נצחון על חדרה

עונג שבת

התמונה באדיבות מושיק אושרי.

אז מה היה לנו אתמול? משחק בשעה 1600 בשבת, הגענו לאצטדיון בתוך חצי שעה, השמש הפתיעה ואף סינוורה אותנו למשך חצי שעה, ומכבי התעוררו בערך אחרי חצי שעה וקצת. קשה לבוא בטענות למישהו, בסופו של יום, זאת היתה תחושה של משחק אימון פנימי מול ההרכב השלישי, או למעשה ההרכב הבכיר של הנוער מחוזק בכמה שחקנים, אלמלא פוצ'יבה החליט שהוא השחקן היחיד על המגרש שינסה להפגין את יכולות הכיסוח שלו, אולי רק המבטים המצימיתים של איביץ' היו מעירים את השחקנים בהפסקה.

אין הרבה מה לכתוב על החצי הראשון. היה שם שימוש בVAR שנמשך כשבע דקות, כנראה בגלל תקלה במערכת. שמח שבסוף נפסק שאין מקום לפנדל, שתי דקות אחר כך כבר היתה יד ברורה יותר ברחבה, אבל הטראומה נחרתה, והמשחק המשיך. הקוונים מוכווני VAR ולא מרימים דגל לנבדל אלא אם הוא נבדל של חמישה מטר ומעלה, סומכים על המערכת שתפסול את השער, ולמען האמת טוב שכך. יונתן כהן בצד ימין המחיש לנו למה איביץ' העלה את דסה גם כשזה חושב על עוד דברים חוץ ממשחק הכדורגל עצמו. קנדיל משחק נהדר, אבל עדיין השילוב שלו בצד ימין לצד שחקן כנף לוקה בחסר. כאשר דסה משחק בצד ימין, שחקן הכנף מתחיל את ההתקפה על קו האורך, וממשיך בתנועה פנימה לכיוון הרחבה, חילופי המסירות בדרך כלל מזמינים גם את מיכה לסביבה, ואז נוצרים משולשים מעניינים. עם קנדיל משום מה, כל התהליך הזה לא קורה.

החצי השני התחיל עם שינוי מהותי, יונתן כהן החליף צדדים עם אלירן עטר. הגול הגיע מפעולה נפלאה של יונתן כהן שכללה מאבק מוצלח על כדור, תנועה בצד שמאל על סף הרחבה, ומסירה שהכריחה את אבי ריקן להכניס גול שני בוולה מוצלח מהאוויר השנה. עד הדקה ה67 יונתן כהן נהנה מהפעולה בצד שמאל, אלירן עטר הזמין אותו להחליף צדדים לכמה דקות, ואז אצילי החליף את אלירן עטר, ויונתן כהן שב לצד שמאל. למה אני כותב על זה כל כך הרבה? טוב ששאלתם, בעצם גם אם לא, אני אשמח להרחיב. קראתי המון השנה על כך שהתפקוד של יונתן כהן בכנף שמאל, לפעמים כמעט מגן שמאלי במערך של חמישה שחקנים בקו האחורי, גורם עוול ליונתן כהן, שתפקד בעיקר כחלוץ שני או שחקן כנף ימין ברוב הקריירה. והנה אתמול בצד ימין יונתן כהן הורגש הרבה פחות, ואילו בצד שמאל הוא היה דומיננטי והרבה בפעולות יפות שהובילו למצבים מסוכנים. יש מצב, ואני יודע שאני ממש הולך פה על הסף, אבל יש מצב שאיביץ' מבין קצת בכדורגל. אולי, רק אולי, איביץ' יודע קצת יותר מהאוהד השרוף של הקבוצה שמכיר את כל השחקנים מאז גיל ילדים. אולי לאיביץ' יש תכנית, אולי רק אולי איביץ' יודע שיונתן כהן אמנם לא הרבה לשחק בצד שמאל בקריירה שלו, ושהיה לו נח יותר בצד ימין עם הרגל ההפוכה, אבל בכל זאת מתעקש שעם הזמן יונתן כהן יתפתח בזכות הבנת המשחק שלו, בזכות המהירות והכח שלו, לשחקן מועיל בעוד מקומות במגרש, אם רק יכשירו אותו לכך. לא רק אצילי הוא שחקן שונה ממה שהכרנו עד העונה, לא רק אלירן עטר שחקן שונה, יונתן כהן התקדם בקפיצה נחשונית קדימה דווקא כי איביץ' אתגר אותו, אותו דבר דור פרץ השנה, ריקן ואחרים. אני ממש שמח שאיביץ' ימשיך אתנו עוד שנה, כך אולי יפקפקו מעט פחות בשיקול דעתו, ופשוט נהנה מההתפתחות של השחקנים מול עיננו.

*

הגול של שוינפלד, וואו. ממש מגיע לו, הוא עולה למגרש ונותן כל מה שיש לו, למרות שהוא נדחק לעמדת השחקן ה20 בערך ברוטציה. אפרופו רוטציה, אם יש משהו שיחזיק את מכבי חדים עד סוף העונה זה בדיוק הרוטציה, שחקנים נלחמים על מקומם גם לעונה הבאה, אף אחד לא מרגיש בטוח מדי, וכך העובדה שלקחנו אליפות בספטמבר שעבר, לא משפיעה על השחקנים יתר על המידה. טוב, הגזמתי קצת, לקחנו את האליפות בדצמבר בנצחון על בני יהודה בסיבוב הקודם.

*

עוד משחק בדרך לעונה שאולי תהיה העונה המושלמת האמיתית, עונה שבה במסגרות המקומיות לקחנו את כל התארים, ללא שום הפסד, אם יש perfect season אז זה יהיה זה.

ההפסד לוולבס
לא קל

34 Comments

קרקו 17 במרץ 2019

גיל, כל הכבוד. אתה עושה את המכסימום עם חומר גלם דל. היה ממש משמים אתמול.

חייב לשתף בפרשנות של שרף. מופת של עקביות ולוגיקה:
בנימה זאת אפנה במסר לניסו אביטן – קבל עצה ממאמן ותיק, תגיד תודה רבה ותלה את המפתחות בסיום העונה. מה שהוא עשה זה מעבר לכל דימיון וכעת הוא חייב לברוח כל עוד נפשו בו, כי הישג כזה יהיה קשה לשחזר. אין לי ספק שהוא ימצא קבוצה אחרת ויצליח גם בה.

שלי 17 במרץ 2019

אני חושב שבזה צ'ליימה קנה את מקומו בהול אוף פיים של הסטנדאפ העולמי

אבנר משער 2 (206) 17 במרץ 2019

איך מהשמעת הברות כמו יוו, הו, אוי , והנה אפשר לעשות סטנד אפ ?

אביעד טייב 17 במרץ 2019

הרגיש כמו משחק אימון מנמנם למדי.
נהנתי לראות את המושאלים – לאלמוג מבנה גוף עצום ביחס לכדורגל הישראלי, לקראצב עשו סדרת חינוך פיזית אתמול אחרי הראיון הוואן ואוחיון היה חביב.
נקווה שהקבוצה והקהל יתעוררו בהמשך הפלייאוף, אנחנו צריכים להעריך את העונה הזאת בזמן אמת.

טרנטה 17 במרץ 2019

לא סדרת חינוך. הוא ישב כדי לא לקבל צהוב שימנע ממנו לשחק בחצי הגמר.

משה 17 במרץ 2019

גיל תודה רבה!!
אני זוכר פעם ראיון עם גוורדיולה שאמר שהוא לא אוהב לשחק עם סאנצ'ז ומסי בכנפיים כי זה בעצם סוגר את המשחק.
בגלל ששתי הקיצוניים מנסים תמיד להיכנס פנימה נוצר במרכז עומס ולעומת זאת יש שטחים בכנף שלא מנוצלים, וזה בעצם מאפשר להגנה חיים יותר קלים ויותר אפשרות לצופף את המשחק.
לכן הוא אמר (גוורדיולה) שהוא מעוניין בשחקן כנף שמאל שרגל שמאל תהיה החזקה שלו (או שחקן כנף ימין עם ימין אבל יש היה לו את מסי כמובן..)
לדעתי זו אולי עוד סיבה שאיביץ' רוצה את יונתן בצד שמאל של המגרש
ובאמת הגול של ריקן בא אתמול מזה שהוא לא פחד להגיע עד לקו ולא היה צריך לעשות חיתוך למרכז כדי להגביה את הכדור לגול
איביץ' מאמן ענק שלדעתי עוד נשמע עליו הרבה אחרי מכבי
הלוואי שישאר איתנו לעוד עונה ולו בשביל לעשות תיקון על אירופה של הקיץ האחרון
יש למישהו ספק אם איביץ' היה מכיר את הקבוצה כמו שהוא מכיר אותה היום (אוקיי, בערך כמו היום), לא היינו עפים?

אורי 17 במרץ 2019

ברור – אם הוא מכיר את הקבוצה כמו היום טיבי לא משחק והכל מסתדר כבר אז

בכלל, מצחיקים אותי כל אלו שאומרים שלמכבי אין מה לחפש באירופה עם הסגל הזה ושוכחים שכמו שאתה אומר, הסגל הזה, עם טיבי ושופט עיוור, ועם מאמן שלא הכיר את הסגל וסגל שלא הכיר את המאמן, הגיעו שריקה מוטעית אחת משלב הבתים
אם היה שם VAR בחיים לא היה נשרק פנדל באותו משחק

משה 18 במרץ 2019

כן אבל הדירוג שנה הבאה אמור להיות יותר קשה
ובסוף לא עלינו השנה אז אפשר להבין את אלה שטוענים שבשנה הבאה נתקשה.
אבל אני לגמרי חושב כמוך.
לא רואה סרט שאיביץ נשאר ואנחנו לא בשלב בתים כלשהוא
במיוחד ששנה הבאה אנחנע מתחילים ממסלול אלופות

יואב 17 במרץ 2019

אני אוהב קיצונים שמשחקים באגף של הרגל שלהם. מרווחים את המשחק עד לקצה הרוחב. כך יונייטד של 99 מצאה חללים במרכז- בזכות גיגס ובקהאם. היה לנו את טבח, אני חושב שגם צ'יקו כזה. כמובן שרונאלדו היה הווינגר האולטימטיבי כי שליטתו המלאה בשתי רגליים לא יכולה לרמוז כלום למגן.
יוני מיוחד. אני אוהב שמאליים כאלה. והשמחה בגול של שויינפלד היא תמיד שמחה כפולה.
יש עוד כמה שעוד לא הבקיעו… זאת הספירה החדשה שלי(אמאדור, ראייקו, רוסלן, גלזר, טיבי).

טרנטה 17 במרץ 2019

לגמרי צריך לתת לראיקו לבעוט פנדל מתישהו

אורי 17 במרץ 2019

טיבי תרם מספיק גולים באירופה גם אם לא הבקיע. וגם אם לא לצד הנכון
אולי אולי לתת לו פנדל אם יהיה משחק שנוביל 3-0 ומעלה וישרק פנדל לזכותנו. גם אז, ראיקוביץ' קודם

פאןפאן 17 במרץ 2019

עוד משחק לאוסף המהודר של עונה מושלמת. מסע ההופעות ממשיך והקבוצות ממשיכות להתבטל בפנינו בתורם.
למרות בקשות חוזרות ונשנות של הקהל הצהוב ממשיכות קבוצות הפלייאוף העליוi לגלות חוסר יציבות מעצבן ושוב המקום השני מתחלף . חלאס תנו לנו יריבות אמיתית!!!
איביץ' עדיין מחזיק במגע הקסם והחילוף של שוינפלד פגע בינגו, קנדיל אכן לא מסונכרן בימין כמו דסה ולמרות זאת הייתי מוותר על האחרון ולו רק כדי לשפשף עד כמה שניתן את קנדיל לעונה הבאה.
ריקן ממשיך לסחוט את הלימון ויש לו עונה נפלאה שכנראה תשאיר אותו במכבי לעוד חוזה – מדהים. במיוחד לאור התחרות שיש על העמדה שלו..
שכטר ועטר לא בלטו היום והשמיים לא נפלו – ככה זה שמובילים בכל הקטגוריות האפשריות בליגה + מעל 20 הבדל
רחמיי על ראייקו שאפילו לא קימט את חולצת השוער הכאילו מגוהצת שלו – מזל שהחזירו לו כמה כדורים שלא יירדם בעמידה
יאללה תביאו את הגביע :-)

יואב 17 במרץ 2019

זה כמעט לא אמין הדבר הזה. מין משב רוח קריר ונעים מארץ רחוקה וקסומה. אתה לא בטוח שישנה ארץ כזאת בכלל. אז שוינפלד…

שוינפלד אמר: "הרגשה טובה לכבוש, עבר זמן רב. זו עונה טובה לקבוצה ואני שמח להיות חלק ממנה. החיים מלאים בעליות וירידות, והעונה הזו הקבוצה באמת נהדרת, כך שכיף להיות חלק מקבוצה שמנצחת ברוב המשחקים. אני לא אדם שמתלונן על דקות כי מבחינתי להיות מקצוען זה לדאוג קודם כל לקבוצה שלך ואח"כ לעצמך. אשמח מאוד להיות כאן גם בעונה הבאה, זה מועדון נהדר, מקום שנפלא להיות חלק ממנו, הארגון טוב, המאמן טוב ואני נהנה מזמן שלי פה. אין שום שחקן שאוהב לא לשחק, כולם מאמינים בעצמם, אבל מה אני יכול להגיד? הקבוצה מנצחת בכל משחק, אני שמח לראות את איתי מצליח ואת צ'יקו מצליח. אני לא אחד שילך ויתלונן על הדקות שלי, אני מרוצה בשביל הקבוצה שלי והחברים שלי ושמח להיות בה. כשזה הזמן שלך לשחק, תשחק ותיתן את הכל. זה מה שאני מאמין בו".

אורי 17 במרץ 2019

הצד הציני שלי אומר בטח מרוצה, בכל קבוצה אחרת ירוויח 1/4 משכורת וידרש להביא מספרים

יואב 17 במרץ 2019

לא חושב שירוויח רבע. כישראלי הוא שווה יותר. נראה לי שהוא ישמח להזדמנות לתת מספרים. מעדיף אותו אלף פעם על המתפרצפים ומחפשי ההבהרות בנוגע "למעמדם".

יקיר 17 במרץ 2019

רק לי צרמה העובדה ששבת 16:00 גם אם זה משחק מול קבוצה לא בכירה מביא רק 6500 אוהדים בעונה שכזו?

לירן 17 במרץ 2019

אני יכול להעיד על עצמי שרש מזג האוויר מנע ממני לבוא עם הבנים, האמת שראיתי שיש שמש באיצטדיון וממש התבאסתי כי איפה שאני גר ירד מבול שבקושי איפשר לצאת מהבית ותיארתי לעצמי שצפונית יותר – המצב גרוע יותר

נעם 17 במרץ 2019

לי ולחבר (סטודנטים) יש מנוי, ולא הגענו בגלל שבת. ממש לא היחידים. לא בא בטענות לקביעת הלוז, אבל זה בהחלט משפיע

אורי הברווז 17 במרץ 2019

שוינפלד אף פעם לא מתלונן פומבית על המחסור בדקות משחק ואם הוא משחק הוא נותן הכל וחוזר לספסל. מעניין אותי אם זאת מנטליות של ספורט אמריקאי, במיוחד פוטבול, שם בנוסף לקבוצה הראשונה קיים Practice Squad, קבוצת אימון שמטרתה לאמן ולתרגל את הקבוצה הראשונה ולעתים לדמות את סוג המשחק שמשחקת היריבה. כמובן שהם רוצים לשחק אבל גם מבינים את מקומם ואת תרומתם למועדון. נראה לי ששוינפלד פשוט רואה את עצמו כPractice Squad.

רק משהו בקטנה 17 במרץ 2019

גם זה שלמקום עבודה הקודם שלו לא הייתה בדיוק צורה, עזרה לעובדה שהוא נראה לי פשוט מרוצה במכבי כמקום עבודה. לפעמים אנחנו שוכחים שזו עבודה ככל העבודות עם קולוגות, סביבת עבודה מסוימת ומערך ניהולי, אני בטוח ששוינפלד כמו רוב האנשים (בטח האמריקאים) בוחרים מקום עבודה על סמך זה ולא נטו על פוזיציה במקום עבודה. שוינפלד בנוסף נמצא במקום עבודה המוצלח ביותר במקצוע שלו בארץ ובנוסף אני חושב שתנאי השכר שלו לא רעים ( + משלמים לו בזמן), אז בהסתכלות כזו זה לא נראה רע כל כך. פשוט הדרך ביטוי שלו לסיטואציה היא מאוד ספורט אמריקאי

רומן 17 במרץ 2019

מה זה מקום עבודה?
הם כדורגלנים, אוהבים את המשחק, אוהבים לשחק, איזה מין דבר הזוי זה לשבת 3 שנים על הספסל? אותו כנ"ל יצחקי, מה זה זה?
איך אמר הגדול מכולם? מי שלא מתעצבן שהוא על הספסל לא שחקן.
מטריף אותי שאלהים נתן להם קריירה והם בוחרים לשרוף אותה.

Ollie Williams 17 במרץ 2019

וכמו בכל מקטם עבודה, ההגדרה של כח אחד חהצלחה האישית שלו שונה, ולכל אחד יהיה מה לומר על האמביציות של האחר

שלו 17 במרץ 2019

שמעתי שיש משחקים באימונים שקצת יותר קשים מאלו שבמחזור.
זה ומשכורת בטוחחה כנראה עושים את העבודה.
כנראה זה יותר משכנע ממשחק יותר נגד אשדוד, פ"ת או סכנין.

רק משהו בקטנה 18 במרץ 2019

נראה לי שהוא כן משחק כדורגל בתור עבודה, פשוט הוא עושה את זה כל הימים חוץ משבת :).

רומן 17 במרץ 2019

שוינפלד נתן גול??!!!
וואו… זה הראשון שלו ב 3 שנים, לא?
איזה בזבוז קריירה…

טרנטה 17 במרץ 2019

להיפך. זה מקסום קריירה עבור נגר שכמוהו.

Ollie Williams 17 במרץ 2019

כבש אחד בדצמבר, אחרי בערך שנתיים בלי

אחד העם 17 במרץ 2019

ז'איר היה לא רע אתמול, לא שהיה לו כזה אתגר. אני לא בטוח שצריך למהר ולסתום עליו את הגולל, בטח בהתחשב בעובדת קיומן של מגבלות רכש בגלל הפייר פליי. הצהוב של ייני חשף (שוב) את הלקות שלו במהירות.
רוצה לנצל את הבמה להבעת הערכה להנהלת הפועל חדרה. כידוע, מנשה זלאקה , קפטנם, הוא לוחם בעורב צנחנים (סדיר ומילואים). לוחמי העורב הסדירים, שבני נמנה עימם, פנו בבקשה לבוא ולהצדיע לו. ההנהלה ביקשה רשימה שמית וביום המשחק פגש אותם נציג הקבוצה עם מעטפה ו 30 כרטיסים. היה עידוד, היה דגל העורב, מנשה התרגש.

גיל שלי 17 במרץ 2019

יפה מאוד

Ollie Williams 17 במרץ 2019

נתניה הפסידו.
הכל כבר מוכן.
וואלה מתרגש

קפטן קוקי 18 במרץ 2019

גם אני מתרגש. אבל כמו אז בגביע, אני שונא להגיע למשחק מול חיפה כשלא רועדות להם הרגליים ואין להם מה להפסיד.
זה משחק שהולך להיות מלחמה, אני בטוח שהם יעשו הכל כדי לא לתת לנו לחגוג מולם. אנחנו קבוצה הרבה יותר טובה אבל חייבים להביא את זה עד הגרם האחרון בשבוע הבא.

שלו 18 במרץ 2019

אין פודקאסט איכותי כמו סיכום המשחק של רדיו חיפה אחרי שמכבי חיפה מפסידה.

צהוב בלב 18 במרץ 2019

עדיין מחכה להתנצלות של שדמי שאמר שריקן סרטן לקבוצה!

Dr.van nostrand 22 במרץ 2019

גבעת חלפון אינה עונה
כפי שבלי עניין תחרותי אין עונה.
הישג מרשים וראוי אבל זה הכל.

Comments closed