שיעורים מהכשלון הניהולי בבאר שבע

בית לא בונים בחודש, אבל הורסים ביום. זה נכון גם לקבוצות כדורגל

אחד החטאים הגדולים ביותר של מנהלים הוא התחושה שהכל נתון לשליטתך. אם אתה מצליח, זה בזכותך, אם משהו קורה, אתה חייב לתקן. מנהלים שמתעלמים מהעניין של מחזוריות, רנדומליות, ודברים נוספים שנמצאים מעבר לשליטתם, רק מחריפים את התנועה, לפעמים כלפי מעלה, אבל בדרך כלל הם מעצימים את התנועה כלפי מטה.

*

על הבעיה העיקרית בניהול של באר שבע, ואני רוצה להבהיר שלדעתי המנהל בבאר שבע הוא אלונה ברקת, כתבתי כבר בעונה שעברה. מאמן יכול וצריך להסתכל רק על הטווח המיידי, כלומר לעונה הקרובה בלבד. מנהל צריך לקחת בחשבון את ההמשכיות, ולהתמקד בבניית התשתית, להתמקד בהנחת היסודות להמשך שיגיע לאחר הטווח המיידי.

בבאר שבע לא היתה שום התמקדות בטווח הבינוני והארוך, ולא החתמת שחקנים לחוזים של שלוש וארבע עונות לא נחשב לעבודה לטווח בינוני וארוך. בעוד שבמכבי מיטש גולדהאר בשיתוף עם ג'ורדי, אנגלידיס וביין עבדו במקביל גם על שפשוף שחקני הנוער בביתר רמלה למשל, הבאת ואן לייבן והשקעה אדירה במחלקת הנוער, ונכשלו בבניית מערך סקאוטינג, בבאר שבע לא עשו כלום בהקשרים אלה.

יתרה מכך, כאשר מיגל ויטור נפצע בפעם הראשונה, זרזו אותו לחזור, כאשר נפצע בפעם השניה, נתנו לו חוזה ארוך יותר במהלך ההחלמה, למרות שמעטים השחקנים שחוזרים לעצמם אחרי שתי פציעות רצופות. המחשבה היתה שחזרה של מיגל ויטור תבטיח אליפות, ובכך התמקדו. לא רבים זוכרים, אבל גם קורהוט נפצע, הטיפול בפציעתו כנראה לא היה מהמשובחים, שכן מאז שחזר מהפציעה, הוא לא נחשב אצל בכר לטוב מספיק כדי להתמודד עם אורן ביטון על רגל אחת. כל עניין הזירוז של שחקנים לחזור, זה פן אחד של ההתמקדות בנצחון המיידי.

*

קבוצה מכינה את עצמה בקיץ. באר שבע במקום להפרד מוואקמה בקיץ, חשבה לבנות על קמפיין מוקדמות צ'מפיונס בהשתתפותו, ולהערך לפרידה ממנו במקביל. בואו נזכר שניה איך נבנתה באר שבע של שלוש האליפויות. התשתית הונחה במשך שנים, ברדה, בוזגלו, מליקסון, אוגו והובאן, ואז החתימו את ברק בכר ווואקמה. צריך היה להיות עיוור כדי לא לזהות את עמוד השדרה של המועדון. ועדיין באר שבע הגיעו לעונה הזאת בלי שום הכנה לכך שלפחות שני שליש מעמוד השדרה הזה, וואקמה ואוגו, נמצאים בדרך החוצה. הכי קל להגיד יהיה בסדר, כמו שעשו עם ויטור, אבל יהיה בסדר לא מתורגם בדרך כלל למציאות, וואקמה עזב, ומהר מהר גילו שיש צורך להביא לו מחליף מעט חזק יותר מעדן בן בסט וחן עזרא, וואלה מי היה מנחש.

לאחר הכשלון במוקדמות הצ'מפיונס והליגה האירופית, הגיע השלב השני בטעויות. המחשבה שחייבים לעשות משהו, ומהר. מנהל חייב לדעת שירידות הם חלק ממהלך החיים, כן גם לאחר עלייה. כמו שהבנייה של הקבוצה האלופה לא נעשתה באינטסנט, אלא בתהליך ארוך שקיבל בוסט רציני, כך גם אין סיבה לחשוב שניתן לבנות קבוצה אלופה חדשה באינסטנט.

אבל בבאר שבע יודעים יותר טוב. החתימו באוקטובר את השחקנים "הכי טובים" את סבע, האסלבינק וסאבו. זרקו מהקבוצה את איינבינדר, שיימן, חיימוב, סאטו למעשה, קורהוט היה בבחינת תחליף זמני, אוגו לא באמת היה אבל התייחסו כאילו שכן. כשעושים דברים מהר מהר כדי לשדר לאוהדת כלומר לאלונה ברקת, ולאוהדים, שעושים משהו, ככה זה נראה. אוהדים רוצים תמיד את הכי נוצץ, הם רוצים את מה שנראה טוב, מנהל אמור לחשוב אחרת.

אני משוכנע שלא היה איש מקצוע בתחום הכדורגל שחשב שהבאת שלושה שחקנים התקפיים תפתור את בעיות הכדורגל שנחשפו בבאר שבע. למעשה הבעיות נחשפו כבר בעונה שעברה, אבל בכח האנרגיה והאומץ של ברק בכר, בשילוב הפחדנות של ג'ורדי קרויף, קרה לבאר שבע, מה שקרה למכבי סל ב2014, הכל התחבר לאליפות שהסוותה את המחדלים שבדרך. ברם, מחדלים סופם להחשף, ובאוקטובר לבנות קבוצה חדשה, זה משהו שלא יקרה, והנה הפלא ופלא, כאשר נעלם עמוד השדרה של באר שבע, הגיעו גם המשברים בתוך המשחקים. פתאום הקבוצה עם האופי החזק ביותר בליגה, זאת שהשפילה את מכבי בטרנר בעשרה שחקנים מדקה עשרים, נהפכת לקבוצה שסופגת מכה קטנה, והיא מתפרקת מבפנים.

*

מנהל חייב להבין שאי אפשר לבנות בית בחודש, אבל אפשר להרוס אותו ביום. מנהל חייב לשנות ולהבין שאי אפשר להצליח באמצעות לעשות את אותו דבר. באר שבע נכשלה עם קוואנקה בעונה שעברה, אבל זה כשלון שאמור להיות, שכן אף אחד לא יכול להצליח בבחירת כל הזרים שלו. השיעור שנלמד הוא לחזור להצלחה עם וואקמה, ולהביא שני שחקנים מהליגה, שחקנים מוכרים, האסלבינק וסאבו.

וואקמה בעצמו גרם לאנשים לחשוב שרעננה היא קבוצה חזקה, מה בדיוק עשה האסלבינק עם קריית שמונה? אני יכול לגלות לכם, כלום.

כמה חשוב היה סאבו להצלחה היחסית של ביתר בעונה שעברה? אגלה לכם, הרבה פחות משכטר, ורד, קלאודמיר, ועוד. אז כן, האסלבינק וסאבו הם לא חתול בשק, אבל זה שיחליטו שהם כמו וואקמה, לא יעשה אותם וואקמה.

*

אם באר שבע רוצים להעמיק את הבור, מה שהם צריכים לעשות עכשיו זה לזרוק חצי קבוצה בחלון הנוכחי, ולהביא עוד שחקנים חוץ מטאפוקו. בואו נראה אם לפחות למדו שם את השיעור שבית לא בונים ביום, גם לא בחודש.

נשבר המשבר
הניצחון על טוטנהאם בוומבלי

73 Comments

Ollie Williams 13 בינואר 2019

משקף יפה את התחושות שלי.

אוסיף על כך, שכל האטרף האחרון של לזרוק שחקני בית לקלחת מרגיש כמו הנסיונות הקודמים של חיפה להביא צוות מקצועי זר – הרצון לקחת משהו שהצליח למכבי ולחקות אותו באופן שטחי בלי לרדת לדקויות.

אם ב"ש ימשיכו להתדרדר ככה עד סוף העונה ויאבדו את המקום לאירופה (עדיין לא סביר לדעתי), לא אתפלא אם שוב נשמע על חילוף מאמנים דרמטי לפני משחק מפתח. זה הרי עבד מצויין פעם אחת לא?

גיא זהר 13 בינואר 2019

אולי, יש סיכוי גבוה שבכר יעזוב סוף העונה. עיתוי ההודעה אז לא היה בשליטתה של אלונה להזכירך.

Ollie Williams 13 בינואר 2019

אמנם קודם הייתי ציני, אבל ברצינות – אני לא זוכר בדיוק את השתלשלות העניינים ואיך התזמון נכפה על ב"ש.

גיא זהר 13 בינואר 2019

בכר סיכם בע"פ עם איזי על המשך התקשרות במהלך השנה ומתישהו אלונה נכנסה לתמונה. כשאיזי רצה להפוך את זה לרשמי, בכר התחמק ממנו ואז איזי גילה שהוא סגר בב"ש, פוצץ את זה בתקשורת ופיטר אותו כמה מחזורים לסוף.

הקורא המתמיד 13 בינואר 2019

אני חושב שהבעיה העיקרית של קברניטי באר שבע, כולל המאמן והמנהלת, היא שהם התאהבו ברעיון שהם גאונים.

לירן 13 בינואר 2019

מסכים עם הכל, רק חשוב להגיד שאותו דבר קרה לג'ורדי לצערי, לא נערך לימים שאחרי זהבי, חשב שלחשוב לטווח הארוך זה להחתים שחקנים על חוזים יקרים, לא השכיל להבין שזה כבר לא רק הישראלים הטובים ביותר, לא שילב צעירים בזמן, לא בנה מחלקת סקאוט ובעיקרון – חשב שהוא גאון גדול. אז כנראה שאי אפשר להמלט מזה בכלל…
ברור שהירידה במכבי היתה הרבה פחות חדה אבל אני לא יודע למה לשייך את זה. דרך אגב – על רקע הטענות שהליגה חלשה מאוד השנה (טענות שאני לא מסכים איתם – היא חלשה כרגיל), המשבר של באר שבע עוד יותר מתעצם…. תארו לעצמכם שהיתה ליגה חזקה :-)

יואב 13 בינואר 2019

גיל, אני מסכים.
אבל רוצה להוסיף: אי אפשר לייצר מחלקת נוער טובה בשנה שנתיים. זה לוקח שנים. אפילו עשורים. בשל כך, הדגש בבש היה לקנות. והצליח להם. אבל אי אפשר לפגוע תמיד.
מחלקת הנוער של מכבי זה דבר מבוסס כבר עשורים. היא נעה בין טובה מאד לבינונית אבל היא תמיד מייצרת. גם מכבי השתעבדה לכסף וקצת זנחה את עקרונותיה וזה הצליח לתקופה(תקופת התארים היחידה במועדון שלא התבססה במובהק על עמוד שדרה מהנוער, למרות שתמיד היו שניים שלושה בהרכב גם הפעם).
אני חושב שאלונה מתחילה ליישם ולשפר את המחלקה(על פי דיווחים) אבל זה יקח זמן.
בדיוק לפני שנה חזיתי את הגעתם של המושאלים והפיכתם לדומיננטים והתווכחו איתי פה. זה אפילו עלה על התחזיות שלי כמו לשחק מול בש עם 7 בית ו4 זרים.
במושגי אירגון ולמרות האליפויות, בש עדיין ילד שלומד לרוץ עכשיו. וזה בסדר. נקודת הפתיחה שלה היתה כמעט אפסית. לוקח זמן לשיעורים להיקלט ולתהליכים לקרות. לוקח זמן להפנים. וזה בסדר.

שלי 13 בינואר 2019

לגמרי יואב, אבל בגלל זה היא דווקא היתה אמורה להתחיל להשקיע בנוער איך שהתחילה בבאר שבע, ולא בער לה

יואב 13 בינואר 2019

גיל,
נכון. חבר טוב עבד שם במחלקת הנוער בשנותיה הראשונות. לא משהו על פי עדותו.

גיא זהר 13 בינואר 2019

משפחת ברקת (או אלונה) קנתה את הפועל באר שבע ביולי 2007 כשהקבוצה דישדשה באמצע הליגה הלאומית וכשבמחלקת הנוער היתה שוקת שבורה. אם נסתכל על 11 שנות ניהולה (זמן די והותר לבנות מחלקת נוער ראויה) בקבוצה הבוגרת שיחקו לאורך זמן שחקן אחד בוגר המחלקה (דודזאדה) ובליגת העל משחקים (פחות או יותר) ארבעה: דודי טויטו, דן ביטון, עמית ביטון, עמראן אלקירנאווי ועוד (נניח) חמישה-שישה בליגה לאומית. מדובר ללא ספק בתפוקה עלובה (ואני לא מדבר על שחקנים מצוינים-טובים, אפילו שחקנים בינוניים המחלקה הזו לא מוציאה.

yaron 13 בינואר 2019

יכול להיות, אבל צריך להבין שכשיש לך תקציב מוגבל והמטרה היא אליפות ואירופה אתה חייב סדר עדיפויות שמקדש את הטווח הקצר.
יותר קל לעשות את זה עם +100 מיליון מאשר עם 50-60.
השאלה היא מה אתה עושה אחרי שיש אליפויות ואירופה.
אין לי מושג איך ב"ש חילקה את ההכנסות מאירופה ומה קורה שם מרגע שההישגים הגיעו.
השת"פ עם אתלטיקו מרמז שכן חושבים שם קדימה אבל זה מצריך עקביות וסבלנות.

קפטן קוקי 13 בינואר 2019

רגע רגע. המטרה הפכה לאליפות ואירופה רק איפשהו במהלך הקדנציה של אלישע לוי. אנחנו מדברים על 6 שנים אחרי שהיא נכנסה לתפקיד (וקרה די במקרה, עם החזרה של אליניב ברדה).

yaron 13 בינואר 2019

נכון אבל,
התקציב בב"ש בתקופה של לפני טרנר והאליפויות ואירופה היה סביר פלוס במקרה הטוב.
אני לא אומר שזה בסדר להזניח את האקדמיה/נוער אבל זה לא חריג כ"כ בישראל. המטרה היתה אליפות כמה שיותר מהר והיא הושגה.
לזכותם ייאמר שגם אם באיחור, כן חושבים שם נכון וקדימה. השת"פ עם אתלטיקו הוא מיזם מבורך ואני מאחל לב"ש שיצליח.

yaron 13 בינואר 2019

יואב, צדקת לגמרי לגבי התחזיות שלך בקשר למושאלים אבל קח בחשבון שגם למכבי לקח זמן לבנות (כמו שצריך) מחלקת נוער וגם במכבי שמו את הטווח המיידי לפני (לא על חשבון) הטווח הארוך.
אני מנחש שבב"ש מבינים זאת היטב וההסכם עם אתלטיקו יעיד על כך.
אם יש להם שכל (וסבלנות) חלק מהשחקנים שישוחררו בינואר ובסוף העונה יושאלו ולא יימכרו.

יואב 13 בינואר 2019

אני חושב שיורדי בנה תשתית טובה אבל היה חסר אומץ בשלב האחרון. גלזר יכול היה לשחק במכבי כבר בעונה שעברה במקום רכבת הזרים בחינם שלא תרמו דבר. וכמעט איבדנו את גלזר בגלל זה.

yaron 13 בינואר 2019

לגמרי. ייחוד על גלזר היית מאוד נחרץ בזמן אמת וצדקת.
לג'ורדי לא היה אומץ כי כל העונה וחצי האחרונות שלו היו out of sync.

כתבתי את זה לא מעט בעבר, אם יש משהו אחד עליו אני "כועס" זה הסירוב שלו להמשיך על הקווים והבאת ליטו…
ואז כן להסכים אבל "לעונת ניסיון"…
יש יותר טווח קצר מזה?
ושוב, זה מחזיר אותנו לנקודה (כתבתי על זה למטה) שבמכבי של גולדהר, לא "הכל ביזנס".

אחד העם 13 בינואר 2019

צפיתי בכתבה על מאמני ילדים ונוערמאתלטיקו מדריד שגרים עכשיו בבאר שבע ועובדים עם הגילאים הצעירים.
זה צעד מבורך מבחינתם.

קורא 13 בינואר 2019

יש כל מיני דרכים חהצליח בחיים, אלה מה שנקרא אוהד אתיקל עבודה פרוטסטנטית, אם תשתוח זרעים ותעבוד קשה תצליח בחיים. מה לעשות, המציאות מוכיחה לא פעם שזה לא ככה. אפשר לנהל מועדון כדורגל לטווח קצר ולהצליח ואפשר לטווח ארוך ולהצליח, יש כל מיני דרכי ניהול. אם יהיה לך מספיק כסף לניהול טווח קצר אז תצליח גם בשיטה הזו, אם אלונה היתה מנחיתה את מסי ורונאלדו ובייל היא היתה לוקחת אליפות גם בלי תשתיות.

חוכמת הבדיעבד היא תמיד הכי קלה, פתאום מכבי גאונים וברקת רק עושה טעויות, אבל המציאות היא לא שחור ולבן. באר שבע טעתה העונה ברכש ובעיתוי הרכש וגם בטיפול בשחקנים, אבל בסך הכל היא עדתה לאורך זמן עבודה טובה.

הנה, מכבי חיפה עם נוער מפואר לאורך שנים ותראה איך נראית הקבוצה הבוגרת…

יואב 13 בינואר 2019

שום בדיעבד. דברי מתועדים פה, בדיוק בחלון הקודם של ינואר שעיסקת קבהא עמדה על הפרק והחרידה אותי באופן אישי. לא מדובר על להצליח או לא, מדובר על ניצול המשאבים שלך בצורה מירבית. מכבי תמיד ייצרה קבאות(הוא גם עבר בנוער שלנו כמדומני). היא לא צריכה לקנות כאלה בכסף. מיטש שם 20 מיליון בשנה על הנוער בדיוק בשביל להימנע מעסקאות מופרכות כאלו.
יורדי טעה ולא מעט. וגם אלונה. וגם שחר. בסופו של דבר, זה כולה הכדורגל הישראלי בו ל11 קבוצות, אין בכלל עניין בכדור.

קורא פחות אדוק 13 בינואר 2019

אין פה שום חכמת בדיעבד , אין פה שום חכמה בכלל למעשה , רק עובדות.
מכבי מנוהלת , ב״ש קצת פחות.
רצוי לקרוא את שירשור התגובות לפני ששולפים מהמותן.

קורא 14 בינואר 2019

נורא קל להגיד מכבי מנוהלת. איפה מכבי היתה מנוהלת לפני שנה וחצי? כשג'ורדי היה עסוק בכל העניינים שבעולם חוץ מבניהול הקבוצה אחרי מות אביו? כשמאמנים פוטרו מסיבות שונות ומשונות אחרי הצלחה, כשמאמנים קיבלו גיבוי או חוסר גיבוי מסיבות לא רציונליות. נורא קל להגיד על קבוצה אחרת שהיא לא מנוהלת, אבל למיטב זכרוני, אוהדי מכבי מאוד התקשו להסתכל פה במראה של עצמם כשלא הכל הלך והתעוררו מאוד מאוחר (אם בכלל) בנוגע לכשלונות הארגון שלהם.

אני לא אומר שבאר שבע מתנהלת מדהים, אני רק מדבר על קצת צניעות.

Ollie Williams 14 בינואר 2019

ליתר דיוק הרבה מאוד אוהדים פה כולל עבדך הנאמן אמרו שהבעיות המקצועיות של מכבי בשנתיים החלשות קודמות מתחילות קודם כל במבנה ניהול לא ברור ובג'ורדי שנהיה יותר מדי "ישראלי", מתגמל על בסיס יחס אישי ולא על בסיס מקצועי, וכן לא מנסה לצאת מאזור הנוחות שלו. באליפות הראשונה של ב"ש היה מאבק צמוד כשמכבי גם משחקת בצ'מפיונס אז לא אחשיב אותה כעונה חלשה.
גיל כתב את זה לא מעט למען האמת.

אבל בשום שלב בתקופת ג'ורדי מכבי לא הייתה בכזה כאוס מנטלי, ניהולי ומקצועי.

yaron 14 בינואר 2019

קורא,
מסכים איתך שלהגיד שב"ש לא מנוהלת זאת הגזמה פרועה. נעשו בב"ש דברים לא פחות ממדהימים בשנים האחרונות.
אני אישית חושב שמכבי מנוהלת טוב יותר, אבל אני לא אובייקטיבי. בטח שלא היה במכבי בשנים האחרונות ניהול מושלם. רחוק מכך.

בלי קשר, להגיד שהאוהדים היו עדר כבשים שהתעלם או לא ראה, גם רחוק מאוד מהמציאות.
לפחות כאן בדה באזר, ובייחוד בבלוג של גיל היתה המון ביקורת וגם הרבה כעס. יותר על ההנהלה ופחות על השחקנים.

צור שפי 13 בינואר 2019

פוסט מדוייק ונשאר רק לראות, כפי שגם כתבת, אם תיראה עקומת למידה והפקת לקחים. לדעתי כדאי לבאר שבע וגם לברק שהוא יישאר. סטירה כמו שהם חוטפים השנה היא מצויינת מבחינה מקצועית למי שטעם/ טעמו עד עכשיו כמעט רק הצלחות.

חיים הצהוב 13 בינואר 2019

קל ליפול אחרי ההצלחה שהייתה לב"ש, המבחן האמיתי שלהם יהיה אם יצליחו להסיק מסקנות מהכישלון ולהבין שרוב הכישלון הוא של ההנהלה.
במכבי חיפה לעומתם לא לומדים כלום, כבר הבוקר הם יצאו שוב בהצהרות ה-אם שלהם, כמו בעונת האליפות הראשונה של גורדי גם השנה הם בטוחים שאם בלבול היה מתחיל את העונה הם היו חזק במאבק האליפות, זה נתן לי הרבה נחת לקרוא את זה, חוסר ההבנה שלהם ששחקנים כמו רז מאיר, שלומי אזולאי, ארד, נטע לביא וכו' משחקים טוב עכשיו רק בגלל שזה גארבג' טיים נותן לי סיפוק גדול.
הדבר היחיד שקשה לי איתו השבוע זה סיפור אילון אלמוג, מצד אחד 1.4 מיליון מצד שני שועה ואצילי (גם סולומון שמכבי לא רצתה לשלם 300אלף בזמנו), יש מישהו שעוקב מקרוב אחרי השחקן? עסקה טובה למכבי?

ילדיסקו 14 בינואר 2019

מעניין הסיפור של איילון אלמוג

מכירה שלו כרגע ב 1.5 מיל זה כאילו מכבי גוזרת קופון של 3 מיליון דולר על שחקן שטרם קרע זוג נעליים בליגת העל.

מצד אחד מרגיש כאילו מוותרים על ילד שיכול להיות שחקן ,
מצד שני עד שיהפוך ל שחקן שחקן בטח יעבור לאירופה (הוא נראה שחקן אירופאי במידותיו)

אז בעצם מכירה שלו בשלב כזה זה עוד פאן כלכלי שמספק מפעל הייצור שיש למכבי בנוער (השקעה שנתית של 20 מיליון שח)
זה מעניין אם כי קצת צובט

Ollie Williams 14 בינואר 2019

הסכום שהוצע עליו די מופרך ביחס לשחקן שעוד לא שיחק דקה בליגת העל.
המחלוקת כרגע מול בית"ר היא סביב אחוזים ממכירה עתידית

יניר 13 בינואר 2019

מערכת סקאוטים חכמה שמנתחת לעומק את כל נתוני השחקנים כולל מאפיני אישיות עשויה להקטין את כמות הטעויות ובכך להקטין את הצורך בבניית מחלקת נוער מפוארת. תמיד יהיו מכבי פ"ת/ בני יהודה/ הפועל חדרה/ הפועל חיפה/ אשדוד שיגדלו את השחקנים וימכרו או שיתרשלו בהחתמה על חוזים, שמהם ניתן יהיה לבנות קבוצות טובות. צריך רק כסף, מנהל מקצועי ומאמן מעולים.ואם אחרי 3 שנים מעולות נופלים קצת- לא קרה כלום

לירן 13 בינואר 2019

נראה לי שהטור הזה נכתב – כי הם לא נופלים קצת… הם מתרסקים

עידו אלון 13 בינואר 2019

באר שבע עשו טבע

Gil - Zimbabwe 13 בינואר 2019

ביום ששי ישבנו כמה חברה וביניהם היה הפיזיוטרפיסט של קבוצה מליגת העל ומאמן כושר הרבה שנים של קבוצת ליגת העל והניבחרת. שוחחנו על כדורגל. שניהם הזכירו לנו שקצת אחרי שהתפוצצה פרשת התוספים הם אמרו לנו שמעכשיו תתחיל בבאר שבע נסיגה, אמנם לא במיידי אבל זה יקרה.
אף פעם לא שיערתי כמה שזה משמעותי.

גיא זהר 13 בינואר 2019

גיל, במחילה מכבודך מה שהחבר'ה שישבו איתך אומרים הוא לשון הרע. לא מכובד בכלל. כאן לא טוויטר.

עידו 13 בינואר 2019

הליגה קצת משנה תפיסה בתקופה האחרונה, בעוד ב"ש מחפשת את עצמה עדיין. היא סיימה בתחילת השנה מסע רכש כבד שיעיק על העונות הבאות שלה (אלא אם סבע ימצא עצמו בסין תמורת המון כסף). שאר הליגה מצעירה בצעדי ענק. חשוב לציין שבניגוד למכבי, לב"ש אין המון צעירים על חוזים נמוכים שאפשר לאסוף ולנסות לבנות מהם קבוצה. זה יעלה לה, לא משנה איך.

מכבי מובילה את "מהפכת הצעירים" משלל סיבות – אבל השורה התחתונה היא שזה עובד מעל ומעבר. קבוצת ילדים מהבית שנותנת את התחת.
חיפה לא קבוצה מאוד שונה בקונספט ממכבי, השאלה האם הכישרון שם מספיק. עד כה לא נראה ככה, אבל אולי זו רק עבודת מאמן טובה יותר שנדרשת שם.
בני יהודה חיה על צעיריה כבר שנים, רק בלי יומרות ובלי הישגים של ממש.
בית"ר קבוצה מבוגרת שבדמות הבעלים שלה מחפשת "סטרט-אפ"ים ביוקר להשקעה. זו גישה מוזרה, אבל חוגג משקיע בהמון דברים, ואני מאמין שהוא ימשיך במגמה הזו שלו.
מעניין כמה יצליח להן המהלך הזה. חסר כישרון בליגה בשנים האחרונות, ואולי באמת הגיע הזמן להצערה. מצד שני, למכבי יש מאמן שאין לאחרות, והצלחה שלהן בעונות הבאות תאיר את ההצלחה שלו העונה בצורה טובה יותר.
אולי באמת כל מה שצריך פה לאליפות זה קבוצת זאבים רעבים.

yaron 13 בינואר 2019

אפשר להשוות למכבי ולנתח ולמצא לא מעט טעויות, אבל לדעתי, מעל הכל ההתפרקות נובעת מהיחס לשחקנים.
סאגת חיימוב על כל נספחיה.
ייבוש בן שהר וחנן ממן (לדעתי משיקולי אגו).
יש עוד הרבה…
שנים בכינו על ראדי ובדיעבד זאת אכן היתה טעות, אבל במשך שלוש שנים שהלך פחות טוב מעולם לא איבדנו את חדר ההלבשה.
כששחקן מבין "שהכל ביזנס" הוא מתנהג בהתאם. בטח בעונות קשות כשחרב השיחרור מרחפת מעל חצי קבוצה.
אז נכון, זה ביזנס, לפעמים אכזרי, לפעמים אכזרי מאוד (חואן פאבלו לדוגמא), ועדיין, זה לא "הכל" ביזנס, יש דרך ויש דרך.
גם במככבי חיפה למדו את זה בדרך הקשה והבינו שאי אפשר להחזיק "קבוצת מנודים".

שלי 13 בינואר 2019

מסכים שיש לזה חלק ניכר בבעיה, ולדעתי זה מגיע מלמעלה

yaron 13 בינואר 2019

אין ספק, אבל גם לאגו של בכר חלק משמעותי.
מאוהב במודל "האין כוכבים" או, "אני הכוכב האמיתי". לא נתן לבוזגלו, לא לשהר, אפילו לא לברדה…
הישראלי היחיד שקיבל ממנו מעמד הוא מליקסון.
עם אוגו וואקמה היה לו קצת יותר קל לשחרר.

Dr.van nostrand 13 בינואר 2019

כשהליגה לא אחלה, הכל לא אחלה.
לא הכדורגל, לא המשחקים, לא הקבוצות ולא העניין לכתוב או לקרוא. זו המציאות.

ב"ש בראש של מנוחה לאחר כמה עונות אינטנסיביות במיוחד.
לעונה הזאת ייקחו את מקום שני או שלישי וינסו לקחת את הגביע.
שנה הבאה כבר יחזרו עם רצון מחודש להתחרות על מקום ראשון בליגה כשהנקודות בטבלה מתאפסות.

עד אז כולנו יכולים לישון שנת חורף טובה.

חיים הצהוב 13 בינואר 2019

רצון זה נחמד מאוד אבל כרגע אין בבאר שבע קבוצת לכדורגל לשנה הבאה , מנוחה או לא מנוחה אסור לקבוצה שלקחה 3 אליפויות להיראות ככה וזה שהיא נראית ככה זה בגלל ניהול שהתאהב בהצלחה שלו ולא השכיל להבין שחלק גדול מאוד מזה היה מזל

yaron 13 בינואר 2019

או לחילופין, שחלק גדול מזה היה השחקנים :-)

אבנר משער 2 (206) 13 בינואר 2019

נכון מאוד גיל (וגם הקורא המתמיד וכנראה גם גיל זימבבואה).
רק עוד נקודה קטנה.
יש תחושה שמועדון באר שבע מתנהג כאילו "מגיע לנו".
"אנחנו מהפריפריה, אנחנו חברתיים, כשמצליחים אנחנו גאונים , וכשלא מצליחים אז אתם לא בסדר כי מגיע לנו.
אנחנו המאמי הלאומית.
אגב, אנחנו מתנהגים בשקיפות מלאה.
הכל בסדר גמור הבעיה היא בתוצאות.
אנחנו בעטנו לקורה והם בעטו פנימה…"
אני מקווה שבכר אכן חושב את מה שהוא אומר בסוף המשחקים. זה יגרום לו לחזור על הטעויות.

השמן 13 בינואר 2019

האמת שההתרסקות של ב"ש הופכת להיות ממש מרתקת לאור העובדה שאין מאבק אליפות השנה. עלו פה כמה נקודות שהסכמתי איתם, וכמה שפחות. אלו המחשבות שלי:
1. לאורך השנים האחרונות, הנושא המנטלי נתפס אחרת בין מכבי לב"ש. בעוד שבמכבי מתייחסים לשחקנים כאל מקצוענים שבאים כל יום לעבודה ותפקידם לתת את הכול על המגרש לא משנה מה. בבאר שבע היה המון התייחסות לעניינים מנטליים. היה יועץ מנטלי, מחנות אימונים להרפיית הלחץ, ציוצים חוזרים מצד שלל גורמים במועדון על "משפחה", דיאלוג מתמשך עם הקהל לגבי מחאות כלפי שחקן מסוים, ברק בכר והמסרים שהוא בוחר להעביר בכל ריאיון (כמה מחמאות הוא קיבל על המסר המרהיב באנגלית לפטר בוס) ועוד ועוד. היה נדמה שזה מאוד עובד להם. פעם אחר פעם הקבוצה עמדה במבחנים מרשימים. באליפות הראשונה, בסאן סירו, בסאותהמפטון, באליפות השלישית. אבל היחס בין ההתרוממות שהכול הולך לקריסה שדברים משתבשים הוא ישר. כשהכול הולך זה היה עוצמתי. כש"המשפחה" מתפרקת אז אין עמוד שדרה של קבוצה מקצוענית כמו שהיה במכבי בשנתיים האחרונות והם נראים כמו חיפה. לי מחיאות הכפיים מהקהל בסוף עוד הפסד מביך (בו רואים בבירור שהשחקנים נותנים את התחת רק בצד אחד של המגרש) כבר לא נראות רומנטיות אלא מנותקות. כשהאוהדים של מכבי תלו שלט מאיים אחרי בושת טרנר ("אם לא תתעוררו, נעיר אתכם") הצדקתי את זה, כי הרגשתי שלאחר כל פיאסקו וידיגאל, הברזילאים, ג'ורדי כמאמן והרכש הכושל שלו, קשה לצפות מהקהל לשמור על איפוק, כי המועדון מתנהל ממקום של אגו ושכונה ולא ממקום מקצועני ונקי כמו שהיה. ברגע שנעשה השינוי בגישה, וחזרנו למקצוענות נטו עם החילוף בצוות המקצועי, הכל נראה אחרת.
2. "המשפחה" התפרקה, כצפוי, משיקולי אגו ויהירות. פה כבר אפשר לראות קווים מקבילים למה שקרה לג'ורדי. נאמנות מוגזמת לשחקנים מסוימים, האמונה ששחקן יעלה את רמתו רק בגלל שהוא מגיע לב"ש. אחד הדברים שבכר (ורבים לפניו, כולל ג'ורדי) לא הבין זה שיובל שבתאי לא בישל את הגול בסאותהמפטון רק בגלל שבכר מאמן גדול, או בגלל שהפועל ב"ש ארגון מעולה. קבוצת ספורט מוצלחת ובוודאי פנומנלית כמו שב"ש הייתה בתקופה ההיא, היא תמיד שלם שגדול מסך חלקיה. תמיד בתקופה הזו תהיה תחושה שכל מטאטא יורה ושאי אפשר לטעות. זה מעבר לביצועים של שחקן/מאמן/מנהל מקצועי – זה היופי שבספורט, והתחושה הכי טובה של כל אוהד. אבל זה זמני, ותמיד חולף, ולא ניתן לשחזור ללא בניה מחדש.
3. ואז, כשרואים שדברים כבר לא מתקתקים כמו שעון שווייצרי, מה עושים? ב"ש בחרה במהפכה. קרה מאוד (חיימוב, שהר, איינבינדר) – ברוטלית אפילו. אחרי שמכרת לכולם שאתה משפחה, ככה מתנהגים? במו ידם הם פרמו את חדר ההלבשה שלהם. ג'ורדי חתך את חואן פאבלו רגע אחרי שהוא שכב על הדשא בדמעות אחרי שהשיג את מה שהגדיר בריאיון זמן קצר קודם כחלומו הספורטיבי (התמונה הזו לא יוצאת לי מהראש גם כמה שנים אחר כך). אבל עשה את זה באופן נקי ומלא קלאס (עד כמה שאפשר). כל שחקן שעזב את מכבי בשנים הללו (כולל ראדי) נפרד במלים יפות ועם הרבה כבוד. בב"ש עפים לכלוכים באופן בלתי פוסק. אז בהתחלה אפשר להאשים את בוזגלו, ודודזאדה בחר בעצמו לחזור למכבי, ושטקוס באמת יותר טוב מחיימוב, ונאווקמה רצה לעזוב ואנחנו לא מוכנים לשלם כל כך הרבה, אבל בסוף הדרך יש לך חדר הלבשה שכבר לא מוכן לתת את התחת בשביל המועדון, כי הוא יודע שהוא יכול למצוא את עצמו בבית"ר בשביל איזה כוכב חדש.
4. ועוד נקודה, שקשורה להתמודדות עם משברים ולנושא המהפכה. שימו לב כמה שחקנים שג'ורדי בחר להביא למכבי אחרי אובדן האליפות מהווים חלק אינטגרלי ומעלה באליפות המסתמנת: ראיקוביץ', ייני (בחר להחזיר), דסה, דודזאדה (שמנספורד בחר להחזיר), פרץ (בחר להשאיר), ריקן, גולסה, אצילי, עטר (בחר להחזיר), שוינפלד. לצידם כל הצעירים שדאגנו לשמר בקבוצות הבת – זו האליפות. אפואדו, סבוריט וכו' זה רק השלמות. בב"ש לעומת זאת איזה שחקן רכש מוגדר כהצלחה מאז מיגל ויטור (שלא תורם כלום כבר שנתיים אבל ניחא)? איינבינדר – נזרק, פקהארט – נזרק, קורהוט – נזרק, ממן- כנראה נזרק. ואלו רק שחקנים שבשלב זה או אחר תרמו תרומה ממשית לקבוצה. התנהלות כזו לא מאפשרת בניית קבוצה מחדש, דבר שהיה ברור שצריך עוד מהעונה שעברה, שהאליפות בה מיסכה, כמו שגיל ציין, הרבה מהבעיות. שוב, הדרך של ג'ורדי, שלא האמין במהפכות גדולות אולי לא הביאה לנו אליפות, אבל בפירוש השאירה אותנו על רף גבוה הרבה יותר ממה שב"ש מפגינה השנה. ואם זה יימשך, ויסתיים ללא השתתפות אירופאית, זה יהיה בור גדול מאוד לאור החוזים ארוכי הטווח שחתומים עליהם

יואב 13 בינואר 2019

השמן, יפה כתבת.

גיא זהר 13 בינואר 2019

השמן, מסכים עם הרוב, פרט לתגובת הקהל. יש רבה רטינות כנגד רבים מהשחקנים והקבוצה כמכלול.

השמן 13 בינואר 2019

מקבל. אתה בוודאי מחובר יותר ממני.
אגב, יש בזה זווית נוספת. לתחושתי בכר מקפיד במיוחד להיות שם ראשון להודות לקהל לאחר ההפסדים האחרונים- לא אהבתי את זה, מתחנף מידי.

גיא זהר 14 בינואר 2019

יכול להיות. היתה לו גם תנועת ביטול כלפי אנשים בקהל ששרקו לו בוז. הוא הולך על חבל דק ולא צריך ליצור לעצמו חזית עם הקהל. גם התגובות שלו לתקשורת לא מחוברות למציאות אבל בכלל לא מופנות אליה אלא מתקשרות עם השחקנים.

לירן 13 בינואר 2019

יפה כתבת. וואלה , לא שמתי לב למה שרשמת בסעיף 4 עד שרשמת… נכון מאוד

Lord Anthony 13 בינואר 2019

אני לא חושב שיש שינוי משמעותי באופן שבו הפועל ב"ש מנוהלת העונה לעותן האופן שבו היא נוהלה בשנים היותר טובות שלה, פשוט העצימות עלתה.
ב"ש התנהלה על בסיס הימורים, שבאותה מידה שהצליחו יכלו להיכשל, ואכן בשנתיים האחורנות הם גם התחילו להכשל, רק שכמו שקורה הרבה למהמרים נוספו אליהם עוד כמה הימורים כושלים.
אם מסתכלים על הסגל של ב"ש בשתי האליפויות הראשונות שלהם רואים את בוזגלו – שחקן ששרף את עצמו בליגת העל וגם לא הצליח יתר על המידה בבלגיה, ברדה בסוף הקריירה שלו ו-ויטור שחקן עם היסטוריית פציעות שעל בסיסה הוא מצא את עצמו בליגת העל ולא בליגה טובה יותר.
ההימור של ב"ש הצליח לשתיים – שלוש עונות, ועם כמה חיזוקים נקודתיים ומוצלחים נדמה היה שבאמת עלו שם על משהו, אבל בשלב מסויים כל ההימורים האלו החלו להיכשל אחד אחרי השני. הבעיה היתה שבגלל ההצלחה של ההימורים האלו בב"ש המשיכו להמר וזה רק הרע את מצבם, בייחוד שכאחוז ההצלחות שלהם בהימורים האלו הוא כמעט אפסי.
בקזינו הבית תמיד זוכה, וגם בב"ש לומדים עכשיו (או לכל הפחות צריכים ללמוד עכשיו) שהיא תהמר מספיק זמן בסוף תצא בלי המכנסיים שלך.

Srtest - ארטסט 14 בינואר 2019

יפה איך שאתה אומר הימורים כאילו לא יכול להיות שהיה שם תהליך מסודר בבחירתם זה משהו שרק ג'ורדי ניחן בו (עד ש"איבד את זה").

Srtest - ארטסט 13 בינואר 2019

https://hazavit.co.il/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%93%D7%99-%D7%9B%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%9C-%D7%A1%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%99%D7%9D/

"ששת מדורי הסנוביזם של אוהדי הכדורגל"
"כשהולך ממש טוב, לא פעם ולא פעמיים הם אוהבים להתעסק במה הקבוצות האחרות, הנחותות והמסכנות, עושות לא בסדר – גם מתוך יהירות וזלזול, וגם מתוך שעמום כשהאליפות הולכת קל מדי (תופעה שנצפתה לאחרונה אצל אוהד מכבי ת”א הקרוב לביתכם). אוהדים אלה גם לא מעט פעמים יחוו תיסכול מכך שהקבוצה שלהם לא זוכה לפירגון מאוהדי קבוצות אחרות."

אחד העם 13 בינואר 2019

ברצוני להדגיש נקודה שנדחקה לקרן זוית במאמר ובדיון המלווה.
על פי נתונים שהתפרסמו בשבוע שעבר, הכנסות הפועל ב"ש בשנת 2016/17 עמדו על כ86 מלש"ח. השנה הסתיימה בגרעון של 2.6 מלש"ח. לא נורא, לכאורה. אלא מאי? ההכנסות מאירופה (מנויים, מענקי אופ"א וחסויות)) עמדו על יותר מ 30 מלש"ח. (וזאת היתה עונת השיא שלהם באירופה, עם מעידה על סף שלב הבתים באלופות ועונה אירופית מוצלחת)
התקציב שהוגש לעונה זו עומד על 95 מלש"ח. סביר להניח שהרכישות המבוהלות במהלכה יגרמו לחריגה ממנו. בהנחה שאין שינוי ניכר בהכנסות ממנויים, חסויות וזכויות שידור בארץ, פוטנציאל ההכנסות הכולל בארץ הוא 50-60 מלש"ח. העונה האירופית השנה לא היתה מזהירה, דבר שיבורא לידי ביטוי בהכנסות. אריתמטיקה פשוטה תצביע על גרעון של עשרות מלש"ח.
עכשיו צאו ולמדו מה יקרה אם הקבוצה ממשיכה באותה רמת ביצוע ומסיימת את העונה בלי כרטיס לאירופה? איך יראה התקציב אז. (רמז- בעונת האליפות הראשונה שלהם, עמד התקציב על 48 מלש"ח)
בזהירות הראויה, אומר כי במבט מרחוק, על סמך הנתונים הללו (נתוני התקציבים , הגרעון, ומרכיב אירופה מהעיתונות) כי ההתנהלות הכספית רחוקה מלהיות שמרנית, בכל הקשור לתחזית ההכנסות. גם אם משפחת ברקת החליטה לתרום נתח נכבד מרווחיהם מצ'ק פוינט למועדון, הם עלולים להגיע לעמדת התנגשות עם אופ"א והפייר פליי.

גיא זהר 14 בינואר 2019

הנתונים שהתפרסמו בוואן מתייחסים ל2017 כשנה קלנדרית ועל בסיסם (בסלט אופיינ י נערך חישוב משוער של תקציב 2017/18. עונת השיא באירופה (שהכנסות רק ממנה היו קרוב ל40 מלש"ח) היתה 16/17 ולפי הפרסומים לגביה הסתיימה ברווח של 16 מלש"ח.

אחד העם 14 בינואר 2019

ייתכן ואתה צודק, לכן גם הייתי זהיר וציינתי מקורות. מה שבכל מקרה בולט לעיין זה הפער הגדול בין התקציב השנתי לפוטנציאל ההכנסות בארץ. אי העפלה לאירופה, או אפילו העפלה ונשירה בשלבים המוקדמים, שנתיים ברציפות, עלולה להיות מכה קשה מאוד למועדון, הן בגרעון והן בהיבט הפייר פליי

גיא זהר 14 בינואר 2019

פייר פליי (ע"ע אינטר) רלוונטי רק להשתתפות באירופה. מ20/21 נטרפים הקלפים כי הקבוצות הישראליות (במצב הנוכחי כשהליגה הדרדרה למקום 24-25) ישתתפו (פרט לאלופה) במפעל שלישי שיתחיל אז שרמת האטרקטיביות שלו (ומעריך שגם רמת המענקים) נמוכה. מעריך שכבר מהשנה הבאה (ויש כאן משחק גם עם בכר שהשכר שלו אולי הכי גבוה בקבוצה אחרי שהר) התקציב יחתך דרסטית לאזור ה50-60 (לא בהכרח דבר רע, יש שלב שבו חל חוק התמורה השולית הפוחתת על תקציבי קבוצות בארץ).

ויקטור מורוז 14 בינואר 2019

אז איך מציגים הכנסות של 30 מיליון (לפי מה שכתב אחד העם)? הרי בעונה זו הקבוצה זכתה ב- 4 נק' בשלב הבתים וסיימה אחרונה (כמו מכבי, ד"א).

גיא זהר 14 בינואר 2019

פלייאוף אלופות 2.6 מליון יורו, עלייה לבתים 2 מליון יורו, הכנסות ממשחקי הבית באירופה עוד מליון יורו, פרסום, טלוויזיה, 4 נקודות בבתים עוד מליון יורו. כבר הגענו ל6.6 מליון לא רחוק מ-30 מלשח.

ממן 14 בינואר 2019

פוסט מעולה. תודה.
טעות גדולה לדעתי של ב"ש היא הניסיון להצטייר כאימפריה שלא נופלת מאחותה הצפונבונית. כשקבוצות בעלות מסורת של עוצמה מתרסקות ההתרסקות היא הדרגתית ובד"כ ארוכה עם המון הזדמנויות צמיחה מפני שהתרבות הארגונית מובנית להצלחה.
ב"ש לא שם, ואם היא תדמיין שהישועה פשוט תמצא לה מקניית עוד ועוד כוכבי על ולא מתוך חשיבה ארגונית לטווח ארוך היא תתרסק בעוצמה (כפי שכבר). אני לא יודע אם לעוד 40 שנה במדבר, תלוי כמה יסבלו הבעלים, אבל זה יכאב מאוד

יואב 14 בינואר 2019

ממן, אז מה היית מציע להם? איזה שינוי בש יכוחה לעשות כשלא כולל קניות או מכירות?

גיא זהר 14 בינואר 2019

מעריך (ואנחנו רואים את זה מעסקאות שועה ואלמוג) שלא יהיו יותר קניות בסכומים הזויים יותר (אלא אם סבע ימכר לסין). קבוצה שלא מוציאה מספיק שחקנים ראויים ממחלקת הנוער חייבת לבנות את עצמה על כוחות מבחוץ. מקווה שהטרפת תרגע.

אחד העם 14 בינואר 2019

גיא אני חושב שהחיבור עם אתלטיקו ועבודה נכונה עם נוער, בפריסה של כל צפון הנגב, תניב תוצאות בטווח הרחוק.
ההתנהלות, לעניות טעמי, היתה מאוד הרפתקנית מבחינת ההוצאות. לא עד כדי כבירי, אבל חגגו שם לא פחות מחוגג.
נדמה לי שישלמו על זה בשנים הקרובות. זו לא תהיה מכה קלה בכנף, כמו במקרה של מכבי

גיא זהר 14 בינואר 2019

חוגג כרגע בעיקר מקשקש. כל השחקנים פרט להוא מקריית שמונה ופלומיין בהעברה חופשית. לגבי ב"ש, מסכים שהית התנהלות מוטעית, אבל באף עונה (פרט לנוכחית שהיו כנראה עודפי כספים) לא הזרימו יותר מ25 מליון שקל (לא מעט אבל בטח לא כבירי, גולהאר או שחר). גם על הכספים האלו יש מצב שיש החזרי מס. משפחת ברקת לא יומיים בתחום ותעשה את הצעדים המתחייבים. להלחם על האליפות אפשר גם בתקציב של 50 מלש"ח.

יואב 14 בינואר 2019

גיא,
גם מיטש לא יומיים בתחום. אין סנריו שמשפחת ברקת לא מוציאה מכיסה העונה עשרות מיליונים. תקציב 50 מיליון כללי? זה בערך 20 , 25 מיליון שכר. נראה לי שכבר עכשיו אתה מחוייב לכמעט כפליים. ועוד לא דיברנו על שינויים מתבקשים.

גיא זהר 14 בינואר 2019

גולדהאר הוציא הרבה יותר מ40 מלשח בשנה (הכנסות עצמיות של מכבי 80 מלש"ח?, כולל הפינגווין בלי אירופה ובלי שמכרתם כלום השנה אולי 50 וזה כי אני נדיב). מעריך שמשפחת ברקת הוציאה השנה (אחרי שהשתמשה בעודפים) כ30 מלשח. בשנה הבאה יגמרו הפיצויים על החוזה הכבדים וינסו להשתחרר מעוד אחרים. התקציב (ובתוכו שכר השחקנים להערכתי יחתך דרסטית).

יואב 15 בינואר 2019

לא הבנתי על מה הגבת. ההכנסות של בש הם אולי 40 וההוצאות קרובות למאה.

גיא זהר 15 בינואר 2019

היו לבש עודפים מלפני שנתיים,של כ20 מלשח, לכן ההוצאות בסביבות 30 מלשח.

אחד העם 14 בינואר 2019

גולהאר הזרים 10 מיליון דולר בשנה. לא משהו שגרם התקפי חרדה למנהל הבנק שלו. אל תשכח שהוא הקציב הון עתק לנוער שלו. (השקעה באמצעי ייצור, לא הצריכה שוטפת). התחיל מ14 מלש״חועכשיו כמדומני 20. הגרעון הזה היה נחתך ביותר מחצי, לו המיור הנצחי היה בונה את בלומפילד לפני עשור.
ב״ש תחליף חומרי גלם יקרים בזולים (כי אין לה נוער ואין לה מושאלים חוץ מאלקרנאווי), זה לא ממש מתכון לשיפור . נחיה ונראה, אמר העיוור ועלה לגרדום…

אופיר ממן 14 בינואר 2019

יואב, אתה כבר קורא שמועות על 'אלונה כבר לא בטוחה בבכר' וכאלו אז א. החתמה של בכר לטווח ארוך או לכל הפחות מסר ברור וחד מצד הבעלים שיש לו את כל התמיכה. הדבר השני שהייתי עושה – הגדרה מחדש של היעדים. עכשיו הם בטירוף סביב סיום בפליאוף העליון כדי להגיע לאירופה, שוב הצבה של מטרה לטווח הקצרה שיכולה להיות גם הזמנה של כישלון (אני לאמדבר על הפליאוף העליון אלא על הגעה לאירופה). נכון שצריך ביצים כדי להגיד לאוהדים 'האנומליה היא לא העונה הזו אלא 3 האליפויות שלקחנו' אבל המטרות צריכות להיות חזרה לכדורגל אטרקטיבי, רכישה של שחקנים שמתאימים לפרופיל המועדון ולא לכל מה שזז, וטיפוח שחקני בית.

יואב 14 בינואר 2019

אוקיי. לא ידעתי שאלונה פתאום לא כל כך בטוחה בבכר. אם זה נכון, בעיני זה עולב רציני.
מסכים איתך.

טרנטה 14 בינואר 2019

מקצועית באר שבע במשבר גדול ושום דיע סבע או האסלבנק לא יכולים להוציא אותה מהבור. אין לה הגנה ואין לה קישור שיעזור להגנה.
בשנה שעברה בכר עוד איכשהו הצליח לסחוב אותם ולקחת אליפות על חשבון הרפיסות שלנו אבל השנה הם כל כך גרועים ולמולם הנמסיס (בעיניהם) נותן עונת שיא. הפער בין הציפיות (ליגת אלופות ואליפות) למציאות (הדחה מוקדמת וקרב על הפלייאוף העליון) מטריף שם את המערכת. בכל קלוז אפ על בכר נראה כאילו הוא עומד להתפוצץ וכל ראיון אחרי משחק הוא מדבר שטויות בקצב. המדיה – זו שהיללה ושיבחה אותם לא מרחמת (כמובן. מה חשבו שם?) ולא רחוק היום בו גם בכר ואלונה לא יהיו חסינים. הם כבר במדרון החלקלק רק שלא מודים בזה.
לי נשאר רק לקוות ששיר צדק שהבנתי שנזרק משם כמו כלב אחרי שנשכב על הגדר בשביל אלונה יפתח את הפה ואז שום סכר לא יוכל לעצור את כמות הרפש שתישפך משם.

גיא זהר 15 בינואר 2019

שיר צדק לא נזרק אלא ביקש לעזוב והוא לא נשכב על שום גדר. על השאר אפשר לדון.

יובל 16 בינואר 2019

שיר צדק יפתח את הפה ( אם בכלל ) רק אחרי שיפרוש כי אם הוא יספר את מה שהוא יודע ( ואין ספק שהרבה עוד לא סופר בפרשה הזו ) הוא יסיים את הקריירה לעצמו בו-ברגע. בינתיים הוא עוד איכשהו יכול ליהנות מהספק ולמצוא מקום באיזו קבוצת בית של ב"ש כמו אשדוד. לא נשכב על הגדר אלק. ההתנהגות שלו מזכירה לי את בוזי הרצוג והשתיקה שלו בחקירות ברק.

אם מישהו באמת חושב שהאליפויות של ב"ש היו כשרות וספורטיביות, אני מציע לו להביט על שיר צדק וההתדרדרות המקצועית שלו
משחקן נבחרת לשחקן ברמה של סגל הפועל מרמורק ברגע שהפסיק לקחת סמים. בסופו של דבר, האמת לגבי כל זה תצא לאור.

יובל 17 בינואר 2019

נראה לי שאני צריך לנבא את המספרים בלוטו… הרמזים של שני הצדדים לא ממש מותירים מקום לספק.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5448432,00.html

Ollie Williams 17 בינואר 2019

אני חושב שאתה הולך קצת רחוק מדי עם ענייני הסימום, אבל כך או כך התגובה של ב"ש די מביכה במקרה הזה.
לא מחזיק ממנה אמינה יותר מדי, הרי גם בתחילת הפרשה עם צדק הם אמרו שלא היה ולא נברא והם יוכיחו שכולם חפים מפשע….
כנראה שגם שיר צדק 100% צדיק בכל הסיפור הזה, זה אף פעם לא חד כווני

אני מנחש שבסוף הוא ביקש להשתחרר אבל שמיררו לו את החיים בדרך כדי לגרום לזה לקרות – הרבה מעבר ללייבש אותו על הספסל

Comments closed