הפסד

אז לא נשבור את השיאים

אז מה היה לנו אתמול בנתניה?

בדיעבד אני מבסוט לאללה על איביץ' שהצליח לשמור על פרופורציות באופן יחסי, להמשיך לדחוף את הקבוצה לעונה ללא הפסד, בזמן שהוא כבר מכין את העונה הבאה, מעניק מנוחה לשחקנים חשובים, ושומר על שחקנים עם פציעות מינוריות מחוץ לסגל. ראינו אתמול עם דור מיכה, שכל סיכון שהוא עבור השיאים שהם נחמדים עד נחמדים מאוד עבורנו האוהדים, ומשמשים כיעד לצורך תמרוץ השחקנים, הוא סיכון מיותר. אז כן, הפסדנו אתמול, ספגנו יותר משער למשחק, ועוד ליוסי אבוקסיס שלא יזכה בקרוב בתואר יקיר אוהדי מכבי תל אביב, אבל לאחר כמה דקות של אבל קשה, אני הרגשתי גם תחושה של הקלה.

*

אתמול עלה אופיר דווידזה בהרכב כמגן שמאלי, הגול הראשון שספגנו היה לגמרי על הראש שלו, תרתי משמע. בעודו עומד חסר ישע ברחבה, דולב חזיזה השתמש בו כחמור קפיצות, עלה לשמיים ונגח נגיחה יפהפיה לשער. לאחר הגול אופיר דווידזאדה איבד את הבטחון בעשיית פעולות פשוטות, השחקנים של מכבי בעיקר דור מיכה ודן גלזר הרגישו בכך, והתעלמו מקיומו באגף השמאלי, מה שעלה לנו בכמה איבודי כדור מיותרים כאשר ניסו להכריח מסירות לאמצע. בסוף החצי הכדור הגיע לאופיר דווידזדה באופן אקראי לחלוטין, זה ניסה לבעוט לשער בעיטת וולה אדירה, בעיטה שאילו לא היתה פוגשת בגופו של יונתן כהן, היתה שוברת את השיא של שוינפלד אשר הצליח לבעוט כדור לשער אשר יצא מקו האורך. עדיין יונתן כהן עמד שם ובגדולה של סקורר אמיתי, גופו ללא כל כוונה שהיא, הסיט את הכדור התועה לשער, מזל שלא שבר צלע בדרך.

אופיר דווידזדה, טננבוים, אבי ריקן ועוד, לא הצליחו אתמול להוכיח שאילו מכבי היתה עולה בהרכב השני שלה במשך כל העונה, היא היתה לוקחת אליפות ב20 נקודות הפרש, סביר להניח שהיינו לוקחים את האליפות במירוץ צמוד הרבה יותר, ניחא.

בחצי השני איביץ' החליט לאתגר את השחקנים עוד יותר לאחר פציעתו של דור מיכה, כאשר הכניס את דסה כשחקן כנף בצד ימין, והוריד את יונתן כהן לעמדה של מיכה, נשארנו עם קבוצה שבה הרבה מאוד שחקנים משחקים בעמדות מאוד לא מוכרות להם. אבי ריקן לא הצליח לבצע את ההתאמה ההגנתית בצד שמאל בהתחשב בכך שהוא בעצם היה אמור להיות על תקן דור פרץ, ודור פרץ היה אמור להיות על תקן דן גלזר. בצד ימין דסה הרגיש עצמו שחקן כנף בסגנון הישן של אלירן עטר, כלומר כזה שאינו מחויב בעזרה בהגנה. צ'יקו בצד שמאל ניסה להיות סוג של דור מיכה, אך ללא העזרה ההגנתית. מה שיצא מזה היה משחק מרהיב בחצי השני, משחק בו הכדור נע מרחבה לרחבה בקצב מסחרר וללא כל התנגדות מהרגע שכבשנו את השער השני, ועד שבני יהודה כבשו את השער השלישי שלהם. מסתבר שגם כאשר ההגנה שלנו מורכבת משרן וז'איר, הם לא מספיקים לבדם כנגד ארבעה שחקנים של היריבה, כן מסתבר שהם צריכים עזרה של המגנים והקשרים האחוריים, יש מצב שזה מפתיע מישהו.

*

בסופו של יום, הלכו רוב השיאים אתמול, זה לא באמת נורא. אפשר לקבל לפחות את הצד השני של המטבע, לא לסכן יותר את דור מיכה, שינוח מעכשיו ועד לפתיחת מחנה האימונים בעונה הבאה. לשלב כמה שיותר שחקני נוער ולבחון אם יש משהו ששווה לזמן אותו לסגל האימונים במחנה הקיץ הקרוב, לתת מנוחה לדור פרץ ודן גלזר שמאוד זקוקים לכזאת, לנוח על זרי הדפנה ולהנות מהעונה הכי כיפית שהיתה לנו האוהדים לפחות מאז שאני אוהד את הקבוצה, בערך שנת 1976.

נ.ב – החולצה קבלה חנינה אתמול, מסתבר שלא היא אחראית לאובדן הנקודות

איש של אנשים - ארם אבירם
על מגבלות הכח (יומן משחקי הכס עונה 8, פרק 4)

36 Comments

פאןפאן 6 במאי 2019

ועדיין הייתי עצבני עד הבוקר..
בהתחלה לא ידעתי על הפציעות של עטר ואצילי ולא הבנתי למה איביץ' מאתגר אותנו עד כדי כך..
בעסה ושום דבר לא יישנה את זה
מצד שני – פאק יו ביצ'ס אנחנו אלופים
עונה הבאה לא יהיו משקולות של "עדיין ללא הפסד" , איביץ' יודע שעל חלק מהסגל אי אפשר לסמוך , ונקווה לטוב.
דוידזאדה פישל בגול הראשון , ייני קיבל סחרחורת בשני והשוער עדיין מזנק ומחפש את הטיל של מוליץ' – יש משחקים כאלו
שונא את אבוקסיס אבל מגיע לו שאפו – אין מה לעשות
יאללה חדש חדש חדש
תודה על עונה נפלאה איתך גיל שלי – בונוס על ביטול יומן האליפות בדרך אליך :-)

יואב 6 במאי 2019

כל הפציעות האחרונות הן אולי ברכה במסווה. מין פגרה מוקדמת. חבל רק על חוסר ההכנה עם הקבוצה שצפויה לגולסה וניקוליץ.
נדרשת עכשיו(ומקווה שכבר החלה) עבודה מאחורי הקלעים על השבחת הסגל. זה בונוס מעולה על עונה מופלאה.
ורק רוצה לציין- מכבי פיספסה את ההזדמנות להיות הקבוצה הרביעית! שלא מפסידה בעונה שלמה. קדמו לה-53, 58-מכבי
94- מכבי חיפה. וידידי מתן גילור הזכיר לי שגם להפועל היתה עונה כזאת לפני קום המדינה.

יובל 6 במאי 2019

לא אסון גדול בכלל, התחושות הקשות ביותר הן בגלל כל השמחה חסרת הפרופורציות של אבוקסיס והשחקנים חסרי הקלאס שלו.
הדס במקרה הזה מסריח מהראש בבירור.

נחמד שבני יהודה פותחים נגדנו חזית, צריך איזושהיא אלטרנטיבה עירונית עכשיו כשזו שהיתה שם כל הזמן עומדת בפני פירוק אפשרי. אני מאוד מקווה שמנספורד לוקח לתשומת ליבו ושבשנה הבאה שישאילו שחקנים לבית"ר ולא לבני יהודה.

ניר 6 במאי 2019

כאוהד של חיפה, אפשר להגיד בפה מלא שזו עונה גדולה של מכבי תל אביב, גם אם לא שוברת שיאים. זו אפילו עונה היסטורית. היכולת של איביץ' להביא את הקבוצה לדומיננטיות כזו בליגה, כשכוח האדם שלה רחוק מלהיות מושלם היא בהחלט לזכותו, ואני מתקשה להאמין שבשנים הקרובות נראה עונה כזו דומיננטית מצידה של כל קבוצה.

יואב 6 במאי 2019

ניר,
היא תשבור לא מעט שיאים(מהירות ההכתרה, הפרש מהסגנית, אולי אחוזי הצלחה). אבל העיקר זאת ההנאה שהיא מסבה לאוהדיה(:

yaron 6 במאי 2019

החזרנו את האליפות וזה מה שחשוב. לדעתי לא קבוצה היסטורית ובטח שלא האליפות הכי כייפית שאני זוכר, "סתם" אליפות כייפית ויופי של קבוצה.
זאת הפעם בראשונה בעידן גולדהר שמאמן פותח עונה שנייה ואותי לפחות זה מרגש.
חזרה לבלומפילד נראית אפשרית, אבל לא לפני פגרת החגים כך שנצטרך להעפיל למשהו אירופאי בנתניה. קשה.
הסגל המושלם לליגה לא מספיק לאלופות וגם לאירופאית הוא גבולי וזה לפני שמשקללים למשוואה אפשרות לפרידה מדסה ודור פרץ. החשש הגדול שלי הוא מחטף על סבוריט. מצד שני צריך לקוות שנפגע עם זרים שלאיביץ' תהיה מילה חזקה בבחירתם.
חותם כבר עכשיו על עוד "סתם" אליפות כייפית עם שלב בתים אירופאי.

יואב 6 במאי 2019

ליגת האלופות זה נס גם אם הקבוצה הזאת היתה רצה שלוש שנים ומתוקתקת נפלא. בקשר לליגה האירופאית, אפשרי. מכבי פחות טובה השיגה את הבתים. בקשר לזרים, מדובר על זר אחד בלבד(חלוץ) וחייבים לפגוע בו(ומחליף לראייקו כמובן). די ברור שזאת תיהיה בחירה של איביץ. הוא היה מאד נחרץ אתמול בנוגע למה צריך לעשות.

גיא זהר 6 במאי 2019

מכבי השיגה את הבתים לא במסלול האלופות. בשביל להגיע לבתים האירופית אתה צריך לעבור שתי קבוצות ברמת קראבח/אפועל ניקוסיה. לא קל בכלל.

יואב 6 במאי 2019

נו באמת גיא זוהר, אתה מכיר את דעתי על הכדורגל הישראלי ומכניס לי מילים שקל לעלות? מי טען את זה? טענתי שאפשרי. ובכלל התייחסתי לעליה של מכבי של איווניר.

גיא זהר 6 במאי 2019

בחייאת נו, לא אמרתי שאמרת שיהיה קל (זה נשמע כמו פסיכומטרי), אלא אני בעצמי אומר שלא יהיה קל. לגבי מכבי של איווניר, ימים אחרים שהיינו מקבלים דרוגים אחרים לגמרי, מתחילים בסיבוב שני נגד קבוצת שקר כלשהו, בשלישי נגד אלופת בוסניה וברביעי נגד פנתיניקוס. מסלול האלופות באופן אבסורדי מקשה עלינו (לב"ש לפני שנה וחצי הספיק לעבור את לודוגורץ (המצוינת), השנה תצטרך לעבור שתים באותה רמה פלוס מינוס

יואב 6 במאי 2019

נו בסיידר. ההגרלות היותר טובות אז מתקזזות עם הרמה הנמוכה של מכבי עם איווניר. ורק טענתי שזה אפשרי וצריך לשאוף לזה. מכבי מועדון מספיק רציני ושאפתן בשביל לתת לעצמו סיכוי. כלום לא מובטח לאף אחת אף פעם.

אחד העם 6 במאי 2019

לבקר את זדה על הראשון, לרמוז כלפי דניאל על השלישי ואף מילה הגול השני, של דור ז'אן על שרן?
וואקמה הגדול עשה גול דומה על שפונגין (נדמה לי בהפסד ההוא בטרנר מול 10) וזה סתם את הגולל על הקריירה שלו במכבי. אתמול זה היה ז'אן, אחד שפלטנו מתוכנו כי הוא לא ברמה.
אני נגד שיפוט מהיר. בטח לא ביום בו כמעט כל השחקנים ביום חלש. אני גם מאוד מעריך את אישיותו של שרן, תבונתו , מנהיגותו, חריצותו, נחישותו התמדתו ועוד. אבל עיני לא טחו מראות את חוסר הפיזיות ואת האיטיות שלו. (גם בצהוב שהיה צריך להיות אדום בשבוע שעבר). ובמוקדמות של הצ'מפיונס, ככל שנחזיק מעמד שם, זה יזעק לשמיים. כנ"ל בליגה האירופית.
אני לא בא להתריס כנגד מאן דהוא או לקנטר, רק חושב שחלק מהכותבים כאן נגועים באפקט ההילה בקשר אליו.
שכטר איבד את היכולת והביטחון לעבור בלם באחד על אחד. אפילו לא מנסה. (להבדיל מעטר)
חבל , אבל לא נורא. לא השווינו את ההישג של המועדון משנות ה 50 וההישג של חיפה משנות ה90, בשנים בה היתה קבוצת האולסטארס של ישראל (ברקו, עטר, מזרחי, חזן, גלאם, בנאדו ועוד+ חיזוק ברמה אירופית גבוהה (קנדאורוב, פץ)

יואב 6 במאי 2019

בקונטקסט הכללי- שכטר הגיע גם בגלל הפייר פליי. כחלוץ רוטציה עם ציפיות בהתאם לכך- זה בסדר גמור.
איביץ לקח אליפות בגשם בגלל "האיך" ולא "המי".
נותר רק לפנטז מה הקבוצה הזאת שווה עם עוד פזמ אימונים ועם שיפור הסגל הקיים.

Ollie Williams 6 במאי 2019

דור ז'אן מצליח להשחיל ככה אולי אולי 1 מ 20 נסיונות. לצערנו זה קרה נגדנו, זה מה יש

ילדיסקו 6 במאי 2019

לגמרי,
ההטעיה של ז'אן על שירן היתה ממש ancle breaker מהסטייל של ג'ימס הארדן,
הטעיה עם הגוף שמאלה, ובעיטה בימין כשהמגן איבד שליטה על רגליו.
מה שאני מדמיין כאן זה את החלוצים האירופאיים שעושים את זה עם שקית שוקו ולחמניה ביד.
כל מה שאמרת פלוס.
אוהב את שירן, אבל לעונה הבאה הוא חייב לחזור להיות ממלא מקום כלבויניק בהגנה. אם דור ז'אנים שוברים לו את הקרסול..אלליי אלליי

אגב גם קנדיל מדאיג אותי כשבודקים איכויות מול אירופה, מאז שליש העונה הראשון הוא קצת נעלם ולא חושב שבישל ב 20 המשחקים האחרונים..וגם מול צ'יבוטה בשני משחקים (לא האחרון) הוא קיבל סחרחורות בפריצות על הקו, אני מקווה לטוב אבל ..

בקשר להישג הדלוח של משחקים ללא הפסד, הוא לא מעניין. סטטיסטיקה סוג ג'. לרגע הוא לא עניין אותי אישית.
אתמול שמחתי (טרם ידעתי שהם בשמירת פציעות) שאצילי ועטר לא בסגל, רציתי קצת יותר שיתוף פעולה בין מיכה ליונתן כהן, לקראת העתיד, הם צריכים לשחק יחד כדי למצוא את שיתוף הפעולה המיוחד הזה שיש למיכה עם שחקן אחד כל עונה. לצערי יונתן היה חלש מאוד אתמול. לא היה ברור לי איפה מיקם אותו איביץ כי הוא לא שיחק רק בצדדים…

דוידזאדה, כבר אמרתי, לצערי, שחקן שהקריירה שלו מאחוריו, כל דקה שלו על המגרש היא ביזבוז זמן של בחינת שחקנים מהנוער.
אולי עכשיו באמת כשכבר אין חשש מעוד הפסד..

מכבי חייבת להשאיר את דור פרץ עונה הבאה

יואב 6 במאי 2019

ילדיסקו,
אי אפשר להביא 11 זרים. אז נסתדר עם קנדיל(דסה התקשה הרבה יותר מול צ'יבוטה אגב) ועם שרן, ועם מה שיש. זאת רמת הכדורגל כאן.
מכבי לא חייבת להשאיר את פרץ בהצעה של 4 מיליון וצפונה. ההפך- היא חייבת למכור לטובתה.

אחד העם 6 במאי 2019

דוידזאדה חתום לארבע שנים, הפייר פליי לא משאיר מרווחי תשלום שכר לשחקנים מושאלים. אחרת, אני משער, היו מחזירים את בלטסקה כמגן גיבוי לסבוריט.
שנאמר "וְכַאֲשֶׁר אָבַדְתִּי, אָבָדְתִּי"

יואב 6 במאי 2019

בלטקסה בכלל לא היה בתיכנון בקיץ. היה ספק רב בקשר ליכולתו להיות מגן מחליף במכבי. זאת עונת הפריצה שלו וקשה לי להאמין שהיו משאירים אותו. עובדה שהעדיפו לשלם דמי העברה(היחידים בקיץ הזה) על אופיר.

אחד העם 6 במאי 2019

חלפה שנה, כמאמר השיר
נקווה שהתצוגה של זאדה היתה תצוגה חריגה של חושך. היו לו כמה משחקים סבירים. הכי חשוב שסבוריט יהיה בריא וחזק…

יואב 6 במאי 2019

לגמרי אחד העם.

yaron 6 במאי 2019

הכי חשוב שאף אחד לא ישים עין על סבוריט.

ילדיסקו 6 במאי 2019

אז בגלל זה,
ש הפייר פליי לא משאיר מרווחי תשלום שכר לשחקנים מושאלים, ניקח שחקנים לשעבר? זאדה היה. הוא לשעבר.
הטיל שכמעט והרג לנו את יונתן כהן מוכיח שהוא חלק ממזימה באר שבעית אפילה , אוקיי סתם, בכל זאת, וואט דה פאק ווז ד'אט

התצוגה של זאדה אתמול היא סטנדרט,
אתה לא מחזיק מגן מחליף במכבי כי הוא סביר לפעמים,
עדיף ילד עם פוטנציאל מהנוער ואני בטוח שיש כאלו.

Ollie Williams 6 במאי 2019

אף אחד לא חשב שבלטקסה יהיה טוב כבר העונה. היה אחד המושאלים הראשונים אם אני לא טועה.
כשדוידזאדה הגיע זה היה אחד המגנים הישראלים היותר סבירים בנמצא, במחיר טוב כגיבוי לזר, ועל הדרך לתקוע את ב"ש בלי אופציות אחרי שכבר שיחררה את קורהוט. דיל לא רע בכלל באותו זמן.

מאמין ששנה הבאה במידת האפשר בלטקסה יהיה במשבצת הזו ודוידזאדה יושאל/יימכר. לא מאמין שגרצ'קין המושאל בחדרה כבר יחזור לסגל.

אביעד טייב 6 במאי 2019

הפסד מקרי משני טילים שתמיד מתחברים לבני יהודה נגדנו ולא אומר כלום.
איביץ בוחן את כל שחקני הסגל כבר חודש וחצי.
צריך קצת שפצורים לסגל, אנחנו לא נגיע לחצי גמר ליגת האלופות והליגה היא מה שחשוב.

שי 6 במאי 2019

חותם על אליפות והפסד ראשון בליגה במחזור ה33 גם בעונה הבאה.
אה, ודור פרץ נראה הרבה יותר טוב בלי גלזר לידו

Ollie Williams 6 במאי 2019

קודם כל פרופורציות, מבאס אבל לא נורא ולא משפיע עח גדולתה של העונה.

שני דברים שכן הפריעו לי:
– השאננות. כל פעם שמכבי חיברה 4 דקות טובות, השחקנים הורידו הילוך כאילו המשחק בכיס וכל פעם נענשו מחדש. בנגיחה של חזיזה, באיבוד שהוביל למתפרצת של ז'אן, בזה שמוליץ' נשאר שנתיים לבד עד שבעט. ואם ז'אן לא עשה מהלך כזה מאז הנוער בערך, אז מוליץ' כבש אחד כזה כמעט בדיוק נגד חיפה לפני שנתיים וזה רץ לי בראש שניה לפני שבעט.

– מה נסגר עם הצוות הרפואי?! נכון שהעונה גמורה ולא שווה לקחת סיכונים, אבל איך מלכתחילה בעונה בלי אירופה הגענו למצב שצ'יקו החילוף היחיד שאינו שחקן הגנה?! איך כל שחקן שמרגיש רגישות בשריר נעלם לחודשיים מינימום, ולא מצליח להתגבר על הפציעה?

ונקודת אור לסיום:
החגיגות של בני יהודה במגרש, ושל שאר הליגה בכל מדיום אחר, מזכירות לי ימים מהניינטיז אחרי ההפסד החד-שנתי של מכבי סל בליגה. וזה דווקא מרגיש נחמד.

Dr.van nostrand 6 במאי 2019

מה זה משנה המשחקים האלה.
החשיבות היא שלא הפסדתם עד הבטחת האליפות ושהייתם הכי מהירים באירופה להבטיח ולא צריך לציין שהפערים בין מכבי ת"א לב"ש וחיפה הם כאין וכאפס לעומת הפערים בין הענקיות של הליגות הבכירות לעומת היריבות שם.
אני אפילו לא בטוח שמכבי העונה שילמה שכר שחקנים גבוה יותר משל ב"ש או חיפה.

התרנגול 6 במאי 2019

ובכך הפכה בני יהודה למציל הרשמי של העונה, הדלוחה מבחינת כל יתר הקבוצות. הדאבליסטית של כל היתר. לא מעט.

שלו 7 במאי 2019

איזה כיף להיות מבואס מהמשחק הזה.
וחשוב יותר לדעת את נקודות החולשה שלך בזמן (ובפרופורציות).
חסר בלם לאירופה, חסר חלוץ לאירופה.
אם ראייקו ימכר צריך משהו בסדר גודל שלו.
אין מחליף למיכה.
אין מחליף לדור פרץ/גולסה.
אין מחליף לסבוריט.
אבל…
יש אליפות למכבי.

יעקב נקש 7 במאי 2019

באמת, רשימת תירוצים כל כך ארוכה…? תפרגן פשוט לבני יהודה, אותה הקבוצה שגם הדיחה את מכבי תל אביב מהגביע… כן, כתבתי מכבי תל אביב ולא רק מכבי, לא לבלבל עם מכבי חיפה, היחידה שעשתה עונה ללא הפסד, גם פה אתה יכול לפרגן, אומרים שזה חינם…

יואב 7 במאי 2019

לא, טעות. מכבי כבר עברה שתי עונות ללא הפסד בעבר-53, 58.

יעקב נקש 7 במאי 2019

מקבל… קצת רחוק לי בהיסטוריה ולא ידעתי את הפרט הזה… תסכים איתי שזה פחות מרשים כי היו פחות קבוצות ופחות שחקנים ובטח שהענף לא היה מפותח כמו היום ובשנות ה90…
בכל מקרה זאת הייתה עקיצה, הכבוד לבני יהודה…

לירן 7 במאי 2019

הדבר שאני הכי אוהב "בהיסטוריונים של הספורט" זה ש"רחוק" הוא מושג יחסי, 15 שנה נגיד זה – 'לא מזמן', ה10-0 של מכבי חיפה, שחלק מאוהדיה מזכירים אותו בגאווה גדולה היה לפני 40 שנים, זה עוד נחשב "הווה מתמשך", אבל כל מיני אירועים שקרו 20 שנה קודם ל10-0 – זה לפני קום המדינה וזה בטח משחקים מול המשטרה הבריטית והאימפריה הכנענית.
אני בעד חוק – מותר להזכר בדברים שקרו עד תחילת העשור הקודם :-)

יואב 7 במאי 2019

לירן,
אמת. מכבי חיפה הוקמה ב1913 והפכה למכבי חיפה ב1940. אין להם שום קייס להתעלם, כל הטוב הזה קרה במשמרת שלהם.

Ollie Williams 7 במאי 2019

זה מאוד פשוט, יש כלל אצבע קליל לעקוב אחריו.

ההסטוריה לטובתך? בטח שזה נחשב ותקף.
ההסטוריה נגדך? זה קרה מזמן מדי.

ומה אם שתי טענות שכאלה לא מסתדרות כרונולוגית? אהה, זו בעיה שלך

Dr.van nostrand 7 במאי 2019

יעקב,
מפרגן למכבי חיפה על העונה הטובה ביותר שלהם מ 2013.
כבוד.

Comments closed