סיכום כשלון אירופי צורב

אסור לבזבז את המשבר, אסור לעצום עיניים, וגם אסור למחוק את כל מה שקרה שנה שעברה.

מאחר והתחושות קשות, הכשלון נורא וצורב, והעובדה היא שמכבי היתה אמורה לשחק בשלב הבא מול יריבה עבירה לחלוטין, ולמרות זאת כשלנו בהשגת המטרה, עליה לשלב בתים אירופי, אתחיל בדברים הטובים מאתמול. ועכשיו לדברים הרעים, טוב סתם, היו קצת.

ראשית, הרוח של הקבוצה. נכון הקבוצה חסרת בטחון בצורה מזוויעה שעלתה לנו בספיגת שני שערים שלא קשורים למהלך המשחק, ובהחטאות של מצבים שאסור להחטיא מהם, אבל, הקבוצה לא הורידה את הראש אחרי ספיגת השער הראשון, מיד אחר כך הגענו לשלושה מצבים טובים לגול, וגם אחרי ספיגת השער השני, חזרנו מיד למשחק והקבוצה לא איבדה את האמונה בעצמה, רק יכולת לא היתה. זה נשמע טריוויאלי, אך זהו צעד חשוב ביציאה מהמשבר העמוק בו הקבוצה נמצאת, ומדרגה שניתן לבנות עליה לקראת פתיחת העונה בשבת הבאה.

מתן חוזז נכנס בחילוף השני, והראה ניצוצות של כשרון ויכולת. יונתן כהן היה פעיל ולא וויתר, פיבן נתן משחק כמעט מושלם.

איביץ עלה עם שיטה שהפתיעה את הליטאים.

טוב מספיק נכון?

*

מה עכשיו? איך מתמודדים עם העובדה שהשחקן שמשתכר הכי הרבה, שחקן העונה בעונה שאך נגמרה, דור מיכה, נעלם לחלוטין מהקמפיין, בעצם כמו בהרבה קיצים קודמים? איך מתמודדים עם כך שהקבוצה לקתה בהיבריס, ועכשיו בחוסר הבטחון הקיצוני שמגיע מיד עם הנחיתה לקרקע, איך מתמודדים עם סגל שנועד לשתי מסגרות, ואיזה שחקנים משאירים להמשך העונה?

בהנחות שלי, גולסה וניקוליץ' חוזרים לשחק באוקטובר לכל המאוחר, וכל החולמים שמי מהם לא יהיה בסגל הקבוצה, חולם חלומות באספמיה. עכשיו בן מנספורד עומד בפני בחירה קשה, האם לכפות דיאטה חריפה על מצבת השכר של הקבוצה, להפטר דווקא מוותיקים שתרמו בעונה שעברה, ולתת לאיביץ' משימה לזכות באליפות עם סגל צעיר יותר, כזה שלא יהיה שבע לאחר עונה אחת, או, בעצם בעיני אין או.

אי אפשר לפטור מאחריות אף אחד במכבי לא מנספורד, לא יצחקי, לא איביץ' ולא אף אחד מהשחקנים. שמעתי טענות שאיביץ' מאמן לא טוב, וגם שמעתי טענות שאיביץ' לא קיבל את מה שרצה ולכן אין עליו אחריות. שני הצדדים טועים בגדול. איביץ' מאמן שהביא סגל שאיש בתחילת העונה לא חשב שהוא עולה בכמה דרגות על שאר קבוצות הצמרת בליגה, להישג חסר תקדים בצורת אליפות במרץ, 31 הפרש, קבוצה דורסנית שלא סופגת. זה לא משהו שקורה מעצמו, זה גם לא צירוף מקרים, זאת עבודת מופת של אימון.

איביץ' רצה את אלירן עטר, קיבל. נכון הוא רצה גם את דסה, לא קיבל, אבל לא על דסה נפלנו בקמפיין, גם לא על החלוץ שרצה ולא קיבל. נפלנו משום שלא הצליח להוריד את השחקנים לאדמה לפני קלוז', ולא הצליח להרים אותם מהרצפה לפני סודובה, זה עליו.

אם אני מנספורד, אני מבין שצריך להפרד משחקנים שקשה להפרד מהם, כדי להפרד גם ממשקל עודף שאיננו נחוץ לעונה נטולת שלב בתים אירופי. כדי לפנות מקום לקארצב, ובהבנה שניקוליץ' וגולסה ישחקו, אני בצער גדול נפרד בהשאלה מברסקי, ואת ריקן אני אורז עם דווידזאדה, בבחינת אתם רוצים את ריקן, קחו גם את דווידזאדה או שלא תקבלו את ריקן.

מוכר את דור פרץ לדינמו מוסקווה.

אם עדיין רוצים את ז'איר בליגה הספרדית השניה, אני בהסכמתו כמובן, מעביר אותם לשם. עם עמדת הזר שמתפנה, אני מתלבט אם לנסות להביא בלם, או שמביא בלם רוטציה ישראלי צעיר, ומביא זר לעמדת החלוץ. אם הבאתי בלם זר, אני אורז את שוינפלד, ברסקי ומבקש את קייס גאנם עבורם.

את אלירן עטר אני מציע לביתר ירושלים, בחבילה עם ריקן ודווידזאדה. הם צריכים מגן שמאלי. הם רוצים את ריקן, ואלירן עטר הוא משכורת כבדה, וגם שחקן אשר נמצא בעמדה העמוסה ביותר של מכבי, כזה שלא יהיה מרוצה לעלות מהספסל שוב, ולא הפגין את הרצון להוכיח שמקומו על המגרש לאחר שהורד לספסל באמצעות אנרגיה יוצאת דופן בדקות שקיבל. מתן חוזז ראוי להזדמנות, אילון אלמוג צריך להיות במכבי כדי להתקדם, ויש לנו בנוסף את בלקמן, שכטר, אצילי מתישהו, צ'יקו, יונתן כהן, די והותר כדי להתחיל את העונה.

המבחן הגדול של המועדון כולו מגיע עכשיו. באר שבע התפרקה לרסיסים שנה שעברה כאשר ניסתה להטות את הספינה בחדות, להביא כוכבים חדשים, ולכבוש בסערה את הליגה. מכבי לא צריכה לחפש את הפתרונות בחוץ, להיפך, צריך לחזור פנימה, להראות ממה המועדון הזה בנוי, ולדרוס את הליגה עם מה שיש, אין סיבה אמיתית שלא נצליח בכך אם המועדון שלנו חזק כמו שאני חושב שהוא. משבר איננו שבר, כשלון איננו סוף, אסור לתת למשבר טוב לעבור בלי להוציא ממנו את המיטב, ויפה השעה כדי לעשות זאת.

נובחים בירוק 133-''משחק העונה'' מול מכבי ת''א-איה סורק
אז אולי צריך מנהל ספורטיבי

27 Comments

הקורא המתמיד 16 באוגוסט 2019

קשה מאוד לראות את האור בקצה המנהרה במקום הדיכאוני שבו אני נמצא, כאוהד של הקבוצה.
זה מרגיש כאילו התלכיד התפרק מהר מדי, קרויף פעם טען שחייה של קבוצת כדורגל נמשכים כשלוש שנים. מצד שני, לתחושתי, עם שרן ייני בהרכב אנחנו מוציאים יותר, היה חסר אופי לקבוצה, היא היתה פריכה מדי.

תקופת מבחן, ללא ספק.

יואב 16 באוגוסט 2019

הצעד המיידי שלי הוא הכנת קראצב להיות שחקן הרכב. הוא החבילה השלמה. התאכזבתי שלא טס לליטא ולא התלבש עד עכשיו. המכירה הצפויה של פרץ תואמת לחזון הכלכלי שמכבי צריכה לעבוד על פיו.
אנחנו עוד נלמד טוב טוב את לקחי החודש הכל כך אומלל הזה. זה סמל ההשפלה החדש בעידן מיטש(10-0, קולומה, עכו בגביע, שמשון בגביע, 6-0 לנתניה הגדולה)-זכור את מה שעשתה לך סודובה…

יוהאן קרוייף הכי גדול 16 באוגוסט 2019

מסכים עם רשימת השיחרורים..אולי אפשר לצרף גם את שכטר. אני הייתי משאיר את שוינפלד כי בשבילי אכפתיות והקרבה חשובים לא פחות מכישרון. בכמה מהלכים אפשר להצעיר את הקבוצה ולבנות סגל שירוץ 3-4 שנים.
נ.ב-איך לעזאזל יוצאים בשלום מהמשחק בקריית שמונה ?

אורי 16 באוגוסט 2019

מבינים שזה כולה גביע השוקו, נותנים לקראצבף אילון וכו' לשחק ומתעלמים מהתוצאה, לכאן או לכאן

אביעד טייב 16 באוגוסט 2019

לא מאמין שישחררו את עטר. רוב הקהל לא יקבל את זה יפה לצערי.
למרות שריקן מעצבן אותי המון, אני עדיין חושב שהוא אחלה שחקן 13-14 כשצריך אנרגיות במשחק.
דור פרץ צריך להימכר, יחד עם דוידזאדה ויאיר.
צ׳יקו יעבור לעמדת החלוץ ויפנה את מקומו לחוזז בכנפיים.
גרלדס נראה כמו אחלה מגן ובסך הכל נראה שיש לנו סגל לאליפות,
בסך הכל הרבה לא השתנה מלפני חודשיים.

אורי 16 באוגוסט 2019

לא מסכים, הקהל (אני מאמין ומקווה) מבין שאיביץ' חשוב פי 100 מעטר וכמו שיצחקי הועף לטובת התלכיד, ככה גם עטר יכול ללכת

גיא 16 באוגוסט 2019

מסכים מאד עם כיוון המחשבה… את הסגל חייבים לדלל להצעיר ולאוורר. אין דרך אחרת.
כמה מחשבות נוספות:
מבלי להתייחס ספציפית לעמדות הדבר החשוב ביותר בעיני הוא להשאיר את השחקנים בעלי הכשרון הטבעי ואת המנהיגים בנשמתם. כשרון כי מעכשיו נשחק כל העונה מול הגנות צפופות. מנהיגים, כי יהיה מאד קשה…
כשרונות: מיכה, גולסה, יונתן כהן, אצילי, קארצב, מתן חוזז, איילון,

מנהיגים בנשמה: (שלושת הקפטנים בעיני) ייני, פיבן, גלזר.
כל השאר שחקנים שניתן לאוורר בהתאם לצרכים:
אלירן ושכטר מעבר לשיא, שוינפלד לוחם אבל נטול כשרון, ציקו נחמד אבל נטול השפעה שמצופה משחקן זר. בלקמן – לא ווינר ולא קילר.
בקישור, ריקן בחור חיובי. אבל בלב כבד אולי הייתי מוותר.
ברסקי גם מתנדנד אצלי-אוהב מאד את הגישה שלו. לוחם גדול.
דור פרץ חייב ללכת לכל המרבה במחיר.
הוא מוערך יתר על המידה.
דווידזאדה מתאים לסיבוב ח' בגביע. לא יותר.
קנדיל מצויין ל"הבה נגילה" ולגביע הטוטו.
מבחינת הזרים:סבוריט לא בפורמה אבל הוא הזר הבולט.ברור שאת יאניוטיס ואת ניקוליץ הוא ישאיר כי הם "של איביץ"… אבל, כל השאר אפשר לבחון שוב….

השמן 16 באוגוסט 2019

אני מכבד את הכיוון שהצעת, אבל לדעתי הסיכוי שמשהו מסוג זה יקרה נמוך ביותר.
בעיני לא יהיו שינויים בסגל למעט ההשאלה הצפויה של בלטקסה, אלמוג וחוזז. אולי אותי קארצב יישאר במקום פרץ שיימכר, אבל גם בזה אני לא בטוח.
שמעת את מנספורד לפני המשחק, שמעת את איביץ' אחריו. יתנו לעטר לפתוח מול קריית שמונה, איביץ' יגיד שהכול היה מקצועי, ולאט לאט נשתפר.
אתה לא מזכיר את מיטש. כולנו יודעים שיש לו חלק ענק בניהול הקבוצה, זה לא רק אישור חתימה. מעניין איך הוא מרגיש עם החודש הזה, ואיזה לקחים הוא יפיק.

holden 17 באוגוסט 2019

החטא ועונשו
חטא היוהרה הגיע במשחק הגומלין נגד קלו'ז, כל ההצהרות של איביץ שאין בעיה להבקיע מולם 3,
חייכתי ששמעתי את הצהרתו,
אני סטיוואיסט ולא סובל את קלוז, הם משחקים לרוב כמו הפועל תל אביב תחת דרור קשטן,
קבוצה מרגיזה לא הכי כשרונית שקשה לעבור אותה בטח שאתה בפיגור מולה,

פטרסקו ידוע כסוג של מוטי איווניר ביחד עם קלינגר ניר, מאמן שיודע לשחק על תוצאה,
העונש היה צמד המשחקים מול סודובה,
המשחק על אדמת ליטא הזכיר לי את משחק המכונה מהמחזמר : " טומי",
על פי המצבים במגרש יכלתם להביס אותם, אולם חוסר שיתוף פעולה של אלת המזל עמד נגדכם,

נשאלת השאלה מה יותר חשוב?
להעביר סדרת חינוך או לתת לעטר לפתוח בליטא?
שכטר בדיוק סוג השחקנים שאני בתור אוהד לא הייתי רוצה שעליו תיפול האחריות ההתקפית,

לפחות יש סיכוי שהעונה לא יהיה 30 הפרש,
ניפגש בבלומפילד המחודש ימים ספורים לפני ראש השנה לקרב ראש בראש,
גנרל איביץמול סמל ראשון מקובלבל

צהוב בלב 17 באוגוסט 2019

מנספורד אשם בהדחה הקודמת (שוער) איביץ אשם בהדחה הזו (הרכבים מוזרים חילופים מוזרים יותר)
כולם צריכים לעשות ישיבה שם עם מיץ ולנסות להבין מה לא עבד ולהפיק לקחים. זה הזוי זה מביך זה משפיל זה בעיקר כואב ואם אתם שואלים אותי זה כישלון העשור של המועדון. והגורמים האחראיים צריכים לתת על זה תדין.
הייתי משחרר את ריקן פרץ ושכטר (בחיים לא ברסקי השתגעת?) נותן לקארצב אלמוג וחוזז (היה מעולה) ואומר לאיביץ או שאתה בונה על עטר כהרכב או שאני משחרר אותו כי עטר ממש לא בנוי להיות שחקן רוטציה. וחלוץ. דחוף!!!.
ואולי אולי זה עונש מאלוהים שמנספורד שם פס ענק ובזיוני על שחקנים איכותיים כמו אליאל פרץ ואור דסה (מציע לכולם לעקוב אחריהם העונה לפני שאתם צוחקים עליי) ועונה שעברה זה היה מאוויס ציבוטה. ואם זה העונש אולי זה מגיע לנו כי אותי אישית זה מטריף לא מבין איך את אף אחד אחר זה לא.
אני איתך באופטימיות (שאגב מדבקת תמשיך ככה) זו אותה קבוצה אדירה שקרעה תליגה הזו לרסיסים והשאירה לכולם אבק.הקבוצות האחרות לא הביאו את מסי (וגם אם כן הוא פצוע) אין שום סיבה שזה לא יחזור על עצמו אם רק נזכר בכך שאנחנו מפלצות.
ניצחון על נס ציונה במחזור הפתיחה ואז הר געש בבלומפילד על אבוקסיס ומשחק חוץ נגד כפס והר געש על חיפה. נראה לי שאנשים שכחו קצת כמה זה משמעותי שחוזרים לבלומפילד.
זה בסדר אנחנו פה כדי להזכיר להם.
שלמה שרף טען שאיבדנו את כח ההרתעה..
אני רוצה לראות שבבלומפילד החדש לקבוצות לא ירעדו הקוהונס.
אם זה לא 12 מ12 אתה בבעיה.
נתראה בכיכר?.

אחד העם 17 באוגוסט 2019

מקווה שיערך תחקיר נוקב על ההיערכות הלקויה ליולי. כפי שנאמר, לכשלון אבות רבים.
נדמה לי שהופר האיזון במקבילית הכוחות בין רצון המאמן לאינטרס ולתכנית האב של הקבוצה. הואקום של ג'ורדי כמנהל מקצועי לא ממולא במלואו על ידי בן. סיפור ההחלפה של הצוות הרפואי והפרארפואי ראוי לניתוח מעמיק.
התייחסות שמית לסגל:
1. שוער: אם קיבלו את עמדת המאמן לגבי היווני ויודעים שלא שיחק חצי שנה, או שישלמו קצת ויביאו אותו במאי, להרצה בפלייאופ, או שישאלו את ששטוס לשנה בעיסקת גרצ'קין (ואם צריך, להפוך אותה לעיסקת גרצ'קין ריקן) ואז להביא את היווני כפתרון לטווח ארוך. בדיעבד מרוב רצון ללכת על בטוח ולחסוך, הביאו את היווני שבועיים וחצי לפני המשחק הראשון באירופה והפסידו מיליוני יורו ואת סיכוי ההשתלבות בבתים של האלופות בטווח הנראה לעין. (כבר לא נהיה מדורגים. הסיכוי יורד מ"קלוש" ל"לא קיים").
2. הגנה: איו לי בעיה עם אמאדור. יש לי בעיה קשה עם ההחלטה מתחילת השנה שעברה, להחתים את זאדה כמגן מחליף בחוזה ל4 שנים, כשיש לך את בלטסקה וגרצ'קין כמושאלים. מסכים עם המחשבה לארוב לנחמיאס, צריך רק לזכור ששרצקי הוא "טאפ נגושיאייטור", במיוחד מול מכבי ושלא ניתן להכריח שחקנים ללכת לקרית שמונה בעיסקת מכירה. צריך להבין מה קורה עם פאדי נג'אר וגלזר האח. אולי יבשיל מי מהם לעונה הבאה ועד אז נחרוק שן.
3. קישור: מכבי מהמרת. שתי שביעיות מהחוליה מושבתות מדצמבר ותהיינה אפקטיביות לסיבוב השני. גם אז לא נדע באיזה כושר משחק ולכמה זמן (אוי, גולסה). ההימור הכתיב הגעה ליולי בלי מחליף למיכה בעמדה 10 וכשמיכה חרק (כמו בכל פתיחת עונה) חרקה הקבוצה. מסכים עם מימוש פרץ והרצת קרצב. גלזר חייב לשפר את שחרור הכדור קדימה אחרת הוא בבעיה. בכדורגל המודרני אין מקום בעמדה 6, לאחד שרק יודע להסיט כדור חמישה מטר הצידה. יש לו מסירות גאוניות בארסנל, רק שהם קורות אחת ל.. ובאחוזי דיוק טעוני שיפור חד. אמביוולנטי לגבי ברסקי, שחקן בית, מלא לב והשקעה, שורף שטחים ומשחרר כדור בנגיעה. מאידך מוגבל באיום על השער ובהצטרפות. מין אייבינדר שכזה. צריך לייצר תחרות על עמדות 6 ו10, להביא בחשבון כישלון עם שני הפצועים המתמידים ולא למלא את הסגל בשחקנים בעמדה 8.
4. חוליית ההתקפה: חידוש החוזה של עטר עשה עוול לו ולקבוצה. בשנה שעברה הוא התחרה עם יונתן על כנף שמאל. בשלהי השנה יונתן הפך לבכיר בעמדה. למה לבזבז 400 אלף דולר על מחליף כשיש לך את אלמוג. ככלל החוליה עמוסה בשחקני פשרה (בלקמן, שכטר, צ'יקו, שוינפלד).מסכים שהגיע שעתו של חוזז. סובר שאלמוג עדיף שיושאל השנה מתוך ידיעה שהוא חוזר לעונה הבאה. עטר שכטר ושוינפלד הם קלפי מיקוח. מכל האילוצים הללו הייתי בונה סגל של 7 שחקנים בחוליה (כי אצילי פצוע ויגיע אולי לסיבוב השני). הייתי מנסה לארוב לגאנם, עוקב אחרי גררו והאפריקאי הנוסף שרכש המועדון והשאיל. אם לא מצליחים לרכוש חלוץ זר נורמלי, אולי נגדל אחד במדגרה המקומית.

שלו 17 באוגוסט 2019

בתור הצעה ראשונית, הרשימה נראית סבירה.
יכול להיות שבדיון מעמיק תוך הכנסת שיקולי חדר הלבשה הייתי משנה שם לפה או לשם.
אבל זה רק השלב הראשון.
הלקח הנוסף הוא שהסגל צריך להיות מוכן לאירופה הרבה מראש.
העונה צריכה להיות ההכנה לטרום עונה הבא.
אם האליפות מוכרעת באפריל, אז ביוני צריך להכין כבר את הקבוצה למוקדמות.
הפערים מהקבוצות איתן אנחנו מתמודדים בסיבובים המוקדמים פועלים לרעתנו.
לגבי ה31, אסור להתבלבל, אם ב"ש וחיפה פחות גרועות זה נגמר בפער הרבה יותר קטן.
הן הפסידו כל כך הרבה נקודות בטיפשות שזה גם תרם.

המסננת שאני הייתי מפעיל לשחרור שחקנים היא לפי הסדר הבא:
1. פותח את הפה או מכסה אותו אבל הסוכן שלו מדליף.
2. לא חלק מתכנית עתידית.
3. עמדה עמוסה.

אני גם זוכר שגולסה זה פחות או יותר עשרה משחקים.
מיכה עדיין גדול על הליגה.

כשההגנה תתחבר זה יראה אחרת.
אני רוצה לראות את יוני וחוזז.
את קרצב ואלמוג.
את גלזר וברסקי.
לא חייב את כולם בו זמנים, אבל הגיע הזמן לחילוף משמרות.

שלו 17 באוגוסט 2019

תכנית פעולה:
1. הרכב בסיסי קבוע לטוב ולרע:יאניוטיס: ג'ראלדש, פיבן, אמדור (ייני), סבוריט:גלזר (ברסקי), מיכה, קרצב (גולסה): יוני (חוזז), אופואדו, בלקמן (אלמוג):
2. שחרור-מכירה ראשוני: עטר, פרץ.
3. שחרור גל שני: מי שלא מתיישר.
4. חשיבה לטווח ארוך להביא חלוץ, מחליף למיכה, בלם.
5. חלון ינואר – תיקונים.
6. תכנית עבודה לשנה וחצי (עד ינואר 2021) אני מניח שנהיה במוקדמות הליגה האירופאית בשנה הבאה (פעם אחרונה במתכונת הנוכחית).

אחד העם 17 באוגוסט 2019

בחלון ינואר אנחנו כבר מסודרים
אצילי, ניקוליץ וגולסה (אצל האחרון, זה עלול להימשך עד פברואר..)

ילדיסקו 17 באוגוסט 2019

מסודרים ?
איך בדיוק,
ניקוליץ וגולסה עוד רגע לא ראו שנה מגרש , נדמה לך שהם יחזרו ישר בכושר ? חלומות, שלושתם גמורים להשנה.
אצילי "קרסולי הזגוגית 3" אצלכם על המסכים כבר

אחד העם 17 באוגוסט 2019

זה היה בציניות
כל אלו שדווחו שחטפו "מכה קטנה בכנף" ובכל חודש מוארכת תקופת אישפוזם החודש נוסף

holden 17 באוגוסט 2019

לשחרר את עטר נשמע קל כמו לצפות בסרט לשחרר את וילי,
למה שעטר ירצה ללכת?
יש לו חוזה " כבד" ,מה רע לו?
אם אני זוכר נכון בחודש ינואר אלירן כבר יהיה שחקן חופשי,
אין סיכוי שאלירן יוותר על החוזה שלו,

בכל מקרה במלחמה כולם יוצאים מפסידים

yaron 17 באוגוסט 2019

לא מיצינו את הדיון על מיכה?
ברצינות, אם היה לו את מה שחסר הוא כבר מזמן לא היה כאן.
לשחרר את ברסקי, ועוד אחרי שפרץ עוזב? אתם רוצים להפוך למכבי חיפה? זאת שהאוהדים מציעים כל שנה להעלות שחקנים מהנוער במקום אלה שעלו בעונה האחרונה…
גלזר, ברסקי, פיבן, יונתן כהן (בטח פיספסתי מישהו) הם בדיוק השחקנים שיכולים להעלות את הרף השנה. בטח שבליגה ובגביע ובבלוממפילד.
עטר – זאת כבר מזמן לא "סדרת חינוך", סדרה זה כמה שבועות, לא שנתיים… בטח לא בגילו, בטח לא כשהוא בסה"כ בסדר גמור.

קורא בין השורות 17 באוגוסט 2019

נקווה שילמדו משהו מההכנה הלקויה של הקיץ הזה.
נדמה לי שטוב יעשו אם יפסיקו לבנות על חזרה של גולסה (הפצוע המתמיד) וניקוליץ׳ (הפצוע המתמיד 2.0)
נדמה לי כם שאיביץ׳ בנה על עטר (בכל זאת ביקש להשאיר אותו) בעיקר לליגה ולא חושב שהוא יכול לעזור מול יריבות אירופאיות. כל הכותרות של 'הנה עטר יעלה לשחק במשחק הבא ויציל את המולדת' הן קשקשת עיתונאית שלא מועילה גם לשחקן עצמו.

אני א חושב שיש טעם לדבר על הצערת הקבוצה- היא הוצערה משמעותית בשנה שעברה ובהחלט צריך לתת לשחקנים משנה שעברה אשפרות להראות עוד מגמת שיפור. אם יש שחקן מהמושאלים שמגיע לו מקצועית להשתלב בקבוצה אני בטוח שאיביץ׳ ידע לטפל בכך. החוזים ה"כבדים/מתגמלים" הם לא כזה אסון מבחינת מה שהקבוצה מראה לשחקנים אבל כנראה שמיותרים תחת עננת הפייר פליי.

צור שפי 17 באוגוסט 2019

לא הבנתי מה הקשר של הצילום לפוסט.

גיל שלי 17 באוגוסט 2019

השבר הסורי אפריקאי

ילדיסקו 17 באוגוסט 2019

הכל התחיל בעשרת המחזורים האחרונים של העונה שעברה…
עשרה מחזורים בהם דוידזאדה פתח בכל משחק…
לא מתאים לסיבוב ח' בגביע לא ברץ אלא בלוכסמבורג

דבר נוסף, שתכלס אף אחד לא אמר זאת בפה מלא,
שני השערים שספגנו בחמישי נגד סודובה היו באשמתו של הזר הכי טוב שלנו סבוריט,
השני היה ממש בישול יפה שלו לרבע התקפה של הליטאים עם הראש.

הליטאים, התקפה אחת, שני שערים. נדיר ? לא במחוזותינו

אני חושב שיונתן לא משחק במקום הנכון, יותר מדי פעמים נמצא על הקו…הוא צריך חופש, יותר ממיכה..את מיכה הייתי נועל טקטית.
אההה ויוני ,למה שלחת את היד קדימה למה ?

בלקמן- אני לא סובל אותו , מישהו יכול להסביר לי למה ?

אלעד 18 באוגוסט 2019

שחקן עם קבלת החלטות רעה, לא ווינר, לא קילר, מוסר תמיד באיחור, תוקע את ההתקפות, מחזיק מעצמו.

ילדיסקו 18 באוגוסט 2019

תודה

אלעד 18 באוגוסט 2019

שתי מטרות עיקריות היו לקברינטי מכבי בקיץ ועוד אחת שולית: להשאיר את דסה + להביא חלוץ; והשולית: להביא בלם רביעי (או להשאיר את טיבי).

בשתיים הראשונות נכשלנו, את השלישית השגנו באיחור שעלה כנראה בפציעה של שרן במשחק נגד הקרחת.

לגבי איביץ': הוא לא אשם בבניית הסגל, אבל הוא אשם על חוסר הרצון או היכולת לשנות – אם בין משחק למשחק ואם במהלך המשחק עצמו.
לפתוח ארבע פעמים ברציפות עם שכטר שלא מסוגל לסחוב יותר מ-30 דק' ובחיים לא היה גולר; לפתוח 3 פעמים עם ריקן הלא מדויק, שבועט מכל מקום, ועוד פעם אחת לשים אותו קיצוני ימני; חילופים הזויים שרק מקשים על הקבוצה (ג'ראלדס על קנדיל נגד קלוז', ההכנסה של פרץ נגד סודובה).

כשלא לא הולך אז לא הולך – אם בעונה שעברה הכל הלך למכבי, אז תחילת העונה משדרת מצב הפוך. הפנדל של שכטר, ההדיפה המצחיקה של השוער בשני של קלוז', ההחטאה של שכטר מול שער ריק, העובדה שכל פעם שמגיעים נגדנו לרחבה זה נכנס, שני הגולים של סודובה, קורות, גול שנפסל ועוד ועוד.
מתסכל, אבל זה כנראה לא היה שלנו.

הלאה, הפתרונות שלי:

1. שכטר מעתה עולה מהספסל רק לחצי שעה אחרונה. כשכולם עייפים הוא יכול לתרום.
2. צ'יקו ה-9 הפותח.
3. להביא חלוץ, גולר. כאן הבעיה של דסה שוב צפה, כי אין לנו מקום לזרים בגלל שהבאנו את ז'ראלדס. אז, לשחרר את צ'יקו או ניקו או ז'איר.
4. למכור את פרץ.
5. הכי חשוב יחד עם חלוץ זר – מיכה חייב לידו קשר שיודע לייצר. הקטע הזה שהוא בא לחצי כדי להתחיל התקפה, כי פרץ וגלזר לא מסוגלים, לא מתקבל על הדעת. גולסה ו/או ניקו לצידו זה אחלה פתרון. הבעיה שאי אפשר לסמוך על הכשירות והכושר שלהם. ולכן – קארצב להרכב כאן ועכשיו.
6. משחרר את ריקן שנהיה משום מה באנקר בהרכב או בסגל. כנ"ל גם את אופיר. בלטקסה הוא אחלה מגן שני. את ארון גם משחרר, ומקבל החלטה לגבי אלירן – או שהוא פותח או שהוא משוחרר. הוא לא שחקן להעלות מהספסל (מצידי לשחרר).
7. משאיר את אלמוג וקארצב כמובן. חוזז זה סימן שאלה.
8. מתפלל שאצילי יחזור ומהר.
9. בגדול – הרכב של גלזר-קארצב-מיכה; יוני-אצילי-חלוץ נורמלי שיבוא – הוא מעולה.
10. המגן הימני נראה לא רע.

קפטן קוקי 18 באוגוסט 2019

ג'ורדי כבר לא פה יותר משנה, אבל דוקטרינת השימור שלו עדיין פושה במועדון.
בדיעבד, כשאני מסתכל על הקיץ הזה הכל מתחבר לזה.
נאחזים בדסה עד שזה כבר ממש מאוחר מדי. מחזירים את בלקמן.
חלק מהמושאלים שוחררו או נמכרו (יופי) אבל המשמעותיים עדיין מחכים להדחה מאירופה כדי לדעת מה קורה איתם. הם לא קלף אמיתי לרענון הסגל אלא רזרבות במקרה שנעפיל לאירופה.
הפרי הרקוב ביותר של התפיסה, איתן טיבי, בסוף חותם בדקה ה-95, כשהיינו צריכים אותו בגלל פציעות וכשאין לו השפעה על התוצאות. הבנאדם לא שיחק כל העונה, ובסוף נתנו לו דקות בגארבג' טיים. בשביל זה צריך להחזיק שחקן צעיר מהנוער, לא את המשתכר הבכיר בקבוצה. וזה לא מים מתחת לגשר אם הגענו לשלושה משחקים באירופה עם 2 בלמים בסגל, וכשהוא יושב עדיין למשא ומתן.
דווקא בקיץ שעבר הסיפור השתנה, וזה למה היינו אופטימיים למרות ההדחה. אבל השנה ההדחה הזאת באה בגלל המדיניות של הלשעבר, וזה מבאס נורא.
ואל תגידו לי פייר פליי. אם הפייר פליי היה מגבלה אמיתית אז היו מאפשרים לאילון אלמוג לנשוך את החלוצים העקרים שלנו בתחת, ולא מנהלים מכרז מול נס ציונה וחדרה על ההשאלה שלו. כשלא היתה ברירה עשינו והצלחנו. כשהיתה ברירה, איכשהו נאחזנו במה שיש והלכנו אחורה.
זאת לא הפעם הראשונה בעידן מיטש שבמקום לעשות את הצעד המיוחל קדימה אנחנו שוב מוותרים על הפער שצברנו ומוצאים את עצמנו קמים ומנערים את האבק. הגיע הזמן שיחליפו במועדון הזה דיסקט.

Dr.van nostrand 21 באוגוסט 2019

חבל, היו חסרים רק עוד טיפה משחקי גארבג' טיים בשביל להתכונן כראוי למשימה בקיץ. הליגה לא היתה מספיק ארוכה ולא היה די זמן. אוף עם המנהלת.

Comments closed