וואו

כל מי שמצליח לתת מעצמו הכל כשהכל על הכף הוא ווינר

אז מה היה לנו, היה את המשחק ההוא באנפילד אותו לא יצא לי לראות בגלל עיסוקי הקבועים בערב יום הזכרון, למחרת הגיע המשחק בקרויף ארנה, מזל שאשתי נתנה לי פטור מלהסתובב אתה ועם בני הצעיר ברחובות, בבוקר היה את המשחק ההוא של גולדן סטייט מול יוסטון, ואתמול לוזון העניק לנו מתנה אדירה, וכך גם סי ג'יי מקולום וקוואיי לנארד. איך אומר גרייזס תמיד, איך אתם חיים אנשים שלא אוהבים ספורט.

אני ארצה להתמקד בפלייאוף NBA ברשותכם, פשוט האקסטזה שנפלה עלי בעקבות תבוסת הלוזוניה ראויה לפוסט נפרד אותו אכתוב אחרי שארד מעוד היי ענק שהעניקה לי עונת הכדורגל בישראל השנה.

*

אז איזה פלייאוף NBA יש לנו השנה, לא רע מה? לראשונה בפלייאוף מאז הקליעה ההיא של מייקל על קרייג אילו כאשר הוא בורח מלארי נאנס, אתמול קוואי גמר סדרה (אמנם של שבעה משחקים ולא של חמישה) כאשר הוא בורח מסימונס ישר לאמביד (בדיוק המקבילה ההפוכה של לארי נאנס וקרייג אילו). קוואיי עוד הוסיף לנו שלוש או ארבע קפיצות על הטבעת למען הדרמה, אבל זה באמת משהו שלא קורה כמעט אף פעם, באזר ביטר שגומר סדרה של פלייאוף NBA, עונג שמיימי. הרגע המרגש מבחינתי, מארק גאסול שמסר לקוואי, רואה את הכדור נכנס, מניף ידיו באוויר, ואז רואה את אמביד מרוסק לגמרי, ניגש אליו ומשוחח איתו ארוכות בעוד חבריו חוגגים וצוהלים, ומסביר לו שהוא עדיין צעיר ועוד סדרות רבות לפניו. ספורט מזוקק בדיוק כמו שספורט צריך להיות.

המשחק הזה של קוואיי היה שונה בתכלית השינוי ממשחק 6 של גולדן סטייט. הוא היה 10 מ30 עד לפתיחת הרבע הרביעי, כלומר אשכרה שיחק התקפה לבד, סיים עם 41 נקודות שכללו את הבאזר ביטר הזה, והספיק להחטיא עונשין בשניות האחרונות, בטח טים דנקן הזיע זיעה קרה זכר להחטאותיו של קוואיי במשחק 6 במיאמי שהובילו לריי אלן. סיפורה של טורונטו הוא סיפורו של ההימור על קוואיי, הכל או לא כלום, בדיוק סוג ההימורים שמחוייבים כדי לקחת את הכל, גם אם בסוף הם יאלצו להסתפק בגמר המזרח כנקודת היעד הסופית של מסע בן עונה אחת. קוואיי הוא לברון של טורונטו, הוא כבר הוכיח את עצמו כמי שיודע לשחק בתוך מסגרת של הקבוצה, אך למרות הכשרון העודף שסביבו (ביחס לקליבלנד בעונה שעברה), הוא צריך היה לקחת אותם לבד על הגב, והצליח בכך. זה מאוד דומה למה שהארדן היה צריך לעשות ביוסטון, ומאוד שונה מהדרך בה גולדן סטייט עברו את יוסטון במשחק השישי.

קצת מצחיק אותי שבמשחקים כאלה מדברים לאחר מכן על לוזרים וווינרים. בעיני כולם ווינרים, קוואיי, הארדן, דריימונד גרין, פי ג'יי טאקר, איבקה, איגי, קליי תומפסון, וסטפן קרי. ההבדל בין גולדן סטייט ובין טורונטו ויוסטון הוא שגם אם כריס פול הצטרף קצת להארדן, הוא זה שהיה צריך לנצח את המשחק לבד, גם אם קוואיי נהנה ממשחק ענק של איבקה הבוקר, הוא היה צריך לנצח את המשחק לבד, בגולדן סטייט יש חלוקת עומס בין כוכבים, יש תפקיד התקפי גם לשחקנים כמו דריימונד גרין ואיגי, ולכן הם יצאו עם ידם על העליונה מול יוסטון, מה שכמובן לא הופך את הארדן ללוזר, ההפך, נתן את כל מה שהיה לו, וזה לא הספיק בגלל שבצד השני היה יותר.

*

גם דנבר פורטלנד הפגיש אותנו עם שתי קבוצות שיש להן כוכבי ענק, אך הן עדיין קבוצות ולא כוכב על עם צוות מסייע, בדיוק כמו פילדלפיה. המשחק עצמו היה מלא דרמה, קבוצה שחוזרת מהקבר למרות שהכוכב הגדול ביותר שלה לא מצליח להגיע לפורמה הדרושה, ואז שחקן אחר מתעלה על עצמו וממלא את מקומו, זה אפשרי בקבוצות מהסוג הזה.

אז לעזאזל שעות השינה, לעזאזל התהיות איך יש לי זמן לשבת מול הטלוויזיה בערך מ1700 ועד הבוקר, ההתרגשות הזאת מהספורט, זה הטהור וזה הפחות טהור (כן לוזון, זה אתה) שווה את כל זה, לגמרי שווה.

הרף
בית מטבחיים 5 (יומן משחקי הכס, עונה 8, פרק 5)

63 Comments

הקורא המתמיד 13 במאי 2019

לא חושב שאיזושהי ירידה בהיסטוריה גרמה לכל כך הרבה בקבוקי שמפניה להיפתח.

שי 13 במאי 2019

2016/17 הפועל. אפילו יותר…

איציק 13 במאי 2019

לוזוניה, תענוג צרוף. רק חבל שזה היה על חשבון איזי.

שני משחקי ענק עם שחקנים שמתפקדים במאני.
הגאסולים הם אנשים מזן אחר. לא רואים כאלו כמעט בספורט העולמי (לפחות בזה שאני רואה).
מקאלום לדעתי הוא כוכב בפני עצמו ובהחלט ראוי שיתייחסו אליו ככזה. מעבר למשחק האדיר שלו, יפה שהזכיר את לילארד כלב של הקבוצה. נתן קרדיט לשחקן שדי סחב אותם בסיבוב הראשון והיה כשצריך גם בשני.
האמת שזה נכון, למרות שיש מפסידים אין לוזרים בסיבוב השני (חוץ מבוסטון אולי).

אריק האחר 13 במאי 2019

ללוזונים מגיע לרדת עוד ליגה לא רק בגלל כל ההתנהלות שלהם אלא בכלל האמירה שלהם שחייבים ועדת חקירה איך שאר הקבוצות ניצחו.
יום חג לכדורגל הישראלי.
ואיזה עונה נפלאה בעולם האמיתי של הכדורסל וגם הדרבי היה מעולה

שי פרנסיסקו 13 במאי 2019

"מה שכמובן לא הופך את הארדן ללוזר, ההפך, נתן את כל מה שהיה לו, וזה לא הספיק בגלל שבצד השני היה יותר" – נהדר גיל. אפשר להשליך את זה גם על ליברפול העונה, ואפילו טוטנהאם / אייאקס, או הקרב הידוע של מסי / רונאלדו. ברי מזל אנחנו שיש לנו כל כך הרבה ספורטאים אדירים ששוברים שיאים ומעלים את הרף בימי חיינו.

ואיזה כיף על הלוזוניה…

איציק 13 במאי 2019

גיל, שים לב כמה שמחה הבאת בפוסט זה, ואין כמו שמחה ל…
שורה וחצי כתב על ההם ממלבס, והם מופיעים בכול התגובות.
כנראה שבכול זאת הם השפיעו על אנשים ונגעו בלב כולנו ;)

צור שפי 13 במאי 2019

גיל, הייתי מצפה ממך, כצהוב עם אינטגריטי, לפרגן לנו האדומים על שהבאנו שמחה לאיד לכל כך הרבה בתים בישראל (למעשה כל הבתים חוץ מאלה של משפחת לוזון). עבורי זה היה גם צדק פואטי – לפני שנתיים לוזון נטש אותנו בדרך לירידה (שלא היתה נרשמת לחובתו) ועכשיו הוא קיבל מה שמגיע לו.
ומילה על האלימות בדרבי הכדורסל – מילה וקצת כי באמת נגמרות המלים לתאור הגועל הזה שהוא בעיקרו תוצר של הנהלה פחדנית שנכנעת לביריונים.

שלי 13 במאי 2019

אתה יודע כמה פרגנתי לכם אתמול? פעם ראשונה בחיי שסבלתי מזה שדגני עשה דגני, מזל שהם לא עשו כלום עם בעיטת העונשין שהעניק להם

שחר התל אביבי 13 במאי 2019

תודה על הפוסט,
אפשר לראות גם את ההתקדמות של שחקנים השנה
קוואי השתדרג, הארדן כבר לא שובק במשחק אליפות, נתן משחק סביר ומעלה, מקולום סגר סדרה, באטלר בפלייאוף משמעותי ראשון שלו נותן הופעות, יאניס שודרג לסופרסטאר עם קבלות, יוקיץ' מאוכזב ממשחק של 30 נקודות כי לא עלה לגמר המערב, וגם דרוזן בסן אנטוניו נראה אחרת. הפלייאוף בכללי מצוין.
יש לנו עכשיו שתי סדרות שנראות כמו 4-1 (אחת מהן עם דוראנט וקאזינס) וגמר שיהיה כנראה 5-6 משחקים.

ילדיסקו 13 במאי 2019

הפלייאוף הכי טוב מזה שנים….

משחק 7 אמש בין פילי לטורונטו היה המשחק הכי כייפי לצפיה, תוצאת יורוליג.
שחקן על אחד (קאווי ויאניס הכי טובים במזרח ללא ספק) ששידרג את משחקו אחרי שנעדר כמעט עונה שלמה והעונה שיחק 75אחוז ממשחקי העונה הסדירה לפי החלטה משותפת לשמירת בריאותו, וכמה ההחלטה הזו משתלמת.
קאווי בסידרה הזו
34.7 נק // 9.9 רב // 4 אס // 1.3 חט //
45 נקודות במשחק הראשון // 35 בשני // 33 בשלישי // 39 ברביעי // 21 בחמישי (קרעו את פילי 40 הפרש) //
29 במשחק בכי חלש שלו בשישי // 41 ובאזר ביטר הסטורי

קאווי הוא השחקן שהכי מרגש אותי בסידרה הזו,
הוא משחק עם חבורה של נגרים וחוטבי עצים כשלפעמים מישהו מופיע לעזור (אמש איבקה היה האקס ללא ספק),
קייל לאורי גם נתן הנשמה אתמול עם כמה עבירות תוקף שסחט וחטיפות מתחת הגופיה..
אבל קאווי..אין לי מלים ,
כל סל כמעט מעורר השתהות והתפעלות…
מול מילווקי יהיה קרב אדירים.

7even 14 במאי 2019

ילדיסקו

לא יהיה קרב אדירים מול מילווקי כי למילווקי יש מאמן לשם שינוי.
טורונטו תינגף.

אתה לא יכול למשוך הרבה יותר מדי כשהשחקן שאמור להיות מס' 2 אצלך לא מתפקד בתור רכז.

ילדיסקו 14 במאי 2019

למילווקי ללא ספק יש מאמן מעולה שיודע להגיב,

ו..השחקן מספר 2 בטורונטו זה בכלל לא לאורי זה סיאקם.
ואן פליט דווקא הראה קצת ניצוצות ב 7 למרות שנראה כמו ילד שמן שלא שייך עדיין, אולי ג'רמי לין יקבל הזדמנו,
תכלס רוב המשחק קאווי מוביל את הכדור..
אם סיאקם לא ייפחד לזרוק שלשות כמו בסידרה האחרונה (אולי פציעה), טורונטו תיתן קרב,
והלוואי שלאורי ייתן האסל בסידרה מול מילווקי כמו במשחק 7 נגד פילי, התרומה הזו שווה לא פחות,

וחוץ מזה אני שבוי, קאווי הוא השחקן הכי טוב ומדהים בעולם בעיני ואני מת שהוא ינצח את יאניס.

7even 16 במאי 2019

לוידע איך הגעת למסקנה שסיאקם הוא מס' 2 כשהבחור לא זורק זריקות חופשיות במשחק הכי חשוב של העונה.
לפחות לאורי ניסה.

צבי 13 במאי 2019

ההשפעה של הסל של קוואי עשויה להיות מרחיקת לכת הרבה יותר משנדמה ולייצר שרשרת אירועים, סוג של אפקט הפרפר באופן שישפיע בצורה דרמטית על העונה הבאה. יכול להיות שהסל הזה ישאיר אותו בטורנטו.
אז אם הוא נשאר (ודוחה שוב את המעבר ללוס אנג'לס) אז מצטרף ללייקרס או לקליפרס?
האם ג'ימי באטלר יעזוב את פילי ואת אמביד הילדותי ויצטרף ללברון בשאיפה להפוך יום אחד לפנים של הפרנצ'ייז?
ואולי פילי ישקלו להיפרד סימונס שלא מסוגל לקלוע וישקלו טרייד עם הלייקרס תמורת לונזו בול?
הולך להיות קיץ סופר מעניין

Amir A 13 במאי 2019

מה באמת קורה עם הסיקסרס? אמביד, סימונס, באטלר, תהליך ועוד שאר ירקות. יש לקבוצה הזו עוד תקווה, או שזהו, הגיעו לתקרה שלהם?

איציק 13 במאי 2019

לדעתי סימונס הוא החוליה החלשה שלהם. הוא גם חוליה חלשה שלא מתקדמת כך שאני לא רואה אופק להתקדמות שלו.
אני חושב שאם ימצאו טרייד מוצלח עבורו וישמרו את השאר, אז עוד יש תקווה לתהליך חיובי.

No one 13 במאי 2019

מעניין מה היה רואה בקריירה שלך אם בגיל 22 היו אומרים שאתה החוליה החלשה ושולחים אותך לרעות עיזים במדבר סהרה

איציק 13 במאי 2019

תשובה ממש בוגרת. אני במדבר מאז גיל 6, אז אל תפחיד אותי בזה. הוא נכנס למקום שאלו כללי המשחק, אתה לא מספיק טוב, אתה עף. וזה לא שהוא מועמד לעוף למדבר סהרה, כנראה תהייה איזה ניקס שייקחו אותו. בגיל 22 אני ניסיתי להשתפר (והשתפרתי) ככול שיכולתי ובתחומי העניין שלי ולא קיבלתי על זה גרוש. הוא בגיל 22 משחק כאני ואפסי, לא משתפר, אז כנראה שהוא ואני זה לא אותו דבר. הוא יותר מוכשר, אני כנראה ניסיתי יותר ממנו להשתפר. אתה ממש לא צריך לבכות על גורלו המר, הוא לא כל-כך מר גם בסצנאריו שאני מציע. פילי צריכה לדאוג לעצמה ולא לו.

No one 13 במאי 2019

וההחלטה שלך שסימונס לעולם לא ישתפר היא בוגרת?
אתה לא יודע מה הוא עושה באימונים,אתה לא יודע מה המאמנים דורשים ממנו, אתה לא יודע איך הוא עובד , אתה לא יודע כלום בתחום הזה.
שחקנים בני 22 עם כשרון של בן סימונס לא זורקים לפח , עוזרים לו לעבוד על המשחק שלו ולהשתפר וזה קרה רק בערך אלפי פעמים.
אולי גולדן סטייט היו צריכים להקשיב לך ולזרוק את קרי אחרי ניתוח בכל קרסול , כי אין סיכוי שהוא יבריא או ישתפר.
יש כל כך הרבה דברים שסימונס עושה ברמה מאד גבוהה בגיל 22 וכולם מתעלמים מזה בגלל בעיה אחת במשחק שלו , קוואי ויאניס כשהגיעו לליגה היו קלעים נוראים אבל בעבודה קשה ונסיון השתפרו בצורה מרשימה , אין שום סיבה שזה לא יקרה לבן סימונס רק בגלל שאיציק חושב שזה לא יקרה.

איציק 13 במאי 2019

אתה מדבר שטויות ועוד בטוח שאתה מבין משהו. תרגע, תחשוב ואז נסה שנית.
היכן כתבתי שהוא לא ישתפר? כתבתי שאני לא רואה אופק. אולי אם יחליט לעבוד כמו שצריך, ישתפר. על סמך מה אני אומר זאת, על סמך זה שאנשים שמעורים ב-NBA כתבו שהוא לא עובד על דברים שלא נח לו כמו קליעה מבחוץ, והוא לעג להם. להבדיל, יאניס שהגיע בלי קליעה עבד מאד קשה עליה ובפלאי-אוף ראו את התוצאות טוב מאד. הוא לא קלע אוטומטי אבל כבר אסור להשאיר אותו שם ועם החדירה שלו זה הופך לעוד יותר קטלני. על קוואי בכלל לא צריך להרחיב את הדיבור. קרי בכלל לא אותו סיפור ולא מבין איך הפציעה שלו קשורה, אבל אם לא היה מתאושש כנראה שהיו מפנים את מקומו למישהו אחר. אם סימונס היה מראה גרף שיפור אפילו מחצי מרחק, אז יכולת להגיד משהו. הוא בליגה כבר לא שנה ראשונה וכלום, שום דבר חדש. אתלט גדול, חודר מצוין ומסיים מעולה מתחת לסל. אבל מה לעשות, משחקן בתפקיד שלו צריך לקבל עוד דברים. וכפי שנראה מהתגובות שלו זה לא הולך להשתפר. לכן פילי צריכה לעשות את השיקולים הקרים שלה. אני במקומה היתי מנסה למצוא חלופה טובה יותר.
אתה כאוהד אישי מושבע שלו, שלא מוכן לראות פגם אצלו נפגע באופן אישי. אז תיפגע. אתה תתגבר.

No one 13 במאי 2019

אולי אני לא מבין הרבה אבל בטוח מבין הרבה יותר מהשטויות שאתה כתבת , כשאתה כותב שאין לו אופק זה אומר שאתה חושב שהוא לא ישתפר ברמה שאתה חושב שהוא צריך להיות ואני חושב שאין לך מושג בנושא הזה ואתה לא יודע מה הוא יעשה או לא יעשה בעתיד.
מי זה אנשים שמעורים ב NBA? תן לי שם אחד שהוא לא זונת רייטינג שבכלל אין לו מושג מה קורה באימונים כי הם לא שם?
אתה מדבר על קואי ויאניס עכשיו , אולי תבדוק איפה הם היו מבחינת קליעה ואספקטים אחרים במשחק שלהם בשנה השלישית או השניה שלהם בליגה לעומת סימונס.
אין לך מושג מה התגובות שלו , סימונס הוא אחד השחקנים הכי משעממים לראיין,הוא נותן תשובות ג'נריות ולא אומר כלום על מה שקורה באימונים ובינו לבין צוות האימון , אז אתה רק מפריח שמועות באוויר בלי שום מידע , ברכות אתה יכול לקבל עבודה ב ESPN בלי בעיה.

והדבר האחרון , אני לא מעריץ מושבע של סימונס,אני אוהד של הפרונט אוף דה ג'רזי ,שחקנים באים והולכים אני פשוט מחזיק בדיעה שלא צריך לוותר על שחקן כל כך צעיר עם כל כך הרבה כשרון ופוטנציאל תמורת קווין מרטין וג'רמי לאמב כי זה בדיוק מה שהם יקבלו

איציק 13 במאי 2019

על רוב השטויות שכתבת לא אגיב כי חבל על הזמן וחבל על הקוראים.
אגיב רק לגבי הבנת הנקרא שלך. אני לא טוען שהוא לא מסוגל להשתפר אני מצטט מהתגובה שלי שמעליך "כתבתי שאני לא רואה אופק. אולי אם יחליט לעבוד כמו שצריך, ישתפר." כלומר, לדעתי יש לו את הפוטנציאל, אם הגיע לאן שהגיע. אני כרגע לא רואה אותו מנסה לממש את הפוטנציאל. אם יחליט לשנות דרכיו אני מניח שישתפר. ולא מודדים שחקן היכן הוא היה בגיל כלשהו כי אם את גרף השיפור שלו. לכן המצב של יאניס בגיל זה לא מעניין, מעניין שכל שנה הוא משתפר. צא ולמד.

NoOne 14 במאי 2019

זה מה שכתבת " לדעתי סימונס הוא החוליה החלשה שלהם. הוא גם חוליה חלשה שלא מתקדמת כך שאני לא רואה אופק להתקדמות שלו"
לא יודע איך אפשר לפרש את בצורה אחרת שאתה לא חושב שהוא ישתפר.
בנוסף רק במוח שלך שחושב רק על קליעה הוא לא השתפר, אבל כדורסל זה הרבה יותר מקליעה לסל וסימונס השתפר בהרבה מאד דברים.
הוא מסיים הרבה יותר טוב מתחת לסל, יש לו פוסטאפ גיים שלא היה קיים , הוא הפך לשחקן הגנה מצוין,הוא חוסם מצוין בהתקפה מה שמוביל לנקודות קלות , הוא שאט בלוקר טוב.

ילדיסקו 14 במאי 2019

סימונס הוא החוליה החלשה,
ואני חושב שאפילו צריך לקרוא פרשנויות,
אלא רק להסתכל על מספרים ולנתח בין השורות,
עונה שלישית שלו (ראשונה פצוע- לא יכול היה להתאמן על הזריקה?)

הבנאדם לא יכול לזרוק לסל אם לא יאיימו עליו באקדח או שזו איזו הטבעה מהליאופ,ריבאונד,מסירה ממטר וחצי,
הוא נקרא 'דאנקר רזידנט ע'י הפרשנים- שאני לא קורא',
התנועה שלו חד מימדית, החדירות מצוינות, ההגנה מדהימה לעיתים,
(אך לעיתים הוא בדיחה- וראיתי מלא סרטונים וקטעונים בשביל לא לשוח סתם)

מוביל כדור…רץ רץ…אם מזהה חור מנסה להיכנס ולשים אותו בפנים (באחוזים מזוויעים בפלייאוף הנוכחי)
אם לא מוסר למישהו, ונכנס לדאנקרינג זון, וזהו לא קשור להתקפה יותר, אלא אם כן היא על סף סיום ומצליח לקחת רב התקפה.

הייתי מסכם את סימונס ככשרון אדיר ולא יעיל שדרך במקום במקרה הטוב העונה.

אהה ו… אולי הבעיה הכי בעייתית,
בת הזוג קארדשיין שלו , כדורסלנים שמתחברים למשפחה הזו בינתיים לא הגיעו רחוק..

איציק 14 במאי 2019

הוא מחזק נקודות חזקות, כלומר מה שבא לו בקלות.
השיפור שם לא כל-כך משמעותי כי הוא גם ככה היה ברמה גבוהה (ואני לא טוען שלא חשוב לשפר את מה שטוב, אבל לא מספיק). הוא היה חודר מעולה גם לפני, הוא היה מסיים טוב גם לפני, הוא היה שחקן הגנה סביר פלוס גם לפני ומופיע לפעמים בצד ההוא של המגרש להוכיח זאת.
אבל כל משחק הפנים שלו הוא בעיה מאד גדולה כשיש לך ביג מן כמו אמביד שבטח צריך את אזור המחיה הזה, ומה סימונס עושה, לטענתך, חוסם אזור זה בפני אמביד (נכון שכשצריך אמביד יכול גם לקלוע מחצי מרחק ומשלוש, אבל הוא הרבה יותר יעיל ופתח אפשרויות לאחרים כשהוא בפנים). זה מראה על הבנת משחק מאד לקויה של סימונס. אם הוא רוצה לשחק בפילי באותה קבוצה עם אמביד הוא צריך להבין מי צריך להיות בפנים ומי צריך מידי פעם להיות בפנים, כמו שבאטלר נכנס לפעמים פנימה. הוא היה צריך להבין מזמן שכדי להיות יעיל בפילי הוא צריך קודם כל לשפר את הקליעה ולא לשפר חדירה או משחק גב לסל. ובתחום הכי חשוב הוא לא השתפר, או שלא עובד על זה או שממש חסר כישרון. זה לא אופק מזהיר לשחקן בתפקיד שלו.
נ.ב.: אכן, במצב שתיארתי, לא רואה אופק להתקדמות. זה עדיין לא אומר שלא יתכן וייקח את עצמו בידיים וישתפר. יש דוגמאות לכך. בינתיים הוא לא אחת מהן.

שחר התל אביבי 13 במאי 2019

מסכים ששני הצעדים הראשונים של פילי צריכים להיות החלפת המאמן (יקרה כנראה בקרוב) וטרייד על סימונס שלא מתאים להם מקצועית, סותם את הצבע, לא מניע התקפות שאינן התקפת מעבר, וללא קליעה גם לא מהעונשין.
אין להם עוגן או ארגון כלשהוא, הצוות המסייע שלהם זה אולסטרים וכל אחד שם מפיק מעצמו חצי מהפוטנציאל.
אם הם יתנו מקס לסימונס אין להם סיכוי להפוך לקונטנדרים, לצערי

אורי 13 במאי 2019

אני אוהד יונייטד ומכבי, ואתמול עודדתי מכל הלב את סיטי והפועל
מה ששנאת המן יכולה לעשות לבן אדם

צור שפי 13 במאי 2019

גדול

רוני 13 במאי 2019

אני מבין שאתה נרתע מלדבר על ווינרים ולוזרים, אבל זה גם חלק מהספורט ואין סיבה ללכת אחורה ולהגיד שכולם מנצחים. חלק מהסיבה שאנחנו אוהבים ספורט היא ההבחנה הברורה הזאת. הארדן ויוסטון יצאו לוזרים לגמרי בסדרה הזאת, הייתה להם הזדמנות פז לנצח והם נותנים להתעלות רגעית של סטף קארי (לראשונה בפלייאוף לדעתי בקלאץ׳) ועוד כמה שחקני ספסל שנשלפו מהבוידם לנצח אותם. הארדן, במקום לנצל את ההלם שהיה ביציאה של דוראנט במשחק חמש וללכת לסל ולהשיג נקודות בכל דרך (למשל כמו מקולום אתמול) הלך אחורה ונתן למשחק לברוח. לתת לשחקן כמו שון ליווינגסטון לנצח אותך אחרי שישב על הספסל כל הפלייאוף זו לוזריות.

אלכס 13 במאי 2019

מאה אחוז נכון רוני

גיל שלי 13 במאי 2019

סטטיסטיקות הפלייאוף בקריירה של סטף הן יותר מ25 נקודות למשחק, יותר מ5.5 ריבאונד למשחק, יותר מ6 אסיסטים למשחק, יותר מארבעים אחוז לשלוש יותר מ46 אחוז לשתיים, יותר מ90 אחוז עונשין, שחקן שלא משחק טוב בפלייאוף, כן, לגמרי. זאת בדיוק השטחיות שאני כותב עליה

רוני 14 במאי 2019

לא אמרתי שהוא לא משחק טוב בפלייאוף, אלא שלא היו לו הרבה סלים בקלאץ׳ בפלייאוף (לפי מה שאני זוכר). זה גם כי הם היו הרבה יותר טובים וניצחו בפערים גדולים וגם כשהם היו צריכים סל חשוב, הם הלכו לדוראנט. שהוא שחקן אחד על אחד הרבה הרבה יותר טוב.

ק. 13 במאי 2019

רוני, לראשונה בפלייאוף הזה ברגעי קלאץ'

ק. 13 במאי 2019

בעצם שם את שלשות שגמרו משחק גם לפני משחקים 5ו6 מול יוסטון

Kirma der faux 14 במאי 2019

זה לא שאין לוזרים. כאוהד בוסטון אני אומר שהסלטיקס של השנה לוזרים. לא כי הפסידו לקבוצה מעולה, אלא כי נכנעו ולא נתנו הכל. אוקלהומה סיטי לוזרים. קבוצות כמו פילי שנתנו הכל ונתקעו בקיר, או יוסטון שנתנו הכל עד שנגמר להם הגז והקבוצה שבצד השני גילתה שיש לה מיכל רזרבה לא לוזרים.

7even 14 במאי 2019

רוני – צודק לגמרי לגבי יוסטון.
הם היו צריכים לקפוץ על הטרף במשחק 5, ושם הם הפסידו את הסדרה עם הזריקות שיגעון האלו משלוש אחרי סטפ באק עם שומר בפנים.

שחר התל אביבי 13 במאי 2019

הפרנצ'ייז בפילי זה אמביד
מי שמתאים לשחק לידו צריך להישאר: רדיק, באטלר, האריס ועוד כמה.
סימונס לא מתאים לשחק עם אמביד, ובראון הראה שהוא לא יודע להפיק ממנו את המקסימום

7even 14 במאי 2019

לא רק מסימונס.
סגל משמעותית יותר טוב הפסיד סדרה לקבוצה נחותה עם שחקן מעולה.

ק. 13 במאי 2019

יופי של פוסט. עקבתי בדיקות בעיקר אחרי גולדן סטייט יוסטון, אבל שתי הסדרות האלו היו מהנות מאוד גם ללא ציפיות.
כמו בחצי גמר ליגת האלופות מבחינתי, כל אלופה שתצא (גם אם יש פה פייבוריטית ברורה) היא קבוצה שאפשר מאוד לסמפט.
יש כמות כשרונות מטורפת בליגה כמו שלא הייתה מאז שאני עוקב (סוף שנות השמונים)

איציק 13 במאי 2019

מסכים, למרות שטורונט נראית לי הכי פחות מתאימה.
לכל קבוצה צריך שיהיה את ה"רובין" שלה שיהיה עזר כנגדו. אפילו לדריק היה את ג'יסון טרי.
בטורונטו נראה שיש רק את קואי וכול השאר מופיעים לפרקים קצת פה קצת שם. השחקנים שכה אהבנו בעונה הסדירה לא כל-כך הגיעו לפלאי-אוף. כולם מתאמצים ונותנים הכל, אבל אולי בגמר האזורי ימצא אחד כזה, אחרת עם כל הגדולה של קואי קשה לראות איך טורונטו יכולה לעבור אותו בשלום.

ק. 13 במאי 2019

מילווקי עדיפים פלוס ביתיות, אבל לאורי גאסול איבאקה ודני גרין זה לכל הפחות שווה ערך לג'ייסון טרי, קיד, ג'יי ג'יי בראה וטייסון צ'נדלר. התקפית בטוח.
פורטלנד נראית לך יותר מתאימה מטורונטו, עם כל הסימפטיה?

איציק 13 במאי 2019

השחקנים שציינת היו נפלאים רוב העונה, לבטח סיאקם. איבקה, גרין ולאורי גם היו טובים. גאסול הוא גאסול אבל כבר בירידה. אם היו משחקים ברמה של העונה עם מינוס קטן אתה מאד צודק. בינתיים אין אף אחד מהם שהוא יציב ולפעמים הם כולם די חלשים (או יותר נכון, לא יציבים). טרי היה יציב מאד כעזר לדריק. בפורטלנד יש צמד מאד טוב שיכול לסחוב בעליה. זה מאד חשוב לפלאי-אוף. בגלל זה כתבתי שאולי בסדרת הגמר ימצא אחד כזה שכל משחק ייתן תמיכה רצינית לקואי. מבחינת הכישרון פסקל סיאקם הכי מתאים, אך אולי הוא עוד לא בשל לפלאי אוף ברמה אחידה פחות או יותר.

ק. 13 במאי 2019

באמת משום מה ברח לי הסיאקם מהראש. העניין הוא שיש להם 4 שחקנים שיכולים לתת הופעות של 20+ במקום אחד קבוע.
הם גם קבוצת הגנה לא רעה. נראה איך יתמודדו עם המפלצת היוונית

איציק 14 במאי 2019

נכון, יכולים, אך איכשהו בפלאי-אוף עד עכשיו לא כל-כך נותנים.
אם יתחילו לתת זה יהיה סיפור אחר לגמרי.

תבורי 13 במאי 2019

מי היה מאמין שמדינת ישראל יכולה להתאחד סביב הלוזונים…

היסטוריון של ספורט 14 במאי 2019

גיל תודה רבה .
אתמול הייתה חוויה גדולה .
איני מאלו שבדרך כלל קמים בלילה וגם אתמול לא קמתי פשוט לא הלכתי לישון ולא הצטערתי.
בכלל היה ערב ספורט נהדר למרות שהייתי בעד פילי וליברפול.

אולף 14 במאי 2019

זה לא בדיוק כמו עם ג'ורדן, כאן אם הוא היה מחטיא אז הולכים להארכה, אצל ג'ורדן אם הוא מחטיא הוא הולך הביתה, זה רמה אחרת לגמרי של לחץ.

גיל שלי 14 במאי 2019

מסכים

איציק 14 במאי 2019

מי היה מחטיא?…

דורי 14 במאי 2019

קצת מים קרים: כל זה ממש בלי לדבר על הפיל שבחדר. ואם זה נדוש אז חיה אחרת – הארנבונים בגבעת ווטרשיפ, אלה הבריאים עם הגזר הטרי יום-יום (הם רק כלואים בתיל, ולא יכולים לצאת החוצה).
נורא נחמד למצוא הנאות קטנות ב-NBA, וכל פלייאוף טומן בדרכו מלא דרמות ושחקנים מתעלים וסלים בלתי אפשריים על הבאזר. למה ללכת רחוק – עונה שעברה הגיעה לשני משחקי 7 בגמרים של הקונפרנס, ולפני זה היה הסוויפ ההיסטורי הראשון של מדורגת 4 על המובילה, ועוד סוויפ מופרע של הפליקנס (מי אלה?) על פורטלנד, וכמה באזר ביטרים, וההרואיקה של בוסטון על מילווקי ב-7 משחקים, ועוד ועוד… מה כל זה שווה ברטרוספקט? נוט מאצ'.
יש פיל ענק בחדר. כל היתר הוא נחמות קטנות מאוד. "פיצוי" קטן בכוח על האין-תחרות, כבר 5 שנים.
וזה לא הרבה בשורה התחתונה, כי אין ספורט בלי תחרות. זה התנאי ההכרחי. היתר – בונוס גדול.
בטח כשבעולם הספורט המקביל זה מגיע עד לקו הסיום באנגליה, כשערבי ההכרעה בחצי הצ'מפיונס נושקים לטירוף, וכשאיאקס אחת קטנה מציתה את הדמיון והקסם, הרבה יותר מהקליעה הכי אסתטית בעולם של KD וסטף. והם הכי מרהיבים בעולם, כן? אבל כבר ממחוזות הקונצרט, ולא התחרות.

7even 14 במאי 2019

יוסטון הראו השנה ושנה שעברה שהפיל בחדר לא כזה נורא אם ודעים איך לעצור אותו בצורה נכונה.
גם לגולדן יש חסרונות.
באופן הזוי הן מתבטלות כשדוראנט פצוע מה שלדעתי הופך אותם לקבוצה יותר טובה כרגע.
פתאום קליי זז, פתאום סטף משוחרר, פתאום דריימונג חוזר להיות דריימונד.

אז בהפוך על הפוך – עוד עוד קיידי בחוץ הסיכוי של השאר נמוך יותר.

איציק 14 במאי 2019

אני לא מבין, אז בתקופת השליטה של בובקה או איסנבייבה לא היה טעם לראות קפיצה במוט
בתקופת בולט לא היה טעם לראות 100-200 ריצה
בתקופת פלפס היה אפשר לסגור את שחיית גברים
ובתקופת סימון בייל התעמלות נשים מיותרת
גם לבוסטון היו 8 אליפויות ברצף.
השאלה היא לא רק בתחרותיות אלה יותר ברמה של החריג ורמתם של כל השאר.
בגלל זה יש את הפיל של 82 משחקים שבחוקים החדשים כל אחד שהוא משהו מייצר סטטיסטיקה מפלצתית והמשחק הפך ללא מעניין. בנוסף, פאול טכני על כל אמירה או מבט על שחקן ששמת לו בלוק בפנים מוציא את האותנטיות מהמשחק. בפלאי-אוף יש שינוי כלשהו וזה עושה את החיים למעניינים בהרבה.

Dr.van nostrand 14 במאי 2019

מזדהה עם רוח דבריך, דורי.
המעבר הזה של דוראנט לגולדן סטייט בנסיבות שקרו, הרסו לי את החוויה והציפייה באופן סופי ומוחלט.
עכשיו שהם מתמודדים בלעדיו יותר קל לבלוע את גלולת האשלייה התחרותית.
באופן כללי העונה נמרחת מדי ולא טורחים לשחק הגנה אפילו למראית עין, כך שלחובבי המשחק מהדור הקודם קצת קשה להתלהב במיוחד או להיות עם אצבע על הדופקהעל התוצאות והסטטיסטיקות ובטח לא הכותרות המצלצלות על ה'שיאים' והוואו כביכול.
אנחנו לא ילדים ולכן לא קונים את הסחורה הפגומה הזו.

דווקא הדוגמה מהתחרות בליגה האנגלית או בכדורגל באופן כללי הפתיעה.
לא מבין מה הקשר בין תחרות לבין טבלאות הליגות בכדורגל האירופי.
במקרה העונה היה צמוד שם למעלה בטבלה אבל מה עם כל שאר הקבוצות, הסיכוי העתידי שלהן והאפשרות שנראה משחקים גדולים בין קונטנדרים? הדברים האלה לא קיימים בכדורגל לכן אם העניין שלנו הוא חוסר בתחרותיות, הרי אמור שבכדורגל לקו מאתיים וחמישים מכות.

14.5

7even 14 במאי 2019

הליגה הרגילה כבר מזמן רלוונטית רק לפנטזי, ואפילו אני, בתור מכור NBA, מתעלם כמעט מכל שיא שנשבר שם.
עובדה שבפלייאוף ההגנה מצופפות יותר, המשחק יותר פיסי, המשרוקית עובדת פחות, והסקור חוזר להיות אנושי. כמו בפוטבול אגב.

Dr.van nostrand 14 במאי 2019

7even,
דווקא זו עוד סיבה למה בכדורגל פלייאוף יעבוד כ"כ טוב.
כי להבדיל מהליגות המקצועניות בארה"ב, בכדורגל יש גם לשחק על מפעלים אירופיים ונגד ירידת ליגה, מה גם שהיתרון שיתנו למדורגות הגבוהות יותר לקראת הסדרות יהיה משמעותי בהרבה ממה שיש בארה"ב.
זה מונע חשש לחוסר עניין או אינטנסיביות במהלך העונה.
מלבד זאת אפשר ורצוי לשדרג את אופן הניקוד לעונה הרגילה, כך שיעודדו קבוצות להבקיע יותר ולהמנע מתיקו ללא שערים.

יש כ"כ הרבה אפשרויות מעולות וכל ה'פרשנים' וה'מומחים' מדלגים על זה, לא פחות ממחדל בעיני.
העיקר להתלונן ולהתבכיין כולם יודעים.

14.5

7even 14 במאי 2019

אני כבר שנים טוען ש:
1. 0-0 צריך להיות ללא חלוקת נקודות לאף צד (מה שיעודד התקפיות)
2. משחק שמסתיים בתיקו צריך להכריע ב 1 על 1 מול שוער מהחצי במשהו כמו 10 שניות. עשו את זה פעם ב MLS בהצלחה.
במקרה כזה 2 או 3 נקודות למנצחת, ונקודה למפסידה.

Dr.van nostrand 14 במאי 2019

אתה שנים מדבר בהגיון ובשיקול דעת.
לא מבין את מנהלת הליגה.
יש להם הזדמנות להיעזר ברעיונות יצירתיים או דברים שכבר קרו בעולם ולא עושים כלום על מנת לשפר את הליגה המשעממת בארץ.
אפילו שיתחילו פיילוט עם הצעות שונות בלאומית…משהו.

שמעון פנדלוביץ' 14 במאי 2019

George and Jerry watching the marathon and competing which one of them is the bigger idiot.

"So please, a little respect. For I am Costanza, Lord of the idiots."

Some lady screams to the runners: "You are all winners!"

George: "But suddenly, a new contender has emerged."

7even 14 במאי 2019

זה לא הפרק בו ג'ורג' מסרב לסקס ללא התחייבות לכל החיים פלוס כניסה חופשית לכרטיסים על הפרקט ל MSG?

Dr.van nostrand 14 במאי 2019

פנדלוביץ,
בספורט לכולם יש ליין בווינר.
גם לליגת הדוקים בפינלנד.

red sox 16 במאי 2019

זה באמת אירוע נדיר ומסעיר, אבל הסל של קוואי הוא הבאזר ביטר הראשון שנסיים סדרת פלייאוף מאז… דמיאן לילארד לפני שבועיים.

רטקסס 16 במאי 2019

לפי הבנתי זה הבאזר ביטר הראשון בהיסטוריית הפלייאוף שהוא במשחק 7 (לילארד היה משחק 6)
אני מודה שהרבה סטטיסטיקות אמיריקאיות הן טרחניות, אבל זה דווקא די היסטורי (והיסטרי) מבחינתי..

Comments closed