיד ידעו מה *לא* לעשות.
בשום שלב, גם כשהלך קשה מאוד לפני השער הראשון, השחקנים לא עשו שטויות.
המשמעת הקבוצתית מאוד חזקה וזה היה כיף לראות איך אמנם עטר וצ'יקו וברסקי הרשו לעצמם לעשות שטויות בהתקפה, אבל לא עשו שום דבר שסיכן את הקבוצה.

בשולי הכל, אני יודע שמדובר באסופת מיליונרים מפונקים שבסך הכל עושים את העבודה שלהם, ואין בזה שום היגיון.
אבל איזה כיף זה שחקני בית כל כך טובים!!!
פרץ ופיבן ביחד עם מיכה וייני זו פריבילגיה שאין להרבה קבוצות בעולם (ביחס לליגה המקומית כמובן)

דני 5 בדצמבר 2018

גיל, כל פעם לאחר משחק אני תוהה באיזו דימוי/אמבלמה תבחר לפוסט; סוג של משחק שמתחלק בין זו שאני הייתי בוחר וכאמור, זו שלך; אני כמובן מזדהה עם התמה של יותר מזה אנחנו לא צריכים; הדימוי שעבר לי בראש היה של WD40 מסיר חלודה מיתי; עד כמה שלא ממש הבנתי מה שיינפלד ברסקי אנדור ואפילו עטר עושים בהרכב, ככל שנקפו הדקות נפל האסימון-מדובר היה בתחזוקה מרהיבה של הסגל בעיתוי לא פחות ממושלם; אפשר היה לראות את החלודה הולכת ונושרת ומתחתיה-ברק; והאמון שלי באיביץ, במובן של ׳אני מאמין׳ שלי ושלו, רק הלך וגבר

yaron 5 בדצמבר 2018

בתחילת השנה כתבתי ששוינפלד עוד ייתן תפוקה. מודה שנלחצתי :-)
שוינפלד לא אמור להיות מהכוכבים שלנו, איך אמר איביץ', הוא מחייך כשהוא משחק, מחייך על הספסל ומחייך ביציע, אי אפשר לא לאהוב אותו.
אתמול הוא שיחק יותר טוב משכטר של שני המשחקים האחרונים. אם שוינפלד יקבל דקות משמעותיות אחת לשני משחקים, שכטר ישחק יותר טוב בשאר.
שמח (מאוד) שעטר מנסה בכל כוחותיו להיות מקצוען.

לא מתחבר לשמחה לאיד…
אני שמח שב"ש לא מצליחה כי אם היתה מנצחת בשני האחרונים היתה נכנסת למומנטום.
חיפה חסרה לי, מעדיף אותם בצמרת. אחרי שלוש שנים, אף אחד לא יתלונן גם אם ניקח אליפות בפברואר אבל לטווח הרחוק אני מעדיף עניין ואתגר.
חבל לי גם על בית"ר. אם חוגג מנסה לשנות (אם), אשמח לקבל עוד כבשה שחורה על הראש.
הפועל – לא מעניין.

יואב 5 בדצמבר 2018

אחלה פוסט גיל. תודה.
הגול השני- קלאסיקה. צירוף יפייפה בין דור לרוסלן ואז כדור אגדי ממש של רוסלן לשוינפלד(כל כך שמח אקסטרה בשבילו) שבישל נהדר לאלירן. שני שחקני בית שמרכיבים את הקישור הטוב בליגה- גאווה עצומה.
חייב להגיד שלא הייתי מופתע בכלל ואני לא מתרגש מההרכבים של איביץ. בקבוצה ששואפת לתואר, כל מטאטא יורה- זה סימן היכר מובהק.
עכשיו, מה היה לנו פה? דסה חוזר עם שני בישולים. שוינפלד כובש. עטר עם צמד ורוסלן עם תרומה משמעותית בשני שערים. פתאום, איביץ מרוויח עוד ארבעה שחקנים לרוטציה. אני חושב שאיביץ עושה את הבייסיק מצויין- לחץ, משמעת, ניהול סגל… הוא אפילו לא נזקק לוירטואוזיות טקטית ולאובר מקוריות. זה פשוט מספיק בשביל לברוח לכולם בליגה בה 90 אחוז מהקבוצות מעדיפות שהכדור יהיה אצל היריב. פאסיבי ומגיב.

יואב 5 בדצמבר 2018

נ.ב
בקשר לרכש החדש(והרשמי)…
בזכות סגל ישראלי איכותי, מגובש וחזק, כל הפרספקטיבה על הזרים צריכה להשתנות במכבי הנוכחית. מכבי מביאה תפקידים(בדרך כלל עם כרטיס ביד), שישתלבו בסגל חזק. לא כאלה שעושים את ההבדל. זה מצב מעולה. תמיד ניתן להשתדרג כאשר הבסיס הוא חזק.

yaron 5 בדצמבר 2018

אני מנחש שהפרספקטיבה כוללת גם מכירה פוטנציאלית של שחקנים. מרצון ושלא מרצון, למיכה למשל סעיף שחרור של 2.5, דסה מסיים חוזה וסקאוטרים מתחילים להגיע, מישהו יופתע עם תונח הצעה על אחד מהם או על דור פרץ?

יואב 5 בדצמבר 2018

ירון, אני מאד בעד. דור פרץ צריך להימכר בקיץ ולמרבה במחיר. לייצר ולמכור(בגבולות שמותירים אותך תחרותי). אם ימכר שחקן משמעותי, רצוי לפעול לצירוף שחקן משמעותי אחר. מכבי חייבת להגדיל הכנסות(שזה אומר גם למכור) ולהישאר תחרותית. זה האתגר וזאת מערכת בריאה.

פאןפאן 5 בדצמבר 2018

מאוד חששתי שראיתי את ההרכב. הפריע לי שלא מיכה ולא אצילי פותחים. עטר, ברסקי וצ׳יקו זה תחליף יותר מראוי אבל ריקן ברסקי ודור יחזיקו לנו את הקישור? ושירן שנוטה לארגן מאחורה את הדברים גם במנוחה???
מסתבר שיצאתי חומוס. אין איביץ׳ ווי טראסט!
אפילו אהרון אהרון נתן נגיחה מאולצת לרשת. ואת הכל ראה בסבבה המנג׳ר הקודם שלנו אחרי שעשינו לו כבוד. איזה כיף
התיקו של הגמלים היה כבר רוטב מייפל על הספינג׳ שגם כך מגולגל בסוכר וקינמון. איך אומרת הפולניה – יהיה יותר טוב נשתגע
חג מכבים שמייח

עידו 5 בדצמבר 2018

מקווה ששוינפלד יפתח גם במשחק הבא. הוא היה טוב ונותן דברים קצת אחרים משכטר, שכרגע טיפה לחוץ על הבקעה.
למרות שקנדיל היה טוב במשחקים הקודמים, דסה עדיין עדיף ממנו, בעיקר התקפית. נראה שהם דוחפים אחד את השני להצטיין וזה מצוין לקבוצה.
עטר עשה אתמול מאמצים לא להיות אגואיסט, וזה כנראה בגלל שהוא הצליח לכבוש כבר במחצית הראשונה.
מה שצריך להטריד, אולי, היא הדעיכה החדה ביכולת של מיכה לאחרונה. נכון ששכטר לקח לו עוד איזה בישול או שניים, אבל הוא נראה קצת תלוש מהמשחק. אתמול ברסקי הראה שעם עוד קצת הסרת חלודה הוא גם יכול לשחק כקשר מרכזי, המסירות שלו חדות ומדויקות ובעיקר – הוא מוסר מהר יותר ממיכה.
ה4:4 של ב"ש לדעתי מוציא אותם מהמרוץ כמעט סופית. פחות בגלל איבוד הנקודות, יותר בגלל היכולות ההגנתית. האלופה בארץ באופן מסורתי זוכה דרך ההגנה, וזו של ב"ש רחוקה מלהיות הגנה של אלופה.

אריה 5 בדצמבר 2018

מכבי ייצרה "מפלצת" בקישור וקוראים לה דור פרץ,
שצריך הוא 6 שצריך הוא 8 ואפילו 10 ואתמול גם בלם אמצעי .הוא לא רק מתקל חכם אלא יודע לקרוא את המסירות
של היריב וליירט. אתמול התמקדתי בעיקר בו וזה היה תענוג צרוף. צריך להמשיך ולהתענג כמה שאפשר כי בקצב הזה לא רחוק היום ויפליג מכאן.

השמן 5 בדצמבר 2018

מושלם. באמת שאחד המשחקים שנהניתי מהם הכי הרבה העונה. כל המיובשים בבת אחת חזרו לרלוונטיוץ שאפו גדול לאיביץ'
לא להשאיל אף אחד! בטח לא את ברסקי. חייב להיות חלק מהרוטציה בהמשך העונה.
לא את עטר בעל היכולת הייחודית לסגל שלנו
אני גם הייתי נותן עוד צ'אנסים לחוזז ויונתן כהן. הליגה די גמורה.
להוריד את הכובע.

יואב 5 בדצמבר 2018

בטח שלא ברסקי ועטר. שחקנים נהדרים שישחקו עוד הרבה. ברסקי מבחינתי צריך לסיים את הקאריירה במכבי.

לירן 5 בדצמבר 2018

יש לי כמה נושאים שאני חייב לכתוב , קשורים במכבי כללית , לא ספציפית במשחק הזה :
1. צ'יבוטה, יצא לי לראות את המשחק של בני יהודה אתמול, עד שהמשחק של מכבי התחיל ובמחצית של המשחק של מכבי, הבנאדם מחמיצן לא נורמלי, ראיתי פה לאורך כתבות שלמות על מכבי, אנשים שמצטערים שויתרו עליו, אז אני רוצה להגיד – שלא נראה לי שהוא מתאים ויכול להצליח במכבי, ממש מזכיר את בן בסט בחוסר יכולת מול השער.
2. אני אוהב את יורם ארבל, נראה לי שכולנו גדלנו עליו. אבל מישהו צריך להגיד לו שזה הזמן לתלות את המיקרופון. כל שחומי העור זה אותו שחקן אצלו, אתמול הוא טעה בין אפואדו לדסה (ועוד התווכח על כך וביקש שידור חוזר) ואחר כך קרא לאמדור – דסה. לשחקן הזר של אשדוד (ושחום העור) הוא לא יודע איך קוראים (רק איך כותבים).
3. אני קורא כל הזמן שהליגה חלשה, וזה בסדר, אני לא מרגיש שהליגה חלשה מהשנים שבאר שבע לקחה אליפות אבל אני זורם, דווקא דבר אחד אני לא מבין – אם היא חלשה, למה באר שבע לא מנצחת בה בקלות את הקבוצות החלשות? אם אני לא טועה – אשדוד ניצחה את באר שבע.
4. שנים דיברו על בזבוזי הכספים של מכבי אל מול הפגיעות הזולות והמדוייקות של באר שבע, פתאום זה נדם. אז רק נזכיר – עזרן, אוחנה, בן בסט, אלו, קבהה, השוער ששוחרר, החלוץ שמשחק בחדרה, סאטו. יש כמה בקנה שעוד צריכים להוכיח באיזה צד הם – עזרא, סבע והסלבייק.
5. אתמול עומרי אפק אמר שהשלישייה של באר שבע מקדימה הכי טובה בליגה (הסלבייק, סבע וסהר) והם מפסידים את האליפות מכיוון שההגנה שלהם חלשה. אז חשוב לי להגיד שבגלל שזאת השלישייה שלהם מקדימה – ההגנה שלהם חלשה, כי גם מכבי לא מרכיבה את עטר, שכטר ואצילי יחד (שלדעתי זאת שלישייה יותר חזקה מהשלישייה של באר שבע) ויש לזה סיבה – ההתקפה היא חלק ממשחק ההגנה ולכן כשאיביץ שם את ריקן בהרכב – זאת הסיבה.
6. חייבים חלוץ בחלון העברות, לא אכפת לי שיעלו מישהו טוב מהנוער אם יש כזה ואפשר גם זר אבל אי אפשר להשאר רק עם שכטר ושוינפלד
7. ואם בחלון עסקינן, חייבים לשחרר קשרים, כי אם הבאנו את ניקוליץ' – אז להשאיל את חוזז וכהן זה מאסט, חבל לייבש אותם.
8. סבוריט רכש מצוין, לקח לו זמן להתאקלם אבל רכש מצוין
9. דבר אחרון – לגבי ראיקוביץ' – למרות שהרבה אחרים חושבים אחרת – אני חושב שעשינו עסקה מצויינת איתו, אני אשמח אם ישאירו אותו גם מעבר לחוזה, הוא הטוב בליגה ובהפרש גדול. רצו פה את חיימוב בקיץ, תכף הוא מאבד את מקומו בחיפה.

יואב 5 בדצמבר 2018

לירן,
אחלה תגובה אבל סעיף 5- בול בפוני. כשאפק מדבר בשלישיות, איביץ משחק בשישיות(הקישור וההתקפה) כי ההצטרפות מקו שני, היא המשמעותית והיא נהדרת. לכן אפק רק מפרשן עבודות של אחרים.

אבי 2 5 בדצמבר 2018

לגבי נקודה 9 – "הטוב בליגה ובהפרש גדול" – ארנסט שטקוס פשוט שוער יותר טוב מראיקו. אבל אם משקללים את הגיל שלהם (שטקוס בשלהי הקריירה, וראיקו באיבה) – אז בהחלט לטווח ארוך אולי עוד תניבו את הפירות בהמשך, אם משיפור ביכולת או אם ממכירה בעסקה רווחית.

לירן 5 בדצמבר 2018

חושב ששטקוס שוער טוב, לא חושב שהוא טוב מרייקו, גם לא היום וגם לא בעתיד. במה הוא טוב מרייקוביץ?

אבי 2 6 בדצמבר 2018

קטונתי מלנתח אותם לעומק, ולעבור איתך על כל הפרמטרים המקצועיים של שוערות.
אבל מצפייה ממושכת בשניהם, שטקוס פשוט משרה שקט על חבריו, שוער שמביא כל הזמן נקודות (אפילו הביא במו ידיו את הגביע אשתקד), מה שקשה לי להגיד על ראיקו וגם מתגובות של אוהדים שלכם פה בדה באזר.

לירן 6 בדצמבר 2018

זה בדיוק מה שאני מדבר עליו… הרושם שאוהדים והתקשורת יוצרת. ראייקוביץ בעונת שיא אבל אתה זוכר ששטקוס הביא גביע, שטקוס השנה מביא להרבה קבוצות יריבות נקודות, מי שהכי נהנת מזה זאת מכבי עם השמטה הזויה. הוא לא טוב מראייקוביץ בשום דבר חות מזה שהוא עלה פחות, אבל צריך לחזק את הנראטיב שמכבי מבזבזת כסף על פלופים ובאר שבע (או קבוצת קטנות אחרות עם "רבע תקציב") – פוגעות בול בזרים זולים. אז אני אומר לך בוודאות, שאם מכבי יודעת שזאת היכולת שלו – היא משלמת עליו את מה ששילמה (תמורת חוזה ל5 שנים) – שוב פעם.

שלו 5 בדצמבר 2018

לגבי סעיף 5, הרבה שטויות ע. אפק אומר.
אבל זאת היתה יציאה כל כך רדודה, הייתי אומר שזאת לא פרשנות של הקבוצה של גוטמן זו פרשנות של הקבוצה של גיא לוזון.

גיא זהר 7 בדצמבר 2018

לגבי סעיף 3, הליגה חלשה יותר בטח מהשנה שעברה. חוץ ממכבי והפועל וחדרה שטובות יותר מאשקלון ועכו של השנה שעברה, שאר הקבוצות נחלשו, חלקן משמעותית (ב"ש, בית"ר, נתניה, החיפה). הכשלון באירופה (לא רק של מכבי וב"ש, בשנים הקודמות בני יהודה ובית"ר עברו כמה שלבי מוקדמות) מחזק את ההנחה. ב"ש לא מנצחת כי היא נחלשה משמעותית ואיבדה את כוח ההרתעה.
לגבי סעיף 6, אפק (כמו מקבילו שלף מהכדורסל) בראש ובראשונה משעמם. אם השוואה שלישיה מול שלישיה פשוט חסר הבנה בסיסית במערכי כדורגל, רוצה להיות מנהל מקצועי אלק.

יניר 5 בדצמבר 2018

בעיני היתרון הגדול במכבי הוא המאמן. היכולת של מכבי מוכיחה שעם מאמן מעולה הכל הולך בקלות וכל שחקן הופך לתותח. ניהול הסגל, הטקטיקה, ההכנה למשחק, החילופים ושמירת המוטיבציה , הכל נעשה באופן סופר מקצועי , בשקט ועם מעט טעויות. שימו את איביץ בחיפה והיא בצמרת הגבוהה

נולי 5 בדצמבר 2018

בול

עידו 5 בדצמבר 2018

איביץ' עושה רושם באמת מעולה.
אבל חייבים להודות שמכבי גם נהנית ממזל של אלופים השנה. קיבלנו יריבות יחסית שפופות וחלקן גם פצועות רגע לפני החלפת מאמן, ועכשיו ב"משחק העונה" נקבל את בני יהודה בלי השוער הראשון וזה המשחק השלישי בשבוע של שתי הקבוצות (כשברור שעל מכבי זה ישפיע קצת פחות).
נכון שמכבי ייצרה לעצמה לא מעט מהמזל הזה (עומק אדיר בסגל) אבל עדיין נראה שהשנה הקארמה איתנו. מחסום האליפות הרביעית הוא באמת חתיכת דבר.

Ollie Williams 5 בדצמבר 2018

שים את איביץ' בחיפה והם ימצאו דרך להיראות רע ולפטר אותו אחרי 5 חודשים

yaron 5 בדצמבר 2018

אני ממש לא בטוח :-)

Ollie Williams 6 בדצמבר 2018

אני דווקא די בטוח
זה לא בגלל איביץ' שהוא מאמן אדיר, זה פשוט בגלל חיפה :)

יואב 5 בדצמבר 2018

גיל,
עוד נקודה מקצועית חשובה- סבוריט ודסה. פשוט פנטסטים. וגם קנדיל נראה לגמרי שייך לאיכות הזאת.
מכבי יכולה לרווח את המשחק, לייצר חורים ושטחים בהגנת היריבה פלוס יכולת אישית גבוהה.

שלי 5 בדצמבר 2018

לגמרי, סבוריט זה חתיכת בינגו של מנספורד

עדי 5 בדצמבר 2018

וואו איזה יופי של משחק!
לפני המשחק כל כך חששתי מהחסרון של גולסה וגלזר, מההרכב שחסר את מיכה ואצילי. כמה ששמחתי לראות את הנחישות והעבודה של ברסקי ועטר ושוינפלד – חיכו לזמנם, קיבלו הזדמנות, לקחו אותה בשתי הידיים ושלושתם השפיעו על המשחק בצורה פנטסטית.
אני באמת חושב שמאז פאולו סוזה לא היה לנו כזה מאמן מקצוען ויסודי ורואים את זה בכל אספקט: ניהול סגל מופתי, שיטת משחק מסודרת, משמעת, כושר גופני, לחץ על כל המגרש, שיפור דרמטי במצבים נייחים ומשחק בנגיעה אחת.
דרך אגב, רק אני קלטתי שהתרגיל בגול השני של עטר (עם דסה) זה אותו גול *בדיוק* כמו הגול שלו בגמר גביע הטוטו נגד חיפה?

טרנטה 5 בדצמבר 2018

יש לי חבר טוב שחי בסין. אמרתי לו שאם בית"ר והפועל יורדות יחד אני קונה לו כרטיס טיסה ונלך יחד למשחק שלהן בלאומית. לראות במו עינינו :)

קרקו 5 בדצמבר 2018

הכל נכון, ועדיין – אשדוד קבוצה מחרידה בחולשתה. אפילו בונקר לא הצליחו לעשות כמו שצריך. במחצית הראשונה כתבתי לחבר שאשדוד נראים כמו שוער ו-10 שחקנים שאספו בספורטק. (אגב, במגרש הייתה תחושה שיש להם הרבה פחות מ-10 שחקנים, אבל לך תספור.) אחרי הגול של שוינפלד הוספתי גם את ג׳רפי לשחקני הספורטק.
לא התלהבתי משוינפלד, חוץ מהמסירה לגול השני ועוד קצת. מקווה שמדובר רק בשכבות עבות של חלודה. גם הנגיחה בגול הייתה די דרדל׳ה.

ווילי פוג 5 בדצמבר 2018

שמעון זה אתה?

קרקו 5 בדצמבר 2018

אני דוד קרקו.

Gil - Zimbabwe 5 בדצמבר 2018

ממכבי?

שלו 5 בדצמבר 2018

הרבה קבוצות גרועות שיחקו השנה נגד מכבי בנתניה.
גרועה כמו אשדוד לא הייתה.
הייתה רעננה, חדרה, הופעל.
כולן ניסו לשחק סוג של כדורגל או היו מחויבות.
אשדוד לא ירדה לגליץ' אחד (לפחות עד ה 0-4).
שחקנים כל כך גרועים מעבירים לך מסר שבאמת זה לא ברור איך יש להם כל כך הרבה נקודות.
ומורידות את הסיכויים לדאבל (ירידה של הפועל ובית"ר).

קרקו 5 בדצמבר 2018

בשלב מסוים אפילו חשבתי על סבוטאז׳, רק לא היה ברור לי נגד מי ולמה. אחרת, היה קשה לי להבין את הרמה וחוסר המאמץ. פשוט חיכו לגולים.

yaron 5 בדצמבר 2018

צודק.
אשדוד אתמול זה משהו שעדיין לא ראיתי. אנחנו כבר רגילים לראות את מכבי מחזיקה בכדור 66-70% אבל אתמול זה היה 80. זה היה בונקר ללא מתפרצות מהדקה הראשונה.
הרגיש כאילו השחקנים מצאו תחליף לרוטציה. שיחקו לפני שלושה ימים, ישחקו שוב בעוד שלושה אז שומרים כוחות.
לשחקנים כמו ברסקי ושוינפלד זה יום חג אבל באמת שאין ממה להתלהב.

יואב 5 בדצמבר 2018

הבדלי הרמות אכן גבוהים אבל קבוצה שמחה וזורמת- מצליחה להנות מזה. קבוצה חמוצה, מנצחת מינימלי או אפילו מתחלקת בתיקו/הפסד. אשדוד ואשקלון מעונה שעברה קופצים לראש.

השמן 5 בדצמבר 2018

אכן יואב. תוסיף לזה את כל החילופים בהרכב. מישהו רוצה להיזכר איך נראינו בלי גולסה/מיכה/אצילי בשנתיים האחרונות?
אשדוד ניצחה שבוע שעבר. ההופעה שלה הייתה מחרידה אבל למכבי מגיע המון קרדיט על המשחק אתמול

D! כאן ועכשיו 5 בדצמבר 2018

מה הסיכוי שמוטי איווניר זו טכניקה למכירת מינויים?

שלו 5 בדצמבר 2018

אחרי שכתבתי על הכאילו יריבה,
אציין שנהנתי מפיבן בצורה יוצאת דופן.
איזו התקדמות.
וברסקי חוזר.
ולראות את יונתן כהן גם אם לזמן קצר.

וסבוריט בהזכרי בעמבה כסיוט רחוק וישן.
כיף לדעת שהקבוצה שיכולה לתת פייט להרכב הראשון הוא ההרכב השני.

Gil - Zimbabwe 5 בדצמבר 2018

דור פרץ מסירות על 70 מטר – קלאסה!
לדעתי מאז אבי כהן לא היה לנו שחקן קלאסי, אלגנטי, חכם ומנהיג עתידי גם במכבי וגם בניבחרת ברמה כזו.

Ollie Williams 5 בדצמבר 2018

חבר ליציע הציע נישואין בפברואר
מיד קבע תאריך לדצמבר
אמצע שבוע בלי צ'מפיונס
רצה הגורל והסתפקנו בפושים בזמן החופה.

פעם קודמת שהייתי בחתונה עלצח'בון משחק זה היה זניט.
אתמול שוינפלד כבש.
כנראה שחייבים לקרות דברים הזויים כשחבר מתחתן על משחק…

Dr.van nostrand 6 בדצמבר 2018

יהיה נחמד אם מישהו מהישראליות יצליח להגיע לשלב הבתים במפעל אירופי.

Comments closed