כשלון מול קלוז'

דווקא בגלל העונה ההיסטורית שהיתה, היינו זקוקים לקיץ מושלם, וקבלנו קיץ שבו הלכנו לתכנית ג'.

כנראה הציפיה שלי לזכות השנה בצ'מפיונס ליג היתה לא ריאלית. עדיין, ההדחה ממוקדמות הצ'מפיונס ליג מול קלוז', היא כשלון בהשגת מטרה. קלוז' קבוצה בינונית, עם תקציב קטן משל מכבי, ועדיין הצליחה לשבש את המשחק של מכבי בקלות, וגם לכבוש שערים כאשר רצתה. עדיין ניתן להשיג את המטרה העיקרית, עליה לשלב הבתים בליגת אירופה, אך הדרך לשם תהיה קשה יותר, וחבל.

*

אני אתלה עכשיו באילנות גבוהים, אך כמו בעונת 73 הנצחונות של גולדן סטייט, מכבי משלמת בקמפיין הנוכחי את המחיר על העונה ההיסטורית בעונה שעברה. לטעמי התשלום אינו בגין יהירות או שאננות, גם המילה complacency לא מתאימה פה, מכבי בנסיונה להשיג עונה מושלמת ללא הפסדים בעונה שעברה, בזבזה לא רק אנרגיה, אלא גם משאבים יקרים של מיקוד, כאלה שהיו חסרים מאוד בצמד המשחקים מול קלוז'.

קשה לעבור קבוצה שקרובה אלינו ברמתה, בלי שלושה מחמשת השחקנים הטובים ביותר של מכבי. אצילי הוא שחקן ההתקפה הטוב ביותר, והחשוב ביותר בתרומתו. אתמול אבי ריקן עלה בעמדתו, וניתן היה לראות בקלות שאצילי לוחץ בעמדה הזאת טוב יותר על שחקני היריב, וברור שגם התקפית עולה על ריקן בכמה וכמה רמות. שרן ייני הוא הבלם הטוב ביותר של מכבי, משחק ההגנה שלנו היה מאוד לא מאורגן, למעשה בהתקפות המעטות שקלוז' ניסו להגיע לשער, הם הצליחו בכך, בקורה בדקות המוקדמות, בחורבה באמצע הנילוס בשער השני שהזמין לא רק בעיטה פתוחה לחלוטין מעשרים מטר שנהדפה על ידי יאניוטיס למרכז הרחבה, אלא גם בכך שאף בלם לא היה קרוב לכדור החוזר, וכן גם בהתקפה של קלוז' מיד לאחר השער שכבשנו, התקפה שהסתימה בפנדל מומצא לחלוטין.

אחרון חביב סאבוריט, פער הרמות בין סאבוריט לאופיר דווידזדה הוא פער הרמות הגדול ביותר שיש לנו בעמדה כלשהי בקבוצה, לטעמי גדול יותר מפער הרמות בעמדת השוער. מכבי הגיעה לצמד המשחקים האלה במוקדמות בלי שלושה שחקנים מרכזיים, כאלה שנעדרו בגלל פציעות שרירים, כנראה משלמים את מחיר העומס בהשגת העונה המושלמת בעונה שעברה.

עדיין אין בכך ביקורת, כאשר ניתן להשיג עונה היסטורית, חייבים לנסות להשיג אותה, עונה היסטורית כשמה כן היא, אירוע נדיר ביותר בכל הקיום של הקבוצה. עלינו לשלב בתים באירופה חמש פעמים בתקופת ג'ורדי, גם אם נכשל בכך בפעם השניה ברציפות תחת איביץ', עדיין היה שווה לנסות להשיג את מה שהיסטורית כמעט ולא הושג בישראל, אבל המחיר קיים.

*

אחרון חביב, עוד אחד שפספס קצת בהכנה שלו למשחקים הוא המאמן איביץ'. הוא הכין תכנית משחק לצמד המשחקים שמתעלמת מכך שדווידזדה הוא שנמוך עצום על סבוריט, התעלם מחסרונו של אצילי, ולא היה גמיש ומוכן מספיק לצורך לשנות את תכנית המשחק עם כיבוש השער של היריב. הגישה של איביץ' זהירה, למדנו את זה כבר בשנה שעברה. אולם, בעוד סוזה עבר לשלושה בלמים ושינה את המשחק ההוא בבלומפילד מול באזל, איביץ' לא עשה דבר דומה אתמול בנתניה. דווקא בגלל החסרונות המשמעותיים שלנו בסגל, איביץ' היה צריך להמר יותר, וזה לא קרה, יש עוד לאן להתקדם גם אצל אחד המאמנים הטובים שהיו לנו.

נ.ב – מה שעשה לנו את העונה הקודמת היה ההשתלטות המוחלטת של דור פרץ את גלזר על מרכז השדה. אתמול ראינו שזה לא מספיק באירופה, דור פרץ באירופה נראה כמו דור פרץ של לפני העונה הקודמת, שחקן רך מדי, שלא מחלץ כדורים, ולא נכנס לרחבה של היריב. גלזר שיחק חזק, אך הליקויים ההתקפיים שלו נחשפו. אני מקווה שגלזר יתקדם השנה, ואם לא נצליח להגיע לשלב בתים אירופי, אני מניח שנכסה את ההפסד הפונטציאלי במכירת דור פרץ שימשיך את ההתקדמות שלו בקבוצה באירופה.

בית"ר. אחרת
אירופה

48 Comments

שרי 31 ביולי 2019

מסכימה עם כל מילה. מתי חוזרים שרן, אצילי וסאבוריט?

ילדיסקו 31 ביולי 2019

1. דוידזאדה – אתה צודק בהשוואה לסאבוריט , אתה טועה להתרכז בו כאחד הנושאים המרכזיים מאתמול.
לא בגלל דוידזאדה כשלנו, הוא דווקא עשה מאמץ, פיבן עשה יותר חורים ממנו אתמול כולל מסירות ישירות ליריב.
הבעיה של דויזאדה היא שמשחק ההתקפה, שהיה אמור להיות הצד החזק שלו, אינו קיים כבר כמה שנים, ההרמות שלו מזעזעות.

2. אצילי – דווקא לאצילי אתה מקדיש חצי טור כמעט ? ולדעתך ריקן היה במקומו על המגרש ?
חושב שגם פה אתה טועה.
אצילי לא היה חסר אתמול , אין בו שום תכונה לפיצוח אוטובוסים רומנים עוטפים את הרחבה. הוא הרי לא עובר עמוד (נייח)
מי שכן היה צריך להיות מהתחלה זה יונתן כהן. השחקן הכי טוב במכבי, הכי לא צפוי, והכי צריך לשחק חופשי על המגרש.
אני לא חושב שאת ההזדמנות שריקן פיספס (זאת במחצית הראשונה בה הקפיץ מעל שחקן ומשבעה מטר בעט מעל הקורה) אצילי היה שם בפנים.
בכל מקרה הוא לא היה מה שחסר אתמול.

3. דור פרץ – היה נפקד אתמול, ממש תחושה של נפקדות, ההתכופפות שבוע שעבר מול עומרני בגול הפכה להיעלמות .

4. אני לא בטוח שאנחנו טובים מקלוז', קבוצה מאוזנת עם שחקנים ותיקים ולוחמים שידעו בדיוק מה לעשות אתמול (כמובן נהנו מהפנדל המומצא שהחזיר אותם למשחק, אך אנילא בטוח שלא היו עושים זאת בדרך אחרת) לעומתנו שלא ידענו בכלל מה לעשות אתמול.
עשרות מסירות רוחב ואחורה לשום מקום היו רוב המחצית השניה וזה היה מדכא, מיכה מותש , דור פרץ מתחבא, גלזר לא יודע למסור קדימה (אני מקווה שרק עדיין) ולמרות זאת היו מלא הזדמנויות לעשות שער.

5. דור מיכה – אף פעם לא פותח עונה טוב, הנה עוד עונה כזו מתחילה.

6. בלקמן – השער ששם, למרות שמנבדל היה מקצועי, טאק עם השפיץ של רגל שמאל ממצב שדורש גמישות ונסיון. אהבתי.
אבל אחר כך כל מה שהיה שם הוא אותו בלקמן , וואן טריק פוני, לוקח כדור חותך לימין ובדרך כלל לא נותן את המסירה הנכונה. אני מקווה שאני טועה כי הוא יכול להוסיף לנו יצירתיות.

7. איביץ – אף מילה על איביץ לדעתי, הוא נראה מה הוא עושה עם היווני ואיך מתחילה העונה.
איביץ לא היה ולא יהיה סוזה. הוא טכנוקרט. עונה שעברה זה היה בול בפוני. מעניין מה יהיה העונה.

פאןפאן 31 ביולי 2019

ילדיסקו תהנה מהחופים ביוון יא אחא:)
לא יכול להסכים איתך יותר. לצערי.
קצת אולי בנושא גלזר שאתמול היה הכי טוב במכבי וכיסה גם על מופע האימים האנמי של פרץ. עשה עבודה של 3 במרכז המגרש ואני מוותר לו על האין אונות ההתקפית שלו.
מיכה באמת שרצה וביקש כל הזמן רק שאולי מיקדת זאת נכון – תחילת עונה זה לא הזמן החזק שלו :(
איביץ' כמו שאמר שלי הוא שמרן וזהיר ואתמול שהיה כבר צריך לשחק "אול אין" לא היה לו את זה טקטית.

הכי כואב לי זה על ההגנה שלנו. פיבן בלי שירן זה כמו פלאפל בלי פיתה. על המגנים באמת שאין לי מה להוסיף – מחריד. כל המשחק הרומנים שיחקו על הצד של דוידזאדה שלא ניצח במאבק אחד! והיו לו המון הזדמנויות! ז'איר חיפה עליו בכדורים הגבוהים וגלזר בנייחים ועדיין זה היה בור ברמות מתסכלות. גם קנדיל לא תרם מאומה וחצי יציע לא הפסיק להתגעגע בקול להוא שעדיין לא מצא קבוצה שתשלם לו את מה שהוא רוצה…
הפציעות הרגו אותנו, אין ספק, אבל ההנהלה צריכה לעשות בדק בית רציני על ההכנות לעונה הזו כי הכשלון הוא בעיקר עליהם.

ואחרי כל זה – טרגדיה זה לא. סלטיק הייתה מנקנקת אותנו בכל מקרה ורק חבל שהדרך לשלב הבתים האירופי תהיה קשה הרבה יותר. אני במקום איביץ מצמיד לסבוריט מעסה פרטית 24\7 כדי שיחזור על רגל אחת למשחק הבא

קורא בין השורות 31 ביולי 2019

אם העונה שחלפה אשמה במשהו זה בהרדמות של הקבוצה בכל המישורים.
בכלל הסמל לפתיחת העונה הוא "מחכים": מחכים לינויאטיס שמחכה שימכרו את רייקוביץ׳, מחכים לרכש, מחכים לדסה 1 ו2, מחכים לפצועים (תוכניות הטיפול של הצוות הרפואי לא מוצלחות כבר מהעונה שעברה) ובל נשכח את סרט ההמשך מחכים לניקוליץ׳.

עכשיו מחכים שיזכרו לשחק…

ניינר / ווריור 31 ביולי 2019

שוער פארטייה, פה זה מתחיל. לא למדתם מהטעות של באר שבע ועכשיו תשלמו על זה בדרכמות

גיא 31 ביולי 2019

השאלה הגדולה מצמד המשחקים היא, כיצד קבוצה שלקחה אליפות בחודש מרץ מגיעה לצמד מפגשים בסוף יולי כאשר 4,5 שחקני הרכב לגיטימיים פצועים. האם ייתכן שרסר איביץ קרע את השחקנים במחנות האימונים ולא נתן להם מספיק אוויר להיות רעננים?… ייני, סבוריט, אצילי, גולסה, ניקוליץ,…
זה לוקסוס גדול מדי, ודורש בדק בית אמיתי.
דבר שני, חלוץ מרכזי אמיתי מסיבי פריצה /וידאר… האם לא ניתן היה למצוא אחד כזה בכל השנה האחרונה?.
שלישי ואחרון, דור פרץ הוא השחקן הכי אוברייטד. הוא לא משפיע מבחינה יצירתית על המשחק, הוא לא מחלץ מספיק כדורים ובעיקר הוא לא מרוכז במסירה. גלזר חלש התקפית אבל קורא משחק ונמצא בכל מקום, על המגרש הגנתית.

ברק 31 ביולי 2019

גיא מסכים לגמרי עם הדברים שפתחת.
לגבי חלוץ זר, ממה שאני הבנתי, לא היה חלוץ שהסכים להגיע לישראל בתקציב שהמגבלות מאפשרות. כנראה וואקמה, פריצה ואפילו קיארטנסון שהיה כאן מלך שערים, הם תקרת הזכוכית שנראה כאן בעידן הזה. יעקובו היה מיוחד ונדיר.

רומן 31 ביולי 2019

עד שאני יושב ומעודד את מכבי תל אביב, כי צריך להסביר לילד שבאירופה אוהדים ישראלים.
לא ברור לי למה יונתן כהן לא פתח הבחור עם כשרון פרמייר ליג, איזה בינוני הריקן הזה, כולם התלהבו מההקפצה שלו, אבל שחקן גדול עושה שם גול בנגיעה ראשונה.
ומה הקטע של שכטר? נגמר לו הסוס לפני 17 שנה בהפועל, הסיבה היחידה שהוא מפציץ זה שמכבי/ביתר משחקות מול קבוצות חלשות וחיות להן ברחבה, אז יש לו 30 מצבים במשחק.

פרסלני 31 ביולי 2019

כאשר יגורתי. ..
אין לי תלונות על עונה שעברה, אבל התרענו שאי אפשר להבין מה יש לנו ביד מבחינת היכולת בתת רמה הישראלי האפילו יותר יחודי מתמיד של העונה שעברה.
ועדיין אפשר הרבה יותר, לפחות בגזרת הלחימה אם לא היכולת. נקווה לטוב בליגה האירופאית…

S&M 31 ביולי 2019

קצת לא נעים, וזה, אבל בכל זאת, אבצע התאבדות פומבית ואגיש תלונה רשמית:
אתה אחד הכותבים המעניינים. יש לך ידע עצום בנושאים שונים ומגוונים.
ובכל זאת, רוב הטקסטים שלך משמימים, כי הם על נושא משמים – מכבי תל אביב, כדורגל ישראלי.
תגיד, לא הגיע הזמן להתקדם?
כתוב על כלכלה, שוק העבודה, ניהול, פוטבול אמריקאי, כדורסל אמריקאי, עוד נושאים שאתה מבין בהם.
אנא ממך, מבאס לראות פוסט חדש, והוא על דור פרץ (אלוהים יודע מי זה) או שרן ייני (אחד מתוצרי העל של תיכון אליאנס המיתולוגי, מסתבר; אני לא בטוח מי מיתולוגי, התיכון או ייני, ניראה, אחזור לפוסט ההוא לבדוק).

ובעברית: באמ'שך גיל, כתוב על דברים מעניינים. מעניין ת'תחת מכבי ת"א או קלוז' נאפוקה, שאם לא היו טיסות של וויז לשם, אף אחד לא היה יודע שקיים כזה חור על הגלובוס השטוח.

ברק 31 ביולי 2019

אתה בא לכאן לבלוג אישי עם בקשות מיוחדות? חפש בגוגל נושאים שמעניינים אותך יותר מהקבוצה המשעממת שלנו.

S&M 1 באוגוסט 2019

ככה אני, קליינט קשה.

אבנר משער 2 (206) 31 ביולי 2019

גם אני פינטזתי על גמר צ'מפיונס (ניצחון על ליברפול).
נכנסתי לרשימת הפצועים של מכבי.
החלקתי במחצית על יד המזנון במזרחי העליון ושברתי את שורש כף היד.
נראה מי יחזור קודם: אני או ניקוליץ'.

כתבתי דווקא ניקוליץ, כי ברור שאין מספיק תחכום והעזה במרכז המגרש בהכנת מצבי כיבוש.

ארז 31 ביולי 2019

איזה זין.
החלמה מהירה בנאדם

אבנר משער 2 (206) 31 ביולי 2019

תודה

שלי 31 ביולי 2019

מצטרף, מאחל לך החלמה מהירה, מצמיד אותך לקצב ההתאוששות של שרן

אבנר משער 2 (206) 31 ביולי 2019

תודה על החלק הראשון של המשפט.
לא בטוח שהחלק השני הוא לטובתי…

אחד העם 31 ביולי 2019

הבעיה היא מרכז ההגנה. גרענו בלם אחד ולא החלפנו אף אחד. מי שרואה בייני מושיע שיבושם לו. נמשיך להסכים על אי הסכמה בסוגיה. אמדור ופיבן יודעים להגן במאבק אחד על אחד. לא תמיד קוראים משחק נכון ולוקים בהנעת הכדור (בזה שרן עדיף). פטרסקו קלט את זה ושם עליהם לחץ וחזרנו לשחק לרוחב. אנחנו צריכים גם הגנה וגם הנעה, לא או או.
מוקדם לקבוע דעה לגבי השוער. העניין הוא שעד שנדע אם זה רק הורדת חלודה או שהכל חלוד, יהיה מאוחר מדי.
באשר למגינים, לא בטוח שבלטסקה לא עדיף על זאדה כמגן מחליף לסבוריט. באשר לחדש, בכמה פעולות הוא הראה שהוא יודע להגן. כבר משהו.
גלזר חייב ללמוד מאלברמן, מושא החיקוי שלו, את המסירה קדימה והפעלת האגפים. (ילדיסקו 4) המשחק של מכבי נתקע בלעדי זה. פרץ לא בשיא, עוד מצמד משחקי הנבחרת האחרונים. הוא הדין לגבי מיכה.
גם אם המזל היה משחק לנו והיינו עוברים, סלטיק היו מפרקים אותנו. אנחנו לא ברמה.
התקווה במחלקת הנוער, שתבנה תשתית אשר תייצר שחקני כדורגל יותר איכותיים.

אביעד טייב 31 ביולי 2019

מתסכל שלא עברנו, כי הרומנים לא היו טובים יותר מאיתנו, אבל זה לא אסון גדול.
תכננו מראש להגיע לשלב הבתים של הליגה האירופאית ולשם צריך להגיע.
המגן החדש נראה כמו מגן מעולה ממה שהספקתי לראות ואחלה החתמה.
דור פרץ אכזב אותי בענק אתמול, יש לו רק הילוך אחד והוא הפסיד בכל מאבק פיזי, אם באמת הציעו עליו 4 מיליון יורו, אפשרי למכור אותו ולתת את הבמה לקרצב, זאת ההתקדמות שלנו כקבוצה מליגה קטנה בסך הכל.

בלייק 31 ביולי 2019

יש סיכוי שההפסד אתמול גם יסגור את האפשרות לליגה האירופית, כי המשמעות היא שמכבי תגיע לפלייאוף האירופית (אם לא תודח בסיבוב השלישי) כלא מדורגת, ובקבוצת המדורגות צפויות להשתתף קבוצות שרובן עדיפות על קלוז'.

השמן 31 ביולי 2019

קודם כל זהו כישלון גדול.
הוא גדול לא בגלל הנזק באי העלייה, אלא בפספוס ההזדמנות. סוף סוף מאמן ממשיך, סגל די מוכן למעט עמדות ספציפיות שהיה ברור שצריך לפתור, משחק ראשון לא מוקדם מידי, הגרלה מאוד מאוד טובה ביחס להיותינו לא מדורגים, משחק שני בבית מול איצטדיון מלא. אלו בדיוק ההזדמנויות שמועדון כמו שלנו מקבל כדי להתקדם עוד צעד בדירוג האירופי שלו. חבל. להגיד שגם ככה סלטיק היו מדיחים אותנו זה לחשוב כמו מועדון קטן.
לכולם יש חלק להנהלה, לצוות הרפואי, המקצועי, לשחקנים. כולם צריכים להתרומם עכשיו לקראת האתגרים שעוד יש לנו. אני לא חושב שאנחנו בדרך לפתיחת עונה ממש גרועה סטייל בש שנה שעברה, אבל השנה לא ניקח אליפות בקלות כזו. אני חושב שהקבוצה עוד יכולה להיות טובה יותר משנה שעברה אבל צריכים קצת ניעור כדי שזה יקרה, מקווה שההדחה הזו תספיק

שלו 31 ביולי 2019

קלוז עשו שני דברים מצויין זמן ומרחב.
זמן, נתנו פחות זמן חופשי לקבלת החלטות לשחקני מכבי, לגלזר לקח משחק חוץ להתגבר על זה לפרץ יותר.
מרחב, נתנו פחות מרחב להשתלט על הכדור לפרץ וזדה זה פגע מאוד בביצועים.
בליגה זה לא יקרה.
מהבחינה הזאת בלקמן ויונתן תפקדו יותר טוב.

ההגנה לא הצליחה עם הלחץ הזה, בלא לייצר בכלל טעויות, והטעויות שקרו היו קריטיות.

יאנסטיס סבל מהגנה חלשה שהוא לא סומך עליה, מי שרואה את השער ברומניה יכול לשים לב שזדה נופל לפניו בדרך לכדור ופרץ אחריו.
מיותר להזכיר את משחק הרפאים של ראיקו ספסבורג.

ממיכה אני מצפה לחמש שש מסירות שמביאות למצב לשער (עשה את זה אתמול).
ובכלל אם ריקן ושכטר מבקיעים במחצית הראשונה הכל יכול להתפתח אחרת.
אבל אנחנו חיים במציאות ולא במה היה קורה עם בנאדו היה פותח את העונה.

במציאות יש שחקנים פצועים, במציאות יש פייר פלי, במציאות אלו השחקנים שיכולים ורוצים לשחק בקבוצה ישראלית.
אני לא חושב שעם דסה המצב היה יותר טוב,
אנחנו חיים באידיאלזציה של המציאות ומשווים קבוצה בתחילת עונה לקבוצה בשיא שלה.

אם גלזר היה בועט לשער יותר טוב הוא לא היה כאן.
אם מיכה היה בועט יותר טוב לשער הוא לא היה כאן.
אם פרץ היה יותר מהיר חזק ומדויק הוא לא היה כאן.
אם שכטר היה נותן עונות דו-ספרתיות הוא לא היה כאן.
אם גולסה היה פחות פציע הוא לא היה כאן.
ואפשר להמשיך….

ומילה אחרונה עלינו הקהל,
זה נראה ככה אתמול, שהולך להיות חוויה העונה בבלומפילד (עם הפועל ירשו לנו).
נראה לי שאם יהיו עשרים אלף מנויים כל משחק יהיה חוויה עם גג או בלי.

יואב 31 ביולי 2019

ממראה עיניים- אנחנו קצת יותר טובים בפוטנציה. יכול היה ללכת לכל כיוןן גם אם משווים מספרים.
שווי השוק של כל שחקני מכבי תל אביב: 21 מיליון יורו
שווי השוק של כל שחקני CFR קלוז': 24 מיליון יורו.
זה מאותם מקרים שמנסים לעשות נכון, ולא מצליחים.
היתה המשכיות עם מאמן, שמרו על 90 אחוז מהסגל, קילבו זמן הכנה ומנוחה ארוך יותר, עשו שני מחנות אימון, ניהלו משאים ומתנים לאחר שננעלו על מטרות, לא היתה בכלל התלבטות עם השוער בכל האמור לאיביץ ומאמן השוערים שלו. מכרו את ראייקו ברווח ונכנסים לעונת בלומפילד ועונת פייר פליי אחרונה.
ועדיין…. עפנו.
1- אני חושב שמינואר מכבי לא פגשה יריבה מאתגרת. קלוז לא אדירים אבל הם מאורגנים, לא פחדנים, הגנה טובה, פיזיות(שדור פרץ למשל לא חווה כבר חודשים ולכן נראה נוכח נפקד) ופונקציונליות. מכבי לא הצליחה לעלות את הרמה שלה בעוד קצת, זה כנראה עדיין מוקדם לה.
2- פציעות משמעותיות והגנה חדשה ומאולתרת. המון באד לאק בפציעות בטיימינג כזה.
3- אמאדור ופיבן אכלו לנו את השעון כי הם לא נוחים עם הכדור. עוד נגיעה, עוד מיזמוז, עוד פס אחורה. שגן קריטי באספקט הזה- לדחוץ מהר, נכון ומדוייק את הכדור לקישור.
4- מיכה הוא ללא ספק המנהיג המקצועי של מכבי. הכל זורם דרכו ולא לא חושש להראות את עצמו ולבקש את הכדור. אתמול זה לא היה יום טוב מקצועית(אם כי עדיין היו שם קסמים) וזה קורה אבל סחתיין על אי הרמת הידיים.
5- שלב בתים לקבוצה ישראלית, לאור ההידרדרות המקצועית בשנים האחרונות- זה תואר לכל דבר ששני רק לאליפות. לא נראה לי שזה הופנם מספיק אצל אוהדי המשחק הזה.

קפטן קוקי 31 ביולי 2019

היה לי ויכוח קצת אחרי המשחק עם חבר שטען שמכבי לא רצינית, להגיע ככה למשחק. יותר מדי תירוצים. לא רציני להגיד שייני וסבוריט היו חסרים.
בסוף הסכמתי איתו.
יש נםילה מאוד גדולה בהתחלה של הקיץ, וזה קורה כמעט כל שנה. זה לא כל כך קשור לרכש, אלא למשהו אחר, וזה מאכזב מאוד

יואב 31 ביולי 2019

קפטן קוקי,
לא יודע להגיד מה לא עבד בהכנה כי על פניו היה להם זמן, היתה המשכיות, היו שני מחנות אימון כדי לשפר ולשפץ את הטוב המקצועי שכבר נבנה לאורך כל העונה שעברה. לפעמים, פשוט לא מצליחים גם אם עשית הכל נכון. ובכל מקרה, זאת היתה התמודדות של 50/ 50 וכל דבר קטן יכול להכריע אותה גם אם נייאמר היה בהרכב של מכבי. ובכלל, זה מכניס לפורפורציות באשר לאיכות השחקן הישראלי באשר הוא. הליטאים שיחקו אתמול עם 9 זרים ועוד 3 זרים על הספסל. יהיה קשה גם איתם.
לרומנים חסר מלך השערים שלהם. כדורגל הוא כבר מזמן משחק של סגל.
לפני ההדחה של שנה שעברה, עשינו פעמיים רצוף בתים וגם העליות היו קשות ומתישות(8 משחקים לכל עליה) ועם סגל ומאמן פחות טובים כך שאני לא חושב שצריך להכליל בקשר להכנה בקיץ באופן כללי.
נראה איך יראה ההמשך. המטרה העיקרית עדיין בתאוריה, בהישג יד.

קפטן קוקי 31 ביולי 2019

בעיני האינדיקציה הכי טובה לכשלון של אתמול הוא העובדה שבהתקפה שאחרי הגול קלוז' השיגו כדור קרן. כולנו יודעים כבר מה קרה אח"כ, אבל עצם העובדה שקבוצה מנוסה כמו מכבי לא חוזרת לקרקע אחרי ששמו גול מעידה על חוסר התקדמות בעיני. זוהי האנדרפרפורמנס של מכבי, ולזה התכוונתי כשדיברתי על כל קיץ כי ראינו את זה בעונות קודמות (לאו דווקא בקיץ, תכלס).
מקס ובר דיבר על הסיבתיות החלשה, ואמר שהסבר של תוצאה הרבה פעמים נובע מהרבה סיבות קטנות ולא בהכרח מגורם אחד ויחיד. אנשים נוהגים לחפש אשמים (דסה, רכש, למה לא עטר, השוער, סבוריט) כי זה הרבה יותר קל לחיות עם זה, אבל בתכלס, כמו שכתבת, הרבה דברים קטנים שעבדו נגדנו הביאו לתוצאה הזאת. זה מצער. ובעיקר – השנה היה זמן, השחקנים נחו קצת. ציפיתי ליותר.

יואב 31 ביולי 2019

כן אבל מהי העבודה הספציפית הנדרשת על מנת לא לקבל מיד גול? הם לא מודעים לזה? לא נאמר להם לא לתת קרנות זולות(כמו במקרה השער שחטפנו שם)? עובדים על זה, מבינים את זה ומפנימים את זה וכולם מבינים כמה אופוריה מסוכנת. לא היתה שם אופוריה אלא-מה שמכשיל אותם זאת יכולת הביצוע. לכן הם משחקים בליגה הישראלית. הכל בסופו של דבר מתנקז ליכולת להוציא לפועל. בטח במאני טיים. כולם יודעים את התורה, ההבדל בין משכורת של שלוש מיליון יורו לעונה לשחקן של 400 אלף יורו לעונה או לשחקן שמרוויח 5000 שקל, היא יכולת הביצוע תחת לחץ. היי גם הרומנים ספגו ממצב נייח. גם באזל ספגו על הבאזר. שיט הפאנד… אי אפשר להימנע מקאנות אבל כן אפשר לא ליפול למלכודת השטותית ששכטר נפל בה. בדיוק כמו טיבי. לכן הם משחקים פה במישור החוף עם 200 אחוזי לחות(:

קפטן קוקי 2 באוגוסט 2019

משתמע ממה שאתה אומר שלמעשה בגלל שאנחנו קבוצה ישראלית צריך להבין שלהיות חברה קבועה בשלב הבתים באירופית זה נס, ושאין כמעט השפעה לתקציב או למאמץ שיושקע.
אני מסרב לקבל את זה.
מצד שני, אני בטח לא חושב שאת התסכול הזה צריך לפרוק בחיפוש אשמים (הצוות הרפואי/זה שאיביץ לא העלה את עטר/ינאיוטיס/דור פרץ). זה גם לא "המחלה" האמורפית של מצבים נייחים – בעיני זה תירוץ וברור לי שעבדו על מצבים נייחים וברור לי שאמרו להם.

יואב 2 באוגוסט 2019

קפטן,
השילוב של הידלדלות קשה בכישרון, איבוד נקודות דירוג ושיטה מאתגרת יותר מפעם, הופכת את זה לקשה מאד. לא נס, אבל סוג של תואר. תגלול למטה לתגובתו של דורפן. אין לנו שום יתרון בחומר מקומי על פני כמעט אף אחת פלוס הגבלת זרים. לא רק אנחנו משקיעים כסף או מאמץ. השווי של קלוז למשל, גבוה משלך. כך שגם אם נעשה הנחה גדולה למכבי, היה מדובר כאן בטיי צמוד שיכול ללכת לכל מקום. וקלוז רחוקה מלהיות קבוצת כדורגל מעולה. גם מכבי.

גיל ז. 31 ביולי 2019

אם המועדון הכי אירופאי מבחינת ההתנהלות, הכי מאורגן מבחינת תנאים, עם היכולת הכלכלית הכי גדולה גם בזמן מגבלות פייר פליי לא מצליח שנה שניה ברציפות לעבור קבוצות אירופאיות בדרגים האלו דורש שינוי מהותי בהתנהלות.
אני לא אוסיף על הנאמר לעיל בנוגע ליכולת של שחקן זה או אחר, מדובר במועדון שמזמן היה אמור לעשות קפיצת מדרגה ולהתמודד בכבוד במסגרות האלו במיוחד בשלבים האלו וזה לא קורה.
לא יכול להיות ששנה שנייה ברציפות קבוצה עולה למשחק בידיעה שאסור לה לקבל שער ומאפשרת לשופט שריקה זולה לפנדל. זו הכנה מנטלית לקויה ברמה הבסיסית ביותר.
לא יכול להיות שמועדון שמבין שהמשחקים ביולי משפיעים על עונה שלמה גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה מקצועית מגיעה כל כך לא מוכנה.
אני לא יודע מה המטרות של מיץ ומה הוא מציב לקבוצה אבל היו כבר עונות אירופאיות (סוזה ויוקאנוביץ) שהיו אמורות לתת לנו את קפיצת המדרגה הזו ולצערי זה לא קורה.
איך קבוצה כברירת מחדל מגיעה למשחק הזה עם הגנה ברמה כזו, שחוסר הביטחון שלה גורם לקישור ולהתקפה להיות בלחץ כל המשחק. קרה גם בעונה הקודמת כאשר ייני הוסט לראשונה לעמדה הזו וטיבי הציל את הנורבגים.
ולבסוף, תוקם ועדת חקירה לגבי ההתנהלות הרפואית במכבי, סבוריט סובל לפי הפרסומים מרגל עץ, חודש לא מתאמן.
כל שחקן שמקבל שריטה נעלם לכמה חודשים.
לליגה זה יספיק ומכבי יהיו חזקים, אבל שלא תהיו מופתעים, אחרי שהתחילו כתבות הזלזול בליטאים שאנחנו עוברים במצבנו.

yaron 31 ביולי 2019

תיקון קטן גיל – עלינו ללא חמישה שחקני מפתח. דסה וניקוליץ' הם חלק מהרשימה.
לדסה הבאנו מחליף שנראה ראוי אבל הגיע מאוחר מדי בשל סאגות דסה/אלו.
ניקוליץ' (בהנחה והוא טוב) זה חור רציני שאולי לא הורגש בליגה אבל מאוד מורגש באירופה בייחוד כשגם אצילי פצוע. אנחנו לא יכולים להסתפק בשחקן יצירתי אחד כי מה לעשות, ליריבות יש מאמנים שמבינים היטב שאם סגרת את מיכה ניטרלת את מכבי.
וכל זה כשאנחנו משחקים כרגע במסגרת אחת בלבד, לשלבים מתקדמים יותר וליגה במקביל הסגל הזה לא מספיק.
נכון להיום.
נקווה ש:
באבוריט, ייני, אצילי, ניקוליץ' וגולסה יחזרו במהרה בימינו.
שגרלדס והשוער החדש (איך כותבים בעברית?) הם מחליפים ראויים וייקלטו מהר.
שנעבור איכשהו את הסיבוב הבא ונשתפר תוך כדי תנועה.

פרילי 31 ביולי 2019

2 משחקים לפני אוגוסט, פייר פליי (מזיק ומטופש), אף שחקן ברמה אירופית לא יבוא לפה בפריים שלו ומיץ' לא יזרוק מיליונים על שחקן אחד כי אולי כן נצליח לעלות וגם אם עוברים את סלטיק עדיין לא מגיעים לבתים, זה לא שזה לא אפשרי אבל מדע בדיוני נראה כרגע יותר קרוב מזה.

ניר 31 ביולי 2019

מסכים עם מה שכתבת. נקודה אחת שהתייחסת אליה ואני חושב ששווה התייחסות נוספת: עומר אצילי. אצילי הולך ומתגלה כגולסה 2. הוא פצוע מחצית מהזמן. על שחקן כזה, קבוצה רצינית לא בונה. היא נהנית ממנו כשהוא נמצא אבל מכינה חלופה רצינית להרכב כשהוא פצוע, ואת זה מכבי תל אביב לא עשתה.

יואב 31 ביולי 2019

החלופות לאצילי הם בלקמן, צ'יקו, יוני, ועטר. ארבעה ווינגרים. לא כל כך הבנתי האם מכבי צריכה להחזיק 17 וונגרים כדי להתמודד עם הפציעה(ניתוח בקע) של אצילי. להבנתי, אני מאד מסודרים באגפים ואם לא נעפיל לבתים, נידרש לדלל.

אחד העם 31 ביולי 2019

גם אם כן, נדרש לדלל
עוד לא הגעת לחוזז ואלמוג

ניר 31 ביולי 2019

האם מישהו מהם הוא חלופה מספיק טובה לאצילי? לא עדיף חלופה אחת מספיק טובה מאשר ארבע לא מספיק טובות?

אחד העם 31 ביולי 2019

לכולם יתרונות וחסרונות
גם לאצילי, על סמך מה שתרם למכבי, להבדיל ממה שציפו שיתן.

יואב 31 ביולי 2019

חלופות מעולות. עטר(דו ספרתי), יוני(כמעט) ,צ'יקו(כמעט) ובלקמן(דו ספרתי). אין שום בעיה שם. כדורגל הוא משחק של סגל.

ניר 31 ביולי 2019

יואב, הסגל הזה כשל, והוא לא מספיק טוב לליגת האלופות. אני אגב, בספק אם הוא באמת מספיק טוב אפילו לליגה האירופית.

אני לא מאשים את ההנהלה בבניית הסגל, בעונה הזו יש להם יד קשורה מאחורי הגב בגלל הפייר פליי, אבל צריך גם להכיר במציאות.

אחד העם 31 ביולי 2019

אילו שחקנים ישראליים שהיו זמינים השנה היית ממליץ למכבי לרכוש?
סוגיית הזרים מורכבת. מי שכבר מוכן להגיע לכאן, הוא לא מעידית הענף.
לכן הפתרון היא מחלקת נוער שתהיה בית יוצר לשחקנים עם יסודות בריאים ולא חלקיים, כמקובל במקומותינו. (זה לא יודע למסור, משנהו לא יודע להרים והשלישי לא יודע לבעוט)
גולדהאר הבין את זה מזמן, לא סתם הוא משקיע הון עתק בנוער ובמעטפת המקצועית שלו, כולל מימון צוות מקצועי לביתר ת"א.

יואב 31 ביולי 2019

ניר,
מותר לך להכיר במה שבא שלך. אני מכיר במשהו אחר לגמרי. אניווי, הכדורגל הישראלי כרגע לא ראוי לליגת האלופות. המילה כישלון בכלל לא רלוונטית לעניין למרות שהיא מאד חביבה בישראל 2019 שבה כולם מצליחנים, כולם יודעים את התורה.

השמן 31 ביולי 2019

אגב, נכון שאצילי כבר נפצע פעמיים לזמן ארוך במכבי, אבל הפציעה הראשונה שלו הייתה שבר בעצם המסרק כתוצאה מכניסה חריפה של שחקן יריב. לא נכון עדיין להכתיר אותו כגולסה 2.
חוץ מזה מסכים עם יואב ואחד העם לגמרי. הכי קל להגיד היו צריכים להביא, את מי? על חשבון מי? באיזה סכום?

צור שפי 31 ביולי 2019

שאננות ו-complacency זה אותו הדבר.

ערן (המקורי) 2 באוגוסט 2019

מבחינתי הכל מתמצה בדבר אחד: הגענו למשחקים סופר חשובים נגד קלוז׳, עם סגל חלש מזה שהיה לנו בשנה שעברה. וזה למרות שהיתה לנו חצי שנה להתכונן, מרגי שבינואר היה ברור שניקח אליפות.
לא מעניין מבחינתי האם היה הרכב חלש בגלל פייר פליי / פציעות / בעיות רכש, ומי הכי אשם בין איביץ, צוות רפואי, מנספורד או מיטש. כאשר קבוצה ישראלית נחלשת בקיץ ומגיעה בהרכב משני, היא לא יכולה להגיע רחוק באירופה. פספוס.

ליעד 5 באוגוסט 2019

פרשנות ישראלית בשקל ועשרה.. תמיד קודם כל מזלזלים ביריבה… היא קבוצה בינונית טלא משהו זה בדיוק השיח שלא יביא את הגרוטאות מהליגה המעפנה פה לשום מקום וטוב שכך… השחקן הישראלי הוא אשפה טהורה במקרה הטוב חצי מקצוען, אז תמשיך לזלזל אדון שלי בקבוצות בינוניות ותשאר על הספה לצפות בהן בשלב הבא… אגב הג'איינטס שלך הולכים להסריח אפילו יותר… חובבן וקשקשן

אביטל 7 באוגוסט 2019

לגבי תקציב, יתכן שזה נכון אך על פי טרנספרמרקט השווי של קלוז 24 מיליון יורו ושל מכבי 20 מיליון

אביטל 7 באוגוסט 2019

שווי שחקנים הכוונה

Ollie Williams 9 באוגוסט 2019

ושוב התחלנו עונה אירופית בתחושה שחזרנו עשור אחורה

Comments closed