יומן האליפות של טייסון גיי (2) – גיי 9.75, בולט 9.94, מתחיל להתחמם

טייסון גיי חזר לנצח באליפות ארה"ב ל - 100מ', אחרי הפסקה של 5 שנים, ונראה טוב מתמיד. בינתיים בולט ניצח באליפות ג'מייקה בהופעה פושרת. אספה פאוול הפצוע - בחוץ! גם ג'רמי וורינר נכשל במוקדמות ריצת ה - 400מ'. ולה-שון מריט צופה בהיט נגד הספרס.

 

tysongay

(התמונה באדיבות:  Getty Images/AFP, Andy Lyons)

אתמול נערכו מקצי הגמר באליפות ארה"ב, ובאליפות ג'מייקה.  הנבחרות לאליפות העולם, על הנייר, נקבעו.  העסק מתחיל להתחמם, והאיתותים מבטיחים שבמוסקווה יהיה מעניין, אפילו מעניין מאד.

קודם כל, אתם מוזמנים לראות בעצמכם:

גמר אליפות ארה"ב:

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

התוצאות הרשמיות:  1. גיי 9.75  2.  גאטלין 9.89  3.  צ'ארלס סיימן 9.98  4.  מייקל רודג'רס 9.98.  רוח גב חוקית של 1.1.מ'/ש'.

גיי קבע את אותה התוצאה – 9.75 – גם בחצי הגמר, אבל עם רוח גב גבוהה מהמותר של 2.4מ'/ש'.

 

גמר אליפות ג'מייקה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

התוצאות הרשמיות:  1.  בולט 9.94.  2.  קמאר ביילי קול 9.98   3.  ניקל אשמיד 9.99.  רוח נגדית של 1.2 מ'/ש' – כך שהפער בין התוצאות של בולט לגיי מצטמצם.

אספה פאוול זינק אבל האט עקב פציעה המטרידה אותו וסיים שביעי בלבד, ב – 10.22ש'.

איפה יוהאן בלייק?  בלייק כנראה לא חזר לכושר מלא בעקבות פציעה בשריר הירך האחורי וויתר על השתתפות באליפות ג'מייקה.  לבלייק יש כרטיס חופשי (ווילד קארד) לאליפות העולם, בתור האלוף המכהן מה – 2011.

כלומר, ג'מייקה יוכלו לשלוח את שלושת המנצחים ובנוסף את יוהאן בלייק.

 

ג'רמי וורינר ובריישון נלום בחוץ:

מי שלא יהיה באליפות העולם הוא ג'רמי וורינר, שסיים במקום האחרון עם התוצאה החלשה ביותר בסיבוב הראשון לאליפות עם תוצאה גרועה מאד מבחינתו של 48.04ש'.  מפתיע עוד יותר היה הכשלון של בריישון נלום, אלוף המכללות

שסומן כמועמד למדליה באליפות העולם.  נלום סיים ב – 47.81 בלבד והסביר שהוא סובל מפציעה בשריר הירך.

 

לה-שון מריט מספר על ההכנה המנטלית שלו – צפייה בסדרת הגמר של ה – NBA:

בלינק הזה תוכלו לראות קטעים מהראיונות שערכו כתבי letsrun.com.  בראיון עם לה-שון מריט, אחרי ריצה מחושבת ופושרת שהעלתה אותו לחצי הגמר, הוא מספר על הצפייה במשחקים מס' 6 ו – 7, וגם מגלה את מי הוא אוהד.

(הם לא שאלו אותו אם הוא קורא את הפרשנות של דה באזר).

 

אז מה אפשר להגיד על בולט נגד גיי?

9.75 מול 9.94 לא מספר את כל הסיפור.

קודם כל, הרוח:  1.1+ לעומת 1.2-.  מולי אפשטיין מפנה את תשומת הלב לכך שבגמר אליפות ארה"ב רצו בכיוון ההפוך.  כלומר, פשוט החליטו להזניק את ריצת הגמר בכיון הנוח, וזה מאד השפיע מן הסתם על התוצאות.

אפשר לראות בבירור שהזינוק של בולט לא היה מוצלח.  בהפסד שלו לג'סטין גאטלין ברומא בתחילת החודש (9.95 לעומת 9.94) הזינוק שלו היה פנטסטי, ונראה ששיפר אותו באופן משמעותי.

כלומר, כבר כעת, וכשנותר עוד חודש של אימונים לקראת מוסקווה, אפשר לצפות לתוצאות מהירות בהרבה מבולט, שחי בשביל הבמה הגדולה ונוטה להצטיין בה.

טייסון גיי, שחזר לזכות באליפות ארה"ב אחרי 5 שנים, מאותת שהוא בכושר פנטסטי (שיאו האישי של גיי הוא 9.69ש', הממקם אותו שני בכל הזמנים).

אצל בולט תמיד נראה שכשהרגע הגדול יגיע כל הפרשנויות לפני תתנפצנה, ותיראנה אפילו מגוחכות, אבל בעקבות הריצה של גיי אתמול והיכולת הסאב-בולטית של בולט בינתיים השנה,

אני בכלל לא בטוח שהוא לא לפחות טיפ טיפה דואג.

 

 

 

 

 

 

 

 

ההיסטוריה הרוויזיוניסטית של לברון
שבתרבות - ביי ביי טוני

20 Comments

חלושעס 22 ביוני 2013

תודה על העדכון נחשון.
העיקר שגאטלין לא יעלה על הפודיום.
כואב לי הלב על וורינר (באיזו כתבה בוואלה הישוו בין מריט – והמציאו לו 19.75 דמיוני ב-200 – ובין מייקל ג'ונסון, פאתטי) שמבחינתי היה האיש הכי קרוב להשתלט על שיא העולם ב-400. נראה שב-70 המטרים האחרונים בבייג'ין נשאב לתוך חור שחור שממנו כבר לא שב…

מתן גילור 22 ביוני 2013

הכרטיס החופשי הוא לאלוף המכהן כלומר בלייק ולא גיי (אאל"ט).
בולט כבר הוכיח שאין הרבה קשר בין צחרויות הקדם לתחרויות המטרה (אלא אם הטא יפסול :) )

shohat 22 ביוני 2013

צודק כמובן. זו טעות סופר שחמקה בהגהה. אתקן כשאהיה ליד המחשב. תודה! וכן, בולט כבר הראה שהוא מעלה את הררמה משמעותית ברגע האמת (ופחות מרוכז לפני כן?) אבל יומן האליפות של טייסון בתוקף. אם לדורפן זה (כמעט) עבד עם ה49ers אז גם אני רוצה לנסות….

עידן. 22 ביוני 2013

איך בדיוק אנחנו אמורים לקבל את זה שגטלין, בגיל 31 ואחרי שנים של השעייה בגין סמים, לפתע מציג את היכולת הכי טובה שלו?

shohat 22 ביוני 2013

בחשדנות ובתקוה שייכשל. (כך מבחינתי)

אמנון 22 ביוני 2013

הקישור לתוצאות וללוח הזמנים
http://www.usatf.org/2013OutdoorsResults.aspx

jones 22 ביוני 2013

נחשון, יש לך מושג למה אליסון פיליקס מתחרה רק ב 200 ולא גם ב 100?

נחשון שוחט 22 ביוני 2013

לא מצאתי התייחסות מפורטת לזה, חוץ מאשר "לשמור כוחות" ל – 200. צריך לזכור שה – 100 הוא לא המקצוע העיקרי של פליקס. בלונדון היא סיימה חמישית בגמר, וקבעה שיא אישי (בדיעבד אמרה שהתחרות ב – 100 מאד עזרה לה להגיע מוכנה ל – 200, אבל הפעם היא כנראה החליטה אחרת). זו לא החלטה של יום הריצה, אלא שהיא פשוט לא היתה רשומה.

מעניין שגם כרמליטה ג'טר, אלופת העולם מ – 2011, החליטה (כמו בלייק בג'מייקה) לא להתחרות, ובכל זאת תוכל להשתתף במוסקווה.

נחשון שוחט 22 ביוני 2013

ישנם מחשבונים ל"המרת" זמנים בהתחשב ברוח. לפי המחשבון הזה – http://myweb.lmu.edu/jmureika/track/wind/ – התוצאה של בולט (9.94 רוח נגדית 1.2 שקולה ל – 9.86 "סטרילי" ואילו התוצאה של גיי (9.75 עם רוח גב 1.1) שקולה ל – 9.80. צריך לקחת את זה בעירבון מוגבל, אבל זה בכל זאת מעמיד את הפער בפרופורציה אחרת. הרוח היא גורם משמעותי.

שניהם "השאירו" כמה מאיות בזינוק.

איציק 22 ביוני 2013

האם התוצאה של גיי יכולה לרמוז שהגיע לשיא חודש מוקדם מידי?

shohat 22 ביוני 2013

לא בהכרח. את זה נדע רק בדיעבד. האמריקאים נדרשים להגיע לשתי peaks. אליפות ארהב – פעמים רבות ספורטאים עדיפים נשארו בחוץ בגלל הפסד במבחנים – וכעבוק גמה שבועןת באליפות עולם/אולימפיאדה. כך שהמאמנים פיתחו תכניות בהתאם לזה. כמה זה יעבוד? האם גיי כעת בשיאו או עדיין בדרך למעלה? אין דרך למי שלא ממש מלווה את האימונים שלו לדעת. מבחינת מגמות, אין ספק שגיי הראה השנה יכולת גבוהה כבר בשלבים המוקדמים לעונה ואילו בולט עד עכשיו נראה רחוק משיאו. נראה. יהחה מעניין.

אלעד 23 ביוני 2013

יומן האליפות של טייסון גיי נשמע יותר תלוש מיומן האליפות של הניקס. הוא מסוג הרצים האלו, שגם אם תהיה תקלה ובולט ובלייק לא ירוצו, הוא איכשהו יסיים שני אחרי איזה רץ אלמוני שיעקוף אותו.
באתלטיקה הטיימינג הוא יותר קריטי ממקצועות ספורט אחרים (אפרופו כל הדיונים שהיו החודש על לברון ג'יימס בראייה היסטורית). גיי הוא בעל התוצאה השנייה בטיבה בהיסטוריה, יש לו מקבץ תוצאות מרשים, טוב פי כמה מכל רץ אמריקאי אחר, והוא לא סוחב עליו משקל של האשמה בסמים כמו גאטלין. אבל אין לו את התארים הנכונים. מעניין איך הוא ייתפס בראי ההיסטוריה.

נחשון שוחט 23 ביוני 2013

וואו, אני ממש לא מסכים. כלומר, לא לסאב טקסט שגיי הוא לוזר שלא מתפקד במעמדים גדולים.

בשנת 2007, באליפות העולם באוסאקה, גיי בסך הכל זכה בזהב ב – 100 (לפני אטקינס ואספה פאוול, שנחשב לפייבוריט), ב – 200 (שיא אליפות, לפני בחור בשם אוסיין בולט) וב – 4*100. הוא השכיח את מוריס גרין, קבע (ב – 2008) שיא ארה"ב (שמאז שיפר שוב). הוא האדם המהיר ביותר אי פעם ששמו איננו אוסיין בולט. רק על ההישגים האלו. איך אפשר להשוות אותו לניקס? האליפות של 2007 היתה אחד המופעים הגדולים ביותר על הבמה הגדולה.

בשנת 2008, אחרי הופעה מרשימה באליפות ארה"ב (שיא ארה"ב), גיי פשוט נפצע ולא עלה לגמר האולימפי.

באליפות העולם בברלין 2009, אין שום אפשרות להגיד שגיי "לא הגיע". הוא בסך הכל רץ 9.71 בגמר! הבעיה היחידה היתה שבאותו מירוץ בולט רץ 9.58ש'. (בלתי נתפס שאתה רץ 9.71 ולא רואים אותך בכלל בפריים, אבל שלא נתבלבל לרגע לגבי האיכות של הריצה שלו, או נגיד שהוא לא יודע להתעלות). אני לא רואה איך אפשר להסיק מזה ש"גם אם תהיה תקלה ובולט ובלייק לא ירוצו, הוא איכשהו יסיים שני".

בשלוש השנים האחרונות גיי סבל מפציעות, וכל פעם שיצא מפציעה הגיע לרמה קרובה לשיאו (ב – 2012 קרובה מאד, אבל לא מספיק, למרות שהשתפר כל הדרך לגמר האולימפי שבו קבע את התוצאה המהירה ביותר מאז הפציעה שנה קודם לכן – 9.80ש') והשנה גיי נראה חזק מאי פעם.

ההסתברות ש"יומן האליפות" יתממש היא נמוכה, אבל מסיבות שקשורות לבולט. כלומר, זה הכל תלוי בו. אני לא מאמין שגיי ירוץ 9.6 נמוך אבל באיזור ה – 9.7 בהחלט כן (או אין סיבה להניח שלא).

בראי ההיסטוריה? טייסון גיי כנראה יישפט כמי שיכול היה להיות הגדול אי פעם, אלמלא חי בתקופתו של בולט (במונחי כדורסל, בוא נגיד "יותר מקארל מלון"). ואם השנה הוא בכל זאת יצליח להפתיע, אז הוא ייזכר כמי שניצח אפילו את בולט.

אלעד 23 ביוני 2013

לא, אני לא קורא לו לוזר. ואני בכלל מתעב את השימוש במילה הזאת. אבל כל שרשרת האירועים שתיארת מ-2008 מבהירה את מה שאני מנסה להגיד. הוא עשוי להיות בצילו של בולט במשך כל הפריים שלו. איך תזכור אותו ההיסטוריה? מי היה הסגן של בר-כוכבא? משום מה נוצר אצלי הרושם שגם כשבולט לא נמצא אז גיי לא תפס את מקומו, גם אם זה היה בגלל פציעה.

נחשון שוחט 23 ביוני 2013

כמי שהיה לו חוסר המזל לרוץ בתקופתו של בולט?
כשיאן ארה"ב (לא דבר של מה בכך)?
כבעל תוצאות של 9.69, 9.71 (ועוד פעמים נוספות מתחת ל – 9.8) ו – 19.58? באתלטיקה תמיד נשאר השעון, ויש לו משמעות גדולה.
כמי שניצח את כל השמות הגדולים חוץ מבולט (גם את בולט בגמר אליפות עולם אחד)?

אם נלך לפי האפשרות הראשונה – מי שהיה לו חוסר המזל לרוץ בתקופתו של בולט – זה שונה מהותית ממי שלא הצליח לממש פוטנציאל ולספק את הסחורה. זו דעתי לפחות.

נראה לי גם שאתה מושפע יותר מדי ממעמד הגמר של 2012, ללא ההקשר המלא. ההצלחה של גיי להגיע ל – 9.80 במשחקים האולימפיים היתה הפתעה.

שוב, 9.71שנ' במקצה גמר – הזמן השלישי בכל הזמנים (אחרי שניים של בולט). יותר מזה אי אפשר לבקש. ואתה יכול לבקש רק את מה שתלוי בו.

jones 23 ביוני 2013

אני יודע שנושא הפוסט הוא יומן האליפות של טייסון גיי אבל שום מילה על זה שלא נראה את סניה ריצ'רדס ולולו ג'ונס באליפות העולם ועל תוצאות השנה(?) בקפיצה לגובה ובמאה לנשים?

נחשון שוחט 23 ביוני 2013

חבל על סניה ריצ'ארדס הנהדרת ועל לולו ג'ונס, אבל הסיפור הגדול – מה גדול? ענק! – הוא 12.26 ב – 100 משוכות לבריאנה רולינס. תוצאה שלישית בכל הזמנים, 5 מאיות בלבד משיא העולם לבחורה בת ה – 21 מאוניבסיטת קלמסון. שיפור לשיא ארה"ב של גייל דיברס, ו – 17 מאיות מהר יותר מהשיא האישי של לולו ג'ונס.

חוץ מזה, אני לא עומד בקצב… :)

jones 23 ביוני 2013

עכשיו רק צריך לקוות שפירסון תספיק להתאושש מהפציעה שלה לקראת אליפות העולם :-)

jones 23 ביוני 2013

עכשיו רק צריך לקוות שפירסון תספיק להתאושש מהפציעה שלה לקראת אליפות העולם :-)

austaldo 23 ביוני 2013

לולו ג'ונס מצאה עיסוק חדש – היא מתחרה ב-בובסלד ורוצה להשתתף באולימפיאדת החורף בשנה הבאה…

ומה אתה אומר על מרי קיין?

Comments closed