תיקו אפס מאופס

ניסיתי למצוא נקודות אור, לא ממש הצלחתי.

כהרגלי בקודש לאור המשחק החלש שצפינו בו אתמול, אתחיל דווקא בנקודות הטובות שראינו אתמול.

בלומפילד, איזה כיף של אצטדיון, אקוסטיקה מעולה, שער 11 יכול להיות שער אולטראס אמיתי עם עוד קצת כיוונונונים, זוויות הראיה מעולות, החניה אצל רן עצמון עם הבירה הנלווית לה, חמש דקות הליכה לאצטדיון, עשרים דקות נסיעה הביתה, למרות שאביתר אוהב יותר את נתניה (כי שם אנחנו מנצחים), טוב לחזור הביתה.

איביץ' הגיב מצוין להרחקה של דור פרץ. החילוף של מיכה ועטר בצ'יקו וריקן נבע מכך שאיביץ החליט לאתגר את אבוקסיס ולראות מה בני יהודה מסוגלים לעשות עם הכדור, ריקן הנהיג את הלחץ מקדימה, צ'יקו על מגרש שלם זה השחקן שמכבי חיכתה לו. אם ריקן גם היה יודע להוציא מתפרצות אז בכלל היינו נהנים אתמול מלתת לאבוקסיס לטעום קצת מהתרופה שלו, למה לעזאזל קארצב לא בסגל, זה בדיוק המשחק בו הוא היה תורם הרבה יותר מריקן באותו תפקיד. עדיין בחצי השני, בני יהודה הגיעה למצב טוב אחד עם החזקת כדור של למעלה מ60%, מכבי סיכנה את השער של בני יהודה שלוש פעמים לפחות, בלי הכדור ובלי התקפות.

המהירות של ז'איר, הוא היחיד שהסתדר עם המהירות של גדיר, היה נחמד אם גם היה מנצל את המהירות הזאת כדי ללחוץ הרבה יותר גבוה בחלק המגרש של בני יהודה כשהיינו בשוויון מספרי, ועוד יותר נחמד אם היה יודע לעשות משהו עם הכדור, למרות שהיתה לו מסירה אחת מצוינת.

בלקמן זוכה להרבה בוז בקרב אוהדי מכבי, אבל אתמול ניתן היה להבין למה איביץ' בוחר לפתוח אתו ב9. היכולת של בלקמן לעצור את הכדור עם הגב לשער, באזור אמצע המגרש, היא יכולת שלא קיימת אצל אף שחקן אחר שלנו. עכשיו שיוסיף עוד יכולות של חלוץ, למשל להבקיע את המצב שיונתן בישל לו.

עם הזמן השילוב של יונתן כהן עם ג'רלדיש יכול להיות מצוין בצד ימין. יונתן איבד המון מסירות, אבל הוא היחיד שמנסה לשחק מהר, למסור מהר בנגיעה אחת, ההתקפות היחידות בחצי הראשון שהיו שוות משהו, התחילו במסירה בנגיעה של יונתן כהן למיכה או לג'רלדיש.

זהו, חיפשתי עוד, לא מצאתי.

*

דור פרץ אתמול הדגים לנו את כל החוליים שלו מהתקופה שקדמה לשנה שעברה. ההתחזות שלו בפנדל (מסתבר שלא כדי לשרוק פנדלים כי שומעים מגע, הא ריינשרייבר? תחזרו לפנדל של מליקסון מול דסה, בול אותו דבר), נבעה מהפחד שלו להכנס ברגל של זובאס. רכות בלתי מובנת של שחקן כל כך חזק פיסית. הוא נתן ספרינט מעולה, הגיע לכדור לפני זובאס, ופחד על הרגל שלו, אולי עדיין רוצה להגיע לחוץ לארץ בריא, בכל מקרה רכות מעצבנת. כדי להוסיף חטא על פשע, הוא צבר את הצהוב השני שלו בתוך חמש דקות, בגלישה שכל האצטדיון ראה בה את הצהוב שהולך להגיע, מרחק שבעים מטר מהשער שלנו, ועל דור אלו שלא ידוע בשום תכונה שאמורה להטריד אותנו במרחק כזה מהשער. פשוט בלתי מוסבר מה שעבר על דור פרץ אתמול, המשך לפתיחת עונה איומה שלו.

סורו נראה גדול על גלזר בכמה מספרים, זה שחיפה לא הלכו עליו פשוט בלתי מוסר, זה שביתר לא הלכו עליו וכן הלכו על עלי מוחמד, מוסבר בזה שביתר לא ממש יודעת מה היא רוצה מעצמה. לגלזר עדיין אין שום יכולת התקפית ראויה לציון, הניסיונות שלו למסור ארוך לצד ימין לא צלחו, הוא לא מתקדם עם הכדור, גלזר חייב להתקדם במשחק שלו השנה, אסור לו לנוח על זרי הדפנה של העונה הקודמת המצוינת שלו.

אני מבין את המשחק הזהיר של איביץ' מול בני יהודה בחצי הראשון. לספוג שער ראשון מול בני יהודה מסבך את המשחק, וההנחה שלו היתה שנגיע למספיק הזדמנויות במהלך משחק רגיל. טיבי וז'איר נותרו הרחק על קו אמצע המגרש כשלידם גלזר, ג'רלדיש עלה רק כשסבוריט נשאר מאחור וההיפך. כתבתי שאני מבין, אבל זה עדיין מאכזב, דווקא לאור כך שאין בהרכב הזה שום שחקן נוסף למיכה שמסוגל לפצח הגנה עם מסירת מפתח (שרן תחזור יעיוני, קארצב, קארצב, קארצב, למה מחכים?), ודווקא מאחר וז'איר כמו גם טיבי בלמים מאוד מהירים, ניתן היה ללחוץ הרבה יותר גבוה, מותר היה לשחרר את ז'איר ואת טיבי להגיע לאזור השער של בני יהודה, אולי הוא חיכה עם זה לחצי השני, בני יהודה נגמרו בערך בדקה השבעים, סביר שאיביץ' תכנן להגביר את הלחץ בעשרים הדקות האחרונות של המשחק.

*

התחלת עונה איטית, קמפיין אירופי מאכזב, איביץ' עדיין לא מאתגר את הבאנקרים שלו בחילופי הרכב, מעניין אם כל זה הולך להשתנות מול כפר סבא, יש כאן הזדמנות, ולי לא יפריע בכלל אם היום דור פרץ ימכר למוסקווה, אנחנו צריכים את הכסף, צריכים להכריח את איביץ' לנסות אחרים, צריכים איזה זריקת אנרגיה, ראינו שהרכב השחקנים הזה שווה אליפות עם האנרגיה הנכונה.

מחזור 3 - תיקו באוסאסונה
עולים לרשת-הבוז על הפרישה של נובאק-ציפי שמילוביץ

82 Comments

אלעד 2 בספטמבר 2019

אני אכתוב את זה כל שבוע עד שזה ישתנה. פרץ וגלזר לא יכולים לשחק יחד, בטח לא נגד בני יהודה. שניהם לא מסוגלים להניע כדור, מה שגורם למיכה להגיע עד לחצי כדי להתחיל התקפה. אחד מהם כ-6, לצד ברסקי או קארצב או גולסה. איביץ' בסוף יבין את זה, חבל שזה לוקח כ"כ הרבה זמן.

אני לגמרי לא מסכים איתך לגבי בלקמן. בטח לגבי המשפט "עכשיו שיוסיף עוד יכולות של חלוץ".

ניק בלקמן כבר שיחק במכבי. כולנו מכירים את הסחורה, מדובר בשחקן שמחזיק מעצמו, שחושב שהוא מעל הליגה, הוא תוקע התקפות, לא משחרר כדור בזמן והוא לבטח שלא גולר. הוא לא ישתנה פתאום ואנחנו לא נגלה בו תכונות חדשות. אנחנו כבר מכירים את הסחורה.
אני מעדיף את צ'יקו בעמדת 9 על פניו בכל יום (וכרגע צ'יקו זה ה-9 הכי טוב של מכבי, אין לו מה לחפש באגף חרף המשחק אתמול).
תנועות הידיים של בלקמן לשחקנים – "תבוא לפה ותמסור לשם" – מהמגרש זה נראה שהם לא יכולים לסבול את זה. לא סתם הוא התווכח לא פעם אחת עם יוני אתמול וגם עם איביץ'.
הבעיה שמבחינת איביץ' מדובר בשחקן רכש חדש לעמדת 9 וצריך לתת לו זמן. הזמן הזה עולה לנו ועוד יעלה לנו עד שאיביץ' יבין את הטעות.
ובכלל – בלי רכש לעמדת 9 זו הולכת להיות שנה קשה מאוד.

ועכשיו לבלוף התמידי, אבי ריקן: סמל לבינוניות של מכבי. השחקן האנרגטי, הנלחם והנמרץ. אחד השחקנים הפחות חכמים בליגה, נכנס לקישור יחד עם גלזר ואז אתה מבין שפס מהאמצע לא תקבל.

טיבי וז'איר היו מעולים. לטעמי אם בוחנים יכולות הגנה נטו, ז'איר הבלם הטוב בליגה, רחוק מויטור האוברייטד. הוא רק זקוק לצידו לבלם טכני (טיבי או שרן) ולא לפיבן שאין לו מושג מה עושים עם הכדור.

ועדיין, גם בסגל הזה, ואם מכבי תחליט להשאיר את קארצב ולהתחיל לשחק עם אלמוג, ברסקי, ואם יחזרו הפצועים – גולסה ואצילי – בקרוב ובכושר, זה אמור להיות שלנו.

הכל תלוי באיביץ'.

אריק ב 2 בספטמבר 2019

אלעד
מסכים עם כל מילה. אתמול זה ממש זעק לשמיים!

דודי 2 בספטמבר 2019

מסכים עם הרוב.
לא הייתי מצפה לחלוץ 9 השנה (או כל רכש שהוא) מתוך הנחה שאנחנו כבר עכשיו בחריגה מחוקי הפייר פלי ומתוכנית ההבראה שהוצגה לפיפ"א ב 2016….

ניר 2 בספטמבר 2019

זה כמו שאני אגיד, אם הייתי עוד שלושים סנטימטר הייתי כדורסלן מדהים. גולסה ואצילי בריאים – לא יקרה העונה מהר, אם בכלל יקרה, ואני מאמין שגם כשהם יחזרו, אחד מהם ייפצע מיד שוב. זה אפילו לא הימור גדול מדי – זו הסטטיסטיקה.

ילדיסקו 2 בספטמבר 2019

אם הכל תלוי באיביץ מצבנו לא טוב,
כרגע איביץ נראה כאילו הוא בסרט רע,
אותם שחקנים פחות (דסה וראיקוביץ) או יותר (בלקמן וג'ראלדש) ,

כאשר חסרונו של ראיקו אינו מורגש על אף פציעת היווני, טננבאום אמאדור וטיבי מספיקים ,
מה עם פיבן אגב ? "הבלם הכי טוב בארץ " לדברי איביץ, עשר דקות אתמול (התודות לסדק ברגל הזכוכית של סאבוריט)
מה יהיה כששירן יחזור ?

בלקמן — כבר בקדנציה הקודמת יצר אנטגוניזם (מי ישכח את הריב על הפנדל) , כנאמר מכל הכיוונים.
עכשיו אם אתם שואלים אותי הוא פשוט מ פ ר י ע למשחק לזרום.
הסתכלתי על הinstat של המשחק מול נסציונה , הוא פשוט חוסם את האגף הימני בחסור היצירתיות בתנועה שלו (אם בכלל)
מקבל כדור, מסתובב מנסה לעבור או לשחרר בעיטה. נגד נסציונה הוא מסר 13 פעם .
הכי מעט משחקני הקישור ומעלה היה עטר עם 25 . וזה לא שהוא לא מקבל מסירות, פשוט שחקן לא קבוצתי שלא מבין את המשחק (IQ נמוך) למרות יכולת טכנית עם פוטנציאל גבוה. הוא פשוט עוד אחד מאלו שיכלו להיות משהו והראש הדפוק תקע אותם.
בנוסף הוא גם אלוף בלהחמיץ מצבים של 700 אחוז גול ואחר כך לחייך לעצמו ב'בעסה' , מהשחקנים שמעוררים כעס.
הייתי מנסה במקומו את אלמוג איילון שלא ראה סגל כבר שני משחקים (מה קורה איביץ ? )

ריקן — מסכים לגמרי עם ההגדרה הפוגעת (בלוף) , לריקן היתה יכולת בעיטה , מישהו יכול לספר לאן היא נעלמה ?
וכל עוד הוא מיירט ציפורים בשמיים לא מבין למה לבזבז עליו חילוף , שום תועלת/יכולת בשני המשחקים בהם עלה כמחליף. נאדה. אהה לא יירט מספר ציפורים.

מרגיז הסיפור עם קראצב, נראה שיש שם dispute וקראצב לא רוצה להילחם על מקום בהרכב כמו שרצה יוני עונה קודמת וכמו שחוזז מוכן השנה,
אחרת אין הסבר , מלבד חוזה בו הותרו שתי עונות(עד 20/21) בו יהיה אחרי צבא ומוכן לאירופה. אני אומר לכם הכל הוא בוחש לנו שם הכל.

אני פסימי, מורגשת ירידה עצומה מאז לקיחת האליפות במחזור ה עשרים ומשהו..עונה שעברה…
מכבי לא מתנהלת נבון, לא ברור לי על מה מסתכלים ומי? הטווח הרחוק או הקצר ? שניהם או אף אחד מהם. זה נראה כאילו חולמים חלומות על הפצועים שיחזרו בכושר של גיבורי על וינשאו אותנו לדאבל ..לא יהיה !!
לא גולסה ולא אצילי המושיעים, ניקוליץ?
לא שחקן זה או אחר ,
משהו באנרגיה התלכלך, הכיוון לא טוב.

פאןפאן 2 בספטמבר 2019

קודם כל הייתה חוויה מצמררת. איזה כייף גם מבחוץ לשמוע את האוהדים שרים ובטח בפנים. קיבלתי סחרחורת גבהים ביציע המשפחות למעלה (7) – ועם הבריזה החמקמקה של ת"א היה פשוט תענוג. בכלל מלא משפחות ואבות מרוצים היו ביציע אתמול.
ושם זה הסתיים לצערינו..
פרץ מחזיר את עצמו במנהרת הזמן ל2016 תחילת 2017
מיכה מוסר לאוהדים והתיאום בינו לבין ג'ראלדש זה כמו גנץ ולפיד בערך..
בכלל ג'ראלדש מתעקש לא לפתוח לכיוונים הנכונים, חותך תמיד לאמצע או מחכה עם הפנים לאמצע מה ששובר את התבניות של פתיחת הבונקר מהאגפים
סבוריט טרם התאושש מהפציעה (ואולי שוב נפצע) ואנחנו משלמים בחוסר משחק אגפים מה שמקשה על פיצוח בונקרים מאוד

ההגנה זה הדבר הכי טוב שאני יכול להגיד על מכבי כרגע – מסכים עם גיל שאיתן וז'איר בכושרם הנוכחי יכולים לתת לאיביץ' כלי של לחץ גבוה כי הם פשוט ניקו הכל. אם היה חור כלשהו זה רק באגפים או בהצטרפות איטית ומאוחרת של הגרזנים מהקישור.

איביץ חייב לנסות דברים חדשים. אולי הפגרה תביא איתה בשורה של שחקנים חדשים אבל כרגע הוא נראה כמו קוסם עם 2-3 טריקים שכל הילדים כבר ראו ביוטיוב – זה לא זה

הגישה לאצטדיון והחוצה בסיום הייתה בסדר גמור, המגוון של כלי התחבורה היה מדהים – חוץ מספה מונעת ראיתי הכל :-)
נ.ב. מה יש לקהל של מכבי מבלקמן??? בחיי שאני לא מבין

yaron 2 בספטמבר 2019

יש לו אטיטיוד…

אלעד 2 בספטמבר 2019

+1

אוריה 2 בספטמבר 2019

נושא שקשור למכבי אבל לא למשחק עצמו- יכול להיות שפעם ראשונה שחקן שיחק צ'יקן נגד המועדון והפסיד?
אני מדבר על דסה כמובן…
היום נגמר החלון באירופה ואני לא רואה אותו חותם ב-800K אירו, בארץ נשאר לו רק ב"ש (מכבי מלאים, בית"ר לא בסכומים שלו, חיפה עם מאבוקה) וגם זה כאשר הוא עם הגב לקיר, לדעתי לא יקבל חצי מהסכומים שהציעו לו בעבר.
בסוף יסגור על 200K-250K אירו לעונה וינסה שנה הבאה לצאת לחו"ל.
כנראה שגם מנספורד מבין דבר או שניים על השוק המקומי, מקווה שזה יתן סימן גם לשאר השחקנים שאף אחד לא מעל המועדון ויכול לדרוש כל מה שבא לו…

אלעד 2 בספטמבר 2019

לדעתי אפשר להחתים באירופה שחקן חופשי גם לאחר סגירת החלון.
אני עדיין חושב שהוא יגמור בחיפה או ב"ש.
כדי שיחתום במכבי צריכים להתרחש במצטבר כמה דברים שקשה לי לראות אותם קורים:

משחררים את ג'רלדס או קנדיל (ואגב – אני בעד לשחרר את הפורטוגלי ולהביא חלוץ במקומו) + מיץ' מוחל על כבודו + דסה מתפשר על הצעה נמוכה יותר מזו שמכבי הציעה במקור.

yaron 2 בספטמבר 2019

לא חושב שמנספורד ישמח שניצח בצ'יקן אם דסה גומר בב"ש או חיפה….

yaron 2 בספטמבר 2019

בתור אוהד היברידי (כורסא + הצלחות) באמת שלא הגיע לי כרטיס לשער 13…
בלומפילד אחלה – מעדיף אותו פתוח עם הבריזה על הסאונה של סמי.

המשחק – לא מבין את המערך המעובה של איביץ', לרגע חשבתי שזה פלייאוף נגד באזל…
פרץ וגלזר ביחד כשממול האוטובוס המפורסם של אבוקסיס היה פחדני וגרוע מכך, בזבוז של עוד שחקן יצירתי שהיה יכול לעזור.
ג'רלדיש – מגן טוב, לדעתי נהנה ממנו.
יש לנו בעיה בבלוטת החשק, גלזר, בלקמן, יונתן כהן (ועוד) – מתי הם הבינו שהתפקיד שלהם זה להיות "בסדר"?
בייחוד כהן משחק כאילו הוא כבר השיג משהו בקריירה שלו.

מבאס שככה נראית הקבוצה במשחק החזרה לבלומפילד, ציפיתי לאנרגיות אחרות ושלוש חתיכות לאבוקסיס.

קרקו 2 בספטמבר 2019

יציע 13? נראה לי שאני יושב כמה שורות מתחתיכם.
שער 11 דווקא נראה לי פתאום קטן בהשוואה ליציעים לאורך המגרש. מאבד מהאפקט המאיים שלו.
הכניסה – אירופה, אבל מיד חוזרים לשכונה המזרח תיכונית המוכרת ומאוסה – סלים טועמה מחבל ודומיו.
מבחינת המנוי שלי: קיבלתי שנמוך. במקום אבא ובן חביבים שהיו לידי בנתניה, קיבלתי שניים מהזן המקלל: את בלקמן, פרץ, צ'יקו, איביץ', וגלזר גלזר גלזר. וחוזרים בסבב. בירכו גם את גדיר "המחבל" כשיצא. מקווה שהם חד פעמיים ולא מנויים.
מסקנות לגבי השאטל: נכון להיום, לא פתרון מספק. מחייב הגעה מאד מוקדמת. היציאה איטית מאד: המשחק נגמר ב- 22:15. הגעתי להדר יוסף רק ב- 23:15(!) אם כבר לצאת מוקדם, עדיף להגיע עם הרכב הפרטי ולהחנות אותו מרחק 10 – 15 דקות הליכה מהאצטדיון. (מי זה רן עצמון? הוא פתוח לחניה?)
אה, והיה גם משחק.

שלי 2 בספטמבר 2019

שער 13 שורה 17.
רן עצמון כותב פה בדה באזר מדי פעם, חפש את הפוסטים המדהימים שלו על מוסיקה.
החניה היא שלי, עד שרן יחליט אחרת.

ניינר / ווריור 2 בספטמבר 2019

נראה לי שרגע השיא של הערב היה הבירה ששתינו בגג.
החנייה שמורה לגיל שלי בלבד (ולארז טיקולסקר במשחקים של הפועל)

קרקו 2 בספטמבר 2019

שוחד גם בא בחשבון.

ניינר / ווריור 2 בספטמבר 2019

תעשו קאר פול, גם אתה תקבל בירה לפני המשחק

קרקו 2 בספטמבר 2019

:)

yaron 2 בספטמבר 2019

היה שער של debuzzer – אני ישבתי בשורה 19

קרקו 2 בספטמבר 2019

אני שורה 12.

יואב 2 בספטמבר 2019

בלומפילד נפלא. ממש הרגיש לי חזרה הביתה. 11 נראה פצצה וסוף סוף יש למכבי בית ראוי לגודלה ומעמדה. כמו כן הגעה מהירה בשאטל וחזרה מהירה.

איך שאני מבין את החילוף הכפול: איביץ העביר כאן מסר חזק מאד. נמאס לו מהאנדר פרפורמנס וכנראה מעוד דברים שקורים מאחורי הקלעים עם עטר ומיכה. הוא היה מוכן להקריב את המשחק בשביל המסר הזה. משהו מאד לא טוב קורה שם. הרי במכבי, מיכה הוא השיטה, המפתח והמנעול. שום משחק מעבר לא יכול להתקיים בלעדיו, בטח שפרץ בחוץ. להכניס את ברסקי/ ריקן במקום בלקמן/עטר/ יוני היה הרבה יותר מתבקש. תישאר דליל למעלה אבל תייצר במרכז, משחק פוזיישן סביר. כשאתה בנחיתות מספרית, שמירת הכדור הופכת להרבה יותר קריטית.
איביץ בחר להעביר מסר ברור ולא במקרה אלו עטר ומיכה.
תוצאה טובה ביחס לנסיבות ועכשיו יש לאיביץ את כל הלגיטימציה לזרוק קצת ילדים מוכשרים להרכב. ושלא ישאילו את קראצב. זאת בדיוק ההזדמנות שהוא צריך.

yaron 2 בספטמבר 2019

יכול להיות יואב.
קשה לי להאמין שיש משהו עם עטר ומיכה, אבל, אם "יש משהו" אז כבר לא אתפלא עם זה עם עוד שחקנים.
קשה לי להאמין.
אני אתמול חשבתי שצריך להחליף את בלקמן ויונתן כהן.
מהמשחק של כהן הייתי ממש נבוך.

בלומפילד אדיר אבל כנראה שאת השחקנים זה פחות ריגש…

אביעד טייב 2 בספטמבר 2019

לא חושב שצריך להסיק מסקנות בנוגע לחילופים.
בני יהודה מאוד מסוכנת בהתקפות מעבר ואתה לא יכול להמשיך ולהחזיק בכדור נגדם עם 10 שחקנים, אז איביץ בחר להוציא את עטר ומיכה שאוהבים לשחק לאט ועם הכדור לרגל והכניס את צ'יקו להתקפות מעבר וריקן ללחץ באמצע.

yaron 2 בספטמבר 2019

בני יהודה מסוכנת?
איפה, מתי? לא ראיתי…

מכבי בכל הרכב, עם גישה קילרית כמו שהיתה צריכה להיות להם מהחזרה לבלומפילד דורסת את ב"י.

קפטן קוקי 2 בספטמבר 2019

יואב,
מסכים איתך מאוד. לגבי בלומפילד – הוא קצת גדול מדי. זה כמו חולצה שקונים בשביל שהילד יגדל לתוכה. זה דבר טוב, זה משאיר למכבי מקום להתפתח. הבעיה בינתיים היא שהקהל לא נסחף מספיק אחרי שער 11 כמו בבלומפילד הישן. זה יקרה עם הזמן, בעיקר כשכולם יתמקמקו וכל יציע יקבל את האופי שלו. אבל יש לי חשש מסוים שעונה פחות מטובה מאוד של מכבי קצת תתקע אותנו במקום.

ירון,
קצת מוגזם בעיני לטעון שמכבי צריכה לדרוס את בני יהודה. זה לא מהדברים שקורים הרבה מאוד. גם לא בבלומפילד, גם לא בעונות שיא.

יואב 2 בספטמבר 2019

גיל,
כל מילה לגביי סורו. פשוט שחקן מגוון ומוכשר יותר מגלזר(שאני מאד אוהב). נוח עם הכדור, רך במסירה, נייד ולא מוגבל רק לאיזורים מסויימים במגרש.

יואב 2 בספטמבר 2019

אגיד כאן משהו בעניין של פרץ- כן, הוא לא בשיאו, כן הוא טעה כמו ילד אתמול אבל מהלך הפנדל שנפסל היה בדיוק הכח והעוצמה שלו- מסירה לעטר באיזור ה16 שלנו וכמה שניות אחר כך הוא כבר באחד על אחד בשש עשרה של בני יהודה. זה היה מהלך אדיר שלו(הגול של אב'ילה בדרבי עולה לראש). גם את זה צריך לזכור. אין ממש 50 50 פה בליגה שעושים את זה. 

נולי 2 בספטמבר 2019

אז הנה גם בבלומפילד מסתבר שהיכולת הגרועה במוקדמות של אירופה לא הלכה לשום מקום.
לא יאומן איך הקבוצה נחלשה משנה שעברה. אצילי מאד חסר. הוסיף תעוזה, תחכום ויצירתיות להתקפה.
סאבוריט צל של עצמו.
לעטר יש מהלך אחד שהיריבה מתכוננת אליו.
דור פרץ מתנהל במגרש כאילו הוא מינימום פוגבה שלא נתנו לו לעבור לריאל מדריד. הבלמים נראו לי בסדר גמור ושאר הסגל משנה שעברה שיחקו הרבה פחות מרמתם הרגילה.
מזל שבני יהודה נבהלו מעצמם כשנאלצו לשחק התקפה ועוד יכולנו עם קצת ריכוז לגנוב ניצחון.
אהבתי את החילופים של איביץ. לא דופק חשבון ל"כוכבים" וכך צריך.
דרוש שיפור מיידי פן האליפות תברח מהר.
יאללה מכבי!

צהוב בלב 2 בספטמבר 2019

מרגיש לי איכשהו שכל הקסם של העונה שעברה פג בחודשיים. אני לא יודע איך יכול לקרות כזה דבר בחודשיים והאם זה בכלל הגיוני אבל ככה זה מרגיש וזה עצוב ומדכא.
לא יודע מה צריך כדי להתניע את המכונה.
אולי ניצחון על חיפה במשחק בית הבא?.
כשהיא מנצחת ניצחון גדול היא נכנסת למומנטום
ראו ערך עונה שעברה מחזור 1.
חיפה זה משחק העונה שלנו.
כן כן כבר במחזור 4

אחד העם 2 בספטמבר 2019

אכזבה. אי אפשר להשתמש בהרחקה כבעלה תאנה.
מזל שהיה אמאדור. חומר למחשבה לכל מי שסתם את הגולל עליו ועל טיבי.
שרן, עיוני, חביב אלבי, חייתי. אחרי שמשרת הבלם הולכת ומתרחקת ממנו (תודה לאל),הנרטיב הבא יהיה שהוא ברקוביץ'? מפצח ההגנות של צ'ייקובסקי? עם כל האהבה וההערכה אליו, נוף חריג בכדורגלינידה המקומית, בכושרו הנוכחי הוא מתאים רק לתפקיד שמילא בני מהרשק בפלמ"ח.
כהדיוט מוצהר, סברתי במחצית כי החילופים צ"ל ברסקי וצ'יקו על בלקמן ועטר. בנחיתות קשר, עדיף להעלות לשדה קשר שרץ כמו שחקן וחצי. עדיין חושב שראוי לנסותו בעמדה 6. גלזר אהוב , משקיע ומסור, אך חייב להרכיש לעצמו את יכולת המסירה המדוייקת קדימה, אחר ייסוג לספסל. ריקן הוא משה רבנו. מנגד יראה את המסירה והבעיטה המדוייקות ואליהן לא יבוא. בלקמן אכן קיר לקבלת הקשתות מההגנה אל החזה. הבעיה מתחילה מרגע שהכדור יורד אל הרגל. עטר בנסיגה. הטריק המוכר נלמד בע"פ בליגה ואין באמתחתו משהו אחר. במצב דהיום הייתי רוצה לראות התקפה של יונתן (חלש אתמול), צ'יקו וחוזז
נקווה לטוב, מועד חיפה הולך וקרב.

ניב 2 בספטמבר 2019

מעולה!

השמן 2 בספטמבר 2019

אני סך הכול מרוצה משני משחקי הפתיחה.
יש כמה בעיות ברורות: השחקנים הכי דומיננטיים שלנו לא בעניינים. מיכה ופרץ באופן מובהק בכושר אישי ירוד. גם שחקני המספרים שלנו עטר ואצילי לא בעניינים. הכל נעשה יותר קשה ככה.
לגיטימי לחשוש מעניינים בין איביץ' לחלק מהשחקנים אבל אני לא בטוח שזה מה שקורה. הקבוצה מאומנת. השחקנים רצים על המגרש לפי מה שאני רואה. אתמול המחצית השנייה הייתה ביצוע מדויק של ההוראות של איביץ'. אפשר להתווכח אם הוא צדק, או לא, אבל הקבוצה הייתה לגמרי ממושמעת.
הייתי אתמול באיצטדיון אחרי כעשור, המתקן ברמה לגמרי אירופאית, שאר הדברים עוד בדרך לצערי. מה שממש הרגשתי מהקהל, ועולה פה מהתגובות הוא איזו שהיא ציפייה לקבוצה דורסנית על בסיס הישגי השנה שעברה. עשרה שחקנים, איביץ' באופן ברור ביקש להשאר מאחור ולהתבסס על כדורים ארוכים, ואנשים תוהים "למה הם לא לוחצים?". הקבוצה של שנה שעברה התפוגגה, הכישלון באירופה העלים את הביטחון העצמי, הרכש המגומגם עירבב את הקבוצה ולא הגיע כתוספת למבנה מתוקתק, ואלו דברים שצריך לקחת בחשבון, גם בקבוצה וגם בקהל. זה היה מאוד נחמד אם היה קורה תהליך השתדרגות מרשים כזה כמו בתחילת העונה של סוזה, או כמו שקרה לב"ש אחרי האליפות הראשונה, אבל כרגע צריך להכיר במציאות, והיא שיש לנו עדיין את הסגל הכי טוב בארץ, אם מאמן שהוכיח את עצמו בעיקר כמנהל סגל מצויין. ההגנה כרגע נראית הכי טובה בארץ, עוד לפני ההתאקלמות של השוער החדש. זה כל מה שצריך לאחר המשבר של הקיץ. אם איביץ' ינהל את זה נכון, יש עדיין את כל הסיבות לאופטימיות. קצת סבלנות לפני שמצפים לתת רביעיות לכל קבוצה בליגה רק תועיל. תשאירו ציפיות לא ריאליות להצגה שבועית לאוהדי בית"ר וחיפה.

yaron 2 בספטמבר 2019

השחקנים רצים על המגרש?
לדעתי השחקנים עושים בדיוק, אבל בדיוק את המינימום הנדרש (שזה לרוץ בין היתר) ולא יותר מזה. הם גם עושים לחץ "נכון" אבל לא לחץ נכון וחזק (דגש על יונתן כהן).
מדברים על ברסקי (שאני מאוד אוהב), אבל אם אני איביץ' אני מחזיר אותו לספסל מהחימום רק בגלל הגישה. ריקן עולה לחימום עם 100% ריכוז ומתנהג כמו ילד שהולך לקבל הזדמנות לשחק בבלומפילד וברסקי עושה טובה שהוא רץ ומפטפט עם מי שבאיזור… מצטער, זה לא האיביץ' שאני זוכר.
אז או שאיביץ איבד את זה בעצמו. או שאיביץ' איבד את חדר ההלבשה.
להגיד שהוא מרוצה מהתיקו לא היה במקום.
כמו שכתבתי למעלה, בתור אוהד כורסא/הצלחות שבקושי מגיע למשחקים אין לי באמת זכות להיעלב, אבל מכבי אתמול זילזלה באוהדים שלה. וכשאני אומר מכבי אני לא מתכוון רק לשחקנים.
סגל זאת הבעיה האחרונה שלנו. מכבי ב-10 שחקנים (כל עשרה מהסגל) יכולה וצריכה לדרוס את ב"י. במשחק חזרה לבלומפילד, מול 26 אלף צופים ודווקא נגד ב"י מצידי שישחקו פוטבול וייכנסו לשער עם אבוקסיס והכדור ביחד.

השמן 2 בספטמבר 2019

זה בדיוק מה שאני מדבר עליו. יכולה וצריכה לדרוס ב10 שחקנים? מה קשור הקהל? למרות השיר הגול לא באמת מגיע מהיציע.
שנה שעברה שהייתה על סף המושלמת מבחינת היכולת של השחקנים להופיע לכל משחק, הפסדנו לבני יהודה פעמיים, ולא הבסנו אותם גם בנצחונות אז מאיפה אתה מביא את הדרישה הזו?
הם רצו, וניסו, אם מיכה מוסר לקהל או דור פרץ מורחק ככה אין פה זלזול, יש פה כושר גרוע, ומשבר שעוד לא לגמרי מאחורינו. אם איביץ ימשיך ללכת על אותו הרכב בדיוק אני אתאכזב ממנו, ולא יעבוד מנטאלית עם השחקנים אז הוא ראוי לכל הביקורת. אבל הנהי פה לא ברור לי.
כשהגענו ככה לאירופה, התרעמתי כי זה היה שורה של משחקים שהיה לנו ים זמן להתכונן אליהם, והם היו להיות או לחדול. אבל בליגת העל? כשאתה על 4 מ6 בלי לספוג שער? מה נסגר איתכם?
שכחתם שג'ורדי החליף את ארבלדזה וכמעט סגר פער של 13 נקודות מול קבוצה ענקית כמו באר שבע של אז? שכחתם ששנה אחרי זה סגרנו פער של שמונה והולכנו את הטבלה תוך כמה מחזורים? ראיתם איזו יריבה שהולכת לטחון את הליגה אם לרגע נמצמץ? ועוד לא מצמצנו אפילו, 4 מ6.

יואב 2 בספטמבר 2019

ירון,
נו באמת. מכבי לא זילזלה, ההפך. היא הרוויחה ביטחון ולכידות הגנתית בחצי השני וזה גם חשוב. אתה אכן מדבר כמו אוהד כורסא שחייבים לו משהו, סלח לי.

yaron 2 בספטמבר 2019

לא חייבים לי כלום ואני גם ממש לא לוקח ללב.
אומר מה שאני רואה ומה שאני חושב – אין מחוייבות, אין קילריות.

יואב 2 בספטמבר 2019

מכבי מדוכדכת. היא לא היתה במיטבה גם במוקדמות ולדעתי מסיבות שלא קשורות רק לכדורגל(את סודובה אתה אמור לעבור גם בלי רכש וחלוץ 9 אמיתי). יש איזשהיא פריקת עול, יש חוסר לכידות, אובר אגו וזה סוחף חלקים בקבוצה. לאיביץ פשוט נמאס. כתבתי למעלה שאני חושב שלחילוף הכפול היתה משמעות משמעתית, אפילו ברמה של להפסיד את המשחק. הבינג סייד דאט, מי שסיים את המשחק נתן את המקסימום ואולי הרווחנו את ההגנה שלנו חזרה(מינוס סאבוריט שאולי מתניע לאט לקראת עונה חדשה). זה לא רע.
לא התכוונתי לפגוע בך או משהו אבל מול אותה בני יהודה לפני שהיא עשתה מחנה אימון, התקשנו באלוף האלופים. לשלוט עליה בעשרה שחקנים זה כנראה לא ריאלי בנקודת הזמן הזאת מה עוד שהשחקן הכי נינוח עם הכדור שיש לך בקישור, מוחלף.
מעבר לזה, הרגשתי שמכבי משתפרת (בקטנה) ככל שהמחצית הראשונה התקדמה והגיעה לשיאה בפנדל שנפסל. ואז פרץ עשה את השטות שכולנו ציפינו לה וזה הפך למשחק אחר.

yaron 2 בספטמבר 2019

יואב, ממש לא פגעת, אני מאוד נהנה מהתגובות שלך ומהדיונים.
אין מה לעשות, אני התבאסתי מאוד מהמשחק ומהגישה של חלק גדול מהשחקנים ושל איביץ'. בטח ביום שחוזרים לבלומפילד שאותי לפחות הפתיע מאוד לטובה.
בסופו של יום כולנו מקווים שאני טועה, שזה סתם משברונצ'יק ושנשחק יפה וניקח עוד אליפות :-)

בלאנקו 2 בספטמבר 2019

מה יש לדאבור ללכת לדינמו מוסקבה?? קר שם ואי אפשר להתחתן כמו שצריך.
הוא חייב לשחק שנה ליד שכטר כדי להחזיר לו את הבטחון.
יאללה מנספורד תתעורר!!

שלו 2 בספטמבר 2019

ראשית אני כנראה לא מבין בכדורגל.
ממרומי שער 7 אהבתי את מה שראיתי עד ההרחקה של פרץ.
החילוף הכפול היה יותר מסביר בעייני. מרגע שצריך להכניס משהו למרכז השדה מרחב התמרון של איביץ' הפך קטן מאוד.
וברור היה לי שבלקמן ישאר כי הוא היחיד שיכול היה להשתלט על כדור גובה.
אני חשבתי לפני ההרחקה שיחליף את גלזר או פרץ כי זה לא הגיוני שלא יקבלו אדום כשיש כל כך הרבה זמן משחק…
פרץ – הוא כל כך לא בכושר שהוא לא הבין שלא יספיק להגיע לתקל + גם בתקל כבר שהיה ברור שלא יגיע הוא אפילו לא עצר את ההתקפה… (נגיד במחיר של צהוב)
אקפוץ לאמצע המחצית השנייה שנראה כאילו מכבי משתחררת מההלם.
בנסיבות, המכבי הזאת הייתה מפסידה, כך שההרכב של המחצית השנייה הראה הרבה אופי.
על האדום היה כתוב קרצב, למי שלא הבין את הרמז.

לגבי בלומפילד,
אני מניח שיהיה קשה מאוד להשיג מנוי במקום טוב בעונות הבאות,
ומי שלא מבין את זה עכשיו ומהר, יצטרך כנראה להסתפק בכרטיסים למשחקים נגד כפ"ס או רעננה.
להערכתי, גם נכנס הרבה כסף, ויכנס.

אבנר משער 2 (307) 2 בספטמבר 2019

דברי טעם נכתבו כאן
מיכה הוחלף כי בהתגוננות ומתפרצות אין מקום ל 7 נגיעות בכדור לפני מסירה (בד"כ רעה).
עטר הוחלף כי, כואב להגיד, עבר זמנו.
בלקמן מנסה להסביר לריקן איפה לעמוד וכשהאחרון כועס בלקמן מראה לו : זה לא אני אומר זה המאמן לך תשאל.
אנחנו לא טובים מאז ה 3-0 נגד ב"ש שקבע שתהיה אליפות.

בלומפילד ? (מתי נחזור למכביה…)
לחנות אצל הילדה, לאכול קבב במונקה וללכת 2 דקות.

הקורא המתמיד 2 בספטמבר 2019

אם הייתי יודע שיש שער לדה באזר הייתי קונה מנוי לשם (:
בלומפילד מדהים, צמרמורת כבר מבחוץ, הקבוצה נראית חסרת ביטחון, מצד שני, ממרום 40 שנותיי אני כבר מזמן טוען שלשחקנים ולמאמן יש יותר אינטרס ממני להצליח כקבוצה, אז המקסימום שאני מרשה לעצמי זה להתבאס על התוצאה, ואז לשמוח שלא הפסדנו וגם לא ספגנו.
משחק הבית הבא מול החיפאים, יהיה מעניין…

Ollie Williams 3 בספטמבר 2019

אני מקטר על הצוות הרפואי הרבה זמן וזה ממשיך לאכול אותנו.
מי שחושב שהעובדה שהסגל מתקצר והתחרות יורדת לא משפיעה – רואה תוצאות.
תוהה אם שחקנים נזהרים יותר כשהם יודעים שכל ציפורן שבורה משמעה שכנראה סיימת את העונה.
משחק הבא כפ"ס במושבה זה זמן המחליפים הצעירים. ברסקי, חוזז, אלמוג, קארצב מבחינתי להרכב, שלפחות חלק מהשחקנים ירגישו את הביסים בתחת של מי שרודף אחריהם.
הייתי מקבל פתיחת עונה שכזו בליגה, ויכולת כזו, אם היינו עכשיו בדרך לבתים של האירופית. לאחר שהודחנו בצורה די אומללה יש לי הרבה פחות אורח רוח. אמנם דעתי חשובה בפועל כקליפת השום אבל אני אצטרך לראות משהו שונה לחלוטין כדי שיצמח לי בחזרה האמון בקבוצה.
שנה שבה שמרנו לראשונה על מאמן וכן על רוב הסגל מעונת ליגה היסטורית לא צריכה להיפתח ככה בשום אופן.

גיל אני יודע שאתה מעריץ את ההנהלה באופן כמעט עיוור על כל מהלך אבל לתחושתי כל כך השקיעו בניו מדיה, שיווק, מאבקי בלומפילד ותכניות חדשות להוצאת כסף מהאוהדים – ששכחו שצריך גם להעמיד קבוצה על הדרך.

גיל שלי 3 בספטמבר 2019

אני ממש לא מעריץ באופן עיוור, שטחתי בפוסטים הרבה ביקורת על ההתנהלות העונה ואני מסכים עם תגובתך

Ollie Williams 3 בספטמבר 2019

ברור לי שגם לך יש לא מעט ביקורת מקצועית, התכוונתי יותר לכל המסביב (פוראבר, מחירי מנויים וההתנהלות בנושא, שיווק מרצ'נדייז וכו') שמאוד שיבחתם בפוד של מכביבול אבל אותי אישית מאוד מבאס, בטח על רקע התוצאות בפועל.

לדוגמה אי אפשר לשבח את לאן ולספר כמה עבודה מולם היא בעצם למען האוהדים ולטובתם, ואז להביא אלפי אוהדים לקופות כבר במחזור השני של הליגה כי הם לא קיבלו את המנוי בדואר.

קפטן קוקי 3 בספטמבר 2019

רגע רגע. ביקורת או לא, לא פייר מה שאמרת בסוף.
1. המכירה התחילה יחסית מאוחר בגלל שלא ידעו מתי ואיך בלומפילד יפתח. (בניגוד להפועל ובני יהודה, עבור מכבי היה מדובר בסיכונים משמעותיים).
2. עבודת הפירוק וההרכבה בהושבה החדשה בין הממשיכים והמחדשים היתה אתגר תפעולי אדיר.
3. היו *כאלף* אוהדים שלא קיבלו את המנוי בדואר, לא *אלפים*. אנחנו לא יודעים כמה מתוכם עשו מנוי בשבוע שלפני המשחק.
בהינתן כל הנסיבות הלא פשוטות האלה, וזה שההתנהלות היא מול אוהדי כדורגל ולא לקוחות במובן הקלאסי, מגיע למכבי (וללאן) ציון 100 על כל המבצע הזה.

Ollie Williams 3 בספטמבר 2019

מקבל את רוב ההערות ואת זה שכמות הלא מקבלים הייתה קטנה משמעותית משחשבתי ושלחלקם יש ככל הנראה אשם תורם.

לא מקבל את זה שהיה פה אתגר תפעולי. מלבד מנויים לשערים 13-2 שהיו מנויים גם לפני המעבר לנתניה, לאף אחד לא נשמר מקום ספציפי וכולם נשלחו להיאבק על אותם יציעים. על התמחור ליציעים האלה אין לי מה לומר מלבד מעליב.
יותר מזה, נאמר בטרם תקופת החידוש שמי שהיה מנוי בשער 8 לפני המעבר יקבל עדיפות למס' יציעים ספציפיים ובסופו של דבר כל היציעים היו פתוחים להם ורבים תפסו מקום ביציעים שלפי הודעת ההנהלה לא היו אמורים להיפתח למכירה.

קפטן קוקי 3 בספטמבר 2019

מקבל את מה שאתה אומר. לא הכרתי את הסיפור עם שער 8. אבל האתגר התפעולי היה אמיתי. לנסות להושיב אנשים ביחד כשכל המבנה משתנה וכשיש מקומות שמורים מפעם זה ממש לא פשוט, וכל זה בזמן קצר וכשיש לחץ בלתי פוסק מכל הכיוונים.
זה ניהול עומסים שאפשר לעשות אותו ממוחשב (ואז שולחים אנשים לריב עם מכונה ולהתעצבן) או במערך של אנשים שנדרש לעבוד בתיאום ובתקשורת אחד עם השני ובכל הדרגים. מכבי השקיעה לא מעט כדי להעביר את זה חלק ככל האפשר. אז אולי לא 100, אבל גבוה מאוד.

Ollie Williams 3 בספטמבר 2019

זה יותר בגדר קוריוז מאשר ביקורת אבל מסתבר שיש אנשים שקיבלו מנוי לכסאות לא קיימים….

אחד העם 3 בספטמבר 2019

מצטרף. כתבתי כבר שזה נושא לוק"ח.
צוות א' הודח כמעט במלואו (רופאה ופיזיותרפיסט בכיר) לפני חצי שנה בלחץ המאמן, על רקע שגיאות לכאורה באופן הטיפול באצילי וניקוליץ'. בחשאי ובהסתר. בלי הודעות לעיתונות ובלי חולצה ממוסגרת.
הפציעות מאז רק הולכות ומתגברות וההחלמה מהן רק הולכת ומתארכת.
לא זוכר דברים כאלו אצל טוריחו, ושם כמעט לא היתה פגרה בין גמר הגביע למוקדמות של אירופה.
לייחס את הכל לדמנציה שאני מפתח?

נולי 3 בספטמבר 2019

עושה רושם שמכבי לא תמיד מזהה את הכישרונות שגדלים אצלה. דאבור, קונטה, צ'יבוטה, אליאל פרץ, שלא נראה לי פחות מוצלח מדור פרץ…
בנוער משחק עכשיו חלוץ נהדר בשם גררו.
כולם פה כותבים על קארצב כעילוי.
אולי באמת עדיף לשלב את הצעירים במקום שחקנים שהם פצועים נצחיים (גולסה) ועייפים (שכטר), או כאלה שכנראה חושבים בעיקר על שידרוג בחו"ל (דור פרץ).
אני רואה שבאנגליה וספרד משבצים בהרכבים של קבוצות בכירות שחקנים בני 18 ומטה ובארץ משום מה חוששים לעשות זאת. חבל.

יואב 3 בספטמבר 2019

גררו מושאל לביתר תל אביב וכבר הספיק לכבוש שער אחד.
בקשר לשאר, אי אפשר להשאיר את כולם. תמיד יהיו פיספוסים. גם פרץ שהיום רוצה חול, היה פעם ילד שרצה דקות. זה גם עניין של עמדות וטיימינג. חלוצים אנחנו לא מגדלים(עובדה היא שמביאים חלוצים זרים גם לנוער) אבל קשרים? יש לנו ל10 שנים הקרובות ופס הייצור ממשיך לייצר. זה המצב וזה מה שיש.

אחד העם 3 בספטמבר 2019

יונתן , חוזז , אלמוג הם שחקני חוליה קדמית
הזקן מביניהם הוא בסביבות 24
מהצעירים יותר יש את שלאטה, בביתר תל אביב, שיש סיכוי שאולי יצא ממנו משהו. (גם אייל חן, אבל נראה לי חסר סיכוי)
לא אלמן ישראל, לפחות לא באופן מוחלט

יואב 3 בספטמבר 2019

נכון, אבל אף אחד מהם לא 9 מובהק כי אם שחקן שעמדת המוצא הבסיסית שלו היא הקו. וזה בסדר. אנחנו מגדלים קשרים ושחקני אגף בכמויות. רכש מבחוץ צריך להשלים את העמדות החסרות(ישראלי או זר).

אחד העם 3 בספטמבר 2019

שאילו יהיו הצרות שלנו.
בכל המדינה הזאת לא גדלו בשנים האחרונות שוער ראוי לשמו, בלם רואי לשמו וחלוץ 9 ראוי לשמו.
הפרוייקט של סקאוטינג לזרים בגילאי נוער מבורך. ישלים לנו חורים

יואב 3 בספטמבר 2019

נכון מאד.

ניר 4 בספטמבר 2019

ממש לא נכון, שון וייסמן גדל במכבי חיפה ונראה שהוא בדרך לקריירה בינלאומית ממש לא רעה, והוא מספר 9 קלאסי. מה שכן, הוא פוספס גם במכבי חיפה. למעשה, אם בכלל, אפשר לדבר על הנטייה של קבוצות גדולות לא להבין מה יש להן ביד בהרבה מקרים.

אחד העם 4 בספטמבר 2019

לאט לך עם הכתרים לשון וייסמן.
אין דין הליגה האוסטרית, כדין ליגות החזקות באירופה
ע"ע דמארי והמעבר מאוסטריה לבונדס ליגה, ולצערנו גם דאבור וההתחלה שלו בסביליה.

Ollie Williams 4 בספטמבר 2019

ספציפית במקרה של דאבור זה לא בהכרח (רק) עניין של יכולת.
הוא הוחתם בינואר ע"י מאמן קודם שגם כך לא נודע במועדון בבחירת רכש מדוייקת, ועד שהגיע התחלפו המאמן והמנהל המקצועי שדי פסלו את דאבור מלכתחילה.

עומר 4 בספטמבר 2019

שון וייסמן הוא סימן שאלה כרגע, At best
בטח שאי אפשר להגדיר אותו כרגע כחלוץ 9 ראוי לשמו

עומר 4 בספטמבר 2019

תגובה לניר

קרקו 4 בספטמבר 2019

וייסמן מאד מפתיע אותי. הוא תמיד נראה לי שחקן לא אינטליגנטי בעליל, רץ למקומות הלא נכונים, תוקע התקפות וכו'. תכל'ס, הוא בסוף מבקיע.

קרקו 3 בספטמבר 2019

למיטב זכרוני, את דאבור הפסדנו כיוון שהיה לו סעיף שחרור מגוחך שארגן לו המנהל דאז, אחד נמני. מאוחר יותר, נמצא הסוכן שידע לזהות ולנצל את סעיף השחרור הנ"ל. נימגרופ, נדמה לי. מכבי דווקא ידעה מה יש לה ביד והתחילה לשלב אותו בהיקף סביר לפני המעבר. ככה סייעה עוד קצת למאמצי משווקיו.

ילדיסקו 3 בספטמבר 2019

שכחת את קניקובסקי , כולה בן 22
היה שלנו לגמרי , ומישהו השאיל אותו ב קיץ 2017 לעכו עם אופציית רכישה ב 350 אלף שח
שנתיים נדד כמושאל ואף עין במכבי לא זיהתה

אביעד טייב 3 בספטמבר 2019

קניקובסקי לא היה מצליח לקבל דקות במכבי בשנתיים האחרונות ואני בספק אם גם היום הוא נכנס ל18

צהוב בלב 3 בספטמבר 2019

אור דסה יותר טוב מכל מי שרשמתם פה. מכבי בהחלט מתנהלת עם חלק מהצעירים (בדגש על חלק) בצורה הזויה. מי צריך את בלקמן שיש לך איילון חוזז. תביאו חלוץ תביאו בלם. מה אתה משתף לי את ייני באלוף האלופים? החילופים של איביץ הזויים ובקיצור המצב לא טוב.
הכל תלוי במשחק נגד חיפה זכרו מה אמרתי.

ילדיסקו 4 בספטמבר 2019

מסכים על כל מילה

מכבי לא טובה בשיתוף צעירים

ו המשחק עם חיפה יניע מומנטום שלילי או חיובי (כרגע נראה שאנחנו עדיין על טייס אוטומטי מעונה קודמת)

השמן 4 בספטמבר 2019

מכבי לא טובה בשיתוף צעירים?!?!?!?
אני יודע שפתיחת העונה חלשה מאוד, אבל זה קצת מוגזם לקבוע דברים ככה אחרי עונה עם אליפות כל כך דומיננטית ששחקני הבית בא נתנו את הטון באופן כל כך חסר תקדים.
בכלל, תמיד הדשא של השכן ירוק יותר, אפשר לחשוב שיש אילו הוכחות בשטח לכך שצ'יבוטה, אליאל פרץ, אור דסה, קניקובסקי, גרצקין וכו' שתי דרגות מעל יונתן כהן, גלזר, דור פרץ, ברסקי, פיבן, חוזז, אלמוג וקארצב.
בכל מה שקשור בניהול התוצרת הבאמת רבה ומשובחת של מחלקת הנוער, מכבי מעבירה בית ספר בשנתים שלוש האחרונות. בוודאי לאור זה שאין פה ליגת מילואים. אתה רוצה להיות אשדוד או פתח תקווה ולתת לכל שחקן בית קביעות? בבקשה, יש לזה מחיר.

אחד העם 4 בספטמבר 2019

צודק
אין יכולת ניבוי. כל אחד וזמן הפריחה שלו, תקרת הזכוכית שלו, ההתמדה והרצון להשתפר וכו'
לא נותר אלא לסמוך על הצוות המקצועי ועל כישורי הניהול של מיטש, שיודע לשאול ולתחקר.
אני חושב שהשיטה של 50% ממכירה עתידית מאוד חכמה, הן כמנוף להכנסות אם ידרך כוכבו של הבחור וינסוק לחו"ל והן לשם השגת יתרון ומזעור נזקים כלכליים, אם מתחרטים ורוצים לקנות את השחקן בחזרה, במקרה של לייט בלומר.
אגב, תוסיף לרשימה את יחזקאל.

ילדיסקו 4 בספטמבר 2019

השמן –

התגובה שלי לא קשורה לפתיחת העונה 'החלשה' , לדעתי זו פתיחת עונה לא בפוקוס , לא חלשה.

אכן מכבי בשנים האחרונות משקיעה מאמצים ב לא לאבד כשרונות אבל היא עדיין מאבדת (סבבה, הגיוני, אין מושלמות)
אכן השיטה של המושאלים , קצרה את הפירות עונה שעברה עם גלזר, ברסקי פיבן ויונתן כהן,
אולם צריך להיות כנים ולאמר שאלמלא מגבלות הפיירפליי לא בטוח שכולם היו מוצאים מקום כפי שמצאו.
ובוא לא נשכח שיונתן כהן כמעט הלך לאיבוד סטייל צ'יבוטה אלמלא החליט להיאבק על מקומו באמונה עצמית שהוא שווה את מקומו.
הלוואי ומתן חוזז יתמיד העונה בקו הזה.

מכבי צריכה לקצור פירות וכסף מהמפעל הזה שלה ולכן עינה צריכה להיות יותר חדה ומדוייקת,

קניקובסקי,דסה,צ'יבוטה,שון גולדברג, גרצ'קין שחקני ליגת העל שאיבדנו רק בשלוש השנים האחרונות.
איבדנו במובן שאולי על חלקם יש למכבי עוד זכויות כספיות במקרה מכירה או קבוצת אם. חלקם באמת לא יכלו להשתלב בטיימינג הנכון במערכת. לא משנה, איבדנו תמורת נזיד עדשים בגלל התנהלות לקויה, עין סדוקה או התנהלות קלוקלת.
מכבי יכולה לעשות מילונים מהמחלקה הזו ועושה גרושים
קניקובסקי תמורת 350 אלף שח
דסה 350 אלף שח
גולדברג 100 אלף שקל
פרץ וגרצ'קין שוחררו תמורת זכויות..

מלבד הכסף,

מה עם מחליף מגן שמאלי לסאבוריט ?
היש סיכוי בעולם שלא נמצא כזה שלוש שנים מלבד בלטקסה שכל שנה מוגלה לבני יהודה (את בלטקסה רכשו בזמנו מהפועל פ'ת),
היש הגיון בקבוצה שלוקחת אליפות 12 מחזורים לסיום ולא מנסה בעמדת המגן השמאלי (סאבוריט היה פצוע) שום שחקן מלבד דוידזאדה ?
מבחינתי זו דוגמא שצועקת לשמיים שמשהו לא תקין.

הטענה היחידה שלי שיש מה לשפר, ובטח בקטע של מגמה לשים שחקני נוער לטבילות אש של יותר מרבע שעה פה ושם בסוף עונה (נדב נידם)
בסופו של דבר, להריץ את דוידזאדה לא משביח לך כלום בערך הקבוצתי, רק שוחק עצמות השחוקות גם כך.

קה (הושאל לביתר תא)

השמן 4 בספטמבר 2019

לא יודע… בוא נראה כמה כסף יעשו על השחקנים האלה בעתיד. אתה רואה מישהו מוציא איזה חצי מליון שקל על גרצ'קין או גולדברג? אני לא ממהר להודיע על כישלון בגלל משחק מוצלח אחד או שניים, גם לא חצי עונה.
כולנו בכינו על רועי קהת, ואיך נראית העיסקה של חיפה היום?
שלא תבין לא נכון, כולם כשרוניים וכולם יכלו בסיטואציות מסוימות להצליח גם במכבי. זה בדיוק העניין, כשיש לך כל כך הרבה תוצרת, אתה עושה את ההחלטות הכי טובות שאתה חושב, ולפעמים יהיו טעויות. באותה מידה יכולנו למכור את יונתן כהן , להשאיר את צ'יבוטה ולהיות בתחושה הפוכה לחלוטין לגביהם לדוגמא. צריך לסמוך על ההחלטות של בעלי המקצוע במועדון.
והקטע עם דודזאדה מובן, אבל הוא שחקן דיסקים לשבת עונה שלמה על הספסל ובלטקסה כנראה שלא. שון גולדברג בוודאות לא רצה להיות מגן מחליף ולכן עזב. בכל מקרה, לא רואה מגנים שמאליים מחליפים יותר טובים בליגה.

קפטן קוקי 4 בספטמבר 2019

הבעיה היא בקושי לקנות שחקנים מתוך הליגה (כי קובעים תגי מחיר לא ריאליים) וגם אין שוק למכירה בסכומים סבירים של שחקנים לא מתאימים, רק השאלה. זתומרת, שחקן שנתן עונה טובה בנתניה שווה (הרבה) יותר משחקן שנתן עונה סבירה במכבי. ופעם אחרי פעם אנחנו מגלים שאין לזה שום קשר למציאות.
השוק בארץ כל כך מעוות, שזה לא מאפשר למכור לחו"ל. דור פרץ למשל – לא שווה למכור אותו לחו"ל בסכום "ריאלי" (שיאפשר לו להתקדם) כי יהיה קשה להביא לו תחליף באותו הסכום או להקפיץ שחקן צעיר ולצפות שיתפוס את מקומו. כך נולדה דוקטרינת השימור, לפיה עדיף לשדרג חוזים לשחקנים קיימים ולחזק את התלות בהם.
הבעיה המרכזית היא שצריך להיות מוכנים כבר ביולי לשיא העונה, שיקבע איך כולה תיראה למעשה. זה לא מלחיץ רק את השחקנים, אלא גם את ההנהלה והצוות המקצועי. ואז יש סגל מלא בשחקנים "בכירים" שצריך למצוא את הדרך לדחוף אותם לעוד עונת שיא. לפעמים זה מצליח ולפעמים מביאים שחקנים כמו בלקמן כי זה מה שאפשר וכי יש לחץ מכל הכיוונים. ובד"כ, זה גם אומר שהמקום ששמור בסגל לאיילון אלמוג כבר תפוס ועכשיו הוא סתם יריב אימונים. חבל.

ילדיסקו 5 בספטמבר 2019

קפטן –
אני מסכים עם הבעיה של קבוצה להגיע לשיא לפני שהתחלת בכלל לחמם מנוע (בקיץ) והלחץ שנוצר בין המערכות השונות בקבוצה,
אבל זה כל העניין,
וזו היא הבעיה, שאין מערכת מספיק משומנת במכבי בכדי לשנות צורה בהתאם לנסיבות (אובדן המשחקים באירופה) ולקחת סיכונים (לשחרר בכיר או שניים ולרפרש את המערכת, אפילו לשחרר שחקן כמו אצילי, כמו ששוחרר דסה, שילכו לחיפה, לבאר שבע, לא מעניין. לנו יש כיוון)
מכבי פ'ת לקחה סיכונים עם מנור סולומון, הכתירה אותו בעיתונים, נתנה לו לשחק ומכרה אותו ב 6 מיליון יורו (מהתקשורת) .

כאלו הברקות גם אנחנו צריכים.

לגבי תגי מחיר משתנים בגלל ה ownership אני לא מסכים. מכבי צריכה להכתיב שוק כשהיא זו שמייצרת כל כך הרבה סחורה טובה.

לגבי דור פרץ, חושב שעדיף כן למכור במחיר אפילו של 2.5 מיל . ולקדם שחקן אחר במקום.
קראצב אחרי שנתיים במכבי אם הכל דופק כמו הדמיונות הוורודים ביותר שווה כמו מנור סולומון.
זה הכיוון אפילו בהחלשה כביכול ( אי מציאת תחליף 'הולם')
כי זה סתם אתה יודע, התחושה הזו שיש שחקנים שאי אפשר בלעדיהם נמצאת בסין כבר שלוש שנים, אין כאלו יותר מזמן לפניו ואחריו.

וחוץ מזה כל שחקן מביא משהו אחר ומעניין, אבי ריקן לא מביא שום דבר חדש ומעניין, גם לא דוידזאדה.
הערך שלהם כשחקנים לא עולה כבר שלוש שנים. השאיפה היא למצות פוטנציאל ולהתקדם.

יונתן כהן, יכול לאבד שמונה כדורים מצידי (בגלל שהוא חושב מהר ויצירתי)
כאלו אני רוצה גם במחיר של שער עצמי או כמה החמצות מסמרות שיער.

לא כאלו של אצילי בבעיטת הפנדל (לא מת על אצילי, הייתי משחרר אותו כדי לאפשר הרבה הרבה יותר דקות לחוזז ואיילון)

זה שקראצב לא בסגל כבר שני משחקים בליגה (גם אלמוג טרם מצא מקום ב 18) מספר חלק מהסיפור שמשהו לא מתקתק בהנהלה
(אלמלא הקונספירציה שאני מספר לעצמי אודות סוכן מספר 8) הוא יודע שמעמדת הקשר השישי שביעי הוא צריך הרבה מזל העונה מהסוג של פציעות או אי חזרה מפציעות של הקולגות שלו.

היות ואיביץ הוא רק מאמן יכול להיות שמישהו בהנהלה היה צריך לכוון אותו קצת יותר עונה שעברה בשליש המיותר בו טחנו מים?
במקום לשפשף שחקנים בעמדות שונות / להריץ מהנוער נסיונות (אפילו על מנת לדייק פוטנציאלים) רצו אחרי שיא נצחונות/אי הפסדים/ אני כבר לא זוכר כי זה לא מעניין.
העונה זה התבטא בפחדנות של ההרכבים והחילופים באירופה.

שמעו, איביץ איבד הרבה אוויר בנפילה האירופאית, אני ממש לא אתפלא אם יש שמץ בידיעות המופרחות היום בקשר לביקוש מסלוניקי,
אחרי עונה מושלמת (כמעט) כמו הקודמת , מה ההישג הבא שהוא יכול לשאוף אליו מלבד התחככות בשולי מגרשים אירופאים ?
פער של 33 ?
טריפל דאבל ?

קפטן קוקי 5 בספטמבר 2019

אבי ריקן הוא הדוגמה לתפיסה הזאת. אחלה בן אדם, דמות חשובה בסגל, שחקן שכל המאמנים העריכו וכל האוהדים לא ממש מבינים למה בדיוק. לזכותו ייאמר שבעונה שעברה רשם כמות מאוד יפה של גולים, אבל התחושה היא שכל הגולים היו חלק משטף המשחק. הוא לא השחקן שיוציא את הקבוצה מהבוץ. שחקן משלים לסגל, שאת הדקות שלו יכול לקבל שחקן בעליה.

Ollie Williams 5 בספטמבר 2019

לדעתי טוב שיש שחקן כמו ריקן בסגל.
יחסית כלבויניק שיכול למלא כמה עמדות בקישור בעת צרה. הרבה תנועה ללא כדור. גם במשחקים הבינוניים – ולא חסרים כאלה – לא מפסיק לנוע. וכשהוא טוב ישמלו המון ערך מוסף בהצטרפות מקו שני.

כמו כן אסור לזלזל בערך של שחקני 'דבק' בחדר ההלבשה. בכל עבודה התלכיד החברתי חשוב, על אחת כמה וכמה בכדורגל ועוד יותר בזה הישראלי שבנוי המון על מצברוח.

ואחרון – צריך גם כמה ותיקים, לא כל הסגל יכול להיות יוצאי נוער בני 24 ומטה.
עטר לדכתי מייצג קבעון מחשבתי הרבה יותר ממנו.

יואב 5 בספטמבר 2019

אולי,
לגמרי בעד ריקן. הוא לא עוצר התקדמות של אף אחד ועדיין שחקן ורסיטילי עם רגל שמאל שמבין את מקומו ומעמדו. ועם עין לגול. אין כל כך הרבה כאלה בליגה, אם בכלל. קראצב צריך לתת פייט אדיר לפרץ, לא לשחקן רוטציה חשוב כמו ריקן.

השמן 4 בספטמבר 2019

לא יודע… בוא נראה כמה כסף יעשו על השחקנים האלה בעתיד. אתה רואה מישהו מוציא איזה חצי מליון שקל על גרצ'קין או גולדברג? אני לא ממהר להודיע על כישלון בגלל משחק מוצלח אחד או שניים, גם לא חצי עונה.
כולנו בכינו על רועי קהת, ואיך נראית העיסקה של חיפה היום?
שלא תבין לא נכון, כולם כשרוניים וכולם יכלו בסיטואציות מסוימות להצליח גם במכבי. זה בדיוק העניין, כשיש לך כל כך הרבה תוצרת, אתה עושה את ההחלטות הכי טובות שאתה חושב, ולפעמים יהיו טעויות. באותה מידה יכולנו למכור את יונתן כהן , להשאיר את צ'יבוטה ולהיות בתחושה הפוכה לחלוטין לגביהם לדוגמא. צריך לסמוך על ההחלטות של בעלי המקצוע במועדון.
והקטע עם דודזאדה מובן, אבל הוא שחקן שמסכים לשבת עונה שלמה על הספסל ובלטקסה כנראה שלא. שון גולדברג בוודאות לא רצה להיות מגן מחליף ולכן עזב. בכל מקרה, לא רואה מגנים שמאליים מחליפים יותר טובים בליגה.

יואב 4 בספטמבר 2019

דסה ואליאל נמכרו ב200 אלף יורו כל אחד.
מכבי מייצרת יותר ממה שהיא צריכה ובהנחה שהיא לא מוכרת ליריבות ישירות, מה הציפיה? שנתניה תשלם 800 אלף יורו על מישהו? לא ריאלי. זה מס הקבוצות הגדולות(אני קורא לו מס יונייטד)- סביר שמכבי תשלם יותר כי היא מכבי ותמכור פחות.
אי אפשר לשמור את כולם.
במקרה הספציפי של דור פרץ, אני לא מסכים. אפשר למכור ולהאמין בקראצב. ואני מצפה לתעוזה, אומץ ודימיון מאיביץ. הרבה יותר קל לתת לקראצב לשחק מאשר לתת לפיבן להיות הבלם הפותח.
השחקן הישראלי מגיע כל כך מהר לאיזור נוחות(וזה הסיפור האמיתי של תחילת העונה הזאת) כך שמכירות, ריענון, רוטציה והזרמת דם חדש כל הזמן זה לא מותרות. זה הכרחי. אם לא, מפסידים פעמיים לסודובה.

אחד העם 5 בספטמבר 2019

אמן ואמן.
וגם להעיז עם חוזז במקום לממש אופציה יקרה על עטרבן ה 32, זה יותר סיכוי מסיכון.

קפטן קוקי 5 בספטמבר 2019

אני מאוד מאוד מסכים. השנה מכבי היו פעילים גם כמוכרים בשוק שזה חידוש מרענן וחשוב מאוד.
אתה צודק, אלו הנסיבות וזה המס שצריך לשלם, התקווה היא שמכבי יחליפו דיסקט בכל הנושא הזה. אפשר וצריך לסמוך על מחלקת הנוער במילוי השורות, וכנראה שגם אין ברירה.

שלי 5 בספטמבר 2019

אמן ואמן ואמן ואמן

Comments closed