הפסד

אין דבר כזה מושלם, קבלנו תזכורת כואבת אתמול

היציאה מהאצטדיון היתה קשה. הזכירה לי את היציאה מבלומפילד לאחר המשחק ההוא מול באר שבע, המשחק שהיה אמור לתת לנו את האליפות, אבל מיכה מסר לגורש, וטל בן חיים לא מסר לאורלנדו סה, והעונה המושלמת של זהבי הפכה לסתם עונה אדירה. הדמעות בעיניים העידו שזה לא הפסד רגיל, אלא הפסד כזה מהסוג הזה שבו עונה מושלמת הופכת להיות באחת לאחת העונות האדירות בהיסטוריה. למען האמת, התחושה ביציאה היתה רק תחושת אובדן, לקח לי כמה שעות כדי לעכל את החלק השני, שעדיין נותרנו עם אחת העונות האדירות בהיסטוריה.

*

יש עוד משהו בהפסד הזה, הוא נותן לנו פרופורציה עד כמה זה קשה להיות מרוכזים מדי משחק, תשעים דקות במשחק, גם כאשר מובילים את הטבלה במשך כמעט מחזור שלם בעשרים נקודות ויותר. רבים מסביבנו התחילו לקחת את זה כמובן מאליו. מכבי קבוצה פשוט כל כך יותר טובה מכל האחרות, כל כך יותר חזקה, זה ברור. אולי, אבל גם באיירן מינכן היתה כזאת במשך שנים, גם פאריז סן ז'רמן, גם ההפרש בין ברצלונה לחצי התחתון של הטבלה בספרד מבחינת התקציב הוא במכפלות מרשימות יותר מאלו של מכבי, ועדיין יש סיבה שאף קבוצה לא משיגה בקלות עונה בה היא לא סופגת יותר משער במשחק, ולא מפסידה. אתמול הגיע המשחק בו הבנו שהעונה הזאת היא תוצאה של חיבור יוצא דופן בין מאמן אינטסיבי, פדנט, ומנהיג, לבין שחקנים בלתי מתפשרים עם עצמם, תחרותיים, שתמיד רעבים לעוד. זה חיבור כמעט חד פעמי, אפילו בספורט כמו כדורסל זה כמעט בלתי אפשרי להיות ממוקדים מספיק בכל משחק כדי לא להפסיד, בכדורגל על אחת כמה וכמה.

*

אתמול ישבתי ממש מעל הספסל של מכבי. איביץ' עמד מתחתי. זה היה ממש מעניין לראות אותו בפעולה מקרוב. איך בדקה הארבעים פנה לספסל ודיבר בסרבית עם עוזריו, הדבר היחיד שהבנתי הוא שכדאי לסאבוריט לקחת שומר ראש להפסקה, הרבה מילים לא מובנות בסרבית, הרבה תנועות ידיים של – אבל אני מבקש, אני מבקש, אני מבקש, והרבה סאבוריט. היה עוד משהו, רבים לידי פנו לאיביץ' וצעקו לו את השם עטר, למרות שנדמה לי שגם איביץ' מכיר בקיומו של שחקן כזה. אגב, הסיבה לכך שיונתן כהן פתח ועטר לא היתה פשוטה אתמול. סאבוריט כמעט ולא עלה למעלה כדי להשאיר ליונתן כהן את קו שמאל לעצמו. אצילי נע המון מצד ימין למרכז ושמאלה כדי לתת ליונתן כהן אפשרות מסירה. שכטר גם היה אמור להיות מעורב במשולש הזה, אבל שכטר פרש לפני חודשיים ופשוט שכח להודיע. נגד הצפיפות האדירה של בני יהודה בהגנה, איביץ' ניסה לפתוח חלק מסוים במגרש בהעמסה ספציפית, ולצורת משחק זו יונתן כהן התאים יותר מעטר שחותך פנימה כל הזמן, אתמול אילו היה עולה זה היה פנימה לתוך הצפיפות. אולי זה לא הצליח, אבל נדמה לי שבנקודת זמן זו אפשר להעריך שאיביץ' יודע כדורגל מעט טוב יותר מכולנו ביחד, אבל כן, מאחר והפסדנו הוא היה ראוי למטח הקללות שקיבל על שעולל לנו אתמול. אבל ממש.

*

הדבר הכי מצחיק ששמעתי אחרי המשחק הוא שהשחקנים הגיעו שיכורים מהחגיגות, בני יהודה רצו יותר. אני ראיתי אתמול חבורה של אנשים שתלשו להם את הגביע מהלב. כבוד לבני יהודה שהצליחו בכך, אבל זה לא נבע מכך שהם רצו יותר משחקנים מכבי את התואר, אלא פשוט ככה זה הספורט הזה, הם המירו רבע מצב ורבע שניה של חוסר ריכוז בקרן לגול, ואנחנו לא המרנו שני מצבים, ועוד כמה רבעי מצבים לשום דבר. בסוף נשארנו עם אותה חבורה שנתנה לנו עד עכשיו את העונה הכי מהנה שאני קבלתי כאוהד אי פעם, אם חבורה כזאת של שחקנים ומאמנים לא נדע להעריך, אז באמת אין לי מושג מה כן.

הספירה לפלייאוף – 9 ימים – מאמן השנה
הספירה לפלייאוף – 8 ימים – נבחרות ההגנה של השנה

94 Comments

קלבדוס 4 באפריל 2019

תביאו את דוראנט ותסגרו עניין.

קפטן קוקי 4 באפריל 2019

מסכים עם כל מילה.
בכדורגל יש שתי קבוצות, לפעמים שתיהן רוצות מאוד לנצח (לא קורה הרבה) ולפעמים הדברים מסתדרים לטובת אחת מהקבוצות שהיא לא שלנו.
זה מאוד עצוב. במיוחד אחרי הגבהים שהיינו בהם בתחילת השבוע. עד כדי כך שפונים להסברים מהכוכבים ומניידת הVAR.
אבל לפעמים פשוט צריך לקבל את זה. יש שחקנים שתפקדו מתחת לציפיות, בדיעבד אפשר לשבץ אחרים בהרכב, אבל אף אחד לא התרשל, או טעה באופן חריג. אין טעם לחפש אנשים כי מדובר בכדורגל.
מה שכן צריך לזכור זה שהקבוצה הזאת, החבורה הזאת בראשות המאמן הזה וכל המועדון, עשו עד כה עונה מדהימה ומשמחת. הכאב הוא זמני, הגאווה נצחית. במיוחד אחרי עונה כזאת.

צור שפי 4 באפריל 2019

כרגיל, ניתוח הוגן. עלתה באתר "הארץ" כתבה של עירד צפריר על כך שדווקא בעונה האדירה הזו מכבי לא הצליחה לנצח בארבעה משחקים עם ערך מוסף, שני משחקי הנוקאאוט אתמול ומול הנורבגים ושני הדרבים. מקריות?

שלי 4 באפריל 2019

לא הבנתי איך הדרבי זה משחק עם ערך מוסף, והמשחק מול באר שבע בבית למשל לא, משחק העונה מול בני יהודה במושבה לא, וחוץ מזה נצחנו את סארפסבורג בבית רק 2:1 ולא 2:0, אז הוא גם לא מדייק. אה, עוד משחק נוק אאוט בשמינית מול ביתר בטדי, נצחנו בדקה ה92, התיאוריה לא מחזיקה מים.

יואב 4 באפריל 2019

אואו, עירד צפריר כתב… אז כל מה שגיל כתב פלוס האדרה שצפריר עושה לקבוצתו האהובה היא מחממת לב ממש. תן לי עשור של אליפויות ללא דרבים וכתבות מופרכות של "העיתונאי".

צור שפי 4 באפריל 2019

הוא עיתונאי ללא מרכאות. גם אם אתה לא מסכים עם מה שכתב הזלזול הזה הוא רעה חולה.

יואב 4 באפריל 2019

צור,
אוקיי, מחק את המרחאות. הן נכתבו כי הוא ואן טריק פוני. עיתונאי וואן טריק פוני(נגד הבעד, בעד הנגד אבל תמיד אנטי מכבי) ללא מרחאות. אבל עם סימן קריאה גדול ומהבהב. אני לא מזלזל בו רק תמה שאתה בכלל מביא אותו לרפרנס למשהו. לא אילנות גבוהים נאמר בעדינות וללא מרחאות.

קפטן קוקי 4 באפריל 2019

אני מעריך את הכתיבה של עירד צפריר.
לכתוב שאיביץ' "כשל בכל המשחקים החשובים" (לא רק כותרת בשביל קליקים, זה ממש כתוב בטקסט עצמו), זה מביך למדי.
מעבר לתיאוריה הקלושה שלו, זאת כתיבה של אוהד ששמח לאיד, לא של עיתונאי.
מצטרף ליואב לגמרי.

יואב 4 באפריל 2019

אני לא מעריך את הכתיבה שלו כלל. להתנסח יפה גם אני יודע. שום תובנות שמעשירות אותי, נו בעין זה כל מה שהוא יודע. גם בזה אני ועשרות שאני מכיר, לא נופלים ממנו. אני כן מאוהב בכתיבה של ניר צדוק(האדום). זה כמו להשוות בין הרמן הסה לבין ילד מתבגר ומחוצ'קן שממש עכשיו החליט למרוד במשהו. במורות אולי?

צור שפי 4 באפריל 2019

יואב, הרושם שלי שהוא עיתונאי סביר ומעלה. שמחה לאיד לא משנה את זה. וזה מרכאות, לא מרחאות….

יואב 4 באפריל 2019

צור,
אכן מרכאות. סורי. התרשמותי היא הפוכה לגמרי מהתרשמותך אבל אני יכול בהחלט להבין את התרשמותך ולמה התחברת. רפרנס למה שקורה במכבי זה בכל מקרה בראשו(ואולי שלך) הקודח בלבד. בדיוק כמו שאביא את שכניק כרפרנס. בניגוד אליך, אני לא עושה את זה.

יעקב 5 באפריל 2019

*מרכאות

השמן 4 באפריל 2019

אני אוהב את עירד צפריר ואת הכתיבה שלו. לא מקבל את הטענה הזו. הנימוקים שגיל כתב נכונים. מעבר לזה, סתם להגיד לא ניצחו זה לעקוץ, שיביא נימוקים לזה. אתמול הפסדנו מסיבה אחת, מול שרפסבורג מסיבה אחרת, ואת הדרבים לא ניצחנו מסיבה שלישית.

אליכ 4 באפריל 2019

פעם צפיתי בגמר טניס בארה"ב הפתוחה בין בקר לבין לנדל. בקר לקח את שתי המערכות הראשונות והפסיד את השניה ולקח את הרביעית וניצח. כששאלו את אלייה נסטסה מאמנו, תוך כדי המשחק אם הוא לא מודאג הוא ענה שהחוכמה זה לקחת את הנקודות החשובות ובין לבין פחות משנה.
עם כל הוויכוח אתם מפספסים את הפואנטה, והיא שהקבוצה הזו כשלה במשחק היחיד (הכל או לא כלום) הכי חשוב שלה העונה. ואם נדמה לכם שזה מקרה אז חישבו שוב. הגול של בני יהודה היה באוויר. הבעיה העיקרית שאולי תיעלם בעונה הבאה (ואולי לא) היא חוסר הנסיון של השחקנים. הם הורידו הילוך בשבועות האחרונים והיה להם קשה להרים חזרה. כנראה גם למאמן יש יש ורגל בעניין.

יואב 4 באפריל 2019

אליכ,
אתה יורד לרזולוציות פופוליסטיות. ראיתי קבוצות אדירות ומנוסות של מכבי לא לוקחות גביע(92, 79, 13, 14,). ראיתי אלופות אדירות כמו חיפה 94, לא לוקחות גביע. הכי מאני טיים שמחכה למכבי הזאת אלו מוקדמות ליגת האלופות בקיץ.
ועדיין לא פגשתי אדם שלא היה לו ימי עבודה רעים. הוא כשל?

אליכ 4 באפריל 2019

לא ולא, אני רציני. יכול להיות יום רע במשרד. זה לא מה שראיתי אתמול. וזה מאוד מתכתב עם מה שצור שפי העיר והצפריר מהארץ. זה כנראה עדיין לא מספיק טוב לדאבל, אל תישכח שזה רק חצי גמר והיה אמור להיות עוד משחק לא פחות קשה.

יואב 4 באפריל 2019

זה לא מספיק טוב לדאבל זאת עובדה. אני רק אומר שהיו גם אלופות גדולות יותר מהדאבליסטיות. גם למכבי עצמה. צפריר סתם עוקץ מהמקום הפרטי והאדום שלו כי -"איזה טיעון זה שאיביץ הפסיד בכל המשחקים החשובים אם ההצלחה שלו בכך שמכבי ביטלה את המושג משחק חשוב"/ ניר צדוק, אדום.
טוב לי בחלקי, באמת. זאת האליפות העשירית שלי כאוהד. אני לא יודע למה צפריר יכול להשוות. הוא יצטרך לפחות שני גילגולים עבור זה..

קפטן קוקי 4 באפריל 2019

זה נסיון מטעם למסגר שיח.
מדובר בקבוצה שזכתה באליפות בפער של 27 נקודות מסגניתה. שהלכה והשתפרה במהלך העונה וניצחה את כל משחקי ההצהרה.
בגביע מישהו חייב לעוף. אני חושב שבמקום איביץ, הייתי שמח להגיע למשחק האחד הזה עם מיכה ו/או פחות פצועים. זה לא תירוץ להפסד, אבל בעיני זה בהחלט הופך את התיאוריה לגיבוב מיותר של מילים.

צור שפי 4 באפריל 2019

דרבי הוא תמיד משחק עם ערך מוסף.

אליכ 5 באפריל 2019

רק לפני, אחרי זה תלוי תוצאה.

Ollie Williams 5 באפריל 2019

צור, יש הבדל בין ערך מוסף לבין להיות או לחדול.
שני התיקואים בדרבי עשו טעם חמצמץ ליומיים וזה עבר. איזה השפעה הייתה לזה על העונה בשלמותה?

לא תמצא הרבה אוהדי מכבי שיעדיפו עונה בלי תארים אבל עם נצחונות בכל הדרבים (כל עוד הפועל לא יורדת).
כן תמצא המון אוהדי הפועל כאלה, גם בשנים שאתם בצמרת. והכי גרוע שזה גם מה שהמנהלים שלכם מעדיפים. וזה לא רק בזמנים קשים מקצועית

צור שפי 5 באפריל 2019

שמע, לי כאדום העובדה שאנחנו הקבוצה היחידה שלא הפסידה לכם ממתיקה את טעם האליפות שלכם, נכון שזו שמחת עניים אבל זה מה יש.
לגבי הפסקה השניה שלך אני לא בטוח שאתה צודק, נראה לי שהרוב המכריע אצלנו, כמו בכל מועדון, יעדיף תואר על כל דבר אחר.

Ollie Williams 5 באפריל 2019

אני משוכנע שיש הרבה יותר כאלה ממה שאתה חושב. שימשכנו גם 20 שנה בלי תואר רק עבור האופציה לעשות דווקא למכבי. חלק מהם אפילו הגיעו לראשות המועדון והביאו אותו לפירוק (בין השאר) בגלל זה. בטח ובטח שהרבה יותר, אבסולוטית ובאחוזים, מאוהדי מכבי שיישאר להם טעם חמוץ מהעונה בגלל הדרבים.
כי בסוף זה שני תיקואים נגד קבוצת תחתית שלא השפיעו בשיט על גורל העונה אז למה שלמישהו זה יפריע יותר מדי? ראבאק אנשים אצלנו בקושי זוכרים את ה 3-1 שניצחתם בעונת סוזה אז עכשיו?

אין מה להשוות בכלל.

Ollie Williams 5 באפריל 2019

מדגיש גם שבשום שלב לא טענתי שרוב אוהדי הפועל כאלה. זה מיעוט, אבל ממש לא זניח ובטח שלא שקט.

אליכ 6 באפריל 2019

הטיעונים האלו מזכירים לי ששלי כתב פעם אחרי אחד הדרבים שהסביר לבנו ש "אוהדי הפועל אוהבים לסבול". אני לא בטוח שהוא התכוון. ואני מקווה שגם אתה לא מתכוון ברצינות למה שכתבת.

Ollie Williams 6 באפריל 2019

אני חוזר על דברים ששמעתי לא מאוהד הפועל אחד, לא משניים ולא מאלה שבשוליים.
יש כמות לא מבוטלת של אוהדי הפועל שיעדיפו לנצח את כל הדרבים מאשר לקחת אליפות.

אריאל 4 באפריל 2019

מכבי ניצחה בגביע גם נוקאאווט נגד עכו וביתר.
וגם לפני הנורבגים מכבי נצחה שני סיבובים.
זה לא שהתפקוד לא טוב במשחקים קריטיים אלו פשוט המשחקים הזכירים.

השמן 4 באפריל 2019

הוא באמת ספג מטח קללות?!?!?!?!?
מסכים עם הטור. אחד ההפסדים הכואבים שאני זוכר. אבל לדבר על יהירות, על עטר או כל דבר אחר זו טעות. לפעמים בכדורגל מפסידים. בני יהודה שיחקה עם המון הקרבה ונחישות, והצליחה להבקיע. אנחנו חסרנו חדות בחלק הקדמי למרות שלדעתי הקישור וההגנה עבדו טוב מאוד.
עוד שלוש נקודות
1. המשחק הדגיש כמה חלוץ איכותי פלוס מחליף (כשיר) למיכה זה שני החיזוקים הכי חשובים שלנו.
2. כל אירוע שיגרום לחבורת אנשים הזו להישאר רעבים וממוקדים רק יגרום לעוד הרבה אושר בהמשך. עוד לפני המשחק חשבתי שאני מוכן להחליף את הגביע תמורת ניצחונות משכנעים על ב"ש וחיפה בסמי עופר.
3. יוסיפון כתב על זה בפייסבוק ואני לגמרי מסכים. בני יהודה ונתניה הן שתי קבוצות מענגות שמגיע להן להיות בגמר. אני גם מקווה שהן יסיימו מעל חיפה וב"ש. כל המשחקים נגדם נראו הרבה יותר שוויוניים מאשר נגד האימפריות לשעבר. דראפיץ'/ברדה ואבוקסיס עושים עבודה נפלאה. אני אשכרה שוקל לצפות בגמר השנה למרות שלא נהיה בו

צהובה 4 באפריל 2019

לא מדברים על שופטים וזה, אבל באמת למה הביאו לארץ מערכת ב20 מיליון שח אם לא מתכוונים להשתמש בה? ועוד בדקה כל כך קריטית במפעל שאין ממנו דרך חזרה.

ברקוביץ 4 באפריל 2019

הנה, מדברים

yaron 4 באפריל 2019

השתמשו בה. החליטו שהשריקה מוצדקת.
אח"כ הסתבר שלא הביאו מערכות מלאות והסתפקו בפחות מצלמות ממה שיש במונדיאל או באירופה.

אביעד טייב 4 באפריל 2019

הפסד מתסכל שהציף את הבעיות בסגל של מכבי, נקווה שיתקנו אותם בקיץ.
מה גם שקשה להשאר בקצב גבוה אחרי עונת טרבל, אז גם בהפסדים מתסכלים, יש נקודות אור.
תודה על עונה נפלאה.

שלי 4 באפריל 2019

מאחר ולא נצליח כנראה לבנות סגל רחב ברמה של ברצלונה, אני לא כל כך מבין למה אתה מתכוון בבעיות בסגל של מכבי. אם אתה מתכוון שצריך עוד עומק, וואלה אלך על זה. אבל עומק בשחקנים צעירים כמו קארצב ואיילון אלמוג שיחכו על הספסל למקרה בו יש כל כך הרבה פצועים, לא בעוד כוכבים זקנים כמו בעידן ג'ורדי. אם הכוונה שצריך להביא את ליאו מסי לתפקיד 9 מדומה, אחלה אני בעד רק נראה לי קצת קשה ליישום. מבחינת ישראלים, אין אפילו אחד מחוץ למכבי שאני רוצה עכשיו, אולי שועה, אולי. מבחינת זרים, ראינו כמה קשה לפגוע איתם, אשמח שיביאו עוד חלוץ 9 זר חזק, לא רואה איזה עוד חוסרים משמעותיים יש, בהנחה שניקוליץ' יחלים מהפציעה

אביעד טייב 4 באפריל 2019

חסר לנו חלוץ ומחליף למיכה.
חוץ מזה, הכל פיקס.
לא אמרתי שצריך להשתולל בחלון העברות ולא להביא את מסי.
שכטר בעייתי לנו, הוא לא ברמה הפיזית למכבי, לא הגיע אתמול לכמה כדורי עומק ובזבז מצבים עם עקבים מיותרים.
ההבדל של מכבי עם מיכה ובלעדיו הוא משמעותי מדי ובעייתי. דור פרץ ניסה אתמול להיות השחקן היוזם וההתקפי יותר והוא היה מעולה עד ה16.
יכול להיות שהפתרון נמצא אצל קרצב או ניקוליץ. אני סומך על איביץ שידע ויחליט.

שלי 4 באפריל 2019

אז אנחנו מסכימים לגמרי, מקווה שגם קארצב וגם איילון אלמוג יהיו בסגל שנה הבאה, אולי גם אור דסה, ושיביאו עוד חלוץ 9 זר חזק

אביעד טייב 4 באפריל 2019

אני לא בטוח לגבי אלמוג, הוא יהיה כנף שמאל שלישי אחרי עטר ויונתן כהן, אפשר לתת לו עונה בליגת העל בקבוצה אחרת.
מעניין מה יעשו עם חוזז, לדעתי הוא שחקן לא רע אבל לא יחזירו אותו, אולי יעבור בטרייד על קונסטנטין אם דסה יעזוב.

יואב 4 באפריל 2019

האם התקיים פעם בעולם משחק בו לא היו אשמים אצל המפסידה? זה מוציא אותי מדעתי כיצד אנשים יכולים להיות עבדים של התוצאה האחרונה ללא שום פרספקטיבה. בכדורגל הישראלי אין אתמול ואין מחר. יש רק היום.
המשחק חידד אצלי מחשבה שקיימת אצלי כבר תקופה- מכבי לגמרי היתה מעל סך חלקיה. ואני חושב שזה נהדר כי יש כל כך לאן להתקדם, לשייף, להשתפר.
לאו דווקא בניקוד יותר גבוה אלא בעוד איכות, ניסיון ושיפור הסגל הקיים.
נשגב מבינתי איך לפחות לא היה דיון ואר על ההדיפה הברורה של סורו את הכדור כלפי מטה(עמדתי ממש מאחורה וההילוכים החוזרים חד משמעים). לא הייתי פוצה פה אם לא היה ואר. פשוט תמוה אבל מים מתחת לגשר.
אין לי מושג למה אבא לקח אותי לגמר של 78 ברמת גן, נתניה מול בני יהודה אבל חזיתי בגביע ובדאבל היחיד של היהלומים. לגמרי איתם גם בגמר הזה.

שלי 4 באפריל 2019

בכוונה לא כתבתי על השיפוט בפוסט, אבל רבאק, פנדל בדחיפה על ריקן בחצי הראשון, הואר אפילו לא מברר, זובאס עוצר כדור של אצילי מחוץ לרחבה (מטר לפחות) עם היד, שום דבר, וזה קרה מתחת לעיניים שלי. ואז הפנדל הברור של סורו, שמשום מה אנשים ממציאים שהכדור פגע לו בראש, כאשר הוא רק מוריד את הראש אבל אשכרה מזיז את היד לכיוון הכדור, והכדור לא קרוב לראש. זה מים מתחת לגשר, אבל בשביל מה יש ואר?

יואב 4 באפריל 2019

ממש גיל. סורו אשכרה הודף את הכדור למטה. מהברורים שאיי פעם ראיתי וראיתי לא מעט. אם לא היה ואר, לא היה מתקיים התיסכול- אני בן 50 ושבעתי מטעויות לטובתי וחובתי. זה באמת לא עניין גדול. הפסדתי גביע על היד הכי ברורה שיש, אני כבר חסין ומקבל הכל.
אבל וואלק, שמינית גמר ליגת אלופות, בעיטה סתמית וחסרת סיכוי מעשרים מטר הובילה לדיון. אז זה לא?

שי 4 באפריל 2019

כל מילה, יואב

ארז 4 באפריל 2019

אני צורך "ספורט כתוב" רק בוואלה ובדה באזר.
למה וואלה ספורט? הכי פחות גרוע לטעמי, לפעמים טוב.

לראות את מה שפורסם שם אתמול לעומת היום, בידי אותם כתבים עצמם – זה תמצית החולי של תרבות הספורט כאן, וגם עדות נוספת להזניה שכל התחום עבר (כשעיקר הקרדיט לעניות דעתי הולך ל-one שאני מקפיד לא להיכנס אליו או לקישורים ששולחים לי אליו כבר שנים ארוכות).
בן יום נמחקת עונה שלמה וים של סופרלטיבים נשטף לאסלה, ופתאום "ברור לגולדהאר שמה שיש לא מספיק לאירופה". WTF???!!!
אתמול אימפריה שביום בהיר רואה שלבים מתקדמים במפעלים אירופים, היום זה "בלוף"? חוסר כבוד לצרכנים של זה, ואפס כבוד עצמי של הכותבים. כל הטוכמנים האלה וחבריהם, זה כבר שלב שאני צוחק בכל.

להבדיל, ואני גולש אבל חייב גם מילה טובה, איזה מותק יוסיפוביץ ואיזה כבוד (אפילו מופרז) הוא עושה לכדורגל הישראלי ולחובביו.

אגב, גיל, נראה לי שהתעלמת מהמצב המצוין לגול של בני יהודה לקראת סוף החצי הראשון.

יואב 4 באפריל 2019

ארז
כל מילה אבל התקשורת הזאת היא רק בבואה של הלך הרוח ברחוב. הם הרי באו מהרחוב ולא ממאדים. בכדורגל/בחיים בישראל, אין אתמול ואין מחר. יש היום. ומחר יהיה העכשיו החדש. אני אפילו הספקתי מאתמול לקרוא שאיביץ הוא בלוף/ וגנץ היה חייל בינוני, חולה רוח ומגמגם. אין לזה באמת תקומה או תרופה.

ארז 4 באפריל 2019

הי יואב :)
כן, אבל…
אני לא נאיבי/בולשביקי מספיק כדי לחשוב שתפקיד העיתונות לחנך, אבל זה קצת ביצה ותרנגולת.
יותר נוכחות ודומיננטיות של יוסיפוביץ, קופר ו(מתי מעט) דומיהם ופחות של טוכמן, צנציפר ושות' – והשיח הספורטיבי עשוי לעבור מעט leveling up. הדיון יעבור למישור מקצועי ותרבותי יותר ופחות גליצ'ים והתלהמות.
כרגע לתחושתי זאת משקולת שמושכת הכל מטה.

יואב 4 באפריל 2019

התקשורת האיכותית כדבריך, "תחנך" את האקסלוסיבים שחפצים בכך. הם מיעוט זניח. תסתכל סביבך. בלי דיכוטומיה, מציאת כשלים כרונית, סטופר מוכן לכישלונות וחוסר צניעות, כלום לא יזוז פה. וזה אכן זז בדיוק לטמטמת הזאת.

ברק 4 באפריל 2019

" מטר קללות "? באמת?

שלי 4 באפריל 2019

לא מתעלם, אכן הגיעו למצב אחד מצויין בחצי הראשון אותו ראיקו עצר, והבעיטה בחצי השני היתה רבע מצב, פשוט כתבתי על מכבי ולא על בני יהודה.

מקס הזועם 4 באפריל 2019

עונה גדולה ללא ספק.
קבוצה של מאמן, מאורגנת וממושמעת -תענוג.
כשרון-די נו.
אין לנו מה לחפש באירופה עם הסגל הזה בלי להעליב אף אחד.
הקישור פרווה ולא מסכן את השער.
אין חוץ מדור מיכה שחקן יצירתי ואין חלוץ תשע אפילו בנדמה לי.
שכטר באמת פרש ואצילי לטעמי שחקן לא יציב ובטח לא כוכב.
עטר לא נהייה צעיר יותר ואני סבור שאיביץ ינסה להביא לפחות ארבע שחקנים משמעותיים לחיזוק הסגל וזו בנוסף לצעירים שיחזרו מהשאלות.
בלי מיכה אין מי שיפתח הגנות צפופות וזו בעייה של שנים כבר.

דרך אגב, יופי של פרשנות של שונא מכבי , הזקן הסנילי שאפילו תוספת של שלוש דקות נראתה לא מיותרת.

לגבי השיפוט, אין ספור אי השריקות של גרינפלד לפאולים ברורים כולל בקרן שהובילה לשער , זה דבר שלא מובן אבל כבר מזמן התייאשתי מהלא מוצלחים בשחור.

שלי 4 באפריל 2019

לא מתעלם, אכן הגיעו למצב אחד מצויין בחצי הראשון אותו ראיקו עצר, והבעיטה בחצי השני היתה רבע מצב, פשוט כתבתי על מכבי ולא על בני יהודה.

ארז 4 באפריל 2019

ברור לי מאיזו פוזיציה אתה כותב.
אני מדבר על הנקודה שבה תיארת כביכול את מאזן המצבים וניצולם, אחרת זה לא היה קופץ לעין:
"פשוט ככה זה הספורט הזה, הם המירו רבע מצב ורבע שניה של חוסר ריכוז בקרן לגול, ואנחנו לא המרנו שני מצבים, ועוד כמה רבעי מצבים לשום דבר"

ארז לולו 4 באפריל 2019

כל מילה. התוצאות שהשגנו השנה הרבה יותר טובות ממה שהסגל הזה שווה. יש לנו בעיה קשה של חלוצים וקישור יצירתי. מיכה מבחינתי הוא חצי קבוצה. הסטטיסטיקה שלו של בישולים וכיבושים מטעה. היו כל כך הרבה מקרים השנה שמיכה נתן מסירת עומק לאגף, שפתחה את כל ההגנה, והשחקן שקיבל את המסירה בישל את הגול. מיכה עשה את הגול אבל בסטטיסטיקה זה נרשם כמסירת מפתח. רואים בתקופה האחרונה את הירידה שלנו. תוצאות של 1:0 וגולים מקריים דוגמת הגול של שוינפלד בכתף. ההגנה החזיקה אותנו בחודשיים האחרים. הקבוצה חייבת להתחזק בחוד – שני חלוצים במקום שכטר ושוינפלד ועוד קשר יצירתי. אני גם לא בטוח שגלזר יכול להיות קשר הרכב בקבוצה עם שאיפות (אולי כשיגדל), הוא כמעט ולא תורם כלום בחלק הקדמי.

שלי 4 באפריל 2019

זה עניין של ניסוח, כתבתי על הרבע מצב שהמירו, לא על המצב שלא המירו, לא ניסיתי לטעון שלא הגיעו למצבים פרט לרבע מצב זה

הקורא המתמיד 4 באפריל 2019

תוצאת המשחק הזה מוכיחה את מה שאנחנו יודעים כבר שנים, וזה שמרבית הקהל הישראלי הוא מאני – דיפרסי, עם זיכרון פנימי של 1 מגה בית.
אותה קבוצה בדיוק שלקחה אליפות, מהמרשימות שנראו במחוזותינו, היא כבר לא פונקציה כי הפסידה משחק אחד, סופי ככל שיהיה.
אני שמח שמקבלי ההחלטות במכבי מסוגלים לקבל החלטות על בסיס קצת יותר רחב מהתוצאה האחרונה, הגם שהיא כואבת.

אחד העם 4 באפריל 2019

קיבלתי את ההפסד הזה קל , יחסית
שלא יגבה ליבנו ולא נפריז בהערכת כוחנו ועוצם ידנו.
הסיכוי שנהיה מדורגים בסיבוב השני במוקדמות הצ'מפיונס קלוש
לקבוצה שלנו יש רוח נהדרת וכולת משובחת ביחס לליגה
לא בהשוואה למה שישלפו לנו מתוך הצלוחית של הכדורים באירופה
הכל לטובה, מגיע לפאקו שישאר ייחודי

יואב 4 באפריל 2019

True that

גיא זהר 4 באפריל 2019

מכבי בסגל הנוכחי (אפילו אם פרץ ואוי ואבוי לו אם לא, דסה וראיקוביץ) ויותר חשוב עם המאמן הנוכחי יזכו באליפות קלה (10-15 פור). לאירופה זה לא יספיק גם עם מזל בהגרלה ואם יהיה לכם נס – בבתים זה יגמר בבכי שמה שהיה ב16 יהיה סבבה לעומתו. מכבי צריכה שוער, בלם וחלוץ (וכנראה מחליף לניקוליץ) בראש ובראשונה. לא פשוט. מכיוון שחלון העברות נגמר בספטמבר אלמוג וקארצב יכולים להתחיל את העונה במכבי ואח"כ לעבור קבוצה במידת הצורך. חייבים לשחק לפחות 10-15 משחקים אחרת מתבזבזים.

יואב 4 באפריל 2019

נתחיל בלעלות לבית אפילו במחיר של קמפיין כושל. בכי אני משאיר לאחרים. לאירופית- ריאלי. הקבוצה הזאת, פחות חזקה, היתה רחוקה שריקת פנדל לא נכונה(או טעות של טיבי) מלהיות שם כבר העונה. והיא היתה פחות חזקה משמעותית מהיום. לא מבין את המונח נס.
אוי ואבוי לנו אם פרץ וראייקו לא ימכרו. לדעתי. זאת הדרך הנכונה למכבי.
יש למכבי חודשיים של ליגה תחרותית(מלבד חדרה ולמכבי הכל חשוב לשאר), משחקי אימון מאד איכותיים כדי להבין את מי היא משחררת, יש חודשיים להתביית כבר עכשיו על מחליפים פוטינציאלים, יש לה בונוס ענק וזמן כדי להתכונן מירבית לעתיד. מכבי הזאת תעבוד נכון. צפיתי מולך בזמן הזה בעונה שעברה את השילוב של שחקני בית(ונקבתי בשמות ספציפים- בול פגיעה). היית סקפטי ולא חשבת שרובם יראו ספסל. צדקתי אפילו יותר ממה שאני שיערתי. הפרח רק החל להיפתח שוב. לא מעשה ניסים כי אם עבודה נכונה.

גיא זהר 4 באפריל 2019

נס הכוונה לבתים באלופות, אבל למרות שאתה צריך לעבור שני סיבובים (כנראה שתתחילו בסיבוב השני) בשביל בתים באירופית אתם במסלול אלופות מה שאומר שתקבלו יריבות ברמה שלכם (לפחות) בכל שלב בכל מסלול. הסגל הזה לדעתי לא יספיק גם לאירופית ובטח לא לקמפיין מכובד (מאבק על עלייה) בבתים שם. לגבי שילוב המושאלים/צעירים לא זוכר מה כתבתי בעניין יאמר לזכותו של איביץ שהוא ניהל היטב את הרוטציה (היה לגלזר ובעיקר לברסקי מזל שגולסה סיים את העונה מוקדם אחרת כמות הדקות שלהם היתה יורדת משמעותית). בדיעבד לדעתי חוזז (כנראה לא רצה) ובטח קרצב היו צריכים להיות מושאלים כבר בספטמבר אבל זה באמת בקטנה. אני בטח לא דואג לכם, המערכת (ועל זה צריך לתת קרדיט גם לג'ורדי שבנה את מסלול החישול) מתפקדת היטב. יש רק לקנא.

יואב 4 באפריל 2019

גיא, אלופות זה לגמרי נס. גם הקבוצה המנוסה של יוקאן וערן זהבי בזון נדרשה לנס. ברור לי לגמרי וגם כתבתי את זה למטה להשמן. אירופאית? לא נס אבל מאד קשה. אני רואה זאת כיעד ניתן להשגה אבל לא כמאסט מבחינה מקצועית. אנחנו עדיין לא שם כדי להגיד את זה. אתה יכול לקבל את הבעיטה בתחת מכל קבוצה. אבל זה יעד לשאוף אליו. תן לי בתים. גם במחיר קמפיין לא טוב- רק ככה מתקדמים.
בקשר לצעירים, זה פיבן, זה גלזר שהוא כבר שחקן נבחרת ישראל, זה יוני שדופק על שערי ההרכב. אם גולסה לא נפצע הוא המועמד הראשון שלי לשחקן העונה.

גיא זהר 4 באפריל 2019

מי שראה את גלזר בנתניה היה לו ברור שיהיה שחקן רוטציה במכבי. הדקות שלו (וגם הזימון לנבחרת, יותר במחשבה נכונה מצד האוסטרים על העתיד) עלו בעקבות הפציעה של גולסה. פיבן זו הפתעה – גם בגלל המחיקה של טיבי וגם כי אמדור לא נספר. מרכז הגנה של ייני ופיבן מול (נניח) דינמו זאגרב בעייתי. ליונתן כהן היה טיפה מזל, בהתחלה היה אפילו נמוך בהירכיה מחוזז (ובטח עטר). השניים האחרונים הרגיזו את איביץ, צ'יקו היה פצוע ואז איביץ התחיל להשתמש בו. שחקן רוטציה כרגע. אם מכבי יביאו עוד חלוץ (ובהנחה שלא מייבשים לגמרי את שכטר) יש מצב שישחק פחות,

יואב 4 באפריל 2019

גיא זוהר,
במעט זמן שיש לי לחפש, זה מה שאני רשמתי ב1/2

לגמרי. השאלה היא האם תשתית סקאוטינג כזאת ריאלית למקום שלנו בשרשרת המזון.
ובקשר למשאבים- תראה מי חוזר בקיץ- גלזר, יוני כהן, רוסלן , שון. זה שווה מחשבה לעומק כדי לא לסתום את הסגל בינואר.
אם חלקם פנויים, רוב הליגה(כולל הגדולות שבה) נמצאים על הצוואר שלהם. בוא נעבוד על החוזקות הברורות שלנו.

זאת המציאות. אתה התווכחת בפוסטים סביב התאריך הזה לגביי השתלבותם. להגיד שהיה לך אז ברור, זה מאד לא מדוייק. לא הפנמת לאן מכבי הולכת ואני כן הכל בסדר. אם זה היה הפוך, זה היה נורא(מבחינתי) אבל אין סיכוי שהיה קורה. כרגע המצב עוד העצים. הייתי פסימי יחסית. אתה יכול לנסות להסביר כל מקרה נקודתית אבל אין לך שום מקבילה לזה ועדיין לא התחלתי להכשיר את הבית לפסח.

יואב 4 באפריל 2019

טיבי נמחק כי פיבן היה טוב. אל תתבלבל. לא מדובר פה בסדרת חינוך של עונה שלמה. אם לאיביץ לא היה טוב מטיבי, טיבי היה משחק. אמאדור בוודאי שנספר אבל שרן התאים יותר ממנו- קרדיט לשרן. יוני עזר למזל להגיע אליו. ככה זה שהסגל שלך מורכב מכאלו- משם אתה בוחר.

יואב 4 באפריל 2019

29/1
יואב
אנחנו לא יודעים מה המדיניות. לי ברור שיהיה שידרוג מאד גדול בזרים. וזה מספיק, זה משנה קבוצה. בישראלים, אין לנו ממש צורך. אין את מי לקנות ויש לנו את מי שצריך פלוס מושאלים שאם היו עומדים למכירה, היו נקנים במיליונים על רבעי כרטיס…

גיא זהר
יואב, כמה זרים שדרגו לך את הקבוצה בשנים האחרונות? ראיקוביץ (נניח) וקיארטרסון נקנו במליונים. חוץ מאלו אתה רואה זר ששדרג? נניח שהשניים הללו ימכרו כל אחד בחמישה מליון וגולדהאר יחליט שכל הכסף חוזר לחיזוק. עדיין תצטרך להביא שני מחליפים לאלו ועוד שניים טובים (אם תפגע בארבעה אתה מלך). חוץ מהשניים הללו ג'ורדי הביא עוד שניים ששדרגו – גרסיה ופריצה. בקיצור, להביא זרים שישדרגו קשה, קשה מאוד. ולגבי הכשרונות בחוץ, יונתן כהן? צ'יבוטה? גלזר? שחקני רוטציה נחמדים במקסימום. זה מעולה, אבל בוא נראה שג'ורדי (או מי שיחליף אותו) מחזירים אותם ונותנים להם צ'אנס ולא מאריכים ליצחקי את החוזה.

יואב
אתה קנית שחקני רוטציה כאלה בטונה כסף. רק מאשדוד ודהאן. אומר לך משהו- בבסיס הם פחות טובים משחקני הבית של מכבי. הם פשוט מאשדוד. זה לא לטובתם(:
כל חלון והסיפור שלו. אני תמיד מאמין שמכבי יכולה להשתדרג. ויש לה את הכסף והאירגון כדי לעשות את זה.
כך היה בעבר וכך יהיה בעתיד. לא דואג לה(בלומפילד מתקרב ויתן בוסט אדיר למערכת).

היום…
מעבר לשחקני רוטציה נחמדים הייתי אומר ולא האריכו ליצחקי את החוזה(:

גיא זהר 5 באפריל 2019

מה שמבט לאחור מראה זה כמה ששנינו אדיוטים (סמיילי). מכבי הביאה למעשה זר אחד שבאמת שדרג (וגם אם נוסיף את ראיקוביץ וצ'יקו הם לא באמת עשו את ההבדל). השינוי הדרמטי היה בעמדת המאמן, אבל אני אגלה לך סוד, השנה הייתם זוכים באליפות גם עם מאמן פחות טוב. לגבי המושאלים, אם נעזוב את פיבן כרגע בצד (אף אחד לא חשב שיהפוך לשחקן הרכב), אז גלזר (הרבה בגלל הפציעה של גולסה) הפך לשחקן הרכב (מעל לציפיות שלי), צ'יבוטה נמכר (ובמקומו הגיע שחקן רוטציה), יונתן כהן הפך לשחקן רוטציה (הרבה בגלל שלא הגיע מחליף לקיארטרסון – מה שלא צפינו אז שנינו) וברסקי שחקן רוטציה. זה מעל למה שצפיתי אבל לא גיים צ'יינג'ר (היחידים שאם תוציא אותם מהרוטציה מכבי תהיה בבעיה מסוימת וגם אז הייתם לוקחים אליפות ב10-15 פור). אני בכלל לא מזלזל בבסיס שנבנה ובתהליך הבריא שנעשה אצלכם (בכל המערכות), אבל חלק מהאנשים נראה לי טיפה עפו גבוה מדי.

יואב 5 באפריל 2019

גיא,
אכן. אם כי צ'יקו והתרומה של ראייקו העונה(ברור שסאבוריט) הם כן מהותיות בעיני.
בקשר לרוטציה, עצם זה שסמכו על הילדים ולא חיפשו להביא תעודות ביטוח(גם בגלל הפיירפליי) זה נהדר. מה תמיד טענתי גיא? למה אני צריך לקנות שחקנים שאני גם ככה מייצר? זה בדיוק העניין. רוטציה או הרכב זה לא ממש משנה. אין ממש חלוקה כזאת לאורך עונה שלמה.
עכשיו בוא נראה את ההרכב שפתח במשחק הכי חשוב של העונה- מולכם בנתניה.
ייני, פיבן, פרץ, גלזר, מיכה, יוני, אצילי ועוד ארבעה זרים. ככה איביץ בחר לעלות למשחק המכונן שלו.

גיא זהר 5 באפריל 2019

שחקני בית זה ערך מוסף, לא מזלזל בזה בכלל, אבל בשורה התחתונה לרוב האוהדים חשובים ההישגים לפני הכל. לאף אחד לא איכפת שלמכבי סל ב2014 היו שני צברים (אחד מהם למרבה האירוניה שחקן בית) בשולי הרוטציה. אני בטוח שאוהדי ארסנל הרבה יותר מתגעגעים לקבוצה הרב לאומית של 2004 מבורינג ארסנל של ג'ורג' גראהם. וראיתי בעוד מקום שמזכירים את המשחק מולנו כחשוב, למה? הובלתם עלינו ב14, זה לא שהיינו בכלל פקטור אז (ובכלל). גם זה שגיל מכנה את המשחק מול בני יהודה במחזור 12 (הפרש שמונה) כמשחק עונה מוזר. מילא היה הפרש שמונה במחזור 23 (נניח), אז נצחון שם חותמת. מכבי שייטה כל הדרך וזה מעיד עליה (וגם על השאר).

יואב 5 באפריל 2019

גיא,
בליב איט אור נוט, אתם הייתם הקבוצה לנצח והשנים הקודמות הוכיחו שניתן לכרסם בהפרש כזה. מכבי בינונית הצליחה(לפרק זמן מסויים), אז המחשבה שלי היתה- לעולם אל תזלזל ברצון של אלופה. לא ידענו אז מה שאנחנו יודעים היום. כל התכונה והאווירה במשחק, התגובות של איביץ במהלכו ובסיומו העידו על חשיבותו הרבה- עבורנו.
כולם רוצים קבוצה הישגית, לגמרי צודק. אם זה גם משתלב עם שחקני בית משמעותיים, זה סינכרון מושלם. למעשה מתוך 10 אליפויות שראיתי(ומין הסתם גם כל האליפויות שלא ראיתי), רק ה3 של יורדי היו ללא הבסיס הבייתי המובהק הזה(אם כי היו מיכה, שרן, קצת דאבור, קצת לוגסי, קצת פרץ, קצת ברק לוי). אולי זה הדנא שלנו בסופו של יום ובכל מקרה הכרח מתבקש גם לאור הכישרון הדל שקיים בליגה והפיירפליי.

Ollie Williams 6 באפריל 2019

גיא,
לגבי צ'יקו אני חושב שאתה לא מבין את התרומה שלו כמו שצריך כי אתה לא רואה את כל המשחקים של מכבי באופן טבעי. לדוגמה בנצחון 1-0 על בית"ר לכולם היה ברור שהוא איש המשחק אחרי תצוגה אדירה למרות שלא כבש ולא בישל. שחקן התקפה אדיר שצריך לשפר קצת את היציבות.
מחזורים 13 (בני יהודה) ו 15 (ב"ש) היו משחקים סופר קריטיים. בני יהודה הייתה הקבוצה החמה וכולם עדיין חיכו שב"ש תתחבר והפסד לה היה יכול לשנות את מסלול העונה (לפחות בנק' המבט דאז). כמו שיואב אמר פערים כאלה כבר נסגרו, אפילו מכבי של עונת שוטא כמעט סגרה פער דומה מב"ש במהלך החודש של ג'ורדי.

גיא זהר 6 באפריל 2019

אולי, יואב. פער שמונה (כמו שאנחנו רואים עם סיטי ובאיירן) זה כלום (לגבי ב"ש של לפני שנתיים ויטור נפצע). פער 14 לא סגרו בארץ בעידן שלוש הנקודות. 13 חיפה סגרה מביתר בשנות השמונים ודו סםרתי סגרה מכבי מחיפה ב2003 כשהאחרונה היתה אחרי שלב בתים באלופות ונוקאאוט לא נעים באופא ואיבדה את יעקובו. בני יהודה במרחק שמונה במחזור 12 זה אפילו פחות מב"ש במרחק שמונה במחזור 24 בעונת סוזה (אני בטוח שלא חששתם לרגע אז). הם לא באמת מסוגלים להתחרות בכם (אתה יודע מה אפילו לא בחיפה ובנו של השנה) לאורך עונה שלמה. לגבי צ'יקו, אחלה רכש, תוציא אותו מהקבוצה שלכם ותאבדו אולי שלוש נקודות. תוציא את סבוריט ושים את דודזאדה ואתם נראים כמו שאתם נראים בלי מיכה (נכון שהקבוצה שלכם מאוזנת אבל סבוריט ומיכה ובמידה פחותה ראיקוביץ ללא תחליף – שימו לב לכמות הדקות שלהם)

Ollie Williams 6 באפריל 2019

גיא, אתה עדיין מדבר ממקום שבו אין לך את התמונה המלאה.

קודם כל יש פה המון ניתוחים בדיעבד. בסוף הסיבוב הראשון במדחק נגד בני יהודה, נכון שלא היה חשש ישיר מהם כקונטנדרים אבל הפסד שם היה מביא את מכבי למשחק נגד ב"ש, שאז עוד לא הובן עומק המשבר שלכם העונה, ל 11 נק'. הפסד וזה 8 ויש עוד 20 משחקים כולל שני מפגשים ישירים. אחרי שנתיים ואפילו שלוש של התרסקות במאני טיים או קצת לפניו. למכבי אלה היו משחקים קריטיים מאוד לביסוס המשך העונה. רק אחרי הנצחון מולכם נחתה ההבנה של העוצמות של העונה הזו.

לגבי צ'יקו, אתה עדיין מפספס. נכון, ראיקו העונה עשה קפיצה ענקית והביא נקודות, וסבוריט כנראה המגן השמאלי הטוב שהיה בארץ בערך מאז מסיללה.
צ'יקו לא מספיק יציב אבל הוא נותן פיזיות ומהירות שאין לאף שחקן ישראלי בליגה וזו המטרה של זר. הוא מביא מספרים סבבה. נכון שלא עליו קמה האליפות הזו אבל חושב שהוא שווה הרבה יותר מ 3 נק'. המשחקים הטובים שלו בשפיץ, כששכטר התחיל לזייף ושוינפלד עדיין לא גילה איך גורמים לכדור הלכנס לרשת, נתנו למכבי ערך מוסף ענק.
אי אפשר שכל זר יהיה וואקמה, וכמו שבטח נוכחת להפנים עד עכשיו שילוב של 4-5 זרים כ"כ משמעותיים כמו באליפות השניה שלכם זה משהו נדיר במיוחד.

יואב 6 באפריל 2019

גיא,
אתה מדבר ממקום מאד אקדמי ונוח וכשהכל ברור וידוע. אני לא יושב במהלך העונה ועושה את הסטטיסטיקות האלה, וגם אתה לא. התחושה במכבי(לא רק אצלי) היתה של משחק עונה. זהו, אין בתכלס מה להתווכח עם תחושה סובייקטיבית. וזה באמת נגמר סופית אחרי המשחק. נגמר לליגה ברמה ההצהרתית.
בתקופת סוזה, יחסית לא דאגתי(כי אני בדרך כלל דואג) אבל להשוות את העונה ההיא כשהמועדון בפיק מטורף לעונה הזאת לאחר 3 שנים שחונות ועם סימני שאלה בתחילת הקיץ? זה לא רציני להשוות. ברור שכאוהד אתה הרבה פחות בטוח.
ראייקו וסאבוריט בכמה דרגות מעל המתחרים שלהם. בטח בכל האמור למגן שמאלי, סאבוריט כמעט משחק בענף אחר ואני מסכים שהוא חסר תחליף. לתחושתי, נראה מצ'יקו עוד דברים גדולים בעתיד. הוא שחקן דו ספרתי בשנותיו האחרונות אין פה הרבה כאלה אם בכלל. הוא קצת משלם את המחיר על כנפיים מאד איכותיות של מכבי, אולי החחק החזק ביותר שלה.

השמן 4 באפריל 2019

חושב (וזה תקף גם למה שארז כתב למטה) שצריך להפריד בין צ'מפיונס לאירופית.
לצ'מפיונס אין מה לצפות. להוציא רכש משולש (בלם + שוער + חלוץ) פנומנלי באופן שלא נראה בעבר, אין לנו מה לחפש שם.
וגם עם רכש כזה זה יהיה באיזור מה שהיה ב2016.
בשביל האירופית גם מה שיש יכול בפירוש להספיק, כמובן שכדי לשפר את הסיכויים רצוי לחזק את הסגל.

יואב 4 באפריל 2019

השמן, מסכים. ליגת אלופות זה גדול עלינו ועל רוב אלופות הכדורגל מישראל מאז הקמתה.

ארז 4 באפריל 2019

בעקבות כמה מהתגובות פה ובפוסטים קודמים, שאלה לאותם אלו מאוהדי מכבי שחושבים שהסגל הזה לא מספיק טוב לאירופה, אבל גם לא קונים את הטענות על חולשת הליגה (ולפחות חלקם אמרו שזאת אחת הקבוצות החזקות שהיו פה):
אם הקבוצה חזקה מאוד בפני עצמה (ולא על רקע חולשה של האחרות), ובעבר הלא רחוק מכבי, לכאורה עם קבוצות לא יותר מרשימות, עשתה קמפיינים מכובדים באירופה – איך זה מתיישב?
זה יושב על חוסר ספציפי בתפקיד מסוים? על עניין אחר?

יואב 4 באפריל 2019

ראה תגובתי לגיא זוהר למעלה. הקמפיין הנוכחי, אחרי חודשיים אימון בלבד של איביץ, הסתיים בגלל פנדל שערוריתי. הסגל הזה היה רחוק 12 דקות מבתים. אני חושב שבעונה הבאה יהיה סגל טוב יותר אבל הוא יכול לעוף בהגרלה לא טובה מול יריבה טובה יותר. זאת עדיין רק קבוצת כדורגל מישראל.

ארז 4 באפריל 2019

תודה לכם.

בלייק 4 באפריל 2019

בעיני הקבוצה הבלתי מנוצחת של חיפה היתה הרבה יותר קרובה לרמה אירופית מאשר מכבי הנוכחית, ועם זה מכבי הנוכחית מנצחת את חיפה ההיא במפגש ישיר.
לא רואה את חיפה ההיכ עם הקצב של אז עומדת מול מכבי עם כושר כזה של 2019, משחק לחץ ויחרונות טקטיים שהומצאו קצת אחרי ששפיגל פרש
אירופה התקדמה קילומטר על כל מטר שהתקדמו פה וזאת התוצאה.

ארז 5 באפריל 2019

בלייק, זה לא בר השוואה.
על אותו משקל מכבי של היום מנצחת קבוצות עולמיות הסטוריות שבהן שחקן רץ בממוצע 5 ק"מ במשחק.

גיא זהר 5 באפריל 2019

אני מעריך שנבחרת אנגליה נשים של היום נותנת פייט לנבחרת אנגליה של 66 שזכתה בגביע העולמי. עד כדי כך. יש מצב שקבוצת הנוער של מכבי נותנת פייט להולנד 74. כל קבוצה אפשר להשוות לזמנה ומכבי חיפה של 94 גררה קבוצת צמרת של הליגה הכי חזקה בעולם אז לדו קרב פנדלים במשחק שהיה חשוב לפארמה. מישהו מדמיין אפילו את מכבי של סוזה נותנת פייט ל(נניח) סביליה של 2014 במשחק נוקאאוט? (ואל תביאו לי דוגמאות של שלב בתים, כולל ב"ש ואינטר שקבוצות משחקות בחצי קלאץ').

יואב 5 באפריל 2019

אישית חושב שחיפה של ליגת האלופות הראשונה, היתה טובה מ94 (קבוצה אדירה אין ספק) או לפחות לא נפלה ממנה. ההפסד שלהם בלוורקוזן(פינאליסטית שנה קודם), לא פחות מרשים מפארמה. ולא בטוח שמכבי של סוזה היתה הכי טובה שראיתי. אבל לגמרי צודק. לא צריך לנסוע במנהרת הזמן ולהשוות בין תקופות ברמה אבסולוטית. ההשוואה היא רק ביחס לתקופה הרלוונטית.

בלייק 5 באפריל 2019

זאת השוואה שרצה לא מעט בתקשורת בשבוע-שבועיים האחרונים.
אפשר להשוות לב"ש בעונה שעברה? למכבי של סוזה? של איווניר? לחיפה של רוני לוי? איפה עובר גבול ההשוואה ההגיוני?
זה היה ניסיון להמחיש תשובה לשאלה של ארז – כל עונה שעוברת שם מתקדמים פי כמה מאשר פה.

גיא זהר 6 באפריל 2019

בלייק, שלוש- ארבע שנים אחורה אפשר להשוות, 20 שנה זו הזיה. חשבתי לאחרונה על השוואה אחרת, מכבי סל של 2004/5 לעומת מכבי של השנה. לכאורה חילול קודש, מעשית אפילו שמדובר במעל עשור אחורה נראה לי שההיא כל כך הקדימה את זמנה שהיתה נותנת פייט.

יואב 6 באפריל 2019

גיא,
פארקר, שאראס וניקולה היו כוכבי על באירופה גם היום. החמישיה של אז מנצחת את היום.

גיא זהר 6 באפריל 2019

מסכים לגבי שלושתם בהתקפה. הכדורסל באירופה כפי שאיבחן אודי הירש הולך דווקא לבייסיק מעבר להידלדלות המתמדת בכשרונות. מצד שני שארס וויציץ' לא התמודדו עם זריזות ופיזיות ברמה של בלאק וואלביקין. מהמר על משחק שקול. לעומת זאת פנר של היום נותנת למכבי של אז שהיא קבוצה חד פעמית מכל כך הרבה בחינות עשרים בראש גם במשחק בודד שלא לדבר על עומס של עונה שלמה בפורמט החדש.

צור שפי 5 באפריל 2019

זה מזכיר לי שאחרי ההפסד של אנגליה לאיסלנד ביורו האחרון בובי צ'רלטון אמר שההרכב של אנגליה 66 היה מנצח את איסלנד 0-1. כששאלו אותו למה בתוצאה כל כך צמודה הוא ענה – טוב, אנחנו כבר בני למעלה משבעים היום.

יואב 5 באפריל 2019

צור,
(((((:

אחד העם 5 באפריל 2019

פשוט מאוד, הרמה באירופה הולכת ועולה, בקצב מהיר הרבה יותר מקצב השיפור בארץ

ניר 4 באפריל 2019

צריך לבגיד מילה טובה לאבוקסיס שממשיך להוכיח שהוא מאמן מצויין

Ollie Williams 5 באפריל 2019

מקצועית מאמן מצוין. רק לדמיין לאו יכול להגיע כשהשחקנים שלו יתחילו להשקיע רק בכדורגל במקום לכלות את זמנם בטריקים מלוכלכים

טרנטה 4 באפריל 2019

הפעם היחידה שהתעצבנתי במשחק הזה היתה בהחמצה של פרץ. על ה-var לא התעצבנתי כי באמת שלא ציפיתי לכלום. ואם להיות יותר ספציפי – מי שממשיך לשלוח את ז. אדלר לשפוט את מכבי בודאי לא עושה זאת בתום לב.
פרט לכך לא כעסתי ולא התאכזבתי. מאז שאני ילד לא ממש אכפת לי מהגביע. רק שחבל שאבוקסיס ניצח.
אפס קלאס. אפס.
ובבוקר קראתי את דברי שרן. הוא פשוט הקפטן הכי טוב אי פעם. בן אדם מדהים.

ילדיסקו 5 באפריל 2019

אני פעמיים,
גם התעצבנתי צ'יבוטה בזמן החילוף שלו. הנפות הידיים, העצבים ותכלס הכל למען ביזבוז זמן,
לא יודע למה אני מצפה לקצת ג'נטלמניות כלפי קולגות לשעבר, נאיבי

Ollie Williams 5 באפריל 2019

אני לא כועס על צ'יבוטה, אחרי שנתיים תחת אבוקסיס זה בטוח נראה לו טבעי.
אבל שופטים שנותנים יד לתופעות האלה מגעילים אותי כמעט כמו אלה שמתעלמים מהוידאו (לא מאמין לשנייה אחת שנעשתה בדיקה מעמיקה בזמן אמת)

Ollie Williams 4 באפריל 2019

מחשבה מעודדת שעלתה לי בדרך חזרה, היא שבאליפות ללא הפסד של חיפה ב 94 הם הפסידו לנו בחצי הגמר ואך אחד לא זוכר את זה ככתם שחור על העונה הזו.
בני יהודה – נתניה זה לחלוטין גמר גביע ראוי וגם קבוצות גדולות ממכבי שלקחו אליפות בפער עצום עפו בגביע בהפתעה. זה טבעו של נוקאאוט.
אין לי מה להרחיב הרבה מעבר למה שנאמר, איביץ' אתמול איכזב במערך לא נכון ובתגובה מאוחרת מדי. בסוף נזכור עונה אדירה עם אליפות מתוקה במיוחד.
השיפוט הרתיח אותי בגלל שיתוף הפעולה עם כל מהלכי האנטי כדורגל ועידוד מריחת זמן, וכמובן עניין הואר. התחושה שלי היא שהביאו מערכת במליונים אבל את תרבות הכסת"ח זה לא יזיז מילימטר.

וכמובן תודה להתאחדות והרכבת שדאגו למיקום ושעה לא קשורים למציאות ובכך שלא יהיה קהל כך שהדרך עברה יחסית חלק. ראיתי כמה קהל בני יהודה יכולים להביא לטדי למשחק והנוכחות הדלה גם אצלם אומרת דרשני. ההודעה 10 דקות לסיום על הוצאת רכבת מיוחדת חזרה "לאור הקהל העצום שהגיע ברכבת" הייתה מביכה במיוחד.

שלו 5 באפריל 2019

חמישה ימים השארתי אתכם לבד ואתם מפסידים.
חמישה ימים.

פאןפאן 6 באפריל 2019

יומיים הייתי עצבני מהמשחק הזה. כואב כל כך אבל המנחוס בטדי בגביע מכה שוב ושוב.
המשחק הזה היה רשום על דור פרץ.
הוא היה בעל הבית במרכז המגרש, חסרונו של מיכה רק הדגיש זאת והוא באמת עשה כמעט הכל נהדר.
ניסה לדחוף קדימה במסירות. לקח כדורים ופרץ לעומק הצפוף בשחקנים כתומים. הגיע לכמה מצבים נהדרים אבל לא כל יום טרנר :(
ברור לי שאם חצי מהמצבים האלו היה במצב נגיחה הוא היה כובש
לפעמים לא משנה כמה אתה רוצה אבל זה לא יוצא.
קחו את אצילי – הוא הרי היה בטוח שהעונה הזו הוא יהיה בעל הבית בקישור של מכבי. נשכחה תקופת הייבוש וחוסר הבטחון בספרד, לא נרשמה שום פציעה מרגיזה ולא הגיע שום זר על העמדה שלו. בפועל הוא רואה וקורא שבלי מיכה מכבי זו חצי קבוצה. ואיביץ׳ מחנך אותו לתת את התחת במשחק הלחץ והריצה ואצילי הופך לשחקן טופ 3 בכל הפרמטרים הקבוצתיים פלוס מספרים לא רעים ועדיין – על מי מדברים ואת מי מכתירים – מיכה.
ואז מגיע משחק הגביע ואצילי נשנק ונחנק. בועט במקום למסור, לא משחרר פקקים ומתפלא שאיביץ׳ מחליף אותו רבע שעה מאוחר מדי גם כשאין אופציות יצירתיות על הספסל.
ראייקו – עונה מדהימה עם שיפור בכל הפרמטרים ( כנראה ששורה לא מאמן גדול) אבל תסתכלו על ההפסדים שלנו ובכולם הוא נתקע בשער ולא מגיב לבעיטות מחוץ ל16
כוסאומו הגביע שמכתים עונה כל כך קרובה לשלמות אבל זה רק דלק לעונה הבאה
יש למערכת מספיק זמן להתכונן בניחותא לעונה האירופית ולהביא חלוץ , קשר יצירתי, בלם במקום טיבי ( ישראלי) , ושוער מנוסה זר.
ולשחרר עודפים מהחלק הותיק של הסגל
תודה לך מכבי ותודה לך גיל על השפיות בפוסטים הנהדרים שלך העונה

Comments closed