הדילמה של טרי סטוטס

ככה זה כשקרי הוא מין אליפלט, אין לו אופי במיל

עוד לא הסתיים משחק 1 בין גולדן סטייט ופורטלנד, וכבר כולם קפצו על טרי סטוטס והדרך בה בחר לא לשמור על קרי, כלומר לשמור, כלומר לא לשמור.

הרי כולנו ראינו איך יוסטון הקפיצו דאבל טים וטראפים על קרי מיד כשקיבל את הכדור, והיו מוכנים לגמרי לכך שקרי ימסור לגרין שינהל משחק של ארבעה מול שלושה, מרגע שדוראנט נפצע, למה סטוטס לא בחר באותה דרך?

אגב, סטוטס נשאל את השאלה הזאת במסיבת העיתונאים, ותשובתו היתה יהודית משהו, הוא ביקש שיזכירו לו כמה נקודות קרי קלע בחצי השני של משחק שש בו יוסטון שמרה עליו בדרך הזאת.

אבל, התשובה כמובן מורכבת יותר. הבחירה האמיתית של סטוטס היא בין לשחק עם חמישיה שבה משחק אנס קאנטר בעיקר או קולינס כמחליף שלו, לבין לעבור לחמישיה נמוכה אשר תוכל לשמור על גולדן סטייט כמו שיוסטון שמרה על גולדן סטייט, כמובן שיוסטון בחרה ברוב הזמן לשמור על גולדן סטייט בחמישיה נמוכה. לנסות לשמור על גולדן סטייט עם קאנטר קרוב לחוסם בטופ של קשת השלוש, זה להזמין את גולדן סטייט לקלוע 80% מהנקודות שלה בדאנקים, לא בטוח שזאת הבחירה העדיפה לסטוטס, תשאלו את בילי דונובן איך זה היה כשאימן את אוקלהומה וכך בחר.

*

אז מה הבעיה, תוותר על קאנטר אתם בטח אומרים. אז זהו, זאת בעיה. קאנטר הוא משאבת ריבאונד התקפה, ומשאבת ריבאונד בכללי, בחמישיייה נמוכה של פורטלנד מול חמישייה נמוכה של גולדן סטייט, לגולדן סטייט יש יתרון בכל אספקט של המשחק. כן, סטפן קרי עדיין טוב יותר מליליארד (רן עצמון, מחכים לך במשרד, ההתנצלות הכתובה בחמישה העתקים טרם הגיעה לידינו), קליי תומפסון טוב ממאקולום, ואין צורך לדבר על דריימונד גרין ואיגי מול הארקלס ואמינו, לעזאזל אפילו אוון טרנר תורם פחות מכל מי שתציבו בחמש, בין אם בוגוט ובין אם לוני, בטח שגם ליווינגסטון.

הבחירות הברורות כל כך לכולנו, הן לא בחירות ברורות כל כך בכלל. אם סטפן קרי היה שחקן על ברמתו של ראסל ווסטברוק למשל, אז כמובן שהכל היה הרבה יותר קל, שכן הוא לא היה מוותר על הכדור כל כך מהר, וגולדן סטייט היו נגררים למשחק הרבה יותר מסובך כאשר אתה ממקד את כל המאמץ שלך בקרי ודוראנט פצוע. אבל, מה לעשות, קרי הוא מין אליפלט כזה, אין לו אופי במיל.

תופעת דורפן (10). שכר לימוד (עם ציפי שמילוביץ׳)
הורידו את השוער

36 Comments

תומר הוותיק 15 במאי 2019

הבאסה האמיתית מהמהלך של דוראנט, הוא ש״נשדדנו״ מלראות את קרי ואת גולדן ״הישנה״.

שלי 15 במאי 2019

תהיה לך הזדמנות חוזרת משנה הבאה כנראה

דובינסקי 15 במאי 2019

על הנייר לא כוחות. מצד שני, פורטלנד שרדה לפני 48 שעות משחק 7 בדנבר. לא אגיד שהמשחק הזה הוקרב, אבל לג"ס היה יותר זמן להתכונן. עכשיו התנאים שווים ולכולם יש זמן לנתח את הוידאו של המשחק. אני חושב שאחרי משחק 2 אפשר יהיה לקבל אינדיקציה טובה יותר אם יש התאמות שפורטלנד כן יכולה לעשות.

אייב 15 במאי 2019

אכן, וסטיב קר אמר זאת בעצמו במסיבת העיתונאים בסיום המשחק. אנטי-מוריניו.

אריק האחר 15 במאי 2019

גיל
ניתוח מעולה .
האם לפורטלנד יש באמת תשובה אמיתית איך מנצחים כזאת סידרה ?
ולא רק משחק בודד

גיל שלי 15 במאי 2019

לא נראה לי שיש להם

חיים 15 במאי 2019

הם רק צריכים לשאול את איציק הוא יודע הכל.

ניינר / ווריור 15 במאי 2019

אני צריך קודם להתייעץ עם פרקליטי. אשוב אליך בהקדם

דור 15 במאי 2019

אף אחד (מחוץ לתקשורת הקליקבייטס) לא קפץ על טרי סטוטס ואף אחד לא חושב שיש לפורטלנד דרך לשמור עליהם בסדרה. ואם ווסטברוק היה קולע כמו סטף הוא לא היה צריך את הכדור ביד כל הזמן. ואף אחד לא אמר שהוא יותר טוב מסטף מלכתחילה. נכנסת כאן למין עמדה שבה כביכול אתה היחיד שרואה שגולדן סטייט וסטף יותר טובים מהשאר, למה בעצם?

גיל שלי 15 במאי 2019

כי אני כותב בשביל הכיף, עוקץ את אלה שניסו להסביר לי במשך חודש שסטף קרי לא שחקן במדיה החברתית

מתן גילור 15 במאי 2019

אחלה טור גיל.
הערה קטנה – מדיה = מספר "מדיומים" (מדיום – יחיד, מדיה – רבים). אין דבר כזה מדיות. :-)

שלי 15 במאי 2019

תודה מתן

מכביזם 15 במאי 2019

אתה כבר שנים מגונן בחירוף נפש/ מהלל את סטף. שזה הדבר הכי קל בעולם. את מי בעצם אתה עוקץ? נו פאן נו עניין. בוא נהלל את מכבי של שאראס פארקר וויציץ במאבקה נגד, מי בעצם. גליל?

איציק 15 במאי 2019

אתה מבין ש"בו ננהל את מכבי של שארס פארקר וויציץ…" הרבה יותר קשה ממה שאתה חושב. LA של קובי ושאק היתה אמורה לקחת עוד 3 טבעות לפחות אם זה היה כל כך קל לנהל. גם לברון וויד בוש פוטנציאלית היו אמורים לקחת את מה שסיפרו בראיון שלא 3 לא 4 ולא… בפועל רק 2 עם הרבה מזל (עד היום ריי אלן לא בטוח איך הכדור הגיע אליו, איך הוא קלע זה ברור). אז לנהל את החבורה של דוראנט, הנפיצות של גרין את איגי ושון שאולי בלי הרבה אגו אך יכלו לשחק הרבה יותר במקום אחר, וכמובן סטף וקלי שנתנו מרחב לכולם, זה לא כזה קל כמו שאתה מציג. וכנראה גם לא יחזיק מעמד הרבה זמן (לפחות לגבי דוראנט ואולי לא רק הוא).

ud 15 במאי 2019

חוץ מזה שהוא כתב נהלל – מלשון לשבח, לפאר, לקלס, ולא ננהל, אני מסכים עם כל מילה שכתבת.

איציק 15 במאי 2019

אני מניח שהתגובה לא אלי (אני לא כתבתי "נהלל"), אם לא, אז התגובה שלי גם אליך.

ud 16 במאי 2019

איציק,
מכביזם כתב "בוא נהלל…"
אתה ציטטת אותו כ- "בו ננהל" והמשכת את התגובה על כמה קשה לנהל קבוצות.
אני כתבתי שאני מסכים איתך, אבל שהתייחסת למשהו שונה ממה שמכביזם כתב

איציק 16 במאי 2019

סליחה, אכן פספסתי!!!
ולהלל את קרי קל, מגיע לא. רק שיפסיק טיפה עם הפוזות.

איציק 15 במאי 2019

אתחיל מכל שגולדן סטייט יותר טוב מפורטלנד (כנראה בגלל זה היא מצליחה יותר בשנים האחרונות), שיחקה בבית עם יותר זמן התאוששות והכנה.
אחרי כל זאת ואולי בגלל הסיבה האחרונה, קיבלנו צמד לילארד מקאלום לא משהו. כשהם במיטבם הם בהחלט צמד שנותן פייט לספלאש בראדרס. לא משתווה לאורך זמן אבל למספר משחקים בהחלט מאתגר. לא חושב שפורטלנד באמת יכולים לעבור את גולדן סטייט (ובאמירת כפירה, ללא דוראנט אולי הסיכוי שלהם אפילו קטן). מצפה לראות מה יקרה כששני הצמדים יתנו משחק טוב ולא רק צמד אחד. אם הצמד מפורטלנד לא יגיע, כל הדיון מיותר.
ולגבי דוראנט, אם סטף היה כמו ווסטברוק, דוראנט לא היה מגיע, כי את המקור כבר היה לו. דוראנט הגיע בדיוק כי הוא ידע שסטף זה לא ווסטברוק.

Dr.van nostrand 15 במאי 2019

דוראנט בא לגולדן והרס את הכיף בליגה?
לאאאאאאאא

מי ששכח, גולדן עשתה את המאזן טוב בהסטוריה לפני שהפחדן KD הצטרף לקבוצה אלופה ממילא.
כל התקנות והאווירה בNBA היו אמורים למנוע תרחישים כאלה של סופרסטארים שמצטרפים לקבוצות הכי טובות. וזה קרה בכל זאת.

הרבה יותר כיף והוגן לראות את משחקים היום ללא דוראנט. ככה זה צריך להיות והם באמת גם לא צריכים אותו.

מכביזם 15 במאי 2019

הם צריכים ועוד איך. בלי KD הם קרטעו אליפות נגד היורוליג של בלאט בלי קיירי ובלי לאב, והפסידו את הבאה, בהיחנקות היסטורית. עד שהגיע ה fmvp. שגם הרס על הדרך את היריבה הגדולה במערב.
החלום של שוחרי סטף זה שהוא אכן יזכה באליפות כמספר 1 אבל זה לא יקרה בלי KD, היום כבר השחקן הטוב בעולם. ואם KD אכן עוזב גולדן סטייט תחטוף חזק בעונה הבאה.
וכן, זה המהלך הרע בתולדות הליגה. 3 שנים של אלופה ידועה מראש. פרט למצטרפי גולדן סטייט החדשים, רע לליגה ולאחרים. תאונה שפירצה בתקרת השכר איפשרה.

אייב 15 במאי 2019

באחד (או יותר) המשחקים בגמר האיזורי או בגמר ה-NBA, קרי ות'ומפסון יתפסו יום קליעות רע, ולא יתפרו 9 מ-15 ל-3. במשחקים האלו, יזכרו כמה טוב שיש להם את דוראנט – שחקן שנותנים לו את הכדור כשכלום לא הולך, והוא שם אותו בטבעת.

שי 15 במאי 2019

מנצל רגע את הדיון כדי לשאול: מישהו מכיר חנות ספרים באזור המרכז עם אגף של ספרי ספורט?
(אגף זו מילה גדולה, גם אם יש שניים וחצי מדפים זה משהו)
תודה וסליחה על הנושא הלא קשור, לא יכולתי לחשוב על מקום יותר טוב לשאול

ניינר / ווריור 15 במאי 2019

בתור אספן אובססיבי של ספרי ספורט צר לי לומר שאין חיה כזו. אצל הלפר באלנבי יש מיני מחלקה

אלכס דוקורסקי 15 במאי 2019

כדאי גם לבדוק בספריות העירוניות. לחלקן יש מדף או שניים של ספרי ספורט ולא אחת מדובר בספרים טובים מאוד, שלעתים קשה למצוא אותם בחנויות.

שי 15 במאי 2019

אוקיי, תודה על התשובות!

Blue Devil 15 במאי 2019

באמריקה – אין פה מדפים, יש אגפים של ספרי ספורט – לדוגמא, בחנות בדאלאס תמצא מדף שלם על הקאוביוס… בספריה העירונית פה בניו אינגלנד אפילו מצאתי ספר שהוא אסופת סיפורים/מאמרים על אנשי ספורט יהודים

אלי 15 במאי 2019

מי גר בארץ בכלל?… רחל רחל

שי 15 במאי 2019

מה זה ספורט בלי רגש? גם אם זה רגש מכביסטי של החזק בוכה.

S&M 15 במאי 2019

לסטוטס אין שום דילמה. כך או כך הם עפים ב-4-0 או 1 לכל היותר. כל שמירה לא תעזור.

רוני 15 במאי 2019

הבחירה היא דיי קלה, כי א. דאנקים עדיף משלשות. ב. קארי מהשלוש יותר טוב מאשר גרין והשאר מהשתיים.
ולמרות המשחק הטוב של גולדן סטייט והגרוע של לילארד ומקולום, פורטלנד היו גם בשבע הפרש ברבע האחרון בשלב מסוים. כך שיש להם סיכוי וזה לא גמור.
ואני חושב שזה דיי ברור מאיפה באה השנאה לקארי למרות שהוא באמת שחקן מיוחד, הפוזות המעצבנות והחיבור עם דוראנט עושים את שלהם, רוב האוהדים רוצים ליגה שהאלופה בה לא ידועה מראש. הרוויח את השנאה ביושר.

הברזיליאני 15 במאי 2019

+1
באליפות הראשונה הוא לגמרי היה המאמי ה(בינ)לאומי. אבל הוא פשוט התגלה כמעצבן.

ק. 16 במאי 2019

המופע ההתקפי של סטף וקליי, קצת הסיט מהעין ומהשיח קליניקה הגנתית אישית וקבוצתית, בראשות גרין (פלייאוף מעולה), קליי, איגי וגם לוני. וזאת הסיבה האמיתית שהצמד השני לכאורה 'לא הופיע', לצד העייפות ממשחק 7

אלעדכ 16 במאי 2019

למה אנשים שונאים את קרי "כי הוא עושה פוזות", אבל אין להם בעיה עם הפרצוף הקשוח של יאניס כל פעם שהוא משתמש בנתונים שאלוהים נתן לו כדי להטביע על מישהו חסר ישע?

רוני 16 במאי 2019

בעיני, אם הפוזה באה אחרי מהלך גדול כדי להטריף את שחקני הקבוצה והקהל, זה סבבה, זה חלק מהמשחק וגם כיף. אם זה סתם גימיק, או שנעשה בלי קשר למה שקורה במשחק/אחרי כל זריקה, זה מעצבן. ובלי קשר, לרוב שחקני האן בי איי יש אגו גדול (כנראה לספורטאים בכללי) אז רובם יעשו את הדברים האלה בשני המקרים.
כשאתה רואה את דוראנט קולע 40 נקודות ומחזיק את הקבוצה בלי להניד עפעף ואז קארי שם סל אחד וחוגג כאילו זכה במונדיאל, יש בזה חוסר טאקט/כבוד.

קלבדוס 18 במאי 2019

"הדילמה של סטוטס", חה. כמו הדילמה של במבי VS גודזילה

Comments closed