נצחון במשחק העונה האמיתי והיחיד שיהיה

משחק מצוין, סיבוב מצוין, קבוצה מצוינת, מאמן מצוין

בשחמט יש כל מיני פתיחות על שם שחמטאים מפורסמים, אתמול מכבי נתנה פתיחת סוזה. על המגרש השחקנים הסתדרו ל4:3:3 כשיונתן כהן בצד שמאל, ותוך שתי דקות מכבי עברו למערך שלושה בלמים, יונתן כהן כנף שמאל, דסה כנף ימין, מיכה לפני דור פרץ וברסקי ששיחקו באותו קו, ואצילי מחליף מקומות עם שכטר באמצע. השינוי הזה הביא ל20 הדקות הכי מרשימות של מכבי העונה, כאשר מול קבוצה טובה, מכבי לא נתנה לצד השני לנשום, לחצה והרוויחה את הכדור שניות אחרי כל איבוד, והגיעה למצבים ובעיקר לבלבול עצום בבני יהודה.

זה היה קצת מצחיק כי ביציע מאחורי הקהל רטן על הבונקר של יוסי אבוקסיס, זה לא היה בונקר, זאת היתה קבוצה אחת שפשוט הגיעה מוכנה בצורה אופטימלית לקבוצה השניה, וביטלה אותה לחלוטין.

*

המצב הראשון נגמר במשקוף של יונתן כהן, השני אצילי בעט מהר מקצה הרחבה בצד שמאל, והשוער לקח (אצילי משום מה בועט הרבה יותר טוב מחוץ לרחבה בהשוואה לבעיטותיו בתוך הרחבה), ואז הגיע הכדור לדסה ומשם ליונתן כהן, ופחות או יותר המשחק נגמר. איבוד הכדור של קויאר והגול של שכטר הגיעו כתוצאה מהלחץ בו בני יהודה היו למין דקת הפתיחה, והרפיון שלהם אחרי השער. אחרי הגול השני היו עוד עשר דקות בהן מכבי איימה להבקיע שביעיה, ואז הקבוצה כנראה אבדה קצת אוויר. בני יהודה חזרו למשחק, והתפתח משחק שקול יחסית למשך של שלושים דקות, עד הגול השלישי של מכבי, משם והלאה שוב היתה רק קבוצה אחת במגרש.

זה היה בדיוק כמו בעונת סוזה, רק שאצל סוזה מכבי היתה משיגה את מה שהיא רוצה מהמערך המפתיע של שלושת הבלמים, ועוברת חזרה לקו של ארבעה בהגנה, ומרגיעה את המשחק. השינוי קצב הזה היה חסר לי קצת אתמול, במיוחד הגול שספגנו שהראה שסבוריט הוא הרבה דברים כן, בלם הוא לא. אבל, טוב מאוד שאלה הצרות שלנו העונה.

*

איזה כיף שאת המשחק הזה שיחקנו עם פיבן כבלם פותח לפני ז'איר וטיבי, יונתן כהן כשחקן כנף שמאל למרות שלא היה לו מושג שהוא כזה, ברסקי ליד דור פרץ משמידים את מרכז השדה, מיכה מנהל את המשחק, שרן דסה ואצילי משחקים בצורה חכמה. אז כן, על דסה ואצילי שלמנו קצת כסף (על שניהם ביחד לא שלמנו שני מליון יורו כמו ששולמו על הסלבנק וגם אם ישחק מספיק משחקים אז על סבע), אבל מדובר בעמוד שדרה מוצק מאוד של קבוצה עם המון אפשרויות.

*

אז מה היה לנו בסיבוב הזה? עשרה נצחונות ושלוש תוצאות תיקו. פעם אחת בלבד אבדנו יתרון, וגם זה היה בדקה ה93 לפתח תקווה. פעם אחת לא הבקענו שער, בדרבי. חזרנו מפיגור לנצחון מול קריית שמונה, חזרנו מפיגור לתיקו מול באר שבע. הכרענו משחק בדקה ה83 מול נתניה לאחר שספגנו שער. לא ספגנו יותר משער אחד במשחק במשך כל הסיבוב. רק בשלושה משחקים הבקענו פחות משני שערים. 13 שחקנים של מכבי הבקיעו שער. רוב המשחקים נוהלו מתוך דומיננטיות עצומה של הקבוצה. יש מי שייחס זאת לחולשת הליגה, ואכן קשה לטעון שאנחנו הליגה השביעית בטיבה באירופה, אך מכבי היא פשוט קבוצה עצמתית בכל רמה. למשל פיבן עושה טעות מול אוגו, צומח ממנה, והופך לשחקן הרכב קבוע על חשבון זר איכותי שהגיע מספרד. למשל הקבוצה סופגת גול בדקה ה93 מול מכבי פתח תקווה וחוזרת עם שני משחקים שמראים עד כמה היא חזקה. קבוצה שסופגת מול קריית שמונה שער שלא קשור לתמונת המשחק, לא מתרגשת ומבקיעה בקלות שני שערים. יש בקבוצה שלנו את כל מה שנרצה ממנה. שחקנים שצמחו במערכת שלה, אופי חזק, והמון תשוקה של שחקנים שמתקדמים ממשחק למשחק.

אם מהקבוצה הזאת לא נצליח להנות, אין לי מושג איך נהנים מכדורגל.

מעוז צור
הסופרקלאסיקו האחרון של מדריד

80 Comments

שלו 9 בדצמבר 2018

אני חושב שאיביץ' עובר עכשיו לשלב הניסויים.
הוא יבדוק מי ימשיך איתו לעונה הבאה, ומספיק טוב למשחקים באירופה (אני מניח בליגה האירופאית, שלה הבתים באלופות נראה כמו משהו בלתי אפשרי).
זה ייתן למספורד זמן לעדכן את מצבת הזרים, לאתגרי העונה הבאה.
אני מניח שאם בלומפילד יהיה מוכן, יהיו 20,000 מנויים. וכשנחפש חנייה נתגעגע לפקקים של נתניה (אני באופן אישי חשבתי שהאצטדיון בחיפה יותר ראוי, אבל זה אולי שבגלל שבאופן אישי לי יותר נוח)
כנראה העונה הזאת תהיה היסטורית ולו רק בגלל ששחקן שיוריד את הרגל מהגז יצא מהמעגל ובקרוב יהיו שני שחקנים על כל עמדה (לפחות…)
שיהיה לנו בהצלחה.

ברק 9 בדצמבר 2018

יודעי דבר מציינים שהספין של חולדאי מלפני הבחירות שבלומפילד יהיה מוכן לעונה הבאה, זה באמת ספין. לי נאמר 2021/2

Ollie Williams 10 בדצמבר 2018

מספיק לראות תמונות מהשיפוץ כדי להבין שבמקרה הממש טוב ניכנס לשם באמצע-סוף העונה הבאה

אבי 2 9 בדצמבר 2018

זו אחת הקבוצות הכי בריאות וחזקות שראיתי בכדורגל הישראלי, ייתכן כי החולשה של היריבות מוסיפה לזה, אבל זה לא אמור להפחית מההישג כרגע.
ב"ש בכלל לא באותו אזור חיוג. אני לא יודע מה השיא של פער נקודות מהסגנית, אבל לטעמי יש פוטנציאל העונה לשבור אותו.
ודבר אחרון שפשוט צורם לי, די, פשוט די, שחררו אותנו מ"הלא חוגג" הזה, אף אחד לא יכול לתת סטירה ליהונתן כהן ולהגיד לו שזה פתטי ומביך?!? בחייאת, גדלת במכבי ת"א, בסך הכל היית מושאל בבני יהודה, לא גידלת ופיטמת את התרנגול שלהם בלול. תחגוג ילד.

אורי 9 בדצמבר 2018

נדמה לי ש16 בעונת סוזה, ו13 בעונת אוסקר (גם פחיפה לקחה פעם ב13)
אבל לא בדקתי אז אולי טועה

אבי 2 9 בדצמבר 2018

אם כך, הדבר בהחלט בר השגה.

אבי 9 בדצמבר 2018

16 עם סוזה נכון
אבל גם חיפה לקחו עם 16
שיא משותף

רן 9 בדצמבר 2018

לגמרי, זה היה כמעט פטאתי כמו גיא מלמד לא חוגג נגד בש.
לגיטימי אם רונאלדו לא חוגג מול יונייטד.
לגיטימי אם יצחקי לא חוגג מול ביתר.
חלאס עם הטמטום הזה.
נ.ב. שיא הגועל הגיע כשטבח הבלם אר שלא יחגוג מול צלסי

ברק 9 בדצמבר 2018

זה אכן מאוס. אני אבין אם לא יחגוג בטירוף שלו ו״יוציא להם את העיניים״, אבל ראבק, תחייך ורד להגנה, מספיק עם תנועת הכניעה. מכבי צריכים לשים לזה סוף, כמו ששמו סוף ל״בוא נוציא החוצה את הכדור כל פעם שלשחקן נתפס קרום החשק לקום״.

קורא בין השורות 9 בדצמבר 2018

בהחלט!
זה פשוט לא מכבד את האוהדים…
בסוף עוד נסיים עם שחקנים שלא חוגגים מול חצי ליגה…

עדי 9 בדצמבר 2018

צודק בכל מילה, גיל.
עכשיו רק תדמיינו את הקבוצה הזו עם המאמן הזה בבלומפילד…

עידו 9 בדצמבר 2018

תודה גיל. לצערי פספסתי את הפתיחה הזו של מכבי וצפיתי רק במחצית השניה.
אפשר היה לראות שאיביץ' ניצל את המשחקים הקודמים בהכנה למשחק הזה. כבר בסוף המשחק הקודם יוני עלה ועברנו ל3 בלמים כנראה כדי לתרגל את זה קצת לבני יהודה. הוא פשוט יודע מה הוא עושה. חלוקת הדקות מעולה ומצליחים לקבל תפוקה אפילו משחקנים מקצה הספסל. לדעתי יוני צריך להיכנס עם שכטר לרוטציה בחוד, הגול הראשון שלו זה גול של חלוץ.
אני קצת חושש מהזרים שמצורפים, דברים כאלה יכולים להעיק על חדר הלבשה בריא כמו שיש השנה.
דסה הולך למיכה על הראש עם הבישולים, ואפשר היה לראות שמיכה ממש מחפש מסירות לגול, גם במצבים של בעיטה (לא חדש אצלו).

מכבי ממשיכה להנות ממזל של אלופים. משחק מול קבוצה טובה, הבלם הכי טוב שלה שוגה קשות ולא מסיים את המשחק כי הוא לא כשיר. שוער ראשון לא כשיר. גם כשהכדור איכשהו הולך לקורה ולא נכנס, זה השער הרביעי בדקה ה90+ ולא משהו אחר.

הגול של בני יהודה היה מאוד מוזר, אני חושב שאם סאבוריט לא מחליק שם זה לא הופך לבעיטה אפילו. אבל איכשהו בין ההחלקה להטעיות גוף של קונסטנטין גם סאבוריט וגם ראיקו נשכבו לפני הזמן..בכל מקרה – הם קבוצה טובה מאד יחסית לליגה הזו, אבל לאורך זמן גם שם הפציעות והעייפות יחזירו אותם למעמד הטבעי שלהם.
מכבי ועוד 13.

לירן 9 בדצמבר 2018

מכבי לא נהנת אתמול משום מזל של אלופים, השערים שבני יהודה קיבלו לא היו נעצרים על ידי זובאס, ויותר מזה – היו לשוער הזה כמה עצירות מרשימות. פציעה בשריר של שחקן בן 37 שמשחק 3 משחקים בשבוע זה לא מזל של אלופים . והחמצה ממטר של עטר זה כנראה ההגדרה ההפוכה למזל של אלופים. השער של בני יהודה הרגיש קצת כמו מזל של אלופים…
דרך אגב – אנחנו עם 2 שחקני הרכב פצועים (גולסה וגלזר) כבר הרבה זמן (את טיבי אני ודוידאזדה אני מחשיב מהסיבות המובנות).
מכבי חייבת לצרף זרים, חלוץ בטוח – אין מחליף לשכטר בכלל, זה הזוי שהגענו למצב הזה בכלל אבל לפחות הצלחנו להסתדר עם זה עד עכשיו. אין סיבה לגרור את זה עוד. הזר השני שהוחתם זה עם ראייה לעתיד ולא לעונה הזאת, אף אחד לא חושב שצריך אותו לעונה הזאת אבל בעונה הבאה, בהנחה שנהיה ב2 מסגרות – זה יהיה מאסט וזה מעולה שהוא יתחיל להתאקלם כבר מעכשיו.

עידו 9 בדצמבר 2018

לא כתבתי את זה במטרה להקטין את ההישג של מכבי.
אבל גם הדברים הקטנים הולכים לטובתה (טובתנו). קיבלנו את הקבוצות הטובות יותר במצבים בעייתיים יחסית. בני יהודה בסוף סדרה של 3 משחקים, כשהיא קצת פצועה. נכון שגם מכבי, אבל אצלם זה דרמטי יותר. הפועל חיפה על סף החלפת מאמן, כנל סכנין..
שוב, לא כדי להקטין את ההישג, ואפשר בהחלט להגיד שהמזל הולך עם הטובים, ושyou make your own luck, והכל יהיה נכון במידה מסוימת.
בקשר לזרים – גם זה ברור לי, פשוט מעלה בי חשש להגמונית חדר ההלבשה.

לירן 9 בדצמבר 2018

כשאתה אומר ככה – אתה אוטו' מקטין, קיבלנו הגרלה הכי גרועה שאני זוכר ב10 שנים האחרונות – חיפה של תחילת עונה שיש להם עוד ציפיות (היה עדיף בהרבה לקבל בסוף סיבוב), באר שבע במחזור שני שההרכב שלנו עדיין לא מגובש (משחק חוץ), כל זה אחרי קמפיין אירופאי מתיש שנגמר בצורה מאכזבת ביותר שעלולה להכניס קבוצה חדשה עם שחקנים יחסית צעירים למשבר. לאורך כל העונה הזאת – אני לא חושב שהיתה פעם אחת שיכולתי להגיד עליה מזל של אלופים. אני חושב שעשינו הכל בעבודה קשה ומאומצת וזה הישג ענק. תסתכל על ההרכב – פיבן, שכטר, ברסקי, סבוריט, יונתן כהן – זה חצי הרכב חדש – מוביל אותנו לפתיחה הכי טובה בהיסטוריה. דרך אגב – מילא סכנין שעוד נראים טיפה יותר טוב, איזה שיפור יש בהפועל חיפה מהחלפת המאמן?

עידו 9 בדצמבר 2018

הפועל חיפה נראים קצת יותר כמו קבוצה, ניצחו דרבי וסחטו מב"ש תיקו לא רע. מולנו הם היו בלי חשק.
בגדול, יש משהו במה שאתה אומר. התעלמתי מהפתיחה הרצחנית שלנו כי בפועל הקבוצות הקטנות שהגיעו מולנו היו במצב פחות אופטימלי. אפשר להגיד שיש פה איזה איזון קארמתי. כל הקושי בהתחלה התקזז עם יריבות נוחות יותר בהמשך. בכל מקרה, לא התכוונתי לאמר שמשהו פה בא בקלות. העבודה היא קשה ומכובדת.

לירן 9 בדצמבר 2018

אתה מסתכל על הדברים הפוך ובצורה מוזרה. שים לב איך זה נראה במציאות… הפועל באר שבע פוגשת את הפועל חיפה בלי תמאש, ללא ספק השחקן הכי טוב של הפועל חיפה, ההגנה מסננת והגמלים שמים להם רביעייה במחצית (!!!), זה מזל של אלופים. אתה רואה פה שיפור של הפועל חיפה. מחזור אחרי זה – באר שבע מול סכנין, שחקן של סכנין נפצע, המחליף שלו (פאלח), חצי דקה על המגרש, לא משתלט על כדור – וכדי לתקן את איבוד הכדור – מכשיל את סהר ברחבה. בדקה ה60 עוד שטות תורנית משאירה את הקבוצה ב10 שחקנים. זה מזל של אלופים.
ההבדל בין הקבוצות הוא שמכבי לא צריכה את המזל כי היא מכונה משומנת, והפועל באר שבע לא יודעת מה לעשות עם המזל בגלל שהיא במשבר עמוק.
בלי קשר – בני יהודה בתחילת העונה היתה כל כך גרועה שאם אני לא טועה אשדוד ניצחה אותה, לדעתי קיבלנו אותה בשיא שלה ומכאן היא רק תרד (ברור שהעייפות השפיעה וזה היה לטובתנו). אותו דבר היה עם חדרה דרך אגב.
לסיכום – אני אומר לך כך, אם אתה באמת אוהד מכבי – תשב ותהנה מהקבוצה כי אתה צופה פה במשהו שלא היה המון שנים, אולי מהאליפויות של הברומרים והנחמנים. ואם אתה אוהד של קבוצה אחרת – זה בסדר גמור אבל אל תגרע מאומה ממה שקורה במכבי השנה, המזל לא לטובתה כמעט באף סיטואציה השנה, אפילו לא מקבלים טעויות שופטים מדי פעם (דווקא באירופה השופט דפק אותנו)

עידו 9 בדצמבר 2018

אני מאוד נהנה ממכבי. כתבתי שהעבודה היא קשה ומכובדת.
אבל להגיד שהפועל חיפה בלי שחקן חשוב מול ב"ש זה מזל של אלופים ובני יהודה בלי השוער וקוויאר מולנו זה לא, זו קצת סתירה פנימית.
כמו כן, לא התייחסתי בכלל לבאר שבע, רק למכבי. הרגיש לי שהיה לנו מזל וקיבלנו יריבות שיכולות להיות מוקש במצב פחות אופטימלי. אחרי שהזכרת את הפתיחה הקטלנית, סייגתי ואמרתי שכנראה יצאנו מאוזנים מבחינת המזל.

יקיר 9 בדצמבר 2018

אני חושב שהפייר פליי עשה רק טוב, שימו בצד רגע את עניין שחקני הבית.
זה הבחירה בפינצטה של הזרים, נגרו ימי ה"בואו נפוצץ קופה" על זרים יקרים וכושלים וזה מה שהכי טוב לראות.
סבוריט סביר התקפית אבל מבחינה הגנתית הוא מצוין.
כמה זמן לא נגמר משחק עם 3 שערי שדה ולא רק שערים ממצבים נייחים? :)

אבי 9 בדצמבר 2018

נגד אשדוד בשלישי :)
4 שערים ואפחד מהם לא ממצב נייח

אחד העם 9 בדצמבר 2018

זה לא הפייר פליי, לעניות דעתי. זו מדיניות ברורה של הבעלים, שהשקיע כסף רב בצוות מקצועי ותשתיות במחלקת הנוער עוד לפני. אני זוכר את קודמו של מנספורד שהתראיין בנושא וסימן את טיפוח הצעירים שיעד אסטרטגי מנימוקים כלכליים, בין היתר.

Ollie Williams 9 בדצמבר 2018

זה נכון, אבל בלי הפייר פליי לא בטוח שזה היה קורה כבר עכשיו, יכול להיות שהיו מחכים לתוצרים ראשונים מהפרוייקט של ון לייבן

אחד העם 10 בדצמבר 2018

סיכמנו.
הפייר פליי כקטזילטור לתהליך שהיה מתרחש ממילא, בטווח הנראה לעין.
שנמשיך להינות, אינשאללה, ושבאר שבע תמשיך לקנות. (האמת, אני מניח שלאורך זמן הם יתפכחו ויתפקחו, וטוב שכך.

השמן 9 בדצמבר 2018

כל מילה גיל. בכל רגע שהחלטנו המשחק הפך לחד צדדי וגול שלנו היה באוויר.
סיבוב נפלא

איציק 9 בדצמבר 2018

הכל נכון, רק לא לשכוח שגם הכוכבים הסתדרו והקבוצה היחידה שהיתה מועמדת לתת מאבק מפשלת בגדול. לכן גם אפשר לעשות ניסוים והכנות לשנה הבאה כבר בדצמבר.
יופי של קבוצה/עונה/מאמן יש לכם (לפחות עד עכשיו). כשמגיע, מגיע.

ברק 9 בדצמבר 2018

איציק כשלוקחים אליפות הכוכבים מסתדרים כולם

איציק 9 בדצמבר 2018

זה נכון, אבל כשהם מסתדרים כך שהאליפות סגורה בדצמבר, זה סידור אחד ל…
משהו כמו הסידור ללסטר.

אריק האחר 9 בדצמבר 2018

פשוט תענוג
עטר יושב על הספסל לאחר שהבקיע פעמיים במשחק הקודם ( הוא לא פצוע ולא עייף ,)
ויוני כהן מבקיע פעמיים ולא סתם מבקיע אלא
נותן גול ענק בשמאל .
עטר עולה מהספסל ואין עצבים ורטינות !!
זה המשמעות של קבוצה

יואב 9 בדצמבר 2018

יופי של פוסט, יופי של סיבוב, יופי של מאמן והקבוצה פשוט מענגת. לאיביץ אין את הכישרון שהיה לסוזה אבל הוא מחפה על זה בעבודת אימון עילאית ממש.
6 שחקני בית אתמול(לא כולל דסה ואצילי), מה נבקש יותר? כל כך שמח בשביל רוסלן ויוני.
בש היא ממש תמונת הראי ההפוכה. בכל. קבלת החלטות, תמהיל ובריאות הסגל, אוטוריטה של מאמן(לפחות עד עכשיו), שחקנים שמתקדמים.
להיזכר בעונה הרביעית הנהדרת של מכבי ולהעריך היום בפורפורציות את האיכויות שלה.

השמן 9 בדצמבר 2018

פלוס 1. הפער בין איך שנראינו באליפות הראשונה של בש (וגם בשנתיים שאחרי זה) לבין איך שבש נראים עכשיו הוא תמצית הפער העדיין קיים בין המועדונים. ואגב, אני אשמח להתבדות ושבש יחזרו להוות פקטור עוד העונה.

יואב 9 בדצמבר 2018

אני עוד זוכר שבתחילת העונה, מישהו (לא אוהד מכבי) הגדיר את שחקני הבית כיחצון מנופח או משהו כזה בעוד לאחרות יש לא פחות עם פחות יחצ. זה נכון שלאחרות יש גם, ההבדל הוא ברמה. הבדל מאד לא מינורי.

גיא זהר 9 בדצמבר 2018

ברכות. אליפות ראויה.

D! פה ועכשיו 9 בדצמבר 2018

זו, לטעמי, הקבוצה הכי חזקה של מכבי בשנים האחרונות, וזה בלי זהבי ובלי פריצה ובלי משהו דומה.

ומכיוון שהעונה גמורה ואין הרבה מה לעשות אז אתלונן –

את יונתן כהן הייתי מעביר חזרה לבני יהודה. לא רוצה לחגוג- שיילך לשחק שם.

לירן 9 בדצמבר 2018

לא הייתי מגזים ומעביר אבל בהחלט מעביר סדרת חינוך על הספסל, הדבר הזה נהיה כבר הזיה, בגול הראשון הייתי בטוח שפסלו לנו את הגול בגלל שהוא לא חגג.

D! פה ועכשיו 9 בדצמבר 2018

תשמע, העונה גמורה – בכיף הייתי מגזים
הוא הגזים אפשר להגזים בחזרה – זה כדורגל – לא החיים.
אחרי הגול השני הוא הניף ידיים כאילו הוא רוצה לחזור מחר לשכונה.

Ollie Williams 10 בדצמבר 2018

נתקלתי בציוץ שמספר על ילד בן 12 שכבד במשחק ילדים, לא חגג ועשה תנועות התנצלות להורי הילדים בקבוצה היריבה.
הוא לא הגיע לקבוצתו הנוכחית ישירות מהיריבה אבל הוא "התחיל בבית ספר לכדורגל שלהם".

קיצר זה טרנד מאוס שיגווע בסוף, כולי תקווה כמה שיותר מהר. העובדה שהיום כל אהבל ששיחק 3 דקות במועדון כלשהו לא חוגג מולו מתחילה להיתפס בעין שלילית, בסוף כששחקן שלא חוגג יקבל שריקות בוז מהקהל שלו (אנחנו בדרך לשם לדעתי) זה ייפסק.

משה 9 בדצמבר 2018

קודם כל ניצחון מרשים של קבוצה בריאה גם אם לא היינו ביום גדול, וזה בדיוק מה שחשוב וככה "מתכופפים" לאסוף את האליפות…

לגבי דור מיכה
אני חולה עליו. באמת. השחקן האהוב עלי במכבי
אבל אני לא יודע אם זה בגלל הסעיף של הבונוס של הבישולים, או זה שהוא מבין יודע ומרגיש עד כמה הוא מוסר מצוין, אבל בכל פעם שהכדור אצלו הוא פשוט מנסה לתת כדור לגול או כדור שישאיר אותך פעור פה, ולפעמים זה דוקא הורס גם את השטף של מכבי וגם שלו עצמו.
לדעתי דוקא אם יחזור להיות מיכה "הפשוט" זה שלא מנסה לעשות דברים יחודיים הוא יצליח לעשות דוקא את אותם הדברים היחודיים
(תקשיבו לי מדבר בחור עם ניסיון גדול בפיפא…)

בכל מקרה חולה עליו כמובן, ואני סומך על איביץ' לגמרי שיסדר לו את הראש, וגם אם לא באמת שזה צרות של עשירים..

yaron 10 בדצמבר 2018

למיכה סעיף שחרור של 2.5 מיליון יורו. סדר לו ת'ראש ותגיד לו שלום…
אני בעד דרך אגב :-)

funfun 9 בדצמבר 2018

איזה קונצרט של איביץ' – חגיגה
כל מטאטא יורה. יונתן כהן בטוח על הספסל משחק הבא כי מי שכובש צמד העונה אוטומטית יושב משחק אחרי :)
קצת התאכזבתי לפי המשחק שראיתי את כהן ולא עטר וגם (כנראה שמאז הדרבי איביץ' החליט שעטר ואצילי לא פותחים יחד משחק) חשבתי שיותר בטוח להשים את אמאדור ליד ייני. אז חשבתי
כבוד לאויניר שעלה על הקטע של ההטעיה הטקטית עם המערך – היו 28 דקות מדהימות. אבוקסיס אפילו לא ידע מה לא עובד לו. ענק
עכשיו זה הזמן לשמן את המכונה, להכשיר שחקנים, לנסות מערכים ולהתפלל שלראשונה מאז ג'ורדי יהיה לנו מאמן שימשיך איתנו לעונה שנייה ויידע להכין את הקבוצה לפתיחת העונה הבאה כמו שצריך!
סיבוב מושלם ותודה לך שלי שאין בלוג אליפות :-)

אזי 9 בדצמבר 2018

"אם מהקבוצה הזאת לא נצליח להנות, אין לי מושג איך נהנים מכדורגל"
מדוייק!

איביץ' מאמן מתוכנן מאוד והתכונן למשחק הזה כבר במשחק מול אשדוד שם כהן עלה כמחליף לסבו ושיחק באגף שמאל כמגן במערך של 5 בהגנה (פרץ היה הבלם השלישי)

הבעיה היחידה שיש לי עם איביץ' היא שכאשר אנחנו מובילים הוא נרדם, ואם כשאנחנו מובילים אנחנו מתחילים לאבד שליטה במשחק הוא לא עושה שום דבר כדי לשנות את זה. לא חילופים ולא שינוי מערך.
מכבי איבדה את השליטה במשחק עוד במחצית הראשונה וחילוף או שינוי היה חייב לבוא עוד לפני הגול של בני יהודה, ולו רק בשביל להעיר טיפה את השחקנים שעל הדשא.

שורה תחתונה לסיכום הסיבוב – אני מאוהב בסגל שלנו, למעט שני הקצוות שלו. ואני כל כך כל כך כל כך מקווה שאיביץ' הולך להשאר פה לפחות גם לעונה הבאה!

יניר 9 בדצמבר 2018

בלומפילד יהיה כיפי אבל הכפילו את האצטדיון ולא הוסיפו מקום חניה אחד. יש גג רק ל3000 צופים והפקקים רק יתרבו .כך שהכדורגל חייב להיות מעולה כדי שסך החוויה תהיה חיובית

רועי 9 בדצמבר 2018

לבלומפילד המשופץ נגיע ברכבת הקלה

יניר 9 בדצמבר 2018

ב2030 וגם זה רק אם המשחק יהיה ביום חול

Ollie Williams 9 בדצמבר 2018

אכן, אין מה לבנות על תחבצ גם במוצ"ש. נגיד לדאוג לרכבת שתצא מהאצטדיון היחיד שיושב ממש על הפאקינג תחנה אחרי משחק של 6000-7000 צופים.

יואב 9 בדצמבר 2018

מי זוכר את הגול של אבא של יוני, בדרבי גמר הגביע ב88? דומה מאד לשלישי אתמול. והיו לו עוד כמה קראקרים כאלה גם בליגה. מיקי היה ימני ברגל בניגוד לבנו.

שלו 9 בדצמבר 2018

הגול של טבק באותו משחק היה יותר טוב…

יואב 9 בדצמבר 2018

הוא חיכה לטעות של אקויז עוד מנערים א ((:

Gil - Zimbabwe 9 בדצמבר 2018

כמו שהוא הבקיע זה ישר קפץ לי לזיכרון, הייתה לי ציפיה שאחת מתוכניות הספורט ישר יעלו את זה אבל…

miranda veracruz de la jolla cardinal 9 בדצמבר 2018

באותה עונה מיקי הבקיע שער זהה שהכניסו אותו לאות של משחק השבת. הייתי בגמר וכשמיקי קיבל את הכדור בצד שמאל התחלתי לצעוק "זה גול! זה גול!". איזה כיף זה היה (אחרי ה 0:10 היינו צריכים את הגביע הזה).

טרנטה 10 בדצמבר 2018

משחק השבת היה זה שכשהיו השריקות במהלך מוזיקת הפתיחה הריצו איזה מהלך קדימה-אחורה-קדימה? השיא של התכנית היה שהריצו ככה את שלום רוקבן מעמיד כדור על העורף באמצע משחק ומישהו מקצץ אותו :)

ניר 9 בדצמבר 2018

בסך הכל מכבי תל אביב היא קבוצת כדורגל טובה, אבל צריך קצת לכתוב את ההיסטוריה האמיתית. נורא קל להגיד עכשיו שזו קבוצה נהדרת ושאיביץ' הוא גאון, אבל אפשר לנתח את זה בפרספקטיבה אמיתית. זו קבוצה שנבנתה אחרי העזיבה של ערן זהבי לאורך זמן ועכשיו הבשילה, עם המאמן הנכון והשחקנים הנכונים. בדיוק באותה מיד שעכשיו באר שבע זו קבוצה שפורקה מכמה נכסים (נוואקמה, ויטור ועוד), ועכשיו עוברת הליך בנייה מחדש (מוצלח או לא, ימים יגידו).

ועוד משהו, בתחילת העונה מול קבוצות אירופיות מכבי תל אביב מאוד לא הבריקה, ואני מקווה שהכוונה היא להתחזק לקראת הסיבוב הבא באירופה אחרי האליפות או שזה ייגמר באותה צורה. בסופו של דבר מכבי תל אביב לא קבוצה חזקה מספיק להתמודדות אמיתית באירופה.

עידו 9 בדצמבר 2018

זו קבוצה נהדרת, שנבנתה השנה. לא מאז העזיבה של ערן. חצי קבוצה חדשה מהשנה, יותר אם מתייחסים לצוות האימון וההנהלה.
בתחילת השנה מכבי לא הבריקה מול קבוצות אירופאיות ובכל זאת היתה רחוקה שריקת פנדל שערורייתית משלב בתים אירופי.

לעניין ב"ש – היא איבדה את וואקמה בצורה שכנראה אפשר היה להימנע ממנה, וויטור פציע מהרגע שנחת, זה לא חדש, וזה לא נכס שאבד פתאום.

Gil - Zimbabwe 9 בדצמבר 2018

היא איבדה את התוספים… :)

אחד העם 10 בדצמבר 2018

לעניות טעמי, ההחלטה הגרועה ביותר של הנהלת הפועל ב"ש העונה (והיו כמה)
היא ללכת על ויטור וצדק כצמד בלמים מובילים לעונה
ולנהל את מדיניות הרכש שלהם בהתאם.
שיהנו

Ollie Williams 9 בדצמבר 2018

אני מצטער אבל זה פשוט לא נכון.
הקבוצה העונה שונה לחלוטין מהקבוצה של העונה שעברה. גם שינויים רחבים בסגל וגם סגנון שלא צמח על בסיס שום דבר שהיה שם, אפילו להיפך.
למען האמת, בשנתיים של ג'ורדי אחרי עזיבת זהבי הוא פשוט ניסה למלא את החלל שהיה. אותה קבוצה עם כמה שפצורים בתקווה למלא את הפער. העונה, לראשונה מאז זהבי עזב, בא מישהו עם ראייה נקייה יותר ופשוט בנה קבוצה במקום לנסות למחזר מתכון קיים. הכי רחוק מהבשלה של תהליך.

ניר 9 בדצמבר 2018

"בנייה" זה מושג רחב, זה כולל גם השתחררות מהצל של זהבי, הבאת מאמן מתאים אחרי ג'ורדי, החתמת שחקנים נכונים. את אלירן עטר לא הביא המאמן הנוכחי, וחלק מהותי מהסגל נבנה עוד קודם לכן.

מה עוד שבניית קבוצה לא עושים בשנה אחת ואפילו אם נוספה מחצית קבוצה – המחצית השנייה היתה שם עוד קודם ואפשר היה לשלב בה שחקנים נוספים.

לכן אני לא חושב שהעונה הנוכחית של מכבי תל אביב צמחה מהאוויר אלא שהיא הליך מדורג.

לירן 9 בדצמבר 2018

ניר, שאלה אמיתית ובלי שמץ של ציניות, מתי זה "בנייה" ומתי לא? לפי ההגדרה שלך – גם האליפות ב2003 היא תוצאה של הבנייה מאז השושלת של 1995/6. אם זה לא אותו צוות אימון (כל השדרה כולל מנכ"ל) יותר מ50% שחקני סגל חדשים לגמרי, מה נחשב פה בנייה?
לגבי אירופה – יש לך ספק שהסגל הזה , כמו שהוא עכשיו, היה עובר בקלות את הפלייאוף של שלב הבתים שלא עברנו? זאת בדיוק ההוכחה שזה לא היה תהליך מדורג שהתחיל לפני שנים אלא תהליך שהחל העונה עם הצוות החדש ותוך כדי תנועה תפס צורה וזה מה שהופך אותו למרשים.
דרך אגב – עטר דוגמא גרועה, הצוות הזה החיה אותו אחרי שהוא נחשב גמור בשנה שעברה.

D! פה ועכשיו 9 בדצמבר 2018

הכל נבנה על בסיס הקבוצה של 28/29

ניר 9 בדצמבר 2018

בעיניי בנייה זה משהו שנמשך יותר מעונה אחת. גם בעונה הקודמת מכבי תל אביב התחילה להיראות כבר קצת יותר טוב מקודמתה, והעונה הזו היא עשתה עוד קפיצת מדרגה.

זו גם בעיניי הסיבה המרכזית לכישלון החוזר של מכבי חיפה, הם כל שנה מתחילים עם בסיס מחורבן ועל זה מעמיסים שכבות נוספות של שחקנים. שחקן חדש מאוד יתקשה להצליח גם אם הוא כוכב בקבוצה חולה.

אגב, בהחלט יש לי ספק לגבי אירופה והקבוצה הזו, גם אם המשחקים היו עכשיו.

יואב 9 בדצמבר 2018

ניר, אירופה תחכה לזמן שלה. יש למכבי אליפות לקחת(היא עוד לא הושגה). ולהשתפר עוד יותר כקבוצה. מה שכן, נבנה פה בסיס חזק גם לשנים הבאות. בחירות הזרים העתידיות, יהיו נקודתיות בהתאם לצרכים. וגם בלומפילד. נחזור לשחק בבית סוף סוף.

Ollie Williams 9 בדצמבר 2018

בשלוש השנים הקודמות מכבי ת"א החליפה פעמיים מאמן באמצע העונה, ובעונה שעברה נראתה זוועה רוב מכריע של הזמן.
אין שום אלמנט של המשכיות מלבד כמה שחקנים שהיו פחות גרועים ו/או שנתקעו עם החוזה שלהם. תמיד אפשר להצביע על עטר או ייני ולומר "היי הוא עדיין בסגל אז זו בנייה". כנראה שזה אומר שכל קבוצות העולם נמצאות במצב תמיד של בנייה….כי למעט טרגדיות אני לא יכול לחשוב על קבוצה שמחליפה 100% מהסגל שלה מעונה לעונה.

ד"א מכבי סיימה שנה שעברה עם נקודה פחות מאשר בעונה שלפניה, מול תחרות הרבה פחות קשה, כך שלא ברור לי על סמך מה אתה טוען שהיה שיפור.

בב"ש למשל היה מהפך ב 2013 כשהגיעו ברדה ובוזגלו. משם יכלת לראות שיפור נקודתי בכל עונה (למעט קריסה בכמה משחקים אחרי ה 6-2 ואובדן המקום השני) ועד שזכו באליפות הראשונה מהשלוש.

קפטן קוקי 13 בדצמבר 2018

מכבי לא השתפרה מעונה לעונה בשלוש שנים האחרונות. יותר מזה – כמו שכתב אולי, העונה שעברה היתה הגרועה ביותר בעידן ג'ורדי.
היו רבים שהרגישו שג'ורדי עוזב ומשאיר את מכבי ללא נכסים, כמו שהיתה כשהגיע.
הטענה על בניה מגוחכת.

אם כבר, אפשר להגיד שמכבי התחילה להיבנות עם המינוי של מנספורד. מכבי החליפה שדרת ניהול וכמו שגיל טען הרבה פעמים, הביאה מנכ"ל שיש לו גם נגיעה מקצועית. משם זה התחיל להשתנות. אבל מקצועית? הדברים התחילו לחלחל רק מתחילת העונה. מתחילת העבודה של איביץ.

אשר 9 בדצמבר 2018

ב"ש בשלב בניה מחוץ לתמונה אחרי סיבוב. זה לא קרה למכבי…

Dr.van nostrand 9 בדצמבר 2018

אני נהנה מתחרות כוללת בליגה.
לא מכבי ולא הקהל צריכים לסבול בגלל שאין עניין, תחרות ומתח כלשהו.

השאלה איך אפשר ליהנות ממצב כזה כשיש אלטרנטיבות קלות והגיוניות במקום מה שיש היום בו אם קבוצה אחת בורחת אז אפשר לפזר את הליגה.

אני נהנה מספורט וחלק בלתי נפרד ממנו זה הרצון והטעם של הקבוצות להתחרות ולהיות תלויות בעצמן תוך כדי מרדף אחר משהו.
כשאין את זה לא ניתן ליהנות. זו האמת הבלתי נמנעת של כל בר דעת מעל גיל 10.

Ollie Williams 9 בדצמבר 2018

לא חושב שהקהל של מכבי סובל כרגע

גיל שלי 9 בדצמבר 2018

אני לא סובל בכלל כאמור

משה 9 בדצמבר 2018

יש סיבה שקוראים לזה מכביסט לא?
מצידי שרק ימשיך ככה
אם זה 10 תעשו את זה 20…

יואב 9 בדצמבר 2018

אז כנראה לא עברתם את גיל 10(:

Dr.van nostrand 9 בדצמבר 2018

ליהנות מהקבוצה שלך אפשר וראוי גם אם הם נותנים שישיות מול הנערים של בלפוריה.
אבל מה האינטרס של הליגה לקיים מסגרת ששולחת את כולם לחוף הים כ"כ מוקדם?

הכוונה היא שכל ילד בן 10 ומעלה יכול די בקלות לחשוב על רעיונות מועילים יותר לקיום האיכות והתחרות בליגה כך שתשפר את רמת הכדורגל ותייצר יותר עניין וקהל.

Ollie Williams 9 בדצמבר 2018

בחייאת רק אל תציע פלייאוף סדרות

Dr.van nostrand 10 בדצמבר 2018

אולי,
שני דברים בטוחים בליגה.
שיהיו הימורים ושידווחו על התוצאות בחדשות מוצ"ש ברדיו.

אם היא מעניינת מישהו או מייצרת פלטפורמה תחרותית לענף- למי אכפת.

הכל שאלה של איזון נכון בסופו של יום.
10.2

D! פה ועכשיו 10 בדצמבר 2018

Ollie Williams
:)

ברק 9 בדצמבר 2018

עוד לא עברתי על התגובות, אבל אני כבר בעונה הבאה. והקבוצה הזו היא בסיס נפלא לחיזוק שחייב להגיע אם רוצים להגיע לשלב בתים בליגה האירופית. כי הקבוצה הזו, שיש לי אליה הכי הרבה סימפטיה מכל הסגלים שהביאו לנו אליפות בגלל התוצרת המקומית של מחלקת הנוער, לא שווה בתים לצערי ולדעתי הלא מלומדת.

אורי 9 בדצמבר 2018

הקבוצה הזאת, עם מאמן חדש וסגל שעדיין לא התגבש הייתה רחוקה שופט טיפש וטיבי טיפש משלב בתים.
לא מבין את הפסימיות של כולם לגבי שנה הבאה באירופה

לירן 10 בדצמבר 2018

מסכים לגמרי, גם הסגל לא היה מגובש שם. לא ההרכב ולא החילופים. אם המשחק ההוא מתקיים היום – אני חושב שמכבי עוברת בלי בעיה

ערן (המקורי) 9 בדצמבר 2018

אחלה פוסט גיל. היה תענוג אתמול במושבה, והמחשבה על השנה הבאה בבלומפילד המחודש אשכרה גורמת להתרגשות לי של ילד.
יורדים על הליגה כחלשה כי באר שבע, חיפה, הפועל וביתר לא פוגעות, ולא רואים בחדרה ובני יהודה יריבות לתואר. ובצדק.
אבל טועים אלה שמקטינים בשל כך את מכבי. דומיננטיות כזאת, טביעת אצבע דל מאמן, שמירה על תבנית משחק, סדר הגנתי, והתבססות על יכולת ולא שמות- לא ראו בארץ בקנה מידה כזה כבר הרבה זמן.
לסיכום: לא לחזור לשיטת גורדי ומיטש של שיחרור מאמן אחרי שנה. איביץ לעוד 3 שנים! :)

ברק 9 בדצמבר 2018

איך כולם אופטימיים על בלומפילד שנה הבאה?

נולי 10 בדצמבר 2018

הכל טוב ויפה, במיוחד התוצאות (והמשחק נגד בני יהודה לא היה מהמשובחים העונה) אבל העונה ממש עוד לא גמורה.
המשימה הקשה של איביץ תהיה להשאיר את השחקנים במתח ובדריכות, כי השאננות והשחצנות עלולות לעלות ביוקר.

יואב 10 בדצמבר 2018

אני חושב שגם אשתו וילדיו נמצאים בדריכות. מתמדת(:

נולי 10 בדצמבר 2018

יש מצב :)

Comments closed