נצחון על חדרה

עונה של מכביזם אמיתי, כזה שלא מתרכז במה יגידו, אלא במה נכון לעשות.

מתחיל להרגיש לי מעט מיותר לנתח כל משחק כאילו הוא עומד בפני עצמו. אז כן, אתמול שיחקנו מאוד אבל מאוד בינוני בחצי השני, דור מיכה ערך קליניקה למתקדמים בבישול, ז'איר הראה שהוא לא קורץ מהחומר שמפשיר מהר מההקפאה על הספסל, וגם נזכרתי קצת בכך שהיו פרשנים בתחילת העונה שפקפקו בסאבוריט וטענו שהוא שחקן בינוני מאוד, הלוואי עלינו שחקנים בינוניים כאלה בכל זר שנביא.

העונה הזאת איננה רצף תמונות, אלא סרט משובח של פליני. הובלת הליגה ב21 הפרש היא זאת שראויה להתייחסות, ולא המשחק מול המועמדת להיות קבוצת הבת הבכירה שלנו, הפועל חדרה. קודם כל, מקבוצת בת הייתי מצפה למעט יותר שמירה על הרגליים של שחקנינו, אבל ניחא. ועכשיו לבשורה האמיתית. רבים מאוהדי מכבי כבר מתעסקים בבחינת הסיכויים שלנו להגיע לשלב הבתים בליגת האלופות שנה הבאה, וזאת עוד לפני שהבטחנו רשמית את האליפות השנה. ביוגה ובקראטה אנחנו לומדים על הבעייתיות בלחיות את העתיד מבלי להבין שאנחנו חיים בהווה, לכן אני כאן, להחזיר אותכם להווה הנהדר שלנו, והפעם אעסוק גם קצת בעבר הקרוב.

אנחנו מובילים את הליגה ב21 הפרש כאשר יש לנו למעשה שני זרים בולטים שתורמים באופן קבוע, סאבוריט וראיקו. רבים מדברים על הכסף של מיטש, מעטים מדברים על הסבלנות שלו, הראייה שלו לטווח ארוך, היכולת שלו להתמקד בחשוב ולזנוח את המיותר. אז בואו שניה נראה על מה מדובר. אנחנו מובילים את הליגה ב21 הפרש כאשר המגן הימני שלנו הוא מאור קנדיל, שחקן מצוין אבל כזה שנרכש בתמורה לשחקנים שלנו, ואינני בטוח כלל שהוא מרוויח הרבה יותר מדור אלו למשל, או בן ביטון. בלם אחד שהוא יציב בהרכב הוא שחר פיבן, בלמה של אשדוד בעונה שעברה, גם לא מהבלמים היקרים בליגה. ארז בלפר סיפר לי לאחרונה שבן מנספורד אמר על פיבן עוד כשזה היה באשדוד, שפיבן יתפתח להיות הבלם הטוב בליגה, ומה שבולט במכבי השנה הוא הנכונות לקחת סיכונים על שחקנים צעירים תוך הסתכלות על הפוטנציאל שלהם, ולא תוך הסתכלות על המגרעות שלהם. שחר פיבן זו דוגמה נפלאה כך שמכבי נהייתה משקיעת ערך לאחר שבתקופת ג'ורדי היא היתה סוחרת לטווח קצר.

אם נשלים את חוליית ההגנה שלנו עם שרן, סאבוריט וראיקו, נקבל חוליית הגנה שמעטים בתחילת העונה היו מהמרים עליה שתהיה הטובה ביותר בליגה, ובטח שלא היו מהמרים עליה כהגנה שתספוג שערים בקצב שנתי השואף לחצי גול במשחק.

בקישור דן גלזר וברסקי משחקים נתח משמעותי מהדקות, גם הם אינם מהשחקנים היקרים בליגה. דור פרץ הוא יהלום שעדיין לא לוטש במלואו, וכזה שרק לפני שנה נחשב לשחקן רך שלא יגשים לעולם את הפוטנציאל הטמון ברגליו. ברוב ההרכבים שלנו אנחנו נסמכים על תשעה ישראלים, על זר שהובא חינם אין כסף, ושוער שנחשב לפאנץ' ליין של בדיחות הטוב ביותר בעולם לגילו. אז כן, בפוליטיקה אמרו זה הכסף אדיוט, אבל במקרה הספציפי של העונה הזאת, זה ממש לא הכסף אלא המבנה.

*

רבים חושבים שהטעות הגדולה ביותר של מיטש היתה להשאיר את ג'ורדי שנתיים יותר מדי. אבל מיטש גולדהאר איננו רואה עונות, הוא רואה מועדון. בעוד שהפועל באר שבע מלמדת אותנו העונה את הסכנות בלמחוק מהר מדי את כל מה שנעשה עד עכשיו כדי להציל משהו מיידי, מיטש מעדיף כבעלים לקחת את הזמן, ולא לנסות לסובב את הספינה על המטבע, שכן הסיכון שהספינה הכבדה תאבד את היציבות ותטבע הוא סיכון גדול מיד, תשאלו את אלונה ברקת.

לדעתי מיטש גולדהאר ואנגלידיס למעשה תכננו להפרד מג'ורדי בסוף העונה החמישית לתקופתו, אבל אז קרה להם ליטו. יותר נכון, בקבוצה נוצרה קונסטלציה בלתי אפשרית, היה אפשר למחוק את כל מה שהיה במכבי בחמש שנות ג'ורדי, ולנסות לארגן מבנה חדש לחלוטין בשלושה שבועות, שכן ברור היה שהמשכיות באמצעות מאמן לא תהיה. מכבי בחרה אחרת, היא נתנה לג'ורדי לסיים את תקופתו בעמדת המאמן שאכן לא היתה תפורה למידותיו, ובאותו זמן הביאה את בן מנספורד כדי שזה יחזק את המבנה במקומות בהם הוא היה חלש, ויוסיף עליו קומות של השקעת ערך שלא היו במבנה קודם לכן.

בן מנספורד לא בזבז זמן בשנת ההכנה שהיתה לו, הוא לא התעסק בהחתמות המידיות, הוא לא הפריע לג'ורדי להתעסק בעונה הקודמת, והיה מרוכז כל כולו בעונות הבאות. הוא צפה ביותר משחקי ליגה בישראל מעכברי הכדורגל הגדולים ביותר כאן, אפילו יותר מאיה שורק. הוא זה שהחליט שפיבן הוא פוטנציאל הרכב במכבי, דבר שאיש מלבדו לא חשב בעונה שעברה. הוא זה שראה במאור קנדיל את הפוטנציאל הנכון להחליף את אלי דסה במידה וזה לא יגיע לסיכום ארוך טווח במועדון. הוא גם זה שלא העדיף שחקנים מעט "מוכחים" יותר כמו קבהא, שיימן, ואחרים, אלא העדיף את החומר המקומי כמו ברסקי, גלזר, יונתן כהן וחוזז, החומר המוכר שהפוטנציאל שלו ידוע, והמגרעות שלו מוכרות גם הן, אך מגרעות ניתן לתקן.

כך נוהג מועדון בעל מבנה חזק. לא מקבלים החלטות עם טווח ראיה של הסיבוב הקרוב, אלא מחלקים סמכויות. המנהל עוסק בטווח הבינוני והארוך, המאמן בטווח המיידי. המועדון מבין שיש לו DNA ולא חושב שניתן למחוק הכל ולהתחיל מחדש, כי הסיכוי לפול גדול בהרבה מהסיכוי להציל עונה ספציפית. מיטש התמהמה בבחירת מנספורד ו"הפסיד" עונה של ריק בין מרטין ביין שבכלל בנה את המועדון שיווקית, ובין ההבאה של בן מנספורד, אבל בראייתו של מיטש, עדיף להביא את האדם המושלם לתפקיד, ועוד חשוב מכך, להגדיר נכון את התפקיד, מאשר לקחת אליפות לאחר שהפסדת אותה. הוא כמובן לא הקריב אליפות, אלא הקריב משהו שבעיני כל בעלים צריך להיות מוכן להקריב, הוא הקריב מראית עין של נכונות לעשות הכל כדי לקחת אליפות, ובתמורה קיבל מבנה חזק בהרבה, כזה שעשוי להביא למכבי הרבה יותר אליפויות בשנים הקרובות, וגם הרבה יותר הישגים.

*

זאת העונה המושלמת של המכביזם האמיתי. רבים חושבים שמכביזם זה לנצח כל משחק, אבל המכביזם האמיתי הוא להתרכז רק במה שמאפשר את הנצחון, ולא להתרכז במה שיראה טוב. במועדון הכדורסל של מכבי, בבאר שבע, בחיפה, ראינו מה קורה לקבוצות שמתעסקות במה יגידו.

עניין של מסורת
התיקו עם ברנלי

57 Comments

עדי 29 בינואר 2019

הכל אמת.
בן מנספורד הוא ה Unsung hero הכי גדול של העונה.

ניב 29 בינואר 2019

תודה גיל תענוג,
מקווה שזה לא רציונליזציה בדיעבד, מצד שני רק אתה צפית לכזאת עונה.
אני נקרע בין הרצון שהעונה תגמר כבר ומכבי יוכרזו לאלופים לבין ההבנה שעונה כזאת לא תהיה והיא יוצאת דופן ברמה היסטורית (מתבאס על הילדים שלי שחווים סטנדרטים לא אפשריים של הצלחת קבוצה אהודה)

אריק האחר 29 בינואר 2019

יוצא מהכלל ,כל מילה .
מעל יובל שנים אוהד מכבי.
זאת הקבוצה החזקה ביותר שמכבי העמידה אי פעם
היו כוכבי על במכבי תמיד וגם קבוצות חזקות והיסטוריות
מעולם לא היה כזאת רמת ניהול וקבוצת שחקנים
מאומנת ממושמעת וחזקה .
פשוט תענוג

משה 29 בינואר 2019

איזה טור נפלא
כל מילה בסלע
אשרינו שזכינו לבעלים כמו גולדהאר

עידו 29 בינואר 2019

תודה גיל.
בדיוק שאלתי את עצמי אתמול אם מכבי יותר מוכשרת או יותר מאומנת. הרי (כמו שכתבת) אם אתה מפרק את חוליית ההגנה לבודדים לא ניכר שם איזה כישרון על. המושאלים שחזרו היו אחלה בקבוצות שלהם, אבל בודדים חשבו שגלזר עדיף על אוגו למשל.
אפילו אוהדי מכבי הרגישו שהולכים לעונה פיננסית עם הילדים. פתאום מפרקים את הליגה בהפרשים היסטוריים – האם זה כי הכישרון גדול ממה שאנחנו מעריכים ומנספורד גאון, או שיש פה חבורה לוחמת אם כי מוגבלת ואיביץ' קוסם?

אבנר משער 2 (206) 29 בינואר 2019

איביץ לא קוסם אלא מאמן כדורגל.
אתמול אומר לי אחי: כנראה שאיביץ לא רק מאמן אותם אלא גם מלמד אותם כדורגל מודרני מהו.
רואים שהם מתחילים להבין לאן לרוץ ומה לעשות…רק חבל שהם שחקנים בעלי יכולת בינונית והרוב לא מצליח להם.
מיכה – עשרים כדורים יעברו דרכו: 3 פעמים כמעט יבשל גול ליריב, 10 פעמים יכדרר ו/או יאבד.
7 פעמים ינסה למסור נכון. 3 פעמים יצליח ופעם (אתמול פעמיים) גם המקבל יהיה במקום והנה לכם גול מהמוסר הכי טוב בארץ.
עם שחקנים יותר מבינוניים איביץ ומכבי היו….

לירן 29 בינואר 2019

בחרת דוגמא גרועה כשבחרת במיכה, הוא ממש לא מכדרר והוא כמעט לא מאבד, החסרונות שלו בעיניי הם חוסר האיום על השער (חוסר איום מוחלט) ושהוא לא מנהיג, לא אחד שייקח עליו את המשחק שכולם חלשים אבל כשחקן – הוא שחקן מעולה עם מסירות אומן. מאיפה הבאת (אתה או אחיך) את זה שהוא מבשל גולים ליריבים, הוא בכלל לא באזור הזה של המגרש.

עידו 29 בינואר 2019

היה לו איבוד אתמול שהלך ישר לחדרה, בחצי שלנו. הציל כדור מאאוט שנפל לרגליים של עמאש נדמה לי. לא משהו מייצג למיכה בשום צורה.

מצד שני, להפוך את ייני ופיבן להגנה הטובה בליגה – זה קצת קסם.
לקחת התקפה של "לשעברים" כמו עטר ושכטר ולקבל מהם משחק קבוצתי ולא תאטרלי (כמעט ולא) – זה קצת קסם.
החילופים, ניהול הסגל – הכל הולך טוב כמעט טוב מדי.

אבנר משער 2 (206) 29 בינואר 2019

אתמול מיכה איבד פעמיים להתקפה של היריב (לא כולל הצלת האאוט).
קורה לו כל משחק,
קרה לו בעבר הקרוב גם לשער שנכבש ע"י של באר שבע.
הכדרור שלו הוא לא כדי לעבור שחקנים (כמו קנדיל וצ'יקו) אלא ב"להביא" את הכדור במקום למסור ואז הוא מסתבך עם הכדור בין יריבים ומאבד.

לירן 29 בינואר 2019

אלה סתם דברים שאתה שכנעת את עצמך שהם נכונים, אם היית אומר את זה על שחקן אחר – לא הייתי טורח לבדוק אבל מיכה שחקן שכמעט ולא מכדרר ומוסר מצוין. באתר של המנהלת רשום כך :
1098 מסירות מתוכן 926 מדוייקות
124 איבודי כדור מתוכם 18 במחצית קבוצתו
אצילי לדוגמא , ב300 דקות משחק פחות :
492 מסירות מתוכן 350 מדוייקות
159 איבודי כדור מתוכם 26 במחצית קבוצתו
אוהבים פה גם את עלי מוחמד – אתן לך את הסטסטיסטיקה שלו (בחילוצי כדור ודברים הגנתיים הוא הרבה יותר חזק ממיכה אבל בכל זאת) :
שיחק 250 דקות יותר ממיכה
1043 מסירות מתוכן 894 מדוייקות
159 איסודי כדור מתוכם 43 במחצית קבוצתו
מליקסון שיחק 300 דקות יותר ממיכה
1292 מסירות מתוכן 1078 מדוייקות (יחס כמעט זהה)
166 איבודי כדור מתוכם 21 במחצית קבוצתו

בקיצור אתה טועה

אריק האחר 29 בינואר 2019

עידו
איביץ מעולה אין ספק בכך
הילדים נכנסו להרכב בזכות יכולת כשרון ורעב .
השלד רץ כמה עונות
ההתנהלות של המנהלים מדהימה .
החיבור של כל הגורמים יצר קבוצה של פעם בדור.

יואב 29 בינואר 2019

יוצא מין הכלל גיל.
הם אמרו שלמיטש נמאס, שהוא זנח את מכבי ללא מנכל, למה הוא לא ממנה איזנ מנכל תפעולי מאיזה רשת קמעונאית גדולה…
הוא חיפש את המתאים. הוא חיפש איש כדורגל אמיתי. זה לא פשוט להביא כזה לארץ והיתה לו סבלנות. מאנספורד מדהים. בהבנה, בהנאה שלו, במימוש לנהל את מועדון כראות עיניו.
אליאל, חוזז, אור דסה כבר מאותתים. קראצב ואיילון גם. מהמטרות הראשוניות לקיץ- להרוויח על ראייקו ופרץ בין 8 ל10 מיליון יורו ולפנות מקום וכסף לחיזוקים הנדרשים.
מאסטרקלאס של כל הנוגעים בדבר. בטח של איביץ שיצר חדר הלבשה נדיר שכזה. אף אחד לא סתמי ואף אחד לא נשכח.

לירן 29 בינואר 2019

אחלה טור גיל, כרגיל…
הנקודות שלי :
1. לא היה משחק טוב אתמול וכבר תקופה שמכבי לא משחקת טוב (האמת צריכה להאמר), אין לי שום טענה לאף אחד על ירידת מתח בכזה הפרש גדול אבל אני מפחד שזה ישליך גם על היכולת בגביע, כולם יודעים שקשה לעשות סוויץ' ופתאום לשחק בפול גז. המשחק מול הפועל חיפה לדעתי הוא פוטנציאל להפסד.
2. ניסיון הסחיטה של הצהוב ה2 של אמאדור היה עלוב ומכוער, אין לאנשים במה להתעסק? אני חושב ששופט יותר יהיר (יפת/ריינשרייבר) גם היה נופל בפח הזה. דחוף IVR ואני מקווה שבמסגרת המערכת החדשה – דבר כזה יקנה צהוב לשחקן שעשה את ההצגה.
3. נכנס אתמול שחקן בשם עמאש כמחליף בחדרה ובערך אחרי 5 דקות שפיגלר ואפק השתפכו עליו, זה בסדר וזה ממש לא מפריע לי אבל זאת דוגמא מצוינת למה הכדורגל פה לא מתקדם – לבחור אין כלום חוץ מדריבל, לא מסירה, לא בעיטה (טכניקת בעיטה נמוכה שהתבטאה ב2 בעיטות שלו), נראה כמו ענף דקיק ומבנה גוף של ילד קטן… וממה אנחנו מתלהבים – מזה שהוא עבר את קנדיל על הקו, וכך, נוצר דורות שלמים של שחקנים שחושבים שמה שחשוב כדי להיות כדורגלן זה דריבל, לא כוח, לא פיזיות, לא חוכמת משחק, לא מנהיגות, לא תיקולים, לא לחץ, אלא יכולת טכנית די בסיסית (על אותה סקאלה יושב ערן לוי וישב ראובן עובד).
4. מה זה היה הדבר עם השוער של חדרה? הזוי, לא הבנתי מה הוא חגג שם, את זה ששכטר עשה עליו עבירה או את זה שהוא הגיע לכדור גובה לפני שחקן נמוך או זה שהיתה למכבי התקפה שלא הסתיימה בגול…

עומר 29 בינואר 2019

3. מחפשים בכוח ממה להתלהב כל עוד הוא לא במכבי… כמו שהספיקו להם 8-9 דקות להכריז ש"מוזר" שמכבי לא בועטת יותר לשער. רמה נמוכה מאוד של צוות השידור, אבל זה כבר ברגיל…
4. שוער צעיר בהופעת בכורה בליגת העל, נגד מכבי. התרגש והיה לחוץ מאוד, יצא לו. דווקא חמוד בעיניי :)

Ollie Williams 29 בינואר 2019

1. הגביע זה תמיד מוקש, ומכבי גם בשנות הגמרים תמיד קרטעה בשלבים המוקדמים, אבל בשני משחקים נגד סכנין מאמין שיהיה בסדר בסוף.
2. התכוונת VAR? הלוואי ויתנו צהובים על התחזויות כאלה ועל פציעות מדומות .. אבל זה יישמר כרגיל רק לפנדלים.
3. לגבי עמאש, דווקא התרשמתי ממנו. עשה כמה מהלכים מאוד חכמים בהם עבר שחקן ושחרר לחץ להוציא התקפה. הייתה לו בעיטה לא רעה ממרחק שלא פספסה בהרבה את המסגרת. לא הייתי פוסל אותו רק בגלל אפק ושפיגלר.
4. זה היה משחק ראשון שלו אי פעם בבוגרים, נגד האלופה הדורסנית שבדרך. הוא התלהב מהסוג-של-הצלה הראשונה שלו.
האמת, חשבתי שהוא בן 17 אבל הוא בן 20 אז זה קצת פחות חמוד…

פרסלני 29 בינואר 2019

אני לא אוהב את הטור הזה.
יותר מדי מטרות שמסומנות אחרי הירי (מקרה רע אבל יותר סביר העיני() ובמקרה הטוב פשוט אפשרות לפגוע מחמישה מטרים בטקאצנקו בכל איבר אפשרי. קל מדי.

הייתי מהראשונים לזהות מה הסיפור העונה. זה היה כאן וקל ועוד סביב ההפסד האירופאי שהוציא מחלקכם דיכאון ופסימיות. אבל גם עם טיבי לבד היינו לוקחים העונה בקלות.
יש לנו צד טוב:
קבוצה מאומנת, מגובשת וממש כנראה לא רעה. ומצד שני אפס תחרות. הנה הסיפור העצוב. בני יהודה כעת בקצב נקודות שהיה נותן לה בשנה שעברה את אותו המקום שהיא בו עכשיו (שישי). זה כל הסיפור. וזאת הבעיה שלנו וזאת הבעיה של פסז בספרות אחרות. אין שום דרך לכוון לאירופא ולתחרות רצינית בצורה משמעותית. זה לונג שוט שבחלקו היותר גדול אפילו לא באשמת מכבי.

אני נהנה כי זה כיף. מגיע לנו שקט. אבל קבוצה חזקה? אין לי מושג. עדיין יכול לחשוב על הרבה קבוצות מכבי יותר טובות לאורך ההיסטוריה. בשלב הזה. אבל אני לא יכול לחשוב על סגנית יותר עלובה בהיסטוריה של הליגה מבני יהודה או כל אחת מ13 האסופות הרנדומליות האחרות.

יואב 29 בינואר 2019

פרסלני, אני מבין את מה שאתה אומר אבל זה לגמרי לא עלינו(הרמה הכללית). בעיני העונה הזאת מיוחדת בגלל שחקני הבית(ושיערתי, רציתי וחשבתי שכך יהיה). יש כאן סגל טוב ומגובש ולא הייתי ממהר לקבוע מהי תקרתו.
בנוסף, גם טענתי שאיביץ לא נזקק ללויינות טקטית גדולה, הוא פשוט עושה את המינימום- נפלא. זכינו כשקיבלנו מאמן כל כך יסודי ועדיין רעב ובתחילת דרכו- בדיוק הפרופיל הרצוי לנו.
זאת ליגה שבה 11 קבוצות לא רוצות את הכדור. זה מה שיש. היא לא טובה או חלשה משנים קודמות- היא סתמית כמו שתמיד היתה ואתה יכול לנצח רק את מה שמולך.
בכל מקרה, הציפיות שלי ממכבי באירופה הן יחסית צנועות ומותאמות לרמת הכדורגל שכאן. שום פנטזיות.

פרסלני 29 בינואר 2019

יואב אני איתך. כיף. אבל אין לי שום סיבה לחשוב שמיטש הא עם בר עם איזה מאסטר פלאן. הימים היפים של עכשיו והטעויות של העונות לפני הן חלק מאותה תרבות בעלות.

והליגה בעליל יותר חלשה השנה מהעונות האחרונות ואחת החלשות בכלל. וזאת כשקצב הנקודות של המקום השני זה בינתיים 55!
מבחינתי אבל זה כמובן לא חד חד ערכי, עונות ממש חלשות לליגה מוגדרות שאין לפחות עוד קבוצה , שמנצחת יותר מחצי מהמשחקים שלה בעונה. עונות טובות יש כמה (כמו שלחנו עם קלינגר על הראש של חיפה והפועל).

קשה לי לראות מישהי אחת (אולי חיפה בגארבג טיים) שתדגדג את זה.

וכשהליגה ככה חלשה והניצחונות של כולן חוץ ממכבי רנדומאלים, אני לא מסוגל לתת ציון מצויין או גרוע לניהול של אף אחד מהם. אבל הכיף הגדול? זה לא ככ חשוב בכלל בעונה כזאת. הצעירים באמת עושים שמח.

יואב 29 בינואר 2019

פרסלני,
לא מאסטר פליין של מיטש במובן שהכל היה ידוע לו מראש אבל:
מאנספורד זה מינוי אדיר שלו ולקח לו שנה להבשיל וללמוד את העסק. מין קו מקביל ליכולת הבינונית של שנה שעברה. ואף אחד לא נבהל מזה או עשה מהלכים פזיזים. זה יפה לאללה. זה מעיד על שיקול דעת ורצינות. את יכולתו של בן בשוק, פחות ניתן לראות בגלל הפייר פליי אבל הוא לגמרי שיחק אותה עם רכש זר ומעקב אחר מושאלים. ובכסף קטן.
החזון של שחקני בית מתממש. הרבה כסף מושקע שם. כן יש כאן מחשבה לטווח קרוב ורחוק כי אין כרגע ממש איכות לקנות ומכבי מצאה את עצמה לגמרי מוכנה ליום הסגריר הזה. העונה הרביעית של בש מול העונה הרביעית של יורדי- עונה שהיתה רחוקה שני משחקים מדאבל רצוף פלוס ליגת אלופות לעומת קן הקוקייה בבש וספירת מלאי כל שבועיים כדי להבין מי הלך או מי נשאר כי זה הפך למאד מבלבל. אז היו טעויות אבל לא התרסקויות. ובן , איביץ וואן לייבן כן הגיעו למועדון אחר לגמרי מהמועדון שיורדי פגש ב2013.

ותכלס כמו שכתבת, זה כיף. ועוד חצי שנה, הכל שוב מתאפס.

אחד העם 29 בינואר 2019

צודק יואב
המצב של ב"ש היום מעצים את ההישג של שלוש שנות הסגנות.
השנה נסגור עונה שביעית ברציפות בה אנחנו מסיימים במקום ראשון או שני!
אין לזה תקדים בארץ, אם יש בעולם, אני משער שלא הרבה

Ollie Williams 29 בינואר 2019

בארץ אני חושב שחיפה היו מקום ראשון או שני ברצף בין 2000-2006.
ובעולם – שמע, באזל לקחה 10 אליפויות רצוף אם אני לא טועה וליון 8. גם יובה ופסז' נמצאות שם באזור. באיירן. בימינו, כשכמעט בכל ליגה יש עילית יש ראש חץ מצומצם של 2-3 קבוצות שברור מראש שיסיימו בטופ, זה כבר פחות נדיר

ישי 30 בינואר 2019

גם הפועל פ"ת עם 6 רצוף. זה השיא.

קורא 29 בינואר 2019

כל מילה. בעיניי ההגנה של מכבי תח אביב פשוט לא נבחנה ברצינות, והמבחן הראשון יהיה רק באירופה.

yaron 29 בינואר 2019

גיל, אם הכוונה היא שסרטים של פליני משעממים, אז כן, בהחלט סרט של פליני. מצד אחד מאסטרפיס, מצד שני משעמם…
סלח לי שאני הורס מסיבות…
ולא שאני חושב שאתה טועה במשהו שכתבת, פשוט אין תחרות ואין עניין.
אז נכון, אחרי שלוש שנות יובש זה בהחלט תענוג לקבל עונה כזאת ולקבוע שיאים שייקח הרבה זמן לשבור. בעוד כמה שנים זה כל מה שנזכור.
שורה תחתונה – מהעונה של סוזה נהנתי הרבה יותר.
אני מחכה לראות אם איביץ' ממשיך עוד שנה, מעלה אותנו לבתים (ועם הרבה מזל אפילו לאלופות), ואם גם שם נעמיד קבוצה ראויה ובמקביל נגן על התואר.

אבנר משער 2 (206) 29 בינואר 2019

פליני ממש לא משעמם.
את 8 וחצי ראיתי יותר מעשר פעמים וכל פעם נהנה ורואה משהו נוסף.
נכון, אצל סוזה היה יפה, טוב, ומרגש יותר.
סוזה יביא 4-2 על פרנקפורט כי היה לו יצחקי, זהבי פריצה וראדי.
אין לאיביץ שחקנים ברמה הזו.
איביץ יעביר אימונים לשעה 4 כי זו שעת המשחק נגד מוליכת הטבלה דאז ("הכי טובה בארץ"), יעבוד יסודי וינצח בקלות.

יואב 29 בינואר 2019

ודאבור.

Havlicek stole the ball 29 בינואר 2019

8 וחצי כנראה הסרט הטוב בכל הזמנים

holden 29 בינואר 2019

קשה להגדיר סרט כטוב ביותר בכל הזמנים,
שאלה של סגנון וטעם אישי נרכש,
אני יותר התחברתי לסרט של פליני:
לה דולצ'ה ויטה,
מי שבאמת אוהב קולנוע איטלקי אני יכול להמליץ מכל הלב לראות סרט איטלקי מושלם,
סרטו של ויסקונטי:
"רוקו ואחיו-"ככה עושים קולנוע,
סרט שמתאר את כל המנעד האנושי על הטוב ועל הרע במשפחה אחת

holden 29 בינואר 2019

אני אנסה להחליף את המבקר ההוא עם המשקפיים?
שניצר משהו אם אני לא טועה, זה התיאור בשלי על הסרט של ויסקונטי,
מומלץ לראותו עם פסטה ורוטב סמיך ובקבוק יין טוב :
למרות שעברו קצת יותר מ-55 שנה מזמן יציאת הסרט המופלא הזה , למרות הזמן שחלף הסרט הזה אקטואלי ומצליח לרגש ולבעוט לי בבטן בכל פעם מחדש.

הסרט עצמו בויים על ידי ויסקונטי לוצ'יאנו, נינו רוטה הלחין את פס הקול המרטיט,

אמנם הצילום בשחור לבן אבל נשבע שהשחור לבן הזה הוא הכי צבעוני שראיתי.

זה סרט אנושי, סרט שנכנס לקרביים של נפש- האדם,

סרט שמתאר את מנעד תכונות האופי הקיימות באדם על ידי חמשת אחים לאם אלמנה וקשת-יום אך אחת שיודעת לימוד על שלה.

הסרט נפתח בתחנת הרכבת המפורסמת של מילאנו, ארבעת האחים פלוס כמובן האם מגיעים לעיר הצפונית עם כל המיטלטלין שברשותם שנעטפו בצרור של שמיכה ערבית.

האם וילדיה מגיעים במפתיע למסיבת הארוסין של הבן החמישי שמתארס לילידת מילאנו , כבר על ההתחלה רואים את השוני בין המשפחה האריסטוקרטית מצפון איטליה והבוז המופגן שלהם כלפי האלמנה מהדרום העני והלא משכיל,

האלמנה לא מוכנה למחול על כבודה ועוזבת בכעס את המסיבה עם ארבעת הבנים,

הם מצליחים למצוא מפלט וקורת -גג זמנית במבנה זמני באתר בנייה,

בשלב ראשוני האחים מתפרנסים מפינוי ערימות של שלג בכבישים,

השלג משמש גם מטאפורה של יופי וטוהר,

הטוהר הוא אנטיתיזה לאופי המכוער של חלק מהאחים שיתבהר בהמשך:

אחד מהם רשע וערל -לב, אחר טוב ותמים, אחד סתם מקובע ומרובע

דווקא האח הגדול במקום לשמש דוגמא לאחיו הולך בדרך רעה:

נהנתן, קנאי, עצלן ואלים.

אלן דלון אחד האחים שמגלם את רוקו ואותו האח הסורר מתאהבים באותה אישה,

הם מתאהבים בנדיה, האהבה הזו של שני האחים באותה אישה מסתיימת בטרגדיה,

במשך הסרט רואים ומבחינים היטב כיצד לאט לאט אובדת התמימות ונושרת הנאיביות של המשפחה החמימה מדרום איטליה,

בתחילת הסרט רואים אופטימיות והשתוממות והתפעלות ועיניים בורקות של האחים מהשפע שיש לעיר הגדולה להציע,

עם סיום הסרט המסקנה הגורפת שלו הם היו נשארים בכפר הקטן שלהם ולא היו מתפתים לחיי ההוללות והשפע והמןתרות של העיר הגדולה אולי הטרגדיה היתה נמנעת.

סרט ענק שיכול גם יכול לשיני הזמן שלא מצליחים לנגוס בו

yaron 29 בינואר 2019

אבנר,
ראשית, זה היה בהומור.שנית זה היה בהתייחסות לדבריו של גיל.
הבעיה שלי היא שאני אני מוצא את עצמי משועמם ביותר מדי משחקים השנה (בדגש על 2019). אליפות 2018/2019 הוכרעה ב-2018…
הטענה שלי פשוטה – בעונת סוזה נהנתי יותר. לא טוען שאיביץ' מאמן פחות טוב, אני מאמין שבעוד כמה שנים הוא יגיע לאותם גבהים.

אבנר משער 2 (206) 29 בינואר 2019

גם אני נהנתי יותר אצל סוזה

רן 30 בינואר 2019

יש לכם בעיות זיכרון
סוזה היה נותן 2 זריז עד דקה 20 ואז משעמם את המשחק למוות
היו לא מעט ביקורות כלפיו על זה.
בראי הזמן זו הייתה עונה מהנה כי זכינו באליפות ועשינו מסע מדהים באירופה. אבל מאז הפציעה של יצחקי והעזיבה של דאבור הכדורגל היה משעמם

ניב 30 בינואר 2019

בדיוק, למען האמת נהנתי בעונת סוזה אבל אני נהנה היום יותר.

עומר 29 בינואר 2019

עכשיו מתפרסם שאלמוג, קארצב ואוחיון הושאלו לחדרה עד סוף העונה. תענוג.
יחד עם אליאל פרץ וגרצ'קין זה כבר חצי הרכב.

אחד העם 29 בינואר 2019

ניתוח מעניין.
עם זאת, אני סבור כי הגדרה של קרויף כ"סוחר לטווח קצר" עושה לו עוול.
הוא הביא את ואן לייבן. הוא ניתח נכון את הסביבה בה הוא פועל ובנה תשתית המשך ראויה לנוער, עם ביתר ת"א רמלה, על חבר מושאליה ומאמני הנוער שהפעו מאמניה (תורג'י ואחריו זיו אריה).
אם זו לא השקעת ערך? מהי , אם כן?

yaron 29 בינואר 2019

צודק.
חלק גדול מהפירות שאנחנו קוטפים השנה נטעו ע"י קרויף

נולי 29 בינואר 2019

ג'ורדי הניח את היסודות.
ההתפרקות של באר שבע השנה (שאותי מאד הפתיעה, אבל מה אני מבינה…) לא מורידה מההישג של מכבי ורק מעצימה את ההערכה שלי לשנים הפחות מוצלחות של ג'ורדי.
נהנית מכל רגע, גם כשהמשחקים "משעממים".
שרק יימשך ככה.
וכמובן – תודה על הטורים שלך, גיל.

שלו 29 בינואר 2019

קצת סטטיסטיקה:
בעונה שעברה הספיק 72 נק' לאליפות (כלומר מקום שני היה עם 71 נק')
לפני שנתיים הספיק 73 נק'
לפני שלוש 82 נק'
לפני ארבע 65 נק'
לפני חמש 69 נק'
לפני שש 68 נק'
לפני כן היו עונות של 37 משחקים (אבל גם אז היו צריכים 60 נק' לפני שבע שנים…)
השנה אם בני יהודה תנצח עד סוף העונה (והיא לא …) היא תגיע ל 79 נק'.
להערכתי מקום שני השנה יהיה סביב 60 נק' (לפי קצת צבירת הנקודות מעוגל… אפילו 56)
מעשית מכבי צריכה עוד 9 נק' (זה יתברר בדיעבד).
אם בני יהודה תמשיך להיות שנייה (ולפי גיל סופרים הפרש מהשנייה) מכבי צריכה שתי נפילות של בני יהודה ולנצח עד סוף העונה והיא מגיעה ל 30 הפרש לפני הפלייאוף.
משימה קשה אך לא בלתי אפשרית.

שלו 29 בינואר 2019

לגבי המשחק.
1. אין למכבי אינטרס אמתי לפרק את חדרה.
2. בשיחה בבית במהלך המשחק (עם בכורי בן ה 9) הגענו למסקנה שמכבי שיחקה ממש מעט משחקים טוב העונה, שני המשחקים נגד ב"ש. מחצית נגד חיפה בסמי. ופה ושם במהלך משחקים.
3. מכבי לא באמת יותר טובה מכל הליגה, היא פשוט מאומנת. זו אותה קבוצה משנה שעברה רק הפעם עם מאמן.
דרך אגב זה לא מעט.
4. אחרי כל זה, כאשר השחקנים שלך קצת יותר טובים, והמאמן שלך הרבה יותר טוב, אז עטר מבין שצריך לעשות הגנה, ואצילי רץ גם בדקה 80 ביתרון של ארבעה שערים וגלזר יודע שברסקי מחכה על הספסל.
5. השחקן הכי טוב שלך מתחילת העונה (גולסה) כבר לא משחק מי יודע כמה זמן. הבלם היקר שלך (טיבי) מאופסן עמוק וכולם מרוצים מזה. וזה לא משנה מי בהרכב.

שלי 29 בינואר 2019

רשימת המשחקים הממש טובים של מכבי העונה – ראשון המשחק בנתניה מול באר שבע. השני המשחק בפתח תקווה מול בני יהודה. השלישי חצי ראשון מול מכבי חיפה. המשחק הראשון העונה מול חדרה. זהו פחות או יותר

שלו 29 בינואר 2019

גם המשחק השני מול ב"ש.

בן בלי בית 29 בינואר 2019

לדעתי, גם המשחקים מול סכנין ורעננה בבית ומול ק"ש בחוץ היו טובים מאוד. מוסיף גם את המחציות השניות מול בית"ר ונתניה בבית.

בן בלי בית 29 בינואר 2019

לא הייתי אומר שמכבי אותה קבוצה כמו שנה שעברה. מעבר לשדרוג העצום בעמדת המאמן, השנה יש:
1. דם צעיר בדמות שחקני הבית – תוספת סופר חשובה לקבוצה שהיתה קצת מבוגרת ושבעה מדי. אני חושב שזו אחת הסיבות העיקריות לכך שהקבוצה לא עוצרת. לא ביתרון של גול במהלך המשחק וגם לא בהפרש 900 נקודות תוך כדי הליגה.
2. זרים הרבה יותר מתאימים ומשפיעים, שהובאו לפי העמדות במגרש בהן היה חוסר ולא מתוך תקווה קלושה למצוא כוכב מעל הליגה. סבוריט מול חוסה רודריגז זו דוגמא טובה לזה: שניהם ספרדים בגיל די דומה. הראשון מגן שמאלי יציב וטוב, מצרך שפשוט אין בארץ ולכן משדרג את הקבוצה. השני קשר, לכאורה נוצץ, עם עבר בריאל מדריד ותג מחיר גבוה, אבל עם מעט דקות משחק בקבוצה בוגרת ובעמדה בה היו לנו לא מעט פתרונות מבית. כן, הוא יכל להתברר ככוכב כדורגל אבל הימורים, כדרכם של הימורים, לרוב נכשלים.
3. תוספת של רוע חיובי – שכטר – שאולי קצת העירה את הילדים הטובים בקבוצה.

כשמוסיפים לכל זה את איביץ' מקבלים קבוצה הרבה יותר חזקה מהשנתיים הקודמות וכשמוסיפים לזה את הקריסה של היריבות (לגבי ב"ש, יש לי תחושה שהייאוש מקצב צבירת הנקודות שלנו מתחילת העונה האיץ את המשבר שהתפתח שם) מקבלים אליפות בדצמבר.

בנצי גורן 29 בינואר 2019

תודה גיל. אנליזה נהדרת. תמיד נהנה לקרוא אותך גם אם לא תמיד מגיב.

Lord Anthony 29 בינואר 2019

לדעתי להגיד שלמכבי קרה ליטו קצת ממעיט מהעבודה שנעשתה במועדון בשנים האחרונות
למכבי קרתה העזיבה של מרטין ביין, ואחד הסימפטומים של היה ליטו, סימפטום נוסף היה ההישארות של קרוייף לשנה שישית וכתוצאה מכך מינויו למאמן, כי מועדון שעובד באופן מסודר לא יכול להחליף את כל השדרה הניהולית שלו בבת אחת מבלי לנהל חפיפה מסודרת.

yaron 29 בינואר 2019

למכבי קרה ליטו כי קרויף סרב להמשיך לאמן עד סוף העונה בגלל עקרונות שווא.

Lord Anthony 29 בינואר 2019

ככל שעובר הזמן ככה אני יותר מתקשה לקבל את ההסבר הזה.
באותה התקופה קרוייף שימש גם כמנהל מקצועי וגם כמעין מנכ"ל של הקבוצה, אני בספק אם הוא היה מסוגל בנוסף לכך להתמודד עם להיות מאמן במשרה מלאה. אני גם בספק אם הקבוצה היתה בנוייה להתמודד עם זה.

yaron 29 בינואר 2019

הוא כבר אימן ממילא והקבוצה שיחקה מצויין וסגרה את הפער מב"ש.
גולדהר והשחקנים התחננו שימשיך והוא סרב מהסיבה שהוא "לא מעוניין להיות מאמן".
אני ממעריצי קרויף העוורים והפנאטים. גיל קרא לי פעם "האלטר אגו של קרויף"
מכל הטעויות שלו זאת היחידה שאני "סוחב" איתי.

Dr.van nostrand 29 בינואר 2019

נדמה שב"ש וחיפה הלכו על התרגיל הרוסי הידוע…נסיגה ולתת לגנרל חורף או שיעמום להכריע. עונה מיותרת בלי שום פואנטה, טעם או עניין תחרותי באשר הוא. הכדורגל המקצועני מקביל לעבודת אלילים, גורמים לציבור הרחב להאמין שכדאי להעריץ את סמלי הקבוצות העשירות שטוחנות את כל השאר בקלות ולוקחות את כל המשאבים באופן מסודר ומובטח.

המתכונת הנוכחית היא פשוט זלזול באינטלגנציה והיושרה של אוהדי הספורט.

29.1

Yavor 30 בינואר 2019

למי שזה חשוב – מכבי הבטיחו כעת את המקום הראשון בתום העונה הסדירה (21 הפרש עם 18 נקודות בקופה)

Dr.van nostrand 30 בינואר 2019

יבור,
מדברים פה שתהיה אכזבה אם לא יבטיחו את האליפות מתמטית לפני ה'פלייאוף'.
אתה מדבר איתנו על מקום ראשון לעוד שש מחזורים. היינו שם לפני 3 חודשים בערך.
חוץ מזה, לא ממש חשוב אם אתה מקום ראשון או שני לפני הסיבוב השלישי.
מה שמשמעותי יותר הוא ההפרש כי כל קבוצה משחקת בית-חוץ מול כל יריבה בלאו הכי.

ולסיום- כל נתון שקשור לסיכויים של קבוצות ואיזשהו פרוספקט עלום של סבירות, אפילו אפסית לעניין כלשהו או תחרות פשוט לא קיימים ומכאן שהם בטלים ומבוטלים.

רק להמחיש את האבסורד וכמה אנו מוליכים את עצמנו שולל.
משקיעים מאות מיליונים על תשתיות, שידורים, שיווק, כל מה שמסביב…אבל לדאוג לכך שיהיה לקבוצו. על מה לשחק ואיך להתלהב ולהתרגש? זה אין פתרון

נו, מה יש לומר…

30.1

ויקטור מורוז 30 בינואר 2019

אני בעד לבטל את כל התוצאות עד למחזור האחרון, כך שבמחזור האחרון כל התוצאות מאופסות. כמה ענין יהיה…

Dr. van nostrand 31 בינואר 2019

מורוז,
מדברים על עניין של מידה נכונה.
גם הטלת מטבע או ביצה מתרנגולת לקביעת האלופה יכול לגרור צפיות ולייקים.
התכנסנו ע"מ לחוות ספורט ותחרות ברמה גבוהה, במסגרת שמעודדת היתכנות של דרמות ורגעים גדולים ולא בתוך טבלה שמחסלת כל סיכוי לקיום מצבים כאלה.

אז נשאלת השאלה- איך עושים זאת?
ברור שמה שלא יהיה, זה צריך להיות במידה הנכונה.
שילוב של ליגה עם סדרות פלייאוף שנותנות יתרונות מספקים למדורגות הגבוהות.
בכדורגל יש לך אינספור יתרונות על הדרך- העפלה לאירופה בכל מיני דרכים ותחרויות, מאבקים נגד ירידה וגם את נושא האליפות. זה לא הדבר היחיד כמו בליגות האמריקאיות למשל.

אלא שבמקום לקחת את הבסיס המגוון והחזק- באו וקבעו מסגרת שרק מגדילה ומנציחה פערים ומורידה את העניין והרמה הכללית במשחק וביכולת להתעניין ולהתרגש.
אז מה עשינו בזה חוץ מלהעריץ סמלים של מועדונים עשירים?

נפעל בהיגיון ובשכל, יהיו תוצאות.
לא נפעל, יהיה אותו חרטא ובזבוז זמן נוראי כפי שאנו חווים עד היום.

31.1

ניב 31 בינואר 2019

התכנסנו להינות ממכבי.
אפשר גם להכריז על תיקו חינוכי בסוף כל משחק..

Dr.van nostrand 2 בפברואר 2019

העלו פה בינתיים הרבה רעיונות ואפשרויות, רק שהן לא קשורות לתחרות ספורטיבית, נסיון למשחק התקפי והכרעת משחקים.

סתם חבל שבימינו עם כל שיתוף המידע והרעיונות לא יכולים למצוא על פתרון טוב יותר לקיום המתכונת התחרותית בליגה.

בעיקר תעודת עניות לנו, הקהל.

אשר 31 בינואר 2019

אהבתי
איזה מלהיב להביט כך על קבוצת נעוריו. סוגרת פערים מול קבוצות אחרות בעולם שלמדת לאהוב.
אם יהיו למכבי מחקים בכדורגל הישראלי צפוי לנו עונג של כדורגל

Comments closed