תיקו מול הגמלים העייפים

הפער בטבלה משקר, באר שבע הרבה יותר רחוקה מאתנו

אתמול נכשלנו בנסיוננו לכבוש את היעד המבוצר שהקים מאמן האלופה היוצאת ברק בכר. אם מישהו היה צריך הוכחה לכך שהפועל באר שבע השנה היא קבוצה חלשה, הרי שברק בכר סיפק לכולנו את ההוכחה הטובה ביותר לכך, הוא מאמין שהסיכוי של באר שבע לנצח את מכבי זהה לסיכוי של רעננה לנצח את מכבי, ולכן עלה במערך דומה לזה שרעננה עולה איתו, ולמען האמת הקבוצה שלו ביצעה את תכנית המשחק שלה בצורה מעט פחות טובה מזאת שרעננה הציגה מולנו ברמת גן, פשוט הפעם לא היה דור מיכה, ושכטר את אצילי פספסו את המסגרת בסנטימטרים פעמיים.

*

לבאר שבע לא היו שום רעיונות התקפיים שהם. מליקסון נראה בכושר משחק מעט פחות טוב מזה של בניון השנה, אין לי מושג אם באר שבע בונים על תחייה בסגנון חזון העצמות היבשות לשנה הבאה, אבל אם הם בונים על מליקסון זה בעצם הגיוני, הם הרי בונים גם על עונה מלאה של מיגל ויטור שישיב להם את משחק ההגנה המפורסם.

מכבי עלתה למשחק עם הרבה תאבון, הבעיה היתה שריקן למשל לקח אותי יותר מדי ברצינות, בכל פעם שהוא היה עם הכדור מעבר לקו חצי המגרש, הוא בעט לכיוון השער, מאחר וידע שלנסות למסור זה גדול עליו. בעצם היה איזה נסיון הגבהה מצד שמאל בחצי הראשון, לפי איכות ההגבהה שהגיעה לקו האורך הימני, טוב באמת שהתמקד בשאר הזמן בניסיונות טיווח אל עבר השער.

אצילי לחץ רבות בחצי המגרש הבאר שבעי, כאשר אלירן עטר החליף אותו, ראינו את ההבדל בין שחקן שממשיך לשחק כאילו כל משחק עדיין חשוב, לבין אחד שמתרכז בתואר מלך השערים, משחקו של אלירן עטר אתמול מאוד אכזב אותי, מעניין אם גם את איביץ'.

ראינו גם את העובדה ששוינפלד אולי מצליח לשמור את הכדור עם הגב לשער, אבל עדיין לא יוצא מזה מספיק, כאשר שכטר נכנס, הרעיונות שלו נראו מעט טוב יותר, אך הנטייה שלו להכנס לנבדל מאוד מעצבנת, והכי עצוב, הוא שוב היה מפסיד לקרלוס גרסיה ספרינט אם היו מתחרים היום, ואני מתכוון לקרלוס גרסיה בכושרו הנוכחי כעוזר מאמן של ג'ורדי.

סאבוריט זה תענוג ענק, גם קנדיל היה.

גלזר חייב לעבוד על הבעיטה לשער בפגרה, הוא נהדר בחלק ההגנתי, אבל התרומה ההתקפית שלו לא מספיק טובה.

דור פרץ היה פחות מרוכז, אבל עדיין ממשיך בקו העליה הרציף במשחקים האחרונים.

ז'איר מספיק טוב, צריך להשאיר.

גם טיבי טוב מאוד כגיבוי מהספסל, בסכום הנכון, יופי של גיבוי.

יאללה, עוד שישה משחקים למנייאק.

טייגר והזיקפה הלאומית
ההפסד בברצלונה. ההבדל הגדול

26 Comments

יואב 16 באפריל 2019

וואי וואי. איזה פער איכותי נפתח בפחות משנה. כתבת יפה גיל, הסטטיסטיקה של אתמול היא כזאת שמתאימה למשחק מול קבוצת תחתית. לא נשאר כלום מהאטטיוד של בש, של בכר. אפילו לא מראית עין של העבר הממש קרוב.
בש הגנה ממש עמוק והיה מתבקש לנסות לבעוט מרחוק.
לא הייתי מוציא את אצילי אתמול. בעיני הוא השחקן הכי המסוכן שלנו. אבל זה ממש בקטנה.
סאבוריט בוודאי שאיש המשחק. הנאה גדולה השחקן הזה. המגן השמאלי הטוב ביותר שהיה למכבי מאז מיקו בלו ונכנס בקלילות למכבי הטובה בכל הזמנים שראיתי. מדהים איך שמגינים טובים מרימים את הרמה הכללית של הקבוצה (גם קנדיל היה במשחק טוב). לא הזענו בכלל בהגנה למרות שהיא היתה הגנת מחליפים במהות. ז'איר וטיבי מחזקים את מעמדם וגורמים לאיביץ לחשוב. לפעמים ז'איר קצת חסר רגש במסירה אבל בכל הקשור לפעולות הגנה- הוא היה ספוט און ומאד יכול להיות שהוא הבלם ההגנתי הכי טוב שלנו. איזה משפט מוזר לכתוב אה? בעונה מוטרפת כזאת, שום דבר כבר לא נראה מוזר.

ברק 16 באפריל 2019

אני דווקא התאכזבתי מפרץ אתמול. בהיעדר הברק של מיכה, ציפיתי ממנו ללכת יותר קדימה ולחפש את אצילי, שמצידו ממעט לדרוש את הכדור לטעמי. שחקן העונה בחוץ ולא ראיתי מישהו שמנסה למלא את החלל

עידו 16 באפריל 2019

תודה גיל.
לטעמי הקבוצה היום מצויה במתח קבוע בין הרצון לא להפסיד לבין הניסיונות של עטר (ואתמול לטעמי גם אצילי) להבקיע בכל מחיר. זה הופך את משחק ההגנה למעט לחוץ ואת משחק ההתקפה לתקוע.
מול בש של אתמול לא היו איומים על ההגנה, אבל ההתקפה בעטה מרחוק הרבה יותר מדי, ובאחוזים מחרידים של פגיעה במסגרת. הייתי שמח לראות סטטיסטיקה כזו של פגיעה במסגרת בארץ לעומת ליגות נורמליות.

קפטן קוקי 16 באפריל 2019

ב"ש גמרו את הסיפור שלהם כמתמודדת על התואר. הם יחזרו להיות הקבוצה שהיו בשנות ה-90. קבוצה עם גאווה, עם קהל, עם עיר, אולי מתישהו גם מחלקת נוער ותשתית בת-קיימא בכל האספקטים של "מועדון".
מה שבטוח זה שהם לא קונטנדרית אמיתית לאליפות. זה נכון אם אלונה תעזוב או תישאר, תחזיק בזכויות הניהול או רק תתן כסף. יש לי הרגשה שזה נכון גם אם יבוא בעלים אחר עם כיסים עמוקים.

קפטן קוקי 16 באפריל 2019

אבל enough about BS.
כיף לקרוא על מכבי, וכיף לראות את מכבי. גם כשמשחק נגמר ב0-0.
כשאצילי יצא אפשר היה לראות כמה, גם במשחק לא מרשים שלו, הוא בעל בית שקט. גורם למשחק להיות הרבה יותר מאוזן, בשליטה. אחרי שיצא מכבי המשיכו לנסות, לרוץ ולתקוף אבל היתה תחושה של התרופפות בסדר על המגרש.

הבארשבעיסט... 16 באפריל 2019

מוקדם מוקדם לקבוע,השמחה שלכם לדעתי ממש מוקדמת

קפטן קוקי 16 באפריל 2019

לי זה היה ברור עוד לפני המשחק, אבל חיכיתי לראות איך תופיעו. קבוצה שיש לה גאווה של אלופה, שמראה שהיא לא באה לטאטוא, היתה צריכה להיראות אחרת. כמו למשל בני יהודה של אבוקסיס, או הפועל. קבוצות שגם אם התגוננו ניסו לעקוץ, באו לעשות הכל כדי לקחת את המשחק.
דברים יכולים להשתנות, כמובן, אבל המגמה ברורה. שינוי שלה יבוא לדעתי רק על ידי שינוי פרסונלי משמעותי.

שי 16 באפריל 2019

מכיוון שיש לי נטיה למצוא רע בכל טוב, חבל שאיביץ׳ לא מנסה לשלב שחקן התקפי מהנוער בעמדת הקשר הקדמי במקום ריקן. קודם כל אין לנו קשרים בסגל, שנית ריקן (שאני מת עליו) נותן מסירה מדוייקת אחת בשנה. הפס לאצילי מול נתניה סגר את הפינה הזאת.
באר שבע הסבירה לאורך כל 90 הדקות למה יש פער של 27 נקודות.

יניר 16 באפריל 2019

כדי לקחת אליפות שוב צריך שפצורים מעטים אבל כדי להתקדם בארופה צריך לשדרג לא מעט עמדות:
1. הבלמים לא יספיקו לאירופה
2. קישור קדמי- אי אפשר להסתמך על מיכה
3. חלוץ אמיתי- אין.
ויש לא מעט בעיות מעבר לעמדות הנ"ל:
1. יותר מדי בעיטות מרחוק ואי הכנסת כדורים פנימה
2. משחק אנוכי של עטר

שלו 16 באפריל 2019

גלזר נתן משחק תיקולים לפנתאון, מדויק, חד וחלק.
ז'איר צריך הרצה עד העונה הבאה ולצרף אליומעוד בלם איכותי.
היה חסר משהו שיודע למסור, רמז לעונה הבאה, מה יכול לקרות אם מיכה נפצע במאניטיים.
יוני צריך להסיר הרבה חלודה, אבל יש על מי לבנות.
אצילי כבר כנראה לא יהיה מנהיג.
היה נחמד בסה"כ בהתחשב בזה שהאליפות נלקחה כבר מזמן.
כל הכבוד לקהל של ב"ש שידע לכבד אוהד מכבי שנפטר.
ומילת פרידה מאוגו, בסה"כ שחקן ענק והרוויח את הבוז (באופן חיובי) שקיבל כי היה חתיכת יריב. (לאוהדי ב"ש, לא דוידזדה לא שווה את זה…).

פאןפאן 16 באפריל 2019

במילה אחת – אכזבה. בשתי מילים – באר שבע
הכי קבוצת תחתית שאפשר שאני זוכר מהם לפחות 6-7 עונות אחורה…
אבל הם לא מעניינים. כמעט
אני חושב שאתמול אפשר היה לראות שסבוריט הוא רמה אחת לפחות מעל כל המגינים בארץ. באיזשהו שלב במשחק, לאור החיסרון הזועק לשמיים של יצירתיות ופרגון בחלק ההתקפי שלנו , קיוויתי שאיביץ' ייתן לו לנהל את המחשק שלנו כי כל מה שהגיע מכיוונו היה זהב. בכלל רואים שיש לו אינטלגנצית משחק גבוהה ואתמול זה בלט אפילו עוד יותר. שאפו למי שהביא אותו
מסכים עם שלי לגבי ההתקפה שלנו – תחרות מלך השערים הוציאה את ההתקפה שלנו מאיזון. כל כך מעט אינטלגנציה, פרגון, דיוק וחדות כבר מזמן לא נראתה אצלנו. מכבי עשו אתמול הכל טוב עד לקבלת ההחלטות בשליש האחרון של המגרש. ריקן , חצילי (שלא הזכיר במאומה את ההוא של שבוע שעבר) ויונתן כהן פשוט לא ראו ממטר. רק טילים ארוכי טווח עם דיוק של שען הודי. חבלבל.
אחרי הכניסה של הווטראנים זה רק נהיה פחות טוב – מילא החוסר פרגון אבל בלט לעין גם חוסר המחויבות ההגנתית של החוליה הקדמית שלנו ואני בטוח שאיביץ' ראה ורשם. בוא נאמר שאני לא הייתי שם כסף על זה שעטר יסיים מלך שערים ולא בגלל שלא מסר לאחרים , כי אף אחד לא מסר, אלא בעיקר בגלל שהאגף הימני שלנו היה חשוף לאין התקפות של הגמלים מהצד…
אמאדור נתן משחק כל כך נקי שגם אני משוכנע שהוא צריך להישאר. חבל להכנס להרפתקאות בלם זר חדש כשאתה יודע שבמקרה הרע – לליגה הישראלית זה יספיק.
טיבי למרות הסמפטיה צריך ללכת. איביץ' עלול ליפול במלכודת הדבש הזו שכולנו מכירים אצלו – כמה משחקים טובים ואז מתנות קבועות לחלוצי היריבה במשחקים הקובעים…
גלזר לא תורם בשיט למשחק הקדמי , וזה בסדר לתפקידו, אבל מסכים עם גיל שאם הוא רוצה להשתדרג הוא חייב לשפר אספקטים של מסירה קדימה ובעיטה במשחק שלו. בכל הקשור לחילוצים וגרזונים הוא פשוט בית ספר לגליצ'ים נקיים ומצוחצחים. תענוג
לגבי אהרון אהרון – זה בטח לא יישמע פופלארי לאור האהבה הגדולה שלנו לשחקנים שנותנים 110% בכל משחק – הוא לא יודע לנצל הזדמנויות הבקעה. כשאתה חלוץ זה בעיה ואני מעדיף להריץ פרוספקט אחר ש ייתן מספרים – גם אם לא נקבל את ההקרבה חסרת הפשרות. ואני עדיין מתעקש שבתור בלם הוא היה באנקר בנבחרת :-)
נותרו עוד 6 משחקים, אין לנו הפסד , לא ספגנו יותר מ2 שערים ושיא הנקודות לעונה עם פלייאוף עדיין בהשג רגל.
ואיזה קמפיין גיבורי על מגניב יש לקבוצה שלנו???

גיא זהר 16 באפריל 2019

אנחנו השנה בשיאנו בינוניים. כשאלחמיד (וויטור) נעדרים ואוגו כבר עזב בפועל בתחילת העונה (וטאפוקו שנעדר אתמול גם ככה לא משהו) והמגן הימני שלך הוא דור אלו והשמאלי בכושר נורא, אתה לא יכול לשחק גבוה, פתוח לקבל ארבע חמש כמו דראפיץ'/ברדה וגם להיות מגורשים מהעיר. בכר ניסה לצופף והכניס את יוספי שילחם. מליקסון בגיל כזה שמזדקנים בשנות כלב, על כל משחק מעולה יתן שלושה בינוניים ואחד נורא. ומי ששולח אותנו לשנות ה90, מציע לו להסתכל על ההרכב שלנו בעונת 13/14 שנאבק עד הפלייאוף עם קבוצה טובה בדרגה מהקבוצה הנוכחית שלכם. אני לא חושב שנאבק בשנה הבאה (כנראה בשנתיים הבאות) על האליפות, אבל עבודה נכונה והדרגתית (כמו שנעשתה בשנים 13-17) יכולה להחזיר אותנו לשם ולא בהרבה כסף.

יואב 16 באפריל 2019

נכון ויפה כתבת גיא!

לירן 16 באפריל 2019

כשאתה מונה חוסרים בב"ש, אתה צריך לקחת בחשבון ששיחקת גם נגד חצי הרכב מכבי… גולסה, מיכה, אפואדו, ייני, דסה (לא לוקח בחשבון פיבן, ניקוליץ' וברסקי), ושכטר ל2/3 משחק.

בלי קשר למה שכתבת – השדרן ןהפרשן נהנו מאוד מיוספי. בתור צופה מהצד, שלא אכפת לו אם הוא שחקן או לא – הוא היה נוראי, עברות אגרסביות ומיותרות לאורך כל המשחק ומסירות מאוד לא מדויקות. ניסיתי להבין ממה ההתלהבות ולא הצלחתי.

גיא זהר 16 באפריל 2019

יוספי לא שחקן. הבעיה אצלנו זה לא חצי הרכב אלא שלא היתה בכלל שדרה מרכזית אתמול ובמכבי לנרות החיסורים יש את גלזר ופרץ.

יואב 16 באפריל 2019

גיא,
כשאתה כותב עבודה הדרגתית ונכונה(שזה תמיד משפט נכון בתאוריה אבל מאד כללי)- תוכל לפרט?
ואיך בש, ללא הרבה כסף(כהגדרתך), תמשוך אליה את הכישרונות המבוקשים? כי לפי איך שהיא נראית היום, היא זקוקה לאוברול לא קטן. אני אגב בכלל לא בטוח שלא יושקע כסף. נראה לי טבעי והגיוני שכן.

גיא זהר 16 באפריל 2019

יואב בשנים 13-17 (ואיבוד הדרך החל בהחזרה של סוארס אחרי הפציעה של ויטור) ב"ש הביאה בכל שנה 4-5 שחקנים, לא היתה מהפכה טוטאלית (לא הלאה אותך בשמות). לב"ש יש שלד סביר, הבעיה (מעבר לשחרור של הברורים מאליהם כמו הרוש, עזרא, בן בסט, אלו) שבכר צריך להחליט באיזו שיטה הוא רוצה לשחק. אם הוא דבק ב4:3:3 עם אמצע חזק הוא צריך לעשות דילול מסיבי כי יש לו המון קשרים התקפיים (ממן, אוחנה, מליקסון, סאבו, הלאסילבנק) על בקושי עמדה אחת. יש כרגע עודף בלמים (צדק, ויטור, טהא ואלחמיד) בראש ובראשונה חייב לפגוע במספר 6 (טאפוקו לא מתאים לעמדה) ובשחקן כנף ימני/שמאלי. בעיניי הרכב של לויטה, ביטון, טאהא, אלחמיד, ביטון (זר), זר, קבהא, אוחנה/ממן, זר, זריהן, שהר, זר כשעל הספסל מליקסון,צדק (ע. ביטון), טאפוקו, האלסילבנק, שוער מחליף והשאר שחקני נוער זה בסדר גמור בשלב ראשון. הצפיות הם למקומות 2-4 וצריכות להיות מוגדרות ככאלו.

יואב 16 באפריל 2019

טנקס. נשמע הגיוני.

Ollie Williams 17 באפריל 2019

גיא,
התכנית שפירטת םה נשמעת הגיונית אבל מעלה כמה שאלות מהותיות.
1. האם מחלקת הסקאוטינג, שלא ממש פגעה בשנתיים האחרונות, ולדעתי הפגינה עצלות מחשבתית בהתמקדות אך ורק בזרים מתוך הליגה – תצליח לפגוע בכ"כ הרבה זרים בחלון אחד? לא צריך שכל אחד יהיה וואקמה, אבל אני לא רואה זר מוצלח אחד שהגיע אליכם בשנתיים האחרונות.
2. חיזוק ישראלי – מי? הליגה לא משופעת באיכות, וחלק נכבד מהשחקנים שהפגינו פוטנציאל הם מושאלים של מכבי. מה גם שהעונה בניגוד לשנים הקודמות אף שחקן לא השתדרג בב"ש, אולי אפילו להיפך. האם ב"ש תצליח ליצור שוב תלכיד שממקסם יכולות של שחקנים?
3. האם יש בנוער של ב"ש שחקנים שבאמת יוכלו יום אחד להשתלב בסגל הבוגרים, או שסתם סותמים חורים? שחקני נוער זה נהדר כשהם ברמה הראויה. אם הם חלשים, זה הופך להיות סיסמה נבובה. גם אנחנו וגם אתם היינו שם.

אבל מה שבאמת נתן למכבי את האדג' מעל שאר היריבות הוא השינוי המחשבתי שבא בעקבות השינויים בדרג הניהולי-מקצועי. שהצליחו להפוך את הפייר םליי מקחלה לברכה. אם ג'ורדי מנהל בתחילת העונה עם מגבלות הרכש – מכבי מתרסקים.
מעבר לזה שהדרג הניהולי ממשיך כולו – לא אומר שייכשלו שוב אבל כנראה ינסו עוד מאותו דבר – אם בכר לא ממשיך אני לא רואה מאמן אחר שישתלב היטב במערכת בלי לעשות קצת שינויים מסביב.

אחד העם 17 באפריל 2019

ז'איר הבלם הכי בולם במכבי.
הבלם השני צריך לשלב את השקט והתבונה של ייני עם הנתונים הפיזיים של טיבי והמוטיבציה של פיבן. כל אחד מהשלושה לחוד, לא מספיק לאירופה. חבל ששוינפלד לא גדל אצל ואן לייבן בנוער, יש מצב שהיה גדל להיות בלם משובח.
ממתין בחשש לחלוץ החדש שיגיע. זאת עמדה שלא פשוט לפגוע בה בול. יש לי אפילו כמה רגעי חולשה, בהם אני עולות בדמיוני הבלתי מרוסן, תמונות של הבן של קיארטן, החוזר בחצי מחיר על מנת לשקם את הקריירה הגוועת שלו. ברגעי הפנטזיה היותר מוצלחים שלי, איביץ' יוצא לחופשת מולדת בסרביה ומשכנע את אלכסנדר מיטרוביץ' לעשות רילוקיישן לארץ הקודש..

ניר 17 באפריל 2019

באר שבע נבנתה בשיאה על חוליית אמצע שהיתה גדולה על הליגה ועל מכבי תל אביב בשלוש מידות. מחוליית האמצע הזו לא נותר דבר, כשאחד נמצא בתורכיה, השני אורז מזוודות לתורכיה והשלישי כבר לא זה. זה, בתוספת ההגנה שנעלמה, הותיר את באר שבע הרחק מאחור. הסיכוי לקבל שוב זרים כמו שהיו לבאר שבע הוא כמעט אפסי ולכן קשה לראות איך יחזרו לאיים על הפסגה. ועדיין, מכבי תל אביב לא קבוצה מדהימה וניתן לנצח אותה על ידי מציאת השחקנים המתאימים במרכז המגרש, אבל זה נכון שהסיכוי לכך נמוך.

זבונרביץ' 17 באפריל 2019

"באר שבע נבנתה בשיאה על חוליית אמצע שהיתה גדולה על הליגה ועל מכבי בשלוש מידות"
"מכבי תל אביב לא קבוצה מדימה וניתן לנצח אותה על ידי מציאת השחקנים המתאימים…"

לא מתווכח, רק מניח את שני המשפטים אחד ליד השני.

יואב 17 באפריל 2019

ניר,
הקישור של בש מעולם לא היה גדול על מכבי בשלוש מידות. הוא כן היה יותר טוב במובהק למשך עונה אחת. קישור הילדים של מכבי שמפרק את הליגה תוך כדי נימנום, רק החל את דרכו. אין לך באמת סיבה להאמין שהוא לא ישתפר וישתדרג.

ניר 17 באפריל 2019

עניין של השקפה, אני ראיתי את באר שבע בשתי עונות מפרקת את מכבנ תל אביב במרכז המגרש. העונה שעברה באמת כבר היתה חלשה והפער היה פחות מובהק. בכל מקרה, זה דיון היסטורי, כרגע אני לא רואה איך באר שבע מתקרבת למכבי תל אביב בעונה הבאה.

אבי 20 באפריל 2019

אני ראיתי בעונת האליפות הראשונה של בש, את מדוניאנין(שלא ידוע ביכולות ההגנתיות שלו) ואלברמן שולטים בטרנר בפלייאוף מול שלישיית קשרים של בש
לא זכור לי פירוק של בש במרכז המגרש בעונה הזאת

דובינסקי 17 באפריל 2019

די גיל. נגמר. תם הטקס. זה כבר לא באמת חשוב.

Comments closed