אליפות העולם בא"ק – משחק הניחושים

אליפות העולם באתלטיקה קלה תפתח בשבת הקרובה במוסקבה. אנו מוציאים לדרך, בפעם החמישית, את "משחק הניחושים" ואתם מוזמנים לעקוב ולהשתתף.

 

בשבת הקרובה זה יתחיל:  שמונה ימים גדושים באתלטיקה קלה.

1974 אתלטים (1106 גברים, 868 נשים) מ – 206 מדינות יתחרו ב- 48 מקצועות (גברים + נשים) על תארי "אלוף/אלופת העולם".  שיאה של השנה הלא-אולימפית.  אליפות העולם ה – 14 באתלטיקה קלה.

התחרויות ייערכו באיצטדיון Luzhniki, המכיל 78,360 צופים. איצטדיון הבית של טורפדו מוסקבה (וגם ספרטק מוסקבה) שבוודאי זכור לחלקכם כאצטדיון שבו גברה מנצ'סטר יונייטד על צ'לסי בגמר הצ'מפיונס של 2008.  בגילגולו הקודם כאצטדיון "לנין" הוא שימש כאצטדיון המרכזי במשחקים האולימפיים של 1980, ובעוד חמש שנים הוא יארח את המונדיאל.

השנה, החודש, השבוע – הוא זמן המלכה.

stadium

עימותים מסקרנים:

נכון, נכון, בלי טייסון גיי ואספה פאוול.  בלי ורוניקה קמפבל בראון ובלאנקה ולאסיץ'.  בלי דיוויד רודישה ו(כנראה) בלי קנניסה בקלה (הרשום כמחליף בלבד בנבחרת האתיופית).  בלי ויויאן צ'ריוט (האלופה הכפולה מ – 2011 ב – 5,000 ו – 10,000מ', שנמצאת בחופשת לידה) ואפילו בלי לולו ג'ונס.

אבל הדרמות מחכות להתרחש (עוד נדבר עליהן):

 •  מו פארח שנראה פנטסטי לאחרונה ינסה לשחזר את הדאבל מהמשחקים האולימפיים ואוסף של רצים אתיופיים וקנייתים מאד חזקים יעשו הכל כדי למנוע זאת ממנו (מבחינתי הריצה המסקרנת ביותר באליפות)
 • בוגדן בונדרנקו (אוקראינה) ומופאז אסה בארשים (קטאר) מבטיחים דו-קרב בגבהים בלתי-שיגרתיים.
 • מסרט דפאר וטירונש דיבבה הנהדרות – שתיים מגדולות הרצות –  תתחרנה שוב ראש בראש.  ואז הן תעשנה זאת שוב.
 • האמריקאים מזהים דלת פתוחה לרווחה בריצת ה – 800מ' (עקב חסרונם של רודישה וסגנו האולימפי נייג'ל איימוס מבוטסוואנה).
 • רנה לה-וילאני נמצא בכושר שיא.
 • לה-שון מריט ינסה לאיים על קיראני ג'יימס במירוץ הקלאסי:  הקפה אחת של המסלול.
 • בריאנה רולינס התגלית האמריקאית החדשה מול האלופה האולימפית סאלי פירסון ב – 100מ' משוכות – מירוץ שלא כדאי לפספס, ושעשוי להתקרב לשיא העולם.
 • אחד אוסיין בולט. כן נו.  את זה אתם כבר יודעים.

ועוד ועוד, הפתעות שמחכות להתרחש וחלומות שמצפים להתגשם.

הזמנה להשתתף ב"משחק הניחושים":

"משחק הניחושים" ביזמת קבוצת הריצה "מועדון ארוחת הבוקר ירושלים" מתקיים ברצף מאז המשחקים האולימפיים של 2008 (השבוע נוציא אותו לדרך הפעם החמישית).  כולכם מוזמנים להשתתף.

המטרה של המשחק כפולה:  אחת, להוסיף עניין למעקב ולצפייה, אחרי שבחרתם את הפייבוריטים שלכם, וגם אתם צוברים ניקוד.  או במלים אחרות:  מי יהיה אלוף דה באזר?  שתיים, המשחק הוא הפלטפורמה המתאימה לסיקור האליפות ול"צפייה מודרכת", על בסיס סקירות מקדימות לכל אחת מריצות הגמר.

אלו הכללים:

 • במשחק נכללים 15 מקצועות בסה"כ.  בניקוד הסופי של כל משתתף/משתתפת יספרו 7 המקצועות בהם נצבר הניקוד הגבוה ביותר.  אתם רשאים לרשום ניחושים בכמה מקצועות שאתם רוצים.  ככל שתשתתפו יותר, תשפרו את הסיכויים.
 • את הניחושים ניתן לרשום או בתגובות לפוסט הזה (כל המקצועות) או בדף הבלוג שבו כלולה הסקירה המקדימה לגבי אותו מקצוע.  כמובן שיש לרשום בבירור באיזה מקצוע מדובר.
 • חלון הזמן לרישום הניחושים שלכם הוא עד להזנקת הגמר של המקצוע.  איך תדעו?  בכל פוסט יומי אתן התראה לגבי המקצועות של יום המחרת.
 • בכל מקצוע, משתתף רשאי לנחש את שלושת המקומות הראשונים.  הניקוד:  3 נקודות על ניחוש נכון של זוכה במדליית הזהב.   נקודה אחת על ניחוש נכון של מדליסט (כלומר, כל אתלט שציינתם בין שלושת הראשונים ואכן זכה במדליה כלשהי).  אין כפל ניקוד!  בגין ניחוש מדויק של כל שלושת המקומות הראשונים לפי הסדר ינתן בונוס של 3 נקודות.  דוג':  ניחוש מדויק של מוקמות 1-2-3 נותן 8 נקודות (3+ 1+ 1 + 3 בונוס).  אם ניחשתי שבולט ינצח והוא סיים שני (yeah right) אז זה שווה נקודה אחת.
 • בגין ריצות מרתון גברים + נשים יינתן ניקוד כפול.  (למה?  א.  בגלל bias שלי.  ב. כי היסטורית, קשה הרבה יותר לנחש את המנצחים במרתון).
 • כל משתתף רשאי להוסיף שני ניחושים לשיא עולם, ושניים בלבד (ניחוש של יותר משניים יפסול את ספירת הניקוד בקטגוריה זו).  ניחוש נכון יזכה ב – 5 נקודות בונוס.
 • עליה של מעין שחף לגמר הקפיצה לגובה תזכה את כל המשתתפים במשחק ב – 12 נקודות בונוס (פירגון בלתי-מותנה על חשבון הבית).
 • זהו.  קל ופשוט.

 

המקצועות הנכללים במשחק:  גברים:  100מ', 400מ', 800מ', 1,500מ', 5,000מ', 10,000מ', מרתון, קפיצה לגובה, הדיפת כדור ברזל.  נשים:  100מ', 200מ', 800מ', 5,000מ', מרתון, קפיצה לגובה.

 

איך אסקר כאן את האליפות:

האליפות מתחילה בשבת הקרובה.  החל מיום רביעי יועלו סקירות מקדימות.  כל סקירה תתייחס למקצי הגמר ביום או יומיים העוקבים.  הסקירה תכלול מידע לגבי המשתתפים, תוצאות השנה, לו"ז, וניתוח של המועמדים הבולטים וטקטיקות אפשריות או צפויות.  המשך דיון וניתוח של התוצאות יתקיימו בתגובות לפוסט הרלוונטי.

לו"ז

לוח זמנים שלם של האליפות

גמרים שבת:  10,000מ' גברים, מרתון נשים, קרב-רב גברים (שבת-ראשון)

גמרים יום א':  100מ' גברים, 10,000מ' נשים, קפיצה לרוחק נשים, זריקת דיסקוס גברים, 20 ק"מ הליכה גברים.

סקירה ראשונה – 10,000מ' גברים ומרתון נשים – תועלה ביום רביעי.

מוזמנים לעקוב ולהשתתף.

 

 

עניין של השקפה
מיץ', יש פוטנציאל למשחק ידידות שנתי

25 Comments

ariG 5 באוגוסט 2013

מגניב! שבעתי די אכזבות בהימורים דומים בפלייאוף ומונדיאלים (צודקים, זה אשמתי – אידיוט מי שמהמר נגד גרמניה וסאן אנטוניו…) בשביל לעבור למשהו שאני מבין בו עוד פחות…
ותודה מראש על אלטרנטיבה לעונת מלפפונים ולשאלה איפה ישחקו בייל או הלפרין

קירון בטון 5 באוגוסט 2013

אחד הדברים היפים בעיני באתלטיקה, היא שכל אחד יכול להשוות את עצמו לשיאים העולמים.

אתה לא באמת יכול לדמיין את העוצמה של לברון, בלי לשחק מולו.
אבל כשאתה מביט על התקרה שלך בבית, 2.45 ומבין שקובני מטורף העביר את כל הגוף שלו מעל הגובה הזה,
כשאתה יוצא לריצה וקולט שיש מישהו שרץ 10 קילומטר, במהירות של אתה בקושי מחזיק ספרינט של 80 מטר,

זה מפעים.

D! בארץ הקודש 5 באוגוסט 2013

פרוייקט נהדר נחשון
הלוואי ואצליח להתמיד בניחושים. אכן נשמע כמו דרך נהדרת להכנס לעניינים.

אבי ח 5 באוגוסט 2013

אני סתם שמח לקרוא אותך שוב..
ןלהבין שאקרא אותך הרבה עכשיו:)

matipool 5 באוגוסט 2013

איזה יופי של יוזמה .
התקווה לשיא עולמי נראית לי בקפיצה לגובה גברים .

D! בארץ הקודש 5 באוגוסט 2013

תקווה עולמית או שלך
אישית זה לא נראה לי אבל עושה רושם של שיא העניין באמת. יהיה כיף לצפות

יניב 5 באוגוסט 2013

היכן מתוכננים השידורים?

נחשון שוחט 5 באוגוסט 2013

האליפות תשודר ביורוספורט ובערוץ 1.

פיני 5 באוגוסט 2013

במה זוכה המנחש נכונה?

נחשון שוחט 5 באוגוסט 2013

בתהילת עולם, במלוא השכר השנתי שלי מדה באזר ובאימון מודרך של "יאסו 800".

כולנו חובבים כאן. :) המשחק הוא בשביל תוספת העניין.

נחשון שוחט 6 באוגוסט 2013

עדכון: עד אתמול הצפייה היתה שגם טירונש דיבבה וגם מסרט דפאר תתחרנה גם ב – 10,000מ' וגם ב – 5,000מ'. וכך צפוי היו צפויים שני מירוצים מרתקים בין שתי היריבות האתיופיות הללו. העדכון הוא שדיבבה תתמקד כנראה ב – 10,000מ' בלבד, ודפאר רק ב – 5,000מ', כך שלא נראה אותן מתחרות אחת נגד השניה בכלל. חבל.

חובב אתלטיקה 6 באוגוסט 2013

כרגיל צפויה אליפות מרתקת. אשמח לקרוא את הדעות והסיכומים כאן.

עוד ריצה מאוד מעניינת תהיה ה3000 מכשולים והמבאבק בין קיפרוטו וקמבוי ואולי גם קואץ' ומקיסי. תמיד יש סיכוי שקמבוי ינסה משהו מטורף כמו לדחוף את המוביל מטר מהסיום בתקווה שאף אחד לא ישים לב.

שתי שאלות לגבי המשחק:
1) למה מהמרים לפני הגמר ולא לפני הסיבובים המוקדמים? קודם כל הרבה יותר קל להמר אחרי שרואים מי מגיע בכושר מי לא, ומעבר לזה, הסיבובים המוקדמים והחצאים הם חלק קריטי מהאליפות וצריך לדעת איך עוברים אותם.
2) למה רק 15 מקצועות כשיש כל כך הרבה?

ועוד שאלה (לא על המשחק): מה קורה עם סבינובה?

נחשון שוחט 6 באוגוסט 2013

היי. בתשובה לשאלות –
1) מהמרים לפני הגמר משיקולים פרקטיים של לו"ז העלאת הסקירות (לא אצליח להעלות את כולן לפני תחילת המוקדמות, ופער זמנים של כמה ימים בין הסקירה לבין הגמר קצת מאבד מומנטום). עקרונית אתה צודק והיה עדיף כפי שאתה מציע אבל הימור עד לתחילת הגמר הוא יותר פשוט ויותר פרקטי.
2) 15 מקצועות זה המון. שוב, פרקטית – הכוונה לאפשר לאנשים להשתתף במאמץ סביר ולא להרגיש שהם משתעבדים.

סבינובה – טוב תודה. אלופת העולם והאלופה האולימפית ב – 800. ניצחה בשתי התחרויות בהן השתתפה השנה (1:58.75) ואמורה לנסות להגן על תארה. את השאר אשאיר לסקירה.

חובב אתלטיקה 6 באוגוסט 2013

טוב, תודה על התשובות. אכן צורת הניחושים הנוכחית קלה יותר ומי שרוצה תמיד יכול להוסיף את הימוריו למקצועות נוספים.

שאלתי על סבינובה כי פשוט לא ראיתי אותה השנה בכלל, ובניגוד לרוסים אחרים היא דווקא כן מרבה להתחרות מחוץ לרוסיה. יש לך הסבר לזה שהרוסים החביאו את כל הרצים שלהם השנה, אבל משום מה לא את הקופצים?

נחשון שוחט 6 באוגוסט 2013

אין לי הסבר. אכן היא לא התחרתה כלל באירופה השנה.
אגב, היום דווח כי מי שסומנה כמתחרה העיקרית שלה, ניונסאבה מבורונדי, לא תשתתף באליפות.

חובב אתלטיקה 6 באוגוסט 2013

זה מאוד מאכזב. כל כך רציתי לראות אותה מול סבינובה. בכלל, יש המון פוטנציאל ב800 לתחרויות וזמנים מצוינים לאורך השנה. הבעיה היא שסבינובה לא מתחרה, ג'לימו פצועה, סמניה אני לא יודע ועכשיו ניונסבה פצועה. יש סיכוי שארגאווי תלך גם על ה800 כדי לתת לסבינובה תחרות?

יורם אהרוני 6 באוגוסט 2013

למה אתה מקפח את שאר שני חברי המשלחת הישראלית? מה עם בונוס לכולם על חשבון הבית אם חנה קנייאזבה-מיננקו תזכה במדלייה? בונוס מיוחד אם תושמע התקווה באצטדיון? אפילו לא כללת קפיצה משולשת נשים במשחק ההימורים!!! צריך לתת גם בונוס על כך שזוהר זימרו יסיים את המרתון בפחות מ-2:20! לא יפה לתת בונוס רק על מעין שחף…
לפני אליפות העולם 1999 כתבתי באתר כלשהו: אולי קרסנוב מדליה יגנוב? מה רצה הגורל? הגיע אברבוך וזכה בברונזבה מדאל!

נחשון שוחט 6 באוגוסט 2013

יורם, אם אני אצליח לשחזר את התקדים שלך – כך שחנה או זוהר ישיגו הישגים יוצאי דופן – אז שיחקתי אותה.

אין צורך לנזוף (קיפוח? נדמה לי שהגזמת). אני כותב את מה שאני כותב ואפשר ורצוי להוסיף דברים חשובים שלדעתך השמטתי. תודה.

יורם אהרוני 6 באוגוסט 2013

נשמעתי נזוף? להיפך! מצא חן בעיני מאד הרעיון שלך על בונוס לכולם אם מעיין שחף תעלה לגמר! הצעתי רק שתרחיב את הבונוס לכולם למקרה של התעלות שאר חברי המשלחת הישראלית…במאמר מוסגר, אני לא בדיוק מתלהב מכך שאתלטית שייצגה בשנה שעברה את אוקראינה מייצגת השנה את ישראל. אין לי גם שמץ של מידע מדוע היא החליטה לעשות זאת. אפשר להבין אתלטים אחרים המייצגים את ישראל ובך חוסכים לעצמם מבחנים במולדתם.אבל אתלטית שהישגה הטוב מדרג אותה כרגע במקום 4 – 7 בעולם? נכון שיש באוקראינה קופצת אחת טובה ממנה ועוד שתיים שעברו מעל 14 מטר העונה, אבל נראה לי שמקומה בנבחרת אוקראינה היה מובטח אם הייתה רוצה בכך.

נחשון שוחט 6 באוגוסט 2013

אחד היתרונות הגדולים בדה באזר הוא כידוע הערך המוסף של התגובות. אשמח מאד לתוספות המעניינות שלך לסקירות ולאורך התחרות (כולל כמובן דעות הפוכות).

פלורילזם=צביעות ושקר!!! 6 באוגוסט 2013

דה באזר, סמולנים אוטו-אנטישמים גזענים. גם אתם משתייכים לחונטה של עיתון הארץ ודומיהם המכשירים תעמולה מבית היוצר של גבלס בחסות בג"צ ישמעלי-נאצי, כמו בימים האפלים בהם נרקמה ברית בין היטלר לחאג' אמין אל חוסייני, שעדיין לא הייתה מדינה ולא שטחים כבושים או חמוצים:

http://www.latma.co.il/article.aspx?artiId=6592

עמי 10 באוגוסט 2013

אבל איפה משאירים את הניחוש?

shohat 10 באוגוסט 2013

או כאן או בתגובות לסקירה לכל מקצוע.

ערנג27 10 באוגוסט 2013

פארח, גבר-גבר-מסקל, מדהין (נהמר קצת, מ'כפת לי).

Comments closed