שוב מתעוררים מוקדם

האם המאזן של הווריורס עם קרי ובלי דוראנט יתקלקל מעט בגלל הסדרה הזאת, כנראה שכן, לא מאמין שהווריורס ינצחו 4:0.

הגולדן סטייט ווריורס (לא גולדן, ממש לא גולדן) מתארחים מחר מוקדם בבוקר (שעון ישראל כמובן) אצל טורונטו ראפטורס. כפי שכבר שמתם לב בוודאי, אני כנראה אצפה בסדרה, וחשבתי לכתוב גם כמה מחשבות לפני הפתיחה.

*

לטורונטו זאת סדרת הגמר הראשונה, נכון שקוואי איבקה ודני גרין כבר היו בסדרת גמר בחיים שלהם, אבל לטורונטו כקבוצה זאת התנסות חדשה. שאר השחקנים פחות מכירים את המעמד והתחושה, ובדרך כלל במשחק הראשון בסדרה יש לקבוצה בעלת הנסיון העודף במעמדים שכאלה יתרון. הפעם שתי הקבוצות מגיעות לאחר מנוחה סבירה, אולי אפילו קצת ארוכה מדי עבור הווריורס, אבל יש מצב שהנסיון של הווריורס הוא היתרון החשוב ביותר שלהם במשחק הערב. פתיחת המשחק, כמה כדורים ראשונים שלא נכנסים, יכולים להחזיר כמה שדים לכמה שחקנים קנדיים, הווריורס יודעים שהם כבר היו שם.

*

גולדן סטייט מגיעה לסדרה מוכרת להם, למעשה זה כמעט אותו דבר כמו בארבע סדרות הגמר הקודמות שלהם. קוואי על תקן לברון (התקפית הוא עדיין פחות טוב מלברון כמובן, והגנתית הוא אומנם עדיף על לברון בשמירה של אחד על אחד, אבל אני בכלל לא בטוח שלברון לא עולה עליו כשומר קבוצתי עם נטיה לבלוקים שוברי מוראל בדקות המכריעות). סביב קוואי יש את קווין לאב, סליחה את מארק גאסול, סיאקם על תקן טי טי, דני גרין הוא גרסה מוחלשת ופחות משוגעת של ג'יי אר סמית', לאורי הוא משהו בין קיירי מוחלש לבין דלבדובה עם משחק הגנה פחות טוב אך משחק התקפה טוב יותר כאשר הוא לא בעניינים האלה של הפלייאוף פאנק. בקיצור, גולדן סטייט כבר יודעים איך הם הולכים לשחק בסדרה הזאת, בדיוק כמו בכל סדרות הגמר שלהם, כלומר כמו בשתיים הראשונות בלי דוראנט כי כנראה רוב המשחקים יערכו בלי דוראנט.

אני מנחש שלנארד לא יפתח כשומר המרכזי של סטפן קרי או של תומפסון. לרוץ איתם מסביב לחסימות במשך משחק שלם (על רגל וחצי) יבטיח שלנארד יגיע לרבע האחרון בלי אוויר, לכן כנראה קוואי לא ישמור על אף אחד משני הקלעים החשובים ביותר של הווריורס כשומר המרכזי. אמנם בסדרת הגמר פסקי הזמן ארוכים יותר (כן שווה להקליט ולהתחיל לראות אחרי שעה וחצי, כך אפשר להריץ את הסיוט הזה של פסקי הזמן הארוכים וההפסקה), אבל הוא עדיין לא יודע לשמור את האנרגיה שלו כאשר הוא מבלה 45 דקות על המגרש כמו שלברון ידע לעשות. אגב לברון, בסדרה הראשונה לברון שבק חיים בכל משחק מהמשחק השלישי באזור הדקה ה40, כך שאפילו לברון לא ממש ידע את התרגיל לפני שהתנסה בכך מספיק.

אם קוואי ישמור על דריימונד גרין, תעלה שאלה מעניינת, האם הוא יצליח לקלקל את משחק הארבעה נגד שלושה שמגיע אחרי החסימה של דריימונד גרין על השחקן ששומר על קרי (כנראה בהתחלה זה יהיה דני גרין). אם קוואי לא יוצא חזק על סטפן קרי, הוא יחטוף שלשות על הראש, אם כן, דריימונד כבר יעשה את הנזק וקוואי לא יספיק לחזור בזמן, אולי עדיף לטורונטו לשים את קוואי על איגי, ואז הוא יוכל להפריע יותר לשחקני גולדן סטייט, או לפחות להכריח את איגי לעשות את החסימות במקום דריימונד גרין.

*

מי ישמור על קוואי? אני מנחש שבעיקר תומפסון ואיגי. בניגוד להארדן, אני לא רואה את קוואי מזמין את דני גרין לעשות לו חסימה כדי לקבל את סטפן קרי עליו, בין השאר כי כרגע לפחות אין בעיה לתת לדני גרין להוכיח שהוא מסוגל לקלוע שלשה, וגם כי משחק הפיק אנד רול של קוואי עם דני גרין לא ממש מוכיח את עצמו. דריימונד גרין במידה וישמור בעיקר על סיאקם יהיה פנוי לשחק אזורית של איש אחד, למרות שכנראה בסדרה הזאת לטורונטו יהיה יתרון בריבאונד כמו שהיה גם ליוסטון ברוב הסדרה מול הווריורס השנה.

נראה לי שזיינתי במח מספיק, האם המאזן של הווריורס עם קרי ובלי דוראנט יתקלקל מעט בגלל הסדרה הזאת, כנראה שכן, לא מאמין שהווריורס ינצחו 4:0.

אייר קנדה (פודקאסט עם יואב בורוביץ׳)
סיכום היום החמישי -אמיתי סיידל

25 Comments

ניינר / ווריור 30 במאי 2019

4-1 ווריורס, קרי mvp, דוראנט נפרד מהמפרץ עם כמה דקות לא משמעותיות בכל הסדרה

שלי 30 במאי 2019

איך ידעת שאלה ההימורים שלי?

משה 30 במאי 2019

לברון לא טוב מקוואי בשום אספקט של הגנה.

שלי 30 במאי 2019

לברון בדרך כלל שמר אנרגיה בהגנה כדי שלא יקרוס בהתקפה, אבל עדיין כשרצה ידע להשתלט על משחקים גם בהגנה

איציק 30 במאי 2019

ג'ורדן ידע לנהל הגנה והתקפה, ג'ו דומארס (לא, הוא לא ברמה של לברון) ידע לעשות זאת. לברון לא מסוגל לתפקד ברמה באמת גבוהה בו זמנית בשני הצדדים. קוואי עושה זאת עד עכשיו, כלומר הוא שומר לאורך זמן טוב יותר מלברון ולא פוגע ברמת ההתקפה שלו. כנראה הוא עושה משהו טוב יותר. ולא מסכים שלברון כשהוא רוצה מגיע לרמה של קוואי (בטח לא גבוהה יותר), הוא פשוט מצליח לעשות יותר היי-לייטס, והם אכן יפים, ופעם אפילו היה משמעותי ביותר.

אלון3131 30 במאי 2019

לברון של קליבלנד גם שרצה לא היה שחקן הגנה ברמה של קוואי או קרוב לזה.
לברון של מיאמי היה שחקן הגנה נפלא וברבעים האחרונים היה שומר אפילו על טוני פארקר.

איציק 30 במאי 2019

כאשר דויין לקח את ההתקפה.
לברון לא משך משחקים שלמים באינטנסיביות מלאה בשני צידי המגרש (ולא, אני לא מדבר על 48 דקות).

גיל שלי 30 במאי 2019

בול, ההגנה הקבוצתית של קוואי לא מרשימה, לברון קורא את המשחק טוב ממנו, לכן כשהוא שומר שחקן חלש הוא יתרום יותר מקוואי כאשר הוא שומר שחקן לא משמעותי

איציק 30 במאי 2019

כלומר הוא סוג של פיפן לעניים.
וקוואי לא חלש בפרימטר. הוא פשוט כל-כך טוב באישית, כך שהקבוצתי שלו נראה פחות טוב.
מסכים, עדיף לקבל בקבוצה אחת את קוואי באישי ולברון בפרימטר. היתה פעם קבוצה כזו, לקחה איזה שש אליפויות עם הנחה של שנתיים באמצע שנתנה לכל השאר.

אלכס 30 במאי 2019

בתור אוהד סן אנטוניו שעקב אחריו לאורך כל הקריירה שלו, כולל השנה, עוד לא ראיתי שום דבר שיתמוך ב"ההגנה הקבוצתית של קוואי לא מרשימה". אפילו לא קרוב.

הקורא המתמיד 30 במאי 2019

שבק חיים*
אני אתפלא אם טורונטו יקחו יותר משני משחקים

שלי 30 במאי 2019

אופסי, תודה

רוני 30 במאי 2019

לא מבין את הבטחון המוחלט בגולדן סטייט, הם בלי השחקן הכי טוב שלהם, והיו בפיגור ברוב המשחקים מול פורטלנד (וחזרו לנצח בצורה יפה). טורונטו עברו הרגע יריבה יותר חזקה אחרי שעשו התאמות מרשימות תוך כדי הסדרה ונתנו חלקים של הגנה מצוינת כשגם הספסל התעורר במשחקים האחרונים. אני לא חושב שהם ינצחו, אבל תהיה סדרה צמודה וקשוחה. השחקנים של טורנטו לא היו בגמר אבל היו מספיק פעמים בפלייאוף. וטורונטו לא דומה לקליבלנד, היא יותר קבוצה ושומרת הרבה יותר טוב ויש לה יתרון ביתיות. וגם קליבלנד לקחה מול הווריורס נטולי דוראנט אחת משתיים…

עידו אלון 30 במאי 2019

מאוד מקווה שדני גרין שזרק לבנים כל הפלייאוף יחזור לעצמו, 15 נק' ממנו שמות את טורנטו במקום אחר. לא יודע אם פלייאוף פאוול או ואן וליט ישחזרו את המשחקים העצומים שלהם.
מקווה גם לראות את סיאקם על קארי.

ואחרי כל זה, יפסידו 4:2 כמובן

7even 30 במאי 2019

לא באמת כוחות.
טורונטו כל התלויים בקאוואי שקשה להסביר.
לאורי שחקן נשמה אבל אל זה השחקן מספר 2 שלך כביכול אתה בבעייה מול קבוצה כמו הווריירס.

משחק הקרבה סופר סופר הירואי ומאד אגרסיבי לאורך 48 דקות ב 4 משחקים. זה הסיכוי היחיד של הראפטורס.

הווריירס…בלי דוראנט זה פשוט יפה.
בלעדיו זה ממש מכוער.

red sox 30 במאי 2019

על דבר אחד קשה להתווכח: לאורי הוא איפשהו בין קיירי למתיו דלבדובה. הבעיה היא שזו הגדרה שתופסת ל90% משחקי הליגה.

אלכס 30 במאי 2019

1. ההבדל בין TT לסיאקם זה הגנה. ההבדל בין גאסול ללאב זה הגנה. ההבדל בין ג'יי.אר לגרין זה הגנה. חביבי, ממש לא אותו הדבר.

2. שמת לב שמרגע שהזיזו את קוואי ליאניס נגמר יאניס ונגמרו הבאקס? הוא היה השומר הראשי ב- 4 הרצופים שהראפטורס ניצחו. אז נכון, היה לו הרבה פחות אוויר אבל מבחינת הקנדים שווה.

3. נכון, לאונרד לא יכול לשמור על קארי כל המשחק, אבל תומפסון זה כן מתאים. לא רק זה, אני באמת חושב שאם KD היה משחק, זה היה הרבה יותר קל לראפטורס, כי יש להם את השומר המושלם בשבילו. במצב הנוכחי, קוואי יכול לשתק את תומפסון, אבל הבעיה היא שיש לגולדן סטייט כל כך הרבה כלים טובים מסביב, והם הרבה יותר טובים משאר הראפטורס. בנוסף, קליי לוקח את ההזדמנות הזו בכיף, מריץ את קאווי כל המשחק ונותן לקארי ושות' למחוץ את השאר.

4. לברון יכול לשבור מורל עם חסימות. נכון. אבל ראית מה קאווי עשה להארדן?! תגיד שזה לא שובר. הוא גם פשוט לוקח את הכדור מאנשים, זה מטורף.

אלכס 30 במאי 2019

אם להמשיך את 1, קליבלנד היתה קבוצת הגנה בינונית ומטה עם התקפה (לא קבוצתית, דיי מכוערת) מצויינת. לברון ידע לתת הגנה, אבל זהו. טורונטו היא קבוצה הגנתית מעולה עם התקפה בינונית פלוס. גולדן סטייט היא התקפה היסטורית והגנה טובה. לא באמת תחרות.

לא נראה לי אפשר לרוץ עם הלוחמים התקפית, אבל אפשר לנסות להאט אותם בהגנה. העניין הוא שהקבוצה היחידה שאתגרה אותם הגנתית הייתה יוסטון. גם שם הרכז לא מגן משהו למרות שהוא מאסיבי (אבל אי אפשר לעצור אותו בצד השני). נראה לי שטורונטו טובה מיוסטון בהגנה, אבל אני לא חושב שישי להם התקפה טובה מספיק בשביל לקחת את הסדרה. נכון, הראפס עברו קבוצה הגנתית מצויינת וארוכה, אבל אפילו זה היה כי הם יכולו להרוס את ההתקפה של הבאקס לחלוטין. אני לא חושב שיש להם מספיק בשביל לעשות את זה לגולדן סטייט.

7even 30 במאי 2019

קאוואי מדהים בהגנה. השאלה באמת איך לא מעייפים אותו יותר מדי שם מול ההתקפה הלא עומדת של הווריירס.
בכתבה מדהימה בהופס הראו איך מול התקפות טיפה מתוחכמות הראפטורס די קורסים בגדול…

אלכס 30 במאי 2019

מול ההגנה הלא עומדת שלהם הוא יתעייף בטוח. השאלה האם זה שווה להם. נגד הבאקס קוואי עייף מהגנה היה כלום לעומת האין התקפה שזה יצר לבאקס.

אלכס 30 במאי 2019

נ.ב. יש לינק לכתבה? מה זה "הופס"?

אלכס 31 במאי 2019

ואללה גדול. אני מחפש תוכן איכותי (תודה לזה ש Zach Lowe ועוד כמה קיימים), וזה פעם ראשונה שאני נתקל בכזה, ועוד בעברית.

7even 31 במאי 2019

אכן איכותי. מאד.
כל האתר כזה.

דה באזר והופס הם הסורסים היחידים שלי לספורט עקב התעלמותי הכמעט מוחלטת מכדורסל וכרדוגל ישראלי.

משה 31 במאי 2019

תרשום בגוגל
וברוך הבא

Comments closed