נצחון על ב"ש ורטרוספקטיבה על העונה

המבצר פורק, This was Terner, באר שבע פורקה, ככה מסיימים עונה.

לפני שאסכם את העונה, ולפני שאתמוגג על הפירוק באצטדיון על שם מנהל מוזיאון חיל האוויר, ארצה לחזור לפוסט פתיחת העונה של ליגת העל. המשפט שבו סכמתי את התחזית שלי לגבי מכבי היה – "בעצם ביחד עם ערן זהבי שכחנו לאייש עוד עמדה, זאת של המאמן, מאז עזיבתו לא היה לנו מאמן סביר אחד. השאלה אם איביץ' הוא מאמן סביר, היא השאלה שתכריע את העונה. מבחינת סגל, בטח אחרי לכתו של וואקמה, אני משוכנע שהסגל החזק והעמוק ביותר בליגה שייך למכבי. הסימנים המוקדמים הם שאיביץ' מאמן סביר ומעלה. בניגוד לברק בכר, הוא לא צריך להיות קוסם כדי לקחת פה אליפות".

ההפתעה היחידה שהיתה לנו העונה היא שאיביץ' הוא הרבה אבל הרבה יותר ממאמן סביר ומעלה. מאוד יתכן שאיביץ' הוא המאמן הטוב ביותר שהיה למועדון הזה מאז ומעולם. זאת כנראה הסיבה שלא רק שלקחנו אליפות, אלא השמדנו את התחרות. באר שבע קרסה, אך קריסתה נבעה לא רק מהמחדלים שדסקסתי בפוסט ההוא, מחדלים בעיקר של אלונה ברקת בבניית הקבוצה (מחדלים שהתחילו כבר בעונה שעברה), לא רק בחוסר בגלל חוסר היכולת של ברק בכר להתמודד בשתי חזיתות, גם מול אלונה ברקת על השליטה בקבוצה, וגם מול שחקנים שאמונם בברק בכר נשחק גם בגלל מלחמות האגו של אלונה, הקריסה של באר שבע נבעה בהחלט גם מהעוצמה הבלתי שבירה שמכבי הפגינה העונה. ככה זה בתחרות, כאשר אתה מאבד תקווה לנצח, אתה קורס, ובאר שבע כמו שאר קבוצות הליגה, איבדו את התקווה לנצח כבר בחודש נובמבר אם לא קודם. כמובן שאיבוד תקווה זה השפיע יותר על באר שבע מאשר על כל קבוצה אחרת, שכן רק באר שבע ראתה בעצמה מועמדת מטעם עצמה לאליפות. לחיפה לא היו יומרות לאליפות מהיום הראשון, לבית"ר אולי היו יומרות, אבל מהר מאוד הן נהפכו לתקוות לשרוד בליגת העל, שאר הקבוצות לא רואות בעצמן מועמדות לתואר, נשארנו עם באר שבע, וזאת נעלמה כלא היתה.

זה בדיוק מה שראינו אתמול. מכבי הגיעה עם שוער מחליף, מערך משני של קו אחורי מעובה, שני בלמים שלא עלו תדיר בהרכב, מגן שמאלי שרמתו נמוכה מהמגן השמאלי הפותח בכמה וכמה דרגות, אבי ריקן ששימש בגבורה בתפקיד הדייוויד פיירקלאף אך באידיאל איננו שייך להרכב, יונתן כהן שראוי להיות שחקן הרכב בעונה הבאה, ואיתי שכטר שחזר ממש לאחרונה לכושר שמצדיק מלחמה על ההרכב. אז כן, באר שבע חסרה שחקנים חשובים גם היא, מאור בוזגלו, טוב סתם בדקתי עירנות, מליקסון. חסרה את המגן הימני הפותח בן ביטון. חסרה אולי את חנן ממן, אך הרכש האדיר של סוף ספטמבר, גם סאבו וגם האסלבנק, שניהם עלו הרכב, ועדיין באר שבע לא נראתה כקבוצה שאפילו חושבת שיש לה סיכוי לנצח את מכבי.

*

אני בטוח שאצל איביץ' גם אם נעלה לשחק מול ברצלונה, הוא לא ירשה לשחקנים לעלות לדשא בלי חשיבה שהם יכולים לנצח את המשחק בקונסטלציה כלשהי. זה הסוד שלו, להציב את הרף הכי גבוה שאפשר, ועדיין שהשחקנים יאמינו שהוא כן ומאמין בכל מילה שהוא אומר. היכולת החשובה ביותר של כל מאמן, הרבה לפני גאונות טקטית, היא היכולת להיות המנהיג של המסגרת, ומעצב המסגרת. כאשר יש לך ערן זהבי, אז המאמן יכול לחלוק בנטל המנהיגות עם השחקן הבולט של הקבוצה. אבל במקרה של מכבי השנה, איביץ' יכול היה להעזר בכישורים המוכחים של שרן, אבל הוא המנהיג, הוא המסגרת, הוא האיש שהשחקנים צריכים להאמין בו כדי לתפקד. המזל שלנו שאין איש אחד על פני כדור הארץ שהייתי מעדיף בתפקיד העונה על פני איביץ', לכן עם סגל חזק מנטלית אך לא הכישרוני ביותר שהיה לנו מעולם, אפילו לא קרוב לכך, מכבי הציגה את העונה הדומיננטית ביותר אי פעם בליגת העל בישראל, אולי את אחת העונות הכי דומיננטיות אי פעם בכל ליגה שאפשר לדמיין. הדומיננטיות הזאת קיבלה אתמול תצוגת תכלית באצטדיון שנחשב עד לא מזמן כמבצר. המבצר פורק, באר שבע התפרקה, מכבי אלופה. ככה מסיימים עונה.

*

נ.ב – תקראו את פוסט פתיחת העונה, אמנם כתבתי באנדר סטייטמנט, אבל תוכלו לראות ששום דבר אחר לא הפתיע אותי העונה, פרט להפועל חדרה

*

תודה לכל מי שמגיב פה, בין אם באופן קבוע, בין אם מדי פעם. התגובות שלכם עושות את הפוסטים, ונותנות לי אנריגה להמשיך ולכתוב. תודה לכולכם שהעצמתם לי את החוויה האדירה ממילא של העונה הזאת.

קוואי
הקיץ של הניסנובים

87 Comments

יואב 26 במאי 2019

וואו איביץ. הוא הגיע והקפיץ את הרף(של בכר) מאתיים מטר באוויר. אני לא אגזים אם אומר שאיביץ הפך את בכר לסוג של אלישע לוי. זה לא מאצ' אפ בשום פרמטר. אפילו הורסטיליות הידועה של בכר תוך כדי משחק נראית חובבנית לעומת מערך חמישה שחקני ההגנה שנוסה רק בחודש האחרון על ידי איביץ. אני כבר לא יודע איך עדיף למכבי לשחק- וכל זאת ללא שחקן העונה.
שלא נטעה, הרביעיה אתמול נולדה בשיוויון המרגיז של חיפה. 4 פעמים העונה מכבי יצאה 1-1 ומיד הגיבה ברביעיה, מחזור אחרי. שחקנים כבר דיברו על השבוע הקשה(והאחרון לעונה לול) שמצפה להם בעקבות הספיגה המרגיזה.
כתבו פה שמכבי לא מענגת לאחרונה. אותי היא מענגת מאד ונראתה אתמול בשיאה.
ואולי אין טוב יותר מלסכם מאשר אוגו עצמו(בראיון בוואלה). ההוא שלקח, ההוא שנתן, ההוא שהיה בכל צומת חשובה ביריבות שהתפתחה בשנים האחרונות.
הוא היה יריב ראוי והוא כנה בצורה מעוררת הערכה….

העונה קל לנסות להקניט. הפער עצום. אוגו משתגע כשהוא רק מציץ בטבלה. "אולי רק כשאגיע הביתה לניגריה אוכל להירגע מזה. אני לא מצליח להירגע, אני מתעצבן כשאני רואה את הטבלה! אני לא יכול לראות את זה. אני לא יכול להיות חלק מקבוצה כשיש קבוצה אחרת עם יותר מ-30 נקודות מעלינו. זה אומר שלא עשיתי הרבה העונה".

אז מה צריך לעשות הלאה?

"יהיה קשה. מכבי במקום טוב עכשיו. מכבי חזרה. את מה שהם עשו העונה, אי אפשר לקחת מהם. יש להם מאמן טוב, שחקנים שמשחקים ביחד, כמו משפחה. לא שומעים עליהם שום דבר שלילי בתקשורת, עוסקים רק בכדורגל".

תן טיפ לחבר'ה שלך.

"צריכים לבנות הכל מחדש".

גם בלי מליקסון?

"לא, לא, לא! מליקסון הוא משהו אחר, הוא עדיין כמו תינוק. איזה מוכשר, אחד השחקנים הכי טובים בליגה. הוא ומיכה. מאור שחקן מיוחד".

מי הכי טוב בליגה?

"אני אוהב לשפוט את העמדה שלי. דן גלזר. אני אוהב אותו. חטף המון כדורים מולנו. הוא יגדל, יתפתח, הוא מאוד חכם".

מי השחקן שהיה לך הכי קשה להתמודד איתו במרכז השדה?

"אין אף אחד כזה. גם העונה, כשמכבי קרעה אותנו, הם לא לקחו ממני כמעט כדורים. אבל כן, הם עשו לנו הצגה. הצגה".

הושפלת.

"הם הרגו אותנו. הלחץ הזה, איך הם באים לעברך, כולם. קולקטיב. מגיע להם המון כבוד על העונה הזו. איזו שליטה. באר שבע גם צריכה לבנות על הנוער, אבל זה ייקח זמן. האם האוהדים יבינו ויחכו בסבלנות? ממה שאני מבין, התקציב יקטן בעונה באה. מחפשים שחקנים בעלויות נמוכות יותר, העברות בחינם

שלי 26 במאי 2019

איזה יופי יואב, כל מילה, שלך ושל אוגו. אכן אוגו היה יריב ראוי סוג של מכביסט בבאר שבע, ויש מעטים כמוהו שם

פרסלני 26 במאי 2019

חוזר ואומר, כשאני כותב אצלך ישר אחרי ההפסד של הנורבגים בקיץ שאנחנו לוקחים אליפות בהליכה, זה בכלל לא קשור ליאוש היריבים ממכבי. זה סתם קשור לעליבות יוצאת דופן, שלא הייתה שנים רבות בליגה שלנו ונקווה, גם בשביל מכבי שלא תשאר. מהמחזור ראשון ראו שאין השנה כדורגל. בטח לא בבאר שבע. בשום מקום!

באמת שלא ראיתי משחק אחד ראוי למאכל אדם השנה למעט משחקים של מכבי. ניחא כושר, ניחא טכניקה, לא הייתה קבוצה אחת שהמושג לשלוט במשחק בכלל אפיין אותה אפריורית אפילו נגד סכנין. כשזה קורה גם לאלופה הקודמת מהמחזור אטשון, אתה מבין את הברוך.

העליבות הזאת מדאיגה כי אני לא רואה איך אנחנו או כל קבוצה אחרת מכינים את עצמנו לאירופה, בלי לפחות כמה מאבקים נגד יריבים איכותיים. הפער כ"כ גדול ועמוק ויש לו מיליון סיבות, שאני מניח ששלוש אליפויות רצופות לפחות צפויות, גם אם קלופ או פפ יעשו עלייה ויקחו את חיפה/ב"ש.
אבל איך הולכים מפה לאירופה? זאת השאלה הגדולה לדעתי. ופה, אני לא אופטימי. אני לא בטוח שאנחנו מבינים מה חסר לנו שם. אפילו לחצי שנייה למשל, אני לא חושב שדור מיכה מספיק שם.
הלוואי שאתבדה.

יואב 26 במאי 2019

פרסלני,
נכון. חזית אליפות "קלה". ונכון, 13 קבוצות כאן בכלל לא רוצות את הכדור, לא מעונינות בו. זה המצב. לכן בעיני כל שלב בתים הוא סוג של תואר, כמובן שעדיף בעיני על גביע, ביג טיים. אני בכל זאת מאמין בעוצמת הקולקטיב "ובאיך" על חשבון "המי". ואיביץ כן יצר אחד כזה. וכן, עוד לא ראינו את השיא מלא מעט שחקנים. יש לאן לגדול וישנה משכיות בעמדת המאמן.

yaron 27 במאי 2019

לא חושב שאתה רחוק.
דור מיכה כוכב ענק לליגה שלנו אבל כנראה שלא הרבה יותר מזה. אם הוא היה, הוא כבר היה מזמן באירופה.
והוא לגמרי חיוני בשביל שנעפיל לבתים.
וגם עטר, ואצילי, ופרץ, ודסה…..
חוזז ויחזקאל לא יביאו אותנו לשם.

ברק 26 במאי 2019

יואב התגובות שלך העונה מענגות כמעט (ולפעמים באותה מידה) כמו הפוסטים של גיל.

יואב 26 במאי 2019

ברק,
תודה רבה. זאת מחמאה עצומה עבורי.

פרסלני 26 במאי 2019

יואב, לא מסכים איתך הפעם אבל מסכים עם ברק :-)

פרסלני 26 במאי 2019

כוונתי שאי אפשר להסתפק בבתים. צריך גם לעלות מהם…. מסכים שלאלופות זה כבר כנראה לזכות בלוטו

גיא זהר 26 במאי 2019

מספר מילים לגבי איביץ (גם בהשוואה לבכר). מאמן מצוין, שיפר שחקנים, הוכיח עליונות מול קבוצות נחותות (ואם היו אנשים שחשבו שב"ש כולל סבע לא נחותה משמעותית ממכבי הם חיו בסרט). חובת ההוכחה עליו שהוא מסוגל להתמודד (כמו סוזה, יוקנוביץ וגם בכר) עם קבוצות שוות//טובות ממנו. בכר בשנת אימון לא טובה, לא הצליח להתאים שיטת משחק לסגל. ועדיין להשוות אותו, אפילו אתמול, לאלישע זה לקחת חמש וחצי שנות אימון ולזרוק לפח. יכול להיות שאיביץ יגיע להישגים אדירים (או יגדל דור של מאמנים/שחקנים), כרגע הוא בגדר פוטנציאל מבטיח ברמה האירופית הבינונית. לאן יגיע זה לא תלוי רק בו, אבל מציע לקחת בפרופורציות.

יואב 26 במאי 2019

גיא זהר,
כל הזמן יש מבחנים. קבוצות טובות יותר, טובות פחות, זה נחמד לדיונים תאורטים, כדי שנוכל למדוד כל מיני הנחות. מכבי לא פתחה את העונה הזאת כפיבוריטית, בטח לא מובהקת והרכש הכי נוצץ שלה היה איתי שכטר המזדקן. איביץ מכין נהדר את הקבוצה שלו, הוא אמיץ, לא נעול, פורה והכי חשוב- לא מזייף בבייסיק(משמעת, לכידות, אינטלגנציה ריגשית).
הקצנתי עם ההשוואה לאלישע אבל ברק בכר נראה השנה- ר ג י ל וגנרי. כמעט אלמוני. וגם אם לא היתה לו יד בבניה העקומה של הסגל, זה אומר הרבה בפני עצמו.
הפורפורציות הן כמובן הליגה הישראלית. ובפורפורציות האלה, איביץ מרסק כל תחרות והשוואה. הוא מאמן כדורגל אמיתי. גם אם שיא הצלחתו תיהיה ליגה שוויצרית או וואטאבר(נסיבות, מזל, עיתוי, יש המון משתנים). פיטר בוס הביא ללברקוזן ליגת אלופות. אולי זה יהיה ההישג הכי גדול שלו. יש לך בכלל ספק שליגה ישראלית זה מי שלולית עבורו? וזה לא משהו שהייתי אומר בביטחון על ברק בכר.

גיא זהר 26 במאי 2019

יואב, ברק בכר עשה אחלה עבודה בקש ואת האליפות הראשונה לקח עם קבוצה פחות טובה משל מכבי. בכר ניצח את אולימפיאקוס, את אינטר בבית במשחק שהם באו לנצח, עשה תיקו עם סאות'המפטון בחוץ (לודוגורץ זה נס). איביץ כל מה שאמרת אבל יד מאחוריו שנתיים וחצי. איך אפשר להשוות אותו לסוזה, יוקאנוביץ ובוס כמו שגיל עשה? (איביץ במעמד אחר מבכר, כמו שסוזה בנקודת פתיחה אחרת מאיביץ). וחוץ משכטר הגיע גם אחד סבוריט (סמיילי) גם אם נשים את אמדור ואפאואדו בצד.

יואב 26 במאי 2019

ברק בכר אחלה. אני מאד מעריך אותו. הוא עבר עונה מאד לא טובה וזה קורה. אני לא יודע אם איביץ טוב יותר מהשמות שציינת אבל הוא נתן עונת ליגה טובה יותר מכולם ועם סגל שפחות טוב בוודאות ממה שהיה לסוזה, אוסקר, בוס ויוקאן. מהבחינה הזאת, זה מרשים מאד. וכתבת נכון על מעמד שונה-אצל סוזה, הרמה קצת ירדה לאחר שסימן וי ולקח אליפות. וידעת שהוא זמני. הוא גם היה שחקן אגדי. איביץ לא במעמד הזה ולכן לכל אימון שלו (שלא לדבר על משחקים) יש משמעות. הוא גודל ביחד עם המועדון ולכן הרצינות התהומית. עניין של סטטוס ומעמד.

ברק 27 במאי 2019

יואב מוסיף על מה שכתבת, שגדולתו של איביץ' היא שהעלה את רמתו של כל שחקן בסגל ללא יוצא מין הכלל, ובאחוזים ניכרים. כולל אלה שכבר חשבנו שהלימון שלהם סחוט טוב טוב

Ollie Williams 27 במאי 2019

כמה אנשים חשבו שסבוריט יהיה מה שהוא? לא בא עם רזומה מרשים יותר מאשר מאנה שהיה פה, או קואנקה מיודענו. עם רזומה הזרים של מכבי בשתי העונות הקודמות זה ממש לא היה רכש נוצץ, ובהתחלה רבים גם בקהל שלחו אותו הביתה.

בכר נראה קצת כמו אחד שלא מצליח להבין למה מה שעבד עם ויטור, הובאן ו-וואקמה פתאום לא עובד עם אלחמיד, קבהא והאסלביינק/חן עזרא. הוייב שבא מכוון ב"ש בתחילת העונה היה שאם הצלחנו להפוך את יובל שבתאי לאחד שמבשל גול דרמטי בסאות'המפטון, אין סיבה שחן עזרא לא יהיה וואקמה ושסבע לא יגרד את השיא של זהבי.

יואב 26 במאי 2019

תודה גיל על עונה מענגת. היית חלק בלתי נפרד מהחוויה האדירה הזאת…

ניב 26 במאי 2019

כל מילה יואב,
לא מאמין שהעונה נגמרה, מה נעשה עכשיו?

Ollie Williams 26 במאי 2019

גול עצמי של אוגו במשחק הפרידה.
הגול של ריקן בא באמצע שירת "תשתחוו".
הגול של דסה בא כשהרוש בכלל התחיל כבר לריב עם השופט על הפנדל שמכבי הייתה מקבלת לולא השער.

אם הייתי ממש מנסה לא הייתי מצליח לכתוב תסריט כזה.

פינאלה מושלם.

yaron 26 במאי 2019

תודה רבה גיל, הבלוג שלך הפך לחלק בלתי נפרד מאהדת הקבוצה.

המשחק עצמו – דראקאריס.

יניר 26 במאי 2019

כמה תובנות מהעונה הזו
1. חשיבות המאמן קבוצות הצליחו ונכשלו בגלל מאמנים ורק אחרי זה שחקנים. ההצלחות של מכבי וחדרה וגם בני יהודה ונתניה היו בגלל מאמנים. הכשלונות של בית"ר ומכבי פתח תקווה היו בעיקר בגלל המאמנים שלהם כי הסגל אמור להיות טוב יותר מהמיקום. אפילו המומנטום המטורף של אשדוד הגיע הרבה בזכות משה אוחיון ( וקצת מזל)
2. מומנטומים. לא בדקתי סטטיסיטית אבל נראה לי שהיו לא מעט ריצות שלקבוצות עם מומנטום חיובי ( מכבי אשדוד), שלילי( סכנין, מכבי פתח תקווה) ואפילו תיקו( הפועל תל אביב). כנראה שזה מעיד על חשיבות במנהיגות והעוצמה המנטלית של קבוצות
3. באופן יחסי זו הייתה ליגה ללא כוכבים. מעט קבוצות נשענו על כוכב סטייל זהבי או וואקמה. רוב הקבוצות אפילו לא מסוגלות להצביע על השחקן הכי בולט בקבוצה.
4. תובנה אישית שלי- שרן ייני יהיה מאמן ענק. אינטליגנציה רגשית, מנהיגות, כריזמה ושכל יש לו בשפע

השמן 26 במאי 2019

– איזה תענוג!! לסיים ככה עונה:-)
– אמרתי עם ההדחה מהגביע שאיזה ניצחון ברור בטרנר או סמי עופר ישמח אותי יותר מדאבל. הייתה חסרה לי איזו תבוסה כואבת לאחת ה"יריבות" שלנו – יצא מושלם – פיצו בענק אל התיקו הרך משבוע שעבר, מראה את הסטנדרט של הקבוצה – איביץ' אחראי לכך כמובן.
– העובדה שהיה לי כל כך ברור שהבעיטה שלו הולכת לרשת, מראה לאיזה שחקן יונתן כהן מתפתח
– ריקן נפלא. כל הכבוד לו
– הריאיון עם אוגו מצויין. אהבתי שניגשו אליו שחקנים של מכבי בסיום. יריב ראוי ביותר. גרם לנו להעלות את הרף בכל מה שקשור לקשיחות במרכז השדה. את מה שאלברמן כבר לא יכל לתת מפאת גילו, נתנו פרץ וגלזר
– רוב שחקני השושלת שעזבו את ב"ש, עזבו עם בטן מלאה על בכר. אני לא הרואה אותו בונה אלופה נוספת שם. השמועות על ההעברות בנתיים בוודאי לא מבשרים טובות לאוהדיה
– גיל, תודה ענקית על החלק שלך (וגם של המגיבים) בעונה הנפלאה שהייתה לנו.

גיא זהר 26 במאי 2019

השמן זה לא מדויק. בסיכומו של דבר גם אלו שהתלוננו על בכר (ראדי, בוזגלו וגם אוגו) אומרים שהוא אחלה גבר ושהם בקשר איתו.

השמן 26 במאי 2019

ראיתי את המשפטים הללו. אני מקבל שברמה האישית הם לא נוטרים טינה, אבל העדויות הללו כן מספקות תובנה על אחד החוליים של ב"ש בשנתיים האחרונות. חדר ההלבשה של ב"ש כבר לא בריא תקופה ארוכה. לבכר יש אחריות גדולה בנושא הזה, אני פשוט לא רואה אותו מרוויח מחדש כל מיני מיכאל אוחנה, האסלביינק, וכאלה.

רן 26 במאי 2019

ברק בכר לא בנה אלופה, ברק בכר ניהל אותה. לאורך 3 שנים הוא לא הביא שחקן רכש איד ששידרג את הקבוצה. נראה שאם היו משאירים את אלישע כסקאוט היו מגיעים רחוק רחוק

לירן 28 במאי 2019

מסכים מאוד

הקורא המתמיד 26 במאי 2019

גיל,
תודה רבה על הטור. כיף לקרוא, גם כשזה לא על כדורגל.
אני לא יודע אם זאת רק התחושה שלי, אבל לא נראה שבכר פגע בשחקנים. את השחקנים שעשו את ב"ש מה שהיתה במשך שלוש השנים האחרונות הביא אלישע, אם אני לא טועה, מה שגורם לי לחשוב שבעונה הבאה היריבה שלנו תהיה רק רמת המוכנות המנטלית של הקבוצה.
חשוב לראות איך איביץ' יסתדר עם שתי מסגרות, אני מתאר לעצמי שהנראות שלו באירופה תהיה לו מאוד חשובה.

yaron 26 במאי 2019

אם יהיו אני בטוח שהוא יסתדר. רק שיהיו :-)

שלו 26 במאי 2019

משהו על הרימון עשן?

שלי 26 במאי 2019

מעשה עלוב של אוהד עלוב, והכי עלוב שזה מה שהם חגגו שם, מראה מצוינת לעבודה הנפלאה של אלונה

ברק 26 במאי 2019

הרימון הזה הביא עליהם את הרביעי. ובקבוצות אוהדים של בש הם מהללים את זורק הרימון שלטענתם העיר את הקבוצה ומנע תבוסה מחפירה יותר. נו שוין

שלו 27 במאי 2019

לפי יודעי דבר זו הייתה התארגנות.
היה שם שלט take 2 זכר למקרה קודם.
זה נראה לי קצת יותר גדול מפעולה בודדת.
היה צריך להיות שיתוף פעולה להכניס, להתארגן.
מעניין אם מצלמות האבטחה עבדו.
אף אחד לא מדבר על זה.

אוריה 26 במאי 2019

גיל, תודה רבה על הסיכום של המחזור והעונה בכלל.
אחרי המשחקים הייתי מרפרש קבוע כדי לקרוא, יחד עם התגובות של יואב, yaron ועוד רבים וטובים.
חשוב לציין כי הגורם מספר אחת לאליפות הוא כמובן *אי קיומו* של יומן אליפות/דאבל/טרבל. הצלחה כזאת יש רק פעם אחת :)
מה לגבי חיזוק? אירופה? תן מחשבות נוספות לאחר סיום העונה

פאןפאן 26 במאי 2019

מחזק את הסייפא של אוריה (היה לי סמל מחלקה מניאק בשם הזה) – החלק הארי של האליפות הזו מגיע מביטול ה"יומן אליפות". רק לטל"בי יש זכות\חובה להרים יומן כזה (בכל זאת 3 מ 3)
היה תענוגות, אוהב את המשקפיים הורודות צהובות שלך , ובאמת פגעת ברוב התחזיות שלך בתחילת עונה. (חדרה יורדת היה הימור בטוח ומובן לחלוטין)
חייב לציין גם את הפודקאסט שעשיתם עם הקפיטן שלנו – לפנתיאון!

מה עושים אחרי הגמר גביע של ליברפול???
מצ'עמם

אוריה 26 במאי 2019

לא הייתי סמל מחלקה, והחיילים שלי מתו עלי :)

פאןפאן 27 במאי 2019

פלחה"ן גבעתי?

אוריה 27 במאי 2019

890 :)

אריק האחר 26 במאי 2019

גיל תודה על כתיבת הטורים במשך כל העונה הנהדרת .
איביץ לכול אורך העונה התייחס בכבוד לכול קבוצה שמכבי שיחקה מולה.
לפני ואחרי המשחק .
אתמול משפט המפתח היה :
באר שבע לא יצרה מצב אחד לשער .
איביץ למעשה במשפט אחד אמר את כל הכתוב בטור שלך בנוגע לבאר שבע .
מכבי השנה לדעתי הציגה את הקבוצה הטובה ביותר שלה כקבוצה
בעשורים האחרונים ( מעל כארבעים שנים )
לא ראיתי מעולם כתלכיד כזאת קבוצה בארץ .
שלא יגמר לעולם .

רונן דורפן 26 במאי 2019

המקום היחיד שאתם קצת עולצים מדי הוא המשקל הגדול שאתם נותנים לכל מיני טעויות של באר שבע. כל מה שקרה לבאר שבע הוא שהיא לא לקחה אליפות רביעית רצופה. אליפות רביעית רצופה מבלי שאתה הכי עשיר ובפער גדול היא דבר כמעט בלתי אפשרי בכדורגל ובספורט בכל מקום. אלכס פרגוסון מעולם לא לקח ארבע אליפויות רצופות. גווארדיולה גם לא. זה לא קרה בספורט האמריקאי דורות – גם אם מתעלמים מהפללייאוף ומסתכלים רק על מאזן עונה רגילה. רק קבוצות ארכי-היסטוריות עושות דבר כזה. זה מעגל רגיל. נראה בשנים הקרובות כמה רע הם באמת התנהלו.

אביעד טייב 26 במאי 2019

אין בעיה עם ירידת מתח אחרי שלוש אליפויות.
הבעיה היא שנראה שהם עשו המון טעויות שישפיעו עליהם מספר שנים קדימה.
במקום להאריך את החוזה לוואקמה שבאמת היה גדול על הליגה, העדיפו להוציא על עדן בן בסט, חן עזרא ודומיהם.
עשו תרגיל מסריח לחיימוב בשביל שוער שהפילו עליו תיק ושחררו אותו אחרי משחק.
לא פוגעים בשום זר כבר כמה שנים.
והעונה הזאת הייתה התפרקות מפוארת, כולל פגיעה משמעות באפקט טרנר.
לא נראה שיש להם על מה להתבסס בשנים הקרובות.

גיל שלי 26 במאי 2019

יש לא לקחת אליפות רביעית ברציפות, ויש את מה שקרה לבאר שבע, קבוצה שהתפרקה לחלוטין

Ollie Williams 26 במאי 2019

זה גם שם בפרופורציה אחרת את הנפילות של מכבי בכל האליפויות של ב"ש.
מכבי נראו רע בלא מעט שלבים אבל זה אף פעם לא היה כל כך נורא. לא במפגשים הישירים, לא בשלב בו אבד סופית הסיכוי לאליפות ולא בהפרש מהאלופה (אפילו לא במצטבר).

ערן (המקורי) 26 במאי 2019

הפריזה מראדי, האובדן של וואקמה, ועתה הויתור על אוגו, הופכים באר שבע לקבוצה שדורשת בנייה מוחלטת, במיוחד בהיבט הפיזי ומנטלי. סאבו והאסלבנק אינם הפתרונות. אפילו אם הקיץ יפגעו בול בזרים כמו פעם, ואני לא בטוח שלאלונה וצוות נשארו מגע הקסם והמזל לכך, עדיין יהיה קשה לב״ש מאד להתחבר ולחזור תוך עונה לטופ, למרות שבכר המצוין נשאר.

צור שפי 26 במאי 2019

לא עקבתי מקרוב אחרי באר שבע העונה אבל ממה שראיתי בכר נראה לי כמו מישהו שלא מאוד רוצה להיות בנעליים של עצמו. מזמן ברור שמשהו בסיסי השתבש במועדון ואם מישהו עוד היה צריך הוכחה הוא קיבל אותה אתמול. במשחק כזה צריך לעלות עם סכין מטפורית בין השיניים ולהתאבד, גם כן מטפורית, על הכבוד. בפועל הם הסריחו את הדשא.

איציק 26 במאי 2019

אם זה לא היה כדורגל, אתמול היו עוצרים את כל מכבי תל-אביב באשמת נקרופיליה.
להבנתי לזיין גוויה זה לא חוקי.
ואתה עוד כותב פוסט שמסביר כמה מכבי התנהגה בצורה מעוררת כבוד.
נ.ב.: שוב מברוק על האליפות והדרך בה זה נעשה.

אחד העם 26 במאי 2019

איזו פינאלה לעונה מדהימה
לא צפיתי, האמת. הלכתי לשמור על הדמוקרטיה והתבשמתי מהמבזקים . ( לא יכלו לסדר עוד שלושה? באר 7 וכל הג׳אז הזה)
זכרו, לא לעולם חוסן, בשנה הבאה נאלץ , אי״ה, להסתפק באליפות עם הפרש סטנדרטי מה סגנית…

שלו 26 במאי 2019

דור פרץ – במהלך בו קיבל ויטור אדום הדגים למה הוא לא צריך להישאר כאן עוד עונה. הוא גדול על הליגה ולא יוכל להמשיך להתקדם פה.

דוידזדה – אז נכון שהוא לא רוברטו קארלוס ואפילו לא סבוריט אבל אחרי מה שעבר אתמול מהקהל המקומי צריך להישאר ולו רק כדי שיוכל לתת אופציה למנוחה לסבוריט בליגה.

אמדור – נתן אתמול כמה עצירות התקפה מלאות ביטחון. כיוון שמותר שישה זרים ולמכבי יש ארבעה מתוכם שלושה זמינים (ניקוליץ' יוקפא לדעתי עד ינואר) אז לפני שמשחררים זר טוב ראוי שיהיה ברור שהביאו זר טוב ממנו. אני מניח שיביאו שוער, עוד בלם וחלוץ. ועדיין אמדור צריך להישאר.

טיבי – כי גם בליגה צריך בלמים מחליפים, במחיר נכון מתוך הנחה שבליגה ישחק לפחות בלם ישראלי אחד, צריך שני מחליפים.

גלזר – עשה עונה מדהימה, בשבילו אני מקווה שיקח סוף שבוע מנוחה ויתחיל להתכונן לעונה הבאה. חייב לעשות את השידרוג שפרץ עשה ולהתחיל לבעוט כדורים שיגיעו למסגרת. ואז גם לו זאת תהיה עונה אחרונה כאן.

ריקן – סופרסאב מספר אחד בליגה.

ברסקי – צריך להיות הפרויקט של איביץ' לעונה הבאה.

שכטר – היורש של יצחקי.

פיבן – לגמרי חלק חשוב ברוטציה של העונה הבאה.

דסה – רוצה בשבילו רק טוב, שיצא ויצליח בחו"ל ויהיה מודל לחיקוי.

יונתן כהן – הגיע הזמן. נסיך הגיע זמן שיהפוך למלך. תן עוד עונה אבל אחת מלאה ותראה שהליגה קטנה עליך.

עטר – ראיתי אותו אתמול יורד לגליצ'ים אולי כדי לאותת לאיביץ' שלא ישכח אותו ושהוא מוכן להילחם על המקום שלו. אם הוא חכם ולמד מהעבר כדאי לו להישאר. אני לא בטוח שיקבל כזאת הכרה במקום אחר.

צ'יקו – מספיק טוב לליג, עם הכנה כמו שצריך לעונה אולי אפילו מספיק טוב לאירופה.

ואיביץ כנראה זו התשובה למה הדבר הכי חשוב בקבוצה ועל ההבדל בין קבוצה עם או בלי מאמן.

ילדיסקו 27 במאי 2019

מסכים איתך כמעט בכל,

מלבד דוידזאדה, עזוב אותך, עזבו אותכם, אז בישל לאוגו שער עצמי אתמול,
אז דפק פצצה בראש של יונתן כהן וכמעט הרג אותו לעוד בישול לפני כמה שבועות,
"לא רוברטו קרלוס…" , זה מצחיק…מעדיף את בלטקסה או מישהו מהנוער…אין שום עלות תועלת מבזבוז הדקות של דוידזאדה
(מלבד כמו שיואב אומר, ניהול משאבי אנוש הגון עם לב)

ברסקי פרוייקט ? למה תה חושב?
אני אוהב את ברסקי אבל נראה לי שהוא יחסית כבר קצת זקן (27) בשביל להיות פרוייקט, יחסית לכוחות החדשים כמו קראצב או גלזר,
אני חושב שהעונה איביץ יצק את הקישור האחורי לעונה הבאה (בהנחה/תקווה שדור פרץ העוגן ייתן לנו עוד עונה או לפחות עד ינואר)
הקישור הוא :
מיכה, פרץ וגלזר כבסיס (גולסה,קראצב,ריקן מחליפים שאליהם יצטרף מתישהוא ניקוליץ ואולי עוד זר(שאחוב ג'וניור?) )
אני לא רואה איפה ברסקי מקבל דקות מלבד שתי פציעות בו זמנית או עליה לאחת הליגות האירופאיות (שזה ידרוש הרחבת הסגל אפילו)

אגב, לא ראיתי מילה על אצילי ,
ההתקפה עונה הבאה צריכה לכלול אותו כמחליף שני או שלישי.
בהנחה שיונתן כהן מקבל הרכב עונה הבאה, עטר,צ'יקו לפניו בסדר החילופים.
עונה הבאה אצילי יצטרך להוכיח את עצמו, העונה הזו וגם הקודמת היא בלוף שלו.

Ollie Williams 27 במאי 2019

עם כל החיבה לעטר, אצילי הרבה יותר מתאים לאירופה. גם המספרים שלהם בליגה לא שונים מדי, כשעטר באופן קבוע אלרגי לפלייאוף.
למרות שהוא מעצבן ממש לפעמים, אצילי משחק יותר חכם, פחות חדגוני ובעיקר יכול להשתלב במערך 3 בלמים, מה שאי אפשר לומר על עטר.

ילדיסקו 27 במאי 2019

מתקשה להסכים,
דווקא עטר עם תכונות של טורף כשהוא מחובר,
אצילי, רך רכרוכי, ועובר עמוד רק מצד אחד בכל מצב, מוד של טורף לא במאפיינים שלו,
אני לא חושב שהוא לא יכול להשתנות אבל כבר שנתיים וחצי לדעתי הוא הולך במקום או שוכב על שולחן ניתוחים.
שניהם עושים הגנה באותה מידה תחת איביץ
צ'יקו בריא טוב את שניהם בלי למצמץ

ניב 27 במאי 2019

חולק עליך, אצילי עושה הגנה נהדר השנה, רק שהגנה זה לא הדברק היחיד שאנחנו רוצים ממנו..

פאןפאן 27 במאי 2019

אצילי אכן עושה יותר הגנה וגם ממושמע יותר מעטר
ברם אולם אין לי ספק שהוא לא ממצה במכבי את היכולות שלו. הייתי בטוח שזו עונת הפריצה שלו במכבי וזה לא קרה ..
צריך לסדר לו את הקופסא כי טכניקה בעיטה ומהירות יש לו…

Ollie Williams 27 במאי 2019

קודם כל מסכים ב 200% לגבי צ'יקו. מת על השחקן.

עכשיו, לא אמרתי שעטר רע. מת עליו ונתן לנו המון, ואין ספק שהוא נותן כל מה שיש לו.
אבל הוא פחות ורסטילי מאצילי, כמעט לא רץ לקבל כדור לשטח ולא לרגל, ולא מצליח להראות יכולת ראויה באף עמדה שהיא לא חלוץ שמאל במערך של 3 בהתקפה. נגד חיפה זה בלט באופן קיצוני כשהוא החליף את יונתן כהן ומכבי נעלמה מהמגרש.

אגב יונתן כהן, עונה הבאה הוא צריך לבוא לפני שניהם בהיררכיה.

שלו 27 במאי 2019

סיכום משחק לא עונה, לכן אין אצילי.
אצילי ויונתן כהן לדעתי שחקני האגף בעונה הבאה יחד עם חלוץ זר יהיו ההתקפה.
לגבי קרצב, נראה לי שבזמן עד שיכבוש את המקום בהרכב ברסקי הוא מצויין.
אני אוהב את גולסה שנתן משחקים מדהימים בתחילת העונה אבל יש לו עשרה משחקים בעונה, אז הוא חייב מחליף.
לא מאמין שפרץ יסיים את העונה אצלנו. אז על השתי עמדות שהן לא מיכה, ברסקי סביר לליגה, בנוסף ברסקי כבר לא יצא לחו"ל.
גם לגלזר אני מאחל שהעונה הבאה תהיה האחרונה במכבי וימשיך ויתקדם לחו"ל.

אביעד טייב 27 במאי 2019

עדיין מוקדם לגלזר.
צריך ללמוד איך לדחוף את הכדור קדימה ורק אז לחשוב אירופה.
יש לו עוד שנתיים- שלוש במכבי.

ערן (המקורי) 26 במאי 2019

אליפות מענגת, והרבה אופטימיות לקראת השנה הבאה וחזרה לבלומפילד.
תודה רבה גיל על הליווי העקבי והרוח המכביסטית. היה כיף גדול לקרוא ולקחת חלק.
לגבי איביץ, כל מילה. השאלה האם יכול להעביר אותנו לשלב הבתים באירופה מול קבוצות עדיפות.

ברק 26 במאי 2019

צפיתי (בעונג רב) ברצף בכל שערי הליגה, כמה דברים שצפים:
המון שערים ממצבים נייחים. מפחיד במונחים של הליגה שלנו.
מיכה גאון, שישחק בבקשה עונה מלאה בלי משחק מקדים עם מאמן חדש ופציעות. עוד יגיע ל8 שערים.
הגיוון. בכובשים, סוג השערים שנכבשים.
טעויות של היריבה. פירות של עבודה סיזיפית, תענוג.
אוגו נכנס לתקציר. לפנתאון. שחקן ענק בלי צחוק.
אוהב את החגיגות של ריקן.

Ollie Williams 26 במאי 2019

יש וידאו כזה שפספסתי? או שאשכרה ראית את כל התקצירים ;)

ברק 27 במאי 2019

יש וידאו כזה, 12 דקות של אושר

Ollie Williams 27 במאי 2019

מטעם מי?
לא הצלחתי למצוא
(אשמח לקישור)

Ollie Williams 27 במאי 2019

נמצא :)
מקווה שיפורסם…

https://youtu.be/CJNyPiBpKGo

קורא בין השורות 26 במאי 2019

המון תודה גיל!
שידרגת לי את החוויה של העונה הזאת וכבר קשה לי לדמיין מעקב אחרי מכבי בלי הפוסטים שלך.

פולוקרוב 26 במאי 2019

שברתי את מחסום התגובה הראשונה כדי להגיד לך תודה גיל.

שלי 28 במאי 2019

תודה רבה על שבירת המחסום

ניר 27 במאי 2019

אתה צודק, איביץ הוא לחא ספק מה שהבדיל את מכבי תל אביב משאר הליגה, לכל אלה שמזלזלים בתפקיד המאמן. הסגל של מכבי תל אביב לא בטוח יותר מוכשר משל באר שבע, אבל הוא בוודאי היה יותר מאומן. יחד עם זה שבאר שבע לקחה שלוש אליפויות ברצף, זה הוביל לעונה מאוד מרשימה מבחינת הפער האדיר מיתר הליגה.

אני חושב שגם בעונה הבאה תהיה אליפות של מכבי תל אביב, מאחר והרבה פעמים האליפות הראשונה היא זו שבה נבנית המסגרת ובאליפות השנייה השחקנים מבינים יותר טוב והתיאום ביניהם משתפר וגם רמת הכדורגל. עם זאת, אני בטוח גם שהפארסה בבאר שבע לא תחזור ושהם יחזרו להיות קבוצה טובה. לגבי חיפה אין לי שום ציפיות, בדרך לעוד עונה של מקום שני שלישי רביעי.

Ollie Williams 27 במאי 2019

עם היצע השחקנים בליגה, חוסר במחלקת נוער עד שהפרויקט עם אתלטיקו (אולי) יתחיל להניב פירות, ואפס זרים משמעותיים בסגל (שוכחים שחוליית הזרים המרשימה של ב"ש נבנתה במשך 2-3 עונות עם כמה פלופים בדרך), לא רואה את ב"ש מטפסים מעל למקומות 2-4 בעונות הקרובות. אבל הם לא יחזרו להיות קבוצת התחתית המבולגנת של פעם, זה בטוח

אורי 27 במאי 2019

לא הכסף שלי אבל לא ברור לי למה מימשו את האופציה על עטר במקום להציע חוזה חדש נמוך יותר
א. סביר הניח שהיה מסכים
ב. גם אם לא, לא נורא. בתקציב פייר פליי אי אפשר לתת לו כ"כ הרבה

יואב 27 במאי 2019

דווקא מאד מכובד בעיני שמימשו את האופציה ומתוך בחירה. אין פה שום אילוץ ואם החליטו ללכת על זה, כנראה שהם יכולים ויודעים למה. אם עטר לא הרוויח העונה ביושר את מימוש האופציה אז למה ציפו? לעונה של 45 גולים? לא ממש.

ילדיסקו 27 במאי 2019

מכבי כנראה העדיפה לא לשחק באש, ולהשאיר שליטה בידיה,
האופציה להארכה שזה עתה פורסמה היתה תחומה עד ה 31/5
אחרי זה חוגג יכול היה להציע לו כנראה חוזה לשנתיים או שלוש.

ככה אלירן רק מבטיח את העונה הבאה ולא יותר מזה. גם הוא לוקח את היד שלו לשואודאון עונה הבאה.

אני חושב שזה מהלך טוב,
עטר רעב בעונת חוזה (בהנחה שירצה לשחק עוד שלוש ארבע שנים כדורגל) יכול להיות עיסקה טובה.

פאןפאן 27 במאי 2019

נמני הערמומי. סגר על מכבי עם כל היחצנים שלו באתרים השונים…
ועדיין מסכים איתך – לא נורא כי הוא יהיה בעונת חוזה ואם נהיה באירופה יהיו המממון משחקים וצריך סגל גדול.
למרות שזה אומר שמבחינת הצעירים ההתקפיים לא חוזז ולא יחזקאל יקבלו צ'אנס השנה – רק אלמוג נראה לי…

yaron 27 במאי 2019

יקבלו צ'אנס בגביע ובשוקו. אם יהיו טובים יקבלו יותר.
אלה לא השחקנים שיביאו אותך לבתים.
מה ערמומי בנמני כשמדובר במימוש אופציה?

פאןפאן 27 במאי 2019

נמני הלחיץ את המערכת שעטר יחתום אצל אחת היריבות שלנו…
כי הם לא יודעים איך עטר תפקד בקבוצות אחרות…
כל אתר דיווח על קבוצה אחרת ש"חמה" על עטר…
אתה יודע – השקשוקה הרגילה :-)

yaron 27 במאי 2019

אני לא חושב שמכבי נלחצת מנמני. זה זלזול במקצועיות ובאינטיליגנציה של יותר מדי אנשים שאוכלים ספינים כאלה לארוחת בוקר.
אני גם בטוח שאם לא היו מממשים את האופציה באמת היה מתחיל מרדף אחריו.

אחד העם 27 במאי 2019

מבאס גם אותי.
אולי מימשו כדי לסנדל אותו למכבי ועכשיו מנהלים מו"מ על הוספת שנה כנגד הורדה בסכום.
אמרתי את דברי, עדיף היה לחשוב על העתיד, להיפרד בידידות ולתת צ'אנס לצעירים (יש מאגר של אצילי, יונתן, צ'יקו, חוזז יחזקאל, אלמוג, ממנו צריך לבחור ארבעה שחקני כנף, חוץ מזה יש עוד שני חלוצים והולכים להביא שלישי בכיר, כמה צריך?)
אלו 400 אלף דולר שיהיו חסרים לעמדה אחרת

yaron 27 במאי 2019

לפי מה שדווח כן ניסו הפחתת שכר תמורת הארכת חוזה ועטר סרב.
מאחר ואף אחד לא הבטיח לנו שהוא היה הולך לסין ולא לאחת המתחרות, ההחלטה סבירה בסה"כ.
אנחנו חייבים את העומק הזה אם נעפיל לבתים ואנחנו חייבים לתת לאיביץ' את הכלים המינימליים שהוא דורש לשם כך.
לא אתפלא אם הוא יעבור לסין בינואר.

אחד העם 27 במאי 2019

אם יעבור בינואר לסין ומכבי תראה מזה כמה כמה לירות , אמתח לדום ואצדיע.

יואב 27 במאי 2019

אף אחד מהמאגר לא כבש עדיין דו ספרתי בליגת העל שלא לדבר על 20 צפונה. אז עם כל הכבוד, אם אני יכול להבטיח את עטר לעוד עונה, אני הולך על זה.

בלייק 27 במאי 2019

אני בכלל לא בטוח שהאופציה מומשה.
בין 250 אלף ל450 אלף יש עוד הרבה מספרים שאף אחד בליגה לא היה משלם בשביל שחקן בן 32 עם היסטוריה בעייתית.
אם כבר נמני, אז יש סיכוי שהם סגרו על 300 אלף, אבל נמני ביקש להוציא הודעה שהאופציה מומשה. ככה מכבי משאירה את עטר, והכבוד נשאר איתו וכולם מרוצים.

יואב 27 במאי 2019

גם יכול להיות. מה שאני מאמין הוא שאיביץ לחץ לכיוון עטר ואם זה קרה, זה כבר הופך לשולי מבחינתי.

אחד העם 27 במאי 2019

תיאוריה קצת מרחיקת לכת, לעניות טעמי
ברור שאיביץ' הכתיב
לא ברור לי איך ישמרו את יחזקאל וחוזז כמושאלים לשנה נוספת.
מאמן חושב לטווח הקצר, תפקיד ההנהלה – לחשוב לטווח הארוך.

גיא זהר 27 במאי 2019

בלייק, לפחות לפי הפרסומים , החוזה מתחדש אוטומטית אם עטר שיחק ב70 מהמשחקים. מכבי ככל הנראה ניסתהה להשיג שתיים (כמעט) במחיר אחד, אבל הקלפים לא היו בידיים שלה במקרה הזה

יואב 27 במאי 2019

אחד העם,
טווח קצר(בתים אירופאים) זה גם אינטרס של ההנהלה ברמת דחיפות לא פחותה. ה7 גולים המשותפים של יחזקאל וחוזז השנה(ויכולת פושרת חייבים לציין) הם עדיין לא תחליף ראוי בכנפיים, למרות שאני מאד בעד, וכתבתי פה רבות שנה שעברה על פנטזיית המושאלים שלי שפשוט התגשמה במלואה. ואולי הכיוון הוא אלמוג אילון בכלל?

יואב 27 במאי 2019

גיא,
אני לא חושב שלמכבי לא היתה ברירה משפטית. היא בחרה לממש. והאמת היא שעטר עשה את המיטב כדי להרוויח את זה, גם את זה צריך להגיד.

אחד העם 27 במאי 2019

יואב,
אני מבין את חשיבות שלב הבתים
גם הטענה שעטר מבקיע מוכח (20 שערים+) כבדת משקל. הוא גם שחקן של משחקים גדולים.
ובכל זאת, יש לי תחושה שהעונה הזאת הייתה השיא שלפני המדרון. הוא בן 32 בחורף הקרוב, וזה לא שהתאמן כל חייו כמו טל בן חיים (הבלם).
דווקא עם אלמוג אין לי בעיה, הוא בן 19 וזקוק לשפשוף נוסף. חוזז ושגיב בני 23/4. כמה שנים תשאיל אותם? בן דיבר בחום על חוזז גם אחרי האכזבה היחסית בחיפה, אם עטר נותר, אין להם מקום אפילו כשחקני גיבוי.
יונתן התחיל את העונה כמחליף של עטר באגף ימין (בעיקר) ופה ושם גם קיבל פירורי דקות מאצילי בשמאל. אני בתחושה שהשנה הבאה צריכה להיות שנת המעבר שלו להרכב הראשון . עטר חוסם אותו .
נראה לי שלו הימרו יונתן ,אצילי וחלוץ תותח, ושכטר, צ'יקו שוינפלד וחוזז/שגיב כגיבוי. היו נמצאים המבקיעים.
אנחנו מלהגים והם מחליטים. השנה היו החלטות מצויינות.

yaron 27 במאי 2019

אם אני איביץ' אני לגמרי לוחץ להשאיר את עטר.
בשנה הבאה לא מבקשים ממנו אליפות והשבחה, בשנה הבאה מצפים ממנו לחלום על האלופות, להעפיל לאירופאית ולקחת אליפות.
צריך בשביל זה סגל רציני ועם על הכבוד ליחזקאל וגם לחוזז, אנחנו חייבים שחקנים מוכחים וברמות של עטר ואצילי.
קל להגיד שצריך לחשוב רחוק (וזה תמיד נכון), אבל אם איביץ' לא מגיע לבתים זאת תהיה אכזבה ענקית.

Dr.van nostrand 28 במאי 2019

תודה על הכוחות והבידור למסגרת שהייתה מיותרת לחלוטין העונה.
מאחל לאוהדי מכבי והספורט הישראלי שאכן יצליחו להתברג באחד מהבתים של המפעלים האירופיים. לא אוהב להגיד שאם לא יעשו כן, בעצם לא עשו יותר מדי אבל מבחינה פרקטית זו המציאות כך שלא משנה מה אגיד.

היה ממש כיף לקרוא ברטרוספקט את פוסט תחילת העונה. שיחקת אותה בענק.
כבוד גם לחלק מהמגיבים שם, גם הסטוריון של ספורט הפציץ.
וגם ה 2 סנט החוזרים ונשנים שלי היו שם על הקיר…
עד שלא תעשה פלייאוף אמיתי בליגה, לא עשית יותר מדי. זו תשאר האמת בין אם נרצה להכיר בכך או לא.

28.5

רועי מ 30 במאי 2019

לעניין שיא הנקודות או אחוזי ניצחונות, השוואות לקבוצות עבר.
אני מוריד את הכובע בפני מכבי , בטח בחלק המיוצר של העונה, הפלייאוף העליון ותחתון.
הקבוצה שלכם המשיכה לנצח וךשחק על ניצחון למרות שהכל היה סגור כאמור מוקדם מאוד.

אני בטוח שאם הייתה קבוצה קרובה יותר מכבי היו מפסידים פחות נקודות והם היו שוברים את כל השיאים לא בכפוף לקיזוז או המרה לשלוש נקודות מהתקופות של שתי נקודות לניצחון

MOBY 31 במאי 2019

כבכל שנה בשנים האחרונות.
שוער, בלם, קשר הורס, קשר בונה, חלוץ ומאמן ואנחנו מפרקים אתכם שנה הבאה.
או לפחות לא מסיימים את הליגה במחזור החמישי.

Comments closed