השלימו מאסטר פיס

קבוצה היסטורית, מאמן היסטורי, שחקנים היסטוריים

אוקיי, אז גולדן סטייט מנצחים משחק בו פגרו בסוף הרבע השלישי ב17 נקודות כאשר הם משחקים בלי דוראנט, איגי וקאזינס, וקליי תומפסון ביום התקפי לא מרשים, כמו שקורה לו מדי פעם. רבים יטילו את זה על פורטלנד, אבל פורטלנד שיחקו משחק כמעט מושלם בחצי הראשון, נתנו הגנה מטורפת (השופטים החליטו שלא שורקים פאולים לשני הצדדים, ושני הצדדים קלטו את זה בחצי השני, והרביצו חופשי) בחצי השני, ועדיין נכנעו כי פשוט שיחקו מול אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה.

צריך לשים לב לדגש על קבוצה, לא על סגל שחקנים, רק קבוצה כל כך חזקה יכולה להתגבר על פציעה של שלושה מתוך שישה השחקנים החשובים ביותר שלהם, ולנצח את פורטלנד, הקבוצה השלישית בטיבה במערב, ביום מצוין שלה, עם התעלות חד פעמית של לנארד (אולי קוואיי עשה משהו לשם) ומשחק מצוין של ליליארד ומקולם.

*

אז איך עשו את זה? קר החליט שמבחינתו מדובר במשחק 7, עד כדי כך היה חשוב לו לנצח הבוקר ולקבל תשעה ימי מנוחה עד הגמר. סטפן קרי נח את שש הדקות הראשונות (טיפה פחות) של הרבע השני, וזהו. הוא היה על אדי דלק, בכל זאת מדובר בשחקן שכנראה עושה פי 1.5 קילומטראז' ב36 דקות משחק, מכל שחקן רגיל בפלייאוף שמשחק 42 דקות משחק. גם קליי תומפסון וגרין שיחקו מעל 45 דקות, והשאר נתנו את כל מה שיש בהם.

זאת קבוצה שמתגברת על כך שהשחקן שעולה הכי הרבה על הספסל אחרי ליווינגסטון נמצא בסביבות משכורת המינימום לותק שלו, ועדיין מקיני נותן כמעט את כל מה שאיגי נתן, לוני נותן משחק של שחקן ציר פותח בליגה, בטח בריבאונד ואחוזי המרה של עונשין וקליעות מתחת לסל, וכל השאר נושאים על הכתפיים שלהם את תחילת הרבע השני, ובעזרת סטפן קרי וקליי תומפסון, את פתיחת הרבע הרביעי.

אה, עוד משהו קטן, משחק שלישי בסדרה בה הם חוזרים מיותר מ15 נקודות פיגור, הקבוצה עם הכי הרבה חזרות מפיגור כזה בכל הפלייאופים עשתה חמש כאלה.

*

סדרת גמר איזורי בה קרי לא הצליח לתת משחק בו קלע פחות מ35 נקודות, דריימונד גרין גומר סדרה עם ממוצע טריפל דאבל, אגב קרי לקח במשחק הזה את המספר הגבוה ביותר של ריבאונד התקפה על המגרש, קבוצה שמוצאת את מה שצריך בלב שלה כדי לגמור סדרה, למרות שהיא נמצאת ב3:0. אז כן, יתכן והבולס של מייקל היו טובים יותר כי מייקל, אולי תצליחו למצוא עוד קבוצה ברמה שלהם, אני לא מוצא, אבל הם הקבוצה הגדולה ביותר כי אין בה מייקל, והם איכשהו מוצאים עוד גיר ככל שהנסיבות קשות יותר.

*

בסוף אין קבוצה כזאת גדולה רק בזכות אחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה, סטיב קר. בסוף צריך גם כשרונות יוצאי דופן. אם אחרי מה שקורה בפלייאוף הזה ישנם עדיין מי שמפקפקים בסטפן קרי כאחד מגדולי השחקנים בהיסטוריה, זכותו, אבל הוא פשוט מפסיד תופעה כל כך נדירה אז לא חבל? דריימונד גרין זה אחד השחקנים המשלימים הכי גדולים בהיסטוריה, אם לא הגדול ביותר, וקליי תומפסון הוא בהחלט קלע יוצא דופן ושומר בעמדה מספר 2 ברמה של ג'ו דומארס, אז כן, גם בלי דוראנט, וזה מה שנראה כנראה בשנים הבאות, זאת אחת הקבוצות הגדולות ביותר שהיו.

תופעת דורפן (11). יום העצמאות של דריימונד גרין (עם ציפי שמילוביץ׳)
טרום חגיגות

21 Comments

ניינר / ווריור 21 במאי 2019

זה מדהים. קבוצה הסטורית, מאמן הסטורי ואתה יודע מה? עמוק בפנים אני מקווה שדוראנט לא יחזור לגמר….

גיא זהר 21 במאי 2019

בלי דוראנט לא תעברו את יאניס

ניינר / ווריור 21 במאי 2019

רק שאיגי יחזור והכל יהיה בסדר

אורי 22 במאי 2019

אם טורונטו המוגבלת מותחת את מילווקי ל6-7 משחקים, ג"ס גם בלי דוראנט תאכל אותם בלי מלח

יואלזיניו 21 במאי 2019

מקווה שהם עוד לא השלימו. לך תדע איך יראו הפרקים הבאים..

יואב דובינסקי 21 במאי 2019

ג"ס במוד דרקאריס. רק בגלל הביתיות וסדר המשחקים, אולי היריבה מהמזרח תצליח לדחות את הקץ ולהחזיר את הסדרה למשחק שישי באוקלנד. אולי.

אייב 21 במאי 2019

די בלתי נתפס שבשלושה משחקים מתוך ארבעה ג"ס נקלעים לפיגור של 17, ועדיין פורטלנד לא לומדת לקח ומפסידה.
מאחר ומדובר בקבוצה די טובה, המסקנה היחידה היא שאי אפשר ללמוד לקח. אין מה לעשות נגד החבר'ה האלה, וכשהם מחליטים להיכנס לזון, רק ברבע השלישי למזלה של פורטלנד, אי אפשר למנוע מהם כניסה ובטח שלא להוציא אותם.

אורן 21 במאי 2019

הווריורס בשנתיים האחרונות בפלייאוף: 8-5 מול הרוקטס, 36-5 מול שאר הקבוצות
בחיאת רבאק דוראנט, בוא כבר לניקס ותהפוך את הליגה הזו לקצת פחות משעממת

יריב 21 במאי 2019

רוצה להגיד משהו בהקשר…
כל הזמן מדברים אם דוראנט ילך או לא…
לדעתי זה לא שאם יעזוב לקבוצה אחרת אז הוא יקח שם אליפות, גם לא בלייקרס…
דעתי

אריק האחר 21 במאי 2019

אגיד כאן דבר שהוא ( כמעט ) חילול הקודש אבל אחרי שאני רואה שוב ושוב את קארי אני מרשה לעצמי לכתוב את זה קארי באספקט הקליעה הוא הגדול מכולם.( יותר מזה שאת שמו אני לא נושא לשוא!)
אני בטוח שיש החולקים בנידון וזה בסדר גמור.
לא משנה כרגע כמות התארים או המכלול השלם או הצוות המסייע.
כקלע הוא הגדול מכולם .

matipool 21 במאי 2019

זה שאת שמו לא נושאים לשווא לא התיימר מעולם להיות הקלעי הגדול מכולם.
הוא פשוט השחקן הגדול מכולם ביי פאר.

ערן (המקורי) 21 במאי 2019

+1

אריק האחר 21 במאי 2019

בהחלט מסכים
לכן הדגשתי את זה שהוא הקלע הגדול ביותר שאני זכיתי לראות

אלון3131 21 במאי 2019

לא יודע מאיפה מגיע הצורך המכביסיטי הזה של חובבי הלוחמים להוכיח לכל אחד ואחד שגולדן סטייט קבוצה היסטורית וקרי שחקן היסטורי. יודעים את זה כבר 5 שנים.

דורי 21 במאי 2019

התשובה בגוף השאלה –
מכביזם זה לבחור בהכי חזק שיש, לאמץ אותו כאילו הקמנו את המוסד ו"גדלנו ביחד מהעריסה", ואז להתפאר כל הזמן (וכל הזמן. ולאורך כל השנה בפוטסים העתק-הדבק. ואז יש גם שנה הבאה. ועוד שנה? ועוד אחת?? ובעצם עם ה"מכבי" המקורית זה היה, כמה 3000 שנה עד השחרור, ואז כבר היה מאוחר מדי והליגה נהרסת לנצח), כמה היא, ובכן – הכי חזקה שיש!
אנחנו הכי חזקים!!!
על הצורך להתצהיר כל הזמן, כמה "אחנו" הכי חזקים שיש, ו"לא יעזור לאחרים שום דבר" – זה יש בטח אנשים יותר חכמים שיידעו להסביר למה.
ובהמשך: עוד מאותו דבר.
כמאמר ארתור פינקלשטיין, עוד ווינר ענק: אנחנו ניתן להם תרד. ואז עוד תרד. ואז עוד תרד.

שחר התל אביבי 21 במאי 2019

תודה על הפוסט,
הקושי הכי גדול של גולדן הוא לשלב שחקנים חדשים בסגנון המאד מתואם שלהם (התקפה והגנה) נדיר שמישהו חדש נכנס ממש לרוטציה.
בסדרה הזו הם הרוויחו שחקנים כמו בל, כמובן לוני (עוד קודם), מקיני ואחרים שלומדים להיות חלק מהמערכת.
לגבי הפציעות, איגי בטח יחזור לגמר
קאזינס, לא בטוח שטוב לתת לו להכנס לסדרת גמר אחרי התאוששות מפציעה, גם אם יחלים, אולי לכמה דקות פה ושם
דוראנט, אולי ישתלב, לא בטוח
בלי דוראנט גולדן לוקחים ב 5-6 משחקים, איתו 4-5

ערן (המקורי) 21 במאי 2019

אכן קבוצה היסטורית עם שחקנים היסטוריים. אבל, ההרגשה שלי היא של ״לא כוחות״. כמו שילדים בשכונה מחליפים שחקנים בין קבוצות כאשר ״לא כוחות״, והמשחק משעמם וצורם, כך גם כאן ההרגשה היא שכמות האול-סטארים שהצטברו בגולדן סטייט מרגע הגעת דוראנט מוציאה את העוקץ, אפילו שהכל חוקי, לפי התקנון ובלי לשלם מתחת לשולחן. הסוויפ המדהים בסדרת גמר מערב מול פורטלנד (לא קבוצה פראיירית עד כה) מעידים על הפרשי סגל אדירים כאשר ג״ס בהרכב מלא. זו הסיבה שאני אישית כבר מחכה שהחבילה תתפרק והמתח יחזור (לא רואה את יאניס לוקח יותר ממשחק אחד, שניים גג, בגמר).

אייב 21 במאי 2019

אבל ג"ס לא היו בהרכב מלא בגמר המערב..

ערן (המקורי) 21 במאי 2019

בדיוק, ועשו סוויפ בגמר ללא הכוכב הכי גדול ושחקני מפתח. מה שמדגיש בעיניי שהסגל המלא שלהם עדיף משמעותית, בפער על כל קבוצה אחרת. סחתיין על הניהול המבריק, וסטיב קר כמובן לוצח. אבל מבחינתי – לא כוחות (כשהסגל בריא)

אלכס דוקורסקי 21 במאי 2019

והתמונה בראש הפוסט לא בכדי. "היה היה" ו"החיים" (אותו המפיק) היו מאסטרפיס של סרטים מצוירים, שהילדים (ולא רק הם) יכלו ללמוד מהם וליהנות מהצפיה.

Matipool 21 במאי 2019

לגמרי מאסטרפיס. מגיבורי ילדותנו.

Comments closed