בירה עם בן מנספורד

שיחה על בירה עם מנכל מכבי, בן מנספורד

קרן מכבי גייסה תרומות לקראת פסח, ואחת האפשרויות היתה להפגש עם בן מנספורד כתמורה לתרומה. נראה לכם שאפספס אפשרות כזאת? ברור שלא, אתמול ישבנו שלושה אוהדים עם בן מנספורד לשתות בירה, והתובנות היו מאוד מעניינות.

ראשית אני רוצה לציין שממש הרגשתי כאילו אני יושב עם חבר לשתות בירה ולדבר על כדורגל. האווירה היתה ממש לא רשמית, התחושה היתה שמנספורד דיבר בכנות מרשימה, ולא נזהר בניסוחים, ההיפך. כששיתפתי אותו בתהפוכות הבטן שלי בכל פעם שג'ורדי שילב את ברק יצחקי בתפקיד הקשר הקדמי, מנספורד צחק ואמר שהוא לא חסך מברק יצחקי גם את דעתו על התפקוד שלו באותה עונה. הוא דיבר כמובן דברים טובים על ברק יצחקי המנהל, הסביר איזה דברים הוא תורם לו, בעיקר את ה"ישראליות", מה אגיד לכם, נראה לי שכיף לעבוד ביחד עם אדם כזה.

*

לא חסכתי שאלות. הדרך בה בן הציג את הדרך בה הוא בונה את הקבוצה היתה מרשימה. למשל כדי לענות על השאלה האם אליאל פרץ יחזור למכבי, הוא ענה בצורה הבאה. אני צריך לחשוב על כך שחשוב לתת דקות ואפשרות לקארצב להוכיח את עצמו. ניקוליץ' וגולסה יחזרו. במפה של ההתפתחות בעמדה חשוב גם להראות לנדב נידם ושחר את הדרך בה הם יוכלו להשתלב בעתיד, האם זה נכון לסתום את העמדה עם עוד שחקן? אותו דבר כאשר דיבר על בלטקסה, הוא ציין במפורש את הנכד של צביקה רוזן, שחקן קבוצת הנערים של מכבי. בן מנספורד כאשר הוא בונה את הסגל של הקבוצה, הוא מכין גם מפת דרכים להתפתחות עתידית. החישובים שלו אינם רק לעונה הקרובה, אלא גם להמשך. מדהים לראות את השליטה שלו בשמות וביכולות של כל שחקן ושחקן באגודה, מהנערים ועד למושאלים.

כאשר שאלתי אותו על הסקאוטינג והדרך בה המועדון בוחר שחקנים, הוא ציין שהמועדון גייס צוות של אנליסטים שכמובן בוחנים את הסרטים, אך גם את הסטטיסטיקות, הוא מאמין בגישת המאניבול. הוא באותה נשימה זרק משהו על עלי מוחמד שנקנה ב1.5 מליון יורו, הוא שאל, האם זה יהיה נכון מבחינתי לקנות שחקן שבישל שער אחד וכבש שער אחד במליון וחצי יורו, לא יודע. הוא הודה שבעבר המועדון היה מגייס שחקנים שהוצגו בפניו על ידי סוכנים. כיום המועדון מחפש שחקנים ספציפיים, ויודע בדיוק איזה שחקנים הוא רוצה. כמובן שהוא מחפש חלוץ זר בנרות, והם חורשים את כל האתרים לצורך כך, אך חשוב להבין שמכבי מתחרה מול כל המועדונים הבינוניים והקטנים בליגות האירופיות, והכוונה היא להביא מישהו שיוכל להשפיע מיידית בקמפיין המוקדמות האירופי המגיע בקרוב. בן מנספורד מאוד גאה בחמשת הזרים שכבר הגיעו למועדון, כן הוא מרגיש טוב גם עם צ'יקו גם עם ז'איר, ובטוח שגם ניקוליץ לכשיחלים יפגין יכולת טובה. מכאן ניתן להבין שמכבי סגורה בחמישה מתוך שישה הזרים שלה, שכן אמנם דיבר על ראיקו בלשון עבר (משהו כמו שכאשר ראיקו שיחק עבורנו שנה שעברה, הוא היה מהטובים באירופה מבחינה סטטיסטית), אבל כולנו יודעים שיחליף אותו שוער זר.

מכאן שצוות האנליסטים והוא בודקים במרבית זמנם את השחקנים הישראלים. הוא ציין לטובה את העסקים שעשינו עם בני יהודה, אך הסביר את הקושי בלעשות עסקים עם מועדונים אחרים בישראל. כאשר מכבי רוצה למכור להם שחקנים, הם מדברים במחירים בשקלים, אך כשמכבי מתעניינת בשחקנים באותה רמה, התשובות שהיא מקבלת מאותם מועדונים הם בדיוק באותם מספרים, רק המטבע הנקוב הופך להיות יורו.

מובן אם כך, שאין מה לבנות על רכש ישראלי מסיבי בקרוב, בן מנספורד מאוד גאה בכך שזיהה את היכולות של פיבן, ומאמין שכמו פיבן ויונתן כהן ששיחקו נהדר בעונה שעברה, יש עוד שחקנים צעירים בקנה שיעשו את קפיצת המדרגה בקבוצה. הסיפור על הדרך בה התאהב בפיבן, מסביר גם משהו על החריצות של האיש. הוא נסע לקריית שמונה כדי לראות שם את פיבן במדי אשדוד. כאשר שחקן השנה בעולם לחודש אוקטובר (זה התואר שלי, לא שלו, וכמובן שמיד כאשר ציין מי השחקן הוספתי את התואר הזה) נייג'ל האסלבינק, נכנס בפיבן, האסלבינק היה זה שאיבד את שיווי המשקל. אז מנספורד ידע שהוא רוצה את פיבן אצלו. שיקולים שמשום מה לא מרשימים את מנספורד הם: לתחושתי השחקן הזה לא משחק טוב עם נעליים צהובות, הוא לא נראה כמו שחקן, אני לא מרגיש אותו וכדומה.

*

מנספורד סיפר שמיטש אמר לו בפתיחת מחנה האימונים בעונה שעברה, שכל פעם שהוא צריך ממנו משהו, שישאיר לו טקסט בטלפון, ומיטש יחזור אליו. הוא אומר שאף פעם אין צורך לחכות יותר מדי שעות, ותמיד מיטש חוזר. הוא מנהל שיחות יום יומיות עם אנגלידיס שמתפקד על תקן יו"ר הקבוצה, ומשום מה הוא מחזיק מאיביץ' מאמן טוב, כן אפילו יותר טוב מהשכנים של ליציע. אה, כמובן, הוא יודע שאת התפקיד שלו, כל האוהדים היו יכולים לעשות טוב יותר.

אלה רשמים ראשונים מערב מהנה באופן יוצא דופן, בהמשך אולי אכתוב עוד פוסט אם אזכר במשהו שפספסתי.

נובחים בירוק 126-באנו לטייל במורה
מעשייה של כדורגל מודרני

28 Comments

קפטן קוקי 18 ביוני 2019

מבסוט לקרוא. אין ספק שגם אם יש שקט, והעם כבר מתחיל להרגיש את הדגדוג בקצות האצבעות ותכף יקרא לעגל הזהב, מאחורי הקלעים נעשית עבודה רצינית.
זה קצת מחזיר אותי לאכזבה הגדולה מג'ורדי, כשהיו כאלה שלעגו לאמירה ששחקנים טובים לא באים בתחילת החלון, חלקנו האמין לו. קראו לנו כבשים, ואז התברר שהם צדקו. זאת היתה אכזבה עצומה מהאיש ומהמערכת, שנרקבה ככה.
אין לי ספק שמנספורד לא כזה, ואני מקווה גם שמיטש וג'ק יודעים לא לשחרר את החבל. אני לא חושב שמכבי צריכה להביא רכש דחוף, אבל כשיש שקט מהמועדון ומבחוץ יש כל הזמן דיבורים, טוב לדעת שמישהו מחזיק בהגה עם ידיים יציבות.

שלי 18 ביוני 2019

אכתוב משהו על ג'ורדי, אם היום אתה בא אלי ומבטיח לי שש שנים כמו אלה שהיו לנו אצל ג'ורדי, במחזוריות קבועה עד סוף חיי, אני לוקח בשתי ידיים. לג'ורדי היו יתרונות וחסרונות, הוא ממש לא היה נורא כמו שפתאום כולנו מתייחסים אליו.

קפטן קוקי 18 ביוני 2019

ברור שלא. במבט לאחור הכל מתקהה, וברור שאני לוקח בשתי ידיים 6 שנים עם 3 אליפויות ו3 סגנויות. אבל להחזיק מהבנאדם גיבור העל של בד היוטה ובדיעבד לגלות שהוא התערבב נהדר עם הצדדים הפחות יפים של הכדורגל הישראלי, זה מאוד מבאס.

יואב 18 ביוני 2019

קפטן,
אני חושב שההתערבבות היא טבעית כאשר אתה בא במגע יומיומי עם האנשים, וקרתה בהדרגתיות.
בן קיבל מועדון מתפקד, הוא לא הגיע לכאוס של 2011 כאשר קרית שלום היה מקום נטול תקווה. זאת סיטואציה אחרת לגמרי. גם מיטש וג'ק, ממוקצעים יותר בזכות יורדי. אלו הפורפוציות של הכדורגל פה- הספיקה רצינות, משמעת, סדר ורוח נעורים התחלתית של יורדי בשביל להפוך את הליגה לקלה עבור מכבי.
כנל איביץ. הוא לא נזקק ללהטוטים טקטים כדי לפורר את הליגה כבר בדצמבר. מספיק שמשייפים את היסודות עוד ועוד…

קפטן קוקי 20 ביוני 2019

אני מסכים איתך.
לא רק שהשורה התחתונה של ג'ורדי מופלאה, בסופו של דבר אסור לשכוח שהוא סיינט ג'ורדי ששיקם את מכבי בצורה שלא האמנו שאפשר.
אבל מבאס לדעת שאחרי שנגמר הדלק של מה שהספיק בתחילת הדרך, לא היו פתרונות אחרים. ארגונים מצליחים צריכים להתרענן מבחינה פרסונלית, ומצד שני אני חושב שצריך גם לייצר מנגנונים של מקצוענות וסטנדרטים שלא יאפשרו את עייפות החומר.

לירן 20 ביוני 2019

לא רק 3 אליפויות ו3 סגנויות, 4 קמפיינים אירופאים שאחד מהם באלופות ואחד מהם עד שמינית הגמר באירופאית. גם 2 גביעים ו3 גמרים אם אני לא טועה בספירה

Ollie Williams 19 ביוני 2019

בכלים שג'ורדי השתמש בהם (קרי קשרים, סוכנים וסכומי העברה גבוהים), יש מצב שהוא צדק.
הכלים שמנספורד משתמש בהם (על סמך מה שגיל מספר פה) פשוט טובים בהרבה ומתאימים בהרבה למימדים של מכבי.

אביעד טייב 18 ביוני 2019

נשמע מרתק, כיף לדעת שההגה בידיים של מקצוען שמסתכל מספר שנים קדימה.
האם עלה הנושא של פיתוח מאמן לשנים הבאות?

גיל שלי 18 ביוני 2019

איביץ' מפותח לא רע, מקווה שיהיה אצלנו עוד הרבה שנים

אביעד טייב 18 ביוני 2019

איביץ מדהים, אבל לא ישאר פה לעד.
ציינת שמנספורד מכיר פרוספקטים בכל ביל באגודה ומבצע תכנון ארוך טווח, אז רציתי לדעת אם יש אותו תכנון בגזרת האימון. לא צריך להיות ציני כל הזמן

גיל שלי 18 ביוני 2019

לא דברנו איתו על מאמנים, יותר ווישפול ת'ינקינג שלי מציניות

rafi 18 ביוני 2019

בן מנספורד זה נכס!

אביטל 18 ביוני 2019

הכי מעניין שיש! תודה

כמה חוסרים שאולי תיזכר שבמיוחד עולים אם כל הרכש זה שוער במקום ראיקו וחלוץ זר טוב (אם ימצא כזה)

האם עלה העניין של – מה עם דסה, מה עם טיבי, מה עם דור פרץ. לפחות התייחסות ראשונית כללית של מנספורד כי אם לא מביאים אף ישראלי מבחוץ ושום זר מעבר למה שאמרנו אז עזיבות שלהם הן משמעותיות, מי יותר( דסה, פרץ) ומי פחות

גיל שלי 18 ביוני 2019

דור פרץ לא הולך לשום מקום, דסה קיבל הצעה ומחכה

yaron 19 ביוני 2019

"דור פרץ לא הולך לשום מקום" זה ממנספורד או הערכה שלך?
לפני יומיים הוא אמר "הוא שחקן נהדר שהייתי רוצה לראות אותו ממשיך במכבי כמה שאפשר, אני חושב שהייתה לו עונה נהדרת ובגלל זה יש לו ביקוש"

גיל שלי 19 ביוני 2019

תצרך לסמוך עלי, לדור פרץ יש חוזה לעוד שנתיים בלי סעיף יציאה, צריך לקרות המון כדי שמכבי תקבל הצעה מספיק טובה, סביר יותר שדור פרץ יחתום על חוזה משודרג לעוד ארבע שנים לפחות.

yaron 19 ביוני 2019

אני לא דואג רק קצת מודאג :-)

מודה שעד שלא תתחיל העונה אמשיך להיות קצת מודאג לגבי פרץ, סבוריט, מיכה, אמאדור, דסה ואיביץ' כמובן.

איציק 19 ביוני 2019

מה שפעם היו מכנים "אזרח מודאג."

כרישי 18 ביוני 2019

נשמע מעניין מאוד.
הזכרת שהוא מרוצה מהעסקים עם בני יהודה, דיברתם במקרה על עד כמה הם מונעים גם מרגשות? נגיד לראות את ההתנהגות של הצוות המקצועי והבעלים של בני יהודה במשחקים נגדנו והשירים ששרו נגדנו האם זה משהו שבאמת משפיע על היחסים בין המועדונים מבחינת שחקנים? כמו כן הוא ציין שקשה לעשות עסקים עם מועדונים כי כשמכבי רוצה שחקן הם מעלים מחירים אחרי שקיבלו ממכבי שחקנים בזול/בחינם (בהשאלה), למה הם ממשיכים לעשות איתם עסקים? למה מפורסם בתקשורת שאנחנו מוכרים להם שחקנים ממש בזול?
דיבר במקרה משהו על בלומפילד החדש? תחושות זמנים מחירים

עומר 19 ביוני 2019

*קרישי

איציק 18 ביוני 2019

עד כמה יש הרגשה שהוא במועדון אצלכם לטווח ארוך? נכון שהוא מנהל טוב בליגה קטנה אבל היום כולם רואים את כולם וכריש מליגה קצת יותר גדולה יכול בהחלט לנסות לקחת אותו. על מנהלים טובים כנראה עושים סקאוטינג כמו על שחקנים ועל מאמנים.

הקורא המתמיד 21 ביוני 2019

אני חושב שהתשובה הטובה ביותר היא להזכיר שמרבית אוהדי מכבי לא האמינו שיהיה תחליף לג'ורדי, ועדיין, מיץ' מצא.
התהליך של הפיכת מכבי למועדון, בראי החזון של מיץ' נמשך, ולמזלם של אוהדי מכבי, לא נראה שהוא עומד להיעצר, גם אם תידרש, שוב, החלפת ראש המועדון.

אחד העם 18 ביוני 2019

אנחנו בידיים טובות.
צעד לפני כולם בטיפוח מאגר שחקנים. כל הליגה נלחמת על שיירים.
היום דווח שהסגן של ואן לייבן יאמן את ביתר ת"א. זה יותר מסתם להשאיל שחקנים, זאת אותה שיטה, אותו צוות ואני מניח שאותם עזרי אימון (במימון מכבי), פתחו עוד קבוצת גיל בנוער (19+) והמעבר אליה יהיה טבעי כמו המעבר מהנערים לנוער.

בורדו פאפי 19 ביוני 2019

כאוהד הפועל ת"א, קראתי את הפוסט שלך בעצב רב.
זה לא שלא הייתי מודע לניהול הנכון והיסודי שבמכבי ת"א, אני חווה את הזוועה הזאת משך כל השנים האחרונות, ובכל זאת, הייתי שמח לו היית מדבר עליו במושגים יותר קשים ומצייר תמונה של מנהל קלולס שנסמך על כיסיו הכבדים של הבוס וידרדר את מכבי על עברי פי פחת. זה לא המצב וכנראה שצפויות לנו עוד המון שנים קשות מנשוא. העיקר שנהנית.
ולמרות הקושי המובנה, אני מאוד נהנה מהכתיבה שלך.

איציק 19 ביוני 2019

שמעתי שגם אצלכם עוד מעט יחזור הסדר.
אומרים שטביב שוב חושק בקבוצה.

אלעד 20 ביוני 2019

מעניינת מאוד הגישה של בנסון. מסכים עם רובה, אבל יש לי הסתייגות לגבי בלטקסה.
לדעתי צריך להחתים אותו על חוזה חדש, להשאיל אותו לעוד עונה – ומהעונה הבאה להשאיר אותו אצלנו.
דוידזאדה חגג עכשיו 28, בתחילת עונת 20-21 הוא כבר יתקרב לגיל 30; זה יהיה הזמן לשחרר אותו (מה גם שהוא שחקן סביר שכבר לא ישתפר). אני מקווה מאוד שסבוריט יישאר פה לעוד הרבה שנים, אבל גם זה לא וודאי.
עמדת המגן השמאלי היא עמדה שלרוב קשה מאוד לחזק – ע"ע חיפה, בש ולמעשה רוב הליגה. אין סיבה לוותר על בלטקסה, בטח בשביל הסכומים עליהם מדובר.

אביעד טייב 20 ביוני 2019

אני בספק לגבי בלטקסה בקו של ארבעה בהגנה

רוני יובל 20 ביוני 2019

"כאשר שחקן השנה בעולם לחודש אוקטובר (זה התואר שלי, לא שלו, וכמובן שמיד כאשר ציין מי השחקן הוספתי את התואר הזה) נייג'ל האסלבינק, נכנס בפיבן, האסלבינק היה זה שאיבד את שיווי המשקל. אז מנספורד ידע שהוא רוצה את פיבן אצלו. שיקולים שמשום מה לא מרשימים את מנספורד הם: לתחושתי השחקן הזה לא משחק טוב עם נעליים צהובות, הוא לא נראה כמו שחקן, אני לא מרגיש אותו וכדומה."
השיקול ברישא לא מרשים או נכון יותר מהשיקול בסיפא.
מעבר לזה, נהניתי לקרוא

Comments closed